neomutt-2023-11-03 - en to eu translation catalogue (818 entries)

note: L10N: prompt to add a new alias
en: Alias as:
eu: Aliasa sortu:

en: You already have an alias defined with that name
eu: Izen honekin baduzu ezarritako ezizena bat

en: Warning: This alias name may not work.  Fix it?
eu: Kontuz: ezizena izen honek ez du funtzionatuko.  Konpondu?

en: Address:
eu: Helbidea:

en: Bad IDN: '%s'
eu: IDN Okerra: '%s'

en: Personal name:
eu: Pertsona izena:

en: Accept?
eu: Onartu?

en: Save to file:
eu: Gorde fitxategian:

en: Error reading alias file
eu: Errorea ezizen fitxategia irakurtzean

en: Alias added
eu: Ezizena gehiturik

en: alias: no address
eu: ezizena: helbide gabea

en: Warning: Bad IDN '%s' in alias '%s'
eu: Kontuz: '%s' IDN okerra '%s' ezizenean

en: Exit
eu: Irten

en: Del
eu: Ezab

en: Undel
eu: Desezabatu

en: Select
eu: Hautatu

en: Help
eu: Laguntza

en: You have no aliases
eu: Ez duzu aliasik

en: Aliases
eu: Aliasak

en: Mail
eu: Posta

en: New Query
eu: Bilaketa berria

en: Make Alias
eu: Aliasa egin

en: Search
eu: Bilatu

en: Waiting for response...
eu: Erantzunaren zai...

en: Query command not defined
eu: Bilaketa komadoa ezarri gabea

en: Query:
eu: Bilaketa:

note: L10N: ask for a limit to apply
en: Limit: %s
eu: Muga: %s

en: attachments: no disposition
eu: eranskinak: disposiziorik ez

en: attachments: invalid disposition
eu: eranskinak: disposizio okerra

en: unattachments: no disposition
eu: deseranskinak: disposiziorik ez

en: unattachments: invalid disposition
eu: deseranskinak: disposizio okerra

en: Save
eu: Gorde

en: Pipe
eu: Hodia

en: Print
eu: Inprimatu

en: Attachments
eu: Gehigarriak

en: Not available in this menu
eu: Menu honetan ezin da egin

en: Function not permitted in attach-message mode
eu: Mezu-gehitze moduan baimenik gabeko funtzioa

en: Mailbox is read-only
eu: Irakurketa soileko posta-kutxa

en: There are no subparts to show
eu: Hemen ez dago erakusteko azpizatirik

en: Can't delete attachment from POP server
eu: Ezi da gehigarria POP zerbitzaritik ezabatu

en: Deletion of attachments from encrypted messages is unsupported
eu: Enkriptaturiko mezuetatik gehigarriak ezabatzea ez da onartzen

en: Only deletion of multipart attachments is supported
eu: Zati anitzetako gehigarrien ezabaketa bakarrik onartzen da

en: Can't match 'nametemplate', continue?
eu: Ezin da txantiloi izena aurkitu, jarraitu?

en: Mailcap compose entry requires %%s
eu: Mailcap konposaketa sarrerak hau behar du %%s

en: Error running "%s"
eu: Errorea "%s" abiarazten

en: Failure to open file to parse headers
eu: Huts buruak analizatzeko fitxategia irekitzerakoan

en: Failure to open file to strip headers
eu: Huts buruak kentzeko fitxategia irekitzerakoan

en: Failure to rename file
eu: Huts fitxategia berrizendatzerakoan

en: No mailcap compose entry for %s, creating empty file
eu: %s-rentza ez dago mailcap sorrera sarrerarik, fitxategi hutsa sortzen

en: Mailcap Edit entry requires %%s
eu: Mailcap edizio sarrerak %%s behar du

en: No mailcap edit entry for %s
eu: Ez dago mailcap edizio sarrerarik %s-rentzat

en: No matching mailcap entry found.  Viewing as text.
eu: Ez da pareko mailcap sarrerarik aurkitu.  Testu bezala bistarazten.

en: MIME type not defined.  Can't view attachment.
eu: MIME mota ezarri gabe.  Ezin da gehigarria erakutsi.

en: Can't create filter
eu: Ezin da iragazkia sortu

en: Write fault
eu: Idaztean huts

en: I don't know how to print that
eu: Ez dakit non inprimatu hau

en: Saving...
eu: Gordetzen...

en: WARNING!  You are about to overwrite %s, continue?
eu: KONTUZ!  %s gainetik idaztera zoaz, Jarraitu ?

en: Attachment filtered
eu: Gehigarria iragazirik

en: Filter through:
eu: Iragazi honen arabera:

en: Pipe to:
eu: Komandora hodia egin:

en: Print attachment?
eu: Gehigarria inprimatu?

en: Can't decrypt encrypted message
eu: Ezin da enkriptaturiko mezua desenkriptratu

note: L10N: s is a directory.  NeoMutt is looking for a directory it needs for some reason (e.g. autocrypt, header cache, bcache), but it doesn't exist.  The prompt is asking whether to create the directory
en: %s does not exist. Create it?
eu: %s ez da existitzen. Sortu?

note: L10N: mkdir() on the directory %s failed.  The second %s is the error message returned by libc
en: Can't create %s: %s
eu: Ezin da %s sortu: %s

note: L10N: Autocrypt Account Menu Help line: delete account
en: Delete
eu: Ezabatu

en: error creating GPGME context: %s
eu: errorea GPGME ingurunea sortzean: %s

en: Chdir
eu: Karpetara joan:

en: Mask
eu: Maskara

en: %s is not a directory
eu: %s ez da karpeta bat

en: Mailboxes [%d]
eu: Postakutxak [%d]

en: Subscribed [%s], File mask: %s
eu: Harpidedun [%s], Fitxategi maskara: %s

en: Directory [%s], File mask: %s
eu: Karpeta [%s], Fitxategi maskara: %s

en: Can't attach a directory
eu: Ezin da karpeta bat gehitu

en: New file name:
eu: Fitxategi izen berria:

en: No files match the file mask
eu: Ez da fitxategi maskara araberako fitxategirik aurkitu

en: Can't view a directory
eu: Ezin da karpeta ikusi

en: Error trying to view file
eu: Errorea fitxategia ikusten saiatzerakoan

en: Chdir to:
eu: Karpetara joan:

en: Error scanning directory
eu: Errorea karpeta arakatzerakoan

en: Create is only supported for IMAP mailboxes
eu: "Create" IMAP posta kutxek bakarrik onartzen dute

en: Delete is only supported for IMAP mailboxes
eu: "Delete" IMAP posta kutxek bakarrik onartzen dute

en: Really delete mailbox "%s"?
eu: Benetan "%s" postakutxa ezabatu?

en: Mailbox not deleted
eu: Postakutxa ez da ezabatu

en: Mailbox deleted
eu: Postakutxa ezabatua

en: File Mask:
eu: Fitxategi maskara:

en: Rename is only supported for IMAP mailboxes
eu: Berrizendaketa IMAP postakutxentzat bakarrik onartzen da

en: %s: no such object
eu: %s: ez da objektua aurkitu

en: %s: too few arguments
eu: %s: argumentu gutxiegi

en: %s: color not supported by term
eu: %s: kolorea ez du terminalak onartzen

en: %s: too many arguments
eu: %s: argumentu gehiegi

note: L10N: '%s' is the file name of the temporary file
en: Could not create temporary file %s
eu: Ezin da %s fitxategi tenporala sortu

en: %s: no such color
eu: %s: ez da kolorea aurkitu

en: %s: no such attribute
eu: %s: ez da atributua aurkitu

en: -group: no group name
eu: -group: ez dago talde izenik

en: out of arguments
eu: argumentu gehiegi

en: source: errors in %s
eu: jatorria: erroreak %s-n

en: invalid header field
eu: baliogabeko mezu burua

en: %s is unset
eu: %s ezarri gabe dago

en: source: error at %s
eu: jatorria: %s-n errorea

en: Subscribed to %s
eu: %s-ra harpideturik

en: Unsubscribed from %s
eu: %s-ra harpidetzaz ezabaturik

en: Unable to lock mailbox
eu: Ezin da postakutxa blokeatu

en: Error. Preserving temporary file: %s
eu: Errorea. Behin behineko fitxategi gordetzen: %s

en: Send
eu: Bidali

en: Abort
eu: Ezeztatu

en: Attach file
eu: Fitxategia gehitu

en: Descrip
eu: Deskrib

en: -- Attachments
eu: -- Gehigarriak

en: There are no attachments
eu: Ez dago gehigarririk

en: You may not delete the only attachment
eu: Ezin duzu gehigarri bakarra ezabatu

en: Unable to attach %s
eu: Ezin da %s gehitu

en: Open mailbox to attach message from
eu: Bertatik mezu bat gehitzeko postakutxa ireki

en: No messages in that folder
eu: Ez dago mezurik karpeta honetan

en: Tag the messages you want to attach
eu: Gehitu nahi dituzun mezuak markatu

en: Unable to attach
eu: Ezin da gehitu

en: Invalid encoding
eu: Kodifikazio baliogabea

en: New file:
eu: Fitxategi berria:

en: Content-Type is of the form base/sub
eu: Eduki-mota base/sub modukoa da

en: Unknown Content-Type %s
eu: %s eduki mota ezezaguna

en: Can't create file %s
eu: Ezin da %s fitxategia sortu

en: Recoding only affects text attachments
eu: Gordetzeak mezu gehigarriei bakarrik eragiten die

en: The current attachment won't be converted
eu: Gehigarri hau ezin da bihurtu

en: The current attachment will be converted
eu: Gehigarri hau bihurtua izango da

en: Bad IDN in '%s': '%s'
eu: IDN okerra '%s'-n: '%s'

en: Rename to:
eu: Honetara berrizendatu:

note: L10N: "stat" is a system call. Do "man 2 stat" for more information.
en: Can't stat %s: %s
eu: Ezin egiaztatu %s egoera: %s

en: Save a copy of this message?
eu: Mezu honen kopia gorde?

