neomutt-2023-11-03 - en to cs translation catalogue (1598 entries)

note: L10N: prompt to add a new alias
en: Alias as:
cs: Přezdívat jako:

en: You already have an alias defined with that name
cs: Pro toto jméno je již přezdívka definována

en: Warning: This alias name may not work.  Fix it?
cs: Pozor: Takto pojmenovaný alias nemusí fungovat, mám to napravit?

en: Address:
cs: Adresa:

en: Bad IDN: '%s'
cs: Chybné IDN: „%s“

en: Personal name:
cs: Vlastní jméno:

en: Comment:
cs: Komentář:

en: Accept?
cs: Přijmout?

en: Save to file:
cs: Uložit jako:

en: Error reading alias file
cs: Chyba při čtení souboru s přezdívkami

en: Trouble adding alias
cs: Chyba během přidávání přezdívky

en: Alias added
cs: Přezdívka zavedena

en: alias: no address
cs: přezdívka: žádná adresa

en: Warning: Bad address '%s' in alias '%s'
cs: Pozor: Neplatná adresa „%s“ v přezdívce „%s“

en: Warning: Bad IDN '%s' in alias '%s'
cs: Pozor: Neplatné IDN „%s“ v přezdívce „%s“

en: Exit
cs: Konec

en: Del
cs: Smazat

en: Undel
cs: Obnovit

en: Sort
cs: Řadit

en: Rev-Sort
cs: Řadit obráceně

en: Select
cs: Volba

en: Help
cs: Nápověda

en: You have no aliases
cs: Nejsou definovány žádné přezdívky

en: Aliases
cs: Přezdívky

en: Mail
cs: Psát

en: New Query
cs: Nový dotaz

en: Make Alias
cs: Vytvořit přezdívku

en: Search
cs: Hledat

en: Waiting for response...
cs: Čekám na odpověď…

en: Query
cs: Dotázat se na

en: Query command not defined
cs: Příkaz pro dotazy není definován

en: Query:
cs: Dotázat se na:

en: Limit to addresses matching:
cs: Omezit na adresy odpovídající:

note: L10N: The highlighted letters must match the "Sort" options
en: Rev-Sort (a)lias, a(d)dress or (u)nsorted?
cs: Obrácené řazení přezdívk(a), a(d)resa, (n)eřadit

note: L10N: The highlighted letters must match the "Rev-Sort" options
en: Sort (a)lias, a(d)dress or (u)nsorted?
cs: Řazení přezdívk(a), a(d)resa, (n)eřadit

note: L10N: These must match the highlighted letters from "Sort" and "Rev-Sort"
en: adu
cs: adn

note: L10N: ask for a limit to apply
en: Limit: %s
cs: Omezení: %s

en: attachments: no disposition
cs: přílohy: chybí dispozice

en: Current attachments settings:
cs: Současné nastavení příloh:

en: attachments: invalid disposition
cs: přílohy: neplatná dispozice

en: unattachments: no disposition
cs: nepřílohy: chybí dispozice

en: unattachments: invalid disposition
cs: nepřílohy: neplatná dispozice

en: Save
cs: Uložit

en: Pipe
cs: Poslat rourou

en: Print
cs: Tisk

en: Attachments
cs: Přílohy

en: Not available in this menu
cs: V tomto menu není tato funkce dostupná

en: Function not permitted in attach-message mode
cs: V režimu přikládání zpráv není tato funkce povolena

en: Mailbox is read-only
cs: Ze schránky je možné pouze číst

en: There are no subparts to show
cs: Nejsou žádné podčásti pro zobrazení

en: Can't delete attachment from POP server
cs: Z POP serveru nelze mazat přílohy

en: Can't delete attachment from news server
cs: Nelze smazat přílohu ze serveru diskusních skupin

en: Deletion of attachments from encrypted messages is unsupported
cs: Mazání příloh ze zašifrovaných zpráv není podporováno

en: Deletion of attachments from signed messages may invalidate the signature
cs: Mazání příloh z podepsaných zpráv může zneplatnit podpis

en: Only deletion of multipart attachments is supported
cs: Podporováno je pouze mazání příloh o více částech

en: Reply by mail as poster prefers?
cs: Odpovědět e-mailem dle návrhu autora?

en: Can't match 'nametemplate', continue?
cs: Shodu pro jmenný vzor nelze nalézt, pokračovat?

en: Mailcap compose entry requires %%s
cs: Položka mailcapu „compose“ vyžaduje %%s

en: Error running "%s"
cs: Chyba při běhu programu „%s“

en: Failure to open file to parse headers
cs: Soubor nutný pro zpracování hlaviček se nepodařilo otevřít

en: Failure to open file to strip headers
cs: Soubor nutný pro odstranění hlaviček se nepodařilo otevřít

en: Failure to rename file
cs: Soubor se nepodařilo přejmenovat

en: No mailcap compose entry for %s, creating empty file
cs: Pro %s neexistuje položka mailcapu „compose“, vytvářím prázdný soubor

en: Mailcap Edit entry requires %%s
cs: Položka mailcapu „edit“ vyžaduje %%s.

en: No mailcap edit entry for %s
cs: Pro %s neexistuje položka mailcapu „edit“.

en: No matching mailcap entry found.  Viewing as text.
cs: Odpovídající položka v mailcapu nebyla nalezena. Zobrazuji jako text.

en: MIME type not defined.  Can't view attachment.
cs: MIME typ není definován, nelze zobrazit přílohu.

en: Can't create filter
cs: Filtr nelze vytvořit

en: ---Command: %-20.20s Description: %s
cs: ---Příkaz: %-20.20s Popis: %s

en: ---Command: %-30.30s Attachment: %s
cs: ---Příkaz: %-30.30s Příloha: %s

en: ---Attachment: %s: %s
cs: ---Příloha: %s: %s

en: ---Attachment: %s
cs: ---Příloha: %s

en: Write fault
cs: Chyba při zápisu

en: I don't know how to print that
cs: Nevím, jak mám toto vytisknout

en: Saving...
cs: Ukládám…

en: Attachment saved | %d attachments saved
cs[0]: Příloha uložena
cs[1]: %d přílohy uloženy
cs[2]: %d příloh uloženo

en: WARNING!  You are about to overwrite %s, continue?
cs: POZOR! Takto přepíšete %s. Pokračovat?

en: Attachment filtered
cs: Příloha byla filtrována

en: Filter through:
cs: Filtrovat přes:

en: Pipe to:
cs: Poslat rourou do:

note: L10N: s gets replaced by a MIME type, e.g. "text/plain" or application/octet-stream.
en: I don't know how to print %s attachments
cs: Neví se, jak vytisknout přílohy typu %s

en: Print tagged attachment? | Print %d tagged attachments?
cs[0]: Vytisknout %d označenou přílohu?
cs[1]: Vytisknout %d označené přílohy?
cs[2]: Vytisknout %d označených příloh?

en: Print attachment?
cs: Vytisknout přílohu?

en: Structural changes to decrypted attachments are not supported
cs: Úprava typu souboru rozšifrovaných příloh není podporována

en: Can't decrypt encrypted message
cs: Nemohu dešifrovat zašifrovanou zprávu

note: L10N: s is a directory.  NeoMutt is looking for a directory it needs for some reason (e.g. autocrypt, header cache, bcache), but it doesn't exist.  The prompt is asking whether to create the directory
en: %s does not exist. Create it?
cs: %s neexistuje. Mám ho vytvořit?

note: L10N: mkdir() on the directory %s failed.  The second %s is the error message returned by libc
en: Can't create %s: %s
cs: %s nelze vytvořit: %s

note: L10N: The first time NeoMutt is started with $autocrypt set, it will create $autocrypt_dir and then prompt to create an autocrypt account with this message.
en: Create an initial autocrypt account?
cs: Vytvořit prvotní autocrypt účet?

note: L10N: Autocrypt is asking for the email address to use for the autocrypt account.  This will generate a key and add a record to the database for use in autocrypt operations.
en: Autocrypt account address:
cs: Adresa autocrypt účtu:

note: L10N: Autocrypt prompts for an account email address, and requires a single address.  This is shown if they entered something invalid, nothing, or more than one address for some reason.
en: Please enter a single email address
cs: Prosím zadejte jednu emailovou adresu

note: L10N: When creating an autocrypt account, this message will be displayed if there is already an account in the database with the email address they just entered.
en: That email address already has an autocrypt account
cs: Tato adresa již má autocrypt účet

note: L10N: Autocrypt has a setting "prefer-encrypt". When the recommendation algorithm returns "available" and BOTH sender and recipient choose "prefer-encrypt", encryption will be automatically enabled. Otherwise the UI will show encryption is "available" but the user will be required to enable encrypti
en: Prefer encryption?
cs: Preferovat šifrovaní?

note: L10N: Message displayed after an autocrypt account is successfully created.
en: Autocrypt account creation succeeded
cs: Vytvoření autocrypt účtu proběhlo v pořádku

note: L10N: Error message displayed if creating an autocrypt account failed or was aborted by the user.
en: Autocrypt account creation aborted
cs: Vytvoření autocrypt účtu přerušeno

note: L10N: Error displayed if the user tries to force sending an Autocrypt email when the engine is not available.
en: Autocrypt is not available
cs: Autocrypt není dostupný

note: L10N: Error displayed if the user tries to force sending an Autocrypt email when the account does not exist or is not enabled. %s is the From email address used to look up the Autocrypt account.
en: Autocrypt is not enabled for %s
cs: Autocrypt není zapnutý pro %s

note: L10N: s is an email address.  Autocrypt is scanning for the keyids to use to encrypt, but it can't find a valid keyid for this address. The message is printed and they are returned to the compose menu.
en: No (valid) autocrypt key found for %s
cs: Nebyl nalezen žádný (platný) klíč pro %s

note: L10N: The first time autocrypt is enabled, NeoMutt will ask to scan through one or more mailboxes for Autocrypt: headers.  Those headers are then captured in the database as peer records and used for encryption. If this is answered yes, they will be prompted for a mailbox.
en: Scan a mailbox for autocrypt headers?
cs: Prohledat schránku na autocrypt hlavičky?

note: L10N: The prompt for a mailbox to scan for Autocrypt: headers
en: Scan mailbox
cs: Prohledat schránku

note: L10N: This is the second prompt to see if the user would like to scan more than one mailbox for Autocrypt headers. I'm purposely being extra verbose; asking first then prompting for a mailbox.  This is because this is a one-time operation and I don't want them to accidentally ctrl-g and abort it.
en: Scan another mailbox for autocrypt headers?
cs: Prohledat další schránku na autocrypt hlavičky?

note: L10N: s is the path to the database. For some reason sqlite3 failed to open that database file. L10N: Error message if autocrypt couldn't open the SQLite database for some reason.  The %s is the full path of the database file.
en: Unable to open autocrypt database %s
cs: Nelze otevřít databázi autocrypt %s

note: L10N: Autocrypt Account Menu Help line: create new account
en: Create
cs: Vytvořit

note: L10N: Autocrypt Account Menu Help line: delete account
en: Delete
cs: Smazat

note: L10N: Autocrypt Account Menu Help line: toggle an account active/inactive The words here are abbreviated to keep the help line compact. It currently has the content: q:Exit  c:Create  D:Delete  a:Tgl Active  p:Prf Encr  ?:Help
en: Tgl Active
cs: Prep akt

note: L10N: Autocrypt Account Menu Help line: toggle "prefer-encrypt" on an account The words here are abbreviated to keep the help line compact. It currently has the content: q:Exit  c:Create  D:Delete  a:Tgl Active  p:Prf Encr  ?:Help
en: Prf Encr
cs: Pref šif

note: L10N: Autocrypt Account menu. flag that an account has prefer-encrypt set
en: prefer encrypt
cs: preferovat šifrování

note: L10N: Autocrypt Account menu. flag that an account has prefer-encrypt unset; thus encryption will need to be manually enabled.
en: manual encrypt
cs: šifrovat ručně

note: L10N: Autocrypt Account menu. flag that an account is enabled/active
en: active
cs: aktivní

note: L10N: Autocrypt Account menu. flag that an account is disabled/inactive
en: inactive
cs: neaktivní

note: L10N: Autocrypt Account Management Menu title
en: Autocrypt Accounts
cs: Účty autocrypt

note: L10N: This error message is displayed if a database update of an account record fails for some odd reason.
en: Error updating account record
cs: Chyba při změně nastavení účtu

note: L10N: Confirmation message when deleting an autocrypt account
en: Really delete account "%s"?
cs: Skutečně chcete smazat účet „%s“?

en: error creating GPGME context: %s
cs: chyba při vytváření kontextu pro GPGME: %s

note: L10N: Message displayed just before a GPG key is generated for a created autocrypt account.
en: Generating autocrypt key...
cs: Vytvářím autocrypt klíč...

note: L10N: GPGME was unable to generate a key for some reason. %s is the error message returned by GPGME.
en: Error creating autocrypt key: %s
cs: Chyba při vytváření autocrypt klíče: %s

note: L10N: After selecting a key for an autocrypt account, this is displayed if the key was revoked/expired/disabled/invalid or can't be used for both signing and encryption. %s is the key fingerprint.
en: The key %s is not usable for autocrypt
cs: Klíč %s není použitelný pro autocrypt

note: L10N: During autocrypt account creation, this prompt asks the user whether they want to create a new GPG key for the account, or select an existing account from the keyring.
en: (c)reate new, or (s)elect existing GPG key?
cs: vytvořit (n)ový nebo vybrat (e)xistující GPG klíč?

note: L10N: The letters corresponding to the "(c)reate new, or (s)elect existing GPG key?" prompt.
en: cs
cs: ne

note: L10N: During autocrypt account creation, if selecting an existing key fails for some reason, we prompt to see if they want to create a key instead.
en: Create a new GPG key for this account, instead?
cs: Vytvořit nový GPG klíč pro tento účet?

note: L10N: The autocrypt database keeps track of schema version numbers. This error occurs if the version number is too high. Presumably because this is an old version of NeoMutt and the database was upgraded by a future version.
en: Autocrypt database version is too new
cs: Verze databáze autocrypt je příliš nová

en: Cache disabled, $message_cache_dir isn't a directory: %s
cs: Cache vypnuta, $message_cache_dir není adresářem: %s

en: Message cache isn't a directory: %s
cs: Cache se zprávami %s není adresářem

en: Chdir
cs: Změnit adresář

en: Goto
cs: Jít na

en: Mask
cs: Maska

en: List
cs: Seznam

en: Subscribe
cs: Přihlásit

en: Unsubscribe
cs: Odhlásit

en: Catchup
cs: Označit za přečtené

en: %s is not a directory
cs: %s není adresářem

en: Subscribed newsgroups
cs: Diskusní skupiny přihlášeny

en: Newsgroups on server [%s]
cs: Diskusní skupiny na serveru [%s]

en: Mailboxes [%d]
cs: Schránky [%d]

en: Subscribed [%s], File mask: %s
cs: Přihlášená schránka [%s], Souborová maska: %s

en: Directory [%s], File mask: %s
cs: Adresář [%s], Souborová maska: %s

en: Can't attach a directory
cs: Adresář nelze připojit

en: New file name:
cs: Nové jméno souboru:

en: No newsgroups match the mask
cs: Masce nevyhovují žádné diskusní skupiny

en: There are no mailboxes
cs: Nejsou žádné schránky

en: No files match the file mask
cs: Souborové masce nevyhovuje žádný soubor.

en: Can't view a directory
cs: Adresář nelze zobrazit

en: Error trying to view file
cs: Chyba při zobrazování souboru

en: Chdir to:
cs: Nastavit pracovní adresář na:

en: Error scanning directory
cs: Chyba při načítání adresáře

en: Create is only supported for IMAP mailboxes
cs: Vytváření funguje pouze u IMAP schránek.

en: Delete is only supported for IMAP mailboxes
cs: Mazání funguje pouze u IMAP schránek.

en: Can't delete currently selected mailbox
cs: Nelze smazat zvolenou schránku

en: Really delete mailbox "%s"?
cs: Skutečně chcete smazat schránku „%s“?

en: Mailbox not deleted
cs: Schránka nebyla smazána

en: Mailbox deletion failed
cs: Odstranění schránky selhalo

en: Mailbox deleted
cs: Schránka byla smazána

en: File Mask:
cs: Souborová maska:

en: Rename is only supported for IMAP mailboxes
cs: Přejmenování funguje pouze u IMAP schránek.

note: L10N: The highlighted letters must match the "Sort" options
en: Reverse sort by (d)ate, (a)lpha, si(z)e, d(e)scription, (c)ount, ne(w) count, or do(n)'t sort?
cs: Obrácené řazení dle (d)ata, (p)ísmena, (v)elikosti či (n)eřadit?

note: L10N: The highlighted letters must match the "Reverse Sort" options
en: Sort by (d)ate, (a)lpha, si(z)e, d(e)scription, (c)ount, ne(w) count, or do(n)'t sort?
cs: Řadit dle (d)ata, (p)ísmena, (v)elikosti, popi(s)u, poč(t)u, počtu n(o)vých či (n)eřadit?

note: L10N: These must match the highlighted letters from "Sort" and "Reverse Sort"
en: dazecwn
cs: dpvston

en: Subscribe pattern:
cs: Přihlásit k odběru zpráv dle vzoru:

en: Unsubscribe pattern:
cs: Odhlásit odběr zpráv dle vzoru:

en: %s: no such object
cs: Objekt %s není definován

en: %s: too few arguments
cs: příliš málo argumentů pro %s

en: Direct colors support not compiled in: %s
cs: Podpora Direct colors nebyla zapnuta při kompilaci: %s

en: Direct colors support disabled: %s
cs: Podpora Direct colors vypnuta: %s

en: %s: color not supported by term
cs: Barvu %s terminál nepodporuje.

en: %s: too many arguments
cs: %s: příliš mnoho argumentů

en: %s: invalid number: %s
cs: %s neplatné číslo: %s

en: Too many colors: %d / %d
cs: Příliš mnoho barev: %d / %d

en: # Quoted Colors
cs: # Barvy citací

en: # Regex Color %s
cs: # Barvy regulárních výrazů%s

en: # Simple Colors
cs: # Základní barvy

en: # Compose Colors
cs: # Barvy menu psaní nových zpráv

en: # Status Colors
cs: # Barvy stavového řádku

note: L10N: '%s' is the file name of the temporary file
en: Could not create temporary file %s
cs: Dočasný soubor %s nelze vytvořit

en: %s: no such color
cs: Barva %s není definována.

en: %s: no such attribute
cs: Atribut %s není definován.

en: Maximum quoting level is %d
cs: Maximální úroveň citací je %d

en: -group: no group name
cs: -group: chybí jméno skupiny

en: out of arguments
cs: příliš málo argumentů

en: Error: Can't build path of '%s'
cs: Chyba: nelze sestavit cestu k „%s“

en: Error: Cyclic sourcing of configuration file '%s'
cs: Chyba: zacyklení při vkládání konfiguračního souboru „%s“

en: source: errors in %s
cs: source: chyby v %s

en: source: reading aborted due to too many errors in %s
cs: source: čtení přerušeno kvůli velikému množství chyb v %s

en: source: %d warning in %s | source: %d warnings in %s
cs[0]: source: %d varování v %s
cs[1]: source: %d varování v %s
cs[2]: source: %d varování v %s

en: %sgroup: missing -rx or -addr
cs: %sgroup: chybí -rx nebo -addr

en: %sgroup: warning: bad IDN '%s'
cs: %sgroup: pozor: chybné IDN „%s“

en: Error: %s
cs: Chyba: %s

en: invalid header field
cs: neplatná hlavička

en: Can't query a variable with the '%s' command
cs: Nelze se dotázat na proměnnou příkazem „%s“

en: Can't use a prefix when querying a variable
cs: Nelze použít prefix při dotazování proměnné

en: %s is unset
cs: %s není nastaveno

en: source: error at %s
cs: source: chyba na %s

en: source: file %s could not be sourced
cs: source: soubor %s nelze vložit

en: Subscribed to %s
cs: %s přihlášeno

en: Could not subscribe to %s
cs: Nelze přihlásit do %s

en: No folder specified
cs: Složka nebyla zadána

en: tag format '%s' already registered as '%s'
cs: formát tagu '%s' je již zapsaný jako '%s'

en: tag transform '%s' already registered as '%s'
cs: překlad tagu '%s' je již zapsaný jako '%s'

en: Unsubscribed from %s
cs: %s odhlášeno

en: Could not unsubscribe from %s
cs: Nelze odhlásit odběr %s

en: Can't append without an append-hook or close-hook : %s
cs: Bez háčku append-hook nebo close-hook nelze připojit: %s

en: Unable to lock mailbox
cs: Schránku nelze zamknout

en: Decompressing %s
cs: Dekomprimuje se %s

en: Can't identify the contents of the compressed file
cs: Obsah komprimovaného souboru nelze určit

en: Can't find mailbox ops for mailbox type %d
cs: Pro schránku typu %d nelze nalézt ovladač

en: Compress command failed: %s
cs: Kompresní příkaz selhal: %s

en: Unsupported mailbox type for appending
cs: U tohoto druhu schránky není připojování podporováno

en: Can't sync a compressed file without a close-hook
cs: Bez háčku close-hook nelze komprimovaný soubor synchronizovat

en: Compressing %s
cs: Komprimuje se %s

en: Compressed-appending to %s...
cs: Komprimuje se a připojuje k %s…

en: Error. Preserving temporary file: %s
cs: Chyba. Zachovávám dočasný soubor %s.

en: Send
cs: Odeslat

en: Abort
cs: Zrušit

note: L10N: compose menu help line entry
en: To
cs: Komu

note: L10N: compose menu help line entry
en: CC
cs: Kopie

note: L10N: compose menu help line entry
en: Subj
cs: Věc

en: Attach file
cs: Přiložit soubor

en: Descrip
cs: Popis

en: Newsgroups
cs: Skupiny

en: -- Attachments
cs: -- Přílohy

en: There are no attachments
cs: Nejsou žádné přílohy

note: L10N: This message is displayed in the compose menu when an attachment doesn't stat.  %d is the attachment number and %s is the attachment filename.  The filename is located last to avoid a long path hiding the error message.
en: Attachment #%d no longer exists: %s
cs: Příloha [#%d] %s již neexistuje

note: L10N: This message is displayed in the compose menu when an attachment is modified behind the scenes.  %d is the attachment number and %s is the attachment filename.  The filename is located last to avoid a long path hiding the prompt question.
en: Attachment #%d modified. Update encoding for %s?
cs: Změna v příloze [#%d]. Změnit kódování pro %s?

en: You may not delete the only attachment
cs: Nemůžete smazat jedinou přílohu

en: Can't leave group with only one attachment
cs: Nelze nechat skupinu příloh s pouse jednou přílohou

en: Attachments to be grouped must have the same parent
cs: Přílohy určené ke seskupení musí mít stejného rodiče

en: Attaching selected file... | Attaching selected files...
cs[0]: Připojuji zvolený soubor…
cs[1]: Připojuji zvolené soubory…
cs[2]: Připojuji zvolených souborů…

en: Unable to attach %s
cs: %s nelze připojit

en: Open mailbox to attach message from
cs: Otevřít schránku, z níž se připojí zpráva

en: Open newsgroup to attach message from
cs: Otevřít diskusní skupinu, z níž se připojí zpráva

en: Unable to open mailbox %s
cs: Schránku %s nelze otevřít

en: No messages in that folder
cs: V této složce nejsou žádné zprávy

en: Tag the messages you want to attach
cs: Označte zprávy, které chcete připojit

en: Unable to attach
cs: Nelze připojit

en: Content-ID can only contain the characters: -.0-9@A-Z_a-z
cs: Content-ID smí obsahovat poze znaky: -.0-9@A-Z_a-z

en: Invalid encoding
cs: Neplatné kódování

en: Empty 'Content-Language'
cs: Prázdný „Content-Language“

en: Can't filter multipart attachments
cs: Nelze filtrovat přílohy o více částech

en: Can't get multipart attachments
cs: Nelze získat kopii příloh o více částech

en: Grouping 'alternatives' requires at least 2 tagged messages
cs: Seskupování alternativ vyžaduje alespoň 2 označené zprávy

en: Grouping 'multilingual' requires at least 2 tagged messages
cs: Seskupování vícejazyčných vyžaduje alespoň 2 označené zprávy

en: Not all parts have 'Content-Language' set, continue?
cs: Ne všechny části mají nastaveno „Content-Language“, pokračovat?

en: Not sending this message
cs: Neodesílám tuto zprávu

en: Grouping 'related' requires at least 2 tagged messages
cs: Seskupování „related“ vyžaduje alespoň 2 označené zprávy

en: Attachment is already at bottom
cs: Příloha je již na konci

en: Attachment can't be moved out of group
cs: Přílohy nelze přesunout mimo skupinu příloh

en: Attachment is already at top
cs: Příloha je již na začátku

en: New file:
cs: Nový soubor:

en: Content-Type is of the form base/sub
cs: Položka „Content-Type“ je tvaru třída/podtřída

en: Unknown Content-Type %s
cs: Hodnota %s položky „Content-Type“ je neznámá.

en: Can't create file %s
cs: Soubor %s nelze vytvořit

en: Error attaching file
cs: Připojení přílohy se nezdařilo

en: Can't print multipart attachments
cs: Nelze vytisknout přílohy o více částech

en: Send attachment with name:
cs: Poslat přílohu pod názvem:

en: Can't save multipart attachments
cs: Nelze uložit přílohy o více částech

en: Recoding only affects text attachments
cs: Překódování se týká pouze textových příloh

en: The current attachment won't be converted
cs: Aktuální příloha nebude převedena

en: The current attachment will be converted
cs: Aktuální příloha bude převedena

en: Attachment is not 'multipart'
cs: Příloha není „přílohou o více částech“

en: Bad IDN in '%s': '%s'
cs: Neplatné IDN v „%s“: „%s“

en: Can't edit multipart attachments
cs: Nelze editovat přílohy o více částech

en: Can't rename multipart attachments
cs: Nelze přejmenovat pířlohy o více částech

en: Rename to:
cs: Přejmenovat na:

note: L10N: "stat" is a system call. Do "man 2 stat" for more information.
en: Can't stat %s: %s
cs: Chyba při volání funkce stat pro %s: %s

en: Save a copy of this message?
cs: Uložit kopii této zprávy?

en: Write message to mailbox
cs: Uložit zprávu do schránky

en: Writing message to %s ...
cs: Ukládám zprávu do %s…

en: Message written
cs: Zpráva uložena

en: Save (postpone) draft message?
cs: Uložit zprávu do odložených?

en: Invalid boolean value: %s
cs: Chybná boolean hodnota: %s

en: Invalid boolean value: %ld
cs: Chybná boolean hodnota: %ld

en: 'charset' must contain exactly one character set name
cs: „charset“ musí obsahovat právě jedno jméno znakové sady

en: Invalid value for option %s: %s
cs: Neplatná hodnota přepínače %s: „%s“

en: Invalid enum value: %s
cs: Neplatná hodnota výčtu: %s

en: Invalid enum value: %ld
cs: Neplatná hodnota výčtu: %ld

en: Option %s may not be empty
cs: Volba %s nemůže být prázdná

en: Invalid long: %s
cs: Neplatné číslo: %s

en: Option %s may not be negative
cs: Volba %s nemůže být záporná

en: Invalid number: %s
cs: Neplatné číslo: %s

en: Number is too big: %s
cs: Číslo je příliš vysoké: %s

en: Invalid number: %ld
cs: Neplatné číslo: %ld

en: Invalid quad value: %s
cs: Neplatná hodnota přepínače: %s

en: Invalid quad value: %ld
cs: Neplatná hodnota přepínače: %ld

en: No such variable: %s
cs: Proměnná „%s“ není definována

en: Variable '%s' has an invalid type %d
cs: Proměnná „%s“ nemůže být typu %d

en: Unknown variable '%s'
cs: Proměnná „%s“ není známa.

note: L10N: e.g. Type 'boolean' doesn't support operation '+='
en: Type '%s' doesn't support operation '%s'
cs: Typ „%s“ nepodporuje operaci „%s“

en: Invalid sort name: %s
cs: Neplatné jméno řazení: %s

en: Invalid sort type: %ld
cs: Neplatný typ řazení: %ld

en: Line is malformed: expected <key: val>, got <%s>
cs: Řádka má nesprávný formát: očekávám <klíč: hodnota>, dostávám <%s>

en: Unhandled key in line <%s: %s>
cs: Nezpracovaný klíč v řádce <%s: %s>

en: Unable to run account command
cs: Nezdařilo se provést příkaz account

note: L10N: Example: Username at myhost.com
en: Username at %s:
cs: Uživatelské jméno na %s:

en: Password for %s@%s:
cs: Heslo pro %s@%s:

note: L10N: You will see this error message if (1) you have "oauthbearer" in one of your $*_authenticators and (2) you do not have the corresponding $*_oauth_refresh_command defined. So the message does not mean "None of your $*_oauth_refresh_command's are defined."
en: No OAUTH refresh command defined
cs: Není definován příkaz pro obnovení OAUTH

en: Unable to run refresh command
cs: Nezdařilo se provést příkaz obnovení

en: Command returned empty string
cs: Příkaz vrátil prázdný řetězec

en: OAUTH token is too big: %ld
cs: OAUTH token je příliš dlouhý: %ld

en: (r)eject, accept (o)nce, (a)ccept always, (s)kip
cs: (o)dmítnout, akceptovat pouze (t)eď, akceptovat (v)ždy, pře(s)kočit

note: L10N: The letters correspond to the choices in the string: "(r)eject, accept (o)nce, (a)ccept always, (s)kip" This is an interactive certificate confirmation prompt for an SSL connection.
en: roas
cs: otvs

en: (r)eject, accept (o)nce, (a)ccept always
cs: (o)dmítnout, akceptovat pouze (t)eď, akceptovat (v)ždy

note: L10N: The letters correspond to the choices in the string: "(r)eject, accept (o)nce, (a)ccept always" This is an interactive certificate confirmation prompt for an SSL connection.
en: roa
cs: otv

en: (r)eject, accept (o)nce, (s)kip
cs: (o)dmítnout, akceptovat pouze (t)eď, pře(s)kočit

note: L10N: The letters correspond to the choices in the string: "(r)eject, accept (o)nce, (s)kip" This is an interactive certificate confirmation prompt for an SSL connection.
en: ros
cs: ots

en: (r)eject, accept (o)nce
cs: (o)dmítnout, akceptovat pouze (t)eď

note: L10N: The letters correspond to the choices in the string: "(r)eject, accept (o)nce" This is an interactive certificate confirmation prompt for an SSL connection.
en: ro
cs: ot

en: Jumping is not implemented for dialogs
cs: V dialozích není přeskakování implementováno

en: Search is not implemented for this menu
cs: V tomto menu není hledání přístupné

en: Unable to get certificate from peer
cs: Certifikát od serveru nelze získat

en: Certificate verification error (%s)
cs: Chyba při ověřování certifikátu (%s)

en: [unable to calculate]
cs: [nelze spočítat]

en: Error initialising gnutls certificate data
cs: Chyba při inicializaci certifikačních údajů GNU TLS

en: Error processing certificate data
cs: Chyba při zpracování certifikačních údajů

en: This certificate belongs to:
cs: Tento certifikát patří:

en: This certificate was issued by:
cs: Tento certifikát vydal:

en: This certificate is valid
cs: Tento certifikát platí:

en:    from %s
cs:    od %s

en:      to %s
cs:    do %s

en: SHA1 Fingerprint: %s
cs: Otisk SHA1 klíče: %s

en: SHA256 Fingerprint:
cs: Otisk SHA256 klíče:

en: WARNING: Server certificate is not yet valid
cs: POZOR: Certifikát serveru není zatím platný

en: WARNING: Server certificate has expired
cs: POZOR: Platnost certifikátu serveru vypršela.

en: WARNING: Server certificate has been revoked
cs: POZOR: Certifikátu serveru byl odvolán

en: WARNING: Server hostname does not match certificate
cs: POZOR: Jméno serveru se neshoduje s jménem v certifikátu

en: WARNING: Signer of server certificate is not a CA
cs: POZOR: Certifikát serveru nebyl podepsán certifikační autoritou

en: Warning: Server certificate was signed using an insecure algorithm
cs: Pozor: Certifikát serveru byl podepsán pomocí nebezpečného algoritmu

en: SSL Certificate check (certificate %zu of %zu in chain)
cs: Kontrola SSL certifikátu (certifikát %zu z %zu v řetězu)

en: Certificate saved
cs: Certifikát uložen

en: Warning: Couldn't save certificate
cs: Pozor: Certifikát nelze uložit

en: All available protocols for TLS/SSL connection disabled
cs: Všechny dostupné protokoly pro TLS/SSL byly zakázány

en: Explicit ciphersuite selection via $ssl_ciphers not supported
cs: Explicitní výběr šifrovacích algoritmů pomocí $ssl_ciphers není podporován

note: L10N: This is a warning when trying to set the host name for TLS Server Name Indication (SNI).  This allows the server to present the correct certificate if it supports multiple hosts.
en: Warning: unable to set TLS SNI host name
cs: Pozor: nepodařilo se nastavit TLS SNI jméno stroje

en: SSL/TLS connection using %s (%s/%s/%s)
cs: SSL/TLS spojení pomocí %s (%s/%s/%s)

en: Error: no TLS socket open
cs: Chyba: TLS socket není otevřen

en: Filling entropy pool: %s...
cs: Připravuji zdroj náhodných dat: %s…

en: %s has insecure permissions
cs: %s má příliš volná přístupová práva

en: SSL disabled due to the lack of entropy
cs: SSL vypnuto kvůli nedostatku entropie

en: [invalid date]
cs: [neplatné datum]

en: Server certificate is not yet valid
cs: Certifikát serveru není zatím platný

en: Server certificate has expired
cs: Platnost certifikátu serveru vypršela.

en: Failed to find enough entropy on your system
cs: Nemohu získat dostatek náhodných dat

en: can't get certificate subject
cs: nelze zjistit, na čí jméno byl certifikát vydán

en: can't get certificate common name
cs: nelze získat obecné jméno (CN) certifikátu

en: certificate owner does not match hostname %s
cs: vlastník certifikátu není totožný s názvem stroje %s

en: Certificate host check failed: %s
cs: Kontrola certifikátu stroje selhala: %s

en: I/O error
cs: I/O chyba

en: unknown error
cs: neznámá chyba

en: SSL failed: %s
cs: Chyba SSL: %s

note: L10N: an SSL context is a data structure returned by the OpenSSL function SSL_CTX_new().  In this case it returned NULL: an error condition.
en: Unable to create SSL context
cs: Nelze vytvořit kontext SSL

en: Warning: error enabling ssl_verify_partial_chains
cs: Pozor: chyba při zapínání ssl_verify_partial_chains

en: Looking up %s...
cs: Vyhledávám %s…

en: Could not find the host "%s"
cs: Počítač "%s" nelze nalézt.

en: Connecting to %s...
cs: Připojuji se k %s…

en: Could not connect to %s (%s)
cs: Spojení s %s nelze navázat (%s)

en: Error talking to %s (%s)
cs: Chyba při komunikaci s %s (%s)

en: Connection to %s has been aborted
cs: Spojení s %s přerušeno

en: Unknown SASL profile
cs: Neznámý SASL profil

en: Error allocating SASL connection
cs: Chyba při alokování SASL spojení

en: Error setting SASL security properties
cs: Chyba při nastavování bezpečnostních vlastností SASL

en: Error setting SASL external security strength
cs: Chyba při nastavování úrovně zabezpečení vnějšího SASL mechanismu

en: Error setting SASL external user name
cs: Chyba při nastavování jména uživatele vnějšího SASL mechanismu

en: Preconnect command failed
cs: Příkaz před spojením selhal

en: Connection to %s closed
cs: Spojení s %s uzavřeno

en: Connecting with "%s"...
cs: Připojuji se k „%s“…

en: Tunnel error talking to %s: %s
cs: Chyba při komunikaci tunelem s %s: %s

en: Tunnel to %s returned error %d (%s)
cs: Tunel do %s vrátil chybu %d (%s)

en: %s isn't a regular file
cs: %s není řádným souborem

en: The length calculation was wrong by %ld byte | The length calculation was wrong by %ld bytes
cs[0]: Vypočítaná délka nebyla správná o %ld bajt
cs[1]: Vypočítaná délka nebyla správná o %ld bajty
cs[2]: Vypočítaná délka nebyla správná o %ld bajtů

en: No decryption engine available for message
cs: Pro zprávu není k dispozici žádný dešifrovací nástroj

en: Out of memory
cs: Paměť vyčerpána

en: could not create temporary folder: %s
cs: Dočasnou složku nelze vytvořit: %s

en: could not write temporary mail folder: %s
cs: Dočasnou poštovní složku nelze vytvořit: %s

en: could not truncate temporary mail folder: %s
cs: nemohu zkrátit dočasnou poštovní složku: %s

en: Message file is empty
cs: Soubor se zprávou je prázdný

en: Message not modified
cs: Zpráva nebyla změněna

en: Message of read-only mailbox modified! Ignoring changes.
cs: Zpráva ze schránky v režimu pro čtení byla upravena!.Ignoruji změny.

en: Can't open message file: %s
cs: Soubor se zprávou nelze otevřít: %s

note: L10N: %s is from strerror(errno)
en: Can't append to folder: %s
cs: Ke složce nelze připojit: %s

en: Complete
cs: Doplnit

en: Hist Up
cs: Předchozí položka historie

en: Hist Down
cs: Následující položka historie

en: Hist Search
cs: Hledat v historii příkazů

en: Begin Line
cs: Začátek řádky

en: End Line
cs: Konec řádky

en: Kill Line
cs: Odstranit řádku

en: Kill Word
cs: Odstranit slovo

en: multipart message has no boundary parameter
cs: Zpráva o více částech nemá určeny hranice

note: L10N: The compose menu autocrypt prompt. (e)ncrypt enables encryption via autocrypt. (c)lear sets cleartext. (a)utomatic defers to the recommendation.
en: Autocrypt: (e)ncrypt, (c)lear, (a)utomatic?
cs: Autocrypt: š(i)frovat, vy(m)azat, (a)utomaticky?

note: L10N: The letter corresponding to the compose menu autocrypt prompt (e)ncrypt, (c)lear, (a)utomatic
en: eca
cs: ima

en: No PGP backend configured
cs: Není nakonfigurováno a přeloženo s podporou PGP

en: S/MIME already selected. Clear and continue?
cs: Je aktivní S/MIME, zrušit jej a pokračovat?

en: No S/MIME backend configured
cs: Není nakonfigurováno a přeloženo s podporou S/MIME

en: PGP already selected. Clear and continue?
cs: Je aktivní PGP, zrušit jej a pokračovat?

note: L10N: Compose menu field.  May not want to translate.
en: From:
cs: Od:

note: L10N: Compose menu field.  May not want to translate.
en: To:
cs: Komu:

note: L10N: Compose menu field.  May not want to translate.
en: Cc:
cs: Kopie:

note: L10N: Compose menu field.  May not want to translate.
en: Bcc:
cs: Slepá kopie:

note: L10N: Compose menu field.  May not want to translate.
en: Subject:
cs: Předmět:

note: L10N: Compose menu field.  May not want to translate.
en: Reply-To:
cs: Odpověď pro:

note: L10N: Compose menu field.  May not want to translate.
en: Fcc:
cs: Kopie do souboru:

note: L10N: "Mix" refers to the MixMaster chain for anonymous email
en: Mix:
cs: Mix(Master):

note: L10N: Compose menu field.  Holds "Encrypt", "Sign" related information
en: Security:
cs: Zabezpečení:

note: L10N: This string is used by the compose menu. Since it is hidden by default, it does not increase the indentation of other compose menu fields.  However, if possible, it should not be longer than the other compose menu fields.  Since it shares the row with "Encrypt with:", it should not be longer t
en: Sign as:
cs: Podepsat jako:

note: L10N: Compose menu field.  May not want to translate.
en: Newsgroups:
cs: Diskusní sk.:

en: Headers:
cs: Hlavičky:

note: L10N: Autocrypt recommendation flag: off. This is displayed when Autocrypt is turned off.
en: Off
cs: Vypnuto

note: L10N: Autocrypt recommendation flag: no. This is displayed when Autocrypt cannot encrypt to the recipients.
en: No
cs: Žádné

note: L10N: Autocrypt recommendation flag: discouraged. This is displayed when Autocrypt believes encryption should not be used. This might occur if one of the recipient Autocrypt Keys has not been used recently, or if the only key available is a Gossip Header key.
en: Discouraged
cs: Nedoporučeno

note: L10N: Autocrypt recommendation flag: available. This is displayed when Autocrypt believes encryption is possible, but leaves enabling it up to the sender.  Probably because "prefer encrypt" is not set in both the sender and recipient keys.
en: Available
cs: K dispozici

note: L10N: Autocrypt recommendation flag: yes. This is displayed when Autocrypt would normally enable encryption automatically.
en: Yes
cs: Ano

en: Sign, Encrypt
cs: Podepsat, zašifrovat

en: Encrypt
cs: Zašifrovat

en: Sign
cs: Podepsat

en: None
cs: Žádné

en:  (OppEnc mode)
cs:  (příležitostné šifrování)

en: <default>
cs: <výchozí>

en: Encrypt with:
cs: Zašifrovat pomocí:

note: L10N: The autocrypt compose menu Recommendation field. Displays the output of the recommendation engine (Off, No, Discouraged, Available, Yes)
en: Recommendation:
cs: Doporučení:

en: <no chain defined>
cs: <řetěz nedefinován>

en: (+%d more) | (+%d more)
cs[0]: (+%d další)
cs[1]: (+%d další)
cs[2]: (+%d dalších)

en: Warning: message contains no From: header
cs: Pozor: zpráva neobsahuje hlavičku From:

en: Bounce message to:
cs: Zaslat kopii zprávy na:

en: Bounce tagged messages to:
cs: Zaslat kopii označených zpráv na:

en: Error parsing address
cs: Chyba při zpracování adresy

en: Bounce message to %s? | Bounce messages to %s?
cs[0]: Zaslat kopii zprávy na %s?
cs[1]: Zaslat kopii zpráv na %s?
cs[2]: Zaslat kopii zpráv na %s?

en: Message not bounced | Messages not bounced
cs[0]: Kopie zprávy nebyla odeslána
cs[1]: Kopie zpráv nebyly odeslány
cs[2]: Kopie zpráv nebyly odeslány

en: Message bounced | Messages bounced
cs[0]: Kopie zprávy byla odeslána
cs[1]: Kopie zpráv byly odeslány
cs[2]: Kopie zpráv byly odeslány

en: Can't create filter process
cs: Filtrovací proces nelze vytvořit

en: Pipe to command:
cs: Poslat rourou do příkazu:

en: No printing command has been defined
cs: Není definován žádný příkaz pro tisk

en: Print message? | Print tagged messages?
cs[0]: Vytisknout zprávu?
cs[1]: Vytisknout označené zprávy?
cs[2]: Vytisknout označené zprávy?

en: Message printed | Messages printed
cs[0]: Zpráva byla vytisknuta
cs[1]: Zprávy byly vytisknuty
cs[2]: Zprávy byly vytisknuty

en: Message could not be printed | Messages could not be printed
cs[0]: Zprávu nelze vytisknout
cs[1]: Zprávy nelze vytisknout
cs[2]: Zprávy nelze vytisknout

note: L10N: The highlighted letters must match the "Sort" options
en: Rev-Sort (d)ate,(f)rm,(r)ecv,(s)ubj,t(o),(t)hread,(u)nsort,si(z)e,s(c)ore,s(p)am,(l)abel?
cs: Řadit opačně (d)at,(o)d,pří(j),(v)ěc,(p)ro,v(l)ákno,(n)eseř,veli(k),(s)kóre,sp(a)m,štít(e)k?

note: L10N: The highlighted letters must match the "Rev-Sort" options
en: Sort (d)ate,(f)rm,(r)ecv,(s)ubj,t(o),(t)hread,(u)nsort,si(z)e,s(c)ore,s(p)am,(l)abel?
cs: Řadit (d)at,(o)d,pří(j),(v)ěc,(p)ro,v(l)ákno,(n)eseř,veli(k),(s)kóre,sp(a)m,štít(e)k?

note: L10N: These must match the highlighted letters from "Sort" and "Rev-Sort"
en: dfrsotuzcpl
cs: dojvplnksae

en: Shell command:
cs: Příkaz pro shell:

note: L10N: Progress meter message when copying tagged messages
en: Copying tagged messages...
cs: Kopíruji označené zprávy…

en: Copy tagged to mailbox
cs: Zkopírovat  označené do schránky

en: Copy to mailbox
cs: Zkopírovat  do schránky

en: Decrypt-copy tagged to mailbox
cs: Dešifrovat - zkopírovat  označené do schránky

en: Decrypt-copy to mailbox
cs: Dešifrovat - zkopírovat  do schránky

en: Decode-copy tagged to mailbox
cs: Dekódovat - zkopírovat  označené do schránky

en: Decode-copy to mailbox
cs: Dekódovat - zkopírovat  do schránky

note: L10N: Progress meter message when saving tagged messages
en: Saving tagged messages...
cs: Ukládám označené zprávy…

en: Save tagged to mailbox
cs: Uložit označené do schránky

en: Save to mailbox
cs: Uložit do schránky

en: Decrypt-save tagged to mailbox
cs: Dešifrovat - uložit  označené do schránky

en: Decrypt-save to mailbox
cs: Dešifrovat - uložit  do schránky

en: Decode-save tagged to mailbox
cs: Dekódovat - uložit  označené do schránky

en: Decode-save to mailbox
cs: Dekódovat - uložit  do schránky

en: Copying to %s...
cs: Kopíruji do %s…

note: L10N: Message when an index tagged save operation fails for some reason
en: Error saving tagged messages
cs: Chyba při ukládání označených zpráv

note: L10N: Message when an index/pager save operation fails for some reason
en: Error saving message
cs: Chyba při ukládání zprávy

note: L10N: Message when an index tagged copy operation fails for some reason
en: Error copying tagged messages
cs: Chyba při kopírování označených zpráv

note: L10N: Message when an index/pager copy operation fails for some reason
en: Error copying message
cs: Chyba při kopíorvání zprávy

en: Convert to %s upon sending?
cs: Převést při odesílání na %s?

en: Content-Type changed to %s
cs: Položka „Content-Type“ změněna na %s

en: Character set changed to %s; not converting
cs: Znaková sada změněna na %s; nepřevádím

en: Character set changed to %s; converting
cs: Znaková sada změněna na %s; převádím

en: Threading is not enabled
cs: Vlákna nejsou podporována

en: Clear flag
cs: Vypnout příznak

en: Set flag
cs: Nastavit příznak

en: Exit NeoMutt without saving?
cs: Ukončit NeoMutt bez uložení změn?

en: Press any key to continue...
cs: Stiskněte libovolnou klávesu…

en:  ('?' for list):
cs:  („?“ pro seznam):

en: Enter keys (%s to abort):
cs: Zadejte klávesy (nebo stiskněte %s pro zrušení):

en: Char = %s, Octal = %o, Decimal = %d
cs: Znak = %s, Osmičkově = %o, Desítkově = %d

en: attach files to this message
cs: připojit soubory k této zprávě

en: attach messages to this message
cs: připojit zprávy k této zprávě

en: attach news articles to this message
cs: připojit články k této zprávě

en: toggle display of subparts
cs: přepnout zobrazování podčástí

en: delete the current entry
cs: smazat aktuální položku

en: edit the 'Content-ID' of the attachment
cs: editovat „Content-ID“ přílohy

en: edit attachment description
cs: editovat popis přílohy

en: edit attachment transfer-encoding
cs: editovat položku „transfer-encoding“ přílohy

en: edit the 'Content-Language' of the attachment
cs: editovat „Content-Language“ u souboru, který bude připojen

en: edit attachment using mailcap entry
cs: editovat přílohu za použití položky mailcap

en: edit attachment content type
cs: editovat typ přílohy

en: filter attachment through a shell command
cs: filtrovat přílohu příkazem shellu

en: get a temporary copy of an attachment
cs: pracovat s dočasnou kopií přílohy

en: group tagged attachments as 'multipart/alternative'
cs: seskupit označené přílohy jako alternativy, „multipart/alternative“

en: group tagged attachments as 'multipart/multilingual'
cs: seskupit označené přílohy jako vícejazyčné, „multipart/multilingual“

en: group tagged attachments as 'multipart/related'
cs: seskupit označené přílohy jako „multipart/related“

en: move an attachment down in the attachment list
cs: posunout přílohu v seznamu dolů

en: move an attachment up in the attachment list
cs: posunout přílohu v seznamu nahoru

en: compose new attachment using mailcap entry
cs: sestavit novou přílohu dle položky mailcapu

en: pipe message/attachment to a shell command
cs: poslat zprávu/přílohu rourou do příkazu shellu

en: print the current entry
cs: vytisknout aktuální položku

en: send attachment with a different name
cs: poslat přílohu pod jiným názvem

en: save message/attachment to a mailbox/file
cs: uložit zprávu/přílohu do schránky/souboru

en: toggle disposition between inline/attachment
cs: přepnout metodu přiložení mezi vložením a přílohou

en: toggle recoding of this attachment
cs: přepnout automatické ukládání této přílohy

en: toggle whether to delete file after sending it
cs: přepnout, zda má být soubor po odeslání smazán

en: undelete the current entry
cs: obnovit aktuální položku

en: ungroup 'multipart' attachment
cs: rozdělit skupinu „příloh více částí“

en: update an attachment's encoding info
cs: upravit informaci o kódování přílohy

en: view attachment using mailcap entry if necessary
cs: pokud je to nezbytné, zobrazit přílohy pomocí mailcapu

en: force viewing of attachment using mailcap
cs: pro zobrazení příloh vynuceně použít mailcap

en: view attachment in pager using copiousoutput mailcap
cs: zobrazit přílohu v pageru pomocí copiousoutput mailcapu

en: view attachment as text
cs: zobrazit přílohu jako text

en: manage autocrypt accounts
cs: spravovat autocrypt účty

en: create a new autocrypt account
cs: vytvořit nový autocrypt účet

en: delete the current account
cs: smazat aktuální účet

en: toggle the current account active/inactive
cs: přepnout stávající účet mezi aktivní/neaktivní

en: toggle the current account prefer-encrypt flag
cs: přepnout příznak „preferovat šifrovaní“ (prefer-encrypt)

en: show autocrypt compose menu options
cs: zobrazit možnosti autocrypt při psaní zprávy

en: open the aliases dialog
cs: otevřít dialog s přezdívkami

en: move to the bottom of the page
cs: přeskočit na konec stránky

en: remail a message to another user
cs: zaslat kopii zprávy jinému uživateli

en: swap the current folder position with $folder if it exists
cs: prohodit pozici současné složky s $folder, pokud existuje

en: select a new file in this directory
cs: zvolit jiný soubor v tomto adresáři

en: subscribe to current mbox (IMAP/NNTP only)
cs: přihlásit aktuální schránku (pouze IMAP/NNTP)

en: display the currently selected file's name
cs: zobrazit jméno zvoleného souboru

en: toggle view all/subscribed mailboxes (IMAP only)
cs: přepnout zobrazení všech/přihlášených schránek (IMAP)

en: unsubscribe from current mbox (IMAP/NNTP only)
cs: odhlásit aktuální schránku (pouze IMAP/NNTP)

en: view file
cs: zobrazit soubor

en: mark all articles in newsgroup as read
cs: označit všechny články ve skupině jako přečtené

en: change directories
cs: změnit adresáře

en: check mailboxes for new mail
cs: zjistit zda schránky obsahují novou poštu

en: calculate message statistics for all mailboxes
cs: spočítat statistiky zpráv ve všech schránkách

en: edit the file to be attached
cs: editovat soubor, který bude připojen

en: edit the message
cs: editovat zprávu

en: run ispell on the message
cs: zkontrolovat pravopis zprávy programem ispell

en: save this message to send later
cs: odložit zprávu pro pozdější použití

en: rename/move an attached file
cs: přejmenovat/přesunout přiložený soubor

en: send the message
cs: odeslat zprávu

en: compose new message to the current message sender
cs: sepsat novou zprávu pro odesílatele

en: write the message to a folder
cs: uložit zprávu do složky

en: copy a message to a file/mailbox
cs: uložit kopii zprávy do souboru/schránky

en: create an alias from a message sender
cs: vytvořit přezdívku z odesílatele zprávy

en: create a new mailbox (IMAP only)
cs: vytvořit novou schránku (pouze IMAP)

en: move entry to bottom of screen
cs: přesunout položku na konec obrazovky

en: move entry to middle of screen
cs: přesunout položku do středu obrazovky

en: move entry to top of screen
cs: přesunout položku na začátek obrazovky

en: make decoded (text/plain) copy
cs: vytvořit kopii ve formátu „text/plain“

en: make decoded copy (text/plain) and delete
cs: vytvořit kopii ve formátu „text/plain“ a smazat

en: delete the current mailbox (IMAP only)
cs: smazat aktuální schránku (pouze IMAP)

en: delete all messages in subthread
cs: smazat všechny zprávy v podvláknu

en: delete all messages in thread
cs: smazat všechny zprávy ve vláknu

en: descend into a directory
cs: vstoupit do adresáře

en: display full address of sender
cs: zobrazit úplnou adresu odesílatele

en: display message and toggle header weeding
cs: zobrazit zprávu a přepnout odstraňování hlaviček

en: display a message
cs: zobrazit zprávu

en: delete the char in front of the cursor
cs: smazat znak před kurzorem

en: move the cursor one character to the left
cs: posunout kurzor o jeden znak vlevo

en: move the cursor to the beginning of the word
cs: posunout kurzor na začátek slova

en: jump to the beginning of the line
cs: přeskočit na začátek řádku

en: capitalize the word
cs: převést všechna písmena slova na velká

en: complete filename or alias
cs: doplnit jméno souboru nebo přezdívku

en: complete address with query
cs: doplnit adresu výsledkem dotazu

en: delete the char under the cursor
cs: smazat znak pod kurzorem

en: convert the word to lower case
cs: převést všechna písmena slova na malá

en: jump to the end of the line
cs: přeskočit na konec řádku

en: move the cursor one character to the right
cs: posunout kurzor o jeden znak vpravo

en: move the cursor to the end of the word
cs: posunout kurzor na konec slova

en: scroll down through the history list
cs: rolovat dolů seznamem provedených příkazů

en: search through the history list
cs: hledat v seznamu provedených příkazů

en: scroll up through the history list
cs: rolovat nahoru seznamem provedených příkazů

en: delete chars from cursor to end of line
cs: smazat znaky od kurzoru do konce řádku

en: delete chars from the cursor to the end of the word
cs: smazat znaky od kurzoru do konce slova

en: delete chars from cursor to beginning the line
cs: smazat znaky od kurzoru do začátku řádku

en: delete all chars on the line
cs: smazat všechny znaky na řádku

en: delete the word in front of the cursor
cs: smazat slovo před kurzorem

en: cycle among incoming mailboxes
cs: procházet schránkami, přijímajícími novou poštu

en: quote the next typed key
cs: příští napsaný znak uzavřít do uvozovek

en: transpose character under cursor with previous
cs: přehodit znak pod kurzorem s předchozím

en: convert the word to upper case
cs: převést všechna písmena slova na velká

en: add, change, or delete a message's label
cs: přidat, změnit nebo smazat štítek zprávy

en: edit the raw message if the mailbox is not read-only, otherwise view it
cs: upravit celou zprávu pokud není schránka v režimu pouze pro čtení, jinak pouze zobrazit

en: edit the raw message (edit and edit-raw-message are synonyms)
cs: upravit celou zprávu (edit a edit-raw-message se chovají stejně)

en: end of conditional execution (noop)
cs: konec podmíněného spuštění (noop)

en: enter a neomuttrc command
cs: zadat neomuttrc příkaz

en: enter a file mask
cs: změnit souborovou masku

en: exit this menu
cs: odejít z tohoto menu

en: move to the first entry
cs: přeskočit na první položku

en: toggle a message's 'important' flag
cs: přepnout zprávě příznak důležitosti

en: followup to newsgroup
cs: odepsat do diskusní skupiny

en: forward a message with comments
cs: přeposlat zprávu jinému uživateli s komentářem

en: forward to newsgroup
cs: přeposlat do diskusní skupiny

en: select the current entry
cs: zvolit aktuální položku

en: get all children of the current message
cs: získat všechny podřazené zprávy

en: get message with Message-Id
cs: získat zprávu s Message-Id

en: get parent of the current message
cs: získat nadřazenou zprávu

en: go to parent directory
cs: jít do nadřazeného adresáře

en: reply to all recipients preserving To/Cc
cs: odepsat všem příjemcům se zachováním Komu/Kopie

en: reply to all recipients
cs: odepsat všem příjemcům

en: scroll down 1/2 page
cs: rolovat dolů o 1/2 stránky

en: scroll up 1/2 page
cs: rolovat nahoru o 1/2 stránky

en: this screen
cs: tato obrazovka

en: jump to an index number
cs: přeskočit na indexové číslo

en: move to the last entry
cs: přeskočit na poslední položku

en: limit view to current thread
cs: omezit zobrazení na současné vlákno

en: reply to specified mailing list
cs: odepsat na specifikovanou poštovní konferenci

en: subscribe to a mailing list
cs: přihlásit k odběru poštovní konference

en: unsubscribe from a mailing list
cs: odhlásit odběr poštovní konference

en: load list of all newsgroups from NNTP server
cs: načíst seznam všech diskusních skupin z NNTP serveru

en: execute a macro
cs: spustit makro

en: compose a new mail message
cs: napsat novou zprávu

en: list mailboxes with new mail
cs: zobrazit schránky, které obsahují novou poštu

en: break the thread in two
cs: rozdělit vlákno na dvě

en: open a different folder
cs: otevřít jinou složku

en: open a different folder in read only mode
cs: otevřít jinou složku pouze pro čtení

en: open a different newsgroup
cs: otevřít jinou diskusní skupinu

en: open a different newsgroup in read only mode
cs: otevřít jinou diskusní skupinu pouze pro čtení

en: clear a status flag from a message
cs: odstranit zprávě příznak stavu

en: collapse/uncollapse all threads
cs: zavinout/rozvinout všechna vlákna

en: collapse/uncollapse current thread
cs: zavinout/rozvinout toto vlákno

en: delete non-hidden messages matching a pattern
cs: smazat neskryté zprávy odpovídající vzoru

en: retrieve mail from POP server
cs: stáhnout poštu z POP serveru

en: force retrieval of mail from IMAP server
cs: vynutit stažení pošty z IMAP serveru

en: logout from all IMAP servers
cs: odhlásit ze všech IMAP serverů

en: show only messages matching a pattern
cs: zobrazovat pouze zprávy shodující se se vzorem

en: link tagged message to the current one
cs: k aktuální zprávě připojit označené zprávy

en: modify (notmuch/imap) tags
cs: upravit (notmuch/imap) značky

en: modify (notmuch/imap) tags and then hide message
cs: změnit (notmuch/imap) značky a schovat zprávu

en: jump to the next new message
cs: přeskočit na následující novou zprávu

en: jump to the next new or unread message
cs: přeskočit na následující novou nebo nepřečtenou zprávu

en: jump to the next subthread
cs: přeskočit na následující podvlákno

en: jump to the next thread
cs: přeskočit na následující vlákno

en: move to the next undeleted message
cs: přeskočit na následující obnovenou zprávu

en: jump to the next unread message
cs: přeskočit na následující nepřečtenou zprávu

en: open next mailbox with new mail
cs: otevřít další schránku s novou poštou

en: jump to parent message in thread
cs: přeskočit na předchozí zprávu ve vláknu

en: jump to the previous new message
cs: přeskočit na předchozí novou zprávu

en: jump to the previous new or unread message
cs: přeskočit na předchozí novou nebo nepřečtenou zprávu

en: jump to previous subthread
cs: přeskočit na předchozí podvlákno

en: jump to previous thread
cs: přeskočit na předchozí vlákno

en: move to the previous undeleted message
cs: přeskočit na předchozí obnovenou zprávu

en: jump to the previous unread message
cs: přeskočit na předchozí nepřečtenou zprávu

en: delete from NeoMutt, don't touch on disk
cs: smazat z NeoMuttu, nezapisovat na disk

en: mark the current subthread as read
cs: označit toto podvlákno jako přečtené

en: mark the current thread as read
cs: označit toto vlákno jako přečtené

en: jump to root message in thread
cs: přeskočit na kořenovou zprávu vlákna

en: set a status flag on a message
cs: nastavit zprávě příznak stavu

en: show currently active limit pattern
cs: zobrazit aktivní omezující vzor

en: save changes to mailbox
cs: uložit změny do schránky

en: tag non-hidden messages matching a pattern
cs: označit neskryté zprávy odpovídající vzoru

en: undelete non-hidden messages matching a pattern
cs: obnovit neskryté zprávy odpovídající vzoru

en: untag non-hidden messages matching a pattern
cs: odznačit neskryté zprávy odpovídající vzoru

en: create a hotkey macro for the current message
cs: vytvořit horkou klávesu pro současnou zprávu

en: move to the middle of the page
cs: přeskočit do středu stránky

en: move to the next entry
cs: přeskočit na další položku

en: scroll down one line
cs: rolovat o řádek dolů

en: move to the next page
cs: přeskočit na další stránku

en: jump to the bottom of the message
cs: přeskočit na konec zprávy

en: toggle display of quoted text
cs: přepnout zobrazování citovaného textu

en: jump to first line after headers
cs: přejít na první řadku pod hlavičkami

en: skip beyond quoted text
cs: přeskočit za citovaný text

en: jump to the top of the message
cs: přeskočit na začátek zprávy

en: post message to newsgroup
cs: odeslat zprávu do diskusní skupiny

en: move to the previous entry
cs: přeskočit na předchozí položku

en: scroll up one line
cs: rolovat o řádek nahoru

en: move to the previous page
cs: přeskočit na předchozí stránku

en: delete the current entry, bypassing the trash folder
cs: opravdu smazat aktuální položku a vynechat složku koše

en: delete the current thread, bypassing the trash folder
cs: opravdu smazat aktuální vlákno a vynechat složku koše

en: query external program for addresses
cs: dotázat se externího programu na adresy

en: append new query results to current results
cs: přidat výsledky nového dotazu k již existujícím

en: save changes to mailbox and quit
cs: uložit změny do schránky a skončit

en: recall a postponed message
cs: vrátit se k odložené zprávě

en: reconstruct thread containing current message
cs: znovu sestavit vlákno obsahující aktuální zprávu

en: clear and redraw the screen
cs: smazat a překreslit obrazovku

en: {internal}
cs: <vnitřní>

en: rename the current mailbox (IMAP only)
cs: přejmenovat aktuální schránku (pouze IMAP)

en: reply to a message
cs: odepsat na zprávu

en: use the current message as a template for a new one
cs: použít aktuální zprávu jako šablonu pro novou

en: search for a regular expression
cs: vyhledat regulární výraz

en: search for next match
cs: vyhledat následující shodu

en: search for next match in opposite direction
cs: vyhledat následující shodu opačným směrem

en: search backwards for a regular expression
cs: vyhledat regulární výraz opačným směrem

en: toggle search pattern coloring
cs: přepnout obarvování hledaných vzorů

en: invoke a command in a subshell
cs: spustit příkaz v podshellu

en: show log (and debug) messages
cs: zobrazit zaznamenané ladicí zprávy

en: sort messages
cs: seřadit zprávy

en: sort messages in reverse order
cs: seřadit zprávy v opačném pořadí

en: subscribe to newsgroups matching a pattern
cs: přihlásit do diskusních skupin vyhovujících vzoru

en: tag the current entry
cs: označit aktuální položku

en: apply next function to tagged messages
cs: prefix funkce, která má být použita pouze pro označené zprávy

en: apply next function ONLY to tagged messages
cs: následující funkci použij POUZE pro označené zprávy

en: tag the current subthread
cs: označit toto podvlákno

en: tag the current thread
cs: označit toto vlákno

en: toggle whether to browse mailboxes or all files
cs: přepnout, zda procházet schránky nebo všechny soubory

en: toggle a message's 'new' flag
cs: přepnout zprávě příznak „nová“

en: toggle view of read messages
cs: přepnout zobrazování přečtených zpráv

en: toggle whether the mailbox will be rewritten
cs: přepnout, zda bude schránka přepsána

en: move to the top of the page
cs: přeskočit na začátek stránky

en: mark all articles in newsgroup as unread
cs: označit všechny články ve skupině za nepřečtené

en: undelete all messages in subthread
cs: obnovit všechny zprávy v podvláknu

en: undelete all messages in thread
cs: obnovit všechny zprávy ve vláknu

en: unsubscribe from newsgroups matching a pattern
cs: odhlásit z diskusních skupin vyhovujících vzoru

en: show the NeoMutt version number and date
cs: vypsat označení verze a datum

en: show MIME attachments
cs: zobrazit MIME přílohy

en: show the raw message
cs: zobrazit úplnou zprávu

en: display the keycode for a key press
cs: zobraz kód stisknuté klávesy

en: make decrypted copy
cs: vytvořit dešifrovanou kopii

en: make decrypted copy and delete
cs: vytvořit dešifrovanou kopii a smazat

en: extract supported public keys
cs: extrahovat všechny podporované veřejné klíče

en: wipe passphrases from memory
cs: odstranit všechna hesla z paměti

en: edit the BCC list
cs: editovat BCC seznam

en: edit the CC list
cs: editovat CC seznam

en: enter a file to save a copy of this message in
cs: změnit soubor pro uložení kopie této zprávy

en: edit the Followup-To field
cs: editovat položku Followup-To

en: edit the from field
cs: editovat položku „from“

en: edit the message with headers
cs: editovat zprávu i s hlavičkami

en: edit the newsgroups list
cs: editovat seznam diskusních skupin

en: edit the Reply-To field
cs: editovat položku „Reply-To“

en: edit the subject of this message
cs: editovat věc této zprávy

en: edit the TO list
cs: editovat seznam „TO“

en: edit the X-Comment-To field
cs: editovat položku „X-Comment-To“

en: send the message through a mixmaster remailer chain
cs: odeslat zprávu pomocí řetězu remailerů typu mixmaster

en: append a remailer to the chain
cs: připojit remailer k řetězu

en: select the next element of the chain
cs: vybrat další článek řetězu

en: select the previous element of the chain
cs: vybrat předchozí článek řetězu

en: delete a remailer from the chain
cs: odstranit remailer z řetězu

en: insert a remailer into the chain
cs: vložit remailer do řetězu

en: accept the chain constructed
cs: přijmout sestavený řetěz

en: open a different virtual folder
cs: otevřít jinou virtuální složku

en: read entire thread of the current message
cs: načíst celé vlákno současné zprávy

en: generate virtual folder from query
cs: vytvoř virtuální složku z dotazu

en: generate a read-only virtual folder from query
cs: vytvoř virtuální složku (pro čtení) z dotazu

en: shifts virtual folder time window backwards
cs: posune dozadu časový rozsah virtuální složky

en: shifts virtual folder time window forwards
cs: posune dopředu časový rozsah virtuální složky

en: resets virtual folder time window to the present
cs: vrátí nastavení časového rozsahu virtuální složky na přítomnost

en: attach a PGP public key
cs: připojit veřejný PGP klíč

en: check for classic PGP
cs: hledat klasické PGP

en: show PGP options
cs: zobrazit menu PGP

en: mail a PGP public key
cs: odeslat veřejný klíč PGP

en: verify a PGP public key
cs: ověřit veřejný klíč PGP

en: view the key's user id
cs: zobrazit uživatelské ID klíče

en: move the highlight to the first mailbox
cs: přesunout zvýraznění na první schránku

en: move the highlight to the last mailbox
cs: přesunout zvýraznění na poslední schránku

en: move the highlight to next mailbox
cs: přesunout zvýraznění na další schránku

en: move the highlight to next mailbox with new mail
cs: přesunout zvýraznění na další schránku s novou poštou

en: open highlighted mailbox
cs: otevřít zvýrazněnou schránku

en: scroll the sidebar down 1 page
cs: rolovat postranní panel o 1 stránku dolů

en: scroll the sidebar up 1 page
cs: rolovat postranní panel o 1 stránku nahoru

en: move the highlight to previous mailbox
cs: přesunout zvýraznění na předchozí schránku

en: move the highlight to previous mailbox with new mail
cs: přesunout zvýraznění na předchozí schránku s novou poštou

en: toggle between mailboxes and virtual mailboxes
cs: přepnout, zda procházet schránky nebo virtuální složky

en: make the sidebar (in)visible
cs: zobrazit/skrýt postranní panel

en: show S/MIME options
cs: zobrazit menu S/MIME

en: null operation
cs: nulová operace

en: [-- Type: %s/%s%s%s, Encoding: %s, Size: %s --]
cs: [-- Typ: %s/%s%s%s, Kódování: %s, Velikost: %s --]

en: [-- Alternative Type #%d: %s/%s%s%s, Encoding: %s, Size: %s --]
cs: [-- Alternativní typ #%d: %s/%s%s%s, Kódování: %s, Velikost: %s --]

en: [-- Autoview using %s --]
cs: [-- Zobrazuji automaticky pomocí %s --]

en: Invoking autoview command: %s
cs: Vyvolávám příkaz %s pro automatické zobrazování

en: [-- Can't run %s. --]
cs: [-- %s nelze spustit --]

en: [-- Autoview stderr of %s --]
cs: [-- Automaticky zobrazuji standardní chybový výstup %s --]

en: [-- Error: message/external-body has no access-type parameter --]
cs: [-- Chyba: typ „message/external-body“ nemá parametr „access-type“ --]

note: L10N: If the translation of this string is a multi line string, then each line should start with "[-- " and end with " --]". The first "%s/%s" is a MIME type, e.g. "text/plain". The last %s expands to a date as returned by `mutt_date_parse_date()`. Note: The size argument printed is not the actual n
en: [-- This %s/%s attachment (size %s byte) has been deleted --]
    [-- on %s --]
     | [-- This %s/%s attachment (size %s bytes) has been deleted --]
    [-- on %s --]
cs[0]: [-- Tato příloha typu „%s/%s“ (o velikosti: %s bajt) byla smazána --]
    [-- %s --]
cs[1]: [-- Tato příloha typu „%s/%s“ (o velikosti: %s bajty) byla smazána --]
    [-- %s --]
cs[2]: [-- Tato příloha typu „%s/%s“ (o velikosti: %s bajtů) byla smazána --]
    [-- %s --]

note: L10N: If the translation of this string is a multi line string, then each line should start with "[-- " and end with " --]". The first "%s/%s" is a MIME type, e.g. "text/plain". Note: The size argument printed is not the actual number as passed to gettext but the prettified version, e.g. size = 2048
en: [-- This %s/%s attachment (size %s byte) has been deleted --]
     | [-- This %s/%s attachment (size %s bytes) has been deleted --]
cs[0]: [-- Tato příloha typu „%s/%s“ (o velikosti: %s bajt) byla smazána --]
cs[1]: [-- Tato příloha typu „%s/%s“ (o velikosti: %s bajty) byla smazána --]
cs[2]: [-- Tato příloha typu „%s/%s“ (o velikosti: %s bajtů) byla smazána --]

note: L10N: If the translation of this string is a multi line string, then each line should start with "[-- " and end with " --]". The first "%s/%s" is a MIME type, e.g. "text/plain". The last %s expands to a date as returned by `mutt_date_parse_date()`. Caution: Argument three %3$ is also defined but sho
en: [-- This %s/%s attachment has been deleted --]
    [-- on %4$s --]
cs: [-- Tato příloha typu „%s/%s“ byla smazána --]
    [-- %4$s --]

note: L10N: If the translation of this string is a multi line string, then each line should start with "[-- " and end with " --]". The first "%s/%s" is a MIME type, e.g. "text/plain".
en: [-- This %s/%s attachment has been deleted --]
cs: [-- Tato příloha typu „%s/%s“ byla smazána --]

en: [-- name: %s --]
cs: [-- jméno: %s --]

en: [-- This %s/%s attachment is not included, --]
    [-- and the indicated external source has --]
    [-- expired. --]
cs: [-- Tato příloha typu „%s/%s“ není přítomna, --]
    [-- a udaný externí zdroj již není platný --]

en: [-- This %s/%s attachment is not included, --]
    [-- and the indicated access-type %s is unsupported --]
cs: [-- Tato příloha typu „%s/%s“ není přítomna, --]
    [-- a udaná hodnota parametru „access-type %s“ --]
    [-- není podporována --]

en: [-- Error:  Could not display any parts of Multipart/Alternative --]
cs: [-- Chyba: Žádnou z částí „Multipart/Alternative“ nelze zobrazit --]

note: L10N: %s is the attachment description, filename or form_name.
en: [-- Attachment #%d: %s --]
cs: [-- Příloha #%d: %s --]

en: [-- Attachment #%d --]
cs: [-- Příloha #%d --]

en: One or more parts of this message could not be displayed
cs: Jedna nebo více část této zprávy nemohly být zobrazeny.

en: Unable to open 'memory stream'
cs: „memory stream“ nelze otevřít

en: Unable to open temporary file
cs: Dočasný soubor nelze otevřít

en: failed to re-open 'memory stream'
cs: chyba pří opakovaném otevření „memory stream“u

en: Error: multipart/signed has no protocol
cs: Chyba: typ „multipart/signed“ bez informace o protokolu

en: [-- This is an attachment --]
cs: [-- Toto je příloha --]

note: L10N: %s/%s is a MIME type, e.g. "text/plain".
en: [-- %s/%s is unsupported --]
cs: [-- Typ „%s/%s“ není podporován --]

note: L10N: %s expands to a keystroke/key binding, e.g. 'v'.
en: [-- This is an attachment (use '%s' to view this part) --]
cs: [-- Toto je příloha (pro zobrazení této části použijte „%s“) --]

note: L10N: %s/%s is a MIME type, e.g. "text/plain". The last %s expands to a keystroke/key binding, e.g. 'v'.
en: [-- %s/%s is unsupported (use '%s' to view this part) --]
cs: [-- Typ „%s/%s“ není podporován (pro zobrazení této části použijte „%s“) --]

en: [-- This is an attachment (need 'view-attachments' bound to key) --]
cs: [-- Toto je příloha (je třeba svázat funkci „view-attachments“ s nějakou klávesou) --]

note: L10N: %s/%s is a MIME type, e.g. "text/plain".
en: [-- %s/%s is unsupported (need 'view-attachments' bound to key) --]
cs: [-- Typ „%s/%s“ není podporován (je třeba svázat funkci „view-attachments“ s nějakou klávesou) --]

en: Set option %s before setting %s
cs: Nastavit konfiguraci %s před nastavením %s

note: L10N: This applies to the "$header_cache_compress_level" config variable. It shows the minimum and maximum values, e.g. 'between 1 and 22' L10N: This applies to the "$wrap_headers" config variable.
en: Option %s must be between %d and %d inclusive
cs: Volba %s musí být v rozmezí %d a %d

en: ERROR: please report this bug
cs: CHYBA: ohlaste, prosím, tuto chybu

en: message is tagged
cs: zpráva je označena

en: message is flagged
cs: zpráva s příznakem

en: message is deleted
cs: zpráva je smazána

en: attachment is deleted
cs: příloha je smazána

en: message has been replied to
cs: na zprávu bylo odpovězeno

en: message has been read
cs: zpráva byla přečtena

en: message is new
cs: zpráva je nová

en: thread has been read
cs: vlákno bylo přečteno

en: thread has at least one new message
cs: vlákno má alespoň jednu novou zprávu

en: message has been read (%S expando)
cs: zpráva byla přečtena (formát %S)

en: message has been read (%Z expando)
cs: zpráva byla přečtena (formát %Z)

en: message signed with a verified key
cs: zpráva podepsána ověřeným klíčem

en: message is PGP-encrypted
cs: zpárva je zašifrována PGP

en: message is signed
cs: zpráva je podepsána

en: message contains a PGP key
cs: zpráva obsauje PGP klíč

en: message has no cryptography information
cs: zpráva nemá žádné informace o šifrování

en: message is not To: you
cs: zpráva není pro vás (Komu:)

en: message is To: you and only you
cs: zpráva je jen a pouze pro vás (Komu:)

en: message is To: you
cs: zpráva je pro vás (Komu:)

en: message is Cc: to you
cs: zpráva je v kopii pro vás (Cc:)

en: message is From: you
cs: zpráva je od vás (Od:)

en: message is sent to a subscribed mailing list
cs: zpráva je poslána do přihlášené poštovní konference

en: you are in the Reply-To: list
cs: jste v seznamu pro odpověď Reply-To:

en: <UNKNOWN>
cs: <NEZNÁMÝ>

en: Generic bindings:
cs: Obecně platné:

en: Unbound functions:
cs: Nesvázané funkce:

en: Message flags:
cs: Příznaky zprávy:

en: Help for %s
cs: Nápověda pro %s

en: History '%s'
cs: Historie „%s“

en: Bad history file format (line %d)
cs: Špatný formát souboru s historií (řádek %d)

en: Can't create temporary file
cs: Dočasný soubor nelze vytvořit.

en: current mailbox shortcut '^' is unset
cs: zkratka „^“ pro aktuální schránku není nastavena

en: mailbox shortcut expanded to empty regex
cs: zkratka pro schránku expandována na prázdný regulární výraz

en: badly formatted command string
cs: špatně utvořený řetězec s příkazem

en: unhook: Can't do unhook * from within a hook
cs: unhook: unhook * nelze provést z jiného háčku

en: unhook: unknown hook type: %s
cs: unhook: neznámý typ háčku: %s

en: unhook: Can't delete a %s from within a %s
cs: unhook: %s nelze z %s smazat

en: No authenticators available or wrong credentials
cs: Nejsou k dispozici žádné autentizační metody nebo byly zadány neplatné přihlašovací údaje

note: L10N: (%s) is the method name, e.g. Anonymous, CRAM-MD5, GSSAPI, SASL
en: Authenticating (%s)...
cs: Přihlašuji (%s)…

note: L10N: %s is the method name, e.g. Anonymous, CRAM-MD5, GSSAPI, SASL
en: %s authentication failed
cs: %s ověření se nezdařilo

en: SASL authentication failed
cs: SASL autentizace selhala

en: LOGIN disabled on this server
cs: LOGIN autentizace je na tomto serveru zakázána

en: Logging in...
cs: Probíhá přihlašování…

en: Login failed
cs: Přihlášení se nezdařilo

en: %s is an invalid IMAP path
cs: %s je neplatná IMAP cesta

en: Getting folder list...
cs: Stahuji seznam schránek…

note: L10N: (%s) is the name / path of the folder we were trying to browse
en: No such folder: %s
cs: Složka nenalezena: %s

en: Create mailbox:
cs: Vytvořit schránku:

en: Mailbox must have a name
cs: Schránka musí mít jméno

en: Mailbox created
cs: Schránka vytvořena

en: Can't rename root folder
cs: Kořenovou složku nelze přejmenovat

en: Rename mailbox %s to:
cs: Přejmenovat schránku %s na:

en: Rename failed: %s
cs: Přejmenování selhalo: %s

en: Mailbox renamed
cs: Schránka přejmenována

en: Mailbox %s@%s closed
cs: Schránka %s@%s uzavřena

en: IMAP command failed: %s
cs: Příkaz protokolu IMAP selhal: %s

en: Connection to %s timed out
cs: Vypršel časový limit spojení k %s

en: Option %s: %s is not a valid authenticator
cs: Volba %s: %s není platný autentikátor

en: This IMAP server is ancient. NeoMutt does not work with it.
cs: Tento IMAP server je zastaralý. NeoMutt s ním nebude fungovat.

en: CREATE failed: %s
cs: Příkaz CREATE selhal: %s

en: Closing connection to %s...
cs: Končím spojení s %s…

en: Secure connection with TLS?
cs: Bezpečné spojení přes TLS?

en: Could not negotiate TLS connection
cs: Nelze navázat TLS spojení

en: Encrypted connection unavailable
cs: Šifrované spojení není k dispozici

en: Subscribing to %s...
cs: Přihlašuji %s…

en: Unsubscribing from %s...
cs: Odhlašuji %s…

en: Copying %d message to %s... | Copying %d messages to %s...
cs[0]: Kopíruji zprávu (%d) do %s…
cs[1]: Kopíruji zprávy (%d) do %s…
cs[2]: Kopíruji zprávy (%d) do %s…

en: Create %s?
cs: Vytvořit %s?

en: Expunge failed
cs: Příkaz EXPUNGE se nezdařil.

en: Marking %d message deleted... | Marking %d messages deleted...
cs[0]: Označuji %d zprávu ke smazání…
cs[1]: Označuji %d zprávy ke smazání…
cs[2]: Označuji %d zpráv ke smazání…

en: Saving changed message... [%d/%d] | Saving changed messages... [%d/%d]
cs[0]: Ukládám změněnou zprávu… [%d/%d]
cs[1]: Ukládám změněné zprávy… [%d/%d]
cs[2]: Ukládám změněných zpráv… [%d/%d]

en: Error saving flags. Close anyway?
cs: Došlo k chybě při ukládání příznaků. Přesto uzavřít?

en: Error saving flags
cs: Chyba při ukládání příznaků

en: Expunging messages from server...
cs: Odstraňuji zprávy ze serveru…

en: imap_sync_mailbox: EXPUNGE failed
cs: při volání imap_sync_mailbox: EXPUNGE selhalo

en: Selecting %s...
cs: Volím %s…

en: Error opening mailbox
cs: Chyba při otevírání schránky

en: IMAP server doesn't support custom flags
cs: IMAP server nepodporuje vlastní příznaky

en: Invalid IMAP flags
cs: Neplatné IMAP příznaky

note: L10N: This prompt is made if the user hits Ctrl-C when opening an IMAP mailbox
en: Abort download and close mailbox?
cs: Přerušit stahování a zavřít schránku?

note: L10N: Comparing the cached data with the IMAP server's data
en: Evaluating cache...
cs: Vyhodnocuji cache…

note: L10N: Fetching IMAP flag changes, using the CONDSTORE extension
en: Fetching flag updates...
cs: Stahuji příznaky zpráv…

note: L10N: After opening an IMAP mailbox using QRESYNC, Mutt performs a quick sanity check.  If that fails, Mutt reopens the mailbox using a normal download.
en: QRESYNC failed.  Reopening mailbox.
cs: QRESYNC selhal.  Znovu otevírám schránku.

en: Unable to fetch headers from this IMAP server version
cs: Z IMAP serveru této verze nelze stahovat hlavičky

en: Fetching message headers...
cs: Stahuji hlavičky zpráv…

en: Uploading message...
cs: Nahrávám zprávu na server…

en: Copying message %d to %s...
cs: Kopíruji zprávu %d do %s…

en: Fetching message...
cs: Stahuji zprávu…

en: The message index is incorrect. Try reopening the mailbox.
cs: Index zpráv je chybný. Zkuste schránku znovu otevřít.

en: Header search without header name: %s
cs: Hledám v hlavičkách bez udání položky: %s

en: Server-side custom search not supported: %s
cs: Vyhledávání na straně serveru není podporováno: %s

en: Continue?
cs: Pokračovat?

en: Quit
cs: Konec

en: Reply
cs: Odepsat

en: Group
cs: Skupině

en: Post
cs: Poslat

en: Followup
cs: Odepsat

note: L10N: %s is one of the CHECK_ACL entries below.
en: %s: Operation not permitted by ACL
cs: %s: Operace je v rozporu s ACL

en: Failed to create query, aborting
cs: Nezdařilo se vytvořit dotaz, zrušeno

en: %s is not a mailbox
cs: %s není schránkou

en: Mailbox was externally modified.  Flags may be wrong.
cs: Obsah schránky byl změněn zvenčí. Atributy mohou být nesprávné.

en: New mail in this mailbox
cs: V této schránce je nová pošta

en: Mailbox was externally modified
cs: Obsah schránky byl změněn zvenčí

en: No mailbox is open
cs: Žádná schránka není otevřena

en: No tagged messages
cs: Žádné zprávy nejsou označeny

en: Nothing to do
cs: Není co dělat

note: L10N: CHECK_ACL
en: Can't delete message
cs: Zprávu nelze smazat

note: L10N: CHECK_ACL L10N: Due to the implementation details we do not know whether we delete zero, 1, 12, ... messages. So in English we use "messages". Your language might have other means to express this.
en: Can't delete messages
cs: Zprávy nelze smazat

note: L10N: This is displayed when the x-label on one or more messages is edited.
en: %d label changed | %d labels changed
cs[0]: %d štítek změněn
cs[1]: %d štítky změněny
cs[2]: %d štítků změněno

note: L10N: This is displayed when editing an x-label, but no messages were updated.  Possibly due to canceling at the prompt or if the new label is the same as the old label.
en: No labels changed
cs: Žádné štítky nebyly změněny

note: L10N: CHECK_ACL
en: Can't edit message
cs: Zprávu nelze upravit

note: L10N: CHECK_ACL
en: Can't flag message
cs: Zprávě nelze nastavit příznak

en: Jump to message:
cs: Přejít na zprávu:

en: Argument must be a message number
cs: Argumentem musí být číslo zprávy

en: Invalid message number
cs: Číslo zprávy je neplatné

en: That message is not visible
cs: Tato zpráva není viditelná

note: L10N: CHECK_ACL
en: Can't break thread
cs: Vlákno nelze rozdělit

en: Thread broken
cs: Vlákno rozděleno

en: Thread can't be broken, message is not part of a thread
cs: Vlákno nelze rozdělit, zpráva není součástí vlákna

en: Open mailbox in read-only mode
cs: Otevřít schránku pouze pro čtení

en: Open mailbox
cs: Otevřít schránku

en: Thread contains unread or flagged messages
cs: Vlákno obsahuje nepřečtené zprávy nebo zprávy s příznakem

en: Delete messages matching:
cs: Smazat zprávy shodující se s:

en: Limit to messages matching:
cs: Omezit na zprávy shodující se s:

en: To view all messages, limit to "all"
cs: Pro zobrazení všech zpráv změňte omezení na „all“

note: L10N: CHECK_ACL
en: Can't link threads
cs: Vlákna nelze spojit

en: No Message-ID: header available to link thread
cs: Pro spojení vláken chybí hlavička Message-ID

en: Threads linked
cs: Vlákna spojena

en: No thread linked
cs: Žádné vlákno nespojeno

en: Folder doesn't support tagging, aborting
cs: Složka nepodporuje značky, zrušeno

en: No tag specified, aborting
cs: Značka není specifikována, zrušeno

en: Update tags...
cs: Aktualizovat značky…

en: Failed to modify tags, aborting
cs: Selhala úprava značek, zrušeno

en: No new messages in this limited view
cs: Žádné nové zprávy v tomto omezeném zobrazení

en: No new messages
cs: Žádné nové zprávy

en: No unread messages in this limited view
cs: Žádné nepřečtené zprávy v tomto omezeném zobrazení

en: No unread messages
cs: Žádné nepřečtené zprávy

en: Search wrapped to top
cs: Hledání pokračuje od začátku

en: Search wrapped to bottom
cs: Hledání pokračuje od konce

en: No more threads
cs: Nejsou další vlákna

en: You are on the first thread
cs: Jste na prvním vláknu

en: You are on the last message
cs: Jste na poslední zprávě

en: No undeleted messages
cs: Nejsou žádné obnovené zprávy

en: No mailboxes have new mail
cs: V žádné schránce není nová pošta

en: You are on the first message
cs: Jste na první zprávě

note: L10N: CHECK_ACL L10N: Due to the implementation details we do not know whether we mark zero, 1, 12, ... messages as read. So in English we use "messages". Your language might have other means to express this.
en: Can't mark messages as read
cs: Zprávy nelze označit za přečtené

en: No limit pattern is in effect
cs: Žádné omezení není zavedeno

en: Tag messages matching:
cs: Označit zprávy shodující se s:

note: L10N: CHECK_ACL L10N: Due to the implementation details we do not know whether we undelete zero, 1, 12, ... messages. So in English we use "messages". Your language might have other means to express this.
en: Can't undelete messages
cs: Zprávy nelze obnovit

en: Undelete messages matching:
cs: Obnovit zprávy shodující se s:

en: Untag messages matching:
cs: Odznačit zprávy shodující se s:

note: L10N: This is the prompt for <mark-message>.  Whatever they enter will be prefixed by $mark_macro_prefix and will become a macro hotkey to jump to the currently selected message.
en: Enter macro stroke:
cs: Zadejte značku:

note: L10N: "message hotkey" is the key bindings menu description of a macro created by <mark-message>.
en: message hotkey
cs: horká klávesa pro značku zprávy

note: L10N: This is echoed after <mark-message> creates a new hotkey macro.  %s is the hotkey string ($mark_macro_prefix followed by whatever they typed at the prompt.)
en: Message bound to %s
cs: Zpráva svázána se značkou %s

note: L10N: This error is printed if <mark-message> can't find a Message-ID for the currently selected message in the index.
en: No message ID to macro
cs: ID zprávy ze značky neexistuje

en: Quit NeoMutt?
cs: Ukončit NeoMutt?

note: L10N: CHECK_ACL
en: Can't toggle new
cs: Nelze přepnout mezi nová/stará

note: L10N: CHECK_ACL
en: Can't undelete message
cs: Zprávu nelze obnovit

en: Logged out of IMAP servers
cs: Odhlášeno z IMAP serverů

en: No Message-Id. Unable to perform operation.
cs: Chybějící Message-Id. Nelze provést operaci.

en: No deleted messages found in the thread
cs: Nebyly nalezeny žádné smazané zprávy ve vláknu

en: Enter Message-Id:
cs: Zadejte Message-Id:

en: Article has no parent reference
cs: Článek neobsahuje odkaz na jiný nadřazený

en: Message is not visible in limited view
cs: Zpráva není v omezeném zobrazení viditelná

en: Fetching %s from server...
cs: Stahuji %s ze serveru…

en: Article %s not found on the server
cs: Článek %s nebyl nalezen na serveru

en: Open newsgroup in read-only mode
cs: Otevřít diskusní skupinu pouze pro čtení

en: Open newsgroup
cs: Otevřít diskusní skupinu

en: Posting to this group not allowed, may be moderated. Continue?
cs: Publikování do této skupiny není povoleno, může být moderována. Pokračovat?

en: No virtual folder and no Message-Id, aborting
cs: Virtuální složka ani Message-Id nejsou specifikovány, zrušeno

en: failed to find message in notmuch database. try running 'notmuch new'.
cs: nelze nalézt zprávu v databází notmuch. Zkuste spustit „notmuch new“.

en: Failed to read thread, aborting
cs: Selhalo čtení vlákna, zrušeno

en: No query, aborting
cs: Dotaz není specifikován, zrušeno

en: Windowed queries disabled
cs: Dotazy do okna nejsou povoleny

en: No notmuch vfolder currently loaded
cs: Není natažena žádná virtuální složka (notmuch)

en: There are no messages
cs: Nejsou žádné zprávy

en: No visible messages
cs: Žádné viditelné zprávy

en: Changing threaded display should prefer $use_threads over $sort
cs: Změna nastavení zobrazení vláken by měla upřednostnit nastavení $use_threads před $sort

en: Error in command line: %s
cs: Chyba %s na příkazovém řádku

en: Warning in command line: %s
cs: Pozor %s na příkazovém řádku

en: unable to determine nodename via uname()
cs: název stroje nelze určit pomocí volání uname()

en: Config variable '%s' is deprecated
cs: Konfigurační proměnná „%s“ je zastaralá

note: L10N: '%s' is the (misspelled) name of the menu, e.g. 'index' or 'pager'
en: %s: no such menu
cs: menu %s neexistuje

note: L10N: '%s' is the name of the menu, e.g. 'index' or 'pager', it might also be 'all' when all menus are affected.
en: %s: no binds for this menu
cs: %s: žádné zkratky pro toto menu

en: %s: no macros for this menu
cs: %s: žádné makro pro toto menu

en: Key is not bound
cs: Klávesa není svázána s žádnou funkcí

en: Key is not bound.  Press '%s' for help.
cs: Klávesa není svázána. Stiskněte „%s“ pro nápovědu.

en: Macro loop detected
cs: Detekována smyčka v makru

en: Abort key is not set, defaulting to Ctrl-G
cs: Klávesová zkratka pro přerušení není nastavena, pokračuji s výchozí Ctrl-G

en: Specified abort key sequence (%s) will be truncated to first key
cs: Zadaná klávesová zkratka pro přerušení (%s) bude zkrácena na první klávesu

en: Binding '%s' will alias '%s'  Before, try: 'bind %s %s noop'
cs: Zkratka „%s“ překryje „%s“. Nejdříve zkuste: „bind %s %s noop“

en: %s: null key sequence
cs: %s: prázdný sled kláves

en: Function '%s' not available for menu '%s'
cs: Funkce „%s“ není v menu „%s“ dostupná

en: macro: empty key sequence
cs: macro: sled kláves je prázdný

en: exec: no arguments
cs: exec: žádné argumenty

en: %s: no such function
cs: funkce %s není známa

en: Improperly formatted entry for type %s in "%s" line %d
cs: Nesprávně formátovaná položka pro typ %s v „%s“ na řádku %d

note: L10N: Mutt is trying to look up a mailcap value, but $mailcap_path is empty. We added a reference to the MAILCAPS environment variable as a hint too. Because the variable is automatically populated by Mutt, this should only occur if the user deliberately runs in their shell: export MAILCAPS= or deli
en: Neither mailcap_path nor MAILCAPS specified
cs: Cesta mailcap_path ani proměnná MAILCAPS není zadána

en: mailcap entry for type %s not found
cs: pro typ %s nebyla nalezena položka v mailcapu

note: L10N: maildir_field_delimiter is a config variable and shouldn't be translated
en: maildir_field_delimiter must be exactly one character long
cs: maildir_field_delimiter musí mít délku přesně jeden znak

note: L10N: maildir_field_delimiter is a config variable and shouldn't be translated
en: maildir_field_delimiter cannot be alphanumeric or '-.\/'
cs: maildir_field_delimiter nemůže bťý alphanumerický nebo '-.\/'

note: L10N: maildir_field_delimiter is a config variable and shouldn't be translated
en: maildir_field_delimiter can only be set once
cs: maildir_field_delimiter smí být nastaven pouze jednou

en: Could not flush message to disk
cs: Zprávu nebylo možné bezpečně uložit (flush) na disk

en: maildir_commit_message(): unable to set time on file
cs: maildir_commit_message(): nelze nastavit čas na souboru

en: Scanning %s...
cs: Prohledávám %s…

en: Reading %s...
cs: Čtu %s…

note: L10N: Displayed before/as a mailbox is being synced
en: Writing %s...
cs: Ukládám %s…

note: L10N: Try to limit to 80 columns
en: usage:
cs: Použití:

en:   neomutt [-Enx] [-e <command>] [-F <config>] [-H <draft>] [-i <include>]
              [-b <address>] [-c <address>] [-s <subject>] [-a <file> [...] --]
              <address> [...]
cs:   neomutt [-Enx] [-e <příkaz>] [-F <konfigurace>] [-H <soubor>] [-i <soubor>]
              [-b <adresa>] [-c <adresa>] [-s <věc>] [-a <soubor> [...] --]
              <adresa> [...]

en:   neomutt [-nx] [-e <command>] [-F <config>] [-b <address>] [-c <address>]
              [-s <subject>] [-a <file> [...] --] <address> [...] < message
cs:   neomutt [-nx] [-e <příkaz>] [-F <konfigurace>] [-b <adresa>] [-c <adresa>]
              [-s <věc>] [-a <soubor> [...] --] <adresa> [...] < zpráva

en:   neomutt [-nRy] [-e <command>] [-F <config>] [-f <mailbox>] [-m <type>]
cs:   neomutt [-nRy] [-e <příkaz>] [-F <konfigurace>] [-f <schránka>] [-m <typ>]

en:   neomutt [-n] [-e <command>] [-F <config>] -A <alias>
cs:   neomutt [-n] [-e <příkaz>] [-F <konfigurace>] -A <alias>

en:   neomutt [-n] [-e <command>] [-F <config>] -B
cs:   neomutt [-n] [-e <příkaz>] [-F <konfigurace>] -B

en:   neomutt [-n] [-e <command>] [-F <config>] -D [-S] [-O]
cs:   neomutt [-n] [-e <příkaz>] [-F <konfigurace>] -D [-S] [-O]

en:   neomutt [-n] [-e <command>] [-F <config>] -d <level> -l <file>
cs:   neomutt [-n] [-e <příkaz>] [-F <konfigurace>] -d <úroveň> -l <soubor>

en:   neomutt [-n] [-e <command>] [-F <config>] -G
cs:   neomutt [-n] [-e <příkaz>] [-F <konfigurace>] -G

en:   neomutt [-n] [-e <command>] [-F <config>] -g <server>
cs:   neomutt [-n] [-e <příkaz>] [-F <konfigurace>] -g <server>

en:   neomutt [-n] [-e <command>] [-F <config>] -p
cs:   neomutt [-n] [-e <příkaz>] [-F <konfigurace>] -p

en:   neomutt [-n] [-e <command>] [-F <config>] -Q <variable> [-O]
cs:   neomutt [-n] [-e <příkaz>] [-F <konfigurace>] -Q <proměnná> [-O]

en:   neomutt [-n] [-e <command>] [-F <config>] -Z
cs:   neomutt [-n] [-e <příkaz>] [-F <konfigurace>] -Z

en:   neomutt [-n] [-e <command>] [-F <config>] -z [-f <mailbox>]
cs:   neomutt [-n] [-e <příkaz>] [-F <konfigurace>] -z [-f <schránka>]

note: L10N: Try to limit to 80 columns.  If more space is needed add an indented line
en: options:
cs: Přepínače:

en:   --            Special argument forces NeoMutt to stop option parsing and treat
                    remaining arguments as addresses even if they start with a dash
cs:   --            Speciální přepínač, který způsobí, že NeoMutt nebude zbývající parametry
                    pokládat za přepínače, ale za adresy, i když budou začínat pomlčkou

en:   -A <alias>    Print an expanded version of the given alias to stdout and exit
cs:   -A <alias>    Vypíše expandovaný alias na standardní výstup a skončí

en:   -a <file>     Attach one or more files to a message (must be the last option)
                    Add any addresses after the '--' argument
cs:   -a <soubor>   Připojí ke zprávě soubor(y), musí to být poslední přepínač.
                    Další adresy lze přidat až za přepínač „--“

en:   -B            Run in batch mode (do not start the ncurses UI)
cs:   -B            Dávkový režim (nespustí se uživatelské rozhraní)

en:   -b <address>  Specify a blind carbon copy (Bcc) recipient
cs:   -b <adresa>   Určuje adresu pro utajenou kopii (BCC)

en:   -c <address>  Specify a carbon copy (Cc) recipient
cs:   -c <adresa>   Určuje adresu pro kopii (CC)

en:   -D            Dump all config variables as 'name=value' pairs to stdout
cs:   -D            Na standardní výstup vypíše hodnoty všech proměnných

en:   -D -O         Like -D, but show one-liner documentation
cs:   -D -O         Podobné jako -D, navíc ukáže jednořádkovou dokumentaci

en:   -D -S         Like -D, but hide the value of sensitive variables
cs:   -D -S         Podobné jako -D, navíc schová hodnoty citlivých proměnných

en:   -d <level>    Log debugging output to a file (default is "~/.neomuttdebug0")
                    The level can range from 1-5 and affects verbosity
cs:   -d <úroveň>   Ladicí informace zapisuje do „~/.neomuttdebug0“
                    Hodnota 1-5 ovlivňuje úroveň podrobnosti

en:   -E            Edit draft (-H) or include (-i) file during message composition
cs:   -E            Upraví koncept (-H) nebo vloží (-i) soubor do těla zprávy

en:   -e <command>  Specify a command to be run after reading the config files
cs:   -e <příkaz>   Příkaz bude vykonán po inicializaci a načtení konfigurace

en:   -F <config>   Specify an alternative initialization file to read
cs:   -F <soubor>   Alternativní soubor s konfigurací (místo „neomuttrc“)

en:   -f <mailbox>  Specify a mailbox (as defined with 'mailboxes' command) to load
cs:   -f <soubor>   Načte z této schránky (definované v „mailboxes“)

en:   -G            Start NeoMutt with a listing of subscribed newsgroups
cs:   -G            Nabídne výběr diskusních skupin (NNTP)

en:   -g <server>   Like -G, but start at specified news server
cs:   -g <server>   Jako -G, a určí server diskusních skupin (NNTP)

en:   -H <draft>    Specify a draft file with header and body for message composing
cs:   -H <soubor>   Ze souboru s konceptem budou načteny hlavičky a tělo zprávy

en:   -h            Print this help message and exit
cs:   -h            Vypíše tuto nápovědu a skončí

en:   -i <include>  Specify an include file to be embedded in the body of a message
cs:   -i <soubor>   Tento soubor bude vložen do těla zprávy

en:   -l <file>     Specify a file for debugging output (default "~/.neomuttdebug0")
cs:   -l <soubor>   Určí soubor pro ukládání ladicích informací (výchozí „~/.neomuttdebug0“)

en:   -m <type>     Specify a default mailbox format type for newly created folders
                    The type is either MH, MMDF, Maildir or mbox (case-insensitive)
cs:   -m <typ>      Určí výchozí typ schránky pro nově vytvářené složky
                    Typy: MH, MMDF, Maildir nebo mbox (velikost písmen nerozhoduje)

en:   -n            Do not read the system-wide configuration file
cs:   -n            NeoMutt nebude číst systémový konfigurační soubor

en:   -p            Resume a prior postponed message, if any
cs:   -p            Vrátí se k odložené rozepsané zprávě, pokud existuje

en:   -Q <variable> Query a configuration variable and print its value to stdout
                    (after the config has been read and any commands executed)
                    Add -O for one-liner documentation
cs:   -Q <proměnná> Dotáže se na konfigurační proměnnou a vypíše její hodnotu na
                    standardní výstup (po načtení konfigurace a provedení příkazů)

en:   -R            Open mailbox in read-only mode
cs:   -R            Otevře schránku pouze pro čtení

en:   -s <subject>  Specify a subject (must be enclosed in quotes if it has spaces)
cs:   -s <věc>      Specifikuje věc (pokud obsahuje mezery, musí být v uvozovkách)

en:   -v            Print the NeoMutt version and compile-time definitions and exit
cs:   -v            Zobrazí verzi NeoMuttu a parametry zadané při překladu a skončí

en:   -vv           Print the NeoMutt license and copyright information and exit
cs:   -vv           Zobrazí licenci NeoMuttu a oprávnění k použití a skončí

en:   -y            Start NeoMutt with a listing of all defined mailboxes
cs:   -y            Nabídne k vybrání schránku uvedenou v seznamu „mailboxes“

en:   -Z            Open the first mailbox with new message or exit immediately with
                    exit code 1 if none is found in all defined mailboxes
cs:   -Z            Otevře první složku s novou poštou; pokud není žádná nová nalezena,
                    ihned skončí s kódem 1

en:   -z            Open the first or specified (-f) mailbox if it holds any message
                    or exit immediately with exit code 1 otherwise
cs:   -z            Otevře buď první složku nebo zadanou pomocí „-f“ s novou poštou;
                    pokud není žádná nová nalezena, ihned skončí s kódem 1

en: Error initializing terminal
cs: Chyba při inicializaci terminálu

en: unable to determine username
cs: uživatelské jméno nelze určit

en: unable to determine home directory
cs: domovský adresář nelze určit

en: Error: value '%s' is invalid for -d
cs: Chyba: pro -d je „%s“ neplatná hodnota

en: Failed to parse mailto: link
cs: Rozebrání odkazu mailto: se nezdařilo

en: No recipients specified
cs: Nejsou specifikováni žádní příjemci

en: Can't use -E flag with stdin
cs: Přepínač -E nelze se standardním vstupem použít

en: Can't parse message template: %s
cs: Soubor se šablonou zprávy nelze rozebrat: %s

en: %s: unable to attach file
cs: soubor %s nelze připojit

en: No mailbox with new mail
cs: V žádné schránce není nová pošta

en: No incoming mailboxes defined
cs: Není definována žádná schránka přijímající novou poštu

en: Mailbox is empty
cs: Schránka je prázdná

en: Mailbox is corrupt
cs: Schránka je poškozena

en: Couldn't lock %s
cs: %s nelze zamknout.

en: Mailbox was corrupted
cs: Schránka byla poškozena

en: Fatal error!  Could not reopen mailbox!
cs: Kritická chyba! Schránku nelze znovu otevřít!

en: Could not create temporary file
cs: Dočasný soubor nelze vytvořit

en: sync: mbox modified, but no modified messages (report this bug)
cs: sync: mbox byl změněn, ale nebyly změněny žádné zprávy (ohlaste tuto chybu)

en: Committing changes...
cs: Provádím změny…

en: Write failed!  Saved partial mailbox to %s
cs: Uložení se nezdařilo! Část schránky byla uložena do %s

en: Could not reopen mailbox
cs: Schránku nelze znovu otevřít

en: Can't write message
cs: Zprávu nelze uložit

en: Reverse search for:
cs: Vyhledat obráceným směrem:

en: Search for:
cs: Vyhledat:

en: Not found
cs: Nenalezeno

en: No entries
cs: Žádné položky

en: Jump to:
cs: Přeskočit na:

en: Invalid index number
cs: Neplatné indexové číslo

en: You are on the first entry
cs: Jste na první položce

en: You are on the last entry
cs: Jste na poslední položce

en: You can't scroll up farther
cs: Nahoru již rolovat nemůžete

en: You can't scroll down farther
cs: Dolů již rolovat nemůžete

en: Tagging is not supported
cs: Označování není podporováno

en: No tagged entries
cs: Žádné položky nejsou označeny

en: Append
cs: Připojit

en: Insert
cs: Vložit

en: Select a remailer chain
cs: Vyberte řetěz remailerů

en: Can't get mixmaster's type2.list
cs: „type2.list“ pro mixmaster nelze získat.

en: Mixmaster doesn't accept Cc or Bcc headers
cs: Mixmaster nepovoluje Cc a Bcc hlavičky

en: Please set the hostname variable to a proper value when using mixmaster
cs: Pokud používáte mixmaster, je třeba správně nastavit proměnnou „hostname“.

en: Error sending message, child exited %d
cs: Chyba při zasílání zprávy, potomek ukončen %d.

en: Error sending message
cs: Chyba při zasílání zprávy

en: <random>
cs: <náhodný>

en: -- Remailer chain [Length: %d]
cs: -- Řeťez remailerů [Délka: %d]

en: You already have the last chain element selected
cs: Poslední článek řetězu jste již vybral

en: You already have the first chain element selected
cs: První článek řetězu jste již vybral

note: L10N The '%d' here hard-coded to 19
en: Mixmaster chains are limited to %d elements
cs: Maximální počet článků řetězu remailerů typu mixmaster je %d

en: The remailer chain is already empty
cs: Řetěz remailerů je již prázdný

en: Error: %s can't be used as the final remailer of a chain
cs: Chyba: %s nelze použít jako poslední článek řetězu remailerů

en: Failed to seek file: %s
cs: Selhalo hledání pozice v souboru: %s

en: Timeout exceeded while attempting fcntl lock
cs: Vypršel čas pro pokus o zamknutí pomocí funkce fcntl

en: Waiting for fcntl lock... %d
cs: Čekám na zamknutí pomocí funkce fcntl… %d

en: Timeout exceeded while attempting flock lock
cs: Čas pro zamknutí pomocí funkce flock vypršel

en: Waiting for flock attempt... %d
cs: Čekám na pokus o zamknutí pomocí funkce flock… %d

en: Closed log file: %s
cs: Zavření souboru se záznamem ladění: %s

en: Debugging at level %d to file '%s'
cs: Úroveň ladění je %d do souboru „%s“

en: Logging at level %d to file '%s'
cs: Úroveň ladění je %d do souboru „%s“

en: Error: converting path to absolute
cs: Chyba při konverzi cesty na absolutní

en: open /dev/urandom: %s
cs: otevření /dev/urandom: %s

en: read /dev/urandom: %s
cs: čtení /dev/urandom: %s

en: Bad regex: %s
cs: Chybný regulární výraz: %s

en: Not enough subexpressions for template
cs: Na šablonu není dost podvýrazů

en: Caught signal %d (%s) ...  Exiting
cs: Zachycen signál %d (%s)… Končím.

en: Caught signal %d ...  Exiting
cs: Zachycen signál %d… Končím.

en: Invalid value for option %s: %ld
cs: Neplatná hodnota přepínače %s: „%ld“

en: Error: Couldn't load the lua interpreter
cs: Chyba: nelze zavést interpret jazyka lua

en: Couldn't source lua source: %s
cs: Nelze vložit lua zdroj: %s

en: New mail in
cs: Nová pošta ve složce

en: SSL is unavailable, can't connect to %s
cs: SSL není dostupné, nelze se spojit s %s

en: Cannot use 'last-' prefix with 'threads' for %s
cs: Nelze použít 'last-' prefix s 'threads' pro %s

en: Parent message is not available
cs: Rodičovská zpráva není dostupná

en: Root message is not visible in this limited view
cs: Kořenová zpráva není v omezeném zobrazení viditelná

en: Parent message is not visible in this limited view
cs: Rodičovská zpráva není v omezeném zobrazení viditelná

note: L10N: Means "The path you specified as the destination file is a directory." See the msgid "Save to file: " (alias.c, recvattach.c) These three letters correspond to the choices in the string.
en: File is a directory, save under it: (y)es, (n)o, (a)ll?
cs: Soubor je adresářem. Uložit do něj? (a)no, (n)e, (v)šechny

en: yna
cs: anv

note: L10N: Means "The path you specified as the destination file is a directory." See the msgid "Save to file: " (alias.c, recvattach.c)
en: File is a directory, save under it?
cs: Soubor je adresářem. Uložit do něj?

en: File under directory:
cs: Zadejte jméno souboru:

note: L10N: Options for: File %s exists, (o)verwrite, (a)ppend, or (c)ancel?
en: File exists, (o)verwrite, (a)ppend, or (c)ancel?
cs: Soubor již existuje: (p)řepsat, př(i)pojit či (z)rušit?

en: oac
cs: piz

en: Can't save message to POP mailbox
cs: Do POP schránek nelze ukládat zprávy

en: Append messages to %s?
cs: Připojit zprávy do %s?

en: Can't save message to news server
cs: Nelze uložit zprávu na server diskusních skupin

en: Reading from %s interrupted...
cs: Čtení z %s bylo přerušeno…

note: L10N: Displayed if a mailbox sync fails
en: Unable to write %s
cs: Nelze zapsat %s

note: L10N: Although we know the precise number of messages, we do not show it to the user. So feel free to use a "generic plural" as plural translation if your language has one.
en: message not deleted | messages not deleted
cs[0]: zpráva nesmazána
cs[1]: zprávy nesmazány
cs[2]: zpráv nesmazáno

en: Can't open trash folder
cs: Složku koš nelze otevřít

note: L10N: Displayed if appending to $trash fails when syncing or closing a mailbox
en: Unable to append to trash folder
cs: Nelze připojit zprávu do složky koše

en: Mark all articles read?
cs: Označit všechny články za přečtené?

note: L10N: The first argument is the number of read messages to be moved, the second argument is the target mailbox.
en: Move %d read message to %s? | Move %d read messages to %s?
cs[0]: Přesunout %d přečtenou zprávu do %s?
cs[1]: Přesunout %d přečtené zprávy do %s?
cs[2]: Přesunout %d přečtených zpráv do %s?

en: Purge %d deleted message? | Purge %d deleted messages?
cs[0]: Zahodit smazanou zprávu (%d)?
cs[1]: Zahodit smazané zprávy (%d)?
cs[2]: Zahodit smazaných zpráv (%d)?

en: Moving read messages to %s...
cs: Přesunuji přečtené zprávy do %s…

en: Mailbox is unchanged
cs: Obsah schránky nebyl změněn

en: %d kept, %d moved, %d deleted
cs: ponecháno: %d, přesunuto: %d, smazáno: %d

en: %d kept, %d deleted
cs: ponecháno: %d, smazáno: %d

en:  Press '%s' to toggle write
cs:  Stiskněte „%s“ pro zapnutí zápisu

en: Use 'toggle-write' to re-enable write
cs: Použijte „toggle-write“ pro zapnutí zápisu

en: Mailbox is marked unwritable. %s
cs: Schránka má vypnutý zápis. %s

en: Mailbox checkpointed
cs: Do schránky byla vložena kontrolní značka

en: Can't open %s: it is a pipe
cs: Nelze otevřít %s: soubor je typu pipe

en: Can't toggle write on a readonly mailbox
cs: Schránka je určena pouze pro čtení, zápis nelze zapnout

en: Changes to folder will be written on folder exit
cs: Změny obsahu složky budou uloženy po jejím uzavření

en: Changes to folder will not be written
cs: Změny obsahu složky nebudou uloženy

en:  (current time: %c)
cs:  (aktuální čas: %c)

en: [-- %s output follows%s --]
cs: [-- následuje výstup %s %s --]

note: L10N: Due to the implementation details (e.g. some passwords are managed by gpg-agent) we can't know whether we forgot zero, 1, 12, ... passwords. So in English we use "Passphrases". Your language might have other means to express this.
en: Passphrases forgotten
cs: Šifrovací hesla zapomenuta

en: Inline PGP can't be used with attachments.  Revert to PGP/MIME?
cs: PGP v textu nelze použít s přílohami. Použít PGP/MIME?

en: Mail not sent: inline PGP can't be used with attachments
cs: E-mail neodeslán: PGP v textu nelze použít s přílohami

en: Inline PGP can't be used with format=flowed.  Revert to PGP/MIME?
cs: PGP v textu nelze použít s „format=flowed“. Použít PGP/MIME?

en: Mail not sent: inline PGP can't be used with format=flowed
cs: E-mail neodeslán: PGP v textu nelze použít s „format=flowed“

en: Invoking PGP...
cs: Spouští se PGP…

en: Message can't be sent inline.  Revert to using PGP/MIME?
cs: Zprávu nelze poslat vloženou do textu. Použít PGP/MIME?

en: Mail not sent
cs: Zpráva nebyla odeslána

en: S/MIME messages with no hints on content are unsupported
cs: S/MIME zprávy bez popisu obsahu nejsou podporovány

en: Trying to extract PGP keys...
cs: Zkouším extrahovat PGP klíče…

en: Trying to extract S/MIME certificates...
cs: Zkouším extrahovat S/MIME certifikáty…

en: [-- Error: Unknown multipart/signed protocol %s --]
cs: [-- Chyba: „multipart/signed“ protokol %s není znám --]

en: [-- Error: Missing or bad-format multipart/signed signature --]
cs: [-- Chyba: Chybná struktura zprávy typu „multipart/signed“ --]

en: [-- Warning: We can't verify %s/%s signatures. --]
cs: [-- Pozor: Podpisy typu %s/%s nelze ověřit. --]

en: [-- The following data is signed --]
cs: [-- Následují podepsaná data --]

en: [-- Warning: Can't find any signatures. --]
cs: [-- Pozor: Nemohu nalézt žádný podpis. --]

en: 
    [-- End of signed data --]
cs: 
    [-- Konec podepsaných dat --]

en: error enabling CMS protocol: %s
cs: chyba při zapínání CMS protokolu: %s

en: error creating GPGME data object: %s
cs: chyba při vytváření GPGME datového objektu: %s

en: error allocating data object: %s
cs: chyba při alokování datového objektu: %s

en: error rewinding data object: %s
cs: chyba při přetáčení datového objektu: %s

en: [tempfile]
cs: [dočasný soubor]

en: error reading data object: %s
cs: chyba při čtení datového objektu: %s

en: secret key '%s' not found: %s
cs: tajný klíč „%s“ nenalezen: %s

en: ambiguous specification of secret key '%s'
cs: tajný klíč „%s“ není určen jednoznačně

en: error setting secret key '%s': %s
cs: chyba při nastavování tajného klíče „%s“: %s

en: error setting PKA signature notation: %s
cs: chyba při nastavování PKA podpisového zápisu: %s

en: error encrypting data: %s
cs: chyba při šifrování dat: %s

en: error signing data: %s
cs: chyba při podepisování dat: %s

en: $pgp_sign_as unset and no default key specified in ~/.gnupg/gpg.conf
cs: „$pgp_sign_as“ není nastaveno a v ~/.gnupg/gpg.conf není určen výchozí klíč

en: Warning: One of the keys has been revoked
cs: Pozor: Jeden z klíčů byl odvolán

en: Warning: The key used to create the signature expired at:
cs: Pozor: Klíči použitému k podepsání vypršela platnost:

en: Warning: At least one certification key has expired
cs: Pozor: Platnost alespoň jednoho certifikátu vypršela

en: Warning: The signature expired at:
cs: Pozor: Podpis pozbyl platnosti:

en: Can't verify due to a missing key or certificate
cs: Nelze ověřit, protože chybí klíč nebo certifikát

en: The CRL is not available
cs: CRL není dostupný

en: Available CRL is too old
cs: Dostupný CRL je příliš starý

en: A policy requirement was not met
cs: Požadavky bezpečnostní politiky nebyly splněny

en: A system error occurred
cs: Došlo k systémové chybě

en: WARNING: PKA entry does not match signer's address:
cs: POZOR: Položka PKA se neshoduje s adresou podepsaného:

en: PKA verified signer's address is:
cs: Adresa podepsaného ověřená pomocí PKA je:

en: Fingerprint:
cs: Otisk klíče:

en: WARNING: We have NO indication whether the key belongs to the person named as shown above
cs: POZOR: Nemáme ŽÁDNÝ důkaz, že klíč patří výše jmenované osobě

en: WARNING: The key does NOT BELONG to the person named as shown above
cs: POZOR: Klíč NEPATŘÍ výše jmenované osobě

en: WARNING: It is NOT certain that the key belongs to the person named as shown above
cs: POZOR: NENÍ jisté, zda klíč patří výše jmenované osobě

en: aka:
cs: alias:

en: KeyID
cs: ID klíče

note: L10N: You will see this message in place of "KeyID " if the S/MIME key has no ID. This is quite an error.
en: no signature fingerprint available
cs: není k dispozici žádný otisk podpisu

en: created:
cs: vytvořen:

en: Error getting key information for KeyID %s: %s
cs: Chyba při získávání podrobností o klíči s ID %s: %s

en: Good signature from:
cs: Dobrý podpis od:

en: *BAD* signature from:
cs: *ŠPATNÝ* podpis od:

en: Problem signature from:
cs: Problematický podpis od:

note: L10N: This is trying to match the width of the "Problem signature from:" translation just above.
en:                expires:
cs:                 vyprší:

en: [-- Begin signature information --]
cs: [-- Začátek podrobností o podpisu --]

en: Error: verification failed: %s
cs: Chyba: ověření selhalo: %s

en: *** Begin Notation (signature by: %s) ***
cs: *** Začátek zápisu (podepsáno: %s) ***

en: *** End Notation ***
cs: *** Konec zápisu ***

en: [-- End signature information --]
cs: [-- Konec podrobností o podpisu --]

en: [-- Error: decryption failed: %s --]
cs: [-- Chyba: dešifrování selhalo: %s --]

en: Error importing key: %s
cs: Chyba při importu klíče: %s

en: Error: decryption/verification failed: %s
cs: Chyba: dešifrování/ověřování selhalo: %s

en: PGP message successfully decrypted
cs: PGP zpráva byla úspěšně dešifrována

en: Error: copy data failed
cs: Chyba: selhalo kopírování dat

en: [-- BEGIN PGP MESSAGE --]
cs: [-- ZAČÁTEK PGP ZPRÁVY --]

en: [-- BEGIN PGP PUBLIC KEY BLOCK --]
cs: [--ZAČÁTEK VEŘEJNÉHO KLÍČE PGP --]

en: [-- BEGIN PGP SIGNED MESSAGE --]
cs: [-- ZAČÁTEK PODEPSANÉ PGP ZPRÁVY --]

en: [-- END PGP MESSAGE --]
cs: [-- KONEC PGP ZPRÁVY --]

en: [-- END PGP PUBLIC KEY BLOCK --]
cs: [-- KONEC VEŘEJNÉHO KLÍČE PGP --]

en: [-- END PGP SIGNED MESSAGE --]
cs: [-- KONEC PODEPSANÉ PGP ZPRÁVY --]

en: [-- Error: could not find beginning of PGP message --]
cs: [-- Chyba: nelze najít začátek PGP zprávy --]

en: [-- Error: could not create temporary file --]
cs: [-- Chyba: dočasný soubor nelze vytvořit --]

en: [-- The following data is PGP/MIME signed and encrypted --]
cs: [-- Následující data jsou podepsána a zašifrována ve formátu PGP/MIME --]

en: [-- The following data is PGP/MIME encrypted --]
cs: [-- Následující data jsou zašifrována ve formátu PGP/MIME --]

en: [-- End of PGP/MIME signed and encrypted data --]
cs: [-- Konec dat podepsaných a zašifrovaných ve formátu PGP/MIME --]

en: [-- End of PGP/MIME encrypted data --]
cs: [-- Konec dat zašifrovaných ve formátu PGP/MIME --]

en: Could not decrypt PGP message
cs: PGP zprávu nelze dešifrovat

en: [-- The following data is S/MIME signed --]
cs: [-- Následující data jsou podepsaná pomocí S/MIME --]

en: [-- The following data is S/MIME encrypted --]
cs: [-- Následující data jsou zašifrována pomocí S/MIME --]

en: [-- End of S/MIME signed data --]
cs: [-- Konec dat podepsaných pomocí S/MIME --]

en: [-- End of S/MIME encrypted data --]
cs: [-- Konec dat zašifrovaných ve formátu S/MIME --]

en: gpgme_op_keylist_start failed: %s
cs: gpgme_op_keylist_start selhala: %s

en: gpgme_op_keylist_next failed: %s
cs: gpgme_op_keylist_next selhala: %s

en: Looking for keys matching "%s"...
cs: Hledám klíče vyhovující „%s“…

en: No matching keys found for "%s"
cs: Nenalezeny vyhovující klíče pro „%s“

en: Use keyID = "%s" for %s?
cs: Použít ID klíče „%s“ pro %s?

en: Enter keyID for %s:
cs: Zadejte ID klíče pro %s:

note: L10N: mutt_gpgme_select_secret_key() tries to list all secret keys to choose from.  This error is displayed if no results were found.
en: No secret keys found
cs: Nenalezeny žádné tajné klíče

en: Please enter the key ID:
cs: Zadejte ID klíče:

en: Error exporting key: %s
cs: Chyba při exportu klíče: %s

note: L10N: MIME description for exported (attached) keys. You can translate this entry to a non-ASCII string (it will be encoded), but it may be safer to keep it untranslated.
en: PGP Key 0x%s
cs: Klíč PGP 0x%s

en: GPGME: OpenPGP protocol not available
cs: GPGME: Protokol OpenGPG není dostupný

en: GPGME: CMS protocol not available
cs: GPGME: Protokol CMS není dostupný

note: L10N: S/MIME options (opportunistic encryption is on)
en: S/MIME (s)ign, sign (a)s, (p)gp, (c)lear, or (o)ppenc mode off?
cs: S/MIME (p)odepsat, podepsat (j)ako, p(g)p, (n)ic či vypnout pří(l)ež. šifr.?

note: L10N: S/MIME options (opportunistic encryption is on)
en: sapco
cs: pjgnl

note: L10N: PGP options (opportunistic encryption is on)
en: PGP (s)ign, sign (a)s, s/(m)ime, (c)lear, or (o)ppenc mode off?
cs: PGP (p)odepsat, podepsat (j)ako, s/(m)ime, (n)ic či vypnout pří(l)ež. šifr.?

note: L10N: PGP options (opportunistic encryption is on)
en: samco
cs: pjmnl

note: L10N: S/MIME options (opportunistic encryption is off)
en: S/MIME (e)ncrypt, (s)ign, sign (a)s, (b)oth, (p)gp, (c)lear, or (o)ppenc mode?
cs: S/MIME šif(r)ovat, (p)odepsat, pod.(j)ako, (o)bojí, p(g)p, (n)ic, pří(l).šifr.?

note: L10N: S/MIME options (opportunistic encryption is off)
en: esabpco
cs: rpjognl

note: L10N: PGP options (opportunistic encryption is off)
en: PGP (e)ncrypt, (s)ign, sign (a)s, (b)oth, s/(m)ime, (c)lear, or (o)ppenc mode?
cs: PGP šif(r)ovat, (p)odepsat, pod.(j)ako, (o)bojí, s/(m)ime, (n)ic, pří(l).šifr.?

note: L10N: PGP options (opportunistic encryption is off)
en: esabmco
cs: rpjomnl

note: L10N: S/MIME options
en: S/MIME (e)ncrypt, (s)ign, sign (a)s, (b)oth, (p)gp or (c)lear?
cs: S/MIME šif(r)ovat, (p)odepsat, podepsat (j)ako, (o)bojí, p(g)p či (n)ic?

note: L10N: S/MIME options
en: esabpc
cs: rpjogn

note: L10N: PGP options
en: PGP (e)ncrypt, (s)ign, sign (a)s, (b)oth, s/(m)ime or (c)lear?
cs: PGP šif(r)ovat, (p)odepsat, podepsat (j)ako, (o)bojí, s/(m)ime, či (n)ic?

note: L10N: PGP options
en: esabmc
cs: rpjomn

en: Failed to verify sender
cs: Odesílatele nelze ověřit

en: Failed to figure out sender
cs: Nelze určit odesílatele

en: Invoking S/MIME...
cs: Spouštím S/MIME…

en: Check key
cs: Kontrolovat klíč

en: All matching keys are marked expired/revoked
cs: Všem vyhovujícím klíčům vypršela platnost nebo byly zneplatněny

en: PGP and S/MIME keys matching
cs: PGP a S/MIME klíče vyhovující

en: PGP keys matching
cs: PGP klíče vyhovující

en: S/MIME keys matching
cs: S/MIME klíče vyhovující

en: keys matching
cs: klíče vyhovující

note: L10N: e.g. 'S/MIME keys matching "John Doe".'
en: %s "%s"
cs: %s „%s“

en: All matching keys are expired, revoked, or disabled
cs: Všem vyhovujícím klíčům vypršela platnost, byly odvolány nebo zakázány

en: PGP keys matching <%s>
cs: klíče PGP vyhovující <%s>

en: PGP keys matching "%s"
cs: klíče PGP vyhovující „%s“

note: L10N: Describes the trust state of a S/MIME key. This translation must be padded with spaces to the right such that it has the same length as the other translations. The translation strings which need to be padded are: Expired, Invalid, Revoked, Trusted, Unverified, Verified, and Unknown.
en: Expired
cs: Platnost vypršela

note: L10N: Describes the trust state of a S/MIME key. This translation must be padded with spaces to the right such that it has the same length as the other translations. The translation strings which need to be padded are: Expired, Invalid, Revoked, Trusted, Unverified, Verified, and Unknown.
en: Invalid
cs: Neplatný

note: L10N: Describes the trust state of a S/MIME key. This translation must be padded with spaces to the right such that it has the same length as the other translations. The translation strings which need to be padded are: Expired, Invalid, Revoked, Trusted, Unverified, Verified, and Unknown.
en: Revoked
cs: Odvolaný

note: L10N: Describes the trust state of a S/MIME key. This translation must be padded with spaces to the right such that it has the same length as the other translations. The translation strings which need to be padded are: Expired, Invalid, Revoked, Trusted, Unverified, Verified, and Unknown.
en: Trusted
cs: Důvěryhodný

note: L10N: Describes the trust state of a S/MIME key. This translation must be padded with spaces to the right such that it has the same length as the other translations. The translation strings which need to be padded are: Expired, Invalid, Revoked, Trusted, Unverified, Verified, and Unknown.
en: Unverified
cs: Neověřený

note: L10N: Describes the trust state of a S/MIME key. This translation must be padded with spaces to the right such that it has the same length as the other translations. The translation strings which need to be padded are: Expired, Invalid, Revoked, Trusted, Unverified, Verified, and Unknown.
en: Verified
cs: Ověřený

note: L10N: Describes the trust state of a S/MIME key. This translation must be padded with spaces to the right such that it has the same length as the other translations. The translation strings which need to be padded are: Expired, Invalid, Revoked, Trusted, Unverified, Verified, and Unknown.
en: Unknown
cs: Neznámý

en: S/MIME certificates matching "%s"
cs: S/MIME klíče vyhovující „%s“

note: L10N: The following are the headers for the "verify key" output from the GPGME key selection menu (bound to "c" in the key selection menu). They will be automatically aligned.
en: Name:
cs: Jméno:

en: Valid From:
cs: Platný Od:

en: Valid To:
cs: Platný Komu:

en: Key Type:
cs: Druh klíče :

en: Key Usage:
cs: Účel klíče :

en: Serial-No:
cs: Sériové č.:

en: Issued By:
cs: Vydal:

en: Subkey:
cs: Podklíč:

en: [Can't display this user ID (unknown encoding)]
cs: [Nelze zobrazit ID tohoto uživatele (neznámé kódování)]

en: [Can't display this user ID (invalid encoding)]
cs: [Nelze zobrazit ID tohoto uživatele (neplatné kódování)]

en: [Can't display this user ID (invalid DN)]
cs: [Nelze zobrazit ID tohoto uživatele (neplatné DN)]

note: L10N: comes after the Name or aka if the key is invalid L10N: describes a subkey
en: [Invalid]
cs: [Neplatný]

note: L10N: value in Key Usage: field
en: encryption
cs: šifrovaní

note: L10N: value in Key Usage: field
en: signing
cs: podepisování

note: L10N: value in Key Usage: field
en: certification
cs: ověřování

note: L10N: describes a subkey
en: [Revoked]
cs: [Odvolaný]

note: L10N: describes a subkey
en: [Expired]
cs: [Platnost vypršela]

note: L10N: describes a subkey
en: [Disabled]
cs: [Zakázán]

en: Collecting data...
cs: Sbírám údaje…

en: Error finding issuer key: %s
cs: Chyba při vyhledávání klíče vydavatele: %s

en: Error: certification chain too long - stopping here
cs: Chyba: řetězec certifikátů je příliš dlouhý - zde se končí

en: Key ID: 0x%s
cs: ID klíče: 0x%s

en: This key can't be used: expired/disabled/revoked
cs: Klíč nelze použít: vypršela jeho platnost, nebo byl zakázán či odvolán

en: ID is expired/disabled/revoked. Do you really want to use the key?
cs: Tomuto ID vypršela platnost, nebo bylo zakázáno či odvoláno. Opravdu chcete tento klíč použít?

en: ID is not valid. Do you really want to use the key?
cs: Toto ID není platné. Opravdu chcete tento klíč použít?

en: ID is only marginally valid. Do you really want to use the key?
cs: Důvěryhodnost tohoto ID je pouze částečná. Opravdu chcete tento klíč použít?

en: ID has undefined validity. Do you really want to use the key?
cs: ID nemá definovanou důvěryhodnost. Opravdu chcete tento klíč použít?

en: Enter PGP passphrase:
cs: Zadejte PGP heslo:

en: [-- Error: unable to create PGP subprocess --]
cs: [-- Chyba: nelze spustit PGP proces --]

en: [-- End of PGP output --]
cs: [-- Konec výstupu PGP --]

note: L10N: You will see this error message if (1) you are decrypting (not encrypting) something and (2) it is a plaintext. So the message does not mean "You failed to encrypt the message."
en: PGP message is not encrypted
cs: PGP zpráva nebyla zašifrována

en: Internal error.  Please submit a bug report.
cs: Vnitřní chyba. Prosím, zašlete hlášení o chybě.

en: [-- Error: could not create a PGP subprocess --]
cs: [-- Chyba: nelze spustit PGP --]

en: Decryption failed
cs: Dešifrování se nezdařilo

en: Can't open PGP subprocess
cs: PGP proces nelze spustit

en: Can't invoke PGP
cs: PGP nelze spustit.

note: L10N: PGP options (inline) (opportunistic encryption is on)
en: PGP (s)ign, sign (a)s, %s format, (c)lear, or (o)ppenc mode off?
cs: PGP (p)odepsat, pod.(j)ako, formát %s, (n)ic, vypnout pří(l).šifr.?

note: L10N: PGP options (inline) (opportunistic encryption is on) The 'i' is from the "PGP/M(i)ME" or "(i)nline", above.
en: saico
cs: pjinl

note: L10N: PGP options (opportunistic encryption is on)
en: PGP (s)ign, sign (a)s, (c)lear, or (o)ppenc mode off?
cs: PGP (p)odepsat, podepsat (j)ako, (n)ic, vypnout pří(l). šifr.?

note: L10N: PGP options (opportunistic encryption is on)
en: saco
cs: pjnl

note: L10N: PGP options (inline) (opportunistic encryption is off)
en: PGP (e)ncrypt, (s)ign, sign (a)s, (b)oth, %s format, (c)lear, or (o)ppenc mode?
cs: PGP šif(r)ovat, (p)odep., pod.(j)ako, (o)bojí, %s, (n)ic, pří(l).šif.?

note: L10N: PGP options (inline) (opportunistic encryption is off) The 'i' is from the "PGP/M(i)ME" or "(i)nline", above.
en: esabico
cs: rpjoinl

note: L10N: PGP options (opportunistic encryption is off)
en: PGP (e)ncrypt, (s)ign, sign (a)s, (b)oth, (c)lear, or (o)ppenc mode?
cs: PGP šif(r)ovat, (p)odepsat, podepsat (j)ako, (o)bojí, (n)ic, pří(l). šifr.?

note: L10N: PGP options (opportunistic encryption is off)
en: esabco
cs: rpjonl

note: L10N: PGP options (inline)
en: PGP (e)ncrypt, (s)ign, sign (a)s, (b)oth, %s format, or (c)lear?
cs: PGP šif(r)ovat, (p)odepsat, podp (j)ako, (o)bojí, formát %s, či (n)ic?

note: L10N: PGP options (inline) The 'i' is from the "PGP/M(i)ME" or "(i)nline", above.
en: esabic
cs: rpjoin

note: L10N: PGP options
en: PGP (e)ncrypt, (s)ign, sign (a)s, (b)oth, or (c)lear?
cs: PGP šif(r)ovat, (p)odepsat, podepsat (j)ako, (o)bojí, či (n)ic?

note: L10N: PGP options
en: esabc
cs: rpjon

en: Can't open /dev/null
cs: Nelze otevřít /dev/null

en: Fetching PGP key...
cs: Získávám PGP klíč…

en: PGP Key %s
cs: Klíč PGP %s

en: Enter S/MIME passphrase:
cs: Zadejte S/MIME heslo:

en: Enter keyID:
cs: Zadejte ID klíče:

en: No (valid) certificate found for %s
cs: Nebyl nalezen žádný (platný) certifikát pro %s

en: Error: unable to create OpenSSL subprocess
cs: Chyba: nelze spustit OpenSSL jako podproces

en: Label for certificate:
cs: Název certifikátu:

en: no certfile
cs: chybí soubor s certifikáty

en: no mbox
cs: žádná schránka

en: No output from OpenSSL...
cs: OpenSSL nevygenerovalo žádný výstup…

en: Can't sign: No key specified. Use Sign As.
cs: Nemohu najít klíč odesílatele, použijte funkci podepsat jako.

en: Can't open OpenSSL subprocess
cs: OpenSSL podproces nelze spustit

en: [-- End of OpenSSL output --]
cs: [-- Konec OpenSSL výstupu --]

en: [-- Error: unable to create OpenSSL subprocess --]
cs: [-- Chyba: nelze spustit OpenSSL podproces --]

en: [-- The following data is S/MIME encrypted --]
cs: [-- Následující data jsou zašifrována pomocí S/MIME --]

en: [-- The following data is S/MIME signed --]
cs: [-- Následují data podepsaná pomocí S/MIME --]

en: 
    [-- End of S/MIME encrypted data. --]
cs: 
    [-- Konec dat zašifrovaných ve formátu S/MIME --]

en: 
    [-- End of S/MIME signed data. --]
cs: 
    [-- Konec dat podepsaných pomocí S/MIME --]

note: L10N: S/MIME options (opportunistic encryption is on)
en: S/MIME (s)ign, encrypt (w)ith, sign (a)s, (c)lear, or (o)ppenc mode off?
cs: S/MIME (p)odepsat, šifr. po(m)ocí, podep. (j)ako, (n)ic, vypnout pří(l). šifr.?

note: L10N: S/MIME options (opportunistic encryption is on)
en: swaco
cs: pmjnl

note: L10N: S/MIME options (opportunistic encryption is off)
en: S/MIME (e)ncrypt, (s)ign, encrypt (w)ith, sign (a)s, (b)oth, (c)lear, or (o)ppenc mode?
cs: S/MIME šif(r)., (p)ode., šif.po(m)ocí, pod.(j)ako, (o)bojí, (n)ic, pří(l).šif.?

note: L10N: S/MIME options (opportunistic encryption is off)
en: eswabco
cs: rpmjonl

note: L10N: S/MIME options
en: S/MIME (e)ncrypt, (s)ign, encrypt (w)ith, sign (a)s, (b)oth, or (c)lear?
cs: S/MIME šif(r)ovat, (p)odepsat, šifr. po(m)ocí, podep. (j)ako, (o)bojí či (n)ic?

note: L10N: S/MIME options
en: eswabc
cs: rpmjon

en: Choose algorithm family: (1) DES, (2) RC2, (3) AES, or (c)lear?
cs: Vyberte rodinu algoritmů: (1) DES, (2) RC2, (3) AES nebo (n)ešifrovaný?

note: L10N: Options for: Choose algorithm family: (1) DES, (2) RC2, (3) AES, or (c)lear?
en: 123c
cs: 123n

en: ID is not trusted. Do you really want to use the key?
cs: ID není důvěryhodné. Opravdu chcete tento klíč použít?

en: Loading list of groups from cache...
cs: Načítám seznam skupin z cache…

en: No news server defined
cs: Není definován žádný server diskusních skupin

en: %s is an invalid news server specification
cs: %s je neplatné zadání serveru diskusních skupin

en: Server closed connection
cs: Server uzavřel spojení

en: Server doesn't support reader mode
cs: Server nepodporuje režim pro klienty

en: No authenticators available
cs: Nejsou k dispozici žádné autentizační metody

en: Connection to %s lost. Reconnect?
cs: Spojení s %s uzavřeno. Připojit znovu?

en: Fetching list of articles...
cs: Stahuji seznam článků…

en: Checking for new messages...
cs: Hledám nové zprávy…

en: Could not switch to reader mode
cs: Nepodařilo se přepnout do režimu pro klienty

en: Connected to %s. %s
cs: Připojeno k %s. %s

en: Posting is NOT ok
cs: Publikování NENÍ povoleno

en: Posting is ok
cs: Publikování je povoleno

en: Can't post article: %s
cs: Nelze odeslat článek: %s

en: Loading list of groups from server %s...
cs: Načítám seznam skupin ze serveru %s…

en: Loading descriptions...
cs: Načítám popisy…

en: Checking for new newsgroups...
cs: Hledám nové zprávy v diskusních skupinách…

en: Unable to find child articles because server does not support XPAT command
cs: Nepodařilo se nalézt podřízený článek, protože server nepodporuje příkaz XPAT

en: %s is an invalid newsgroup specification
cs: %s je neplatné upřesnění diskusních skupin

en: Newsgroup %s not found on the server
cs: Diskusní skupina %s nenalezena na serveru

en: Newsgroup %s has been removed from the server
cs: Diskusní skupina %s byla odstraněna ze serveru

en: nm_default_url must be: notmuch://<absolute path> . Current: %s
cs: nm_default_url musí být ve tvaru: notmuch://<absolutní cesta> . Současné nastavení: %s

note: L10N: The values 'hour', 'day', 'week', 'month', 'year' are literal. They should not be translated.
en: Invalid nm_query_window_timebase value (valid values are: hour, day, week, month, year)
cs: Neplatná hodnota nm_query_window_timebase (platné hodnoty jsou: hour, day, week, month, year)

en: Waiting for notmuch DB... (%d sec)
cs: Čekám na zamknutí notmuch databáze… (%d s)

en: Can't open notmuch database: %s: %s
cs: Nelze otevřít notmuch databázi: %s: %s

en: unknown reason
cs: neznámá chyba

en: failed to parse notmuch url: %s
cs: rozebrání URL pro notmuch se nezdařilo: %s

en: failed to parse notmuch limit: %s
cs: rozebrání limitu pro notmuch se nezdařilo: %s

en: Reading messages...
cs: Načítám zprávy…

en: No more messages in the thread
cs: Žádné nové zprávy v tomto vlákně

en: failed to parse limit: %s
cs: rozebrání limitu pro notmuch se nezdařilo: %s

en: Unable to sync %d message due to external mailbox modification | Unable to sync %d messages due to external mailbox modification
cs[0]: Nelze synchronizovat %d zprávu z důvodu úpravy schránky z vnější
cs[1]: Nelze synchronizovat %d zprávy z důvodu úpravy schránky z vnější
cs[2]: Nelze synchronizovat %d zpráv z důvodu úpravy schránky z vnější

en: Can't write to virtual folder
cs: Nelze zapsat do virtuální složky

en: failed to parse notmuch query type: %s
cs: Rozebrání dotazu pro notmuch se nezdařilo: %s

en: PrevPg
cs: PřStr

en: NextPg
cs: DlStr

en: View Attachm.
cs: Přílohy

en: Next
cs: Další

en: Bottom of message is shown
cs: Konec zprávy je zobrazen

en: Top of message is shown
cs: Začátek zprávy je zobrazen

note: L10N: Displayed if <skip-headers> is invoked in the pager, but there is no text past the headers. (I don't think this is actually possible in Mutt's code, but display some kind of message in case it somehow occurs.)
en: No text past headers
cs: Pod hlavičkami není žádný text

en: No more unquoted text after quoted text
cs: Za citovaným textem již nenásleduje žádný běžný text

en: No more quoted text
cs: Žádný další citovaný text

en: Help is currently being shown
cs: Nápověda je právě zobrazena

en: Saved to: %s
cs: Uloženo do: %s

note: L10N: Status bar message: the entire email is visible in the pager L10N: Status bar message: all the emails are visible in the index
en: all
cs: vše

note: L10N: Used for the $crypt_verify_sig prompt
en: Verify signature?
cs: Ověřit podpis?

en: Can't create display filter
cs: Nelze vytvořit zobrazovací filtr

en: Could not copy message
cs: Nelze kopírovat zprávu

en: Command:
cs: Příkaz:

en: S/MIME signature successfully verified
cs: S/MIME podpis byl úspěšně ověřen

en: S/MIME certificate owner does not match sender
cs: Vlastník S/MIME certifikátu není totožný s odesílatelem zprávy

en: Warning: Part of this message has not been signed
cs: Pozor: Část této zprávy nebyla podepsána

en: S/MIME signature could NOT be verified
cs: S/MIME podpis NELZE ověřit

en: PGP signature successfully verified
cs: PGP podpis byl úspěšně ověřen

en: PGP signature could NOT be verified
cs: PGP podpis NELZE ověřit

note: L10N: Pager position percentage. `%ld` is the number, `%%` is the percent symbol. They may be reordered, or space inserted, if you wish.
en: %ld%%
cs: %ld %%

note: L10N: Status bar message: the end of the email is visible in the pager L10N: Status bar message: the end of the list emails is visible in the index
en: end
cs: celé

en: %s: unknown command
cs: Příkaz %s není znám.

en: %s: unknown variable
cs: Proměnná %s není známa

en: Command '%s' can only be used with bool/quad variables
cs: Příkaz „%s“ lze použít pouze s proměnnými typu boolean/přepínač

en: Can't use 'inv', 'no', '&' or '?' with the '%s' command
cs: Nelze použít „inv“ „no“, „&“ nebo „?“ s příkazem „%s“

en: Can't use prefix when incrementing or decrementing a variable
cs: Nelze použít prefix při navyšování nebo snižováním proměnné

en: Can't set a variable with the '%s' command
cs: Nelze nastavit proměnnou příkazem „%s“

en: '+' and '-' must be followed by '='
cs: za '+' a '-' musí následovat '='

en: Can't use prefix when setting a variable
cs: Nelze použít prefix při nastavování proměnné

en: Prefixes 'no' and 'inv' may only be used with bool/quad variables
cs: Prefixy „no“ a „inv“ mohou být použity pouze s proměnnými typu boolean/přepínač

en: Error in expression: %s
cs: Chyba ve výrazu: %s

en: Empty expression
cs: Prázdný výraz

en: No search command defined
cs: Není definován příkaz pro hledání

en: Running search command: %s ...
cs: Provádím příkaz pro hledání: %s ...

en: Invalid day of month: %s
cs: Neplatný den v měsíci: %s

en: Invalid month: %s
cs: Neplatný měsíc: %s

en: Invalid relative date: %s
cs: Chybné relativní datum: %s

en: empty pattern
cs: prázdný vzor

en: error in pattern at: %s
cs: chyba ve vzoru na: %s

en: missing pattern: %s
cs: chybí vzor: %s

en: mismatched parentheses: %s
cs: neshodují se závorky: %s

en: %c: invalid pattern modifier
cs: %c: neplatný modifikátor vzoru

en: %c: not supported in this mode
cs: V tomto režimu není %c podporováno

en: missing parameter
cs: chybí parametr

note: L10N: Pattern completion menu title
en: Patterns
cs: Vzory

note: L10N: Pattern Completion Menu argument type: a regular expression
en: EXPR
cs: VÝRAZ

note: L10N: Pattern Completion Menu argument type: a numeric range. Used by ~m, ~n, ~X, ~z.
en: RANGE
cs: ROZSAH

note: L10N: Pattern Completion Menu argument type: a date range Used by ~d, ~r.
en: DATERANGE
cs: INTERVAL DATUMU

note: L10N: Pattern Completion Menu argument type: a query Used by ~I.
en: QUERY
cs: DOTAZ

note: L10N: Pattern Completion Menu argument type: a nested pattern. Used by ~(), ~<(), ~>().
en: PATTERN
cs: VZOR

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~()
en: messages in threads containing messages matching PATTERN
cs: zprávy ve vláknech odpovídající VZORU

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~<()
en: messages whose immediate parent matches PATTERN
cs: zprávy jejichž přímo nadřízená zpráva odpovídá VZORU

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~>()
en: messages having an immediate child matching PATTERN
cs: zprávy mající přímo podřízenou zprávu odpovídající VZORU

note: L10N: One of the crypt pattern operators: ~g, ~G, ~k, ~V was invoked when NeoMutt was compiled without crypto support. %c is the pattern character, i.e. "g".
en: Pattern operator '~%c' is disabled
cs: Operátor vzoru „~%c“ není dostupný

note: L10N: An unknown pattern operator was somehow invoked. This shouldn't be possible unless there is a bug.
en: error: unknown op %d (report this error)
cs: chyba: neznámý operátor %d (ohlaste tuto chybu)

en: Error opening 'memory stream'
cs: Chyba při otevírání „memory stream“u

en: Error re-opening 'memory stream'
cs: Chyba při opětovném otevírání „memory stream“

en: Error opening /dev/null
cs: Nelze otevřít /dev/null

en: Error checking length of temporary file
cs: Chyba kontroly délky dočasného souboru

en: error: server custom search only supported with IMAP
cs: chyba: vyhledávání na straně serveru je podporováno pouze s IMAP

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~A
en: all messages
cs: všechny zprávy

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~b
en: messages whose body matches EXPR
cs: zprávy jejichž tělo odpovídá VÝRAZU

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~B
en: messages whose body or headers match EXPR
cs: zprávy jejichž tělo nebo hlavičky odpovídají VÝRAZU

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~c
en: messages whose CC header matches EXPR
cs: zprávy jejichž hlavička CC odpovídá VÝRAZU

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~C
en: messages whose recipient matches EXPR
cs: zprávy jejichž příjemce odpovídá VÝRAZU

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~d
en: messages sent in DATERANGE
cs: zprávy odeslané v INTERVALU DATUMU

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~D
en: deleted messages
cs: smazané zprávy

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~e
en: messages whose Sender header matches EXPR
cs: zprávy jejichž hlavička Odesilatel (Sender) odpovídá VÝRAZU

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~E
en: expired messages
cs: zprávy jejichž platnost vypršela

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~f
en: messages whose From header matches EXPR
cs: zprávy jejichž hlavička Od odpovídá VÝRAZU

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~F
en: flagged messages
cs: zprávy s příznakem

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~g
en: cryptographically signed messages
cs: kryptograficky podepsané zprávy

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~G
en: cryptographically encrypted messages
cs: kryptograficky zašifrované zprávy

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~h
en: messages whose header matches EXPR
cs: zprávy jejichž jakákoliv hlavička odpovídá VÝRAZU

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~H
en: messages whose spam tag matches EXPR
cs: zprávy označené jako spam odpovídající VÝRAZU

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~i
en: messages whose Message-ID matches EXPR
cs: zprávy jejichž hlavička Message-ID odpovídající VÝRAZU

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~I
en: messages whose Message-ID is included in the results returned from an external search program
cs: zprávy jejichž hlavička Message-ID je součástí výsledku navráceného externím programem pro hledání

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~k
en: messages which contain PGP key
cs: zprávy obsahující PGP klíč

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~K
en: messages whose BCC header matches EXPR
cs: zprávy jejichž hlavička BCC odpovídá VÝRAZU

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~l
en: messages addressed to known mailing lists
cs: zprávy adresované na známou poštovní konferenci

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~L
en: messages whose From/Sender/To/CC matches EXPR
cs: zprávy jejichž hlavičky Od/Odesilatel/Komu/Kopie odpovídají VÝRAZU

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~m
en: messages whose number is in RANGE
cs: zprávy jejichž pořadí je v ROZSAHU

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~M
en: messages with a Content-Type matching EXPR
cs: zprávy s Content-Type odpovídající VÝRAZU

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~n
en: messages whose score is in RANGE
cs: Zprávy jejichž skóre je v ROZSAHU

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~N
en: new messages
cs: nové zprávy

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~O
en: old messages
cs: staré zprávy

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~p
en: messages addressed to you
cs: zprávy adresované vám

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~P
en: messages from you
cs: zprávy od vás

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~Q
en: messages which have been replied to
cs: zprávy na něž bylo odpovězeno

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~r
en: messages received in DATERANGE
cs: zprávy přijaté v INTERVALU DATUMU

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~R
en: already read messages
cs: již přečtené zprávy

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~s
en: messages whose Subject header matches EXPR
cs: zprávy jejichž hlavička Předmět odpovídá VÝRAZU

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~S
en: superseded messages
cs: nahrazené zprávy

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~t
en: messages whose To header matches EXPR
cs: zprávy jejichž hlavička Komu odpovídá VÝRAZU

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~T
en: tagged messages
cs: označené zprávy

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~u
en: messages addressed to subscribed mailing lists
cs: zpráva adresovaná poštovní korespondenci již odebíráte

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~U
en: unread messages
cs: nepřečtené zprávy

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~v
en: messages in collapsed threads
cs: zprávy v zavinutém vlákně

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~V
en: cryptographically verified messages
cs: zprávy s kryptograficky ověřeným podpisem

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~w
en: newsgroups matching EXPR
cs: diskusní skupiny odpovídající VÝRAZU

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~x
en: messages whose References header matches EXPR
cs: zprávy jejichž hlavička References odpovídá Výrazu

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~X
en: messages with RANGE attachments
cs: zprávy s počtem příloh v ROZSAHU

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~y
en: messages whose X-Label header matches EXPR
cs: zprávy jejichž hlavička X-Label odpovídá VÝRAZU

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~Y
en: messages whose tags match EXPR
cs: zprávy jejichž označení odpovídá VÝRAZU

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~z
en: messages whose size is in RANGE
cs: zprávy jejichž velikost je v ROZSAHU

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~=
en: duplicated messages
cs: duplicitní zprávy

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~$
en: unreferenced messages
cs: zprávy jež jsou odpovědí na zprávu, která není dostupná

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~#
en: broken threads
cs: rozbitá vlákna

note: L10N: Pattern Completion Menu description for =/
en: IMAP custom server-side search for STRING
cs: hledání ŘETĚZCE na straně IMAP serveru

en: No current message
cs: Žádné vybraná zpráva

en: Compiling search pattern...
cs: Překládám vzor k vyhledání…

en: Executing command on matching messages...
cs: Spouštím příkaz pro shodující se zprávy…

en: No messages matched criteria
cs: Žádná ze zpráv nesplňuje daná kritéria

en: Searching...
cs: Hledám…

en: Search hit bottom without finding match
cs: Při vyhledávání bylo dosaženo konce bez nalezení shody.

en: Search hit top without finding match
cs: Při vyhledávání bylo dosaženo začátku bez nalezení shody.

en: Search interrupted
cs: Hledání bylo přerušeno

en: POP timestamp is invalid
cs: Časové razítko POP protokolu je neplatné

en: Command USER is not supported by server
cs: Server nepodporuje příkaz USER

en: Authentication failed
cs: Autentizace se nezdařila

en: Invalid POP URL: %s
cs: Neplatné POP URL: %s

en: Unable to leave messages on server
cs: Nelze ponechat zprávy na serveru

en: Command TOP is not supported by server
cs: Server nepodporuje příkaz TOP

en: Command UIDL is not supported by server
cs: Server nepodporuje příkaz UIDL

en: Error connecting to server: %s
cs: Chyba při připojování k serveru: %s

en: Closing connection to POP server...
cs: Končím spojení s POP serverem…

en: Verifying message indexes...
cs: Ověřuji indexy zpráv…

en: Connection lost. Reconnect to POP server?
cs: Spojení ztraceno. Navázat znovu spojení s POP serverem.

en: Can't write header to temporary file
cs: Nelze zapsat hlavičku do dočasného souboru

en: %d message has been lost. Try reopening the mailbox. | %d messages have been lost. Try reopening the mailbox.
cs[0]: %d zpráva byla ztracena. Zkuste schránku znovu otevřít.
cs[1]: %d zprávy byly ztraceny. Zkuste schránku znovu otevřít.
cs[2]: %d zpráv bylo ztraceno. Zkuste schránku znovu otevřít.

en: POP host is not defined
cs: POP server není definován

en: %s is an invalid POP path
cs: %s je neplatná POP cesta

en: No new mail in POP mailbox
cs: Ve schránce na POP serveru nejsou nové zprávy

en: Delete messages from server?
cs: Odstranit zprávy ze serveru?

en: Reading new messages (%d byte)... | Reading new messages (%d bytes)...
cs[0]: Načítám nové zprávy (%d bajt)…
cs[1]: Načítám nové zprávy (%d bajty)…
cs[2]: Načítám nové zprávy (%d bajtů)…

en: Error while writing mailbox
cs: Chyba při zápisu do schránky

note: L10N: The plural is picked by the second numerical argument, i.e. the %d right before 'messages', i.e. the total number of messages.
en: %s [%d of %d message read] | %s [%d of %d messages read]
cs[0]: %s [počet přečtených zpráv: %d/%d]
cs[1]: %s [počet přečtených zpráv: %d/%d]
cs[2]: %s [počet přečtených zpráv: %d/%d]

en: Fetching list of messages...
cs: Stahuji seznam zpráv…

en: Marking messages deleted...
cs: Označuji zprávy ke smazání…

en: Can't write message to temporary file
cs: Nelze zapsat zprávu do dočasného souboru

en: Postponed Messages
cs: Odložené zprávy

en: Illegal S/MIME header
cs: Nekorektní S/MIME hlavička

en: Illegal crypto header
cs: Nekorektní šifrovací hlavička

en: Decrypting message...
cs: Dešifruji zprávu…

en: Could not decrypt postponed message
cs: Nelze rozšifrovat odloženou zprávu

en: No postponed messages
cs: Žádné zprávy nejsou odloženy

note: L10N: Progress bar: `%s` loading text, `%zu` item count, `%d` percentage, `%%` is the percent symbol. `%d` and `%%` may be reordered, or space inserted, if you wish.
en: %s %zu (%d%%)
cs: %s %zu (%d %%)

note: L10N: Progress bar: `%s` loading text, `%s/%s` position/size, `%d` is the number, `%%` is the percent symbol. `%d` and `%%` may be reordered, or space inserted, if you wish.
en: %s %s/%s (%d%%)
cs: %s %s/%s (%d %%)

note: L10N: Progress bar: `%s` loading text, `%zu/%zu` position/size, `%d` is the number, `%%` is the percent symbol. `%d` and `%%` may be reordered, or space inserted, if you wish.
en: %s %zu/%zu (%d%%)
cs: %s %zu/%zu (%d %%)

en: yes
cs: ano

en: no
cs: ne

en: You may only bounce message/rfc822 parts
cs: Přeposílat v nezměněné podobě lze pouze části typu „message/rfc822“

en: Error bouncing message | Error bouncing messages
cs[0]: Chyba při přeposílání zprávy
cs[1]: Chyba při přeposílání zpráv
cs[2]: Chyba při přeposílání zpráv

en: Can't open temporary file %s
cs: Dočasný soubor %s nelze otevřít

en: Forward as attachments?
cs: Přeposlat jako přílohy?

en: Can't decode all tagged attachments.  MIME-forward the others?
cs: Všechny označené přílohy nelze dekódovat. Přeposlat je v MIME formátu?

en: Forward MIME encapsulated?
cs: Přeposlat zprávu zapouzdřenou do MIME formátu?

en: Can't create %s
cs: Soubor %s nelze vytvořit

en: Can't find any tagged messages
cs: Žádná zpráva není označena

en: No mailing lists found
cs: Žádné poštovní konference nebyly nalezeny

en: Can't decode all tagged attachments.  MIME-encapsulate the others?
cs: Všechny označené přílohy nelze dekódovat. Zapouzdřit je do MIME formátu?

note: L10N: You will see this error message if you invoke <compose-to-sender> when you are on a normal attachment.
en: You may only compose to sender with message/rfc822 parts
cs: Přeposílat v nezměněné podobě lze pouze části typu „message/rfc822“

en: Error: score: invalid number
cs: Chyba: skóre: neplatné číslo

en: No boundary parameter found [report this error]
cs: Nebyl nalezen parametr „boundary“ [ohlaste tuto chybu]

en: %s no longer exists
cs: %s již neexistuje

note: L10N: This applies to the "$sendmail" and "$inews" config variables.
en: Option %s must not contain shell metacharacters: %c
cs: Volba %s nesmí obsahovat metaznaky shellu: %c

en: No subject, abort?
cs: Věc není specifikována, zrušit?

en: No subject, aborting
cs: Věc není specifikována, zrušeno

note: L10N: This is the prompt for $forward_attachments. When inline forwarding ($mime_forward answered "no"), this prompts whether to add non-decodable attachments from the original email. Text/plain parts and the like will already be included in the message contents, but other attachment, such as PDF fi
en: Forward attachments?
cs: Přeposlat jako přílohy?

note: L10N: Asks whether the user respects the reply-to header. If she says no, neomutt will reply to the from header's address instead.
en: Reply to %s%s?
cs: Odepsat %s%s?

en: Follow-up to %s%s?
cs: Odepsat %s%s?

en: Include message in reply?
cs: Vložit zprávu do odpovědi?

en: Including quoted message...
cs: Vkládám citovanou zprávu…

en: Could not include all requested messages
cs: Všechny požadované zprávy nelze vložit

en: Forward as attachment?
cs: Přeposlat jako přílohu?

en: Preparing forwarded message...
cs: Připravuji přeposílanou zprávu…

en: Warning: Fcc to an IMAP mailbox is not supported in batch mode
cs: Pozor: Kopie do souboru v IMAP složce nelze provést v dávkovém režimu

note: L10N: Printed after the "Fcc to an IMAP mailbox is not supported" message. To make it clearer that the message doesn't mean NeoMutt is aborting sending the mail too. %s is the full mailbox URL, including imap(s)://
en: Skipping Fcc to %s
cs: Vynechat uložení do souboru: %s

en: Save attachments in Fcc?
cs: Uložit do přílohy jako soubory?

note: L10N: Called when saving to $record or Fcc failed after sending. (r)etry tries the same mailbox again. alternate (m)ailbox prompts for a different mailbox to try. (s)kip aborts saving.
en: Fcc failed. (r)etry, alternate (m)ailbox, or (s)kip?
cs: Kopie do souboru selhala. Zkusit (z)novu, (d)alší schránka nebo pře(s)kočit?

note: L10N: These correspond to the "Fcc failed" multi-choice prompt (r)etry, alternate (m)ailbox, or (s)kip. Any similarity to famous leaders of the FSF is coincidental.
en: rms
cs: zds

note: L10N: This is the prompt to enter an "alternate (m)ailbox" when the initial Fcc fails.
en: Fcc mailbox
cs: Soubor pro uložení schránky

en: Can't postpone.  $postponed is unset
cs: Nelze odložit.  $postponed není nastaveno

en: Error encrypting message. Check your crypt settings.
cs: Chyba při rozšifrovávání zprávy. Zkontrolujte své nastavení šífrování.

en: Message contains text matching "$abort_noattach_regex". Not sending.
cs: Zpráva obsahuje text odpovídající „$abort_noattach_regex“. Neodesílám.

en: No attachments, cancel sending?
cs: Žádné přílohy, zrušit odeslání?

en: Recall postponed message?
cs: Vrátit se k odloženým zprávám?

en: Refusing to send an empty email
cs: Odmítám poslat prázdnou zprávu

en: Try: echo | neomutt -s 'subject' user@example.com
cs: Zkuste: echo | neomutt -s 'subject' user@example.com

en: Edit forwarded message?
cs: Upravit přeposílanou zprávu?

en: Abort unmodified message?
cs: Zahodit nezměněnou zprávu?

en: Aborted unmodified message
cs: Nezměněná zpráva byla zahozena

en: No crypto backend configured.  Disabling message security setting.
cs: Není nakonfigurováno s podporou šifrování. Vypínám nastavení bezpečnosti.

en: Article not posted
cs: Článek nebyl publikován

en: Message postponed
cs: Zpráva byla odložena

en: No subject, abort sending?
cs: Žádná věc, zrušit odeslání?

en: No subject specified
cs: Věc nebyla zadána

en: No newsgroup specified
cs: Nezadány žádné diskusní skupiny

en: Sending message...
cs: Posílám zprávu…

en: Could not send the message
cs: Zprávu nelze odeslat

en: Sending in background
cs: Zasílám na pozadí

en: Article posted
cs: Článek publikován

en: Mail sent
cs: Zpráva odeslána

en: No recipient specified
cs: Není zadán žádný příjemce

en: No List-Subscribe header found
cs: Nenalezena hlavička List-Subscribe

en: No List-Unsubscribe header found
cs: Nenalezena hlavička List-Unsubscribe

en: Could not find any mime.types file
cs: Nemohu nalézt žádný mime.types soubor

en: Could not open %s
cs: %s nelze otevřít

en: Bad IDN %s while preparing resent-from
cs: Chybné IDN %s při generování „resent-from“ (odesláno z)

en: $sendmail must be set in order to send mail
cs: Aby bylo možné odesílat e-maily, je třeba nastavit $sendmail

en: Error sending message, child exited %d (%s)
cs: Chyba při zasílání zprávy, potomek ukončen %d (%s)

en: Output of the delivery process
cs: Výstup doručovacího programu

en: SMTP session failed: %s
cs: SMTP relace selhala: %s

en: SMTP session failed: unable to open %s
cs: SMTP relace selhala: nelze otevřít %s

en: Invalid SMTP URL: %s
cs: Neplatné SMTP URL: %s

en: SMTP server does not support authentication
cs: SMTP server nepodporuje autentizaci

en: No from address given
cs: Adresa odesílatele nezadána

en: SMTP session failed: read error
cs: SMTP relace selhala: chyba při čtení

en: SMTP session failed: write error
cs: SMTP relace selhala: chyba při zápisu

en: Invalid server response
cs: Neplatná odpověď serveru

en: Could not find sorting function [report this bug]
cs: Řadící funkci nelze nalézt [ohlaste tuto chybu]

en: Sorting mailbox...
cs: Řadím schránku…

en: (no mailbox)
cs: (žádná schránka)

note: L10N: Status bar, percentage of way through index. `%d` is the number, `%%` is the percent symbol. They may be reordered, or space inserted, if you wish.
en: %d%%
cs: %d %%

en: Many others not mentioned here contributed code, fixes,
    and suggestions.
cs: Mnoho dalších zde nezmíněných přispělo kódem, opravami a nápady.

en:     This program is free software; you can redistribute it and/or modify
        it under the terms of the GNU General Public License as published by
        the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
        (at your option) any later version.
    
        This program is distributed in the hope that it will be useful,
        but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
        MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
        GNU General Public License for more details.
    
        You should have received a copy of the GNU General Public License
        along with this program; if not, write to the Free Software
        Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301, USA.
cs:     Tento program je volné programové vybavení; můžete jej šířit a/nebo
        měnit, pokud dodržíte podmínky GNU General Public License (GPL) vydané
        Free Software Foundation a to buď ve verzi 2 nebo (dle vaší volby)
        libovolné novější.
    
        Program je šířen v naději, že bude užitečný, ale BEZ JAKÉKOLIV
        ZÁRUKY a to ani záruky OBCHODOVATELNOSTI nebo VHODNOSTI PRO
        JAKÝKOLIV ÚČEL. Více informací najdete v GNU GPL.
    
        S tímto programem byste měli obdržet kopii GNU GPL. Pokud se tak
        nestalo, obraťte se na Free Software Foundation, Inc.,
        51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: To learn more about NeoMutt, visit: https://neomutt.org
    If you find a bug in NeoMutt, please raise an issue at:
        https://github.com/neomutt/neomutt/issues
    or send an email to: <neomutt-devel@neomutt.org>
cs: Pokud se chcete dozvědět více, navštivte: https://neomutt.org/
    Když najdete bug v Neomuttu, založte prosím problém na:
        https://github.com/neomutt/neomutt/issues
    nebo jej zašlete na e-mail: <neomutt-devel@neomutt.org>

en: Copyright (C) 1996-2022 Michael R. Elkins and others.
    NeoMutt comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY; for details type 'neomutt -vv'.
    NeoMutt is free software, and you are welcome to redistribute it
    under certain conditions; type 'neomutt -vv' for details.
cs: Copyright © 1996-2022 Michael R. Elkins a další.
    NeoMutt je rozšiřován BEZ JAKÉKOLI ZÁRUKY; podrobnosti získáte příkazem
    „neomutt -vv“.
    NeoMutt je volné programové vybavení. Rozšiřování tohoto programu je vítáno,
    musíte ovšem dodržet určitá pravidla; další informace získáte příkazem
    „neomutt -vv“.

en: Default options:
cs: Výchozí volby:

en: Compile options:
cs: Přeloženo s volbami:

en: Devel options:
cs: Volby pro vývoj:
