neochat - en to hu translation catalogue (998 entries)

[ctx: The reason for using push notifications, as in: '[Push notifications are used for] Receiving notifications for new messages']
en: Receiving notifications for new messages
hu: Új üzenetek értesítéseinek fogadása

en: Receiving push notifications
hu: Leküldéses értesítések fogadása

en: Chat on Matrix
hu: Csevegés Matrixon

en: © 2018-2020 Black Hat, 2020-2025 KDE Community
hu: © Black Hat, 2018-2020., A KDE közösség, 2020-2025.

en: Maintainer
hu: Karbantartó

en: Original author of Spectral
hu: A Spectral eredeti szerzője

en: Maintainer of libQuotient
hu: A libQuotient karbantartója

en: A Qt library to write cross-platform clients for Matrix
hu: Qt programkönyvtár keresztplatformos Matrix kliensek írásához

[ctx: <version number> (built against <possibly different version number>)]
en: %1 (built against %2)
hu: %1 (fordítva ezzel: %2)

en: Client for the matrix communication protocol
hu: Kliens a matrix kommunikációs protokollhoz

en: Supports matrix: url scheme
hu: Támogatja a matrix: URL-sémát

en: Ignore all SSL Errors, e.g., unsigned certificates.
hu: Összes SSL hiba, például nem aláírt tanúsítványok figyelmen kívül hagyása

[ctx: command line description]
en: Replace an existing instance
hu: Meglévő példány cseréje

en: Only used for autotests
hu: Csak automatikus tesztekhez használt

en: Share a URL to Matrix
hu: URL megosztása Matrixon

en: Encrypted Message
hu: Titkosított üzenet

en: Open NeoChat in this room
hu: NeoChat megnyitása ebben a szobában

en: Reply
hu: Válasz

en: Reply…
hu: Válasz…

en: %1 invited you to a room
hu: %1 meghívta Önt egy szobába

en: Open this invitation in NeoChat
hu: Meghívás megnyitása NeoChatben

[ctx: @action:button The thing being accepted is an invitation to chat]
en: Accept
hu: Elfogadás

[ctx: @action:button The thing being rejected is an invitation to chat]
en: Reject
hu: Elutasítás

[ctx: @action:button The thing being rejected is an invitation to chat]
en: Reject and Ignore User
hu: Elutasítás és felhasználó mellőzése

en: Open NeoChat
hu: NeoChat megnyitása

[ctx: @action:button]
en: Open Profile
hu: Profil megnyitása

[ctx: @title]
en: Scan a QR Code
hu: QR-kód beolvasása

[ctx: @action:inmenu]
en: Edit This Account
hu: Fiók szerkesztése

[ctx: @action:inmenu]
en: Notification Settings
hu: Értesítési beállítások

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Developer Tools
hu: Fejlesztői eszközök megnyitása

[ctx: @title:window]
en: Developer Tools
hu: Fejlesztői eszközök

[ctx: @action:inmenu]
en: Verify This Device
hu: Ezen eszköz ellenőrzése

[ctx: @title]
en: Verification Request Sent
hu: Ellenőrzési kérés elküldve

[ctx: @info:label]
en: To proceed, accept the verification request on another device.
hu: A folytatáshoz fogadja el az ellenőrzési kérést a másik eszközön.

[ctx: @action:inmenu]
en: Switch Account
hu: Fiókváltás

[ctx: @title: dialog to switch between logged in accounts]
en: Switch Account
hu: Fiókváltás

[ctx: @button: login to or register a new account.]
en: Add Account
hu: Fiók hozzáadása

[ctx: @info]
en: Log in or create a new account
hu: Bejelentkezés vagy új fiók létrehozása

[ctx: @title:window]
en: Login
hu: Bejelentkezés

[ctx: @title:dialog]
en: Start a chat
hu: Csevegés indítása

[ctx: @info]
en: Do you want to start a chat with %1?
hu: Szeretne csevegést indítani vele: %1?

[ctx: @action:button]
en: Start Chat
hu: Csevegés indítása

[ctx: @title]
en: Choose a Room
hu: Szoba kiválasztása

[ctx: @action]
en: Copy to clipboard
hu: Másolás a vágólapra

[ctx: @title:dialog]
en: Confirm Leaving Room
hu: Szoba elhagyásának megerősítése

[ctx: Do you really want to leave <room name>?]
en: Do you really want to leave %1?
hu: Biztosan el szeretné hagyni a(z) %1 szobát?

[ctx: @title:dialog]
en: Sign out
hu: Kijelentkezés

en: Are you sure you want to sign out?
hu: Biztosan ki szeretne jelentkezni?

[ctx: @action:button]
en: Sign out
hu: Kijelentkezés

[ctx: @title:dialog]
en: Open URL
hu: URL megnyitása

[ctx: @info]
en: Do you want to open <link>%1</link>?
hu: Biztosan meg szeretné nyitni ezt: <link>%1</link>?

[ctx: @title:dialog]
en: User Consent
hu: Felhasználói hozzájárulás

[ctx: @info]
en: Your homeserver requires you to agree to its terms and conditions before being able to use it. Please click the button below to read them.
hu: Az alapértelmezett kiszolgálója a felhasználási feltételei elfogadását kéri, mielőtt használná. Kérjük, kattintson az alábbi gombra az elolvasásukhoz.

[ctx: @action:button]
en: Open
hu: Megnyitás

[ctx: @title As in 'edit the state of this room']
en: Edit State
hu: Állapot szerkesztése

[ctx: @action]
en: Revert changes
hu: Változtatások visszavonása

[ctx: @action As in 'Apply the changes']
en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Confirm the emoji below are displayed on both devices, in the same order.
hu: Erősítse meg, hogy az alábbi emodzsik mindkét eszközön ugyanabban a sorrendben jelennek meg.

en: They match
hu: Egyeznek

en: They don't match
hu: Nem egyeznek

[ctx: @info:label A matrix space]
en: Space
hu: Tér

en: Joined
hu: Tagja

en: View Location
hu: Hely megtekintése

en: Close
hu: Bezárás

[ctx: menu]
en: File
hu: Fájl

[ctx: @action:inmenu]
en: Find User
hu: Felhasználó keresése

[ctx: @title]
en: Find User
hu: Felhasználó keresése

[ctx: @action:inmenu]
en: Create a Room…
hu: Szoba létrehozása…

[ctx: @title]
en: Create a Room
hu: Szoba létrehozása

[ctx: menu]
en: Configure NeoChat…
hu: A Neochat beállításai…

[ctx: menu]
en: Quit NeoChat
hu: Kilépés a NeoChatből

[ctx: menu]
en: View
hu: Nézet

[ctx: @action:inmenu opens a UI element called the 'Quick Switcher', which offers a fast keyboard-based interface for switching in between chats.]
en: Search Rooms
hu: Szobák keresése

[ctx: menu]
en: Window
hu: Ablak

[ctx: menu]
en: Exit Full Screen
hu: Kilépés a teljes képernyős módból

[ctx: menu]
en: Enter Full Screen
hu: Teljes képernyő

[ctx: menu]
en: Help
hu: Súgó

[ctx: menu]
en: About NeoChat
hu: A Neochat névjegye

[ctx: menu]
en: About KDE
hu: A KDE névjegye

[ctx: @info:label 'Username' has invited you to this room at 'timestamp'.]
en: %1 has invited you to this room at %2.
hu: %1 meghívta ebbe a szobába ekkor: %2.

[ctx: @info:label This user invited you to chat at 'timestamp']
en: This user invited you to chat at %1.
hu: Ez a felhasználó meghívta Önt a csevegésbe ekkor: %1.

[ctx: @action:button Accept this invite]
en: Accept Invite
hu: Meghívás elfogadása

[ctx: @action:button Reject this invite]
en: Reject Invite
hu: Meghívás elutasítása

[ctx: @info:label Ensure you are referring to the same translation used for that settings page]
en: You can reject invitations from unknown users under the <interface>Security & Safety</interface> settings.
hu: Az ismeretlen felhasználók meghívásait a <interface>Biztonság és védelem</interface> lapon utasíthatja el a beállításokban.

[ctx: @title:dialog]
en: Join Room
hu: Belépés

[ctx: @action:button]
en: Join room
hu: Belépés

en: Session Verification
hu: Munkamenet-ellenőrzés

en: Accept
hu: Elfogadás

en: Decline
hu: Elutasítás

en: Waiting for device to accept verification.
hu: Várakozás az eszközre az ellenőrzés elfogadásához.

en: Incoming key verification request from device **%1**
hu: Bejövő kulcs-ellenőrzési kérés erről az eszközről: **%1**

en: Waiting for other party to send us keys.
hu: Várjuk, hogy a másik fél elküldje nekünk a kulcsokat.

en: Waiting for other party to confirm our keys.
hu: Várjuk, hogy a másik fél megerősítse a kulcsainkat.

en: Waiting for other party to verify.
hu: Várakozás a másik fél megerősítésére.

en: Successfully verified device **%1**
hu: Sikeresen ellenőrizte a(z) **%1** eszközt

[ctx: @info]
en: Choose a verification method to continue
hu: Válasszon egy ellenőrzési módszert a folytatáshoz

[ctx: @action:button]
en: Emoji Verification
hu: Emodzsi-ellenőrzés

[ctx: @action:button]
en: Show Room Information
hu: Szobainformációk megjelenítése

[ctx: @action:button]
en: Close Room Information Drawer
hu: Szobainformációs fiók bezárása

[ctx: @title:window]
en: Session Verification
hu: Munkamenet-ellenőrzés

[ctx: @title]
en: Share
hu: Megosztás

[ctx: @title]
en: Manually Enter a Room
hu: Belépés szobába saját kezűleg

en: Room ID or Alias:
hu: Szobaazonosító vagy álnév:

en: Must start with # for an alias or ! for an ID
hu: Az álneveknek kettőskereszttel, az azonosítóknal felkiáltójellel kell kezdődniük

en: The input is not a valid room ID or alias
hu: A bemenet nem érvényes szobaazonosító vagy álnév

[ctx: @title]
en: User ID
hu: Felhasználóazonosító

en: User ID:
hu: Felhasználóazonosító:

en: User IDs Must start with @
hu: A felhasználóazonosítóknak @-cal kell kezdődniük

en: The input is not a valid user ID
hu: A bemenet nem érvényes felhasználóazonosító

[ctx: @title]
en: Join Meeting
hu: Csatlakozz az értekezlethez

[ctx: @title]
en: Start Meeting
hu: Értekezlet kezdése

[ctx: @info:label]
en: You are about to join a Jitsi meeting in your web browser.
hu: Ön hamarosan csatlakozik egy Jitsi értekezlethez a böngészőjében.

[ctx: @info:label]
en: You are about to start a new Jitsi meeting in your web browser.
hu: Ön hamarosan egy új Jitsi értekezletet indít a böngészőjében.

