neochat - en to ia translation catalogue (685 entries)

en: Login Failed: Access Token invalid or revoked
ia: Accesso falleva: indicio (token) de accesso invalide o revocate

en: Login Failed: %1
ia: Accesso falleva: %1

en: Network Error: %1
ia: Error de rete: %1

en: Access token wasn't found
ia: Indicio de accesso non esseva trovate

en: Maybe it was deleted?
ia: Forsan il esseva delite?

en: Access to keychain was denied.
ia: Accesso a portaclave (keychain) esseva negate

en: Please allow NeoChat to read the access token
ia: Pro favor tu permitte que NeoCht pote leger le indicio de accesso

en: No keychain available.
ia: Nulle portaclaves disponibile

en: Please install a keychain, e.g. KWallet or GNOME keyring on Linux
ia: Pro favor tu installa un portaclave, p.ex. KWallet oGNOMe keyring sur Linux

en: Unable to read access token
ia: Incapace a leger indicio

en: File too large to download.
ia: File troppo grande a discargar.

en: Contact your matrix server administrator for support.
ia: Continge tu administrator de servitor de matrix per supporto.

en: Room creation failed: %1
ia: Creation de sala falleva: "%1"

en: Space creation failed: %1
ia: Creation de spatio falleva: "%1"

en: The room id you are trying to join is not valid
ia: Iste id de sala que tu es essayante a unir non es valid

[ctx: Job heading, like 'Copying']
en: Downloading
ia: Discargante

[ctx: Job heading, like 'Copying']
en: Uploading
ia: Cargante

[ctx: The URL being downloaded/uploaded]
en: Source
ia: Fonte

en: Network Error
ia: Error de rete

en: NeoChat
ia: Neochat

en: Matrix client
ia: Cliente de Matrix

en: © 2018-2020 Black Hat, 2020-2023 KDE Community
ia: © 2018-2020 Black Hat, 2020 -2023 Communitate de KDE

en: Maintainer
ia: Mantenitor

en: Original author of Spectral
ia: Autor original de Spectral

en: Maintainer of Quotient
ia: Mantenitor de Quotient

en: A Qt5 library to write cross-platform clients for Matrix
ia: Un bibliotheca de Qt5 per scriber clientes de cross-platform (platteformas cruciate) per Matrix

[ctx: <version number> (built against <possibly different version number>)]
en: %1 (built against %2)
ia: %1 (construite contra %2)

en: Client for the matrix communication protocol
ia: Cliente per le protocollo de cmmmunication de matrice

en: Supports matrix: url scheme
ia: Supporta matrix: url schema

en: Media id '%1' doesn't follow server/mediaId pattern
ia: Id de media "%1" non seque patrono servitor/idMedia

en: Image request has been cancelled
ia: Requesta de image ha essite annullate

en: Leaving this room.
ia: Lassar iste sala

[ctx: '<text>' does not look like a room id or alias.]
en: '%1' does not look like a room id or alias.
ia: '%1' non sembla un id de sala o alias.

[ctx: Leaving room <roomname>.]
en: Leaving room %1.
ia: Lassar sala %1.

[ctx: Room <roomname> not found]
en: Room %1 not found.
ia: Sala %1 non trovate

en: No new nickname provided, no changes will happen.
ia: Necun pseudonymo fornite, nulle modification occurrera.

en: Prepends ¯\_(ツ)_/¯ to a plain-text message
ia: Antepone ¯\_(ツ)_/¯ a un message de texto plan

en: Prepends ( ͡° ͜ʖ ͡°) to a plain-text message
ia: Antepone ( ͡° ͜ʖ ͡°) a unmessage de texto plan

en: Prepends (╯°□°）╯︵ ┻━┻ to a plain-text message
ia: Antepone (╯°□°）╯︵ ┻━┻ a un message de texto plan

en: Prepends ┬──┬ ノ( ゜-゜ノ) to a plain-text message
ia: Antepone  ┬──┬ ノ( ゜-゜ノ) a un message te texto plan

en: Sends the given message colored as a rainbow
ia: Invia le date message colorate como un iris

en: Sends the given emote colored as a rainbow
ia: Invia le date message "emote" como un iris

en: Sends the given message as plain text
ia: Invia le message date como texto plan

en: Sends the given message as a spoiler
ia: Invia le message date como un spoiler (guastator)

en: Sends the given emote
ia: Invia le message date "emote"

en: Sends the given message as a notice
ia: Invia le message date como un nova

[ctx: '<text>' does not look like a matrix id.]
en: '%1' does not look like a matrix id.
ia: '%1' non sembla un id de matrix.

[ctx: <user> is already invited to this room.]
en: %1 is already invited to this room.
ia: %1 ja es invitate a iste sala

[ctx: <user> is banned from this room.]
en: %1 is banned from this room.
ia: %1 es excludite (banned) ex iste sala

en: You are already in this room.
ia: Tu ja es in iste sala

[ctx: <user> is already in this room.]
en: %1 is already in this room.
ia: %1 ja es in iste sala

[ctx: <username> was invited into this room]
en: %1 was invited into this room
ia: %1 esseva invitate in iste sala

en: Invites the user to this room
ia: Invita le usator a iste sala

[ctx: Joining room <roomname>.]
en: Joining room %1.
ia: Uni sala %1

en: Joins the given room
ia: Uni le date sala

[ctx: Knocking room <roomname>.]
en: Knocking room %1.
ia: Colpar sala %1.

en: Requests to join the given room
ia: Requesta a unir le date sala

[ctx: You are already in room <roomname>.]
en: You are already in room %1.
ia: Tu es preste in sala %1.

en: Leaves the given room or this room, if there is none given
ia: Abandona le date sala o iste sala, si nulle es date

en: Changes your global display name
ia: Cambiate tu nomine de monstrar global

en: Changes your display name in this room
ia: Cambiate tu nomine de monstrar in iste sala

[ctx: <username> is already ignored.]
en: %1 is already ignored.
ia: %1 ja es ignorate.

[ctx: <username> is now ignored]
en: %1 is now ignored.
ia: %1 nunc es ignorate.

[ctx: <username> is not a known user]
en: %1 is not a known user.
ia: %1 non es un usator cognoscite.

en: Ignores the given user
ia: Ignora le  usator date

[ctx: <username> is not ignored.]
en: %1 is not ignored.
ia: %1 non es ignorate.

[ctx: <username> is no longer ignored.]
en: %1 is no longer ignored.
ia: %1 non es plus ignorate.

en: Unignores the given user
ia: Cessa a ignorar le  usator date

en: React to the message with the given text
ia: Reage al message con le texto date

[ctx: <user> is already banned from this room.]
en: %1 is already banned from this room.
ia: %1 ja es excludite (banned) ab iste sala

en: You are not allowed to ban users from this room.
ia: Tu non es permittite a prohiber (bannar) usatores ab iste sala.

[ctx: You are not allowed to ban <username> from this room.]
en: You are not allowed to ban %1 from this room.
ia: Tu non es permittite a prohiber (bannar) %1 ab iste sala.

[ctx: <username> was banned from this room.]
en: %1 was banned from this room.
ia: %1 esseva excludite (self-banned) ab iste sala

en: Bans the given user
ia: Ignora le usator date

en: You are not allowed to unban users from this room.
ia: Tu non es permittite a de-prohiber (de-bannar) usatores ab iste sala.

[ctx: <user> is not banned from this room.]
en: %1 is not banned from this room.
ia: %1 non es excludite (self-banned) ab iste sala

[ctx: <username> was unbanned from this room.]
en: %1 was unbanned from this room.
ia: %1 esseva readmittite (unbanned) ab le sala.

en: Removes the ban of the given user
ia: Il remove le interdiction del usator date

en: You cannot kick yourself from the room.
ia: Tu non pote calcar te mesme foras del sala.

[ctx: <username> is not in this room]
en: %1 is not in this room.
ia: %1 non es in iste sala.

en: You are not allowed to kick users from this room.
ia: Tu non es permittite calcar usatores ex iste sala.

[ctx: You are not allowed to kick <username> from this room]
en: You are not allowed to kick %1 from this room.
ia: Tu non es permittite calcar %1 ex iste sala.

[ctx: <username> was kicked from this room.]
en: %1 was kicked from this room.
ia: %1 esseva colpate (kicked) ab iste sala.

en: Removes the user from the room
ia: Il remove le usator ab le sala

[ctx: n times]
en:  %1 time  |  %1 times
ia[0]:  %1 Vice
ia[1]: %1 vices

[ctx: n users]
en:  %1 user  |  %1 users
ia[0]:  %1 Usator
ia[1]:  %1 Usatores

[ctx: [action 1, action 2] or [action 3]]
en:  or
ia:  o

[ctx: [action 1, action 2] and [action 3]]
en:  and
ia: e

[ctx: Previously used emojis]
en: History
ia: Historia o Chronologia

[ctx: 'People' is a category of emoji]
en: People
ia: Gente

[ctx: 'Nature' is a category of emoji]
en: Nature
ia: Natura

[ctx: 'Food' is a category of emoji]
en: Food
ia: Alimento

[ctx: 'Activities' is a category of emoji]
en: Activities
ia: Activitates

[ctx: 'Travel' is a category of emoji]
en: Travel
ia: Viage

[ctx: 'Objects' is a category of emoji]
en: Objects
ia: Objectos

[ctx: 'Symbols' is a category of emoji]
en: Symbols
ia: Symbolos

[ctx: 'Flags' is a category of emoji]
en: Flags
ia: Bandieras (Flags)

[ctx: 'Custom' is a category of emoji]
en: Custom
ia: Personalisate

[ctx: As in 'The user's own Stickers']
en: Own Stickers
ia: Proprie Etiquettas Gummate

[ctx: As in 'The user's own emojis]
en: Own Emojis
ia: Proprie Emojis

en: <i>[This message was deleted]</i>
ia: <i>[Iste message ha essite delite]</i>

en: <i>[This message was deleted: %1]</i>
ia: <i>[Iste message esseva delite: %1]</i>

en: [REDACTED]
ia: [REAGITE]

en: [REDACTED: %1]
ia: [REAGITE: %1]

en: 1 user:  | %1 users:
ia[0]: 1 Usator:
ia[1]: %1 Usatores:

[ctx: Separate the usernames of users]
en:  and
ia: e

[ctx: %1 is the number of other users]
en:  and %1 other |  and %1 others
ia[0]: e %1 altere
ia[1]: e %1 alteres

[ctx: %2 is the users who reacted and %3 the emoji that was given]
en: %2 reacted with %3 | %2 reacted with %3
ia[0]: %2 reagite con %3
ia[1]: %2 reagite con %3

en: Invited
ia: Invitate

en: Favorite
ia: Favorito

en: Direct Messages
ia: Messages directe

en: Low priority
ia: Basse prioritate

en: Spaces
ia: Spatios

en: Today
ia: Hodie

en: Yesterday
ia: Heri

en: The day before yesterday
ia: Le die ante heri

en: a file
ia: un file

en: reinvited %1 to the room
ia: reinvitate %1 al sala

en: joined the room (repeated)
ia: unite al sala (repetite)

en: invited %1 to the room
ia: %1 invitate  al sala

en: joined the room
ia: unite al sala

[ctx: their refers to a singular user]
en: cleared their display name
ia: clarate lor nomine de monstrar

[ctx: their refers to a singular user]
en: changed their display name to %1
ia: cambiate lor nomine de monstrar a %1

en:  and
ia: e

[ctx: their refers to a singular user]
en: cleared their avatar
ia: clarate lor avatar

en: set an avatar
ia: fixa un avatar

[ctx: their refers to a singular user]
en: updated their avatar
ia: actualisate lor avatar

[ctx: <user> changed nothing]
en: changed nothing
ia: nihil modificate

en: withdrew %1's invitation
ia: retirate invitation de %1

en: rejected the invitation
ia: refusate le invitation

en: unbanned %1
ia: cessate de excluder (ban) %1

en: self-unbanned
ia: cessa auto exclusion (self-banned)

en: has put %1 out of the room: %2
ia: ha ponite %1 foras de sala: %2

en: left the room
ia: lassa le sala

en: banned %1 from the room
ia: excludite (banned) %1 ex le sala

en: banned %1 from the room: %2
ia: excludite (banned) %1 ex le sala: %2

en: self-banned from the room
ia: auto excludite (self-banned) ab le sala

en: requested an invite
ia: requerite un  invitation

en: requested an invite with reason: %1
ia: requerite un  invitation con motivation: %1

en: made something unknown
ia: facite alcun cosas incognite

en: cleared the room main alias
ia: clarate le alias principal de sala

en: set the room main alias to: %1
ia: fixa le alias principal de sala a : %1

en: cleared the room name
ia: clarate le nomine de sala

en: set the room name to: %1
ia: fixa le nomine de sala a: %1

en: cleared the topic
ia: clarate le topico

en: set the topic to: %1
ia: fix le topico a: %1

en: changed the room avatar
ia: cambiate le avatar de sala

en: activated End-to-End Encryption
ia: activate cryptation End-to-End

en: upgraded the room to version %1
ia: actualisate le sala a version %1

en: created the room, version %1
ia: create le sala, version %1

[ctx: 'power level' means permission level]
en: changed the power levels for this room
ia: Cambiate le nvello de potentia per iste salc

en: changed the server access control lists for this room
ia: cambiate le listas de controlo de accesso de servitor per iste sala

[ctx: [User] added <name> widget]
en: added %1 widget
ia: addite %1 widget

[ctx: [User] removed <name> widget]
en: removed %1 widget
ia: removite %1 widget

[ctx: [User] configured <name> widget]
en: configured %1 widget
ia: configurate %1 widget

en: updated %1 state
ia: actualisate stato %1

en: updated %1 state for %2
ia: actualisate stato %1 per %2

en: Unknown event
ia: Evento incognite

en: sent a message
ia: Invia un message

en: sent a sticker
ia: invia un etiquetta gummate

en: reinvited someone to the room
ia: reinvitate alcun al sala

en: invited someone to the room
ia:  invitate  alcun al sala

[ctx: their refers to a singular user]
en: changed their display name
ia: cambiate lor nomine de monstrar

en: withdrew a user's invitation
ia: retirate un invitation de usator

en: unbanned a user
ia: cessate de excluder (ban) un usator

en: put a user out of the room
ia: ha ponite un usator foras del sala

en: banned a user from the room
ia: excludite (banned) un usator ex le sala

en: set the room main alias
ia: fixa le alias principal de sala

en: set the room name
ia: fixa le nomine de sala

en: set the topic
ia: fix le topico

en: upgraded the room version
ia: actualisate le version de sala

en: created the room
ia: create le sala

en: added a widget
ia: addite un widget

en: removed a widget
ia: removite un widget

en: configured a widget
ia: configurate un widget

en: updated the state
ia: actualisate le stato

en: started a poll
ia: initia un inquesta

en: Report sent successfully.
ia: Reporto inviate con successo.

en: Encrypted Message
ia: Message Cryptate

en: Open NeoChat in this room
ia: Aperi NeoChat in iste sala

en: Reply
ia: Responde

en: Reply...
ia: Responde...

en: %1 invited you to a room
ia: %1 invitava te  un sala

en: Open this invitation in NeoChat
ia: Aperi iste invitation in NeoChat

en: Accept Invitation
ia: Accepta  invitation

en: Reject Invitation
ia: Rejecta invitation

en: Attachment:
ia: Attachamento:

en: Edit
ia: Modifica

en: Cancel sending attachment
ia: Cancella invio de attachamento

en: Attach an image or file
ia: Attacha un image o un file

en: Emojis & Stickers
ia: Emojis & Etiquettas Gummate (Stickers)

en: Send a Location
ia: Invia un location

en: Send message
ia: Invia message

en: This room is encrypted. Build libQuotient with encryption enabled to send encrypted messages.
ia: Iste sala es cryptate. Contrue libQuotient con cryptation habilitate per inviar messages cryptate.

en: Send an encrypted message…
ia: Invia un message cryptate ...

en: Set an attachment caption...
ia: Assigan un caption de attachamento...

en: Send a message…
ia: Invia un message…

[ctx: @action:button]
en: Cancel reply
ia: Cancella responsa

en: Choose a Location
ia: Selige un Location

en: Send this location
ia: Invia iste location

en: Bold
ia: Grasse

en: Strikethrough
ia: Barrate

en: Code block
ia: Bloco de codice

en: Quote
ia: Cita

en: Insert link
ia: Inserta ligamine

en: Replying to:
ia: Respondente a:

en: Room
ia: Sala

en: Show m.room.member events
ia: Monstra eventos de m.room.member

en: Show room account data
ia: Monstra datos de conto de sala

en: Room Account Data for %1 - %2
ia: Datos de Conto de Sala per %1 - %2

en: Event Source
ia: Fonte de evento

en: Room State for %1
ia: Stato de sala  per %1

en: Server Capabilities
ia: Capacitates de servitor

en: Can change password
ia: Pote cambiar contrasigno:

en: Default Room Version
ia: Version de sala predefinite

en: Available Room Versions
ia: Version de sala disponibile

en: No stickers
ia: Nulle Etiquettas Gummate (Stickers)

en: No emojis
ia: Nulle Emojis

en: Stickers
ia: Etiquettas Gummate (Stickers)

en: View Location
ia: Vide location

en: Close
ia: Claude

en: This message was sent from a verified device
ia: Iste message esseva inviate ex un dispositivo verificate

en: React
ia: Reage

en: Accept this invitation?
ia: Tu accepta iste invitation?

en: Reject
ia: Rejecta

en: Accept
ia: Accepta

[ctx: Locations on a map]
en: Locations
ia: Locationes

en: There are no locations shared in this room.
ia: Il non ha locationes compartite in iste sala.

[ctx: @title]
en: Select a Homeserver
ia: Selige un Servitor de casa (Homeserver)

en: Homeserver:
ia: Servitor de casa (Homeserver):

en: Other...
ia: Altere...

[ctx: @action:button]
en: Continue
ia: Continua

en: Please wait. This might take a little while.
ia: Pro favor, tu expecta. Isto poterea prender un pauc de tempore.

[ctx: @title]
en: Login
ia: Accesso de identification

en: Enter your Matrix ID
ia: Inserta tu ID de Matrix

en: Matrix ID:
ia: ID de Matrix:

en: Loading…
ia: Cargante...

en: Already logged in
ia: Ja accedite

en: Login Methods
ia: Methodos de accesso

en: Login with password
ia: Accesso con contrasigno

en: Login with single sign-on
ia: Accede con Singule Sign On

en: Login
ia: Accesso de identification

en: Register
ia: Registra

en: Welcome
ia: Benvenite

[ctx: @title]
en: Password
ia: Contrasigno

en: Enter your password
ia: Entra tu contrasigno

[ctx: @action:button]
en: Login
ia: Accesso de identification

en: Complete the authentication steps in your browser
ia: Completa le passos de authentication in tu navigatr

[ctx: @action:button]
en: Back
ia: Retro

en: This message is encrypted and the sender has not shared the key with this device.
ia: Iste message es cryptate e le mittente non ha compartite le clave con iste dispositivo.

[ctx: tooltip for a button on a message; offers ability to download its file]
en: Download
ia: Discarga

[ctx: tooltip for a button on a message; offers ability to open its downloaded file with an appropriate application]
en: Open File
ia: Aperi file

[ctx: tooltip for a button on a message; stops downloading the message's file]
en: Stop Download
ia: Stoppa discargamento

en: Shrink preview
ia: Comprime vista preliminar

en: Expand preview
ia: Expande Vista Preliminar

en: Loading URL preview
ia: Cargante vista preliminar de URL

[ctx: @action:button]
en: Confirm edit
ia: Confirma modificar

[ctx: @action:button]
en: Cancel edit
ia: Cancella modificar

en: Based on votes by %1 user | Based on votes by %1 users
ia[0]: Basate sur votos per %1 usator
ia[1]: Basate sur votos per %1 usatores

[ctx: as in 'this vote has ended']
en: (Ended)
ia: (teminate (ended))

[ctx: Relative time since the room was last read]
en: Last read: %1
ia: Ultime legite: %1

[ctx: @action:button]
en: Volume
ia: Volumine

en: Maximize
ia: Maximiza

en: Choose local file
ia: Selige file local

en: Clipboard image
ia: Image de Area de transferentia

en: Jump to first unread message
ia: Salta al prime message non legite

en: Jump to latest message
ia: Salta al ultime message

en: Drag items here to share them
ia: Trahe elementos hic per compartir los

[ctx: Message displayed when some users are typing]
en: %2 is typing | %2 are typing
ia[0]: %2 es typante
ia[1]: %2 es typante

en: Activate Encryption
ia: Activa cryptation

en: It will not be possible to deactivate the encryption after it is enabled.
ia: Il non essera possibile deactivar le cryptationj post que il es habilitate.

en: Cancel
ia: Cancella

en: Sign out
ia: Exir

en: Are you sure you want to sign out?
ia: Tu es secur que tu vole exir?

en: Create a Room
ia: Crea un Sala

en: Room name:
ia: Nomine de Sala:

en: Room topic:
ia: Topico de Sala:

[ctx: @action:button]
en: Ok
ia: OK

en: Create a Space
ia: Crea un  spatio

[ctx: @title]
en: Create a Space
ia: Crea un spatio

en: Space name
ia: Nomine de spatio

en: Space topic (optional)
ia: Argomento de spatio (optional)

en: Create space
ia: Crea spatio

en: Confirm the emoji below are displayed on both devices, in the same order.
ia: Confirma que le emoji a basso es monstrate sur ambes le dispositivos, in le mesme ordine.

en: They match
ia: Illos corresponde

en: They don't match
ia: Illos non corresponde

en: Session Verification
ia: Veification de Session

en: Waiting for device to accept verification.
ia: Attendente que le dispositivo accepta verification.

en: Incoming key verification request from device **%1**
ia: Requesta de Verification de Clave in arrivata ex le dispositivo **%1**

en: Waiting for other party to verify.
ia: Attendente altere parte a verificar.

en: Compare a set of emoji on both devices
ia: Compara un insimul de emoji sur ambes dispositivos

en: Successfully verified device **%1**
ia: Dispositivo **%1** verificato con successo

en: Decline
ia: Declina

en: The session verification was canceled for unknown reason.
ia: Le verification de session esseva cancellate per motivos incognite.

en: The session verification timed out.
ia: Le verification de session terminava.

en: The session verification timed out for remote party.
ia: Le verification de session terminava per un parte remote.

en: You canceled the session verification.
ia: Tu cancellava le verification de session.

en: The remote party canceled the session verification.
ia: Le parte remote cancellava le verification de session.

en: The session verification was canceled because we received an unexpected message.
ia: Le verification de session esseva cancellate perque nos recipeva un message impreviste.

en: The remote party canceled the session verification because it received an unexpected message.
ia: Le parte remote cancellava le verification de session perque il recipeva un message impreviste.

en: The session verification was canceled because it received a message for an unknown session.
ia: Le verification de session esseva cancellate perque il recipeva un message per un session incognite.

en: The remote party canceled the session verification because it received a message for an unknown session.
ia: Le parte remote cancellava le verification de session perque il recipeva un message per un session incognite.

en: The session verification was canceled because NeoChat is unable to handle this verification method.
ia: Le verification de session esseva cancellate proque NeoChat es incapace a manear iste methodo de verification.

en: The remote party canceled the session verification because it is unable to handle this verification method.
ia: Le parte remote cancellava le verification de session  proque il es incapace a manear iste methodo de verification.

en: The session verification was canceled because the keys are incorrect.
ia: Le verification de sessionj esseva cancellate proque le claves es incorrecte.

en: The remote party canceled the session verification because the keys are incorrect.
ia: Le parte remote cancellava le verification de session proque le claves es incorrecte.

en: The session verification was canceled because it verifies an unexpected user.
ia: Le verification de session esseva cancellate proque il verifica un usator impreviste.

en: The remote party canceled the session verification because it verifies an unexpected user.
ia: Le parte remote cancellava le verification de session proque il verifica un usator impreviste.

en: The session verification was canceled because we received an invalid message.
ia: Le verification de session esseva cancellate proque nos recipeva un message invalide.

en: The remote party canceled the session verification because it received an invalid message.
ia: Le parte remote cancellava le verification de session proque il recipeva un message invalide.

en: The session was accepted on a different device
ia: Le session esseva acceptate sur un dispositivo differente

en: The session verification was canceled because of a mismatched key.
ia: Le verification de session esseva cancellate perun clave non correspondente.

en: The remote party canceled the session verification because of a mismatched key.
ia: Le parte remote cancellava le verification de session per un clave non correspondente.

en: The session verification was canceled because the keys do not match.
ia: Le verification de session esseva cancellate proque le claves non corresponde.

en: The remote party canceled the session verification because the keys do not match.
ia: Le parte remote cancellava le verification de session proque le claves non corresponde.

en: The session verification was canceled due to an unknown error.
ia: Le verification de session esseva cancellate debite a un error incognite.

en: Please choose a file
ia: Pro favor tu selige un file

en: Edit user power level
ia: Modifica le nivello de fortia de un usator

en: Confirm
ia: Confirma

[ctx: @title:menu Account detail dialog]
en: Account detail
ia: Detalio de conto

en: Unignore this user
ia: Cessa a ignorar iste usator

en: Ignore this user
ia: Ignora iste usator

en: Kick this user
ia: Calca iste usator

en: Invite this user
ia: Invita iste usator

en: Ban this user
ia: Prohibi iste usator

[ctx: @title]
en: Ban User
ia: Prohibi usator

en: Unban this user
ia: Leva prohibition (unban) ab iste usator

en: Set user power level
ia: Assigna le nivello de fortia de usator

en: Remove recent messages by this user
ia: Remove messages recente per iste usator

[ctx: @title]
en: Remove Messages
ia: Remove messages

en: Open a private chat
ia: Aperi in conversation private

en: Copy link
ia: Copia Ligamine

[ctx: @title:window]
en: Session Verification
ia: Veification de Session

en: User consent
ia: Consenso de usator

en: Your homeserver requires you to agree to its terms and conditions before being able to use it. Please click the button below to read them.
ia: Tu servitor de casa (homeserver) require consentir a su terminos e conditiones ante poter usar lo. Pro favor tu clicca le button a basso per leger los.

en: Open
ia: Aperi

en: Start a chat
ia: Initia un conversation

en: Do you want to start a chat with %1?
ia: Tu vole initiar un conversation con %1

en: Configure
ia: Configura

[ctx: text editing menu action]
en: Undo
ia: Annulla

[ctx: text editing menu action]
en: Redo
ia: Reface

[ctx: text editing menu action]
en: Cut
ia: Talia

[ctx: text editing menu action]
en: Copy
ia: Copia

[ctx: text editing menu action]
en: Paste
ia: Colla

[ctx: text editing menu action]
en: Delete
ia: Dele

[ctx: text editing menu action]
en: Select All
ia: Selige toto

[ctx: menu]
en: NeoChat
ia: Neochat

en: Configure NeoChat...
ia: Configura NeoChat...

[ctx: menu]
en: Configure NeoChat...
ia: Configura NeoChat...

[ctx: menu]
en: Quit NeoChat
ia: Abandona NeoChat

[ctx: menu]
en: New Private Chat…
ia: Nove conversation private...

en: Start a Chat
ia: Initia un conversation

[ctx: menu]
en: New Group…
ia: Nove gruppo…

[ctx: menu]
en: Browse Chats…
ia: Naviga per Chats (Conversationes in directo)

[ctx: menu]
en: Edit
ia: Modifica

[ctx: menu]
en: View
ia: Vista

[ctx: menu item that opens a UI element called the 'Quick Switcher', which offers a fast keyboard-based interface for switching in between chats.]
en: Open Quick Switcher
ia: Aperi Commutator rapide (Open Quick Switch)

[ctx: menu]
en: Window
ia: Fenestra

[ctx: menu]
en: Exit Full Screen
ia: Exi del schermo integre

[ctx: menu]
en: Enter Full Screen
ia: Inserta schermo plen

[ctx: menu]
en: Help
ia: Adjuta

[ctx: menu]
en: Matrix FAQ
ia: FAQ de Matrix:

en: Share
ia: Comparti

en: Share the selected media
ia: Comparti le media selectionate

en: Sharing failed
ia: Falleva compartir

en: Shared url for image is <a href='%1'>%1</a>
ia: Url compartite per imagine es <a href='%1'>%1</a>

en: Ban User
ia: Prohibi usator

en: Reason for banning this user
ia: Motivation per prohiber (bannar)  iste usator

[ctx: @action:button 'Ban' as in 'Ban this user']
en: Ban
ia: Prohibi (Ban)

[ctx: @action]
en: Cancel
ia: Cancella

en: Open Externally
ia: Aperi externemente

en: Save As
ia: Salveguarda como

en: Copy
ia: Copia

[ctx: @title]
en: Remove Message
ia: Remove  message

[ctx: @action:button 'Report' as in 'Report this event to the administrators']
en: Report
ia: Reporta

[ctx: @title]
en: Report Message
ia: Reporta Message

en: View Source
ia: Vider Fonte

en: Message Source
ia: Fonte de message

en: Copy Link
ia: Copia Ligamine

en: Search for '%1'
ia: Cerca '%1'

en: Configure Web Shortcuts...
ia: Configura vias breve de Web...

en: Remove Messages
ia: Remove messages

en: Remove Message
ia: Remove  message

en: Reason for removing this user's recent messages
ia: Motivo per remover messages recente de iste usator

en: Reason for removing this message
ia: Motivo per remover iste message

en: Report Message
ia: Reporta Message

en: Reason for reporting this message
ia: Motivo per reportar iste message

en: Developer Tools
ia: Instrumentos de disveloppator

[ctx: @action:button Undo modification]
en: Undo
ia: Annulla

[ctx: @action:button Accept image modification]
en: Accept
ia: Accepta

en: Unable to save file. Check if you have the correct permission to edit the cache directory.
ia: Incapace a salveguardar file. Verifica si tu ha le correcte permission per editar le directorio de cache.

[ctx: @action:button Crop an image]
en: Crop
ia: Talia

[ctx: @action:button Rotate an image to the left]
en: Rotate left
ia: Rota a sinistra

[ctx: @action:button Rotate an image to the right]
en: Rotate right
ia: Rota a dextera

[ctx: @action:button Mirror an image vertically]
en: Flip
ia: Colpa

[ctx: @action:button Mirror an image horizontally]
en: Mirror
ia: Speculo

en: Invite a User
ia: Invita un usator

en: Find a user...
ia: Trova un usator...

en: Add
ia: Adde

en: No users available
ia: Nulle usatores disponibile

en: Send invitation
ia: Invia invitation

en: User is either already a member or has been invited
ia: Usatoir o ja es un membro o ja ha  essite invitate

en: Explore Rooms
ia: Explora salas

en: Find a room...
ia: Trova un sala ...

en: View
ia: Vista

en: Join
ia: Uni te

en: Add New Server
ia: Adde nove servitor

en: Home Server
ia: Servitor de casa

en: Add new server
ia: Adde nove servitor

[ctx: @title:window]
en: Add server
ia: Adde Servitor

en: Valid server entered
ia: Servitor valide insertate

en: This server cannot be resolved or has already been added
ia: Iste servitor non pote esser resolvite o ha ja essite addite

en: The entered text is not a valid url
ia: Le texto insertate non es un url valide

en: Enter server url e.g. kde.org
ia: Inserta usr de servitor p.ex. kde.org

en: Server URL
ia: URL de servitor

en: Joined
ia: Unite

en: Edit this account
ia: Edita iste conto

en: Account editor
ia: Editor de conto

en: Notification settings
ia: Preferentias de notificationes

en: Devices
ia: Dispositivos

en: Logout
ia: Clausura de session

en: Open in New Window
ia: Aperi in nove fenestra

en: Remove from Favourites
ia: Remove ex favoritos

en: Add to Favourites
ia: Adde a favoritos

en: Reprioritize
ia: Repone prioritate

en: Deprioritize
ia: Leva prioritate

en: Mark as Read
ia: Marca como legite

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy user's Matrix ID to Clipboard
ia: Copia ID de Matrix de usator a Area de Transferentia

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Address to Clipboard
ia: Copia adresse a area de transferentia

en: Notification State
ia: Stato de  notification

en: Follow Global Setting
ia: Seque Preferentias Global

[ctx: As in 'notify for all messages']
en: All
ia: Omne

[ctx: As in 'notify when the user is mentioned or the message contains a set keyword']
en: @Mentions and Keywords
ia: @Mentiones e Parolas Claves

[ctx: As in 'do not notify for any messages']
en: Off
ia: De-Activate (Off)

en: Room Settings
ia: Preferentias de sala

en: Leave Room
ia: Lassa sala

en: Explore rooms
ia: Explora salas

en: Create rooms and chats
ia: Crea salas e conversationes

en: No rooms found
ia: Nulle salas trovat

en: Join some rooms to get started
ia: Uni alcun salas per initiar

en: Search in room directory
ia: cerca in directorio de sala

en: Muted room
ia: Sala Silentiate

en: Configure room
ia: Configura sala

en: All Rooms
ia: Omne Salas

[ctx: 'Space' is a matrix space]
en: View Space
ia: Vider Spatio

[ctx: 'Space' is a matrix space]
en: Space Settings
ia: Preferentias de Spatio

en: Space Settings
ia: Preferentias de Spatio

[ctx: 'Space' is a matrix space]
en: Leave Space
ia: Lassa spatio

en: Add Account
ia: Adde conto

en: Log in to an existing account
ia: Accede a un conto existente

[ctx: @title:window]
en: Login
ia: Accesso de identification

en: Switch User
ia: Commuta Usator

en: Open Settings
ia: Aperi Preferentias

en: NeoChat is offline. Please check your network connection.
ia: NeoChat es foras de linea. Per vafor tu verifica tu connexion de rete.

[ctx: @action:title]
en: Search Messages
ia: Cerca Messages

en: Enter a text to start searching
ia: Inserta un texto per initiar a cercar

en: No results found
ia: Necun resultatos trovate

en: Chat
ia: Conversation in directo

en: Join existing chat
ia: Unite a conversation in directo existente

en: Create new chat
ia: Crea nove conversation

en: Welcome to Matrix
ia: Benvenite a Matrix

en: No name
ia: Necun nomine

en: No Canonical Alias
ia: Necun Alias canonic

en: No Topic
ia: Nulle topico

en: Room information
ia: Information de sala

en: Room settings
ia: Preferentias de sala

en: Options
ia: Optiones

en: Open developer tools
ia: Aperi instrumentos de disveloppator

en: Search in this room
ia: Cerca in iste sala

[ctx: @action:title]
en: Search
ia: Cerca

en: Remove room from favorites
ia: Remove sala ex favoritos

en: Make room favorite
ia: Face sala favorite

en: Show locations for this room
ia: Monstra locationes per iste sala

en: Members
ia: Membros

en: Search user in room
ia: Cerca usator in  sala

en: Invite user to room
ia: Invita  usator a sala

en: %1 member | %1 members
ia[0]: %1 Member
ia[1]: %1 Membros

en: No member count
ia: Necun computo de membro

en: Security
ia: Securitate

en: Permissions
ia: Permissiones

en: Notifications
ia: Notificationes

en: Room Information
ia: Information de sala

en: Update avatar
ia: Actualisa avatar

en: Save
ia: Salveguarda

en: Room ID
ia: ID de Sala

en: Copy room ID to clipboard
ia: Copia ID de sala a area de transferentia

en: Room version
ia: Version de sala

en: Upgrade Room
ia: Actualisa sala

en: No canonical alias set
ia: Necun Alias canonic fixate

en: Make this alias the room's canonical alias
ia: Face iste alias le alias canonic de sala

en: Delete alias
ia: Dele alias

en: Add new alias
ia: Adde nove alias

en: URL Previews
ia: Vistas preliminar de URL

en: Enable URL previews by default for room members
ia: Habilita vistas preliminar de URL predefinite per membros de sala

en: Enable URL previews
ia: Habilita vista preliminar de URL

en: URL previews are enabled by default in this room
ia: Viste preliminar de URL es habilitate per definition in iste sala

en: URL previews are disabled by default in this room
ia: Viste preliminar de URL es dishabilitate per definition in iste sala

en: This room continues another conversation.
ia: Iste sala continua un altere conversation.

en: See older messages…
ia: Vide messages plus vetere...

en: This room has been replaced.
ia: Iste sala ha essite reimplaciate.

en: See new room…
ia: Vide nove sala...

en: Upgrade the Room
ia: Actualisa le sala

en: Select new version
ia: Selige nove version

en: Privileged Users
ia: Usatores privilegiate

en: Default permissions
ia: Permissiones predefinite

en: Default user power level
ia: Nivellko de fortia de usator predefinite

en: This is power level for all new users when joining the room
ia: Iste es le nivello de fortia per omnes usatores quando uni al sala

en: Default power level to set the room state
ia: Nivello de potentia predefinite a fixar le stato de sala

en: This is used for all state events that do not have their own entry here
ia: Isto es usate per omne eventos de stato que non ha su proprie entrata hic

en: Default power level to send messages
ia: Nivello de fortia predefinite per inviar message

en: This is used for all message events that do not have their own entry here
ia: Isto es usate per omne eventos de message que non ha su proprie entrata hic

en: Basic permissions
ia: Permissiones basic

en: Invite users
ia: Invita Usatores

en: Kick users
ia: Calca usatores

en: Ban users
ia: Prohibi usatores

en: Remove message sent by other users
ia: Remove messages inviate per altere usatores

en: Event permissions
ia: Permissiones de evento

en: Change user permissions
ia: Cambia permissiones de usator

en: Change the room name
ia: Cambiale nomine de sala

en: Change the room avatar
ia: Cambia le avatar de sala

en: Change the room canonical alias
ia: Cambia le alias canonic de sala

en: Change the room topic
ia: Cambia le argumento de sala

en: Enable encryption for the room
ia: Habilita cryptation per le sala

en: Change the room history visibility
ia: Cambia la visibilitate de chronolgia de sala

en: Set pinned events
ia: Fixa eventos appunctate

en: Upgrade the room
ia: Actualisa le sala

en: Set the room server access control list (ACL)
ia: Fixa le listas de controlo de accesso de servitor (ACL)  per iste sala

en: Set the children of this space
ia: Assigna le filios de iste spatio

en: Set the parent space of this room
ia: Fixa lespatio genitor de iste sala

en: Room notifications setting
ia: Monstra preferentias de  notificationes

en: Follow global setting
ia: Seque Preferentias Global

en: Keywords
ia: Parolas clave

en: Keyword…
ia: Parola clave…

en: Add keyword
ia: Adde parola clave

en: You need to upgrade this room to a newer version to enable this setting.
ia: Tu necessita actualisar iste sala a un version plus nove pro habilitar iste preferentia.

en: Enable encryption
ia: Habilita cryptation

[ctx: option:check]
en: Once enabled, encryption cannot be disabled.
ia: Un vice habilitate, le cryptation non pote esser  dishabilitate.

[ctx: @option:check]
en: Access
ia: Accesso

[ctx: @option:check]
en: Private (invite only)
ia: Private (solmente invita)

en: Only invited people can join.
ia: Solmente personas invitate pote unir se

[ctx: @option:check]
en: Space members
ia: Membros de spatio

en: Anyone in a space can find and join.
ia: Alcun in un spatio pote trovar e unir.

[ctx: @option:check]
en: Knock
ia: Colpa (knock)

en: People not in the room need to request an invite to join the room.
ia: Personas non in le sala necessita requirer un invitation pro uner al sala.

[ctx: @option:check]
en: Anyone can find and join.
ia: Alcun pote trvar e unir.

[ctx: @option:check]
en: Message history visibility
ia: Visibilitate de chronologia de message

[ctx: @option:check]
en: Anyone
ia: Quicunque

[ctx: @option:check]
en: Anyone, regardless of whether they have joined, can view history.
ia: Quicunque, indifferentemente si illo se ha unite , pote vider le chronologia.

[ctx: @option:check]
en: Members only
ia: Solmente Membros

[ctx: @option:check]
en: All members can view the entire message history, even before they joined.
ia: Omne membros pote vider lechronologia de message complete, anque ante que lor se ha unite.

[ctx: @option:check]
en: Members only (since invite)
ia: Solmente per membros (usque invitation)

[ctx: @option:check]
en: New members can view the message history from the point they were invited to the room.
ia: Nove membros pote vider le chronologia de messages ab le puncto de lor invitation al sala.

[ctx: @option:check]
en: Members only (since joining)
ia: Solmente per membros (usque unir se)

[ctx: @option:check]
en: New members can view the message history from the point they joined the room.
ia: Nove membros pote vider le chronologia de messages ab le puncto de lor union al sala.

en: Apply
ia: Applica

[ctx: @title:window]
en: About NeoChat
ia: A proposito de NeoChat

[ctx: @title:window]
en: About KDE
ia: A proposito de KDE

en: Edit Account
ia: Modifica conto

en: Upload new avatar
ia: Incarga nove avatar

en: Remove current avatar
ia: Remove avatar currente

en: User information
ia: Information de Usator

en: Name:
ia: Nomine:

en: Label:
ia: Etiquetta:

en: Password
ia: Contrasigno

en: Your server doesn't support changing your password
ia: Tu servitor nonsupporta que tu pote cambiar tu contrasigno

en: Current Password:
ia: Contrasigno currente:

en: New Password:
ia: Nove contrasigno:

en: Confirm new Password:
ia: Confirma nove contrasigno:

en: Passwords don't match
ia: Le contrasigno non coincide

en: Passwords do not match
ia: Le contrasigno non es equal

en: Server Information
ia: Information de servitor

en: Homeserver url
ia: Url de Servitor de casa (Homeserver):

en: Accounts
ia: Contos

en: Password changed successfully
ia: Contrassigno cambiava con successo

en: Wrong password entered
ia: Insertate contrasigno errate

en: Unknown problem while trying to change password
ia: Problema incognite quando il essayava a cambiar contrasigno

[ctx: @title:window]
en: Appearance
ia: Apparentia

en: General theme
ia: Thema General

en: Bubbles
ia: Bullas

en: Compact
ia: Compacte

en: Use compact room list
ia: Usa lista de sala compacte

en: Show fancy effects in chat
ia: Monstra effectos de Phantasia in chat

en: Use transparent chat page
ia: Usa pagina che chat transparente

en: Transparency
ia: Transparentia

en: Only enabled if the transparent chat page is enabled.
ia: Solmente habilitate si le pagina de chat transparente es habilitate.

en: Show your messages on the right
ia: Monstra tu message a dextera

en: Show links preview in the chat messages
ia: Monstra vista preliminar de ligamines in le message de conversation in directo

en: Show Avatar
ia: Monstra Avatar

en: In chat
ia: In Conversation in directo

en: In sidebar
ia: In Barra leteral

en: Color theme
ia: Thema de color

[ctx: @label]
en: %1, Last activity: %2
ia: %1, Ultime activitate: %2

en: New device name
ia: Nove nomine de dispositivo

en: Cancel editing display name
ia: Cancella modification de nomine de monstrar

en: Confirm new display name
ia: Confirma nove nomine de monstrar

en: Edit device name
ia: Edita nmine de dispositivo

en: Verify device
ia: Verifica dispositivo

en: Logout device
ia: Dispositivo de clausura de session

en: This Device
ia: Iste Dispositivo

en: Verified Devices
ia: Dispositivos Verificate

en: Unverified Devices
ia: Dispositivos non verificate

en: Devices without Encryption Support
ia: Dispositivos sin Supporte de Cryptation

en: Please login to view the signed-in devices for your account.
ia: Pro favor tu accede per vider le dispositivos accedite per tu conto.

en: Remove device
ia: Remove dispositivo

en: Password:
ia: Contrasigno:

[ctx: @title]
en: Edit Sticker
ia: Edita Sticker( Etiquetta gummate)

[ctx: @title]
en: Add Sticker
ia: Adde Sticker (Etiquetta Gummate)

[ctx: @title]
en: Edit Emoji
ia: Modifica Emoji

[ctx: @title]
en: Add Emoji
ia: Adde Emoji

en: Sticker
ia: Etiquetta gummate (Sticker)

en: Change Image
ia: Cambia  imagine

en: Set Image
ia: Fixa imagine

en: Shortcode:
ia: Codice breve:

[ctx: As in 'This sticker/emoji has no description']
en: No Description
ia: Nulle description

en: Add Emoji
ia: Adde Emoji

en: Add Sticker
ia: Adde Sticker (Etiquetta Gummate)

en: General settings
ia: Preferentias General

en: Close to system tray
ia: Vicin a tabuliero de systema

en: Minimize to system tray on startup
ia: Minimisa a tabuliero de systema quando il starta

en: Automatically hide/unhide the room information when resizing the window
ia: Automaticamente Cela/Monstra information de sala quando redimensiona le fenestra

en: Timeline Events
ia: Eventos de chronologia

en: Show deleted messages
ia: Monstra  messages delite

en: Show state events
ia: Monstra eventos de stato

en: Show leave and join events
ia: Monstra eventos de lassar e unir

en: Show name change events
ia: Monstra eventos de cambio de nomine

en: Show avatar update events
ia: Monstra eventos de actualisar de avatar

en: Rooms and private chats
ia: Salas e conversationes private

en: Separated
ia: Separate

en: Intermixed
ia: Intermiscite

en: Use s/text/replacement syntax to edit your last message
ia: Usa syntaxe de s/texto/reimplaciamento per modificar tu ultime message

en: Send typing notifications
ia: Invia notificationes de typar

en: Developer Settings
ia:  de disviluppatorPreferentias

en: Enable developer tools
ia: Habilita instrumentos de disveloppator

[ctx: @title:window]
en: Notifications
ia: Notificationes

en: Enable notifications for this account
ia: Habilita notificatione per iste conto

en: Whether push notifications are generated by your Matrix server
ia: Si pulsar notificationes es generate per tu servitor de Matrix

en: Room Notifications
ia: Notificationes de sala

en: @Mentions
ia: @Mentiones

en: Invites
ia: Invitationes

en: Network Proxy
ia: Proxy de rete

en: System Default
ia: Predefinite de systema

en: Proxy Settings
ia: Preferentias de proxy

en: Host
ia: Hospite

en: Port
ia: Porto

en: User
ia: Usator

en: Disable notifications
ia: Dishabilita notificationes

en: Enable notifications
ia: Habilita notificationes

en: Mute notifications
ia: Silentia notificationes

en: Unmute notifications
ia: De silentia notificationes

[ctx: As in clicking this button will switch off highlights for messages that match this rule]
en: Disable message highlights
ia: Dishabilita evidentias de message

[ctx: As in clicking this button will switch on highlights for messages that match this rule]
en: Enable message highlights
ia: Habilita evidentias de message

en: Delete keyword
ia: Dele parola clave

en: Appearance
ia: Apparentia

en: Stickers & Emojis
ia: Etiquettas Gummate (Stickers) & Emoji

en: Spell Checking
ia: Controlo Orthographic

en: About NeoChat
ia: A proposito de NeoChat

en: About KDE
ia: A proposito de KDE

en: Spellchecking
ia: Facer Controlo Orthographic

en: Enable automatic spell checking
ia: Habilita corrector orthographic automatic

en: Ignore uppercase words
ia: Ignora parolas majuscule

en: Ignore hyphenated words
ia: Ignora parolas con tracto de union

en: Detect language automatically
ia: Releva linguage automaticamente

en: Selected default language:
ia: Linguage predefinite seligite:

en: None
ia: Necun

en: Additional spell checking languages
ia: Linguages additional de controlo orthographic

en: %1 will provide spell checking and suggestions for the languages listed here when autodetection is enabled.
ia: %1 fornira controlo orthographic e consilios per le linguages listate hic quando autodiscoperta es habilitate.

en: Open Personal Dictionary
ia: Aperi Dictionario Personal

[ctx: @title:window]
en: Spell checking languages
ia: Linguages de controlo orthographic

en: Default Language
ia: Linguage predefinite

en: Spell checking dictionary
ia: Dictionario de controlo orthographic

en: Add a new word to your personal dictionary…
ia: adde un nove parola a tu dictionario personal...

[ctx: @action:button]
en: Add word
ia: Adde parola

en: Delete word
ia: Dele parola

en: Malformed or empty Matrix id
ia: Malformate o Id de Matrice vacue

en: %1 is not a correct Matrix identifier
ia: %1 non es un correcte identificator de matrice

en: Room not found
ia: Sala non trovate

en: There's no room %1 in the room list. Check the spelling and the account.
ia: Il non ha sala %1 in le lista de sala. Verifica le orthographia (spelling) e le conto.

en: Failed to join room
ia: Falleva a unir sala

en: You requested to join '%1'
ia: Tu requireva unir a '%1'

en: Failed to request joining room
ia: Il falleva a requirer unir sala

en: No application for the link
ia: Necun application per le ligamine

en: Your operating system could not find an application for the link.
ia: Tu systema operative non poteva trovar un application per le ligamine.

en: Could not open URL
ia: Non pote aperir URL

en: Show
ia: Monstra

en: Quit
ia: Quita
