neochat - en to nn translation catalogue (712 entries)

en: Login Failed: Access Token invalid or revoked
nn: Feil ved innlogging: Ugyldig eller tilbaketrekt tilgangspollett

en: Login Failed: %1
nn: Feil ved innlogging: %1

en: Network Error: %1
nn: Nettverksfeil: %1

en: Access token wasn't found
nn: Fann ikkje tilgangspollett

en: Maybe it was deleted?
nn: Kanskje han er sletta?

en: Access to keychain was denied.
nn: Vart nekta tilgang til nøkkelring.

en: Please allow NeoChat to read the access token
nn: Gje NeoChat løyve til å lesa tilgangspolletten

en: No keychain available.
nn: Ingen nøkkelring er tilgjengeleg.

en: Please install a keychain, e.g. KWallet or GNOME keyring on Linux
nn: Installer ein nøkkelring, for eksempel KWallet eller GNOME Keyring

en: Unable to read access token
nn: Klarte ikkje lesa tilgangspollett

en: File too large to download.
nn: Fila er for stor til å kunna lastast ned.

en: Contact your matrix server administrator for support.
nn: Ta kontakt med administratoren av Matrix-tenaren for brukarstøtte.

en: Room creation failed: %1
nn: Feil ved romregistrering: %1

en: Space creation failed: %1
nn: Feil ved registrering av område: %1

en: The room id you are trying to join is not valid
nn: Rom-ID-en du prøver å bruka, er ikkje gyldig

[ctx: Job heading, like 'Copying']
en: Downloading
nn: Lastar ned

[ctx: Job heading, like 'Copying']
en: Uploading
nn: Lastar opp

[ctx: The URL being downloaded/uploaded]
en: Source
nn: Kjelde

[ctx: The location being downloaded to]
en: Destination
nn: Mål

en: Network Error
nn: Nettverksfeil

en: Matrix client
nn: Matrix-klient

en: © 2018-2020 Black Hat, 2020-2023 KDE Community
nn: © 2018–2020 Black Hat, © 2020–2023 KDE-fellesskapet

en: Maintainer
nn: Vedlikehaldar

en: Original author of Spectral
nn: Opphavleg utviklar av Spectral

en: Maintainer of Quotient
nn: Vedlikehaldar av Quotient

en: A Qt5 library to write cross-platform clients for Matrix
nn: Eit Qt5-bibliotek for utvikling av kryssplattform-klientar for Matrix

[ctx: <version number> (built against <possibly different version number>)]
en: %1 (built against %2)
nn: %1 (bygd mot %2)

en: Client for the matrix communication protocol
nn: Lynmeldings­klient for Matrix-protokollen

en: Supports matrix: url scheme
nn: Støttar «matrix:»-adresser

en: Media id '%1' doesn't follow server/mediaId pattern
nn: Medie-ID-en «%1» følgjer ikkje mønsteret «tenar/medie-ID»

en: Image request has been cancelled
nn: Biletførespurnaden vart avbroten

en: Leaving this room.
nn: Forlèt rommet.

[ctx: '<text>' does not look like a room id or alias.]
en: '%1' does not look like a room id or alias.
nn: «%1» ser ikkje ut til å vera ein rom-ID eller eit alias.

[ctx: Leaving room <roomname>.]
en: Leaving room %1.
nn: Forlèt rom %1.

[ctx: Room <roomname> not found]
en: Room %1 not found.
nn: Fann ikkje rommet %1.

en: No new nickname provided, no changes will happen.
nn: Nytt kallenamn ikkje oppgjeve. Ingen endringar vert gjort.

en: <message>
nn: <melding>

en: Prepends ¯\_(ツ)_/¯ to a plain-text message
nn: Legg til ¯\_(ツ)_/¯ i starten av ei reintekstmelding

en: Prepends ( ͡° ͜ʖ ͡°) to a plain-text message
nn: Legg til ( ͡° ͜ʖ ͡°) i starten av ei reintekstmelding

en: Prepends (╯°□°）╯︵ ┻━┻ to a plain-text message
nn: Legg til (╯°□°）╯︵ ┻━┻ i starten av ei reintekstmelding

en: Prepends ┬──┬ ノ( ゜-゜ノ) to a plain-text message
nn: Legg til ┬──┬ ノ( ゜-゜ノ) i starten av ei reintekstmelding

en: Sends the given message colored as a rainbow
nn: Sender oppgjeven melding fargelagd som ein regnboge

en: Sends the given emote colored as a rainbow
nn: Sender oppgjeve uttrykk fargelagd som ein regnboge

en: Sends the given message as plain text
nn: Sender oppgjeven melding som reintekst

en: Sends the given message as a spoiler
nn: Sender oppgjeven melding med røpealarm

en: Sends the given emote
nn: Sender oppgjeve uttrykk

en: Sends the given message as a notice
nn: Sender oppgjeven melding som ei varsling

[ctx: '<text>' does not look like a matrix id.]
en: '%1' does not look like a matrix id.
nn: «%1» ser ikkje ut til å vera ein Matrix-ID.

[ctx: <user> is already invited to this room.]
en: %1 is already invited to this room.
nn: %1 er alt invitert til dette rommet.

[ctx: <user> is banned from this room.]
en: %1 is banned from this room.
nn: %1 er utestengd frå rommet.

en: You are already in this room.
nn: Du er alt i dette rommet.

[ctx: <user> is already in this room.]
en: %1 is already in this room.
nn: %1 er alt i dette rommet.

[ctx: <username> was invited into this room]
en: %1 was invited into this room
nn: %1 vart invitert til rommet

en: <user id>
nn: <brukar-ID>

en: Invites the user to this room
nn: Inviterer brukaren til rommet

[ctx: Joining room <roomname>.]
en: Joining room %1.
nn: Vert med i rommet %1.

en: <room alias or id>
nn: <rom-alias eller -ID>

en: Joins the given room
nn: Vert med i rommet

[ctx: Knocking room <roomname>.]
en: Knocking room %1.
nn: Bankar på rommet %1.

en: <room alias or id> [<reason>]
nn: <rom-alias eller -id> [<grunngjeving>]

en: Requests to join the given room
nn: Førespurnad om å få verta med i rommet

[ctx: You are already in room <roomname>.]
en: You are already in room %1.
nn: Du er alt med i rom %1.

en: [<room alias or id>]
nn: [<rom-alias eller -id>]

en: Leaves the given room or this room, if there is none given
nn: Forlèt valt eller (viss romnamn ikkje er oppgjeve) gjeldande rom

en: <display name>
nn: <visingsnamn>

en: Changes your global display name
nn: Byter ditt globale visingsnamn

en: Changes your display name in this room
nn: Byter visingsnamnet ditt i dette rommet

[ctx: <username> is already ignored.]
en: %1 is already ignored.
nn: %1 er ignorert frå før.

[ctx: <username> is now ignored]
en: %1 is now ignored.
nn: %1 er no ignorert.

[ctx: <username> is not a known user]
en: %1 is not a known user.
nn: %1 er ein ukjend brukar.

en: Ignores the given user
nn: Ignorerer brukaren

[ctx: <username> is not ignored.]
en: %1 is not ignored.
nn: %1 er ikkje ignorert.

[ctx: <username> is no longer ignored.]
en: %1 is no longer ignored.
nn: %1 er ikkje lenger ignorert.

en: Unignores the given user
nn: Avignorerer brukaren

en: <reaction text>
nn: <reaksjonstekst>

en: React to the message with the given text
nn: Reager på meldinga med ein tekst

[ctx: <user> is already banned from this room.]
en: %1 is already banned from this room.
nn: %1 er alt utestengd frå rommet.

en: You are not allowed to ban users from this room.
nn: Du har ikkje løyve til å utestengja brukarar frå rommet.

[ctx: You are not allowed to ban <username> from this room.]
en: You are not allowed to ban %1 from this room.
nn: Du har ikkje løyve til å utestengja %1 frå rommet.

[ctx: <username> was banned from this room.]
en: %1 was banned from this room.
nn: %1 vart utestengd frå rommet.

en: <user id> [<reason>]
nn: <brukar-ID> [<grunngjeving>]

en: Bans the given user
nn: Utestengjer brukaren

en: You are not allowed to unban users from this room.
nn: Du har ikkje løyve til å oppheva utestenging frå rommet.

[ctx: <user> is not banned from this room.]
en: %1 is not banned from this room.
nn: %1 er ikkje utestengd frå rommet.

[ctx: <username> was unbanned from this room.]
en: %1 was unbanned from this room.
nn: %1 er ikkje lenger utestengd frå rommet.

en: Removes the ban of the given user
nn: Opphevar utestenging av brukaren

en: You cannot kick yourself from the room.
nn: Du kan ikkje kasta deg sjølv ut av rommet.

[ctx: <username> is not in this room]
en: %1 is not in this room.
nn: %1 er ikkje med i rommet.

en: You are not allowed to kick users from this room.
nn: Du har ikkje løyve til å kasta brukarar ut av rommet.

[ctx: You are not allowed to kick <username> from this room]
en: You are not allowed to kick %1 from this room.
nn: Du har ikkje løyve til å kasta %1 ut av rommet.

[ctx: <username> was kicked from this room.]
en: %1 was kicked from this room.
nn: %1 vart kasta ut av rommet.

en: Removes the user from the room
nn: Fjernar brukaren frå rommet

[ctx: n times]
en:  %1 time  |  %1 times
nn[0]:  %1 gong
nn[1]:  %1 gongar

[ctx: n users]
en:  %1 user  |  %1 users
nn[0]:  %1 brukar
nn[1]:  %1 brukarar

[ctx: [action 1, action 2] or [action 3]]
en:  or
nn:  eller

[ctx: [action 1, action 2] and [action 3]]
en:  and
nn:  og

[ctx: Previously used emojis]
en: History
nn: Logg

[ctx: 'Smileys' is a category of emoji]
en: Smileys
nn: Fjesingar

[ctx: 'People' is a category of emoji]
en: People
nn: Folk

[ctx: 'Nature' is a category of emoji]
en: Nature
nn: Natur

[ctx: 'Food' is a category of emoji]
en: Food
nn: Mat

[ctx: 'Activities' is a category of emoji]
en: Activities
nn: Aktivitetar

[ctx: 'Travel' is a category of emoji]
en: Travel
nn: Reiseliv

[ctx: 'Objects' is a category of emoji]
en: Objects
nn: Gjenstandar

[ctx: 'Symbols' is a category of emoji]
en: Symbols
nn: Symbol

[ctx: 'Flags' is a category of emoji]
en: Flags
nn: Flagg

[ctx: 'Custom' is a category of emoji]
en: Custom
nn: Tilpassa

[ctx: As in 'The user's own Stickers']
en: Own Stickers
nn: Eigne klistremerke

[ctx: As in 'The user's own emojis]
en: Own Emojis
nn: Eigne emojiar

en: <i>[This message was deleted]</i>
nn: <i>[Denne meldinga er sletta]</i>

en: <i>[This message was deleted: %1]</i>
nn: <i>[Denne meldinga er sletta: %1]</i>

en: [REDACTED]
nn: [TREKT TILBAKE]

en: [REDACTED: %1]
nn: [TREKT TILBAKE: %1]

en: 1 user:  | %1 users:
nn[0]: 1 brukar:
nn[1]: %1 brukarar:

[ctx: Separate the usernames of users]
en:  and
nn:  og

[ctx: %1 is the number of other users]
en:  and %1 other |  and %1 others
nn[0]:  og %1 annan
nn[1]:  og %1 andre

[ctx: %2 is the users who reacted and %3 the emoji that was given]
en: %2 reacted with %3 | %2 reacted with %3
nn[0]: %2 reagerte med %3
nn[1]: %2 reagerte med %3

en: Invited
nn: Invitert

en: Favorite
nn: Favorittar

en: Direct Messages
nn: Direktemeldingar

en: Normal
nn: Vanlege

en: Low priority
nn: Lågt prioriterte

en: Spaces
nn: Område

en: Today
nn: I dag

en: Yesterday
nn: I går

en: The day before yesterday
nn: I forgårs

en: a file
nn: ei fil

en: reinvited %1 to the room
nn: inviterte %1 på nytt til rommet

en: joined the room (repeated)
nn: kom inn i rommet (på nytt)

en: invited %1 to the room
nn: inviterte %1 til rommet

en: joined the room
nn: kom inn i rommet

[ctx: their refers to a singular user]
en: cleared their display name
nn: fjerna visingsnamnet

[ctx: their refers to a singular user]
en: changed their display name to %1
nn: endra visingsnamnet sitt til %1

en:  and
nn:  og

[ctx: their refers to a singular user]
en: cleared their avatar
nn: fjerna avataren sin

en: set an avatar
nn: valde ein avatar

[ctx: their refers to a singular user]
en: updated their avatar
nn: valde ein ny avatar

[ctx: <user> changed nothing]
en: changed nothing
nn: endra ingenting

en: withdrew %1's invitation
nn: trekte tilbake invitasjonen til %1

en: rejected the invitation
nn: avviste invitasjonen

en: unbanned %1
nn: oppheva utestenging av %1

en: self-unbanned
nn: utestengde seg sjølv

en: has put %1 out of the room: %2
nn: fjerna %1 frå rommet: %2

en: left the room
nn: forlét rommet

en: banned %1 from the room
nn: utestengde %1 frå rommet

en: banned %1 from the room: %2
nn: utestengde %1 frå rommet: %2

en: self-banned from the room
nn: utestengde seg sjølv frå rommet

en: requested an invite
nn: ba om ein invitasjon

en: requested an invite with reason: %1
nn: ba om ein invitasjon med denne grunngjevinga: %1

en: made something unknown
nn: gjorde noko ukjent

en: cleared the room main alias
nn: fjerna hovudaliaset til rommet

en: set the room main alias to: %1
nn: bytte hovudalias for rommet til: %1

en: cleared the room name
nn: fjerna romnamnet

en: set the room name to: %1
nn: bytte romnamnet til: %1

en: cleared the topic
nn: fjerna emnet

en: set the topic to: %1
nn: bytte emnet til: %1

en: changed the room avatar
nn: bytte ut romavataren

en: activated End-to-End Encryption
nn: slo på ende-til-ende-kryptering

en: upgraded the room to version %1
nn: oppgraderte rommet til versjon %1

en: created the room, version %1
nn: oppretta rommet, versjon %1

[ctx: 'power level' means permission level]
en: changed the power levels for this room
nn: endra maktnivået for rommet

en: changed the server access control lists for this room
nn: endra tenartilgangskontroll-lista for rommet

[ctx: [User] added <name> widget]
en: added %1 widget
nn: la til eit %1-element

[ctx: [User] removed <name> widget]
en: removed %1 widget
nn: fjerna eit %1-element

[ctx: [User] configured <name> widget]
en: configured %1 widget
nn: endra innstillingar for eit %1-element

en: updated %1 state
nn: oppdaterte %1-tilstand

en: updated %1 state for %2
nn: oppdaterte %1-tilstand for %2

en: Unknown event
nn: Ukjend hending

en: sent a message
nn: sende ei melding

en: sent a sticker
nn: sende eit klistremerke

en: reinvited someone to the room
nn: inviterte nokon på nytt til rommet

en: invited someone to the room
nn: inviterte nokon til rommet

[ctx: their refers to a singular user]
en: changed their display name
nn: endra visingsnamnet sitt

en: withdrew a user's invitation
nn: trekte tilbake ein invitasjonen

en: unbanned a user
nn: oppheva utestenging av ein brukar

en: put a user out of the room
nn: fjerna ein brukar frå rommet

en: banned a user from the room
nn: utestengde ein brukar frå rommet

en: set the room main alias
nn: bytte hovudalias for rommet

en: set the room name
nn: bytte romnamnet

en: set the topic
nn: bytte emnet

en: upgraded the room version
nn: oppgraderte rommet til ny versjon

en: created the room
nn: oppretta rommet

en: added a widget
nn: la til eit element

en: removed a widget
nn: fjerna eit element

en: configured a widget
nn: endra innstillingar for eit element

en: updated the state
nn: oppdaterte tilstanden

en: started a poll
nn: starta ei avstemming

en: Report sent successfully.
nn: Rapporten er no send.

[ctx: 'Lat' and 'Lon' as in Latitude and Longitude]
en: Lat: %1, Lon: %2
nn: Breiddegr.: %1 – lengdegr.: %2

en: Encrypted Message
nn: Kryptert melding

en: Open NeoChat in this room
nn: Opna NeoChat i dette rommet

en: Reply
nn: Svar

en: Reply...
nn: Svar …

en: %1 invited you to a room
nn: %1 inviterte deg til eit rom

en: Open this invitation in NeoChat
nn: Opna invitasjonen i NeoChat

en: Accept Invitation
nn: Godta invitasjonen

en: Reject Invitation
nn: Avvis invitasjonen

en: Attachment:
nn: Vedlegg:

en: Edit
nn: Rediger

en: Cancel sending attachment
nn: Avbryt sending av vedlegg

en: Attach an image or file
nn: Legg ved bilete eller fil

en: Emojis & Stickers
nn: Emojiar og klistremerke

en: Send a Location
nn: Send geografisk posisjon

en: Send message
nn: Send meldinga

en: This room is encrypted. Build libQuotient with encryption enabled to send encrypted messages.
nn: Dette rommet er kryptert. Bygg libQuotient med kryptering slått på for å senda krypterte meldingar.

en: Send an encrypted message…
nn: Send ei kryptert melding …

en: Set an attachment caption...
nn: Vel vedleggstekst …

en: Send a message…
nn: Send ei melding …

[ctx: @action:button]
en: Cancel reply
nn: Avbryt svar

en: Choose a Location
nn: Vel posisjon

en: Send this location
nn: Send denne posisjonen

en: Bold
nn: Halvfeit

en: Italic
nn: Kursiv

en: Strikethrough
nn: Gjennomstreking

en: Code block
nn: Kodeblokk

en: Quote
nn: Sitat

en: Insert link
nn: Set inn lenkje

en: Replying to:
nn: Svar til:

en: Room
nn: Rom

en: Show m.room.member events
nn: Vis m.room.member-hendingar

en: Show room account data
nn: Vis romkonto-data

en: Room Account Data for %1 - %2
nn: Romkonto-data for %1 – %2

en: Event Source
nn: Hendingskjelde

en: Room State for %1
nn: Romtilstand for %1

en: Server Capabilities
nn: Tenarfunksjonalitet

en: Can change password
nn: Kan byta passord

en: Default Room Version
nn: Standard romversjon

en: Available Room Versions
nn: Tilgjengelege romversjonar

en: No stickers
nn: Ingen klistremerke

en: No emojis
nn: Ingen emojiar

en: Emojis
nn: Emojiar

en: Stickers
nn: Klistremerke

en: View Location
nn: Vis posisjon

en: Close
nn: Lukk

en: This message was sent from a verified device
nn: Meldinga vart send frå ei stadfesta eining

en: React
nn: Reager

en: Accept this invitation?
nn: Vil du godta invitasjonen?

en: Reject
nn: Avvis

en: Accept
nn: Godta

[ctx: Locations on a map]
en: Locations
nn: Posisjonar

en: There are no locations shared in this room.
nn: Ingen posisjonar er delte i rommet.

[ctx: @title]
en: Select a Homeserver
nn: Vel heimetenar

en: Homeserver:
nn: Heimetenar:

en: Other...
nn: Annan …

en: Url:
nn: Adresse:

[ctx: @action:button]
en: Continue
nn: Hald fram

en: Please wait. This might take a little while.
nn: Vent litt. Dette kan ta ei stund.

[ctx: @title]
en: Login
nn: Innlogging

en: Enter your Matrix ID
nn: Skriv inn Matrix-ID

en: Matrix ID:
nn: Matrix-ID:

en: Loading…
nn: Lastar …

en: Already logged in
nn: Allereie innlogga

en: Login Methods
nn: Innloggings­måtar

en: Login with password
nn: Logg inn med passord

en: Login with single sign-on
nn: Logg inn med fellesinnlogging (SSO)

en: Login
nn: Innlogging

en: Register
nn: Registrer

en: Welcome
nn: Velkommen

[ctx: @title]
en: Password
nn: Passord

en: Enter your password
nn: Skriv inn passord

[ctx: @action:button]
en: Login
nn: Logg inn

en: Complete the authentication steps in your browser
nn: Stadfest autentiserings­stega via nettlesaren

[ctx: @action:button]
en: Back
nn: Tilbake

en: This message is encrypted and the sender has not shared the key with this device.
nn: Meldinga er kryptert, og avsendaren har ikkje delt krypterings­nøkkelen med denne eininga.

[ctx: tooltip for a button on a message; offers ability to download its file]
en: Download
nn: Last ned

[ctx: tooltip for a button on a message; offers ability to open its downloaded file with an appropriate application]
en: Open File
nn: Opna fil

[ctx: file download progress]
en: %1 / %2
nn: %1 / %2

[ctx: tooltip for a button on a message; stops downloading the message's file]
en: Stop Download
nn: Stopp nedlasting

en: Shrink preview
nn: Krymp førehandsvising

en: Expand preview
nn: Utvid førehandsvising

en: Loading URL preview
nn: Lastar førehandsvising av nettside

[ctx: @action:button]
en: Confirm edit
nn: Stadfest redigering

[ctx: @action:button]
en: Cancel edit
nn: Avbryt redigering

en: Based on votes by %1 user | Based on votes by %1 users
nn[0]: Basert på avstemming for %1 brukar
nn[1]: Basert på avstemming blant %1 brukarar

[ctx: as in 'this vote has ended']
en: (Ended)
nn: (avslutta)

[ctx: Relative time since the room was last read]
en: Last read: %1
nn: Sist lese: %1

[ctx: @action:button]
en: Volume
nn: Lydstyrke

en: Maximize
nn: Maksimer

en: Choose local file
nn: Vel lokal fil

en: Clipboard image
nn: Utklippstavle-bilete

en: Jump to first unread message
nn: Gå til første ulesne melding

en: Jump to latest message
nn: Gå til nyaste melding

en: Drag items here to share them
nn: Dra element her for å dela dei

[ctx: Message displayed when some users are typing]
en: %2 is typing | %2 are typing
nn[0]: %2 skriv
nn[1]: %2 skriv

en: Activate Encryption
nn: Slå på kryptering

en: It will not be possible to deactivate the encryption after it is enabled.
nn: Det er ikkje mogleg å slå av krypteringa etter at ho er slått på.

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Sign out
nn: Logg ut

en: Are you sure you want to sign out?
nn: Er du sikker på at du vil logga ut?

en: Create a Room
nn: Opprett rom

en: Room name:
nn: Namn på rommet:

en: Room topic:
nn: Emne for rommet:

[ctx: @action:button]
en: Ok
nn: OK

en: Create a Space
nn: Opprett område

[ctx: @title]
en: Create a Space
nn: Opprett område

en: Space name
nn: Områdenamn

en: Space topic (optional)
nn: Emne for området (kan stå tomt)

en: Create space
nn: Opprett område

en: Confirm the emoji below are displayed on both devices, in the same order.
nn: Stadfest at emojien nedanfor vert viste på begge einingar og i same rekkjefølgje.

en: They match
nn: Dei er like

en: They don't match
nn: Det er ikkje like

en: Session Verification
nn: Øktstadfesting

en: Waiting for device to accept verification.
nn: Ventar på at eininga skal godta stadfestinga.

en: Incoming key verification request from device **%1**
nn: Fått førespurnad om nøkkel­stadfesting frå eininga **%1**

en: Waiting for other party to verify.
nn: Ventar på at motparten skal stadfesta.

en: Compare a set of emoji on both devices
nn: Samanlikn eit sett emojiar på begge einingar

en: Successfully verified device **%1**
nn: Eininga **%1** er no stadfesta

en: Decline
nn: Avvis

en: The session verification was canceled for unknown reason.
nn: Stadfestinga av økta vart av ukjend grunn avbroten.

en: The session verification timed out.
nn: Stadfestinga av økta vart tidsavbroten.

en: The session verification timed out for remote party.
nn: Stadfestinga av økta vart tidsavbroten ved venting på motparten.

en: You canceled the session verification.
nn: Du avbraut stadfestinga av økta.

en: The remote party canceled the session verification.
nn: Motparten avbraut stadfestinga av økta.

en: The session verification was canceled because we received an unexpected message.
nn: Stadfestinga av økta vart avbroten fordi me fekk ei uventa melding.

en: The remote party canceled the session verification because it received an unexpected message.
nn: Motparten avbraut stadfestinga av økta fordi han fekk ei uventa meldinga.

en: The session verification was canceled because it received a message for an unknown session.
nn: Stadfestinga av økta vart avbroten på grunn av mottak av ei melding for ei ukjend økt.

en: The remote party canceled the session verification because it received a message for an unknown session.
nn: Motparten avbraut stadfestinga av økta fordi han mottak ei melding for ei ukjend økt.

en: The session verification was canceled because NeoChat is unable to handle this verification method.
nn: Stadfestinga av økta vart avbroten fordi NeoChat ikkje støttar denne stadfestingsmetoden.

en: The remote party canceled the session verification because it is unable to handle this verification method.
nn: Motparten avbraut stadfestinga av økta fordi han ikkje støttar denne stadfestingsmetoden.

en: The session verification was canceled because the keys are incorrect.
nn: Stadfestinga av økta vart avbroten fordi nøklane er feil.

en: The remote party canceled the session verification because the keys are incorrect.
nn: Motparten avbraut stadfestinga av økta fordi nøklane er feil.

en: The session verification was canceled because it verifies an unexpected user.
nn: Stadfestinga av økta vart avbroten fordi ho stadfestar ein uventa brukar.

en: The remote party canceled the session verification because it verifies an unexpected user.
nn: Motparten avbraut stadfestinga av økta fordi ho stadfestar ein uventa brukar.

en: The session verification was canceled because we received an invalid message.
nn: Stadfestinga av økta vart avbroten fordi me fekk ei ugyldig melding.

en: The remote party canceled the session verification because it received an invalid message.
nn: Motparten avbraut stadfestinga av økta fordi han tok imot ei ugyldig meldinga.

en: The session was accepted on a different device
nn: Økta har blitt stadfesta på ei anna eining.

en: The session verification was canceled because of a mismatched key.
nn: Stadfestinga av økta vart avbroten fordi ein nøkkel ikkje passar.

en: The remote party canceled the session verification because of a mismatched key.
nn: Motparten avbraut stadfestinga av økta fordi ein nøkkel ikkje passar.

en: The session verification was canceled because the keys do not match.
nn: Stadfestinga av økta vart avbroten fordi nøklane ikkje passar saman.

en: The remote party canceled the session verification because the keys do not match.
nn: Motparten avbraut stadfestinga av økta fordi nøklane ikkje passar saman.

en: The session verification was canceled due to an unknown error.
nn: Stadfestinga av økta vart av ukjend grunn avbroten.

en: Please choose a file
nn: Vel ei fil

en: Edit user power level
nn: Rediger maktnivå for brukar

en: Member (0)
nn: Medlem (0)

en: Admin (100)
nn: Administrator (100)

en: Confirm
nn: Stadfest

[ctx: @title:menu Account detail dialog]
en: Account detail
nn: Konto­detaljar

en: Unignore this user
nn: Avignorer brukaren

en: Ignore this user
nn: Ignorer brukaren

en: Kick this user
nn: Kast ut brukaren

en: Invite this user
nn: Inviter brukaren

en: Ban this user
nn: Utesteng brukaren

[ctx: @title]
en: Ban User
nn: Utesteng brukar

en: Unban this user
nn: Opphev utestenging av brukaren

en: Set user power level
nn: Vel maktnivå for brukar

en: Remove recent messages by this user
nn: Fjern nylege meldingar frå brukaren

[ctx: @title]
en: Remove Messages
nn: Fjern meldingar

en: Open a private chat
nn: Start privat prat

en: Copy link
nn: Kopier lenkje

[ctx: @title:window]
en: Session Verification
nn: Øktstadfesting

en: User consent
nn: Brukar­samtykke

en: Your homeserver requires you to agree to its terms and conditions before being able to use it. Please click the button below to read them.
nn: Heimetenaren krev at du godtek brukarvilkåra før du kan ta han i bruk. Trykk på knappen nedanfor for å lesa vilkåra.

en: Open
nn: Opna

en: Start a chat
nn: Start prat

en: Do you want to start a chat with %1?
nn: Vil du starta ein prat med %1?

en: Configure
nn: Set opp

[ctx: text editing menu action]
en: Undo
nn: Angra

[ctx: text editing menu action]
en: Redo
nn: Gjer om

[ctx: text editing menu action]
en: Cut
nn: Klipp ut

[ctx: text editing menu action]
en: Copy
nn: Kopier

[ctx: text editing menu action]
en: Paste
nn: Lim inn

[ctx: text editing menu action]
en: Delete
nn: Slett

[ctx: text editing menu action]
en: Select All
nn: Merk alt

en: Configure NeoChat...
nn: Set opp NeoChat …

[ctx: menu]
en: Configure NeoChat...
nn: Set opp NeoChat …

[ctx: menu]
en: Quit NeoChat
nn: Avslutt NeoChat

[ctx: menu]
en: File
nn: Fil

[ctx: menu]
en: New Private Chat…
nn: Ny privat prat …

en: Start a Chat
nn: Start prat

[ctx: menu]
en: New Group…
nn: Ny gruppe …

[ctx: menu]
en: Browse Chats…
nn: Bla gjennom pratar …

[ctx: menu]
en: Edit
nn: Rediger

[ctx: menu]
en: View
nn: Vis

[ctx: menu item that opens a UI element called the 'Quick Switcher', which offers a fast keyboard-based interface for switching in between chats.]
en: Open Quick Switcher
nn: Opna snøggvekslar

[ctx: menu]
en: Window
nn: Vindauge

[ctx: menu]
en: Exit Full Screen
nn: Gå ut av fullskjermsmodus

[ctx: menu]
en: Enter Full Screen
nn: Start fullskjermmodus

[ctx: menu]
en: Help
nn: Hjelp

[ctx: menu]
en: Matrix FAQ
nn: Matrix-OSS

en: Share
nn: Del

en: Share the selected media
nn: Del valde medium

en: Sharing failed
nn: Feil ved deling

en: Shared url for image is <a href='%1'>%1</a>
nn: Delt adresse for biletet er <a href='%1'>%1</a>

en: Ban User
nn: Utesteng brukar

en: Reason for banning this user
nn: Grunngjeving for utestenging av brukaren

[ctx: @action:button 'Ban' as in 'Ban this user']
en: Ban
nn: Utesteng

[ctx: @action]
en: Cancel
nn: Avbryt

en: Open Externally
nn: Opna eksternt

en: Save As
nn: Lagra som

en: Copy
nn: Kopier

en: Remove
nn: Fjern

[ctx: @title]
en: Remove Message
nn: Fjern melding

[ctx: @action:button 'Report' as in 'Report this event to the administrators']
en: Report
nn: Rapporter

[ctx: @title]
en: Report Message
nn: Rapporter melding

en: View Source
nn: Vis meldingskjelde

en: Message Source
nn: Meldingskjelde

en: Copy Link
nn: Kopier lenkje

en: Search for '%1'
nn: Søk etter «%1»

en: Configure Web Shortcuts...
nn: Set opp vevsnarvegar …

en: Remove Messages
nn: Fjern meldingar

en: Remove Message
nn: Fjern melding

en: Reason for removing this user's recent messages
nn: Grunngjeving for fjerning av brukaren sine nylege meldingar

en: Reason for removing this message
nn: Grunngjeving for fjerning av meldinga

[ctx: @action:button 'Remove' as in 'Remove this message']
en: Remove
nn: Fjern

en: Report Message
nn: Rapporter melding

en: Reason for reporting this message
nn: Grunngjeving for rapportering av meldinga

en: Developer Tools
nn: Utviklarverktøy

[ctx: @action:button Undo modification]
en: Undo
nn: Angra

[ctx: @action:button Accept image modification]
en: Accept
nn: Godta

en: Unable to save file. Check if you have the correct permission to edit the cache directory.
nn: Klarte ikkje lagra fil. Sjå til at du har tilgang til å skriva til mellomlager-mappa.

[ctx: @action:button Crop an image]
en: Crop
nn: Skjer av

[ctx: @action:button Rotate an image to the left]
en: Rotate left
nn: Drei til venstre

[ctx: @action:button Rotate an image to the right]
en: Rotate right
nn: Drei til høgre

[ctx: @action:button Mirror an image vertically]
en: Flip
nn: Opp ned

[ctx: @action:button Mirror an image horizontally]
en: Mirror
nn: Spegelvend

en: Invite a User
nn: Inviter ein brukar

en: Find a user...
nn: Finn brukar …

en: Add
nn: Legg til

en: No users available
nn: Ingen brukarar er tilgjengelege

en: Send invitation
nn: Send invitasjon

en: User is either already a member or has been invited
nn: Brukaren er alt medlem eller invitert

en: Explore Rooms
nn: Utforsk rom

en: Find a room...
nn: Finn eit rom …

en: View
nn: Vis

en: Join
nn: Vert med

en: Add New Server
nn: Legg til ny tenar

en: Home Server
nn: Heimetenar

en: Add new server
nn: Legg til ny tenar

[ctx: @title:window]
en: Add server
nn: Legg tenar

en: Valid server entered
nn: Gyldig tenar

en: This server cannot be resolved or has already been added
nn: Fann ikkje adressa til tenaren, eller så er han alt lagd til

en: The entered text is not a valid url
nn: Oppgjeven tekst er ikkje ei gyldig adresse

en: Enter server url e.g. kde.org
nn: Skriv inn adressa til tenaren, eks. kde.org

en: Server URL
nn: Tenaradresse

en: Joined
nn: Vart med

en: Edit this account
nn: Rediger kontoen

en: Account editor
nn: Konto­redigering

en: Notification settings
nn: Varslings­innstillingar

en: Devices
nn: Einingar

en: Logout
nn: Logg ut

en: Open in New Window
nn: Opna i nytt vindauge

en: Remove from Favourites
nn: Fjern frå favorittar

en: Add to Favourites
nn: Merk som favoritt

en: Reprioritize
nn: Prioriter opp

en: Deprioritize
nn: Prioriter ned

en: Mark as Read
nn: Merk som lese

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy user's Matrix ID to Clipboard
nn: Kopier Matrix-ID-en til brukaren til utklippstavla

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Address to Clipboard
nn: Kopier adressa til utklippstavla

en: Notification State
nn: Varslingsnivå

en: Follow Global Setting
nn: Følg dei globale innstillingane

[ctx: As in 'notify for all messages']
en: All
nn: Alle

[ctx: As in 'notify when the user is mentioned or the message contains a set keyword']
en: @Mentions and Keywords
nn: @-nemning og nøkkelord

[ctx: As in 'do not notify for any messages']
en: Off
nn: Av

en: Room Settings
nn: Romval

en: Leave Room
nn: Forlat rommet

en: Explore rooms
nn: Utforsk rom

en: Create rooms and chats
nn: Opprett rom og diskusjonar

en: No rooms found
nn: Fann ingen rom

en: Join some rooms to get started
nn: Start ved å verta med i nokre rom

en: Search in room directory
nn: Søk i romkatalogen

en: Muted room
nn: Dempa rom

en: Configure room
nn: Set opp rommet

en: All Rooms
nn: Alle rom

[ctx: 'Space' is a matrix space]
en: View Space
nn: Vis område

[ctx: 'Space' is a matrix space]
en: Space Settings
nn: Område­innstillingar

en: Space Settings
nn: Område­innstillingar

[ctx: 'Space' is a matrix space]
en: Leave Space
nn: Forlat område

en: Add Account
nn: Legg til konto

en: Log in to an existing account
nn: Logg på registrert konto

[ctx: @title:window]
en: Login
nn: Innlogging

en: Switch User
nn: Byt brukar

en: Open Settings
nn: Opna innstillingar

en: NeoChat is offline. Please check your network connection.
nn: NeoChat er fråkopla. Sjå til at du er kopla til nettet.

[ctx: @action:title]
en: Search Messages
nn: Søk etter meldingar

en: Enter a text to start searching
nn: Skriv inn tekst for å starta søket

en: No results found
nn: Ingen søkjetreff

en: Chat
nn: Prat

en: Join existing chat
nn: Vert med i prat

en: Create new chat
nn: Start ny prat

en: Welcome to Matrix
nn: Velkommen til Matrix

en: No name
nn: Namnlaus

en: No Canonical Alias
nn: Manglar kanonisk alias

en: No Topic
nn: Manglar emne

en: Room information
nn: Rominformasjon

en: Room settings
nn: Romval

en: Options
nn: Handlingar

en: Open developer tools
nn: Opna utviklarverktøy

en: Search in this room
nn: Søk i rommet

[ctx: @action:title]
en: Search
nn: Søk

en: Remove room from favorites
nn: Fjern rommet frå favorittar

en: Make room favorite
nn: Gjer rommet til favoritt

en: Show locations for this room
nn: Vis posisjonar i rommet

en: Members
nn: Medlemmar

en: Search user in room
nn: Søk etter brukarar i rommet

en: Invite user to room
nn: Inviter brukar til rommet

en: %1 member | %1 members
nn[0]: %1 medlem
nn[1]: %1 medlemmar

en: No member count
nn: Manglar medlemstal

en: General
nn: Generelt

en: Security
nn: Tryggleik

en: Permissions
nn: Løyve

en: Notifications
nn: Varslingar

en: Room Information
nn: Rominformasjon

en: Update avatar
nn: Oppdater avatar

en: Save
nn: Lagra

en: Room ID
nn: Rom-ID

en: Copy room ID to clipboard
nn: Kopier rom-ID til utklippstavla

en: Room version
nn: Romversjon

en: Upgrade Room
nn: Oppgrader rommet

en: Aliases
nn: Alias

en: No canonical alias set
nn: Ikkje noko kanonisk alias registrert

en: Make this alias the room's canonical alias
nn: Gjer aliaset til kanonisk alias for rommet

en: Delete alias
nn: Slett aliaset

en: #new_alias:server.org
nn: #nytt_alias:tenar.org

en: Add new alias
nn: Registrer nytt alias

en: URL Previews
nn: Førehandsvising av nettadresser

en: Enable URL previews by default for room members
nn: Slå på førehandsvising av nettadresser for rommedlemmar

en: Enable URL previews
nn: Slå på førehandsvising av nettadresser

en: URL previews are enabled by default in this room
nn: Førehandsvising av nettadresser er som standard slått på for dette rommet

en: URL previews are disabled by default in this room
nn: Førehandsvising av nettadresser er som standard slått av for dette rommet

en: This room continues another conversation.
nn: Rommet er framhald av ein tidlegare samtale.

en: See older messages…
nn: Vis eldre meldingar …

en: This room has been replaced.
nn: Rommet er bytt ut.

en: See new room…
nn: Sjå det nye rommet …

en: Upgrade the Room
nn: Oppgrader rommet

en: Select new version
nn: Vel ny versjon

en: Privileged Users
nn: Brukarar med utvida løyve

en: Default permissions
nn: Standardløyve

en: Default user power level
nn: Standard maktnivå for brukarar

en: This is power level for all new users when joining the room
nn: Dette er maktnivået vert brukt for alle brukarar når dei kjem inn i rommet.

en: Default power level to set the room state
nn: Standard maktnivå for å endra romtilstand

en: This is used for all state events that do not have their own entry here
nn: Dette maktnivået gjeld alle tilstands­endringar som ikkje har ei eiga oppføring her.

en: Default power level to send messages
nn: Standard maktnivå for å senda meldingar

en: This is used for all message events that do not have their own entry here
nn: Dette maktnivået gjeld alle meldings­hendingar som ikkje har ei eiga oppføring her.

en: Basic permissions
nn: Enkle løyve

en: Invite users
nn: Invitera brukarar

en: Kick users
nn: Kasta ut brukarar

en: Ban users
nn: Utestengja brukarar

en: Remove message sent by other users
nn: Fjerna meldingar sende av andre brukarar

en: Event permissions
nn: Hendingsløyve

en: Change user permissions
nn: Endra brukarløyve

en: Change the room name
nn: Byta namn på rommet

en: Change the room avatar
nn: Byta avatar for rommet

en: Change the room canonical alias
nn: Byta kanonisk alias for rommet

en: Change the room topic
nn: Byta emnet for rommet

en: Enable encryption for the room
nn: Slå på kryptering for rommet

en: Change the room history visibility
nn: Endra om prateloggen skal vera synleg

en: Set pinned events
nn: Festa hendingar

en: Upgrade the room
nn: Oppgradera rommet

en: Set the room server access control list (ACL)
nn: Endra tenartilgangskontroll-lista for rommet

en: Set the children of this space
nn: Definera underrom til området

en: Set the parent space of this room
nn: Definera forelderområdet til rommet

en: Room notifications setting
nn: Innstillingar for romvarsling

en: Follow global setting
nn: Følg dei globale innstillingane

en: Keywords
nn: Nøkkelord

en: Keyword…
nn: Nøkkelord …

en: Add keyword
nn: Legg til nøkkelord

en: You need to upgrade this room to a newer version to enable this setting.
nn: Du må oppgradera rommet til ny versjon for å kunna slå på denne innstillinga.

[ctx: @option:check]
en: Encryption
nn: Kryptering

en: Enable encryption
nn: Bruk kryptering

[ctx: option:check]
en: Once enabled, encryption cannot be disabled.
nn: Når kryptering er slått på, kan du ikkje slå han av att.

[ctx: @option:check]
en: Access
nn: Tilgang

[ctx: @option:check]
en: Private (invite only)
nn: Privat (berre ved invitasjon)

en: Only invited people can join.
nn: Berre inviterte gjestar kan verta med.

[ctx: @option:check]
en: Space members
nn: Områdemedlemmar

en: Anyone in a space can find and join.
nn: Alle i området kan søkja opp rommet og verta med.

[ctx: @option:check]
en: Knock
nn: Bank på

en: People not in the room need to request an invite to join the room.
nn: Personar utanfor rommet må be om å få verta med.

[ctx: @option:check]
en: Public
nn: Offentleg

[ctx: @option:check]
en: Anyone can find and join.
nn: Alle kan søkja opp rommet og verta med.

[ctx: @option:check]
en: Message history visibility
nn: Vising av meldingsloggen

[ctx: @option:check]
en: Anyone
nn: Alle

[ctx: @option:check]
en: Anyone, regardless of whether they have joined, can view history.
nn: Alle, òg dei som aldri har vore med i rommet, kan sjå meldingsloggen.

[ctx: @option:check]
en: Members only
nn: Berre medlemmar

[ctx: @option:check]
en: All members can view the entire message history, even before they joined.
nn: Alle medlemmar kan sjå heile meldingsloggen, òg meldingar frå før dei vart med i rommet.

[ctx: @option:check]
en: Members only (since invite)
nn: Berre medlemmar (frå invitasjonstidspunkt)

[ctx: @option:check]
en: New members can view the message history from the point they were invited to the room.
nn: Nye medlemmar kan sjå dei meldingane i loggen som er skrivne etter at dei vart inviterte.

[ctx: @option:check]
en: Members only (since joining)
nn: Berre medlemmar (frå medlemstidspunkt)

[ctx: @option:check]
en: New members can view the message history from the point they joined the room.
nn: Nye medlemmar kan sjå dei meldingane i loggen som er skrivne etter at dei vart med i rommet.

en: Apply
nn: Bruk

[ctx: @title:window]
en: About NeoChat
nn: Om NeoChat

[ctx: @title:window]
en: About KDE
nn: Om KDE

en: Edit Account
nn: Rediger konto

en: Upload new avatar
nn: Last opp ny avatar

en: Remove current avatar
nn: Fjern gjeldande avatar

en: User information
nn: Brukarinformasjon

en: Name:
nn: Namn:

en: Label:
nn: Merkelapp:

en: Password
nn: Passord

en: Your server doesn't support changing your password
nn: Tenaren støttar ikkje endring av passord

en: Current Password:
nn: Gjeldande passord:

en: New Password:
nn: Nytt passord:

en: Confirm new Password:
nn: Stadfest passord:

en: Passwords don't match
nn: Passorda er ikkje like

en: Passwords do not match
nn: Passorda er ikkje like

en: Server Information
nn: Tenarinformasjon

en: Homeserver url
nn: Adresse til heimetenar

en: Accounts
nn: Kontoar

en: Password changed successfully
nn: Passordet er no endra

en: Wrong password entered
nn: Du skreiv inn feil passord

en: Unknown problem while trying to change password
nn: Ukjent problem ved endring av passord

[ctx: @title:window]
en: Appearance
nn: Utsjånad

en: General theme
nn: Generelt tema

en: Bubbles
nn: Snakkebobler

en: Compact
nn: Kompakt

en: Use compact room list
nn: Bruk kompakt romliste

en: Show fancy effects in chat
nn: Vis fancy effektar i prat

en: Use transparent chat page
nn: Bruk gjennomsiktig prateside

en: Transparency
nn: Gjennomsikt

en: Only enabled if the transparent chat page is enabled.
nn: Vert berre brukt dersom pratesida er gjort gjennomsiktig.

en: Show your messages on the right
nn: Vis meldingane mine til høgre

en: Show links preview in the chat messages
nn: Vis førehandsvising av lenkjer i meldingar

en: Show Avatar
nn: Vis avatar

en: In chat
nn: I praten

en: In sidebar
nn: I sidestolpen

en: Color theme
nn: Fargetema

[ctx: @label]
en: %1, Last activity: %2
nn: %1 – siste aktivitet: %2

en: New device name
nn: Nytt einingsnamn

en: Cancel editing display name
nn: Avbryt redigering av visingsnamn

en: Confirm new display name
nn: Stadfest nytt visingsnamn

en: Edit device name
nn: Rediger einingsnamn

en: Verify device
nn: Stadfest eining

en: Logout device
nn: Logg ut av eininga

en: This Device
nn: Denne eininga

en: Verified Devices
nn: Stadfesta einingar

en: Unverified Devices
nn: Ikkje-stadfesta einingar

en: Devices without Encryption Support
nn: Einingar utan krypteringsstøtte

en: Please login to view the signed-in devices for your account.
nn: Logg inn for å visa innlogga einingar for kontoen.

en: Remove device
nn: Fjern eininga

en: Password:
nn: Passord:

[ctx: @title]
en: Edit Sticker
nn: Rediger klistremerke

[ctx: @title]
en: Add Sticker
nn: Legg til klistremerke

[ctx: @title]
en: Edit Emoji
nn: Rediger emoji

[ctx: @title]
en: Add Emoji
nn: Legg til emoji

en: Sticker
nn: Klistremerke

en: Change Image
nn: Byt bilete

en: Set Image
nn: Vel bilete

en: Shortcode:
nn: Kortkode:

en: Description:
nn: Skildring:

[ctx: As in 'This sticker/emoji has no description']
en: No Description
nn: Inga skildring

en: Add Emoji
nn: Legg til emoji

en: Add Sticker
nn: Legg til klistremerke

[ctx: @title:window]
en: General
nn: Generelt

en: General settings
nn: Generelle innstillingar

en: Close to system tray
nn: Minimer til systemtrauet

en: Minimize to system tray on startup
nn: Minimer til systemtrauet ved oppstart

en: Automatically hide/unhide the room information when resizing the window
nn: Gøym/vis automatisk rominformasjon ved endring av vindaugsstorleik

en: Timeline Events
nn: Tidslinje-hendingar

en: Show deleted messages
nn: Vis sletta meldingar

en: Show state events
nn: Vis tilstandshendingar

en: Show leave and join events
nn: Vis at personar har komme og gått

en: Show name change events
nn: Vis endringar av namn

en: Show avatar update events
nn: Vis avataroppdateringar

en: Rooms and private chats
nn: Rom og privatprat

en: Separated
nn: Skilde

en: Intermixed
nn: Blanda

[ctx: Chat Editor]
en: Editor
nn: Tekstredigering

en: Use s/text/replacement syntax to edit your last message
nn: Bruk «s/tekst/erstatning»-syntaks for å redigera førre melding

en: Send typing notifications
nn: Send varsling om skriving

en: Developer Settings
nn: Utviklarinnstillingar

en: Enable developer tools
nn: Vis utviklarverktøy

[ctx: @title:window]
en: Notifications
nn: Varslingar

en: Enable notifications for this account
nn: Slå på varslingar for kontoen

en: Whether push notifications are generated by your Matrix server
nn: Om push-varslingar vert genererte av Matrix-tenaren din

en: Room Notifications
nn: Romvarslingar

en: @Mentions
nn: @-nemning

en: Invites
nn: Invitasjonar

en: Network Proxy
nn: Mellomtenar

en: System Default
nn: Systemstandard

en: Socks5
nn: SOCKS5

en: Proxy Settings
nn: Mellomtenar-innstillingar

en: Host
nn: Vert

en: User
nn: Brukar

en: Disable notifications
nn: Slå av varslingar

en: Enable notifications
nn: Slå på varslingar

en: Mute notifications
nn: Demp varslingar

en: Unmute notifications
nn: Fjern varslingsdemping

[ctx: As in clicking this button will switch off highlights for messages that match this rule]
en: Disable message highlights
nn: Slå av framheving av meldingar

[ctx: As in clicking this button will switch on highlights for messages that match this rule]
en: Enable message highlights
nn: Slå på framheving av meldingar

en: Delete keyword
nn: Slett nøkkelord

en: Appearance
nn: Utsjånad

en: Stickers & Emojis
nn: Klistremerke og emojiar

en: Spell Checking
nn: Stavekontroll

en: About NeoChat
nn: Om NeoChat

en: About KDE
nn: Om KDE

en: Spellchecking
nn: Stave­kontroll

en: Enable automatic spell checking
nn: Bruk automatisk stavekontroll

en: Ignore uppercase words
nn: Ignorer ord med store bokstavar

en: Ignore hyphenated words
nn: Ignorer ord med bindestrekar

en: Detect language automatically
nn: Oppdag automatisk rett språk

en: Selected default language:
nn: Valt standardspråk:

en: None
nn: Ingen

en: Additional spell checking languages
nn: Fleire stavekontroll-språk

en: %1 will provide spell checking and suggestions for the languages listed here when autodetection is enabled.
nn: %1 vil kontrollera stavinga og gje staveforslag for desse språka når automatisk språk­attkjenning er slått på.

en: Open Personal Dictionary
nn: Opna personleg ordliste

[ctx: @title:window]
en: Spell checking languages
nn: Språk for stavekontroll

en: Default Language
nn: Standardspråk

en: Spell checking dictionary
nn: Stavekontroll-ordliste

en: Add a new word to your personal dictionary…
nn: Legg nytt ord til personleg ordliste …

[ctx: @action:button]
en: Add word
nn: Legg til ord

en: Delete word
nn: Fjern ord

en: Malformed or empty Matrix id
nn: Tom eller ugyldig Matrix-ID

en: %1 is not a correct Matrix identifier
nn: %1 er ikkje ein gyldig Matrix-identifikator

en: Room not found
nn: Fann ikkje rommet

en: There's no room %1 in the room list. Check the spelling and the account.
nn: Det finst ikkje noko rom %1 i romlista. Sjå til at du har skrive romnamnet rett og brukar rett konto.

en: Failed to join room
nn: Klarte ikkje verta med i rommet

en: You requested to join '%1'
nn: Du har bedt om å få verta med i «%1»

en: Failed to request joining room
nn: Klarte ikkje be om å få verta med i rommet

en: No application for the link
nn: Manglar program for opning av lenkja

en: Your operating system could not find an application for the link.
nn: Operativsystemet fann ikkje noko program som kan opna lenkja.

en: Could not open URL
nn: Klarte ikkje opna lenkja

en: Show
nn: Vis

en: Quit
nn: Avslutt
