neochat - en to sl translation catalogue (675 entries)

en: Encrypted Message
sl: Šifrirano sporočilo

en: Network Error: %1
sl: Napaka omrežja: %1

en: Login Failed: Access Token invalid or revoked
sl: Neuspela prijava: Žeton za dostop je neveljaven ali preklican

en: Login Failed: %1
sl: Prijava je spodletela: %1

en: Access token wasn't found
sl: Žetona za dostop ni bilo mogoče najti

en: Maybe it was deleted?
sl: Ali je bil mogoče izbrisan?

en: Access to keychain was denied.
sl: Dostop do verige ključev je bil zavrnjen.

en: Please allow NeoChat to read the access token
sl: Dovolite, da NeoChat prebere žeton za dostop

en: No keychain available.
sl: Nobene verige ključev ni na voljo.

en: Please install a keychain, e.g. KWallet or GNOME keyring on Linux
sl: Namestite verigo ključev, npr. KWallet ali GNOME Keyring v Linux

en: Unable to read access token
sl: Žetona za dostop ni mogoče prebrati

en: File too large to download.
sl: Datoteka je prevelika za prenos.

en: Contact your matrix server administrator for support.
sl: Stopite v stik za podporo z vašim skrbnikom matrixa.

en: Room creation failed: "%1"
sl: Ustvarjanje sobe ni uspelo: "%1"

en: The room id you are trying to join is not valid
sl: Identifikacija sobe, kamor se poskušate pridružiti, ni veljavna

[ctx: Job heading, like 'Copying']
en: Downloading
sl: Prenašanje sem

[ctx: Job heading, like 'Copying']
en: Uploading
sl: Prenašanje tja

[ctx: The URL being downloaded/uploaded]
en: Source
sl: Vir

[ctx: The location being downloaded to]
en: Destination
sl: Cilj

en: Network Error
sl: Napaka omrežja

en: Matrix client
sl: Matrixov odjemalec

en: © 2018-2020 Black Hat, 2020-2022 KDE Community
sl: © 2018-2020 Black Hat, 2020-2022 skupnost KDE

en: Maintainer
sl: Vzdrževalec

en: Original author of Spectral
sl: Izvorni avtor programa Spectral

en: Maintainer of Quotient
sl: Vzdrževalec programa Quotient

en: A Qt5 library to write cross-platform clients for Matrix
sl: Knjižnica Qt5 za pisanje odjemalcev za več platform za Matrix

[ctx: <version number> (built against <possibly different version number>)]
en: %1 (built against %2)
sl: %1 (zgrajeno na %2)

en: Client for the matrix communication protocol
sl: Odjemalec za komunikacijski protokol matrix

en: Supports matrix: url scheme
sl: Podpira matriko: shema url

en: Media id '%1' doesn't follow server/mediaId pattern
sl: Id medija '%1' ne sledi vzorcu strežnik/mediaId

en: Image request has been cancelled
sl: Zahtevek za sliko je bil preklican

en: <message>
sl: <sporočilo>

en: Prepends ¯\_(ツ)_/¯ to a plain-text message
sl: Doda ¯\_(ツ)_/¯ v enostavno besedilo sporočila

en: Prepends ( ͡° ͜ʖ ͡°) to a plain-text message
sl: Doda ( ͡° ͜ʖ ͡°) v enostavno besedilo sporočila

en: Prepends (╯°□°）╯︵ ┻━┻ to a plain-text message
sl: Doda predpono (╯°□°）╯︵ ┻━┻ pred enostavno besedilo sporočila

en: Prepends ┬──┬ ノ( ゜-゜ノ) to a plain-text message
sl: Doda predpono ┬──┬ ノ( ゜-゜ノ) pred enostavno besedilo sporočila

en: Sends the given message colored as a rainbow
sl: Pošlji dano sporočilo obarvano kot mavrica

en: Sends the given emote colored as a rainbow
sl: Pošlji dan čustvenček obarvan kot mavrica

en: Sends the given message as plain text
sl: Pošlji dano sporočilo kot enostavno besedilo

en: Sends the given message as a spoiler
sl: Pošlji dano sporočilo kot motilnik

en: Sends the given emote
sl: Pošlji dan čustvenček

en: Sends the given message as a notice
sl: Pošlji dano sporočilo kot obvestilo

[ctx: '<text>' does not look like a matrix id.]
en: '%1' does not look like a matrix id.
sl: '%1' ne izgleda kot določilnik matrike.

[ctx: <user> is already invited to this room.]
en: %1 is already invited to this room.
sl: %1 je ponovno povabljen v to sobo.

[ctx: <user> is banned from this room.]
en: %1 is banned from this room.
sl: %1 je izobčen iz te sobe.

en: You are already in this room.
sl: Ste že v tej sobi.

[ctx: <user> is already in this room.]
en: %1 is already in this room.
sl: %1 je že v tej sobi.

[ctx: <username> was invited into this room]
en: %1 was invited into this room
sl: %1 je bi povabljen v to sobo

en: <user id>
sl: <uporabnikov določilnik>

en: Invites the user to this room
sl: Povabi uporabnika v to sobo

[ctx: '<text>' does not look like a room id or alias.]
en: '%1' does not look like a room id or alias.
sl: '%1' ne izgleda kot določilnik sobe ali vzdevek.

[ctx: Joining room <roomname>.]
en: Joining room %1.
sl: Se pridružujem sobi %1.

en: <room alias or id>
sl: <določilnik sobe ali vzdevek>

en: Joins the given room
sl: Se pridružuje dani sobi

[ctx: Knocking room <roomname>.]
en: Knocking room %1.
sl: Trkam v sobo %1.

en: <room alias or id> [<reason>]
sl: <vzdevek sobe ali določilnik>[<razlog>]

en: Requests to join the given room
sl: Prošnje za pridružitev k dani sobi

[ctx: You are already in room <roomname>.]
en: You are already in room %1.
sl: Ste že v sobi %1.

en: Leaving this room.
sl: Zapušča to sobo.

[ctx: Leaving room <roomname>.]
en: Leaving room %1.
sl: Zapušča sobo %1.

[ctx: Room <roomname> not found]
en: Room %1 not found.
sl: Sobe %1 ni mogoče najti.

en: [<room alias or id>]
sl: [<vzdeve sobe ali določilnik>]

en: Leaves the given room or this room, if there is none given
sl: Zapušča dano sobo ali to sobo, če ni nobene določene

en: No new nickname provided, no changes will happen.
sl: Ni danega novega vzdevka, ostane brez sprememb.

en: <display name>
sl: <ime prikaza>

en: Changes your global display name
sl: Spremeni vaše globalno ime prikaza

en: Changes your display name in this room
sl: Spremeni ime prikaza v teh sobi

[ctx: <username> is already ignored.]
en: %1 is already ignored.
sl: %1 je že prezrt.

[ctx: <username> is now ignored]
en: %1 is now ignored.
sl: %1 je zdaj prezrt.

[ctx: <username> is not a known user]
en: %1 is not a known user.
sl: %1 ni znan uporabnik.

en: Ignores the given user
sl: Prezri danega uporabnika

[ctx: <username> is not ignored.]
en: %1 is not ignored.
sl: %1 ni prezrt.

[ctx: <username> is no longer ignored.]
en: %1 is no longer ignored.
sl: %1 ni več prezrt.

en: Unignores the given user
sl: Od-prezri danega uporabnika

en: <reaction text>
sl: <besedilo odziva>

en: React to the message with the given text
sl: Odzovi se na to sporočilo z danim besedilom

[ctx: <user> is already banned from this room.]
en: %1 is already banned from this room.
sl: %1 je že izobčen iz te sobe.

en: You are not allowed to ban users from this room.
sl: Nimate dovoljenja za izobčanje uporabnikov iz te sobe.

[ctx: You are not allowed to ban <username> from this room.]
en: You are not allowed to ban %1 from this room.
sl: Nimate dovoljenja za izobčanje %1 iz te sobe.

[ctx: <username> was banned from this room.]
en: %1 was banned from this room.
sl: %1 je bil izobčen iz te sobe.

en: <user id> [<reason>]
sl: <uporabnikov določilnik>[<razlog>]

en: Bans the given user
sl: Izobči danega uporabnika

en: You are not allowed to unban users from this room.
sl: Nimate dovoljenja za preklic izobčenja iz te sobe.

[ctx: <user> is not banned from this room.]
en: %1 is not banned from this room.
sl: %1 ni izobčen iz te sobe.

[ctx: <username> was unbanned from this room.]
en: %1 was unbanned from this room.
sl: %1 je bilo preklicano izobčenje iz te sobe.

en: Removes the ban of the given user
sl: Odstrani izobčenje danega uporabnika

en: You cannot kick yourself from the room.
sl: Ne morete samega sebe odstraniti iz sobe.

[ctx: <username> is not in this room]
en: %1 is not in this room.
sl: %1 ni v tej sobi.

en: You are not allowed to kick users from this room.
sl: Nimate dovoljenja za odstranjevanje uporabnikov iz te sobe.

[ctx: You are not allowed to kick <username> from this room]
en: You are not allowed to kick %1 from this room.
sl: Nimate dovoljenja za odstranjevanje %1 iz te sobe.

[ctx: <username> was kicked from this room.]
en: %1 was kicked from this room.
sl: %1 je izločen iz te sobe.

en: Removes the user from the room
sl: Odstrani uporabnika iz te sobe

[ctx: n times]
en:  %1 time  |  %1 times
sl[0]:  %1 krat
sl[1]:  %1 krat
sl[2]:  %1 krat
sl[3]:  %1 krat

[ctx: n users]
en:  %1 user  |  %1 users
sl[0]:  %1 uporabnik
sl[1]:  %1 uporabnika
sl[2]:  %1 uporabniki
sl[3]:  %1 uporabnikov

[ctx: [action 1, action 2] or [action 3]]
en:  or
sl:  ali

[ctx: [action 1, action 2] and [action 3]]
en:  and
sl:  in

[ctx: Previously used emojis]
en: History
sl: Zgodovina

[ctx: 'Smileys' is a category of emoji]
en: Smileys
sl: Smeškoti

[ctx: 'People' is a category of emoji]
en: People
sl: Ljudje

[ctx: 'Nature' is a category of emoji]
en: Nature
sl: Narava

[ctx: 'Food' is a category of emoji]
en: Food
sl: Hrana

[ctx: 'Activities' is a category of emoji]
en: Activities
sl: Dejavnosti

[ctx: 'Travel' is a category of emoji]
en: Travel
sl: Potovanja

[ctx: 'Objects' is a category of emoji]
en: Objects
sl: Predmeti

[ctx: 'Symbols' is a category of emoji]
en: Symbols
sl: Simboli

[ctx: 'Flags' is a category of emoji]
en: Flags
sl: Zastave

[ctx: 'Custom' is a category of emoji]
en: Custom
sl: Po meri

en: Today
sl: Danes

en: Yesterday
sl: Včeraj

en: The day before yesterday
sl: Predvčerajšnjim

en: <i>[This message was deleted]</i>
sl: <i>[To sporočilo je bilo izbrisano]</i>

en: <i>[This message was deleted: %1]</i>
sl: <i>[To sporočilo je bilo izbrisano: %1]</i>

en: [REDACTED]
sl: [PREKRIVANJE PODATKOV]

en: [REDACTED: %1]
sl: [PREKRIVANJE PODATKOV: %1]

en: 1 user:  | %1 users:
sl[0]: %1 uporabnik:
sl[1]: %1 uporabnika:
sl[2]: %1 uporabniki:
sl[3]: %1 uporabnikov:

en: Invited
sl: Povabljen

en: Favorite
sl: Priljubljen

en: Direct Messages
sl: Neposredna sporočila

en: Normal
sl: Normalno

en: Low priority
sl: Nizka prednost

en: Spaces
sl: Presledki

en: a file
sl: datoteka

en: reinvited %1 to the room
sl: ponovno povabljen %1 v sobo

en: joined the room (repeated)
sl: se je pridružil v sobi (ponovno)

en: invited %1 to the room
sl: povabljen %1 v sobo

en: joined the room
sl: se je pridružil v sobi

[ctx: their refers to a singular user]
en: cleared their display name
sl: je očistil njihovo ime prikaza

[ctx: their refers to a singular user]
en: changed their display name to %1
sl: je spremenil ime prikaza na %1

en:  and
sl:  in

[ctx: their refers to a singular user]
en: cleared their avatar
sl: je očistil njihov avatar

en: set an avatar
sl: nastavi avatarja

[ctx: their refers to a singular user]
en: updated their avatar
sl: posodobil njihov avatar

[ctx: <user> changed nothing]
en: changed nothing
sl: nič ni spremenjenega

en: withdrew %1's invitation
sl: je umaknil povabilo %1

en: rejected the invitation
sl: zavrnil povabilo

en: unbanned %1
sl: brez prepovedi %1

en: self-unbanned
sl: sama rešena prepovedi

en: has put %1 out of the room: %2
sl: je postavil %1 ven iz sobe: %2

en: left the room
sl: je zapustil sobo

en: banned %1 from the room
sl: prepovedan %1 iz sobe

en: banned %1 from the room: %2
sl: je prepovedal %1 v sobo: %2

en: self-banned from the room
sl: samo-prepovedano iz sobe

en: requested an invite
sl: je zahteval povabilo

en: requested an invite with reason: %1
sl: je zahteval povabilo z razlogom: %1

en: made something unknown
sl: je naredil nekaj neznanega

en: cleared the room main alias
sl: je očistil glavni vzdevek sobe

en: set the room main alias to: %1
sl: nastavi vzdevek sobe na: %1

en: cleared the room name
sl: je obrisal ime sobe

en: set the room name to: %1
sl: je nastavil ime sobe na: %1

en: cleared the topic
sl: je očistil temo debate

en: set the topic to: %1
sl: je nastavil temo debate na: %1

en: changed the room avatar
sl: je spremenil avatar sobe

en: activated End-to-End Encryption
sl: je aktiviral šifriranje od točke do točke

en: upgraded the room to version %1
sl: je nadgradil sobo na verzijo %1

en: created the room, version %1
sl: je ustvaril sobo verzije %1

[ctx: 'power level' means permission level]
en: changed the power levels for this room
sl: spremenil ravni moči za to sobo

en: changed the server access control lists for this room
sl: spremenil sezname za nadzor dostopa do strežnika za to sobo

[ctx: [User] added <name> widget]
en: added %1 widget
sl: dodan gradnik %1

[ctx: [User] removed <name> widget]
en: removed %1 widget
sl: odstranjen gradnik %1

[ctx: [User] configured <name> widget]
en: configured %1 widget
sl: nastavljen gradnik %1

en: updated %1 state
sl: je posodobil stanje %1

en: updated %1 state for %2
sl: je posodobil stanje %1 za %2

en: Unknown event
sl: Neznan dogodek

en: sent a message
sl: je poslal sporočilo

en: sent a sticker
sl: je poslal nalepko

en: reinvited someone to the room
sl: je ponovno povabil nekoga v sobo

en: invited someone to the room
sl: je povabil nekoga v sobo

[ctx: their refers to a singular user]
en: changed their display name
sl: je spremenil njihovo ime prikaza

en: withdrew a user's invitation
sl: je umaknil povabilo

en: unbanned a user
sl: je umaknil prepoved uporabnika

en: put a user out of the room
sl: je postavil uporabnika iz sobe

en: banned a user from the room
sl: je prepovedal uporabniku v sobo

en: set the room main alias
sl: je nastavil vzdevek sobe

en: set the room name
sl: je nastavil ime sobe

en: set the topic
sl: je nastavil temo debate

en: upgraded the room version
sl: je nadgradil različico sobe

en: created the room
sl: je ustvaril sobo

en: added a widget
sl: je dodaj gradnik

en: removed a widget
sl: je odstranil gradnik

en: configured a widget
sl: je nastavil gradnik

en: updated the state
sl: je posodobil stanje

en: started a poll
sl: je začel glasovanje

en: Report sent successfully.
sl: Poročilo uspešno poslano.

en: Open NeoChat in this room
sl: Odpri Neo-chat v tej sobi

en: Reply
sl: Odgovori

en: Reply...
sl: Odgovori...

en: %1 invited you to a room
sl: %1 vas je povabil v sobo

en: Open this invitation in NeoChat
sl: Odprite to povabilo v NeoChat

en: Accept Invitation
sl: Sprejmi povabilo

en: Reject Invitation
sl: Zavrnil povabilo

en: Attachment:
sl: Priloga:

en: Edit
sl: Uredi

en: Cancel sending attachment
sl: Prekliči pošiljanje priloge

en: Attach an image or file
sl: Priloži sliko ali datoteko

en: Add an Emoji
sl: Dodaj čustvenčka

en: Send message
sl: Pošlji sporočilo

en: This room is encrypted. Build libQuotient with encryption enabled to send encrypted messages.
sl: Ta soba je šifrirana. Izgradite libQuotient z omogočenim šifriranjem za pošiljanje šifriranih sporočil.

en: Send an encrypted message…
sl: Pošlji šifrirano sporočilo…

en: Set an attachment caption...
sl: Nastavite napis priloge...

en: Send a message…
sl: Pošlji sporočilo…

[ctx: @action:button]
en: Cancel reply
sl: Prekliči odgovor

en: NeoChat is offline. Please check your network connection.
sl: NeoChat je brez povezave. Preverite omrežno povezavo.

en: Replying to:
sl: Odgovarjanje:

en: No emojis
sl: Ni emodžijev

en: Explore rooms
sl: Razišči sobe

en: Start a Chat
sl: Začni debato

en: Create a Room
sl: Ustvari sobo

en: Create rooms and chats
sl: Ustvari sobe in klepete

en: Zoom in
sl: Približaj

en: Zoom out
sl: Oddalji

en: Rotate left
sl: Zasukaj v levo

en: Rotate right
sl: Zasukaj v desno

en: Save as
sl: Shrani kot

en: Close
sl: Zapri

[ctx: @title]
en: Select a Homeserver
sl: Izberi domači strežnik

en: Homeserver:
sl: Domači strežnik:

en: Other...
sl: Ostalo...

en: Url:
sl: Spletni naslov:

[ctx: @action:button]
en: Continue
sl: Nadaljuj

en: Please wait. This might take a little while.
sl: Prosim počakajte. To utegne trajati nekaj časa.

[ctx: @title]
en: Login
sl: Prijava

en: Enter your Matrix ID
sl: Vnesite vaš Matrix ID

en: Matrix ID:
sl: Matrixov ID:

en: Loading…
sl: Nalaganje…

en: Already logged in
sl: Ste že prijavljeni

en: Login Methods
sl: Metode prijave

en: Login with password
sl: Prijava z geslom

en: Login with single sign-on
sl: Prijava z enovito prijavo

en: Login
sl: Prijava

en: Welcome
sl: Dobrodošli

[ctx: @title]
en: Password
sl: Geslo

en: Enter your password
sl: Vnesite geslo

[ctx: @action:button]
en: Login
sl: Prijava

en: Complete the authentication steps in your browser
sl: Dokončajte korake za opolnomočenja v brskalniku xxx

[ctx: @action:button]
en: Back
sl: Nazaj

en: This message is encrypted and the sender has not shared the key with this device.
sl: To sporočilo je šifrirano in pošiljatelj še ni delil ključa s to napravo.

[ctx: tooltip for a button on a message; offers ability to download its file]
en: Download
sl: Prenos

[ctx: tooltip for a button on a message; offers ability to open its downloaded file with an appropriate application]
en: Open File
sl: Odpri datoteko

[ctx: tooltip for a button on a message; stops downloading the message's file]
en: Stop Download
sl: Ustavi prenos

en: Shrink preview
sl: Skrči predogled

en: Expand preview
sl: Razširi predogled

en: Loading URL preview
sl: Nalaganje predogleda URL

[ctx: @action:button]
en: Confirm edit
sl: Potrdi urejanje

[ctx: @action:button]
en: Cancel edit
sl: Prekliči urejanje

en: Based on votes by %1 user | Based on votes by %1 users
sl[0]: Glede na glas %1 uporabnika
sl[1]: Glede na glasova %1 uporabnikov
sl[2]: Glede na glasove %1 uporabnikov
sl[3]: Glede na glasove %1 uporabnikov

[ctx: as in 'this vote has ended']
en: (Ended)
sl: (Končano)

[ctx: Separate the usernames of users]
en:  and
sl:  in

[ctx: %1 is the number of other users]
en:  and %1 other |  and %1 others
sl[0]:  in %1 ostal
sl[1]:  in %1 ostala
sl[2]:  in %1 ostali
sl[3]:  in %1 ostalih

[ctx: %2 is the users who reacted and %3 the emoji that was given]
en: %2 reacted with %3 | %2 reacted with %3
sl[0]: %2 je reagiral z %3
sl[1]: %2 sta reagirala z %3
sl[2]: %2 so reagirali z %3
sl[3]: %2 je reagiralo z %3

[ctx: Relative time since the room was last read]
en: Last read: %1
sl: Zadnje prebrano: %1

en:  (edited)
sl:  (urejano)

[ctx: @action:button]
en: Volume
sl: Glasnost

en: Add Account
sl: Dodaj račun

en: Log in to an existing account
sl: Prijavite se na obstoječi račun

[ctx: @title:window]
en: Login
sl: Prijava

en: Edit this account
sl: Uredi ta račun

en: Account editor
sl: Urejevalnik računa

en: Switch User
sl: Preklopi uporabnika

en: Add
sl: Dodaj

en: Configure
sl: Nastavi

en: Open Settings
sl: Odpri nastavitve

en: Activate Encryption
sl: Aktiviraj šifriranje

en: It will not be possible to deactivate the encryption after it is enabled.
sl: Ne bo mogoče deaktivirati šifriranja, potem ko je omogočeno.

en: Cancel
sl: Prekliči

en: Sign out
sl: Odjavi se

en: Are you sure you want to sign out?
sl: Ali se zares želite odjaviti?

en: Room Name
sl: Ime sobe

en: Room Topic
sl: Tema debate sobe

[ctx: @action:button]
en: Ok
sl: V redu

en: Confirm the emoji below are displayed on both devices, in the same order.
sl: Potrdi, da so čustvenčki spodaj prikazani na obeh napravah v enakem zaporedju.

en: They match
sl: Se ujemajo

en: They don't match
sl: Se ne ujemajo

en: Session Verification
sl: Verifikacija seje

en: Waiting for device to accept verification.
sl: Čakanje na napravo, da sprejme verifikacijo.

en: Incoming key verification request from device **%1**
sl: Prihajajoča zahtevek verifikacije ključa iz naprave **%1**

en: Waiting for other party to verify.
sl: Čakanje na verifikacijo druge stranke.

en: Compare a set of emoji on both devices
sl: Primerjaj zbirke čustvenčkov na obeh napravah

en: Successfully verified device **%1**
sl: Uspešno verificirana naprava **%1**

en: Accept
sl: Sprejemam

en: Decline
sl: Odkloni

en: The session verification was canceled for unknown reason.
sl: Verifikacija seje je bila prekinjena zaradi neznanega vzroka.

en: The session verification timed out.
sl: Verifikacija seje je potekla.

en: The session verification timed out for remote party.
sl: Verifikacija seje je potekla na oddaljeni strani.

en: You canceled the session verification.
sl: Preklicali ste verifikacijo seje.

en: The remote party canceled the session verification.
sl: Oddaljena stran je preklicala verifikacijo seje.

en: The session verification was canceled because we received an unexpected message.
sl: Verifikacija seje je bila preklicana, ker smo sprejeli nepričakovano sporočilo.

en: The remote party canceled the session verification because it received an unexpected message.
sl: Verifikacija seje je bila preklicana na oddaljeni strani, ker so sprejeli nepričakovano sporočilo.

en: The session verification was canceled because it received a message for an unknown session.
sl: Verifikacija seje je bila preklicana, ker je bilo sprejeto sporočilo neznane seje.

en: The remote party canceled the session verification because it received a message for an unknown session.
sl: Verifikacijo seje je preklicala oddaljena stran, ker je sprejela sporočilo neznane seje.

en: The session verification was canceled because NeoChat is unable to handle this verification method.
sl: Verifikacija seje je bila preklicana, ker NeoChat ni sposoben obravnavati te metode verifikacije.

en: The remote party canceled the session verification because it is unable to handle this verification method.
sl: Verifikacijo seje je preklicala oddaljena stran, ker ni sposobna obravnavati te metode verifikacije.

en: The session verification was canceled because the keys are incorrect.
sl: Verifikacija seje je bila preklicana, ker so ključi nekorektni.

en: The remote party canceled the session verification because the keys are incorrect.
sl: Verifikacijo seje je preklicala oddaljena stran, ker so ključi nekorektni.

en: The session verification was canceled because it verifies an unexpected user.
sl: Verifikacija seje je bila preklicana, ker verificira nepričakovanega uporabnika.

en: The remote party canceled the session verification because it verifies an unexpected user.
sl: Verifikacija seje je preklicala oddaljena stran, ker verificira nepričakovanega uporabnika.

en: The session verification was canceled because we received an invalid message.
sl: Verifikacija seje je bila preklicana, ker smo sprejeli neveljavno sporočilo.

en: The remote party canceled the session verification because it received an invalid message.
sl: Verifikacija seje je preklicala oddaljena stran, ker je sprejela neveljavno sporočilo.

en: The session was accepted on a different device
sl: Ta seja je bila sprejeta na drugačni napravi

en: The session verification was canceled because of a mismatched key.
sl: Verifikacija seje je bila preklicana zaradi neustreznega ključa.

en: The remote party canceled the session verification because of a mismatched key.
sl: Verifikacijo seje je preklicala oddaljena stran zaradi neustreznega ključa.

en: The session verification was canceled because the keys do not match.
sl: Verifikacija seje je bila preklicana, ker se ključa ne ujemata.

en: The remote party canceled the session verification because the keys do not match.
sl: Verifikacijo seje je preklicala oddaljena stran, ker se ključa ne ujemata.

en: The session verification was canceled due to an unknown error.
sl: Verifikacija seje je bila preklicana zaradi neznane napake.

en: Please choose a file
sl: Izberite datoteko

en: Edit user power level
sl: Uredi raven moči uporabnika

en: Member (0)
sl: Član (0)

en: Admin (100)
sl: Skrbnik (100)

en: Confirm
sl: Potrdi

[ctx: @title:menu Account detail dialog]
en: Account detail
sl: Podrobnosti računa

en: Unignore this user
sl: Ne prezri tega uporabnika

en: Ignore this user
sl: Prezri tega uporabnika

en: Kick this user
sl: Brcni tega uporabnika

en: Invite this user
sl: Povabi tega uporabnika

en: Ban this user
sl: Prepovej tega uporabnika

[ctx: @title]
en: Ban User
sl: Prepovej uporabnika

en: Unban this user
sl: Prekini prepoved temu uporabniku

en: Set user power level
sl: Uredi raven moči uporabnika

en: Remove recent messages by this user
sl: Odstrani nedavna sporočila tega uporabnika

[ctx: @title]
en: Remove Messages
sl: Odstrani sporočila

en: Open a private chat
sl: Odpri zasebni razgovor

en: Copy link
sl: Kopiraj povezavo

en: Warning: %1
sl: Opozorilo: %1

[ctx: @title:window]
en: Session Verification
sl: Verifikacija seje

en: User consent
sl: Privoljenje uporabnika

en: Your homeserver requires you to agree to its terms and conditions before being able to use it. Please click the button below to read them.
sl: Vaš domači strežnik zahteva, da se strinjate s pogoji njegove rabe pred dovoljenjem za uporabo. Prosimo, kliknite spodnji gumb, da jih preberete.

en: Open
sl: Odpri

en: Start a chat
sl: Začni pogovor

en: Do you want to start a chat with %1?
sl: Ali želite začeti pogovor s %1?

[ctx: text editing menu action]
en: Undo
sl: Razveljavi

[ctx: text editing menu action]
en: Redo
sl: Ponovno uveljavi

[ctx: text editing menu action]
en: Cut
sl: Izreži

[ctx: text editing menu action]
en: Copy
sl: Kopiraj

[ctx: text editing menu action]
en: Paste
sl: Prilepi

[ctx: text editing menu action]
en: Delete
sl: Zbriši

[ctx: text editing menu action]
en: Select All
sl: Izberi vse

en: Configure NeoChat...
sl: Nastavi NeoChat...

[ctx: menu]
en: Configure NeoChat...
sl: Nastavi NeoChat...

[ctx: menu]
en: Quit NeoChat
sl: Zapusti NeoChat

[ctx: menu]
en: File
sl: Datoteka

[ctx: menu]
en: New Private Chat…
sl: Nov zasebni razgovor…

[ctx: menu]
en: New Group…
sl: Nova skupina…

[ctx: menu]
en: Browse Chats…
sl: Brskaj po debatah…

[ctx: menu]
en: Edit
sl: Uredi

[ctx: menu]
en: View
sl: Pogled

[ctx: menu item that opens a UI element called the 'Quick Switcher', which offers a fast keyboard-based interface for switching in between chats.]
en: Open Quick Switcher
sl: Odpri hitri preklopnik

[ctx: menu]
en: Window
sl: Okno

[ctx: menu]
en: Exit Full Screen
sl: Izhod iz celozaslonskega načina

[ctx: menu]
en: Enter Full Screen
sl: Vstopi na celotni zaslon

[ctx: menu]
en: Help
sl: Pomoč

[ctx: menu]
en: Matrix FAQ
sl: Pogosta vprašanja o Matrixu

en: Open in New Window
sl: Odpri v novem oknu

en: Remove from Favourites
sl: Odstrani iz priljubljenih

en: Add to Favourites
sl: Dodaj med priljubljene

en: Reprioritize
sl: Ponovno določi prednost

en: Deprioritize
sl: Odtegni prednost

en: Mark as Read
sl: Označi kot prebrano

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy user's Matrix ID to Clipboard
sl: Kopiraj uporabnikovo Matrixovo določilo na odložišče

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Address to Clipboard
sl: Kopiraj naslov na odložišče

en: Notification State
sl: Stanje obvestil

en: Follow Global Setting
sl: Sledi globalni nastavitvi

[ctx: As in 'notify for all messages']
en: All
sl: Vse

[ctx: As in 'notify when the user is mentioned or the message contains a set keyword']
en: @Mentions and Keywords
sl: @Omembe in ključne besede

[ctx: As in 'do not notify for any messages']
en: Off
sl: Izklopljeno

en: Room Settings
sl: Nastavitve sobe

en: Leave Room
sl: Zapusti sobo

en: Share
sl: Deli

en: Share the selected media
sl: Deli izbrane medije

en: Sharing failed
sl: Deljenje ni uspelo

en: Shared url for image is <a href='%1'>%1</a>
sl: Deljena povezava za sliko je <a href='%1'>%1</a>

[ctx: 'Space' is a matrix space]
en: View Space
sl: Poglej prostor

[ctx: 'Space' is a matrix space]
en: Space Settings
sl: Nastavitve prostora

en: Space Settings
sl: Nastavitve prostora

[ctx: 'Space' is a matrix space]
en: Leave Space
sl: Zapusti prostor

en: Ban User
sl: Prepovej uporabnika

en: Reason for banning this user
sl: Razlog za prepoved za tega uporabnika

[ctx: @action:button 'Ban' as in 'Ban this user']
en: Ban
sl: Prepoved

[ctx: @action]
en: Cancel
sl: Prekliči

en: Open Externally
sl: Odpri zunanje

en: Save As
sl: Shrani kot

en: Copy
sl: Kopiraj

en: Remove
sl: Odstrani

[ctx: @title]
en: Remove Message
sl: Odstrani sporočilo

[ctx: @action:button 'Report' as in 'Report this event to the administrators']
en: Report
sl: Poročilo

[ctx: @title]
en: Report Message
sl: Poročaj sporočilo

en: View Source
sl: Poglej vir

en: Message Source
sl: Vir sporočila

en: Copy Link
sl: Kopiraj povezavo

en: Search for '%1'
sl: Poišči za '%1'

en: Configure Web Shortcuts...
sl: Nastavi spletne bližnjice…

en: Event Source
sl: Vir dogodka

en: Remove Messages
sl: Odstrani sporočila

en: Remove Message
sl: Odstrani sporočilo

en: Reason for removing this user's recent messages
sl: Razlog za odstranjevanje nedavnih sporočil tega uporabnika

en: Reason for removing this message
sl: Razlog za odstranjevanje tega sporočila

[ctx: @action:button 'Remove' as in 'Remove this message']
en: Remove
sl: Odstrani

en: Report Message
sl: Poročaj sporočilo

en: Reason for reporting this message
sl: Razlog za poročanje tega sporočila

en: Room State - %1
sl: Stanje sobe  - %1

[ctx: @action:button Undo modification]
en: Undo
sl: Razveljavi

[ctx: @action:button Accept image modification]
en: Accept
sl: Sprejmi

en: Unable to save file. Check if you have the correct permission to edit the cache directory.
sl: Datoteke ni mogoče shraniti. Preverite, ali imate ustrezno dovoljenje za urejanje predpomnilnika imenika.

[ctx: @action:button Crop an image]
en: Crop
sl: Obreži

[ctx: @action:button Rotate an image to the left]
en: Rotate left
sl: Zasukaj v levo

[ctx: @action:button Rotate an image to the right]
en: Rotate right
sl: Zasukaj v desno

[ctx: @action:button Mirror an image vertically]
en: Flip
sl: Prevrni

[ctx: @action:button Mirror an image horizontally]
en: Mirror
sl: Prezrcali

en: Invite a User
sl: Povabi uporabnika

en: Find a user...
sl: Najdi uporabnika...

en: No users available
sl: Nobenega uporabnika ni na voljo

en: Send invitation
sl: Pošlji povabilo

en: Explore Rooms
sl: Razišči sobe

en: Find a room...
sl: Najdi sobo...

en: View
sl: Vpogled

en: Join
sl: Pridruži se

en: Add New Server
sl: Dodaj novi strežnik

en: Home Server
sl: Domači strežnik

en: Add new server
sl: Dodaj novi strežnik

[ctx: @title:window]
en: Add server
sl: Dodaj strežnik

en: Valid server entered
sl: Vnesen veljaven strežnik

en: This server cannot be resolved or has already been added
sl: Tega strežnika ni mogoče rešiti ali pa je že dodan

en: The entered text is not a valid url
sl: Vneseno besedilo ni veljavni naslov url

en: Enter server url e.g. kde.org
sl: Vnesite strežnikov naslov url npr. kde.org

en: Server URL
sl: Strežnikov naslov url

en: Joined
sl: Pridružen

[ctx: @action:button]
en: Show All Rooms
sl: Prikaži vse sobe

en: No rooms found
sl: Nobene sobe ni mogoče najti

en: Join some rooms to get started
sl: Pridruži se nekaj sobam za začetek

en: Search in room directory
sl: Poišči v imeniku sob

en: No Name
sl: Ni imena

en: Muted room
sl: Utišana soba

en: Configure room
sl: Nastavi sobo

en: Accept this invitation?
sl: Ali sprejemate povabilo?

en: Reject
sl: Zavračam

en: Choose local file
sl: Izberi lokalno datoteko

en: Clipboard image
sl: Slika odložišča

en: Jump to first unread message
sl: Skoči na prvo neprebrano sporočilo

en: Jump to latest message
sl: Skoči na nedavno sporočilo

en: Drag items here to share them
sl: Povleci predmete sem, da jih deliš z drugimi

[ctx: Message displayed when some users are typing]
en: %2 is typing | %2 are typing
sl[0]: %2 tipka
sl[1]: %2 tipkata
sl[2]: %2 tipkajo
sl[3]: %2 tipka

en: This message was sent from a verified device
sl: To sporočilo je bilo poslano iz verificirane naprave

en: React
sl: Reagiraj

[ctx: @action:title]
en: Search Messages
sl: Išči sporočila

en: Enter a text to start searching
sl: Vnesite besedilo, da začnem iskati

en: No results found
sl: Ni najdenih zadetkov

en: Chat
sl: Debata

en: Welcome to Matrix
sl: Dobrodošli v Matrix

en: Room information
sl: Informacije o sobi

en: Room settings
sl: Nastavitve sobe

en: No name
sl: Brez imena

en: No Canonical Alias
sl: Ni kanoničnega vzdevka

en: No Topic
sl: Ni teme debate

en: Options
sl: Možnosti

en: Open developer tools
sl: Odpri razvojna orodja

en: Developer Tools
sl: Razvojna orodja

en: Search in this room
sl: Išči v tej sobi

[ctx: @action:title]
en: Search
sl: Išči

en: Remove room from favorites
sl: Odstrani sobo izmed priljubljenih

en: Make room favorite
sl: Proglasi sobo za priljubljeno

en: Members
sl: Člani

en: Search user in room
sl: Išči uporabnika v sobi

en: Invite user to room
sl: Povabite uporabnika v sobo

en: %1 Member | %1 Members
sl[0]: %1 član
sl[1]: %1 člana
sl[2]: %1 člani
sl[3]: %1 članov

en: No Member Count
sl: Ni števila članov

en: General
sl: Splošno

en: Security
sl: Varnost

en: Permissions
sl: Dovoljenja

en: Notifications
sl: Obvestila

en: Room Information
sl: Informacije o sobi

en: Update avatar
sl: Posodobil avatar

en: Room name:
sl: Ime sobe:

en: Room topic:
sl: Tema debate sobe:

en: Save
sl: Shrani

en: Room ID
sl: ID sobe

en: Copy room ID to clipboard
sl: Kopiraj ID sobe na odložišče

en: Room version
sl: Različica sobe

en: Upgrade Room
sl: Nadgradi sobo

en: Aliases
sl: Vzdevki

en: No canonical alias set
sl: Ni nastavljenega kanoničnega vzdevka

en: Make this alias the room's canonical alias
sl: Nastavi ta vzdevek kot kanonični vzdevek sobe

en: Delete alias
sl: Zbriši vzdevek

en: Add new alias
sl: Dodaj novi vzdevek

en: URL Previews
sl: Predogledi URL

en: Enable URL previews by default for room members
sl: Privzeto omogoči predoglede URL za člane sobe

en: Enable URL previews
sl: Omogoči predoglede URL

en: URL previews are enabled by default in this room
sl: Predogledi URL so privzeto omogočeni v tej sobi

en: URL previews are disabled by default in this room
sl: Predogledi URL so privzeto onemogočeni v tej sobi

en: This room continues another conversation.
sl: Ta soba nadaljuje z drugo debato.

en: See older messages…
sl: Poglej starejša sporočila…

en: This room has been replaced.
sl: Ta soba je bila zamenjana.

en: See new room…
sl: Poglej novo sobo…

en: Upgrade the Room
sl: Nadgradi sobo

en: Select new version
sl: Izberi novo različico

en: Privileged Users
sl: Uporabniki s prednostjo

en: Default permissions
sl: Privzeta dovoljenja

en: Default user power level
sl: Raven moči privzetega uporabnika

en: This is power level for all new users when joining the room
sl: To je raven moči za vse nove uporabnike, ko se pridružijo v sobi

en: Default power level to set the room state
sl: Privzeta raven moči nastavitev te sobe

en: This is used for all state events that do not have their own entry here
sl: To je uporabljeno za vse dogodke, ki nimajo lastnega vnosa tukaj

en: Default power level to send messages
sl: Privzeta raven moči za pošiljanje sporočil

en: This is used for all message events that do not have their own entry here
sl: To je uporabljeno za vse sporočilne dogodke, ki nimajo lastnega vnosa tukaj

en: Basic permissions
sl: Osnovna dovoljenja

en: Invite users
sl: Povabi uporabnike

en: Kick users
sl: Brcni uporabnike

en: Ban users
sl: Prepovej uporabnike

en: Remove message sent by other users
sl: Odstrani sporočilo poslano od drugih uporabnikov

en: Event permissions
sl: Dovoljenja dogodkov

en: Change user permissions
sl: Spremeni dovoljenja uporabnika

en: Change the room name
sl: Spremeni ime sobe

en: Change the room avatar
sl: Spremeni avatarja sobe

en: Change the room canonical alias
sl: Spremeni kanonični vzdevek sobe

en: Change the room topic
sl: Spremeni temo sobe

en: Enable encryption for the room
sl: Omogoči šifriranje za sobo

en: Change the room history visibility
sl: Spremeni vidnost zgodovine sporočil

en: Set pinned events
sl: Nastavi fiksirane dogodke

en: Upgrade the room
sl: Nadgradi sobo

en: Set the room server access control list (ACL)
sl: Nastavi seznam nadzora dostopa do strežnika za to sobo

en: Set the children of this space
sl: Nastavi otroke tega prostora

en: Set the parent space of this room
sl: Nastavi starševski prostor te sobe

en: Room notifications setting
sl: Nastavitve sobnih obvestil

en: Follow global setting
sl: Sledi globalni nastavitvi

en: You need to upgrade this room to a newer version to enable this setting.
sl: Da bi omogočili to nastavitev, morate posodobiti to sobo na novo različico.

[ctx: @option:check]
en: Encryption
sl: Šifriranje

en: Enable encryption
sl: Omogoči šifriranje

[ctx: option:check]
en: Once enabled, encryption cannot be disabled.
sl: Ko je enkrat omogočeno, šifriranja ni več mogoče onemogočiti.

[ctx: @option:check]
en: Access
sl: Dostop

[ctx: @option:check]
en: Private (invite only)
sl: Zasebno (samo s povabilom)

en: Only invited people can join.
sl: Samo povabljenci se lahko pridružijo.

[ctx: @option:check]
en: Space members
sl: Člani prostora

en: Anyone in a space can find and join.
sl: Vsak v prostoru lahko najde in se pridruži.

[ctx: @option:check]
en: Knock
sl: Potrkaj

en: People not in the room need to request an invite to join the room.
sl: Osebe, ki niso v sobi potrebujejo zahtevek za povabilo, da se pridružijo sobi.

[ctx: @option:check]
en: Public
sl: Javno

[ctx: @option:check]
en: Anyone can find and join.
sl: Kdorkoli lahko najde in se pridruži.

[ctx: @option:check]
en: Message history visibility
sl: Vidnost zgodovine sporočil

[ctx: @option:check]
en: Anyone
sl: Kdorkoli

[ctx: @option:check]
en: Anyone, regardless of whether they have joined, can view history.
sl: Kdorkoli ne glede na pridruževanje si lahko ogleduje zgodovino.

[ctx: @option:check]
en: Members only
sl: Samo člani

[ctx: @option:check]
en: All members can view the entire message history, even before they joined.
sl: Vsi člani lahko vidijo celotno zgodovino sporočil tudi tista pred pridružitvijo.

[ctx: @option:check]
en: Members only (since invite)
sl: Samo člani (od povabila)

[ctx: @option:check]
en: New members can view the message history from the point they were invited to the room.
sl: Novi člani lahko vidijo zgodovino sporočil od trenutka, ko so bili povabljeni v sobo.

[ctx: @option:check]
en: Members only (since joining)
sl: Samo člani (od pridružitve)

[ctx: @option:check]
en: New members can view the message history from the point they joined the room.
sl: Novi člani lahko vidijo zgodovino sporočil od trenutka, ko so se pridružili sobi.

en: Apply
sl: Uveljavi

[ctx: @title:window]
en: About NeoChat
sl: O programu NeoChat

[ctx: @title:window]
en: About KDE
sl: O KDE

en: Edit Account
sl: Uredi račun

en: User information
sl: Informacije o uporabniku

en: Remove current avatar
sl: Odstrani trenutnega avatarja

en: Name:
sl: Ime:

en: Label:
sl: Oznaka:

en: Password
sl: Geslo

en: Your server doesn't support changing your password
sl: Vaš  strežnik ne podpira spremembe vašega gesla

en: Current Password:
sl: Trenutno geslo:

en: New Password:
sl: Novo geslo:

en: Confirm new Password:
sl: Potrdi novo geslo:

en: Passwords don't match
sl: Gesli se ne ujemata

en: Passwords do not match
sl: Gesli se ne ujemata

en: Server Information
sl: Informacije o strežniku

en: Homeserver url
sl: Url domačega strežnika

en: Accounts
sl: Računi

en: Password changed successfully
sl: Uspešno zamenjano geslo

en: Wrong password entered
sl: Vneseno napačno geslo

en: Unknown problem while trying to change password
sl: Neznana težava ob poskusu zamenjave gesla

[ctx: @title:window]
en: Appearance
sl: Videz

en: General theme
sl: Splošna tema

en: Bubbles
sl: Mehurčki

en: Compact
sl: Strnjeno

en: Use compact room list
sl: Uporabi kompaktni seznam sob

en: Show fancy effects in chat
sl: Prikaži zapletene učinke v klepetu

en: Use transparent chat page
sl: Uporabi prosojno stran za klepet

en: Transparency
sl: Prosojnost

en: Only enabled if the transparent chat page is enabled.
sl: Omogočeno je le, če je omogočena prosojna stran za klepet.

en: Show your messages on the right
sl: Pokaži sporočila na desni strani

en: Show links preview in the chat messages
sl: Prikaži predoglede povezav v sporočilih klepeta

en: Show Avatar
sl: Prikaži avatarja

en: In chat
sl: V klepetu

en: In sidebar
sl: V stranski vrstici

en: Color theme
sl: Barvna tema

en: Devices
sl: Naprave

en: New device name
sl: Novo ime naprave

en: Cancel editing display name
sl: Prekliči urejanje imena prikaza

en: Confirm new display name
sl: Potrdi novo ime prikaza

en: Edit device name
sl: Uredi ime naprave

en: Verify device
sl: Verificiraj napravo

en: Logout device
sl: Odjavi napravo

en: Please login to view the signed-in devices for your account.
sl: Prijavite se, da lahko vidite prijavljene naprave na vašem računu.

en: Remove device
sl: Odstrani napravo

en: Password:
sl: Geslo:

[ctx: @title:window]
en: Custom Emojis
sl: Emodžiji po meri

en: No custom inline stickers found
sl: Ni najdenih vstavnih nalepk

en: new_emoji_name_here
sl: ime_novega_emodžija_tukaj

en: Add Emoji...
sl: Dodaj čustvenčka...

en: Images (*.png *.gif *.webp)
sl: Slike (*.png *.gif *.webp)

[ctx: @title:window]
en: General
sl: Splošno

en: General settings
sl: Splošne nastavitve

en: Close to system tray
sl: Zapri na sistemski pladenj

en: Minimize to system tray on startup
sl: Pomanjšaj na sistemski pladenj ob zagonu

en: Automatically hide/unhide the room information when resizing the window
sl: Samodejno skrij/razkrij informacije o sobi ob spreminjanju velikosti okna

en: Timeline Events
sl: Dogodki na časovnici

en: Show deleted messages
sl: Prikaži zbrisana sporočila

en: Show state events
sl: Prikaži dogodke stanj

en: Show leave and join events
sl: Prikaži dogodke odhodov in prihodov

en: Show name change events
sl: Prikaži dogodke spremembe imen

en: Show avatar update events
sl: Prikaži dogodke posodobitve avatarjev

en: Rooms and private chats
sl: Sobe in zasebni klepeti

en: Separated
sl: Ločeno

en: Intermixed
sl: Zmešano

[ctx: Chat Editor]
en: Editor
sl: Urejevalnik

en: Use s/text/replacement syntax to edit your last message
sl: Uporabi skladnjo s/besedilo/zamenjava za urejanje vašega zadnjega sporočila

en: Send typing notifications
sl: Pošlji besedilna obvestila

en: Developer Settings
sl: Nastavitve razvoja

en: Enable developer tools
sl: Omogoči razvojna orodja

[ctx: @title:window]
en: Notifications
sl: Obvestila

en: Enable notifications for this account
sl: Omogoči obvestila za ta račun

en: Whether push notifications are generated by your Matrix server
sl: Ali so potisna obvestila ustvarjena na vašem strežniku Matrix

en: Room Notifications
sl: Obvestila sobe

en: Messages in one-to-one chats
sl: Sporočila v klepetih iz oči v oči

en: Encrypted messages in one-to-one chats
sl: Šifrirana sporočila pri klepetih iz oči v oči

en: Messages in group chats
sl: Sporočila v skupinskih klepetih

en: Messages in encrypted group chats
sl: Sporočila v šifriranih skupinskih klepetih

en: Room upgrade messages
sl: Sporočila o posodabljanju sob

en: @Mentions
sl: @Omembe

en: Messages containing my display name
sl: Sporočila, ki vsebujejo moje prikaza

en: Whole room (@room) notifications
sl: Obvestila za celotno sobo (@room)

en: Keywords
sl: Ključne besede

en: Messages containing my keywords
sl: Sporočila, ki vsebujejo moje ključne besede

en: Keyword…
sl: Ključna beseda…

en: Add keyword
sl: Dodaj ključno besedo

en: Invites
sl: Povabila

en: Invites to a room
sl: Povabila v sobo

en: Call invitation
sl: Pošlji povabilo

en: Network Proxy
sl: Omrežni posrednik

en: System Default
sl: Sistemsko privzeto

en: Proxy Settings
sl: Nastavitve posrednika

en: Host
sl: Gostitelj

en: Port
sl: Vrata

en: User
sl: Uporabnik

en: Disable notifications
sl: Onemogoči obveščanje

en: Enable notifications
sl: Omogoči obveščanje

en: Mute notifications
sl: Utišaj obvestila

en: Unmute notifications
sl: Dovoli zvočna obvestila

[ctx: As in clicking this button will switch off highlights for messages that match this rule]
en: Disable message highlights
sl: Onemogoči osvetljevanje obvestil

[ctx: As in clicking this button will switch on highlights for messages that match this rule]
en: Enable message highlights
sl: Omogoči osvetljevanje obvestil

en: Delete keyword
sl: Izbriši ključno besedo

en: Appearance
sl: Videz

en: Custom Emojis
sl: Emodžiji po meri

en: Spell Checking
sl: Preverjanje črkovanja

en: About NeoChat
sl: O programu NeoChat

en: About KDE
sl: O KDE

[ctx: @window:title]
en: Spellchecking
sl: Preverjanje črkovanja

en: Selected default language:
sl: Izbrani privzeti jezik:

en: Open Personal Dictionary
sl: Odpri osebni slovar

en: Options:
sl: Možnosti:

en: Enable automatic spell checking
sl: Omogoči samodejno preverjanje črkovanja

en: Ignore uppercase words
sl: Prezri besede z velikimi črkami

en: Ignore hyphenated words
sl: Prezri besede z vezaji

en: Detect language automatically
sl: Samodejno zaznaj jezik

en: Spell checking languages
sl: Jeziki s preverjanjem črkovanja

en: %1 will provide spell checking and suggestions for the languages listed here when autodetection is enabled.
sl: %1 bo zagotavljal preverjanje črkovanja in predloge za jezike, navedene tu, če je omogočeno samodejno zaznavanje.

en: Add a new word to your personal dictionary…
sl: Dodaj novo besedo v osebni slovar…

[ctx: @action:button]
en: Add word
sl: Dodaj besedo

en: Spell checking dictionary
sl: Slovar preverjanja črkovanja

en: Delete word
sl: Izbriši besedo

en: Malformed or empty Matrix id
sl: Slabo oblikovan ali prazen Matrix id

en: %1 is not a correct Matrix identifier
sl: %1 ni pravilen Matrix identifikator

en: Room not found
sl: Sobe ni mogoče najti

en: There's no room %1 in the room list. Check the spelling and the account.
sl: Soba %1 ne obstaja na seznamu sob. Preverite črkovanje in račun.

en: Failed to join room
sl: Neuspela pridružitev v sobo

en: You requested to join '%1'
sl: Prosili ste za pridružitev k '%1'

en: Failed to request joining room
sl: Neuspela prošnja za pridružitev v sobo

en: No application for the link
sl: Ni aplikacije za povezavo

en: Your operating system could not find an application for the link.
sl: Vaš operacijski sistem ni mogel najti aplikacije za povezavo.

en: Could not open URL
sl: Ni bilo mogoče odpreti URL

en: Show
sl: Prikaži

en: Quit
sl: Zapusti
