neomutt-2023-11-03 - en to el translation catalogue (999 entries)

note: L10N: prompt to add a new alias
en: Alias as:
el: Ψευδώνυμο:

en: You already have an alias defined with that name
el: Έχετε ήδη ψευδώνυμο για αυτό το όνομα

en: Warning: This alias name may not work.  Fix it?
el: Προειδοποίηση: Aυτό το ψευδώνυμο ίσως να μην δουλεύει. Διόρθωση;

en: Address:
el: Διεύθυνση:

en: Bad IDN: '%s'
el: Λανθασμένη διεθνής διεύθυνση IDN: '%s'

en: Personal name:
el: Προσωπικό όνομα:

en: Comment:
el: Σχόλιο:

en: Accept?
el: Αποδοχή;

en: Save to file:
el: Αποθήκευση στο αρχείο:

en: Error reading alias file
el: Σφάλμα κατά την εμφάνιση αρχείου ψευδωνύμων

en: Trouble adding alias
el: Σφάλμα κατά την εμφάνιση ψευδωνύμου

en: Alias added
el: Το ψευδώνυμο προστέθηκε

en: alias: no address
el: Ψευδώνυμο: καμία διεύθυνση

en: Warning: Bad address '%s' in alias '%s'
el: Προειδοποίηση: Λανθασμένη διεθνής διεύθυνση IDN '%s' στο ψευδώνυμο '%s'

en: Warning: Bad IDN '%s' in alias '%s'
el: Προειδοποίηση: Λανθασμένη διεθνής διεύθυνση IDN '%s' στο ψευδώνυμο '%s'

en: Exit
el: Έξοδος

en: Del
el: Διαγραφή

en: Undel
el: Επαναφορά

en: Sort
el: Ταξινόμηση

en: Rev-Sort
el: Αντίστροφη ταξινόμηση

en: Select
el: Επιλέξτε

en: Help
el: Βοήθεια

en: You have no aliases
el: Δεν έχετε κανένα ψευδώνυμο

en: Aliases
el: Ψευδώνυμα

en: Mail
el: Ταχυδρομείο

en: New Query
el: Νέα Ερώτηση

en: Make Alias
el: Δημιουργία Ψευδώνυμου

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Waiting for response...
el: Αναμονή απάντησης...

en: Query
el: Ερώτηση

en: Query command not defined
el: Η εντολή ερωτήσεως δεν ορίστηκε

en: Query:
el: Ερώτηση:

note: L10N: The highlighted letters must match the "Sort" options
en: Rev-Sort (a)lias, a(d)dress or (u)nsorted?
el: Αντίστροφη ταξινόμηση (a)ψευδόνυμου, (d)διεύθυνσης ή (u)μη-ταξινομημένου

note: L10N: The highlighted letters must match the "Rev-Sort" options
en: Sort (a)lias, a(d)dress or (u)nsorted?
el: Ταξινόμηση (a)ψευδόνυμου, (d)διεύθυνσης ή (u)μη-ταξινομημένου

note: L10N: ask for a limit to apply
en: Limit: %s
el: Όριο: %s

en: Current attachments settings:
el: Τρέχουσες ρυθμίσεις συνημμένου:

en: Save
el: Αποθήκ

en: Pipe
el: Διοχέτευση

en: Print
el: Εκτύπωση

en: Attachments
el: Προσαρτήσεις

en: Not available in this menu
el: Δεν είναι διαθέσιμο σε αυτό το μενού

en: Function not permitted in attach-message mode
el: Η λειτουργία απαγορεύεται στην κατάσταση προσάρτηση-μηνύματος

en: Mailbox is read-only
el: Το γραμματοκιβώτιο είναι μόνο για ανάγνωση

en: There are no subparts to show
el: Δεν υπάρχουν επιμέρους τμήματα για να εμφανιστούν.

en: Can't delete attachment from POP server
el: Αδυναμία διαγραφής προσάρτησης από τον εξυπηρετητή POP

en: Deletion of attachments from encrypted messages is unsupported
el: Η διαγραφή προσαρτήσεων από κρυπτογραφημένα μηνύματα δεν υποστηρίζεται

en: Only deletion of multipart attachments is supported
el: Μόνο η διαγραφή πολυμερών προσαρτήσεων υποστηρίζεται

en: Can't match 'nametemplate', continue?
el: Αδυναμία ταιριάσματος του 'nametemplate', συνέχεια;

en: Mailcap compose entry requires %%s
el: Η καταχώρηση στοιχείων του mailcap χρειάζεται το %%s

en: Error running "%s"
el: Σφάλμα κατά την εκτέλεση του "%s"

en: Failure to open file to parse headers
el: Αποτυχία κατά το άνοιγμα αρχείου για την ανάλυση των επικεφαλίδων

en: Failure to open file to strip headers
el: Αποτυχία κατά το άνοιγμα αρχείου για την απογύμνωση των επικεφαλίδων

en: Failure to rename file
el: Αποτυχία μετονομασίας αρχείου

en: No mailcap compose entry for %s, creating empty file
el: Καμμία καταχώρηση mailcap για το %s, δημιουργία κενού αρχείου

en: Mailcap Edit entry requires %%s
el: Η καταχώρηση mailcap Edit χρειάζεται το %%s

en: No mailcap edit entry for %s
el: Δεν υπάρχει καταχώρηση mailcap για επεξεργασία κειμένου για το %s

en: No matching mailcap entry found.  Viewing as text.
el: Δεν βρέθηκε όμοια καταχώρηση Mailcap. Απεικόνιση ως κείμενο.

en: MIME type not defined.  Can't view attachment.
el: Ο τύπος MIME δεν έχει οριστεί. Αδυναμία εμφάνισης προσαρτήσεως.

en: Can't create filter
el: Αδυναμία δημιουργίας φίλτρου

en: Write fault
el: Σφάλμα εγγραφής

en: I don't know how to print that
el: Δεν γνωρίζω πώς να το τυπώσω αυτό

en: Saving...
el: Αποθήκευση...

en: WARNING!  You are about to overwrite %s, continue?
el: ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ! Πρόκειται να γράψεις πάνω από το %s, συνέχεια;

en: Attachment filtered
el: Η προσάρτηση έχει φιλτραριστεί

en: Filter through:
el: Φιλτράρισμα μέσω:

en: Pipe to:
el: Διοχέτευση στο:

en: Print attachment?
el: Εκτύπωση προσαρτήσεων;

en: Can't decrypt encrypted message
el: Αδυναμία αποκρυπτογράφησης του κρυπτογραφημένου μηνύματος

note: L10N: s is a directory.  NeoMutt is looking for a directory it needs for some reason (e.g. autocrypt, header cache, bcache), but it doesn't exist.  The prompt is asking whether to create the directory
en: %s does not exist. Create it?
el: Το %s δεν υπάρχει. Δημιουργία;

note: L10N: mkdir() on the directory %s failed.  The second %s is the error message returned by libc
en: Can't create %s: %s
el: Αδυναμία δημιουργίας του %s: %s

note: L10N: The first time NeoMutt is started with $autocrypt set, it will create $autocrypt_dir and then prompt to create an autocrypt account with this message.
en: Create an initial autocrypt account?
el: Δημιουργία λογαριασμού autocrypt;

note: L10N: Autocrypt is asking for the email address to use for the autocrypt account.  This will generate a key and add a record to the database for use in autocrypt operations.
en: Autocrypt account address:
el: Διεύθυνση λογαριασμού autocrypt:

note: L10N: Autocrypt prompts for an account email address, and requires a single address.  This is shown if they entered something invalid, nothing, or more than one address for some reason.
en: Please enter a single email address
el: Παρακαλώ εισάγετε μόνο μία διεύθυνση email

note: L10N: When creating an autocrypt account, this message will be displayed if there is already an account in the database with the email address they just entered.
en: That email address already has an autocrypt account
el: Αυτή η διεύθυνση email έχει ήδη έναν λογαριασμό autocrypt

note: L10N: Autocrypt has a setting "prefer-encrypt". When the recommendation algorithm returns "available" and BOTH sender and recipient choose "prefer-encrypt", encryption will be automatically enabled. Otherwise the UI will show encryption is "available" but the user will be required to enable encrypti
en: Prefer encryption?
el: Προτίμηση κρυπτογράφησης;

note: L10N: Message displayed after an autocrypt account is successfully created.
en: Autocrypt account creation succeeded
el: Ο λογαριασμός autocrypt δημιουργήθηκε με επιτυχία

note: L10N: Error message displayed if creating an autocrypt account failed or was aborted by the user.
en: Autocrypt account creation aborted
el: Η δημιουργία λογαριασμού autocrypt αναστάλθηκε

note: L10N: Error displayed if the user tries to force sending an Autocrypt email when the engine is not available.
en: Autocrypt is not available
el: Το autocrypt δεν είναι διαθέσιμο

note: L10N: Error displayed if the user tries to force sending an Autocrypt email when the account does not exist or is not enabled. %s is the From email address used to look up the Autocrypt account.
en: Autocrypt is not enabled for %s
el: Το autocrypt δεν είναι ενεργοποιημένο για το %s

note: L10N: s is an email address.  Autocrypt is scanning for the keyids to use to encrypt, but it can't find a valid keyid for this address. The message is printed and they are returned to the compose menu.
en: No (valid) autocrypt key found for %s
el: Δεν βρέθηκαν (έγκυρα) κλειδιά autocrypt για το %s

note: L10N: The first time autocrypt is enabled, NeoMutt will ask to scan through one or more mailboxes for Autocrypt: headers.  Those headers are then captured in the database as peer records and used for encryption. If this is answered yes, they will be prompted for a mailbox.
en: Scan a mailbox for autocrypt headers?
el: Σάρωση ενός γραμματοκιβωτίου για κεφαλίδες autocrypt;

note: L10N: The prompt for a mailbox to scan for Autocrypt: headers
en: Scan mailbox
el: Σάρωση γραμματοκιβωτίου

note: L10N: This is the second prompt to see if the user would like to scan more than one mailbox for Autocrypt headers. I'm purposely being extra verbose; asking first then prompting for a mailbox.  This is because this is a one-time operation and I don't want them to accidentally ctrl-g and abort it.
en: Scan another mailbox for autocrypt headers?
el: Σάρωση άλλου ενός γραμματοκιβωτίου για κεφαλίδες autocrypt;

note: L10N: s is the path to the database. For some reason sqlite3 failed to open that database file. L10N: Error message if autocrypt couldn't open the SQLite database for some reason.  The %s is the full path of the database file.
en: Unable to open autocrypt database %s
el: Αδυναμία ανοίγματος της βάσης δεδομένων autocrypt %s

note: L10N: Autocrypt Account Menu Help line: create new account
en: Create
el: Δημιουργία

note: L10N: Autocrypt Account Menu Help line: delete account
en: Delete
el: Διαγραφή

note: L10N: Autocrypt Account menu. flag that an account has prefer-encrypt set
en: prefer encrypt
el: προτίμηση κρυπτογράφησης

note: L10N: Autocrypt Account menu. flag that an account has prefer-encrypt unset; thus encryption will need to be manually enabled.
en: manual encrypt
el: Χειρωνατική κρυπτογράφηση

note: L10N: Autocrypt Account menu. flag that an account is enabled/active
en: active
el: ενεργός

note: L10N: Autocrypt Account menu. flag that an account is disabled/inactive
en: inactive
el: ανενεργός

note: L10N: Autocrypt Account Management Menu title
en: Autocrypt Accounts
el: Λογιαριασμοί autocrypt

note: L10N: This error message is displayed if a database update of an account record fails for some odd reason.
en: Error updating account record
el: Σφάλμα κατά την ανανέωση του καταλόγου λογαριασμών

note: L10N: Confirmation message when deleting an autocrypt account
en: Really delete account "%s"?
el: Διαγραφή του λογαριασμού "%s";

en: error creating GPGME context: %s
el: σφάλμα κατά την δημιουργία περιεχομένου GPGME: %s

note: L10N: Message displayed just before a GPG key is generated for a created autocrypt account.
en: Generating autocrypt key...
el: Δημιουργία κλειδιού autocrypt...

note: L10N: GPGME was unable to generate a key for some reason. %s is the error message returned by GPGME.
en: Error creating autocrypt key: %s
el: Σφάλμα κατά την δημιουργία κλειδιού autocrypt: %s

note: L10N: After selecting a key for an autocrypt account, this is displayed if the key was revoked/expired/disabled/invalid or can't be used for both signing and encryption. %s is the key fingerprint.
en: The key %s is not usable for autocrypt
el: Το κλειδί %s δεν ταιριάζει στο autocrypt

note: L10N: During autocrypt account creation, this prompt asks the user whether they want to create a new GPG key for the account, or select an existing account from the keyring.
en: (c)reate new, or (s)elect existing GPG key?
el: (c)δημιουργία νέου, ή (s)επιλογή υπάρχοντος GPG κλειδιού;

note: L10N: During autocrypt account creation, if selecting an existing key fails for some reason, we prompt to see if they want to create a key instead.
en: Create a new GPG key for this account, instead?
el: Δημιουργία νέου GPG κλειδιού για αυτόν τον λογαριασμό;

note: L10N: The autocrypt database keeps track of schema version numbers. This error occurs if the version number is too high. Presumably because this is an old version of NeoMutt and the database was upgraded by a future version.
en: Autocrypt database version is too new
el: Η βάση δεδομένων autocrypt είναι πολύ νέα

en: Cache disabled, $message_cache_dir isn't a directory: %s
el: Η cache είναι απενεργοποιημένη, το $message_cache_dir δεν είναι κατάλογος: %s

en: Message cache isn't a directory: %s
el: Το μήνυμα cache δεν είναι κατάλογος: %s

en: Chdir
el: Αλλαγή καταλόγου

en: Goto
el: Πάνε σε

en: Mask
el: Μάσκα

en: List
el: Λίστα

en: Subscribe
el: Εγγραφή

en: Unsubscribe
el: Απεγγραφή

en: %s is not a directory
el: Το %s δεν είναι κατάλογος

en: Subscribed newsgroups
el: Εγγεγραμένες ομάδεων ειδήσεων

en: Newsgroups on server [%s]
el: Ομάδες ειδήσεων στον server [%s]

en: Mailboxes [%d]
el: Γραμματοκιβώτια [%d]

en: Subscribed [%s], File mask: %s
el: Εγγεγραμμένα [%s], Μάσκα αρχείου: %s

en: Directory [%s], File mask: %s
el: Κατάλογος [%s], Μάσκα αρχείου: %s

en: Can't attach a directory
el: Αδυναμία προσάρτησης ενός κατάλογου

en: New file name:
el: Νέο όνομα αρχείου:

en: No newsgroups match the mask
el: Καμία ομάδα ειδήσεων δεν ταιριάζει με τη μάσκα

en: No files match the file mask
el: Κανένα αρχείο δεν ταιριάζει με τη μάσκα αρχείου

en: Can't view a directory
el: Αδυναμία ανάγνωσης ενός κατάλογου

en: Error trying to view file
el: Σφάλμα κατά την εμφάνιση αρχείου

en: Chdir to:
el: Αλλαγή καταλόγου σε:

en: Error scanning directory
el: Σφάλμα κατά τη σάρωση του καταλόγου

en: Create is only supported for IMAP mailboxes
el: Η δημιουργία υποστηρίζεται μόνο για τα γραμματοκιβώτια IMAP

en: Delete is only supported for IMAP mailboxes
el: Η διαγραφή υποστηρίζεται μόνο για τα γραμματοκιβώτια IMAP

en: Can't delete currently selected mailbox
el: Δεν είναι δυνατή η διαγραφή του επιλεγμένου γραμματοκιβωτίου

en: Really delete mailbox "%s"?
el: Διαγραφή του γραμματοκιβωτίου "%s";

en: Mailbox not deleted
el: Το γραμματοκιβώτιο δεν διαγράφηκε

en: Mailbox deletion failed
el: Η εύρεση γραμματοκιβωτίου απέτυχε

en: Mailbox deleted
el: Το γραμματοκιβώτιο διαγράφηκε

en: File Mask:
el: Μάσκα αρχείου:

en: Rename is only supported for IMAP mailboxes
el: Η μετονομασία υποστηρίζεται μόνο για τα γραμματοκιβώτια IMAP

note: L10N: The highlighted letters must match the "Sort" options
en: Reverse sort by (d)ate, (a)lpha, si(z)e, d(e)scription, (c)ount, ne(w) count, or do(n)'t sort?
el: Αντίστροφη ταξινόμηση κατά (d)ημερομηνία, (a)αλφαβητικά, (z)μέγεθος, (e)περιγραφή, (c)αριθμό, (w)νέο, ή (n)άκυρο;

note: L10N: The highlighted letters must match the "Reverse Sort" options
en: Sort by (d)ate, (a)lpha, si(z)e, d(e)scription, (c)ount, ne(w) count, or do(n)'t sort?
el: Ταξινόμηση κατά (d)ημερομηνία, (a)αλφαβητικά, (z)μέγεθος, (e)περιγραφή, (c)αριθμό, (w)νέο, ή (n)άκυρο;

en: Subscribe pattern:
el: Μοτίβο εγγραφής:

en: Unsubscribe pattern:
el: Μοτίβο απεγγραφής:

en: %s: no such object
el: %s: δεν υπάρχει τέτοιο αντικείμενο

en: %s: too few arguments
el: %s: πολύ λίγα ορίσματα

en: %s: color not supported by term
el: %s: το τερματικό δεν υποστηρίζει αυτό το χρώμα

en: %s: too many arguments
el: %s: πάρα πολλά ορίσματα

en: %s: invalid number: %s
el: %s: μη έγκυρος αριθμός: %s

note: L10N: '%s' is the file name of the temporary file
en: Could not create temporary file %s
el: Αδυναμία δημιουργίας προσωρινού αρχείου %s

en: %s: no such color
el: %s: δεν υπάρχει τέτοιο χρώμα

en: %s: no such attribute
el: %s: δεν υπάρχει τέτοια ιδιότητα

en: Maximum quoting level is %d
el: Το μέγιστο επίπεδο παράθεσης είναι %d

en: -group: no group name
el: -ομάδα: δεν υπάρχει όνομα ομάδας

en: out of arguments
el: εκτός ορισμάτων

en: Error: Can't build path of '%s'
el: Σφάλμα: Δεν είναι δυνατή η δημιουργία διαδρομής στο '%s'

en: Error: Cyclic sourcing of configuration file '%s'
el: Σφάλμα: Κυκλική αναφορά του αρχείου ρυθμίσεων '%s'

en: source: errors in %s
el: source: λάθη στο %s

en: source: reading aborted due to too many errors in %s
el: source: αναστολή ανάγνωσης λόγω πολλών σφαλμάτων στο %s

en: source: %d warning in %s | source: %d warnings in %s
el[0]: source: %d προειδοποίηση στο %s
el[1]: source: %d προειδοποιήσεις στο %s

en: %sgroup: missing -rx or -addr
el: %sgroup: λείπουν -rx ή -addr

en: %sgroup: warning: bad IDN '%s'
el: %sgroup: λανθασμένη διεθνής διεύθυνση IDN '%s'

en: Error: %s
el: Σφάλμα: %s

en: invalid header field
el: μη έγκυρο πεδίο κεφαλίδας

en: Can't query a variable with the '%s' command
el: Δεν μπορεί να γίνει εξέταση μίας μεταβλητής με την εντολή '%s'

en: Can't use a prefix when querying a variable
el: Δεν γίνεται να χρησιμοποιηθεί πρόθεμα κατά την εξέταση μίας μεταβλητής

en: %s is unset
el: Το %s δεν έχει οριστεί

en: source: error at %s
el: source: σφάλμα στο %s

en: source: file %s could not be sourced
el: source: το αρχείο %s δεν μπόρεσε να συμπεριληθφει

en: Subscribed to %s
el: Έγινε εγγραφή στο %s

en: Could not subscribe to %s
el: Δεν μπόρεσε να γίνει εγγραφή στο %s

en: No folder specified
el: Δεν ορίστηκε φάκελος

en: Unsubscribed from %s
el: Απεγγραφή από %s

en: Could not unsubscribe from %s
el: Δεν μπόρεσε να γίνει απεγγραφή από %s

en: Can't append without an append-hook or close-hook : %s
el: Δεν μπορεί να γίνει προσάρτηση χωρίς append-hook ή close-hook : %s

en: Unable to lock mailbox
el: Αδυναμία κλειδώματος του γραμματοκιβωτίου

en: Decompressing %s
el: Αποσυμπίεση %s

en: Can't identify the contents of the compressed file
el: Δεν μπορεί να γίνει ταυτοποίηση των περιεχομένων του συμπιεσμένου αρχείου

en: Can't find mailbox ops for mailbox type %d
el: Δεν μπορεί να γίνει εύρεση των ρυθμίσεων του γραμματοκιβωτίου για τον τύπο γραμματοκιβωτίου %d

en: Compress command failed: %s
el: Αποτυχία εντολής συμπίεσης: %s

en: Unsupported mailbox type for appending
el: Μη υποστηριζόμενος τύπος γραμματοκιβωτίου για προσάρτηση

en: Can't sync a compressed file without a close-hook
el: Δεν μπορεί να γίνει συγχρονισμός ενός συμπιεσμένου αρχείου χωρίς ένα close-hook

en: Compressing %s
el: Συμπίεση %s

en: Compressed-appending to %s...
el: Συμπίεση-προσάρτηση στο %s

en: Error. Preserving temporary file: %s
el: Σφάλμα. Διατήρηση προσωρινού αρχείου: %s

en: Send
el: Αποστολή

en: Abort
el: Ακύρωση

note: L10N: compose menu help line entry
en: To
el: Σε

note: L10N: compose menu help line entry
en: CC
el: Κοινοποίηση σε

note: L10N: compose menu help line entry
en: Subj
el: Θέμα

en: Attach file
el: Σύναψη αρχείου

en: Descrip
el: Περιγραφή

en: Newsgroups
el: Ομάδες νέων

en: -- Attachments
el: -- Συνημμένα

en: There are no attachments
el: Δεν υπάρχουν συνημμένα

note: L10N: This message is displayed in the compose menu when an attachment doesn't stat.  %d is the attachment number and %s is the attachment filename.  The filename is located last to avoid a long path hiding the error message.
en: Attachment #%d no longer exists: %s
el: Το συνημμένο #%d δεν υπάρχει πια: %s

note: L10N: This message is displayed in the compose menu when an attachment is modified behind the scenes.  %d is the attachment number and %s is the attachment filename.  The filename is located last to avoid a long path hiding the prompt question.
en: Attachment #%d modified. Update encoding for %s?
el: Το συνημμένο #%d έχει τροποποιηθεί. Ανανέωση κωδικοποίησης για %s;

en: You may not delete the only attachment
el: Δεν μπορείτε να διαγράψετε το μοναδικό συνημμένο

en: Attaching selected file... | Attaching selected files...
el[0]: Σύναψη επιλεγμένου αρχείου...
el[1]: Σύναψη επιλεγμένων αρχείων...

en: Unable to attach %s
el: Αδυναμία σύναψης του %s

en: Open mailbox to attach message from
el: Άνοιγμα γραμματοκιβωτίου για σύναψη μηνύματος από

en: Open newsgroup to attach message from
el: Άνοιγμα ομάδας νέων για σύναψη μηνύματος από

en: Unable to open mailbox %s
el: Αδυναμία ανοίγματος του γραμματοκιβωτίου %s

en: No messages in that folder
el: Δεν υπάρχουν μηνύματα σε αυτό το φάκελο

en: Tag the messages you want to attach
el: Σημειώστε τα μηνύματα που θέλετε να συνάψετε

en: Unable to attach
el: Αδυναμία συνάψης

en: Invalid encoding
el: Μη έγκυρη κωδικοποίηση

en: Empty 'Content-Language'
el: Άδειο 'Content-Language'

en: Grouping 'alternatives' requires at least 2 tagged messages
el: Η ομαδοποίηση των 'alternatives' χρειάζεται τουλάχιστον 2 σημειωμένα μηνύματα

en: Grouping 'multilingual' requires at least 2 tagged messages
el: Η ομαδοποίηση των 'multilingual' χρειάζεται τουλάχιστον 2 σημειωμένα μηνύματα

en: Not all parts have 'Content-Language' set, continue?
el: Δεν έχουνε όλα τα μέρη σετ 'Content-Language', συνέχεια;

en: Not sending this message
el: Δεν γίνεται αποστολή αυτού του μηνύματος

en: Attachment is already at bottom
el: Το συνημμένο είναι τελευταίο

en: Attachment is already at top
el: Το συνημμένο είναι ήδη πρώτο

en: New file:
el: Νέο αρχείο:

en: Content-Type is of the form base/sub
el: Το Content-Type είναι της μορφής base/sub

en: Unknown Content-Type %s
el: Άγνωστο Content-Type %s

en: Can't create file %s
el: Αδυναμία δημιουργίας αρχείου %s

en: Send attachment with name:
el: Αποστολή συνημμένου με όνομα:

en: Recoding only affects text attachments
el: Η επανακωδικοποίηση επηρεάζει μόνο τα συνημμένα κειμένου

en: The current attachment won't be converted
el: Η τρέχουσα σύναψη δεν θα μετατραπεί

en: The current attachment will be converted
el: Η τρέχουσα σύναψη θα μετατραπεί

en: Bad IDN in '%s': '%s'
el: Λανθασμένη διεθνής διεύθυνση IDN στο '%s': '%s'

en: Rename to:
el: Μετονομασία σε:

note: L10N: "stat" is a system call. Do "man 2 stat" for more information.
en: Can't stat %s: %s
el: Αδυναμία λήψης της κατάστασης του %s: %s

en: Save a copy of this message?
el: Αποθήκευση αντιγράφου του μηνύματος;

en: Write message to mailbox
el: Εγγραφή του μηνύματος στο γραμματοκιβώτιο

en: Writing message to %s ...
el: Εγγραφή μηνύματος στο %s ...

en: Message written
el: Το μήνυμα γράφτηκε

en: Save (postpone) draft message?
el: Αποθήκευση (αναβολλή) πρόχειρου μηνύματος;

en: Invalid boolean value: %s
el: Μη έγκυρη boolean τιμή: %s

en: Invalid boolean value: %ld
el: Μη έγκυρη boolean τιμή: %ld

en: 'charset' must contain exactly one character set name
el: Το 'charset' πρέπει να περιέχει ακριβώς ένα όνομα σετ χαρακτήρων

en: Invalid value for option %s: %s
el: Μη έγκυρη τιμή για επιλογή %s: %s

en: Invalid enum value: %s
el: Μη έγκυρη τιμή enum: %s

en: Invalid enum value: %ld
el: Μη έγκυρη τιμή enum: %ld

en: Option %s may not be empty
el: Η επιλογή %s μπορεί να μην είναι άδεια

en: Invalid long: %s
el: Μη έγκυρο long: %s

en: Option %s may not be negative
el: Η επιλογή %s μπορεί να μην είναι αρνητική

en: Invalid number: %s
el: Μη έκγυρος αριθμός: %s

en: Number is too big: %s
el: Ο αριθμός είναι πολύ μεγάλος: %s

en: Invalid number: %ld
el: Μη έκγυρος αριθμός: %ld

en: Invalid quad value: %s
el: Μη έγκυρη quad τιμή: %s

en: Invalid quad value: %ld
el: Μη έγκυρη quad τιμή: %ld

en: No such variable: %s
el: Δεν υπάρχει η μεταβλητή: %s

en: Variable '%s' has an invalid type %d
el: Μεταβλητή: '%s' έχει λανθασμένο τύπο %d

en: Unknown variable '%s'
el: Άγνωστη μεταβλητή '%s'

note: L10N: e.g. Type 'boolean' doesn't support operation '+='
en: Type '%s' doesn't support operation '%s'
el: Ο τύπος '%s' δεν υποστηρίζει την λειτουργία '%s'

en: Invalid sort name: %s
el: Μη έγκυρο όνομα ταξινόμησης: %s

en: Invalid sort type: %ld
el: Μη έγκυρος τύπος ταξινόμησης: %ld

note: L10N: Example: Username at myhost.com
en: Username at %s:
el: Όνομα χρήστη στο %s:

en: Password for %s@%s:
el: Συνθηματικό για το %s@%s:

note: L10N: You will see this error message if (1) you have "oauthbearer" in one of your $*_authenticators and (2) you do not have the corresponding $*_oauth_refresh_command defined. So the message does not mean "None of your $*_oauth_refresh_command's are defined."
en: No OAUTH refresh command defined
el: Δεν έχει οριστεί εντολή OAUTH

en: Unable to run refresh command
el: Δεν μπόρεσε να γίνει εκτέλεση της εντολής ανανέωσης

en: Command returned empty string
el: Η εντολή επέστρεψε άδειο αλφαριθμητικό

en: OAUTH token is too big: %ld
el: Το OAUTH token είναι πολύ μεγάλο: %ld

en: (r)eject, accept (o)nce, (a)ccept always, (s)kip
el: (r)απόρριψη, (o)αποδοχή μια φορά, (a)αποδοχή πάντα, (s)παράλειψη

en: (r)eject, accept (o)nce, (a)ccept always
el: (r)απόρριψη, (o)αποδοχή μια φορά, (a)αποδοχή πάντα

en: (r)eject, accept (o)nce, (s)kip
el: (r)απόρριψη, (o)αποδοχή μια φορά, (s)παράλειψη

en: (r)eject, accept (o)nce
el: (r)απόρριψη, (o)αποδοχή μια φορά

en: Jumping is not implemented for dialogs
el: Δεν έχει εφαρμοστεί μετακίνηση για τους διαλόγους

en: Search is not implemented for this menu
el: Δεν έχει εφαρμοστεί αναζήτηση για αυτό το μενού

en: Unable to get certificate from peer
el: Αδυναμία στη λήψη πιστοποιητικού από το ταίρι

en: Certificate verification error (%s)
el: Σφάλμα επαλήθευσης πιστοποιητικού (%s)

en: [unable to calculate]
el: [αδυναμία υπολογισμού]

en: Error initialising gnutls certificate data
el: Σφάλμα κατά την αρχικοποίηση των δεδομένων πιστοποιητικού gnutls

en: Error processing certificate data
el: Σφάλμα κατά την επεξεργασία των δεδομένων πιστοποιητικού

en: This certificate belongs to:
el: Αυτό το πιστοποιητικό ανήκει στο:

en: This certificate was issued by:
el: Αυτό το πιστοποιητικό εκδόθηκε από:

en: This certificate is valid
el: Αυτό το πιστοποιητικό είναι έγκυρο

en:    from %s
el:    από  %s

en:      to %s
el:      προς %s

en: SHA1 Fingerprint: %s
el: Αποτύπωμα SHA1: %s

en: SHA256 Fingerprint:
el: Αποτύπωμα SHA256:

en: WARNING: Server certificate is not yet valid
el: ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ: Το πιστοποιητικό του διακομιστή δεν είναι ακόμα έγκυρο

en: WARNING: Server certificate has expired
el: ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ: Το πιστοποιητικό του διακομιστή έληξε

en: WARNING: Server certificate has been revoked
el: ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ: Το πιστοποιητικό του διακομιστή έχει ανακληθεί

en: WARNING: Server hostname does not match certificate
el: ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ: Το όνομα του διακομιστή δεν ταιριάζει με το πιστοποιητικό

en: WARNING: Signer of server certificate is not a CA
el: ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ: О υπογράφων του πιστοποιητικού του διακομιστή δεν είναι CA

en: Warning: Server certificate was signed using an insecure algorithm
el: Προειδοποίηση: Το πιστοποιητικό του διακομιστή έχει υπογραφεί με μη ασφαλή αλγόριθμο

en: SSL Certificate check (certificate %zu of %zu in chain)
el: Έλεγχος πιστοποιητικού SSL (πιστοποιητικό %zu απο %zu στην αλυσίδα)

en: Certificate saved
el: Το πιστοποιητικό αποθηκεύτηκε

en: Warning: Couldn't save certificate
el: Προειδοποίηση: Αδυναμία αποθήκευσης πιστοποιητικού

en: All available protocols for TLS/SSL connection disabled
el: Όλα τα διαθέσιμα προτόκολλα για TLS/SSL σύνδεση απενεργοποιήθηκαν

note: L10N: This is a warning when trying to set the host name for TLS Server Name Indication (SNI).  This allows the server to present the correct certificate if it supports multiple hosts.
en: Warning: unable to set TLS SNI host name
el: Προειδοποίηση: αδυναμία ορισμού TLS SNI ονόματος host

en: SSL/TLS connection using %s (%s/%s/%s)
el: SSL σύνδεση χρησιμοποιώντας %s (%s/%s/%s)

en: Error: no TLS socket open
el: Σφάλμα: δεν υπάρχει ανοιχτό SSL socket

en: Filling entropy pool: %s...
el: Γέμισμα ομάδας εντροπίας: %s...

en: %s has insecure permissions
el: Το %s έχει ανασφαλή δικαιώματα

en: SSL disabled due to the lack of entropy
el: Το SSL απενεργοποιήθηκε λόγω έλλειψης εντροπίας

en: [invalid date]
el: [μη έγκυρη ημερομηνία]

en: Server certificate is not yet valid
el: Το πιστοποιητικό του διακομιστή δεν είναι έγκυρο ακόμη

en: Server certificate has expired
el: Το πιστοποιητικό του διακομιστή έχει λήξει

en: Failed to find enough entropy on your system
el: Αποτυχία στην εύρεση αρκετής εντροπίας στο σύστημα σας

en: can't get certificate subject
el: αδυναμία στη λήψη θέματος πιστοποιητικού

en: can't get certificate common name
el: αδυναμία στη λήψη κοινού ονόματος πιστοποιητικού

en: certificate owner does not match hostname %s
el: ο ιδιοκτήτης του πιστοποιητικού δεν ταιριάζει με το hostname %s

en: I/O error
el: I/O σφάλμα

en: unknown error
el: άγνωστο σφάλμα

en: SSL failed: %s
el: SSL απέτυχε: %s

note: L10N: an SSL context is a data structure returned by the OpenSSL function SSL_CTX_new().  In this case it returned NULL: an error condition.
en: Unable to create SSL context
el: Αδυναμία στην δημιουργία περιεχομένου SSL

en: Warning: error enabling ssl_verify_partial_chains
el: Προειδοποίηση: σφάλμα κατά την ενεργοποίηση του ssl_verify_partial_chains

en: Looking up %s...
el: Αναζήτηση του %s...

en: Could not find the host "%s"
el: Αδυναμία εύρεσης του διακομιστή "%s"

en: Connecting to %s...
el: Σύνδεση στο %s...

en: Could not connect to %s (%s)
el: Αδυναμία σύνδεσης στο %s (%s)

en: Error talking to %s (%s)
el: Σφάλμα στη συνομιλία με %s (%s)

en: Connection to %s has been aborted
el: Η σύνδεση στο %s ματαιώθηκε

en: Unknown SASL profile
el: Άγνωστο προφίλ SASL

en: Error allocating SASL connection
el: Σφάλμα κατά την κατανομή σύνδεσης SASL

en: Error setting SASL security properties
el: Σφάλμα κατά τον ορισμό ιδιοτήτων ασφαλείας SASL

en: Error setting SASL external security strength
el: Σφάλμα κατά τον ορισμό εξωτερικής ισχύς ασφαλείας SASL

en: Error setting SASL external user name
el: Σφάλμα κατά τον ορισμό ονόματος χρήστη SASL

en: Preconnect command failed
el: Αποτυχία εντολής προσύνδεσης

en: Connection to %s closed
el: Έκλεισε η σύνδεση στο %s

en: Connecting with "%s"...
el: Σύνδεση με "%s"...

en: Tunnel error talking to %s: %s
el: Σφάλμα tunnel κατά την συνομιλία με %s: %s

en: Tunnel to %s returned error %d (%s)
el: Το tunnel για %s έπεστρεψε σφάλμα %d (%s)

en: %s isn't a regular file
el: Το %s δεν είναι κανονικό αρχείο

en: The length calculation was wrong by %ld byte | The length calculation was wrong by %ld bytes
el[0]: Ο υπολογισμός μήκους ήταν λάθος για %ld byte
el[1]: Ο υπολογισμός μήκους ήταν λάθος για %ld bytes

en: No decryption engine available for message
el: Δεν υπάρχει διάθεσιμη μηχανή αποκρυπτογράφησης για το μήνυμα

en: Out of memory
el: Η μνήμη εξαντλήθηκε

en: could not create temporary folder: %s
el: αδυναμία δημιουργίας προσωρινού φακέλου: %s

en: could not write temporary mail folder: %s
el: αδυναμία εγγραφής προσωρινού φακέλου αλληλογραφίας: %s

en: could not truncate temporary mail folder: %s
el: αδυναμία περικοπής προσωρινού φακέλου αλληλογραφίας: %s

en: Message file is empty
el: Το αρχείο μηνυμάτων είναι άδειο

en: Message not modified
el: Το μήνυμα δεν τροποποιήθηκε

en: Message of read-only mailbox modified! Ignoring changes.
el: Τροποποιήθηκε μήνυμα σε γραμματοκιβώτιο ανάγνωσης-μόνο! Αγνόηση αλλαγών.

en: Can't open message file: %s
el: Αδυναμία ανοίγματος αρχείου μηνυμάτων: %s

note: L10N: %s is from strerror(errno)
en: Can't append to folder: %s
el: Αδυναμία προσάρτησης στο φάκελο: %s

en: Complete
el: Έτοιμο

en: Hist Up
el: Ιστ. Πάνω

en: Hist Down
el: Ιστ. Κάτω

en: Hist Search
el: Αναζήτηση Ιστ.

en: Begin Line
el: Ξεκινήστε γραμμή

en: End Line
el: Τελειώστε γραμμή

en: Kill Line
el: Σκοτώστε γραμμή

en: Kill Word
el: Σκοτώστε λέξη

en: multipart message has no boundary parameter
el: το πολυμερές μήνυμα δεν έχει παράμετρο ορίων

note: L10N: The compose menu autocrypt prompt. (e)ncrypt enables encryption via autocrypt. (c)lear sets cleartext. (a)utomatic defers to the recommendation.
en: Autocrypt: (e)ncrypt, (c)lear, (a)utomatic?
el: Autocrypt: (e)κρυπτογράφηση, (c)καθαρισμός, (a)αυτόματο

en: No PGP backend configured
el: Δεν έχει ρυθμιστεί PGP backend

en: S/MIME already selected. Clear and continue?
el: Το S/MIME είχε ήδη επιλεγεί. Καθαρισμός και συνέχεια;

en: No S/MIME backend configured
el: Δεν έχει ρυθμιστεί S/MIME backend

en: PGP already selected. Clear and continue?
el: Το PGP είχε ήδη επιλεγεί. Καθαρισμός και συνέχεια;

note: L10N: Compose menu field.  May not want to translate.
en: From:
el: Από:

note: L10N: Compose menu field.  May not want to translate.
en: To:
el: Σε:

note: L10N: Compose menu field.  May not want to translate.
en: Cc:
el: Κοινοποίηση σε:

note: L10N: Compose menu field.  May not want to translate.
en: Bcc:
el: Ιδιωτική κοινοποίηση σε:

note: L10N: Compose menu field.  May not want to translate.
en: Subject:
el: Θέμα:

note: L10N: Compose menu field.  May not want to translate.
en: Reply-To:
el: Απάντηση σε:

note: L10N: Compose menu field.  Holds "Encrypt", "Sign" related information
en: Security:
el: Ασφάλεια:

note: L10N: This string is used by the compose menu. Since it is hidden by default, it does not increase the indentation of other compose menu fields.  However, if possible, it should not be longer than the other compose menu fields.  Since it shares the row with "Encrypt with:", it should not be longer t
en: Sign as:
el: Υπογραφή ως:

note: L10N: Compose menu field.  May not want to translate.
en: Newsgroups:
el: Ομάδες ειδήσεων:

note: L10N: Compose menu field.  May not want to translate.
en: Followup-To:
el: Συνέχεια του:

en: Headers:
el: Κεφαλίδες:

note: L10N: Autocrypt recommendation flag: off. This is displayed when Autocrypt is turned off.
en: Off
el: Απενεργοποιημένο

note: L10N: Autocrypt recommendation flag: no. This is displayed when Autocrypt cannot encrypt to the recipients.
en: No
el: Όχι

note: L10N: Autocrypt recommendation flag: discouraged. This is displayed when Autocrypt believes encryption should not be used. This might occur if one of the recipient Autocrypt Keys has not been used recently, or if the only key available is a Gossip Header key.
en: Discouraged
el: Αποθαρρύνεται

note: L10N: Autocrypt recommendation flag: available. This is displayed when Autocrypt believes encryption is possible, but leaves enabling it up to the sender.  Probably because "prefer encrypt" is not set in both the sender and recipient keys.
en: Available
el: Διαθέσιμο

note: L10N: Autocrypt recommendation flag: yes. This is displayed when Autocrypt would normally enable encryption automatically.
en: Yes
el: Ναι

en: Sign, Encrypt
el: Υπογραφή, Κρυπτογράφηση

en: Encrypt
el: Κρυπτογράφηση

en: Sign
el: Υπογραφή

en: None
el: Κανένα

en: <default>
el: <προεπιλεγμένο>

en: Encrypt with:
el: Κρυπτογράφηση με:

note: L10N: The autocrypt compose menu Recommendation field. Displays the output of the recommendation engine (Off, No, Discouraged, Available, Yes)
en: Recommendation:
el: Σύσταση:

en: <no chain defined>
el: <δεν έχει οριστεί αλυσίδα>

en: (+%d more) | (+%d more)
el[0]: (+%d παραπάνω)
el[1]: (+%d παραπάνω)

en: Warning: message contains no From: header
el: Προειδοποίηση: το μήνυμα δεν περίεχει From: κεφαλίδα

en: Bounce message to:
el: Διαβίβαση μηνύματος στον:

en: Bounce tagged messages to:
el: Διαβίβαση σημειωμένων μηνυμάτων στον:

en: Error parsing address
el: Σφάλμα κατά την ανάλυση της διεύθυνσης

en: Can't create filter process
el: Αδυναμία δημιουργίας διεργασίας φίλτρου

en: Pipe to command:
el: Διοχέτευση στην εντολή:

en: No printing command has been defined
el: Δεν έχει οριστεί εντολή εκτυπώσεως

en: Print message? | Print tagged messages?
el[0]: Εκτύπωση μηνύματος;
el[1]: Εκτύπωση σημειωμένων μηνυμάτων;

en: Message printed | Messages printed
el[0]: Το μήνυμα εκτυπώθηκε
el[1]: Τα μηνύματα εκτυπώθηκαν

en: Message could not be printed | Messages could not be printed
el[0]: Αδυναμία εκτύπωσης μηνύματος
el[1]: Αδυναμία εκτύπωσης μηνυμάτων

note: L10N: The highlighted letters must match the "Sort" options
en: Rev-Sort (d)ate,(f)rm,(r)ecv,(s)ubj,t(o),(t)hread,(u)nsort,si(z)e,s(c)ore,s(p)am,(l)abel?
el: Αντίστροφη ταξινόμηση (d)ημν,(f)από,(r)λήψ,(s)θέμ,(o)προς,(t)νήμ,(u)άνευ,(z)μεγ,(c)βαθμ,s(p)am,(l)επιγραφή;

note: L10N: The highlighted letters must match the "Rev-Sort" options
en: Sort (d)ate,(f)rm,(r)ecv,(s)ubj,t(o),(t)hread,(u)nsort,si(z)e,s(c)ore,s(p)am,(l)abel?
el: Ταξινόμηση (d)ημν,(f)από,(r)λήψ,(s)θέμ,(o)προς,(t)νήμ,(u)άνευ,(z)μεγ,(c)βαθμ,s(p)am,(l)επιγραφή;

en: Shell command:
el: Εντολή κέλυφους:

note: L10N: Progress meter message when copying tagged messages
en: Copying tagged messages...
el: Αντιγραφή σημειμένων μηνυμάτων...