en: Write message to mailbox
eu: Mezuak postakutxan gorde

en: Writing message to %s ...
eu: Mezuak %s-n gordetzen ...

en: Message written
eu: Mezua idazten

note: L10N: Example: Username at myhost.com
en: Username at %s:
eu: %s -n erabiltzaile izena:

en: Password for %s@%s:
eu: %s@%s-ren pasahitza:

en: (r)eject, accept (o)nce, (a)ccept always
eu: (u)katu, behin (o)nartu, (b)etirko onartu

note: L10N: The letters correspond to the choices in the string: "(r)eject, accept (o)nce, (a)ccept always" This is an interactive certificate confirmation prompt for an SSL connection.
en: roa
eu: uob

en: (r)eject, accept (o)nce
eu: (u)katu, behin (o)nartu

note: L10N: The letters correspond to the choices in the string: "(r)eject, accept (o)nce" This is an interactive certificate confirmation prompt for an SSL connection.
en: ro
eu: uo

en: Jumping is not implemented for dialogs
eu: Elkarrizketetan ez da saltorik inplementatu

en: Search is not implemented for this menu
eu: Menu honek ez du bilaketarik inplementaturik

en: Unable to get certificate from peer
eu: Auzolagunengatik ezin da ziurtagiria jaso

en: Certificate verification error (%s)
eu: Ziurtagiria egiaztapen errorea (%s)

en: [unable to calculate]
eu: [ezin da kalkulatu]

en: Error initialising gnutls certificate data
eu: Errorea gnutls ziurtagiri datuak abiaraztean

en: Error processing certificate data
eu: Errorea ziurtagiri datuak prozesatzerakoan

en: This certificate belongs to:
eu: Ziurtagiriaren jabea:

en: This certificate was issued by:
eu: Honek emandako ziurtagiria:

en: This certificate is valid
eu: Ziurtagiria hau baliozkoa da

en:    from %s
eu:    %s-tik

en:      to %s
eu:      %s-ra

en: SHA1 Fingerprint: %s
eu: SHA1 Hatz-marka: %s

en: WARNING: Server certificate is not yet valid
eu: ABISUA Zerbitzari ziurtagiria ez baliozkoa dagoeneko

en: WARNING: Server certificate has expired
eu: ABISUA Zerbitzaria ziurtagiria iraungi egin da

en: WARNING: Server certificate has been revoked
eu: ABISUA Zerbitzariaziurtagiria errebokatu egin da

en: WARNING: Server hostname does not match certificate
eu: ABISUA Zerbitzari ostalari izena ez da ziurtagiriko berdina

en: WARNING: Signer of server certificate is not a CA
eu: KONTUZ:: Zerbitzari ziurtagiri sinatzailea ez da CA

en: Certificate saved
eu: Ziurtagiria gordea

en: Warning: Couldn't save certificate
eu: Kontuz: Ezin da ziurtagiria gorde

en: All available protocols for TLS/SSL connection disabled
eu: TLS/SSL bidezko protokolo erabilgarri guztiak ezgaiturik

en: SSL/TLS connection using %s (%s/%s/%s)
eu: SSL/TLS konexioa hau erabiliaz: %s (%s/%s/%s)

en: Error: no TLS socket open
eu: Errorea ez da TLS socket-ik ireki

en: Filling entropy pool: %s...
eu: Entropia elkarbiltzea betetzen: %s...

en: %s has insecure permissions
eu: %s ziurtasun gabeko biamenak ditu

en: [invalid date]
eu: [baliogabeko data]

en: Server certificate is not yet valid
eu: Jadanik zerbitzari ziurtagiria ez da baliozkoa

en: Server certificate has expired
eu: Zerbitzariaren ziurtagiria denboraz kanpo dago

en: Failed to find enough entropy on your system
eu: Huts zure sisteman entropia nahikoak bidaltzerakoan

en: I/O error
eu: S/I errorea

en: unknown error
eu: errore ezezaguna

en: SSL failed: %s
eu: SSL hutsa: %s

en: Looking up %s...
eu: %s Bilatzen...

en: Could not find the host "%s"
eu: Ezin da "%s" ostalaria aurkitu

en: Connecting to %s...
eu: %s-ra konektatzen...

en: Could not connect to %s (%s)
eu: Ezin da %s (%s)-ra konektatu

en: Error talking to %s (%s)
eu: Errorea %s (%s) komunikatzerakoan

en: Unknown SASL profile
eu: SASL profil ezezaguna

en: Error allocating SASL connection
eu: Errorea SASL konexioa esleitzerakoan

en: Error setting SASL security properties
eu: Errorea SASL segurtasun propietateak ezartzean

en: Error setting SASL external security strength
eu: Errorea SASL kanpo segurtasun maila ezartzean

en: Error setting SASL external user name
eu: Errorea SASL kanpo erabiltzaile izena ezartzean

en: Preconnect command failed
eu: Aurrekonexio komandoak huts egin du

en: Connection to %s closed
eu: %s-rekiko konexioa itxia

en: Connecting with "%s"...
eu: "%s"-rekin konektatzen...

en: Tunnel error talking to %s: %s
eu: Tunel errorea %s-rekiko konexioan: %s

en: Tunnel to %s returned error %d (%s)
eu: %s-rako tunelak %d errorea itzuli du (%s)

en: %s isn't a regular file
eu: %s ez da fitxategi erregularra

en: Out of memory
eu: Memoriaz kanpo

en: could not create temporary folder: %s
eu: ezin behin-behineko karpeta sortu: %s

en: could not write temporary mail folder: %s
eu: ezin da posta behin-behineko karpetan idatzi: %s

en: could not truncate temporary mail folder: %s
eu: ezin da behin-behineko ePosta karpeta trinkotu: %s

en: Message file is empty
eu: Mezu fitxategia hutsik dago

en: Message not modified
eu: Mezua aldatu gabe

en: Can't open message file: %s
eu: Ezin da mezu fitxategia ireki: %s

note: L10N: %s is from strerror(errno)
en: Can't append to folder: %s
eu: Ezin karpetan gehitu: %s

en: multipart message has no boundary parameter
eu: zati anitzeko mezuak ez du errebote parametrorik

en: S/MIME already selected. Clear and continue?
eu: S/MIME dagoeneko aukeraturik. Garbitu era jarraitu ?

en: PGP already selected. Clear and continue?
eu: PGP dagoeneko aukeraturik. Garbitu eta jarraitu?

note: L10N: This string is used by the compose menu. Since it is hidden by default, it does not increase the indentation of other compose menu fields.  However, if possible, it should not be longer than the other compose menu fields.  Since it shares the row with "Encrypt with:", it should not be longer t
en: Sign as:
eu: Honela sinatu:

en: Sign, Encrypt
eu: Sinatu, Enkriptatu

en: Encrypt
eu: Enkriptatu

en: Sign
eu: Sinatu

en: <default>
eu: <lehenetsia>

en: Encrypt with:
eu: Honekin enkriptatu:

en: Error parsing address
eu: Errorea helbidea analizatzean

en: Can't create filter process
eu: Ezin da iragazki prozesua sortu

en: Pipe to command:
eu: Komandora hodia egin:

en: No printing command has been defined
eu: Ez da inprimatze komandorik ezarri

en: Shell command:
eu: Shell komandoa:

en: Copying to %s...
eu: Hona kopiatzen %s...

en: Convert to %s upon sending?
eu: Bidali aurretik %s-ra bihurtu?

en: Content-Type changed to %s
eu: Eduki mota %s-ra aldatzen

en: Threading is not enabled
eu: Hari bihurketa ez dago gaiturik

en: Clear flag
eu: Bandera ezabatu

en: Set flag
eu: Bandera ezarri

en: Press any key to continue...
eu: Edozein tekla jo jarraitzeko...

en:  ('?' for list):
eu:  (? zerrendarako):

en: Char = %s, Octal = %o, Decimal = %d
eu: Kar = %s, Zortziko = %o, hamarreko = %d

en: toggle display of subparts
eu: Azpizatien erakustaldia txandakatu

en: delete the current entry
eu: uneko sarrera ezabatu

en: edit attachment description
eu: gehigarri deskribapena editatu

en: edit attachment transfer-encoding
eu: gehigarriaren transferentzi kodifikazioa editatu

en: edit attachment using mailcap entry
eu: mailcap sarrera erabiliaz gehigarria editatu

en: edit attachment content type
eu: gehigarriaren eduki mota editatu

en: filter attachment through a shell command
eu: sheel komando bidezko gehigarri iragazkia

en: get a temporary copy of an attachment
eu: eskuratu gehigarriaren behin-behineko kopia

en: compose new attachment using mailcap entry
eu: mailcap sarrera erabiliaz gehigarri berria sortu

en: pipe message/attachment to a shell command
eu: mezua/gehigarria shell komando batetara bideratu

en: print the current entry
eu: uneko sarrera inprimatu

en: toggle disposition between inline/attachment
eu: mezua/gehigarriaren artean kokalekua aldatu

en: toggle recoding of this attachment
eu: txandakatu gehigarri honen gordetzea

en: toggle whether to delete file after sending it
eu: bidali aurretik gehigarria ezabatua baldin bada aldatu

en: undelete the current entry
eu: uneko sarrera berreskuratu

en: update an attachment's encoding info
eu: gehigarriaren kodeaketa argibideak eguneratu

en: view attachment using mailcap entry if necessary
eu: gehigarria erakutsi beharrezkoa balitz mailcap sarrera erabiliaz

en: force viewing of attachment using mailcap
eu: gehigarria mailcap erabiliaz erakustea derrigortu

en: view attachment as text
eu: gehigarriak testua balira ikusi

en: move to the bottom of the page
eu: orrialdearen azkenera mugitu

en: remail a message to another user
eu: mezua beste erabiltzaile bati birbidali

en: select a new file in this directory
eu: aukeratu fitxategi berria karpeta honetan

en: display the currently selected file's name
eu: une honetan aukeratutako fitxategi izena erakutsi

en: toggle view all/subscribed mailboxes (IMAP only)
eu: denak/harpidetutako postakutxen (IMAP bakarrik) erakustaldia txandakatu

en: view file
eu: fitxategia ikusi

en: change directories
eu: karpetak aldatu

en: check mailboxes for new mail
eu: posta-kutxak eposta berrien bila arakatu

en: edit the file to be attached
eu: gehitu behar den fitxategia editatu

en: edit the message
eu: mezua editatu

en: run ispell on the message
eu: ispell abiarazi mezu honetan

en: save this message to send later
eu: mezu hau beranduago bidaltzeko gorde

en: rename/move an attached file
eu: gehituriko fitxategia ezabatu/berrizendatu

en: send the message
eu: bidali mezua

en: write the message to a folder
eu: mezua karpeta batetan gorde

en: copy a message to a file/mailbox
eu: fitxategi/postakutxa batetara kopiatu mezua

en: create an alias from a message sender
eu: mezuaren bidaltzailearentzat ezizena berria sortu

en: create a new mailbox (IMAP only)
eu: posta-kutxa berria sortu (IMAP bakarrik)

en: move entry to bottom of screen
eu: sarrera pantailaren bukaerara mugitu

en: move entry to middle of screen
eu: sarrera pantailaren erdira mugitu

en: move entry to top of screen
eu: sarrera pantailaren goikaldera mugitu

en: make decoded (text/plain) copy
eu: enkriptatu gabeko (testu/laua) kopia

en: make decoded copy (text/plain) and delete
eu: enkriptatu gabeko (testu/laua) kopia egin eta ezabatu

en: delete the current mailbox (IMAP only)
eu: uneko posta-kutxa ezabatu (IMAP bakarrik)

en: delete all messages in subthread
eu: azpihari honetako mezuak ezabatu

en: delete all messages in thread
eu: hari honetako mezu guztiak ezabatu

en: display full address of sender
eu: bidaltzailearen helbide osoa erakutsi

en: display message and toggle header weeding
eu: mezua erakutsi eta buru guztien erakustaldia aldatu

en: display a message
eu: mezua erakutsi

en: delete the char in front of the cursor
eu: kurtsorearen aurrean dagoen karakterra ezabatu

en: move the cursor one character to the left
eu: kurtsorea karaktere bat ezkerraldera mugitu

en: move the cursor to the beginning of the word
eu: kurtsorea hitzaren hasierara mugitu

en: jump to the beginning of the line
eu: lerroaren hasierara salto egin

en: capitalize the word
eu: hitza kapitalizatu

en: complete filename or alias
eu: fitxategi izen edo ezizena bete

en: complete address with query
eu: galderarekin osatu helbidea

en: delete the char under the cursor
eu: kurtsorearen azpian dagoen karakterra ezabatu

en: convert the word to lower case
eu: hitza minuskuletara bihurtu

en: jump to the end of the line
eu: lerroaren bukaerara salto egin

en: move the cursor one character to the right
eu: kurtsorea karaktere bat eskuinaldera mugitu

en: move the cursor to the end of the word
eu: kurtsorea hitzaren bukaerara mugitu

en: scroll down through the history list
eu: historia zerrendan atzera mugitu

en: scroll up through the history list
eu: historia zerrendan aurrera mugitu

en: delete chars from cursor to end of line
eu: kurtsoretik lerro bukaerara dauden karakterrak ezabatu

en: delete chars from the cursor to the end of the word
eu: kurtsoretik hitzaren bukaerara dauden karakterrak ezabatu

en: delete all chars on the line
eu: lerro honetako karaktere guziak ezabatu

en: delete the word in front of the cursor
eu: kurtsorearen aurrean dagoen hitza ezabatu

en: cycle among incoming mailboxes
eu: sarrera posta-kutxen artean aldatu

en: quote the next typed key
eu: sakatzen den hurrengo tekla markatu

en: transpose character under cursor with previous
eu: kurtsorearen azpiko karakterra aurrekoarekin irauli

en: convert the word to upper case
eu: hitza maiuskuletara bihurtu

en: end of conditional execution (noop)
eu: balizko exekuzio amaiera (noop)

en: enter a neomuttrc command
eu: sar neomuttrc komandoa

en: enter a file mask
eu: fitxategi maskara sartu

en: exit this menu
eu: menu hau utzi

en: move to the first entry
eu: lehenengo sarrerara mugitu

en: toggle a message's 'important' flag
eu: mezuen bandera garrantzitsuak txandakatu

en: forward a message with comments
eu: birbidali mezua iruzkinekin

en: select the current entry
eu: uneko sarrera aukeratu

en: reply to all recipients
eu: denei erantzun

en: scroll down 1/2 page
eu: orrialde erdia jaitsi

en: scroll up 1/2 page
eu: orrialde erdia igo

en: this screen
eu: leiho hau

en: jump to an index number
eu: joan sarrera zenbakira

en: move to the last entry
eu: azkenengo sarrerara salto egin

en: reply to specified mailing list
eu: emandako eposta zerrendara erantzun

en: execute a macro
eu: macro bat abiarazi

en: compose a new mail message
eu: eposta mezu berri bat idatzi

en: list mailboxes with new mail
eu: posta berria duten posta-kutxen zerrenda

en: break the thread in two
eu: haria bitan zatitu

en: open a different folder
eu: beste karpeta bat ireki

en: open a different folder in read only mode
eu: irakurketa soilerako beste karpeta bat ireki

en: clear a status flag from a message
eu: mezuaren egoera bandera ezabatu

en: collapse/uncollapse all threads
eu: hari guztiak zabaldu/trinkotu

en: collapse/uncollapse current thread
eu: uneko haria zabaldu/trinkotu

en: retrieve mail from POP server
eu: POP zerbitzaritik ePosta jaso

en: force retrieval of mail from IMAP server
eu: IMAP zerbitzari batetatik ePosta jasotzea behartu

en: show only messages matching a pattern
eu: emandako patroia betetzen duten mezuak bakarrik erakutsi

en: link tagged message to the current one
eu: lotu markaturiko mezua honetara

en: jump to the next new message
eu: hurrengo mezu berrira joan

en: jump to the next new or unread message
eu: hurrengo mezu berri edo irakurgabera joan

en: jump to the next subthread
eu: hurrengo azpiharira joan

en: jump to the next thread
eu: hurrengo harira joan

en: move to the next undeleted message
eu: hurrengo ezabatu gabeko mezura joan

en: jump to the next unread message
eu: hurrengo irakurgabeko mezura joan

en: open next mailbox with new mail
eu: ireki posta berria duen hurrengo postakutxa

en: jump to parent message in thread
eu: hariko goiko mezura joan

en: jump to the previous new message
eu: aurreko mezu berrira joan

en: jump to the previous new or unread message
eu: aurreko mezu berri edo irakurgabera joan

en: jump to previous subthread
eu: aurreko harirazpira joan

en: jump to previous thread
eu: aurreko harira joan

en: move to the previous undeleted message
eu: ezabatugabeko hurrengo mezura joan

en: jump to the previous unread message
eu: aurreko mezu irakurgabera joan

en: mark the current subthread as read
eu: uneko azpiharia irakurria bezala markatu

en: mark the current thread as read
eu: uneko haria irakurria bezala markatu

en: set a status flag on a message
eu: egoera bandera ezarri mezuari

en: show currently active limit pattern
eu: unean gaitutako patroiaren muga erakutsi

en: save changes to mailbox
eu: postakutxaren aldaketak gorde

en: move to the middle of the page
eu: orriaren erdira joan

en: move to the next entry
eu: hurrengo sarrerara joan

en: scroll down one line
eu: lerro bat jaitsi

en: move to the next page
eu: hurrengo orrialdera joan

en: jump to the bottom of the message
eu: mezuaren bukaerara joan

en: toggle display of quoted text
eu: gako arteko testuaren erakustaldia aldatu

en: skip beyond quoted text
eu: gako arteko testuaren atzera salto egin

en: jump to the top of the message
eu: mezuaren hasierara joan

en: move to the previous entry
eu: aurreko sarrerara joan

en: scroll up one line
eu: lerro bat igo

en: move to the previous page
eu: aurreko orrialdera joan

en: query external program for addresses
eu: galdetu kanpoko aplikazioari helbidea lortzeko

en: append new query results to current results
eu: emaitza hauei bilaketa berriaren emaitzak gehitu

en: save changes to mailbox and quit
eu: aldaketak postakutxan gorde eta utzi

en: recall a postponed message
eu: atzeratiutako mezua berriz hartu

en: clear and redraw the screen
eu: pantaila garbitu eta berriz marraztu

en: {internal}
eu: {barnekoa}

en: rename the current mailbox (IMAP only)
eu: uneko postakutxa berrizendatu (IMAP soilik)

en: reply to a message
eu: mezuari erantzuna

en: use the current message as a template for a new one
eu: unekoa mezu berri bat egiteko txantiloi gisa erabili

en: search for a regular expression
eu: espresio erregular bat bilatu

en: search for next match
eu: hurrengo parekatzera joan

en: search for next match in opposite direction
eu: beste zentzuan hurrengoa parekatzea bilatu

en: search backwards for a regular expression
eu: espresio erregular baten bidez atzeraka bilatu

en: toggle search pattern coloring
eu: bilaketa patroiaren kolorea txandakatu

en: invoke a command in a subshell
eu: komando bat subshell batetan deitu

en: sort messages
eu: mezuak ordenatu

en: sort messages in reverse order
eu: mezuak atzekoz aurrera ordenatu

en: tag the current entry
eu: uneko sarrera markatu

en: apply next function to tagged messages
eu: markatutako mezuei funtzio hau aplikatu

en: apply next function ONLY to tagged messages
eu: hurrengo funtzioa BAKARRIK markaturiko mezuetan erabili

en: tag the current subthread
eu: uneko azpiharia markatu

en: tag the current thread
eu: uneko haria markatu

en: toggle whether to browse mailboxes or all files
eu: postakutxak eta artxibo guztien ikustaldia aldatu

en: toggle a message's 'new' flag
eu: mezuaren 'berria' bandera aldatu

en: toggle whether the mailbox will be rewritten
eu: posta-kutxaren datuak berritzen direnean aldatu

en: move to the top of the page
eu: orriaren goikaldera joan

en: undelete all messages in subthread
eu: azpihariko mezu guztiak berreskuratu

en: undelete all messages in thread
eu: hariko mezu guztiak berreskuratu

en: show the NeoMutt version number and date
eu: NeoMutt bertsio zenbakia eta data erakutsi

en: show MIME attachments
eu: MIME gehigarriak ikusi

en: display the keycode for a key press
eu: zanpatutako teklaren tekla-kodea erakutsi

en: make decrypted copy
eu: enkriptatu gabeko kopia egin

en: make decrypted copy and delete
eu: enkriptatu gabeko kopia egin eta ezabatu

en: extract supported public keys
eu: onartutako gako publikoak atera

en: edit the BCC list
eu: BCC zerrenda editatu

en: edit the CC list
eu: CC zerrenda editatu

en: enter a file to save a copy of this message in
eu: mezu honen kopia egingo den fitxategia sartu

en: edit the from field
eu: nondik parametroa editatu

en: edit the message with headers
eu: mezua buruekin editatu

en: edit the Reply-To field
eu: erantzun-honi eremua aldatu

en: edit the subject of this message
eu: mezu honen gaia editatu

en: edit the TO list
eu: Nori zerrenda editatu

en: send the message through a mixmaster remailer chain
eu: mixmaster berbidalketa katearen bidez bidali mezua

en: attach a PGP public key
eu: PGP gako publikoa gehitu

en: check for classic PGP
eu: PGP klasiko bila arakatu

en: show PGP options
eu: PGP aukerak ikusi

en: mail a PGP public key
eu: PGP gako publikoa epostaz bidali

en: verify a PGP public key
eu: PGP gako publikoa egiaztatu

en: view the key's user id
eu: gakoaren erabiltzaile id-a erakutsi

en: show S/MIME options
eu: S/MIME aukerak ikusi

en: null operation
eu: operazio baloigabea

en: [-- Autoview using %s --]
eu: [-- Autoerkutsi %s erabiliaz --]

en: Invoking autoview command: %s
eu: Autoikusketarako komandoa deitzen: %s

en: [-- Can't run %s. --]
eu: [-- Ezin da %s abiarazi. --]

en: [-- Autoview stderr of %s --]
eu: [-- Aurreikusi %s-eko stderr --]

en: [-- Error: message/external-body has no access-type parameter --]
eu: [-- Erroreak: mezu/kanpoko edukiak ez du access-type parametrorik --]

en: [-- name: %s --]
eu: [-- izena: %s --]

en: [-- Error:  Could not display any parts of Multipart/Alternative --]
eu: [-- Errorea:  Ezin da Multipart/Alternative zatirik bistarazi --]

en: Unable to open temporary file
eu: Ezin da behin-behineko fitxategia ireki

en: Error: multipart/signed has no protocol
eu: Errorea: zati anitzeko sinadurak ez du protokolorik

en: ERROR: please report this bug
eu: ERROREA: Mesedez zorri honetaz berri eman

en: <UNKNOWN>
eu: <EZEZAGUNA>

en: Generic bindings:
eu: Lotura orokorrak:

en: Unbound functions:
eu: Loturagabeko funtzioak:

en: Help for %s
eu: %s-rako laguntza

en: Bad history file format (line %d)
eu: Okerreko historia fitxategi formatua (%d lerroa)

en: Can't create temporary file
eu: Ezin da behin-behineko fitxategia sortu

en: unhook: Can't do unhook * from within a hook
eu: unhook: Ezin da gantxoaren barnekaldetik desengatxatu

en: unhook: unknown hook type: %s
eu: unhook: gantxo mota ezezaguna: %s

en: unhook: Can't delete a %s from within a %s
eu: unhook: Ezin da %s bat ezabatu %s baten barnetik

note: L10N: (%s) is the method name, e.g. Anonymous, CRAM-MD5, GSSAPI, SASL
en: Authenticating (%s)...
eu: Autentifikazioa (%s)...

en: LOGIN disabled on this server
eu: Zerbitzari honetan saio astea ezgaiturik

en: Logging in...
eu: Saio asten...

en: Login failed
eu: Huts saioa hasterakoan

en: %s is an invalid IMAP path
eu: %s baliogabeko IMAP datu bidea da

en: Getting folder list...
eu: Karpeta zerrenda eskuratzen...

note: L10N: (%s) is the name / path of the folder we were trying to browse
en: No such folder: %s
eu: Ez da karpeta aurkitu: %s

en: Create mailbox:
eu: Postakutxa sortu:

en: Mailbox must have a name
eu: Postakotxak izen bat eduki behar du

en: Mailbox created
eu: Postakutxa sortua

en: Rename mailbox %s to:
eu: %s posta-kutxa honela berrizendatu:

en: Rename failed: %s
eu: Berrizendaketak huts egin du: %s

en: Mailbox renamed
eu: Postakutxa berrizendaturik

en: Closing connection to %s...
eu: %s-ra konexioak ixten...

en: Secure connection with TLS?
eu: TLS-duen konexio ziurra?

en: Could not negotiate TLS connection
eu: Ezin da TLS konexioa negoziatu

en: Encrypted connection unavailable
eu: Enkriptaturiko konexioa ez da erabilgarria

en: Subscribing to %s...
eu: %s-ra harpidetzen...

en: Unsubscribing from %s...
eu: %s-ra harpidetzaz ezabatzen...

en: Create %s?
eu: Sortu %s?

en: Expunge failed
eu: Ezabatzea huts

en: Error saving flags. Close anyway?
eu: Erroreak banderak gordetzean. Itxi hala ere?

en: Error saving flags
eu: Errorea banderak gordetzean

en: Expunging messages from server...
eu: Mezuak zerbitzaritik ezabatzen...

en: imap_sync_mailbox: EXPUNGE failed
eu: imap_sync_mailbox: EXPUNGE huts egin du

en: Selecting %s...
eu: Aukeratzen %s...

en: Error opening mailbox
eu: Postakutxa irekitzean errorea

note: L10N: Comparing the cached data with the IMAP server's data
en: Evaluating cache...
eu: Katxea ebaluatzen...

en: Fetching message headers...
eu: Mezu burukoak eskuratzen...

en: Uploading message...
eu: Mezua igotzen...

en: Copying message %d to %s...
eu: %d mezua %s-ra kopiatzen...

en: Fetching message...
eu: Mezua eskuratzen...

en: The message index is incorrect. Try reopening the mailbox.
eu: Mezu sarrera baliogabekoa. Saia zaitez postakutxa berrirekitzen.

en: Header search without header name: %s
eu: Goiburu bilaketa goiburu izen gabe: %s

en: Continue?
eu: Jarraitu?

en: Quit
eu: Irten

en: Reply
eu: Erantzun

en: Group
eu: Taldea

en: %s is not a mailbox
eu: %s ez da postakutxa bat

en: Mailbox was externally modified.  Flags may be wrong.
eu: Posta-kutxa kanpoaldetik aldaturik.  Banderak gaizki egon litezke.

en: New mail in this mailbox
eu: Eposta berria posta-kutxa honetan

en: Mailbox was externally modified
eu: Postakutxa kanpokoaldetik aldatua

en: No mailbox is open
eu: Ez da postakutxarik irekirik

en: No tagged messages
eu: Ez dago mezu markaturik

en: Nothing to do
eu: Ez dago ezer egiterik

en: Jump to message:
eu: Mezura salto egin:

en: Argument must be a message number
eu: Argumentua mezu zenbaki bat izan behar da

en: Invalid message number
eu: Mezu zenbaki okerra

en: That message is not visible
eu: Mezu hau ez da ikusgarria

en: Thread broken
eu: Haria apurturik

en: Open mailbox in read-only mode
eu: Postakutxa irakurtzeko bakarrik ireki

en: Open mailbox
eu: Postakutxa ireki

en: Delete messages matching:
eu: Horrelako mezuak ezabatu:

en: Limit to messages matching:
eu: Hau duten mezuetara mugatu:

en: To view all messages, limit to "all"
eu: Mezu guztiak ikusteko, "dena" bezala mugatu

en: No Message-ID: header available to link thread
eu: Ez da Mezu-ID burua jaso harira lotzeko

en: Threads linked
eu: Hariak loturik

en: No thread linked
eu: Hariak ez dira lotu

en: Search wrapped to top
eu: Bilaketa berriz hasieratik hasi da

en: Search wrapped to bottom
eu: Bilaketa berriz amaieratik hasi da

en: No more threads
eu: Ez dago hari gehiagorik

en: You are on the first thread
eu: Lehenengo harian zaude

en: You are on the last message
eu: Azkenengo mezuan zaude

en: No undeleted messages
eu: Ez dago desezabatutako mezurik

en: No mailboxes have new mail
eu: Ez dago posta berririk duen postakutxarik

en: You are on the first message
eu: Lehenengo mezuan zaude

en: No limit pattern is in effect
eu: Ez da muga patroirik funtzionamenduan

en: Tag messages matching:
eu: Horrelako mezuak markatu:

en: Undelete messages matching:
eu: Hau betetzen duten mezua desezabatu:

en: Untag messages matching:
eu: Horrelako mezuen marka ezabatzen:

en: Quit NeoMutt?
eu: NeoMutt Itxi?

en: There are no messages
eu: Ez daude mezurik

en: No visible messages
eu: Ez dago ikus daitekeen mezurik

en: Error in command line: %s
eu: Komando lerroan errorea: %s

note: L10N: '%s' is the (misspelled) name of the menu, e.g. 'index' or 'pager'
en: %s: no such menu
eu: %s: ez da menurik

en: Key is not bound
eu: Letra ez dago mugaturik

en: Key is not bound.  Press '%s' for help.
eu: Letra ez dago mugaturik.  %s jo laguntzarako.

en: Macro loop detected
eu: Makro begizta aurkitua

en: %s: null key sequence
eu: %s: baloigabeko sekuentzi gakoa

en: macro: empty key sequence
eu: macro: sekuentzi gako hutsa

en: exec: no arguments
eu: exec: ez da argumenturik

en: %s: no such function
eu: %s: ez da funtziorik

en: Improperly formatted entry for type %s in "%s" line %d
eu: Gaizki eratutako %s motako sarrera "%s"-n %d lerroan

en: mailcap entry for type %s not found
eu: ez da aurkitu %s motako mailcap sarrerarik

en: Scanning %s...
eu: Arakatzen %s...

en: Reading %s...
eu: %s irakurtzen...

note: L10N: Displayed before/as a mailbox is being synced
en: Writing %s...
eu: %s idazten...

en: Error initializing terminal
eu: Errorea terminala abiaraztekoan

en: unable to determine username
eu: ezinda erabiltzaile izena aurkitu

en: unable to determine home directory
eu: ezin da "home" karpeta aukeratu

en: Failed to parse mailto: link
eu: Huts maito: lotura analizatzean

en: No recipients specified
eu: Ez da jasotzailerik eman

en: %s: unable to attach file
eu: %s: ezin gehigarria gehitu

en: No mailbox with new mail
eu: Ez dago posta berririk duen postakutxarik

en: No incoming mailboxes defined
eu: Ez da sarrera postakutxarik ezarri

en: Mailbox is empty
eu: Postakutxa hutsik dago

en: Mailbox is corrupt
eu: Postakutxa hondaturik dago

en: Couldn't lock %s
eu: Ezin da %s blokeatu

en: Mailbox was corrupted
eu: Postakutxa hondaturik zegoen

en: Fatal error!  Could not reopen mailbox!
eu: Errore konponezina!  Ezin da postakutxa berrireki!

en: Could not create temporary file
eu: Ezin da behin-behineko fitxategia sortu

en: sync: mbox modified, but no modified messages (report this bug)
eu: sync: mbox aldatuta baina ez dira mezuak aldatu (zorri honen berri eman)

en: Committing changes...
eu: Aldaketak eguneratzen...

en: Write failed!  Saved partial mailbox to %s
eu: Idazteak huts egin du!  postakutxa zatia %s-n gorderik

en: Could not reopen mailbox
eu: Ezin da postakutxa berrireki

en: Can't write message
eu: Ezin da mezua idatzi

en: Reverse search for:
eu: Bilatu hau atzetik-aurrera:

en: Search for:
eu: Bilatu hau:

en: Not found
eu: Ez da aurkitu

en: No entries
eu: Ez dago sarrerarik

en: Jump to:
eu: Joan hona:

en: Invalid index number
eu: Baliogabeko sarrera zenbakia

en: You are on the first entry
eu: Lehenengo sarreran zaude

en: You are on the last entry
eu: Azkenengo sarreran zaude

en: You can't scroll up farther
eu: Ezin duzu hurrunago igo

en: You can't scroll down farther
eu: Ezin duzu hurrunago jaitsi

en: Tagging is not supported
eu: Markatzea ez da onartzen

en: No tagged entries
eu: Ez dago markaturiko sarrerarik

en: Append
eu: Gehitu

en: Insert
eu: Txertatu

en: OK
eu: Ados

en: Select a remailer chain
eu: Berbidaltze katea aukeratu

en: Can't get mixmaster's type2.list
eu: Mixmaster-en type2.zerrenda ezin da eskuratu

en: Mixmaster doesn't accept Cc or Bcc headers
eu: Miixmasterrek ez du Cc eta Bcc burukorik onartzen

en: Please set the hostname variable to a proper value when using mixmaster
eu: Mesedez ezarri mixmaster erabiltzen denerako ostalari izen egokia

en: Error sending message, child exited %d
eu: Errorea mezua bidaltzerakoan, azpiprozesua uzten %d.

en: Error sending message
eu: Errorea mezua bidaltzerakoan

en: You already have the last chain element selected
eu: Zuk dagoeneko kateko azkenengo elementua aukeraturik duzu

en: You already have the first chain element selected
eu: Zuk dagoeneko kateko lehenengo elementua aukeraturik duzu

note: L10N The '%d' here hard-coded to 19
en: Mixmaster chains are limited to %d elements
eu: Mixmaster kateak %d elementuetara mugaturik daude

en: The remailer chain is already empty
eu: Berbidaltzaile katea dagoeneko betea dago

en: Error: %s can't be used as the final remailer of a chain
eu: Errorea: %s ezin da katearen azken berbidaltze bezala erabili

en: Timeout exceeded while attempting fcntl lock
eu: fcntl lock itxaroten denbora amaitu da

en: Waiting for fcntl lock... %d
eu: fcntl lock itxaroten... %d

en: Timeout exceeded while attempting flock lock
eu: flock lock itxaroten denbora amaitu da

en: Waiting for flock attempt... %d
eu: flock eskuratzea itxaroten... %d

en: Bad regex: %s
eu: Okerreko espresio erregularra: %s

en: New mail in
eu: Posta berria

en: Parent message is not available
eu: Aurreko mezua ez da eskuragarri

en: Parent message is not visible in this limited view
eu: Jatorrizko mezua ez da ikusgarria bistaratze mugatu honetan

note: L10N: Means "The path you specified as the destination file is a directory." See the msgid "Save to file: " (alias.c, recvattach.c) These three letters correspond to the choices in the string.
en: File is a directory, save under it: (y)es, (n)o, (a)ll?
eu: Fitxategia direktorioa bat da, honen barnean gorde?(b)ai, (e)z, d(a)na

en: yna
eu: bea

note: L10N: Means "The path you specified as the destination file is a directory." See the msgid "Save to file: " (alias.c, recvattach.c)
en: File is a directory, save under it?
eu: Fitxategia direktorio bat da, honen barnean gorde?

en: File under directory:
eu: Direktorio barneko fitxategiak:

note: L10N: Options for: File %s exists, (o)verwrite, (a)ppend, or (c)ancel?
en: File exists, (o)verwrite, (a)ppend, or (c)ancel?
eu: Fitxategia existitzen da (b)erridatzi, (g)ehitu edo (e)zeztatu?

en: oac
eu: bge

en: Can't save message to POP mailbox
eu: Ezin da mezua POP postakutxan gorde

en: Append messages to %s?
eu: Mezuak %s-ra gehitu?

en: Moving read messages to %s...
eu: Irakurritako mezuak %s-ra mugitzen...

en: Mailbox is unchanged
eu: Postakutxak ez du aldaketarik

en: %d kept, %d moved, %d deleted
eu: %d utzi, %d mugiturik, %d ezabaturik

en: %d kept, %d deleted
eu: %d utzi, %d ezabaturik

en:  Press '%s' to toggle write
eu:  %s sakatu idatzitarikoa aldatzeko

en: Use 'toggle-write' to re-enable write
eu: 'toogle-write' erabili idazketa berriz gaitzeko

en: Mailbox is marked unwritable. %s
eu: Postakutxa idaztezin bezala markatuta. %s

en: Mailbox checkpointed
eu: Postakutxa markaturik

en: Can't toggle write on a readonly mailbox
eu: Ezin da idazgarritasuna aldatu idaztezina den postakutxa batetan

en: Changes to folder will be written on folder exit
eu: Posta-kutxaren aldaketa bertatik irtetean gordeak izango dira

en: Changes to folder will not be written
eu: Karpetako aldaketak ezin dira gorde

en:  (current time: %c)
eu:  (uneko ordua:%c)

en: [-- %s output follows%s --]
eu: [-- %s irteera jarraian%s --]

en: Invoking PGP...
eu: PGP deitzen...

en: Message can't be sent inline.  Revert to using PGP/MIME?
eu: Mezua ezin da erantsia bidali.  PGP/MIME erabiltzea itzuli?

en: Mail not sent
eu: Eposta ez da bidali

en: S/MIME messages with no hints on content are unsupported
eu: S/MIME mezuak ez dira onartzen edukian gomendiorik ez badute

en: Trying to extract PGP keys...
eu: PGP-gakoak ateratzen saiatzen...

en: Trying to extract S/MIME certificates...
eu: S/MIME ziurtagiria ateratzen saiatzen...

en: [-- Error: Unknown multipart/signed protocol %s --]
eu: [-- Errorea: zatianitz/sinatutako protokolo ezezaguna %s --]

en: [-- Warning: We can't verify %s/%s signatures. --]
eu: [-- Kontuz: Ezin dira %s/%s sinadurak egiaztatu. --]

en: [-- The following data is signed --]
eu: [-- Hurrengo datuak sinaturik daude --]

en: [-- Warning: Can't find any signatures. --]
eu: [-- Kontuz: Ez da sinadurarik aurkitu. --]

en: 
    [-- End of signed data --]
eu: 
    [-- Sinatutako datuen amaiera --]

en: error enabling CMS protocol: %s
eu: errorea CMS protokoloa gaitzerakoan: %s

en: error creating GPGME data object: %s
eu: errorea GPGME datu objektua sortzerakoan: %s

en: error allocating data object: %s
eu: errorea datu objektua esleitzerakoan: %s

en: error rewinding data object: %s
eu: errorea datu objektua atzera eraman: %s

en: error reading data object: %s
eu: errorea datu objektua irakurtzerakoan: %s

en: secret key '%s' not found: %s
eu: ez da '%s' gako sekretua aurkitu: %s

en: error setting secret key '%s': %s
eu: errorea'%s' gako sekretua ezartzerakoan: %s

en: error setting PKA signature notation: %s
eu: errorea PKA sinadura notazioa ezartzean: %s

en: error encrypting data: %s
eu: errorea datuak enkriptatzerakoan: %s

en: error signing data: %s
eu: errorea datuak sinatzerakoan: %s

en: Warning: One of the keys has been revoked
eu: Abisua: Gakoetako bat errebokatua izan da

en: Warning: The key used to create the signature expired at:
eu: Abisua: sinadura sortzeko erabilitako gakoa iraungitze data:

en: Warning: At least one certification key has expired
eu: Abisua: Ziurtagiri bat behintzat iraungi egin da

en: Warning: The signature expired at:
eu: Abisua: Sinadura iraungitze data:

en: Can't verify due to a missing key or certificate
eu: Ezin da egiaztatu gakoa edo ziurtagiria falta delako

en: The CRL is not available
eu: CRL ez da erabilgarri

en: Available CRL is too old
eu: CRL erabilgarria zaharregia da

en: A policy requirement was not met
eu: Politika behar bat ez da aurkitu

en: A system error occurred
eu: Sistema errore bat gertatu da

en: WARNING: PKA entry does not match signer's address:
eu: KONTUAZ: PKA sarrera ez da sinatzaile helbidearen berdina:

en: PKA verified signer's address is:
eu: PKA egiaztaturiko sinatzaile helbidea:

en: Fingerprint:
eu: Hatz-marka:

en: WARNING: We have NO indication whether the key belongs to the person named as shown above
eu: KONTUZ: EZ dugu ezagutzarik gakoa behean agertzen den pertsonarena dela frogatzen duenik

en: WARNING: The key does NOT BELONG to the person named as shown above
eu: ABISUA: Gakoa ez da aurrerantzean behean agertzen den pertsonarena

en: WARNING: It is NOT certain that the key belongs to the person named as shown above
eu: ABISUA: Ez da egia gakoa aurrerantzean behean agertzen den pertsonarena dela

en: [-- Begin signature information --]
eu: [-- Sinadura argibide hasiera --]

en: Error: verification failed: %s
eu: Errorea: huts egiaztatzerakoan: %s

en: *** Begin Notation (signature by: %s) ***
eu: *** Hasiera idazkera (sinadura: %s) ***

en: *** End Notation ***
eu: *** Amaiera idazkera ***

en: [-- End signature information --]
eu: [-- Sinadura argibide amaiera --]

en: [-- Error: decryption failed: %s --]
eu: [-- Errorea: desenkriptatzerakoan huts: %s --]

en: Error: decryption/verification failed: %s
eu: Errorea: desenkriptazio/egiaztapenak huts egin du: %s

en: PGP message successfully decrypted
eu: PGP mezua arrakastatsuki desenkriptatu da

en: Error: copy data failed
eu: Errorea: huts datuak kopiatzerakoan

en: [-- BEGIN PGP MESSAGE --]
eu: [-- PGP MEZU HASIERA --]

en: [-- BEGIN PGP PUBLIC KEY BLOCK --]
eu: [-- PGP PUBLIKO GAKO BLOKE HASIERA --]

en: [-- BEGIN PGP SIGNED MESSAGE --]
eu: [-- PGP SINATUTAKO MEZUAREN HASIERA --]

en: [-- END PGP MESSAGE --]
eu: [-- PGP MEZU BUKAERA--]

en: [-- END PGP PUBLIC KEY BLOCK --]
eu: [-- PGP PUBLIKO GAKO BLOKE AMAIERA --]

en: [-- END PGP SIGNED MESSAGE --]
eu: [-- PGP SINATUTAKO MEZU BUKAERA --]

en: [-- Error: could not find beginning of PGP message --]
eu: [-- Errorea: ezin da PGP mezuaren hasiera aurkitu --]

en: [-- Error: could not create temporary file --]
eu: [-- Errorea: ezin da behin-behineko fitxategi sortu --]

en: [-- The following data is PGP/MIME signed and encrypted --]
eu: [-- Hurrengo datuak PGP/MIME bidez sinatu eta enkriptaturik daude --]

en: [-- The following data is PGP/MIME encrypted --]
eu: [-- Hurrengo datuak PGP/MIME bidez enkriptaturik daude --]

en: [-- End of PGP/MIME signed and encrypted data --]
eu: [-- PGP/MIME bidez sinatu eta enkriptaturiko datuen amaiera --]

en: [-- End of PGP/MIME encrypted data --]
eu: [-- PGP/MIME bidez enkriptaturiko datuen amaiera --]

en: Could not decrypt PGP message
eu: Ezin da PGP mezua desenkriptatu

en: [-- The following data is S/MIME signed --]
eu: [-- hurrengo datuak S/MIME bidez sinaturik daude --]

en: [-- The following data is S/MIME encrypted --]
eu: [-- hurrengo datuak S/MIME bidez enkriptaturik daude --]

en: [-- End of S/MIME signed data --]
eu: [-- S/MIME bidez sinaturiko datuen amaiera --]

en: [-- End of S/MIME encrypted data --]
eu: [-- S/MIME bidez enkriptaturiko datuen amaiera --]

en: gpgme_op_keylist_start failed: %s
eu: gpgme_op_keylist_start hutsa: %s

en: gpgme_op_keylist_next failed: %s
eu: gpgme_op_keylist_next hutsa: %s

en: Looking for keys matching "%s"...
eu: "%s" duten gakoen bila...

en: Use keyID = "%s" for %s?
eu: ID-gakoa="%s" %s-rako erabili?

en: Enter keyID for %s:
eu: %s-rako ID-gakoa sartu:

en: Please enter the key ID:
eu: Mesedez sar ezazu gako-ID-a:

en: Failed to verify sender
eu: Huts bidaltzailea egiaztatzerakoan

en: Failed to figure out sender
eu: Ezin izan da biltzailea atzeman

en: Invoking S/MIME...
eu: S/MIME deitzen...

en: Check key
eu: Gakoa egiaztatu

en: All matching keys are marked expired/revoked
eu: Pareko gako guztiak iraungita/errebokatua bezala markaturik daude

en: PGP and S/MIME keys matching
eu: PGP eta S/MIME gako parekatzea

en: PGP keys matching
eu: PGP gako parekatzea

en: S/MIME keys matching
eu: S/MIME gako parekatzea

en: keys matching
eu: gako parekatzea

en: All matching keys are expired, revoked, or disabled
eu: Aurkitutako gako guztiak denboraz kanpo, errebokatutarik edo ezgaiturik daude

en: PGP keys matching <%s>
eu: aurkitutako PGP gakoak <%s>

en: PGP keys matching "%s"
eu: "%s" duten PGP gakoak

note: L10N: Describes the trust state of a S/MIME key. This translation must be padded with spaces to the right such that it has the same length as the other translations. The translation strings which need to be padded are: Expired, Invalid, Revoked, Trusted, Unverified, Verified, and Unknown.
en: Expired
eu: Denboraz kanpo

note: L10N: Describes the trust state of a S/MIME key. This translation must be padded with spaces to the right such that it has the same length as the other translations. The translation strings which need to be padded are: Expired, Invalid, Revoked, Trusted, Unverified, Verified, and Unknown.
en: Invalid
eu: Baliogabea

note: L10N: Describes the trust state of a S/MIME key. This translation must be padded with spaces to the right such that it has the same length as the other translations. The translation strings which need to be padded are: Expired, Invalid, Revoked, Trusted, Unverified, Verified, and Unknown.
en: Revoked
eu: Errebokaturik

note: L10N: Describes the trust state of a S/MIME key. This translation must be padded with spaces to the right such that it has the same length as the other translations. The translation strings which need to be padded are: Expired, Invalid, Revoked, Trusted, Unverified, Verified, and Unknown.
en: Trusted
eu: Fidagarria

note: L10N: Describes the trust state of a S/MIME key. This translation must be padded with spaces to the right such that it has the same length as the other translations. The translation strings which need to be padded are: Expired, Invalid, Revoked, Trusted, Unverified, Verified, and Unknown.
en: Unverified
eu: Egiaztatu gabea

note: L10N: Describes the trust state of a S/MIME key. This translation must be padded with spaces to the right such that it has the same length as the other translations. The translation strings which need to be padded are: Expired, Invalid, Revoked, Trusted, Unverified, Verified, and Unknown.
en: Verified
eu: Egiaztaturik

note: L10N: Describes the trust state of a S/MIME key. This translation must be padded with spaces to the right such that it has the same length as the other translations. The translation strings which need to be padded are: Expired, Invalid, Revoked, Trusted, Unverified, Verified, and Unknown.
en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: S/MIME certificates matching "%s"
eu: S/MIME ziurtagiria aurkiturik "%s"

en: [Can't display this user ID (unknown encoding)]
eu: [Ezin da erabiltzaile ID hau bistarazi (kodeketa ezezaguna)]

en: [Can't display this user ID (invalid encoding)]
eu: [Ezin da erabiltzaile ID hau bistarazi (kodeketa baliogabea)]

en: [Can't display this user ID (invalid DN)]
eu: [Ezin da erabiltzaile ID hau bistarazi (DN baliogabea)]

note: L10N: comes after the Name or aka if the key is invalid L10N: describes a subkey
en: [Invalid]
eu: [Baliogabea]

note: L10N: value in Key Usage: field
en: encryption
eu: enkriptazioa

note: L10N: value in Key Usage: field
en: signing
eu: sinatzen

note: L10N: value in Key Usage: field
en: certification
eu: ziurtapena

note: L10N: describes a subkey
en: [Revoked]
eu: [Indargabetua]

note: L10N: describes a subkey
en: [Expired]
eu: [Iraungia]

note: L10N: describes a subkey
en: [Disabled]
eu: [Desgaitua]

en: Collecting data...
eu: Datuak batzen...

en: Error finding issuer key: %s
eu: Errorea jaulkitzaile gakoa bilatzean: %s

en: Key ID: 0x%s
eu: Gako IDa: 0x%s

en: This key can't be used: expired/disabled/revoked
eu: Gako hau ezin da erabili: iraungita/desgaitua/errebokatuta

en: Enter PGP passphrase:
eu: Sar PGP pasahitza:

en: [-- Error: unable to create PGP subprocess --]
eu: [-- Errorea: Ezin da PGP azpiprozesua sortu --]

en: [-- End of PGP output --]
eu: [-- PGP irteeraren amaiera --]

en: [-- Error: could not create a PGP subprocess --]
eu: [-- Errorea: ezin da PGP azpiprozesua sortu --]

en: Decryption failed
eu: Deskribapenak huts egin du

en: Can't open PGP subprocess
eu: Ezin da PGP azpiprozesua ireki

en: Can't invoke PGP
eu: Ezin da PGP deitu

en: Can't open /dev/null
eu: Ezin da /dev/null ireki

en: Fetching PGP key...
eu: PGP gakoa eskuratzen...

en: PGP Key %s
eu: PGP Gakoa %s

en: Enter S/MIME passphrase:
eu: Sartu S/MIME pasahitza:

en: Enter keyID:
eu: IDgakoa sartu:

en: No (valid) certificate found for %s
eu: Ez da (baliozko) ziurtagiririk aurkitu %s-rentzat

en: Error: unable to create OpenSSL subprocess
eu: Errorea: Ezin da OpenSSL azpiprozesua sortu

en: no certfile
eu: ziurtagiri gabea

en: no mbox
eu: ez dago postakutxarik

en: No output from OpenSSL...
eu: Ez dago irteerarik OpenSSL-tik...

en: Can't sign: No key specified. Use Sign As.
eu: Ezin da sinatu. Ez da gakorik ezarri. Honela sinatu erabili.

en: Can't open OpenSSL subprocess
eu: Ezin da OpenSSL azpiprozesua ireki

en: [-- End of OpenSSL output --]
eu: [-- OpenSSL irteeraren bukaera --]

en: [-- Error: unable to create OpenSSL subprocess --]
eu: [-- Errorea: Ezin da OpenSSL azpiprozesua sortu--]

en: [-- The following data is S/MIME encrypted --]
eu: [-- Honako datu hauek S/MIME enkriptatutik daude --]

en: [-- The following data is S/MIME signed --]
eu: [-- Hurrengo datu hauek S/MIME sinaturik daude --]

en: 
    [-- End of S/MIME encrypted data. --]
eu: 
    [-- S/MIME enkriptaturiko duen amaiera --]

en: 
    [-- End of S/MIME signed data. --]
eu: 
    [-- S/MIME sinatutako datuen amaiera. --]

en: Choose algorithm family: (1) DES, (2) RC2, (3) AES, or (c)lear?
eu: Hautatu algoritmo familia: (1) DES, (2) RC2, (3) AES, edo (g)arbitu?

note: L10N: Options for: Choose algorithm family: (1) DES, (2) RC2, (3) AES, or (c)lear?
en: 123c
eu: 123g

en: (1) DES, (2) Triple-DES?
eu: (1) DES, (2) DES-Hirukoitza?

en: Server closed connection
eu: Zerbitzariak konexioa itxi du

en: No authenticators available
eu: Ez da autentifikatzailerik aukeran

en: Checking for new messages...
eu: Mezu berriak bilatzen...

en: PrevPg
eu: AurrekoOrria

en: NextPg
eu: HurrengoOrria

en: View Attachm.
eu: Ikusi gehigar.

en: Next
eu: Hurrengoa

en: Bottom of message is shown
eu: Mezuaren bukaera erakutsita dago

en: Top of message is shown
eu: Mezuaren hasiera erakutsita dago

en: No more unquoted text after quoted text
eu: Ez dago gakogabeko testu gehiago gakoarteko testuaren ondoren

en: No more quoted text
eu: Ez dago gakoarteko testu gehiago

en: Help is currently being shown
eu: Laguntza erakutsirik dago

note: L10N: Used for the $crypt_verify_sig prompt
en: Verify signature?
eu: Sinadura egiaztatu?

en: Can't create display filter
eu: Ezin da bistaratze iragazkia sortu

en: Could not copy message
eu: Ezin da mezurik kopiatu

en: Command:
eu: Komandoa:

en: S/MIME signature successfully verified
eu: S/MIME sinadura arrakastatsuki egiaztaturik

en: S/MIME certificate owner does not match sender
eu: S/MIME ziurtagiriaren jabea ez da mezua bidali duena

en: Warning: Part of this message has not been signed
eu: Abisua -.Mezu honen zati bat ezin izan da sinatu

en: S/MIME signature could NOT be verified
eu: S/MIME sinadura EZIN da egiaztatu

en: PGP signature successfully verified
eu: PGP sinadura arrakastatsuki egiaztaturik

en: PGP signature could NOT be verified
eu: PGP sinadura EZIN da egiaztatu

en: %s: unknown command
eu: %s: komando ezezaguna

en: %s: unknown variable
eu: %s: aldagai ezezaguna

en: Error in expression: %s
eu: Espresioan errorea: %s

en: Empty expression
eu: Espresio hutsa

en: Invalid day of month: %s
eu: Baliogabeko hilabete eguna: %s

en: Invalid month: %s
eu: Baliogabeko hilabetea: %s

en: Invalid relative date: %s
eu: Data erlatibo baliogabea: %s

en: empty pattern
eu: patroi hutsa

en: error in pattern at: %s
eu: patroiean akatsa: %s

en: mismatched parentheses: %s
eu: parentesiak ez datoz bat: %s

en: %c: invalid pattern modifier
eu: %c: patroi eraldatzaile baliogabea

en: %c: not supported in this mode
eu: %c: ez da onartzen modu honetan

en: missing parameter
eu: galdutako parametroa

note: L10N: An unknown pattern operator was somehow invoked. This shouldn't be possible unless there is a bug.
en: error: unknown op %d (report this error)
eu: errorea:%d aukera ezezaguna (errore honen berri eman)

en: Compiling search pattern...
eu: Bilaketa patroia konpilatzen...

en: Executing command on matching messages...
eu: Markaturiko mezuetan komandoa abiarazten...

en: No messages matched criteria
eu: Ez eskatutako parametroetako mezurik aurkitu

en: Searching...
eu: Bilatzen...

en: Search hit bottom without finding match
eu: Bilaketa bukaeraraino iritsi da parekorik aurkitu gabe

en: Search hit top without finding match
eu: Bilaketa hasieraraino iritsi da parekorik aurkitu gabe

en: Search interrupted
eu: Bilaketa geldiarazirik

en: POP timestamp is invalid
eu: POP data-marka baliogabea

en: Command USER is not supported by server
eu: USER komandoa ez du zerbitzariak onartzen

en: Unable to leave messages on server
eu: Ezin dira mezuak zerbitzarian utzi

en: Command TOP is not supported by server
eu: TOP komandoa ez du zerbitzariak onartzen

en: Command UIDL is not supported by server
eu: UIDL komandoa ez du zerbitzariak onartzen

en: Error connecting to server: %s
eu: Errorea zerbitzariarekin konektatzerakoan: %s

en: Closing connection to POP server...
eu: POP Zerbitzariarekiko konexioa ixten...

en: Verifying message indexes...
eu: Mezu indizea egiaztatzen...

en: Connection lost. Reconnect to POP server?
eu: Konexioa galdua. POP zerbitzariarekiko konexio berrasi?

en: Can't write header to temporary file
eu: Ezin da burua fitxategi tenporalean gorde

en: POP host is not defined
eu: POP ostalaria ez dago ezarririk

en: %s is an invalid POP path
eu: %s ez da baliozko datu-bidea

en: No new mail in POP mailbox
eu: Ez dago posta berririk POP postakutxan

en: Delete messages from server?
eu: Zerbitzaritik mezuak ezabatu?

en: Error while writing mailbox
eu: Postakutxa idazterakoan errorea

en: Fetching list of messages...
eu: Mezuen zerrenda eskuratzen...

en: Marking messages deleted...
eu: Mezu ezabatuak markatzen...

en: Can't write message to temporary file
eu: Ezin da mezua fitxategi tenporalean gorde

en: Postponed Messages
eu: Atzeratutako mezuak

en: Illegal S/MIME header
eu: Baliogabeko S/MIME burukoa

en: Illegal crypto header
eu: Kriptografia baliogabeko burukoa

en: Decrypting message...
eu: Mezua desenkriptatzen...

en: No postponed messages
eu: Ez da atzeraturiko mezurik

en: yes
eu: bai

en: no
eu: ez

en: You may only bounce message/rfc822 parts
eu: Bakarrik message/rfc822 motako zatiak errebota ditzakezu

en: Can't open temporary file %s
eu: Ezin da %s behin-behineko fitxategia ireki

en: Forward as attachments?
eu: Gehigarri bezala berbidali?

en: Can't decode all tagged attachments.  MIME-forward the others?
eu: Ezin dira markaturiko mezu guztiak deskodifikatu.  Besteak MIME bezala bidali?

en: Forward MIME encapsulated?
eu: MIME enkapsulaturik berbidali?

en: Can't create %s
eu: Ezin da %s sortu

en: Can't find any tagged messages
eu: Ezin da markaturiko mezurik aurkitu

en: No mailing lists found
eu: Ez da eposta zerrendarik aurkitu

en: Can't decode all tagged attachments.  MIME-encapsulate the others?
eu: Ezin dira markaturiko mezu guztiak deskodifikatu.  MIME enkapsulatu besteak?

en: No boundary parameter found [report this error]
eu: Ez da birbidalketa parametroa aurkitu [errore honen berri eman]

en: %s no longer exists
eu: %s ez da gehiago existitzen

en: No subject, abort?
eu: Ez du gairik, ezeztatu?

en: No subject, aborting
eu: Ez du gairik, ezeztatzen

note: L10N: Asks whether the user respects the reply-to header. If she says no, neomutt will reply to the from header's address instead.
en: Reply to %s%s?
eu: %s%s-ra erantzun?

en: Follow-up to %s%s?
eu: Jarraitu %s%s-ra?

en: Include message in reply?
eu: Erantzunean mezua gehitu?

en: Including quoted message...
eu: Markaturiko mezua gehitzen...

en: Could not include all requested messages
eu: Ezin dira eskaturiko mezu guztiak gehitu

en: Forward as attachment?
eu: Gehigarri gisa berbidali?

en: Preparing forwarded message...
eu: Berbidalketa mezua prestatzen...

en: Recall postponed message?
eu: Atzeraturiko mezuak hartu?

en: Edit forwarded message?
eu: Berbidalitako mezua editatu?

en: Abort unmodified message?
eu: Aldatugabeko mezua ezeztatu?

en: Aborted unmodified message
eu: Aldatugabeko mezua ezeztatuta

en: Message postponed
eu: Mezua atzeraturik

en: No subject, abort sending?
eu: Ez dago gairik, bidalketa ezeztatzen?

en: No subject specified
eu: Ez da gairik ezarri

en: Sending message...
eu: Mezua bidaltzen...

en: Could not send the message
eu: Ezin da mezua bidali

en: Sending in background
eu: Bigarren planoan bidaltzen

en: Mail sent
eu: Mezua bidalirik

en: Could not open %s
eu: Ezin da %s ireki

en: Bad IDN %s while preparing resent-from
eu: %s berbidalketa inprimakia prestatzerakoan IDN okerra

en: Error sending message, child exited %d (%s)
eu: Errorea mezua bidaltzerakoan, azpiprozesua irteten %d (%s)

en: Output of the delivery process
eu: Postaketa prozesuaren irteera

en: SMTP session failed: %s
eu: SMTP saioak huts egin du: %s

en: SMTP session failed: unable to open %s
eu: SMTP saioak huts egin du: ezin da %s ireki

en: Invalid SMTP URL: %s
eu: Okerreko SMTP URLa: %s

en: SMTP server does not support authentication
eu: SMTP zerbitzariak ez du autentifikazioa onartzen

en: SMTP session failed: read error
eu: SMTP saioak huts egin du: irakurketa errorea

en: SMTP session failed: write error
eu: SMTP saioak huts egin du: idazketa errorea

en: Could not find sorting function [report this bug]
eu: Ezin da ordenatze funtzioa aurkitu [zorri honen berri eman]

en: Sorting mailbox...
eu: Postakutxa ordenatzen...

en: (no mailbox)
eu: (ez dago postakutxarik)

en: Compile options:
eu: Konpilazio aukerak:
