neochat - en to ka translation catalogue (676 entries)

en: Encrypted Message
ka: დაშიფრული შეტყობინება

en: Network Error: %1
ka: ქსელის შეცდომა: %1

en: Login Failed: Access Token invalid or revoked
ka: შესვლის შეცდომა: წვდომის კოდი არასწორი ან გაუქმებულია

en: Login Failed: %1
ka: შესვლის შეცდომა: %1

en: Access token wasn't found
ka: წვდომის კოდი ვერ ვიპოვე

en: Maybe it was deleted?
ka: შეიძლება წაშლილია?

en: Access to keychain was denied.
ka: ბრელოკთან წვდომა აკრძალულია.

en: Please allow NeoChat to read the access token
ka: მიეცით უფლება NeoChat-ს, წვდომის კოდი წაიკითხოს

en: No keychain available.
ka: ბრელოკი მიუწვდომელია.

en: Please install a keychain, e.g. KWallet or GNOME keyring on Linux
ka: დააყენეთ ბრელოკი, მაგალითად, ლინუქსზე KWallet ან GNOME Keyring

en: Unable to read access token
ka: წვდომის კოდის წაკითხვის შეცდომა

en: File too large to download.
ka: ფაილი გადმოსაწერად ძალიან დიდია.

en: Contact your matrix server administrator for support.
ka: მხარდაჭერისთვის დაუკავშირდით თქვენი მატრიქსის სერვერის ადმინისტრატორს.

en: Room creation failed: "%1"
ka: ოთახის შექმნის შეცდომა: %1

en: The room id you are trying to join is not valid
ka: ოთახის ID, რომელშიც შესვლასაც ცდილობთ, არასწორია

[ctx: Job heading, like 'Copying']
en: Downloading
ka: გადმოწერა

[ctx: Job heading, like 'Copying']
en: Uploading
ka: ატვირთვა

[ctx: The URL being downloaded/uploaded]
en: Source
ka: წყარო

[ctx: The location being downloaded to]
en: Destination
ka: დანიშნულება

en: Network Error
ka: ქსელის შეცდომა

en: Matrix client
ka: Matrix -ის კლიენტი

en: © 2018-2020 Black Hat, 2020-2022 KDE Community
ka: © 2018-2020 Black Hat, 2020-2022 KDE -ის საზოგადოება, ყველა უფლება დაცულია

en: Maintainer
ka: წამყვანი პროგრამისტი

en: James Graham
ka: ჯეიმს გრეჰემი

en: Original author of Spectral
ka: Spectral- ის ორიგინალური ავტორი

en: Alexey Rusakov
ka: ალექსეი რუსაკოვი

en: Maintainer of Quotient
ka: კოვოტიენტის პროგრამისტი

en: A Qt5 library to write cross-platform clients for Matrix
ka: Qt5 ბიბლიოთეკა Matrix-ისთვის კლიენტების დასაწერად

[ctx: <version number> (built against <possibly different version number>)]
en: %1 (built against %2)
ka: %1 (აგებულია %2-ით)

en: Client for the matrix communication protocol
ka: კლიენტი Matrix-ის კომუნიკაციის პროტოკოლისთვის

en: Supports matrix: url scheme
ka: Matrix-ის მხარდჭერა: ბმული სქემა

en: Media id '%1' doesn't follow server/mediaId pattern
ka: მედიის ID '%1' სერვერის/მედიისIDის ნიმუშს არ მიჰყვება

en: Image request has been cancelled
ka: გამოსახულების მოთხოვნა გაუქმდა

en: Prepends ¯\_(ツ)_/¯ to a plain-text message
ka: უბრალო ტექსტური შეტყობინებებისთვის ¯\_(ツ)_/¯ -ის მიწერა

en: Prepends ( ͡° ͜ʖ ͡°) to a plain-text message
ka: უბრალო ტექსტური შეტყობინებებისთვის ( ͡° ͜ʖ ͡°) -ის მიწერა

en: Prepends (╯°□°）╯︵ ┻━┻ to a plain-text message
ka: უბრალო ტექსტური შეტყობინებებისთვის (╯°□°）╯︵ ┻━┻  -ის მიწერა

en: Prepends ┬──┬ ノ( ゜-゜ノ) to a plain-text message
ka: უბრალო ტექსტური შეტყობინებებისთვის ┬──┬ ノ( ゜-゜ノ) -ის მიწერა

en: Sends the given message colored as a rainbow
ka: მითითებული შეტყობინების ცისარტყელასავით გაფერადებულის გაგზავნა

en: Sends the given emote colored as a rainbow
ka: მიმდინარე ემოტის ცისარტყელასავით გაფერადებულის გაგზავნა

en: Sends the given message as plain text
ka: მითითებული შეტყობინების უბრალო ტექსტის სახით გაგზავნა

en: Sends the given message as a spoiler
ka: მითითებული შეტყობინების სპოილერად გაგზავნა

en: Sends the given emote
ka: მითითებული ემოტის გაგზავნა

en: Sends the given message as a notice
ka: მითითებული შეტყობინების შეტყობინების სახით გაგზავნა

[ctx: '<text>' does not look like a matrix id.]
en: '%1' does not look like a matrix id.
ka: "%1" matrix ID-ს არ ჰგავს.

[ctx: <user> is already invited to this room.]
en: %1 is already invited to this room.
ka: %1 ამ ოთახში უკვე მოწვეულია.

[ctx: <user> is banned from this room.]
en: %1 is banned from this room.
ka: %1 დაიბანა ამ ოთახიდან.

en: You are already in this room.
ka: უკვე ოთახში ბრძანდებით.

[ctx: <user> is already in this room.]
en: %1 is already in this room.
ka: %1 უკვე ოთახშია.

[ctx: <username> was invited into this room]
en: %1 was invited into this room
ka: %1 მოწვეულია ამ ოთახში

en: <user id>
ka: <მომხმარებლის id>

en: Invites the user to this room
ka: მოიწვევს მომხმარებელს ამ ოთახში

[ctx: '<text>' does not look like a room id or alias.]
en: '%1' does not look like a room id or alias.
ka: '%1' ოთახის სახელს ან მეტსახელს არ წააგავს.

[ctx: Joining room <roomname>.]
en: Joining room %1.
ka: შესვლა ოთახში %1.

en: <room alias or id>
ka: <ოთახის მეტსახელი ან id>

en: Joins the given room
ka: მითითებულ ოთახში შესვლა

[ctx: Knocking room <roomname>.]
en: Knocking room %1.
ka: ვაკაკუნებ ოთახზე %1.

en: <room alias or id> [<reason>]
ka: <ოთახის მეტსახელი ან id [<მიზეზი>]

en: Requests to join the given room
ka: მითითებულ ოთახში შესვლის მოთხოვნები

[ctx: You are already in room <roomname>.]
en: You are already in room %1.
ka: უკვე ოთახში ბრძანდებით: %1.

en: Leaving this room.
ka: ოთახიდან გასვლა.

[ctx: Leaving room <roomname>.]
en: Leaving room %1.
ka: ოთახიდან გასვლა: %1.

[ctx: Room <roomname> not found]
en: Room %1 not found.
ka: ოთახი %1 ვერ ვიპოვე.

en: [<room alias or id>]
ka: [<ოთახის მეტსახელი ან id>]

en: Leaves the given room or this room, if there is none given
ka: მითითებული ოთახიდან, ან, თუ მითითებული არაა, მიმდინარე ოთახიდან გასვლა

en: No new nickname provided, no changes will happen.
ka: ახალი მეტსახელი მითითებული არაა. ცვლილებები არ განხორციელდება.

en: <display name>
ka: <საჩვენებელი სახელი>

en: Changes your global display name
ka: ცვლის თქვენს გლობალურად საჩვენებელ სახელს

en: Changes your display name in this room
ka: ცვლის თქვენს ამ ოთახში საჩვენებელ სახელს

[ctx: <username> is already ignored.]
en: %1 is already ignored.
ka: %1 უკვე დაიგნორებულია.

[ctx: <username> is now ignored]
en: %1 is now ignored.
ka: %1 ახლა დაიგნორებულია.

[ctx: <username> is not a known user]
en: %1 is not a known user.
ka: %1 იცნობი მომხმარებელია.

en: Ignores the given user
ka: მითითებული მომხმარებლის დაიგნორება

[ctx: <username> is not ignored.]
en: %1 is not ignored.
ka: %1 იგნორირებული არაა.

[ctx: <username> is no longer ignored.]
en: %1 is no longer ignored.
ka: %1 იგნორირებული აღარაა.

en: Unignores the given user
ka: მითითებული მომხმარებლის იგნორის მოხსნა

en: <reaction text>
ka: <რეაქციის ტექსტი>

en: React to the message with the given text
ka: მითითებული ტექსტის მქონე შეტყობინებაზე რეაქცია

[ctx: <user> is already banned from this room.]
en: %1 is already banned from this room.
ka: %1 უკვე დაბანილია ამ ოთახიდან.

en: You are not allowed to ban users from this room.
ka: ამ ოთახიდან მომხმარებლების დაბანვის უფლება არ გაქვთ.

[ctx: You are not allowed to ban <username> from this room.]
en: You are not allowed to ban %1 from this room.
ka: ამ ოთახიდან %1-ის ბანის უფლება არ გაქვთ.

[ctx: <username> was banned from this room.]
en: %1 was banned from this room.
ka: %1 დაიბანა ამ ოთახიდან.

en: <user id> [<reason>]
ka: <მომხმარებლის id> [<მიზეზი>]

en: Bans the given user
ka: მითითებული მომხმარებლის ბანი

en: You are not allowed to unban users from this room.
ka: ამ ოთახიდან მომხმარებლებისთვის ბანის მოხსნა არ შეგიძლიათ.

[ctx: <user> is not banned from this room.]
en: %1 is not banned from this room.
ka: %1 არაა დაბანილი ამ ოთახიდან.

[ctx: <username> was unbanned from this room.]
en: %1 was unbanned from this room.
ka: %1 -ს ამ ოთახიდან ბანი მოეხსნა.

en: Removes the ban of the given user
ka: მითითებული მომხმარებლის ბანის მოცილება

en: You cannot kick yourself from the room.
ka: ოთახიდან თქვენს თავს ვერ გააგდებთ.

[ctx: <username> is not in this room]
en: %1 is not in this room.
ka: %1 ოთახში არაა.

en: You are not allowed to kick users from this room.
ka: ამ ოთახიდან მომხმარებლების გაყრის უფლება არ გაქვთ.

[ctx: You are not allowed to kick <username> from this room]
en: You are not allowed to kick %1 from this room.
ka: ამ ოთახიდან %1-ის გაგდების უფლება არ გაქვთ.

[ctx: <username> was kicked from this room.]
en: %1 was kicked from this room.
ka: %1 გააგდეს ამ ოთახიდან.

en: Removes the user from the room
ka: მომხმარებლის ამ ოთახიდან მოცილება

[ctx: n times]
en:  %1 time  |  %1 times
ka[0]:  %1 -ჯერ
ka[1]:  %1 -ჯერ

[ctx: n users]
en:  %1 user  |  %1 users
ka[0]:  %1 მომხმარებელი
ka[1]:  %1 მომხმარებელი

[ctx: [action 1, action 2] or [action 3]]
en:  or
ka:  ან

[ctx: [action 1, action 2] and [action 3]]
en:  and
ka:  და

[ctx: Previously used emojis]
en: History
ka: ისტორია

[ctx: 'Smileys' is a category of emoji]
en: Smileys
ka: სიცილაკები

[ctx: 'People' is a category of emoji]
en: People
ka: ხალხი

[ctx: 'Nature' is a category of emoji]
en: Nature
ka: ბუნება

[ctx: 'Food' is a category of emoji]
en: Food
ka: საჭმელი

[ctx: 'Activities' is a category of emoji]
en: Activities
ka: ქმედებები

[ctx: 'Travel' is a category of emoji]
en: Travel
ka: მოგზაურობა

[ctx: 'Objects' is a category of emoji]
en: Objects
ka: ობიექტები

[ctx: 'Symbols' is a category of emoji]
en: Symbols
ka: სიმბოლოები

[ctx: 'Flags' is a category of emoji]
en: Flags
ka: ალმები

[ctx: 'Custom' is a category of emoji]
en: Custom
ka: მორგებული

en: Today
ka: დღეს

en: Yesterday
ka: გუშინ

en: The day before yesterday
ka: გუშინწინ

en: <i>[This message was deleted]</i>
ka: <i>[ეს შეტყობინება წაშლილია]</i>

en: <i>[This message was deleted: %1]</i>
ka: <i>[ეს შეტყობინება წაშლილია: %1]</i>

en: [REDACTED]
ka: [ჩასწორებული]

en: [REDACTED: %1]
ka: [ჩასწორებულია: %1]

en: 1 user:  | %1 users:
ka[0]: 1 მომხმარებელი:
ka[1]: %1 მომხმარებელი:

en: Invited
ka: მოწვეულია

en: Favorite
ka: რჩეული

en: Direct Messages
ka: პირდაპირი შეტყობინებები

en: Normal
ka: ნორმალური

en: Low priority
ka: დაბალი პრიორიტეტი

en: Spaces
ka: სივრცეები

en: a file
ka: ფაილი

en: reinvited %1 to the room
ka: %1 ოთახში კიდევ მოიწვიეთ

en: joined the room (repeated)
ka: შეუერთდა ოთახს (გამეორებით)

en: invited %1 to the room
ka: %1 მოწვეულია ოთახში

en: joined the room
ka: შეუერთდა ოთახს

[ctx: their refers to a singular user]
en: cleared their display name
ka: გაასუფთავა მისი საჩვენებელი სახელი

[ctx: their refers to a singular user]
en: changed their display name to %1
ka: შეცვალა საჩვენებელი სახელი %1-ზე

en:  and
ka:  და

[ctx: their refers to a singular user]
en: cleared their avatar
ka: გაასუფთავა თავისი ავატარი

en: set an avatar
ka: ავატარის დაყენება

[ctx: their refers to a singular user]
en: updated their avatar
ka: განაახლა თავისი ავატარი

[ctx: <user> changed nothing]
en: changed nothing
ka: არაფერი შეცვლილა

en: withdrew %1's invitation
ka: %1'-ის მოსაწვევი გაუქმდა

en: rejected the invitation
ka: უარი მოსაწვევზე

en: unbanned %1
ka: ბანი მოხსნილია %1

en: self-unbanned
ka: თვით-განბლოკილი

en: has put %1 out of the room: %2
ka: გადადო %1 ოთახის გარეთ გადადო: %2

en: left the room
ka: გავდა ოთახიდან

en: banned %1 from the room
ka: %1 დაიბანა ამ ოთახიდან

en: banned %1 from the room: %2
ka: დაბანა %1 ოთახიდან: %2

en: self-banned from the room
ka: ოთახიდან თავი დაიბანეთ

en: requested an invite
ka: მოითხოვა მოწვევა

en: requested an invite with reason: %1
ka: მოწვევა მოთხოვნილია მიზეზით: %1

en: made something unknown
ka: რაღაც უცნობი ქნა

en: cleared the room main alias
ka: ოთახის მთავარი მეტსახელი გასუფთავებულია

en: set the room main alias to: %1
ka: დააყენა ოთახის მთავარი მეტსახელი: %1

en: cleared the room name
ka: გაასუფთავა ოთახის სახელი

en: set the room name to: %1
ka: ოთახის მეტსახელი დაყენებულია: %1

en: cleared the topic
ka: გაასუფთავა სათაური

en: set the topic to: %1
ka: თემა დააყენა: %1

en: changed the room avatar
ka: შეცვალა ოთახის ავატარი

en: activated End-to-End Encryption
ka: გაააქტიურა გამჭოლი დაშიფვრა

en: upgraded the room to version %1
ka: ოთახის ვერსია განაახლა %1-მდე

en: created the room, version %1
ka: შექნა ოთახი, ვერსია %1

[ctx: 'power level' means permission level]
en: changed the power levels for this room
ka: ამ ოთახზე წვდომის უფლებები შეიცვლა

en: changed the server access control lists for this room
ka: ამ ოთახისთვის სერვერის წვდომის კონტროლის სიები შეიცვალა

[ctx: [User] added <name> widget]
en: added %1 widget
ka: დაამატა ვიჯეტი %1

[ctx: [User] removed <name> widget]
en: removed %1 widget
ka: წაშალა ვიჯეტი %1

[ctx: [User] configured <name> widget]
en: configured %1 widget
ka: მოირგო ვიჯეტი %1

en: updated %1 state
ka: განაახლა %1-ის მდგომარეობა

en: updated %1 state for %2
ka: განაახლა %1-ის მდგომარეობა %2-სთვის

en: Unknown event
ka: უცნობი მოვლენა

en: sent a message
ka: გააგზავნა შეტყობინება

en: sent a sticker
ka: სტიკერი გაგზავნილია

en: reinvited someone to the room
ka: ვიღაც ოთახში თავიდან მოიწვია

en: invited someone to the room
ka: მოიწვია ოთახში

[ctx: their refers to a singular user]
en: changed their display name
ka: შეცვალა საჩვენებელი სახელი

en: withdrew a user's invitation
ka: გააუქმა მომხმარებლის მოსაწვევი

en: unbanned a user
ka: მომხმარებელს ბანი მოხსნა

en: put a user out of the room
ka: მომხმარებელი ოთახიდან გასვა

en: banned a user from the room
ka: დაბანა მომხმარებელი ოთახიდან

en: set the room main alias
ka: დააყენა ოთახის მთავარი მეტსახელი

en: set the room name
ka: ოთახის მეტსახელი დაყენებულია

en: set the topic
ka: თემა დააყენა

en: upgraded the room version
ka: ოთახის ვერსია განაახლა

en: created the room
ka: შექმნა ოთახი

en: added a widget
ka: დაამატა ვიჯეტი

en: removed a widget
ka: წაშალა ვიჯეტი

en: configured a widget
ka: მოირგო ვიჯეტი

en: updated the state
ka: განაახლა მდგომარეობა

en: started a poll
ka: დაიწყო გამოკითხვა

en: Report sent successfully.
ka: ანგარიში წარმატებით გაიგზავნა.

en: Open NeoChat in this room
ka: ამ ოთახში NeoChat-ის გახსნა

en: Reply
ka: პასუხი

en: Reply...
ka: პასუხი…

en: %1 invited you to a room
ka: %1 -მა ოთახში მოგიწვიათ

en: Open this invitation in NeoChat
ka: ამ მოსაწვევის NeoChat-ში გახსნა

en: Accept Invitation
ka: მოსაწვევის მიღება

en: Reject Invitation
ka: მოსაწვევის უარყოფა

en: Attachment:
ka: მიმაგრება:

en: Edit
ka: ჩასწორება

en: Cancel sending attachment
ka: მიმაგრებული ფაილის გაგზავნის გაუქმება

en: Attach an image or file
ka: გამოსახულების ან ფაილის მიბმა

en: Add an Emoji
ka: ემოჯის დამატება

en: Send message
ka: შეტყობინების გაგზავნა

en: This room is encrypted. Build libQuotient with encryption enabled to send encrypted messages.
ka: ოთახი დაშიფრულია. დაშიფრული შეტყობინებების გასაგზავნად libQuotient შიფრაციის მხარდაჭერით უნდა ააგოთ.

en: Send an encrypted message…
ka: დაშიფრული შეტყობინების გაგზავნა…

en: Set an attachment caption...
ka: მიმაგრებული ფაილების წარწერის დაყენება...

en: Send a message…
ka: შეტყობინების გაგზავნა…

[ctx: @action:button]
en: Cancel reply
ka: პასუხის გაუქმება

en: NeoChat is offline. Please check your network connection.
ka: NeoChat გათიშულია. შეამოწმეთ ინტერნეტკავშირი.

en: Replying to:
ka: ვპასუხობ:

en: No emojis
ka: ემოჯიების გარეშე

en: Explore rooms
ka: ოთახების დათვალიერება

en: Start a Chat
ka: საუბრის დაწყება

en: Create a Room
ka: ახალი ოთახის შექმნა

en: Create rooms and chats
ka: ჩატებისა და ოთახების შექმნა

en: Zoom in
ka: გადიდება

en: Zoom out
ka: დაპატარავება

en: Rotate left
ka: მარცხნივ მოტრიალება

en: Rotate right
ka: მარჯვნივ მოტრიალება

en: Save as
ka: შენახვა, როგორც

en: Close
ka: დახურვა

[ctx: @title]
en: Select a Homeserver
ka: აირჩიეთ Homeserver

en: Homeserver:
ka: სახლის სერვერი:

en: Other...
ka: სხვები…

[ctx: @action:button]
en: Continue
ka: გაგრძელება

en: Please wait. This might take a little while.
ka: მოითმინეთ. ამას საკმაო დრო შეიძლება დასჭირდეს.

[ctx: @title]
en: Login
ka: შესვლა

en: Enter your Matrix ID
ka: შეიყვანეთ თქვენი Matrix ID

en: Loading…
ka: ჩატვირთვა…

en: Already logged in
ka: უკვე შესულია

en: Login Methods
ka: შესვლის მეთოდები

en: Login with password
ka: პაროლით შესვლა

en: Login with single sign-on
ka: SSO-ით შესვლა

en: Login
ka: შესვლა

en: Register
ka: რესგისტრაცია

en: Welcome
ka: კეთილი იყოს თქვენი მობრძანება

[ctx: @title]
en: Password
ka: პაროლი

en: Enter your password
ka: შეიყვანეთ თქვენი პაროლი

[ctx: @action:button]
en: Login
ka: შესვლა

en: Complete the authentication steps in your browser
ka: დაასრულეთ ავთენტიკაციის ნაბიჯები თქვენს ბრაუზერში

[ctx: @action:button]
en: Back
ka: უკან

en: This message is encrypted and the sender has not shared the key with this device.
ka: ეს შეტყობინება დაშიფრულია და გამომგზავნს ამ მოწყობილობისთვის გასაღები არ გაუზიარებია.

[ctx: tooltip for a button on a message; offers ability to download its file]
en: Download
ka: ჩამოტვირთვა

[ctx: tooltip for a button on a message; offers ability to open its downloaded file with an appropriate application]
en: Open File
ka: ფაილის გახსნა

[ctx: tooltip for a button on a message; stops downloading the message's file]
en: Stop Download
ka: გადმოწერის შეჩერება

en: Shrink preview
ka: მინატურის შემცირება

en: Expand preview
ka: მინიატურის გაფართოება

en: Loading URL preview
ka: URL-ის მინიატურის ჩატვირთვა

[ctx: @action:button]
en: Confirm edit
ka: ჩასწორების დადასტურება

[ctx: @action:button]
en: Cancel edit
ka: ჩასწორების გაუქმება

en: Based on votes by %1 user | Based on votes by %1 users
ka[0]: ეფუძნება %1 მომხმარებლის არჩევანს
ka[1]: ეფუძნება %1 მომხმარებლის არჩევანს

[ctx: as in 'this vote has ended']
en: (Ended)
ka: (დასრულდა)

[ctx: Separate the usernames of users]
en:  and
ka:  და

[ctx: %1 is the number of other users]
en:  and %1 other |  and %1 others
ka[0]:  და კიდევ %1
ka[1]:  და კიდევ %1

[ctx: %2 is the users who reacted and %3 the emoji that was given]
en: %2 reacted with %3 | %2 reacted with %3
ka[0]: %2-ის რეაქცია იყო %3
ka[1]: %2-ის რეაქცია იყო %3

[ctx: Relative time since the room was last read]
en: Last read: %1
ka: ბოლოს წაიკითხა: %1

en:  (edited)
ka:  (ჩასწორებულია)

en: Video
ka: ვიდეო

[ctx: @action:button]
en: Volume
ka: ხმის სიმაღლე

en: Add Account
ka: ანგარიშის დამატება

en: Log in to an existing account
ka: შედით არსებულ ანგარიშზე

[ctx: @title:window]
en: Login
ka: შესვლა

en: Edit this account
ka: ამ ანგარიშის ჩასწორება

en: Account editor
ka: ანგარიშების რედაქტორი

en: Switch User
ka: მომხმარებლის გადართვა

en: Add
ka: დამატება

en: Configure
ka: მორგება

en: Open Settings
ka: პარამეტრების გახსნა

en: Activate Encryption
ka: დაშიფვრის გააქტიურება

en: It will not be possible to deactivate the encryption after it is enabled.
ka: დაშიფვრის გამორთვა მისი ჩართვის შემდეგ შეუძლებელია.

en: Cancel
ka: გაუქმება

en: Sign out
ka: გასვლა

en: Are you sure you want to sign out?
ka: დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, გახვიდეთ?

en: Room Name
ka: ოთახის სახელი

en: Room Topic
ka: ოთახის თემა

en: Confirm the emoji below are displayed on both devices, in the same order.
ka: დაადასტურეთ, რომ ეს ემოჯი ორივე მოწყობილობაზე ერთი და იგივე მიმდევრობით ჩანს.

en: They match
ka: ისინი ემთხვევა

en: They don't match
ka: ისინი არ ემთხვევა

en: Session Verification
ka: სესიის გადამოწმება

en: Waiting for device to accept verification.
ka: მოწყობილობის მიერ გადამოწმების დადასტურების მოლოდინი.

en: Incoming key verification request from device **%1**
ka: შემომავალი გასაღების გადამოწმების მოთხოვნა მოწყობილობიდან **%1**

en: Waiting for other party to verify.
ka: მეორე მხარის მოლოდინი გადამოწმებისთვის.

en: Compare a set of emoji on both devices
ka: შეადარეთ ემოჯიების სეტი ორივე მოწყობილობაზე

en: Successfully verified device **%1**
ka: მოწყობილობა **%1** წარმატებით გადამოწმდა

en: Accept
ka: დასტური

en: Decline
ka: უარყოფა

en: The session verification was canceled for unknown reason.
ka: სესიის გადამოწმების გაუქმების მიზეზი უცნობია.

en: The session verification timed out.
ka: სესიის შემოწმების დრო გავიდა.

en: The session verification timed out for remote party.
ka: სესიის გადამოწმების ვადა გავიდა დაშორებულებისთვის.

en: You canceled the session verification.
ka: სესიის გადამოწმება გააუქმეთ.

en: The remote party canceled the session verification.
ka: დაშორებულმა სესიის გადამოწმება გააუქმა.

en: The session verification was canceled because we received an unexpected message.
ka: სესიის გადამოწმება გაუქმდა მოულოდნელი შეტყობინების მიღების გამო.

en: The remote party canceled the session verification because it received an unexpected message.
ka: დაშორებულმა სესიის გადამოწმება მოულოდნელი შეტყობინების მიღების გამო გააუქმა.

en: The session verification was canceled because it received a message for an unknown session.
ka: სესიის გადამოწმება მის მიერ უცნობი მიზეზით შეტყობინების მიღების გამო გაუქმდა.

en: The remote party canceled the session verification because it received a message for an unknown session.
ka: დაშორებულმა სესიის გადამოწმება მის მიერ უცნობი მიზეზით შეტყობინების მიღების გამო გააუქმა.

en: The session verification was canceled because NeoChat is unable to handle this verification method.
ka: სესიის გადამოწმება NeoChat-ის მიერ ამ გადამოწმების მეთოდის დამმუშავებლის არქონის გამო გაუქმდა.

en: The remote party canceled the session verification because it is unable to handle this verification method.
ka: დაშორებულმა სესიის გადამოწმება მის მიერ ამ გადამოწმების მეთოდის დამმუშავებლის არქონის გამო გააუქმა.

en: The session verification was canceled because the keys are incorrect.
ka: სესიის გადამოწმება არასწორი გასაღებების გამო გაუქმდა.

en: The remote party canceled the session verification because the keys are incorrect.
ka: დაშორებულმა სესიის გადამოწმება გასაღებების არასწორობის გამო გააუქმა.

en: The session verification was canceled because it verifies an unexpected user.
ka: სესიის გადამოწმება გაუქმდა გადასამოწმებელი მომხმარებლის მოულოდნელობის გამო.

en: The remote party canceled the session verification because it verifies an unexpected user.
ka: დაშორებულმა სესიის გადამოწმება მოულოდნელი მომხმარებლის გამო გააუქმა.

en: The session verification was canceled because we received an invalid message.
ka: სესიის გადამოწმება მიღებული არასწორი შეტყობინების გამო გაუქმდა.

en: The remote party canceled the session verification because it received an invalid message.
ka: დაშორებულმა სესიის გადამოწმება მის მიერ არასწორი შეტყობინების მიღების გამო გააუქმა.

en: The session was accepted on a different device
ka: სესია სხვა მოწყობილობაზეა მიღებული

en: The session verification was canceled because of a mismatched key.
ka: სესიის გადამოწმება გასაღებების არ-დამთხვევის გამო გაუქმდა.

en: The remote party canceled the session verification because of a mismatched key.
ka: დაშორებულმა სესიის გადამოწმება გასაღებების არ-დამთხვევის გამო გააუქმა.

en: The session verification was canceled because the keys do not match.
ka: სესიის გადამოწმება გასაღებების არ-დამთხვევის გამო გაუქმდა.

en: The remote party canceled the session verification because the keys do not match.
ka: დაშორებულმა სესიის გადამოწმება გასაღებების არ-დამთხვევის გამო გააუქმა.

en: The session verification was canceled due to an unknown error.
ka: სესიის გადამოწმება უცნობი შეცდომის გამო გაუქმდა.

en: Please choose a file
ka: გთხოვთ, აირჩიოთ ფაილი

en: Edit user power level
ka: მომხმარებლის წვდომის დონის ჩასწორება

en: Member (0)
ka: წევრი (0)

en: Moderator (50)
ka: მოდერატორი (50)

en: Admin (100)
ka: ადმინისტრატორი (100)

en: Confirm
ka: დადასტურება

[ctx: @title:menu Account detail dialog]
en: Account detail
ka: ანგარიშის დეტალები

en: Unignore this user
ka: ამ მომხმარებლის იგნორის გაუქმება

en: Ignore this user
ka: ამ მომხმარებლის იგნორირება

en: Kick this user
ka: ამ მომხმარებლის გაგდება

en: Invite this user
ka: ამ მომხმარებლის მოწვევა

en: Ban this user
ka: ამ მომხმარებლის დაბანვა

[ctx: @title]
en: Ban User
ka: მომხმარებლის ბანი

en: Unban this user
ka: ამ მომხმარებლის ბანის მოხსნა

en: Set user power level
ka: მომხმარებლის წვდომის დონის დაყენება

en: Remove recent messages by this user
ka: ამ მომხმარებლის უახლესი შეტყობინებების წაშლა

[ctx: @title]
en: Remove Messages
ka: შეტყობინებების წაშლა

en: Open a private chat
ka: პირადი საუბრის გახსნა

en: Copy link
ka: ბმულის კოპირება

en: Warning: %1
ka: გაფრთხილება: %1

[ctx: @title:window]
en: Session Verification
ka: სესიის გადამოწმება

en: User consent
ka: მომხმარებლის თანხმობა

en: Your homeserver requires you to agree to its terms and conditions before being able to use it. Please click the button below to read them.
ka: თქვენი სახლის სერვერის გამოყენებამდე საჭიროა მის პირობებს და ლიცენზიას დაეთანხმოთ. მის წასაკითხად ქვემოთ ღილაკს დააჭირეთ.

en: Open
ka: გახსნა

en: Start a chat
ka: საუბრის დაწყება

en: Do you want to start a chat with %1?
ka: გნებავთ დაიწყოთ საუბარი %1-სთან?

[ctx: text editing menu action]
en: Undo
ka: დაბრუნება

[ctx: text editing menu action]
en: Redo
ka: აღდგენა

[ctx: text editing menu action]
en: Cut
ka: ამოჭრა

[ctx: text editing menu action]
en: Copy
ka: კოპირება

[ctx: text editing menu action]
en: Paste
ka: ჩასმა

[ctx: text editing menu action]
en: Delete
ka: წაშლა

[ctx: text editing menu action]
en: Select All
ka: ყველაფრის მონიშვნა

en: Configure NeoChat...
ka: NeoChat-ის მორგება...

[ctx: menu]
en: Configure NeoChat...
ka: NeoChat-ის მორგება...

[ctx: menu]
en: Quit NeoChat
ka: NeoChat-დან გასვლა

[ctx: menu]
en: File
ka: ფაილი

[ctx: menu]
en: New Private Chat…
ka: ახალი პირადი ფანჯრის გახსნა…

[ctx: menu]
en: New Group…
ka: ახალი ჯგუფი…

[ctx: menu]
en: Browse Chats…
ka: ჩატების დათვალიერება…

[ctx: menu]
en: Edit
ka: ჩასწორება

[ctx: menu]
en: View
ka: ნახვა

[ctx: menu item that opens a UI element called the 'Quick Switcher', which offers a fast keyboard-based interface for switching in between chats.]
en: Open Quick Switcher
ka: სწრაფი გადამრთველის გახსნა

[ctx: menu]
en: Window
ka: ფანჯარა

[ctx: menu]
en: Exit Full Screen
ka: სრული ეკრანიდან გამოსვლა

[ctx: menu]
en: Enter Full Screen
ka: სრული ეკრანი

[ctx: menu]
en: Help
ka: დახმარება

[ctx: menu]
en: Matrix FAQ
ka: Matrix -ის ხდკ

en: Open in New Window
ka: ახალ ფანჯარაში გახსნა

en: Remove from Favourites
ka: რჩეულებიდან წაშლა

en: Add to Favourites
ka: რჩეულებში ჩამატება

en: Reprioritize
ka: პრიორიტეტის აწევა

en: Deprioritize
ka: პრიორიტეტის დაწევა

en: Mark as Read
ka: მონიშნე როგორც წაკითხული

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy user's Matrix ID to Clipboard
ka: მომხმარებლის Matrix-ის ID-ის ბუფერში კოპირება

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Address to Clipboard
ka: მისამართის ბუფერში კოპირება

en: Notification State
ka: გაფრთხილების მდგომარეობა

en: Follow Global Setting
ka: გლობალური პარამეტრის მიყოლა

[ctx: As in 'notify for all messages']
en: All
ka: ყველა

[ctx: As in 'notify when the user is mentioned or the message contains a set keyword']
en: @Mentions and Keywords
ka: @ხსენებები და საკვანძო სიტყვები

[ctx: As in 'do not notify for any messages']
en: Off
ka: გამორთული

en: Room Settings
ka: ოთახის მორგება

en: Leave Room
ka: ოთახიდან გასვლა

en: Share
ka: გაზიარება

en: Share the selected media
ka: მონიშნული მედიის გაზიარება

en: Sharing failed
ka: გაზიარების შეცდომა

en: Shared url for image is <a href='%1'>%1</a>
ka: გამოსახულების გაზიარებული URL-ია <a href='%1'>%1</a>

[ctx: 'Space' is a matrix space]
en: View Space
ka: სივრცის ნახვა

[ctx: 'Space' is a matrix space]
en: Space Settings
ka: სივრცის მორგება

en: Space Settings
ka: სივრცის მორგება

[ctx: 'Space' is a matrix space]
en: Leave Space
ka: ოთახიდან გასვლა

en: Ban User
ka: მომხმარებლის ბანი

en: Reason for banning this user
ka: ამ მომხმარებლის ბანის მიზეზი

[ctx: @action:button 'Ban' as in 'Ban this user']
en: Ban
ka: ბანი

[ctx: @action]
en: Cancel
ka: გაუქმება

en: Open Externally
ka: გარეთ გახსნა

en: Save As
ka: შენახვა როგორც

en: Copy
ka: კოპირება

en: Remove
ka: წაშლა

[ctx: @title]
en: Remove Message
ka: შეტყობინების წაშლა

[ctx: @action:button 'Report' as in 'Report this event to the administrators']
en: Report
ka: ანგარიში

[ctx: @title]
en: Report Message
ka: შეტყობინების შესახებ ანგარიშის გაგზავნა

en: View Source
ka: წყაროს ნახვა

en: Message Source
ka: შეტყობინების წყარო

en: Copy Link
ka: ბმულის კოპირება

en: Search for '%1'
ka: %1-იs მოძებნა

en: Configure Web Shortcuts...
ka: ვებ მალსახმობების მორგება...

en: Event Source
ka: მოვლენის წყარო

en: Remove Messages
ka: შეტყობინებების წაშლა

en: Remove Message
ka: შეტყობინების წაშლა

en: Reason for removing this user's recent messages
ka: ამ მომხმარებლის უახლესი მომხმარებლების წაშლის მიზეზი

en: Reason for removing this message
ka: ამ შეტყობინების წაშლის მიზეზი

[ctx: @action:button 'Remove' as in 'Remove this message']
en: Remove
ka: წაშლა

en: Report Message
ka: შეტყობინების შესახებ ანგარიშის გაგზავნა

en: Reason for reporting this message
ka: ამ შეტყობინების შესახებ ანგარიშის გაგზავნის მიზეზი

en: Room State - %1
ka: ოთახის მდგომარეობა - %1

[ctx: @action:button Undo modification]
en: Undo
ka: დაბრუნება

[ctx: @action:button Accept image modification]
en: Accept
ka: დასტური

en: Unable to save file. Check if you have the correct permission to edit the cache directory.
ka: ფაილის შენახვის შეცდომა. შეამოწმეთ, გაქვთ თუ არა ქეშის საქაღალდეში ჩაწერის უფლება.

[ctx: @action:button Crop an image]
en: Crop
ka: ამოჭრა

[ctx: @action:button Rotate an image to the left]
en: Rotate left
ka: მარცხნივ მოტრიალება

[ctx: @action:button Rotate an image to the right]
en: Rotate right
ka: მარჯვნივ მოტრიალება

[ctx: @action:button Mirror an image vertically]
en: Flip
ka: გადაბრუნება

[ctx: @action:button Mirror an image horizontally]
en: Mirror
ka: სარკე

en: Invite a User
ka: მომხმარებლის მოწვევა

en: Find a user...
ka: მომხმარებლის პოვნა...

en: No users available
ka: მომხმარებლები ხელმისაწვდომი არაა

en: Send invitation
ka: მოსაწვევის გაგზავნა

en: Explore Rooms
ka: ოთახების დათვალიერება

en: Find a room...
ka: ოთახის პოვნა...

en: View
ka: ნახვა

en: Join
ka: შეერთება

en: Add New Server
ka: ახალი სერვერის დამატება

en: Home Server
ka: სახლის სერვერი

en: Add new server
ka: ახალი სერვერის დამატება

[ctx: @title:window]
en: Add server
ka: სერვერის დამატება

en: Valid server entered
ka: შეყვანილი სერვერი სწორია

en: This server cannot be resolved or has already been added
ka: სერვერის ამოხსნა შეუძლებელია ან ის უკვე დამატებულია

en: The entered text is not a valid url
ka: შეყვანილი ტექსტი სწორ URL-ს არ წარმოადგენს

en: Enter server url e.g. kde.org
ka: შეიყვანეთ სერვერის URL. მაგ: kde.org

en: Server URL
ka: სერვერის URL

en: Joined
ka: შეერთებული

[ctx: @action:button]
en: Show All Rooms
ka: ყველა ოთახის ჩვენება

en: No rooms found
ka: ოთახები ვერ ვიპოვე

en: Join some rooms to get started
ka: დასაწყისისთვის შეუერთდით რომელიმე ოთახს

en: Search in room directory
ka: ოთახების დირექტორიაში ძებნა

en: No Name
ka: სახელის გარეშე

en: Muted room
ka: დადუმებული ოთახი

en: Configure room
ka: ოთახის მორგება

en: Accept this invitation?
ka: დავეთანხმო მოსაწვევს?

en: Reject
ka: უარყოფა

en: Choose local file
ka: აირჩიეთ ლოკალური ფაილი

en: Clipboard image
ka: ბუფერის გამოსახულება

en: Jump to first unread message
ka: პირველ წაუკითხავ შეტყობინებაზე გადასვლა

en: Jump to latest message
ka: უახლეს შეტყობინებებზე გადასვლა

en: Drag items here to share them
ka: გადმოათრიეთ საგნები აქ, მათ გასაზიარებლად

[ctx: Message displayed when some users are typing]
en: %2 is typing | %2 are typing
ka[0]: %2 კრეფს
ka[1]: %2 კრეფს

en: This message was sent from a verified device
ka: ეს შეტყობინება შემოწმებული მოწყობილობიდანაა გამოგზავნილი

en: React
ka: რეაქცია

[ctx: @action:title]
en: Search Messages
ka: შეტყობინებების ძებნა

en: Enter a text to start searching
ka: ძებნის დასაწყებად შეიყვანეთ ტექსტი

en: No results found
ka: შედეგების გარეშე

en: Chat
ka: ჩატი

en: Welcome to Matrix
ka: კეთილი იყოს თქვენი მობრძანება Matrix-ში

en: Room information
ka: ინფორმაცია ოთახის შესახებ

en: Room settings
ka: ოთახის მორგება

en: No name
ka: სახელის გარეშე

en: No Canonical Alias
ka: კანონიკური მეტსახელების გარეშე

en: No Topic
ka: უსათაურო

en: Options
ka: პარამეტრები

en: Open developer tools
ka: პროგრამისტის ხელსაწყოების გახსნა

en: Developer Tools
ka: პროგრამირება

en: Search in this room
ka: ამ ოთახში ძებნა

[ctx: @action:title]
en: Search
ka: ძებნა

en: Remove room from favorites
ka: ოთახის რჩეულებიდან წაშლა

en: Make room favorite
ka: ოთახის რჩეულად მონიშვნა

en: Members
ka: წევრები

en: Search user in room
ka: ოთახში მომხმარებლის ძებნა

en: Invite user to room
ka: მომხმარებლის ოთახში მოწვევა

en: %1 Member | %1 Members
ka[0]: %1 წევრი
ka[1]: %1 წევრი

en: No Member Count
ka: წევრების რაოდენობის გარეშე

en: General
ka: ზოგადი

en: Security
ka: უსაფრთხოება

en: Permissions
ka: უფლებები

en: Notifications
ka: გაფრთხილებები

en: Room Information
ka: ინფორმაცია ოთახის შესახებ

en: Update avatar
ka: ავატარის განახლება

en: Room name:
ka: ოთახის სახელი:

en: Room topic:
ka: ოთახის თემა:

en: Save
ka: შენახვა

en: Room ID
ka: ოთახის ID

en: Copy room ID to clipboard
ka: ოთახის ID-ის ბუფერში კოპირება

en: Room version
ka: ოთახის ვერსია

en: Upgrade Room
ka: ოთახის გაუმჯობესება

en: Aliases
ka: მეტსახელები

en: No canonical alias set
ka: კანონიკური მეტსახელი დაყენებული არაა

en: Make this alias the room's canonical alias
ka: ამ მეტსახელის ოთახის კანონიკურ მეტსახელად დაყენება

en: Delete alias
ka: მეტსახელის წაშლა

en: Add new alias
ka: ახალი მეტსახელის დამატება

en: URL Previews
ka: ბმულის მინიატურები

en: Enable URL previews by default for room members
ka: ოთახის წევრებისთვის ბმულების მინიატურების ნაგულისხმევად ჩართვა

en: Enable URL previews
ka: ბმულის მინიატურების ჩართვა

en: URL previews are enabled by default in this room
ka: ამ ოთახში ბმულების ავტომატური მინიატურები ნაგულისხმებადაა ჩართული

en: URL previews are disabled by default in this room
ka: ამ ოთახში ბმულების ავტომატური მინიატურები ნაგულისხმევად გამორთულია

en: This room continues another conversation.
ka: ოთახი საუბრის შემდეგ გრძელდება.

en: See older messages…
ka: ძველი შეტყობინებების ნახვა…

en: This room has been replaced.
ka: ეს ოთახი გამოცვლილია.

en: See new room…
ka: ახალი ოთახის ნახვა…

en: Upgrade the Room
ka: ოთახის გაუმჯობესება

en: Select new version
ka: აირჩიეთ ახალი ვერსია

en: Privileged Users
ka: პრივილეგირებული მომხმარებლები

en: Default permissions
ka: ნაგულისხმები წვდომები

en: Default user power level
ka: მომხმარებლის წვდომის ნაგულისხმები დონე

en: This is power level for all new users when joining the room
ka: ეს ოთახში შემოსვლისას ახალი მომხმარებლების წვდომის დონეა

en: Default power level to set the room state
ka: ოთახის მდგომარეობის დასაყენებელი უფლებების ნაგულისხმები დონე

en: This is used for all state events that do not have their own entry here
ka: გამოიყენება ყველა მდგომარეობის მოვლენისთვის, რომელსაც აქ საკუთარი ჩანაწერი არ გააჩნია

en: Default power level to send messages
ka: ნაგულისხმები წვდომის დონე შეტყობინებების გასაგზავნად

en: This is used for all message events that do not have their own entry here
ka: გამოიყენება ყველა შეტყობინების მობლენისთვის, რომელსაც აქ საკუთარი ჩანაწერი არ გააჩნია

en: Basic permissions
ka: ძირითადი წვდომები

en: Invite users
ka: მომხმარებლების მოწვევა

en: Kick users
ka: მომხმარებლების გაყრა

en: Ban users
ka: მომხმარებლების ბანი

en: Remove message sent by other users
ka: სხვა მომხმარებლების მიერ გამოგზავნილი შეტყობინებების წაშლა

en: Event permissions
ka: მოვლენის წვდომები

en: Change user permissions
ka: მომხმარებლის წვდომების შეცვლა

en: Change the room name
ka: ოთახის სახელის შეცვლა

en: Change the room avatar
ka: ოთახის ავატარის შეცვლა

en: Change the room canonical alias
ka: ოთახის კანონიკურ მეტსახელის შეცვლა

en: Change the room topic
ka: ოთხის თემის შეცვლა

en: Enable encryption for the room
ka: ოთახისთვის დაშიფვრის ჩართვა

en: Change the room history visibility
ka: ოთახის ისტორიის ხილვადობის შეცვლა

en: Set pinned events
ka: მიჭიკარტებული მოვლენების დაყენება

en: Upgrade the room
ka: ოთახის გაუმჯობესება

en: Set the room server access control list (ACL)
ka: ოთახის სერვერის წვდომის კონტროლის სიების დაყენება (ACL)

en: Set the children of this space
ka: ამ სივრცის შვილების დაყენება

en: Set the parent space of this room
ka: ამ ოთახის მშობელი სივრცის დაყენება

en: Room notifications setting
ka: ოთახის შეტყობინებების პარამეტრები

en: Follow global setting
ka: გლობალური პარამეტრის მიყოლა

en: You need to upgrade this room to a newer version to enable this setting.
ka: ამ პარამეტრის ჩასართავად ამ ოთახის უფრო ახალ ვერსიაზე განახლება გჭირდებათ.

[ctx: @option:check]
en: Encryption
ka: დაშიფვრა

en: Enable encryption
ka: დაშიფვრის ჩართვა

[ctx: option:check]
en: Once enabled, encryption cannot be disabled.
ka: როცა ჩართავთ, დაშიფვრის გამორთვა შეუძლებელია.

[ctx: @option:check]
en: Access
ka: წვდომა

[ctx: @option:check]
en: Private (invite only)
ka: პირადი (მხოლოდ მოსაწვევით)

en: Only invited people can join.
ka: შემოსვლა მხოლოდ მოწვეულ ხალხს სეუძლია.

[ctx: @option:check]
en: Space members
ka: სივრცის წევრები

en: Anyone in a space can find and join.
ka: სივრცეში მყოფს ყველას შეუძლია პოვნა და შემოსვლა.

[ctx: @option:check]
en: Knock
ka: კაკუნი

en: People not in the room need to request an invite to join the room.
ka: ხალხს, რომელიც ოთახში არაა, შესასვლელად მოსაწვევი სჭირდებათ.

[ctx: @option:check]
en: Public
ka: საჯარო

[ctx: @option:check]
en: Anyone can find and join.
ka: პოვნა და შემოსვლა ყველას შეუძლია.

[ctx: @option:check]
en: Message history visibility
ka: შეტყობინებების ისტორიის ხილვადობა

[ctx: @option:check]
en: Anyone
ka: ყველა

[ctx: @option:check]
en: Anyone, regardless of whether they have joined, can view history.
ka: ყველას, იმის მიუხედავად, როგორ მოხვდა არხზე, ისტორიის ნახვა შეუძლია.

[ctx: @option:check]
en: Members only
ka: მხოლოდ წევრები

[ctx: @option:check]
en: All members can view the entire message history, even before they joined.
ka: ყველა წევრს შეუძლია შეტყობინებების სრული ისტორიის ნახვა მაშინაც კი, სანამ არხს შემოუერთდებიან.

[ctx: @option:check]
en: Members only (since invite)
ka: მხოლოდ წევრებს (მოწვევიდან)

[ctx: @option:check]
en: New members can view the message history from the point they were invited to the room.
ka: ახალ წევრებს შეტყობინებების ისტორიის ნახვა მათი ოთახში მოწვევის მომენტის შემდეგ შეუძლიათ.

[ctx: @option:check]
en: Members only (since joining)
ka: მხოლოდ წევრებს (მოწვევიდან)

[ctx: @option:check]
en: New members can view the message history from the point they joined the room.
ka: ახალ წევრებს შეტყობინებების ისტორიის ნახვა მათი ოთახში შემოსვლის მომენტის შემდეგ შეუძლიათ.

en: Apply
ka: გამოყენება

[ctx: @title:window]
en: About NeoChat
ka: NeoChat-ს შესახებ

[ctx: @title:window]
en: About KDE
ka: KDE-ს შესახებ

en: Edit Account
ka: ანგარიშის ჩასწორება

en: User information
ka: ინფორმაცია მომხმარებელზე

en: Remove current avatar
ka: მიმდინარე ავატარის წაშლა

en: Name:
ka: სახელი:

en: Label:
ka: ჭდე:

en: Password
ka: პაროლი

en: Your server doesn't support changing your password
ka: თქვენს სერვერის თქვენი პაროლის შეცვლის მხარდაჭერა არ გააჩნია

en: Current Password:
ka: Მიმდინარე პაროლი:

en: New Password:
ka: ახალი პაროლი:

en: Confirm new Password:
ka: დაადასტურეთ ახალი პაროლი:

en: Passwords don't match
ka: პაროლები არ ემთხვევა

en: Passwords do not match
ka: პაროლები არ ემთხვევა

en: Server Information
ka: ინფორმაცია სერვერის შესახებ

en: Homeserver url
ka: სახლის სერვერის URL

en: Accounts
ka: ანგარიშები

en: Password changed successfully
ka: პაროლი წარმატებით შეიცვალა

en: Wrong password entered
ka: შეყვანილი პაროლი არასწორია

en: Unknown problem while trying to change password
ka: უცნობი პრობლემა პაროლის შეცვლილსას

[ctx: @title:window]
en: Appearance
ka: გარემოს იერსახე

en: General theme
ka: ზოგადი თემა

en: Bubbles
ka: ბუშტები

en: Compact
ka: დაპატარავება

en: Use compact room list
ka: ოთახების სიის კომპაქტური ვარიანტის გამოყენება

en: Show fancy effects in chat
ka: საუბარში მოდური ეფექტების ჩვენება

en: Use transparent chat page
ka: გამჭვირვალე საუბრის გვერდის გამოყენება

en: Transparency
ka: გამჭვირვალობა

en: Only enabled if the transparent chat page is enabled.
ka: ხელმისაწვდომია, თუ გამჭვირვალე საუბრის გვერდები ჩართულია.

en: Show your messages on the right
ka: თქვენი შეტყობინებების მარჯვენა მხარეს ჩვენება

en: Show links preview in the chat messages
ka: საუბრის შეტყობინებებში ბმულის მინიატურების ჩვენება

en: Show Avatar
ka: ავატარის ჩვენება

en: In chat
ka: ჩატში

en: In sidebar
ka: გვერდით ზოლში

en: Color theme
ka: ფერის თემა

en: Devices
ka: მოწყობილობები

en: New device name
ka: ახალი მოწყობილობის სახელი

en: Cancel editing display name
ka: საჩვენებელი სახელის ჩასწორების გაუქმება

en: Confirm new display name
ka: ახალი საჩვენებელი სახელის დადასტურება

en: Edit device name
ka: მოწყობილობის სახელის ჩასწორება

en: Verify device
ka: მოწყობილობის შემოწმება

en: Logout device
ka: მოწყობილობიდან გასვლა

en: Please login to view the signed-in devices for your account.
ka: თქვენი ანგარიშით შესული მოწყობილობების სანახავად საჭიროა შეხვიდეთ სისტემაში.

en: Remove device
ka: მოწყობილობის წაშლა

en: Password:
ka: პაროლი:

[ctx: @title:window]
en: Custom Emojis
ka: მორგებული ემოჯიები

en: No custom inline stickers found
ka: ხელით მითითებული სტიკერები ვერ ვიპოვე

en: new_emoji_name_here
ka: _აქ_ახალი_ემოჯის_სახელი_ჩაწერეთ

en: Add Emoji...
ka: ემოჯის დამატება…

en: Images (*.png *.gif *.webp)
ka: გამოსახულებები (*.png *.gif *.webp)

[ctx: @title:window]
en: General
ka: ზოგადი

en: General settings
ka: ზოგადი პარამეტრები

en: Close to system tray
ka: სისტემური პანელის ხატულაში ჩახურვა

en: Minimize to system tray on startup
ka: გაშვებისას სისტემის კუთხეში ჩაკეცვა

en: Automatically hide/unhide the room information when resizing the window
ka: ფანჯრის ზომის შეცვლისას ოთახის ინფორმაციის ავტომატური დამალვა/ჩვენება

en: Timeline Events
ka: დროის ხაზის მოვლენები

en: Show deleted messages
ka: წაშლილი შეტყობინებების ჩვენება

en: Show state events
ka: მდგომარეობის მოვლენების ჩვენება

en: Show leave and join events
ka: შემოსვლის და გასვლის მოვლენების ჩვენება

en: Show name change events
ka: სახელის ცვლილების მოვლენების ჩვენება

en: Show avatar update events
ka: ავატარის განახლების მოვლენების ჩვენება

en: Rooms and private chats
ka: ოთახები და პირადი საუბრები

en: Separated
ka: განშორებული

en: Intermixed
ka: არეული

[ctx: Chat Editor]
en: Editor
ka: რედაქტორი

en: Use s/text/replacement syntax to edit your last message
ka: ბოლო შეტყობინების ჩასასწორებლად s/text/replacement სინტაქსი გამოიყენეთ

en: Send typing notifications
ka: კრეფის შეტყობინების გაგზავნა

en: Developer Settings
ka: დეველოპერის პარამეტრები

en: Enable developer tools
ka: პროგრამირების ხელსაწყოების ჩართვა

[ctx: @title:window]
en: Notifications
ka: გაფრთხილებები

en: Enable notifications for this account
ka: ამ ანგარიშისთვის გაფრთხილებების ჩართვა

en: Whether push notifications are generated by your Matrix server
ka: გენერირდება თუ არა პუშ გაფრთხილებები თქვენი Matrix სერვერის მიერ

en: Room Notifications
ka: ოთახის გაფრთხილებები

en: Messages in one-to-one chats
ka: შეტყობინებები ერთი-ერთზე საუბრებში

en: Encrypted messages in one-to-one chats
ka: დაშიფრული შეტყობინებები ერთი-ერთზე საუბრებში

en: Messages in group chats
ka: შეტყობინებები ჯგუფურ საუბრებში

en: Messages in encrypted group chats
ka: შეტყობინებები დაშიფრულ ჯგუფურ საუბრებში

en: Room upgrade messages
ka: ოთახის დონის აწევის შეტყობინებებები

en: @Mentions
ka: @ხსენებები

en: Messages containing my display name
ka: ჩემი საჩვენებელი სახელის შემცველი შეტყობინებები

en: Whole room (@room) notifications
ka: მთლიანი ოთახის (@ოთახი) გაფრთხილებები

en: Keywords
ka: საკვანძო სიტყვები

en: Messages containing my keywords
ka: ჩემი საკვანძო სიტყვების შემცველი შეტყობინებები

en: Keyword…
ka: საკვანძო სიტყვა…

en: Add keyword
ka: საკვანძო სიტყვის დამატება

en: Invites
ka: მოსაწვევები

en: Invites to a room
ka: მოიწვევს ოთახში

en: Call invitation
ka: ზარის მოსაწვევი

en: Network Proxy
ka: ქსელის პროქსი

en: System Default
ka: სისტემის ნაგულისხმები

en: Proxy Settings
ka: პროქსის მორგება

en: Host
ka: ჰოსტი

en: Port
ka: პორტი

en: User
ka: მომხმარებელი

en: Disable notifications
ka: შეტყობინებების გამორთვა

en: Enable notifications
ka: გაფრთხილებების ჩართვა

en: Mute notifications
ka: გაფრთხილებების დადუმება

en: Unmute notifications
ka: გაფრთხილებების დადუმების მოხსნა

[ctx: As in clicking this button will switch off highlights for messages that match this rule]
en: Disable message highlights
ka: შეტყობინებების გამოკვეთის გამორთვა

[ctx: As in clicking this button will switch on highlights for messages that match this rule]
en: Enable message highlights
ka: შეტყობინებების გამოკვეთის ჩართვა

en: Delete keyword
ka: საკვანძო სიტყვის წაშლა

en: Appearance
ka: გარემოს იერსახე

en: Custom Emojis
ka: მორგებული ემოჯიები

en: Spell Checking
ka: მართლწერის შემოწმება

en: About NeoChat
ka: NeoChat-ს შესახებ

en: About KDE
ka: KDE-ს შესახებ

[ctx: @window:title]
en: Spellchecking
ka: მართლწერის შემოწმება

en: Selected default language:
ka: აირჩიეთ ნაგულისხმები ენა:

en: Open Personal Dictionary
ka: პირადი ლექსიკონის გახსნა

en: Options:
ka: პარამეტრები:

en: Enable automatic spell checking
ka: მართლწერის ავტომატური შემოწმების ჩართვა

en: Ignore uppercase words
ka: ზედა რეგისტრის მქონე სიტყვების გამოტოვება

en: Ignore hyphenated words
ka: გამოტოვების მქონე სიტყვების იგნორი

en: Detect language automatically
ka: ენების ავტომატური გამოცნობა

en: Spell checking languages
ka: მართლწერის შემოწმების ენები

en: %1 will provide spell checking and suggestions for the languages listed here when autodetection is enabled.
ka: %1 წარმოგიდგენთ მართლწერის შემოწმებისა და მინიშნებებს აქ ჩამოთვლილი ენებისთვის, როცა ავტომატური არჩევა ჩართულია.

en: Add a new word to your personal dictionary…
ka: დაამატეთ ახალი სიტყვა თქვენს პირად ლექსიკონში…

[ctx: @action:button]
en: Add word
ka: სიტყვის დამატება

en: Spell checking dictionary
ka: მართლწერის შემოწმების ლექსიკონი

en: Delete word
ka: სიტყვის წაშლა

en: Malformed or empty Matrix id
ka: არასწორი ან ცარიელი Matrix-ის ID

en: %1 is not a correct Matrix identifier
ka: %1-ი Matrix-ის არასწორი იდენტიფიკატორია

en: Room not found
ka: ოთახი ვერ ვიპოვე

en: There's no room %1 in the room list. Check the spelling and the account.
ka: ოთახების სიაში ოთახი %1 არ არსებობს. შეამოწმეთ მართლწერა და ანგარიში.

en: Failed to join room
ka: ოთახში შესვლის შეცდომა

en: You requested to join '%1'
ka: მოითხოვეთ '%1'-ზე შესვლა

en: Failed to request joining room
ka: ოთახში შესვლის მოთხოვნის შეცდომა

en: No application for the link
ka: ბმულისთვის აპლიკაცია არ არსებობს

en: Your operating system could not find an application for the link.
ka: თქვენმა ოპერაციულმა სისტემამ ბმულისთვის აპლიკაცია ვერ იპოვა.

en: Could not open URL
ka: URL-ის გახსნის შეცდომა

en: Show
ka: ჩვენება

en: Quit
ka: დატოვება