en: Copy tagged to mailbox
el: Αντιγραφή σημειωμένου στο γραμματοκιβώτιο

en: Copy to mailbox
el: Αντιγραφή στο γραμματοκιβώτιο

en: Decrypt-copy tagged to mailbox
el: Αποκρυπτογράφηση-αντιγραφή σημειωμένου στο γραμματοκιβώτιο

en: Decrypt-copy to mailbox
el: Αποκρυπτογράφηση-αντιγραφή στο γραμματοκιβώτιο

en: Decode-copy tagged to mailbox
el: Αποκωδικοποίηση-αντιγραφή σημειωμένου στο γραμματοκιβώτιο

en: Decode-copy to mailbox
el: Αποκωδικοποίηση-αντιγραφή στο γραμματοκιβώτιο

note: L10N: Progress meter message when saving tagged messages
en: Saving tagged messages...
el: Αποθήκευση σημειωμένων μηνυμάτων

en: Save tagged to mailbox
el: Αποθήκευση σημειωμένου στο γραμματοκιβώτιο

en: Save to mailbox
el: Αποθήκευση στο γραμματοκιβώτιο

en: Decrypt-save tagged to mailbox
el: Αποκρυπτογράφηση-αποθήκευση σημειωμένου στο γραμματοκιβώτιο

en: Decrypt-save to mailbox
el: Αποκρυπτογράφηση-αποθήκευση στο γραμματοκιβώτιο

en: Decode-save tagged to mailbox
el: Αποκωδικοποίηση-αποθήκευση σημειωμένου στο γραμματοκιβώτιο

en: Decode-save to mailbox
el: Αποκωδικοποίηση-αποθήκευση στο γραμματοκιβώτιο

en: Copying to %s...
el: Αντιγραφή στο %s...

note: L10N: Message when an index tagged save operation fails for some reason
en: Error saving tagged messages
el: Σφάλμα κατά την αποθήκευση των σημειωμένων μηνυμάτων

note: L10N: Message when an index/pager save operation fails for some reason
en: Error saving message
el: Σφάλμα κατά την αποθήκευση του μηνύματος

note: L10N: Message when an index tagged copy operation fails for some reason
en: Error copying tagged messages
el: Σφάλμα κατά την αντιγραφή των σημειωμένων μηνυμάτων

note: L10N: Message when an index/pager copy operation fails for some reason
en: Error copying message
el: Σφάλμα κατά την αντιγραφή του μηνύματος

en: Convert to %s upon sending?
el: Μετατροπή σε %s κατά τη μεταφορά;

en: Content-Type changed to %s
el: Ο τύπος περιεχομένου άλλαξε σε %s

en: Character set changed to %s; not converting
el: Το σετ χαρακτήρων άλλαξε σε %s - όχι μετατροπή

en: Character set changed to %s; converting
el: Το σετ χαρακτήρων άλλαξε σε %s - μετατροπή

en: Threading is not enabled
el: Η χρήση νημάτων δεν έχει ενεργοποιηθεί

en: Clear flag
el: Καθαρίστε σημαία

en: Set flag
el: Ορίστε σημαία

en: Press any key to continue...
el: Πατήστε ένα πλήκτρο για να συνεχίσετε...

en:  ('?' for list):
el:  ('?' για λίστα):

en: Char = %s, Octal = %o, Decimal = %d
el: Χαρακτ = %s, Οκταδικός = %o, Δεκαδικός = %d

en: toggle display of subparts
el: Αλλαγή της εμφάνισης των επιμέρους τμημάτων

en: delete the current entry
el: διαγραφή της τρέχουσας καταχώρησης

en: edit attachment description
el: επεξεργασία της περιγραφής της προσάρτησης

en: edit attachment transfer-encoding
el: επεξεργασία της κωδικοποίησης-μεταφοράς της προσάρτησης

en: edit attachment using mailcap entry
el: επεξεργασία της προσάρτησης χρησιμοποιώντας καταχώρηση mailcap

en: edit attachment content type
el: επεξεργασία του τύπου του περιεχομένου της προσάρτησης

en: filter attachment through a shell command
el: φιλτράρισμα της προσάρτησης μέσω μιας εντολής φλοιού

en: get a temporary copy of an attachment
el: απόδοση ενός προσωρινού αντιγράφου της προσάρτησης

en: compose new attachment using mailcap entry
el: σύνθεση νέας προσάρτησης χρησιμοποιώντας καταχώρηση mailcap

en: pipe message/attachment to a shell command
el: διοχέτευση του μηνύματος/προσάρτησης σε μια εντολή φλοιού

en: print the current entry
el: εκτύπωση της τρέχουσας καταχώρησης

en: toggle disposition between inline/attachment
el: επιλογή χαρακτήρα ανάμεσα από εσωτερικό κείμενο/προσάρτηση

en: toggle recoding of this attachment
el: αλλαγή επανακωδικοποίησης αυτής της προσάρτησης

en: toggle whether to delete file after sending it
el: επιλογή της διαγραφής του αρχείου μετά την αποστολή, ή όχι

en: undelete the current entry
el: αποκατάσταση της τρέχουσας καταχώρησης

en: update an attachment's encoding info
el: ανανέωση των πληροφοριών κωδικοποίησης της προσάρτησης

en: view attachment using mailcap entry if necessary
el: εμφάνιση προσάρτησης χρησιμοποιώντας εάν χρειάζεται την καταχώρηση mailcap

en: force viewing of attachment using mailcap
el: αναγκάζει την εμφάνιση της προσάρτησης χρησιμοποιώντας το mailcap

en: view attachment as text
el: παρουσίαση της προσάρτησης ως κείμενο

en: move to the bottom of the page
el: μετακίνηση στη βάση της σελίδας

en: remail a message to another user
el: Αποστολή ξανά ενός μηνύματος σε ένα άλλο χρήστη

en: select a new file in this directory
el: επιλέξτε ένα νέο αρχείο σε αυτό τον κατάλογο

en: display the currently selected file's name
el: απεικόνιση του ονόματος του τρέχοντος επιλεγμένου αρχείου

en: toggle view all/subscribed mailboxes (IMAP only)
el: αλλαγή όψης όλα/εγγεγραμμένα γραμματοκιβώτια  (IMAP μόνο)

en: view file
el: ανάγνωση το αρχείο

en: change directories
el: αλλαγή καταλόγων

en: check mailboxes for new mail
el: εξέταση γραμμα/τίων για νέα αλληλογραφία

en: edit the file to be attached
el: επεξεργασία του φακέλου που θα προσαρτηθεί

en: edit the message
el: επεξεργασία του μηνύματος

en: run ispell on the message
el: έλεγχος του μηνύματος με το  ispell

en: save this message to send later
el: αποθήκευση αυτού του μηνύματος για μετέπειτα αποστολή

en: rename/move an attached file
el: μετονομασία/μετακίνηση ενός αρχείου προσάρτησης

en: send the message
el: αποστολή του μηνύματος

en: write the message to a folder
el: εγγραφή του μηνύματος σε ένα φάκελο

en: copy a message to a file/mailbox
el: αντιγραφή ενός μηνύματος σε ένα αρχείο/γραμμα/τιο

en: create an alias from a message sender
el: δημιουργία ενός ψευδωνύμου από ένα αποστολέα μηνύματος

en: create a new mailbox (IMAP only)
el: δημιουργία ενός νέου γραμματοκιβωτίου (IMAP μόνο)

en: move entry to bottom of screen
el: μετακίνηση της καταχώρησης στην βάση της οθόνης

en: move entry to middle of screen
el: μετακίνηση της καταχώρησης στην μέση της οθόνης

en: move entry to top of screen
el: μετακίνηση της καταχώρησης στην κορυφή της οθόνης

en: make decoded (text/plain) copy
el: δημιουργία αποκωδικοποιημένου (text/plain) αντιγράφου

en: make decoded copy (text/plain) and delete
el: δημιουργία αποκωδικοποιημένου (text/plain) αντιγράφου και διαγραφή

en: delete the current mailbox (IMAP only)
el: εγγραφή στο τρέχον γραμματοκιβώτιο (IMAP μόνο)

en: delete all messages in subthread
el: διαγραφή όλων των μηνυμάτων στη δευτερεύουσα συζήτηση

en: delete all messages in thread
el: διαγραφή όλων των μηνυμάτων στη συζήτηση

en: display full address of sender
el: απεικόνιση της πλήρης διεύθυνσης του αποστολέα

en: display message and toggle header weeding
el: απεικόνιση του μηνύματος και επιλογή καθαρισμού επικεφαλίδας

en: display a message
el: απεικόνιση του μηνύματος

en: delete the char in front of the cursor
el: διαγραφή του χαρακτήρα μπροστά από τον κέρσορα

en: move the cursor one character to the left
el: μετακίνηση του δρομέα ένα χαρακτήρα προς τα αριστερά

en: move the cursor to the beginning of the word
el: μετακίνηση του δρομέα στην αρχή της λέξης

en: jump to the beginning of the line
el: μετάβαση στην αρχή της γραμμής

en: capitalize the word
el: μετατροπή λέξης σε κεφαλαία

en: complete filename or alias
el: ολόκληρο όνομα αρχείου ή ψευδώνυμο

en: complete address with query
el: ολόκληρη διεύθυνση με ερώτηση

en: delete the char under the cursor
el: διαγραφή του χαρακτήρα κάτω από το δρομέα

en: convert the word to lower case
el: μετατροπή λέξης σε πεζά

en: jump to the end of the line
el: μετακίνηση στο τέλος της γραμμής

en: move the cursor one character to the right
el: μετακίνηση του δρομέα ένα χαρακτήρα προς τα δεξιά

en: move the cursor to the end of the word
el: μετακίνηση του δρομέα στο τέλος της λέξης

en: scroll down through the history list
el: μετακίνηση προς κάτω στην λίστα ιστορίας

en: scroll up through the history list
el: μετακίνηση προς πάνω στην λίστα ιστορίας

en: delete chars from cursor to end of line
el: διαγραφή των χαρακτήρων από τον κέρσορα ως το τέλος της γραμμής

en: delete chars from the cursor to the end of the word
el: διαγραφή των χαρακτήρων από τον κέρσορα ως το τέλος της λέξης

en: delete all chars on the line
el: διαγραφή όλων των χαρακτήρων στη γραμμή

en: delete the word in front of the cursor
el: διαγραφή της λέξης μπροστά από στον κέρσορα

en: cycle among incoming mailboxes
el: μετακίνηση μεταξύ των γραμματοκιβωτίων

en: quote the next typed key
el: παράθεση του επόμενου πλήκτρου

en: transpose character under cursor with previous
el: μετατόπιση του χαρακτήρα κάτω από τον δρομέα με τον προηγούμενο

en: convert the word to upper case
el: μετατροπή λέξης σε κεφαλαία

en: end of conditional execution (noop)
el: τέλος εκτέλεσης υπό συνθήκη (noop)

en: enter a neomuttrc command
el: καταχώρηση μιας εντολής neomuttrc

en: enter a file mask
el: καταχώρηση μιας μάσκας αρχείων

en: exit this menu
el: έξοδος από αυτό το μενού

en: move to the first entry
el: μετακίνηση στην πρώτη καταχώρηση

en: toggle a message's 'important' flag
el: αλλαγή της σημαίας 'σημαντικό' του μηνύματος

en: forward a message with comments
el: προώθηση ενός μηνύματος με σχόλια

en: select the current entry
el: επιλογή της τρέχουσας καταχώρησης

en: reply to all recipients
el: απάντηση σε όλους τους παραλήπτες

en: scroll down 1/2 page
el: μετακίνηση 1/2 σελίδας προς τα κάτω

en: scroll up 1/2 page
el: μετακίνηση 1/2 σελίδας προς τα πάνω

en: this screen
el: αυτή η οθόνη

en: jump to an index number
el: μετάβαση σε έναν αριθμό δείκτη

en: move to the last entry
el: μετακίνηση στην τελευταία καταχώρηση

en: reply to specified mailing list
el: απάντηση στην καθορισμένη λίστα αλληλογραφίας

en: execute a macro
el: εκτέλεση μιας μακροεντολής

en: compose a new mail message
el: σύνθεση ενός νέου μηνύματος

en: list mailboxes with new mail
el: απεικόνιση γραμματοκιβωτίων με νέα αλληλογραφία

en: open a different folder
el: άνοιγμα ενός διαφορετικού φακέλου

en: open a different folder in read only mode
el: άνοιγμα ενός διαφορετικού φακέλου σε κατάσταση μόνο-ανάγνωσης

en: clear a status flag from a message
el: καθαρισμός της σημαίας κατάστασης από το μήνυμα

en: collapse/uncollapse all threads
el: μάζεμα/άπλωμα όλων των συζητήσεων

en: collapse/uncollapse current thread
el: μάζεμα/άπλωμα της τρέχουσας συζήτησης

en: retrieve mail from POP server
el: παραλαβή αλληλογραφίας από το εξυπηρετητή POP

en: force retrieval of mail from IMAP server
el: εξαναγκασμένη παραλαβή αλληλογραφίας από το εξυπηρετητή IMAP

en: show only messages matching a pattern
el: εμφάνιση μόνο των μηνυμάτων που ταιριάζουν σε ένα μοντέλο/μορφή

en: jump to the next new message
el: μετάβαση στο επόμενο νέο μήνυμα

en: jump to the next new or unread message
el: μετάβαση στο επόμενο νέο ή μη αναγνωσμένο μήνυμα

en: jump to the next subthread
el: μετάβαση στο επόμενο θέμα της δευτερεύουσας συζήτησης

en: jump to the next thread
el: μετάβαση στην επόμενη συζήτηση

en: move to the next undeleted message
el: μετακίνηση στο επόμενο αποκαταστημένο μήνυμα

en: jump to the next unread message
el: μετάβαση στο επόμενο μη αναγνωσμένο μήνυμα

en: jump to parent message in thread
el: μετάβαση στο τρέχον μήνυμα της συζήτησης

en: jump to the previous new message
el: μετάβαση στο προηγούμενο νέο μήνυμα

en: jump to the previous new or unread message
el: μετάβαση στο προηγούμενο νέο ή μη αναγνωσμένο μήνυμα

en: jump to previous subthread
el: μετάβαση στην προηγούμενη δευτερεύουσα συζήτηση

en: jump to previous thread
el: μετάβαση στην προηγούμενη συζήτηση

en: move to the previous undeleted message
el: μετακίνηση στο προηγούμενο αποκαταστημένο μήνυμα

en: jump to the previous unread message
el: μετάβαση στο προηγούμενο μη αναγνωσμένο μήνυμα

en: mark the current subthread as read
el: σημείωση της τρέχουσας υποσυζήτησης ως αναγνωσμένη

en: mark the current thread as read
el: σημείωση της τρέχουσας συζήτησης ως αναγνωσμένη

en: set a status flag on a message
el: ορισμός της σημαίας κατάστασης σε ένα μήνυμα

en: show currently active limit pattern
el: εμφάνιση της ενεργής μορφής των ορίων

en: save changes to mailbox
el: αποθήκευση των αλλαγών στο γραμματοκιβώτιο

en: move to the middle of the page
el: μετακίνηση στο μέσο της σελίδας

en: move to the next entry
el: μετακίνηση στην επόμενη καταχώρηση

en: scroll down one line
el: μετακίνηση μια γραμμή προς τα κάτω

en: move to the next page
el: μετακίνηση στην επόμενη σελίδα

en: jump to the bottom of the message
el: μετάβαση στη βάση του μηνύματος

en: toggle display of quoted text
el: επιλογή της εμφάνισης του quoted κειμένου

en: skip beyond quoted text
el: προσπέραση πέρα από το quoted κείμενο

en: jump to the top of the message
el: μετάβαση στην αρχή του μηνύματος

en: move to the previous entry
el: μετακίνηση στην προηγούμενη καταχώρηση

en: scroll up one line
el: μετακίνηση μια γραμμή προς τα πάνω

en: move to the previous page
el: μετακίνηση στην προηγούμενη σελίδα

en: query external program for addresses
el: ερώτηση ενός εξωτερικού προγράμματος για διευθύνσεις

en: append new query results to current results
el: πρόσθεση των νέων αποτελεσμάτων της ερώτησης στα τρέχοντα

en: save changes to mailbox and quit
el: αποθήκευση των αλλαγών στο γραμματοκιβώτιο και εγκατάλειψη

en: recall a postponed message
el: επανάκληση ενός αναβληθέντος μηνύματος

en: clear and redraw the screen
el: καθαρισμός και ανανέωση της οθόνης

en: {internal}
el: {εσωτερικό}

en: reply to a message
el: απάντηση σε ένα μήνυμα

en: use the current message as a template for a new one
el: χρησιμοποίηση του τρέχοντος μηνύματος ως σχεδίου για ένα νέο

en: search for a regular expression
el: αναζήτηση μιας κανονικής έκφρασης

en: search for next match
el: αναζήτηση για επόμενο ταίριασμα

en: search for next match in opposite direction
el: αναζήτηση του επόμενου ταιριάσματος προς την αντίθετη κατεύθυνση

en: search backwards for a regular expression
el: αναζήτηση μιας κανονικής έκφρασης προς τα πίσω

en: toggle search pattern coloring
el: επιλογή του χρωματισμού των αποτελεσμάτων αναζήτησης

en: invoke a command in a subshell
el: κλήση μιας εντολής σε ένα δευτερεύων φλοιό

en: sort messages
el: ταξινόμηση των μηνυμάτων

en: sort messages in reverse order
el: ταξινόμηση των μηνυμάτων σε ανάστροφη σειρά

en: tag the current entry
el: σημείωση της τρέχουσας καταχώρησης

en: apply next function to tagged messages
el: εφαρμογή της επόμενης λειτουργίας στα σημειωμένα μηνύματα

en: apply next function ONLY to tagged messages
el: εφαρμογή της επόμενης λειτουργίας ΜΟΝΟ στα σημειωμένα μηνύματα

en: tag the current subthread
el: σημείωση της τρέχουσας δευτερεύουσας συζήτησης

en: tag the current thread
el: σημείωση της τρέχουσας συζήτησης

en: toggle whether to browse mailboxes or all files
el: επιλογή για περιήγηση στα γραμματοκιβώτια ή σε όλα τα αρχεία

en: toggle a message's 'new' flag
el: επιλογή της 'νέας' σημαίας μηνύματος

en: toggle whether the mailbox will be rewritten
el: επιλογή εάν το γραμματοκιβώτιο θα ξαναγραφεί

en: move to the top of the page
el: μετακίνηση στην αρχή της σελίδας

en: undelete all messages in subthread
el: αποκατάσταση όλων των μηνυμάτων στη δευτερεύουσα συζήτηση

en: undelete all messages in thread
el: αποκατάσταση όλων των μηνυμάτων στη συζήτηση

en: show the NeoMutt version number and date
el: εμφάνιση του αριθμού έκδοσης του NeoMutt και την ημερομηνία

en: show MIME attachments
el: εμφάνιση των προσαρτήσεων MIME

en: display the keycode for a key press
el: εμφάνιση κωδικού πληκτρολογίου για πατηθέν πλήκτρο

en: make decrypted copy
el: δημιουργία αποκρυπτογραφημένου αντιγράφου

en: make decrypted copy and delete
el: δημιουργία αποκρυπτογραφημένου αντιγράφου και διαγραφή

en: extract supported public keys
el: εξαγωγή των δημόσιων κλειδιών που υποστηρίζονται

en: edit the BCC list
el: επεξεργασία της λίστας BCC

en: edit the CC list
el: επεξεργασία της λίστας CC

en: enter a file to save a copy of this message in
el: ορισμός αρχείου για αποθήκευση αντιγράφου αυτού του μηνύματος

en: edit the from field
el: επεξεργασία του πεδίου from

en: edit the message with headers
el: επεξεργασία του μηνύματος με επικεφαλίδες

en: edit the Reply-To field
el: επεξεργασία του πεδίου Reply-To

en: edit the subject of this message
el: επεξεργασία του θέματος αυτού του μηνύματος

en: edit the TO list
el: επεξεργασία της λίστας TO

en: send the message through a mixmaster remailer chain
el: αποστολή του μηνύματος μέσω μιας αλυσίδας επαναποστολέων Mixmaster

en: attach a PGP public key
el: προσάρτηση του δημόσιου κλειδιού PGP

en: show PGP options
el: εμφάνιση των επιλογών PGP

en: mail a PGP public key
el: ταχυδρόμηση δημόσιου κλειδιού PGP

en: verify a PGP public key
el: επιβεβαίωση ενός δημόσιου κλειδιού PGP

en: view the key's user id
el: εμφάνιση του ιδιοκτήτη του κλειδιού

en: show S/MIME options
el: εμφάνιση των επιλογών S/MIME

en: null operation
el: κενή λειτουργία

en: [-- Type: %s/%s%s%s, Encoding: %s, Size: %s --]
el: [-- Τύπος: %s/%s%s%s, Κωδικοποίηση: %s, Μέγεθος: %s --]

en: [-- Alternative Type #%d: %s/%s%s%s, Encoding: %s, Size: %s --]
el: [-- Εναλλακτικός Τύπος: #%d: %s/%s%s%s, Κωδικοποίηση: %s, Μέγεθος: %s --]

en: [-- Autoview using %s --]
el: [-- Autoview χρησιμοποιώντας το %s --]

en: Invoking autoview command: %s
el: Κλήση της εντολής autoview: %s

en: [-- Can't run %s. --]
el: [-- Αδυναμία εκτέλεσης στις %s --]

en: [-- Autoview stderr of %s --]
el: [-- Autoview κανονική έξοδος του %s --]

en: [-- Error: message/external-body has no access-type parameter --]
el: [-- Σφάλμα: το μήνυμα/εξωτερικό-σώμα δεν έχει παράμετρο access-type --]

note: L10N: If the translation of this string is a multi line string, then each line should start with "[-- " and end with " --]". The first "%s/%s" is a MIME type, e.g. "text/plain". The last %s expands to a date as returned by `mutt_date_parse_date()`. Note: The size argument printed is not the actual n
en: [-- This %s/%s attachment (size %s byte) has been deleted --]
    [-- on %s --]
     | [-- This %s/%s attachment (size %s bytes) has been deleted --]
    [-- on %s --]
el[0]: [-- Αυτό το %s/%s συνημμένο (μέγεθος %s byte) έχει διαγραφεί --]
    [-- στις %s --]
el[1]: [-- Αυτό τό %s/%s συνημμένο (μέγεθος %s bytes) έχει διαγραφεί --]
    [-- στις %s --]

note: L10N: If the translation of this string is a multi line string, then each line should start with "[-- " and end with " --]". The first "%s/%s" is a MIME type, e.g. "text/plain". Note: The size argument printed is not the actual number as passed to gettext but the prettified version, e.g. size = 2048
en: [-- This %s/%s attachment (size %s byte) has been deleted --]
     | [-- This %s/%s attachment (size %s bytes) has been deleted --]
el[0]: [-- Αυτό το %s/%s συνημμένο (μέγεθος %s byte) έχει διαγραφεί --]
el[1]: [-- Αυτό το %s/%s συνημμένο (μέγεθος %s bytes) έχει διαγραφεί --]

note: L10N: If the translation of this string is a multi line string, then each line should start with "[-- " and end with " --]". The first "%s/%s" is a MIME type, e.g. "text/plain". The last %s expands to a date as returned by `mutt_date_parse_date()`. Caution: Argument three %3$ is also defined but sho
en: [-- This %s/%s attachment has been deleted --]
    [-- on %4$s --]
el: [-- Αυτό το %s/%s συνημμένο έχει διαγραφεί --]
    [-- στις %4$s --]

note: L10N: If the translation of this string is a multi line string, then each line should start with "[-- " and end with " --]". The first "%s/%s" is a MIME type, e.g. "text/plain".
en: [-- This %s/%s attachment has been deleted --]
el: [-- Αυτό το %s/%s συνημμένο έχει διαγραφεί --]

en: [-- name: %s --]
el: [-- όνομα: %s --]

en: [-- This %s/%s attachment is not included, --]
    [-- and the indicated external source has --]
    [-- expired. --]
el: [-- Αυτό το %s/%s συνημμένο δεν περιλαμβάνεται, --]
    [-- και η ενδεδειγμένη εξωτερική πηγή έχει --]
    [-- λήξει. --]

en: [-- This %s/%s attachment is not included, --]
    [-- and the indicated access-type %s is unsupported --]
el: [-- Αυτό το %s/%s συνημμένο δεν περιλαμβάνεται, --]
    [-- και ο ενδεδειγμένος τύπος πρόσβασης %s δεν υποστηρίζεται --]

en: [-- Error:  Could not display any parts of Multipart/Alternative --]
el: [-- Σφάλμα: Αδυναμία απεικόνισης σε όλα τα μέρη του Multipart/Alternative --]

note: L10N: %s is the attachment description, filename or form_name.
en: [-- Attachment #%d: %s --]
el: [-- Συνημμένο #%d: %s --]

en: [-- Attachment #%d --]
el: [-- Συνημμένο #%d --]

en: Unable to open temporary file
el: Αδυναμία ανοίγματος προσωρινού αρχείου

en: Error: multipart/signed has no protocol
el: Σφάλμα: το πολυμερές/υπογεγραμμένο δεν έχει πρωτόκολλο

en: Set option %s before setting %s
el: Ορίστε την επιλογή %s πριν ορίσετε την %s

note: L10N: This applies to the "$header_cache_compress_level" config variable. It shows the minimum and maximum values, e.g. 'between 1 and 22' L10N: This applies to the "$wrap_headers" config variable.
en: Option %s must be between %d and %d inclusive
el: Η επιλογή %s πρέπει να είναι από %d έως %d

en: ERROR: please report this bug
el: ΣΦΑΛΜΑ: παρακαλώ αναφέρατε αυτό το σφάλμα προγράμματος

en: <UNKNOWN>
el: <ΑΓΝΩΣΤΟ>

en: Generic bindings:
el: Γενικές συνδέσεις:

en: Unbound functions:
el: Μη συνδεδεμένες λειτουργίες:

en: Help for %s
el: Βοήθεια για το %s

en: History '%s'
el: Ιστορία '%s'

en: Bad history file format (line %d)
el: Λανθασμένη μορφοποίηση αρχείου ιστορίας (σειρά %d)

en: Can't create temporary file
el: Αδυναμία δημιουργίας προσωρινού αρχείου

en: current mailbox shortcut '^' is unset
el: η συντόμευση '^' δεν έχει τεθεί για το γραμματοκιβώτιο

en: mailbox shortcut expanded to empty regex
el: η συντόμευση για γραμματοκιβώριο επεκτάθηκε σε κενό regex

en: badly formatted command string
el: Λανθασμένα μορφοποιημένο κείμενο εντολής

en: unhook: Can't do unhook * from within a hook
el: unhook: Αδυναμία unhook * μέσα από ένα hook

en: unhook: unknown hook type: %s
el: unhook: άγνωστος τύπος hook: %s

en: unhook: Can't delete a %s from within a %s
el: unhook: Αδυναμία διαγραφής ενός %s μέσα από ένα %s

note: L10N: (%s) is the method name, e.g. Anonymous, CRAM-MD5, GSSAPI, SASL
en: Authenticating (%s)...
el: Αυθεντικοποίηση (%s)...

en: SASL authentication failed
el: Αυθεντικοποίηση SASL απέτυχε

en: LOGIN disabled on this server
el: Το LOGIN απενεργοποιήθηκε σε αυτό τον διακομιστή

en: Logging in...
el: Είσοδος στο σύστημα...

en: Login failed
el: Απέτυχε η είσοδος στο σύστημα

en: %s is an invalid IMAP path
el: %s είναι μη έγκυρη διαδρομή IMAP

en: Getting folder list...
el: Λήψη λίστας φακέλων...

note: L10N: (%s) is the name / path of the folder we were trying to browse
en: No such folder: %s
el: Δεν υπάρχει τέτοιος φάκελος: %s

en: Create mailbox:
el: Δημιουργία γραμματοκιβωτίου:

en: Mailbox must have a name
el: Το γραμματοκιβώτιο πρέπει να έχει όνομα

en: Mailbox created
el: Το γραμματοκιβώτιο δημιουργήθηκε

en: Can't rename root folder
el: Αδύνατο να μετονομαστεί ο φάκελος root

en: Rename mailbox %s to:
el: Μετονομασία γραμματοκιβωτίου %s σε:

en: Rename failed: %s
el: Απέτυχε η μετονομασία: %s

en: Mailbox renamed
el: Το γραμματοκιβώτιο μετονομάστηκε

en: Mailbox %s@%s closed
el: Το γραμματοκιβώτιο %s@%s έκλεισε

en: IMAP command failed: %s
el: Αποτυχία εντολής IMAP: %s

en: Connection to %s timed out
el: Έκλεισε η σύνδεση στο %s

en: Option %s: %s is not a valid authenticator
el: Επιλογή %s: Το %s δεν είναι έγκυρος επικυρωτής

en: This IMAP server is ancient. NeoMutt does not work with it.
el: Αυτός ο διακομιστής IMAP είναι αρχαίος. Το NeoMutt δεν είναι συμβατό με αυτόν.

en: Closing connection to %s...
el: Κλείσιμο σύνδεσης στο στο %s...

en: Secure connection with TLS?
el: Προστατέψτε την σύνδεση με TLS;

en: Could not negotiate TLS connection
el: Αδυναμία διαπραγμάτευσης σύνδεσης TLS

en: Encrypted connection unavailable
el: Δεν είναι διαθέσιμη η κρυπτογραφημένη σύνδεση

en: Subscribing to %s...
el: Εγγραφή στο %s...

en: Unsubscribing from %s...
el: Γίνεται απεγγραφή από %s...

en: Create %s?
el: Δημιουργία του %s;

en: Expunge failed
el: Διαγραφή απέτυχε

en: Marking %d message deleted... | Marking %d messages deleted...
el[0]: Σημείωση %d μηνύματος ως διαγραμμένο...
el[1]: Σημείωση %d μηνυμάτων ως διαγραμμένα...

en: Saving changed message... [%d/%d] | Saving changed messages... [%d/%d]
el[0]: Αποθήκευση τροποποιημένου μηνύματος... [%d/%d]
el[1]: Αποθήκευση τροποποιημένων μηνυμάτων... [%d/%d]

en: Error saving flags. Close anyway?
el: Σφάλμα κατά την αποθήκευση σημαιών. Έξοδος;

en: Error saving flags
el: Σφάλμα κατά την αποθήκευση σημαιών!

en: Expunging messages from server...
el: Διαγραφή μηνυμάτων από τον εξυπηρετητή...

en: imap_sync_mailbox: EXPUNGE failed
el: imap_sync_mailbox: EXPUNGE απέτυχε

en: Selecting %s...
el: Επιλογή %s...

en: Error opening mailbox
el: Σφάλμα κατά  το άνοιγμα του γραμματοκιβωτίου

en: IMAP server doesn't support custom flags
el: Ο διακομιστής IMAP δεν υποστηρίζει προσαρμοσμένες σημαίες

en: Invalid IMAP flags
el: Μη έγκυρες σημαίες IMAP

note: L10N: This prompt is made if the user hits Ctrl-C when opening an IMAP mailbox
en: Abort download and close mailbox?
el: Ματαίωση λήψης και κλήσιμο του γραμματοκιβωτίου;

en: Unable to fetch headers from this IMAP server version
el: Αδυναμία λήψης επικεφαλίδων από αυτή την έκδοση του εξυπηρετητή IMAP

en: Copying message %d to %s...
el: Αντιγραφή μηνύματος %d στο %s ...

en: Fetching message...
el: Λήψη μηνύματος...

en: The message index is incorrect. Try reopening the mailbox.
el: Ο δείκτης του μηνύματος είναι άκυρος. Ξανανοίξτε το γραμματοκιβώτιο.

en: Header search without header name: %s
el: Αναζήτησ επικεφαλίδας χωρίς όνομα επικεφαλίδας: %s

en: Server-side custom search not supported: %s
el: H πλευρά του διακομιστή δεν υποστηρίζει εξατομικευμένη αναζήτηση: %s

en: Continue?
el: Συνέχεια;

en: Quit
el: Έξοδος

en: Reply
el: Απάντ

en: Group
el: Ομάδα

en: Post
el: Δημοσίευση

en: Followup
el: Συνέχεια

note: L10N: %s is one of the CHECK_ACL entries below.
en: %s: Operation not permitted by ACL
el: %s: Η λειτουργία δεν επιτρέπεται από το ACL

en: Failed to create query, aborting
el: Σφάλμα κατά την δημιουργία ερωτήματος. Ματαίωση

en: %s is not a mailbox
el: Το %s δεν είναι γραμματοκιβώτιο

en: Mailbox was externally modified.  Flags may be wrong.
el: Το γραμματοκιβώτιο τροποποιήθηκε εξωτερικά. Οι σημαίες μπορεί να είναι λάθος

en: New mail in this mailbox
el: Νέα αλληλογραφία σε αυτό το γραμματοκιβώτιο

en: Mailbox was externally modified
el: Το γραμματοκιβώτιο τροποποιήθηκε εξωτερικά

en: No mailbox is open
el: Δεν υπάρχουν ανοιχτά γραμματοκιβώτια

en: No tagged messages
el: Δεν υπάρχουν σημειωμένα μηνύματα

en: Nothing to do
el: Καμμία ενέργεια

en: Jump to message:
el: Μετάβαση στο μήνυμα:

en: Argument must be a message number
el: Η παράμετρος πρέπει να είναι αριθμός μηνύματος

en: Invalid message number
el: Μη έγκυρος αριθμός μηνύματος

en: That message is not visible
el: Αυτό το μήνυμα δεν είναι ορατό

note: L10N: CHECK_ACL
en: Can't break thread
el: Αδυναμία διάσπασης του νήματος

en: Thread broken
el: Το νήμα διασπάστηκε

en: Thread can't be broken, message is not part of a thread
el: Αδυναμία διάσπασης νήματος, το μήνυμα δεν είναι στο νήμα

en: Open mailbox in read-only mode
el: Ανοίξτε το γραμματοκιβώτιο σε κατάσταση ανάγνωσης μόνο

en: Open mailbox
el: Ανοίξτε το γραμματοκιβώτιο

en: Thread contains unread or flagged messages
el: Το νήμα περιέχει αδιάβστα ή μαρκαρισμένα μηνύματα

en: Delete messages matching:
el: Διαγραφή παρόμοιων μηνυμάτων:

en: Limit to messages matching:
el: Περιορισμός στα παρόμοια μηνύματα:

note: L10N: CHECK_ACL
en: Can't link threads
el: Αδυναμία σύνδεσης νημάτων

en: Threads linked
el: Τα νήματα συνδέθηκαν

en: No thread linked
el: Δεν συνδέδηκε νήμα

en: Folder doesn't support tagging, aborting
el: Ο φάκελος δεν υποστηρίζει τις ετικέτες. Ματαίωση

en: No tag specified, aborting
el: Δεν ορίστηκε ετικέτα. Ματαίωση

en: Update tags...
el: Ανανέωση...

en: Failed to modify tags, aborting
el: Σφάλμα κατά την τροποποίηση των ετικετών. Ματαίωση

en: No new messages in this limited view
el: Δεν υπάρχουν νέα μηνύματα σε αυτή τη περιορισμένη όψη

en: No new messages
el: Δεν υπάρχουν νέα μηνύματα

en: No unread messages in this limited view
el: Δεν υπάρχουν αδιάβαστα μηνύματα σε αυτή τη περιορισμένη όψη

en: No unread messages
el: Δεν υπάρχουν αδιάβαστα μηνύματα

en: Search wrapped to top
el: Αναζήτηση συνεχίστηκε από την κορυφή

en: Search wrapped to bottom
el: Αναζήτηση συνεχίστηκε στη βάση

en: No more threads
el: Δεν υπάρχουν άλλες συζητήσεις

en: You are on the first thread
el: Είστε στην πρώτη συζήτηση

en: You are on the last message
el: Είστε στο τελευταίο μήνυμα

en: No undeleted messages
el: Δεν υπάρχουν αποκαταστημένα μηνύματα

en: No mailboxes have new mail
el: Δεν υπάρχει νέα αλληλογραφία σε κανένα γραμματοκιβώτιο.

en: You are on the first message
el: Είστε στο πρώτο μήνυμα

en: No limit pattern is in effect
el: Κανένα υπόδειγμα ορίων σε λειτουργία

en: Tag messages matching:
el: Σημειώστε μηνύματα που ταιριάζουν σε:

en: Undelete messages matching:
el: Επαναφορά τα μηνύματα που ταιριάζουν σε:

en: Untag messages matching:
el: Αφαίρεση της σημείωσης στα μηνύματα που ταιριάζουν σε:

en: Quit NeoMutt?
el: Έξοδος από το NeoMutt;

en: No Message-Id. Unable to perform operation.
el: Δεν υπάρχει Message-id. Αδυναμία εκτέλεσης της λειτουργίας.

en: Message is not visible in limited view
el: Το τρέχον μήνυμα δεν είναι ορατό στη περιορισμένη όψη

en: Fetching %s from server...
el: Λήψη %s μηνυμάτων από τον εξυπηρετητή...

en: Article %s not found on the server
el: Το άρθρο %s δεν μπορεί να βρεθεί στον διακομιστή

en: Open newsgroup in read-only mode
el: Ανοίξτε την ομάδα συζήτησης  σε κατάσταση ανάγνωσης μόνο

en: Open newsgroup
el: Άνοιγμα ομάδας συζητήσεων

en: Posting to this group not allowed, may be moderated. Continue?
el: Οι δημοσιεύσεις δεν επιτρέπονται σε αυτήν την ομάδα. Συνέχεια;

en: No virtual folder and no Message-Id, aborting
el: Δεν υπάρχει εικονικός φάκελος και Message-Id. Ματαίωση

en: failed to find message in notmuch database. try running 'notmuch new'.
el: δεν βρέθηκε μύνημα στην βάση δεδομέων notmuch. προσπαθήστε να τρέξετε 'notmuch new'.

en: Failed to read thread, aborting
el: Αδυναμία ανάγνωσης του νήματος. Ματαίωση

en: No notmuch vfolder currently loaded
el: Δεν έχει φορτωθεί εικ. φάκελος notmuch

en: There are no messages
el: Δεν υπάρχουν μηνύματα

en: No visible messages
el: Δεν υπάρχουν ορατά μηνύματα

en: Error in command line: %s
el: Λάθος στη γραμμή εντολών: %s

note: L10N: '%s' is the (misspelled) name of the menu, e.g. 'index' or 'pager'
en: %s: no such menu
el: %s: δεν υπάρχει τέτοιο μενού

en: %s: no macros for this menu
el: %s: δεν υπάρχουν μακροεντολές για αυτό το μενού

en: Key is not bound
el: Το πλήκτρο δεν είναι συνδεδεμένο

en: Key is not bound.  Press '%s' for help.
el: Το πλήκτρο δεν είναι συνδεδεμένο. Πατήστε '%s' για βοήθεια.

en: Macro loop detected
el: Εντοπίστηκε βρόγχος μακροεντολής

en: %s: null key sequence
el: %s: κενή ακολουθία πλήκτρων

en: macro: empty key sequence
el: macro: άδεια ακολουθία πλήκτρων

en: exec: no arguments
el: exec: καθόλου ορίσματα

en: %s: no such function
el: %s: δεν υπάρχει τέτοια λειτουργία

en: Improperly formatted entry for type %s in "%s" line %d
el: Ακατάλληλα μορφοποιημένη είσοδος για το τύπο %s στη "%s" γραμμή %d

en: mailcap entry for type %s not found
el: Η είσοδος mailcap για το τύπο %s δε βρέθηκε

en: Reading %s...
el: Ανάγνωση %s...

note: L10N: Displayed before/as a mailbox is being synced
en: Writing %s...
el: Εγγραφή %s...

en: Error initializing terminal
el: Λάθος κατά την αρχικοποίηση του τερματικού

en: unable to determine username
el: αδυναμία στον εντοπισμό του ονόματος χρήστη

en: unable to determine home directory
el: αδυναμία στον εντοπισμό του καταλόγου χρήστη (home directory)

en: No recipients specified
el: Δεν έχουν οριστεί παραλήπτες

en: %s: unable to attach file
el: %s: αδυναμία στην προσάρτηση του αρχείου

en: No mailbox with new mail
el: Δεν υπάρχει νέα αλληλογραφία σε κανένα γραμματοκιβώτιο

en: No incoming mailboxes defined
el: Δεν έχει οριστεί γραμματοκιβώτιο εισερχομένων

en: Mailbox is empty
el: Το γραμματοκιβώτιο είναι άδειο

en: Mailbox is corrupt
el: Το γραμματοκιβώτιο έχει αλλοιωθεί

en: Couldn't lock %s
el: Αδυναμία κλειδώματος του %s

en: Mailbox was corrupted
el: Το γραμματοκιβώτιο είχε αλλοιωθεί

en: Fatal error!  Could not reopen mailbox!
el: Μοιραίο λάθος! Αδυναμία επαναπρόσβασης του γραμματοκιβωτίου!

en: Could not create temporary file
el: Αδυναμία δημιουργίας προσωρινού αρχείου

en: sync: mbox modified, but no modified messages (report this bug)
el: sync: το mbox έχει τροποποιηθεί, δεν υπάρχουν τροποποιημένα μηνύματα
    (αναφέρατε αυτό το σφάλμα)

en: Committing changes...
el: Εφαρμογή των αλλαγών...

en: Write failed!  Saved partial mailbox to %s
el: Η εγγραφή απέτυχε! Μέρος του γραμματοκιβωτίου αποθηκεύτηκε στο %s

en: Could not reopen mailbox
el: Αδυναμία επαναπρόσβασης του γραμματοκιβωτίου

en: Can't write message
el: Αδυναμία εγγραφής του μηνύματος

en: Reverse search for:
el: Ανάστροφη αναζήτηση για:

en: Search for:
el: Αναζήτηση για:

en: Not found
el: Δε βρέθηκε

en: No entries
el: Καμμία καταχώρηση

en: Jump to:
el: Μετακίνηση στο:

en: Invalid index number
el: Μη έγκυρος αριθμός δείκτη

en: You are on the first entry
el: Είστε στην πρώτη καταχώρηση

en: You are on the last entry
el: Είστε στην τελευταία καταχώρηση

en: You can't scroll up farther
el: Δεν μπορείτε να μετακινηθείτε παραπάνω

en: You can't scroll down farther
el: Δεν μπορείτε να μετακινηθείτε παρακάτω

en: Tagging is not supported
el: Σημειώσεις δεν υποστηρίζονται

en: No tagged entries
el: Καμμία σημειωμένη είσοδος

en: Append
el: Πρόσθεση

en: Insert
el: Είσοδος

en: Select a remailer chain
el: Επιλογή μιας αλυσίδας επαναποστολέων

en: Can't get mixmaster's type2.list
el: Αδυναμία λήψης της type2.list του mixmaster

en: Mixmaster doesn't accept Cc or Bcc headers
el: Ο Mixmaster δεν δέχεται Cc ή Bcc επικεφαλίδες

en: Please set the hostname variable to a proper value when using mixmaster
el: Παρακαλώ ορίστε σωστά την μεταβλητή του ονόματος του συστήματος όταν χρησιμοποιείτε το mixmaster

en: Error sending message, child exited %d
el: Σφάλμα στην αποστολή μηνύματος, τερματισμός θυγατρικής με %d.

en: Error sending message
el: Σφάλμα κατά την αποστολή του μηνύματος

en: You already have the last chain element selected
el: Έχετε ήδη επιλέξει το τελευταίο στοιχείο της αλυσίδας

en: You already have the first chain element selected
el: Έχετε ήδη επιλέξει το πρώτο στοιχείο της αλυσίδας

note: L10N The '%d' here hard-coded to 19
en: Mixmaster chains are limited to %d elements
el: Οι αλυσίδες Mixmaster είναι περιορισμένες σε %d στοιχεία

en: The remailer chain is already empty
el: Η αλυσίδα επαναποστολέων είναι ήδη άδεια

en: Error: %s can't be used as the final remailer of a chain
el: Σφάλμα: το %s δεν μπορεί να είναι ο τελικός επαναποστολέας της αλυσίδας

en: Timeout exceeded while attempting fcntl lock
el: Το όριο χρόνου ξεπεράστηκε κατά την προσπάθεια κλειδώματος με fcntl

en: Waiting for fcntl lock... %d
el: Αναμονή για το κλείδωμα fcntl... %d

en: Timeout exceeded while attempting flock lock
el: Το όριο χρόνου ξεπεράστηκε κατά την προσπάθεια κλειδώματος flock

en: Waiting for flock attempt... %d
el: Αναμονή για προσπάθεια flock... %d

en: Bad regex: %s
el: λανθασμένη κανονική έκφραση: %s

en: New mail in
el: Νέα αλληλογραφία στο

en: Parent message is not available
el: Το τρέχον μήνυμα δεν είναι διαθέσιμο

en: Parent message is not visible in this limited view
el: Το τρέχον μήνυμα δεν είναι ορατό σε αυτή τη περιορισμένη όψη

note: L10N: Means "The path you specified as the destination file is a directory." See the msgid "Save to file: " (alias.c, recvattach.c) These three letters correspond to the choices in the string.
en: File is a directory, save under it: (y)es, (n)o, (a)ll?
el: Το αρχείο είναι φάκελος, αποθήκευση υπό αυτού; (y)ναι, (n)όχι, (a)όλα

note: L10N: Means "The path you specified as the destination file is a directory." See the msgid "Save to file: " (alias.c, recvattach.c)
en: File is a directory, save under it?
el: Το αρχείο είναι φάκελος, αποθήκευση υπό αυτού;

en: File under directory:
el: Αρχείο υπό φάκελο:

note: L10N: Options for: File %s exists, (o)verwrite, (a)ppend, or (c)ancel?
en: File exists, (o)verwrite, (a)ppend, or (c)ancel?
el: Το αρχείο υπάρχει, (o)διαγραφή του υπάρχοντος, (a)πρόσθεση, (c)άκυρο;

en: Can't save message to POP mailbox
el: Αδυναμία εγγραφής του μηνύματος στο POP γραμματοκιβώτιο

en: Append messages to %s?
el: Πρόσθεση μηνυμάτων στο %s;

en: Moving read messages to %s...
el: Μετακίνηση αναγνωσμένων μηνυμάτων στο %s...

en: Mailbox is unchanged
el: Δεν έγινε αλλαγή στο γραμματοκιβώτιο

en: %d kept, %d moved, %d deleted
el: %d κρατήθηκαν, %d μετακινήθηκαν, %d διαγράφηκαν

en: %d kept, %d deleted
el: %d κρατήθηκαν, %d διαγράφηκαν

en:  Press '%s' to toggle write
el: Πατήστε '%s' για να ενεργοποιήσετε την εγγραφή!

en: Use 'toggle-write' to re-enable write
el: Χρησιμοποιήστε το 'toggle-write' για να ενεργοποιήσετε την εγγραφή

en: Mailbox is marked unwritable. %s
el: Το γραμματοκιβώτιο είναι σημειωμένο μη εγγράψιμο. %s

en: Mailbox checkpointed
el: Το γραμματοκιβώτιο σημειώθηκε

en: Can't toggle write on a readonly mailbox
el: Αδυναμία αλλαγής σε κατάσταση εγγραφής σε γραμματοκιβώτιο μόνο για ανάγνωση

en: Changes to folder will be written on folder exit
el: Οι αλλαγές στο φάκελο θα γραφούν κατά τη έξοδο από το φάκελο

en: Changes to folder will not be written
el: Οι αλλαγές στο φάκελο δεν θα γραφούν

en:  (current time: %c)
el: (τρέχουσα ώρα: %c)

en: [-- %s output follows%s --]
el: [-- %s ακολουθεί έξοδος%s --]

en: Invoking PGP...
el: Κλήση του PGP...

en: Message can't be sent inline.  Revert to using PGP/MIME?
el: Το μήνυμα δεν μπορεί να σταλεί ως εσωτερικό κείμενο. Να χρησιμοποιηθεί PGP/MIME;

en: Mail not sent
el: Το γράμμα δεν εστάλη

en: S/MIME messages with no hints on content are unsupported
el: Δεν υποστηρίζονται μηνύματα S/MIME χωρίς πληροφορίες στην επικεφαλίδα

en: Trying to extract PGP keys...
el: Προσπάθεια εξαγωγής κλειδιών PGP...

en: Trying to extract S/MIME certificates...
el: Προσπάθεια εξαγωγής πιστοποιητικών S/MIME...

en: [-- Error: Unknown multipart/signed protocol %s --]
el: [-- Σφάλμα: Άγνωστο πολυμερές/υπογεγραμμένο πρωτόκολλο %s --]

en: [-- Warning: We can't verify %s/%s signatures. --]
el: [-- Προειδοποίηση: αδυναμία επιβεβαίωσης %s%s υπογραφών --]

en: [-- The following data is signed --]
el: [-- Τα επόμενα δεδομένα είναι υπογεγραμμένα --]

en: [-- Warning: Can't find any signatures. --]
el: [-- Προειδοποίηση: Αδυναμία εύρεσης υπογραφών. --]

en: 
    [-- End of signed data --]
el: 
    [-- Τέλος υπογεγραμμένων δεδομένων --]

en: [-- BEGIN PGP MESSAGE --]
el: [-- ΕΝΑΡΞΗ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ PGP --]

en: [-- BEGIN PGP PUBLIC KEY BLOCK --]
el: [-- ΕΝΑΡΞΗ ΟΜΑΔΑΣ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΚΛΕΙΔΙΩΝ PGP --]

en: [-- BEGIN PGP SIGNED MESSAGE --]
el: [-- ΕΝΑΡΞΗ ΥΠΟΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟΥ PGP ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ --]

en: [-- END PGP MESSAGE --]
el: [-- ΤΕΛΟΣ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ PGP --]

en: [-- END PGP PUBLIC KEY BLOCK --]
el: [-- ΤΕΛΟΣ ΟΜΑΔΑΣ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΚΛΕΙΔΙΩΝ PGP --]

en: [-- END PGP SIGNED MESSAGE --]
el: [-- ΤΕΛΟΣ ΥΠΟΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟΥ PGP ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ --]

en: [-- Error: could not find beginning of PGP message --]
el: [-- Σφάλμα: δε μπόρεσε να βρεθεί η αρχή του μηνύματος PGP --]

en: [-- Error: could not create temporary file --]
el: [-- Σφάλμα: αδυναμία δημιουργίας προσωρινού αρχείου --]

en: [-- The following data is PGP/MIME encrypted --]
el: [-- Τα επόμενα δεδομένα είναι κρυπτογραφημένα μέσω PGP/MIME --]

en: [-- End of PGP/MIME encrypted data --]
el: [-- Τέλος δεδομένων κρυπτογραφημένων μέσω PGP/MIME --]

en: Looking for keys matching "%s"...
el: Εύρεση όμοιων κλειδιών με "%s"...

en: Use keyID = "%s" for %s?
el: Να χρησιμοποιηθεί keyID = "%s" για το %s;

en: Enter keyID for %s:
el: Εισάγετε keyID για το %s:

en: Please enter the key ID:
el: Παρακαλώ γράψτε το ID του κλειδιού:

en: Check key
el: Ελέγξτε κλειδί

en: All matching keys are expired, revoked, or disabled
el: Όλα τα κλειδιά που ταιριάζουν είναι ληγμένα, ακυρωμένα ή ανενεργά

en: PGP keys matching <%s>
el: Όμοια PGP κλειδιά <%s>

en: PGP keys matching "%s"
el: Όμοια PGP κλειδιά "%s"

note: L10N: Describes the trust state of a S/MIME key. This translation must be padded with spaces to the right such that it has the same length as the other translations. The translation strings which need to be padded are: Expired, Invalid, Revoked, Trusted, Unverified, Verified, and Unknown.
en: Expired
el: Έληξε

note: L10N: Describes the trust state of a S/MIME key. This translation must be padded with spaces to the right such that it has the same length as the other translations. The translation strings which need to be padded are: Expired, Invalid, Revoked, Trusted, Unverified, Verified, and Unknown.
en: Invalid
el: Μη έγκυρο

note: L10N: Describes the trust state of a S/MIME key. This translation must be padded with spaces to the right such that it has the same length as the other translations. The translation strings which need to be padded are: Expired, Invalid, Revoked, Trusted, Unverified, Verified, and Unknown.
en: Revoked
el: Ανακλήθηκε

note: L10N: Describes the trust state of a S/MIME key. This translation must be padded with spaces to the right such that it has the same length as the other translations. The translation strings which need to be padded are: Expired, Invalid, Revoked, Trusted, Unverified, Verified, and Unknown.
en: Trusted
el: Εμπιστευμένο

note: L10N: Describes the trust state of a S/MIME key. This translation must be padded with spaces to the right such that it has the same length as the other translations. The translation strings which need to be padded are: Expired, Invalid, Revoked, Trusted, Unverified, Verified, and Unknown.
en: Unverified
el: Μη Επιβεβαιωμένο

note: L10N: Describes the trust state of a S/MIME key. This translation must be padded with spaces to the right such that it has the same length as the other translations. The translation strings which need to be padded are: Expired, Invalid, Revoked, Trusted, Unverified, Verified, and Unknown.
en: Verified
el: Επιβεβαιωμένο

note: L10N: Describes the trust state of a S/MIME key. This translation must be padded with spaces to the right such that it has the same length as the other translations. The translation strings which need to be padded are: Expired, Invalid, Revoked, Trusted, Unverified, Verified, and Unknown.
en: Unknown
el: Άγνωστο

en: S/MIME certificates matching "%s"
el: Όμοια πιστοποιητικά S/MIME "%s"

en: Key ID: 0x%s
el: ID κλειδιού: 0x%s

en: This key can't be used: expired/disabled/revoked
el: Αυτό το κλειδί δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί ληγμένο/αχρηστευμένο/άκυρο

en: Enter PGP passphrase:
el: Εισάγετε την φράση-κλειδί PGP:

en: [-- Error: unable to create PGP subprocess --]
el: [-- Σφάλμα: αδυναμία στη δημιουργία υποδιεργασίας PGP --]

en: [-- End of PGP output --]
el: [-- Τέλος της εξόδου PGP --]

en: [-- Error: could not create a PGP subprocess --]
el: [-- Σφάλμα: αδυναμία στη δημιουργία υποδιεργασίας PGP --0]

en: Decryption failed
el: Η αποκρυπτογράφηση απέτυχε

en: Can't open PGP subprocess
el: Αδυναμία ανοίγματος υποδιεργασίας PGP

en: Can't invoke PGP
el: Αδυναμία κλήσης του PGP

note: L10N: The previous string MUST have the same highlighted letter One of them will appear in each of the three strings marked "(inline"), below.
en: (i)nline
el: (i)εσωτερικό κείμενο

en: Can't open /dev/null
el: Αδυναμία ανοίγματος /dev/null

en: Fetching PGP key...
el: Λήψη κλειδιού PGP...

en: PGP Key %s
el: Κλειδί PGP %s

en: Enter S/MIME passphrase:
el: Εισάγετε την φράση-κλειδί S/MIME:

en: Enter keyID:
el: Εισάγετε το keyID:

en: No (valid) certificate found for %s
el: Δεν βρέθηκαν (έγκυρα) πιστοποιητικά για το %s

en: Error: unable to create OpenSSL subprocess
el: Σφάλμα: αδυναμία δημιουργίας υποδιεργασίας OpenSSL

en: no certfile
el: κανένα αρχείο πιστοποιητικών

en: no mbox
el: κανένα γραμματοκιβώτιο

en: No output from OpenSSL...
el: Καμμία έξοδος από OpenSSL..

en: Can't sign: No key specified. Use Sign As.
el: Αδυναμία υπογραφής. Δεν έχει οριστεί κλειδί. Χρησιμοποιήστε Υπογρ.σαν

en: Can't open OpenSSL subprocess
el: Αδυναμία εκκίνησης υποδιεργασίας OpenSSL

en: [-- End of OpenSSL output --]
el: [-- Τέλος της εξόδου OpenSSL --]

en: [-- Error: unable to create OpenSSL subprocess --]
el: [-- Σφάλμα: αδυναμία δημιουργίας υποδιεργασίας OpenSSL --]

en: [-- The following data is S/MIME encrypted --]
el: [-- Τα επόμενα δεδομένα είναι κρυπτογραφημένα μέσω S/MIME --]

en: [-- The following data is S/MIME signed --]
el: [-- Τα επόμενα δεδομένα είναι υπογεγραμμένα με S/MIME --]

en: 
    [-- End of S/MIME encrypted data. --]
el: 
    [-- Τέλος δεδομένων κρυπτογραφημένων μέσω S/MIME --]

en: 
    [-- End of S/MIME signed data. --]
el: 
    [-- Τέλος δεδομένων υπογεγραμμένων με S/MIME --]

note: L10N: S/MIME options
en: S/MIME (e)ncrypt, (s)ign, encrypt (w)ith, sign (a)s, (b)oth, or (c)lear?
el: S/MIME (e)κλείδ,(s)υπογρ,(w)υπογρ.με,υπογρ.σ(a)ν,(b)κλ+υπ, %s, ή (c)τίποτα;

en: Server closed connection
el: Η σύνδεση με τον εξυπηρετητή έκλεισε

en: No authenticators available
el: Δεν υπάρχει διαθέσιμη αυθεντικοποίηση.

en: Checking for new messages...
el: Έλεγχος για νέα μηνύματα...

en: PrevPg
el: ΠροηγΣελ

en: NextPg
el: ΕπόμΣελ

en: View Attachm.
el: ΌψηΠροσάρτ

en: Next
el: Επόμενο

en: Bottom of message is shown
el: Εμφανίζεται η βάση του μηνύματος

en: Top of message is shown
el: Εμφανίζεται η αρχή του μηνύματος

en: No more unquoted text after quoted text
el: Όχι άλλο μη καθορισμένο κείμενο μετά από καθορισμένο

en: No more quoted text
el: Όχι άλλο καθορισμένο κείμενο

en: Help is currently being shown
el: Η βοήθεια ήδη εμφανίζεται

note: L10N: Used for the $crypt_verify_sig prompt
en: Verify signature?
el: Επαλήθευση της υπογραφής;

en: Can't create display filter
el: Αδυναμία δημιουργίας φίλτρου απεικόνισης

en: Could not copy message
el: Αδυναμία αντιγραφής του μηνύματος.

en: Command:
el: Εντολή:

en: S/MIME signature successfully verified
el: Η υπογραφή S/MIME επαληθεύτηκε επιτυχώς

en: S/MIME certificate owner does not match sender
el: Ο ιδιοκτήτης του πιστοποιητικού S/MIME δεν ταιριάζει με τον αποστολέα

en: Warning: Part of this message has not been signed
el: Προειδοποίηση: Τμήμα αυτού του μηνύματος δεν είναι υπογεγραμμένο

en: S/MIME signature could NOT be verified
el: Η υπογραφή S/MIME ΔΕΝ μπόρεσε να επαληθευτεί

en: PGP signature successfully verified
el: Η υπογραφή PGP επαληθεύτηκε επιτυχώς

en: PGP signature could NOT be verified
el: Η υπογραφή PGP ΔΕΝ μπόρεσε να επαληθευτεί

en: %s: unknown command
el: %s: άγνωστη εντολή

en: %s: unknown variable
el: %s: άγνωστη μεταβλητή

en: Command '%s' can only be used with bool/quad variables
el: Η εντολή '%s' μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο με μεταβλητές bool/quad

en: Can't use 'inv', 'no', '&' or '?' with the '%s' command
el: Δεν επιτρέπεται η χρήση 'inv', 'no', '&' ή '?' με την εντολή '%s'

en: Can't use prefix when incrementing or decrementing a variable
el: Δεν γίνεται να χρησιμοποιηθεί πρόθεμα κατά την αύξηση ή μείωση μίας μεταβλητής

en: Can't set a variable with the '%s' command
el: Δεν γίνεται να οριστεί μεταβλητή με την εντολή '%s'

en: Can't use prefix when setting a variable
el: Δεν μπορεί να γίνει χρήση προθέματος κατά την δημιουργία μίας μεταβλητής

en: Prefixes 'no' and 'inv' may only be used with bool/quad variables
el: Τα προθέματα 'no' και 'inv' μπορούν να χρησιμοποιηθούν μόνο με μεταβλητές bool/quad

en: Error in expression: %s
el: Λάθος στην έκφραση: %s

en: Invalid day of month: %s
el: Μη έγκυρη μέρα του μήνα: %s

en: Invalid month: %s
el: Μη έγκυρος μήνας: %s

en: Invalid relative date: %s
el: Μη έγκυρος αναφορικώς μήνας: %s

en: empty pattern
el: άδειο μοντέλο/μορφή

en: error in pattern at: %s
el: σφάλμα στο μοντέλο στο: %s

en: mismatched parentheses: %s
el: αταίριαστη παρένθεση/εις: %s

en: %c: not supported in this mode
el: Το %c: δεν υποστηρίζεται σε αυτή την κατάσταση

en: missing parameter
el: έλλειψη παραμέτρου

note: L10N: An unknown pattern operator was somehow invoked. This shouldn't be possible unless there is a bug.
en: error: unknown op %d (report this error)
el: λάθος: άγνωστη διεργασία %d (ανέφερε αυτό το σφάλμα)

en: Compiling search pattern...
el: Σύνταξη μοντέλου αναζήτησης...

en: Executing command on matching messages...
el: Εκτέλεση εντολής στα παρόμοια μηνύματα...

en: No messages matched criteria
el: Κανένα μήνυμα δεν ταιριάζει στα κριτήρια

en: Search hit bottom without finding match
el: Η αναζήτηση έφθασε στο τέλος χωρίς να βρει όμοιο

en: Search hit top without finding match
el: Η αναζήτηση έφθασε στην αρχή χωρίς να βρει όμοιο

en: Search interrupted
el: Η αναζήτηση διακόπηκε

en: Command USER is not supported by server
el: Η εντολή USER δεν υποστηρίζετε από το διακομιστή

en: Unable to leave messages on server
el: Αδυναμία άφεσης των μηνυμάτων στον εξυπηρετητή

en: Command TOP is not supported by server
el: Η εντολή TOP δεν υποστηρίζετε από το διακομιστή

en: Command UIDL is not supported by server
el: Η εντολή UIDL δεν υποστηρίζετε από το διακομιστή

en: Error connecting to server: %s
el: Σφάλμα κατα τη σύνδεση στο διακομιστή: %s

en: Closing connection to POP server...
el: Κλείσιμο σύνδεσης στον εξυπηρετητή IMAP...

en: Verifying message indexes...
el: Επιβεβαίωση των ευρετηρίων μηνυμάτων...

en: Connection lost. Reconnect to POP server?
el: Απώλεια σύνδεσης. Επανασύνδεση στο διακομιστή POP;

en: Can't write header to temporary file
el: Αδυναμία εγγραφής επικεφαλίδας στο προσωρινό αρχείο

en: POP host is not defined
el: Ο POP host δεν καθορίστηκε

en: %s is an invalid POP path
el: %s είναι μη έγκυρη POP διαδρομή

en: No new mail in POP mailbox
el: Δεν υπάρχει αλληλογραφία στο POP γραμματοκιβώτιο

en: Delete messages from server?
el: Διαγραφή μηνυμάτων από τον εξυπηρετητή;

en: Error while writing mailbox
el: Σφάλμα κατά την εγγραφή στο γραμματοκιβώτιο

en: Fetching list of messages...
el: Λήψη λίστας μηνυμάτων...

en: Can't write message to temporary file
el: Αδυναμία εγγραφής μηνύματος στο προσωρινό αρχείο

en: Postponed Messages
el: Αναβληθέντα Μηνύματα

en: Illegal S/MIME header
el: Ακατάλληλη επικεφαλίδα S/MIME

en: Decrypting message...
el: Αποκρυπτογράφηση μηνύματος...

en: No postponed messages
el: Δεν υπάρχουν αναβληθέντα μηνύματα

en: yes
el: ναι

en: no
el: όχι

en: You may only bounce message/rfc822 parts
el: Μπορείτε να διαβιβάσετε μόνο μήνυμα/μέρη rfc822

en: Can't open temporary file %s
el: Αδυναμία πρόσβασης στο προσωρινό αρχείο %s

en: Forward as attachments?
el: Προώθηση σαν προσαρτήσεις;

en: Can't decode all tagged attachments.  MIME-forward the others?
el: Αδυναμία αποκωδικοποίησης όλων των σημειωμένων προσαρτήσεων. Προώθηση-MIME των άλλων;

en: Forward MIME encapsulated?
el: Προώθηση ενσωματωμένου MIME;

en: Can't create %s
el: Αδυναμία δημιουργίας του %s

en: Can't find any tagged messages
el: Αδυναμία εύρεσης σημειωμένων μηνυμάτων

en: No mailing lists found
el: Δεν βρέθηκαν λίστες συζητήσεων

en: Can't decode all tagged attachments.  MIME-encapsulate the others?
el: Αδυναμία αποκωδικοποίησης όλων των σημειωμένων προσαρτήσεων. MIME-encapsulate τις άλλες;

en: Error: score: invalid number
el: Σφάλμα: score: μη έγκυρος αριθμός

en: No boundary parameter found [report this error]
el: Δε βρέθηκε παράμετρος οριοθέτησης [αναφέρατε αυτό το σφάλμα]

en: %s no longer exists
el: Το %s δεν υπάρχει πια

en: No subject, abort?
el: Δεν υπάρχει θέμα, να εγκαταλείψω;

en: No subject, aborting
el: Δεν υπάρχει θέμα, εγκατάλειψη

note: L10N: Asks whether the user respects the reply-to header. If she says no, neomutt will reply to the from header's address instead.
en: Reply to %s%s?
el: Απάντηση στο %s%s;

en: Follow-up to %s%s?
el: Συνέχεια στο %s%s;

en: Include message in reply?
el: Συμπερίληψη του μηνύματος στην απάντηση;

en: Including quoted message...
el: Συμπερίληψη καθορισμένου μηνύματος...

en: Could not include all requested messages
el: Αδυναμία συμπερίληψης όλων των μηνυμάτων που ζητήθηκαν

en: Forward as attachment?
el: Προώθηση σαν προσάρτηση;

en: Preparing forwarded message...
el: Ετοιμασία προωθημένου μηνύματος ...

note: L10N: Printed after the "Fcc to an IMAP mailbox is not supported" message. To make it clearer that the message doesn't mean NeoMutt is aborting sending the mail too. %s is the full mailbox URL, including imap(s)://
en: Skipping Fcc to %s
el: Αγνοείται το Fcc στο %s

en: Can't postpone.  $postponed is unset
el: Δεν είναι δυνατή η αναβολή. Το $postponed δεν έχει τεθεί.

en: Error encrypting message. Check your crypt settings.
el: Σφάλμα κατά την κρυπτογράφηση του μηνύματος. Ελέγξατε τις ρυθμίσεις crypto σας.

en: Message contains text matching "$abort_noattach_regex". Not sending.
el: Το μύνημα περιέχει κείμενο που ταιριάζει το "$abort_noattach_regex". Δεν εστάλει.

en: Recall postponed message?
el: Ανάκληση αναβληθέντος μηνύματος;

en: Refusing to send an empty email
el: Αδύνατον να σταλεί κενό email

en: Try: echo | neomutt -s 'subject' user@example.com
el: Δοκιμάστε: echo | neomutt -s 'θέμα' user@example.com

en: Edit forwarded message?
el: Επεξεργασία προωθημένου μηνύματος;

en: Abort unmodified message?
el: Ματαίωση αποστολής μη τροποποιημένου μηνύματος;

en: Aborted unmodified message
el: Ματαίωση αποστολής μη τροποποιημένου μηνύματος

en: No crypto backend configured.  Disabling message security setting.
el: Δεν έχει ρυθμιστεί το παρασκήνιο crypto. Γίνεται απενεργοποίηση της ασφάλειας μηνυμάτων

en: Message postponed
el: Το μήνυμα ανεβλήθη

en: No subject, abort sending?
el: Δεν υπάρχει θέμα, ακύρωση αποστολής;

en: No subject specified
el: Δεν καθορίστηκε θέμα

en: Sending message...
el: Αποστολή μηνύματος...

en: Could not send the message
el: Αδυναμία αποστολής του μηνύματος

en: Sending in background
el: Αποστολή στο παρασκήνιο

en: Article posted
el: Το άρθρο δημοσιεύτηκε

en: Mail sent
el: Το γράμμα εστάλη

en: Could not open %s
el: Αδυναμία ανοίγματος του %s

en: Bad IDN %s while preparing resent-from
el: Λανθασμένη διεθνής διεύθυνση IDN %s κατά την δημιουργία του πεδίου Επαναποστολή-Από

en: $sendmail must be set in order to send mail
el: Το $sendmail πρέπει να έχει τεθεί για να σταλεί mail

en: Error sending message, child exited %d (%s)
el: Σφάλμα κατά την αποστολή μηνύματος, τερματισμός θυγατρικής με %d (%s)

en: Output of the delivery process
el: Έξοδος της διεργασίας αποστολής

en: SMTP session failed: %s
el: Απέτυχε η συνεδρία SMTP: %s

en: SMTP session failed: unable to open %s
el: Απέτυχε η συνεδρία SMTP: δεν μπορεί να ανοιχθεί το %s

en: Invalid SMTP URL: %s
el: Μη έγκυρο URL SMTP: %s

en: SMTP server does not support authentication
el: Ο διακομιστής SMTP δεν υποστιρίζει την αυθεντικοποίηση

en: No from address given
el: Δεν έχει δοθεί διεύθυνση προέλευσης.

en: SMTP session failed: read error
el: Απέτυχε η συνεδρία SMTP: σφάλμα read

en: SMTP session failed: write error
el: Απέτυχε η συνεδρία SMTP: σφάλμα write

en: Invalid server response
el: Μη έγκυρη απάντηση από τον διακομιστή

en: Could not find sorting function [report this bug]
el: Αδυναμία εύρεσης της λειτουργίας ταξινόμησης [αναφέρατε αυτό το σφάλμα]

en: Sorting mailbox...
el: Τακτοποίηση γραμματοκιβωτίου...

en: (no mailbox)
el: (κανένα γραμματοκιβώτιο)

en: Many others not mentioned here contributed code, fixes,
    and suggestions.
el: Πολλοί άλλοι που δεν αναφέρονται εδώ έχουν συνεισφέρει
    κώδικα, διορθώσεις και προτάσεις.

en:     This program is free software; you can redistribute it and/or modify
        it under the terms of the GNU General Public License as published by
        the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
        (at your option) any later version.
    
        This program is distributed in the hope that it will be useful,
        but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
        MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
        GNU General Public License for more details.
    
        You should have received a copy of the GNU General Public License
        along with this program; if not, write to the Free Software
        Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301, USA.
el:     Αυτό το πρόγραμμα είναι ελεύθερο λογισμικό. Επιτρέπεται η αναδιανομή του
        ή/και η τροποποίησή του υπό τους όρους της Γενικής Άδειας Δημόσιας Χρήσης
        GNU (GNU General Public License) όπως έχει δημοσιευθεί από ϊδρυμα Ελεύθερου
        Λογισμικού (Free Software Foundation), είτε την έκδοση 2 της άδειας, ή 
        (κατ᾽ επιλογήν σας) κάποιας μεταγενέστερης έκδοσης.
    
        Το πρόγραμμα αυτό διανέμεται με την ελπίδα ότι θα αποδειχθεί χρήσιμο, αλλά
        ΑΝΕΥ ΟΠΟΙΑΣΔΗΠΟΤΕ ΕΓΓΥΗΣΕΩΣ. Άνευ ακόμη και της έμμεσης σιωπηρής τεκμαρτής 
        εγγύησης της ΕΜΠΟΡΕΥΣΙΜΟΤΗΤΑΣ ή ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΤΗΤΑΣ. Για περισσότερες λεπτομέρειες
        ανατρέξτε στη Γενική Άδεια Δημόσιας Χρήσης GNU.
    
        Θα πρέπει να έχετε λάβει ένα αντίγραφο της Γενικής Άδειας Δημόσιας Χρήσης GNU
        μαζί με αυτό το πρόγραμμα. Εάν όχι, επικοινωνήστε γραπτώς με το Ίδρυμα Ελεύθερου
        Λογισμικού, Inc., 59 Temple Place, Suite 330, Boston, MA  02111-1307  USA.

en: To learn more about NeoMutt, visit: https://neomutt.org
    If you find a bug in NeoMutt, please raise an issue at:
        https://github.com/neomutt/neomutt/issues
    or send an email to: <neomutt-devel@neomutt.org>
el: Για να μάθετε περισσότερα σχετικά με το NeoMutt, επισκεθείτε:
    https://neomutt.org
    Εαν βρείτε κάποιο σφάλμα στο NeoMutt, παρακαλώ εγείρετε ζήτημα:
    https://github.com/neomutt/neomutt/issues
    ή στείλτε email στο: <neomutt-devel@neomutt.org>

en: Default options:
el: Προκαθορισμένοι παράμετροι:

en: Compile options:
el: Παράμετροι μεταγλώττισης:
