neomutt-2023-11-03 - en to ca translation catalogue (1125 entries)

note: L10N: prompt to add a new alias
en: Alias as:
ca: Nou àlies:

en: You already have an alias defined with that name
ca: Ja heu definit un àlies amb aquest nom.

en: Warning: This alias name may not work.  Fix it?
ca: Avís: Aquest àlies podria no funcionar.  Voleu reparar-lo?

en: Address:
ca: Adreça:

en: Bad IDN: '%s'
ca: L’IDN no és vàlid: %s

en: Personal name:
ca: Nom personal:

en: Accept?
ca: Voleu acceptar?

en: Save to file:
ca: Desa al fitxer:

en: Error reading alias file
ca: Error en llegir el fitxer d’àlies.

en: Alias added
ca: S’ha afegit l’àlies

en: alias: no address
ca: alias: No s’ha indicat cap adreça.

en: Warning: Bad IDN '%s' in alias '%s'
ca: Avís: L’IDN de l’àlies «%2$s» no és vàlid: %1$s

en: Exit
ca: Ix

en: Del
ca: Esborra

en: Undel
ca: Recupera

en: Select
ca: Selecciona

en: Help
ca: Ajuda

en: You have no aliases
ca: No teniu cap àlies.

en: Aliases
ca: Àlies

en: Mail
ca: Nou correu

en: New Query
ca: Nova consulta

en: Make Alias
ca: Crea àlies

en: Search
ca: Cerca

en: Waiting for response...
ca: S’està esperant una resposta…

en: Query command not defined
ca: No s’ha definit cap ordre de consulta

en: Query:
ca: Consulta:

note: L10N: ask for a limit to apply
en: Limit: %s
ca: Límit: %s

en: attachments: no disposition
ca: attachments: No s’ha indicat la disposició.

en: attachments: invalid disposition
ca: attachments: La disposició no és vàlida.

en: unattachments: no disposition
ca: unattachments: No s’ha indicat la disposició.

en: unattachments: invalid disposition
ca: unattachments: La disposició no és vàlida.

en: Save
ca: Desa

en: Pipe
ca: Redirigeix

en: Print
ca: Imprimeix

en: Attachments
ca: Adjuncions

en: Not available in this menu
ca: No es troba disponible en aquest menú

en: Function not permitted in attach-message mode
ca: No es permet aquesta funció al mode d’adjuntar missatges

en: Mailbox is read-only
ca: La bústia és de només lectura

en: There are no subparts to show
ca: No hi ha cap subpart a mostrar.

en: Can't delete attachment from POP server
ca: No es poden esborrar les adjuncions d’un servidor POP

en: Deletion of attachments from encrypted messages is unsupported
ca: No es poden esborrar les adjuncions d’un missatge xifrat

en: Deletion of attachments from signed messages may invalidate the signature
ca: Esborrar les adjuncions d’un missatge xifrat pot invalidar-ne la signatura

en: Only deletion of multipart attachments is supported
ca: Només es poden esborrar les adjuncions dels missatges «multipart»

en: Can't match 'nametemplate', continue?
ca: El nom de fitxer no concorda amb cap «nametemplate»; continuar?

en: Mailcap compose entry requires %%s
ca: Cal que l’entrada «compose» de «mailcap» continga «%%s».

en: Error running "%s"
ca: Error en executar «%s».

en: Failure to open file to parse headers
ca: No s’ha pogut obrir el fitxer per a interpretar-ne les capçaleres

en: Failure to open file to strip headers
ca: No s’ha pogut obrir el fitxer per a eliminar-ne les capçaleres

en: Failure to rename file
ca: No s’ha pogut reanomenar un fitxer

en: No mailcap compose entry for %s, creating empty file
ca: «%s» no té entrada «compose» a «mailcap»: cree fitxer buit

en: Mailcap Edit entry requires %%s
ca: Cal que l’entrada «edit» de «mailcap» continga «%%s».

en: No mailcap edit entry for %s
ca: No hi ha cap entrada «edit» de «%s» a «mailcap».

en: No matching mailcap entry found.  Viewing as text.
ca: No hi ha cap entrada adequada a «mailcap».  Es visualitza com a text.

en: MIME type not defined.  Can't view attachment.
ca: No s’ha definit el tipus MIME.  No es pot veure l’adjunció.

en: Can't create filter
ca: No s’ha pogut crear el filtre.

en: ---Command: %-20.20s Description: %s
ca: ---Ordre: %-20.20s Descripció: %s

en: ---Command: %-30.30s Attachment: %s
ca: ---Ordre: %-30.30s Adjunció: %s

en: ---Attachment: %s: %s
ca: ---Adjunció: %s: %s

en: ---Attachment: %s
ca: ---Adjunció: %s

en: Write fault
ca: Error d’escriptura.

en: I don't know how to print that
ca: Es desconeix com imprimir l’adjunció.

en: Saving...
ca: S’està desant…

en: WARNING!  You are about to overwrite %s, continue?
ca: AVÍS.  Aneu a sobreescriure «%s»; voleu continuar?

en: Attachment filtered
ca: S’ha filtrat l’adjunció

en: Filter through:
ca: Filtra amb:

en: Pipe to:
ca: Redirigeix a:

note: L10N: s gets replaced by a MIME type, e.g. "text/plain" or application/octet-stream.
en: I don't know how to print %s attachments
ca: Es desconeix com imprimir adjuncions de tipus «%s».

en: Print attachment?
ca: Voleu imprimir l’adjunció?

en: Structural changes to decrypted attachments are not supported
ca: No es permeten els canvis estructurals als adjunts desxifrats.

en: Can't decrypt encrypted message
ca: No s’ha pogut desxifrar el missatge xifrat.

note: L10N: s is a directory.  NeoMutt is looking for a directory it needs for some reason (e.g. autocrypt, header cache, bcache), but it doesn't exist.  The prompt is asking whether to create the directory
en: %s does not exist. Create it?
ca: «%s» no existeix.  Voleu crear-lo?

note: L10N: mkdir() on the directory %s failed.  The second %s is the error message returned by libc
en: Can't create %s: %s
ca: No s’ha pogut crear «%s»: %s

note: L10N: The first time NeoMutt is started with $autocrypt set, it will create $autocrypt_dir and then prompt to create an autocrypt account with this message.
en: Create an initial autocrypt account?
ca: Voleu crear un compte inicial d’Autocrypt?

note: L10N: Autocrypt is asking for the email address to use for the autocrypt account.  This will generate a key and add a record to the database for use in autocrypt operations.
en: Autocrypt account address:
ca: Adreça del compte d’Autocrypt:

note: L10N: Autocrypt prompts for an account email address, and requires a single address.  This is shown if they entered something invalid, nothing, or more than one address for some reason.
en: Please enter a single email address
ca: Per favor, entreu una sola adreça de correu

note: L10N: When creating an autocrypt account, this message will be displayed if there is already an account in the database with the email address they just entered.
en: That email address already has an autocrypt account
ca: Aquesta adreça de correu ja té un compte d’Autocrypt associat

note: L10N: Autocrypt has a setting "prefer-encrypt". When the recommendation algorithm returns "available" and BOTH sender and recipient choose "prefer-encrypt", encryption will be automatically enabled. Otherwise the UI will show encryption is "available" but the user will be required to enable encrypti
en: Prefer encryption?
ca: Preferiu xifrar?

note: L10N: Message displayed after an autocrypt account is successfully created.
en: Autocrypt account creation succeeded
ca: S’ha pogut crear amb èxit el compte d’Autocrypt

note: L10N: Error message displayed if creating an autocrypt account failed or was aborted by the user.
en: Autocrypt account creation aborted
ca: S’ha avortat la creació del compte d’Autocrypt

note: L10N: Error displayed if the user tries to force sending an Autocrypt email when the engine is not available.
en: Autocrypt is not available
ca: Autocrypt no es troba disponible

note: L10N: Error displayed if the user tries to force sending an Autocrypt email when the account does not exist or is not enabled. %s is the From email address used to look up the Autocrypt account.
en: Autocrypt is not enabled for %s
ca: No s’ha habilitat Autocrypt per a %s

note: L10N: s is an email address.  Autocrypt is scanning for the keyids to use to encrypt, but it can't find a valid keyid for this address. The message is printed and they are returned to the compose menu.
en: No (valid) autocrypt key found for %s
ca: No s’ha trobat cap clau (vàlida) d’Autocrypt per a %s

note: L10N: The first time autocrypt is enabled, NeoMutt will ask to scan through one or more mailboxes for Autocrypt: headers.  Those headers are then captured in the database as peer records and used for encryption. If this is answered yes, they will be prompted for a mailbox.
en: Scan a mailbox for autocrypt headers?
ca: Voleu cercar capçaleres d’Autocrypt a una bústia?

note: L10N: The prompt for a mailbox to scan for Autocrypt: headers
en: Scan mailbox
ca: Bústia on cercar

note: L10N: This is the second prompt to see if the user would like to scan more than one mailbox for Autocrypt headers. I'm purposely being extra verbose; asking first then prompting for a mailbox.  This is because this is a one-time operation and I don't want them to accidentally ctrl-g and abort it.
en: Scan another mailbox for autocrypt headers?
ca: Voleu cercar capçaleres d’Autocrypt en una altra bústia?

note: L10N: s is the path to the database. For some reason sqlite3 failed to open that database file. L10N: Error message if autocrypt couldn't open the SQLite database for some reason.  The %s is the full path of the database file.
en: Unable to open autocrypt database %s
ca: No s’ha pogut obrir la base de dades d’Autocrypt «%s»

note: L10N: Autocrypt Account Menu Help line: create new account
en: Create
ca: Crea

note: L10N: Autocrypt Account Menu Help line: delete account
en: Delete
ca: Esborra

note: L10N: Autocrypt Account Menu Help line: toggle an account active/inactive The words here are abbreviated to keep the help line compact. It currently has the content: q:Exit  c:Create  D:Delete  a:Tgl Active  p:Prf Encr  ?:Help
en: Tgl Active
ca: (Des)Activa

note: L10N: Autocrypt Account Menu Help line: toggle "prefer-encrypt" on an account The words here are abbreviated to keep the help line compact. It currently has the content: q:Exit  c:Create  D:Delete  a:Tgl Active  p:Prf Encr  ?:Help
en: Prf Encr
ca: (No)Pref xifrar

note: L10N: Autocrypt Account menu. flag that an account has prefer-encrypt set
en: prefer encrypt
ca: es prefereix xifrar

note: L10N: Autocrypt Account menu. flag that an account has prefer-encrypt unset; thus encryption will need to be manually enabled.
en: manual encrypt
ca: xifrar manualment

note: L10N: Autocrypt Account menu. flag that an account is enabled/active
en: active
ca: actiu

note: L10N: Autocrypt Account menu. flag that an account is disabled/inactive
en: inactive
ca: inactiu

note: L10N: Autocrypt Account Management Menu title
en: Autocrypt Accounts
ca: Comptes d’Autocrypt

note: L10N: This error message is displayed if a database update of an account record fails for some odd reason.
en: Error updating account record
ca: Error en actualitzar el registre del compte

note: L10N: Confirmation message when deleting an autocrypt account
en: Really delete account "%s"?
ca: Voleu realment esborrar el compte «%s»?

en: error creating GPGME context: %s
ca: Error en crear el context GPGME: %s

note: L10N: Message displayed just before a GPG key is generated for a created autocrypt account.
en: Generating autocrypt key...
ca: S’està generant una clau d’Autocrypt…

note: L10N: GPGME was unable to generate a key for some reason. %s is the error message returned by GPGME.
en: Error creating autocrypt key: %s
ca: Error en crear la clau d’Autocrypt: %s

note: L10N: After selecting a key for an autocrypt account, this is displayed if the key was revoked/expired/disabled/invalid or can't be used for both signing and encryption. %s is the key fingerprint.
en: The key %s is not usable for autocrypt
ca: No es pot emprar la clau «%s» amb Autocrypt

note: L10N: During autocrypt account creation, this prompt asks the user whether they want to create a new GPG key for the account, or select an existing account from the keyring.
en: (c)reate new, or (s)elect existing GPG key?
ca: (c)rear una nova clau PGP, o (s)eleccionar‐ne una d’existent?

note: L10N: During autocrypt account creation, if selecting an existing key fails for some reason, we prompt to see if they want to create a key instead.
en: Create a new GPG key for this account, instead?
ca: Voleu en canvi crear una nova clau PGP per a aquest compte?

note: L10N: The autocrypt database keeps track of schema version numbers. This error occurs if the version number is too high. Presumably because this is an old version of NeoMutt and the database was upgraded by a future version.
en: Autocrypt database version is too new
ca: La versió de la base de dades d’Autocrypt és massa nova

en: Chdir
ca: Canvia de directori

en: Mask
ca: Màscara

en: Subscribe
ca: Subscriure

en: Unsubscribe
ca: Dessubscriure

en: %s is not a directory
ca: «%s» no és un directori

en: Mailboxes [%d]
ca: Bústies d’entrada [%d]

en: Subscribed [%s], File mask: %s
ca: Subscrites [%s], màscara de fitxers: %s

en: Directory [%s], File mask: %s
ca: Directori [%s], màscara de fitxers: %s

en: Can't attach a directory
ca: No es pot adjuntar un directori.

en: New file name:
ca: Nom del nou fitxer:

en: No files match the file mask
ca: No hi ha cap fitxer que concorde amb la màscara de fitxers.

en: Can't view a directory
ca: No es pot veure un directori.

en: Error trying to view file
ca: Error en intentar veure el fitxer.

en: Chdir to:
ca: Canvia al directori:

en: Error scanning directory
ca: Error en llegir el directori

en: Create is only supported for IMAP mailboxes
ca: Només es poden crear bústies amb IMAP.