[ctx: @action:button Join the Jitsi meeting]
en: Join
hu: Csatlakozás

[ctx: @action:button Start a new Jitsi meeting]
en: Start
hu: Indítás

en: Event Source
hu: Esemény forrása

[ctx: @action As in 'edit the state of this room']
en: Edit state
hu: Állapot szerkesztése

[ctx: @title]
en: Notifications
hu: Értesítések

en: Loading…
hu: Betöltés…

en: No Notifications
hu: Nincsenek értesítések

[ctx: @info]
en: No Camera Connected
hu: Nincs csatlakoztatott kamera

[ctx: @action:button]
en: Bold
hu: Félkövér

[ctx: @action:button]
en: Italic
hu: Dőlt

[ctx: @action:button]
en: Strikethrough
hu: Áthúzott

[ctx: @action:button]
en: Code block
hu: Kód

[ctx: @action:button]
en: Quote
hu: Idézet

[ctx: @action:button]
en: Insert link
hu: Hivatkozás beszúrása

[ctx: Placeholder message]
en: No room found
hu: Nem található szoba

[ctx: @action]
en: Cancel
hu: Mégse

[ctx: @title Join <name of a space>]
en: Join %1
hu: Csatlakozás ehhez: %1

[ctx: @action:button]
en: Join
hu: Csatlakozás

[ctx: @action:button]
en: Ignore
hu: Mellőzés

[ctx: @action:button]
en: Join Jitsi meeting…
hu: Csatlakozás Jitsi értekezlethez…

[ctx: @action:button]
en: Start Jitsi meeting…
hu: Jitsi értekezlet indítása…

[ctx: @action:button]
en: You do not have permissions to start Jitsi meetings
hu: Ön nem jogosult Jitsi értekezletek indítására

[ctx: @action:title]
en: Search
hu: Keresés

[ctx: @title]
en: Pinned Messages
hu: Kitűzött üzenetek

[ctx: @title:dialog]
en: Remove Messages
hu: Üzenetek eltávolítása

[ctx: @action:button 'Remove' as in 'Remove these messages']
en: Remove
hu: Eltávolítás

[ctx: @title]
en: Welcome to NeoChat
hu: Üdvözli a NeoChat

[ctx: @info:usagetip]
en: Select or join a room to get started
hu: Válasszon ki egy szobát, vagy csatlakozzon hozzá a kezdéshez

[ctx: @info:status]
en: NeoChat is offline. Please check your network connection.
hu: A NeoChat offline állapotban van. Kérjük, ellenőrizze a hálózati kapcsolatot.

[ctx: @title:dialog]
en: Message Source
hu: Üzenet forrása

[ctx: @action:button]
en: Add New Server
hu: Új kiszolgáló hozzáadása

[ctx: @info]
en: Home Server
hu: Alapértelmezett kiszolgáló

[ctx: @action:button]
en: Add new server
hu: Új kiszolgáló hozzáadása

[ctx: @action:button]
en: Remove server
hu: Kiszolgáló eltávolítása

[ctx: @title:window]
en: Add server
hu: Kiszolgáló hozzáadása

[ctx: @info]
en: The entered text is not a valid url
hu: A beírt szöveg nem érvényes URL

[ctx: @info]
en: This server cannot be resolved or has already been added
hu: A kiszolgálót nem lehet feloldani, vagy már hozzáadták

[ctx: @label]
en: Server URL:
hu: Kiszolgáló URL-je:

[ctx: @action:button]
en: Share
hu: Megosztás

[ctx: @info:tooltip]
en: Share the selected media
hu: A kiválasztott média megosztása

[ctx: @info:status]
en: Sharing failed
hu: Sikertelen megosztás

[ctx: @info]
en: Shared url for image is <a href='%1'>%1</a>
hu: A kép megosztott URL-je: <a href='%1'>%1</a>

[ctx: @info:status]
en: Encryption keys restored.
hu: Titkosítási kulcsok visszaállítva.

[ctx: @action:button]
en: Unlock
hu: Feloldás

[ctx: @title]
en: Unlock from Cross-Signing
hu: Feloldás keresztaláírással

[ctx: @title:menu Account details dialog]
en: Account Details
hu: Fiókadatok

[ctx: @title:dialog]
en: Kick User
hu: Felhasználó kirúgása

[ctx: @action:button 'Kick' as in 'Kick this user from the room']
en: Kick
hu: Kirúgás

[ctx: @title:dialog]
en: Ban User
hu: Felhasználó kitiltása

[ctx: @action:button 'Ban' as in 'Ban this user']
en: Ban
hu: Kitiltás

[ctx: @title]
en: Remove Messages
hu: Üzenetek eltávoltása

[ctx: @action:button]
en: Mention
hu: Említés

[ctx: @info:label]
en: No matches found
hu: Nincs találat

en: The session verification was canceled for unknown reason.
hu: A munkamenet-ellenőrzést ismeretlen okokból megszakították.

en: The session verification timed out.
hu: A munkamenet-ellenőrzés túllépte az időkorlátot.

en: The session verification timed out for remote party.
hu: A munkamenet-ellenőrzés túllépte az időkorlátot a távoli félnél.

en: You canceled the session verification.
hu: Megszakította a munkamenet-ellenőrzést.

en: The remote party canceled the session verification.
hu: A távoli fél megszakította a munkamenet-ellenőrzést.

en: The session verification was canceled because we received an unexpected message.
hu: A munkamenet-ellenőrzés megszakadt, mert váratlan üzenet érkezett.

en: The remote party canceled the session verification because it received an unexpected message.
hu: A távoli fél megszakította a munkamenet-ellenőrzést, mert váratlan üzenetet kapott.

en: The session verification was canceled because it received a message for an unknown session.
hu: A munkamenet-ellenőrzés megszakadt, mert üzenetet kapott egy ismeretlen munkamenethez.

en: The remote party canceled the session verification because it received a message for an unknown session.
hu: A távoli fél megszakította a munkamenet-ellenőrzést, mert üzenetet kapott egy ismeretlen munkamenethez.

en: The session verification was canceled because NeoChat is unable to handle this verification method.
hu: A munkamenet-ellenőrzés megszakadt, mert a NeoChat nem tudja kezelni ezt az ellenőrzési módszert.

en: The remote party canceled the session verification because it is unable to handle this verification method.
hu: A távoli fél megszakította a munkamenet-ellenőrzést, mert nem tudja kezelni ezt az ellenőrzési módszert.

en: The session verification was canceled because the keys are incorrect.
hu: A munkamenet-ellenőrzés megszakadt, mert a kulcsok helytelenek.

en: The remote party canceled the session verification because the keys are incorrect.
    
    **Please log out and log back in, your session is broken/corrupt.**
hu: A távoli fél megszakította a munkamenet-ellenőrzést, mert a kulcsok helytelenek.
    
    **Kérjük, jelentkezzen ki és be, a munkamenete törött/sérült.**

en: The session verification was canceled because it verifies an unexpected user.
hu: A munkamenet-ellenőrzés megszakadt, mert egy váratlan felhasználót ellenőrizne.

en: The remote party canceled the session verification because it verifies an unexpected user.
hu: A távoli fél megszakította a munkamenet-ellenőrzést, mert egy váratlan felhasználót ellenőrizne.

en: The session verification was canceled because we received an invalid message.
hu: A munkamenet-ellenőrzés megszakadt, mert egy váratlan üzenet érkezett.

en: The remote party canceled the session verification because it received an invalid message.
hu: A távoli fél megszakította a munkamenet-ellenőrzést, mert egy váratlan üzenetet kapott.

en: The session was accepted on a different device
hu: A munkamenetet egy másik eszközön fogadták el

en: The session verification was canceled because of a mismatched key.
hu: A munkamenet-egyezés megszakadt egy eltérő kulcs miatt.

en: The remote party canceled the session verification because of a mismatched key.
hu: A távoli fél megszakította a munkamenet-ellenőrzést egy eltérő kulcs miatt.

en: The session verification was canceled because the keys do not match.
hu: A munkamenet-ellenőrzés megszakadt, mert a kulcsok nem egyeznek.

en: The remote party canceled the session verification because the keys do not match.
hu: A távoli fél megszakította a munkamenet-ellenőrzést, mert a kulcsok nem egyeznek.

en: The session verification was canceled due to an unknown error.
hu: A munkamenet-ellenőrzés ismeretlen okokból megszakadt.

en: Malformed or empty Matrix id<br />%1 is not a correct Matrix identifier
hu: Helytelenül formázott vagy üres Matrix azonosító<br />A(z) %1 nem helyes Matrix azonosító

en: You requested to join '%1'
hu: Csatlakozni kérést küldött ide: „%1”

en: Failed to request joining room<br />%1
hu: Nem sikerült csatlakozási kérést küldeni a szobához<br />%1

en: Show
hu: Megjelenítés

en: Quit
hu: Kilépés

en: Edit
hu: Szerkesztés

[ctx: @action:button Undo modification]
en: Undo
hu: Visszavonás

[ctx: @action:button Accept image modification]
en: Accept
hu: Elfogadás

en: Unable to save file. Check if you have the correct permission to edit the cache directory.
hu: Nem lehet menteni a fájlt. Ellenőrizze, hogy megfelelőek-e a jogosultságai a gyorsítótárkönyvtár szerkesztéséhez.

en: Cancel
hu: Mégse

[ctx: @action:button Crop an image]
en: Crop
hu: Levágás

[ctx: @action:button Rotate an image to the left]
en: Rotate left
hu: Forgatás balra

[ctx: @action:button Rotate an image to the right]
en: Rotate right
hu: Forgatás jobbra

[ctx: @action:button Mirror an image vertically]
en: Flip
hu: Tükrözés függőlegesen

[ctx: @action:button Mirror an image horizontally]
en: Mirror
hu: Tükrözés vízszintesen

en: Choose a Location
hu: Hely kiválasztása

en: Send this location
hu: Hely küldése

[ctx: @action:intoolbar Re-center the map onto the set location]
en: Re-Center
hu: Középre

[ctx: @action:intoolbar Determine the device's location]
en: Locate
hu: Keresés

[ctx: @title: create new poll in the room]
en: Create Poll
hu: Szavazás létrehozása

[ctx: @label]
en: Poll type:
hu: Szavazástípus:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Open poll
hu: Szavazás megnyitása

[ctx: @item:inlistbox]
en: Closed poll
hu: Lezárt szavazás

[ctx: @info]
en: Voters can see the result as soon as they have voted
hu: A szavazók a szavazás után azonnal láthatják az eredményt

[ctx: @info]
en: Results are revealed only after the poll has closed
hu: Az eredmények csak a szavazás lezárása után kerülnek nyilvánosságra

[ctx: @label]
en: Question:
hu: Kérdés:

[ctx: As in first answer option to the poll]
en: Option %1:
hu: %1. válaszlehetőség:

[ctx: @placeholder]
en: Enter option
hu: Válaszlehetőség megadása

[ctx: @action:button]
en: Remove option
hu: Válaszlehetőség eltávolítása

[ctx: @action:button]
en: Add option
hu: Hozzáadás

[ctx: @action:button]
en: Send
hu: Küldés

[ctx: @action:button]
en: Attach an image or file
hu: Kép vagy fájl csatolása

[ctx: @action:button]
en: Create a Poll
hu: Szavazás létrehozása

[ctx: @action:button]
en: Cancel
hu: Mégse

[ctx: @title:group]
en: Account Data
hu: Fiókadatok

[ctx: @title:window]
en: Event Source
hu: Esemény forrása

[ctx: @info]
en: Show Access Token
hu: Hozzáférési token megjelenítése

en: This should not be shared with anyone, even other users. This token gives full access to your account.
hu: Ezt nem szabad megosztania senkivel, még más felhasználókkal sem. Ez a token teljes hozzáférést biztosít a fiókjához.

[ctx: @info]
en: Access Token
hu: Hozzáférési token

[ctx: @action:button]
en: Copy access token to clipboard
hu: Hozzáférési token másolása a vágólapra

[ctx: @option:check]
en: Show hidden events in the timeline
hu: Rejtett események megjelenítése az idővonalon

en: Allow the user to start a verification session with devices that were already verified
hu: Lehetővé teszi a felhasználó számára, hogy olyan eszközökkel indítson ellenőrző munkamenetet, amelyeket már hitelesített

[ctx: @option:check]
en: Show focus in window header
hu: Fókusz megjelenítése az ablak fejlécében

[ctx: @title]
en: Developer Tools
hu: Fejlesztői eszközök

[ctx: @title:tab]
en: Debug Options
hu: Hibakeresési beállítások

[ctx: @title:tab]
en: Room Data
hu: Szobaadatok

[ctx: @title:tab]
en: Server Info
hu: Kiszolgálóinformációk

[ctx: @title:tab]
en: Account Data
hu: Fiókadatok

[ctx: @title:tab]
en: Feature Flags
hu: Funkciójelzők

[ctx: @option:check Enable the matrix feature to add a phone number as a third party ID]
en: Add phone numbers as 3PIDs
hu: Telefonszámok hozzáadása harmadik féltől származó azonosítóként

[ctx: @option:check Enable the matrix feature for audio and video calling]
en: Calls
hu: Hívások

[ctx: @title]
en: Choose Room
hu: Szoba kiválasztása

[ctx: @info]
en: No room selected
hu: Nincs kiválasztva szoba

[ctx: @info]
en: Click to choose a room
hu: Kattintson szoba kiválasztásához

[ctx: @title:dialog]
en: Choose Room
hu: Szoba kiválasztása

en: Room Id: %1
hu: Szobaazonosító: %1

en: Room Account Data
hu: Szoba fiókadatai

en: Room State
hu: Szoba állapota

[ctx: 'Event' being some JSON data, not something physically happening.]
en: %1 event of this type | %1 events of this type
hu[0]: %1 ilyen típusú esemény
hu[1]: %1 ilyen típusú esemény

[ctx: 'Event' being some JSON data, not something physically happening.]
en: Event Information
hu: Eseményinformációk

en: Server Capabilities
hu: Kiszolgáló képességei

en: Can change password
hu: Jelszóváltoztatás

en: Default Room Version
hu: Alapértelmezett szobaverzió

en: Available Room Versions
hu: Elérhető szobaverziók

[ctx: The name of one instance of a state of configuration. Unless you really know what you're doing, best leave this untranslated.]
en: State Keys
hu: Állapotkulcsok

en: Access token wasn't found: Maybe it was deleted?
hu: A hozzáférési token nem található: talán törölték?

en: Access to keychain was denied: Please allow NeoChat to read the access token
hu: Hozzáférés a kulcstároló megtagadva: Kérjük, engedélyezze a NeoChatnek a hozzáférési token olvasását

en: No keychain available: Please install a keychain, e.g. KWallet or GNOME keyring on Linux
hu: Nem található kulcstartó: Kérjük, telepítsen egy kulcstartót, Linuxon például a KWalletet vagy a GNOME kulcstartót

en: Unable to read access token: %1
hu: Nem lehet olvasni a hozzáférési tokent: %1

en: Invited
hu: Meghívva

en: Favorite
hu: Kedvenc

en: Normal
hu: Normál

en: Low priority
hu: Alacsony prioritás

en: Spaces
hu: Terek

en: Member
hu: Tag

en: Moderator
hu: Moderátor

en: Admin
hu: Adminisztrátor

en: Mute
hu: Némítás

en: Custom
hu: Egyedi

[ctx: As in sorting alphabetically with A first and Z last]
en: Alphabetical Ascending
hu: Betűrendben növekvő

[ctx: As in sorting alphabetically with Z first and A last]
en: Alphabetical Descending
hu: Betűrendben csökkenő

[ctx: As in sorting rooms with unread message above those without]
en: Has Unread Messages
hu: Vannak olvasatlan üzenetek

[ctx: As in sorting rooms with the most unread messages higher]
en: Most Unread Messages
hu: Legtöbb olvasatlan üzenet

[ctx: As in sorting rooms with highlighted message above those without]
en: Has Highlighted Messages
hu: Vannak kiemelt üzenetek

[ctx: As in sorting rooms with the most highlighted messages higher]
en: Most Highlighted Messages
hu: Legtöbb kiemelt üzenet

[ctx: As in sorting the chat room with the newest meassage first]
en: Last Active
hu: Utolsó aktivitás

[ctx: @info]
en: Room names closer to A alphabetically are higher
hu: Az A-hoz betűrendben közelebbi szobanevek kerülnek előrébb

[ctx: @info]
en: Room names closer to Z alphabetically are higher
hu: A Z-hez betűrendben közelebbi szobanevek kerülnek előrébb

[ctx: @info]
en: Rooms with unread messages are higher
hu: Az olvasatlan üzeneteket tartalmazó szobák kerülnek előrébb

[ctx: @info]
en: Rooms with the most unread message are higher
hu: A legtöbb olvasatlan üzenetet tartalmazó szobák kerülnek előrébb

[ctx: @info]
en: Rooms with highlighted messages are higher
hu: A kiemelt üzeneteket tartalmazó szobák kerülnek előrébb

[ctx: @info]
en: Rooms with the most highlighted messages are higher
hu: A legtöbb kiemelt üzenetet tartalmazó szobák kerülnek előrébb

en: <i>[This message was deleted]</i>
hu: <i>[Az üzenetet törölték]</i>

en: <i>[This message was deleted: %1]</i>
hu: <i>[Az üzenetet törölték: %1]</i>

en: reinvited %1 to the room
hu: újra meghívta őt a szobába: %1

en: joined the room (repeated)
hu: csatlakozott a szobához (ismét)

en: invited %1 to the room
hu: meghívta őt a szobába: %1

en: joined the room
hu: csatlakozott a szobához

[ctx: their refers to a singular user]
en: cleared their display name
hu: törölte a megjelenített nevét

[ctx: their refers to a singular user]
en: changed their display name to %1
hu: megváltoztatta a megjelenített nevét erre: %1

en:  and
hu:  és

[ctx: their refers to a singular user]
en: cleared their avatar
hu: törölte a profilképét

en: set an avatar
hu: beállított egy profilképet

[ctx: their refers to a singular user]
en: updated their avatar
hu: frissítette a profilképét

[ctx: <user> changed nothing]
en: changed nothing
hu: nem változtatott meg semmit

en: withdrew %1's invitation
hu: visszavonta %1 meghívását

en: rejected the invitation
hu: elutasította a meghívást

en: unbanned %1
hu: feloldotta %1 kitiltását

en: self-unbanned
hu: feloldotta a saját kitiltását

en: left the room
hu: elhagyta a szobát

en: banned %1 from the room
hu: kitiltotta a szobából őt: %1

en: banned %1 from the room: %2
hu: kitiltotta a szobából őt: %1. Ok: %2

en: self-banned from the room
hu: kitiltotta magát a szobából

en: requested an invite
hu: meghívást kért

en: requested an invite with reason: %1
hu: meghívást kért, ezzel az indokkal: %1

en: made something unknown
hu: valami ismeretlent csinált

en: cleared the room main alias
hu: törölte a szoba fő álnevét

en: set the room main alias to: %1
hu: beállította a szoba fő álnevét erre: %1

en: cleared the room name
hu: törölte a szoba nevét

en: set the room name to: %1
hu: beállította a szoba nevét erre: %1

en: cleared the topic
hu: törölte a témát

en: set the topic to: %1
hu: beállította a témát erre: %1

en: changed the room avatar
hu: megváltoztatta a szoba profilképét

en: activated End-to-End Encryption
hu: bekapcsolta a végpontok közötti titkosítást

en: upgraded the room to version %1
hu: frissítette a szoba verzióját erre: %1

en: created the room, version %1
hu: létrehozta a szobát, a verzió: %1

[ctx: 'power level' means permission level]
en: changed the power levels for this room
hu: megváltoztatta a szoba jogosultsági szintjeit

en: changed the server access control lists for this room
hu: megváltoztatta a szoba kiszolgálójának hozzáférés-vezérlési listáját

[ctx: [User] added <name> widget]
en: added %1 widget
hu: hozzáadta a(z) %1 widgetet

[ctx: [User] removed <name> widget]
en: removed %1 widget
hu: etávolította a(z) %1 widgetet

[ctx: [User] configured <name> widget]
en: configured %1 widget
hu: beállította a(z) %1 widgetet

[ctx: [User] left a [voice/video] call]
en: left a call
hu: kilépett egy hívásból

[ctx: [User] joined a [voice/video] call]
en: joined a call
hu: csatlakozott egy híváshoz

en: updated %1 state
hu: frissítette a(z) %1 állapotát

en: updated %1 state for %2
hu: frissítette a(z) %1 állapotát erre: %2

en: Unknown event
hu: Ismeretlen esemény

en: a file
hu: egy fájl

en: %1 sent a message
hu: %1 üzenetet küldött

en: %1 sent a sticker
hu: %1 matricát küldött

en: %1 reinvited someone to the room
hu: %1 újra meghívott valakit a szobába

en: %1 joined the room (repeated)
hu: %1 csatlakozott a szobához (ismét)

en: %1 invited someone to the room
hu: %1 meghívott valakit a szobába

en: %1 joined the room
hu: %1 csatlakozott a szobához

en: %1 set a display name and set an avatar
hu: %1 beállított egy nevet és egy profilképet

en: %1 set a display name and updated their avatar
hu: %1 beállított egy nevet és frissítette a profilképét

en: %1 set a display name and cleared their avatar
hu: %1 beállított egy nevet és törölte a profilképét

en: %1 set a display name for this room
hu: %1 beállította a megjelenített nevét ebben a szobában

en: %1 changed their display name and set an avatar
hu: %1 megváltoztatta a megjelenített nevét és beállított egy profilképet

en: %1 changed their display name and updated their avatar
hu: %1 megváltoztatta a megjelenített nevét és frissítette a profilképét

en: %1 changed their display name and cleared their avatar
hu: %1 megváltoztatta a megjelenített nevét és törölte a profilképét

en: %1 changed their display name
hu: %1 megváltoztatta a megjelenített nevét

en: %1 cleared their display name and set an avatar
hu: %1 törölte a megjelenített nevét és beállított egy profilképet

en: %1 cleared their display name and updated their avatar
hu: %1 törölte a megjelenített nevét és frissítette a profilképét

en: %1 cleared their display name and cleared their avatar
hu: %1 törölte a megjelenített nevét és a profilképét

en: %1 cleared their display name
hu: %1 törölte a megjelenített nevét

[ctx: <user> changed nothing]
en: %1 changed nothing
hu: %1 nem változtatott meg semmit

en: %1 withdrew a user's invitation
hu: %1 visszavonta egy felhasználó meghívását

en: %1 rejected the invitation
hu: %1 elutasította a meghívást

en: %1 unbanned a user
hu: %1 feloldotta egy felhasználó kitiltását

en: %1 self-unbanned
hu: %1 feloldotta a saját kitiltását

en: %1 put a user out of the room
hu: %1 kitett egy felhasználót a szobából

en: %1 left the room
hu: %1 elhagyta a szobát

en: %1 banned a user from the room
hu: %1 kitiltott egy felhasználót a szobából

en: %1 self-banned from the room
hu: %1 kitiltotta magát a szobából

en: %1 requested an invite
hu: %1 meghívást kért

en: %1 made something unknown
hu: %1 valami ismeretlent csinált

en: %1 cleared the room main alias
hu: %1 törölte a szoba fő álnevét

en: %1 set the room main alias
hu: %1 beállította a szoba fő álnevét

en: %1 cleared the room name
hu: %1 törölte a szoba nevét

en: %1 set the room name
hu: %1 beállította a szoba nevét

en: %1 cleared the topic
hu: %1 törölte a témát

en: %1 set the topic
hu: %1 beállította a témát

en: %1 changed the room avatar
hu: %1 megváltoztatta a szoba profilképét

en: %1 activated End-to-End Encryption
hu: %1 bekapcsolta a végpontok közötti titkosítást

en: %1 upgraded the room version
hu: %1 frissítette a szoba verzióját

en: %1 created the room
hu: %1 létrehozta a szobát

[ctx: 'power level' means permission level]
en: %1 changed the power levels for this room
hu: %1 megváltoztatta a szoba jogosultsági szintjeit

en: %1 sent a live location beacon
hu: %1 élő helyzetjelzőt küldött

en: %1 changed the server access control lists for this room
hu: %1 megváltoztatta a szoba kiszolgálójának hozzáférés-vezérlési listáját

en: %1 added a widget
hu: %1 hozzáadott egy widgetet

en: %1 removed a widget
hu: %1 eltávolított egy widgetet

en: %1 configured a widget
hu: %1 beállított egy widgetet

[ctx: [User] left a [voice/video] call]
en: %1 left a call
hu: %1 kilépett egy hívásból

[ctx: [User] joined a [voice/video] call]
en: %1 joined a call
hu: %1 csatlakozott egy híváshoz

en: %1 updated the state
hu: %1 frissítette az állapotot

en: %1 started a poll
hu: %1 szavazást indított

[ctx: Job heading, like 'Copying']
en: Downloading
hu: Letöltés

[ctx: Job heading, like 'Copying']
en: Uploading
hu: Feltöltés

[ctx: The URL being downloaded/uploaded]
en: Source
hu: Forrás

[ctx: The location being downloaded to]
en: Destination
hu: Cél

en: Leaving this room.
hu: A szoba elhagyása.

[ctx: Leaving room <roomname>.]
en: Leaving room %1.
hu: A(z) %1 szoba elhagyása.

[ctx: Room <roomname> not found]
en: Room %1 not found.
hu: A(z) %1 szoba nem található.

en: No new nickname provided, no changes will happen.
hu: Nincs új becenév, nem történik változás.

en: <message>
hu: <üzenet>

en: Prepends ¯\_(ツ)_/¯ to a plain-text message
hu: ¯\_(ツ)_/¯ hozzáfűzése egy szöveges üzenet elejéhez

en: Prepends ( ͡° ͜ʖ ͡°) to a plain-text message
hu: ( ͡° ͜ʖ ͡°) hozzáfűzése egy szöveges üzenet elejéhez

en: Prepends (╯°□°）╯︵ ┻━┻ to a plain-text message
hu: (╯°□°）╯︵ ┻━┻  hozzáfűzése egy szöveges üzenet elejéhez

en: Prepends ┬──┬ ノ( ゜-゜ノ) to a plain-text message
hu: ┬──┬ ノ( ゜-゜ノ) hozzáfűzése egy szöveges üzenet elejéhez

en: Sends the given message colored as a rainbow
hu: Elküldi az adott üzenetet szivárványszínűként

en: Sends the given emote colored as a rainbow
hu: Elküldi az adott hangulatjelet szivárványszínűként

en: Sends the given message as plain text
hu: Elküldi az adott üzenetet egyszerű szövegként

en: Sends the given message as a spoiler
hu: Elküldi az adott üzenetet spoilerként

en: Sends the given emote
hu: Elküldi az adott hangulatjelet

en: Sends the given message as a notice
hu: Elküldi az adott üzenetet értesítésként

[ctx: '<text>' does not look like a matrix id.]
en: '%1' does not look like a matrix id.
hu: A(z) „%1” nem tűnik matrix azonosítónak.

[ctx: <user> is already invited to this room.]
en: %1 is already invited to this room.
hu: %1 már kapott meghívást ebbe a szobába.

[ctx: <user> is banned from this room.]
en: %1 is banned from this room.
hu: %1 ki van tiltva ebből a szobából.

en: You are already in this room.
hu: Ön már itt van a szobában.

[ctx: <user> is already in this room.]
en: %1 is already in this room.
hu: %1 már itt van a szobában.

[ctx: <username> was invited into this room.]
en: %1 was invited into this room.
hu: %1 meghívást kapott ebbe a szobába.

en: <user id>
hu: <felhasználóazonosító>

en: Invites the user to this room
hu: Meghívja a felhasználót ebbe a szobába

[ctx: Joining room <roomname>.]
en: Joining room %1.
hu: Csatalkozás a(z) %1 szobához.

en: <room alias or id>
hu: <szobaálnév vagy azonosító>

en: Joins the given room
hu: Csatlakozik az adott szobához

[ctx: Knocking room <roomname>.]
en: Knocking room %1.
hu: Bekopogás a(z) %1 szobába.

en: <room alias or id> [<reason>]
hu: <szobaálnév vagy azonosító> [<ok>]

en: Requests to join the given room
hu: Csatlakozást kért az adott szobához

[ctx: You are already in room <roomname>.]
en: You are already in room %1.
hu: Ön már a(z) %1 szobában van.

en: [<room alias or id>]
hu: [<szobaálnév vagy azonosító>]

en: Leaves the given room or this room, if there is none given
hu: Kilép az adott szobából vagy ebből a szobából, ha semmi nem volt megadva

en: <display name>
hu: <megjelenített név>

en: Changes your global display name
hu: Megváltoztatja a megjelenített nevét globálisan

en: Changes your display name in this room
hu: Megváltoztatja a megjelenített nevét ebben a szobában

[ctx: <username> is already ignored.]
en: %1 is already ignored.
hu: %1 már figyelmen kívül van hagyva.

[ctx: <username> is now ignored]
en: %1 is now ignored.
hu: %1 mostantól figyelmen kívül lesz hagyva.

en: Ignores the given user
hu: Figyelmen kívül hagyja az adott felhasználót

[ctx: <username> is not ignored.]
en: %1 is not ignored.
hu: %1 nincs figyelmen kívül hagyva.

[ctx: <username> is no longer ignored.]
en: %1 is no longer ignored.
hu: %1 már nincs figyelmen kívül hagyva.

en: Unignores the given user
hu: Figyelmen kívül hagyás feloldása

en: <reaction text>
hu: <a reakció szövege>

en: React to the message with the given text
hu: Reagálás az üzenetre az adott szöveggel

[ctx: <user> is already banned from this room.]
en: %1 is already banned from this room.
hu: %1 már ki van tiltva a szobából.

en: You are not allowed to ban users from this room.
hu: Nem tilthat ki felhasznlókat ebből a szobából.

[ctx: You are not allowed to ban <username> from this room.]
en: You are not allowed to ban %1 from this room.
hu: Nem tilthatja ki ebből a szobából őt: %1.

[ctx: <username> was banned from this room.]
en: %1 was banned from this room.
hu: %1 ki lett tiltva ebből a szobából.

en: <user id> [<reason>]
hu: <felhasználóazonosító> [<ok>]

en: Bans the given user
hu: Kitiltja az adott felhasználót

en: You are not allowed to unban users from this room.
hu: Nem oldhat fel kitiltásokat ebben a szobában.

[ctx: <user> is not banned from this room.]
en: %1 is not banned from this room.
hu: %1 nincs kitiltva ebből a szobából.

[ctx: <username> was unbanned from this room.]
en: %1 was unbanned from this room.
hu: %1 kitiltása ebből a szobából fel lett oldva.

en: Removes the ban of the given user
hu: Eltávolítja az adott felhasználó kitiltását

en: You cannot kick yourself from the room.
hu: Nem rúghatja ki saját magát a szobából.

[ctx: <username> is not in this room]
en: %1 is not in this room.
hu: %1 nincs itt a szobában.

en: You are not allowed to kick users from this room.
hu: Nem rúghat ki felhasználókat ebből a szobából.

[ctx: You are not allowed to kick <username> from this room]
en: You are not allowed to kick %1 from this room.
hu: Nem rúghatja ki a szobából őt: %1.

[ctx: <username> was kicked from this room.]
en: %1 was kicked from this room.
hu: %1 ki lett rúgva a szobából.

en: Removes the user from the room
hu: Eltávolítja a felhasználót a szobából

[ctx: Previously used emojis]
en: History
hu: Nemrég használt

[ctx: 'Smileys' is a category of emoji]
en: Smileys
hu: Hangulatjelek

[ctx: 'People' is a category of emoji]
en: People
hu: Emberek

[ctx: 'Nature' is a category of emoji]
en: Nature
hu: Természet

[ctx: 'Food' is a category of emoji]
en: Food
hu: Étel

[ctx: 'Activities' is a category of emoji]
en: Activities
hu: Tevékenységek

[ctx: 'Travel' is a category of emoji]
en: Travel
hu: Utazás

[ctx: 'Objects' is a category of emoji]
en: Objects
hu: Tárgyak

[ctx: 'Symbols' is a category of emoji]
en: Symbols
hu: Szimbólumok

[ctx: 'Flags' is a category of emoji]
en: Flags
hu: Zászlók

[ctx: 'Custom' is a category of emoji]
en: Custom
hu: Egyedi

[ctx: As in 'The user's own Stickers']
en: Own Stickers
hu: Saját matricák

[ctx: As in 'The user's own emojis]
en: Own Emojis
hu: Saját emodzsik

en: File too large to download.<br />Contact your matrix server administrator for support.
hu: A fájl túl nagy a letöltéshez.<br />Támogatásért forduljon a matrix kiszolgáló rendszergazdájához.

[ctx: @info]
en: No identity server configured
hu: Nincs beállítva identitáskiszolgáló

en: Room creation failed: %1
hu: Nem sikerült létrehozni a szobát: %1

en: Space creation failed: %1
hu: Nem sikerült létrehozni a teret: %1

en: Report sent successfully.
hu: Jelentés sikeresen elküldve.

[ctx: 'Lat' and 'Lon' as in Latitude and Longitude]
en: Lat: %1, Lon: %2
hu: Hossz.: %1, Szél.: %2

[ctx: @title]
en: Create Room
hu: Szoba létrehozása

[ctx: @action:button Create new room]
en: Create
hu: Létrehozás

[ctx: @info:label]
en: Private
hu: Privát

[ctx: @info:description]
en: This room can only be joined with an invite.
hu: Ehhez a szobához csak meghívóval lehet csatlakozni.

[ctx: @info:label]
en: Public
hu: Nyilvános

[ctx: @info:description]
en: This room can be found and joined by anyone.
hu: Ezt a szobát bárki megtalálhatja és csatlakozhat hozzá.

[ctx: @info:label Name of the room]
en: Name:
hu: Név:

[ctx: @info:placeholder Placeholder for room name]
en: New Room
hu: Új szoba

[ctx: @info:label Address or alias to refer to the room by]
en: Address:
hu: Cím:

[ctx: @info:placeholder Placeholder address for the room]
en: new-room
hu: új-szoba

[ctx: @title]
en: Create a Space
hu: Tér létrehozása

[ctx: @action:button Create new space]
en: Create
hu: Létrehozás

[ctx: @info:label Name of the space]
en: Name:
hu: Név:

[ctx: @info:placeholder]
en: New Space
hu: Új tér

[ctx: @option:check As in make the space from which this dialog was created an official parent.]
en: Make this parent official
hu: Legyen ez a hivatalos szülő

[ctx: @action:button]
en: Only show spaces
hu: Csak terek megjelenítése

en: Enter a Room Manually
hu: Belépés szobába saját kezűleg

en: If you already know a room's address or alias, and it isn't shown here.
hu: Ha már ismeri egy szoba címét vagy álnevét, és az itt nem jelenik meg.

en: Find a room…
hu: Szoba keresése…

[ctx: @info:label]
en: No public rooms found
hu: Nem találhatók nyilvános szobák

en: No name
hu: Nincs név

[ctx: @title:dialog]
en: Invite a User
hu: Felhasználó meghívása

[ctx: @info:placeholder]
en: Find a user…
hu: Felhasználó keresése…

[ctx: @info:placeholder]
en: No users found
hu: Nem találhatók szobák

[ctx: @action:button]
en: Invite this User
hu: Meghívás

[ctx: @info:tooltip]
en: User is either already a member or has been invited
hu: A felhasználó már tag, vagy már kapott meghívót

[ctx: @action:button]
en: Send invitation
hu: Meghívó küldése

[ctx: @title:dialog]
en: Select a File
hu: Fájl kiválasztása

[ctx: @action:button]
en: Search
hu: Keresés

en: <i>This event does not have any content.</i>
hu: <i>Ennek az eseménynek nincs tartalma.</i>

en: Add an e-mail address:
hu: E-mail-cím hozzáadása:

en: Confirm e-mail address
hu: E-mail-cím megerősítése

en: A confirmation e-mail has been sent to your address. Please continue here <b>after</b> clicking on the confirmation link in the e-mail
hu: Egy megerősítő e-mailt küldtünk a címére. Kérjük, folytassa itt az e-mailben található megerősítő hivatkozásra kattintás <b>után</b>

[ctx: @button]
en: Re-send confirmation e-mail
hu: Megerősítő e-mail újraküldése

en: Server Url:
hu: Kiszolgáló URL-címe:

en: Registration is disabled on this server.
hu: A regisztráció le van tiltva ezen a kiszolgálón.

en: Loading
hu: Betöltés

[ctx: @action:button]
en: Continue in Browser
hu: Folytatás böngészőben

en: Please wait while your messages are loaded from the server. This might take a little while.
hu: Kérjük, várjon, amíg az üzenetek betöltődnek a kiszolgálóról. Ez eltarthat egy ideig.

en: Network Error: %1
hu: Hálózati hiba: %1

en: Login Failed: %1
hu: Sikertelen bejelentkezés: %1

en: Matrix ID:
hu: Matrix azonosító:

en: Matrix ID
hu: Matrix azonosító

[ctx: @action:button]
en: Continue
hu: Folytatás

en: Already logged in
hu: Már bejelentkezett

[ctx: @action:button]
en: Login with password
hu: Bejelentkezés jelszóval

[ctx: @action:button]
en: Login with single sign-on
hu: Bejelentkezés egyszeri bejelentkezéssel

[ctx: @action:button]
en: Login
hu: Bejelentkezés

[ctx: @action:button]
en: Register
hu: Regisztráció

en: Password:
hu: Jelszó:

en: Password
hu: Jelszó

en: Invalid username or password
hu: Érvénytelen felhasználónév vagy jelszó

en: Confirm Password:
hu: Jelszó megerősítése:

en: The passwords do not match.
hu: A jelszavak nem egyeznek.

en: No server.
hu: Nincs kiszolgáló.

en: Checking Server availability.
hu: Kiszolgáló elérhetőségének ellenőrzése.

en: This is not a valid server.
hu: Ez nem egy érvényes kiszolgáló.

en: Registration for this server is disabled.
hu: A regisztráció le van tiltva ezen a kiszolgálón.

en: No username.
hu: Nincs felhasználónév.

en: Checking username availability.
hu: Felhasználónév elérhetőségének ellenőrzése.

en: This username is not available.
hu: A felhasználónév nem érhető el.

en: Continue
hu: Tovább

en: Working
hu: Dolgozunk

en: Continue the login process in your browser.
hu: Folytassa a bejelentkezési folyamatot a böngészőjében.

[ctx: @action:button]
en: Re-open SSO URL
hu: SSO URL-cím újra megnyitása

en: Terms & Conditions
hu: Feltételek és kikötések

en: By continuing with the registration, you agree to the following terms and conditions:
hu: A regisztráció folytatásával Ön elfogadja a következő feltételeket és kikötéseket:

en: Username:
hu: Felhasználónév:

en: Username unavailable
hu: A felhasználónév nem érhető el

en: Welcome
hu: Kezdőlap

[ctx: @title]
en: Continue with an existing account
hu: Folytatás meglévő fiókkal

[ctx: As in 'this account is still loading']
en: %1 (loading)
hu: %1 (betöltés)

[ctx: @action:button]
en: Log out of this account
hu: Kijelentkezés ebből a fiókból

[ctx: @title]
en: Log in or Create a New Account
hu: Bejelentkezés vagy új fiók létrehozása

[ctx: @action:button]
en: Settings
hu: Beállítások

en: %1 started a user verification
hu: %1 elindított egy felhasználóellenőrzést

en: Copy to clipboard
hu: Másolás a vágólapra

[ctx: @action:button]
en: Maximize
hu: Maximalizálás

en: This message is encrypted and the sender has not shared the key with this device.
hu: Ez az üzenet titkosított, és a feladó nem osztotta meg a kulcsot ezzel az eszközzel.

[ctx: @action:button]
en: Fetch More Events
hu: További események lekérése

[ctx: tooltip for a button on a message; offers ability to download its file]
en: Download
hu: Letöltés

[ctx: tooltip for a button on a message; offers ability to open its downloaded file with an appropriate application]
en: Open File
hu: Fájl megnyitása

[ctx: tooltip for a button on a message; stops downloading the message's file]
en: Stop Download
hu: Letöltés leállítása

[ctx: flight departure, %1 is airport, %2 is time]
en: Departure from %1
hu: Indulás a(z) %1 repülőtérről

[ctx: flight arrival, %1 is airport, %2 is time]
en: Arrival at %1
hu: Érkezés: %1

en: Check-in time: %1
hu: Bejelentkezés ideje: %1

en: Check-out time: %1
hu: Kijelentkezés ideje: %1

[ctx: @action:button]
en: Hide Image
hu: Kép elrejtése

[ctx: @action:button]
en: Show Image
hu: Kép megjelenítése

[ctx: @action]
en: Send to KDE Itinerary
hu: Küldés a KDE Itineraryba

[ctx: As in remove the link preview so it's no longer shown]
en: Remove preview
hu: Előnézet eltávolítása

en: Shrink preview
hu: Előnézet kicsinyítése

en: Expand preview
hu: Előnézet nagyítása

en: Loading reply
hu: Válasz betöltése

en: Loading URL preview
hu: URL előnézetének betöltése

[ctx: @action:button Open the location in an external program]
en: Open Externally
hu: Megnyitás külsőleg

[ctx: @action:button]
en: Open Fullscreen
hu: Teljes képernyő megnyitása

[ctx: @info]
en: This message was either not found, you do not have permission to view it, or it was sent by an ignored user
hu: Ez az üzenet vagy nem található, vagy nincs jogosultsága a megtekintéséhez, vagy egy mellőzött felhasználó küldte

[ctx: @info]
en: Failed to download file.
hu: Nem sikerült letölteni a fájlt.

[ctx: @info Failed to download file: [error message]]
en: Failed to download file:<br />%1
hu: Nem sikerült letölteni a fájlt:<br />%1

[ctx: Separate the usernames of users]
en:  and
hu:  és

[ctx: %1 is the number of other users]
en:  and %1 other |  and %1 others
hu[0]:  és %1 további
hu[1]:  és %1 további

[ctx: %2 is the users who reacted and %3 the emoji that was given]
en: %2 reacted with %3 | %2 reacted with %3
hu[0]: %2 reakciója: %3
hu[1]: %2 reakciója: %3

[ctx: as in 'this vote has ended']
en: (Ended)
hu: (Befejeződött)

[ctx: %1 is the poll answer that had the most votes]
en: The poll has ended. Top answer: %1
hu: A szavazás véget ért. A legtöbb szavazatot kapta: %1

[ctx: @button]
en: React
hu: Reagálás

[ctx: @action:button]
en: Reply
hu: Válasz

[ctx: @action:button]
en: Cancel reply
hu: Válasz megszakítása

[ctx: @action:inmenu]
en: Undo
hu: Visszavonás

[ctx: @action:inmenu]
en: Redo
hu: Újra

[ctx: @action:inmenu]
en: Cut
hu: Kivágás

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy
hu: Másolás

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste
hu: Beillesztés

[ctx: @action:inmenu]
en: Select All
hu: Összes kijelölése

en: Video
hu: Videó

[ctx: @action:button]
en: Show Video
hu: Videó megjelenítése

[ctx: @action:button]
en: Volume
hu: Hangerő

[ctx: Locations on a map]
en: Locations
hu: Helyek

[ctx: @action:button]
en: Room settings
hu: Szobabeállítások

en: Information
hu: Információk

en: Media
hu: Média

[ctx: @action:title]
en: Space Members
hu: Tér tagjai

[ctx: @action:title]
en: Room Information
hu: Szobainformációk

[ctx: Room actions]
en: Actions
hu: Műveletek

[ctx: @action:button]
en: Verify user
hu: Felhasználó ellenőrzése

en: Members
hu: Tagok

[ctx: @title]
en: Invite a User
hu: Felhasználó meghívása

en: Invite user to room
hu: Felhasználó meghívása s szobába

en: No member count
hu: Nincs tagszám

[ctx: @action:title]
en: Room Media
hu: Médiatartalom

[ctx: @info:placeholder]
en: No Pinned Messages
hu: Nincsenek kitűzött üzenetek

[ctx: @action:title]
en: Search Messages
hu: Üzenetek keresése

en: Find messages…
hu: Üzenetek keresése…

en: Enter text to start searching
hu: Írjon be szöveget a kereséshez

en: No messages found
hu: Nem találhatók üzenetek

[ctx: @action]
en: Search Rooms
hu: Szobák keresése

[ctx: @info:label]
en: Invited you to chat
hu: Meghívta Önt a csevegésbe

[ctx: @info:label]
en: %1 invited you
hu: %1 meghívta Önt

[ctx: @action:inmenu]
en: Notifications
hu: Értesítések

[ctx: As in 'notify when the user is mentioned or the message contains a set keyword']
en: @Mentions and Keywords
hu: @Megemlítések és kulcsszavak

[ctx: @action:inmenu]
en: Room Settings
hu: Szobabeállítások

en: Muted room
hu: Némított szoba

en: Configure room
hu: Szoba beállítása

[ctx: @title]
en: Find your friends
hu: Barátok keresése

[ctx: Collapse <section name>]
en: Collapse %1
hu: %1 összecsukása

[ctx: Expand <section name]
en: Expand %1
hu: %1 kibontása

[ctx: Join <name of a space>]
en: Join %1
hu: Csatlakozás ehhez: %1

[ctx: 'Space' is a matrix space]
en: View Space
hu: Tér megtekintése

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Space Address
hu: Tér címének másolása

[ctx: 'Space' is a matrix space]
en: Space Settings
hu: Térbeállítások

[ctx: @info:tooltip]
en: Manage Account
hu: Fiók kezelése

en: View notifications
hu: Értesítések megtekintése

[ctx: @title:window]
en: Edit Account
hu: Fiók szerkesztése

en: Upload new avatar
hu: Új profilkép feltöltése

en: Remove current avatar
hu: Jelenlegi profilkép eltávolítása

[ctx: @title:group]
en: User Information
hu: Felhasználóinformációk

en: Display Name:
hu: Megjelenítendő név:

en: Label:
hu: Címke:

en: Work
hu: Munkahelyi

[ctx: @action:button]
en: Show QR Code
hu: QR-kód megjelenítése

en: Save
hu: Mentés

[ctx: @title:group]
en: Password
hu: Jelszó

[ctx: @info]
en: Your server doesn't support changing your password
hu: A kiszolgáló nem támogatja a jelszóváltoztatást

[ctx: @label:textbox]
en: Current Password:
hu: Jelenlegi jelszó:

[ctx: @label:textbox]
en: New Password:
hu: Új jelszó:

[ctx: @label:textbox]
en: Confirm new Password:
hu: Új jelszó megerősítése:

[ctx: @info]
en: Passwords don't match
hu: A jelszavak nem egyeznek

[ctx: @title:group]
en: Email Addresses
hu: E-mail-címek

[ctx: @title:group]
en: Phone Numbers
hu: Telefonszámok

[ctx: @title:group]
en: Identity Server
hu: Identitáskiszolgáló

[ctx: @title:group]
en: Server Information
hu: Kiszolgálóinformációk

en: Homeserver url
hu: Alapértelmezett kiszolgáló URL-je

[ctx: @title:group]
en: Account Management
hu: Fiókkezelés

[ctx: @info]
en: Password changed successfully
hu: Sikeres jelszómódosítás

[ctx: @info]
en: Invalid password
hu: Érvénytelen jelszó

[ctx: @info]
en: Unknown problem while trying to change password
hu: Ismeretlen hiba történt a jelszó megváltoztatásakor

[ctx: @title:window]
en: Accounts
hu: Fiókok

en: Account editor
hu: Fiókszerkesztő

[ctx: @title:group]
en: Accounts
hu: Fiókok

en: Add Account
hu: Fiók hozzáadása

[ctx: @title:window]
en: Appearance
hu: Megjelenés

en: Use compact room list
hu: Kompakt szobalista használata

en: Bubbles
hu: Buborékok

en: Compact
hu: Kompakt

en: Use transparent chat page
hu: Átlátszó csevegőoldal használata

en: Transparency
hu: Átlátszóság

en: Only enabled if the transparent chat page is enabled.
hu: Csak akkor engedélyezett, ha az átlátszó csevegőoldal engedélyezve van.

en: Show your messages on the right
hu: Saját üzetek megjelenítése a jobb oldalon

en: In chat
hu: A csevegésben

en: In sidebar
hu: Az oldalsávon

en: Color theme
hu: Színtéma

[ctx: @title:dialog]
en: Confirm Account Deactivation
hu: Fiókdeaktiválás megerősítése

en: Your account will be permanently disabled.
    This cannot be undone.
    Your Matrix ID will not be available for new accounts.
    Your messages will stay available.
hu: A fiókja véglegesen fel lesz függesztve.
    Ez nem vonható vissza.
    A Matrix azonosítója nem lesz elérhető új fiókok számára.
    Az üzenetei továbbra is elérhetők maradnak.

[ctx: @label:textbox]
en: Password
hu: Jelszó

[ctx: @label:checkbox]
en: Erase Data
hu: Adatok törlése

[ctx: @info]
en: Request your server to delete as much user data as possible.
hu: Kéri a kiszolgálótól a lehető legtöbb felhasználói adat törlését.

en: Deactivate account
hu: Fiók deaktiválása

[ctx: @title:dialog]
en: Activate Encryption
hu: Titkosítás bekapcsolása

en: It will not be possible to deactivate the encryption after it is enabled.
hu: A titkosítást nem lehet majd kikapcsolni, ha egyszer bekapcsolta.

en: Activate Encryption
hu: Titkosítás bekapcsolása

[ctx: @label]
en: %1, Last activity: %2
hu: %1, utolsó tevékenység: %2

en: New device name
hu: Új eszköznév

en: Cancel editing display name
hu: Megjelenített név szerkesztésének megszakítása

en: Confirm new display name
hu: Új megjelenített név megerősítése

[ctx: This device is verified]
en: Verified
hu: Ellenőrizve

[ctx: @title:window]
en: Devices
hu: Eszközök

[ctx: @info:group]
en: This Device
hu: Ez az eszköz

[ctx: @info:group]
en: Verified Devices
hu: Ellenőrzött eszközök

[ctx: @info:group]
en: Unverified Devices
hu: Nem ellenőrzött eszközök

[ctx: @info:group]
en: Devices without Encryption Support
hu: Eszközök titkosítási támogatás nélkül

en: Please login to view the signed-in devices for your account.
hu: Kérjük, jelentkezzen be a fiókjához tartozó bejelentkezett eszközök megtekintéséhez.

[ctx: @title:window]
en: Add Sticker
hu: Matrica hozzáadása

[ctx: @title:window]
en: Edit Sticker
hu: Matrica szerkesztése

[ctx: @title:window]
en: Add Emoji
hu: Emodzsi hozzáadása

[ctx: @title:window]
en: Edit Emoji
hu: Emodzsi szerkesztése

[ctx: @info:group]
en: Sticker
hu: Matrica

[ctx: @info:group]
en: Emoji
hu: Emodzsi

en: Change Image
hu: Kép módosítása

en: Set Image
hu: Kép beállítása

en: Shortcode:
hu: Rövidkód:

en: Description:
hu: Leírás:

[ctx: @title]
en: Edit Emoji
hu: Emodzsi szerkesztése

[ctx: @title]
en: Edit Sticker
hu: Matrica szerkesztése

[ctx: As in 'This sticker/emoji has no description']
en: No Description
hu: Nincs leírás

[ctx: @title]
en: Add Emoji
hu: Emodzsi hozzáadása

[ctx: @title]
en: Add Sticker
hu: Matrica hozzáadása

en: Add Emoji
hu: Emodzsi hozzáadása

en: Add Sticker
hu: Matrica hozzáadása

[ctx: @title:window]
en: Stickers & Emojis
hu: Matricák és emodzsik

[ctx: @title:group]
en: Emojis
hu: Emodzsik

[ctx: @title:group]
en: Stickers
hu: Matricák

[ctx: @title:window]
en: Export Keys
hu: Kulcsok exportálása

[ctx: @label:textbox]
en: Passphrase:
hu: Jelmondat:

en: A passphrase to secure your key backup. It should not be your account password.
hu: Jelmondat a kulcsmentés biztonságossá tételéhez. Ez nem lehet a fiókja jelszava.

[ctx: @action:button]
en: Export keys
hu: Kulcsexportálás

[ctx: @info]
en: Keys exported successfully
hu: Kulcsok sikeresen exportálva

[ctx: @info]
en: Unknown error
hu: Ismeretlen hiba

[ctx: @title:window]
en: Notifications
hu: Értesítések

en: Enable notifications for this account
hu: Értesítések engedélyezése a fiókhoz

en: Notifications can appear even when NeoChat isn't running.
hu: Az értesítések akkor is megjelenhetnek, amikor a NeoChat nem fut.

en: Push notifications are available but could not be enabled.
hu: A leküldéses értesítések elérhetők, de nem kapcsolhatók be.

en: Notifications will only appear when NeoChat is running.
hu: Az értesítések csak akkor jelennek meg, ha a NeoChat fut.

[ctx: @title:group]
en: Room Notifications
hu: Szobaértesítések

[ctx: @title:group]
en: @Mentions
hu: @Említések

[ctx: @title:group]
en: Keywords
hu: Kulcsszavak

en: Keyword…
hu: Kulcsszó…

en: Add keyword
hu: Kulcsszó hozzáadása

[ctx: @title:group]
en: Invites
hu: Meghívások

[ctx: @title:group]
en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: New identity server url
hu: Új identitáskiszolgáló URL

[ctx: @action:button]
en: Cancel editing identity server url
hu: Identitáskiszolgáló URL szerkesztésének megszakítása

[ctx: @action:button]
en: Confirm new identity server url
hu: Új identitáskiszolgáló URL megerősítése

en: The entered url is not a valid identity server
hu: A beírt URL nem érvényes identitáskiszolgáló

en: The entered url is already configured as your identity server
hu: A beírt URL már be van állítva identitáskiszolgálóként

[ctx: @action:button]
en: Edit identity server url
hu: Identitáskiszolgáló URL-jének szerkesztése

[ctx: @action:button]
en: Remove identity server
hu: Identitáskiszolgáló eltávolítása

[ctx: @title:window]
en: Ignored Users
hu: Mellőzött felhasználók

[ctx: Placeholder message when no user is ignored]
en: No ignored users
hu: Nincsenek mellőzött felhasználók

[ctx: @action:button]
en: Unignore this user
hu: Figyelmen kívül hagyás feloldása

[ctx: @title:window]
en: Import Keys
hu: Kulcsok importálása

[ctx: @action:button]
en: Choose backup file
hu: Mentési fájl kiválasztása

[ctx: @action:button]
en: Import keys
hu: Kulcsimportálás

[ctx: @info]
en: Invalid passphrase
hu: Érvénytelen jelmondat

[ctx: @info]
en: Invalid key backup data
hu: Érvénytelen kulcsmentési adat

[ctx: @placeholder]
en: Loading…
hu: Betöltés…

[ctx: Room permission type]
en: Default power level to send messages
hu: Alapértelmezett jogosultsági szint üzenetek küldéséhez

[ctx: Room permission type]
en: Invite users
hu: Felhasználók meghívása

[ctx: Room permission type]
en: Kick users
hu: Felhasználók kirúgása

[ctx: Room permission type]
en: Ban users
hu: Felhasználók kitiltása

[ctx: Room permission type]
en: Remove messages sent by other users
hu: Más felhasználók által küldött üzenet törlése

[ctx: Room permission type]
en: Send reactions
hu: Reakciók küldése

[ctx: Room permission type]
en: Remove their own messages
hu: Saját üzenetek eltávolítása

[ctx: Room permission type]
en: Change user permissions
hu: Felhasználói jogosultságok módosítása

[ctx: Room permission type]
en: Change the room name
hu: A szoba nevének megváltoztatása

[ctx: Room permission type]
en: Change the room avatar
hu: A szoba profilképének megváltoztatása

[ctx: Room permission type]
en: Change the room canonical alias
hu: A szoba kanonikus álnevének megváltoztatása

[ctx: Room permission type]
en: Change the room topic
hu: A szoba témájának megváltoztatása

[ctx: Room permission type]
en: Enable encryption for the room
hu: Titkosítás bekapcsolása a szobában

[ctx: Room permission type]
en: Change the room history visibility
hu: A szoba előzményei láthatóságának módosítása

[ctx: Room permission type]
en: Upgrade the room
hu: A szoba frissítése

[ctx: Room permission type]
en: Set the room server access control list (ACL)
hu: A szoba kiszolgálója hozzáférés-vezérlési listájának (ACL) beállítása

[ctx: Room permission type]
en: Set the children of this space
hu: A tér gyermekeinek beállítása

[ctx: Room permission type]
en: Set the parent space of this room
hu: A szoba szülőterének beállítása

[ctx: Notification type]
en: Enable notifications for this account
hu: Értesítések engedélyezése ehhez a fiókhoz

[ctx: Notification type]
en: Messages in one-to-one chats
hu: Üzenetek a személyes csevegésekben

[ctx: Notification type]
en: Encrypted messages in one-to-one chats
hu: Titkosított üzenetek a személyes csevegésekben

[ctx: Notification type]
en: Messages in group chats
hu: Üzenetek csoportos csevegésekben

[ctx: Notification type]
en: Messages in encrypted group chats
hu: Üzenetek titkosított csoportos csevegésekben

[ctx: Notification type]
en: Room upgrade messages
hu: Szobafrissítési üzenetek

[ctx: Notification type]
en: Messages containing my display name
hu: A megjelenített nevemet tartalmazó üzenetek

[ctx: Notification type]
en: Messages which mention my Matrix user ID
hu: A Matrix felhasználóazonosítómat megemlítő üzenetek

[ctx: Notification type]
en: Messages which mention a room
hu: Egy szobát megemlítő üzenetek

[ctx: Notification type]
en: Messages containing the local part of my Matrix ID
hu: A Matrix azonosítóm helyi részét tartalmazó üzenetek

[ctx: Notification type]
en: Whole room (@room) notifications
hu: Egész szobát megszólító (@room) értesítések

[ctx: Notification type]
en: Invites to a room
hu: Meghívások egy szobába

[ctx: Notification type]
en: Call invitation
hu: Hívás meghívó

[ctx: @title:window]
en: General
hu: Általános

[ctx: @title:group]
en: General Settings
hu: Általános beállítások

en: Show in System Tray
hu: Megjelenítés a paneltálcán

en: Minimize to system tray on startup
hu: Minimalizálás a paneltálcára induláskor

en: Automatically hide/unhide the room information when resizing the window
hu: A szobainformációk automatikus elrejtése/megjelenítése az ablak átmérezetésekor

en: Show all rooms in "Home" tab
hu: Összes szoba megjelenítése a „Kezdőlap” lapon

[ctx: @title:group]
en: Room List Sort Order
hu: Szobalista rendezési szempontja

[ctx: As in 'sort something based on last activity']
en: Importance
hu: Fontosság

[ctx: @info]
en: Rooms with unread notifications will be shown first.
hu: Az olvasatlan értesítésekkel rendelkező szobák kerülnek először megjelenítésre.

[ctx: As in 'sort something alphabetically']
en: Alphabetical
hu: Betűrend

[ctx: As in 'sort something based on the last event']
en: Newest Events
hu: Legújabb események

[ctx: @info]
en: Rooms with the newest events will be shown first.
hu: A legfrissebb eseményekkel rendelkező szobák jelennek meg először.

[ctx: @option:radio]
en: Custom
hu: Egyéni

[ctx: @title]
en: Timeline
hu: Idővonal

en: Mark messages as read when:
hu: Üzenetek megjelölése olvasottként:

en: Never
hu: Soha

[ctx: @item:inlistbox As in mark messages in the room as read when entering the room]
en: Entering the room
hu: A szobába belépéskor

[ctx: @item:inlistbox As in mark messages in the room as read when entering the room and all messages are visible on screen]
en: Entering the room and all unread messages are visible
hu: A szobába belépéskor, és az összes olvasatlan üzenet láthatóvá válik

[ctx: @item:inlistbox As in mark messages in the room as read when exiting the room]
en: Exiting the room
hu: A szobából kilépéskor

[ctx: @item:inlistbox As in mark messages in the room as read when exiting the room and all messages are visible on screen]
en: Exiting the room and all unread messages are visible
hu: A szobából kilépéskor, és az összes olvasatlan üzenet láthatóvá válik

en: Show deleted messages
hu: Törölt üzenetek megjelenítése

en: Show state events
hu: Állapotesemények megjelenítése

en: Show leave and join events
hu: Ki- és belépések megjelenítése

en: Show name change events
hu: Névváltoztatások megjelenítése

en: Show avatar update events
hu: Profilkép-frissítések megjelenítése

[ctx: Chat Editor]
en: Editor
hu: Szerkesztő

en: Use s/text/replacement syntax to edit your last message
hu: A s/szöveg/csere szintaxis használata az utolsó üzenete szerkesztéséhez

en: Developer Settings
hu: Fejlesztői beállítások

en: Enable developer tools
hu: Fejlesztői eszközök engedélyezése

en: Open Developer Tools
hu: Fejlesztői eszközök megnyitása

en: Developer Tools
hu: Fejlesztői eszközök

[ctx: @title:group]
en: Default Settings
hu: Alapértelmezett beállítások

[ctx: @action:button]
en: Reset all configuration values to their default…
hu: Minden beállítás visszaállítása az alapértelmezettre…

[ctx: @title:dialog]
en: Reset Configuration
hu: Beállítások visszaállítása

[ctx: @info]
en: Do you really want to reset all options to their default values?
hu: Biztosan vissza szeretné állítani az összes beállítást az alapértelmezett értékekre?

[ctx: @title:window]
en: Security & Safety
hu: Biztonság és védelem

[ctx: @action:button]
en: Ignored Users
hu: Mellőzött felhasználók

[ctx: @label:checkbox]
en: Hide images and videos by default
hu: Képek és videók rejtése alapértelmezetten

[ctx: @info]
en: When this option is enabled, images and videos are only shown after a button is clicked.
hu: Ha be van jelölve, a képek és videók csak egy gomb megnyomása után jelennek meg.

[ctx: @info]
en: Your server does not support this setting.
hu: A kiszolgáló nem támogatja ezt a beállítást.

[ctx: @title:group]
en: Encryption
hu: Titkosítás

[ctx: @option:check]
en: Turn on encryption in new chats
hu: Titkosítás bekapcsolása új csevegésekben

[ctx: @info]
en: If enabled, NeoChat will use encryption when starting new direct messages.
hu: Ha be van kapcsolva, a NeoChat titkosítást használ az új közvetlen üzenetek indításakor.

[ctx: @action:button]
en: Import Keys
hu: Kulcsok importálása

[ctx: @title]
en: Import Keys
hu: Kulcsok importálása

[ctx: @info]
en: Keys imported successfully
hu: Kulcsok sikeresen importálva

[ctx: @action:button]
en: Export Keys
hu: Kulcsok exportálása

[ctx: @title]
en: Export Keys
hu: Kulcsok exportálása

en: General
hu: Általános

en: Appearance
hu: Megjelenés

en: Notifications
hu: Értesítések

[ctx: @title]
en: Security & Safety
hu: Biztonság és védelem

en: Accounts
hu: Fiókok

en: Stickers & Emojis
hu: Matricák és emodzsik

en: Network Proxy
hu: Hálózati proxy

en: Devices
hu: Eszközök

en: Keyboard Shortcuts
hu: Gyorsbillentyűk

en: About NeoChat
hu: A Neochat névjegye

[ctx: @title:group]
en: About
hu: Névjegy

en: About KDE
hu: A KDE névjegye

en: System Default
hu: Rendszer alapértelmezése

en: No Proxy
hu: Nincs proxy

en: Proxy Settings
hu: Proxybeállítások

en: Host
hu: Gép

en: User
hu: Felhasználó

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Disable notifications
hu: Értesítések kikapcsolása

en: Enable notifications
hu: Értesítések bekapcsolása

en: Mute notifications
hu: Értesítések némítása

en: Unmute notifications
hu: Értesítések némításának feloldása

[ctx: As in clicking this button will switch off highlights for messages that match this rule]
en: Disable message highlights
hu: Üzenetkiemelések kikapcsolása

[ctx: As in clicking this button will switch on highlights for messages that match this rule]
en: Enable message highlights
hu: Üzenetkiemelés bekapcsolása

en: Delete keyword
hu: Kulcsszó törlése

[ctx: @title:dialog]
en: Enter password
hu: Adja meg a jelszót

[ctx: @label:textbox]
en: Password:
hu: Jelszó:

[ctx: @title]
en: General
hu: Általános

[ctx: @placeholder]
en: Event Type…
hu: Eseménytípus…

[ctx: @action:button]
en: Add keyword
hu: Kulcsszó hozzáadása

[ctx: @title]
en: Edit User Power Level
hu: Felhasználói jogosultsági szint szerkesztése

en: New power level
hu: Új jogosultsági szint

en: Confirm
hu: Megerősítés

[ctx: As in the default notification setting]
en: Default Settings
hu: Alapértelmezett beállítások

[ctx: @window:title]
en: Advanced
hu: Speciális

[ctx: @info:label]
en: Room ID
hu: Szobaazonosító

[ctx: @action:button]
en: Copy room ID to clipboard
hu: Szobaazonosító másolása a vágólapra

[ctx: @info:label]
en: Room Version
hu: Szoba verziója

[ctx: @title]
en: Upgrade the Room
hu: Szoba frissítése

[ctx: @label:spinbox]
en: Select new version
hu: Új verzió

[ctx: @action:button]
en: Confirm
hu: Megerősít

[ctx: @action:button]
en: Update avatar
hu: Profilkép frissítése

[ctx: @label:textbox Room name]
en: Name:
hu: Név:

[ctx: @label:textobx Room topic]
en: Topic:
hu: Téma:

[ctx: @action:button]
en: Save
hu: Mentés

[ctx: @title]
en: Aliases
hu: Álnevek

[ctx: @info]
en: No canonical alias set
hu: Nincs beállítva kanonikus álnév

[ctx: @action:button]
en: Make this alias the room's canonical alias
hu: Legyen ez az álnév a szoba kanonikus álneve

[ctx: @action:button]
en: Delete alias
hu: Álnév törlése

[ctx: The new alias (room address) to be added to a room]
en: #new_alias:server.org
hu: #új_álnév:server.org

[ctx: @action:button]
en: Add new alias
hu: Új álnév hozzáadása

[ctx: @title]
en: Official Parent Spaces
hu: Hivatalos szülőterek

[ctx: @action:button]
en: Canonical
hu: Kanonikus

[ctx: @action:button]
en: Make canonical parent
hu: Legyen kanonikus szülő

[ctx: @action:button]
en: Remove parent
hu: Szülő eltávolítása

[ctx: @info]
en: This room has no official parent spaces.
hu: Ennek a szobának nincsenek hivatalos szülőterei.

[ctx: @action:button]
en: Add new official parent
hu: Új hivatalos szülő hozzáadása

[ctx: @info]
en: This room continues another conversation.
hu: Ez a szoba egy másik beszélgetést folytat.

[ctx: @action:button]
en: See older messages…
hu: Régebbi üzenetek megtekintése…

[ctx: @info]
en: This room has been replaced.
hu: Ezt a szobát lecserélték.

[ctx: @action:button]
en: See new room…
hu: Új szoba megtekintése…

[ctx: @info]
en: Customize your profile only for this room.
hu: Profil testre szabása csak ehhez a szobához.

[ctx: @label:textbox]
en: Display Name
hu: Megjelenítendő név

[ctx: @action:button Save profile]
en: Save
hu: Mentés

[ctx: @action:button]
en: Reset to Default
hu: Alapértelmezések visszaállítása

[ctx: @info]
en: You need to upgrade this room to a newer version to enable this setting.
hu: A beállítás bekapcsolásához frissítenie kell a szobát egy újabb verzióra.

[ctx: @title]
en: Security
hu: Biztonság

[ctx: @option:check]
en: Encryption
hu: Titkosítás

[ctx: @info]
en: This room uses encryption.
hu: Ez a szoba titkosítást használ.

[ctx: @action:button Enable encryption in this room]
en: Enable Encryption…
hu: Titkosítás bekapcsolása…

[ctx: @info:description]
en: Once enabled, encryption cannot be disabled.
hu: A bekapcsolás után a titkosítást nem lehet kikapcsolni.

[ctx: @option:check]
en: Access
hu: Hozzáférés

[ctx: @option:check]
en: Private (invite only)
hu: Privát (csak meghívással)

[ctx: @info]
en: Only invited people can join.
hu: Csak meghívottak csatlakozhatnak.

[ctx: @option:check]
en: Space members
hu: Tér tagjai

[ctx: @info]
en: Anyone in the selected spaces can find and join.
hu: A kiválasztott terekben bárki megtalálhatja és csatlakozhat.

[ctx: @action:button]
en: Select spaces
hu: Terek kiválasztása

[ctx: @option:check]
en: Knock
hu: Kopogás

[ctx: @info]
en: People not in the room need to request an invite to join the room.
hu: A szobában nem tartózkodó személyeknek meghívást kell kérniük, hogy csatlakozhassanak a szobához.

[ctx: @option:check]
en: Public
hu: Nyilvános

[ctx: @option:check]
en: Anyone can find and join.
hu: Bárki megtalálhatja és csatlakozhat.

[ctx: @option:check]
en: Message history visibility
hu: Üzenetelőzmények láthatósága

[ctx: @option:check]
en: Anyone
hu: Bárki

[ctx: @option:check]
en: Anyone, regardless of whether they have joined, can view history.
hu: Bárki, függetlenül attól, hogy csatlakozott-e, megtekintheti az előzményeket.

[ctx: @option:check]
en: Members only
hu: Csak tagok

[ctx: @option:check]
en: All members can view the entire message history, even before they joined.
hu: Minden tag megtekintheti az összes korábbi üzenetet, a csatlakozása előttieket is.

[ctx: @option:check]
en: Members only (since invite)
hu: Csak tagoknak (meghívás óta)

[ctx: @option:check]
en: New members can view the message history from the point they were invited to the room.
hu: Az új tagok megtekinthetik a korábbi üzeneteket attól a ponttól kezdve, amikor meghívták őket a szobába.

[ctx: @option:check]
en: Members only (since joining)
hu: Csak tagoknak (csatlakozása óta)

[ctx: @option:check]
en: New members can view the message history from the point they joined the room.
hu: Az új tagok megtekinthetik a korábbi üzeneteket attól a ponttól kezdve, amikor csatlakoztak a szobához.

[ctx: @title:window]
en: Space Settings
hu: Térbeállítások

[ctx: @title:window]
en: Room Settings
hu: Szobabeállítások

[ctx: @title]
en: Permissions
hu: Jogosultságok

[ctx: @title]
en: Profile
hu: Profil

[ctx: @title]
en: Advanced
hu: Speciális

[ctx: @title:dialog]
en: Custom Room Sort Order
hu: Egyéni szobarendezési sorrend

[ctx: As in first sort chat rooms by the parameter]
en: first:
hu: első:

[ctx: As in then sort chat rooms by the parameter]
en: then:
hu: következő:

[ctx: @button]
en: Up
hu: Fel

[ctx: @button]
en: Down
hu: Le

[ctx: @button]
en: Remove
hu: Eltávolítás

[ctx: @action:button]
en: Add parameter
hu: Paraméter hozzáadása

[ctx: @title:dialog]
en: Select Parameter to Add
hu: Válassza ki a hozzáadandó paramétert

[ctx: @title]
en: Select new official parent
hu: Új hivatalos szülő kiválasztása

[ctx: @action:button]
en: Pick room
hu: Szoba kiválasztása

[ctx: @title]
en: Choose Parent Space
hu: Szülőtér kiválasztása

en: Set this room as a child of the space %1
hu: Szoba beállítása a(z) %1 tér gyermekeként

en: You do not have a high enough privilege level in the parent to set this state
hu: Nem elég magas a jogosultsági szintje a szülőben ennek az állapotnak a beállítására

en: The selected room is not a space
hu: A kiválasztott szoba nem egy tér

en: You do not have the privileges to complete this action
hu: Ön nem rendelkezik a művelet végrehajtásához szükséges jogosultságokkal

en: Make this space the canonical parent
hu: Legyen ez a tér a kanonikus szülő

[ctx: @action:button]
en: Ok
hu: OK

[ctx: @title]
en: Select Spaces
hu: Terek kiválasztása

en: %1. Please follow the instructions there and then click the button above
hu: %1. Kérjük, kövesse az ott található utasításokat, majd kattintson a fenti gombra

en: We've sent you an email
hu: Küldtünk Önnek egy e-mailt

en: We've sent you a text message
hu: Küldtünk Önnek egy szöveges üzenetet

en: The entered email is not valid
hu: A beírt e-mail-cím érvénytelen

en: The entered phone number is not valid
hu: A beírt telefonszám érvénytelen

en: The email has not been verified. Please go to the email and follow the instructions there and then click the button above
hu: Az e-mail-cím nincs ellenőrizve. Kérjük, nyissa meg az e-mailt, és kövesse az ott található utasításokat, majd kattintson a fenti gombra

en: The phone number has not been verified. Please go to the text message and follow the instructions there and then click the button above
hu: A telefonszám nincs ellenőrizve. Kérjük, nyissa meg a szöveges üzenetet, és kövesse az ott található utasításokat, majd kattintson a fenti gombra

[ctx: @action:button]
en: Hide
hu: Elrejtés

[ctx: @action:button]
en: Remove
hu: Eltávolítás

[ctx: @action:button]
en: Complete
hu: Befejezés

[ctx: @label:textbox]
en: Country Code for new phone number
hu: Új telefonszám országkódja

[ctx: @label:textbox]
en: New Email Address:
hu: Új e-mail-cím:

[ctx: @label:textbox]
en: New Phone Number:
hu: Új telefonszám:

en: %1. Please follow the instructions there and then click the button below
hu: %1. Kérjük, kövesse az ott található utasításokat, majd kattintson az alábbi gombra

en: Incorrect password entered
hu: Helytelen jelszó megadása

en: The email has not been verified. Please go to the email and follow the instructions there and then click the button below
hu: Az e-mail-cím nincs ellenőrizve. Kérjük, nyissa meg az e-mailt, és kövesse az ott található utasításokat, majd kattintson az alábbi gombra

en: The phone number has not been verified. Please go to the text message and follow the instructions there and then click the button below
hu: A telefonszám nincs ellenőrizve. Kérjük, nyissa meg a szöveges üzenetet, és kövesse az ott található utasításokat, majd kattintson az alábbi gombra

[ctx: @action:button Add new email or phone number]
en: Add
hu: Hozzáadás

[ctx: @action:button As in 'go back']
en: Back
hu: Vissza

[ctx: @title]
en: Remove Child
hu: Gyermek eltávolítása

en: The child %1 will be removed from the space %2
hu: A(z) %1 gyermek el lesz távolítva a(z) %2 térből

en: The current space is the official parent of this room, should this be cleared?
hu: A jelenlegi tér a szoba hivatalos szülője, ezt is törölni kell?

[ctx: @title]
en: Select Existing Room
hu: Meglévő szoba kiválasztása

[ctx: @action:button]
en: Pick Room
hu: Szoba kiválasztása

[ctx: @info:description]
en: You have the required privilege level in the child to set this state
hu: Ön rendelkezik a szükséges jogosultsági szinttel a gyermekben, hogy beállítsa ezt az állapotot

en: You do not have a high enough privilege level in the child to set this state
hu: Nincs elég magas jogosultsági szintje a gyermekben ahhoz, hogy beállítsa ezt az állapotot

[ctx: @option:check The canonical parent is the default one if a room has multiple parent spaces.]
en: Make this space the canonical parent
hu: Legyen ez a tér a kanonikus szülő

[ctx: @info:description]
en: The canonical parent is the default one if a room has multiple parent spaces.
hu: A kanonikus szülő az alapértelmezett, ha egy szobának több szülőtere van.

en: Suggested
hu: Javasolt

[ctx: number of room members]
en: %1 member -  | %1 members -
hu[0]: %1 tag -
hu[1]: %1 tag -

[ctx: number of room members]
en: %1 member | %1 members
hu[0]: %1 tag
hu[1]: %1 tag

[ctx: @button]
en: Add new room
hu: Új szoba hozzáadása

[ctx: @button]
en: Make Suggested
hu: Legyen javasolt

[ctx: @action:inmenu]
en: New Room…
hu: Új szoba…

[ctx: @action:inmenu]
en: New Space…
hu: Új tér…

[ctx: @action:inmenu]
en: Existing Room…
hu: Meglévő szoba…

[ctx: @action:inmenu]
en: Reply
hu: Válasz

[ctx: @action:inmenu]
en: Reply in Thread
hu: Válasz szálban

[ctx: @action:button]
en: Remove…
hu: Eltávolítás…

[ctx: @title:dialog]
en: Remove Message
hu: Üzenet eltávolítása

[ctx: @action:button 'Remove' as in 'Remove this message']
en: Remove
hu: Eltávolítás

[ctx: @action:inmenu As in 'Forward this message']
en: Forward…
hu: Továbbítás…

[ctx: @title]
en: Forward Message
hu: Üzenet továbbítása

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Image
hu: Kép megnyitása

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Audio
hu: Hang megnyitása

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Video
hu: Videó megnyitása

[ctx: @action:inmenu]
en: Open File
hu: Fájl megnyitása

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Image…
hu: Kép mentése…

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Audio…
hu: Hang mentése…

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Video…
hu: Videó mentése…

[ctx: @action:inmenu]
en: Save File…
hu: Fájl mentése…

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Image
hu: Kép másolása

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Audio
hu: Hang másolása

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Video
hu: Videó másolása

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy File
hu: Fájl másolása

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Link Address
hu: Hivatkozás címének másolása

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Text
hu: Szöveg másolása

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Message Link
hu: Üzenet hivatkozásának másolása

[ctx: @action:button 'Report' as in 'Report this event to the administrators']
en: Report…
hu: Jelentés…

[ctx: @title:dialog]
en: Report Message
hu: Üzenet jelentése

[ctx: @action:button 'Report' as in 'Report this event to the administrators']
en: Report
hu: Jelentés

[ctx: @title]
en: Report Message
hu: Üzenet jelentése

[ctx: @action:inmenu]
en: Search for '%1'
hu: „%1” keresése

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure Web Shortcuts…
hu: Keresőazonosítók beállítása…

[ctx: @action:inmenu]
en: Read Text Aloud
hu: Szöveg felolvasása hangosan

[ctx: @info text-to-speech %1 is author %2 is message text]
en: %1 said %2
hu: %1 ezt mondja: %2

[ctx: @action:button 'Unpin' as in 'Unpin this message']
en: Unpin
hu: Kitűzés megszüntetése

[ctx: @action:button 'Pin' as in 'Pin the message in the room']
en: Pin
hu: Kitűzés

[ctx: @action:inmenu]
en: View Source
hu: Forrás megtekintése

en: 1 user:  | %1 users:
hu[0]: 1 felhasználó:
hu[1]: %1 felhasználó:

[ctx: A member who is not in the room has been requested.]
en: unknown member
hu: ismeretlen tag

en: This room continues another conversation.
hu: Ez a szoba egy másik beszélgetést folytat.

en: See older messages…
hu: Régebbi üzenetek megtekintése…

en: React
hu: Reagálás

en: Message menu
hu: Üzenetmenü

[ctx: Relative time since the room was last read]
en: Last read: %1
hu: Utoljára olvasva: %1

en: This room has been replaced.
hu: Ezt a szobát lecserélték.

en: See new room…
hu: Új szoba megtekintése…

en: This is the beginning of the chat. There are no historical messages beyond this point.
hu: Ez a csevegés kezdete. Nincsenek korábbi üzenetek ezen a ponton túl.

[ctx: @action:button]
en: Jump to first unread message
hu: Ugrás az első olvasatlan üzenetre

[ctx: @action:button]
en: Jump to oldest loaded message
hu: Ugrás a legkorábbi betöltött üzenetre

[ctx: @action:button]
en: Jump to latest message
hu: Ugrás a legújabb üzenetre

[ctx: @info:placeholder]
en: Drag items here to share them
hu: Húzzon ide elemeket a megosztásukhoz

[ctx: Message displayed when some users are typing]
en: %2 is typing | %2 are typing
hu[0]: %2 gépel
hu[1]: %2 gépel
