neomutt-2023-11-03 - en to eo translation catalogue (1123 entries)

note: L10N: prompt to add a new alias
en: Alias as:
eo: Aldonu nomon:

en: You already have an alias defined with that name
eo: En la adresaro jam estas nomo kun tiu adreso

en: Warning: This alias name may not work.  Fix it?
eo: Averto: Ĉi tiu nomo eble ne funkcios.  Ĉu ripari ĝin?

en: Address:
eo: Adreso:

en: Bad IDN: '%s'
eo: Malbona IDN: '%s'

en: Personal name:
eo: Plena nomo:

en: Accept?
eo: Ĉu akcepti?

en: Save to file:
eo: Skribi al dosiero:

en: Error reading alias file
eo: Eraro dum legado de adresaro-dosiero

en: Alias added
eo: Adreso aldonita

en: alias: no address
eo: adresaro: mankas adreso

en: Warning: Bad IDN '%s' in alias '%s'
eo: Averto: Malbona IDN '%s' en adreso '%s'

en: Exit
eo: Fino

en: Del
eo: Forviŝi

en: Undel
eo: Malforviŝi

en: Select
eo: Elekto

en: Help
eo: Helpo

en: You have no aliases
eo: Vi ne havas adresaron

en: Aliases
eo: Adresaro

en: Mail
eo: Nova mesaĝo

en: New Query
eo: Nova Demando

en: Make Alias
eo: Aldoni Nomon

en: Search
eo: Serĉi

en: Waiting for response...
eo: Atendas respondon...

en: Query command not defined
eo: Demandokomando ne difinita

en: Query:
eo: Demando:

note: L10N: ask for a limit to apply
en: Limit: %s
eo: Ŝablono: %s

en: attachments: no disposition
eo: attachments: mankas dispozicio

en: attachments: invalid disposition
eo: attachments: nevalida dispozicio

en: unattachments: no disposition
eo: unattachments: mankas dispozicio

en: unattachments: invalid disposition
eo: unattachments: nevalida dispozicio

en: Save
eo: Skribi

en: Pipe
eo: Tubo

en: Print
eo: Presi

en: Attachments
eo: Partoj

en: Not available in this menu
eo: Ne disponeblas en ĉi tiu menuo

en: Function not permitted in attach-message mode
eo: Funkcio nepermesata dum elektado de aldonoj

en: Mailbox is read-only
eo: Poŝtfako estas nurlega

en: There are no subparts to show
eo: Mankas subpartoj por montri

en: Can't delete attachment from POP server
eo: Ne eblas forviŝi parton de POP-servilo

en: Deletion of attachments from encrypted messages is unsupported
eo: Mutt ne kapablas forviŝi partojn el ĉifrita mesaĝo

en: Deletion of attachments from signed messages may invalidate the signature
eo: Forviŝi partojn el ĉifrita mesaĝo eble malvalidigas la subskribon

en: Only deletion of multipart attachments is supported
eo: Mutt kapablas forviŝi nur multipart-partojn

en: Can't match 'nametemplate', continue?
eo: Nomŝablono ne estas plenumebla.  Ĉu daŭrigi?

en: Mailcap compose entry requires %%s
eo: "compose" en Mailcap-dosiero postulas %%s

en: Error running "%s"
eo: Eraro dum ruligo de "%s"

en: Failure to open file to parse headers
eo: Malsukcesis malfermi dosieron por analizi ĉapaĵojn

en: Failure to open file to strip headers
eo: Malsukcesis malfermi dosieron por forigi ĉapaĵojn

en: Failure to rename file
eo: Malsukcesis renomi dosieron

en: No mailcap compose entry for %s, creating empty file
eo: En la Mailcap-dosiero mankas "compose" por %s; malplena dosiero estas kreita

en: Mailcap Edit entry requires %%s
eo: "edit" en Mailcap-dosiero postulas %%s

en: No mailcap edit entry for %s
eo: En la Mailcap-dosiero mankas "edit" por %s

en: No matching mailcap entry found.  Viewing as text.
eo: Neniu Mailcap-regulo kongruas.  Traktas kiel tekston.

en: MIME type not defined.  Can't view attachment.
eo: MIME-speco ne difinita.  Ne eblas vidigi parton.

en: Can't create filter
eo: Ne eblas krei filtrilon

en: ---Command: %-20.20s Description: %s
eo: ---Komando: %-20.20s  Priskribo: %s

en: ---Command: %-30.30s Attachment: %s
eo: ---Komando: %-30.30s  Parto: %s

en: ---Attachment: %s: %s
eo: ---Parto: %s: %s

en: ---Attachment: %s
eo: ---Parto: %s

en: Write fault
eo: Skriberaro

en: I don't know how to print that
eo: Mi ne scias presi tion

en: Saving...
eo: Skribas...

en: WARNING!  You are about to overwrite %s, continue?
eo: AVERTO!  Vi estas surskribonta %s; ĉu daŭrigi?

en: Attachment filtered
eo: Parto filtrita

en: Filter through:
eo: Filtri tra:

en: Pipe to:
eo: Trakti per:

note: L10N: s gets replaced by a MIME type, e.g. "text/plain" or application/octet-stream.
en: I don't know how to print %s attachments
eo: Mi ne scias kiel presi %s-partojn

en: Print attachment?
eo: Ĉu presi parton?

en: Structural changes to decrypted attachments are not supported
eo: Ne eblas strukturaj ŝanĝoj de malĉifritaj partoj

en: Can't decrypt encrypted message
eo: Ne eblas malĉifri ĉifritan mesaĝon

note: L10N: s is a directory.  NeoMutt is looking for a directory it needs for some reason (e.g. autocrypt, header cache, bcache), but it doesn't exist.  The prompt is asking whether to create the directory
en: %s does not exist. Create it?
eo: %s ne ekzistas.  Ĉu krei ĝin?

note: L10N: mkdir() on the directory %s failed.  The second %s is the error message returned by libc
en: Can't create %s: %s
eo: Ne eblas krei %s: %s

note: L10N: The first time NeoMutt is started with $autocrypt set, it will create $autocrypt_dir and then prompt to create an autocrypt account with this message.
en: Create an initial autocrypt account?
eo: Ĉu krei komencan autocrypt-konton?

note: L10N: Autocrypt is asking for the email address to use for the autocrypt account.  This will generate a key and add a record to the database for use in autocrypt operations.
en: Autocrypt account address:
eo: Retadreso de autocrypt-konto:

note: L10N: Autocrypt prompts for an account email address, and requires a single address.  This is shown if they entered something invalid, nothing, or more than one address for some reason.
en: Please enter a single email address
eo: Bonvolu doni unu retadreson

note: L10N: When creating an autocrypt account, this message will be displayed if there is already an account in the database with the email address they just entered.
en: That email address already has an autocrypt account
eo: Tiu retadreso jam havas autocrypt-konton

note: L10N: Autocrypt has a setting "prefer-encrypt". When the recommendation algorithm returns "available" and BOTH sender and recipient choose "prefer-encrypt", encryption will be automatically enabled. Otherwise the UI will show encryption is "available" but the user will be required to enable encrypti
en: Prefer encryption?
eo: Ĉu preferi ĉifradon?

note: L10N: Message displayed after an autocrypt account is successfully created.
en: Autocrypt account creation succeeded
eo: Kreo de autocrypt-konto sukcesis

note: L10N: Error message displayed if creating an autocrypt account failed or was aborted by the user.
en: Autocrypt account creation aborted
eo: Kreo de autocrypt-konto estas interrompita

note: L10N: Error displayed if the user tries to force sending an Autocrypt email when the engine is not available.
en: Autocrypt is not available
eo: Autocrypto ne estas disponata

note: L10N: Error displayed if the user tries to force sending an Autocrypt email when the account does not exist or is not enabled. %s is the From email address used to look up the Autocrypt account.
en: Autocrypt is not enabled for %s
eo: Autocrypt ne estas aktiva por %s

note: L10N: s is an email address.  Autocrypt is scanning for the keyids to use to encrypt, but it can't find a valid keyid for this address. The message is printed and they are returned to the compose menu.
en: No (valid) autocrypt key found for %s
eo: Nenia (valida) autocrypt-ŝlosilo trovita por %s

note: L10N: The first time autocrypt is enabled, NeoMutt will ask to scan through one or more mailboxes for Autocrypt: headers.  Those headers are then captured in the database as peer records and used for encryption. If this is answered yes, they will be prompted for a mailbox.
en: Scan a mailbox for autocrypt headers?
eo: Ĉu traserĉi poŝtfakon pri autocrypt-kampoj?

note: L10N: The prompt for a mailbox to scan for Autocrypt: headers
en: Scan mailbox
eo: Traserĉi poŝtfakon

note: L10N: This is the second prompt to see if the user would like to scan more than one mailbox for Autocrypt headers. I'm purposely being extra verbose; asking first then prompting for a mailbox.  This is because this is a one-time operation and I don't want them to accidentally ctrl-g and abort it.
en: Scan another mailbox for autocrypt headers?
eo: Ĉu traserĉi alian poŝtfakon pri autocrypt-kampoj?

note: L10N: s is the path to the database. For some reason sqlite3 failed to open that database file. L10N: Error message if autocrypt couldn't open the SQLite database for some reason.  The %s is the full path of the database file.
en: Unable to open autocrypt database %s
eo: Ne povas malfermi autocrypt-datenaron %s

note: L10N: Autocrypt Account Menu Help line: create new account
en: Create
eo: Krei

note: L10N: Autocrypt Account Menu Help line: delete account
en: Delete
eo: Forviŝi

note: L10N: Autocrypt Account Menu Help line: toggle an account active/inactive The words here are abbreviated to keep the help line compact. It currently has the content: q:Exit  c:Create  D:Delete  a:Tgl Active  p:Prf Encr  ?:Help
en: Tgl Active
eo: Inv Aktiva

note: L10N: Autocrypt Account Menu Help line: toggle "prefer-encrypt" on an account The words here are abbreviated to keep the help line compact. It currently has the content: q:Exit  c:Create  D:Delete  a:Tgl Active  p:Prf Encr  ?:Help
en: Prf Encr
eo: Pref Ĉifr

note: L10N: Autocrypt Account menu. flag that an account has prefer-encrypt set
en: prefer encrypt
eo: preferi ĉifradon

note: L10N: Autocrypt Account menu. flag that an account has prefer-encrypt unset; thus encryption will need to be manually enabled.
en: manual encrypt
eo: laŭelekte ĉifrita

note: L10N: Autocrypt Account menu. flag that an account is enabled/active
en: active
eo: aktiva

note: L10N: Autocrypt Account menu. flag that an account is disabled/inactive
en: inactive
eo: malaktiva

note: L10N: Autocrypt Account Management Menu title
en: Autocrypt Accounts
eo: Autocrypt-kontoj

note: L10N: This error message is displayed if a database update of an account record fails for some odd reason.
en: Error updating account record
eo: Eraro dum aktualigo de kontoregistro

note: L10N: Confirmation message when deleting an autocrypt account
en: Really delete account "%s"?
eo: Ĉu vere forviŝi la konton "%s"?

en: error creating GPGME context: %s
eo: eraro en kreado de GPGME-kunteksto: %s

note: L10N: Message displayed just before a GPG key is generated for a created autocrypt account.
en: Generating autocrypt key...
eo: Generas autocrypt-ŝlosilon...

note: L10N: After selecting a key for an autocrypt account, this is displayed if the key was revoked/expired/disabled/invalid or can't be used for both signing and encryption. %s is the key fingerprint.
en: The key %s is not usable for autocrypt
eo: La ŝlosilo %s ne estas uzebla por autocrypt

note: L10N: The letters corresponding to the "(c)reate new, or (s)elect existing GPG key?" prompt.
en: cs
eo: ke

note: L10N: During autocrypt account creation, if selecting an existing key fails for some reason, we prompt to see if they want to create a key instead.
en: Create a new GPG key for this account, instead?
eo: Ĉu krei novan GPG-ŝlosilon por ĉi tiu konto anstataŭe?

note: L10N: The autocrypt database keeps track of schema version numbers. This error occurs if the version number is too high. Presumably because this is an old version of NeoMutt and the database was upgraded by a future version.
en: Autocrypt database version is too new
eo: Versio de autocrypt-datenaro estas tro nova

en: Chdir
eo: Listo

en: Mask
eo: Masko

en: Subscribe
eo: Aboni

en: Unsubscribe
eo: Malaboni

en: %s is not a directory
eo: %s ne estas dosierujo

en: Mailboxes [%d]
eo: Poŝtfakoj [%d]

en: Subscribed [%s], File mask: %s
eo: Abonita [%s], Dosieromasko: %s

en: Directory [%s], File mask: %s
eo: Dosierujo [%s], Dosieromasko: %s

en: Can't attach a directory
eo: Ne eblas aldoni dosierujon

en: New file name:
eo: Nova dosieronomo:

en: No files match the file mask
eo: Neniu dosiero kongruas kun la dosieromasko

en: Can't view a directory
eo: Ne eblas rigardi dosierujon

en: Error trying to view file
eo: Eraro dum vidigo de dosiero

en: Chdir to:
eo: Iri al la dosierujo:

en: Error scanning directory
eo: Eraro dum legado de dosierujo

en: Create is only supported for IMAP mailboxes
eo: Kreado funkcias nur ĉe IMAP-poŝtfakoj

en: Delete is only supported for IMAP mailboxes
eo: Forviŝado funkcias nur ĉe IMAP-poŝtfakoj

en: Really delete mailbox "%s"?
eo: Ĉu vere forviŝi la poŝtfakon "%s"?

en: Mailbox not deleted
eo: Poŝtfako ne forviŝita

en: Mailbox deletion failed
eo: Forviŝo de poŝtfako malsukcesis

en: Mailbox deleted
eo: Poŝtfako forviŝita

en: File Mask:
eo: Dosieromasko:

en: Rename is only supported for IMAP mailboxes
eo: Renomado funkcias nur ĉe IMAP-poŝtfakoj

en: %s: no such object
eo: %s: objekto ne ekzistas

en: %s: too few arguments
eo: %s: nesufiĉe da argumentoj

en: %s: color not supported by term
eo: %s: terminalo ne kapablas je koloro

en: %s: too many arguments
eo: %s: tro da argumentoj

note: L10N: '%s' is the file name of the temporary file
en: Could not create temporary file %s
eo: Ne eblis krei dumtempan dosieron %s

en: %s: no such color
eo: %s: koloro ne ekzistas

en: %s: no such attribute
eo: %s: nekonata trajto

en: -group: no group name
eo: -group: mankas gruponomo

en: out of arguments
eo: nesufiĉe da argumentoj

en: source: errors in %s
eo: source: eraroj en %s

en: source: reading aborted due to too many errors in %s
eo: source: legado ĉesis pro tro da eraroj en %s

en: %sgroup: missing -rx or -addr
eo: %s-grupo: mankas -rx aŭ -addr

en: %sgroup: warning: bad IDN '%s'
eo: %s-grupo: averto: malbona IDN '%s'

en: invalid header field
eo: nevalida ĉaplinio

en: %s is unset
eo: %s estas malŝaltita

en: source: error at %s
eo: source: eraro ĉe %s

en: Subscribed to %s
eo: Abonas %s

en: Unsubscribed from %s
eo: Malabonis %s

en: Can't append without an append-hook or close-hook : %s
eo: Ne eblas aldoni sen 'append-hook' aŭ 'close-hook': %s

en: Unable to lock mailbox
eo: Ne eblis ŝlosi poŝtfakon

en: Decompressing %s
eo: Maldensigo de %s

en: Can't identify the contents of the compressed file
eo: Ne eblas identigi enhavon de densigita dosiero

en: Can't find mailbox ops for mailbox type %d
eo: Ne eblas trovi poŝtfakajn agojn por poŝtfaktipo %d

en: Compress command failed: %s
eo: Densiga komando fiaskis: %s

en: Unsupported mailbox type for appending
eo: Nesubtenata poŝtfaktipo por aldoni

en: Can't sync a compressed file without a close-hook
eo: Ne eblas sinkronigi densigitan dosieron sen 'close-hook'

en: Compressing %s
eo: Densigo de %s

en: Compressed-appending to %s...
eo: Densiga aldono al %s...

en: Error. Preserving temporary file: %s
eo: Eraro.  Konservas dumtempan dosieron: %s

en: Send
eo: Sendi

en: Abort
eo: Interrompi

note: L10N: compose menu help line entry
en: To
eo: Al

note: L10N: compose menu help line entry
en: CC
eo: Kopie-Al

note: L10N: compose menu help line entry
en: Subj
eo: Temo

en: Attach file
eo: Aldoni dosieron

en: Descrip
eo: Priskribo

en: -- Attachments
eo: -- Partoj

en: There are no attachments
eo: Mankas mesaĝopartoj

note: L10N: This message is displayed in the compose menu when an attachment doesn't stat.  %d is the attachment number and %s is the attachment filename.  The filename is located last to avoid a long path hiding the error message.
en: Attachment #%d no longer exists: %s
eo: Parto #%d ne plu ekzistas: %s

note: L10N: This message is displayed in the compose menu when an attachment is modified behind the scenes.  %d is the attachment number and %s is the attachment filename.  The filename is located last to avoid a long path hiding the prompt question.
en: Attachment #%d modified. Update encoding for %s?
eo: Parto #%d modifita. Ĉu aktualigi kodadon por %s?

en: You may not delete the only attachment
eo: Vi ne povas forviŝi la solan parton

en: Unable to attach %s
eo: Ne eblas aldoni %s

en: Open mailbox to attach message from
eo: Malfermu poŝtfakon por aldoni mesaĝon el ĝi

en: Unable to open mailbox %s
eo: Ne eblas malfermi poŝtfakon %s

en: No messages in that folder
eo: Ne estas mesaĝoj en tiu poŝtfako

en: Tag the messages you want to attach
eo: Marku la mesaĝojn kiujn vi volas aldoni

en: Unable to attach
eo: Ne eblas aldoni

en: Invalid encoding
eo: Nevalida kodado

en: New file:
eo: Nova dosiero:

en: Content-Type is of the form base/sub
eo: Content-Type havas la formon bazo/subspeco

en: Unknown Content-Type %s
eo: Nekonata Content-Type %s

en: Can't create file %s
eo: Ne eblas krei dosieron %s

en: Send attachment with name:
eo: Sendi parton kun nomo:

en: Recoding only affects text attachments
eo: Rekodado efikas nur al tekstaj partoj

en: The current attachment won't be converted
eo: Ĉi tiu parto ne estos konvertita

en: The current attachment will be converted
eo: Ĉi tiu parto estos konvertita

en: Bad IDN in '%s': '%s'
eo: Malbona IDN en '%s': '%s'

en: Rename to:
eo: Renomi al:

note: L10N: "stat" is a system call. Do "man 2 stat" for more information.
en: Can't stat %s: %s
eo: Ne eblas ekzameni la dosieron %s: %s

en: Save a copy of this message?
eo: Ĉu skribi kopion de ĉi tiu mesaĝo?

en: Write message to mailbox
eo: Skribi mesaĝon al poŝtfako

en: Writing message to %s ...
eo: Skribas mesaĝon al %s...

en: Message written
eo: Mesaĝo skribita

note: L10N: Example: Username at myhost.com
en: Username at %s:
eo: Uzantonomo ĉe %s:

en: Password for %s@%s:
eo: Pasvorto por %s@%s:

en: (r)eject, accept (o)nce, (a)ccept always, (s)kip
eo: (m)alakcepti, akcepti (u)nufoje, (a)kcepti ĉiam, (p)rokrasti

note: L10N: The letters correspond to the choices in the string: "(r)eject, accept (o)nce, (a)ccept always, (s)kip" This is an interactive certificate confirmation prompt for an SSL connection.
en: roas
eo: muap

en: (r)eject, accept (o)nce, (a)ccept always
eo: (m)alakcepti, akcepti (u)nufoje, (a)kcepti ĉiam

note: L10N: The letters correspond to the choices in the string: "(r)eject, accept (o)nce, (a)ccept always" This is an interactive certificate confirmation prompt for an SSL connection.
en: roa
eo: mua

en: (r)eject, accept (o)nce, (s)kip
eo: (m)alakcepti, akcepti (u)nufoje, (p)rokrasti

note: L10N: The letters correspond to the choices in the string: "(r)eject, accept (o)nce, (s)kip" This is an interactive certificate confirmation prompt for an SSL connection.
en: ros
eo: mus

en: (r)eject, accept (o)nce
eo: (m)alakcepti, akcepti (u)nufoje

note: L10N: The letters correspond to the choices in the string: "(r)eject, accept (o)nce" This is an interactive certificate confirmation prompt for an SSL connection.
en: ro
eo: mu

en: Jumping is not implemented for dialogs
eo: Saltado ne funkcias ĉe dialogoj

en: Search is not implemented for this menu
eo: Serĉo ne eblas por ĉi tiu menuo

en: Unable to get certificate from peer
eo: Ne eblas akiri SSL-atestilon

en: Certificate verification error (%s)
eo: Eraro dum kontrolo de atestilo (%s)

en: [unable to calculate]
eo: [ne eblas kalkuli]

en: Error initialising gnutls certificate data
eo: Eraro dum starigo de gnutls-atestilo-datenoj

en: Error processing certificate data
eo: Eraro dum traktado de atestilodatenoj

en: This certificate belongs to:
eo: Ĉi tiu atestilo apartenas al:

en: This certificate was issued by:
eo: Ĉi tiu atestilo estis eldonita de:

en: This certificate is valid
eo: Ĉi tiu atestilo estas valida

en:    from %s
eo:      de %s

en:      to %s
eo:      al %s

en: SHA1 Fingerprint: %s
eo: SHA1-fingrospuro: %s

en: SHA256 Fingerprint:
eo: SHA256-fingrospuro:

en: WARNING: Server certificate is not yet valid
eo: AVERTO: Atestilo de servilo ankoraŭ ne validas

en: WARNING: Server certificate has expired
eo: AVERTO: Atestilo de servilo estas eksvalidiĝinta

en: WARNING: Server certificate has been revoked
eo: AVERTO: Atestilo de servilo estas revokita

en: WARNING: Server hostname does not match certificate
eo: AVERTO: Nomo de serviloj ne kongruas kun atestilo

en: WARNING: Signer of server certificate is not a CA
eo: AVERTO: Subskribinto de servilo-atestilo ne estas CA

en: Warning: Server certificate was signed using an insecure algorithm
eo: Averto: servila atestilo estas subskribita kun malsekura algoritmo

en: SSL Certificate check (certificate %zu of %zu in chain)
eo: Kontrolo de SSL-atestilo (%zu de %zu en ĉeno)

en: Certificate saved
eo: Atestilo skribita

en: Warning: Couldn't save certificate
eo: Averto: Ne eblis skribi atestilon

en: All available protocols for TLS/SSL connection disabled
eo: Ĉiuj disponeblaj protokoloj por TLS/SSL-konekto malŝaltitaj

en: Explicit ciphersuite selection via $ssl_ciphers not supported
eo: Rekta elekto de ĉifra algoritmo per $ssl_ciphers ne subtenatas

note: L10N: This is a warning when trying to set the host name for TLS Server Name Indication (SNI).  This allows the server to present the correct certificate if it supports multiple hosts.
en: Warning: unable to set TLS SNI host name
eo: Averto: ne povas difini TLS-SNI-retnomon

en: SSL/TLS connection using %s (%s/%s/%s)
eo: SSL/TLS-konekto per %s (%s/%s/%s)

en: Error: no TLS socket open
eo: Eraro: neniu TLS-konekto malfermita

en: Filling entropy pool: %s...
eo: Plenigas entropiujon: %s...

en: %s has insecure permissions
eo: %s havas malsekurajn permesojn

en: SSL disabled due to the lack of entropy
eo: SSL malŝaltita pro manko de entropio

en: [invalid date]
eo: [nevalida dato]

en: Server certificate is not yet valid
eo: Atestilo de servilo ankoraŭ ne validas

en: Server certificate has expired
eo: Atestilo de servilo estas eksvalidiĝinta

en: Failed to find enough entropy on your system
eo: Ne trovis sufiĉe da entropio en via sistemo

en: can't get certificate subject
eo: ne eblas akiri atestilan temon

en: can't get certificate common name
eo: ne eblas akiri atestilan normalan nomon

en: certificate owner does not match hostname %s
eo: posedanto de atestilo ne kongruas kun komputilretnomo %s

en: Certificate host check failed: %s
eo: Malsukcesis kontrolo de gastiganta atestilo: %s

en: I/O error
eo: eraro ĉe legado aŭ skribado

en: unknown error
eo: nekonata eraro

en: SSL failed: %s
eo: SSL malsukcesis: %s

note: L10N: an SSL context is a data structure returned by the OpenSSL function SSL_CTX_new().  In this case it returned NULL: an error condition.
en: Unable to create SSL context
eo: Malsukcesis krei SSL-kuntekston

en: Warning: error enabling ssl_verify_partial_chains
eo: Averto: eraro dum funkciigo de ssl_verify_partial_chains

en: Looking up %s...
eo: Serĉas pri %s...

en: Could not find the host "%s"
eo: Ne eblis trovi la servilon "%s"

en: Connecting to %s...
eo: Konektiĝas al %s...

en: Could not connect to %s (%s)
eo: Ne eblis konektiĝi al %s (%s)

en: Error talking to %s (%s)
eo: Eraro dum komunikado kun %s (%s)

en: Unknown SASL profile
eo: Nekonata SASL-profilo

en: Error allocating SASL connection
eo: Eraro en asignado de SASL-konekto

en: Error setting SASL security properties
eo: Eraro dum agordo de SASL-sekureco-trajtoj

en: Error setting SASL external security strength
eo: Eraro dum agordo de SASL-sekureco-forto

en: Error setting SASL external user name
eo: Eraro dum agordo de ekstera uzantonomo de SASL

en: Preconnect command failed
eo: Antaŭkonekta komando malsukcesis

en: Connection to %s closed
eo: Konekto al %s fermita

en: Connecting with "%s"...
eo: Konektiĝas per "%s"...

en: Tunnel error talking to %s: %s
eo: Tuneleraro dum komunikado kun %s: %s

en: Tunnel to %s returned error %d (%s)
eo: Tunelo al %s donis eraron %d (%s)

en: %s isn't a regular file
eo: %s ne estas normala dosiero

en: No decryption engine available for message
eo: Nenia malĉifroproceduro estas disponata por mesaĝo

en: Out of memory
eo: Mankas sufiĉa memoro

en: could not create temporary folder: %s
eo: Ne eblis krei dumtempan poŝtfakon: %s

en: could not write temporary mail folder: %s
eo: Ne eblis skribi al dumtempa poŝtfako: %s

en: could not truncate temporary mail folder: %s
eo: Ne eblis stumpigi dumtempan poŝtfakon: %s

en: Message file is empty
eo: Mesaĝodosiero estas malplena

en: Message not modified
eo: Mesaĝo ne modifita

en: Can't open message file: %s
eo: Ne eblas malfermi mesaĝodosieron: %s

note: L10N: %s is from strerror(errno)
en: Can't append to folder: %s
eo: Ne eblas aldoni al dosierujo: %s

en: multipart message has no boundary parameter
eo: Plurparta mesaĝo ne havas limparametron

note: L10N: The letter corresponding to the compose menu autocrypt prompt (e)ncrypt, (c)lear, (a)utomatic
en: eca
eo: cka

en: No PGP backend configured
eo: PGP-modulo ne estas agordita

en: S/MIME already selected. Clear and continue?
eo: S/MIME jam elektita.  Ĉu nuligi kaj daŭrigi?

en: No S/MIME backend configured
eo: S/MIME-modulo ne estas agordita

en: PGP already selected. Clear and continue?
eo: PGP jam elektita.  Ĉu nuligi kaj daŭrigi?

note: L10N: Compose menu field.  May not want to translate.
en: From:
eo: De:

note: L10N: Compose menu field.  May not want to translate.
en: To:
eo: Al:

note: L10N: Compose menu field.  May not want to translate.
en: Cc:
eo: Kopie-Al:

note: L10N: Compose menu field.  May not want to translate.
en: Bcc:
eo: Blinde-Kopie-Al:

note: L10N: Compose menu field.  May not want to translate.
en: Subject:
eo: Temo:

note: L10N: Compose menu field.  May not want to translate.
en: Reply-To:
eo: Respondo-Al:

note: L10N: Compose menu field.  Holds "Encrypt", "Sign" related information
en: Security:
eo: Sekureco:

note: L10N: This string is used by the compose menu. Since it is hidden by default, it does not increase the indentation of other compose menu fields.  However, if possible, it should not be longer than the other compose menu fields.  Since it shares the row with "Encrypt with:", it should not be longer t
en: Sign as:
eo: Subskribi kiel:

note: L10N: Autocrypt recommendation flag: off. This is displayed when Autocrypt is turned off.
en: Off
eo: Malaktiva

note: L10N: Autocrypt recommendation flag: no. This is displayed when Autocrypt cannot encrypt to the recipients.
en: No
eo: Ne

note: L10N: Autocrypt recommendation flag: discouraged. This is displayed when Autocrypt believes encryption should not be used. This might occur if one of the recipient Autocrypt Keys has not been used recently, or if the only key available is a Gossip Header key.
en: Discouraged
eo: Malrekomendita

note: L10N: Autocrypt recommendation flag: available. This is displayed when Autocrypt believes encryption is possible, but leaves enabling it up to the sender.  Probably because "prefer encrypt" is not set in both the sender and recipient keys.
en: Available
eo: Disponata

note: L10N: Autocrypt recommendation flag: yes. This is displayed when Autocrypt would normally enable encryption automatically.
en: Yes
eo: Jes

en: Sign, Encrypt
eo: Subskribi, Ĉifri

en: Encrypt
eo: Ĉifri

en: Sign
eo: Subskribi

en: None
eo: Nenio

en:  (inline PGP)
eo:  (enteksta PGP)

en:  (OppEnc mode)
eo:  (OppEnc-moduso)

en: <default>
eo: <implicite>

en: Encrypt with:
eo: Ĉifri per:

note: L10N: The autocrypt compose menu Recommendation field. Displays the output of the recommendation engine (Off, No, Discouraged, Available, Yes)
en: Recommendation:
eo: Rekomendo:

en: Warning: message contains no From: header
eo: Averto: mesaĝo malhavas 'From:'-ĉapaĵon

en: Bounce message to:
eo: Redirekti mesaĝon al:

en: Bounce tagged messages to:
eo: Redirekti markitajn mesaĝojn al:

en: Error parsing address
eo: Eraro dum analizo de adreso

en: Can't create filter process
eo: Ne eblas krei filtrilprocezon

en: Pipe to command:
eo: Filtri per komando:

en: No printing command has been defined
eo: Neniu pres-komando estas difinita

en: Print message? | Print tagged messages?
eo[0]: Ĉu presi mesaĝon?
eo[1]: Ĉu presi markitajn mesaĝojn?

note: L10N: The highlighted letters must match the "Sort" options
en: Rev-Sort (d)ate,(f)rm,(r)ecv,(s)ubj,t(o),(t)hread,(u)nsort,si(z)e,s(c)ore,s(p)am,(l)abel?
eo: Inverse laŭ (d)ato,d(e),(r)icev,(t)emo,(a)l,(f)aden,(n)eorde,(g)rando,(p)oent,spa(m),(e)tikedo?

note: L10N: The highlighted letters must match the "Rev-Sort" options
en: Sort (d)ate,(f)rm,(r)ecv,(s)ubj,t(o),(t)hread,(u)nsort,si(z)e,s(c)ore,s(p)am,(l)abel?
eo: Ordigo laŭ (d)ato,d(e),(r)icev,(t)emo,(a)l,(f)aden,(n)eorde,(g)rando,(p)oent,spa(m),(e)tikedo?

note: L10N: These must match the highlighted letters from "Sort" and "Rev-Sort"
en: dfrsotuzcpl
eo: dertafngpme

en: Shell command:
eo: Ŝelkomando:

note: L10N: Progress meter message when copying tagged messages
en: Copying tagged messages...
eo: Kopias markitajn mesaĝojn...

note: L10N: Progress meter message when saving tagged messages
en: Saving tagged messages...
eo: Skribas markitajn mesaĝojn...

en: Copying to %s...
eo: Kopias al %s...

note: L10N: Message when an index tagged save operation fails for some reason
en: Error saving tagged messages
eo: Eraro dum skribado de markitaj mesaĝoj

note: L10N: Message when an index/pager save operation fails for some reason
en: Error saving message
eo: Eraro dum skribado de mesaĝo

note: L10N: Message when an index tagged copy operation fails for some reason
en: Error copying tagged messages
eo: Eraro dum kopiado de markitaj mesaĝoj

note: L10N: Message when an index/pager copy operation fails for some reason
en: Error copying message
eo: Eraro dum kopiado de mesaĝo

en: Convert to %s upon sending?
eo: Ĉu konverti al %s ĉe sendado?

en: Content-Type changed to %s
eo: Content-Type ŝanĝita al %s

en: Threading is not enabled
eo: Fadenoj ne estas ŝaltitaj

en: Clear flag
eo: Malŝalti flagon

en: Set flag
eo: Ŝalti flagon

en: Press any key to continue...
eo: Premu klavon por daŭrigi...

en:  ('?' for list):
eo:  ('?' por listo):

en: Char = %s, Octal = %o, Decimal = %d
eo: Signo = %s, Okume = %o, Dekume = %d

en: toggle display of subparts
eo: ŝalti aŭ malŝalti montradon de subpartoj

en: delete the current entry
eo: forviŝi registron

en: edit attachment description
eo: redakti priskribon de parto

en: edit attachment transfer-encoding
eo: redakti kodadon de parto

en: edit attachment using mailcap entry
eo: redakti parton, uzante mailcap

en: edit attachment content type
eo: redakti MIME-enhavospecon de parto

en: filter attachment through a shell command
eo: filtri parton tra ŝelkomando

en: get a temporary copy of an attachment
eo: akiri dumtempan kopion de parto

en: compose new attachment using mailcap entry
eo: verki novan parton per mailcap

en: pipe message/attachment to a shell command
eo: trakti mesaĝon/parton per ŝelkomando

en: print the current entry
eo: presi la aktualan registron

en: send attachment with a different name
eo: sendi parton kun alia nomo

en: save message/attachment to a mailbox/file
eo: skribi mesaĝon/parton al poŝtfako/dosiero

en: toggle disposition between inline/attachment
eo: ŝalti dispozicion inter "inline" kaj "attachment"

en: toggle recoding of this attachment
eo: ŝalti aŭ malŝalti rekodadon de ĉi tiu parto

en: toggle whether to delete file after sending it
eo: elekti ĉu forviŝi la dosieron post sendado

en: undelete the current entry
eo: malforviŝi la aktualan registron

en: update an attachment's encoding info
eo: aktualigi la kodadon de parto

en: view attachment using mailcap entry if necessary
eo: vidigi parton, per mailcap se necesas

en: force viewing of attachment using mailcap
eo: devigi vidigon de parto per mailcap

en: view attachment in pager using copiousoutput mailcap
eo: vidigi kunsendaĵon per copiousoutput mailcap

en: view attachment as text
eo: vidigi parton kiel tekston

en: manage autocrypt accounts
eo: administri autocrypt-kontojn

en: create a new autocrypt account
eo: krei novan autocrypt-konton

en: delete the current account
eo: forviŝi ĉi tiun konton

en: toggle the current account active/inactive
eo: (mal)aktivigi ĉi tiun konton

en: toggle the current account prefer-encrypt flag
eo: (mal)ŝalti la flagon "preferi ĉifradon"

en: show autocrypt compose menu options
eo: montri menuopciojn de autocrypt-verkado

en: move to the bottom of the page
eo: iri al fino de paĝo

en: remail a message to another user
eo: redirekti mesaĝon al alia adreso

en: select a new file in this directory
eo: elekti novan dosieron en ĉi tiu dosierujo

en: display the currently selected file's name
eo: montri la nomon de la elektita dosiero

en: toggle view all/subscribed mailboxes (IMAP only)
eo: elekti, ĉu vidi ĉiujn, aŭ nur abonitajn poŝtfakojn (nur IMAP)

en: view file
eo: vidigi dosieron

en: change directories
eo: ŝanĝi la dosierujon

en: check mailboxes for new mail
eo: kontroli poŝtfakojn pri novaj mesaĝoj

en: calculate message statistics for all mailboxes
eo: kalkuli mesaĝostatistikojn de ĉiuj poŝtfakoj

en: edit the file to be attached
eo: redakti la dosieron aldonotan

en: edit the message
eo: redakti la mesaĝon

en: run ispell on the message
eo: apliki ispell al la mesaĝo

en: save this message to send later
eo: skribi ĉi tiun mesaĝon por sendi ĝin poste

en: rename/move an attached file
eo: renomi/movi aldonitan dosieron

en: send the message
eo: sendi la mesaĝon

en: compose new message to the current message sender
eo: verki novan mesaĝon al la aktuala sendinto

en: write the message to a folder
eo: skribi la mesaĝon al poŝtfako

en: copy a message to a file/mailbox
eo: kopii mesaĝon al dosiero/poŝtfako

en: create an alias from a message sender
eo: aldoni sendinton al adresaro

en: create a new mailbox (IMAP only)
eo: krei novan poŝtfakon (nur IMAP)

en: move entry to bottom of screen
eo: movi registron al fino de ekrano

en: move entry to middle of screen
eo: movi registron al mezo de ekrano

en: move entry to top of screen
eo: movi registron al komenco de ekrano

en: make decoded (text/plain) copy
eo: fari malkoditan kopion (text/plain)

en: make decoded copy (text/plain) and delete
eo: fari malkoditan kopion (text/plain) kaj forviŝi

en: delete the current mailbox (IMAP only)
eo: forviŝi ĉi tiun poŝtfakon (nur IMAP)

en: delete all messages in subthread
eo: forviŝi ĉiujn mesaĝojn en subfadeno

en: delete all messages in thread
eo: forviŝi ĉiujn mesaĝojn en fadeno

en: descend into a directory
eo: eniri en dosierujon

en: display full address of sender
eo: montri plenan adreson de sendinto

en: display message and toggle header weeding
eo: montri mesaĝon kaj (mal)ŝalti montradon de plena ĉapo

en: display a message
eo: montri mesaĝon

en: delete the char in front of the cursor
eo: forviŝi la signon antaŭ la tajpmontrilo

en: move the cursor one character to the left
eo: movi la tajpmontrilon unu signon maldekstren

en: move the cursor to the beginning of the word
eo: movi la tajpmontrilon al la komenco de la vorto

en: jump to the beginning of the line
eo: salti al la komenco de la linio

en: capitalize the word
eo: majuskligi la vorton

en: complete filename or alias
eo: kompletigi dosieronomon aŭ nomon el la adresaro

en: complete address with query
eo: kompletigi adreson kun demando

en: delete the char under the cursor
eo: forviŝi la signon sub la tajpmontrilo

en: convert the word to lower case
eo: konverti la vorton al minuskloj

en: jump to the end of the line
eo: salti al la fino de la linio

en: move the cursor one character to the right
eo: movi la tajpmontrilon unu signon dekstren

en: move the cursor to the end of the word
eo: movi la tajpmontrilon al la fino de la vorto

en: scroll down through the history list
eo: rulumi malsupren tra la histori-listo

en: search through the history list
eo: traserĉi la historioliston

en: scroll up through the history list
eo: rulumi supren tra la histori-listo

en: delete chars from cursor to end of line
eo: forviŝi signojn de la tajpmontrilo ĝis linifino

en: delete chars from the cursor to the end of the word
eo: forviŝi signojn de la tajpmontrilo ĝis fino de la vorto

en: delete all chars on the line
eo: forviŝi ĉiujn signojn en la linio

en: delete the word in front of the cursor
eo: forviŝi la vorton antaŭ la tajpmontrilo

en: cycle among incoming mailboxes
eo: rondiri tra enir-poŝtfakoj

en: quote the next typed key
eo: citi la sekvontan klavopremon

en: transpose character under cursor with previous
eo: interŝanĝi la signon sub la tajpmontrilo kun la antaŭa

en: convert the word to upper case
eo: konverti la vorton al majuskloj

en: add, change, or delete a message's label
eo: alkroĉi, ŝanĝi, aŭ forigi mesaĝa etikedo

en: end of conditional execution (noop)
eo: fino de kondiĉa rulo (noop)

en: enter a neomuttrc command
eo: enigi neomuttrc-komandon

en: enter a file mask
eo: enigi dosierŝablonon

en: exit this menu
eo: eliri el ĉi tiu menuo

en: move to the first entry
eo: iri al la unua registro

en: toggle a message's 'important' flag
eo: ŝanĝi la flagon 'grava' de mesaĝo

en: forward a message with comments
eo: plusendi mesaĝon kun komentoj

en: select the current entry
eo: elekti la aktualan registron

en: reply to all recipients preserving To/Cc
eo: respondi al ĉiuj ricevintoj, konservante Al/Kopie-Al

en: reply to all recipients
eo: respondi al ĉiuj ricevintoj

en: scroll down 1/2 page
eo: rulumi malsupren duonon de paĝo

en: scroll up 1/2 page
eo: rulumi supren duonon de paĝo

en: this screen
eo: ĉi tiu ekrano

en: jump to an index number
eo: salti al indeksnumero

en: move to the last entry
eo: iri al la lasta registro

en: reply to specified mailing list
eo: respondi al specifita dissendolisto

en: execute a macro
eo: ruligi makroon

en: compose a new mail message
eo: verki novan mesaĝon

en: list mailboxes with new mail
eo: listigi poŝtfakojn kun nova mesaĝo

en: break the thread in two
eo: duigi la fadenon

en: open a different folder
eo: malfermi alian poŝtfakon

en: open a different folder in read only mode
eo: malfermi alian poŝtfakon nurlege

en: clear a status flag from a message
eo: malŝalti flagon ĉe mesaĝo

en: collapse/uncollapse all threads
eo: (mal)kolapsigi ĉiujn fadenojn

en: collapse/uncollapse current thread
eo: (mal)kolapsigi la aktualan fadenon

en: retrieve mail from POP server
eo: elŝuti mesaĝojn de POP-servilo

en: force retrieval of mail from IMAP server
eo: devigi prenadon de mesaĝoj de IMAP-servilo

en: logout from all IMAP servers
eo: elsaluti el ĉiuj IMAP-serviloj

en: show only messages matching a pattern
eo: montri nur la mesaĝojn kiuj kongruas kun ŝablono

en: link tagged message to the current one
eo: ligi markitan mesaĝon al ĉi tiu

en: jump to the next new message
eo: salti al la unua nova mesaĝo

en: jump to the next new or unread message
eo: salti al la sekva nova aŭ nelegita mesaĝo

en: jump to the next subthread
eo: salti al la sekva subfadeno

en: jump to the next thread
eo: salti al la sekva fadeno

en: move to the next undeleted message
eo: salti al la sekva malforviŝita mesaĝo

en: jump to the next unread message
eo: salti al la sekva nelegita mesaĝo

en: open next mailbox with new mail
eo: malfermi sekvan poŝtfakon kun nova poŝto

en: jump to parent message in thread
eo: salti al patra mesaĝo en fadeno

en: jump to the previous new message
eo: salti al la antaŭa nova mesaĝo

en: jump to the previous new or unread message
eo: salti al la antaŭa nova aŭ nelegita mesaĝo

en: jump to previous subthread
eo: salti al la antaŭa subfadeno

en: jump to previous thread
eo: salti al la antaŭa fadeno

en: move to the previous undeleted message
eo: salti al la antaŭa malforviŝita mesaĝo

en: jump to the previous unread message
eo: salti al la antaŭa nelegita mesaĝo

en: mark the current subthread as read
eo: marki la aktualan subfadenon kiel legitan

en: mark the current thread as read
eo: marki la aktualan fadenon kiel legitan

en: jump to root message in thread
eo: salti al radika mesaĝo de fadeno

en: set a status flag on a message
eo: ŝalti flagon ĉe mesaĝo

en: show currently active limit pattern
eo: montri la aktivan limigŝablonon

en: save changes to mailbox
eo: skribi ŝanĝojn al poŝtfako

en: create a hotkey macro for the current message
eo: krei fulmklavan makroon por nuna mesaĝo

en: move to the middle of the page
eo: iri al la mezo de la paĝo

en: move to the next entry
eo: iri al la sekva registro

en: scroll down one line
eo: rulumi malsupren unu linion

en: move to the next page
eo: iri al la sekva paĝo

en: jump to the bottom of the message
eo: salti al la fino de la mesaĝo

en: toggle display of quoted text
eo: ŝalti aŭ malŝalti montradon de citita teksto

en: skip beyond quoted text
eo: supersalti cititan tekston

en: jump to the top of the message
eo: salti al la komenco de mesaĝo

en: move to the previous entry
eo: iri al la antaŭa registro

en: scroll up one line
eo: rulumi supren unu linion

en: move to the previous page
eo: iri al la antaŭa paĝo

en: delete the current entry, bypassing the trash folder
eo: vere forviŝi ĉi tiun registron, preterpasante rubujon

en: query external program for addresses
eo: demandi eksteran programon pri adresoj

en: append new query results to current results
eo: aldoni novajn demandrezultojn al jamaj rezultoj

en: save changes to mailbox and quit
eo: skribi ŝanĝojn al poŝtfako kaj eliri

en: recall a postponed message
eo: revoki prokrastitan mesaĝon

en: clear and redraw the screen
eo: rekrei la enhavon de la ekrano

en: {internal}
eo: {interna}

en: rename the current mailbox (IMAP only)
eo: renomi ĉi tiun poŝtfakon (nur IMAP)

en: reply to a message
eo: respondi al mesaĝo

en: use the current message as a template for a new one
eo: uzi ĉi tiun mesaĝon kiel modelon por nova mesaĝo

en: search for a regular expression
eo: serĉi pri regula esprimo

en: search for next match
eo: serĉi pri la sekva trafo

en: search for next match in opposite direction
eo: serĉi pri la sekva trafo en la mala direkto

en: search backwards for a regular expression
eo: serĉi malantaŭen per regula esprimo

en: toggle search pattern coloring
eo: ŝalti aŭ malŝalti alikolorigon de serĉŝablono

en: invoke a command in a subshell
eo: alvoki komandon en subŝelo

en: sort messages
eo: ordigi mesaĝojn

en: sort messages in reverse order
eo: ordigi mesaĝojn en inversa ordo

en: tag the current entry
eo: marki la aktualan registron

en: apply next function to tagged messages
eo: apliki la sekvan komandon al ĉiuj markitaj mesaĝoj

en: apply next function ONLY to tagged messages
eo: apliki la sekvan funkcion NUR al markitaj mesaĝoj

en: tag the current subthread
eo: marki la aktualan subfadenon

en: tag the current thread
eo: marki la aktualan fadenon

en: toggle whether to browse mailboxes or all files
eo: (mal)ŝali, ĉu vidi poŝtfakojn aŭ ĉiujn dosierojn

en: toggle a message's 'new' flag
eo: ŝanĝi la flagon 'nova' de mesaĝo

en: toggle whether the mailbox will be rewritten
eo: (mal)ŝalti, ĉu la poŝtfako estos reskribita

en: move to the top of the page
eo: iri al la supro de la paĝo

en: undelete all messages in subthread
eo: malforviŝi ĉiujn mesaĝojn en subfadeno

en: undelete all messages in thread
eo: malforviŝi ĉiujn mesaĝojn en fadeno

en: show the NeoMutt version number and date
eo: montri la version kaj daton de NeoMutt

en: show MIME attachments
eo: montri MIME-partojn

en: display the keycode for a key press
eo: montri la klavokodon por klavopremo

en: make decrypted copy
eo: fari malĉifritan kopion

en: make decrypted copy and delete
eo: fari malĉifritan kopion kaj forviŝi

en: extract supported public keys
eo: eltiri publikajn ŝlosilojn

en: edit the BCC list
eo: redakti la BCC-liston

en: edit the CC list
eo: redakti la CC-liston

en: enter a file to save a copy of this message in
eo: donu dosieron, al kiu la mesaĝo estu skribita

en: edit the from field
eo: redakti la From-kampon

en: edit the message with headers
eo: redakti la mesaĝon kun ĉapo

en: edit the Reply-To field
eo: redakti la kampon Reply-To

en: edit the subject of this message
eo: redakti la temlinion de le mesaĝo

en: edit the TO list
eo: redakti la liston de ricevontoj

en: send the message through a mixmaster remailer chain
eo: sendi la mesaĝon tra mixmaster-plusendiloĉeno

en: append a remailer to the chain
eo: aldoni plusendilon al la ĉeno

en: select the next element of the chain
eo: elekti la sekvan elementon de la ĉeno

en: select the previous element of the chain
eo: elekti la antaŭan elementon de la ĉeno

en: delete a remailer from the chain
eo: forviŝi plusendilon el la ĉeno

en: insert a remailer into the chain
eo: enŝovi plusendilon en la ĉenon

en: accept the chain constructed
eo: akcepti la konstruitan ĉenon

en: attach a PGP public key
eo: aldoni publikan PGP-ŝlosilon

en: check for classic PGP
eo: kontroli pri klasika PGP

en: show PGP options
eo: montri PGP-funkciojn

en: mail a PGP public key
eo: sendi publikan PGP-ŝlosilon

en: verify a PGP public key
eo: kontroli publikan PGP-ŝlosilon

en: view the key's user id
eo: vidi la uzant-identigilon de la ŝlosilo

en: move the highlight to the first mailbox
eo: movi markilon al la unua poŝtfako

en: move the highlight to the last mailbox
eo: movi markilon al la lasta poŝtfako

en: move the highlight to next mailbox
eo: movi markilon al sekvan poŝtfakon

en: move the highlight to next mailbox with new mail
eo: movi markilon al sekvan poŝtfakon kun nova poŝto

en: open highlighted mailbox
eo: malfermi markitan poŝtfakon

en: scroll the sidebar down 1 page
eo: rulumi flankan strion suben je unu paĝo

en: scroll the sidebar up 1 page
eo: rulumi flankan strion supren je unu paĝo

en: move the highlight to previous mailbox
eo: movi markilon al antaŭan poŝtfakon

en: move the highlight to previous mailbox with new mail
eo: movi markilon al antaŭan poŝtfakon kun nova poŝto

en: make the sidebar (in)visible
eo: kaŝi/malkaŝi la flankan strion

en: show S/MIME options
eo: montri S/MIME-funkciojn

en: null operation
eo: malplena funkcio

en: [-- Autoview using %s --]
eo: [-- Aŭtomata vidigo per %s --]

en: Invoking autoview command: %s
eo: Alvokas aŭtomatan vidigon per: %s

en: [-- Can't run %s. --]
eo: [-- Ne eblas ruli %s. --]

en: [-- Autoview stderr of %s --]
eo: [-- Erareligo de %s --]

en: [-- Error: message/external-body has no access-type parameter --]
eo: [-- Eraro: parto message/external ne havas parametro access-type --]

en: [-- name: %s --]
eo: [-- nomo: %s --]

en: [-- Error:  Could not display any parts of Multipart/Alternative --]
eo: [-- Eraro: Neniu parto de Multipart/Alternative estis montrebla --]

en: One or more parts of this message could not be displayed
eo: Unu aŭ pluraj partoj de ĉi tiu mesaĝo ne montriĝeblas

en: Unable to open temporary file
eo: Ne eblas malfermi dumtempan dosieron

en: Error: multipart/signed has no protocol
eo: Eraro: multipart/signed ne havas parametron 'protocol'!

en: ERROR: please report this bug
eo: ERARO: bonvolu raporti ĉi tiun cimon

en: <UNKNOWN>
eo: <NEKONATA>

en: Generic bindings:
eo: Ĝeneralaj klavodifinoj:

en: Unbound functions:
eo: Funkcioj kiuj ne havas klavodifinon:

en: Help for %s
eo: Helpo por %s

en: History '%s'
eo: Historio '%s'

en: Bad history file format (line %d)
eo: Malbona strukturo de histori-dosiero (linio %d)

en: Can't create temporary file
eo: Ne eblas krei dumtempan dosieron

en: current mailbox shortcut '^' is unset
eo: fulmklavo '^' por nuna poŝtfako malŝaltiĝis

en: mailbox shortcut expanded to empty regex
eo: poŝtfaka fulmklavo malvolvis al vaka regulesprimo

en: badly formatted command string
eo: malbone aranĝita komandoĉeno

en: unhook: Can't do unhook * from within a hook
eo: unhook: Ne eblas fari unhook * de en hoko

en: unhook: unknown hook type: %s
eo: unhook: nekonata speco de hook: %s

en: unhook: Can't delete a %s from within a %s
eo: unhook: Ne eblas forviŝi %s de en %s

note: L10N: (%s) is the method name, e.g. Anonymous, CRAM-MD5, GSSAPI, SASL
en: Authenticating (%s)...
eo: Rajtiĝas (%s)...

note: L10N: %s is the method name, e.g. Anonymous, CRAM-MD5, GSSAPI, SASL
en: %s authentication failed
eo: %s-rajtiĝo malsukcesis

en: LOGIN disabled on this server
eo: LOGIN estas malŝaltita ĉe ĉi tiu servilo

en: Logging in...
eo: Salutas...

en: Login failed
eo: Saluto malsukcesis

en: %s is an invalid IMAP path
eo: %s ne estas valida IMAP-vojo

en: Getting folder list...
eo: Prenas liston de poŝtfakoj...

note: L10N: (%s) is the name / path of the folder we were trying to browse
en: No such folder: %s
eo: Poŝtfako ne ekzistas: %s

en: Create mailbox:
eo: Krei poŝtfakon:

en: Mailbox must have a name
eo: Poŝtfako devas havi nomon

en: Mailbox created
eo: Poŝtfako kreita

en: Can't rename root folder
eo: Ne eblas renomi radikan poŝtujon

en: Rename mailbox %s to:
eo: Renomi poŝtfakon %s al:

en: Rename failed: %s
eo: Renomado malsukcesis: %s

en: Mailbox renamed
eo: Poŝtfako renomita

en: Mailbox %s@%s closed
eo: Poŝtfako %s@%s fermita

en: Connection to %s timed out
eo: Konekto al %s fermita pro tempopaso

en: CREATE failed: %s
eo: CREATE malsukcesis: %s

en: Closing connection to %s...
eo: Fermas la konekton al %s...

en: Secure connection with TLS?
eo: Ĉu sekura konekto per TLS?

en: Could not negotiate TLS connection
eo: Ne eblis negoci TLS-konekton

en: Encrypted connection unavailable
eo: Ĉifrata konekto ne disponeblas

en: Subscribing to %s...
eo: Abonas %s...

en: Unsubscribing from %s...
eo: Malabonas %s...

en: Create %s?
eo: Ĉu krei %s?

en: Expunge failed
eo: Forviŝo malsukcesis

en: Error saving flags. Close anyway?
eo: Eraro dum skribado de flagoj.  Ĉu tamen fermi?

en: Error saving flags
eo: Eraro dum skribado de flagoj

en: Expunging messages from server...
eo: Forviŝas mesaĝojn de la servilo...

en: imap_sync_mailbox: EXPUNGE failed
eo: imap_sync_mailbox: EXPUNGE malsukcesis

en: Selecting %s...
eo: Elektas %s...

en: Error opening mailbox
eo: Eraro dum malfermado de poŝtfako

note: L10N: This prompt is made if the user hits Ctrl-C when opening an IMAP mailbox
en: Abort download and close mailbox?
eo: Ĉu interrompi elŝuton kaj fermi poŝtfakon?

note: L10N: Comparing the cached data with the IMAP server's data
en: Evaluating cache...
eo: Pritaksas staplon...

note: L10N: Fetching IMAP flag changes, using the CONDSTORE extension
en: Fetching flag updates...
eo: Prenas flago-aktualigojn...

note: L10N: After opening an IMAP mailbox using QRESYNC, Mutt performs a quick sanity check.  If that fails, Mutt reopens the mailbox using a normal download.
en: QRESYNC failed.  Reopening mailbox.
eo: QRESYNC malsukcesis. Remalfermas poŝtfakon.

en: Unable to fetch headers from this IMAP server version
eo: Ne eblas preni ĉapojn de ĉi tiu versio de IMAP-servilo

en: Fetching message headers...
eo: Prenas mesaĝoĉapojn...

en: Uploading message...
eo: Alŝutas mesaĝon...

en: Copying message %d to %s...
eo: Kopias mesaĝon %d al %s...

en: Fetching message...
eo: Prenas mesaĝon...

en: The message index is incorrect. Try reopening the mailbox.
eo: La mesaĝindekso estas malĝusta.  Provu remalfermi la poŝtfakon.

en: Header search without header name: %s
eo: Ĉaposerĉo sen ĉaponomo: %s

en: Continue?
eo: Ĉu daŭrigi?

en: Quit
eo: Fini

en: Reply
eo: Respondi

en: Group
eo: Respondi al grupo

en: Post
eo: Afiŝi

note: L10N: %s is one of the CHECK_ACL entries below.
en: %s: Operation not permitted by ACL
eo: %s: operacio ne permesiĝas de ACL

en: %s is not a mailbox
eo: %s ne estas poŝtfako

en: Mailbox was externally modified.  Flags may be wrong.
eo: Poŝtfako estis modifita de ekstere.  Flagoj povas esti malĝustaj.

en: New mail in this mailbox
eo: Nova mesaĝo en ĉi tiu poŝtfako

en: Mailbox was externally modified
eo: Poŝtfako estis modifita de ekstere

en: No mailbox is open
eo: Neniu poŝtfako estas malfermita

en: No tagged messages
eo: Mankas markitaj mesaĝoj

en: Nothing to do
eo: Nenio farenda

note: L10N: CHECK_ACL
en: Can't delete message
eo: Ne eblas forviŝi mesaĝon

note: L10N: This is displayed when editing an x-label, but no messages were updated.  Possibly due to canceling at the prompt or if the new label is the same as the old label.
en: No labels changed
eo: Neniu etikedo ŝanĝiĝis

note: L10N: CHECK_ACL
en: Can't edit message
eo: Ne eblas redakti mesaĝon

note: L10N: CHECK_ACL
en: Can't flag message
eo: Ne eblas flagi mesaĝon

en: Jump to message:
eo: Salti al mesaĝo:

en: Argument must be a message number
eo: Argumento devas esti mesaĝnumero

en: Invalid message number
eo: Nevalida mesaĝnumero

en: That message is not visible
eo: Tiu mesaĝo ne estas videbla

en: Thread broken
eo: Fadeno rompiĝis

en: Thread can't be broken, message is not part of a thread
eo: Ne eblas rompi fadenon; mesaĝo ne estas parto de fadeno

en: Open mailbox in read-only mode
eo: Malfermi poŝtfakon nurlege

en: Open mailbox
eo: Malfermi poŝtfakon

en: Delete messages matching:
eo: Forviŝi mesaĝojn laŭ la ŝablono:

en: Limit to messages matching:
eo: Limigi al mesaĝoj laŭ la ŝablono:

en: To view all messages, limit to "all"
eo: Por vidi ĉiujn mesaĝojn, limigu al "all"

note: L10N: CHECK_ACL
en: Can't link threads
eo: Ne eblas ligi fadenojn

en: No Message-ID: header available to link thread
eo: Neniu 'Message-ID:'-ĉapaĵo disponeblas por ligi fadenon

en: Threads linked
eo: Fadenoj ligitaj

en: No thread linked
eo: Neniu fadeno ligita

en: No new messages in this limited view
eo: Malestas novaj mesaĝoj en ĉi tiu limigita rigardo

en: No new messages
eo: Malestas novaj mesaĝoj

en: No unread messages in this limited view
eo: Malestas nelegitaj mesaĝoj en ĉi tiu limigita rigardo

en: No unread messages
eo: Malestas nelegitaj mesaĝoj

en: Search wrapped to top
eo: Serĉo rekomencis ĉe la komenco

en: Search wrapped to bottom
eo: Serĉo rekomencis ĉe la fino

en: No more threads
eo: Ne restas fadenoj

en: You are on the first thread
eo: Vi estas ĉe la unua fadeno

en: You are on the last message
eo: Vi estas ĉe la lasta mesaĝo

en: No undeleted messages
eo: Malestas malforviŝitaj mesaĝoj

en: No mailboxes have new mail
eo: Neniu poŝtfako havas novan poŝton

en: You are on the first message
eo: Vi estas ĉe la unua mesaĝo

en: No limit pattern is in effect
eo: Nenia ŝablono estas aktiva

en: Tag messages matching:
eo: Marki mesaĝojn laŭ la ŝablono:

en: Undelete messages matching:
eo: Malforviŝi mesaĝojn laŭ la ŝablono:

en: Untag messages matching:
eo: Malmarki mesaĝojn laŭ la ŝablono:

note: L10N: This is the prompt for <mark-message>.  Whatever they enter will be prefixed by $mark_macro_prefix and will become a macro hotkey to jump to the currently selected message.
en: Enter macro stroke:
eo: Tajpu makroan klavon:

note: L10N: "message hotkey" is the key bindings menu description of a macro created by <mark-message>.
en: message hotkey
eo: fulmklavo por mesaĝo

note: L10N: This is echoed after <mark-message> creates a new hotkey macro.  %s is the hotkey string ($mark_macro_prefix followed by whatever they typed at the prompt.)
en: Message bound to %s
eo: Mesaĝo ligiĝis al %s

note: L10N: This error is printed if <mark-message> can't find a Message-ID for the currently selected message in the index.
en: No message ID to macro
eo: Mesaĝa ID mankas en indekso

en: Quit NeoMutt?
eo: Ĉu eliri el NeoMutt?

note: L10N: CHECK_ACL
en: Can't toggle new
eo: Ne eblas (mal)ŝalti "nova"

note: L10N: CHECK_ACL
en: Can't undelete message
eo: Ne eblas malforviŝi mesaĝon

en: Logged out of IMAP servers
eo: Elsalutis el IMAP-serviloj

en: There are no messages
eo: Ne estas mesaĝoj

en: No visible messages
eo: Malestas videblaj mesaĝoj

en: Error in command line: %s
eo: Eraro en komandlinio: %s

en: unable to determine nodename via uname()
eo: ne eblas eltrovi la komputilretnomo per 'uname()'

note: L10N: '%s' is the (misspelled) name of the menu, e.g. 'index' or 'pager'
en: %s: no such menu
eo: %s: nekonata menuo

en: Key is not bound
eo: Klavo ne estas difinita

en: Key is not bound.  Press '%s' for help.
eo: Klavo ne estas difinita.  Premu '%s' por helpo.

en: Macro loop detected
eo: Cirkla makroo trovita

en: %s: null key sequence
eo: %s: malplena klavoserio

en: macro: empty key sequence
eo: macro: malplena klavoserio

en: exec: no arguments
eo: exec: mankas argumentoj

en: %s: no such function
eo: %s: funkcio ne ekzistas

en: Improperly formatted entry for type %s in "%s" line %d
eo: Malĝuste strukturita elemento por speco %s en "%s" linio %d

note: L10N: Mutt is trying to look up a mailcap value, but $mailcap_path is empty. We added a reference to the MAILCAPS environment variable as a hint too. Because the variable is automatically populated by Mutt, this should only occur if the user deliberately runs in their shell: export MAILCAPS= or deli
en: Neither mailcap_path nor MAILCAPS specified
eo: Nek mailcap_path nek MAILCAPS estas specifita

en: mailcap entry for type %s not found
eo: mailcap-regulo por speco %s ne trovita

en: Could not flush message to disk
eo: Ne eblis elbufrigi mesaĝon al disko

en: Scanning %s...
eo: Traserĉas %s...

en: Reading %s...
eo: Legiĝas %s...

note: L10N: Displayed before/as a mailbox is being synced
en: Writing %s...
eo: Skribiĝas %s...

en: Error initializing terminal
eo: Eraro dum startigo de la terminalo

en: unable to determine username
eo: ne eblas eltrovi la uzantonomo

en: unable to determine home directory
eo: ne eblas eltrovi la hejmdosierujon

en: Error: value '%s' is invalid for -d
eo: Eraro: valoro '%s' ne validas por '-d'

en: Failed to parse mailto: link
eo: Malsukcesis analizi 'mailto:'-ligon

en: No recipients specified
eo: Nenia ricevonto specifita

en: Can't use -E flag with stdin
eo: Ne eblas uzi opcio '-E' kun ĉefenigujo

en: %s: unable to attach file
eo: %s: ne eblas aldoni dosieron

en: No mailbox with new mail
eo: Mankas poŝtfako kun nova poŝto

en: No incoming mailboxes defined
eo: Neniu enir-poŝtfako estas difinita

en: Mailbox is empty
eo: Poŝtfako estas malplena

en: Mailbox is corrupt
eo: Poŝtfako estas fuŝita

en: Couldn't lock %s
eo: Ne eblis ŝlosi %s

en: Mailbox was corrupted
eo: Poŝtfako fuŝiĝis

en: Fatal error!  Could not reopen mailbox!
eo: Fatala eraro!  Ne eblis remalfermi poŝtfakon!

en: Could not create temporary file
eo: Ne eblis krei dumtempan dosieron

en: sync: mbox modified, but no modified messages (report this bug)
eo: sync: mbox modifita, sed mankas modifitaj mesaĝoj (Raportu ĉi tiun cimon.)

en: Committing changes...
eo: Skribiĝas ŝanĝoj...

en: Write failed!  Saved partial mailbox to %s
eo: Skribo malsukcesis!  Skribis partan poŝtfakon al %s

en: Could not reopen mailbox
eo: Ne eblis remalfermi poŝtfakon

en: Can't write message
eo: Ne eblas skribi mesaĝon

en: Reverse search for:
eo: Inversa serĉo pri:

en: Search for:
eo: Serĉi pri:

en: Not found
eo: Ne trovita

en: No entries
eo: Neniaj registroj

en: Jump to:
eo: Salti al:

en: Invalid index number
eo: Nevalida indeksnumero

en: You are on the first entry
eo: Ĉi tiu estas la unua elemento

en: You are on the last entry
eo: Ĉi tiu estas la lasta elemento

en: You can't scroll up farther
eo: Ne eblas rulumi pli supren

en: You can't scroll down farther
eo: Ne eblas rulumi pli malsupren

en: Tagging is not supported
eo: Markado ne funkcias

en: No tagged entries
eo: Mankas markitaj registroj

en: Append
eo: Aldoni

en: Insert
eo: Enŝovi

en: OK
eo: Bone

en: Select a remailer chain
eo: Elekti plusendiloĉenon

en: Can't get mixmaster's type2.list
eo: Ne eblas preni type2.list de mixmaster

en: Mixmaster doesn't accept Cc or Bcc headers
eo: Mixmaster ne akceptas la kampon Cc aŭ Bcc en la ĉapo

en: Please set the hostname variable to a proper value when using mixmaster
eo: Bonvolu doni ĝustan valoron al "hostname" kiam vi uzas mixmaster

en: Error sending message, child exited %d
eo: Eraro dum sendado de mesaĝo; ido finis per %d

en: Error sending message
eo: Eraro dum sendado de mesaĝo

en: You already have the last chain element selected
eo: Vi jam elektis la lastan elementon de la ĉeno

en: You already have the first chain element selected
eo: Vi jam elektis la unuan elementon de la ĉeno

note: L10N The '%d' here hard-coded to 19
en: Mixmaster chains are limited to %d elements
eo: Mixmaster-ĉenoj estas limigitaj al %d elementoj

en: The remailer chain is already empty
eo: La plusendiloĉeno estas jam malplena

en: Error: %s can't be used as the final remailer of a chain
eo: Eraro: %s ne estas uzebla kiel la fina plusendilo de ĉeno

en: Timeout exceeded while attempting fcntl lock
eo: Tro da tempo pasis dum provado akiri fcntl-ŝloson

en: Waiting for fcntl lock... %d
eo: Atendas fcntl-ŝloson... %d

en: Timeout exceeded while attempting flock lock
eo: Tro da tempo pasis dum provado akiri flock-ŝloson

en: Waiting for flock attempt... %d
eo: Atendas flock-ŝloson... %d

en: Bad regex: %s
eo: Malbona regulesprimo: %s

en: Not enough subexpressions for template
eo: Malsufiĉaj subesprimoj por ŝablono

en: New mail in
eo: Nova mesaĝo en

en: Parent message is not available
eo: Patra mesaĝo ne estas havebla

en: Root message is not visible in this limited view
eo: Radika mesaĝo ne estas videbla en ĉi tiu limigita rigardo

en: Parent message is not visible in this limited view
eo: Patra mesaĝo ne estas videbla en ĉi tiu limigita rigardo

note: L10N: Means "The path you specified as the destination file is a directory." See the msgid "Save to file: " (alias.c, recvattach.c) These three letters correspond to the choices in the string.
en: File is a directory, save under it: (y)es, (n)o, (a)ll?
eo: Dosiero estas dosierujo; ĉu skribi sub ĝi? (j)es, (n)e, ĉ(i)uj

en: yna
eo: jni

note: L10N: Means "The path you specified as the destination file is a directory." See the msgid "Save to file: " (alias.c, recvattach.c)
en: File is a directory, save under it?
eo: Tio estas dosierujo; ĉu skribi dosieron en ĝi?

en: File under directory:
eo: Dosiero en dosierujo:

note: L10N: Options for: File %s exists, (o)verwrite, (a)ppend, or (c)ancel?
en: File exists, (o)verwrite, (a)ppend, or (c)ancel?
eo: Dosiero ekzistas; ĉu (s)urskribi, (a)ldoni, aŭ (n)uligi?

en: oac
eo: san

en: Can't save message to POP mailbox
eo: Ne eblas skribi mesaĝon al POP-poŝtfako

en: Append messages to %s?
eo: Ĉu aldoni mesaĝojn al %s?

en: Can't open trash folder
eo: Ne eblas malfermi rubujon

en: Moving read messages to %s...
eo: Movas legitajn mesaĝojn al %s...

en: Mailbox is unchanged
eo: Poŝtfako estas neŝanĝita

en: %d kept, %d moved, %d deleted
eo: %d retenite, %d movite, %d forviŝite

en: %d kept, %d deleted
eo: %d retenite, %d forviŝite

en:  Press '%s' to toggle write
eo:  Premu '%s' por (mal)ŝalti skribon

en: Use 'toggle-write' to re-enable write
eo: Uzu 'toggle-write' por reebligi skribon

en: Mailbox is marked unwritable. %s
eo: Poŝtfako estas markita kiel neskribebla. %s

en: Mailbox checkpointed
eo: Poŝtfako sinkronigita

en: Can't toggle write on a readonly mailbox
eo: Ne eblas ŝanĝi skribostaton ĉe nurlega poŝtfako

en: Changes to folder will be written on folder exit
eo: Ŝanĝoj al poŝtfako estos skribitaj ĉe eliro

en: Changes to folder will not be written
eo: Ŝanĝoj al poŝtfako ne estos skribitaj

en:  (current time: %c)
eo:  (nuna horo: %c)

en: [-- %s output follows%s --]
eo: [-- %s eligo sekvas%s --]

en: Inline PGP can't be used with attachments.  Revert to PGP/MIME?
eo: Ne eblas uzi PGP kun aldonaĵoj.  Ĉu refali al PGP/MIME?

en: Mail not sent: inline PGP can't be used with attachments
eo: Mesaĝo ne sendita: ne eblas uzi enteksta PGP kun aldonaĵoj

en: Inline PGP can't be used with format=flowed.  Revert to PGP/MIME?
eo: Enteksta PGP ne eblas kun format=flowed. Ĉu refali al PGP/MIME?

en: Mail not sent: inline PGP can't be used with format=flowed
eo: Mesaĝo ne sendita: enteksta PGP ne eblas kun format=flowed

en: Invoking PGP...
eo: Alvokas PGP...

en: Message can't be sent inline.  Revert to using PGP/MIME?
eo: Ne eblas sendi mesaĝon entekste.  Ĉu refali al PGP/MIME?

en: Mail not sent
eo: Mesaĝo ne sendita

en: S/MIME messages with no hints on content are unsupported
eo: S/MIME-mesaĝoj sen informoj pri enhavo ne funkcias

en: Trying to extract PGP keys...
eo: Provas eltiri PGP-ŝlosilojn...

en: Trying to extract S/MIME certificates...
eo: Provas eltiri S/MIME-atestilojn...

en: [-- Error: Unknown multipart/signed protocol %s --]
eo: [-- Eraro: nekonata multipart/signed-protokolo %s --]

en: [-- Warning: We can't verify %s/%s signatures. --]
eo: [-- Averto: ne eblas kontroli %s/%s-subskribojn. --]

en: [-- The following data is signed --]
eo: [-- La sekvaj datenoj estas subskribitaj --]

en: [-- Warning: Can't find any signatures. --]
eo: [-- Averto: ne eblas trovi subskribon. --]

en: 
    [-- End of signed data --]
eo: 
    [-- Fino de subskribitaj datenoj --]

en: error enabling CMS protocol: %s
eo: eraro en funkciigo de CMS-protokolo: %s

en: error creating GPGME data object: %s
eo: eraro en kreado de GPGME-datenobjekto: %s

en: error allocating data object: %s
eo: eraro en asignado por datenobjekto: %s

en: error rewinding data object: %s
eo: eraro en rebobenado de datenobjekto: %s

en: error reading data object: %s
eo: eraro en legado de datenobjekto: %s

en: secret key '%s' not found: %s
eo: sekreta ŝlosilo '%s' ne trovita: %s

en: error setting secret key '%s': %s
eo: eraro en elekto de sekreta ŝlosilo '%s': %s

en: error setting PKA signature notation: %s
eo: eraro en elektado de PKA-subskribo-notacio: %s

en: error encrypting data: %s
eo: eraro en ĉifrado de datenoj: %s

en: error signing data: %s
eo: eraro en subskribado de datenoj: %s

en: $pgp_sign_as unset and no default key specified in ~/.gnupg/gpg.conf
eo: $pgp_sign_as estas malŝaltita kaj neniu defaŭlta ŝlosilo indikatas en ~/.gnupg/gpg.conf

en: Warning: One of the keys has been revoked
eo: Averto: Unu el la ŝlosiloj estas revokita

en: Warning: The key used to create the signature expired at:
eo: Averto: La ŝlosilo uzita por krei la subskribon eksvalidiĝis je:

en: Warning: At least one certification key has expired
eo: Averto: Almenaŭ unu atestila ŝlosilo eksvalidiĝis

en: Warning: The signature expired at:
eo: Averto: La subskribo eksvalidiĝis je:

en: Can't verify due to a missing key or certificate
eo: Ne eblas kontroli pro mankanta ŝlosilo aŭ atestilo

en: The CRL is not available
eo: CRL ne disponeblas

en: Available CRL is too old
eo: Disponebla CRL estas tro malnova

en: A policy requirement was not met
eo: Politika postulo ne estis plenumita

en: A system error occurred
eo: Sistemeraro okazis

en: WARNING: PKA entry does not match signer's address:
eo: AVERTO: PKA-registro ne kongruas kun adreso de subskribinto:

en: PKA verified signer's address is:
eo: PKA-kontrolita adreso de subskribinto estas:

en: Fingerprint:
eo: Fingrospuro:

en: WARNING: We have NO indication whether the key belongs to the person named as shown above
eo: AVERTO: Ni havas NENIAN indikon, ĉu la ŝlosilo apartenas al la persono nomita supre

en: WARNING: The key does NOT BELONG to the person named as shown above
eo: AVERTO: La ŝlosilo NE APARTENAS al la persono nomita supre

en: WARNING: It is NOT certain that the key belongs to the person named as shown above
eo: AVERTO: NE estas certe ke la ŝlosilo apartenas al la persono nomita supre

en: aka:
eo: alinome:

en: KeyID
eo: Ŝlosil-ID

note: L10N: You will see this message in place of "KeyID " if the S/MIME key has no ID. This is quite an error.
en: no signature fingerprint available
eo: nenia subskribo-fingrospuro estas disponata

en: created:
eo: kreita:

en: Error getting key information for KeyID %s: %s
eo: Eraro en akirado de ŝlosilinformo por ŝlosil-ID %s: %s

en: Good signature from:
eo: Bona subskribo de:

en: *BAD* signature from:
eo: *MALBONA* subskribo de:

en: Problem signature from:
eo: Problema subskribo de:

note: L10N: This is trying to match the width of the "Problem signature from:" translation just above.
en:                expires:
eo:          senvalidiĝas:

en: [-- Begin signature information --]
eo: [-- Komenco de subskribinformo --]

en: Error: verification failed: %s
eo: Eraro: kontrolado fiaskis: %s

en: *** Begin Notation (signature by: %s) ***
eo: *** Komenco de notacio (subskribo de: %s) ***

en: *** End Notation ***
eo: *** Fino de notacio ***

en: [-- End signature information --]
eo: [-- Fino de subskribo-informoj --]

en: [-- Error: decryption failed: %s --]
eo: [-- Eraro: malĉifrado fiaskis: %s --]

en: Error: decryption/verification failed: %s
eo: Eraro: malĉifrado/kontrolado fiaskis: %s

en: PGP message successfully decrypted
eo: PGP-mesaĝo estis sukcese malĉifrita

en: Error: copy data failed
eo: Eraro: datenkopiado fiaskis

en: [-- BEGIN PGP MESSAGE --]
eo: [-- KOMENCO DE PGP-MESAĜO --]

en: [-- BEGIN PGP PUBLIC KEY BLOCK --]
eo: [-- KOMENCO DE PUBLIKA PGP-ŜLOSILO --]

en: [-- BEGIN PGP SIGNED MESSAGE --]
eo: [-- KOMENCO DE PGP-SUBSKRIBITA MESAĜO --]

en: [-- END PGP MESSAGE --]
eo: [-- FINO DE PGP-MESAĜO --]

en: [-- END PGP PUBLIC KEY BLOCK --]
eo: [-- FINO DE PUBLIKA PGP-ŜLOSILO --]

en: [-- END PGP SIGNED MESSAGE --]
eo: [-- FINO DE PGP-SUBSKRIBITA MESAĜO --]

en: [-- Error: could not find beginning of PGP message --]
eo: [-- Eraro: ne eblas trovi komencon de PGP-mesaĝo --]

en: [-- Error: could not create temporary file --]
eo: [-- Eraro: ne eblas krei dumtempan dosieron --]

en: [-- The following data is PGP/MIME signed and encrypted --]
eo: [-- La sekvaj datenoj estas PGP/MIME-subskribitaj kaj -ĉifritaj --]

en: [-- The following data is PGP/MIME encrypted --]
eo: [-- La sekvaj datenoj estas PGP/MIME-ĉifritaj --]

en: [-- End of PGP/MIME signed and encrypted data --]
eo: [-- Fino de PGP/MIME-subskribitaj kaj -ĉifritaj datenoj --]

en: [-- End of PGP/MIME encrypted data --]
eo: [-- Fino de PGP/MIME-ĉifritaj datenoj --]

en: Could not decrypt PGP message
eo: Ne eblis malĉifri PGP-mesaĝon

en: [-- The following data is S/MIME signed --]
eo: [-- La sekvaj datenoj estas S/MIME-subskribitaj --]

en: [-- The following data is S/MIME encrypted --]
eo: [-- La sekvaj datenoj estas S/MIME-ĉifritaj --]

en: [-- End of S/MIME signed data --]
eo: [-- Fino de S/MIME-subskribitaj datenoj --]

en: [-- End of S/MIME encrypted data --]
eo: [-- Fino de S/MIME-ĉifritaj datenoj --]

en: gpgme_op_keylist_start failed: %s
eo: gpgme_op_keylist_start() malsukcesis: %s

en: gpgme_op_keylist_next failed: %s
eo: gpgme_op_keylist_next() malsukcesis: %s

en: Looking for keys matching "%s"...
eo: Serĉas ŝlosilojn kiuj kongruas kun "%s"...

en: Use keyID = "%s" for %s?
eo: Ĉu uzi keyID = "%s" por %s?

en: Enter keyID for %s:
eo: Donu keyID por %s:

note: L10N: mutt_gpgme_select_secret_key() tries to list all secret keys to choose from.  This error is displayed if no results were found.
en: No secret keys found
eo: Neniu sekreta ŝlosilo trovita

en: Please enter the key ID:
eo: Bonvolu doni la ŝlosilidentigilon:

en: Error exporting key: %s
eo: Eraro dum eksportado de ŝlosilo: %s

note: L10N: MIME description for exported (attached) keys. You can translate this entry to a non-ASCII string (it will be encoded), but it may be safer to keep it untranslated.
en: PGP Key 0x%s
eo: PGP-ŝlosilo 0x%s

en: GPGME: OpenPGP protocol not available
eo: GPGME: OpenPGP-protokolo ne disponeblas

en: GPGME: CMS protocol not available
eo: GPGME: CMS-protokolo ne disponeblas

note: L10N: S/MIME options (opportunistic encryption is on)
en: S/MIME (s)ign, sign (a)s, (p)gp, (c)lear, or (o)ppenc mode off?
eo: S/MIME (s)ubskribi, subskribi (k)iel, (p)gp, (f)orgesi, aŭ ne (o)ppenc-moduso?

note: L10N: S/MIME options (opportunistic encryption is on)
en: sapco
eo: skpfo

note: L10N: PGP options (opportunistic encryption is on)
en: PGP (s)ign, sign (a)s, s/(m)ime, (c)lear, or (o)ppenc mode off?
eo: PGP (s)ubskribi, subskribi (k)iel, s/(m)ime, (f)orgesi, aŭ ne (o)ppenc-moduso?

note: L10N: PGP options (opportunistic encryption is on)
en: samco
eo: skmfo

note: L10N: S/MIME options (opportunistic encryption is off)
en: S/MIME (e)ncrypt, (s)ign, sign (a)s, (b)oth, (p)gp, (c)lear, or (o)ppenc mode?
eo: S/MIME ĉ(i)fri, (s)ubskribi, (k)iel, (a)mbaŭ, (p)gp, (f)or, aŭ (o)ppenc-moduso?

note: L10N: S/MIME options (opportunistic encryption is off)
en: esabpco
eo: iskapfo

en: Failed to verify sender
eo: Malsukcesis kontroli sendinton

en: Failed to figure out sender
eo: Malsukcesis eltrovi sendinton

en: Invoking S/MIME...
eo: Alvokas S/MIME...

en: Check key
eo: Kontroli ŝlosilon

en: All matching keys are marked expired/revoked
eo: Ĉiuj kongruaj ŝlosiloj estas eksvalidiĝintaj/revokitaj

en: PGP and S/MIME keys matching
eo: PGP- kaj S/MIME-ŝlosiloj kongruaj

en: PGP keys matching
eo: PGP-ŝlosiloj kongruaj

en: S/MIME keys matching
eo: S/MIME-ŝlosiloj kongruaj

en: keys matching
eo: ŝlosiloj kongruaj

en: All matching keys are expired, revoked, or disabled
eo: Ĉiuj kongruaj ŝlosiloj estas eksvalidiĝintaj, revokitaj, aŭ malŝaltitaj

en: PGP keys matching <%s>
eo: PGP-ŝlosiloj kiuj kongruas kun <%s>

en: PGP keys matching "%s"
eo: PGP-ŝlosiloj kiuj kongruas kun "%s"

note: L10N: Describes the trust state of a S/MIME key. This translation must be padded with spaces to the right such that it has the same length as the other translations. The translation strings which need to be padded are: Expired, Invalid, Revoked, Trusted, Unverified, Verified, and Unknown.
en: Expired
eo: Eksvalidiĝinte

note: L10N: Describes the trust state of a S/MIME key. This translation must be padded with spaces to the right such that it has the same length as the other translations. The translation strings which need to be padded are: Expired, Invalid, Revoked, Trusted, Unverified, Verified, and Unknown.
en: Invalid
eo: Nevalida

note: L10N: Describes the trust state of a S/MIME key. This translation must be padded with spaces to the right such that it has the same length as the other translations. The translation strings which need to be padded are: Expired, Invalid, Revoked, Trusted, Unverified, Verified, and Unknown.
en: Revoked
eo: Revokite

note: L10N: Describes the trust state of a S/MIME key. This translation must be padded with spaces to the right such that it has the same length as the other translations. The translation strings which need to be padded are: Expired, Invalid, Revoked, Trusted, Unverified, Verified, and Unknown.
en: Trusted
eo: Fidate

note: L10N: Describes the trust state of a S/MIME key. This translation must be padded with spaces to the right such that it has the same length as the other translations. The translation strings which need to be padded are: Expired, Invalid, Revoked, Trusted, Unverified, Verified, and Unknown.
en: Unverified
eo: Nekontrolite

note: L10N: Describes the trust state of a S/MIME key. This translation must be padded with spaces to the right such that it has the same length as the other translations. The translation strings which need to be padded are: Expired, Invalid, Revoked, Trusted, Unverified, Verified, and Unknown.
en: Verified
eo: Kontrolite

note: L10N: Describes the trust state of a S/MIME key. This translation must be padded with spaces to the right such that it has the same length as the other translations. The translation strings which need to be padded are: Expired, Invalid, Revoked, Trusted, Unverified, Verified, and Unknown.
en: Unknown
eo: Nekonate

en: S/MIME certificates matching "%s"
eo: S/MIME-atestiloj kiuj kongruas kun "%s"

note: L10N: The following are the headers for the "verify key" output from the GPGME key selection menu (bound to "c" in the key selection menu). They will be automatically aligned.
en: Name:
eo: Nomo:

en: Valid From:
eo: Valida de:

en: Valid To:
eo: Valida ĝis:

en: Key Type:
eo: Ŝlosilspeco:

en: Key Usage:
eo: Ŝlosiluzado:

en: Serial-No:
eo: Seri-numero:

en: Issued By:
eo: Eldonita de:

en: Subkey:
eo: Subŝlosilo:

en: [Can't display this user ID (unknown encoding)]
eo: [Ne eblas montri ĉi tiun ID (nekonata kodado)]

en: [Can't display this user ID (invalid encoding)]
eo: [Ne eblas montri ĉi tiun ID (nevalida kodado)]

en: [Can't display this user ID (invalid DN)]
eo: [Ne eblas montri ĉi tiun ID (nevalida DN)]

note: L10N: comes after the Name or aka if the key is invalid L10N: describes a subkey
en: [Invalid]
eo: [Nevalida]

note: L10N: value in Key Usage: field
en: encryption
eo: ĉifrado

note: L10N: value in Key Usage: field
en: signing
eo: subskribo

note: L10N: value in Key Usage: field
en: certification
eo: atestado

note: L10N: describes a subkey
en: [Revoked]
eo: [Revokite]

note: L10N: describes a subkey
en: [Expired]
eo: [Eksvalidiĝinte]

note: L10N: describes a subkey
en: [Disabled]
eo: [Malŝaltita]

en: Collecting data...
eo: Kolektas datenojn...

en: Error finding issuer key: %s
eo: Eraro dum trovado de eldoninto-ŝlosilo: %s

en: Error: certification chain too long - stopping here
eo: Eraro: atestado-ĉeno tro longas -- haltas ĉi tie

en: This key can't be used: expired/disabled/revoked
eo: Ĉi tiu ŝlosilo ne estas uzebla: eksvalidiĝinta/malŝaltita/revokita

en: Enter PGP passphrase:
eo: Donu PGP-pasfrazon:

en: [-- Error: unable to create PGP subprocess --]
eo: [-- Eraro: ne eblas krei PGP-subprocezon --]

en: [-- End of PGP output --]
eo: [-- Fino de PGP-eligo --]

note: L10N: You will see this error message if (1) you are decrypting (not encrypting) something and (2) it is a plaintext. So the message does not mean "You failed to encrypt the message."
en: PGP message is not encrypted
eo: PGP-mesaĝo ne estas ĉifrita

en: Internal error.  Please submit a bug report.
eo: *Programeraro*.  Bonvolu raporti.

en: [-- Error: could not create a PGP subprocess --]
eo: [-- Eraro: ne eblas krei PGP-subprocezon --]

en: Decryption failed
eo: Malĉifro malsukcesis

en: Can't open PGP subprocess
eo: Ne eblas malfermi PGP-subprocezon

en: Can't invoke PGP
eo: Ne eblas alvoki PGP

note: L10N: The next string MUST have the same highlighted letter One of them will appear in each of the three strings marked "(inline"), below.
en: PGP/M(i)ME
eo: PGP/MIM(e)

note: L10N: The previous string MUST have the same highlighted letter One of them will appear in each of the three strings marked "(inline"), below.
en: (i)nline
eo: (e)nteksta

note: L10N: PGP options (inline) (opportunistic encryption is on)
en: PGP (s)ign, sign (a)s, %s format, (c)lear, or (o)ppenc mode off?
eo: PGP (s)ubskribi, subskribi (k)iel, %s, (f)orgesi, aŭ ne (o)ppenc-moduso?

note: L10N: PGP options (inline) (opportunistic encryption is on) The 'i' is from the "PGP/M(i)ME" or "(i)nline", above.
en: saico
eo: skifo

note: L10N: PGP options (opportunistic encryption is on)
en: PGP (s)ign, sign (a)s, (c)lear, or (o)ppenc mode off?
eo: PGP (s)ubskribi, subskribi (k)iel, (f)orgesi, aŭ ne (o)ppenc-moduso?

note: L10N: PGP options (opportunistic encryption is on)
en: saco
eo: skfo

note: L10N: PGP options (inline) (opportunistic encryption is off)
en: PGP (e)ncrypt, (s)ign, sign (a)s, (b)oth, %s format, (c)lear, or (o)ppenc mode?
eo: PGP ĉ(i)fri, (s)ubskribi, (k)iel, (a)mbaŭ, %s, (f)or, aŭ (o)ppenc-moduso?

note: L10N: PGP options (inline) (opportunistic encryption is off) The 'i' is from the "PGP/M(i)ME" or "(i)nline", above.
en: esabico
eo: iskaifo

note: L10N: PGP options (inline)
en: PGP (e)ncrypt, (s)ign, sign (a)s, (b)oth, %s format, or (c)lear?
eo: PGP ĉ(i)fri, (s)ubskribi, subskribi (k)iel, (a)mbaŭ, %s, aŭ (f)orgesi?

note: L10N: PGP options (inline) The 'i' is from the "PGP/M(i)ME" or "(i)nline", above.
en: esabic
eo: iskaif

note: L10N: PGP options
en: PGP (e)ncrypt, (s)ign, sign (a)s, (b)oth, or (c)lear?
eo: PGP ĉ(i)fri, (s)ubskribi, subskribi (k)iel, (a)mbaŭ, aŭ (f)orgesi?

note: L10N: PGP options
en: esabc
eo: iskaf

en: Can't open /dev/null
eo: Ne eblas malfermi /dev/null

en: Fetching PGP key...
eo: Prenas PGP-ŝlosilon...

en: PGP Key %s
eo: PGP-ŝlosilo %s

en: Enter S/MIME passphrase:
eo: Donu S/MIME-pasfrazon:

en: Enter keyID:
eo: Donu keyID:

en: No (valid) certificate found for %s
eo: Nenia (valida) atestilo trovita por %s

en: Error: unable to create OpenSSL subprocess
eo: Eraro: ne povis krei OpenSSL-subprocezon

en: Label for certificate:
eo: Etikedo por atestilo:

en: no certfile
eo: mankas 'certfile'

en: no mbox
eo: mankas poŝtfako

en: No output from OpenSSL...
eo: Nenia eliro de OpenSSL...

en: Can't sign: No key specified. Use Sign As.
eo: Ne eblas subskribi: neniu ŝlosilo specifita.  Uzu "subskribi kiel".

en: Can't open OpenSSL subprocess
eo: Ne eblas malfermi OpenSSL-subprocezon

en: [-- End of OpenSSL output --]
eo: [-- Fino de OpenSSL-eligo --]

en: [-- Error: unable to create OpenSSL subprocess --]
eo: [-- Eraro: ne eblas krei OpenSSL-subprocezon --]

en: [-- The following data is S/MIME encrypted --]
eo: [-- La sekvaj datenoj estas S/MIME-ĉifritaj --]

en: [-- The following data is S/MIME signed --]
eo: [-- La sekvaj datenoj estas S/MIME-subskribitaj --]

en: 
    [-- End of S/MIME encrypted data. --]
eo: 
    [-- Fino de S/MIME-ĉifritaj datenoj. --]

en: 
    [-- End of S/MIME signed data. --]
eo: 
    [-- Fino de S/MIME-subskribitaj datenoj. --]

note: L10N: S/MIME options (opportunistic encryption is on)
en: S/MIME (s)ign, encrypt (w)ith, sign (a)s, (c)lear, or (o)ppenc mode off?
eo: S/MIME (s)ubskribi, (k)iel, ĉifri (p)er, (f)orgesi, aŭ ne (o)ppenc-moduso?

note: L10N: S/MIME options (opportunistic encryption is on)
en: swaco
eo: skpfo

note: L10N: S/MIME options (opportunistic encryption is off)
en: S/MIME (e)ncrypt, (s)ign, encrypt (w)ith, sign (a)s, (b)oth, (c)lear, or (o)ppenc mode?
eo: S/MIME ĉ(i)fri, (p)er, (s)ubskribi, (k)iel, (a)mbaŭ, (f)or, aŭ (o)ppenc-moduso?

note: L10N: S/MIME options (opportunistic encryption is off)
en: eswabco
eo: ipskafo

note: L10N: S/MIME options
en: S/MIME (e)ncrypt, (s)ign, encrypt (w)ith, sign (a)s, (b)oth, or (c)lear?
eo: S/MIME ĉ(i)fri, (s)ubskribi, ĉifri (p)er, subskribi (k)iel, (a)mbaŭ, aŭ (f)orgesi?

note: L10N: S/MIME options
en: eswabc
eo: ispkaf

en: Choose algorithm family: (1) DES, (2) RC2, (3) AES, or (c)lear?
eo: Elekti algoritmofamilion: (1) DES, (2) RC2, (3) AES, aŭ (f)orgesi?

note: L10N: Options for: Choose algorithm family: (1) DES, (2) RC2, (3) AES, or (c)lear?
en: 123c
eo: 123f

en: (1) DES, (2) Triple-DES?
eo: (1) DES, (2) Triobla-DES?

en: Server closed connection
eo: Servilo fermis la konekton

en: No authenticators available
eo: Nenia rajtiĝilo disponeblas

en: Checking for new messages...
eo: Kontrolas pri novaj mesaĝoj...

en: PrevPg
eo: AntPĝ

en: NextPg
eo: SekvPĝ

en: View Attachm.
eo: Vidi Partojn

en: Next
eo: Sekva

en: Bottom of message is shown
eo: Fino de mesaĝo estas montrita

en: Top of message is shown
eo: Vi estas ĉe la komenco de la mesaĝo

note: L10N: Displayed if <skip-headers> is invoked in the pager, but there is no text past the headers. (I don't think this is actually possible in Mutt's code, but display some kind of message in case it somehow occurs.)
en: No text past headers
eo: Neniom da teksto post ĉapaĵo

en: No more unquoted text after quoted text
eo: Ne plu da necitita teksto post citita teksto

en: No more quoted text
eo: Ne plu da citita teksto

en: Help is currently being shown
eo: Helpo estas nun montrata

note: L10N: Used for the $crypt_verify_sig prompt
en: Verify signature?
eo: Ĉu kontroli subskribon?

en: Can't create display filter
eo: Ne eblas krei vidig-filtrilon

en: Could not copy message
eo: Ne eblis kopii mesaĝon

en: Command:
eo: Komando:

en: S/MIME signature successfully verified
eo: S/MIME-subskribo estis sukcese kontrolita

en: S/MIME certificate owner does not match sender
eo: Posedanto de S/MIME-atestilo ne kongruas kun sendinto

en: Warning: Part of this message has not been signed
eo: Averto: Parto de ĉi tiu mesaĝo ne estis subskribita

en: S/MIME signature could NOT be verified
eo: S/MIME-subskribo NE povis esti kontrolita

en: PGP signature successfully verified
eo: PGP-subskribo estas sukcese kontrolita

en: PGP signature could NOT be verified
eo: PGP-subskribo NE povis esti kontrolita

en: %s: unknown command
eo: %s: nekonata komando

en: %s: unknown variable
eo: %s: nekonata variablo

en: Error in expression: %s
eo: Eraro en esprimo: %s

en: Empty expression
eo: Malplena esprimo

en: Invalid day of month: %s
eo: Nevalida tago de monato: %s

en: Invalid month: %s
eo: Nevalida monato: %s

en: Invalid relative date: %s
eo: Nevalida relativa dato: %s

en: empty pattern
eo: malplena ŝablono

en: error in pattern at: %s
eo: eraro en ŝablono ĉe: %s

en: missing pattern: %s
eo: mankas ŝablono: %s

en: mismatched parentheses: %s
eo: krampoj ne kongruas: %s

en: %c: invalid pattern modifier
eo: %c: nevalida ŝablona modifilo

en: %c: not supported in this mode
eo: %c: ne funkcias en ĉi tiu reĝimo

en: missing parameter
eo: parametro mankas

note: L10N: Pattern completion menu title
en: Patterns
eo: Ŝablonoj

note: L10N: Pattern Completion Menu argument type: a regular expression
en: EXPR
eo: ESPR

note: L10N: Pattern Completion Menu argument type: a numeric range. Used by ~m, ~n, ~X, ~z.
en: RANGE
eo: GAMO

note: L10N: Pattern Completion Menu argument type: a date range Used by ~d, ~r.
en: DATERANGE
eo: DATOGAMO

note: L10N: Pattern Completion Menu argument type: a nested pattern. Used by ~(), ~<(), ~>().
en: PATTERN
eo: ŜABLONO

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~()
en: messages in threads containing messages matching PATTERN
eo: mesaĝoj en fadenoj, kiuj enhavas mesaĝon, kiu konformas al ŜABLONO

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~<()
en: messages whose immediate parent matches PATTERN
eo: mesaĝoj, kies tuja gepatro konformas al ŜABLONO

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~>()
en: messages having an immediate child matching PATTERN
eo: mesaĝoj, kiuj havas tujan idon, kiu konformas al ŜABLONO

note: L10N: An unknown pattern operator was somehow invoked. This shouldn't be possible unless there is a bug.
en: error: unknown op %d (report this error)
eo: eraro: nekonata funkcio %d (raportu ĉi tiun cimon)

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~A
en: all messages
eo: ĉiuj mesaĝoj

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~b
en: messages whose body matches EXPR
eo: mesaĝoj, kies korpo konformas al ESPR

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~B
en: messages whose body or headers match EXPR
eo: mesaĝoj, kies korpo aŭ ĉapaĵo konformas al ESPR

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~c
en: messages whose CC header matches EXPR
eo: mesaĝoj, kies Kopie-Al-kampo konformas al ESPR

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~C
en: messages whose recipient matches EXPR
eo: mesaĝoj, kies ricevonto konformas al ESPR

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~d
en: messages sent in DATERANGE
eo: mesaĝoj senditaj en DATOGAMO

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~D
en: deleted messages
eo: forviŝitaj mesaĝoj

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~e
en: messages whose Sender header matches EXPR
eo: mesaĝoj, kies Sendinto-kampo konformas al ESPR

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~E
en: expired messages
eo: eksvalidiĝintaj mesaĝoj

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~f
en: messages whose From header matches EXPR
eo: mesaĝoj, kies De-kampo konformas al ESPR

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~F
en: flagged messages
eo: flagitaj mesaĝoj

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~g
en: cryptographically signed messages
eo: kriptografie subskribitaj mesaĝoj

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~G
en: cryptographically encrypted messages
eo: kriptografie ĉifritaj mesaĝoj

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~h
en: messages whose header matches EXPR
eo: mesaĝoj, kies ĉapaĵo konformas al ESPR

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~H
en: messages whose spam tag matches EXPR
eo: mesaĝoj, kies spam-etikedo konformas al ESPR

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~i
en: messages whose Message-ID matches EXPR
eo: mesaĝoj, kies mesaĝidentigilo konformas al ESPR

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~k
en: messages which contain PGP key
eo: mesaĝoj, kiuj enhavas PGP-ŝlosilon

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~l
en: messages addressed to known mailing lists
eo: mesaĝoj adresitaj al konataj dissendolistoj

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~L
en: messages whose From/Sender/To/CC matches EXPR
eo: mesaĝoj, kies De/Sendinto/Al/Kopie-Al-kampo konformas al ESPR

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~m
en: messages whose number is in RANGE
eo: mesaĝoj, kies lininumero estas en GAMO

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~M
en: messages with a Content-Type matching EXPR
eo: mesaĝoj kun Content-Type, kiu konformas al ESPR

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~n
en: messages whose score is in RANGE
eo: mesaĝoj, kies poentaro estas en GAMO

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~N
en: new messages
eo: novaj mesaĝoj

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~O
en: old messages
eo: malnovaj mesaĝoj

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~p
en: messages addressed to you
eo: mesaĝoj adresitaj al vi

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~P
en: messages from you
eo: mesaĝoj de vi

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~Q
en: messages which have been replied to
eo: mesaĝoj jam responditaj

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~r
en: messages received in DATERANGE
eo: mesaĝoj ricevitaj en DATOGAMO

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~R
en: already read messages
eo: jam legitaj mesaĝoj

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~s
en: messages whose Subject header matches EXPR
eo: mesaĝoj, kies Temo-kampo konformas al ESPR

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~S
en: superseded messages
eo: malaktualigitaj mesaĝoj

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~t
en: messages whose To header matches EXPR
eo: mesaĝoj, kies Al-kampo konformas al ESPR

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~T
en: tagged messages
eo: markitaj mesaĝoj

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~u
en: messages addressed to subscribed mailing lists
eo: mesaĝoj adresitaj al abonitaj dissendolistoj

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~U
en: unread messages
eo: nelegitaj mesaĝoj

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~v
en: messages in collapsed threads
eo: mesaĝoj en kolapsigitaj fadenoj

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~V
en: cryptographically verified messages
eo: kriptografie kontrolitaj mesaĝoj

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~x
en: messages whose References header matches EXPR
eo: mesaĝoj, kies Referencas-kampo konformas al ESPR

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~X
en: messages with RANGE attachments
eo: mesaĝoj kun GAMO partoj

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~y
en: messages whose X-Label header matches EXPR
eo: mesaĝoj, kies X-Label-kampo konformas al ESPR

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~z
en: messages whose size is in RANGE
eo: mesaĝoj, kies grando estas en GAMO

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~=
en: duplicated messages
eo: pluroblaj mesaĝoj

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~$
en: unreferenced messages
eo: nereferencitaj mesaĝoj

en: Compiling search pattern...
eo: Tradukiĝas serĉŝablono...

en: Executing command on matching messages...
eo: Ruliĝas komando je trafataj mesaĝoj...

en: No messages matched criteria
eo: Mankas mesaĝoj kiuj plenumas la kondiĉojn

en: Searching...
eo: Serĉas...

en: Search hit bottom without finding match
eo: Serĉo atingis la finon sen trovi trafon

en: Search hit top without finding match
eo: Serĉo atingis la komencon sen trovi trafon

en: Search interrupted
eo: Serĉo interrompita

en: POP timestamp is invalid
eo: POP-horstampo malvalidas

en: Command USER is not supported by server
eo: Servilo ne havas la komandon USER

en: Authentication failed
eo: Rajtiĝo malsukcesis

en: Invalid POP URL: %s
eo: Nevalida POP-adreso: %s

en: Unable to leave messages on server
eo: Ne eblas lasi mesaĝojn ĉe la servilo

en: Command TOP is not supported by server
eo: Servilo ne havas la komandon TOP

en: Command UIDL is not supported by server
eo: Servilo ne havas la komandon UIDL

en: Error connecting to server: %s
eo: Eraro dum konektiĝo al servilo: %s

en: Closing connection to POP server...
eo: Fermas la konekton al POP-servilo...

en: Verifying message indexes...
eo: Kontrolas mesaĝindeksojn...

en: Connection lost. Reconnect to POP server?
eo: Konekto perdita.  Ĉu rekonekti al POP-servilo?

en: Can't write header to temporary file
eo: Ne eblas skribi la ĉapaĵon al dumtempa dosiero

en: POP host is not defined
eo: POP-servilo ne estas difinita

en: %s is an invalid POP path
eo: %s ne estas valida POP-vojo

en: No new mail in POP mailbox
eo: Malestas novaj mesaĝoj en POP-poŝtfako

en: Delete messages from server?
eo: Ĉu forviŝi mesaĝojn de servilo?

en: Error while writing mailbox
eo: Eraro dum skribado de poŝtfako

en: Fetching list of messages...
eo: Prenas liston de mesaĝoj...

en: Marking messages deleted...
eo: Markas mesaĝojn kiel forviŝitajn...

en: Can't write message to temporary file
eo: Ne eblas skribi mesaĝon al dumtempa dosiero

en: Postponed Messages
eo: Prokrastitaj Mesaĝoj

en: Illegal S/MIME header
eo: Nevalida S/MIME-ĉapo

en: Illegal crypto header
eo: Nevalida kripto-ĉapo

en: Decrypting message...
eo: Malĉifras mesaĝon...

en: No postponed messages
eo: Malestas prokrastitaj mesaĝoj

en: yes
eo: jes

en: no
eo: ne

en: You may only bounce message/rfc822 parts
eo: Vi povas redirekti nur message/rfc822-partojn

en: Can't open temporary file %s
eo: Ne eblas malfermi dumtempan dosieron %s

en: Forward as attachments?
eo: Ĉu plusendi kiel kunsendaĵojn?

en: Can't decode all tagged attachments.  MIME-forward the others?
eo: Ne eblas malkodi ĉiujn markitajn partojn.  Ĉu MIME-plusendi la aliajn?

en: Forward MIME encapsulated?
eo: Ĉu plusendi MIME-pakita?

en: Can't create %s
eo: Ne eblas krei %s

en: Can't find any tagged messages
eo: Ne eblas trovi markitajn mesaĝojn

en: No mailing lists found
eo: Neniu dissendolisto trovita

en: Can't decode all tagged attachments.  MIME-encapsulate the others?
eo: Ne eblas malkodi ĉiujn markitajn partojn.  Ĉu MIME-paki la aliajn?

note: L10N: You will see this error message if you invoke <compose-to-sender> when you are on a normal attachment.
en: You may only compose to sender with message/rfc822 parts
eo: Eblas verki al sendinto nur ĉe message/rfc822-partoj

en: Error: score: invalid number
eo: Eraro: score: nevalida nombro

en: No boundary parameter found [report this error]
eo: Nenia limparametro trovita (Raportu ĉi tiun cimon.)

en: %s no longer exists
eo: %s ne plu ekzistas

en: No subject, abort?
eo: Mankas temlinio; ĉu nuligi?

en: No subject, aborting
eo: Mankas temlinio; eliras

note: L10N: This is the prompt for $forward_attachments. When inline forwarding ($mime_forward answered "no"), this prompts whether to add non-decodable attachments from the original email. Text/plain parts and the like will already be included in the message contents, but other attachment, such as PDF fi
en: Forward attachments?
eo: Ĉu plusendi kunsendaĵojn?

note: L10N: Asks whether the user respects the reply-to header. If she says no, neomutt will reply to the from header's address instead.
en: Reply to %s%s?
eo: Ĉu respondi al %s%s?

en: Follow-up to %s%s?
eo: Ĉu respondi grupe al %s%s?

en: Include message in reply?
eo: Ĉu inkluzivi mesaĝon en respondo?

en: Including quoted message...
eo: Inkluzivas cititan mesaĝon...

en: Could not include all requested messages
eo: Ne eblis inkluzivi ĉiujn petitajn mesaĝojn

en: Forward as attachment?
eo: Ĉu plusendi kiel kunsendaĵon?

en: Preparing forwarded message...
eo: Pretigas plusenditan mesaĝon...

en: Warning: Fcc to an IMAP mailbox is not supported in batch mode
eo: Averto: Fcc al IMAP-poŝtfako ne funkcias en stapla reĝimo

note: L10N: Printed after the "Fcc to an IMAP mailbox is not supported" message. To make it clearer that the message doesn't mean NeoMutt is aborting sending the mail too. %s is the full mailbox URL, including imap(s)://
en: Skipping Fcc to %s
eo: Preterlasas Fcc al %s

en: Save attachments in Fcc?
eo: Ĉu konservi kunsendaĵojn en Fcc?

note: L10N: These correspond to the "Fcc failed" multi-choice prompt (r)etry, alternate (m)ailbox, or (s)kip. Any similarity to famous leaders of the FSF is coincidental.
en: rms
eo: rpn

note: L10N: This is the prompt to enter an "alternate (m)ailbox" when the initial Fcc fails.
en: Fcc mailbox
eo: Fcc-poŝtfako

en: Recall postponed message?
eo: Ĉu revoki prokrastitan mesaĝon?

en: Edit forwarded message?
eo: Ĉu redakti plusendatan mesaĝon?

en: Abort unmodified message?
eo: Ĉu nuligi nemodifitan mesaĝon?

en: Aborted unmodified message
eo: Nemodifita mesaĝon nuligita

en: No crypto backend configured.  Disabling message security setting.
eo: Nenia kriptografia modulo estas difinita. Malaktivigas mesaĝosekurecon.

en: Message postponed
eo: Mesaĝo prokrastita

en: No subject, abort sending?
eo: Mankas temlinio; ĉu haltigi sendon?

en: No subject specified
eo: Temlinio ne specifita

en: Sending message...
eo: Sendas mesaĝon...

en: Could not send the message
eo: Ne eblis sendi la mesaĝon

en: Sending in background
eo: Sendas en fono

en: Mail sent
eo: Mesaĝo sendita

en: Could not open %s
eo: Ne eblas malfermi %s

en: Bad IDN %s while preparing resent-from
eo: Malbona IDN %s dum kreado de resent-from

en: $sendmail must be set in order to send mail
eo: Necesas difini $sendmail por povi sendi retpoŝton

en: Error sending message, child exited %d (%s)
eo: Eraro dum sendado de mesaĝo; ido finis per %d (%s)

en: Output of the delivery process
eo: Eligo de la liverprocezo

en: SMTP session failed: %s
eo: SMTP-konekto malsukcesis: %s

en: SMTP session failed: unable to open %s
eo: SMTP-konekto malsukcesis: ne povis malfermi %s

en: Invalid SMTP URL: %s
eo: Nevalida SMTP-adreso: %s

en: SMTP server does not support authentication
eo: SMTP-servilo ne akceptas rajtiĝon

en: No from address given
eo: Neniu 'de'-adreso indikatas

en: SMTP session failed: read error
eo: SMTP-konekto malsukcesis: legeraro

en: SMTP session failed: write error
eo: SMTP-konekto malsukcesis: skriberaro

en: Invalid server response
eo: Nevalida respondo de servilo

en: Could not find sorting function [report this bug]
eo: Ne eblis trovi ordigfunkcion (Raportu ĉi tiun cimon.)

en: Sorting mailbox...
eo: Ordigas poŝtfakon...

en: (no mailbox)
eo: (mankas poŝtfako)

en: Many others not mentioned here contributed code, fixes,
    and suggestions.
eo: Multaj aliaj homoj ne menciitaj ĉi tie kontribuis programliniojn,
    riparojn, kaj sugestojn.

en: Compile options:
eo: Parametroj de la tradukaĵo:
