neomutt-2023-11-03 - en to bg translation catalogue (679 entries)

note: L10N: prompt to add a new alias
en: Alias as:
bg: Псевдоним за адресната книга:

en: You already have an alias defined with that name
bg: Вече има запис за този псевдоним

en: Warning: This alias name may not work.  Fix it?
bg: Предупреждение: Този псевдоним може да не работи. Желаете ли да го поправите?

en: Address:
bg: Адрес:

en: Bad IDN: '%s'
bg: Лош IDN: '%s'

en: Personal name:
bg: Име:

en: Accept?
bg: Запис?

en: Save to file:
bg: Запис във файл:

en: Alias added
bg: Псевдонимът е добавен

en: alias: no address
bg: alias: няма адрес

en: Warning: Bad IDN '%s' in alias '%s'
bg: Предупреждение: Лош IDN '%s' в псевдонима '%s'

en: Exit
bg: Изход

en: Del
bg: Изтр.

en: Undel
bg: Възст.

en: Select
bg: Избор

en: Help
bg: Помощ

en: You have no aliases
bg: В адресната книга няма записи

en: Aliases
bg: Псевдоними

en: Mail
bg: Ново

en: New Query
bg: Ново запитване

en: Make Alias
bg: Създаване на псевдоним

en: Search
bg: Търсене

en: Waiting for response...
bg: Чакане на отговор...

en: Query
bg: Запитване

en: Query command not defined
bg: Команда за запитване не е дефинирана

en: Query:
bg: Запитване:

note: L10N: ask for a limit to apply
en: Limit: %s
bg: Ограничаване: %s

en: Save
bg: Запис

en: Print
bg: Отпечатване

en: Attachments
bg: Приложения

en: Not available in this menu
bg: Функцията не е достъпна от това меню

en: Function not permitted in attach-message mode
bg: Тази функция не може да се изпълни при прилагане на писма

en: Mailbox is read-only
bg: Тази пощенска кутия е само за четене

en: Can't delete attachment from POP server
bg: Грешка при изтриването на приложение от POP сървъра

en: Deletion of attachments from encrypted messages is unsupported
bg: Изтриването на приложения от шифровани писма не се поддържа

en: Only deletion of multipart attachments is supported
bg: Поддържа се само изтриване на приложения от съставни писма

en: Can't match 'nametemplate', continue?
bg: Няма шаблон с това име. Желаете ли да продължите?

en: Mailcap compose entry requires %%s
bg: Записът "compose" в mailcap изисква %%s

en: Error running "%s"
bg: Грешка при изпълнението на "%s"

en: Failure to open file to parse headers
bg: Грешка при отваряне на файла за прочит на заглавната информация

en: Failure to open file to strip headers
bg: Грешка при отваряне на файла за изтриване на заглавна информация

en: No mailcap compose entry for %s, creating empty file
bg: В mailcap липсва запис "compose" за %s. Създаване на празен файл

en: Mailcap Edit entry requires %%s
bg: Записът "edit" в mailcap изисква %%s

en: No mailcap edit entry for %s
bg: В mailcap липсва запис "edit" за %s

en: No matching mailcap entry found.  Viewing as text.
bg: Не е намерено подходящо mailcap вписване. Приложението е показано като текст.

en: MIME type not defined.  Can't view attachment.
bg: Недефиниран MIME тип. Приложението не може да бъде показано.

en: Can't create filter
bg: Грешка при създаването на филтър

en: Write fault
bg: Грешка при запис

en: I don't know how to print that
bg: Невъзможно отпечатване

en: Saving...
bg: Записване...

en: WARNING!  You are about to overwrite %s, continue?
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ! На път сте да презапишете %s, наистина ли?

en: Attachment filtered
bg: Приложението е филтрирано

en: Filter through:
bg: Филтриране през:

en: Pipe to:
bg: Предаване на (pipe):

en: Print attachment?
bg: Желаете ли да отпечатате приложението?

en: Can't decrypt encrypted message
bg: Грешка при дешифрирането на шифровано писмо

note: L10N: s is a directory.  NeoMutt is looking for a directory it needs for some reason (e.g. autocrypt, header cache, bcache), but it doesn't exist.  The prompt is asking whether to create the directory
en: %s does not exist. Create it?
bg: %s не съществува. Да бъде ли създаден?

note: L10N: mkdir() on the directory %s failed.  The second %s is the error message returned by libc
en: Can't create %s: %s
bg: Грешка при създаване на %s: %s

note: L10N: Autocrypt Account Menu Help line: delete account
en: Delete
bg: Изтриване

en: Chdir
bg: Директория

en: Mask
bg: Маска

en: %s is not a directory
bg: %s не е директория

en: Mailboxes [%d]
bg: Пощенски кутии [%d]

en: Subscribed [%s], File mask: %s
bg: Абониран [%s], Файлова маска: %s

en: Directory [%s], File mask: %s
bg: Директория [%s], Файлова маска: %s

en: Can't attach a directory
bg: Не може да прилагате директория

en: New file name:
bg: Ново име за файла:

en: No files match the file mask
bg: Няма файлове, отговарящи на маската

en: Can't view a directory
bg: Директорията не може да бъде показана

en: Error trying to view file
bg: Грешка при показването на файла

en: Chdir to:
bg: Смяна на директорията:

en: Error scanning directory
bg: Грешка при четене на директорията

en: Create is only supported for IMAP mailboxes
bg: Само IMAP пощенски кутии могат да бъдат създавани

en: Delete is only supported for IMAP mailboxes
bg: Само IMAP пощенски кутии могат да бъдат изтривани

en: Really delete mailbox "%s"?
bg: Действително ли желаете да изтриете пощенската кутия "%s"?

en: Mailbox not deleted
bg: Пощенската кутия не е изтрита

en: Mailbox deleted
bg: Пощенската кутия е изтрита

en: File Mask:
bg: Файлова маска:

en: %s: no such object
bg: %s: няма такъв обект

en: %s: too few arguments
bg: %s: недостатъчно аргументи

en: %s: color not supported by term
bg: %s: терминалът не поддържа цветове

en: %s: too many arguments
bg: %s: твърде много аргументи

note: L10N: '%s' is the file name of the temporary file
en: Could not create temporary file %s
bg: Невъзможно създаването на временен файл %s

en: %s: no such color
bg: %s: няма такъв цвят

en: %s: no such attribute
bg: %s: няма такъв атрибут

en: source: errors in %s
bg: source: грешки в %s

en: invalid header field
bg: невалидно заглавно поле

en: %s is unset
bg: %s е изключен

en: source: error at %s
bg: source: грешка при %s

en: Unable to lock mailbox
bg: Грешка при заключване на пощенската кутия

en: Error. Preserving temporary file: %s
bg: Грешка. Запазване на временния файл: %s

en: Send
bg: Изпращане

en: Abort
bg: Отказ

en: Attach file
bg: Прилагане на файл

en: Descrip
bg: Описание

en: -- Attachments
bg: -- Приложения

en: There are no attachments
bg: Няма приложения

en: You may not delete the only attachment
bg: Не може да изтриете единствената част на писмото

en: Unable to attach %s
bg: Прилагането на %s е невъзможно

en: Open mailbox to attach message from
bg: Отваряне на пощенска кутия, от която да бъде приложено писмо

en: No messages in that folder
bg: В тази кутия няма писма

en: Tag the messages you want to attach
bg: Маркирайте писмата, които искате да приложите

en: Unable to attach
bg: Прилагането е невъзможно

en: Invalid encoding
bg: Избрано е невалидно кодиране

en: New file:
bg: Нов файл:

en: Content-Type is of the form base/sub
bg: Полето Content-Type има формата базов-тип/подтип

en: Unknown Content-Type %s
bg: Непознат Content-Type %s

en: Can't create file %s
bg: Грешка при създаване на файла %s

en: Recoding only affects text attachments
bg: Промяната на кодирането засяга само текстовите приложения

en: The current attachment won't be converted
bg: Това приложение няма да бъде прекодирано

en: The current attachment will be converted
bg: Това приложение ще бъде прекодирано

en: Bad IDN in '%s': '%s'
bg: Лош IDN в '%s': '%s'

en: Rename to:
bg: Преименуване в:

note: L10N: "stat" is a system call. Do "man 2 stat" for more information.
en: Can't stat %s: %s
bg: Грешка при отваряне на %s: %s

en: Save a copy of this message?
bg: Желаете ли да запазите копие от това писмо?

en: Write message to mailbox
bg: Запис на писмото в пощенска кутия

en: Writing message to %s ...
bg: Записване на писмото в %s ...

en: Message written
bg: Писмото е записано

note: L10N: Example: Username at myhost.com
en: Username at %s:
bg: Потребителско име на %s:

en: Password for %s@%s:
bg: Парола за %s@%s:

en: (r)eject, accept (o)nce, (a)ccept always
bg: отхвърляне(r), еднократно приемане(o), приемане винаги(a)

en: (r)eject, accept (o)nce
bg: отхвърляне(r), еднократно приемане(o)

en: Jumping is not implemented for dialogs
bg: Скоковете не са имплементирани за диалози

en: Search is not implemented for this menu
bg: За това меню не е имплементирано търсене

en: Unable to get certificate from peer
bg: От сървъра не може да бъде получен сертификат

en: [unable to calculate]
bg: [грешка при пресмятане]

en: This certificate belongs to:
bg: Този сертификат принадлежи на:

en: This certificate was issued by:
bg: Този сертификат е издаден от:

en: This certificate is valid
bg: Този сертификат е валиден

en:    from %s
bg:    от %s

en:      to %s
bg:     до %s

en: Certificate saved
bg: Сертификатът е записан

en: Warning: Couldn't save certificate
bg: Предупреждение: Сертификатът не може да бъде запазен

en: Filling entropy pool: %s...
bg: Събиране на ентропия за генератора на случайни събития: %s...

en: %s has insecure permissions
bg: %s има несигурни права за достъп

en: [invalid date]
bg: [невалидна дата]

en: Server certificate is not yet valid
bg: Сертификатът на сървъра все още не е валиден

en: Server certificate has expired
bg: Сертификатът на сървъра е изтекъл

en: Failed to find enough entropy on your system
bg: Недостатъчно ентропия в системата

en: I/O error
bg: входно-изходна грешка

en: unknown error
bg: непозната грешка

en: SSL failed: %s
bg: Неуспешен SSL: %s

en: Looking up %s...
bg: Търсене на %s...

en: Could not find the host "%s"
bg: Хостът "%s" не може да бъде намерен.

en: Connecting to %s...
bg: Свързване с %s...

en: Could not connect to %s (%s)
bg: Грешка при свързване с %s (%s)

en: Error talking to %s (%s)
bg: Грешка в комуникацията с %s (%s)

en: Preconnect command failed
bg: Грешка при изпълнение на командата "preconnect"

en: Connection to %s closed
bg: Връзката с %s е затворена

en: %s isn't a regular file
bg: %s не е обикновен файл

en: Out of memory
bg: Недостатъчно памет

en: could not create temporary folder: %s
bg: грешка при създаване на временна пощенска кутия: %s

en: could not write temporary mail folder: %s
bg: грешка при запис във временната пощенска кутия: %s

en: could not truncate temporary mail folder: %s
bg: грешка при съкращаването на временната пощенска кутия: %s

en: Message file is empty
bg: Файлът с писмото е празен

en: Message not modified
bg: Писмото е непроменено

en: Can't open message file: %s
bg: Грешка при отваряне на файла: %s

note: L10N: %s is from strerror(errno)
en: Can't append to folder: %s
bg: Грешка при добавянето на писмо към пощенската кутия: %s

en: multipart message has no boundary parameter
bg: съставното писмо няма "boundary" параметър

note: L10N: This string is used by the compose menu. Since it is hidden by default, it does not increase the indentation of other compose menu fields.  However, if possible, it should not be longer than the other compose menu fields.  Since it shares the row with "Encrypt with:", it should not be longer t
en: Sign as:
bg: Подпис като:

en: Sign, Encrypt
bg: Подпис, Шифроване

en: Encrypt
bg: Шифроване

en: Sign
bg: Подпис

en: <default>
bg: <по подразбиране>

en: Encrypt with:
bg: Шифроване c:

en: Bounce message to:
bg: Препращане на писмото към:

en: Bounce tagged messages to:
bg: Препращане на маркираните писма към:

en: Error parsing address
bg: Грешка при разчитане на адресът

en: Message not bounced | Messages not bounced
bg[0]: Писмото не е препратено
bg[1]: Писмото не е препратено

en: Message bounced | Messages bounced
bg[0]: Писмото е препратено
bg[1]: Писмото е препратено

en: Can't create filter process
bg: Грешка при създаването на филтър

en: Pipe to command:
bg: Изпращане към команда (pipe):

en: No printing command has been defined
bg: Не е дефинирана команда за отпечатване

en: Print message? | Print tagged messages?
bg[0]: Желаете ли да отпечатате писмото?
bg[1]: Желаете ли да отпечатате маркираните писма?

en: Message printed | Messages printed
bg[0]: Писмото е отпечатано
bg[1]: Писмото е отпечатано

en: Message could not be printed | Messages could not be printed
bg[0]: Писмото не е отпечатано
bg[1]: Писмото не е отпечатано

en: Shell command:
bg: Шел команда:

en: Copying to %s...
bg: Създаване на копие в %s...

en: Convert to %s upon sending?
bg: Желаете ли да го конвертирате до %s при изпращане?

en: Content-Type changed to %s
bg: Content-Type е променен на %s

en: Threading is not enabled
bg: Показването на нишки не е включено

en: Clear flag
bg: Изтриване на маркировка

en: Set flag
bg: Поставяне на маркировка

en: Press any key to continue...
bg: Натиснете някой клавиш...

