neomutt-2023-11-03 - en to ga translation catalogue (788 entries)

note: L10N: prompt to add a new alias
en: Alias as:
ga: Ailias:

en: You already have an alias defined with that name
ga: Tá an t-ailias seo agat cheana féin

en: Warning: This alias name may not work.  Fix it?
ga: Rabhadh: Is féidir nach n-oibreoidh an t-ailias seo i gceart.  Ceartaigh?

en: Address:
ga: Seoladh:

en: Bad IDN: '%s'
ga: DrochIDN: '%s'

en: Personal name:
ga: Ainm pearsanta:

en: Accept?
ga: Glac Leis?

en: Save to file:
ga: Sábháil go comhad:

en: Alias added
ga: Cuireadh an t-ailias leis

en: alias: no address
ga: ailias: gan seoladh

en: Warning: Bad IDN '%s' in alias '%s'
ga: Rabhadh: DrochIDN '%s' san ailias '%s'

en: Exit
ga: Scoir

en: Del
ga: Scr

en: Undel
ga: DíScr

en: Select
ga: Roghnaigh

en: Help
ga: Cabhair

en: You have no aliases
ga: Níl aon ailias agat

en: Aliases
ga: Ailiasanna

en: Mail
ga: Post

en: New Query
ga: Iarratas Nua

en: Make Alias
ga: Déan Ailias

en: Search
ga: Cuardaigh

en: Waiting for response...
ga: Ag feitheamh le freagra...

en: Query command not defined
ga: Níl aon ordú iarratais sainmhínithe

en: Query:
ga: Iarratas:

note: L10N: ask for a limit to apply
en: Limit: %s
ga: Teorainn: %s

en: attachments: no disposition
ga: iatáin: gan chóiriú

en: attachments: invalid disposition
ga: iatáin: cóiriú neamhbhailí

en: unattachments: no disposition
ga: dí-iatáin: gan chóiriú

en: unattachments: invalid disposition
ga: dí-iatáin: cóiriú neamhbhailí

en: Save
ga: Sábháil

en: Pipe
ga: Píopa

en: Print
ga: Priontáil

en: Attachments
ga: Iatáin

en: Not available in this menu
ga: Ní ar fáil sa roghchlár seo

en: Function not permitted in attach-message mode
ga: Ní cheadaítear an fheidhm seo sa mhód iatáin

en: Mailbox is read-only
ga: Tá an bosca poist inléite amháin

en: There are no subparts to show
ga: Níl aon fopháirt le taispeáint

en: Can't delete attachment from POP server
ga: Ní féidir an t-iatán a scriosadh ón fhreastalaí POP

en: Deletion of attachments from encrypted messages is unsupported
ga: Ní cheadaítear iatáin a bheith scriosta ó theachtaireachtaí criptithe

en: Only deletion of multipart attachments is supported
ga: Ní cheadaítear ach iatáin ilpháirt a bheith scriosta

en: Can't match 'nametemplate', continue?
ga: Ní féidir ainmtheimpléad comhoiriúnach a fháil; lean ar aghaidh?

en: Mailcap compose entry requires %%s
ga: Tá gá le %%s in iontráil chumtha Mailcap

en: Error running "%s"
ga: Earráid agus "%s" á rith

en: Failure to open file to parse headers
ga: Níorbh fhéidir comhad a oscailt chun ceanntásca a pharsáil

en: Failure to open file to strip headers
ga: Níorbh fhéidir comhad a oscailt chun ceanntásca a struipeáil

en: Failure to rename file
ga: Theip ar athainmniú comhaid

en: No mailcap compose entry for %s, creating empty file
ga: Níl aon iontráil chumadóra mailcap do %s, comhad folamh á chruthú

en: Mailcap Edit entry requires %%s
ga: Tá gá le %%s in iontráil Eagair Mailcap

en: No mailcap edit entry for %s
ga: Níl aon iontráil eagair mailcap do %s

en: No matching mailcap entry found.  Viewing as text.
ga: Níor aimsíodh iontráil chomhoiriúnach mailcap.  Féach air mar théacs.

en: MIME type not defined.  Can't view attachment.
ga: Tá an cineál MIME gan sainmhíniú.  Ní féidir an t-iatán a léamh.

en: Can't create filter
ga: Ní féidir an scagaire a chruthú

en: Write fault
ga: Fadhb i rith scríofa

en: I don't know how to print that
ga: Ní fhéadaim priontáil

en: Saving...
ga: Á Shábháil...

en: WARNING!  You are about to overwrite %s, continue?
ga: RABHADH!  Tá tú ar tí %s a fhorscríobh, lean ar aghaidh?

en: Attachment filtered
ga: Scagadh an t-iatán

en: Filter through:
ga: Scagaire:

en: Pipe to:
ga: Píopa go:

en: Print attachment?
ga: Priontáil iatán?

en: Can't decrypt encrypted message
ga: Ní féidir teachtaireacht chriptithe a dhíchriptiú

note: L10N: s is a directory.  NeoMutt is looking for a directory it needs for some reason (e.g. autocrypt, header cache, bcache), but it doesn't exist.  The prompt is asking whether to create the directory
en: %s does not exist. Create it?
ga: Níl a leithéid de %s ann.  Cruthaigh?

note: L10N: mkdir() on the directory %s failed.  The second %s is the error message returned by libc
en: Can't create %s: %s
ga: Ní féidir %s a chruthú: %s

note: L10N: Autocrypt Account Menu Help line: delete account
en: Delete
ga: Scrios

en: error creating GPGME context: %s
ga: earráid agus comhthéacs GPGME á chruthú: %s

en: Mask
ga: Masc

en: %s is not a directory
ga: Ní comhadlann í %s

en: Mailboxes [%d]
ga: Boscaí Poist [%d]

en: Subscribed [%s], File mask: %s
ga: Liostáilte [%s], Masc comhaid: %s

en: Directory [%s], File mask: %s
ga: Comhadlann [%s], Masc comhaid: %s

en: Can't attach a directory
ga: Ní féidir comhadlann a cheangal

en: New file name:
ga: Ainm comhaid nua:

en: No files match the file mask
ga: Níl aon chomhad comhoiriúnach leis an mhasc chomhaid

en: Can't view a directory
ga: Ní féidir comhadlann a scrúdú

en: Error trying to view file
ga: Earráid ag iarraidh comhad a scrúdú

en: Chdir to:
ga: Chdir go:

en: Error scanning directory
ga: Earráid agus comhadlann á scanadh

en: Create is only supported for IMAP mailboxes
ga: Ní féidir cruthú ach le boscaí poist IMAP

en: Delete is only supported for IMAP mailboxes
ga: Ní féidir scriosadh ach le boscaí poist IMAP

en: Really delete mailbox "%s"?
ga: Scrios bosca poist "%s" i ndáiríre?

en: Mailbox not deleted
ga: Níor scriosadh an bosca

en: Mailbox deleted
ga: Scriosadh an bosca

en: File Mask:
ga: Masc Comhaid:

en: Rename is only supported for IMAP mailboxes
ga: Ní féidir athainmniú ach le boscaí poist IMAP

en: %s: no such object
ga: %s: níl a leithéid de rud ann

en: %s: too few arguments
ga: %s: níl go leor argóintí ann

en: %s: color not supported by term
ga: %s: níl dathanna ar fáil leis an teirminéal seo

en: %s: too many arguments
ga: %s: an iomarca argóintí

note: L10N: '%s' is the file name of the temporary file
en: Could not create temporary file %s
ga: Níorbh fhéidir comhad sealadach %s a chruthú

en: %s: no such color
ga: %s: níl a leithéid de dhath ann

en: %s: no such attribute
ga: %s: níl a leithéid d'aitreabúid ann

en: -group: no group name
ga: -group: gan ainm grúpa

en: out of arguments
ga: níl go leor argóintí ann

en: source: errors in %s
ga: source: earráidí i %s

en: invalid header field
ga: réimse cheanntáisc neamhbhailí

en: %s is unset
ga: %s gan socrú

en: source: error at %s
ga: source: earráid ag %s

en: Subscribed to %s
ga: Liostáilte le %s

en: Unsubscribed from %s
ga: Díliostáilte ó %s

en: Unable to lock mailbox
ga: Ní féidir an bosca poist a chur faoi ghlas

en: Error. Preserving temporary file: %s
ga: Earráid.  Ag caomhnú an chomhaid shealadaigh: %s

en: Send
ga: Seol

en: Abort
ga: Tobscoir

en: Attach file
ga: Iatán

en: Descrip
ga: Cur Síos

en: -- Attachments
ga: -- Iatáin

en: There are no attachments
ga: Níl aon iatán ann

en: You may not delete the only attachment
ga: Ní féidir leat an t-iatán amháin a scriosadh

en: Unable to attach %s
ga: Ní féidir %s a cheangal

en: Open mailbox to attach message from
ga: Oscail an bosca poist as a gceanglóidh tú teachtaireacht

en: No messages in that folder
ga: Níl aon teachtaireacht san fhillteán sin

en: Tag the messages you want to attach
ga: Clibeáil na teachtaireachtaí le ceangal

en: Unable to attach
ga: Ní féidir a cheangal

en: Invalid encoding
ga: Ionchódú neamhbhailí

en: New file:
ga: Comhad nua:

en: Content-Type is of the form base/sub
ga: Is san fhoirm base/sub é Content-Type

en: Unknown Content-Type %s
ga: Content-Type anaithnid %s

en: Can't create file %s
ga: Ní féidir an comhad %s a chruthú

en: Recoding only affects text attachments
ga: Téann ath-ionchódú i bhfeidhm ar iatáin téacs amháin

en: The current attachment won't be converted
ga: Ní thiontófar an t-iatán reatha

en: The current attachment will be converted
ga: Tiontófar an t-iatán reatha

en: Bad IDN in '%s': '%s'
ga: DrochIDN i '%s': '%s'

en: Rename to:
ga: Athainmnigh go:

note: L10N: "stat" is a system call. Do "man 2 stat" for more information.
en: Can't stat %s: %s
ga: ní féidir %s a 'stat': %s

en: Save a copy of this message?
ga: Sábháil cóip den teachtaireacht seo?

en: Write message to mailbox
ga: Scríobh teachtaireacht sa bhosca poist

en: Writing message to %s ...
ga: Teachtaireacht á scríobh i %s ...

en: Message written
ga: Teachtaireacht scríofa

note: L10N: Example: Username at myhost.com
en: Username at %s:
ga: Ainm úsáideora ag %s:

en: Password for %s@%s:
ga: Focal faire do %s@%s:

en: (r)eject, accept (o)nce, (a)ccept always
ga: (d)iúltaigh, glac leis (u)air amháin, gl(a)c leis i gcónaí

note: L10N: The letters correspond to the choices in the string: "(r)eject, accept (o)nce, (a)ccept always" This is an interactive certificate confirmation prompt for an SSL connection.
en: roa
ga: dua

en: (r)eject, accept (o)nce
ga: (d)iúltaigh, glac leis (u)air amháin

note: L10N: The letters correspond to the choices in the string: "(r)eject, accept (o)nce" This is an interactive certificate confirmation prompt for an SSL connection.
en: ro
ga: du

en: Jumping is not implemented for dialogs
ga: Ní féidir a léim i ndialóga

en: Search is not implemented for this menu
ga: Níl cuardach le fáil sa roghchlár seo

en: Unable to get certificate from peer
ga: Níorbh fhéidir an teastas a fháil ón gcomhghleacaí

en: Certificate verification error (%s)
ga: Earráid agus teastas á fhíorú (%s)

en: [unable to calculate]
ga: [ní féidir a ríomh]

en: Error initialising gnutls certificate data
ga: Earráid agus sonraí teastais gnutls á dtúsú

en: Error processing certificate data
ga: Earráid agus sonraí an teastais á bpróiseáil

en: This certificate belongs to:
ga: Tá an teastas seo ag:

en: This certificate was issued by:
ga: Bhí an teastas seo eisithe ag:

en: This certificate is valid
ga: Tá an teastas bailí

en:    from %s
ga:    ó %s

en:      to %s
ga:      go %s

en: SHA1 Fingerprint: %s
ga: Méarlorg SHA1: %s

en: WARNING: Server certificate is not yet valid
ga: RABHADH: Níl teastas an fhreastalaí bailí fós

en: WARNING: Server certificate has expired
ga: RABHADH: Tá teastas an fhreastalaí as feidhm

en: WARNING: Server certificate has been revoked
ga: RABHADH: Cúlghaireadh an teastas freastalaí

en: WARNING: Server hostname does not match certificate
ga: RABHADH: Níl óstainm an fhreastalaí comhoiriúnach leis an teastas.

en: WARNING: Signer of server certificate is not a CA
ga: RABHADH: Ní CA é sínitheoir an teastais

en: Certificate saved
ga: Sábháladh an teastas

en: Warning: Couldn't save certificate
ga: Rabhadh: Ní féidir an teastas a shábháil

en: All available protocols for TLS/SSL connection disabled
ga: Díchumasaíodh gach prótacal atá le fáil le haghaidh naisc TLS/SSL

en: SSL/TLS connection using %s (%s/%s/%s)
ga: Nasc SSL/TLS le %s (%s/%s/%s)

en: Error: no TLS socket open
ga: Earráid: níl aon soicéad oscailte TLS

en: Filling entropy pool: %s...
ga: Linn eantrópachta á líonadh: %s...

en: %s has insecure permissions
ga: Ceadanna neamhdhaingne ar %s

en: [invalid date]
ga: [dáta neamhbhailí]

en: Server certificate is not yet valid
ga: Tá an teastas neamhbhailí fós

en: Server certificate has expired
ga: Tá an teastas as feidhm

en: Failed to find enough entropy on your system
ga: Níl go leor eantrópacht ar fáil ar do chóras-sa

en: I/O error
ga: Earráid I/A

en: unknown error
ga: earráid anaithnid

en: SSL failed: %s
ga: Theip ar SSL: %s

en: Looking up %s...
ga: %s á chuardach...

en: Could not find the host "%s"
ga: Níorbh fhéidir dul i dteagmháil leis an óstríomhaire "%s"

en: Connecting to %s...
ga: Ag dul i dteagmháil le %s...

en: Could not connect to %s (%s)
ga: Níorbh fhéidir dul i dteagmháil le %s (%s)

en: Error talking to %s (%s)
ga: Earráid i rith déanamh teagmháil le %s (%s)

en: Preconnect command failed
ga: Theip ar ordú réamhnaisc

en: Connection to %s closed
ga: Nasc le %s dúnta

en: Connecting with "%s"...
ga: Ag dul i dteagmháil le "%s"...

en: Tunnel error talking to %s: %s
ga: Earráid tolláin i rith déanamh teagmháil le %s: %s

en: Tunnel to %s returned error %d (%s)
ga: D'fhill tollán %s earráid %d (%s)

en: %s isn't a regular file
ga: Ní gnáthchomhad %s

en: Out of memory
ga: Cuimhne ídithe

en: could not create temporary folder: %s
ga: ní féidir fillteán sealadach a chruthú: %s

en: could not write temporary mail folder: %s
ga: níorbh fhéidir fillteán poist shealadach a chruthú: %s

en: could not truncate temporary mail folder: %s
ga: níorbh fhéidir fillteán poist shealadach a theascadh: %s

en: Message file is empty
ga: Tá an comhad teachtaireachta folamh

en: Message not modified
ga: Teachtaireacht gan athrú

en: Can't open message file: %s
ga: Níorbh fhéidir an comhad teachtaireachta a oscailt: %s

note: L10N: %s is from strerror(errno)
en: Can't append to folder: %s
ga: Ní féidir aon rud a iarcheangal leis an fhillteán: %s

en: multipart message has no boundary parameter
ga: teachtaireacht ilchodach gan paraiméadar teoranta

en: S/MIME already selected. Clear and continue?
ga: S/MIME roghnaithe cheana.  Glan agus lean ar aghaidh?

en: PGP already selected. Clear and continue?
ga: PGP roghnaithe cheana.  Glan agus lean ar aghaidh?

note: L10N: This string is used by the compose menu. Since it is hidden by default, it does not increase the indentation of other compose menu fields.  However, if possible, it should not be longer than the other compose menu fields.  Since it shares the row with "Encrypt with:", it should not be longer t
en: Sign as:
ga: Sínigh mar:

en: Sign, Encrypt
ga: Sínigh, Criptigh

en: Encrypt
ga: Criptigh

en: Sign
ga: Sínigh

en: <default>
ga: <réamhshocraithe>

en: Encrypt with:
ga: Criptigh le:

en: Error parsing address
ga: Earráid agus seoladh á pharsáil

en: Can't create filter process
ga: Ní féidir próiseas a chruthú chun scagadh a dhéanamh

en: Pipe to command:
ga: Píopa go dtí an t-ordú:

en: No printing command has been defined
ga: Níl aon ordú priontála sainmhínithe

en: Shell command:
ga: Ordú blaoisce:

en: Copying to %s...
ga: Á chóipeáil go %s...

en: Convert to %s upon sending?
ga: Tiontaigh go %s agus á sheoladh?

en: Content-Type changed to %s
ga: Athraíodh Content-Type go %s

en: Threading is not enabled
ga: Snáithe gan cumasú

en: Clear flag
ga: Glan bratach

en: Set flag
ga: Socraigh bratach

en: Press any key to continue...
ga: Brúigh eochair ar bith chun leanúint...

en:  ('?' for list):
ga:  ('?' le haghaidh liosta):

en: Char = %s, Octal = %o, Decimal = %d
ga: Car = %s, Ochtnártha = %o, Deachúlach = %d

en: toggle display of subparts
ga: Scoránaigh taispeáint na bhfopháirteanna

en: delete the current entry
ga: scrios an iontráil reatha

en: edit attachment description
ga: cuir cur síos an iatáin in eagar

en: edit attachment transfer-encoding
ga: cuir transfer-encoding an iatáin in eagar

en: edit attachment using mailcap entry
ga: cuir an t-iatán in eagar le hiontráil mailcap

en: edit attachment content type
ga: cuir content type an iatáin in eagar

en: filter attachment through a shell command
ga: scag iatán le hordú blaoisce

en: get a temporary copy of an attachment
ga: faigh cóip shealadach d'iatán

en: compose new attachment using mailcap entry
ga: cum iatán nua le hiontráil mailcap

en: pipe message/attachment to a shell command
ga: píopa teachtaireacht/iatán go hordú blaoisce

en: print the current entry
ga: priontáil an iontráil reatha

en: toggle disposition between inline/attachment
ga: scoránaigh idir inlíne/iatán

en: toggle recoding of this attachment
ga: scoránaigh ath-ionchódú an iatáin seo

en: toggle whether to delete file after sending it
ga: scoránaigh cé acu a scriosfar comhad tar éis é a sheoladh, nó nach scriosfar

en: undelete the current entry
ga: díscrios an iontráil reatha

en: update an attachment's encoding info
ga: nuashonraigh eolas faoi ionchódú an iatáin

en: view attachment using mailcap entry if necessary
ga: amharc ar iatán le hiontráil mailcap, más gá

en: force viewing of attachment using mailcap
ga: amharc ar iatán trí úsáid mailcap

en: view attachment as text
ga: féach ar an iatán mar théacs

en: move to the bottom of the page
ga: téigh go bun an leathanaigh

en: remail a message to another user
ga: athsheol teachtaireacht go húsáideoir eile

en: select a new file in this directory
ga: roghnaigh comhad nua sa chomhadlann seo

en: display the currently selected file's name
ga: taispeáin ainm an chomhaid atá roghnaithe faoi láthair

en: toggle view all/subscribed mailboxes (IMAP only)
ga: scoránaigh cé acu gach bosca nó boscaí liostáilte amháin a thaispeántar (IMAP amháin)

en: view file
ga: féach ar chomhad

en: change directories
ga: athraigh an chomhadlann

en: check mailboxes for new mail
ga: seiceáil boscaí do phost nua

en: edit the file to be attached
ga: cuir an comhad le ceangal in eagar

en: edit the message
ga: cuir an teachtaireacht in eagar

en: run ispell on the message
ga: rith ispell ar an teachtaireacht

en: save this message to send later
ga: sábháil an teachtaireacht seo chun é a sheoladh ar ball

en: rename/move an attached file
ga: athainmnigh/bog comhad ceangailte

en: send the message
ga: seol an teachtaireacht

en: write the message to a folder
ga: scríobh teachtaireacht i bhfillteán

en: copy a message to a file/mailbox
ga: cóipeáil teachtaireacht go comhad/bosca poist

en: create an alias from a message sender
ga: cruthaigh ailias do sheoltóir

en: create a new mailbox (IMAP only)
ga: cruthaigh bosca poist nua (IMAP)

en: move entry to bottom of screen
ga: bog iontráil go bun an scáileáin

en: move entry to middle of screen
ga: bog iontráil go lár an scáileáin

en: move entry to top of screen
ga: bog iontráil go barr an scáileáin

en: make decoded (text/plain) copy
ga: déan cóip dhíchódaithe (text/plain)

en: make decoded copy (text/plain) and delete
ga: déan cóip dhíchódaithe (text/plain) agus scrios

en: delete the current mailbox (IMAP only)
ga: scrios an bosca poist reatha (IMAP amháin)

en: delete all messages in subthread
ga: scrios gach teachtaireacht san fhoshnáithe

en: delete all messages in thread
ga: scrios gach teachtaireacht sa snáithe

en: display full address of sender
ga: taispeáin seoladh iomlán an tseoltóra

en: display message and toggle header weeding
ga: taispeáin teachtaireacht agus scoránaigh na ceanntásca

en: display a message
ga: taispeáin teachtaireacht

en: delete the char in front of the cursor
ga: scrios an carachtar i ndiaidh an chúrsóra

en: move the cursor one character to the left
ga: bog an cúrsóir aon charachtar amháin ar chlé

en: move the cursor to the beginning of the word
ga: bog an cúrsóir go tús an fhocail

en: jump to the beginning of the line
ga: léim go tús na líne

en: capitalize the word
ga: scríobh an focal le ceannlitir

en: complete filename or alias
ga: comhlánaigh ainm comhaid nó ailias

en: complete address with query
ga: comhlánaigh seoladh le hiarratas

en: delete the char under the cursor
ga: scrios an carachtar faoin chúrsóir

en: convert the word to lower case
ga: tiontaigh an focal go cás íochtair

en: jump to the end of the line
ga: léim go deireadh an líne

en: move the cursor one character to the right
ga: bog an cúrsóir aon charachtar amháin ar dheis

en: move the cursor to the end of the word
ga: bog an cúrsóir go deireadh an fhocail

en: scroll down through the history list
ga: scrollaigh síos tríd an stair

en: scroll up through the history list
ga: scrollaigh suas tríd an stair

en: delete chars from cursor to end of line
ga: scrios carachtair ón chúrsóir go deireadh an líne

en: delete chars from the cursor to the end of the word
ga: scrios carachtair ón chúrsóir go deireadh an fhocail

en: delete all chars on the line
ga: scrios gach carachtar ar an líne

en: delete the word in front of the cursor
ga: scrios an focal i ndiaidh an chúrsóra

en: cycle among incoming mailboxes
ga: bog trí na boscaí isteach

en: quote the next typed key
ga: cuir an chéad charachtar eile clóscríofa idir comharthaí athfhriotail

en: transpose character under cursor with previous
ga: malartaigh an carachtar faoin chúrsóir agus an ceann roimhe

en: convert the word to upper case
ga: tiontaigh an focal go cás uachtair

en: end of conditional execution (noop)
ga: deireadh an reatha choinníollaigh (no-op)

en: enter a neomuttrc command
ga: iontráil ordú neomuttrc

en: enter a file mask
ga: iontráil masc comhaid

en: exit this menu
ga: scoir an roghchlár seo

en: move to the first entry
ga: téigh go dtí an chéad iontráil

en: toggle a message's 'important' flag
ga: scoránaigh an bhratach 'important' ar theachtaireacht

en: forward a message with comments
ga: seol teachtaireacht ar aghaidh le nótaí sa bhreis

en: select the current entry
ga: roghnaigh an iontráil reatha

en: reply to all recipients
ga: seol freagra chuig gach faighteoir

en: scroll down 1/2 page
ga: scrollaigh síos leath de leathanach

en: scroll up 1/2 page
ga: scrollaigh suas leath de leathanach

en: this screen
ga: an scáileán seo

en: jump to an index number
ga: téigh go treoiruimhir

en: move to the last entry
ga: téigh go dtí an iontráil dheireanach

en: reply to specified mailing list
ga: seol freagra chuig liosta sonraithe ríomhphoist

en: execute a macro
ga: rith macra

en: compose a new mail message
ga: cum teachtaireacht nua ríomhphoist

en: list mailboxes with new mail
ga: taispeáin na boscaí le post nua

en: break the thread in two
ga: bris an snáithe ina dhá pháirt

en: open a different folder
ga: oscail fillteán eile

en: open a different folder in read only mode
ga: oscail fillteán eile sa mhód inléite amháin

en: clear a status flag from a message
ga: glan bratach stádais ó theachtaireacht

en: collapse/uncollapse all threads
ga: laghdaigh/leathnaigh gach snáithe

en: collapse/uncollapse current thread
ga: laghdaigh/leathnaigh an snáithe reatha

en: retrieve mail from POP server
ga: faigh ríomhphost ó fhreastalaí POP

en: force retrieval of mail from IMAP server
ga: faigh ríomhphost ón fhreastalaí IMAP

en: show only messages matching a pattern
ga: ná taispeáin ach na teachtaireachtaí atá comhoiriúnach le patrún

en: link tagged message to the current one
ga: nasc teachtaireacht chlibeáilte leis an cheann reatha

en: jump to the next new message
ga: léim go dtí an chéad teachtaireacht nua eile

en: jump to the next new or unread message
ga: léim go dtí an chéad teachtaireacht nua/neamhléite eile

en: jump to the next subthread
ga: léim go dtí an chéad fhoshnáithe eile

en: jump to the next thread
ga: téigh go dtí an chéad snáithe eile

en: move to the next undeleted message
ga: téigh go dtí an chéad teachtaireacht eile nach scriosta

en: jump to the next unread message
ga: léim go dtí an chéad teachtaireacht neamhléite eile

en: jump to parent message in thread
ga: léim go máthair-theachtaireacht sa snáithe

en: jump to the previous new message
ga: léim go dtí an teachtaireacht nua roimhe seo

en: jump to the previous new or unread message
ga: léim go dtí an teachtaireacht nua/neamhléite roimhe seo

en: jump to previous subthread
ga: léim go dtí an fhoshnáithe roimhe seo

en: jump to previous thread
ga: léim go dtí an snáithe roimhe seo

en: move to the previous undeleted message
ga: téigh go dtí an teachtaireacht nach scriosta roimhe seo

en: jump to the previous unread message
ga: léim go dtí an teachtaireacht neamhléite roimhe seo

en: mark the current subthread as read
ga: marcáil an fhoshnáithe reatha "léite"

en: mark the current thread as read
ga: marcáil an snáithe reatha "léite"

en: set a status flag on a message
ga: socraigh bratach stádais ar theachtaireacht

en: show currently active limit pattern
ga: taispeáin an patrún teorannaithe atá i bhfeidhm

en: save changes to mailbox
ga: sábháil athruithe ar bhosca poist

en: move to the middle of the page
ga: téigh go lár an leathanaigh

en: move to the next entry
ga: téigh go dtí an chéad iontráil eile

en: scroll down one line
ga: scrollaigh aon líne síos

en: move to the next page
ga: téigh go dtí an chéad leathanach eile

en: jump to the bottom of the message
ga: léim go bun na teachtaireachta

en: toggle display of quoted text
ga: scoránaigh cé acu a thaispeántar téacs athfhriotail nó nach dtaispeántar

en: skip beyond quoted text
ga: gabh thar théacs athfhriotail

en: jump to the top of the message
ga: léim go barr na teachtaireachta

en: move to the previous entry
ga: téigh go dtí an iontráil roimhe seo

en: scroll up one line
ga: scrollaigh aon líne suas

en: move to the previous page
ga: téigh go dtí an leathanach roimhe seo

en: query external program for addresses
ga: bí ag iarraidh seoltaí ó chlár seachtrach

en: append new query results to current results
ga: iarcheangail torthaí an iarratais nua leis na torthaí reatha

en: save changes to mailbox and quit
ga: sábháil athruithe ar bhosca poist agus scoir

en: recall a postponed message
ga: athghlaoigh teachtaireacht a bhí curtha ar athlá

en: clear and redraw the screen
ga: glan an scáileán agus ataispeáin

en: {internal}
ga: {inmheánach}

en: rename the current mailbox (IMAP only)
ga: athainmnigh an bosca poist reatha (IMAP amháin)

en: reply to a message
ga: tabhair freagra ar theachtaireacht

en: use the current message as a template for a new one
ga: úsáid an teachtaireacht reatha mar theimpléad do cheann nua

en: search for a regular expression
ga: déan cuardach ar shlonn ionadaíochta

en: search for next match
ga: déan cuardach arís

en: search for next match in opposite direction
ga: déan cuardach arís, ach sa treo eile

en: search backwards for a regular expression
ga: déan cuardach ar gcúl ar shlonn ionadaíochta

en: toggle search pattern coloring
ga: scoránaigh aibhsiú an phatrúin cuardaigh

en: invoke a command in a subshell
ga: rith ordú i bhfobhlaosc

en: sort messages
ga: sórtáil teachtaireachtaí

en: sort messages in reverse order
ga: sórtáil teachtaireachtaí san ord droim ar ais

en: tag the current entry
ga: clibeáil an iontráil reatha

en: apply next function to tagged messages
ga: cuir an chéad fheidhm eile i bhfeidhm ar theachtaireachtaí clibeáilte

en: apply next function ONLY to tagged messages
ga: cuir an chéad fheidhm eile i bhfeidhm ar theachtaireachtaí clibeáilte AMHÁIN

en: tag the current subthread
ga: clibeáil an fhoshnáithe reatha

en: tag the current thread
ga: clibeáil an snáithe reatha

en: toggle whether to browse mailboxes or all files
ga: scoránaigh cé acu boscaí poist nó comhaid a bhrabhsálfar

en: toggle a message's 'new' flag
ga: scoránaigh bratach 'nua' ar theachtaireacht

en: toggle whether the mailbox will be rewritten
ga: scoránaigh cé acu an mbeidh an bosca athscríofa, nó nach mbeidh

en: move to the top of the page
ga: téigh go dtí an barr

en: undelete all messages in subthread
ga: díscrios gach teachtaireacht san fhoshnáithe

en: undelete all messages in thread
ga: díscrios gach teachtaireacht sa snáithe

en: show the NeoMutt version number and date
ga: taispeáin an uimhir leagain NeoMutt agus an dáta

en: show MIME attachments
ga: taispeáin iatáin MIME

en: display the keycode for a key press
ga: taispeáin an cód atá bainte le heochairbhrú

en: make decrypted copy
ga: déan cóip dhíchriptithe

en: make decrypted copy and delete
ga: déan cóip dhíchriptithe agus scrios

en: extract supported public keys
ga: bain na heochracha poiblí le tacaíocht amach

en: edit the BCC list
ga: cuir an liosta BCC in eagar

en: edit the CC list
ga: cuir an liosta CC in eagar

en: enter a file to save a copy of this message in
ga: iontráil comhad ina sábhálfar cóip den teachtaireacht seo

en: edit the from field
ga: cuir an réimse "Ó" in eagar"

en: edit the message with headers
ga: cuir an teachtaireacht in eagar le ceanntásca

en: edit the Reply-To field
ga: cuir an réimse "Reply-To" in eagar

en: edit the subject of this message
ga: cuir an t-ábhar teachtaireachta in eagar

en: edit the TO list
ga: cuir an liosta "TO" in eagar

en: send the message through a mixmaster remailer chain
ga: seol an teachtaireacht trí shlabhra athphostóirí "mixmaster"

en: attach a PGP public key
ga: ceangail eochair phoiblí PGP

en: show PGP options
ga: taispeáin roghanna PGP

en: mail a PGP public key
ga: seol eochair phoiblí PGP

en: verify a PGP public key
ga: fíoraigh eochair phoiblí PGP

en: view the key's user id
ga: amharc ar aitheantas úsáideora na heochrach

en: show S/MIME options
ga: taispeáin roghanna S/MIME

en: null operation
ga: oibríocht nialasach

en: [-- Autoview using %s --]
ga: [-- Uathamharc le %s --]

en: Invoking autoview command: %s
ga: Ordú uathamhairc á rith: %s

en: [-- Can't run %s. --]
ga: [-- Ní féidir %s a rith. --]

en: [-- Autoview stderr of %s --]
ga: [-- Uathamharc ar stderr de %s --]

en: [-- Error: message/external-body has no access-type parameter --]
ga: [-- Earráid: níl aon pharaiméadar den chineál rochtana ag message/external-body --]

en: [-- name: %s --]
ga: [-- ainm: %s --]

en: [-- Error:  Could not display any parts of Multipart/Alternative --]
ga: [-- Earráid:  Níorbh fhéidir aon chuid de Multipart/Alternative a thaispeáint --]

en: Unable to open temporary file
ga: Níorbh fhéidir an comhad sealadach a oscailt

en: Error: multipart/signed has no protocol
ga: Earráid: Níl aon phrótacal le haghaidh multipart/signed

en: ERROR: please report this bug
ga: Earráid: seol tuairisc fhabht, le do thoil

en: <UNKNOWN>
ga: <ANAITHNID>

en: Generic bindings:
ga: Ceangail ghinearálta:

en: Unbound functions:
ga: Feidhmeanna gan cheangal:

en: Help for %s
ga: Cabhair le %s

en: Can't create temporary file
ga: Ní féidir comhad sealadach a chruthú

en: unhook: Can't do unhook * from within a hook
ga: unhook: Ní cheadaítear unhook * isteach i hook

en: unhook: unknown hook type: %s
ga: unhook: cineál anaithnid crúca: %s

en: unhook: Can't delete a %s from within a %s
ga: unhook: Ní féidir %s a scriosadh taobh istigh de %s

note: L10N: (%s) is the method name, e.g. Anonymous, CRAM-MD5, GSSAPI, SASL
en: Authenticating (%s)...
ga: Á fhíordheimhniú (%s)...

en: LOGIN disabled on this server
ga: Díchumasaíodh LOGIN ar an fhreastalaí seo

en: Logging in...
ga: Logáil isteach...

en: Login failed
ga: Theip ar logáil isteach

en: %s is an invalid IMAP path
ga: Tá %s neamhbhailí mar chonair IMAP

en: Getting folder list...
ga: Liosta fillteán á fháil...

note: L10N: (%s) is the name / path of the folder we were trying to browse
en: No such folder: %s
ga: Níl a leithéid d'fhillteán ann: %s

en: Create mailbox:
ga: Cruthaigh bosca poist:

en: Mailbox must have a name
ga: Ní foláir ainm a thabhairt ar an mbosca

en: Mailbox created
ga: Cruthaíodh bosca poist

en: Rename mailbox %s to:
ga: Athainmnigh bosca poist %s go:

en: Rename failed: %s
ga: Theip ar athainmniú: %s

en: Mailbox renamed
ga: Athainmníodh an bosca poist

en: Closing connection to %s...
ga: Nasc le %s á dhúnadh...

en: Secure connection with TLS?
ga: Nasc daingean le TLS?

en: Could not negotiate TLS connection
ga: Níorbh fhéidir nasc TLS a shocrú

en: Encrypted connection unavailable
ga: Níl nasc criptithe ar fáil

en: Subscribing to %s...
ga: Ag liostáil le %s...

en: Unsubscribing from %s...
ga: Ag díliostáil ó %s...

en: Create %s?
ga: Cruthaigh %s?

en: Expunge failed
ga: Theip ar scriosadh

en: Error saving flags. Close anyway?
ga: Earráid agus bratacha á sábháil. Dún mar sin féin?

en: Error saving flags
ga: Earráid agus bratacha á sábháil

en: Expunging messages from server...
ga: Teachtaireachtaí á scriosadh ón fhreastalaí...

en: imap_sync_mailbox: EXPUNGE failed
ga: imap_sync_mailbox: Theip ar scriosadh

en: Selecting %s...
ga: %s á roghnú...

en: Error opening mailbox
ga: Earráid ag oscailt an bhosca poist

en: Uploading message...
ga: Teachtaireacht á huasluchtú...

en: Copying message %d to %s...
ga: Teachtaireacht %d á cóipeáil go %s...

en: Fetching message...
ga: Teachtaireacht á fáil...

en: The message index is incorrect. Try reopening the mailbox.
ga: Tá innéacs na dteachtaireachtaí mícheart. Bain triail as an mbosca poist a athoscailt.

en: Header search without header name: %s
ga: Cuardach ceanntáisc gan ainm an cheanntáisc: %s

en: Continue?
ga: Lean ar aghaidh?

en: Quit
ga: Scoir

en: Reply
ga: Freagair

en: Group
ga: Grúpa

en: %s is not a mailbox
ga: Ní bosca poist %s

en: Mailbox was externally modified.  Flags may be wrong.
ga: Mionathraíodh an bosca poist go seachtrach.  Is féidir go bhfuil bratacha míchearta ann.

en: New mail in this mailbox
ga: Post nua sa bhosca seo

en: Mailbox was externally modified
ga: Mionathraíodh an bosca poist go seachtrach

en: No mailbox is open
ga: Níl aon bhosca poist oscailte

en: No tagged messages
ga: Níl aon teachtaireacht chlibeáilte

en: Nothing to do
ga: Níl faic le déanamh

en: Jump to message:
ga: Léim go teachtaireacht:

en: Argument must be a message number
ga: Caithfidh an argóint a bheith ina huimhir theachtaireachta

en: Invalid message number
ga: Uimhir neamhbhailí theachtaireachta

en: That message is not visible
ga: Níl an teachtaireacht sin infheicthe

en: Thread broken
ga: Snáithe briste

en: Open mailbox in read-only mode
ga: Oscail bosca poist i mód inléite amháin

en: Open mailbox
ga: Oscail bosca poist

en: Delete messages matching:
ga: Scrios teachtaireachtaí atá comhoiriúnach le:

en: Limit to messages matching:
ga: Teorannaigh go teachtaireachtaí atá comhoiriúnach le:

en: To view all messages, limit to "all"
ga: Chun gach teachtaireacht a fheiceáil, socraigh teorainn mar "all"

en: No Message-ID: header available to link thread
ga: Gan cheanntásc 'Message-ID:'; ní féidir an snáithe a nasc

en: Threads linked
ga: Snáitheanna nasctha

en: No thread linked
ga: Níor nascadh snáithe

en: Search wrapped to top
ga: Thimfhill an cuardach go dtí an barr

en: Search wrapped to bottom
ga: Thimfhill an cuardach go dtí an bun

en: No more threads
ga: Níl aon snáithe eile

en: You are on the first thread
ga: Is é seo an chéad snáithe

en: You are on the last message
ga: An teachtaireacht deiridh

en: No undeleted messages
ga: Níl aon teachtaireacht nach scriosta

en: You are on the first message
ga: An chéad teachtaireacht

en: No limit pattern is in effect
ga: Níl aon phatrún teorannaithe i bhfeidhm

en: Tag messages matching:
ga: Clibeáil teachtaireachtaí atá comhoiriúnach le:

en: Undelete messages matching:
ga: Díscrios teachtaireachtaí atá comhoiriúnach le:

en: Untag messages matching:
ga: Díchlibeáil teachtaireachtaí atá comhoiriúnach le:

en: Quit NeoMutt?
ga: Scoir NeoMutt?

en: There are no messages
ga: Níl aon teachtaireacht ann

en: No visible messages
ga: Níl aon teachtaireacht le feiceáil

en: Error in command line: %s
ga: Earráid ar líne ordaithe: %s

note: L10N: '%s' is the (misspelled) name of the menu, e.g. 'index' or 'pager'
en: %s: no such menu
ga: %s: níl a leithéid de roghchlár ann

en: Key is not bound
ga: Eochair gan cheangal

en: Key is not bound.  Press '%s' for help.
ga: Eochair gan cheangal.  Brúigh '%s' chun cabhrú a fháil.

en: Macro loop detected
ga: Braitheadh lúb i macraí

en: %s: null key sequence
ga: %s: seicheamh neamhbhailí

en: macro: empty key sequence
ga: macra: seicheamh folamh eochrach

en: exec: no arguments
ga: exec: níl aon argóint

en: %s: no such function
ga: %s: níl a leithéid d'fheidhm ann

en: Improperly formatted entry for type %s in "%s" line %d
ga: Iontráil mhíchumtha don chineál %s i "%s", líne %d

en: mailcap entry for type %s not found
ga: níor aimsíodh iontráil mailcap don chineál %s

en: Reading %s...
ga: %s á léamh...

note: L10N: Displayed before/as a mailbox is being synced
en: Writing %s...
ga: %s á scríobh...

en: Error initializing terminal
ga: Earráid agus teirminéal á thúsú

en: unable to determine username
ga: ní féidir an t-ainm úsáideora a aimsiú

en: unable to determine home directory
ga: ní féidir an chomhadlann bhaile a aimsiú

en: No recipients specified
ga: Níor sonraíodh aon fhaighteoir

en: %s: unable to attach file
ga: %s: ní féidir comhad a cheangal

en: No mailbox with new mail
ga: Níl aon bhosca le ríomhphost nua

en: No incoming mailboxes defined
ga: Níl aon bhosca isteach socraithe agat

en: Mailbox is empty
ga: Tá an bosca poist folamh

en: Mailbox is corrupt
ga: Tá an bosca poist truaillithe

en: Couldn't lock %s
ga: Níorbh fhéidir %s a ghlasáil

en: Mailbox was corrupted
ga: Truaillíodh an bosca poist

en: Fatal error!  Could not reopen mailbox!
ga: Earráid mharfach!  Ní féidir an bosca poist a athoscailt!

en: Could not create temporary file
ga: Níorbh fhéidir comhad sealadach a chruthú

en: sync: mbox modified, but no modified messages (report this bug)
ga: sync: mionathraíodh mbox, ach níor mionathraíodh aon teachtaireacht (seol tuairisc fhabht)

en: Committing changes...
ga: Athruithe á gcur i bhfeidhm...

en: Write failed!  Saved partial mailbox to %s
ga: Theip ar scríobh!  Sábháladh bosca poist neamhiomlán i %s

en: Could not reopen mailbox
ga: Níorbh fhéidir an bosca poist a athoscailt

en: Can't write message
ga: Ní féidir teachtaireacht a scríobh

en: Reverse search for:
ga: Déan cuardach droim ar ais ar:

en: Search for:
ga: Déan cuardach ar:

en: Not found
ga: Ar iarraidh

en: No entries
ga: Níl aon iontráil ann

en: Jump to:
ga: Téigh go:

en: Invalid index number
ga: Uimhir innéacs neamhbhailí

en: You are on the first entry
ga: Ar an chéad iontráil

en: You are on the last entry
ga: Ar an iontráil dheireanach

en: You can't scroll up farther
ga: Ní féidir leat scrollú suas níos mó

en: You can't scroll down farther
ga: Ní féidir leat scrollú síos níos mó

en: Tagging is not supported
ga: Níl clibeáil le fáil

en: No tagged entries
ga: Níl aon iontráil chlibeáilte

en: Append
ga: Iarcheangail

en: Insert
ga: Ionsáigh

en: Select a remailer chain
ga: Roghnaigh slabhra athphostóirí

en: Can't get mixmaster's type2.list
ga: Ní féidir type2.list ag mixmaster a fháil

en: Mixmaster doesn't accept Cc or Bcc headers
ga: Ní ghlacann "mixmaster" le ceanntásca Cc nó Bcc

en: Please set the hostname variable to a proper value when using mixmaster
ga: Socraigh an athróg óstainm go cuí le do thoil le linn úsáid "mixmaster"

en: Error sending message, child exited %d
ga: Earráid agus teachtaireacht á seoladh, scoir an macphróiseas le stádas %d.

en: Error sending message
ga: Earráid agus teachtaireacht á seoladh

en: You already have the last chain element selected
ga: Tá ball deiridh an slabhra roghnaithe agat cheana

en: You already have the first chain element selected
ga: Tá an chéad bhall slabhra roghnaithe agat cheana

note: L10N The '%d' here hard-coded to 19
en: Mixmaster chains are limited to %d elements
ga: Ní cheadaítear ach %d ball i slabhra "mixmaster"

en: The remailer chain is already empty
ga: Tá an slabhra athphostóirí folamh cheana féin

en: Error: %s can't be used as the final remailer of a chain
ga: Earráid: ní féidir %s a úsáid mar an t-athphostóir deiridh i slabhra

en: Timeout exceeded while attempting fcntl lock
ga: Thar am agus glas fcntl á dhéanamh

en: Waiting for fcntl lock... %d
ga: Ag feitheamh le glas fcntl... %d

en: Timeout exceeded while attempting flock lock
ga: Thar am agus glas flock á dhéanamh

en: Waiting for flock attempt... %d
ga: Ag feitheamh le hiarracht flock... %d

en: Bad regex: %s
ga: Slonn ionadaíochta neamhbhailí: %s

en: New mail in
ga: Post nua i

en: Parent message is not available
ga: Níl an mháthair-theachtaireacht ar fáil

en: Parent message is not visible in this limited view
ga: Níl an mháthair-theachtaireacht infheicthe san amharc srianta seo

note: L10N: Means "The path you specified as the destination file is a directory." See the msgid "Save to file: " (alias.c, recvattach.c) These three letters correspond to the choices in the string.
en: File is a directory, save under it: (y)es, (n)o, (a)ll?
ga: Is comhadlann é an comhad seo, sábháil fúithi? (s)ábháil, (n)á sábháil, (u)ile

en: yna
ga: snu

note: L10N: Means "The path you specified as the destination file is a directory." See the msgid "Save to file: " (alias.c, recvattach.c)
en: File is a directory, save under it?
ga: Is comhadlann í an comhad seo, sábháil fúithi?

en: File under directory:
ga: Comhad faoin chomhadlann:

note: L10N: Options for: File %s exists, (o)verwrite, (a)ppend, or (c)ancel?
en: File exists, (o)verwrite, (a)ppend, or (c)ancel?
ga: Tá an comhad ann cheana, (f)orscríobh, c(u)ir leis, nó (c)ealaigh?

en: oac
ga: fuc

en: Can't save message to POP mailbox
ga: Ní féidir teachtaireacht a shábháil i mbosca poist POP

en: Append messages to %s?
ga: Iarcheangail teachtaireachtaí le %s?

en: Moving read messages to %s...
ga: Teachtaireachtaí léite á mbogadh go %s...

en: Mailbox is unchanged
ga: Bosca poist gan athrú

en: %d kept, %d moved, %d deleted
ga: %d coinnithe, %d aistrithe, %d scriosta

en: %d kept, %d deleted
ga: %d coinnithe, %d scriosta

en:  Press '%s' to toggle write
ga:  Brúigh '%s' chun mód scríofa a scoránú

en: Use 'toggle-write' to re-enable write
ga: Bain úsáid as 'toggle-write' chun an mód scríofa a athchumasú

en: Mailbox is marked unwritable. %s
ga: Tá an bosca poist marcáilte "neamh-inscríofa". %s

en: Mailbox checkpointed
ga: Seicphointeáladh an bosca poist

en: Can't toggle write on a readonly mailbox
ga: Ní féidir 'scríobh' a scoránú ar bhosca poist inléite amháin

en: Changes to folder will be written on folder exit
ga: Scríobhfar na hathruithe agus an fillteán á dhúnadh

en: Changes to folder will not be written
ga: Ní scríobhfar na hathruithe

en:  (current time: %c)
ga:  (an t-am anois: %c)

en: [-- %s output follows%s --]
ga: [-- an t-aschur %s:%s --]

en: Invoking PGP...
ga: PGP á thosú...

en: Message can't be sent inline.  Revert to using PGP/MIME?
ga: Ní féidir an teachtaireacht a sheoladh inlíne.  Úsáid PGP/MIME?

en: Mail not sent
ga: Níor seoladh an post

en: S/MIME messages with no hints on content are unsupported
ga: Ní ghlacann le teachtaireachtaí S/MIME gan leideanna maidir lena n-inneachar

en: Trying to extract PGP keys...
ga: Ag baint triail as eochracha PGP a bhaint amach...

en: Trying to extract S/MIME certificates...
ga: Ag baint triail as teastais S/MIME a bhaint amach...

en: [-- Error: Unknown multipart/signed protocol %s --]
ga: [-- Earráid: Prótacal anaithnid multipart/signed %s --]

en: [-- Warning: We can't verify %s/%s signatures. --]
ga: [-- Rabhadh: Ní féidir %s/%s síniú a fhíorú. --]

en: [-- The following data is signed --]
ga: [-- Is sínithe iad na sonraí seo a leanas --]

en: [-- Warning: Can't find any signatures. --]
ga: [-- Rabhadh: Ní féidir aon síniú a aimsiú. --]

en: 
    [-- End of signed data --]
ga: 
    [-- Deireadh na sonraí sínithe --]

en: error enabling CMS protocol: %s
ga: earráid agus prótacal CMS á chumasú: %s

en: error creating GPGME data object: %s
ga: earráid agus réad GPGME á chruthú: %s

en: error allocating data object: %s
ga: earráid agus réad á dháileadh: %s

en: error rewinding data object: %s
ga: earráid agus réad á atochras: %s

en: error reading data object: %s
ga: earráid agus réad á léamh: %s

en: secret key '%s' not found: %s
ga: eochair rúnda '%s' gan aimsiú: %s

en: error setting secret key '%s': %s
ga: earráid agus eochair rúnda á shocrú '%s': %s

en: error encrypting data: %s
ga: earráid agus sonraí á gcriptiú: %s

en: error signing data: %s
ga: earráid agus sonraí á síniú: %s

en: Warning: One of the keys has been revoked
ga: Rabhadh: Cúlghaireadh ceann amháin de na heochracha

en: Warning: The key used to create the signature expired at:
ga: Rabhadh: D'imigh an eochair lena gcruthaíodh an síniú as feidhm ar:

en: Warning: At least one certification key has expired
ga: Rabhadh: D'imigh eochair amháin deimhnithe as feidhm, ar a laghad

en: Warning: The signature expired at:
ga: Rabhadh: D'imigh an síniú as feidhm ar:

en: Can't verify due to a missing key or certificate
ga: Ní féidir fíorú de bharr eochair nó teastas ar iarraidh

en: The CRL is not available
ga: Níl an CRL ar fáil

en: Available CRL is too old
ga: Tá an CRL le fáil róshean

en: A policy requirement was not met
ga: Níor freastalaíodh ar riachtanas polasaí

en: A system error occurred
ga: Tharla earráid chórais

en: Fingerprint:
ga: Méarlorg:

en: WARNING: We have NO indication whether the key belongs to the person named as shown above
ga: RABHADH: Níl fianaise AR BITH againn go bhfuil an eochair ag an duine ainmnithe thuas

en: WARNING: The key does NOT BELONG to the person named as shown above
ga: RABHADH: NÍL an eochair ag an duine ainmnithe thuas

en: WARNING: It is NOT certain that the key belongs to the person named as shown above
ga: RABHADH: NÍL mé cinnte go bhfuil an eochair ag an duine ainmnithe thuas

en: [-- Begin signature information --]
ga: [-- Tosú ar eolas faoin síniú --]

en: Error: verification failed: %s
ga: Earráid: theip ar fhíorú: %s

en: *** Begin Notation (signature by: %s) ***
ga: *** Tosú na Nodaireachta (sínithe ag: %s) ***

en: *** End Notation ***
ga: *** Deireadh na Nodaireachta ***

en: [-- End signature information --]
ga: [-- Deireadh an eolais faoin síniú --]

en: [-- Error: decryption failed: %s --]
ga: [-- Earráid: theip ar dhíchriptiú: %s --]

en: Error: decryption/verification failed: %s
ga: Earráid: theip ar dhíchriptiú/fhíorú: %s

en: PGP message successfully decrypted
ga: D'éirigh le díchriptiú na teachtaireachta PGP

en: Error: copy data failed
ga: Earráid: theip ar chóipeáil na sonraí

en: [-- BEGIN PGP MESSAGE --]
ga: [-- TOSACH TEACHTAIREACHTA PGP --]

en: [-- BEGIN PGP PUBLIC KEY BLOCK --]
ga: [-- TOSAIGH BLOC NA hEOCHRACH POIBLÍ PGP --]

en: [-- BEGIN PGP SIGNED MESSAGE --]
ga: [-- TOSACH TEACHTAIREACHTA PGP SÍNITHE --]

en: [-- END PGP MESSAGE --]
ga: [-- DEIREADH TEACHTAIREACHTA PGP --]

en: [-- END PGP PUBLIC KEY BLOCK --]
ga: [-- CRÍOCH BHLOC NA hEOCHRACH POIBLÍ PGP --]

en: [-- END PGP SIGNED MESSAGE --]
ga: [-- DEIREADH NA TEACHTAIREACHTA SÍNITHE PGP --]

en: [-- Error: could not find beginning of PGP message --]
ga: [-- Earráid: níorbh fhéidir tosach na teachtaireachta PGP a aimsiú --]

en: [-- Error: could not create temporary file --]
ga: [-- Earráid: ní féidir comhad sealadach a chruthú --]

en: [-- The following data is PGP/MIME signed and encrypted --]
ga: [-- Is sínithe agus criptithe le PGP/MIME iad na sonraí seo a leanas --]

en: [-- The following data is PGP/MIME encrypted --]
ga: [-- Is criptithe le PGP/MIME iad na sonraí seo a leanas --]

en: [-- End of PGP/MIME signed and encrypted data --]
ga: [-- Deireadh na sonraí sínithe agus criptithe le PGP/MIME --]

en: [-- End of PGP/MIME encrypted data --]
ga: [-- Deireadh na sonraí criptithe le PGP/MIME --]

en: Could not decrypt PGP message
ga: Níorbh fhéidir an teachtaireacht PGP a dhíchriptiú

en: [-- The following data is S/MIME signed --]
ga: [-- Is sínithe le S/MIME iad na sonraí seo a leanas --]

en: [-- The following data is S/MIME encrypted --]
ga: [-- Is criptithe le S/MIME iad na sonraí seo a leanas --]

en: [-- End of S/MIME signed data --]
ga: [-- Deireadh na sonraí sínithe le S/MIME --]

en: [-- End of S/MIME encrypted data --]
ga: [-- Deireadh na sonraí criptithe le S/MIME --]

en: gpgme_op_keylist_start failed: %s
ga: theip ar gpgme_op_keylist_start: %s

en: gpgme_op_keylist_next failed: %s
ga: theip ar gpgme_op_keylist_next: %s

en: Looking for keys matching "%s"...
ga: Ag cuardach ar eochracha atá comhoiriúnach le "%s"...

en: Use keyID = "%s" for %s?
ga: Úsáid aitheantas eochrach = "%s" le haghaidh %s?

en: Enter keyID for %s:
ga: Iontráil aitheantas eochrach le haghaidh %s:

en: Please enter the key ID:
ga: Iontráil aitheantas na heochrach, le do thoil:

en: Failed to verify sender
ga: Theip ar fhíorú an tseoltóra

en: Failed to figure out sender
ga: Theip ar dhéanamh amach an tseoltóra

en: Invoking S/MIME...
ga: S/MIME á thosú...

en: Check key
ga: Seiceáil eochair

en: All matching keys are marked expired/revoked
ga: Tá gach eochair chomhoiriúnach marcáilte mar as feidhm/cúlghairthe

en: PGP and S/MIME keys matching
ga: Eochracha PGP agus S/MIME atá comhoiriúnach le

en: PGP keys matching
ga: Eochracha PGP atá comhoiriúnach le

en: S/MIME keys matching
ga: Eochracha S/MIME atá comhoiriúnach le

en: keys matching
ga: eochracha atá comhoiriúnach le

en: All matching keys are expired, revoked, or disabled
ga: Tá gach eochair chomhoiriúnach as feidhm, cúlghairthe, nó díchumasaithe

en: PGP keys matching <%s>
ga: Eochracha PGP atá comhoiriúnach le <%s>

en: PGP keys matching "%s"
ga: Eochracha PGP atá comhoiriúnach le "%s"

note: L10N: Describes the trust state of a S/MIME key. This translation must be padded with spaces to the right such that it has the same length as the other translations. The translation strings which need to be padded are: Expired, Invalid, Revoked, Trusted, Unverified, Verified, and Unknown.
en: Expired
ga: As Feidhm

note: L10N: Describes the trust state of a S/MIME key. This translation must be padded with spaces to the right such that it has the same length as the other translations. The translation strings which need to be padded are: Expired, Invalid, Revoked, Trusted, Unverified, Verified, and Unknown.
en: Invalid
ga: Neamhbhailí

note: L10N: Describes the trust state of a S/MIME key. This translation must be padded with spaces to the right such that it has the same length as the other translations. The translation strings which need to be padded are: Expired, Invalid, Revoked, Trusted, Unverified, Verified, and Unknown.
en: Revoked
ga: Cúlghairthe

note: L10N: Describes the trust state of a S/MIME key. This translation must be padded with spaces to the right such that it has the same length as the other translations. The translation strings which need to be padded are: Expired, Invalid, Revoked, Trusted, Unverified, Verified, and Unknown.
en: Trusted
ga: Iontaofa

note: L10N: Describes the trust state of a S/MIME key. This translation must be padded with spaces to the right such that it has the same length as the other translations. The translation strings which need to be padded are: Expired, Invalid, Revoked, Trusted, Unverified, Verified, and Unknown.
en: Unverified
ga: Gan fíorú

note: L10N: Describes the trust state of a S/MIME key. This translation must be padded with spaces to the right such that it has the same length as the other translations. The translation strings which need to be padded are: Expired, Invalid, Revoked, Trusted, Unverified, Verified, and Unknown.
en: Verified
ga: Fíoraithe

note: L10N: Describes the trust state of a S/MIME key. This translation must be padded with spaces to the right such that it has the same length as the other translations. The translation strings which need to be padded are: Expired, Invalid, Revoked, Trusted, Unverified, Verified, and Unknown.
en: Unknown
ga: Anaithnid

en: S/MIME certificates matching "%s"
ga: Teastais S/MIME atá comhoiriúnach le "%s"

en: [Can't display this user ID (unknown encoding)]
ga: [Ní féidir an t-aitheantas úsáideora a thaispeáint (ionchódú anaithnid)]

en: [Can't display this user ID (invalid encoding)]
ga: [Ní féidir an t-aitheantas úsáideora a thaispeáint (ionchódú neamhbhailí)]

en: [Can't display this user ID (invalid DN)]
ga: [Ní féidir an t-aitheantas úsáideora a thaispeáint (DN neamhbhailí)]

note: L10N: comes after the Name or aka if the key is invalid L10N: describes a subkey
en: [Invalid]
ga: [Neamhbhailí]

note: L10N: value in Key Usage: field
en: encryption
ga: criptiúchán

note: L10N: value in Key Usage: field
en: signing
ga: síniú

note: L10N: value in Key Usage: field
en: certification
ga: deimhniú

note: L10N: describes a subkey
en: [Revoked]
ga: [Cúlghairthe]

note: L10N: describes a subkey
en: [Expired]
ga: [As Feidhm]

note: L10N: describes a subkey
en: [Disabled]
ga: [Díchumasaithe]

en: Collecting data...
ga: Sonraí á mbailiú...

en: Error finding issuer key: %s
ga: Earráid agus eochair an eisitheora á aimsiú: %s

en: Key ID: 0x%s
ga: Aitheantas na heochrach: 0x%s

en: This key can't be used: expired/disabled/revoked
ga: Ní féidir an eochair seo a úsáid: as feidhm/díchumasaithe/cúlghairthe

en: Enter PGP passphrase:
ga: Iontráil frása faire PGP:

en: [-- Error: unable to create PGP subprocess --]
ga: [-- Earráid: ní féidir fo-phróiseas PGP a chruthú --]

en: [-- End of PGP output --]
ga: [-- Deireadh an aschuir PGP --]

en: [-- Error: could not create a PGP subprocess --]
ga: [-- Earráid: ní féidir fo-phróiseas PGP a chruthú --]

en: Decryption failed
ga: Theip ar dhíchriptiú

en: Can't open PGP subprocess
ga: Ní féidir fo-phróiseas PGP a oscailt

en: Can't invoke PGP
ga: Ní féidir PGP a thosú

en: Can't open /dev/null
ga: Ní féidir /dev/null a oscailt

en: Fetching PGP key...
ga: Eochair PGP á fáil...

en: PGP Key %s
ga: Eochair PGP %s

en: Enter S/MIME passphrase:
ga: Iontráil frása faire S/MIME:

en: Enter keyID:
ga: Iontráil aitheantas na heochrach:

en: No (valid) certificate found for %s
ga: Níor aimsíodh aon teastas (bailí) do %s

en: Error: unable to create OpenSSL subprocess
ga: Earráid: ní féidir fo-phróiseas OpenSSL a chruthú

en: no certfile
ga: gan comhad teastais

en: no mbox
ga: gan mbox

en: No output from OpenSSL...
ga: Gan aschur ó OpenSSL...

en: Can't sign: No key specified. Use Sign As.
ga: Ní féidir é a shíniú: Níor sonraíodh eochair. Úsáid "Sínigh Mar".

en: Can't open OpenSSL subprocess
ga: Ní féidir fo-phróiseas OpenSSL a oscailt

en: [-- End of OpenSSL output --]
ga: [-- Deireadh an aschuir OpenSSL --]

en: [-- Error: unable to create OpenSSL subprocess --]
ga: [-- Earráid: ní féidir fo-phróiseas OpenSSL a chruthú --]

en: [-- The following data is S/MIME encrypted --]
ga: [-- Is criptithe mar S/MIME iad na sonraí seo a leanas --]

en: [-- The following data is S/MIME signed --]
ga: [-- Is sínithe mar S/MIME iad na sonraí seo a leanas --]

en: 
    [-- End of S/MIME encrypted data. --]
ga: 
    [-- Deireadh na sonraí criptithe mar S/MIME. --]

en: 
    [-- End of S/MIME signed data. --]
ga: 
    [-- Deireadh na sonraí sínithe mar S/MIME. --]

en: Choose algorithm family: (1) DES, (2) RC2, (3) AES, or (c)lear?
ga: Roghnaigh clann algartaim: (1) DES, (2) RC2, (3) AES, or (g)lan?

note: L10N: Options for: Choose algorithm family: (1) DES, (2) RC2, (3) AES, or (c)lear?
en: 123c
ga: 123g

en: Server closed connection
ga: Dhún an freastalaí an nasc

en: No authenticators available
ga: Níl aon fhíordheimhneoirí ar fáil

en: Checking for new messages...
ga: Ag seiceáil do theachtaireachtaí nua...

en: PrevPg
ga: Suas

en: NextPg
ga: Síos

en: View Attachm.
ga: Iatáin

en: Next
ga: Ar Aghaidh

en: Bottom of message is shown
ga: Seo é bun na teachtaireachta

en: Top of message is shown
ga: Seo é barr na teachtaireachta

en: No more unquoted text after quoted text
ga: Níl a thuilleadh téacs gan athfhriotal tar éis téacs athfhriotail

en: No more quoted text
ga: Níl a thuilleadh téacs athfhriotail ann

en: Help is currently being shown
ga: Cabhair á taispeáint faoi láthair

note: L10N: Used for the $crypt_verify_sig prompt
en: Verify signature?
ga: Fíoraigh síniú?

en: Can't create display filter
ga: Ní féidir scagaire taispeána a chruthú

en: Could not copy message
ga: Níorbh fhéidir teachtaireacht a chóipeáil

en: Command:
ga: Ordú:

en: S/MIME signature successfully verified
ga: Bhí an síniú S/MIME fíoraithe

en: S/MIME certificate owner does not match sender
ga: Níl úinéir an teastais S/MIME comhoiriúnach leis an seoltóir

en: Warning: Part of this message has not been signed
ga: Rabhadh: Níor síníodh cuid den teachtaireacht seo

en: S/MIME signature could NOT be verified
ga: Níorbh fhéidir an síniú S/MIME a fhíorú

en: PGP signature successfully verified
ga: Bhí an síniú PGP fíoraithe

en: PGP signature could NOT be verified
ga: Níorbh fhéidir an síniú PGP a fhíorú

en: %s: unknown command
ga: %s: ordú anaithnid

en: %s: unknown variable
ga: %s: athróg anaithnid

en: Error in expression: %s
ga: Earráid i slonn: %s

en: Empty expression
ga: Slonn folamh

en: Invalid day of month: %s
ga: Lá neamhbhailí na míosa: %s

en: Invalid month: %s
ga: Mí neamhbhailí: %s

en: Invalid relative date: %s
ga: Dáta coibhneasta neamhbhailí: %s

en: empty pattern
ga: slonn folamh

en: error in pattern at: %s
ga: earráid i slonn ag: %s

en: mismatched parentheses: %s
ga: lúibín gan meaitseáil: %s

en: %c: not supported in this mode
ga: %c: níl sé ar fáil sa mhód seo

en: missing parameter
ga: paraiméadar ar iarraidh

note: L10N: An unknown pattern operator was somehow invoked. This shouldn't be possible unless there is a bug.
en: error: unknown op %d (report this error)
ga: earráid: op anaithnid %d (seol tuairisc fhabht)

en: Compiling search pattern...
ga: Patrún cuardaigh á thiomsú...

en: Executing command on matching messages...
ga: Ordú á rith ar theachtaireachtaí comhoiriúnacha...

en: No messages matched criteria
ga: Ní raibh aon teachtaireacht chomhoiriúnach

en: Search hit bottom without finding match
ga: Bhuail an cuardach an bun gan teaghrán comhoiriúnach

en: Search hit top without finding match
ga: Bhuail an cuardach an barr gan teaghrán comhoiriúnach

en: Search interrupted
ga: Idirbhriseadh an cuardach

en: Command USER is not supported by server
ga: Ní ghlacann an freastalaí leis an ordú USER

en: Unable to leave messages on server
ga: Ní féidir teachtaireachtaí a fhágáil ar an bhfreastalaí

en: Command TOP is not supported by server
ga: Ní ghlacann an freastalaí leis an ordú TOP

en: Command UIDL is not supported by server
ga: Ní ghlacann an freastalaí leis an ordú UIDL

en: Error connecting to server: %s
ga: Earráid ag nascadh leis an bhfreastalaí: %s

en: Closing connection to POP server...
ga: Nasc leis an bhfreastalaí POP á dhúnadh...

en: Verifying message indexes...
ga: Innéacsanna na dteachtaireachtaí á bhfíorú...

en: Connection lost. Reconnect to POP server?
ga: Cailleadh an nasc. Athnasc leis an bhfreastalaí POP?

en: Can't write header to temporary file
ga: ní féidir ceanntásc a scríobh chuig comhad sealadach

en: POP host is not defined
ga: ní bhfuarthas an t-óstríomhaire POP

en: %s is an invalid POP path
ga: %s: is conair POP neamhbhailí

en: No new mail in POP mailbox
ga: Níl aon phost nua sa bhosca POP

en: Delete messages from server?
ga: Scrios teachtaireachtaí ón fhreastalaí?

en: Error while writing mailbox
ga: Earráid agus bosca poist á scríobh

en: Fetching list of messages...
ga: Liosta teachtaireachtaí á fháil...

en: Can't write message to temporary file
ga: ní féidir teachtaireacht a scríobh i gcomhad sealadach

en: Postponed Messages
ga: Teachtaireachtaí Ar Athlá

en: Illegal S/MIME header
ga: Ceanntásc neamhcheadaithe S/MIME

en: Illegal crypto header
ga: Ceanntásc neamhcheadaithe criptithe

en: Decrypting message...
ga: Teachtaireacht á díchriptiú...

en: No postponed messages
ga: Níl aon teachtaireacht ar athlá

en: yes
ga: is sea

en: no
ga: ní hea

en: You may only bounce message/rfc822 parts
ga: Ní cheadaítear ach páirteanna message/rfc822 a scinneadh

en: Can't open temporary file %s
ga: Ní féidir an comhad sealadach %s a oscailt

en: Forward as attachments?
ga: Seol iad ar aghaidh mar iatáin?

en: Can't decode all tagged attachments.  MIME-forward the others?
ga: Ní féidir gach iatán clibeáilte a dhíchódú.  Cuir na cinn eile ar aghaidh mar MIME?

en: Forward MIME encapsulated?
ga: Cuir ar aghaidh, cuachta mar MIME?

en: Can't create %s
ga: Ní féidir %s a chruthú

en: Can't find any tagged messages
ga: Ní féidir aon teachtaireacht chlibeáilte a aimsiú

en: No mailing lists found
ga: Níor aimsíodh aon liosta postála

en: Can't decode all tagged attachments.  MIME-encapsulate the others?
ga: Ní féidir gach iatán clibeáilte a dhíchódú.  Cuach na cinn eile mar MIME?

en: No boundary parameter found [report this error]
ga: Níor aimsíodh paraiméadar teorann [seol tuairisc fhabht]

en: %s no longer exists
ga: Níl %s ann níos mó

en: No subject, abort?
ga: Níor sonraíodh aon ábhar, tobscoir?

en: No subject, aborting
ga: Gan ábhar, á thobscor

note: L10N: Asks whether the user respects the reply-to header. If she says no, neomutt will reply to the from header's address instead.
en: Reply to %s%s?
ga: Tabhair freagra ar %s%s?

en: Follow-up to %s%s?
ga: Teachtaireacht leantach go %s%s?

en: Include message in reply?
ga: Cuir an teachtaireacht isteach sa fhreagra?

en: Including quoted message...
ga: Teachtaireacht athfhriotail san áireamh...

en: Could not include all requested messages
ga: Níorbh fhéidir gach teachtaireacht iarrtha a chur sa fhreagra

en: Forward as attachment?
ga: Seol é ar aghaidh mar iatán?

en: Preparing forwarded message...
ga: Teachtaireacht curtha ar aghaidh á hullmhú...

en: Recall postponed message?
ga: Athghlaoigh teachtaireacht a bhí curtha ar athlá?

en: Edit forwarded message?
ga: Cuir teachtaireacht in eagar roimh é a chur ar aghaidh?

en: Abort unmodified message?
ga: Tobscoir an teachtaireacht seo (gan athrú)?

en: Aborted unmodified message
ga: Tobscoireadh teachtaireacht gan athrú

en: Message postponed
ga: Cuireadh an teachtaireacht ar athlá

en: No subject, abort sending?
ga: Níor sonraíodh aon ábhar, tobscoir?

en: No subject specified
ga: Níor sonraíodh aon ábhar

en: Sending message...
ga: Teachtaireacht á seoladh...

en: Could not send the message
ga: Níorbh fhéidir an teachtaireacht a sheoladh

en: Sending in background
ga: Á seoladh sa chúlra

en: Mail sent
ga: Seoladh an teachtaireacht

en: Could not open %s
ga: Níorbh fhéidir %s a oscailt

en: Bad IDN %s while preparing resent-from
ga: DrochIDN %s agus resent-from á ullmhú

en: Error sending message, child exited %d (%s)
ga: Earráid agus teachtaireacht á seoladh, scoir an macphróiseas le stádas %d (%s)

en: Output of the delivery process
ga: Aschur an phróisis seolta

en: Could not find sorting function [report this bug]
ga: Níorbh fhéidir feidhm shórtála a aimsiú [seol tuairisc fhabht]

en: Sorting mailbox...
ga: Bosca poist á shórtáil...

en: (no mailbox)
ga: (gan bosca poist)

en: Compile options:
ga: Roghanna tiomsaithe:
