neochat - en to sk translation catalogue (228 entries)

en: Login Failed: Access Token invalid or revoked
sk: Prihlásenie zlyhalo: Prístupový token je neplatný alebo odvolaný

en: Login Failed: %1
sk: Prihlásenie zlyhalo: %1

en: Network Error: %1
sk: Chyba siete: %1

en: The room id you are trying to join is not valid
sk: Miestnosť, do ktorej sa pokúšate pripojiť, je neplatná

en: Network Error
sk: Chyba siete

en: Client for the matrix communication protocol
sk: Klient pre komunikačný protokol matrix

en: Media id '%1' doesn't follow server/mediaId pattern
sk: ID média „%1“ nezodpovedá vzoru server/mediaId

en: Image request has been cancelled
sk: Žiadosť o obrázok bola zrušená

en: Prepends ¯\_(ツ)_/¯ to a plain-text message
sk: Pridá ¯\_(ツ)_/¯ na začiatok textovej správy

en: Prepends ( ͡° ͜ʖ ͡°) to a plain-text message
sk: Pridá ( ͡° ͜ʖ ͡°) na začiatok textovej správy

[ctx: [action 1, action 2] and [action 3]]
en:  and
sk:  a

en: <i>[This message was deleted]</i>
sk: <i>[Táto správa bola odstránená]</i>

en: <i>[This message was deleted: %1]</i>
sk: <i>[Táto správa bola odstránená: %1]</i>

en: [REDACTED]
sk: [REVIDOVANÉ]

en: [REDACTED: %1]
sk: [REVIDOVANÉ: %1]

[ctx: Separate the usernames of users]
en:  and
sk:  a

[ctx: %1 is the number of other users]
en:  and %1 other |  and %1 others
sk[0]:  a %1 ďalší
sk[1]:  a %1 ďalší
sk[2]:  a %1 ďalších

[ctx: %2 is the users who reacted and %3 the emoji that was given]
en: %2 reacted with %3 | %2 reacted with %3
sk[0]: %2 reagovali s %3
sk[1]: %2 reagovali s %3
sk[2]: %2 reagovalo s %3

en: Invited
sk: Pozvaný

en: Favorite
sk: Obľúbené

en: Direct Messages
sk: Priame správy

en: Normal
sk: Normálne

en: Low priority
sk: Nízka priorita

en: Spaces
sk: Medzery

en: Today
sk: Dnes

en: Yesterday
sk: Včera

en: The day before yesterday
sk: Predvčerom

en: a file
sk: súbor

en: reinvited %1 to the room
sk: znovu pozval %1 do miestnosti

en: joined the room (repeated)
sk: pripojil sa k miestnosti (opakovane)

en: invited %1 to the room
sk: pozval %1 do miestnosti

en: joined the room
sk: sa pripojil k miestnosti

[ctx: their refers to a singular user]
en: cleared their display name
sk: vymazali svoje zobrazované meno

[ctx: their refers to a singular user]
en: changed their display name to %1
sk: zmenili svoje zobrazované meno na %1

en:  and
sk:  a

[ctx: their refers to a singular user]
en: cleared their avatar
sk: vymazali svojho avatara

en: set an avatar
sk: nastavil avatar

[ctx: their refers to a singular user]
en: updated their avatar
sk: aktualizovali avatara

en: withdrew %1's invitation
sk: stiahol pozvanie %1

en: rejected the invitation
sk: odmietol pozvanie

en: unbanned %1
sk: zrušený zákaz prístupu %1

en: has put %1 out of the room: %2
sk: dal %1 z miestnosti: %2

en: left the room
sk: opustil miestnosť

en: banned %1 from the room: %2
sk: zakázal %1 z miestnosti: %2

en: made something unknown
sk: urobil niečo neznáme

en: cleared the room main alias
sk: vyčistil hlavný alias miestnosti

en: set the room main alias to: %1
sk: nastaviť hlavný alias miestnosti na: %1

en: cleared the room name
sk: vyčistil názov miestnosti

en: set the room name to: %1
sk: nastavil názov miestnosti na: %1

en: cleared the topic
sk: vyčistil tému

en: set the topic to: %1
sk: nastavil tému na: %1

en: changed the room avatar
sk: zmenil avatara miestnosti

en: activated End-to-End Encryption
sk: aktivoval End-to-End šifrovanie

en: upgraded the room to version %1
sk: Aktualizoval miestnosť na verziu %1

en: created the room, version %1
sk: vytvoril miestnosť, verzia %1

en: updated %1 state
sk: aktualizoval %1 stav

en: updated %1 state for %2
sk: aktualizoval %1 stav pre %2

en: Unknown event
sk: Neznáma udalosť

en: Open NeoChat in this room
sk: Otvoriť NeoChat v tejto miestnosti

en: Reply
sk: Odpovedať

en: Reply...
sk: Odpovedať...

en: Accept Invitation
sk: Prijať pozvánku

en: Attachment:
sk: Príloha:

en: Edit
sk: Upraviť

en: Attach an image or file
sk: Pripojiť obrázok alebo súbor

en: Send message
sk: Odoslať správu

en: Close
sk: Zatvoriť

en: React
sk: Reagovať

en: Accept this invitation?
sk: Prijať pozvanie?

en: Reject
sk: Odmietnuť

en: Accept
sk: Prijať

[ctx: @title]
en: Select a Homeserver
sk: Vyberte domáci server

en: Homeserver:
sk: Domáci server:

en: Other...
sk: Iný...

[ctx: @action:button]
en: Continue
sk: Pokračovať

[ctx: @title]
en: Login
sk: Prihlásenie

en: Enter your Matrix ID
sk: Zadajte svoje Matrix ID

en: Loading…
sk: Načítava sa…

en: Login Methods
sk: Metódy prihlásenia

en: Login with password
sk: Prihlásiť sa pomocou hesla

en: Login with single sign-on
sk: Prihláste sa pomocou jednotného prihlásenia

en: Login
sk: Prihlásenie

en: Register
sk: Registrovať sa

en: Welcome
sk: Vitajte

[ctx: @title]
en: Password
sk: Heslo

en: Enter your password
sk: Zadajte svoje heslo

[ctx: @action:button]
en: Login
sk: Prihlásenie

en: Complete the authentication steps in your browser
sk: Dokončite kroky overenia totožnosti v prehliadači

[ctx: @action:button]
en: Back
sk: Späť

[ctx: tooltip for a button on a message; offers ability to download its file]
en: Download
sk: Stiahnuť

[ctx: tooltip for a button on a message; offers ability to open its downloaded file with an appropriate application]
en: Open File
sk: Otvoriť súbor

[ctx: Relative time since the room was last read]
en: Last read: %1
sk: Naposledy prečítané: %1

en: Choose local file
sk: Vybrať miestny súbor

en: Clipboard image
sk: Obrázok schránky

en: Jump to first unread message
sk: Skočiť na prvú neprečítanú správu

en: Jump to latest message
sk: Prejsť na najnovšiu správu

en: Drag items here to share them
sk: Presuňte položky sem na zdieľanie

[ctx: Message displayed when some users are typing]
en: %2 is typing | %2 are typing
sk[0]: %2 píše
sk[1]: %2 píšu
sk[2]: %2 píšu

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Create a Room
sk: Vytvoriť miestnosť

en: Room topic:
sk: Téma miestnosti:

en: Please choose a file
sk: Prosím vyberte súbor

en: Confirm
sk: Potvrdiť

[ctx: @title:menu Account detail dialog]
en: Account detail
sk: Podrobnosti konta

en: Unignore this user
sk: Prestať ignorovať tohto požívateľa

en: Ignore this user
sk: Ignorovať tohto používateľa

en: Kick this user
sk: Vyhodiť tohto používateľa

en: Ban this user
sk: Zakázať tomuto používateľovi prístup

en: Unban this user
sk: Povoliť tomuto používateľovi prístup

en: Open a private chat
sk: Otvoriť súkromný chat

en: User consent
sk: Používateľský súhlas

en: Your homeserver requires you to agree to its terms and conditions before being able to use it. Please click the button below to read them.
sk: Váš domovský server vyžaduje, aby ste pred jeho použitím súhlasili s jeho zmluvnými podmienkami. Ak si ich chcete prečítať, kliknite na tlačidlo nižšie.

en: Open
sk: Otvoriť

en: Start a chat
sk: Začať rozhovor

en: Do you want to start a chat with %1?
sk: Chcete začať rozhovor s %1?

en: Configure
sk: Nastaviť

[ctx: text editing menu action]
en: Undo
sk: Späť

[ctx: text editing menu action]
en: Redo
sk: Znovu

[ctx: text editing menu action]
en: Cut
sk: Vystrihnúť

[ctx: text editing menu action]
en: Copy
sk: Kopírovať

[ctx: text editing menu action]
en: Paste
sk: Vložiť

[ctx: text editing menu action]
en: Delete
sk: Vymazať

[ctx: text editing menu action]
en: Select All
sk: Vybrať všetko

[ctx: menu]
en: File
sk: Súbor

en: Start a Chat
sk: Začať rozhovor

[ctx: menu]
en: New Group…
sk: Nová skupina...

[ctx: menu]
en: Edit
sk: Upraviť

[ctx: menu]
en: View
sk: Zobraziť

[ctx: menu]
en: Window
sk: Okno

[ctx: menu]
en: Exit Full Screen
sk: Ukončiť režim celej obrazovky

[ctx: menu]
en: Help
sk: Pomocník

en: Share
sk: Zdieľať

en: Share the selected media
sk: Zdielať vybraté médiá

en: Sharing failed
sk: Zdieľanie zlyhalo

en: Shared url for image is <a href='%1'>%1</a>
sk: Webová adresa zdieľaného obrázka je <a href='%1'>%1</a>

[ctx: @action]
en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Open Externally
sk: Otvoriť externe

en: Save As
sk: Uložiť ako

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Remove
sk: Odstrániť

en: View Source
sk: Zobraziť zdroj

en: Message Source
sk: Zdroj správy

en: Search for '%1'
sk: Hľadať '%1'

en: Configure Web Shortcuts...
sk: Nastaviť webové skratky...

[ctx: @action:button Undo modification]
en: Undo
sk: Vrátiť

[ctx: @action:button Accept image modification]
en: Accept
sk: Prijať

en: Unable to save file. Check if you have the correct permission to edit the cache directory.
sk: Súbor sa nepodarilo uložiť. Skontrolujte, či máte správne povolenie na úpravu adresára dočasnej pamäte.

[ctx: @action:button Crop an image]
en: Crop
sk: Orezať

[ctx: @action:button Rotate an image to the left]
en: Rotate left
sk: Otočiť vľavo

[ctx: @action:button Rotate an image to the right]
en: Rotate right
sk: Otočiť vpravo

[ctx: @action:button Mirror an image vertically]
en: Flip
sk: Prevrátiť

[ctx: @action:button Mirror an image horizontally]
en: Mirror
sk: Zrkadliť

en: Invite a User
sk: Pozvať používateľa

en: Find a user...
sk: Nájsť používateľa...

en: Add
sk: Pridať

en: No users available
sk: Nie sú k dispozícii žiadni používatelia

en: Send invitation
sk: Odoslať pozvanie

en: Explore Rooms
sk: Prehliadať miestnosti

en: Find a room...
sk: Nájsť miestnosť...

en: View
sk: Zobraziť

en: Join
sk: Pripojiť

en: Joined
sk: Pripojil sa

en: Edit this account
sk: Upraviť tento účet

en: Devices
sk: Zariadenia

en: Logout
sk: Odhlásenie

en: Remove from Favourites
sk: Odstrániť z obľúbených

en: Add to Favourites
sk: Pridať do obľúbených

en: Reprioritize
sk: Zmeniť prioritu

en: Deprioritize
sk: Neuprednostňovať

en: Mark as Read
sk: Označiť ako prečítané

en: Leave Room
sk: Opustiť miestnosť

en: Explore rooms
sk: Prehliadať miestnosti

en: No rooms found
sk: Žiadne miestnosti neboli nájdené

en: Join some rooms to get started
sk: Pripojte sa k niektorým miestnostiam a začnite

en: Search in room directory
sk: Vyhľadajte v adresári miestnosti

en: Configure room
sk: Nastaviť miestnosť

en: NeoChat is offline. Please check your network connection.
sk: NeoChat je offline. Skontrolujte svoje sieťové pripojenie.

en: Chat
sk: Rozhovor

en: Welcome to Matrix
sk: Vitajte v Matrixe

en: No name
sk: Žiadne meno

en: No Canonical Alias
sk: Žiadny kanonický alias

en: No Topic
sk: Žiadna téma

en: Room information
sk: Informácie o miestnosti

en: Room settings
sk: Nastavenia miestnosti

en: Remove room from favorites
sk: Odstrániť miestnosť z obľúbených

en: Make room favorite
sk: Nastaviť miestnosť ako pbľúbenú

en: Members
sk: Členovia

en: General
sk: Všeobecné

en: Security
sk: Bezpečnosť

en: Save
sk: Uložiť

en: This room continues another conversation.
sk: Táto miestnosť pokračuje v ďalšej konverzácii.

en: This room has been replaced.
sk: Táto miestnosť bola nahradená.

[ctx: @option:check]
en: Public
sk: Verejné

en: Apply
sk: Použiť

en: Edit Account
sk: Upraviť účet

en: Name:
sk: Meno:

en: Label:
sk: Popis:

en: Current Password:
sk: Aktuálne heslo:

en: New Password:
sk: Nové heslo:

en: Confirm new Password:
sk: Potvrdiť nové heslo:

en: Passwords do not match
sk: Heslá sa nezhodujú

en: Accounts
sk: Kontá

en: Password changed successfully
sk: Heslo úspešne zmenené

en: Wrong password entered
sk: Zadané nesprávne heslo

en: Unknown problem while trying to change password
sk: Neznámy problém pri pokuse o zmenu hesla

en: Bubbles
sk: Bubliny

en: Compact
sk: Kompaktné

en: Use transparent chat page
sk: Používať priehľadnú stránku chatu

en: Edit device name
sk: Upraviť názov zariadenia

en: Logout device
sk: Odhlásiť zariadenie

en: Remove device
sk: Odstrániť zariadenie

en: Password:
sk: Heslo:

en: Close to system tray
sk: Zatvoriť do systémovej lišty

en: Show leave and join events
sk: Zobraziť udalosti príchodu a odchodu

en: Separated
sk: Oddelené

en: Intermixed
sk: Premiešané

en: Use s/text/replacement syntax to edit your last message
sk: Na úpravu svojej poslednej správy použite syntax s/text/náhrada

en: Appearance
sk: Vzhľad

en: Spell Checking
sk: Kontrola pravopisu

en: About NeoChat
sk: O Neochat

en: Malformed or empty Matrix id
sk: Poškodené alebo prázdne Matrix ID

en: %1 is not a correct Matrix identifier
sk: %1 nie je správny Matrix identifikátor

en: Room not found
sk: Miestnosť sa nenašla

en: There's no room %1 in the room list. Check the spelling and the account.
sk: V zozname izieb nie je žiadna miestnosť %1. Skontrolujte pravopis a účet.

en: No application for the link
sk: Žiadna aplikácia pre odkaz

en: Your operating system could not find an application for the link.
sk: Váš operačný systém nemohol nájsť aplikáciu pre odkaz.

en: Show
sk: Zobraziť

en: Quit
sk: Ukončiť