en: Delete is only supported for IMAP mailboxes
ca: Només es poden esborrar bústies amb IMAP.

en: Really delete mailbox "%s"?
ca: Voleu realment esborrar la bústia «%s»?

en: Mailbox not deleted
ca: No s’ha esborrat la bústia

en: Mailbox deletion failed
ca: L’esborrat la bústia ha fallat

en: Mailbox deleted
ca: S’ha esborrat la bústia

en: File Mask:
ca: Màscara de fitxers:

en: Rename is only supported for IMAP mailboxes
ca: Només es poden reanomenar bústies amb IMAP.

en: %s: no such object
ca: %s: L’objecte no existeix.

en: %s: too few arguments
ca: %s: Manquen arguments.

en: %s: color not supported by term
ca: %s: El terminal no permet aquest color.

en: %s: too many arguments
ca: %s: Sobren arguments.

note: L10N: '%s' is the file name of the temporary file
en: Could not create temporary file %s
ca: No s’ha pogut crear el fitxer temporal «%s».

en: %s: no such color
ca: %s: El color no existeix.

en: %s: no such attribute
ca: %s: L’atribut no existeix.

en: -group: no group name
ca: -group: No s’ha indicat el nom del grup.

en: out of arguments
ca: Manquen arguments.

en: source: errors in %s
ca: source: Hi ha errors a «%s».

en: source: reading aborted due to too many errors in %s
ca: source: «%s» conté massa errors: s’avorta la lectura.

en: %sgroup: missing -rx or -addr
ca: %sgroup: Manca «-rx» o «-addr»

en: %sgroup: warning: bad IDN '%s'
ca: %sgroup: Avís: L’IDN no és vàlid: %s

en: invalid header field
ca: El camp de capçalera no és vàlid.

en: %s is unset
ca: «%s» no està activada.

en: source: error at %s
ca: source: Error a «%s».

en: Subscribed to %s
ca: S’ha subscrit a «%s».

en: Unsubscribed from %s
ca: S’ha dessubscrit de «%s».

en: Can't append without an append-hook or close-hook : %s
ca: No es pot afegir sense definir «append-hook» o «close-hook»: %s

en: Unable to lock mailbox
ca: No s’ha pogut blocar la bústia.

en: Decompressing %s
ca: S’està descomprimint «%s»…

en: Can't identify the contents of the compressed file
ca: No s’ha pogut identificar el contingut del fitxer comprimit.

en: Can't find mailbox ops for mailbox type %d
ca: No s’han pogut trobar les operacions per al tipus de bústia %d.

en: Compress command failed: %s
ca: L’ordre de compressió ha fallat: %s

en: Unsupported mailbox type for appending
ca: No es poden afegir missatges a les bústies d’aquest tipus

en: Can't sync a compressed file without a close-hook
ca: No es pot sincronitzar un fitxer comprimit sense definir «close-hook».

en: Compressing %s
ca: S’està comprimint «%s»…

en: Compressed-appending to %s...
ca: S’està afegint comprimit a «%s»…

en: Error. Preserving temporary file: %s
ca: Error.  Es manté el fitxer temporal: %s

en: Send
ca: Envia

en: Abort
ca: Avorta

note: L10N: compose menu help line entry
en: To
ca: Dest.

note: L10N: compose menu help line entry
en: CC
ca: Còpia

note: L10N: compose menu help line entry
en: Subj
ca: Assumpte

en: Attach file
ca: Ajunta

en: Descrip
ca: Descriu

en: -- Attachments
ca: -- Adjuncions

en: There are no attachments
ca: No hi ha cap adjunció

note: L10N: This message is displayed in the compose menu when an attachment doesn't stat.  %d is the attachment number and %s is the attachment filename.  The filename is located last to avoid a long path hiding the error message.
en: Attachment #%d no longer exists: %s
ca: L’adjunció #%d ja no existeix: %s

note: L10N: This message is displayed in the compose menu when an attachment is modified behind the scenes.  %d is the attachment number and %s is the attachment filename.  The filename is located last to avoid a long path hiding the prompt question.
en: Attachment #%d modified. Update encoding for %s?
ca: S’ha modificat l’adjunció #%d.  Actualitzar codificació de «%s»?

en: You may not delete the only attachment
ca: No es pot esborrar l’única adjunció

en: Unable to attach %s
ca: No s’ha pogut adjuntar «%s».

en: Open mailbox to attach message from
ca: Bústia a obrir per a adjuntar-ne missatges

en: Unable to open mailbox %s
ca: No s’ha pogut obrir la bústia «%s».

en: No messages in that folder
ca: La carpeta no conté missatges

en: Tag the messages you want to attach
ca: Marqueu els missatges que voleu adjuntar.

en: Unable to attach
ca: No s’ha pogut adjuntar.

en: Invalid encoding
ca: La codificació no és vàlida

en: New file:
ca: Nou fitxer:

en: Content-Type is of the form base/sub
ca: «Content-Type» ha de tenir la forma «base/sub».

en: Unknown Content-Type %s
ca: El valor de «Content-Type» «%s» no és conegut.

en: Can't create file %s
ca: No s’ha pogut crear el fitxer «%s».

en: Send attachment with name:
ca: Envia l’adjunt amb el nom:

en: Recoding only affects text attachments
ca: La recodificació només afecta les adjuncions de tipus text

en: The current attachment won't be converted
ca: No es convertirà l’adjunció actual

en: The current attachment will be converted
ca: Es convertirà l’adjunció actual

en: Bad IDN in '%s': '%s'
ca: L’IDN de «%s» no és vàlid: %s

en: Rename to:
ca: Reanomena a:

note: L10N: "stat" is a system call. Do "man 2 stat" for more information.
en: Can't stat %s: %s
ca: Ha fallat stat() sobre «%s»: %s

en: Save a copy of this message?
ca: Voleu desar una còpia d’aquest missatge?

en: Write message to mailbox
ca: Escriu el missatge a la bústia

en: Writing message to %s ...
ca: S’està escrivint el missatge a «%s»…

en: Message written
ca: S’ha escrit el missatge

note: L10N: Example: Username at myhost.com
en: Username at %s:
ca: Nom d’usuari a «%s»:

en: Password for %s@%s:
ca: Contrasenya per a «%s@%s»:

note: L10N: You will see this error message if (1) you have "oauthbearer" in one of your $*_authenticators and (2) you do not have the corresponding $*_oauth_refresh_command defined. So the message does not mean "None of your $*_oauth_refresh_command's are defined."
en: No OAUTH refresh command defined
ca: No s’ha definit l’ordre de refresc OAUTH.

en: Unable to run refresh command
ca: No s’ha pogut executar l’ordre de refresc.

en: Command returned empty string
ca: L’ordre ha retornat la cadena buida.

en: (r)eject, accept (o)nce, (a)ccept always, (s)kip
ca: (r)ebutja, accepta (u)na sola volta, accepta (s)empre, sal(t)a

note: L10N: The letters correspond to the choices in the string: "(r)eject, accept (o)nce, (a)ccept always, (s)kip" This is an interactive certificate confirmation prompt for an SSL connection.
en: roas
ca: rust

en: (r)eject, accept (o)nce, (a)ccept always
ca: (r)ebutja, accepta (u)na sola volta, accepta (s)empre

note: L10N: The letters correspond to the choices in the string: "(r)eject, accept (o)nce, (a)ccept always" This is an interactive certificate confirmation prompt for an SSL connection.
en: roa
ca: rus

en: (r)eject, accept (o)nce, (s)kip
ca: (r)ebutja, accepta (u)na sola volta, sal(t)a

note: L10N: The letters correspond to the choices in the string: "(r)eject, accept (o)nce, (s)kip" This is an interactive certificate confirmation prompt for an SSL connection.
en: ros
ca: rut

en: (r)eject, accept (o)nce
ca: (r)ebutja, accepta (u)na sola volta

note: L10N: The letters correspond to the choices in the string: "(r)eject, accept (o)nce" This is an interactive certificate confirmation prompt for an SSL connection.
en: ro
ca: ru

en: Jumping is not implemented for dialogs
ca: No es pot saltar en un diàleg

en: Search is not implemented for this menu
ca: No es pot cercar en aquest menú

en: Unable to get certificate from peer
ca: No s’ha pogut obtenir el certificat del servidor.

en: Certificate verification error (%s)
ca: Error en verificar el certificat: %s

en: [unable to calculate]
ca: [no s’ha pogut calcular]

en: Error initialising gnutls certificate data
ca: Error en inicialitzar les dades de certificat de GNU TLS.

en: Error processing certificate data
ca: Error en processar les dades del certificat.

en: This certificate belongs to:
ca: Aquest certificat pertany a:

en: This certificate was issued by:
ca: Aquest certificat ha estat lliurat per:

en: This certificate is valid
ca: Aquest certificat té validesa

en:    from %s
ca:    des de %s

en:      to %s
ca:      fins a %s

en: SHA1 Fingerprint: %s
ca: Empremta digital SHA1: %s

en: SHA256 Fingerprint:
ca: Empremta digital SHA256:

en: WARNING: Server certificate is not yet valid
ca: Avís: El certificat del servidor encara no és vàlid.

en: WARNING: Server certificate has expired
ca: Avís: El certificat del servidor ha expirat.

en: WARNING: Server certificate has been revoked
ca: Avís: El certificat del servidor ha estat revocat.

en: WARNING: Server hostname does not match certificate
ca: Avís: El nom d’estació del servidor no concorda amb el del certificat.

en: WARNING: Signer of server certificate is not a CA
ca: Avís: El signatari del certificat del servidor no és una CA.

en: Warning: Server certificate was signed using an insecure algorithm
ca: Avís: El certificat del servidor s’ha signat emprant un algorisme insegur.

en: SSL Certificate check (certificate %zu of %zu in chain)
ca: Comprovació del certificat SSL (%zu de %zu en la cadena)

en: Certificate saved
ca: S’ha desat el certificat.

en: Warning: Couldn't save certificate
ca: Avís: No s’ha pogut desar el certificat.

en: All available protocols for TLS/SSL connection disabled
ca: Tots els protocols de connexió TLS/SSL disponibles estan inhabilitats.

en: Explicit ciphersuite selection via $ssl_ciphers not supported
ca: No es permet la selecció explícita de la suite de xifrat amb $ssl_ciphers.

note: L10N: This is a warning when trying to set the host name for TLS Server Name Indication (SNI).  This allows the server to present the correct certificate if it supports multiple hosts.
en: Warning: unable to set TLS SNI host name
ca: Avís: No s’ha pogut establir el nom d’estació per a SNI de TLS.

en: SSL/TLS connection using %s (%s/%s/%s)
ca: La connexió SSL/TLS empra «%s» (%s/%s/%s).

en: Error: no TLS socket open
ca: Error: No hi ha un connector TLS obert.

en: Filling entropy pool: %s...
ca: S’està plenant la piscina d’entropia «%s»…

en: %s has insecure permissions
ca: «%s» no té uns permisos segurs.

en: SSL disabled due to the lack of entropy
ca: S’ha inhabilitat l’SSL per manca d’entropia.

en: [invalid date]
ca: [la data no és vàlida]

en: Server certificate is not yet valid
ca: El certificat del servidor encara no és vàlid.

en: Server certificate has expired
ca: El certificat del servidor ha expirat.

en: Failed to find enough entropy on your system
ca: No s’ha pogut extraure l’entropia suficient del vostre sistema.

en: can't get certificate subject
ca: No s’ha pogut obtenir el subjecte del certificat.

en: can't get certificate common name
ca: No s’ha pogut obtenir el nom comú del certificat.

en: certificate owner does not match hostname %s
ca: El propietari del certificat no concorda amb l’amfitrió «%s».

en: Certificate host check failed: %s
ca: La comprovació de l’amfitrió del certificat ha fallat: %s

en: I/O error
ca: Error d’E/S.

en: unknown error
ca: Error desconegut

en: SSL failed: %s
ca: La negociació d’SSL ha fallat: %s

note: L10N: an SSL context is a data structure returned by the OpenSSL function SSL_CTX_new().  In this case it returned NULL: an error condition.
en: Unable to create SSL context
ca: No s’ha pogut crear el context SSL.

en: Warning: error enabling ssl_verify_partial_chains
ca: Avís: Error en habilitar $ssl_verify_partial_chains.

en: Looking up %s...
ca: S’està cercant «%s»…

en: Could not find the host "%s"
ca: No s’ha pogut trobar l’estació «%s».

en: Connecting to %s...
ca: S’està connectant amb «%s»…

en: Could not connect to %s (%s)
ca: No s’ha pogut connectar amb «%s» (%s)

en: Error talking to %s (%s)
ca: Error en parlar amb «%s» (%s).

en: Unknown SASL profile
ca: El perfil SASL no és conegut.

en: Error allocating SASL connection
ca: Error en reservar una connexió SASL.

en: Error setting SASL security properties
ca: Error en establir les propietats de seguretat de SASL.

en: Error setting SASL external security strength
ca: Error en establir el nivell de seguretat extern de SASL.

en: Error setting SASL external user name
ca: Error en establir el nom d’usuari extern de SASL.

en: Preconnect command failed
ca: preconnect: L’ordre de preconnexió ha fallat

en: Connection to %s closed
ca: S’ha tancat la connexió amb «%s».

en: Connecting with "%s"...
ca: S’està connectant amb «%s»…

en: Tunnel error talking to %s: %s
ca: Error al túnel establert amb «%s»: %s

en: Tunnel to %s returned error %d (%s)
ca: El túnel a «%s» ha tornat l’error %d: %s

en: %s isn't a regular file
ca: «%s» no és un fitxer ordinari

en: No decryption engine available for message
ca: No hi ha cap mecanisme disponible per a desxifrar el missatge

en: Out of memory
ca: No resta memòria.

en: could not create temporary folder: %s
ca: No s’ha pogut crear una carpeta temporal: %s

en: could not write temporary mail folder: %s
ca: No s’ha pogut escriure en una carpeta temporal: %s

en: could not truncate temporary mail folder: %s
ca: No s’ha pogut truncar una carpeta temporal: %s

en: Message file is empty
ca: El fitxer missatge és buit.

en: Message not modified
ca: El missatge no ha estat modificat.

en: Can't open message file: %s
ca: No s’ha pogut obrir el fitxer missatge: %s

note: L10N: %s is from strerror(errno)
en: Can't append to folder: %s
ca: No s’ha pogut afegir a la carpeta: %s

en: multipart message has no boundary parameter
ca: El missatge «multipart» no té paràmetre «boundary».

note: L10N: The compose menu autocrypt prompt. (e)ncrypt enables encryption via autocrypt. (c)lear sets cleartext. (a)utomatic defers to the recommendation.
en: Autocrypt: (e)ncrypt, (c)lear, (a)utomatic?
ca: Autocrypt: (x)ifra, en (c)lar, (a)utomàtic?

note: L10N: The letter corresponding to the compose menu autocrypt prompt (e)ncrypt, (c)lear, (a)utomatic
en: eca
ca: xca

en: No PGP backend configured
ca: No heu configurat cap implementació de PGP.

en: S/MIME already selected. Clear and continue?
ca: El missatge ja empra S/MIME.  Voleu posar-lo en clar i continuar?

en: No S/MIME backend configured
ca: No heu configurat cap implementació de S/MIME.

en: PGP already selected. Clear and continue?
ca: El missatge ja empra PGP.  Voleu posar-lo en clar i continuar?

note: L10N: Compose menu field.  May not want to translate.
en: From:
ca: Remitent:

note: L10N: Compose menu field.  May not want to translate.
en: To:
ca: Destinatari:

note: L10N: Compose menu field.  May not want to translate.
en: Cc:
ca: En còpia:

note: L10N: Compose menu field.  May not want to translate.
en: Bcc:
ca: En còpia oculta:

note: L10N: Compose menu field.  May not want to translate.
en: Subject:
ca: Assumpte:

note: L10N: Compose menu field.  May not want to translate.
en: Reply-To:
ca: Respostes a:

note: L10N: Compose menu field.  May not want to translate.
en: Fcc:
ca: Còpia a bústia:

note: L10N: Compose menu field.  Holds "Encrypt", "Sign" related information
en: Security:
ca: Seguretat:

note: L10N: This string is used by the compose menu. Since it is hidden by default, it does not increase the indentation of other compose menu fields.  However, if possible, it should not be longer than the other compose menu fields.  Since it shares the row with "Encrypt with:", it should not be longer t
en: Sign as:
ca: Signa com a:

note: L10N: Autocrypt recommendation flag: off. This is displayed when Autocrypt is turned off.
en: Off
ca: Desactivat

note: L10N: Autocrypt recommendation flag: discouraged. This is displayed when Autocrypt believes encryption should not be used. This might occur if one of the recipient Autocrypt Keys has not been used recently, or if the only key available is a Gossip Header key.
en: Discouraged
ca: No recomanat

note: L10N: Autocrypt recommendation flag: available. This is displayed when Autocrypt believes encryption is possible, but leaves enabling it up to the sender.  Probably because "prefer encrypt" is not set in both the sender and recipient keys.
en: Available
ca: Disponible

note: L10N: Autocrypt recommendation flag: yes. This is displayed when Autocrypt would normally enable encryption automatically.
en: Yes
ca: Sí

en: Sign, Encrypt
ca: Signa i xifra

en: Encrypt
ca: Xifra

en: Sign
ca: Signa

en: None
ca: Cap

en:  (inline PGP)
ca:  (PGP en línia)

en:  (OppEnc mode)
ca:  (xifratge oportunista)

en: <default>
ca: <per defecte>

en: Encrypt with:
ca: Xifra amb:

note: L10N: The autocrypt compose menu Recommendation field. Displays the output of the recommendation engine (Off, No, Discouraged, Available, Yes)
en: Recommendation:
ca: Recomanació:

en: Warning: message contains no From: header
ca: Avís: El missatge no té capçalera «From:».

en: Bounce message to:
ca: Redirigeix el missatge a:

en: Bounce tagged messages to:
ca: Redirigeix els missatges marcats a:

en: Error parsing address
ca: Error en interpretar l’adreça.

en: Message not bounced | Messages not bounced
ca[0]: No s’ha redirigit el missatge
ca[1]: No s’ha redirigit el missatge

en: Message bounced | Messages bounced
ca[0]: S’ha redirigit el missatge
ca[1]: S’ha redirigit el missatge

en: Can't create filter process
ca: No s’ha pogut crear el procés filtre.

en: Pipe to command:
ca: Redirigeix a l’ordre:

en: No printing command has been defined
ca: No s’ha definit cap ordre d’impressió

en: Print message? | Print tagged messages?
ca[0]: Voleu imprimir el missatge?
ca[1]: Voleu imprimir els missatges marcats?

en: Message printed | Messages printed
ca[0]: S’ha imprès el missatge
ca[1]: S’ha imprès el missatge

en: Message could not be printed | Messages could not be printed
ca[0]: No s’ha pogut imprimir el missatge
ca[1]: No s’ha pogut imprimir el missatge

note: L10N: The highlighted letters must match the "Sort" options
en: Rev-Sort (d)ate,(f)rm,(r)ecv,(s)ubj,t(o),(t)hread,(u)nsort,si(z)e,s(c)ore,s(p)am,(l)abel?
ca: Descendent per (d)ata,(o)rig,(r)ebut,(t)ema,de(s)t,(f)il,(c)ap,(m)ida,(p)unts,sp(a)m,(e)tiqueta?

note: L10N: The highlighted letters must match the "Rev-Sort" options
en: Sort (d)ate,(f)rm,(r)ecv,(s)ubj,t(o),(t)hread,(u)nsort,si(z)e,s(c)ore,s(p)am,(l)abel?
ca: Ascendent per (d)ata,(o)rig,(r)ebut,(t)ema,de(s)t,(f)il,(c)ap,(m)ida,(p)unts,sp(a)m,(e)tiqueta?

note: L10N: These must match the highlighted letters from "Sort" and "Rev-Sort"
en: dfrsotuzcpl
ca: dortsfcmpae

en: Shell command:
ca: Ordre per a l’intèrpret:

note: L10N: Progress meter message when copying tagged messages
en: Copying tagged messages...
ca: S’estan copiant els missatges marcats…

note: L10N: Progress meter message when saving tagged messages
en: Saving tagged messages...
ca: S’estan desant els missatges marcats…

en: Copying to %s...
ca: S’està copiant a «%s»…

note: L10N: Message when an index tagged save operation fails for some reason
en: Error saving tagged messages
ca: Error en desar els missatges marcats

note: L10N: Message when an index/pager save operation fails for some reason
en: Error saving message
ca: Error en desar el missatge

note: L10N: Message when an index tagged copy operation fails for some reason
en: Error copying tagged messages
ca: Error en copiar els missatges marcats

note: L10N: Message when an index/pager copy operation fails for some reason
en: Error copying message
ca: Error en copiar el missatge

en: Convert to %s upon sending?
ca: Voleu convertir en %s en enviar?

en: Content-Type changed to %s
ca: S’ha canviat «Content-Type» a «%s»

en: Threading is not enabled
ca: No s’ha habilitat l’ús de fils

en: Clear flag
ca: Quin senyalador voleu desactivar

en: Set flag
ca: Quin senyalador voleu activar

en: Press any key to continue...
ca: Premeu qualsevol tecla per a continuar…

en:  ('?' for list):
ca:  («?» llista):

en: Char = %s, Octal = %o, Decimal = %d
ca: Caràcter = %s, Octal = %o, Decimal = %d

en: toggle display of subparts
ca: Activa o desactiva la visualització de les subparts.

en: delete the current entry
ca: Esborra l’entrada actual.

en: edit attachment description
ca: Edita la descripció d’una adjunció.

en: edit attachment transfer-encoding
ca: Edita la codificació de transferència d’una adjunció.

en: edit attachment using mailcap entry
ca: Edita l’adjunció emprant l’entrada de «mailcap».

en: edit attachment content type
ca: Edita el tipus de contingut d’una adjunció.

en: filter attachment through a shell command
ca: Filtra una adjunció amb una ordre de l’intèrpret.

en: get a temporary copy of an attachment
ca: Crea una còpia temporal d’una adjunció.

en: compose new attachment using mailcap entry
ca: Crea una nova adjunció emprant l’entrada de «mailcap».

en: pipe message/attachment to a shell command
ca: Redirigeix un missatge o adjunció a una ordre de l’intèrpret.

en: print the current entry
ca: Imprimeix l’entrada actual.

en: send attachment with a different name
ca: Canvia el nom amb què s’enviarà una adjunció.

en: save message/attachment to a mailbox/file
ca: Desa un missatge o adjunció en una bústia o fitxer.

en: toggle disposition between inline/attachment
ca: Canvia la disposició entre en línia o adjunt.

en: toggle recoding of this attachment
ca: Estableix si una adjunció serà recodificada.

en: toggle whether to delete file after sending it
ca: Estableix si cal esborrar un fitxer una volta enviat.

en: undelete the current entry
ca: Restaura l’entrada actual.

en: update an attachment's encoding info
ca: Edita la informació de codificació d’un missatge.

en: view attachment using mailcap entry if necessary
ca: Mostra una adjunció emprant l’entrada de «mailcap» si és necessari.

en: force viewing of attachment using mailcap
ca: Força la visualització d’una adjunció emprant «mailcap».

en: view attachment as text
ca: Mostra una adjunció com a text.

en: manage autocrypt accounts
ca: Gestiona els comptes d’Autocrypt

en: create a new autocrypt account
ca: Crea un nou compte d’Autocrypt

en: delete the current account
ca: Esborra el compte d’Autocrypt actual

en: toggle the current account active/inactive
ca: Activa o desactiva el compte d’Autocrypt actual

en: toggle the current account prefer-encrypt flag
ca: Canvia entre preferir xifrar o no amb el compte d’Autocrypt actual

en: show autocrypt compose menu options
ca: Mostra les opcions d’Autocrypt

en: move to the bottom of the page
ca: Va al final de la pàgina.

en: remail a message to another user
ca: Redirigeix un missatge a un altre destinatari.

en: select a new file in this directory
ca: Selecciona un nou fitxer d’aquest directori.

en: display the currently selected file's name
ca: Mostra el nom del fitxer seleccionat actualment.

en: toggle view all/subscribed mailboxes (IMAP only)
ca: Canvia entre veure totes les bústies o tan sols les subscrites (només a IMAP).

en: view file
ca: Mostra un fitxer.

en: change directories
ca: Canvia de directori.

en: check mailboxes for new mail
ca: Comprova si hi ha correu nou a les bústies.

en: calculate message statistics for all mailboxes
ca: Calcula estadístiques dels missatges de totes les bústies.

en: edit the file to be attached
ca: Edita un fitxer a adjuntar.

en: edit the message
ca: Edita el missatge.

en: run ispell on the message
ca: Executa «ispell» (comprovació ortogràfica) sobre el missatge.

en: save this message to send later
ca: Desa aquest missatge per a enviar-lo més endavant.

en: rename/move an attached file
ca: Reanomena (o mou) un fitxer adjunt.

en: send the message
ca: Envia el missatge.

en: compose new message to the current message sender
ca: Redacta un nou missatge adreçat al remitent de l’actual.

en: write the message to a folder
ca: Escriu el missatge en una carpeta.

en: copy a message to a file/mailbox
ca: Copia un missatge en un fitxer o bústia.

en: create an alias from a message sender
ca: Crea un àlies partint del remitent d’un missatge.

en: create a new mailbox (IMAP only)
ca: Crea una nova bústia (només a IMAP).

en: move entry to bottom of screen
ca: Mou l’indicador al final de la pantalla.

en: move entry to middle of screen
ca: Mou l’indicador al centre de la pantalla.

en: move entry to top of screen
ca: Mou l’indicador al començament de la pantalla.

en: make decoded (text/plain) copy
ca: Crea una còpia descodificada (text/plain) del missatge.

en: make decoded copy (text/plain) and delete
ca: Crea una còpia descodificada (text/plain) del missatge i l’esborra.

en: delete the current mailbox (IMAP only)
ca: Esborra la bústia actual (només a IMAP).

en: delete all messages in subthread
ca: Esborra tots els missatges d’un subfil.

en: delete all messages in thread
ca: Esborra tots els missatges d’un fil.

en: descend into a directory
ca: Entra en un directori.

en: display full address of sender
ca: Mostra l’adreça completa del remitent.

en: display message and toggle header weeding
ca: Mostra un missatge i oculta o mostra certs camps de la capçalera.

en: display a message
ca: Mostra un missatge.

en: delete the char in front of the cursor
ca: Esborra el caràcter anterior al cursor.

en: move the cursor one character to the left
ca: Mou el cursor un caràcter a l’esquerra.

en: move the cursor to the beginning of the word
ca: Mou el cursor al començament de la paraula.

en: jump to the beginning of the line
ca: Salta al començament de la línia.

en: capitalize the word
ca: Posa la primera lletra de la paraula en majúscula.

en: complete filename or alias
ca: Completa el nom de fitxer o l’àlies.

en: complete address with query
ca: Completa una adreça fent una consulta.

en: delete the char under the cursor
ca: Esborra el caràcter sota el cursor.

en: convert the word to lower case
ca: Converteix la paraula a minúscules.

en: jump to the end of the line
ca: Salta al final de la línia.

en: move the cursor one character to the right
ca: Mou el cursor un caràcter a la dreta.

en: move the cursor to the end of the word
ca: Mou el cursor al final de la paraula.

en: scroll down through the history list
ca: Es desplaça cap avall a la llista d’historial.

en: search through the history list
ca: Cerca a la llista d’historial

en: scroll up through the history list
ca: Es desplaça cap amunt a la llista d’historial.

en: delete chars from cursor to end of line
ca: Esborra els caràcters des del cursor fins al final de la línia.

en: delete chars from the cursor to the end of the word
ca: Esborra els caràcters des del cursor fins al final de la paraula.

en: delete all chars on the line
ca: Esborra tots els caràcters de la línia.

en: delete the word in front of the cursor
ca: Esborra la paraula a l’esquerra del cursor.

en: cycle among incoming mailboxes
ca: Canvia entre les bústies d’entrada.

en: quote the next typed key
ca: Escriu tal qual la tecla premuda a continuació.

en: transpose character under cursor with previous
ca: Transposa el caràcter sota el cursor i l’anterior.

en: convert the word to upper case
ca: Converteix la paraula a majúscules.

en: add, change, or delete a message's label
ca: Afegeix, canvia o esborra etiquetes d’un missatge.

en: end of conditional execution (noop)
ca: Termina l’execució condicional (operació nul·la).

en: enter a neomuttrc command
ca: Executa una ordre de «neomuttrc».

en: enter a file mask
ca: Estableix una màscara de fitxers.

en: exit this menu
ca: Abandona aquest menú.

en: move to the first entry
ca: Va a la primera entrada.

en: toggle a message's 'important' flag
ca: Canvia el senyalador «important» d’un missatge.

en: forward a message with comments
ca: Reenvia un missatge amb comentaris.

en: select the current entry
ca: Selecciona l’entrada actual.

en: reply to all recipients preserving To/Cc
ca: Respon a tots els destinataris, mantenint els camps «To» (destinatari) i «Cc» (en còpia).

en: reply to all recipients
ca: Respon a tots els destinataris.

en: scroll down 1/2 page
ca: Avança mitja pàgina.

en: scroll up 1/2 page
ca: Endarrereix mitja pàgina.

en: this screen
ca: Mostra aquesta pantalla.

en: jump to an index number
ca: Salta a un número d’índex.

en: move to the last entry
ca: Va a la darrera entrada.

en: reply to specified mailing list
ca: Respon a la llista de correu indicada.

en: execute a macro
ca: Executa una macro.

en: compose a new mail message
ca: Redacta un nou missatge de correu.

en: list mailboxes with new mail
ca: Llista les bústies amb correu nou.

en: break the thread in two
ca: Parteix el fil en dos.

en: open a different folder
ca: Obri una carpeta diferent.

en: open a different folder in read only mode
ca: Obri una carpeta diferent en mode de només lectura.

en: clear a status flag from a message
ca: Elimina un senyalador d’estat d’un missatge.

en: collapse/uncollapse all threads
ca: Plega o desplega tots els fils.

en: collapse/uncollapse current thread
ca: Plega o desplega el fil actual.

en: retrieve mail from POP server
ca: Obté el correu d’un servidor POP.

en: force retrieval of mail from IMAP server
ca: Força l’obtenció del correu d’un servidor IMAP.

en: logout from all IMAP servers
ca: Ix de tots els servidors IMAP.

en: show only messages matching a pattern
ca: Mostra només els missatges que concorden amb un patró.

en: link tagged message to the current one
ca: Enllaça el missatge marcat a l’actual.

en: jump to the next new message
ca: Salta al següent missatge nou.

en: jump to the next new or unread message
ca: Salta al següent missatge nou o no llegit.

en: jump to the next subthread
ca: Salta al subfil següent.

en: jump to the next thread
ca: Salta al fil següent.

en: move to the next undeleted message
ca: Va al següent missatge no esborrat.

en: jump to the next unread message
ca: Salta al següent missatge no llegit.

en: open next mailbox with new mail
ca: Obri la següent bústia amb correu nou.

en: jump to parent message in thread
ca: Salta al missatge pare del fil.

en: jump to the previous new message
ca: Salta a l’anterior missatge nou.

en: jump to the previous new or unread message
ca: Salta a l’anterior missatge nou o no llegit.

en: jump to previous subthread
ca: Salta al subfil anterior.

en: jump to previous thread
ca: Salta al fil anterior.

en: move to the previous undeleted message
ca: Va a l’anterior missatge no llegit.

en: jump to the previous unread message
ca: Salta a l’anterior missatge no llegit.

en: mark the current subthread as read
ca: Marca el subfil actual com a llegit.

en: mark the current thread as read
ca: Marca el fil actual com a llegit.

en: jump to root message in thread
ca: Salta al missatge arrel del fil.

en: set a status flag on a message
ca: Estableix un senyalador d’estat d’un missatge.

en: show currently active limit pattern
ca: Mostra el patró limitant actiu.

en: save changes to mailbox
ca: Desa els canvis realitzats a la bústia.

en: create a hotkey macro for the current message
ca: Crea una drecera de teclat per al missatge actual.

en: move to the middle of the page
ca: Va al centre de la pàgina.

en: move to the next entry
ca: Va a l’entrada següent.

en: scroll down one line
ca: Avança una línia.

en: move to the next page
ca: Va a la pàgina següent.

en: jump to the bottom of the message
ca: Salta al final del missatge.

en: toggle display of quoted text
ca: Oculta o mostra el text citat.

en: skip beyond quoted text
ca: Avança fins al final del text citat.

en: jump to the top of the message
ca: Salta a l’inici del missatge.

en: move to the previous entry
ca: Va a l’entrada anterior.

en: scroll up one line
ca: Endarrereix una línia.

en: move to the previous page
ca: Va a la pàgina anterior.

en: delete the current entry, bypassing the trash folder
ca: Esborra completament l’entrada actual, sense emprar la paperera.

en: query external program for addresses
ca: Pregunta a un programa extern per una adreça.

en: append new query results to current results
ca: Afegeix els resultats d’una consulta nova als resultats actuals.

en: save changes to mailbox and quit
ca: Desa els canvis realitzats a la bústia i ix.

en: recall a postponed message
ca: Recupera un missatge posposat.

en: clear and redraw the screen
ca: Neteja i redibuixa la pantalla.

en: {internal}
ca: {interna}

en: rename the current mailbox (IMAP only)
ca: Reanomena la bústia actual (només a IMAP).

en: reply to a message
ca: Respon a un missatge.

en: use the current message as a template for a new one
ca: Empra el missatge actual com a plantilla per a un de nou.

en: search for a regular expression
ca: Cerca una expressió regular.

en: search for next match
ca: Cerca la concordança següent.

en: search for next match in opposite direction
ca: Cerca la concordança anterior.

en: search backwards for a regular expression
ca: Cerca cap enrere una expressió regular.

en: toggle search pattern coloring
ca: Estableix si cal resaltar les concordances trobades.

en: invoke a command in a subshell
ca: Invoca una ordre en un subintèrpret.

en: sort messages
ca: Ordena els missatges.

en: sort messages in reverse order
ca: Ordena inversament els missatges.

en: tag the current entry
ca: Marca l’entrada actual.

en: apply next function to tagged messages
ca: Aplica la funció següent als missatges marcats.

en: apply next function ONLY to tagged messages
ca: Aplica la funció següent NOMÉS als missatges marcats.

en: tag the current subthread
ca: Marca el subfil actual.

en: tag the current thread
ca: Marca el fil actual.

en: toggle whether to browse mailboxes or all files
ca: Estableix si es navegarà només per les bústies d’entrada o per tots els fitxers.

en: toggle a message's 'new' flag
ca: Canvia el senyalador «nou» d’un missatge.

en: toggle whether the mailbox will be rewritten
ca: Estableix si s’escriuran els canvis a la bústia.

en: move to the top of the page
ca: Va a l’inici de la pàgina.

en: undelete all messages in subthread
ca: Restaura tots els missatges d’un subfil.

en: undelete all messages in thread
ca: Restaura tots els missatges d’un fil.

en: show the NeoMutt version number and date
ca: Mostra el número de versió i la data de NeoMutt.

en: show MIME attachments
ca: Mostra les adjuncions MIME.

en: display the keycode for a key press
ca: Mostra el codi d’una tecla premuda.

en: make decrypted copy
ca: Fa una còpia desxifrada del missatge.

en: make decrypted copy and delete
ca: Fa una còpia desxifrada del missatge i esborra aquest.

en: extract supported public keys
ca: Extreu totes les claus públiques possibles.

en: edit the BCC list
ca: Edita la llista de còpia oculta (Bcc).

en: edit the CC list
ca: Edita la llista de còpia (Cc).

en: enter a file to save a copy of this message in
ca: Demana un fitxer on desar una còpia d’aquest missatge.

en: edit the from field
ca: Edita el camp de remitent (From).

en: edit the message with headers
ca: Edita el missatge amb capçaleres.

en: edit the Reply-To field
ca: Edita el camp de resposta (Reply-To).

en: edit the subject of this message
ca: Edita l’assumpte del missatge (Subject).

en: edit the TO list
ca: Edita la llista de destinataris (To).

en: send the message through a mixmaster remailer chain
ca: Envia el missatge per una cadena de redistribuïdors Mixmaster.

en: append a remailer to the chain
ca: Afegeix un redistribuïdor a la cadena.

en: select the next element of the chain
ca: Selecciona l’element següent de la cadena.

en: select the previous element of the chain
ca: Selecciona l’element anterior de la cadena.

en: delete a remailer from the chain
ca: Esborra un redistribuïdor de la cadena.

en: insert a remailer into the chain
ca: Insereix un redistribuïdor a la cadena.

en: accept the chain constructed
ca: Accepta la cadena construïda.

en: attach a PGP public key
ca: Adjunta una clau pública PGP.

en: check for classic PGP
ca: Comprova si s’ha emprat el PGP clàssic.

en: show PGP options
ca: Mostra les opcions de PGP.

en: mail a PGP public key
ca: Envia una clau pública PGP.

en: verify a PGP public key
ca: Verifica una clau pública PGP.

en: view the key's user id
ca: Mostra l’identificador d’usuari d’una clau.

en: move the highlight to the first mailbox
ca: Mou la selecció a la primera bústia

en: move the highlight to the last mailbox
ca: Mou la selecció a la darrera bústia

en: move the highlight to next mailbox
ca: Mou la selecció a la bústia següent.

en: move the highlight to next mailbox with new mail
ca: Mou la selecció a la següent bústia amb correu nou.

en: open highlighted mailbox
ca: Obri la bústia seleccionada.

en: scroll the sidebar down 1 page
ca: Avança una pàgina la llista de bústies.

en: scroll the sidebar up 1 page
ca: Endarrereix una pàgina la llista de bústies.

en: move the highlight to previous mailbox
ca: Mou la selecció a la bústia anterior.

en: move the highlight to previous mailbox with new mail
ca: Mou la selecció a l’anterior bústia amb correu nou.

en: make the sidebar (in)visible
ca: Mostra o amaga la llista de bústies.

en: show S/MIME options
ca: Mostra les opcions de S/MIME.

en: null operation
ca: L’operació nul·la.

en: [-- Autoview using %s --]
ca: [-- Eixida de l’ordre de visualització automàtica --]
    [-- «%s». --]

en: Invoking autoview command: %s
ca: Ordre de visualització automàtica: %s

en: [-- Can't run %s. --]
ca: [-- No s’ha pogut executar «%s». --]

en: [-- Autoview stderr of %s --]
ca: [-- Errors de l’ordre de visualització automàtica --]
    [-- «%s». --]

en: [-- Error: message/external-body has no access-type parameter --]
ca: [-- Error: La part «message/external-body» no té paràmetre «access-type». --]

en: [-- name: %s --]
ca: [-- Nom: %s --]

en: [-- Error:  Could not display any parts of Multipart/Alternative --]
ca: [-- Error: No s’ha pogut mostrar cap part del «multipart/alternative». --]

en: One or more parts of this message could not be displayed
ca: No s’han pogut mostrar una o més parts d’aquest missatge.

en: Unable to open temporary file
ca: No s’ha pogut obrir el fitxer temporal.

en: Error: multipart/signed has no protocol
ca: Error: La part «multipart/signed» no té paràmetre «protocol»

en: ERROR: please report this bug
ca: Error: Per favor, informeu d’aquest error.

en: <UNKNOWN>
ca: <DESCONEGUT>

en: Generic bindings:
ca: Vincles genèrics:

en: Unbound functions:
ca: Funcions no vinculades:

en: Help for %s
ca: Ajuda de «%s»

en: History '%s'
ca: Historial de «%s»

en: Bad history file format (line %d)
ca: El format del fitxer d’historial no és vàlid (línia %d).

en: Can't create temporary file
ca: No s’ha pogut crear un fitxer temporal.

en: current mailbox shortcut '^' is unset
ca: La drecera «^» a la bústia actual no està establerta.

en: mailbox shortcut expanded to empty regex
ca: La drecera a bústia s’ha expandit a l’expressió regular buida.

en: badly formatted command string
ca: La cadena d’ordre no té un format vàlid.

en: unhook: Can't do unhook * from within a hook
ca: unhook: No es pot fer «unhook *» des d’un «hook»

en: unhook: unknown hook type: %s
ca: unhook: El tipus de «hook» no és conegut: %s

en: unhook: Can't delete a %s from within a %s
ca: unhook: No es pot esborrar un «%s» des d’un «%s»

note: L10N: (%s) is the method name, e.g. Anonymous, CRAM-MD5, GSSAPI, SASL
en: Authenticating (%s)...
ca: S’està autenticant (%s)…

note: L10N: %s is the method name, e.g. Anonymous, CRAM-MD5, GSSAPI, SASL
en: %s authentication failed
ca: L’autenticació %s ha fallat

en: SASL authentication failed
ca: L’autenticació SASL ha fallat

en: LOGIN disabled on this server
ca: L’ordre «LOGIN» no es troba habilitada en aquest servidor

en: Logging in...
ca: S’està entrant…

en: Login failed
ca: L’entrada ha fallat

en: %s is an invalid IMAP path
ca: «%s» no és un camí IMAP vàlid.

en: Getting folder list...
ca: S’està obtenint la llista de carpetes…

note: L10N: (%s) is the name / path of the folder we were trying to browse
en: No such folder: %s
ca: La carpeta no existeix.: %s

en: Create mailbox:
ca: Crea la bústia:

en: Mailbox must have a name
ca: La bústia ha de tenir un nom

en: Mailbox created
ca: S’ha creat la bústia

en: Can't rename root folder
ca: No es pot reanomenar la carpeta arrel.

en: Rename mailbox %s to:
ca: Reanomena la bústia «%s» a:

en: Rename failed: %s
ca: El reanomenament ha fallat: %s

en: Mailbox renamed
ca: S’ha reanomenat la bústia

en: Mailbox %s@%s closed
ca: S’ha tancat la bústia «%s@%s»

en: Connection to %s timed out
ca: La connexió amb «%s» ha expirat.

en: This IMAP server is ancient. NeoMutt does not work with it.
ca: Aquest servidor IMAP és antic. NeoMutt no pot funcionar amb ell.

en: CREATE failed: %s
ca: L’ordre «CREATE» ha fallat: %s

en: Closing connection to %s...
ca: S’està tancant la connexió amb «%s»…

en: Secure connection with TLS?
ca: Voleu protegir la connexió emprant TLS?

en: Could not negotiate TLS connection
ca: No s’ha pogut negociar la connexió TLS.

en: Encrypted connection unavailable
ca: No s’ha pogut establir una connexió xifrada.

en: Subscribing to %s...
ca: S’està subscrivint a «%s»…

en: Unsubscribing from %s...
ca: S’està dessubscrivint de «%s»…

en: Create %s?
ca: Voleu crear «%s»?

en: Expunge failed
ca: No s’han pogut eliminar els missatges.

en: Error saving flags. Close anyway?
ca: Error en desar els senyaladors.  Voleu tancar igualment?

en: Error saving flags
ca: Error en desar els senyaladors.

en: Expunging messages from server...
ca: S’estan eliminant missatges del servidor…

en: imap_sync_mailbox: EXPUNGE failed
ca: imap_sync_mailbox: Ha fallat «EXPUNGE».

en: Selecting %s...
ca: S’està seleccionant la bústia «%s»…

en: Error opening mailbox
ca: Error en obrir la bústia.

note: L10N: This prompt is made if the user hits Ctrl-C when opening an IMAP mailbox
en: Abort download and close mailbox?
ca: Voleu avortar la descàrrega i tancar la bústia?

note: L10N: Comparing the cached data with the IMAP server's data
en: Evaluating cache...
ca: S’està avaluant la memòria cau…

note: L10N: Fetching IMAP flag changes, using the CONDSTORE extension
en: Fetching flag updates...
ca: S’estan recollint els canvis als senyaladors…

note: L10N: After opening an IMAP mailbox using QRESYNC, Mutt performs a quick sanity check.  If that fails, Mutt reopens the mailbox using a normal download.
en: QRESYNC failed.  Reopening mailbox.
ca: L’ordre «QRESYNC» ha fallat.  Es reobrirà la bústia.

en: Unable to fetch headers from this IMAP server version
ca: No s’han pogut recollir les capçaleres d’aquesta versió de servidor IMAP.

en: Fetching message headers...
ca: S’estan recollint les capçaleres dels missatges…

en: Uploading message...
ca: S’està penjant el missatge…

en: Copying message %d to %s...
ca: S’està copiant el missatge %d a «%s»…

en: Fetching message...
ca: S’està recollint el missatge…

en: The message index is incorrect. Try reopening the mailbox.
ca: L’índex del missatge no és correcte.  Proveu de reobrir la bústia.

en: Header search without header name: %s
ca: Cal un nom de capçalera per a cercar les capçaleres: %s

en: Continue?
ca: Voleu continuar?

en: Quit
ca: Ix

en: Reply
ca: Respon

en: Group
ca: Grup

en: Post
ca: Enviar

note: L10N: %s is one of the CHECK_ACL entries below.
en: %s: Operation not permitted by ACL
ca: %s: l’ACL no permet l’operació.

en: %s is not a mailbox
ca: «%s» no és una bústia.

en: Mailbox was externally modified.  Flags may be wrong.
ca: S’ha modificat la bústia des de fora.  Els senyaladors poden ser incorrectes.

en: New mail in this mailbox
ca: Hi ha correu nou en aquesta bústia

en: Mailbox was externally modified
ca: S’ha modificat la bústia des de fora

en: No mailbox is open
ca: No hi ha cap bústia oberta

en: No tagged messages
ca: No hi ha cap missatge marcat

en: Nothing to do
ca: No hi ha res per fer

note: L10N: CHECK_ACL
en: Can't delete message
ca: No es pot esborrar el missatge

note: L10N: This is displayed when editing an x-label, but no messages were updated.  Possibly due to canceling at the prompt or if the new label is the same as the old label.
en: No labels changed
ca: No s’ha canviat cap etiqueta

note: L10N: CHECK_ACL
en: Can't edit message
ca: No es pot editar el missatge.

note: L10N: CHECK_ACL
en: Can't flag message
ca: No es pot senyalar el missatge

en: Jump to message:
ca: Salta al missatge:

en: Argument must be a message number
ca: L’argument ha de ser un número de missatge

en: Invalid message number
ca: El número de missatge no és vàlid

en: That message is not visible
ca: El missatge no és visible

en: Thread broken
ca: S’ha trencat el fil.

en: Thread can't be broken, message is not part of a thread
ca: No es pot trencar el fil, el missatge no n’és part de cap.

en: Open mailbox in read-only mode
ca: Obri en mode de només lectura la bústia

en: Open mailbox
ca: Obri la bústia

en: Delete messages matching:
ca: Esborra els missatges que concorden amb:

en: Limit to messages matching:
ca: Limita als missatges que concorden amb:

en: To view all messages, limit to "all"
ca: Per a veure tots els missatges, limiteu a «all»

note: L10N: CHECK_ACL
en: Can't link threads
ca: No es poden enllaçar els fils

en: No Message-ID: header available to link thread
ca: No hi ha capçalera «Message-ID:» amb què enllaçar el fil.

en: Threads linked
ca: S’han enllaçat els fils.

en: No thread linked
ca: No s’ha enllaçat cap fil.

en: No new messages in this limited view
ca: No hi ha cap missatge nou en aquesta vista limitada

en: No new messages
ca: No hi ha cap missatge nou

en: No unread messages in this limited view
ca: No hi ha cap missatge no llegit en aquesta vista limitada

en: No unread messages
ca: No hi ha cap missatge no llegit

en: Search wrapped to top
ca: La cerca ha tornat al principi

en: Search wrapped to bottom
ca: La cerca ha tornat al final

en: No more threads
ca: No hi ha més fils

en: You are on the first thread
ca: Vos trobeu al primer fil

en: You are on the last message
ca: Vos trobeu sobre el darrer missatge

en: No undeleted messages
ca: No hi ha cap missatge no esborrat

en: No mailboxes have new mail
ca: No hi ha cap bústia amb correu nou.

en: You are on the first message
ca: Vos trobeu sobre el primer missatge

en: No limit pattern is in effect
ca: No hi ha cap patró limitant en efecte

en: Tag messages matching:
ca: Marca els missatges que concorden amb:

en: Undelete messages matching:
ca: Restaura els missatges que concorden amb:

en: Untag messages matching:
ca: Desmarca els missatges que concorden amb:

note: L10N: This is the prompt for <mark-message>.  Whatever they enter will be prefixed by $mark_macro_prefix and will become a macro hotkey to jump to the currently selected message.
en: Enter macro stroke:
ca: Entreu una pulsació per a la drecera:

note: L10N: "message hotkey" is the key bindings menu description of a macro created by <mark-message>.
en: message hotkey
ca: Drecera de teclat per a un missatge.

note: L10N: This is echoed after <mark-message> creates a new hotkey macro.  %s is the hotkey string ($mark_macro_prefix followed by whatever they typed at the prompt.)
en: Message bound to %s
ca: S’ha vinculat el missatge amb la drecera «%s»

note: L10N: This error is printed if <mark-message> can't find a Message-ID for the currently selected message in the index.
en: No message ID to macro
ca: El missatge no té identificador per a ser vinculat amb la drecera

en: Quit NeoMutt?
ca: Voleu abandonar NeoMutt?

note: L10N: CHECK_ACL
en: Can't toggle new
ca: No es pot canviar el senyalador «nou»

note: L10N: CHECK_ACL
en: Can't undelete message
ca: No es pot restaurar el missatge

en: Logged out of IMAP servers
ca: S’ha eixit dels servidors IMAP

en: There are no messages
ca: No hi ha cap missatge

en: No visible messages
ca: No hi ha cap missatge visible

en: Error in command line: %s
ca: Error a la línia d’ordres: %s

en: unable to determine nodename via uname()
ca: No s’ha pogut determinar el nom de l’estació amb uname().

note: L10N: '%s' is the (misspelled) name of the menu, e.g. 'index' or 'pager'
en: %s: no such menu
ca: %s: El menú no existeix.

en: Key is not bound
ca: La tecla no està vinculada

en: Key is not bound.  Press '%s' for help.
ca: La tecla no està vinculada.  Premeu «%s» per a obtenir ajuda.

en: Macro loop detected
ca: S’ha detectat un bucle entre macros

en: %s: null key sequence
ca: %s: La seqüència de tecles és nul·la.

en: macro: empty key sequence
ca: macro: La seqüència de tecles és buida.

en: exec: no arguments
ca: exec: Manquen arguments.

en: %s: no such function
ca: %s: La funció no existeix.

en: Improperly formatted entry for type %s in "%s" line %d
ca: Entrada de tipus «%s» a «%s», línia %d: format no vàlid.

note: L10N: Mutt is trying to look up a mailcap value, but $mailcap_path is empty. We added a reference to the MAILCAPS environment variable as a hint too. Because the variable is automatically populated by Mutt, this should only occur if the user deliberately runs in their shell: export MAILCAPS= or deli
en: Neither mailcap_path nor MAILCAPS specified
ca: No s’ha indicat ni «mailcap_path» ni MAILCAPS

en: mailcap entry for type %s not found
ca: No s’ha trobat cap entrada pel tipus «%s» a «mailcap»

en: Could not flush message to disk
ca: No s’ha pogut escriure el missatge a disc.

en: Scanning %s...
ca: S’està llegint «%s»…

en: Reading %s...
ca: S’està llegint «%s»…

note: L10N: Displayed before/as a mailbox is being synced
en: Writing %s...
ca: S’està escrivint «%s»…

en: Error initializing terminal
ca: Error en inicialitzar el terminal

en: unable to determine username
ca: No s’ha pogut determinar el nom de l’usuari.

en: unable to determine home directory
ca: No s’ha pogut determinar el directori de l’usuari.

en: Error: value '%s' is invalid for -d
ca: Error: L’argument de l’opció «-d» no és vàlid: %s

en: Failed to parse mailto: link
ca: No s’ha pogut interpretar l’enllaç de tipus «mailto:».

en: No recipients specified
ca: No s’ha indicat cap destinatari

en: Can't use -E flag with stdin
ca: No es pot emprar l’opció «-E» amb l’entrada estàndard.

en: %s: unable to attach file
ca: %s: No s’ha pogut adjuntar el fitxer.

en: No mailbox with new mail
ca: No hi ha cap bústia amb correu nou

en: No incoming mailboxes defined
ca: No s’ha definit cap bústia d’entrada

en: Mailbox is empty
ca: La bústia és buida

en: Mailbox is corrupt
ca: La bústia és corrupta.

en: Couldn't lock %s
ca: No s’ha pogut blocar «%s».

en: Mailbox was corrupted
ca: La bústia ha estat corrompuda.

en: Fatal error!  Could not reopen mailbox!
ca: Error fatal.  No s’ha pogut reobrir la bústia.

en: Could not create temporary file
ca: No s’ha pogut crear un fitxer temporal.

en: sync: mbox modified, but no modified messages (report this bug)
ca: sync: La bústia és modificada però els missatges no (informeu de l’error).

en: Committing changes...
ca: S’estan realitzant els canvis…

en: Write failed!  Saved partial mailbox to %s
ca: L’escriptura fallà.  Es desa la bústia parcial a «%s».

en: Could not reopen mailbox
ca: No s’ha pogut reobrir la bústia.

en: Can't write message
ca: No s’ha pogut escriure el missatge.

en: Reverse search for:
ca: Cerca cap enrere:

en: Search for:
ca: Cerca:

en: Not found
ca: No s’ha trobat

en: No entries
ca: No hi ha cap entrada

en: Jump to:
ca: Salta a:

en: Invalid index number
ca: El número d’índex no és vàlid

en: You are on the first entry
ca: Vos trobeu a la primera entrada

en: You are on the last entry
ca: Vos trobeu a la darrera entrada

en: You can't scroll up farther
ca: No podeu pujar més

en: You can't scroll down farther
ca: No podeu baixar més

en: Tagging is not supported
ca: No es pot marcar

en: No tagged entries
ca: No hi ha cap entrada marcada

en: Append
ca: Afegeix

en: Insert
ca: Insereix

en: OK
ca: Accepta

en: Select a remailer chain
ca: Seleccioneu una cadena de redistribuïdors

en: Can't get mixmaster's type2.list
ca: No s’ha pogut obtenir «type2.list» de «mixmaster».

en: Mixmaster doesn't accept Cc or Bcc headers
ca: No es poden emprar les capçaleres «Cc» i «Bcc» amb Mixmaster

en: Please set the hostname variable to a proper value when using mixmaster
ca: Per favor, establiu un valor adequat per a «hostname» quan empreu Mixmaster.

en: Error sending message, child exited %d
ca: Error en enviar el missatge, el procés fill ha eixit amb codi %d.

en: Error sending message
ca: Error en enviar el missatge

en: You already have the last chain element selected
ca: Vos trobeu al darrer element de la cadena

en: You already have the first chain element selected
ca: Vos trobeu al primer element de la cadena

note: L10N The '%d' here hard-coded to 19
en: Mixmaster chains are limited to %d elements
ca: Les cadenes de Mixmaster estan limitades a %d elements

en: The remailer chain is already empty
ca: La cadena de redistribuïdors ja és buida

en: Error: %s can't be used as the final remailer of a chain
ca: Error: No es pot emprar «%s» com a redistribuïdor final d’una cadena

en: Timeout exceeded while attempting fcntl lock
ca: S’ha excedit el temps d’espera en intentar blocar amb fcntl().

en: Waiting for fcntl lock... %d
ca: S’està esperant el blocatge amb fcntl()… %d

en: Timeout exceeded while attempting flock lock
ca: S’ha excedit el temps d’espera en intentar blocar amb flock().

en: Waiting for flock attempt... %d
ca: S’està esperant el blocatge amb flock()… %d

en: Bad regex: %s
ca: L’expressió regular no és vàlida: %s

en: Not enough subexpressions for template
ca: Hi ha més referències cap enrere que subexpressions definides

en: New mail in
ca: Hi ha correu nou a

en: Parent message is not available
ca: El missatge pare no es troba disponible

en: Root message is not visible in this limited view
ca: El missatge arrel no és visible en aquesta vista limitada

en: Parent message is not visible in this limited view
ca: El missatge pare no és visible en aquesta vista limitada

note: L10N: Means "The path you specified as the destination file is a directory." See the msgid "Save to file: " (alias.c, recvattach.c) These three letters correspond to the choices in the string.
en: File is a directory, save under it: (y)es, (n)o, (a)ll?
ca: El fitxer és un directori; voleu desar a dins? [(s)í, (n)o, (t)ots]

en: yna
ca: snt

note: L10N: Means "The path you specified as the destination file is a directory." See the msgid "Save to file: " (alias.c, recvattach.c)
en: File is a directory, save under it?
ca: El fitxer és un directori; voleu desar a dins?

en: File under directory:
ca: Fitxer a sota del directori:

note: L10N: Options for: File %s exists, (o)verwrite, (a)ppend, or (c)ancel?
en: File exists, (o)verwrite, (a)ppend, or (c)ancel?
ca: El fitxer ja existeix; (s)obreescriu, (a)fegeix, (c)ancel·la?

en: oac
ca: sac

en: Can't save message to POP mailbox
ca: No es poden desar missatges en bústies POP

en: Append messages to %s?
ca: Voleu afegir els missatges a «%s»?

note: L10N: Displayed if a mailbox sync fails
en: Unable to write %s
ca: No s’ha pogut escriure «%s».

en: Can't open trash folder
ca: No s’ha pogut obrir la carpeta paperera.

note: L10N: Displayed if appending to $trash fails when syncing or closing a mailbox
en: Unable to append to trash folder
ca: No s’ha pogut afegir a la carpeta paperera

en: Purge %d deleted message? | Purge %d deleted messages?
ca[0]: Voleu eliminar %d missatge esborrat?
ca[1]: Voleu eliminar %d missatge esborrat?

en: Moving read messages to %s...
ca: S’estan movent els missatges llegits a «%s»…

en: Mailbox is unchanged
ca: No s’ha modificat la bústia

en: %d kept, %d moved, %d deleted
ca: %d mantinguts, %d moguts, %d esborrats

en: %d kept, %d deleted
ca: %d mantinguts, %d esborrats

en:  Press '%s' to toggle write
ca: Premeu «%s» per a habilitar l’escriptura.

en: Use 'toggle-write' to re-enable write
ca: Habiliteu l’escriptura amb «toggle-write».

en: Mailbox is marked unwritable. %s
ca: Bústia en estat de només lectura.  %s

en: Mailbox checkpointed
ca: S’ha establert un punt de control a la bústia

en: Can't toggle write on a readonly mailbox
ca: No es pot establir si una bústia de només lectura pot ser modificada.

en: Changes to folder will be written on folder exit
ca: S’escriuran els canvis a la carpeta en abandonar-la

en: Changes to folder will not be written
ca: No s’escriuran els canvis a la carpeta

en:  (current time: %c)
ca:  (data actual: %c)

en: [-- %s output follows%s --]
ca: [-- Eixida de %s%s: --]

note: L10N: Due to the implementation details (e.g. some passwords are managed by gpg-agent) we can't know whether we forgot zero, 1, 12, ... passwords. So in English we use "Passphrases". Your language might have other means to express this.
en: Passphrases forgotten
ca: S’han esborrat de la memòria les frases clau

en: Inline PGP can't be used with attachments.  Revert to PGP/MIME?
ca: No es pot emprar PGP en línia amb adjuncions.  Emprar PGP/MIME?

en: Mail not sent: inline PGP can't be used with attachments
ca: No s’ha enviat el missatge: no es pot emprar PGP en línia amb adjuncions

en: Inline PGP can't be used with format=flowed.  Revert to PGP/MIME?
ca: No es pot emprar PGP en línia amb «format=flowed».  Emprar PGP/MIME?

en: Mail not sent: inline PGP can't be used with format=flowed
ca: No s’ha enviat el missatge: no es pot emprar PGP en línia amb «format=flowed»

en: Invoking PGP...
ca: S’està invocant PGP…

en: Message can't be sent inline.  Revert to using PGP/MIME?
ca: No s’ha pogut enviar el missatge en línia.  Emprar PGP/MIME?

en: Mail not sent
ca: No s’ha enviat el missatge

en: S/MIME messages with no hints on content are unsupported
ca: No es permeten els misatges S/MIME sense pistes sobre el contingut

en: Trying to extract PGP keys...
ca: S’està provant d’extreure les claus PGP…

en: Trying to extract S/MIME certificates...
ca: S’està provant d’extreure els certificats S/MIME…

en: [-- Error: Unknown multipart/signed protocol %s --]
ca: [-- Error: El protocol «%s» de «multipart/signed» no és conegut. --]

en: [-- Error: Missing or bad-format multipart/signed signature --]
ca: [-- Error: La signatura de «multipart/signed» manca o és feta malbé. --]

en: [-- Warning: We can't verify %s/%s signatures. --]
ca: [-- Avís: No es poden verificar les signatures «%s/%s». --]

en: [-- The following data is signed --]
ca: [-- Les dades següents es troben signades: --]

en: [-- Warning: Can't find any signatures. --]
ca: [-- Avís: No s’ha trobat cap signatura. --]

en: 
    [-- End of signed data --]
ca: 
    [-- Final de les dades signades. --]

en: error enabling CMS protocol: %s
ca: Error en habilitar el protocol CMS: %s

en: error creating GPGME data object: %s
ca: Error en crear l’objecte de dades GPGME: %s

en: error allocating data object: %s
ca: Error en reservar l’objecte de dades: %s

en: error rewinding data object: %s
ca: Error en rebobinar l’objecte de dades: %s

en: error reading data object: %s
ca: Error en llegir l’objecte de dades: %s

en: secret key '%s' not found: %s
ca: No s’ha trobat la clau secreta «%s»: %s

en: error setting secret key '%s': %s
ca: Error en establir la clau secreta «%s»: %s

en: error setting PKA signature notation: %s
ca: Error en establir la notació PKA de la signatura: %s

en: error encrypting data: %s
ca: Error en xifrar les dades: %s

en: error signing data: %s
ca: Error en signar les dades: %s

en: $pgp_sign_as unset and no default key specified in ~/.gnupg/gpg.conf
ca: $pgp_sign_as no està establerta i «~/.gnupg/gpg.conf» no conté una clau per defecte

en: Warning: One of the keys has been revoked
ca: Avís: Una de les claus ha estat revocada.

en: Warning: The key used to create the signature expired at:
ca: Avís: La clau emprada per a crear la signatura expirà en:

en: Warning: At least one certification key has expired
ca: Avís: Almenys una de les claus de certificació ha expirat.

en: Warning: The signature expired at:
ca: Avís: La signatura expirà en:

en: Can't verify due to a missing key or certificate
ca: No s’ha pogut verificar perquè manca una clau o certificat.

en: The CRL is not available
ca: La CRL (llista de certificats revocats) no es troba disponible.

en: Available CRL is too old
ca: La CRL (llista de certificats revocats) és massa vella.

en: A policy requirement was not met
ca: No s’ha acomplert un requeriment establert per política.

en: A system error occurred
ca: S’ha produït un error de sistema.

en: WARNING: PKA entry does not match signer's address:
ca: Avís: L’entrada PKA no concorda amb l’adreça del signatari:

en: PKA verified signer's address is:
ca: L’adreça del signatari verificada amb PKA és:

en: Fingerprint:
ca: Empremta digital .....:

en: WARNING: We have NO indication whether the key belongs to the person named as shown above
ca: Avís: RES indica que la clau pertanya a la persona esmentada a sobre.

en: WARNING: The key does NOT BELONG to the person named as shown above
ca: Avís: La clau NO PERTANY a la persona esmentada a sobre.

en: WARNING: It is NOT certain that the key belongs to the person named as shown above
ca: Avís: NO és segur que la clau pertanya a la persona esmentada a sobre.

en: aka:
ca: també conegut com a:

en: KeyID
ca: identificador

note: L10N: You will see this message in place of "KeyID " if the S/MIME key has no ID. This is quite an error.
en: no signature fingerprint available
ca: sense empremta de signatura

en: created:
ca: creada en:

en: Error getting key information for KeyID %s: %s
ca: Error en obtenir informació de la clau amb identificador %s: %s

en: Good signature from:
ca: Signatura correcta de:

en: *BAD* signature from:
ca: Signatura *INCORRECTA* de:

en: Problem signature from:
ca: Problema, la signatura de:

note: L10N: This is trying to match the width of the "Problem signature from:" translation just above.
en:                expires:
ca:                 expira en:

en: [-- Begin signature information --]
ca: [-- Inici de la informació de la signatura. --]

en: Error: verification failed: %s
ca: Error: La verificació ha fallat: %s

en: *** Begin Notation (signature by: %s) ***
ca: *** Inici de la notació (signatura de: %s). ***

en: *** End Notation ***
ca: *** Final de la notació. ***

en: [-- End signature information --]
ca: [-- Final de la informació de la signatura. --]

en: [-- Error: decryption failed: %s --]
ca: [-- Error: El desxifratge ha fallat: %s --]

en: Error: decryption/verification failed: %s
ca: Error: El desxifratge o verificació ha fallat: %s

en: PGP message successfully decrypted
ca: S’ha pogut desxifrar amb èxit el missatge PGP

en: Error: copy data failed
ca: Error: La còpia de les dades ha fallat.

en: [-- BEGIN PGP MESSAGE --]
ca: [-- Inici del missatge PGP. --]

en: [-- BEGIN PGP PUBLIC KEY BLOCK --]
ca: [-- Inici del bloc de clau pública PGP. --]

en: [-- BEGIN PGP SIGNED MESSAGE --]
ca: [-- Inici del missatge PGP signat. --]

en: [-- END PGP MESSAGE --]
ca: [-- Final del missatge PGP. --]

en: [-- END PGP PUBLIC KEY BLOCK --]
ca: [-- Final del bloc de clau pública PGP. --]

en: [-- END PGP SIGNED MESSAGE --]
ca: [-- Final del missatge PGP signat. --]

en: [-- Error: could not find beginning of PGP message --]
ca: [-- Error: No s’ha trobat l’inici del missatge PGP. --]

en: [-- Error: could not create temporary file --]
ca: [-- Error: No s’ha pogut crear un fitxer temporal. --]

en: [-- The following data is PGP/MIME signed and encrypted --]
ca: [-- Les dades següents es troben signades i xifrades amb PGP/MIME: --]

en: [-- The following data is PGP/MIME encrypted --]
ca: [-- Les dades següents es troben xifrades amb PGP/MIME: --]

en: [-- End of PGP/MIME signed and encrypted data --]
ca: [-- Final de les dades signades i xifrades amb PGP/MIME. --]

en: [-- End of PGP/MIME encrypted data --]
ca: [-- Final de les dades xifrades amb PGP/MIME. --]

en: Could not decrypt PGP message
ca: No s’ha pogut desxifrar el missatge PGP.

en: [-- The following data is S/MIME signed --]
ca: [-- Les dades següents es troben signades amb S/MIME: --]

en: [-- The following data is S/MIME encrypted --]
ca: [-- Les dades següents es troben xifrades amb S/MIME: --]

en: [-- End of S/MIME signed data --]
ca: [-- Final de les dades signades amb S/MIME. --]

en: [-- End of S/MIME encrypted data --]
ca: [-- Final de les dades xifrades amb S/MIME. --]

en: gpgme_op_keylist_start failed: %s
ca: Ha fallat gpgme_op_keylist_start(): %s

en: gpgme_op_keylist_next failed: %s
ca: Ha fallat gpgme_op_keylist_next(): %s

en: Looking for keys matching "%s"...
ca: S’estan cercant les claus que concorden amb «%s»…

en: Use keyID = "%s" for %s?
ca: Voleu emprar l’ID de clau «%s» per a %s?

en: Enter keyID for %s:
ca: Entreu l’ID de clau per a %s:

note: L10N: mutt_gpgme_select_secret_key() tries to list all secret keys to choose from.  This error is displayed if no results were found.
en: No secret keys found
ca: No s’ha trobat cap clau secreta

en: Please enter the key ID:
ca: Per favor, entreu l’ID de la clau:

en: Error exporting key: %s
ca: Error en exportar la clau: %s

note: L10N: MIME description for exported (attached) keys. You can translate this entry to a non-ASCII string (it will be encoded), but it may be safer to keep it untranslated.
en: PGP Key 0x%s
ca: Clau PGP 0x%s

en: GPGME: OpenPGP protocol not available
ca: GPGME: El protocol OpenPGP no es troba disponible.

en: GPGME: CMS protocol not available
ca: GPGME: El protocol CMS no es troba disponible.

note: L10N: S/MIME options (opportunistic encryption is on)
en: S/MIME (s)ign, sign (a)s, (p)gp, (c)lear, or (o)ppenc mode off?
ca: S/MIME: (s)igna, si(g)na com a, (p)gp, (c)lar, no (o)portunista?

note: L10N: S/MIME options (opportunistic encryption is on)
en: sapco
ca: sgpco

note: L10N: PGP options (opportunistic encryption is on)
en: PGP (s)ign, sign (a)s, s/(m)ime, (c)lear, or (o)ppenc mode off?
ca: PGP: (s)igna, si(g)na com a, s/(m)ime, (c)lar, no (o)portunista?

note: L10N: PGP options (opportunistic encryption is on)
en: samco
ca: sgmco

en: Failed to verify sender
ca: No s’ha pogut verificar el remitent.

en: Failed to figure out sender
ca: No s’ha pogut endevinar el remitent.

en: Invoking S/MIME...
ca: S’està invocant S/MIME…

en: Check key
ca: Comprova la clau

en: All matching keys are marked expired/revoked
ca: Totes les claus concordants estan marcades com a expirades o revocades

en: PGP and S/MIME keys matching
ca: Claus PGP i S/MIME que concordem amb

en: PGP keys matching
ca: Claus PGP que concordem amb

en: S/MIME keys matching
ca: Claus S/MIME que concorden amb

en: keys matching
ca: Claus que concordem amb

note: L10N: e.g. 'S/MIME keys matching "John Doe".'
en: %s "%s"
ca: %s «%s»

en: All matching keys are expired, revoked, or disabled
ca: Totes les claus concordants han expirat o estan revocades o inhabilitades

en: PGP keys matching <%s>
ca: Claus PGP que concorden amb <%s>

en: PGP keys matching "%s"
ca: Claus PGP que concordem amb «%s»

note: L10N: Describes the trust state of a S/MIME key. This translation must be padded with spaces to the right such that it has the same length as the other translations. The translation strings which need to be padded are: Expired, Invalid, Revoked, Trusted, Unverified, Verified, and Unknown.
en: Expired
ca: Expirat

note: L10N: Describes the trust state of a S/MIME key. This translation must be padded with spaces to the right such that it has the same length as the other translations. The translation strings which need to be padded are: Expired, Invalid, Revoked, Trusted, Unverified, Verified, and Unknown.
en: Invalid
ca: No vàlid

note: L10N: Describes the trust state of a S/MIME key. This translation must be padded with spaces to the right such that it has the same length as the other translations. The translation strings which need to be padded are: Expired, Invalid, Revoked, Trusted, Unverified, Verified, and Unknown.
en: Revoked
ca: Revocat

note: L10N: Describes the trust state of a S/MIME key. This translation must be padded with spaces to the right such that it has the same length as the other translations. The translation strings which need to be padded are: Expired, Invalid, Revoked, Trusted, Unverified, Verified, and Unknown.
en: Trusted
ca: Confiat

note: L10N: Describes the trust state of a S/MIME key. This translation must be padded with spaces to the right such that it has the same length as the other translations. The translation strings which need to be padded are: Expired, Invalid, Revoked, Trusted, Unverified, Verified, and Unknown.
en: Unverified
ca: No verificat

note: L10N: Describes the trust state of a S/MIME key. This translation must be padded with spaces to the right such that it has the same length as the other translations. The translation strings which need to be padded are: Expired, Invalid, Revoked, Trusted, Unverified, Verified, and Unknown.
en: Verified
ca: Verficat

note: L10N: Describes the trust state of a S/MIME key. This translation must be padded with spaces to the right such that it has the same length as the other translations. The translation strings which need to be padded are: Expired, Invalid, Revoked, Trusted, Unverified, Verified, and Unknown.
en: Unknown
ca: Desconegut

en: S/MIME certificates matching "%s"
ca: Certificats S/MIME que concorden amb «%s»

note: L10N: The following are the headers for the "verify key" output from the GPGME key selection menu (bound to "c" in the key selection menu). They will be automatically aligned.
en: Name:
ca: Nom:

en: Valid From:
ca: Vàlida des de:

en: Valid To:
ca: Vàlida fins a:

en: Key Type:
ca: Tipus de la clau:

en: Key Usage:
ca: Utilitat de la clau:

en: Serial-No:
ca: Número de sèrie:

en: Issued By:
ca: Lliurada per:

en: Subkey:
ca: Subclau:

en: [Can't display this user ID (unknown encoding)]
ca: [No es mostra l’ID d’usuari (codificació desconeguda).]

en: [Can't display this user ID (invalid encoding)]
ca: [No es mostra l’ID d’usuari (codificació no vàlida).]

en: [Can't display this user ID (invalid DN)]
ca: [No es mostra l’ID d’usuari (DN desconegut).]

note: L10N: comes after the Name or aka if the key is invalid L10N: describes a subkey
en: [Invalid]
ca: [No és vàlid]

note: L10N: This is printed after "Key Type: " and looks like this: PGP, 2048 bit RSA
en: %s, %lu bit %s
     | %s, %lu bit %s
ca[0]: %1$s, %3$s de %2$lu bits
ca[1]: %1$s, %3$s de %2$lu bits

note: L10N: value in Key Usage: field
en: encryption
ca: xifratge

note: L10N: value in Key Usage: field
en: signing
ca: signatura

note: L10N: value in Key Usage: field
en: certification
ca: certificació

note: L10N: describes a subkey
en: [Revoked]
ca: [Revocada]

note: L10N: describes a subkey
en: [Expired]
ca: [Expirada]

note: L10N: describes a subkey
en: [Disabled]
ca: [Inhabilitada]

en: Collecting data...
ca: S’estan recollint les dades…

en: Error finding issuer key: %s
ca: Error en trobar la clau del lliurador: %s

en: Error: certification chain too long - stopping here
ca: Error: La cadena de certificació és massa llarga, s’abandona aquí.

en: Key ID: 0x%s
ca: ID de la clau: 0x%s

en: This key can't be used: expired/disabled/revoked
ca: No es pot emprar aquesta clau: es troba expirada, inhabilitada o revocada

en: Enter PGP passphrase:
ca: Entreu la frase clau de PGP:

en: [-- Error: unable to create PGP subprocess --]
ca: [-- Error: No s’ha pogut crear el subprocés PGP. --]

en: [-- End of PGP output --]
ca: [-- Final de l’eixida de PGP. --]

note: L10N: You will see this error message if (1) you are decrypting (not encrypting) something and (2) it is a plaintext. So the message does not mean "You failed to encrypt the message."
en: PGP message is not encrypted
ca: El missatge PGP no es troba xifrat

en: Internal error.  Please submit a bug report.
ca: Error intern.  Per favor, informeu d’aquest error.

en: [-- Error: could not create a PGP subprocess --]
ca: [-- Error: No s’ha pogut crear el subprocés PGP. --]

en: Decryption failed
ca: El desxifratge ha fallat

en: Can't open PGP subprocess
ca: No s’ha pogut obrir el subprocés PGP.

en: Can't invoke PGP
ca: No s’ha pogut invocar PGP.

note: L10N: The previous string MUST have the same highlighted letter One of them will appear in each of the three strings marked "(inline"), below.
en: (i)nline
ca: en lín(i)a

note: L10N: PGP options (opportunistic encryption is on)
en: PGP (s)ign, sign (a)s, (c)lear, or (o)ppenc mode off?
ca: PGP: (s)igna, si(g)na com a, (c)lar, no (o)portunista?

note: L10N: PGP options (opportunistic encryption is on)
en: saco
ca: sgco

en: Can't open /dev/null
ca: No s’ha pogut obrir «/dev/null».

en: Fetching PGP key...
ca: S’està recollint la clau PGP…

en: PGP Key %s
ca: Clau PGP %s

en: Enter S/MIME passphrase:
ca: Entreu la frase clau de S/MIME:

en: Enter keyID:
ca: Entreu l’ID de clau:

en: No (valid) certificate found for %s
ca: No s’ha trobat cap certificat (vàlid) per a %s

en: Error: unable to create OpenSSL subprocess
ca: Error: No s’ha pogut crear el subprocés OpenSSL.

en: Label for certificate:
ca: Etiqueta per al certificat:

en: no certfile
ca: No hi ha fitxer de certificat.

en: no mbox
ca: No hi ha bústia.

en: No output from OpenSSL...
ca: OpenSSL no ha produit cap eixida…

en: Can't sign: No key specified. Use Sign As.
ca: No es pot signar: no s’ha indicat cap clau.  Empreu «signa com a».

en: Can't open OpenSSL subprocess
ca: No s’ha pogut obrir el subprocés OpenSSL.

en: [-- End of OpenSSL output --]
ca: [-- Final de l’eixida d’OpenSSL. --]

en: [-- Error: unable to create OpenSSL subprocess --]
ca: [-- Error: No s’ha pogut crear el subprocés OpenSSL. --]

en: [-- The following data is S/MIME encrypted --]
ca: [-- Les dades següents es troben xifrades amb S/MIME: --]

en: [-- The following data is S/MIME signed --]
ca: [-- Les dades següents es troben signades amb S/MIME: --]

en: 
    [-- End of S/MIME encrypted data. --]
ca: 
    [-- Final de les dades xifrades amb S/MIME. --]

en: 
    [-- End of S/MIME signed data. --]
ca: 
    [-- Final de les dades signades amb S/MIME. --]

note: L10N: S/MIME options (opportunistic encryption is on)
en: S/MIME (s)ign, encrypt (w)ith, sign (a)s, (c)lear, or (o)ppenc mode off?
ca: S/MIME: (s)igna, xi(f)ra amb, si(g)na com a, (c)lar, no (o)portunista?

note: L10N: S/MIME options (opportunistic encryption is on)
en: swaco
ca: sfgco

en: Choose algorithm family: (1) DES, (2) RC2, (3) AES, or (c)lear?
ca: Trieu la família d’algorismes: (1) DES, (2) RC2, (3) AES, (c)lar?

en: (1) DES, (2) Triple-DES?
ca: (1) DES, (2) DES triple?

en: Server closed connection
ca: El servidor ha tancat la connexió.

en: No authenticators available
ca: No hi ha cap autenticador disponible.

en: Checking for new messages...
ca: S’està comprovant si hi ha missatges nous…

en: PrevPg
ca: RePàg

en: NextPg
ca: AvPàg

en: View Attachm.
ca: Adjuncs.

en: Next
ca: Segnt.

en: Bottom of message is shown
ca: El final del missatge ja és visible

en: Top of message is shown
ca: L’inici del missatge ja és visible

note: L10N: Displayed if <skip-headers> is invoked in the pager, but there is no text past the headers. (I don't think this is actually possible in Mutt's code, but display some kind of message in case it somehow occurs.)
en: No text past headers
ca: No hi ha cap text després de les capçaleres

en: No more unquoted text after quoted text
ca: No hi ha més text sense citar després del text citat

en: No more quoted text
ca: No hi ha més text citat

en: Help is currently being shown
ca: Ja s’està mostrant l’ajuda

note: L10N: Used for the $crypt_verify_sig prompt
en: Verify signature?
ca: Voleu verificar la signatura?

en: Can't create display filter
ca: No s’ha pogut crear el filtre de visualització.

en: Could not copy message
ca: No s’ha pogut copiar el missatge.

en: Command:
ca: Ordre:

en: S/MIME signature successfully verified
ca: S’ha pogut verificar amb èxit la signatura S/MIME

en: S/MIME certificate owner does not match sender
ca: El propietari del certificat S/MIME no concorda amb el remitent

en: Warning: Part of this message has not been signed
ca: Avís: Part d’aquest missatge no ha estat signat

en: S/MIME signature could NOT be verified
ca: NO s’ha pogut verificar la signatura S/MIME

en: PGP signature successfully verified
ca: S’ha pogut verificar amb èxit la signatura PGP

en: PGP signature could NOT be verified
ca: NO s’ha pogut verificar la signatura PGP

en: %s: unknown command
ca: %s: L’ordre no és coneguda.

en: %s: unknown variable
ca: %s: La variable no és coneguda.

en: Error in expression: %s
ca: Error a l’expressió: %s

en: Empty expression
ca: L’expressió és buida.

en: Invalid day of month: %s
ca: El dia del mes no és vàlid: %s

en: Invalid month: %s
ca: El mes no és vàlid: %s

en: Invalid relative date: %s
ca: La data relativa no és vàlida: %s

en: empty pattern
ca: El patró és buit.

en: error in pattern at: %s
ca: Error al patró a: %s

en: missing pattern: %s
ca: Manca el patró: %s

en: mismatched parentheses: %s
ca: Els parèntesis no estan aparellats: %s

en: %c: invalid pattern modifier
ca: %c: El modificador de patró no és vàlid.

en: %c: not supported in this mode
ca: %c: No es permet en aquest mode.

en: missing parameter
ca: Manca un paràmetre.

note: L10N: Pattern completion menu title
en: Patterns
ca: Patrons

note: L10N: Pattern Completion Menu argument type: a regular expression
en: EXPR
ca: EXPRESSIÓ

note: L10N: Pattern Completion Menu argument type: a numeric range. Used by ~m, ~n, ~X, ~z.
en: RANGE
ca: RANG_NUM

note: L10N: Pattern Completion Menu argument type: a date range Used by ~d, ~r.
en: DATERANGE
ca: RANG_DATA

note: L10N: Pattern Completion Menu argument type: a nested pattern. Used by ~(), ~<(), ~>().
en: PATTERN
ca: PATRÓ

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~()
en: messages in threads containing messages matching PATTERN
ca: missatges en fils que contenen missatges que concorden amb el PATRÓ

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~<()
en: messages whose immediate parent matches PATTERN
ca: missatges amb pares immediats que concorden amb el PATRÓ

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~>()
en: messages having an immediate child matching PATTERN
ca: missatges amb fills immediats que concorden amb el PATRÓ

note: L10N: An unknown pattern operator was somehow invoked. This shouldn't be possible unless there is a bug.
en: error: unknown op %d (report this error)
ca: Error: L’operació %d no és coneguda (informeu d’aquest error)

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~A
en: all messages
ca: tots els missatges

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~b
en: messages whose body matches EXPR
ca: missatges amb cossos que concorden amb l’EXPRESSIÓ

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~B
en: messages whose body or headers match EXPR
ca: missatges amb cossos o capçaleres que concorden amb l’EXPRESSIÓ

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~c
en: messages whose CC header matches EXPR
ca: missatges amb capçaleres de còpia (Cc) que concorden amb l’EXPRESSIÓ

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~C
en: messages whose recipient matches EXPR
ca: missatges amb destinataris que concorden amb l’EXPRESSIÓ

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~d
en: messages sent in DATERANGE
ca: missatges enviats en el RANG_DATA

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~D
en: deleted messages
ca: missatges esborrats

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~e
en: messages whose Sender header matches EXPR
ca: missatges amb capçaleres de remitent (Sender) que concorden amb l’EXPRESSIÓ

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~E
en: expired messages
ca: missatges expirats

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~f
en: messages whose From header matches EXPR
ca: missatges amb capçaleres de remitent (From) que concorden amb l’EXPRESSIÓ

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~F
en: flagged messages
ca: missatges amb senyaladors d’important

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~g
en: cryptographically signed messages
ca: missatges signats criptogràficament

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~G
en: cryptographically encrypted messages
ca: missatges xifrats criptogràficament

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~h
en: messages whose header matches EXPR
ca: missatges amb capçaleres que concorden amb l’EXPRESSIÓ

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~H
en: messages whose spam tag matches EXPR
ca: missatges amb etiquetes d’spam que concorden amb l’EXPRESSIÓ

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~i
en: messages whose Message-ID matches EXPR
ca: missatges amb identificadors (Message-ID) que concorden amb l’EXPRESSIÓ

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~k
en: messages which contain PGP key
ca: missatges que contenen claus PGP

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~K
en: messages whose BCC header matches EXPR
ca: missatges amb capçaleres de còpia (Bcc) que concorden amb l’EXPRESSIÓ

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~l
en: messages addressed to known mailing lists
ca: missatges adreçats a llistes de correu conegudes

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~L
en: messages whose From/Sender/To/CC matches EXPR
ca: missatges amb capçaleres From/Sender/To/Cc que concorden amb l’EXPRESSIÓ

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~m
en: messages whose number is in RANGE
ca: missatges amb números dins del RANG_NUM

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~M
en: messages with a Content-Type matching EXPR
ca: missatges amb tipus (Content-Type) que concorden amb l’EXPRESSIÓ

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~n
en: messages whose score is in RANGE
ca: missatges amb una puntuació dins del RANG_NUM

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~N
en: new messages
ca: missatges nous

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~O
en: old messages
ca: missatges vells

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~p
en: messages addressed to you
ca: missatges adreçats a vós

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~P
en: messages from you
ca: missatges enviats per vós

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~Q
en: messages which have been replied to
ca: missatges que han estat resposts

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~r
en: messages received in DATERANGE
ca: missatges rebuts durant el RANG_DATA

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~R
en: already read messages
ca: missatges ja llegits

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~s
en: messages whose Subject header matches EXPR
ca: missatges amb capçaleres d’assumpte (Subject) que concorden amb l’EXPRESSIÓ

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~S
en: superseded messages
ca: missatges reemplaçats

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~t
en: messages whose To header matches EXPR
ca: missatges amb capçaleres de destinatari (To) que concorden amb l’EXPRESSIÓ

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~T
en: tagged messages
ca: missatges marcats

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~u
en: messages addressed to subscribed mailing lists
ca: missatges adreçats a llistes de correu subscrites

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~U
en: unread messages
ca: missatges no llegits

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~v
en: messages in collapsed threads
ca: missatges en fils plegats

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~V
en: cryptographically verified messages
ca: missatges verificats criptogràficament

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~x
en: messages whose References header matches EXPR
ca: missatges amb capçaleres de referències (References) que concorden amb l’EXPRESSIÓ

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~X
en: messages with RANGE attachments
ca: missatges amb un nombre d’adjuncions dins del RANG_NUM

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~y
en: messages whose X-Label header matches EXPR
ca: missatges amb capçaleres d’etiquetes (X-Label) que concorden amb l’EXPRESSIÓ

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~z
en: messages whose size is in RANGE
ca: missatges amb una mida dins del RANG_NUM

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~=
en: duplicated messages
ca: missatges duplicats

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~$
en: unreferenced messages
ca: missatges no referits per d’altres

en: Compiling search pattern...
ca: S’està compilant el patró de cerca…

en: Executing command on matching messages...
ca: S’està executant l’ordre sobre els missatges concordants…

en: No messages matched criteria
ca: No hi ha cap missatge que concorde amb el criteri

en: Searching...
ca: S’està cercant…

en: Search hit bottom without finding match
ca: La cerca ha arribat al final sense trobar cap concordança.

en: Search hit top without finding match
ca: La cerca ha arribat a l’inici sense trobar cap concordança.

en: Search interrupted
ca: S’ha interromput la cerca

en: POP timestamp is invalid
ca: La marca horària de POP no és vàlida.

en: Command USER is not supported by server
ca: El servidor no permet l’ordre «USER»

en: Authentication failed
ca: L’autenticació ha fallat.

en: Invalid POP URL: %s
ca: L’URL de POP no és vàlid: %s

en: Unable to leave messages on server
ca: No s’han pogut deixar els missatges al servidor

en: Command TOP is not supported by server
ca: El servidor no permet l’ordre «TOP»

en: Command UIDL is not supported by server
ca: El servidor no permet l’ordre «UIDL»

en: Error connecting to server: %s
ca: Error en connectar amb el servidor: %s

en: Closing connection to POP server...
ca: S’està tancant la connexió amb el servidor POP…

en: Verifying message indexes...
ca: S’estan verificant els índexs dels missatges…

en: Connection lost. Reconnect to POP server?
ca: S’ha perdut la connexió.  Reconnectar amb el servidor POP?

en: Can't write header to temporary file
ca: No s’ha pogut escriure la capçalera en un fitxer temporal.

en: POP host is not defined
ca: No s’ha definit el servidor POP (pop_host)

en: %s is an invalid POP path
ca: «%s» no és un camí POP vàlid.

en: No new mail in POP mailbox
ca: No hi ha correu nou a la bústia POP

en: Delete messages from server?
ca: Voleu eliminar els missatges del servidor?

en: Error while writing mailbox
ca: Error en escriure a la bústia.

en: Fetching list of messages...
ca: S’està recollint la llista de missatges…

en: Marking messages deleted...
ca: S’estan marcant els missatges per a esborrar…

en: Can't write message to temporary file
ca: No s’ha pogut escriure el missatge en un fitxer temporal.

en: Postponed Messages
ca: Missatges posposats

en: Illegal S/MIME header
ca: La capçalera S/MIME no és permesa.

en: Illegal crypto header
ca: La capçalera criptogràfica no és permesa.

en: Decrypting message...
ca: S’està desxifrant el missatge…

en: No postponed messages
ca: No hi ha cap missatge posposat

en: yes
ca: sí

en: You may only bounce message/rfc822 parts
ca: Només es poden redirigir parts de tipus «message/rfc822»

en: Can't open temporary file %s
ca: No s’ha pogut obrir el fitxer temporal «%s»

en: Forward as attachments?
ca: Voleu reenviar com a adjuncions?

en: Can't decode all tagged attachments.  MIME-forward the others?
ca: Reenviar amb MIME les adjuncions marcades no descodificables?

en: Forward MIME encapsulated?
ca: Voleu reenviar amb encapsulament MIME?

en: Can't create %s
ca: No s’ha pogut crear «%s»

en: Can't find any tagged messages
ca: No s’ha trobat cap missatge marcat

en: No mailing lists found
ca: No s’ha trobat cap llista de correu.

en: Can't decode all tagged attachments.  MIME-encapsulate the others?
ca: Encapsular amb MIME les adjuncions marcades no descodificables?

note: L10N: You will see this error message if you invoke <compose-to-sender> when you are on a normal attachment.
en: You may only compose to sender with message/rfc822 parts
ca: Només es pot redactar al remitent d’una part de tipus «message/rfc822».

en: Error: score: invalid number
ca: score: El número no és vàlid.

en: No boundary parameter found [report this error]
ca: No s’ha trobat el paràmetre «boundary» (informeu d’aquest error).

en: %s no longer exists
ca: «%s» ja no existeix.

en: No subject, abort?
ca: No hi ha assumpte; voleu avortar el missatge?

en: No subject, aborting
ca: S’avorta el missatge sense assumpte

note: L10N: This is the prompt for $forward_attachments. When inline forwarding ($mime_forward answered "no"), this prompts whether to add non-decodable attachments from the original email. Text/plain parts and the like will already be included in the message contents, but other attachment, such as PDF fi
en: Forward attachments?
ca: Voleu reenviar també les adjuncions?

note: L10N: Asks whether the user respects the reply-to header. If she says no, neomutt will reply to the from header's address instead.
en: Reply to %s%s?
ca: Voleu escriure una resposta a %s%s?

en: Follow-up to %s%s?
ca: Voleu escriure un seguiment a %s%s?

en: Include message in reply?
ca: Voleu incloure el missatge a la resposta?

en: Including quoted message...
ca: S’hi està incloent el missatge citat…

en: Could not include all requested messages
ca: No s’han pogut incloure tots els missatges sol·licitats.

en: Forward as attachment?
ca: Voleu reenviar com a adjunció?

en: Preparing forwarded message...
ca: S’està preparant el missatge a reenviar…

en: Warning: Fcc to an IMAP mailbox is not supported in batch mode
ca: Avís: No es permet la còpia a una bústia IMAP en el mode per lots

note: L10N: Printed after the "Fcc to an IMAP mailbox is not supported" message. To make it clearer that the message doesn't mean NeoMutt is aborting sending the mail too. %s is the full mailbox URL, including imap(s)://
en: Skipping Fcc to %s
ca: No es desa còpia a la bústia «%s»

en: Save attachments in Fcc?
ca: Voleu desar les adjuncions a la bústia de còpia?

note: L10N: These correspond to the "Fcc failed" multi-choice prompt (r)etry, alternate (m)ailbox, or (s)kip. Any similarity to famous leaders of the FSF is coincidental.
en: rms
ca: rcs

note: L10N: This is the prompt to enter an "alternate (m)ailbox" when the initial Fcc fails.
en: Fcc mailbox
ca: Còpia a bústia

en: Recall postponed message?
ca: Voleu recuperar un missatge posposat?

en: Edit forwarded message?
ca: Voleu editar el missatge a reenviar?

en: Abort unmodified message?
ca: Voleu avortar el missatge no modificat?

en: Aborted unmodified message
ca: S’avorta el missatge no modificat

en: No crypto backend configured.  Disabling message security setting.
ca: Cal configurar implementació criptogràfica.  Es retira seguretat del missatge.

en: Message postponed
ca: S’ha posposat el missatge

en: No subject, abort sending?
ca: No hi ha assumpte; voleu avortar l’enviament?

en: No subject specified
ca: No s’ha indicat l’assumpte

en: Sending message...
ca: S’està enviant el missatge…

en: Could not send the message
ca: No s’ha pogut enviar el missatge

en: Sending in background
ca: S’està enviant en segon pla

en: Mail sent
ca: S’ha enviat el missatge

en: Could not open %s
ca: No s’ha pogut obrir «%s».

en: Bad IDN %s while preparing resent-from
ca: En preparar «Resent-From»: L’IDN no és vàlid: %s

en: $sendmail must be set in order to send mail
ca: $sendmail ha d’estar establerta per a poder enviar correu

en: Error sending message, child exited %d (%s)
ca: Error en enviament, el fill isqué amb codi %d (%s)

en: Output of the delivery process
ca: Eixida del procés de repartiment

en: SMTP session failed: %s
ca: La sessió SMTP fallat: %s

en: SMTP session failed: unable to open %s
ca: La sessió SMTP fallat: no s’ha pogut obrir «%s»

en: Invalid SMTP URL: %s
ca: L’URL d’SMTP no és vàlid: %s

en: SMTP server does not support authentication
ca: El servidor SMTP no admet autenticació.

en: No from address given
ca: No s’ha indicat el remitent (From).

en: SMTP session failed: read error
ca: La sessió SMTP ha fallat: error de lectura

en: SMTP session failed: write error
ca: La sessió SMTP ha fallat: error d’escriptura

en: Invalid server response
ca: La resposta del servidor no és vàlida.

en: Could not find sorting function [report this bug]
ca: No s’ha pogut trobar la funció d’ordenació (informeu d’aquest error).

en: Sorting mailbox...
ca: S’està ordenant la bústia…

en: (no mailbox)
ca: (cap bústia)

en: Many others not mentioned here contributed code, fixes,
    and suggestions.
ca: Moltes altres persones que no s’hi mencionen han contribuït amb codi,
    solucions i suggeriments.

en: Compile options:
ca: Opcions de compilació:
