neochat - en to sa translation catalogue (787 entries)

[ctx: The reason for using push notifications, as in: '[Push notifications are used for] Receiving notifications for new messages']
en: Receiving notifications for new messages
sa: नूतनसन्देशानां सूचनां प्राप्य

en: Receiving push notifications
sa: पुश सूचनाः प्राप्य

en: NeoChat
sa: नवचैट्

en: Chat on Matrix
sa: Matrix इत्यत्र गपशपं कुर्वन्तु

en: Carl Schwan
sa: कार्ल स्वान्

en: Maintainer
sa: परिपालकः

en: Tobias Fella
sa: टोबियास फेला

en: James Graham
sa: जेम्स् ग्राहम

en: Joshua Goins
sa: जोशुआ गोइन्स

en: Black Hat
sa: कृष्णा टोपी

en: Original author of Spectral
sa: स्पेक्ट्रल के मूल लेखक

en: Alexey Rusakov
sa: अलेक्सी रुसाकोव

en: Maintainer of libQuotient
sa: libQuotient इत्यस्य परिपालकः

en: A Qt library to write cross-platform clients for Matrix
sa: Matrix कृते cross-platform clients लिखितुं Qt पुस्तकालयः

[ctx: <version number> (built against <possibly different version number>)]
en: %1 (built against %2)
sa: %1 (%2 विरुद्धं निर्मितम्)

en: Client for the matrix communication protocol
sa: मैट्रिक्ससञ्चारप्रोटोकॉलस्य कृते क्लायन्ट्

en: Supports matrix: url scheme
sa: मैट्रिक्स: url योजना समर्थयति

en: Ignore all SSL Errors, e.g., unsigned certificates.
sa: सर्वाणि SSL त्रुटयः, यथा, अहस्ताक्षरितप्रमाणपत्राणि, अवहेलयन्तु ।

en: Only used for autotests
sa: केवलं स्वपरीक्षाणां कृते उपयुज्यते

en: Share a URL to Matrix
sa: Matrix कृते URL साझां कुर्वन्तु

en: Encrypted Message
sa: एन्क्रिप्टेड् सन्देशः

en: Open NeoChat in this room
sa: अस्मिन् कक्षे NeoChat उद्घाटयन्तु

en: Reply
sa: उत्तरं

en: %1 invited you to a room
sa: %1 भवन्तं कक्षे आमन्त्रितवान्

en: Open this invitation in NeoChat
sa: NeoChat इत्यत्र एतत् आमन्त्रणं उद्घाटयन्तु

[ctx: @action:button The thing being accepted is an invitation to chat]
en: Accept
sa: स्वीकरोतु

[ctx: @action:button The thing being rejected is an invitation to chat]
en: Reject
sa: अस्वीकार

[ctx: @action:button The thing being rejected is an invitation to chat]
en: Reject and Ignore User
sa: उपयोक्तारं अङ्गीकुर्वन्तु अवहेलयन्तु च

en: Open NeoChat
sa: NeoChat उद्घाटयन्तु

[ctx: @title]
en: Scan a QR Code
sa: एकं QR कोडं स्कैन कुर्वन्तु

[ctx: @title:window]
en: Developer Tools
sa: विकासकसाधनम्

[ctx: @action:inmenu]
en: Verify This Device
sa: एतत् यन्त्रं सत्यापयन्तु

[ctx: @title: dialog to switch between logged in accounts]
en: Switch Account
sa: खाता परिवर्तयतु

[ctx: @button: login to or register a new account.]
en: Add Account
sa: खाता योजयतु

[ctx: @title:window]
en: Login
sa: प्रवेशः

[ctx: @title:dialog]
en: Start a chat
sa: गपशपं आरभत

[ctx: @action:button]
en: Start Chat
sa: गपशपं आरभत

[ctx: @title]
en: Choose a Room
sa: एकं कक्षं चिनुत

[ctx: @action]
en: Copy to clipboard
sa: क्लिप्बोर्ड् प्रति प्रतिलिख्यताम्

[ctx: @title:dialog]
en: Confirm Leaving Room
sa: कक्षं त्यक्त्वा गन्तुं पुष्टिं कुर्वन्तु

[ctx: Do you really want to leave <room name>?]
en: Do you really want to leave %1?
sa: किं भवान् वास्तवमेव %1 त्यक्तुम् इच्छति?

[ctx: @title:dialog]
en: Sign out
sa: साइन आउट् कुर्वन्तु

en: Are you sure you want to sign out?
sa: किं भवन्तः निश्चयेन साइन आउट् कर्तुम् इच्छन्ति?

[ctx: @action:button]
en: Sign out
sa: साइन आउट् कुर्वन्तु

[ctx: @title:dialog]
en: Open URL
sa: URL उद्घाटयन्तु

[ctx: @info]
en: Do you want to open <link>%1</link>?
sa: किं त्वं उद्घाटयितुम् इच्छसि<link> %1</link> ?

[ctx: @title:dialog]
en: User Consent
sa: उपयोक्तृसहमतिः

[ctx: @info]
en: Your homeserver requires you to agree to its terms and conditions before being able to use it. Please click the button below to read them.
sa: भवतः होमसर्वर इत्यस्य उपयोगं कर्तुं शक्नुवन् पूर्वं तस्य नियमाः शर्ताः च सहमताः भवेयुः । तानि पठितुं कृपया अधोलिखितं बटनं नुदन्तु।

[ctx: @action:button]
en: Open
sa: उद्घाटित

[ctx: @title As in 'edit the state of this room']
en: Edit State
sa: सम्पादन राज्य

[ctx: @action]
en: Revert changes
sa: परिवर्तनं प्रत्यावर्तयन्तु

[ctx: @action As in 'Apply the changes']
en: Apply
sa: आचरतु

en: Confirm the emoji below are displayed on both devices, in the same order.
sa: अधोलिखितानि इमोजी उभययन्त्रेषु प्रदर्शितानि इति पुष्टिं कुर्वन्तु, समानक्रमेण।

en: They match
sa: ते मेलनं कुर्वन्ति

en: They don't match
sa: ते न मेलन्ति

[ctx: @info:label A matrix space]
en: Space
sa: स्थानं

en: Joined
sa: सम्मिलितः

en: View Location
sa: स्थानं पश्यन्तु

en: Close
sa: पिधानं करोतु

[ctx: menu]
en: File
sa: सञ्चिका

[ctx: @title]
en: Create a Room
sa: एकं कक्षं रचयन्तु

[ctx: menu]
en: Quit NeoChat
sa: NeoChat त्यजतु

[ctx: menu]
en: View
sa: दृश्यं

[ctx: menu]
en: Window
sa: कोष्ठ

[ctx: menu]
en: Exit Full Screen
sa: पूर्णपर्दे निर्गच्छन्तु

[ctx: menu]
en: Enter Full Screen
sa: Full Screen इति प्रविष्टं कुर्वन्तु

[ctx: menu]
en: Help
sa: साहाय्यम्‌

[ctx: menu]
en: About NeoChat
sa: NeoChat विषये

[ctx: menu]
en: About KDE
sa: KDE विषये

[ctx: @action:button]
en: Join room
sa: जॉइन रूम

en: Session Verification
sa: सत्र सत्यापन

en: Accept
sa: स्वीकरोतु

en: Decline
sa: अस्वीकरोतु

en: Waiting for device to accept verification.
sa: सत्यापनं स्वीकुर्वितुं यन्त्रस्य प्रतीक्षा।

en: Incoming key verification request from device **%1**
sa: उपकरणात् आगच्छन् कुञ्जीसत्यापनानुरोधः **%1**

en: Waiting for other party to verify.
sa: अन्यपक्षस्य सत्यापनस्य प्रतीक्षा।

en: Successfully verified device **%1**
sa: सफलतया सत्यापितं यन्त्रं **%1**

[ctx: @action:button]
en: Show Room Information
sa: कक्षस्य सूचनां दर्शयतु

[ctx: @action:button]
en: Close Room Information Drawer
sa: कक्षसूचना दराजं बन्दं कुर्वन्तु

[ctx: @title:window]
en: Session Verification
sa: सत्र सत्यापन

[ctx: @title]
en: Share
sa: संविभागः

[ctx: @title]
en: Manually Enter a Room
sa: मैन्युअल् रूपेण कक्षं प्रविशतु

en: Room ID or Alias:
sa: कक्षस्य परिचयः अथवा उपनामः :

en: Must start with # for an alias or ! for an ID
sa: उपनामस्य कृते # इत्यनेन आरभणीयम् अथवा ! एकस्य ID कृते

en: The input is not a valid room ID or alias
sa: निवेशः वैधः कक्ष-ID वा उपनाम वा नास्ति

[ctx: @title]
en: User ID
sa: उपयोक्तृपरिचयः

en: User ID:
sa: उपयोक्तृपरिचयः :

en: User IDs Must start with @
sa: उपयोक्तृपरिचयः @ 1000 इत्यनेन आरभ्यत इति।

en: The input is not a valid user ID
sa: निवेशः वैधः उपयोक्तृ-ID नास्ति

en: Event Source
sa: घटना स्रोतः

[ctx: @action As in 'edit the state of this room']
en: Edit state
sa: सम्पादन अवस्था

[ctx: @title]
en: Notifications
sa: अधिसूचना

en: Loading…
sa: लोडिंग...

en: No Notifications
sa: सूचनाः नास्ति

[ctx: Placeholder message]
en: No room found
sa: न स्थानं लब्धम्

[ctx: @action]
en: Cancel
sa: निरसयतु

[ctx: @title Join <name of a space>]
en: Join %1
sa: %1 सह सम्मिलितं कुर्वन्तु

[ctx: @action:button]
en: Join
sa: आबन्धम्

[ctx: @action:button]
en: Ignore
sa: उपेक्षा

[ctx: @action:title]
en: Search
sa: अन्वेषण

[ctx: @title:dialog]
en: Remove Messages
sa: सन्देशान् निष्कासयन्तु

[ctx: @action:button 'Remove' as in 'Remove these messages']
en: Remove
sa: अपाकरोति

[ctx: @action:button]
en: Add new server
sa: नूतनं सर्वरं योजयन्तु

[ctx: @title:window]
en: Add server
sa: सर्वरं योजयन्तु

[ctx: @action:button]
en: Share
sa: संविभागः

[ctx: @action:button]
en: Unlock
sa: अनलॉक

[ctx: @title]
en: Unlock from Cross-Signing
sa: क्रॉस्-साइनिंग् इत्यस्मात् अनलॉक् कुर्वन्तु

[ctx: @title:menu Account details dialog]
en: Account Details
sa: खाता विवरण

[ctx: @title:dialog]
en: Kick User
sa: उपयोक्तारं किक कुर्वन्तु

[ctx: @action:button 'Kick' as in 'Kick this user from the room']
en: Kick
sa: पादप्रहार

[ctx: @title:dialog]
en: Ban User
sa: उपयोक्तारं प्रतिबन्धयन्तु

[ctx: @action:button 'Ban' as in 'Ban this user']
en: Ban
sa: बाण

[ctx: @title]
en: Remove Messages
sa: सन्देशान् निष्कासयन्तु

[ctx: @info:label]
en: No matches found
sa: न मेलनं लब्धम्

en: The session verification was canceled for unknown reason.
sa: अज्ञातकारणात् सत्रसत्यापनं रद्दं कृतम्।

en: The session verification timed out.
sa: सत्रसत्यापनस्य समयः समाप्तः।

en: The session verification timed out for remote party.
sa: दूरस्थपक्षस्य कृते सत्रसत्यापनस्य समयः समाप्तः।

en: You canceled the session verification.
sa: भवान् सत्रसत्यापनं रद्दं कृतवान् ।

en: The remote party canceled the session verification.
sa: दूरस्थपक्षः सत्रसत्यापनं रद्दं कृतवान् ।

en: The session verification was canceled because we received an unexpected message.
sa: अस्माभिः अप्रत्याशितसन्देशः प्राप्तः इति कारणेन सत्रसत्यापनं रद्दं कृतम् ।

en: The remote party canceled the session verification because it received an unexpected message.
sa: दूरस्थपक्षः अप्रत्याशितसन्देशं प्राप्तवान् इति कारणेन सत्रसत्यापनं रद्दं कृतवान् ।

en: The session verification was canceled because it received a message for an unknown session.
sa: अज्ञातसत्रस्य सन्देशः प्राप्तः इति कारणेन सत्रसत्यापनं रद्दं कृतम् ।

en: The remote party canceled the session verification because it received a message for an unknown session.
sa: दूरस्थपक्षः अज्ञातसत्रस्य सन्देशं प्राप्तवान् इति कारणेन सत्रसत्यापनं रद्दं कृतवान् ।

en: The session verification was canceled because NeoChat is unable to handle this verification method.
sa: सत्रसत्यापनं रद्दं कृतम् यतः NeoChat एतत् सत्यापनविधिं सम्भालितुं असमर्थः अस्ति ।

en: The remote party canceled the session verification because it is unable to handle this verification method.
sa: दूरस्थपक्षः सत्रसत्यापनं रद्दं कृतवान् यतः सः एतत् सत्यापनविधिं सम्भालितुं असमर्थः अस्ति ।

en: The session verification was canceled because the keys are incorrect.
sa: कुञ्जिकाः अशुद्धाः इति कारणेन सत्रसत्यापनं रद्दं कृतम् ।

en: The remote party canceled the session verification because the keys are incorrect.
    
    **Please log out and log back in, your session is broken/corrupt.**
sa: दूरस्थपक्षः सत्रसत्यापनं रद्दं कृतवान् यतः कुञ्जिकाः अशुद्धाः सन्ति ।
    
    **कृपया बहिः गत्वा पुनः प्रवेशं कुर्वन्तु, भवतः सत्रं भग्नम्/भ्रष्टम् अस्ति।**

en: The session verification was canceled because it verifies an unexpected user.
sa: सत्रसत्यापनं रद्दं कृतम् यतः एतत् अप्रत्याशितप्रयोक्तारं सत्यापयति ।

en: The remote party canceled the session verification because it verifies an unexpected user.
sa: दूरस्थपक्षः सत्रसत्यापनं रद्दं कृतवान् यतः सः अप्रत्याशितप्रयोक्तारं सत्यापयति ।

en: The session verification was canceled because we received an invalid message.
sa: अस्माभिः अमान्यसन्देशः प्राप्तः इति कारणेन सत्रसत्यापनं रद्दं कृतम् ।

en: The remote party canceled the session verification because it received an invalid message.
sa: दूरस्थपक्षः सत्रसत्यापनं रद्दं कृतवान् यतः सः अमान्यसन्देशं प्राप्तवान् ।

en: The session was accepted on a different device
sa: सत्रं भिन्नयन्त्रे स्वीकृतम्

en: The session verification was canceled because of a mismatched key.
sa: असङ्गतकुंजीकारणात् सत्रसत्यापनं रद्दं कृतम् ।

en: The remote party canceled the session verification because of a mismatched key.
sa: दूरस्थपक्षः असङ्गतकुंजीकारणात् सत्रसत्यापनं रद्दं कृतवान् ।

en: The session verification was canceled because the keys do not match.
sa: सत्रसत्यापनं रद्दं कृतम् यतः कीलानि न मेलन्ति ।

en: The remote party canceled the session verification because the keys do not match.
sa: दूरस्थपक्षः सत्रसत्यापनं रद्दं कृतवान् यतः कुञ्जिकाः न मेलन्ति ।

en: The session verification was canceled due to an unknown error.
sa: अज्ञातदोषस्य कारणेन सत्रसत्यापनं रद्दं कृतम् ।

en: Malformed or empty Matrix id<br />%1 is not a correct Matrix identifier
sa: विकृत अथवा रिक्त Matrix id<br /> %1 सम्यक् Matrix-परिचयः नास्ति

en: You requested to join '%1'
sa: भवान् '%1' इत्यत्र सम्मिलितुं प्रार्थितवान्।

en: Failed to request joining room<br />%1
sa: सम्मिलितकक्षस्य अनुरोधं कर्तुं असफलः<br /> %1

en: Show
sa: दर्शयतु

en: Quit
sa: परिजहातु

en: Edit
sa: सम्पादन

[ctx: @action:button Undo modification]
en: Undo
sa: पूर्ववत

[ctx: @action:button Accept image modification]
en: Accept
sa: स्वीकरोतु

en: Unable to save file. Check if you have the correct permission to edit the cache directory.
sa: सञ्चिकां रक्षितुं असमर्थः। भवतः समीपे cache निर्देशिकां सम्पादयितुं सम्यक् अनुमतिः अस्ति वा इति पश्यन्तु ।

en: Cancel
sa: निरसयतु

[ctx: @action:button Crop an image]
en: Crop
sa: अन्नग्रह

[ctx: @action:button Rotate an image to the left]
en: Rotate left
sa: वामभागे परिभ्रमन्तु

[ctx: @action:button Rotate an image to the right]
en: Rotate right
sa: दक्षिणतः परिभ्रमन्तु

[ctx: @action:button Mirror an image vertically]
en: Flip
sa: पर्यस्

[ctx: @action:button Mirror an image horizontally]
en: Mirror
sa: दर्पण

en: Choose a Location
sa: एकं स्थानं चिनोतु

en: Send this location
sa: एतत् स्थानं प्रेषयन्तु

[ctx: @action:intoolbar Re-center the map onto the set location]
en: Re-Center
sa: पुनः केन्द्र

[ctx: @action:intoolbar Determine the device's location]
en: Locate
sa: स्थानं ज्ञातव्यम्

[ctx: @action:button]
en: Cancel
sa: निरसयतु

[ctx: @title:group]
en: Account Data
sa: खाता डाटा

[ctx: @title:window]
en: Event Source
sa: घटना स्रोतः

[ctx: @info]
en: Show Access Token
sa: Access Token दर्शयतु

en: This should not be shared with anyone, even other users. This token gives full access to your account.
sa: एतत् केनापि, अन्यैः उपयोक्तृभिः अपि सह न वितरितव्यम् । एतत् टोकन भवतः खाते पूर्णं प्रवेशं ददाति ।

[ctx: @info]
en: Access Token
sa: अभिगम टोकन

[ctx: @action:button]
en: Copy access token to clipboard
sa: अभिगमनटोकनं क्लिप्बोर्ड् प्रति प्रतिलिख्यताम्

[ctx: @option:check]
en: Show hidden events in the timeline
sa: समयरेखायां गुप्तघटनानि दर्शयतु

en: Allow the user to start a verification session with devices that were already verified
sa: पूर्वमेव सत्यापितैः उपकरणैः सह सत्यापनसत्रं आरभ्य उपयोक्तारं अनुमन्यताम्

[ctx: @option:check]
en: Show focus in window header
sa: विण्डो हेडर् मध्ये फोकस दर्शयतु

[ctx: @title:tab]
en: Debug Options
sa: त्रुटिनिवारणविकल्पाः

[ctx: @title:tab]
en: Room Data
sa: कक्षस्य आँकडा

[ctx: @title:tab]
en: Server Info
sa: सर्वर इन्फो

[ctx: @title:tab]
en: Account Data
sa: खाता डाटा

[ctx: @title:tab]
en: Feature Flags
sa: विशेषता ध्वज

[ctx: @option:check Enable the matrix feature to add a phone number as a third party ID]
en: Add phone numbers as 3PIDs
sa: 3PIDs इति रूपेण दूरभाषसङ्ख्याः योजयन्तु

[ctx: @title]
en: Choose Room
sa: कक्षं चिनोतु

[ctx: @info]
en: No room selected
sa: न कक्षः चयनितः

[ctx: @info]
en: Click to choose a room
sa: कक्षं चिन्वितुं क्लिक् कुर्वन्तु

[ctx: @title:dialog]
en: Choose Room
sa: कक्षं चिनोतु

en: Room Id: %1
sa: कक्षपरिचयः %1

en: Room Account Data
sa: कक्ष खाता डाटा

en: Room State
sa: कक्ष राज्य

[ctx: 'Event' being some JSON data, not something physically happening.]
en: %1 event of this type | %1 events of this type
sa[0]: %1 अस्य प्रकारस्य घटना
sa[1]: %1 अस्य प्रकारस्य घटनाः

[ctx: 'Event' being some JSON data, not something physically happening.]
en: Event Information
sa: घटना सूचना

en: Server Capabilities
sa: सर्वर क्षमता

en: Can change password
sa: गुप्तशब्दं परिवर्तयितुं शक्नोति

en: Default Room Version
sa: पूर्वनिर्धारित कक्षसंस्करणम्

en: Available Room Versions
sa: उपलब्धाः कक्षसंस्करणाः

[ctx: The name of one instance of a state of configuration. Unless you really know what you're doing, best leave this untranslated.]
en: State Keys
sa: राज्य कीज

en: Access token wasn't found: Maybe it was deleted?
sa: अभिगम टोकन न प्राप्तम्: कदाचित् तत् विलोपितम्?

en: Access to keychain was denied: Please allow NeoChat to read the access token
sa: कीचेन्-प्रवेशः अङ्गीकृतः आसीत्: कृपया NeoChat-इत्यस्मै अभिगमन-टोकनं पठितुं अनुमतिं ददातु

en: No keychain available: Please install a keychain, e.g. KWallet or GNOME keyring on Linux
sa: कोऽपि कीचेन् उपलब्धः नास्ति: कृपया कीचेन् संस्थापयन्तु, उदा. Linux इत्यत्र KWallet अथवा GNOME कीरिंग्

en: Unable to read access token: %1
sa: अभिगमनचिह्नं पठितुं असमर्थः: %1

en: Invited
sa: आमन्त्रितः

en: Favorite
sa: प्रिय

en: Normal
sa: सामान्य

en: Low priority
sa: न्यूनप्राथमिकता

en: Spaces
sa: रिक्तस्थानानि

en: Member
sa: सदस्य

en: Moderator
sa: संचालकः

en: Admin
sa: एडमिन

en: Mute
sa: मूक

en: Custom
sa: आचारः

[ctx: As in sorting alphabetically with A first and Z last]
en: Alphabetical Ascending
sa: वर्णमाला आरोही

[ctx: As in sorting alphabetically with Z first and A last]
en: Alphabetical Descending
sa: वर्णमाला अवरोही

[ctx: As in sorting rooms with unread message above those without]
en: Has Unread Messages
sa: अपठितसन्देशाः सन्ति

[ctx: As in sorting rooms with the most unread messages higher]
en: Most Unread Messages
sa: अधिकांशः अपठितः सन्देशः

[ctx: As in sorting rooms with highlighted message above those without]
en: Has Highlighted Messages
sa: सन्देशान् प्रकाशितवान् अस्ति

[ctx: As in sorting rooms with the most highlighted messages higher]
en: Most Highlighted Messages
sa: अधिकांशतः प्रकाशितसन्देशाः

[ctx: As in sorting the chat room with the newest meassage first]
en: Last Active
sa: अन्तिमः सक्रियः

[ctx: @info]
en: Room names closer to A alphabetically are higher
sa: वर्णमालानुसारं A इत्यस्य समीपस्थानि कक्षनामानि उच्चतराणि सन्ति

[ctx: @info]
en: Room names closer to Z alphabetically are higher
sa: वर्णमालानुसारं Z इत्यस्य समीपस्थानि कक्षनामानि अधिकानि सन्ति

[ctx: @info]
en: Rooms with unread messages are higher
sa: अपठितसन्देशयुक्ताः कक्ष्याः उच्चतराः भवन्ति

[ctx: @info]
en: Rooms with the most unread message are higher
sa: अत्यन्तं अपठितसन्देशयुक्ताः कक्ष्याः उच्चतराः भवन्ति

[ctx: @info]
en: Rooms with highlighted messages are higher
sa: प्रकाशितसन्देशयुक्ताः कक्ष्याः उच्चतराः भवन्ति

[ctx: @info]
en: Rooms with the most highlighted messages are higher
sa: सर्वाधिकं प्रकाशितसन्देशयुक्ताः कक्ष्याः उच्चतराः भवन्ति

en: <i>[This message was deleted]</i>
sa: <i>[एषः सन्देशः लोपितः] ।</i>

en: <i>[This message was deleted: %1]</i>
sa: <i>[एषः सन्देशः अपाकृतः: %1] ।</i>

en: reinvited %1 to the room
sa: %1 पुनः कक्षं प्रति आमन्त्रितवान्

en: joined the room (repeated)
sa: कक्षे सम्मिलितः (पुनः)

en: invited %1 to the room
sa: %1 कक्षं प्रति आमन्त्रितवान्

en: joined the room
sa: कक्षे सम्मिलितः

[ctx: their refers to a singular user]
en: cleared their display name
sa: तेषां प्रदर्शननाम स्वच्छं कृतवान्

[ctx: their refers to a singular user]
en: changed their display name to %1
sa: तेषां प्रदर्शननाम %1 इति परिवर्तितवान्

en:  and
sa:  तथा

[ctx: their refers to a singular user]
en: cleared their avatar
sa: तेषां अवतारं स्वच्छं कृतवान्

en: set an avatar
sa: अवतारं स्थापयतु

[ctx: their refers to a singular user]
en: updated their avatar
sa: तेषां अवतारं अद्यतनं कृतवान्

[ctx: <user> changed nothing]
en: changed nothing
sa: किमपि न परिवर्तयति स्म

en: withdrew %1's invitation
sa: %1 इत्यस्य आमन्त्रणं निवृत्तम्

en: rejected the invitation
sa: निमन्त्रणं अङ्गीकृतवान्

en: unbanned %1
sa: अप्रतिबन्धित %1

en: self-unbanned
sa: स्वयम् अप्रतिबन्धितम्

en: left the room
sa: कक्षं त्यक्तवान्

en: banned %1 from the room
sa: कक्षतः %1 प्रतिबन्धितवान्

en: banned %1 from the room: %2
sa: कक्षतः %1 प्रतिबन्धितः: %2

en: self-banned from the room
sa: कक्षतः स्वयमेव प्रतिबन्धितः

en: requested an invite
sa: आमन्त्रणं याचितवान्

en: requested an invite with reason: %1
sa: कारणेन सह आमन्त्रणं प्रार्थितवान्: %1

en: made something unknown
sa: किमपि अज्ञातं कृतवान्

en: cleared the room main alias
sa: कक्षं मुख्यं उपनाम स्वच्छं कृतवान्

en: set the room main alias to: %1
sa: कक्षस्य मुख्यं उपनाम: %1 इति सेट् कुर्वन्तु

en: cleared the room name
sa: कक्षस्य नाम स्वच्छं कृतवान्

en: set the room name to: %1
sa: कक्षनाम : %1 इति सेट् कुर्वन्तु

en: cleared the topic
sa: विषयं स्वच्छं कृतवान्

en: set the topic to: %1
sa: विषयं सेट् कुर्वन्तु: %1

en: changed the room avatar
sa: कक्षस्य अवतारं परिवर्तयति स्म

en: activated End-to-End Encryption
sa: सक्रियः End-to-End Encryption इति

en: upgraded the room to version %1
sa: कक्षं %1 संस्करणं प्रति उन्नयनं कृतवान्

en: created the room, version %1
sa: कक्षं निर्मितवान्, संस्करणं %1

[ctx: 'power level' means permission level]
en: changed the power levels for this room
sa: अस्य कक्षस्य शक्तिस्तरं परिवर्तयति स्म

en: changed the server access control lists for this room
sa: अस्य कक्षस्य सर्वर-प्रवेश-नियन्त्रण-सूचिकाः परिवर्तिताः

[ctx: [User] added <name> widget]
en: added %1 widget
sa: %1 विजेट् योजितम्

[ctx: [User] removed <name> widget]
en: removed %1 widget
sa: %1 विजेट् निष्कासितम्

[ctx: [User] configured <name> widget]
en: configured %1 widget
sa: %1 विजेट् विन्यस्तम्

en: updated %1 state
sa: अद्यतनं %1 अवस्था

en: updated %1 state for %2
sa: %2 कृते %1 अवस्था अद्यतनं कृतम्

en: Unknown event
sa: अज्ञात घटना

en: %1 sent a message
sa: %1 सन्देशं प्रेषितवान्

en: %1 sent a sticker
sa: %1 इत्यनेन स्टिकरं प्रेषितम्

en: %1 reinvited someone to the room
sa: %1 कञ्चित् पुनः कक्षं प्रति आमन्त्रितवान्

en: %1 joined the room (repeated)
sa: %1 कक्षे सम्मिलितः (पुनः)

en: %1 invited someone to the room
sa: %1 कञ्चित् कक्षं प्रति आमन्त्रितवान्

en: %1 joined the room
sa: %1 कक्षे सम्मिलितः

en: %1 set a display name and set an avatar
sa: %1 प्रदर्शननाम सेट् कृत्वा अवतारं सेट् कुर्वन्तु

en: %1 set a display name and updated their avatar
sa: %1 प्रदर्शननाम सेट् कृत्वा तेषां अवतारं अद्यतनं कृतवान्

en: %1 set a display name and cleared their avatar
sa: %1 प्रदर्शननाम स्थापयित्वा तेषां अवतारं स्वच्छं कृतवान्

en: %1 set a display name for this room
sa: %1 अस्य कक्षस्य कृते प्रदर्शननाम सेट् कुर्वन्तु

en: %1 changed their display name and set an avatar
sa: %1 इत्यनेन तेषां प्रदर्शननाम परिवर्त्य अवतारं सेट् कृतम्

en: %1 changed their display name and updated their avatar
sa: %1 इत्यनेन स्वस्य प्रदर्शननाम परिवर्त्य स्वस्य अवतारं अद्यतनं कृतम्

en: %1 changed their display name and cleared their avatar
sa: %1 इत्यनेन तेषां प्रदर्शननाम परिवर्त्य स्वस्य अवतारं स्वच्छं कृतम्

en: %1 changed their display name
sa: %1 इत्यनेन तेषां प्रदर्शननाम परिवर्तितम्

en: %1 cleared their display name and set an avatar
sa: %1 इत्यनेन तेषां प्रदर्शननाम स्वच्छं कृत्वा अवतारं सेट् कृतम्

en: %1 cleared their display name and updated their avatar
sa: %1 इत्यनेन तेषां प्रदर्शननाम स्वच्छं कृत्वा तेषां अवतारं अद्यतनं कृतम्

en: %1 cleared their display name and cleared their avatar
sa: %1 इत्यनेन तेषां प्रदर्शननाम स्वच्छं कृत्वा तेषां अवतारं स्वच्छं कृतम्

en: %1 cleared their display name
sa: %1 इत्यनेन तेषां प्रदर्शननाम स्वच्छं कृतम्

[ctx: <user> changed nothing]
en: %1 changed nothing
sa: %1 इत्यनेन किमपि परिवर्तनं न कृतम्

en: %1 withdrew a user's invitation
sa: %1 इत्यनेन उपयोक्तुः आमन्त्रणं निवृत्तम्

en: %1 rejected the invitation
sa: %1 आमन्त्रणं अङ्गीकृतवान्

en: %1 unbanned a user
sa: %1 एकं उपयोक्तारं अप्रतिबन्धितवान्

en: %1 self-unbanned
sa: %1 स्वयम् अप्रतिबन्धितम्

en: %1 put a user out of the room
sa: %1 एकं उपयोक्तारं कक्षात् बहिः स्थापयति

en: %1 left the room
sa: %1 कक्षं त्यक्तवान्

en: %1 banned a user from the room
sa: %1 इत्यनेन कक्ष्यायाः उपयोक्तारं प्रतिबन्धितम्

en: %1 self-banned from the room
sa: %1 कक्षात् स्वयमेव प्रतिबन्धितः

en: %1 requested an invite
sa: %1 इत्यनेन आमन्त्रणं प्रार्थितम्

en: %1 made something unknown
sa: %1 किमपि अज्ञातं कृतवान्

en: %1 cleared the room main alias
sa: %1 कक्षस्य मुख्यं उपनाम स्वच्छं कृतवान्

en: %1 set the room main alias
sa: %1 कक्षस्य मुख्यं उपनाम सेट् कुर्वन्तु

en: %1 cleared the room name
sa: %1 कक्षनाम स्वच्छं कृतवान्

en: %1 set the room name
sa: %1 कक्षनाम सेट् कुर्वन्तु

en: %1 cleared the topic
sa: %1 विषयं स्वच्छं कृतवान्

en: %1 set the topic
sa: %1 विषयं सेट् कुर्वन्तु

en: %1 changed the room avatar
sa: %1 इत्यनेन कक्षस्य अवतारं परिवर्तितम्

en: %1 activated End-to-End Encryption
sa: %1 इत्यनेन अन्त्यतः अन्त्यपर्यन्तं एन्क्रिप्शनं सक्रियम्

en: %1 upgraded the room version
sa: %1 इत्यनेन कक्षसंस्करणं उन्नयनं कृतम्

en: %1 created the room
sa: %1 इत्यनेन कक्षः निर्मितः

[ctx: 'power level' means permission level]
en: %1 changed the power levels for this room
sa: %1 इत्यनेन अस्य कक्षस्य शक्तिस्तराः परिवर्तिताः

en: %1 sent a live location beacon
sa: %1 इत्यनेन लाइव् स्थानबीकन् प्रेषितम्

en: %1 changed the server access control lists for this room
sa: %1 इत्यनेन अस्य कक्षस्य सर्वर-प्रवेश-नियन्त्रण-सूचीः परिवर्तिताः

en: %1 added a widget
sa: %1 इत्यनेन विजेट् योजितम्

en: %1 removed a widget
sa: %1 इत्यनेन एकं विजेट् निष्कासितम्

en: %1 configured a widget
sa: %1 इत्यनेन विजेट् विन्यस्तम्

en: %1 updated the state
sa: %1 इत्यनेन राज्यं अद्यतनं कृतम्

en: %1 started a poll
sa: %1 इत्यनेन मतदानम् आरब्धम्

[ctx: Job heading, like 'Copying']
en: Downloading
sa: डाउनलोड् करणम्

[ctx: Job heading, like 'Copying']
en: Uploading
sa: अपलोड करण

[ctx: The URL being downloaded/uploaded]
en: Source
sa: स्रोतः

[ctx: The location being downloaded to]
en: Destination
sa: गन्तव्य

en: Leaving this room.
sa: एतत् कक्षं त्यक्त्वा।

[ctx: Leaving room <roomname>.]
en: Leaving room %1.
sa: कक्षं त्यक्त्वा %1.

[ctx: Room <roomname> not found]
en: Room %1 not found.
sa: कक्षः %1 न प्राप्तः।

en: No new nickname provided, no changes will happen.
sa: न नूतनं उपनाम प्रदत्तं, परिवर्तनं न भविष्यति।

en: <message>
sa: <सन्देशः>

en: Prepends ¯\_(ツ)_/¯ to a plain-text message
sa: साधारणपाठसन्देशस्य ̄\_(ツ)_/ ̄ इत्यस्य पूर्ववर्तनं करोति

en: Prepends ( ͡° ͜ʖ ͡°) to a plain-text message
sa: साधारणपाठसन्देशस्य पूर्ववर्ती ( ͡° ͜ʖ ͡°) भवति

en: Prepends (╯°□°）╯︵ ┻━┻ to a plain-text message
sa: साधारणपाठसन्देशस्य पूर्ववर्ती (╯°□°)╯︵ ┻━┻

en: Prepends ┬──┬ ノ( ゜-゜ノ) to a plain-text message
sa: साधारणपाठसन्देशस्य ┬──┬ ノ( ゜-゜ノ) इत्यस्य पूर्ववर्ती भवति

en: Sends the given message colored as a rainbow
sa: दत्तं सन्देशं इन्द्रधनुषरूपेण वर्णितं प्रेषयति

en: Sends the given emote colored as a rainbow
sa: दत्तं इमोट् इन्द्रधनुष इव वर्णितं प्रेषयति

en: Sends the given message as plain text
sa: दत्तं सन्देशं साधारणपाठरूपेण प्रेषयति

en: Sends the given message as a spoiler
sa: दत्तं सन्देशं विध्वंसकरूपेण प्रेषयति

en: Sends the given emote
sa: दत्तं इमोट् प्रेषयति

en: Sends the given message as a notice
sa: दत्तं सन्देशं सूचनारूपेण प्रेषयति

[ctx: '<text>' does not look like a matrix id.]
en: '%1' does not look like a matrix id.
sa: '%1' matrix id इव न दृश्यते ।

[ctx: <user> is already invited to this room.]
en: %1 is already invited to this room.
sa: %1 अस्मिन् कक्षे पूर्वमेव आमन्त्रितः अस्ति ।

[ctx: <user> is banned from this room.]
en: %1 is banned from this room.
sa: %1 अस्मिन् कक्षे प्रतिबन्धितम् अस्ति ।

en: You are already in this room.
sa: त्वं पूर्वमेव अस्मिन् कक्षे असि।

[ctx: <user> is already in this room.]
en: %1 is already in this room.
sa: %1 अस्मिन् कक्षे पूर्वमेव अस्ति ।

[ctx: <username> was invited into this room.]
en: %1 was invited into this room.
sa: %1 अस्मिन् कक्षे आमन्त्रितः आसीत् ।

en: <user id>
sa: <उपयोक्ता आईडी>

en: Invites the user to this room
sa: उपयोक्तारम् अस्मिन् कक्षे आमन्त्रयति

[ctx: Joining room <roomname>.]
en: Joining room %1.
sa: संयोगकक्षः %1.

en: <room alias or id>
sa: <कक्ष उपनाम वा id>

en: Joins the given room
sa: दत्तकक्षे सम्मिलितः भवति

[ctx: Knocking room <roomname>.]
en: Knocking room %1.
sa: ठोकने कक्ष %1.

en: <room alias or id> [<reason>]
sa: <कक्ष उपनाम वा id> [<कारण>] ।

en: Requests to join the given room
sa: दत्तकक्षे सम्मिलितुं अनुरोधं करोति

[ctx: You are already in room <roomname>.]
en: You are already in room %1.
sa: भवान् पूर्वमेव %1 कक्षे अस्ति ।

en: [<room alias or id>]
sa: [<कक्ष उपनाम वा id>] ।

en: Leaves the given room or this room, if there is none given
sa: दत्तं कक्षं वा एतत् कक्षं वा त्यजति, यदि दत्तं नास्ति

en: <display name>
sa: <प्रदर्शननाम>

en: Changes your global display name
sa: भवतः वैश्विकप्रदर्शननाम परिवर्तयति

en: Changes your display name in this room
sa: अस्मिन् कक्षे भवतः प्रदर्शननाम परिवर्तयति

[ctx: <username> is already ignored.]
en: %1 is already ignored.
sa: %1 पूर्वमेव उपेक्षितम् अस्ति ।

[ctx: <username> is now ignored]
en: %1 is now ignored.
sa: %1 इदानीं उपेक्षितम् अस्ति ।

en: Ignores the given user
sa: दत्तं उपयोक्तारं उपेक्षते

[ctx: <username> is not ignored.]
en: %1 is not ignored.
sa: %1 न उपेक्षितम् ।

[ctx: <username> is no longer ignored.]
en: %1 is no longer ignored.
sa: %1 न पुनः उपेक्षितम् ।

en: Unignores the given user
sa: दत्तस्य उपयोक्तुः अवहेलनां करोति

en: <reaction text>
sa: <प्रतिक्रिया पाठ>

en: React to the message with the given text
sa: दत्तपाठेन सन्देशे प्रतिक्रियां कुर्वन्तु

[ctx: <user> is already banned from this room.]
en: %1 is already banned from this room.
sa: %1 अस्मात् कक्ष्याम् पूर्वमेव प्रतिबन्धितम् अस्ति ।

en: You are not allowed to ban users from this room.
sa: अस्मिन् कक्षे उपयोक्तृन् प्रतिबन्धयितुं भवद्भिः अनुमतिः नास्ति ।

[ctx: You are not allowed to ban <username> from this room.]
en: You are not allowed to ban %1 from this room.
sa: अस्मात् कक्ष्यायाः %1 प्रतिबन्धं कर्तुं भवतः अनुमतिः नास्ति ।

[ctx: <username> was banned from this room.]
en: %1 was banned from this room.
sa: %1 अस्मिन् कक्षे प्रतिबन्धितः आसीत् ।

en: <user id> [<reason>]
sa: <उपयोगकर्ता आईडी> [<कारण>]

en: Bans the given user
sa: दत्तं उपयोक्तारं प्रतिबन्धयति

en: You are not allowed to unban users from this room.
sa: अस्मात् कक्ष्यायाः उपयोक्तृभ्यः निषेधं कर्तुं भवद्भिः अनुमतिः नास्ति ।

[ctx: <user> is not banned from this room.]
en: %1 is not banned from this room.
sa: %1 अस्मिन् कक्षे प्रतिबन्धितः नास्ति ।

[ctx: <username> was unbanned from this room.]
en: %1 was unbanned from this room.
sa: %1 अस्मात् कक्षात् अप्रतिबन्धितः आसीत् ।

en: Removes the ban of the given user
sa: दत्तस्य उपयोक्तुः प्रतिबन्धं निष्कासयति

en: You cannot kick yourself from the room.
sa: भवन्तः कक्षात् आत्मानं पादं पातुं न शक्नुवन्ति।

[ctx: <username> is not in this room]
en: %1 is not in this room.
sa: %1 अस्मिन् कक्षे नास्ति ।

en: You are not allowed to kick users from this room.
sa: अस्मात् कक्ष्यायाः उपयोक्तृन् पादं पातुं भवद्भिः अनुमतिः नास्ति ।

[ctx: You are not allowed to kick <username> from this room]
en: You are not allowed to kick %1 from this room.
sa: अस्मात् कक्ष्यायाः %1 पादं पातुं भवतः अनुमतिः नास्ति ।

[ctx: <username> was kicked from this room.]
en: %1 was kicked from this room.
sa: %1 अस्मात् कक्ष्याः पादप्रहारः अभवत् ।

en: Removes the user from the room
sa: उपयोक्तारं कक्षात् निष्कासयति

[ctx: Previously used emojis]
en: History
sa: इतिहास

[ctx: 'Smileys' is a category of emoji]
en: Smileys
sa: स्माइलेस्

[ctx: 'People' is a category of emoji]
en: People
sa: जनाः

[ctx: 'Nature' is a category of emoji]
en: Nature
sa: प्रकृति

[ctx: 'Food' is a category of emoji]
en: Food
sa: आहारः

[ctx: 'Activities' is a category of emoji]
en: Activities
sa: गतिविधयः

[ctx: 'Travel' is a category of emoji]
en: Travel
sa: यात्रा

[ctx: 'Objects' is a category of emoji]
en: Objects
sa: विषयाः

[ctx: 'Symbols' is a category of emoji]
en: Symbols
sa: प्रतीकाः

[ctx: 'Flags' is a category of emoji]
en: Flags
sa: ध्वजाः

[ctx: 'Custom' is a category of emoji]
en: Custom
sa: आचारः

[ctx: As in 'The user's own Stickers']
en: Own Stickers
sa: स्वकीया स्टिकर

[ctx: As in 'The user's own emojis]
en: Own Emojis
sa: स्वकीय इमोजी

en: File too large to download.<br />Contact your matrix server administrator for support.
sa: सञ्चिका अतीव विशाला डाउनलोड् कर्तुं।<br /> समर्थनार्थं स्वस्य matrix server प्रशासकेन सह सम्पर्कं कुर्वन्तु ।

[ctx: @info]
en: No identity server configured
sa: कोऽपि परिचयसर्वरः विन्यस्तः नास्ति

en: Room creation failed: %1
sa: कक्षनिर्माणं विफलम्: %1

en: Space creation failed: %1
sa: अन्तरिक्षनिर्माणं विफलम्: %1

en: Report sent successfully.
sa: प्रतिवेदनं सफलतया प्रेषितम्।

[ctx: 'Lat' and 'Lon' as in Latitude and Longitude]
en: Lat: %1, Lon: %2
sa: अक्षांश: %1, लोन: %2

[ctx: @title]
en: Create a Space
sa: एकं Space रचयन्तु

[ctx: @option:check As in make the space from which this dialog was created an official parent.]
en: Make this parent official
sa: एतत् मातापितरं आधिकारिकं कुरुत

[ctx: @action:button]
en: Only show spaces
sa: केवलं रिक्तस्थानानि दर्शयन्तु

en: Enter a Room Manually
sa: एकं कक्षं मैन्युअल् रूपेण प्रविशतु

en: If you already know a room's address or alias, and it isn't shown here.
sa: यदि भवान् पूर्वमेव कक्षस्य पता वा उपनाम वा जानाति, अत्र च न दर्शितम्।

en: Find a room…
sa: एकं कक्षं अन्वेष्टुम्...

[ctx: @info:label]
en: No public rooms found
sa: सार्वजनिककक्ष्याः न प्राप्ताः

en: No name
sa: न नाम

[ctx: @title:dialog]
en: Invite a User
sa: एकं उपयोक्तारं आमन्त्रयन्तु

[ctx: @info:placeholder]
en: Find a user…
sa: एकं उपयोक्तारं अन्वेष्टुम्...

[ctx: @info:placeholder]
en: No users found
sa: कोऽपि उपयोक्ता न लब्धः

[ctx: @action:button]
en: Invite this User
sa: एतत् उपयोक्तारं आमन्त्रयन्तु

[ctx: @info:tooltip]
en: User is either already a member or has been invited
sa: उपयोक्ता पूर्वमेव सदस्यः अस्ति वा आमन्त्रितः अस्ति वा

[ctx: @action:button]
en: Send invitation
sa: निमन्त्रणं प्रेषयतु

[ctx: @action:button]
en: Search
sa: अन्वेषण

en: Add an e-mail address:
sa: एकं ई-मेल-सङ्केतं योजयन्तु:

en: Confirm e-mail address
sa: ई-मेल-सङ्केतं पुष्टिं कुर्वन्तु

en: A confirmation e-mail has been sent to your address. Please continue here <b>after</b> clicking on the confirmation link in the e-mail
sa: भवतः पतेः कृते पुष्टिकरण-ई-मेलः प्रेषितः अस्ति । कृपया ई-मेलमध्ये पुष्टिकरणलिङ्क् क्लिक् <b>कृत्वा</b> अत्र निरन्तरं कुर्वन्तु

[ctx: @button]
en: Re-send confirmation e-mail
sa: पुष्टिकरण-ई-मेलं पुनः प्रेषयन्तु

en: Server Url:
sa: सर्वर Url: .

en: Registration is disabled on this server.
sa: अस्मिन् सर्वरे पञ्जीकरणं निष्क्रियं भवति ।

en: Loading
sa: लोडिंग

en: Please wait while your messages are loaded from the server. This might take a little while.
sa: कृपया भवतः सन्देशाः सर्वरात् लोड् भवन्ति तावत् प्रतीक्ष्यताम् । एतत् किञ्चित् समयं यावत् भवितुं शक्नोति।

en: Network Error: %1
sa: संजालदोषः %1

en: Login Failed: %1
sa: प्रवेशः विफलः: %1

en: Matrix ID:
sa: मैट्रिक्स आईडी :

en: Matrix ID
sa: मैट्रिक्स आईडी

[ctx: @action:button]
en: Continue
sa: अनुवर्तते

en: Already logged in
sa: पूर्वमेव प्रवेशं कृतवान्

[ctx: @action:button]
en: Login with password
sa: गुप्तशब्देन सह प्रवेशं कुर्वन्तु

[ctx: @action:button]
en: Login with single sign-on
sa: एकेन प्रवेशेन सह प्रवेशं कुर्वन्तु

[ctx: @action:button]
en: Login
sa: प्रवेशः

[ctx: @action:button]
en: Register
sa: पंजीकर्

en: Password:
sa: समाभाष्:

en: Password
sa: समाभाष्

en: Invalid username or password
sa: अमान्य उपयोक्तृनाम वा गुप्तशब्दः वा

en: Confirm Password:
sa: गुप्तशब्दस्य पुष्टिः कुर्वन्तु:

en: The passwords do not match.
sa: गुप्तशब्दाः न मेलन्ति ।

en: No server.
sa: न सर्वरः।

en: Checking Server availability.
sa: सर्वरस्य उपलब्धतायाः जाँचः।

en: This is not a valid server.
sa: एषः वैधः सर्वरः नास्ति ।

en: Registration for this server is disabled.
sa: अस्य सर्वरस्य पञ्जीकरणं अक्षमम् अस्ति ।

en: No username.
sa: उपयोक्तृनाम नास्ति।

en: Checking username availability.
sa: उपयोक्तृनाम उपलब्धतायाः जाँचः ।

en: This username is not available.
sa: एतत् उपयोक्तृनाम उपलब्धं नास्ति ।

en: Continue
sa: अनुवर्तते

en: Working
sa: करोति

en: Continue the login process in your browser.
sa: ब्राउजर् मध्ये प्रवेशप्रक्रियाम् अग्रे सारयन्तु ।

[ctx: @action:button]
en: Re-open SSO URL
sa: SSO URL पुनः उद्घाटयन्तु

en: Terms & Conditions
sa: नियम एवं शर्तें

en: By continuing with the registration, you agree to the following terms and conditions:
sa: पञ्जीकरणं निरन्तरं कृत्वा भवान् निम्नलिखितनियमानां शर्तानाञ्च सहमतिम् अददात् ।

en: Username:
sa: उपयोक्तृनाम :

en: Username unavailable
sa: उपयोक्तृनाम अनुपलब्धम्

en: Welcome
sa: स्वागतम्‌

[ctx: @title]
en: Continue with an existing account
sa: विद्यमानलेखेन सह निरन्तरं कुर्वन्तु

[ctx: As in 'this account is still loading']
en: %1 (loading)
sa: %1 (भारनम्)

[ctx: @action:button]
en: Log out of this account
sa: अस्मात् खातेः बहिः प्रवेशं कुर्वन्तु

[ctx: @title]
en: Log in or Create a New Account
sa: प्रवेशं कुर्वन्तु अथवा नूतनं खातं रचयन्तु

[ctx: @action:button]
en: Settings
sa: सेटिंग्स्

en: %1 started a user verification
sa: %1 इत्यनेन उपयोक्तृसत्यापनम् आरब्धम्

en: Copy to clipboard
sa: क्लिप्बोर्ड् प्रति प्रतिलिख्यताम्

[ctx: @action:button]
en: Maximize
sa: अधिकतमं कुरुत

en: This message is encrypted and the sender has not shared the key with this device.
sa: एषः सन्देशः गुप्तः अस्ति तथा च प्रेषकेन अस्मिन् यन्त्रेण सह कुञ्जी न साझा कृता ।

[ctx: tooltip for a button on a message; offers ability to download its file]
en: Download
sa: अवाहरन

[ctx: tooltip for a button on a message; offers ability to open its downloaded file with an appropriate application]
en: Open File
sa: सञ्चिकां उद्घाटयन्तु

[ctx: tooltip for a button on a message; stops downloading the message's file]
en: Stop Download
sa: डाउनलोड् स्थगयन्तु

[ctx: flight departure, %1 is airport, %2 is time]
en: Departure from %1
sa: %1 तः प्रस्थानम्

[ctx: flight arrival, %1 is airport, %2 is time]
en: Arrival at %1
sa: %1 इत्यत्र आगमनम्

en: Check-in time: %1
sa: चेक-इन समयः %1

en: Check-out time: %1
sa: चेक-आउट् समयः %1

[ctx: @action:button]
en: Show Image
sa: चित्रं दर्शयतु

[ctx: @action]
en: Send to KDE Itinerary
sa: KDE यात्रासूचीं प्रेषयन्तु

[ctx: As in remove the link preview so it's no longer shown]
en: Remove preview
sa: पूर्वावलोकनं निष्कासयन्तु

en: Shrink preview
sa: पूर्वावलोकनं संकोचयतु

en: Expand preview
sa: पूर्वावलोकनं विस्तारयतु

en: Loading reply
sa: उत्तरं लोडयति

en: Loading URL preview
sa: URL पूर्वावलोकनं लोड् भवति

[ctx: @action:button Open the location in an external program]
en: Open Externally
sa: बाह्यरूपेण उद्घाटयतु

[ctx: @info]
en: This message was either not found, you do not have permission to view it, or it was sent by an ignored user
sa: एषः सन्देशः न प्राप्तः, भवतः द्रष्टुं अनुमतिः नास्ति, अथवा उपेक्षितेन उपयोक्त्रा प्रेषितः

[ctx: Separate the usernames of users]
en:  and
sa:  तथा

[ctx: %1 is the number of other users]
en:  and %1 other |  and %1 others
sa[0]:  तथा %1 अन्यः
sa[1]:  तथा %1 अन्ये

[ctx: %2 is the users who reacted and %3 the emoji that was given]
en: %2 reacted with %3 | %2 reacted with %3
sa[0]: %2 %3 इत्यनेन सह प्रतिक्रियां कृतवान्
sa[1]: %2 %3 इत्यनेन सह प्रतिक्रियां कृतवान्

[ctx: as in 'this vote has ended']
en: (Ended)
sa: (समाप्तः)

[ctx: @action:button]
en: Reply
sa: उत्तरं ददातु

[ctx: @action:button]
en: Cancel reply
sa: उत्तरं रद्दं कुर्वन्तु

en: Video
sa: विडिओ

[ctx: @action:button]
en: Show Video
sa: विडियो दर्शयतु

[ctx: @action:button]
en: Volume
sa: मात्रा

[ctx: Locations on a map]
en: Locations
sa: स्थानानि

[ctx: @action:button]
en: Room settings
sa: कक्षस्य सेटिंग्स्

en: Information
sa: सूचना

en: Media
sa: मीडिया

[ctx: @action:title]
en: Space Members
sa: अन्तरिक्ष सदस्य

[ctx: @action:title]
en: Room Information
sa: कक्ष सूचना

[ctx: Room actions]
en: Actions
sa: कर्माणि

[ctx: @action:button]
en: Verify user
sa: उपयोक्तारं सत्यापयन्तु

en: Members
sa: सदस्य

[ctx: @title]
en: Invite a User
sa: एकं उपयोक्तारं आमन्त्रयन्तु

en: Invite user to room
sa: उपयोक्तारं कक्षं प्रति आमन्त्रयन्तु

en: No member count
sa: सदस्यगणना नास्ति

[ctx: @action:title]
en: Room Media
sa: कक्ष मीडिया

[ctx: @action:title]
en: Search Messages
sa: सन्देशान् अन्वेष्टुम्

en: Find messages…
sa: सन्देशान् अन्वेष्टुम्...

en: Enter text to start searching
sa: अन्वेषणं आरभ्य पाठं प्रविशन्तु

en: No messages found
sa: न सन्देशाः प्राप्ताः

[ctx: @action]
en: Search Rooms
sa: कक्षेषु अन्वेषणं कुर्वन्तु

[ctx: @action:inmenu]
en: Notifications
sa: अधिसूचना

[ctx: As in 'notify when the user is mentioned or the message contains a set keyword']
en: @Mentions and Keywords
sa: @उल्लेख तथा कीवर्ड

[ctx: @action:inmenu]
en: Room Settings
sa: कक्षस्य सेटिंग्स्

en: Muted room
sa: निःशब्दः कक्षः

en: Configure room
sa: कक्षं विन्यस्यताम्

[ctx: @title]
en: Find your friends
sa: मित्राणि अन्वेष्यताम्

[ctx: Collapse <section name>]
en: Collapse %1
sa: पतनम् %1

[ctx: Expand <section name]
en: Expand %1
sa: %1 विस्तारयन्तु

[ctx: Join <name of a space>]
en: Join %1
sa: %1 सह सम्मिलितं कुर्वन्तु

[ctx: 'Space' is a matrix space]
en: View Space
sa: अन्तरिक्षं पश्यन्तु

[ctx: 'Space' is a matrix space]
en: Space Settings
sa: स्पेस सेटिंग्स्

en: View notifications
sa: सूचनाः पश्यन्तु

[ctx: @title:window]
en: Edit Account
sa: खाता सम्पादयतु

en: Upload new avatar
sa: नव अवतार अपलोड करें

en: Remove current avatar
sa: वर्तमान अवतारं निष्कासयन्तु

[ctx: @title:group]
en: User Information
sa: उपयोक्तृसूचना

en: Display Name:
sa: प्रदर्शननाम :

en: Label:
sa: नामपत्र:

en: Work
sa: कार्यम्‌

[ctx: @action:button]
en: Show QR Code
sa: QR कोड दर्शयतु

en: Save
sa: रक्ष्

[ctx: @title:group]
en: Password
sa: समाभाष्

[ctx: @title:group]
en: Email Addresses
sa: ईमेल पता

[ctx: @title:group]
en: Phone Numbers
sa: दूरभाषसङ्ख्याः

[ctx: @title:group]
en: Identity Server
sa: परिचयसर्वरः

[ctx: @title:group]
en: Server Information
sa: सर्वर सूचना

en: Homeserver url
sa: होमसर्वर url

[ctx: @title:group]
en: Account Management
sa: लेखा प्रबन्धन

[ctx: @title:window]
en: Accounts
sa: लेखा

en: Account editor
sa: खाता सम्पादक

[ctx: @title:group]
en: Accounts
sa: लेखा

en: Add Account
sa: खाता योजयतु

[ctx: @title:window]
en: Appearance
sa: स्वरूपम्‌

en: Use compact room list
sa: संकुचितकक्षसूचिकायाः उपयोगं कुर्वन्तु

en: Bubbles
sa: बुदबुदाः

en: Compact
sa: संकुचित

en: Use transparent chat page
sa: पारदर्शी गपशपपृष्ठस्य उपयोगं कुर्वन्तु

en: Transparency
sa: पारदर्शिता

en: Only enabled if the transparent chat page is enabled.
sa: केवलं तदा एव सक्षमं यदा पारदर्शकं गपशपपृष्ठं सक्षमम् अस्ति ।

en: Show your messages on the right
sa: दक्षिणतः स्वसन्देशान् दर्शयतु

en: In chat
sa: चटपटे

en: In sidebar
sa: पार्श्वपट्टिकायां

en: Color theme
sa: रङ्ग विषय

[ctx: @title:dialog]
en: Confirm Account Deactivation
sa: खाता निष्क्रियीकरणस्य पुष्टिः कुर्वन्तु

en: Your account will be permanently disabled.
    This cannot be undone.
    Your Matrix ID will not be available for new accounts.
    Your messages will stay available.
sa: भवतः खातं स्थायिरूपेण निष्क्रियं भविष्यति।
    एतत् निवर्तयितुं न शक्यते।
    नूतनलेखानां कृते भवतः Matrix ID उपलब्धं न भविष्यति।
    भवतः सन्देशाः उपलब्धाः एव तिष्ठन्ति।

[ctx: @label:textbox]
en: Password
sa: समाभाष्

en: Deactivate account
sa: खातं निष्क्रियं कुर्वन्तु

[ctx: @title:dialog]
en: Activate Encryption
sa: एन्क्रिप्शन सक्रियं कुर्वन्तु

en: It will not be possible to deactivate the encryption after it is enabled.
sa: सक्षमीकरणानन्तरं गुप्तीकरणं निष्क्रियं कर्तुं न शक्यते ।

en: Activate Encryption
sa: एन्क्रिप्शन सक्रियं कुर्वन्तु

[ctx: @label]
en: %1, Last activity: %2
sa: %1, अन्तिमक्रिया: %2

en: New device name
sa: नवीनं यन्त्रनाम

en: Cancel editing display name
sa: सम्पादनं प्रदर्शननाम रद्दं कुर्वन्तु

en: Confirm new display name
sa: नूतनं प्रदर्शननाम पुष्टयन्तु

[ctx: This device is verified]
en: Verified
sa: सत्यापित

[ctx: @title:window]
en: Devices
sa: यन्त्राणि

[ctx: @info:group]
en: This Device
sa: एतत् यन्त्रम्

[ctx: @info:group]
en: Verified Devices
sa: सत्यापितयन्त्राणि

[ctx: @info:group]
en: Unverified Devices
sa: असत्यापितयन्त्राणि

[ctx: @info:group]
en: Devices without Encryption Support
sa: एन्क्रिप्शन समर्थनं विना उपकरणानि

en: Please login to view the signed-in devices for your account.
sa: कृपया स्वस्य खातेः प्रवेशितयन्त्राणि द्रष्टुं प्रवेशं कुर्वन्तु ।

[ctx: @title:window]
en: Add Sticker
sa: स्टिकरं योजयन्तु

[ctx: @title:window]
en: Edit Sticker
sa: स्टिकरं सम्पादयतु

[ctx: @title:window]
en: Add Emoji
sa: इमोजी योजयतु

[ctx: @title:window]
en: Edit Emoji
sa: इमोजी सम्पादयतु

[ctx: @info:group]
en: Sticker
sa: स्टिकर

[ctx: @info:group]
en: Emoji
sa: इमोजी

en: Change Image
sa: चित्रं परिवर्तयतु

en: Set Image
sa: चित्रं सेट् कुर्वन्तु

en: Shortcode:
sa: लघुसङ्केतः :

en: Description:
sa: वर्णनम्‌:

[ctx: @title]
en: Edit Emoji
sa: इमोजी सम्पादयतु

[ctx: @title]
en: Edit Sticker
sa: स्टिकरं सम्पादयतु

[ctx: As in 'This sticker/emoji has no description']
en: No Description
sa: न वर्णनम्

[ctx: @title]
en: Add Emoji
sa: इमोजी योजयतु

[ctx: @title]
en: Add Sticker
sa: स्टिकरं योजयन्तु

en: Add Emoji
sa: इमोजी योजयतु

en: Add Sticker
sa: स्टिकरं योजयन्तु

[ctx: @title:window]
en: Stickers & Emojis
sa: स्टिकर एवं इमोजी

[ctx: @title:group]
en: Emojis
sa: इमोजीज

[ctx: @title:group]
en: Stickers
sa: स्टिकर

[ctx: @title:window]
en: Export Keys
sa: निर्यात कुञ्जी

[ctx: @label:textbox]
en: Passphrase:
sa: गुप्तवाक्यम् :

en: A passphrase to secure your key backup. It should not be your account password.
sa: भवतः कुञ्जी-बैकअपं सुरक्षितं कर्तुं गुप्तवाक्यम् । भवतः खातेः गुप्तशब्दः न भवेत् ।

[ctx: @action:button]
en: Export keys
sa: कुञ्जिकाः निर्यातयन्तु

[ctx: @info]
en: Keys exported successfully
sa: कीलानि सफलतया निर्यातितानि

[ctx: @info]
en: Unknown error
sa: अज्ञातदोषः

[ctx: @title:window]
en: Notifications
sa: अधिसूचना

en: Enable notifications for this account
sa: अस्य खातेः सूचनाः सक्षमाः कुर्वन्तु

[ctx: @title:group]
en: Room Notifications
sa: कक्ष अधिसूचना

[ctx: @title:group]
en: @Mentions
sa: @उल्लेखयति

[ctx: @title:group]
en: Keywords
sa: कीवर्ड

en: Keyword…
sa: कीवर्ड...

en: Add keyword
sa: कीवर्ड योजयतु

[ctx: @title:group]
en: Invites
sa: आमन्त्रयति

[ctx: @title:group]
en: Unknown
sa: अज्ञात

en: New identity server url
sa: नवीनपरिचयसर्वर url

[ctx: @action:button]
en: Cancel editing identity server url
sa: सम्पादनं परिचयसर्वर url रद्दं कुर्वन्तु

[ctx: @action:button]
en: Confirm new identity server url
sa: नूतनपरिचयसर्वर url पुष्टयन्तु

en: The entered url is not a valid identity server
sa: प्रविष्टः url वैधः परिचयसर्वरः नास्ति

en: The entered url is already configured as your identity server
sa: प्रविष्टं url पूर्वमेव भवतः परिचयसर्वररूपेण विन्यस्तम् अस्ति

[ctx: @action:button]
en: Edit identity server url
sa: परिचयसर्वर url सम्पादयन्तु

[ctx: @action:button]
en: Remove identity server
sa: परिचयसर्वरं निष्कासयन्तु

[ctx: @title:window]
en: Ignored Users
sa: उपेक्षिताः उपयोक्तारः

[ctx: Placeholder message when no user is ignored]
en: No ignored users
sa: उपेक्षिताः उपयोक्तारः नास्ति

[ctx: @action:button]
en: Unignore this user
sa: अस्य उपयोक्तुः अवहेलनां कुर्वन्तु

[ctx: @title:window]
en: Import Keys
sa: आयात कुञ्जी

[ctx: @action:button]
en: Choose backup file
sa: बैकअप सञ्चिकां चिनोतु

[ctx: @action:button]
en: Import keys
sa: कील आयात करें

[ctx: @info]
en: Invalid passphrase
sa: अमान्यगुप्तवाक्यम्

[ctx: @info]
en: Invalid key backup data
sa: अमान्यः कुञ्जी-बैकअप-दत्तांशः

[ctx: Room permission type]
en: Default power level to send messages
sa: सन्देशान् प्रेषयितुं पूर्वनिर्धारितशक्तिस्तरः

[ctx: Room permission type]
en: Invite users
sa: उपयोक्तृन् आमन्त्रयन्तु

[ctx: Room permission type]
en: Kick users
sa: उपयोक्तृभ्यः किक

[ctx: Room permission type]
en: Ban users
sa: उपयोक्तारं प्रतिबन्धयति

[ctx: Room permission type]
en: Remove messages sent by other users
sa: अन्यैः उपयोक्तृभिः प्रेषिताः सन्देशाः निष्कासयन्तु

[ctx: Room permission type]
en: Send reactions
sa: प्रतिक्रियाः प्रेषयन्तु

[ctx: Room permission type]
en: Remove their own messages
sa: स्वकीयान् सन्देशान् निष्कासयन्तु

[ctx: Room permission type]
en: Change user permissions
sa: उपयोक्तृअनुमतिः परिवर्तयन्तु

[ctx: Room permission type]
en: Change the room name
sa: कक्षस्य नाम परिवर्तयन्तु

[ctx: Room permission type]
en: Change the room avatar
sa: कक्षस्य अवतारं परिवर्तयतु

[ctx: Room permission type]
en: Change the room canonical alias
sa: कक्षस्य कैनोनिकल उपनाम परिवर्तयन्तु

[ctx: Room permission type]
en: Change the room topic
sa: कक्षस्य विषयं परिवर्तयन्तु

[ctx: Room permission type]
en: Enable encryption for the room
sa: कक्षस्य कृते एन्क्रिप्शनं सक्षमं कुर्वन्तु

[ctx: Room permission type]
en: Change the room history visibility
sa: कक्षस्य इतिहासस्य दृश्यतां परिवर्तयन्तु

[ctx: Room permission type]
en: Upgrade the room
sa: कक्षस्य उन्नयनं कुर्वन्तु

[ctx: Room permission type]
en: Set the room server access control list (ACL)
sa: कक्षसर्वरप्रवेशनियन्त्रणसूचीं (ACL) सेट् कुर्वन्तु ।

[ctx: Room permission type]
en: Set the children of this space
sa: अस्य स्थानस्य बालकान् सेट् कुर्वन्तु

[ctx: Room permission type]
en: Set the parent space of this room
sa: अस्य कक्षस्य मातापितृस्थानं सेट् कुर्वन्तु

[ctx: Notification type]
en: Enable notifications for this account
sa: अस्य खातेः सूचनाः सक्षमाः कुर्वन्तु

[ctx: Notification type]
en: Messages in one-to-one chats
sa: एकैकं गपशपेषु सन्देशाः

[ctx: Notification type]
en: Encrypted messages in one-to-one chats
sa: एकैकं गपशपेषु एन्क्रिप्टेड् सन्देशाः

[ctx: Notification type]
en: Messages in group chats
sa: समूहचर्चायां सन्देशाः

[ctx: Notification type]
en: Messages in encrypted group chats
sa: एन्क्रिप्टेड् ग्रुप् गपशपेषु सन्देशाः

[ctx: Notification type]
en: Room upgrade messages
sa: कक्ष उन्नयनसन्देशाः

[ctx: Notification type]
en: Messages containing my display name
sa: मम प्रदर्शननाम युक्ताः सन्देशाः

[ctx: Notification type]
en: Messages which mention my Matrix user ID
sa: सन्देशाः येषु मम Matrix user ID इत्यस्य उल्लेखः अस्ति

[ctx: Notification type]
en: Messages which mention a room
sa: सन्देशाः येषु कक्षस्य उल्लेखः भवति

[ctx: Notification type]
en: Messages containing the local part of my Matrix ID
sa: मम Matrix ID इत्यस्य स्थानीयभागं युक्ताः सन्देशाः

[ctx: Notification type]
en: Whole room (@room) notifications
sa: सम्पूर्ण कक्ष (@ कक्ष) सूचनाएँ

[ctx: Notification type]
en: Invites to a room
sa: कक्षे आमन्त्रयति

[ctx: Notification type]
en: Call invitation
sa: आह्वान आमन्त्रणम्

[ctx: @title:window]
en: General
sa: सामान्य

[ctx: @title:group]
en: General Settings
sa: सामान्य सेटिंग्स्

en: Show in System Tray
sa: System Tray इत्यत्र दर्शयतु

en: Minimize to system tray on startup
sa: स्टार्टअप इत्यत्र सिस्टम् ट्रे यावत् न्यूनीकरोतु

en: Automatically hide/unhide the room information when resizing the window
sa: विण्डो इत्यस्य आकारं परिवर्तयन्ते सति कक्षस्य सूचनां स्वयमेव गोपयन्तु/अगोपयन्तु

en: Show all rooms in "Home" tab
sa: "Home" ट्याब् मध्ये सर्वाणि कक्ष्यानि दर्शयतु

[ctx: @title:group]
en: Room List Sort Order
sa: कक्षसूची क्रमबद्धक्रमः

[ctx: As in 'sort something alphabetically']
en: Alphabetical
sa: वर्णमालानुसारम्

[ctx: @option:radio]
en: Custom
sa: स्वच्छन्दः

en: Show deleted messages
sa: विलोपितसन्देशान् दर्शयतु

en: Show state events
sa: राज्यस्य घटनाः दर्शयन्तु

en: Show leave and join events
sa: अवकाशं दर्शयन्तु, आयोजनेषु सम्मिलितं च कुर्वन्तु

en: Show name change events
sa: नामपरिवर्तनघटनानि दर्शयतु

en: Show avatar update events
sa: अवतार अद्यतनघटनानि दर्शयतु

[ctx: Chat Editor]
en: Editor
sa: सम्पादक

en: Use s/text/replacement syntax to edit your last message
sa: स्वस्य अन्तिमसन्देशस्य सम्पादनार्थं s/text/replacement syntax इत्यस्य उपयोगं कुर्वन्तु

en: Developer Settings
sa: विकासक सेटिंग्स्

en: Enable developer tools
sa: विकासकसाधनं सक्षमं कुर्वन्तु

en: Open Developer Tools
sa: विकासकसाधनं उद्घाटयन्तु

en: Developer Tools
sa: विकासकसाधनम्

[ctx: @title:group]
en: Default Settings
sa: पूर्वनिर्धारित सेटिंग्स्

[ctx: @title:window]
en: Security & Safety
sa: सुरक्षा एवं सुरक्षा

[ctx: @action:button]
en: Ignored Users
sa: उपेक्षिताः उपयोक्तारः

[ctx: @label:checkbox]
en: Hide images and videos by default
sa: पूर्वनिर्धारितरूपेण चित्राणि, विडियो च गोपयन्तु

[ctx: @info]
en: When this option is enabled, images and videos are only shown after a button is clicked.
sa: यदा एषः विकल्पः सक्षमः भवति तदा चित्राणि, भिडियो च केवलं बटन् क्लिक् कृत्वा एव दर्शिताः भवन्ति ।

[ctx: @info]
en: Your server does not support this setting.
sa: भवतः सर्वरः एतत् सेटिङ्ग् समर्थयति न ।

[ctx: @title:group]
en: Encryption
sa: एन्क्रिप्शन

[ctx: @action:button]
en: Import Keys
sa: आयात कुञ्जी

[ctx: @title]
en: Import Keys
sa: आयात कुञ्जी

[ctx: @info]
en: Keys imported successfully
sa: कीलानि सफलतया आयातानि

[ctx: @action:button]
en: Export Keys
sa: निर्यात कुञ्जी

[ctx: @title]
en: Export Keys
sa: निर्यात कुञ्जी

en: General
sa: सामान्य

en: Appearance
sa: स्वरूपम्‌

en: Notifications
sa: अधिसूचना

[ctx: @title]
en: Security & Safety
sa: सुरक्षा एवं सुरक्षा

en: Accounts
sa: लेखा

en: Stickers & Emojis
sa: स्टिकर एवं इमोजी

en: Network Proxy
sa: संजाल प्रॉक्सी

en: Devices
sa: यन्त्राणि

en: About NeoChat
sa: NeoChat विषये

[ctx: @title:group]
en: About
sa: विषये

en: About KDE
sa: KDE विषये

[ctx: @title:window]
en: Proxy
sa: प्रॉक्सी

en: System Default
sa: प्रणाली पूर्वनिर्धारित

en: No Proxy
sa: न प्रॉक्सी

en: HTTP
sa: एचटीटीपी

en: Socks5
sa: मोजा5

en: Proxy Settings
sa: प्रॉक्सी सेटिंग्स्

en: Host
sa: निमन्त्रकः

en: Port
sa: पोताश्रय

en: User
sa: उपयोक्ता

en: Apply
sa: आचरतु

en: Disable notifications
sa: सूचनाः निष्क्रियं कुर्वन्तु

en: Enable notifications
sa: सूचनाः सक्षमाः कुर्वन्तु

en: Mute notifications
sa: सूचनाः निःशब्दाः कुर्वन्तु

en: Unmute notifications
sa: सूचनां म्यूटं कुर्वन्तु

[ctx: As in clicking this button will switch off highlights for messages that match this rule]
en: Disable message highlights
sa: सन्देशस्य प्रकाशनं निष्क्रियं कुर्वन्तु

[ctx: As in clicking this button will switch on highlights for messages that match this rule]
en: Enable message highlights
sa: सन्देशस्य प्रकाशनं सक्षमं कुर्वन्तु

en: Delete keyword
sa: कीवर्ड विलोपयतु

[ctx: @title:dialog]
en: Enter password
sa: गुप्तशब्दं प्रविशतु

[ctx: @label:textbox]
en: Password:
sa: समाभाष्:

[ctx: @title]
en: Edit User Power Level
sa: उपयोक्तृशक्तिस्तरं सम्पादयन्तु

en: New power level
sa: नवीन शक्ति स्तर

en: Confirm
sa: दृढी करोतु

[ctx: @action:button]
en: Add new official parent
sa: नूतनं आधिकारिकं मातापितरं योजयन्तु

[ctx: @option:check]
en: Encryption
sa: एन्क्रिप्शन

[ctx: @option:check]
en: Access
sa: अभिगमः

[ctx: @option:check]
en: Private (invite only)
sa: निजी (केवलं आमन्त्रणम्)

[ctx: @option:check]
en: Space members
sa: अन्तरिक्ष सदस्य

[ctx: @option:check]
en: Knock
sa: ठोकतु

[ctx: @option:check]
en: Public
sa: सार्वजनिक

[ctx: @option:check]
en: Anyone can find and join.
sa: कोऽपि अन्विष्य सम्मिलितुं शक्नोति।

[ctx: @option:check]
en: Message history visibility
sa: सन्देश इतिहास दृश्यता

[ctx: @option:check]
en: Anyone
sa: किमपि

[ctx: @option:check]
en: Anyone, regardless of whether they have joined, can view history.
sa: कोऽपि सम्मिलितः वा न वा इति न कृत्वा इतिहासं द्रष्टुं शक्नोति ।

[ctx: @option:check]
en: Members only
sa: सदस्याः एव

[ctx: @option:check]
en: All members can view the entire message history, even before they joined.
sa: सर्वे सदस्याः सम्पूर्णं सन्देश-इतिहासं द्रष्टुं शक्नुवन्ति, तेषां सम्मिलितस्य पूर्वमपि ।

[ctx: @option:check]
en: Members only (since invite)
sa: सदस्याः एव (आमन्त्रणात्)

[ctx: @option:check]
en: New members can view the message history from the point they were invited to the room.
sa: नवीनसदस्याः कक्षे आमन्त्रितस्थानात् एव सन्देश-इतिहासम् द्रष्टुं शक्नुवन्ति ।

[ctx: @option:check]
en: Members only (since joining)
sa: सदस्याः एव (सहयोगात्)

[ctx: @option:check]
en: New members can view the message history from the point they joined the room.
sa: नवीनसदस्याः कक्षे सम्मिलितस्य बिन्दुतः सन्देशस्य इतिहासं द्रष्टुं शक्नुवन्ति।

[ctx: @title:window]
en: Space Settings
sa: स्पेस सेटिंग्स्

[ctx: @title:window]
en: Room Settings
sa: कक्षस्य सेटिंग्स्

[ctx: @title:dialog]
en: Custom Room Sort Order
sa: स्वच्छन्दकक्ष्या-वर्गायोजनः

[ctx: As in first sort chat rooms by the parameter]
en: first:
sa: प्रथमः:

[ctx: As in then sort chat rooms by the parameter]
en: then:
sa: ततः:

[ctx: @button]
en: Up
sa: उपरि

[ctx: @button]
en: Down
sa: अधः

[ctx: @button]
en: Remove
sa: अपाकरोति

[ctx: @action:button]
en: Add parameter
sa: परिमाणं जोडयतु।

[ctx: @title:dialog]
en: Select Parameter to Add
sa: जोड्यताम् परिमाणः

[ctx: @title]
en: Select new official parent
sa: नवीन आधिकारिक अभिभावक चयन करें

[ctx: @action:button]
en: Pick room
sa: कक्षं चिनुत

[ctx: @title]
en: Choose Parent Space
sa: मातापितृस्थानं चिनोतु

en: Set this room as a child of the space %1
sa: एतत् कक्षं %1 इत्यस्य रिक्तस्थानस्य बालकरूपेण सेट् कुर्वन्तु

en: You do not have a high enough privilege level in the parent to set this state
sa: एतां स्थितिं सेट् कर्तुं भवतः मातापितृषु पर्याप्तं उच्चं विशेषाधिकारस्तरं नास्ति

en: The selected room is not a space
sa: चयनितः कक्षः अवकाशः नास्ति

en: You do not have the privileges to complete this action
sa: एतत् कार्यं पूर्णं कर्तुं भवतः विशेषाधिकारः नास्ति

en: Make this space the canonical parent
sa: एतत् स्थानं विहितं मातापितरं कुरुत

[ctx: @action:button]
en: Ok
sa: अस्तु

[ctx: @title]
en: Select Spaces
sa: Spaces इति चयनं कुर्वन्तु

en: %1. Please follow the instructions there and then click the button above
sa: %1. तत्र निर्देशान् अनुसृत्य ततः उपरि बटनं नुदन्तु

en: We've sent you an email
sa: वयं भवद्भ्यः ईमेल प्रेषितवन्तः

en: We've sent you a text message
sa: वयं भवद्भ्यः पाठसन्देशं प्रेषितवन्तः

en: The entered email is not valid
sa: प्रविष्टं ईमेल वैधं नास्ति

en: The entered phone number is not valid
sa: प्रविष्टः दूरभाषसङ्ख्या वैधः नास्ति

en: The email has not been verified. Please go to the email and follow the instructions there and then click the button above
sa: ईमेल सत्यापितं न कृतम्। कृपया ईमेल मध्ये गत्वा तत्र निर्देशान् अनुसृत्य ततः उपरि बटनं नुदन्तु

en: The phone number has not been verified. Please go to the text message and follow the instructions there and then click the button above
sa: दूरभाषसङ्ख्या सत्यापितं नास्ति। कृपया पाठसन्देशं गत्वा तत्रत्याः निर्देशान् अनुसृत्य ततः उपरि स्थापितं बटनं नुदन्तु

[ctx: @action:button]
en: Hide
sa: गोपयतु

[ctx: @action:button]
en: Remove
sa: अपाकरोति

[ctx: @action:button]
en: Complete
sa: पूर्णं करोतु

[ctx: @label:textbox]
en: Country Code for new phone number
sa: नूतनस्य दूरभाषसङ्ख्यायाः कृते देशसङ्केतः

[ctx: @label:textbox]
en: New Email Address:
sa: नवीनं ईमेल-सङ्केतं :

[ctx: @label:textbox]
en: New Phone Number:
sa: नवीनं दूरभाषसङ्ख्या :

en: %1. Please follow the instructions there and then click the button below
sa: %1. तत्र निर्देशान् अनुसृत्य ततः अधोलिखितं बटनं नुदन्तु

en: Incorrect password entered
sa: अशुद्धगुप्तशब्दः प्रविष्टः

en: The email has not been verified. Please go to the email and follow the instructions there and then click the button below
sa: ईमेल सत्यापितं न कृतम्। कृपया ईमेल मध्ये गत्वा तत्र निर्देशान् अनुसृत्य ततः अधोलिखितं बटनं नुदन्तु

en: The phone number has not been verified. Please go to the text message and follow the instructions there and then click the button below
sa: दूरभाषसङ्ख्या सत्यापितं नास्ति। कृपया पाठसन्देशे गत्वा तत्र निर्देशान् अनुसृत्य ततः अधोलिखितं बटनं नुदन्तु

[ctx: @action:button Add new email or phone number]
en: Add
sa: संयोजयति

[ctx: @action:button As in 'go back']
en: Back
sa: पृष्ठभागः

[ctx: @title]
en: Remove Child
sa: बालकं निष्कासयतु

en: The child %1 will be removed from the space %2
sa: %1 इति बालकः %2 स्थानात् निष्कासितः भविष्यति

en: The current space is the official parent of this room, should this be cleared?
sa: वर्तमानं स्थानं अस्य कक्षस्य आधिकारिकः मातापिता अस्ति, एतत् स्वच्छं कर्तव्यम् वा?

en: You do not have a high enough privilege level in the child to set this state
sa: भवतः बालके एतां स्थितिं निर्धारयितुं पर्याप्तं उच्चं विशेषाधिकारस्तरं नास्ति

[ctx: @option:check The canonical parent is the default one if a room has multiple parent spaces.]
en: Make this space the canonical parent
sa: एतत् स्थानं विहितं मातापितरं कुरुत

en: Suggested
sa: सुझावः दत्तः

[ctx: number of room members]
en: %1 member -  | %1 members -
sa[0]: %1 सदस्यः - ९.
sa[1]: %1 सदस्याः - .

[ctx: number of room members]
en: %1 member | %1 members
sa[0]: %1 सदस्यः
sa[1]: %1 सदस्याः

[ctx: @button]
en: Add new room
sa: नूतनं कक्षं योजयन्तु

[ctx: @button]
en: Make Suggested
sa: सुझातं कुरुत

[ctx: @title:dialog]
en: Remove Message
sa: सन्देशं निष्कासयन्तु

[ctx: @action:button 'Remove' as in 'Remove this message']
en: Remove
sa: अपाकरोति

[ctx: @action:inmenu As in 'Forward this message']
en: Forward…
sa: अग्रतः…

[ctx: @title]
en: Forward Message
sa: अग्रे सन्देशः

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Image
sa: चित्रं उद्घाटयतु

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Image…
sa: चित्रं रक्षतु...

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Image
sa: प्रतिलिपि चित्रम्

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Link Address
sa: लिङ्क पता प्रतिलिपि कुर्वन्तु

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Text
sa: पाठ प्रतिलिपि कुर्वन्तु

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Message Link
sa: प्रतिलिपि सन्देश लिङ्क

[ctx: @title:dialog]
en: Report Message
sa: रिपोर्ट् सन्देशः

[ctx: @action:button 'Report' as in 'Report this event to the administrators']
en: Report
sa: वृत्तान्तः

[ctx: @title]
en: Report Message
sa: रिपोर्ट् सन्देशः

en: 1 user:  | %1 users:
sa[0]: १ उपयोक्ता :
sa[1]: %1 उपयोक्तारः:

[ctx: A member who is not in the room has been requested.]
en: unknown member
sa: अज्ञात सदस्य

[ctx: list separator]
en: ,
sa: , ९.

en: This room continues another conversation.
sa: अयं कक्षः अन्यं वार्तालापं निरन्तरं करोति।

en: See older messages…
sa: प्राचीनसन्देशान् पश्यन्तु...

en: React
sa: प्रतिक्रियां कुरुत

[ctx: Relative time since the room was last read]
en: Last read: %1
sa: अन्तिमपठनं: %1

en: This room has been replaced.
sa: अयं कक्षः प्रतिस्थापितः अस्ति।

en: See new room…
sa: नूतनं कक्षं पश्यन्तु...

en: This is the beginning of the chat. There are no historical messages beyond this point.
sa: इति चटस्य आरम्भः । अस्मात् परं ऐतिहासिकसन्देशाः नास्ति ।

[ctx: Message displayed when some users are typing]
en: %2 is typing | %2 are typing
sa[0]: %2 टङ्कयति
sa[1]: %2 टङ्कयन्ति