en:  ('?' for list):
bg:  (използвайте'?' за избор от списък):

en: Char = %s, Octal = %o, Decimal = %d
bg: Символ = %s, Осмично = %o, Десетично = %d

en: delete the current entry
bg: изтрива избрания запис

en: edit attachment description
bg: променя описанието на приложението

en: edit attachment transfer-encoding
bg: променя кодирането на приложението

en: edit attachment using mailcap entry
bg: редактира приложение, посредством вписване в mailcap

en: edit attachment content type
bg: редактира типа на приложението

en: filter attachment through a shell command
bg: филтрира приложението през команда на командния интерпретатор

en: get a temporary copy of an attachment
bg: създава временно копие на приложението

en: compose new attachment using mailcap entry
bg: създава на ново приложение, с използване на вписване в mailcap

en: pipe message/attachment to a shell command
bg: изпраща писмо или приложение към команда на командния интерпретатор

en: print the current entry
bg: отпечатва текущото писмо

en: toggle disposition between inline/attachment
bg: превключва между вмъкнат в писмото или приложен файл

en: toggle recoding of this attachment
bg: включва/изключва прекодирането на това приложение

en: toggle whether to delete file after sending it
bg: превключва между режим на изтриване или запазване на файла след изпращане

en: undelete the current entry
bg: възстановява текущото писмо

en: update an attachment's encoding info
bg: актуализира информацията за кодиране на приложението

en: view attachment using mailcap entry if necessary
bg: показва приложение, използвайки mailcap

en: force viewing of attachment using mailcap
bg: показва принудително приложението след търсене в mailcap

en: view attachment as text
bg: показва приложението като текст

en: move to the bottom of the page
bg: придвижване до края на страницата

en: remail a message to another user
bg: препраща писмото на друг адрес

en: select a new file in this directory
bg: избор на нов файл в тази директория

en: display the currently selected file's name
bg: показва името на текущо маркирания файл

en: toggle view all/subscribed mailboxes (IMAP only)
bg: показва всички или само абонираните пощенски кутии (само IMAP)

en: view file
bg: разглеждане на файл

en: change directories
bg: промяна на директориите

en: check mailboxes for new mail
bg: проверява пощенските кутии за нови писма

en: edit the file to be attached
bg: избор на файл, който да бъде приложен

en: edit the message
bg: редактира писмо

en: run ispell on the message
bg: извършва правописна проверка на писмото с ispell

en: save this message to send later
bg: записва писмото като чернова за по-късно изпращане

en: rename/move an attached file
bg: променя името или преместване на приложение

en: send the message
bg: изпраща писмото

en: write the message to a folder
bg: записва писмото в пощенска кутия

en: copy a message to a file/mailbox
bg: копира писмо във файл/пощенска кутия

en: create an alias from a message sender
bg: вписва подателя на писмото в адресната книга

en: create a new mailbox (IMAP only)
bg: създава нова пощенска кутия (само IMAP)

en: move entry to bottom of screen
bg: премества записа към долния край на екрана

en: move entry to middle of screen
bg: премества записа към средата на екрана

en: move entry to top of screen
bg: премества записa към горния край на екрана

en: make decoded (text/plain) copy
bg: създава декодирано (text/plain) копие

en: make decoded copy (text/plain) and delete
bg: създаване на декодирано (text/plain) копие на писмото и изтриване

en: delete the current mailbox (IMAP only)
bg: изтрива текущата пощенска кутия (само IMAP)

en: delete all messages in subthread
bg: изтрива всички писма в поднишката

en: delete all messages in thread
bg: изтрива всички писма в нишката

en: display full address of sender
bg: показва пълния адрес на подателя на писмото

en: display message and toggle header weeding
bg: показва писмо и включва/изключва показването на заглавните части

en: display a message
bg: показва писмо

en: delete the char in front of the cursor
bg: изтрива символа пред курсора

en: move the cursor one character to the left
bg: премества курсора с един символ наляво

en: move the cursor to the beginning of the word
bg: премества курсора към началото на думата

en: jump to the beginning of the line
bg: скок към началото на реда

en: complete filename or alias
bg: допълва името на файл или на псевдоним

en: complete address with query
bg: допълва адрес чрез запитване

en: delete the char under the cursor
bg: изтрива символа под курсора

en: convert the word to lower case
bg: конвертиране на думата до букви от долен регистър

en: jump to the end of the line
bg: скок към края на реда

en: move the cursor one character to the right
bg: премества курсора с един символ надясно

en: move the cursor to the end of the word
bg: премества курсора към края на думата

en: scroll down through the history list
bg: превърта надолу в списъка с историята

en: scroll up through the history list
bg: превърта нагоре в списъка с историята

en: delete chars from cursor to end of line
bg: изтрива символите от курсора до края на реда

en: delete chars from the cursor to the end of the word
bg: изтрива символите от курсора до края на думата

en: delete all chars on the line
bg: изтрива всички символи на реда

en: delete the word in front of the cursor
bg: изтрива думата преди курсора

en: cycle among incoming mailboxes
bg: циклично превъртане между входните пощенски кутии

en: quote the next typed key
bg: буквално приемане на следващия клавиш

en: transpose character under cursor with previous
bg: разменя текущия символ с предишния

en: convert the word to upper case
bg: конвертиране на думата до букви от горен регистър

en: end of conditional execution (noop)
bg: край на условното изпълнение (noop)

en: enter a neomuttrc command
bg: въвеждане нa neomuttrc команда

en: enter a file mask
bg: въвеждане на файлова маска

en: exit this menu
bg: напуска това меню

en: move to the first entry
bg: преместване към първият запис

en: toggle a message's 'important' flag
bg: включва/изключва маркировката за важност на писмото

en: forward a message with comments
bg: препраща писмо с коментар

en: select the current entry
bg: избира текущият запис

en: reply to all recipients
bg: отговор на всички получатели

en: scroll down 1/2 page
bg: превърта екрана надолу с 1/2 страница

en: scroll up 1/2 page
bg: превърта екрана нагоре с 1/2 страница

en: this screen
bg: този екран

en: jump to an index number
bg: скок към индексен номер

en: move to the last entry
bg: преместване към последният запис

en: reply to specified mailing list
bg: отговор на указания mailing list

en: execute a macro
bg: изпълнява макрос

en: compose a new mail message
bg: създава ново писмо

en: list mailboxes with new mail
bg: показва пощенските кутии, съдържащи нови писма.

en: open a different folder
bg: отваря друга пощенска кутия

en: open a different folder in read only mode
bg: отваря друга пощенска кутия само за четене

en: clear a status flag from a message
bg: отстранява маркировката за статус от писмо

en: collapse/uncollapse all threads
bg: свива/разтваря всички нишки

en: collapse/uncollapse current thread
bg: свива/разтваря текущата нишка

en: retrieve mail from POP server
bg: изтегля писма от POP сървър

en: force retrieval of mail from IMAP server
bg: изтегля принудително писма от IMAP сървър

en: show only messages matching a pattern
bg: показва само писма, отговарящи на шаблон

en: jump to the next new message
bg: скок към следващото ново писмо

en: jump to the next new or unread message
bg: скок към следващото ново или непрочетено писмо

en: jump to the next subthread
bg: скок към следващата поднишка

en: jump to the next thread
bg: скок към следващата нишка

en: move to the next undeleted message
bg: преместване към следващото възстановено писмо

en: jump to the next unread message
bg: скок към следващото непрочетено писмо

en: jump to parent message in thread
bg: скок към родителското писмо в нишката

en: jump to the previous new message
bg: скок към предишното ново писмо

en: jump to the previous new or unread message
bg: скок към предишното ново или непрочетено писмо

en: jump to previous subthread
bg: скок към предишната поднишка

en: jump to previous thread
bg: скок към предишната нишка

en: move to the previous undeleted message
bg: преместване към предишното възстановено писмо

en: jump to the previous unread message
bg: скок към предишното непрочетено писмо

en: mark the current subthread as read
bg: маркира текущата поднишка като прочетена

en: mark the current thread as read
bg: маркира текущата нишка като прочетена

en: set a status flag on a message
bg: поставя маркировката за статус на писмо

en: show currently active limit pattern
bg: показва активния ограничителен шаблон

en: save changes to mailbox
bg: записва промените в пощенската кутия

en: move to the middle of the page
bg: преместване към средата на страницата

en: move to the next entry
bg: преместване към следващия запис

en: scroll down one line
bg: превърта надолу с един ред

en: move to the next page
bg: преместване към следващата страница

en: jump to the bottom of the message
bg: скок към края на писмото

en: toggle display of quoted text
bg: показва/скрива цитиран текст

en: skip beyond quoted text
bg: прескача цитирания текст

en: jump to the top of the message
bg: скок към началото на писмото

en: move to the previous entry
bg: преместване към предишния запис

en: scroll up one line
bg: превъртане нагоре с един ред

en: move to the previous page
bg: преместване към предишната страница

en: query external program for addresses
bg: изпраща запитване към външна програма за адрес

en: append new query results to current results
bg: добавя резултатите от запитването към досегашните

en: save changes to mailbox and quit
bg: записва промените в пощенската кутия и напуска програмата

en: recall a postponed message
bg: редактира чернова

en: clear and redraw the screen
bg: изтрива и прерисува екрана

en: {internal}
bg: {вътрешно}

en: reply to a message
bg: отговор на писмо

en: use the current message as a template for a new one
bg: използва текущото писмо като шаблон за ново

en: search for a regular expression
bg: търсене на регулярен израз

en: search for next match
bg: търси следващото попадение

en: search for next match in opposite direction
bg: търси следващото попадение в обратната посока

en: search backwards for a regular expression
bg: търсене на регулярен израз в обратната посока

en: toggle search pattern coloring
bg: включва/изключва оцветяването при търсене

en: invoke a command in a subshell
bg: изпълнява команда в командния интерпретатор

en: sort messages
bg: подрежда писмата

en: sort messages in reverse order
bg: подрежда писмата в обратен ред

en: tag the current entry
bg: маркира текущият запис

en: apply next function to tagged messages
bg: прилага следващата функция върху маркираните писма

en: apply next function ONLY to tagged messages
bg: прилага следващата функция САМО върху маркираните писма

en: tag the current subthread
bg: маркира текущата поднишка

en: tag the current thread
bg: маркира текущата нишка

en: toggle whether to browse mailboxes or all files
bg: превключва търсенето между пощенски кутии или всички файлове

en: toggle a message's 'new' flag
bg: включва/изключва индикатора, дали писмото е ново

en: toggle whether the mailbox will be rewritten
bg: включва/изключва презаписът на пощенската кутия

en: move to the top of the page
bg: преместване към началото на страницата

en: undelete all messages in subthread
bg: възстановява всички писма в поднишката

en: undelete all messages in thread
bg: възстановява всички писма в нишката

en: show the NeoMutt version number and date
bg: показва версията на neomutt

en: show MIME attachments
bg: показва MIME приложения

en: display the keycode for a key press
bg: показва кода на натиснат клавиш

en: make decrypted copy
bg: създава дешифрирано копие

en: make decrypted copy and delete
bg: създава дешифрирано копие и изтрива

en: extract supported public keys
bg: извлича поддържаните публични ключове

en: edit the BCC list
bg: променя списъка на получателите на сляпо копие от писмото (BCC)

en: edit the CC list
bg: променя списъка на получателите на копие от писмото (CC)

en: enter a file to save a copy of this message in
bg: избор на файл, в който да бъде записано копие от това писмо

en: edit the from field
bg: променя изпращача (From)

en: edit the message with headers
bg: редактира писмо и заглавните му полета

en: edit the Reply-To field
bg: редактира получателя на отговор от писмото (Reply-To)

en: edit the subject of this message
bg: редактира темата на писмо

en: edit the TO list
bg: редактира списъка на получателите

en: send the message through a mixmaster remailer chain
bg: изпраща писмото през mixmaster remailer верига

en: attach a PGP public key
bg: прилага PGP публичен ключ

en: show PGP options
bg: показва PGP настройките

en: mail a PGP public key
bg: изпраща PGP публичен ключ

en: verify a PGP public key
bg: потвърждава PGP публичен ключ

en: view the key's user id
bg: показва потребителския номер към ключ

en: show S/MIME options
bg: показва S/MIME настройките

en: null operation
bg: празна функция

en: [-- Autoview using %s --]
bg: [-- Автоматично показване посредством %s --]

en: Invoking autoview command: %s
bg: Автоматично показване посредством: %s

en: [-- Can't run %s. --]
bg: [-- Грешка при стартиране на %s. --]

en: [-- Autoview stderr of %s --]
bg: [-- Грешки от %s --]

en: [-- Error: message/external-body has no access-type parameter --]
bg: [-- Грешка: message/external-body няма параметри за метод на достъп --]

en: [-- name: %s --]
bg: [-- име: %s --]

en: [-- Error:  Could not display any parts of Multipart/Alternative --]
bg: [-- Грешка: Невъзможно е показването на която и да е от алтернативните части на писмото --]

en: Unable to open temporary file
bg: Грешка при отваряне на временния файл

en: Error: multipart/signed has no protocol
bg: Грешка: multipart/signed без protocol параметър

en: ERROR: please report this bug
bg: ГРЕШКА: моля, съобщете ни за тази грешка

en: <UNKNOWN>
bg: <НЕИЗВЕСТНА>

en: Generic bindings:
bg: Общи клавишни комбинации:

en: Unbound functions:
bg: Функции, без клавишна комбинация:

en: Help for %s
bg: Помощ за %s

en: Can't create temporary file
bg: Грешка при създаване на временен файл

en: unhook: Can't do unhook * from within a hook
bg: unhook: Не може да извършите unhook * от hook

en: unhook: unknown hook type: %s
bg: unhook: непознат hook тип: %s

en: unhook: Can't delete a %s from within a %s
bg: unhook: Не може да изтриете %s от %s

note: L10N: (%s) is the method name, e.g. Anonymous, CRAM-MD5, GSSAPI, SASL
en: Authenticating (%s)...
bg: Идентифициране (%s)...

en: SASL authentication failed
bg: Неуспешна SASL идентификация

en: LOGIN disabled on this server
bg: LOGIN е изключен на този сървър

en: Logging in...
bg: Включване...

en: Login failed
bg: Неуспешно включване

en: %s is an invalid IMAP path
bg: %s не е валидна IMAP пътека

en: Getting folder list...
bg: Запитване за списъка от пощенски кутии...

note: L10N: (%s) is the name / path of the folder we were trying to browse
en: No such folder: %s
bg: Няма такава папка: %s

en: Create mailbox:
bg: Създаване на пощенска кутия:

en: Mailbox must have a name
bg: Пощенската кутия трябва да има име

en: Mailbox created
bg: Пощенската кутия е създадена

en: Closing connection to %s...
bg: Затваряне на връзката към %s...

en: Secure connection with TLS?
bg: Желаете ли да установите сигурна връзка с TLS?

en: Could not negotiate TLS connection
bg: Не може да бъде установена TLS връзка

en: Subscribing to %s...
bg: Абониране за %s...

en: Create %s?
bg: Желаете ли да създадете %s?

en: Expunge failed
bg: Неуспешно премахване

en: Expunging messages from server...
bg: Премахване на съобщенията от сървъра...

en: imap_sync_mailbox: EXPUNGE failed
bg: imap_sync_mailbo: неуспешен EXPUNGE

en: Selecting %s...
bg: Избиране на %s...

en: Error opening mailbox
bg: Грешка при отваряне на пощенската кутия

en: Unable to fetch headers from this IMAP server version
bg: Грешка при получаване на заглавните части от тази версия на IMAP-сървъра

en: Copying message %d to %s...
bg: Копиране на %d-то съобщение в %s...

en: Fetching message...
bg: Изтегляне на писмо...

en: The message index is incorrect. Try reopening the mailbox.
bg: Невалиден индекс на писмо. Опитайте да отворите отново пощенската кутия.

en: Continue?
bg: Желаете ли да продължите?

en: Quit
bg: Изход

en: Reply
bg: Отговор

en: Group
bg: Груп. отг.

en: %s is not a mailbox
bg: %s не е пощенска кутия

en: Mailbox was externally modified.  Flags may be wrong.
bg: Пощенската кутия е променена от друга програма. Маркировките може да са остарели.

en: New mail in this mailbox
bg: Нови писма в тази пощенска кутия

en: Mailbox was externally modified
bg: Пощенската кутия е променена от друга програма

en: No mailbox is open
bg: Няма отворена пощенска кутия

en: No tagged messages
bg: Няма маркирани писма

en: Nothing to do
bg: Няма какво да се прави

en: Jump to message:
bg: Скок към писмо номер:

en: Argument must be a message number
bg: Аргументът трябва да бъде номер на писмо

en: Invalid message number
bg: Грешен номер на писмо

en: That message is not visible
bg: Това писмо не е видимо

en: Open mailbox in read-only mode
bg: Отваряне на пощенската кутия само за четене

en: Open mailbox
bg: Отваряне на пощенска кутия

en: Delete messages matching:
bg: Изтриване на писма по шаблон:

en: Limit to messages matching:
bg: Ограничаване до писмата, отговарящи на:

en: Search wrapped to top
bg: Търсенето е започнато отгоре

en: Search wrapped to bottom
bg: Търсенето е започнато отдолу

en: No more threads
bg: Няма повече нишки

en: You are on the first thread
bg: Това е първата нишка

en: You are on the last message
bg: Това е последното писмо

en: No undeleted messages
bg: Няма възстановени писма

en: You are on the first message
bg: Това е първото писмо

en: No limit pattern is in effect
bg: Няма активен ограничителен шаблон

en: Tag messages matching:
bg: Маркиране на писмата, отговарящи на:

en: Undelete messages matching:
bg: Възстановяване на писмата, отговарящи на:

en: Untag messages matching:
bg: Премахване на маркировката от писмата, отговарящи на:

en: Quit NeoMutt?
bg: Желаете ли да напуснете neomutt?

en: There are no messages
bg: Няма писма

en: No visible messages
bg: Няма видими писма

en: Error in command line: %s
bg: Грешка в командния ред: %s

note: L10N: '%s' is the (misspelled) name of the menu, e.g. 'index' or 'pager'
en: %s: no such menu
bg: %s:  няма такова меню

en: Key is not bound
bg: Недефинирана клавишна комбинация

en: Key is not bound.  Press '%s' for help.
bg: Недефинирана клавишна комбинация. Използвайте '%s' за помощ.

en: Macro loop detected
bg: Открит е цикъл от макроси

en: %s: null key sequence
bg: %s: празна последователност от клавиши

en: macro: empty key sequence
bg: macro: празна последователност от клавиши

en: exec: no arguments
bg: exec: липсват аргументи

en: %s: no such function
bg: %s: няма такава функция

en: Improperly formatted entry for type %s in "%s" line %d
bg: Невалидно форматирано вписване за типа %s в "%s" на ред %d

en: mailcap entry for type %s not found
bg: не е намерено mailcap-вписване за типа %s

en: Reading %s...
bg: Зареждане на %s...

note: L10N: Displayed before/as a mailbox is being synced
en: Writing %s...
bg: Запис на %s...

en: Error initializing terminal
bg: Грешка при инициализация на терминала

en: unable to determine username
bg: потребителското Ви име не може да бъде установено

en: unable to determine home directory
bg: личната Ви директория не може да бъде намерена

en: No recipients specified
bg: Не са указани получатели

en: %s: unable to attach file
bg: %s: грешка при прилагането на файл

en: No mailbox with new mail
bg: Няма пощенска кутия с нови писма

en: No incoming mailboxes defined
bg: Не са дефинирани входни пощенски кутии

en: Mailbox is empty
bg: Пощенската кутия е празна

en: Mailbox is corrupt
bg: Пощенската кутия е повредена

en: Couldn't lock %s
bg: Невъзможно заключване на %s

en: Mailbox was corrupted
bg: Пощенската кутия е повредена

en: Fatal error!  Could not reopen mailbox!
bg: Непоправима грешка! Грешка при повторното отваряне на пощенската кутия!

en: Could not create temporary file
bg: Невъзможно създаването на временен файл

en: sync: mbox modified, but no modified messages (report this bug)
bg: sync: пощенската кутия е променена, но няма променени писма (моля, съобщете за тази грешка)

en: Committing changes...
bg: Съхраняване на промените...

en: Write failed!  Saved partial mailbox to %s
bg: Грешка при запис! Пощенската кутия е записана частично в %s

en: Could not reopen mailbox
bg: Грешка при повторното отваряне на пощенската кутия

en: Can't write message
bg: Невъзможен запис на писмо

en: Reverse search for:
bg: Обратно търсене:

en: Search for:
bg: Търсене:

en: Not found
bg: Няма резултати от търсенето

en: No entries
bg: Няма вписвания

en: Jump to:
bg: Скок към:

en: Invalid index number
bg: Невалиден номер на индекс

en: You are on the first entry
bg: Това е първият запис

en: You are on the last entry
bg: Това е последният запис

en: You can't scroll up farther
bg: Не може да превъртате нагоре повече

en: You can't scroll down farther
bg: Не може да превъртате надолу повече

en: Tagging is not supported
bg: Маркирането не се поддържа

en: No tagged entries
bg: Няма маркирани записи

en: Append
bg: Добавяне

en: Insert
bg: Вмъкване

en: OK
bg: ОК

en: Select a remailer chain
bg: Избор на remailer верига

en: Can't get mixmaster's type2.list
bg: Невъзможно получаването на mixmaster "type2.list"

en: Mixmaster doesn't accept Cc or Bcc headers
bg: mixmaster не приема Cc или Bcc заглавни полета

en: Please set the hostname variable to a proper value when using mixmaster
bg: Моля, поставете валидна стойност в променливата "hostname" когато използвате mixmaster

en: Error sending message, child exited %d
bg: Грешка (%d) при изпращане на писмото.

en: Error sending message
bg: Грешка при изпращане на писмото

en: You already have the last chain element selected
bg: Последният елемент от веригата е вече избран

en: You already have the first chain element selected
bg: Първият елемент от веригата е вече избран

note: L10N The '%d' here hard-coded to 19
en: Mixmaster chains are limited to %d elements
bg: mixmaster веригите са ограничени до %d елемента

en: The remailer chain is already empty
bg: remailer веригата вече е празна

en: Error: %s can't be used as the final remailer of a chain
bg: Грешка: %s не може да се използва като последен remailer във веригата

en: Timeout exceeded while attempting fcntl lock
bg: fcntl заключване не е получено в определеното време (timeout)

en: Waiting for fcntl lock... %d
bg: Чакане за fcntl заключване... %d

en: Timeout exceeded while attempting flock lock
bg: flock заключване не е получено в определеното време (timeout)

en: Waiting for flock attempt... %d
bg: Чакане за flock заключване... %d

en: New mail in
bg: Нови писма в

en: Parent message is not available
bg: Родителското писмо не е налично

en: Parent message is not visible in this limited view
bg: Родителското писмо не е видимо в този ограничен изглед

note: L10N: Means "The path you specified as the destination file is a directory." See the msgid "Save to file: " (alias.c, recvattach.c) These three letters correspond to the choices in the string.
en: File is a directory, save under it: (y)es, (n)o, (a)ll?
bg: Файлът е директория. Желаете ли да запишете в нея? (y) да, (n) не, (a) всички

note: L10N: Means "The path you specified as the destination file is a directory." See the msgid "Save to file: " (alias.c, recvattach.c)
en: File is a directory, save under it?
bg: Файлът е директория. Желаете ли да запишете в нея?

en: File under directory:
bg: Файл в тази директория:

note: L10N: Options for: File %s exists, (o)verwrite, (a)ppend, or (c)ancel?
en: File exists, (o)verwrite, (a)ppend, or (c)ancel?
bg: Файлът съществува. Презапис(o), добавяне(a) или отказ(c)?

en: Can't save message to POP mailbox
bg: Запис на писмо на POP сървър не е възможно

en: Append messages to %s?
bg: Желаете ли да добавите писмата към %s?

en: Purge %d deleted message? | Purge %d deleted messages?
bg[0]: Желаете ли да изтриете %d-то отбелязано за изтриване писмо?
bg[1]: Желаете ли да изтриете %d-то отбелязано за изтриване писмо?

en: Moving read messages to %s...
bg: Преместване на прочетените писма в %s...

en: Mailbox is unchanged
bg: Пощенската кутия е непроменена

en: %d kept, %d moved, %d deleted
bg: запазени: %d; преместени: %d; изтрити: %d

en: %d kept, %d deleted
bg: запазени: %d; изтрити: %d

en:  Press '%s' to toggle write
bg: Натиснете '%s' за включване/изключване на режима за запис

en: Use 'toggle-write' to re-enable write
bg: Използвайте 'toggle-write' за реактивиране на режима за запис

en: Mailbox is marked unwritable. %s
bg: Пощенската кутия е само за четене. %s

en: Mailbox checkpointed
bg: Пощенската кутия е отбелязана

en: Can't toggle write on a readonly mailbox
bg: Режимът на защитената от запис пощенска кутия не може да бъде променен

en: Changes to folder will be written on folder exit
bg: Промените в тази пощенска кутия ще бъдат записани при напускането й

en: Changes to folder will not be written
bg: Промените в тази пощенска кутия няма да бъдат записани

en:  (current time: %c)
bg:  (текущо време: %c)

en: [-- %s output follows%s --]
bg: [-- %s следва резултатът%s) --]

en: Invoking PGP...
bg: Стартиране на PGP...

en: Mail not sent
bg: Писмото не е изпратено

en: S/MIME messages with no hints on content are unsupported
bg: S/MIME писма без указание за съдържанието им не се поддържат

en: Trying to extract PGP keys...
bg: Опит за извличане на PGP ключове...

en: Trying to extract S/MIME certificates...
bg: Опит за извличане на S/MIME сертификати...

en: [-- Error: Unknown multipart/signed protocol %s --]
bg: [-- Грешка: Непознат multipart/signed протокол %s --]

en: [-- Warning: We can't verify %s/%s signatures. --]
bg: [-- Предупреждение: %s/%s-подписи не могат да бъдат проверявани. --]

en: [-- The following data is signed --]
bg: [-- Следните данни са подписани --]

en: [-- Warning: Can't find any signatures. --]
bg: [-- Предупреждение: не могат да бъдат намерени подписи. --]

en: 
    [-- End of signed data --]
bg: 
    [-- Край на подписаните данни --]

en: [-- BEGIN PGP MESSAGE --]
bg: [-- НАЧАЛО НА PGP-ПИСМО --]

en: [-- BEGIN PGP PUBLIC KEY BLOCK --]
bg: [-- НАЧАЛО НА БЛОК С ПУБЛИЧЕН PGP-КЛЮЧ --]

en: [-- BEGIN PGP SIGNED MESSAGE --]
bg: [-- НАЧАЛО НА PGP-ПОДПИСАНО ПИСМО --]

en: [-- END PGP MESSAGE --]
bg: [-- КРАЙ НА PGP-ПИСМОТО --]

en: [-- END PGP PUBLIC KEY BLOCK --]
bg: [-- КРАЙ НА БЛОКА С ПУБЛИЧНИЯ PGP-КЛЮЧ --]

en: [-- END PGP SIGNED MESSAGE --]
bg: [-- КРАЙ НА PGP-ПОДПИСАНОТО ПИСМО --]

en: [-- Error: could not find beginning of PGP message --]
bg: [-- Грешка: началото на PGP-писмото не може да бъде намерено --]

en: [-- Error: could not create temporary file --]
bg: [-- Грешка: не може да бъде създаден временен файл --]

en: [-- The following data is PGP/MIME encrypted --]
bg: [-- Следните данни са шифровани с PGP/MIME --]

en: [-- End of PGP/MIME encrypted data --]
bg: [-- Край на шифрованите с PGP/MIME данни --]

en: Looking for keys matching "%s"...
bg: Търсене на ключове, отговарящи на "%s"...

en: Use keyID = "%s" for %s?
bg: Желаете ли използвате ключовия идентификатор "%s" за %s?

en: Enter keyID for %s:
bg: Въведете ключов идентификатор за %s:

en: Please enter the key ID:
bg: Моля, въведете ключовия идентификатор:

note: L10N: S/MIME options (opportunistic encryption is on)
en: S/MIME (s)ign, sign (a)s, (p)gp, (c)lear, or (o)ppenc mode off?
bg: PGP шифроване(e), подпис(s), подпис като(a), и двете(b) или без тях(f)?

note: L10N: S/MIME options (opportunistic encryption is on)
en: sapco
bg: esabf

note: L10N: PGP options (opportunistic encryption is on)
en: PGP (s)ign, sign (a)s, s/(m)ime, (c)lear, or (o)ppenc mode off?
bg: PGP шифроване(e), подпис(s), подпис като(a), и двете(b) или без тях(f)?

note: L10N: PGP options (opportunistic encryption is on)
en: samco
bg: esabf

en: Check key
bg: Проверка на ключ

en: All matching keys are expired, revoked, or disabled
bg: Всички подходящи ключове са остарели, анулирани или деактивирани

en: PGP keys matching <%s>
bg: PGP ключове, съвпадащи с <%s>

en: PGP keys matching "%s"
bg: PGP ключове, съвпадащи с "%s"

note: L10N: Describes the trust state of a S/MIME key. This translation must be padded with spaces to the right such that it has the same length as the other translations. The translation strings which need to be padded are: Expired, Invalid, Revoked, Trusted, Unverified, Verified, and Unknown.
en: Expired
bg: Изтекъл

note: L10N: Describes the trust state of a S/MIME key. This translation must be padded with spaces to the right such that it has the same length as the other translations. The translation strings which need to be padded are: Expired, Invalid, Revoked, Trusted, Unverified, Verified, and Unknown.
en: Invalid
bg: Невалиден

note: L10N: Describes the trust state of a S/MIME key. This translation must be padded with spaces to the right such that it has the same length as the other translations. The translation strings which need to be padded are: Expired, Invalid, Revoked, Trusted, Unverified, Verified, and Unknown.
en: Revoked
bg: Анулиран

note: L10N: Describes the trust state of a S/MIME key. This translation must be padded with spaces to the right such that it has the same length as the other translations. The translation strings which need to be padded are: Expired, Invalid, Revoked, Trusted, Unverified, Verified, and Unknown.
en: Trusted
bg: Ползващ се с доверие

note: L10N: Describes the trust state of a S/MIME key. This translation must be padded with spaces to the right such that it has the same length as the other translations. The translation strings which need to be padded are: Expired, Invalid, Revoked, Trusted, Unverified, Verified, and Unknown.
en: Unverified
bg: Непроверен

note: L10N: Describes the trust state of a S/MIME key. This translation must be padded with spaces to the right such that it has the same length as the other translations. The translation strings which need to be padded are: Expired, Invalid, Revoked, Trusted, Unverified, Verified, and Unknown.
en: Verified
bg: Проверен

note: L10N: Describes the trust state of a S/MIME key. This translation must be padded with spaces to the right such that it has the same length as the other translations. The translation strings which need to be padded are: Expired, Invalid, Revoked, Trusted, Unverified, Verified, and Unknown.
en: Unknown
bg: Неизвестен

en: S/MIME certificates matching "%s"
bg: S/MIME сертификати, съвпадащи с "%s"

en: Key ID: 0x%s
bg: Ключов идентификатор: 0x%s

en: This key can't be used: expired/disabled/revoked
bg: Този ключ не може да бъде използван, защото е остарял, деактивиран или анулиран

en: Enter PGP passphrase:
bg: Въвеждане на PGP парола:

en: [-- Error: unable to create PGP subprocess --]
bg: [-- Грешка: не може да бъде стартиран дъщерен PGP процес --]

en: [-- End of PGP output --]
bg: [-- Край на PGP-резултата --]

en: [-- Error: could not create a PGP subprocess --]
bg: [-- Грешка: не може да бъде стартиран дъщерен PGP процес --]

en: Decryption failed
bg: Неуспешно разшифроване

en: Can't open PGP subprocess
bg: Не може да бъде стартиран дъщерен PGP процес

en: Can't invoke PGP
bg: PGP не може да бъде стартиран

en: Can't open /dev/null
bg: Грешка при отваряне на /dev/null

en: Fetching PGP key...
bg: Получаване на PGP ключ...

en: PGP Key %s
bg: PGP ключ %s

en: Enter keyID:
bg: Въведете ключов идентификатор:

en: No (valid) certificate found for %s
bg: Не е намерен (валиден) сертификат за %s

en: Error: unable to create OpenSSL subprocess
bg: Грешка: не може да бъде стартиран дъщерен OpenSSL процес

en: no mbox
bg: няма пощенска кутия

en: No output from OpenSSL...
bg: Няма резултат от дъщерния OpenSSL процес...

en: Can't open OpenSSL subprocess
bg: Не може да бъде стартиран дъщерен OpenSSL процес

en: [-- End of OpenSSL output --]
bg: [-- Край на OpenSSL-резултата --]

en: [-- Error: unable to create OpenSSL subprocess --]
bg: [-- Грешка: не може да бъде стартиран дъщерен OpenSSL процес --]

en: [-- The following data is S/MIME encrypted --]
bg: [-- Следните данни са шифровани със S/MIME --]

en: [-- The following data is S/MIME signed --]
bg: [-- Следните данни са подписани със S/MIME --]

en: 
    [-- End of S/MIME encrypted data. --]
bg: 
    [-- Край на шифрованите със S/MIME данни --]

en: 
    [-- End of S/MIME signed data. --]
bg: 
    [-- Край на подписаните със S/MIME данни --]

en: Server closed connection
bg: Сървърът затвори връзката

en: No authenticators available
bg: Няма налични идентификатори.

en: Checking for new messages...
bg: Проверка за нови писма...

en: PrevPg
bg: Пред. стр.

en: NextPg
bg: Следв. стр.

en: View Attachm.
bg: Приложения

en: Next
bg: Следващо

en: Bottom of message is shown
bg: Това е краят на писмото

en: Top of message is shown
bg: Това е началото на писмото

en: No more unquoted text after quoted text
bg: Няма повече нецитиран текст след цитирания

en: No more quoted text
bg: Няма повече цитиран текст

en: Help is currently being shown
bg: Помощта вече е показана

note: L10N: Used for the $crypt_verify_sig prompt
en: Verify signature?
bg: Желаете ли да потвърдите истинността на подписа?

en: Can't create display filter
bg: Филтърът не може да бъде създаден

en: Could not copy message
bg: Писмото не може да бъде копирано.

en: Command:
bg: Команда:

en: S/MIME signature successfully verified
bg: S/MIME-подписът е потвърден успешно

en: S/MIME certificate owner does not match sender
bg: Притежателят на S/MIME сертификата не съвпада с подателя на писмото

en: S/MIME signature could NOT be verified
bg: S/MIME-подписът НЕ е потвърден успешно

en: PGP signature successfully verified
bg: PGP-подписът е потвърден успешно

en: PGP signature could NOT be verified
bg: PGP-подписът НЕ е потвърден успешно

en: %s: unknown command
bg: %s: непозната команда

en: %s: unknown variable
bg: %s: непозната променлива

en: Error in expression: %s
bg: Грешка в израза: %s

en: Invalid day of month: %s
bg: Невалиден ден от месеца: %s

en: Invalid month: %s
bg: Невалиден месец: %s

en: Invalid relative date: %s
bg: Невалидна дата: %s

en: empty pattern
bg: празен шаблон

en: error in pattern at: %s
bg: грешка в шаблона при: %s

en: mismatched parentheses: %s
bg: неподходящо поставени скоби: %s

en: %c: not supported in this mode
bg: %c: не се поддържа в този режим

en: missing parameter
bg: липсва параметър

note: L10N: An unknown pattern operator was somehow invoked. This shouldn't be possible unless there is a bug.
en: error: unknown op %d (report this error)
bg: грешка: непознат оператор %d (моля, съобщете за тази грешка)

en: Compiling search pattern...
bg: Компилиране на шаблона за търсене...

en: Executing command on matching messages...
bg: Изпълняване на команда върху писмата...

en: No messages matched criteria
bg: Няма писма, отговарящи на този критерий

en: Search hit bottom without finding match
bg: Търсенето достигна до края, без да бъде намерено съвпадение

en: Search hit top without finding match
bg: Търсенето достигна до началото, без да бъде намерено съвпадение

en: Search interrupted
bg: Търсенето е прекъснато

en: Command USER is not supported by server
bg: Сървърът не поддържа командата USER

en: Unable to leave messages on server
bg: Оставянето на писмата на сървъра е невъзможно

en: Command TOP is not supported by server
bg: Сървърът не поддържа командата TOP

en: Command UIDL is not supported by server
bg: Сървърът не поддържа командата UIDL

en: Error connecting to server: %s
bg: Грешка при свързване със сървъра: %s

en: Closing connection to POP server...
bg: Затваряне на връзката към POP сървър...

en: Verifying message indexes...
bg: Потвърждаване индексите на писмата...

en: Connection lost. Reconnect to POP server?
bg: Връзката пропадна. Желаете ли да се включите отново към POP сървъра?

en: Can't write header to temporary file
bg: Грешка при запис на заглавната част на писмото във временен файл

en: POP host is not defined
bg: POP хостът не е дефиниран

en: %s is an invalid POP path
bg: %s не е валидна POP пътека

en: No new mail in POP mailbox
bg: Няма нови писма в тази POP пощенска кутия

en: Delete messages from server?
bg: Желаете ли да изтриете писмата на сървъра?

en: Error while writing mailbox
bg: Грешка при записване на пощенската кутия

en: Fetching list of messages...
bg: Изтегляне на списък с писмата...

en: Can't write message to temporary file
bg: Грешка при запис на писмото във временен файл

en: Postponed Messages
bg: Чернови

en: Illegal S/MIME header
bg: Невалидна S/MIME заглавна част

en: No postponed messages
bg: Няма запазени чернови

en: You may only bounce message/rfc822 parts
bg: Може да изпращате отново само message/rfc822 части

en: Can't open temporary file %s
bg: Грешка при отваряне на временния файл %s

en: Forward as attachments?
bg: Желаете ли да ги препратите като приложения?

en: Can't decode all tagged attachments.  MIME-forward the others?
bg: Декодирането на всички маркирани приложения е невъзможно. Желаете ли да препратите с MIME останалите?

en: Forward MIME encapsulated?
bg: Желаете ли да капсулирате с MIME преди препращане?

en: Can't create %s
bg: Грешка при създаване на %s

en: Can't find any tagged messages
bg: Няма маркирани писма

en: No mailing lists found
bg: Няма mailing list-ове

en: Can't decode all tagged attachments.  MIME-encapsulate the others?
bg: Декодирането на всички маркирани приложения е невъзможно. Желаете ли да капсулирате с MIME останалите?

en: No boundary parameter found [report this error]
bg: Не е намерен "boundary" параметър [моля, съобщете за тази грешка]

en: %s no longer exists
bg: %s вече не съществува

en: No subject, abort?
bg: Писмото няма тема, желаете ли да прекъснете изпращането?

en: No subject, aborting
bg: Прекъсване поради липса на тема

note: L10N: Asks whether the user respects the reply-to header. If she says no, neomutt will reply to the from header's address instead.
en: Reply to %s%s?
bg: Желаете ли да отговорите на %s%s?

en: Follow-up to %s%s?
bg: Желаете ли да проследите до %s%s?

en: Include message in reply?
bg: Желаете ли да прикачите писмото към отговора?

en: Including quoted message...
bg: Прикачване на цитирано писмо...

en: Could not include all requested messages
bg: Не всички поискани писма могат да бъдат прикачени

en: Forward as attachment?
bg: Желаете ли да го препратите като приложение?

en: Preparing forwarded message...
bg: Подготовка за препращане...

en: Recall postponed message?
bg: Желаете ли да редактирате чернова?

en: Edit forwarded message?
bg: Желаете ли да редактирате писмото преди препращане?

en: Abort unmodified message?
bg: Желаете ли да изтриете непромененото писмо?

en: Aborted unmodified message
bg: Непромененото писмо е изтрито

en: Message postponed
bg: Писмото е записано като чернова

en: No subject, abort sending?
bg: Липсва тема на писмото. Желаете ли да прекъснете изпращането?

en: No subject specified
bg: Липсва тема

en: Sending message...
bg: Изпращане на писмото...

en: Could not send the message
bg: Писмото не може да бъде изпратено

en: Sending in background
bg: Изпращане на заден фон

en: Mail sent
bg: Писмото е изпратенo

en: Could not open %s
bg: Грешка при отваряне на %s

en: Bad IDN %s while preparing resent-from
bg: Лош IDN %s докато формата за повторно изпращане беше подготвяна

en: Error sending message, child exited %d (%s)
bg: Грешка %d (%s) при изпращане на писмото

en: Output of the delivery process
bg: Изпращащ процес:

en: Could not find sorting function [report this bug]
bg: Не може да бъде намерена функция за подреждане (Моля, съобщете за тази грешка)

en: Sorting mailbox...
bg: Подреждане на пощенската кутия...

en: (no mailbox)
bg: (няма пощенска кутия)

en: Compile options:
bg: Опции при компилация:
