neomutt-2023-11-03 - en to sk translation catalogue (1595 entries)

note: L10N: prompt to add a new alias
en: Alias as:
sk: Alias ako:

en: You already have an alias defined with that name
sk: Alias s týmto menom je už zadefinovaný

en: Warning: This alias name may not work.  Fix it?
sk: Pozor: Tento názov aliasu nemusí fungovať. Opraviť?

en: Address:
sk: Adresa:

en: Bad IDN: '%s'
sk: Chybné IDN: „%s“

en: Personal name:
sk: Vlastné meno:

en: Comment:
sk: Komentár:

en: Accept?
sk: Akceptovať?

en: Save to file:
sk: Uložiť do súboru:

en: Error reading alias file
sk: Chyba pri čítaní súboru aliasov

en: Trouble adding alias
sk: Chyba pri pridávaní aliasu

en: Alias added
sk: Alias pridaný

en: alias: no address
sk: alias: žiadna adresa

en: Warning: Bad address '%s' in alias '%s'
sk: Pozor: Neplatná adresa „%s“ v aliase „%s“

en: Warning: Bad IDN '%s' in alias '%s'
sk: Pozor: Neplatné IDN „%s“ v aliase „%s“

en: Exit
sk: Koniec

en: Del
sk: Zmaž

en: Undel
sk: Obnov

en: Sort
sk: Zoradiť

en: Rev-Sort
sk: Spätne Zoradiť

en: Select
sk: Označiť

en: Help
sk: Nápoveda

en: You have no aliases
sk: Nemáte žiadne aliasy

en: Aliases
sk: Aliasy

en: Mail
sk: Napíš

en: New Query
sk: Nový Dotaz

en: Make Alias
sk: Urobiť Alias

en: Search
sk: Hľadať

en: Waiting for response...
sk: Čakám na odpoveď…

en: Query
sk: Otázka

en: Query command not defined
sk: Príkaz dotazu nie je definovaný

en: Query:
sk: Otázka:

en: Limit to addresses matching:
sk: Obmedz na správy zodpovedajúce:

note: L10N: The highlighted letters must match the "Sort" options
en: Rev-Sort (a)lias, a(d)dress or (u)nsorted?
sk: Spätne Zoradiť podľa (a)liasu, a(d)resy alebo (n)eradiť

note: L10N: The highlighted letters must match the "Rev-Sort" options
en: Sort (a)lias, a(d)dress or (u)nsorted?
sk: Zoradiť podľa (a)liasu, a(d)resy alebo (n)eradiť

note: L10N: These must match the highlighted letters from "Sort" and "Rev-Sort"
en: adu
sk: adn

en: attachments: no disposition
sk: prílohy: žiadne dispozície

en: Current attachments settings:
sk: Súčasné nastavení príloh:

en: attachments: invalid disposition
sk: attachments: neplatná dispozícia

en: unattachments: no disposition
sk: unattachments: žiadna dispozícia

en: unattachments: invalid disposition
sk: unattachmanets: neplatná dispozícia

en: Save
sk: Uložiť

en: Pipe
sk: Poslať rourou

en: Print
sk: Tlačiť

en: Attachments
sk: Prílohy

en: Not available in this menu
sk: V tomto menu nie je tato funkcia dostupná

en: Function not permitted in attach-message mode
sk: V režime prikladania správ nie je táto funkcia povolena

en: Mailbox is read-only
sk: Schránka je v režime iba na čítanie

en: There are no subparts to show
sk: Nie sú žiadne podčasti k zobrazenie

en: Can't delete attachment from POP server
sk: Nemožno zmazať prílohu z POP servera

en: Can't delete attachment from news server
sk: Nemožno zmazať prílohu zo servera diskusných skupín

en: Deletion of attachments from encrypted messages is unsupported
sk: Mazanie príloh zo zašifrovaných správ nie je podporované

en: Deletion of attachments from signed messages may invalidate the signature
sk: Mazanie príloh z podpísaných správ môže zneplatniť podpís

en: Only deletion of multipart attachments is supported
sk: Len mazanie multipart (víceúčelových) príloh je podporované

en: Reply by mail as poster prefers?
sk: Odpovedať e-mailom podľa návrhu autora?

en: Can't match 'nametemplate', continue?
sk: Nenašiel som šablónu názvu, pokračovať?

en: Mailcap compose entry requires %%s
sk: Zostavovacia položka mailcap-u vyžaduje %%s

en: Error running "%s"
sk: Chyba behu „%s“

en: Failure to open file to parse headers
sk: Nemožno otvoriť súbor na analýzu hlavičiek

en: Failure to open file to strip headers
sk: Nemožno otvoriť súbor na odstránenie hlavičiek

en: Failure to rename file
sk: Zlyhalo premenovanie súboru

en: No mailcap compose entry for %s, creating empty file
sk: Žiadna zostavovacia položka mailcap-u pre %s, vytváram prázdny súbor

en: Mailcap Edit entry requires %%s
sk: Položka mailcap-u „Edit“ vyžaduje %%s

en: No mailcap edit entry for %s
sk: Pre %s nie je položka mailcap-u „edit“.

en: No matching mailcap entry found.  Viewing as text.
sk: Žiadna položka mailcap-u nebola nájdená. Zobrazenie ako text.

en: MIME type not defined.  Can't view attachment.
sk: MIME typ nie je definovaný. Nemožno zobraziť pripojené dáta.

en: Can't create filter
sk: Nemožno vytvoriť filter

en: ---Command: %-20.20s Description: %s
sk: ---Príkaz: %-20.20s Popis: %s

en: ---Command: %-30.30s Attachment: %s
sk: ---Príkaz: %-30.30s Prílohy: %s

en: ---Attachment: %s: %s
sk: ---Príloha: %s: %s

en: ---Attachment: %s
sk: ---Príloha: %s

en: Write fault
sk: Chyba zápisu

en: I don't know how to print that
sk: Neviem ako to vytlačiť

en: Saving...
sk: Ukladám…

en: Attachment saved | %d attachments saved
sk[0]: Príloha uložená
sk[1]: %d prílohy uložené
sk[2]: %d príloh uložených

en: WARNING!  You are about to overwrite %s, continue?
sk: VAROVANIE!  Takto prepíšete %s, pokračovať?

en: Attachment filtered
sk: Príloha bola filtrovaná

en: Filter through:
sk: Filtrovať cez:

en: Pipe to:
sk: Poslať rourou do:

note: L10N: s gets replaced by a MIME type, e.g. "text/plain" or application/octet-stream.
en: I don't know how to print %s attachments
sk: Neviem ako tlačiť %s prílohy

en: Print tagged attachment? | Print %d tagged attachments?
sk[0]: Vytlačiť označenú prílohu?
sk[1]: Vytlačiť %d označené prílohy?
sk[2]: Vytlačiť %d označených príloh?

en: Print attachment?
sk: Vytlačiť prílohu?

en: Structural changes to decrypted attachments are not supported
sk: Štrukturálne zmeny dešifrovaných príloh nie sú podporované

en: Can't decrypt encrypted message
sk: Nemožno dešifrovať zašifrovanú správu

note: L10N: s is a directory.  NeoMutt is looking for a directory it needs for some reason (e.g. autocrypt, header cache, bcache), but it doesn't exist.  The prompt is asking whether to create the directory
en: %s does not exist. Create it?
sk: %s neexistuje. Vytvoriť?

note: L10N: mkdir() on the directory %s failed.  The second %s is the error message returned by libc
en: Can't create %s: %s
sk: Nemožno vytvoriť %s: %s

note: L10N: The first time NeoMutt is started with $autocrypt set, it will create $autocrypt_dir and then prompt to create an autocrypt account with this message.
en: Create an initial autocrypt account?
sk: Vytvoriť prvotný autocrypt účet?

note: L10N: Autocrypt is asking for the email address to use for the autocrypt account.  This will generate a key and add a record to the database for use in autocrypt operations.
en: Autocrypt account address:
sk: Adresa autocrypt účtu:

note: L10N: Autocrypt prompts for an account email address, and requires a single address.  This is shown if they entered something invalid, nothing, or more than one address for some reason.
en: Please enter a single email address
sk: Prosím vložte jednu emailovú adresu

note: L10N: When creating an autocrypt account, this message will be displayed if there is already an account in the database with the email address they just entered.
en: That email address already has an autocrypt account
sk: Táto adresa už má autocrypt účet

note: L10N: Autocrypt has a setting "prefer-encrypt". When the recommendation algorithm returns "available" and BOTH sender and recipient choose "prefer-encrypt", encryption will be automatically enabled. Otherwise the UI will show encryption is "available" but the user will be required to enable encrypti
en: Prefer encryption?
sk: Preferovať šifrovanie?

note: L10N: Message displayed after an autocrypt account is successfully created.
en: Autocrypt account creation succeeded
sk: Vytvorenie autocrypt účtu prebehlo v poriadku

note: L10N: Error message displayed if creating an autocrypt account failed or was aborted by the user.
en: Autocrypt account creation aborted
sk: Vytvorenie autocrypt účtu bolo prerušené

note: L10N: Error displayed if the user tries to force sending an Autocrypt email when the engine is not available.
en: Autocrypt is not available
sk: Autocrypt nie je dostupný

note: L10N: Error displayed if the user tries to force sending an Autocrypt email when the account does not exist or is not enabled. %s is the From email address used to look up the Autocrypt account.
en: Autocrypt is not enabled for %s
sk: Autocrypt nie je zapnutý pre %s

note: L10N: s is an email address.  Autocrypt is scanning for the keyids to use to encrypt, but it can't find a valid keyid for this address. The message is printed and they are returned to the compose menu.
en: No (valid) autocrypt key found for %s
sk: Nebol nájdený žiadny (platný) kľúč pre %s

note: L10N: The first time autocrypt is enabled, NeoMutt will ask to scan through one or more mailboxes for Autocrypt: headers.  Those headers are then captured in the database as peer records and used for encryption. If this is answered yes, they will be prompted for a mailbox.
en: Scan a mailbox for autocrypt headers?
sk: Prehľadať schránku na autocrypt hlavičky?

note: L10N: The prompt for a mailbox to scan for Autocrypt: headers
en: Scan mailbox
sk: Prehľadať schránku

note: L10N: This is the second prompt to see if the user would like to scan more than one mailbox for Autocrypt headers. I'm purposely being extra verbose; asking first then prompting for a mailbox.  This is because this is a one-time operation and I don't want them to accidentally ctrl-g and abort it.
en: Scan another mailbox for autocrypt headers?
sk: Prehľadať ďalšiu schránku na autocrypt hlavičky

note: L10N: s is the path to the database. For some reason sqlite3 failed to open that database file. L10N: Error message if autocrypt couldn't open the SQLite database for some reason.  The %s is the full path of the database file.
en: Unable to open autocrypt database %s
sk: Nie je možné otvoriť autocrypt databázu %s

note: L10N: Autocrypt Account Menu Help line: create new account
en: Create
sk: Vytvoriť

note: L10N: Autocrypt Account Menu Help line: delete account
en: Delete
sk: Zmazať

note: L10N: Autocrypt Account Menu Help line: toggle an account active/inactive The words here are abbreviated to keep the help line compact. It currently has the content: q:Exit  c:Create  D:Delete  a:Tgl Active  p:Prf Encr  ?:Help
en: Tgl Active
sk: Prep. akt.

note: L10N: Autocrypt Account Menu Help line: toggle "prefer-encrypt" on an account The words here are abbreviated to keep the help line compact. It currently has the content: q:Exit  c:Create  D:Delete  a:Tgl Active  p:Prf Encr  ?:Help
en: Prf Encr
sk: Pref. šifr.

note: L10N: Autocrypt Account menu. flag that an account has prefer-encrypt set
en: prefer encrypt
sk: preferovať šifrovanie

note: L10N: Autocrypt Account menu. flag that an account has prefer-encrypt unset; thus encryption will need to be manually enabled.
en: manual encrypt
sk: šifrovať ručne

note: L10N: Autocrypt Account menu. flag that an account is enabled/active
en: active
sk: aktívny

note: L10N: Autocrypt Account menu. flag that an account is disabled/inactive
en: inactive
sk: neaktívny

note: L10N: Autocrypt Account Management Menu title
en: Autocrypt Accounts
sk: Účty autocrypt

note: L10N: This error message is displayed if a database update of an account record fails for some odd reason.
en: Error updating account record
sk: Chyba pri zmene nastavení účtu

note: L10N: Confirmation message when deleting an autocrypt account
en: Really delete account "%s"?
sk: Naozaj zmazať účet „%s“?

en: error creating GPGME context: %s
sk: Chyba pri vytváraní GPGME kontextu: %s

note: L10N: Message displayed just before a GPG key is generated for a created autocrypt account.
en: Generating autocrypt key...
sk: Vytvárám autocrypt kľúč…

note: L10N: GPGME was unable to generate a key for some reason. %s is the error message returned by GPGME.
en: Error creating autocrypt key: %s
sk: Chyba pri vytvárání autocrypt kľúča: %s

note: L10N: After selecting a key for an autocrypt account, this is displayed if the key was revoked/expired/disabled/invalid or can't be used for both signing and encryption. %s is the key fingerprint.
en: The key %s is not usable for autocrypt
sk: Kľúč %s nie je použitelny pre autocrypt

note: L10N: During autocrypt account creation, this prompt asks the user whether they want to create a new GPG key for the account, or select an existing account from the keyring.
en: (c)reate new, or (s)elect existing GPG key?
sk: vytovriť (n)ový, alebo vybrať (e)xistujúcí GPG kľúč?

note: L10N: The letters corresponding to the "(c)reate new, or (s)elect existing GPG key?" prompt.
en: cs
sk: ne

note: L10N: During autocrypt account creation, if selecting an existing key fails for some reason, we prompt to see if they want to create a key instead.
en: Create a new GPG key for this account, instead?
sk: Vytvoriť nový GPG kľúč pre tento účet?

note: L10N: The autocrypt database keeps track of schema version numbers. This error occurs if the version number is too high. Presumably because this is an old version of NeoMutt and the database was upgraded by a future version.
en: Autocrypt database version is too new
sk: Verzia databáze autocrypt je príliš nová

en: Cache disabled, $message_cache_dir isn't a directory: %s
sk: Cache vypnutá, $message_cache_dir nie je adresár: %s

en: Message cache isn't a directory: %s
sk: Cache zo správami %s nie je adresár

en: Chdir
sk: Zmena adresára

en: Goto
sk: Otvor

en: Mask
sk: Maska

en: List
sk: Zoznam

en: Subscribe
sk: Prihlásiť odber

en: Unsubscribe
sk: Odhlásiť odber

en: Catchup
sk: Zachytiť

en: %s is not a directory
sk: %s nie je adresár

en: Subscribed newsgroups
sk: Prihlásené diskusné skupiny

en: Newsgroups on server [%s]
sk: Diskusné skupiny na servri [%s]

en: Mailboxes [%d]
sk: Schránky [%d]

en: Subscribed [%s], File mask: %s
sk: Prihlasené [%s], Maska súboru: %s

en: Directory [%s], File mask: %s
sk: Adresár [%s], Maska súboru: %s

en: Can't attach a directory
sk: Nemožno priložiť adresár

en: New file name:
sk: Nové meno súboru:

en: No newsgroups match the mask
sk: Žiadne diskusné skupiny nezodpovedajú maske

en: There are no mailboxes
sk: Žiadne schránky

en: No files match the file mask
sk: Žiadne súbory nezodpovedajú súborovej maske

en: Can't view a directory
sk: Nemožno prezerať adresár

en: Error trying to view file
sk: Chyba pri prezeraní súboru

en: Chdir to:
sk: Zmeň adresár na:

en: Error scanning directory
sk: Chyba pri načítaní adresára

en: Create is only supported for IMAP mailboxes
sk: Vytváranie je podporovaná len pre IMAP schránky

en: Delete is only supported for IMAP mailboxes
sk: Mazanie je podporovaná len pre IMAP schránky

en: Can't delete currently selected mailbox
sk: Nemožno zmazať práve vybranú schránku

en: Really delete mailbox "%s"?
sk: Naozaj zmazať schránku „%s“?

en: Mailbox not deleted
sk: Schránka nebola vymazaná

en: Mailbox deletion failed
sk: Vymazanie schránky zlyhalo

en: Mailbox deleted
sk: Schránka zmazaná

en: File Mask:
sk: Maska Súborov:

en: Rename is only supported for IMAP mailboxes
sk: Premenovanie je podporovaná len pre IMAP schránky

note: L10N: The highlighted letters must match the "Sort" options
en: Reverse sort by (d)ate, (a)lpha, si(z)e, d(e)scription, (c)ount, ne(w) count, or do(n)'t sort?
sk: Spätně Zoradiť podľa (d)átumu, (z)nakov, (v)eľkosti, (p)opisu, p(o)čtu, no(v)ých, (n)etriediť?

note: L10N: The highlighted letters must match the "Reverse Sort" options
en: Sort by (d)ate, (a)lpha, si(z)e, d(e)scription, (c)ount, ne(w) count, or do(n)'t sort?
sk: Zoradiť podľa (d)átumu, (z)nakov, (v)eľkosti, (p)opisu, p(o)čtu, no(v)ých, alebo (n)etriediť?

note: L10N: These must match the highlighted letters from "Sort" and "Reverse Sort"
en: dazecwn
sk: dzvpovn

en: Subscribe pattern:
sk: Prihlásiť podľa vzoru:

en: Unsubscribe pattern:
sk: Odhlásiť podľa vzoru:

en: %s: no such object
sk: %s: nenájdený objekt

en: %s: too few arguments
sk: %s: príliš málo argumentov

en: Direct colors support not compiled in: %s
sk: Podpora Direct colors nebola zapnutá pri kompilacii: %s

en: Direct colors support disabled: %s
sk: Podpora Direct colors vypnutá: %s

en: %s: color not supported by term
sk: %s: terminál túto farbu nepodporuje

en: %s: too many arguments
sk: %s: príliš veľa argumentov

en: %s: invalid number: %s
sk: %s: neplatné číslo: %s

en: Too many colors: %d / %d
sk: príliš veľa farieb %d / %d

en: # Quoted Colors
sk: # Farby citacií

en: # Regex Color %s
sk: # Farby regulárných výrazov%s

en: # Simple Colors
sk: # Základné farby

en: # Compose Colors
sk: # Farby menu pisanie nových správ

en: # Status Colors
sk: # Farby stavového riadku

note: L10N: '%s' is the file name of the temporary file
en: Could not create temporary file %s
sk: Nemožno vytvoriť dočasný súbor %s

en: %s: no such color
sk: %s: nenájdená farba

en: %s: no such attribute
sk: %s: vlastnosť nenájdená

en: Maximum quoting level is %d
sk: Maximálna úroveň citacií je %d

en: -group: no group name
sk: -group: chybajúce meno skupiny

en: out of arguments
sk: príliš málo argumentov

en: Error: Can't build path of '%s'
sk: Chyba: Nemožno sestaviť cestu k „%s“

en: Error: Cyclic sourcing of configuration file '%s'
sk: Chyba: zacyklenie pri vloženie konfiguračného súboru „%s“

en: source: errors in %s
sk: source: chyby v %s

en: source: reading aborted due to too many errors in %s
sk: source: čitanie prerušené kvôli veľkému množstvu chýb v %s

en: source: %d warning in %s | source: %d warnings in %s
sk[0]: source: %d varovanie v %s
sk[1]: source: %d varovania v %s
sk[2]: source: %d varování v %s

en: %sgroup: missing -rx or -addr
sk: %sgroup: chýba -rx lebo -addr

en: %sgroup: warning: bad IDN '%s'
sk: %sgroup: pozor: chybné IDN „%s“

en: Error: %s
sk: Chyba: %s

en: invalid header field
sk: neplatná položka hlavičky

en: Can't query a variable with the '%s' command
sk: Nedá sa pýtať na premennů príkazom „%s“

en: Can't use a prefix when querying a variable
sk: Nelze použiť prefix pri dotazovanie premenné

en: %s is unset
sk: %s je nenastavené

en: source: error at %s
sk: source: chyba na %s

en: source: file %s could not be sourced
sk: source: súbor %s nie je možné začleniť

en: Subscribed to %s
sk: Prihlásené k odberu %s

en: Could not subscribe to %s
sk: Nemožno prihlásiť k odberu %s

en: No folder specified
sk: Nezadán žiadny adresár

en: tag format '%s' already registered as '%s'
sk: formát tagu '%s' je už zapísaný ako '%s'

en: tag transform '%s' already registered as '%s'
sk: preklad tagu '%s' je už zapísaný ako '%s'

en: Unsubscribed from %s
sk: Odhlásený odber z %s

en: Could not unsubscribe from %s
sk: Nemožno odhlásiť odber z %s

en: Can't append without an append-hook or close-hook : %s
sk: Nedá sa pripojiť bez append-hook-u alebo close-hook-u: %s

en: Unable to lock mailbox
sk: Nemožno uzamknúť schránku

en: Decompressing %s
sk: Dekomprimácia %s

en: Can't identify the contents of the compressed file
sk: Nemožno určiť obsah komprimovaného súboru

en: Can't find mailbox ops for mailbox type %d
sk: Nemožno nájsť ops schránky pre typ schránky %d

en: Compress command failed: %s
sk: Komprimačný program zlyhal: %s

en: Unsupported mailbox type for appending
sk: U tohoto druhu schránky nie je podporováné pripojovanie

en: Can't sync a compressed file without a close-hook
sk: Bez close-hook-u nie je možné komprimovaný súbor synchronizovať

en: Compressing %s
sk: Komprimácia do %s

en: Compressed-appending to %s...
sk: Komprimuje sa a pripojuje do %s…

en: Error. Preserving temporary file: %s
sk: Chyba. Zachovávam dočasný súbor: %s

en: Send
sk: Poslať

en: Abort
sk: Prerušiť

note: L10N: compose menu help line entry
en: To
sk: Komu

note: L10N: compose menu help line entry
en: CC
sk: Kopia

note: L10N: compose menu help line entry
en: Subj
sk: Predmet

en: Attach file
sk: Pripoj súbor

en: Descrip
sk: Popis

en: Newsgroups
sk: Diskusné skupiny

en: -- Attachments
sk: -- Prílohy

en: There are no attachments
sk: Žiadne prílohy

note: L10N: This message is displayed in the compose menu when an attachment doesn't stat.  %d is the attachment number and %s is the attachment filename.  The filename is located last to avoid a long path hiding the error message.
en: Attachment #%d no longer exists: %s
sk: Príloha #%d už neexistuje: %s

note: L10N: This message is displayed in the compose menu when an attachment is modified behind the scenes.  %d is the attachment number and %s is the attachment filename.  The filename is located last to avoid a long path hiding the prompt question.
en: Attachment #%d modified. Update encoding for %s?
sk: Zmena v príloze #%d. Aktualizovať kódovanie pre %s?

en: You may not delete the only attachment
sk: Nemôžete zmazať jediné pridané dáta

en: Can't leave group with only one attachment
sk: Skupinu nemožno ponechať iba s jednou prílohou

en: Attachments to be grouped must have the same parent
sk: Prílohy určené na zoskupenie musia mať rovnakého rodiča

en: Attaching selected file... | Attaching selected files...
sk[0]: Prikládám vybraný súbor…
sk[1]: Prikládám vybrané súbory…
sk[2]: Prikládám vybrané súbory…

en: Unable to attach %s
sk: Nemožno pripojiť %s

en: Open mailbox to attach message from
sk: Otvor schránku, z ktorej sa bude pridávať správa

en: Open newsgroup to attach message from
sk: Otvor diskusnú skupinu, z ktorej sa bude pridávať správa

en: Unable to open mailbox %s
sk: Nemožno otvoriť schránku %s

en: No messages in that folder
sk: Žiadne správy v tejto zložke

en: Tag the messages you want to attach
sk: Označte správy, ktoré chcete pridať

en: Unable to attach
sk: Nemožno pripojiť

en: Content-ID can only contain the characters: -.0-9@A-Z_a-z
sk: Content-ID smie obsahovať iba znaky: -.0-9@A-Z_a-z

en: Invalid encoding
sk: Neplatné kódovanie

en: Empty 'Content-Language'
sk: Prázdny „Content-Language“

en: Can't filter multipart attachments
sk: Nemožno filtrovať viacdielne prílohy

en: Can't get multipart attachments
sk: Nemožno získať prílohy o viacerých částoch

en: Grouping 'alternatives' requires at least 2 tagged messages
sk: Zoskupovanie 'alternativ' vyžaduje aspoň 2 označené správy

en: Grouping 'multilingual' requires at least 2 tagged messages
sk: Zoskupovanie „vícejazyčných“ vyžaduje aspoň 2 označené správy

en: Not all parts have 'Content-Language' set, continue?
sk: Ne všechny časti majú nastavený „Content-Language“, pokračovať?

en: Not sending this message
sk: Neodosielam túto správu

en: Grouping 'related' requires at least 2 tagged messages
sk: Zoskupovanie „related“ vyžaduje aspoň 2 označené správy

en: Attachment is already at bottom
sk: Príloha je už na konci

en: Attachment can't be moved out of group
sk: Príloha sa nedá presunúť zo skupiny

en: Attachment is already at top
sk: Príloha je už na začiatku

en: New file:
sk: Nový súbor:

en: Content-Type is of the form base/sub
sk: Content-Type je tvaru trieda/podtrieda

en: Unknown Content-Type %s
sk: Neznámy Content-Type %s

en: Can't create file %s
sk: Nemožno vytvoriť súbor %s

en: Error attaching file
sk: Pripojenie prílohy zlyhalo

en: Can't print multipart attachments
sk: Nie je možné vytlačiť prílohy o viacerých častiach

en: Send attachment with name:
sk: Poslať prílohu pod menom:

en: Can't save multipart attachments
sk: Nemožno uložiť prílohy o viacerých čiastiach

en: Recoding only affects text attachments
sk: Prekódovanie sa týka iba textových príloh

en: The current attachment won't be converted
sk: Táto príloha nebude prevedená

en: The current attachment will be converted
sk: Táto príloha bude prevedená

en: Attachment is not 'multipart'
sk: Príloha nie je „prílohou o viacerých častiach“

en: Bad IDN in '%s': '%s'
sk: Chybné IDN v '%s': '%s'

en: Can't edit multipart attachments
sk: Nemožno editovať prílohy o viacerých častiach

en: Can't rename multipart attachments
sk: Nemožno premenovať prílohy o viacerých častiach

en: Rename to:
sk: Premenovať na:

note: L10N: "stat" is a system call. Do "man 2 stat" for more information.
en: Can't stat %s: %s
sk: Chyba počas volanie funkce stat pre %s: %s

en: Save a copy of this message?
sk: Uložiť kópiu tejto správy?

en: Write message to mailbox
sk: Zapísať správu do schránky

en: Writing message to %s ...
sk: Zapisujem správu do %s …

en: Message written
sk: Správa bola zapísaná

en: Save (postpone) draft message?
sk: Uložiť správu do odložených?

en: Invalid boolean value: %s
sk: Neplatná boolean hodnota: %s

en: Invalid boolean value: %ld
sk: Neplatná boolean hodnota: %ld

en: 'charset' must contain exactly one character set name
sk: „charset“ musí obsahovať presne jedno meno znakove sady

en: Invalid value for option %s: %s
sk: Neplatná hodnota vobľy %s: %s

en: Invalid enum value: %s
sk: Neplatná hodnota vymenovanie: %s

en: Invalid enum value: %ld
sk: Neplatná hodnota vymenovanie: %ld

en: Option %s may not be empty
sk: Voľba %s nemůže byť prázdna

en: Invalid long: %s
sk: Neplatné číslo: %s

en: Option %s may not be negative
sk: Voľba %s nemôže byť negatívna

en: Invalid number: %s
sk: Neplatné číslo: %s

en: Number is too big: %s
sk: Číslo je príliš vysoké: %s

en: Invalid number: %ld
sk: Neplatné číslo: %ld

en: Invalid quad value: %s
sk: Neplatná hodnota prepínača: %s

en: Invalid quad value: %ld
sk: Neplatná hodnota prepínača: %ld

en: No such variable: %s
sk: Žiadna takáto premenná: %s

en: Variable '%s' has an invalid type %d
sk: Premenná „%s“ je neplatného typu %d

en: Unknown variable '%s'
sk: Neznáma premenná „%s“

note: L10N: e.g. Type 'boolean' doesn't support operation '+='
en: Type '%s' doesn't support operation '%s'
sk: Typ „%s“ nepodporuje operáciu „%s“

en: Invalid sort name: %s
sk: Neplatné meno radenie: %s

en: Invalid sort type: %ld
sk: Neplatný typ radenie: %ld

en: Line is malformed: expected <key: val>, got <%s>
sk: Riadok má nesprávny tvar: očakávaný <key: val>, dostávam <%s>

en: Unhandled key in line <%s: %s>
sk: Nespracovaný kľúč v riadku <%s: %s>

en: Unable to run account command
sk: Nepodarilo sa vykonať príkaz account

note: L10N: Example: Username at myhost.com
en: Username at %s:
sk: Užívateľské meno na %s:

en: Password for %s@%s:
sk: Heslo pre %s@%s:

note: L10N: You will see this error message if (1) you have "oauthbearer" in one of your $*_authenticators and (2) you do not have the corresponding $*_oauth_refresh_command defined. So the message does not mean "None of your $*_oauth_refresh_command's are defined."
en: No OAUTH refresh command defined
sk: Nie je definovaný príkaz pre obnovenie OAUTH

en: Unable to run refresh command
sk: Nie je možné spustiť príkaz obnovenie

en: Command returned empty string
sk: Príkaz vrátil prázdný reťazec

en: OAUTH token is too big: %ld
sk: OAUTH token je príliš dlhý: %ld

en: (r)eject, accept (o)nce, (a)ccept always, (s)kip
sk: (o)dmietnúť, prijať (r)az, prij(a)ť vždy, pre(s)kočiť

note: L10N: The letters correspond to the choices in the string: "(r)eject, accept (o)nce, (a)ccept always, (s)kip" This is an interactive certificate confirmation prompt for an SSL connection.
en: roas
sk: oras

en: (r)eject, accept (o)nce, (a)ccept always
sk: (o)dmietnúť, prijať (r)az, prij(a)ť vždy

note: L10N: The letters correspond to the choices in the string: "(r)eject, accept (o)nce, (a)ccept always" This is an interactive certificate confirmation prompt for an SSL connection.
en: roa
sk: ora

en: (r)eject, accept (o)nce, (s)kip
sk: (o)dmietnúť, prijať (r)az, pre(s)kočiť

note: L10N: The letters correspond to the choices in the string: "(r)eject, accept (o)nce, (s)kip" This is an interactive certificate confirmation prompt for an SSL connection.
en: ros
sk: ors

en: (r)eject, accept (o)nce
sk: (o)dmietnúť, prijať (r)az

note: L10N: The letters correspond to the choices in the string: "(r)eject, accept (o)nce" This is an interactive certificate confirmation prompt for an SSL connection.
en: ro
sk: or

en: Jumping is not implemented for dialogs
sk: V dialógoch nie je preskakovanie implementované

en: Search is not implemented for this menu
sk: Hľadanie nie je implementované pre toto menu

en: Unable to get certificate from peer
sk: Certifikát od serveru nejde získať

en: Certificate verification error (%s)
sk: Chyba pri overovanie certifikátu (%s)

en: [unable to calculate]
sk: [nedokážu vypočítať]

en: Error initialising gnutls certificate data
sk: Chyba pri inicializácii certifikačných dát

en: Error processing certificate data
sk: Chyba pri spracovanie certifikačných dát

en: This certificate belongs to:
sk: Tento certifikát patrí:

en: This certificate was issued by:
sk: Tento certifikát vydal:

en: This certificate is valid
sk: Tento certifikát platí

en:    from %s
sk:    od %s

en:      to %s
sk:      do %s

en: SHA1 Fingerprint: %s
sk: SKA1 Odtlačok: %s

en: SHA256 Fingerprint:
sk: SHA256 Odtlačok:

en: WARNING: Server certificate is not yet valid
sk: POZOR: Certifikát serveru nie je zatiaľ platný

en: WARNING: Server certificate has expired
sk: POZOR: Platnost certifikát serveru vypršala

en: WARNING: Server certificate has been revoked
sk: POZOR: Certifikát serveru bol zneplatnený

en: WARNING: Server hostname does not match certificate
sk: POZOR: Meno serveru sa nezhoduje s menom v certifikáte

en: WARNING: Signer of server certificate is not a CA
sk: POZOR: Certifikát serveru nebol podpísaný CA

en: Warning: Server certificate was signed using an insecure algorithm
sk: POZOR: Certifikát serveru bol podpísaný pomocou nebezpečného algoritmu

en: SSL Certificate check (certificate %zu of %zu in chain)
sk: Kontrola SSL certifikátu (certifikát %zu z %zu v reťazi)

en: Certificate saved
sk: Certifikát uložený

en: Warning: Couldn't save certificate
sk: Pozor: Neporadilo sa uložiť certifikát

en: All available protocols for TLS/SSL connection disabled
sk: Všetky dostupné protokoly pre TLS/SSL boli zakázané

en: Explicit ciphersuite selection via $ssl_ciphers not supported
sk: Výslovný výber šifrovacích algoritmov pomocí $ssl_ciphers nie je podporavaný

note: L10N: This is a warning when trying to set the host name for TLS Server Name Indication (SNI).  This allows the server to present the correct certificate if it supports multiple hosts.
en: Warning: unable to set TLS SNI host name
sk: Pozor: napodarilo sa nastaviť TLS SNI meno stroja

en: SSL/TLS connection using %s (%s/%s/%s)
sk: SSL/TLS spojenie pomocou %s (%s/%s/%s)

en: Error: no TLS socket open
sk: Chyba: žiadny TLS socker nie je otvorený

en: Filling entropy pool: %s...
sk: Pripravujem zdroj náhodných dát: %s…

en: %s has insecure permissions
sk: %s má príliš voľná opravnenie

en: SSL disabled due to the lack of entropy
sk: SSL vypnuto kvôli nedostatku entropie

en: [invalid date]
sk: [neplatné dátum]

en: Server certificate is not yet valid
sk: Certifikát serveru nie je zatiaľ platný

en: Server certificate has expired
sk: Platnost certifikátu serveru vypršala

en: Failed to find enough entropy on your system
sk: Zlyhalo získanie dostatku náhodných dát

en: can't get certificate subject
sk: nemožno získať predmet certifikátu

en: can't get certificate common name
sk: nemožno získať meno certificátu (CN)

en: certificate owner does not match hostname %s
sk: vlastník certifikátu nie je totožný s názvom stroja %s

en: Certificate host check failed: %s
sk: Kontrola certifikátu stroja zlyhala: %s

en: I/O error
sk: I/O chyba

en: unknown error
sk: neznáma chyba

en: SSL failed: %s
sk: SSL zlyhalo: %s

note: L10N: an SSL context is a data structure returned by the OpenSSL function SSL_CTX_new().  In this case it returned NULL: an error condition.
en: Unable to create SSL context
sk: Nepodarilo sa vytvoriť SSL kontext

en: Warning: error enabling ssl_verify_partial_chains
sk: Pozor: chyba pri zapínanie ssl_verify_partial_chains

en: Looking up %s...
sk: Vyhľadávam %s…

en: Could not find the host "%s"
sk: Nemožno nájsť hostiteľa „%s“

en: Connecting to %s...
sk: Pripájam sa k %s…

en: Could not connect to %s (%s)
sk: Nemožno sa spojiť s %s (%s)

en: Error talking to %s (%s)
sk: Chyba pri komunikácii s %s (%s)

en: Connection to %s has been aborted
sk: Spojenie s %s bolo přerušené

en: Unknown SASL profile
sk: Neznámy SASL profil

en: Error allocating SASL connection
sk: Chyba pri alokácii SASL spojenia

en: Error setting SASL security properties
sk: Chyba pri nastavovanie SASL bezpečnostných vlastností

en: Error setting SASL external security strength
sk: Chyba pri nastavovanie úrovne zabezpečenia vonkajšieho SASL mechanizmu

en: Error setting SASL external user name
sk: Chyba pri nastavovanie mena uživateľa vonkajšieho SASL mechanismu

en: Preconnect command failed
sk: Príkaz pred spojením zlyhal

en: Connection to %s closed
sk: Spojenie s %s zatvoreno

en: Connecting with "%s"...
sk: Spájam sa s „%s“…

en: Tunnel error talking to %s: %s
sk: Chyba pri komunikácii tunelom s %s: %s

en: Tunnel to %s returned error %d (%s)
sk: Tunel do %s vratil chybu %d (%s)

en: %s isn't a regular file
sk: %s nie je bežný súbor

en: The length calculation was wrong by %ld byte | The length calculation was wrong by %ld bytes
sk[0]: Vypočítaná dľžka nebola správná o %ld bajt
sk[1]: Vypočítaná dľžka nebola správná o %ld bajty
sk[2]: Vypočítaná dľžka nebola správná o %ld bajtov

en: No decryption engine available for message
sk: Pre správu nebol nájdený dešifrovací program

en: Out of memory
sk: Nedostatok pamäte

en: could not create temporary folder: %s
sk: nemožno vytvoriť dočasný adresár: %s

en: could not write temporary mail folder: %s
sk: nemožno zapísať do dočasného poštovného adresára: %s

en: could not truncate temporary mail folder: %s
sk: nemožno vyprázdnit dočasný poštovný adresár: %s

en: Message file is empty
sk: Súbor so správou je prázdny

en: Message not modified
sk: Správa nebola zmenená

en: Message of read-only mailbox modified! Ignoring changes.
sk: Správa zo schránky v režime iba na čítanie bola zmenená! Ignorujem zmeny.

en: Can't open message file: %s
sk: Súbor so správou nemožno otvoriť: %s

note: L10N: %s is from strerror(errno)
en: Can't append to folder: %s
sk: Nemožno pridať do adresára: %s

en: Complete
sk: Doplniť

en: Hist Up
sk: Předchádzajúca položka historie

en: Hist Down
sk: Následujúca položka historie

en: Hist Search
sk: Hľadať v histórii

en: Begin Line
sk: Začiatok Riadky

en: End Line
sk: Koniec Riadky

en: Kill Line
sk: Odstraniť riadku

en: Kill Word
sk: Odstaniť Slovo

en: multipart message has no boundary parameter
sk: viaczložková správa nemá parameter ohraničenia (boundary)

note: L10N: The compose menu autocrypt prompt. (e)ncrypt enables encryption via autocrypt. (c)lear sets cleartext. (a)utomatic defers to the recommendation.
en: Autocrypt: (e)ncrypt, (c)lear, (a)utomatic?
sk: Autocrypt: š(i)frovať, vy(m)azať, (a)utomaticky

note: L10N: The letter corresponding to the compose menu autocrypt prompt (e)ncrypt, (c)lear, (a)utomatic
en: eca
sk: ima

en: No PGP backend configured
sk: Žiadny PGP backend nieje nakonfigurovaný

en: S/MIME already selected. Clear and continue?
sk: S/MIME je už vybrané. Vyčistiť a pokračovať?

en: No S/MIME backend configured
sk: Žiadny S/MIME backend nie je nakonfigurovaný

en: PGP already selected. Clear and continue?
sk: PGP je už vybrané. Vyčistiť a pokračovať?

note: L10N: Compose menu field.  May not want to translate.
en: From:
sk: Od:

note: L10N: Compose menu field.  May not want to translate.
en: To:
sk: Komu:

note: L10N: Compose menu field.  May not want to translate.
en: Cc:
sk: Kópia:

note: L10N: Compose menu field.  May not want to translate.
en: Bcc:
sk: Utajená kópia:

note: L10N: Compose menu field.  May not want to translate.
en: Subject:
sk: Predmet:

note: L10N: Compose menu field.  May not want to translate.
en: Reply-To:
sk: Odpovedz:

note: L10N: Compose menu field.  May not want to translate.
en: Fcc:
sk: Kopia do súboru:

note: L10N: Compose menu field.  Holds "Encrypt", "Sign" related information
en: Security:
sk: Zabezpečenie:

note: L10N: This string is used by the compose menu. Since it is hidden by default, it does not increase the indentation of other compose menu fields.  However, if possible, it should not be longer than the other compose menu fields.  Since it shares the row with "Encrypt with:", it should not be longer t
en: Sign as:
sk: Podpíš ako:

note: L10N: The compose menu autocrypt line
en: Autocrypt:
sk: Autocrypt

note: L10N: Compose menu field.  May not want to translate.
en: Newsgroups:
sk: Diskusné sk.:

en: Headers:
sk: Hlavičky:

note: L10N: Autocrypt recommendation flag: off. This is displayed when Autocrypt is turned off.
en: Off
sk: Vypnuté

note: L10N: Autocrypt recommendation flag: no. This is displayed when Autocrypt cannot encrypt to the recipients.
en: No
sk: Žiadne

note: L10N: Autocrypt recommendation flag: discouraged. This is displayed when Autocrypt believes encryption should not be used. This might occur if one of the recipient Autocrypt Keys has not been used recently, or if the only key available is a Gossip Header key.
en: Discouraged
sk: Nedoporučené

note: L10N: Autocrypt recommendation flag: available. This is displayed when Autocrypt believes encryption is possible, but leaves enabling it up to the sender.  Probably because "prefer encrypt" is not set in both the sender and recipient keys.
en: Available
sk: K dispozícii

note: L10N: Autocrypt recommendation flag: yes. This is displayed when Autocrypt would normally enable encryption automatically.
en: Yes
sk: Áno

en: Sign, Encrypt
sk: Podpíš, zašifruj

en: Encrypt
sk: Zašifruj

en: Sign
sk: Podpíš

en: None
sk: Žiadne

en:  (OppEnc mode)
sk:  (príl. šifr.)

en: <default>
sk: <štd>

en: Encrypt with:
sk: Zašifruj s:

note: L10N: The autocrypt compose menu Recommendation field. Displays the output of the recommendation engine (Off, No, Discouraged, Available, Yes)
en: Recommendation:
sk: Odporúčanie:

en: <no chain defined>
sk: <nie je definovaný žiadny reťazec>

en: (+%d more) | (+%d more)
sk[0]: (+%d ďalšia)
sk[1]: (+%d ďalšie)
sk[2]: (+%d ďalších)

en: Warning: message contains no From: header
sk: Upozornenie: Správa neobsahuje žiadnu From: hlavičku

en: Bounce message to:
sk: Presmerovať správu na:

en: Bounce tagged messages to:
sk: Presmerovať označené správy na:

en: Error parsing address
sk: Chyba pri analýze adresy

en: Bounce message to %s? | Bounce messages to %s?
sk[0]: Presmerovať správu na %s?
sk[1]: Presmerovať správy na %s?
sk[2]: Presmerovať správy na %s?

en: Message not bounced | Messages not bounced
sk[0]: Správa nebola presmerovaná
sk[1]: Správy neboli presmerované
sk[2]: Správy neboli presmerované

en: Message bounced | Messages bounced
sk[0]: Správa bola presmerovaná
sk[1]: Správy boli presmerované
sk[2]: Správy boli presmerované

en: Can't create filter process
sk: Filtrovací proces sa nedarí vytvoriť

en: Pipe to command:
sk: Poslať rúrou do príkazu:

en: No printing command has been defined
sk: Žiadny príkaz pre tlač definovaný

en: Print message? | Print tagged messages?
sk[0]: Vytlačiť správu?
sk[1]: Vytlačiť označené správy?
sk[2]: Vytlačiť označené správy?

en: Message printed | Messages printed
sk[0]: Správa bola vytlačené
sk[1]: Správy boli vytlačené
sk[2]: Správ bolo vytlačených

en: Message could not be printed | Messages could not be printed
sk[0]: Správa nemohla byť vytlačená
sk[1]: Správy nemohli byť vytlačené
sk[2]: Správ nemohlo byť vytlačených

note: L10N: The highlighted letters must match the "Sort" options
en: Rev-Sort (d)ate,(f)rm,(r)ecv,(s)ubj,t(o),(t)hread,(u)nsort,si(z)e,s(c)ore,s(p)am,(l)abel?
sk: Spätne Zoradiť (d)atum,(o)d,pri(j)ímateľ,predme(t),(p)ro,v(l)akno,(n)eradiť,veľ(k)osť,(s)kore,sp(a)m,š(t)ítok?

note: L10N: The highlighted letters must match the "Rev-Sort" options
en: Sort (d)ate,(f)rm,(r)ecv,(s)ubj,t(o),(t)hread,(u)nsort,si(z)e,s(c)ore,s(p)am,(l)abel?
sk: Zoradiť (d)atum,(o)d,pri(j)ímateľ,predme(t),(p)ro,v(l)akno,(n)eradiť,veľ(k)osť,(s)kore,sp(a)m,š(t)ítok?

note: L10N: These must match the highlighted letters from "Sort" and "Rev-Sort"
en: dfrsotuzcpl
sk: dojtplnksat

en: Shell command:
sk: Príkaz pre shell:

note: L10N: Progress meter message when copying tagged messages
en: Copying tagged messages...
sk: Kopírujem označené správy…

en: Copy tagged to mailbox
sk: Skopírovať označené do schránky

en: Copy to mailbox
sk: Skopírovať do schránky

en: Decrypt-copy tagged to mailbox
sk: Dešifrovať-skopírovať označené do schránky

en: Decrypt-copy to mailbox
sk: Dešifrovať-skopírovať do schránky

en: Decode-copy tagged to mailbox
sk: Dekódovať-skopírovať označené do schránky

en: Decode-copy to mailbox
sk: Dekódovať-skopírovať do schránky

note: L10N: Progress meter message when saving tagged messages
en: Saving tagged messages...
sk: Ukládám označené správy…

en: Save tagged to mailbox
sk: Uložiť označené do schránky

en: Save to mailbox
sk: Uložiť do schránky

en: Decrypt-save tagged to mailbox
sk: Dešifrovať-uložiť označené do schránky

en: Decrypt-save to mailbox
sk: Dešifrovať-uložiť do schránky

en: Decode-save tagged to mailbox
sk: Dekódovať-uložiť označené do schránky

en: Decode-save to mailbox
sk: Dekódovať-uložiť do schránky

en: Copying to %s...
sk: Kopírujem do %s…

note: L10N: Message when an index tagged save operation fails for some reason
en: Error saving tagged messages
sk: Chýba počas ukladania označených správ

note: L10N: Message when an index/pager save operation fails for some reason
en: Error saving message
sk: Chýba počas ukladania správy

note: L10N: Message when an index tagged copy operation fails for some reason
en: Error copying tagged messages
sk: Chýba počas kopírovanie označených správ

note: L10N: Message when an index/pager copy operation fails for some reason
en: Error copying message
sk: Chýba počas kopírovanie správy

en: Convert to %s upon sending?
sk: Previesť pri odoslaním na %s?

en: Content-Type changed to %s
sk: Položka „Content-Type“ zmenená na %s

en: Character set changed to %s; not converting
sk: Znaková sada zmenená na %s; neprevádzam

en: Character set changed to %s; converting
sk: Znaková sada zmenená na %s; prevádzam

en: Threading is not enabled
sk: Vláknenie nie je povolené

en: Clear flag
sk: Vymazať príznak

en: Set flag
sk: Nastaviť príznak

en: Exit NeoMutt without saving?
sk: Ukončiť NeoMutt bez uloženia?

en: Press any key to continue...
sk: Stlačte ľubovoľnú klávesu pre pokračovanie…

en:  ('?' for list):
sk:  ('?' pre zoznam):

en: Enter keys (%s to abort):
sk: Zadajte klávesy (alebo stlačte %s pre zrušenie):

en: Char = %s, Octal = %o, Decimal = %d
sk: Znak = %s, Oktálne = %o, Dekadicky = %d

en: attach files to this message
sk: priložiť súbory k tejto správe

en: attach messages to this message
sk: priložiť správy k tejto správe

en: attach news articles to this message
sk: priložiť články k této správě

en: toggle display of subparts
sk: prepnúť zobrazovanie podčastí

en: delete the current entry
sk: zmazať aktuálnu položku

en: edit the 'Content-ID' of the attachment
sk: upraviť „Content-ID“ prílohy

en: edit attachment description
sk: upraviť popis prílohy

en: edit attachment transfer-encoding
sk: upraviť „transfer-encoding“ prílohy

en: edit the 'Content-Language' of the attachment
sk: upraviť „Content-Language“ prílohy

en: edit attachment using mailcap entry
sk: upraviť prílohu s použitím položky mailcap-u

en: edit attachment content type
sk: upraviť „content-type“ prílohy

en: filter attachment through a shell command
sk: filtrovať prílohy príkazom shell-u

en: get a temporary copy of an attachment
sk: získať dočasnú kópiu prílohy

en: group tagged attachments as 'multipart/alternative'
sk: seskupiť označené prílohy ako „multipart/alternative“ (viacúčelové)

en: group tagged attachments as 'multipart/multilingual'
sk: seskupiť označené prílohy ako „multipart/multilingual“ (viacjazyčné)

en: group tagged attachments as 'multipart/related'
sk: seskupiť označené prílohy ako „multipart/related“ (súvisiace)

en: move an attachment down in the attachment list
sk: presuň prílohu dole v zozname príloh

en: move an attachment up in the attachment list
sk: presuň prílohu hore v zozname príloh

en: compose new attachment using mailcap entry
sk: zostaviť novú prílohu pomocou položky mailcap-u

en: pipe message/attachment to a shell command
sk: poslať správu/prílohu rourou do príkazu shell-u

en: print the current entry
sk: tlačiť aktuálnu položku

en: send attachment with a different name
sk: poslať prílohu pod iným názvom

en: save message/attachment to a mailbox/file
sk: uložiť správu/prílohu do mailboxu/súboru

en: toggle disposition between inline/attachment
sk: prepnúť metódu priloženie medzi vloženie a prílohou

en: toggle recoding of this attachment
sk: prepnúť automatické ukládánie této prílohy

en: toggle whether to delete file after sending it
sk: prepnúť príznak, či zmazať správu po odoslaní

en: undelete the current entry
sk: obnoviť aktuálnu položku

en: ungroup 'multipart' attachment
sk: rozdeliť skupinu „príloh viacerých častí“

en: update an attachment's encoding info
sk: upraviť informáciu o kódovaní prílohy

en: view attachment using mailcap entry if necessary
sk: zobraziť prílohu použijúc položku mailcap-u, ak je to nevyhnutné

en: force viewing of attachment using mailcap
sk: vynútiť zobrazovanie príloh používať mailcap-u

en: view attachment in pager using copiousoutput mailcap
sk: zobraziť prílohu v pageri pomocou copiousoutput mailcap-u

en: view attachment as text
sk: zobraziť prílohu ako text

en: manage autocrypt accounts
sk: spravovať autocrypt účty

en: create a new autocrypt account
sk: vytvoriť nový autocrypt účot

en: delete the current account
sk: zmazať aktuálny účot

en: toggle the current account active/inactive
sk: prepnúť aktuálny účot medzi aktívny/neaktívny

en: toggle the current account prefer-encrypt flag
sk: prepnúť príznak „preferovat-šifrovanie (prefer-encrypt) pre aktuálny účot

en: show autocrypt compose menu options
sk: zobraziť možnosti autocrypt pri písaní správy

en: open the aliases dialog
sk: otvoriť dialog s prezývkami

en: move to the bottom of the page
sk: presunúť na spodok stránky

en: remail a message to another user
sk: znovu pošli správu inému používateľovi

en: swap the current folder position with $folder if it exists
sk: prehodiť pozíciu súčasné zložky s $folder, ak existuje

en: select a new file in this directory
sk: vyber nový súbor v tomto adresári

en: subscribe to current mbox (IMAP/NNTP only)
sk: prihlásiť aktuálnú schránku (len IMAP/NNTP)

en: display the currently selected file's name
sk: zobraz meno aktuálne označeného súboru

en: toggle view all/subscribed mailboxes (IMAP only)
sk: prepnúť zobrazenie všech/prihlásených schránok (len IMAP)

en: unsubscribe from current mbox (IMAP/NNTP only)
sk: ohlásiť aktuálnú schránku (len IMAP/NNTP)

en: view file
sk: prezrieť súbor

en: mark all articles in newsgroup as read
sk: označiť všetky články v diskusnej skupine ako prečítané

en: change directories
sk: zmeniť adresáre

en: check mailboxes for new mail
sk: skontroluj nové správy v schránkach

en: calculate message statistics for all mailboxes
sk: spočítaj štatistiky správ pre všetky schránky

en: edit the file to be attached
sk: upraviť prikladaný súbor

en: edit the message
sk: upraviť správu

en: run ispell on the message
sk: skontrolovať pravopis správy programom ispell

en: save this message to send later
sk: uložiť túto správu a poslať neskôr

en: rename/move an attached file
sk: premenovať/presunúť priložený súbor

en: send the message
sk: poslať správu

en: compose new message to the current message sender
sk: zostaviť novú správu tomuto odosielateľovi

en: write the message to a folder
sk: zapísať správu do zložky

en: copy a message to a file/mailbox
sk: skopírovať správu do súboru/schránky

en: create an alias from a message sender
sk: vytvoriť alias z odosielateľa správy

en: create a new mailbox (IMAP only)
sk: vytvoriť novú schránku (len IMAP)

en: move entry to bottom of screen
sk: presunúť položku na spodok obrazovky

en: move entry to middle of screen
sk: presunúť položku do stredu obrazovky

en: move entry to top of screen
sk: preunúť položku na vrch obrazovky

en: make decoded (text/plain) copy
sk: urobiť dekódovanú (text/plain) kópiu

en: make decoded copy (text/plain) and delete
sk: urobiť dekódovanú (text/plain) kópiu a zmazať

en: delete the current mailbox (IMAP only)
sk: zmazať aktuálny schránku (len IMAP)

en: delete all messages in subthread
sk: zmazať všetky položky v podvlákne

en: delete all messages in thread
sk: zmazať všetky položky vo vlákne

en: descend into a directory
sk: vstúpiť do adresára

en: display full address of sender
sk: zobraziť plnú adresu odosielateľa

en: display message and toggle header weeding
sk: zobraziť správu a prepnúť zobrazovanie hlaviček

en: display a message
sk: zobraziť správu

en: delete the char in front of the cursor
sk: zmazať znak pred kurzorom

en: move the cursor one character to the left
sk: posunúť kurzor jeden znak vľavo

en: move the cursor to the beginning of the word
sk: skočiť na začiatok slova

en: jump to the beginning of the line
sk: skočiť na začiatok riadku

en: capitalize the word
sk: v slove zmeň prvé písmeno za veľké

en: complete filename or alias
sk: doplň názov súboru alebo aliasu

en: complete address with query
sk: doplň adresu s výsledkom dotazu

en: delete the char under the cursor
sk: zmazať znak pod kurzorom

en: convert the word to lower case
sk: zmeň písmo v slove na malé

en: jump to the end of the line
sk: skočiť na koniec riadku

en: move the cursor one character to the right
sk: presunúť kurzor o jeden znak vpravo

en: move the cursor to the end of the word
sk: presunúť kurzor na koniec slova

en: scroll down through the history list
sk: rolovať dole po zozname histórie

en: search through the history list
sk: hľadať v zozname histórie

en: scroll up through the history list
sk: rolovať hore po zozname histórie

en: delete chars from cursor to end of line
sk: zmazať znaky od kurzora do konca riadku

en: delete chars from the cursor to the end of the word
sk: zmazať znaky od kurzora do konca slova

en: delete chars from cursor to beginning the line
sk: zmazať znaky od kurzora k začiatku riadku

en: delete all chars on the line
sk: zmazať všetky znaky v riadku

en: delete the word in front of the cursor
sk: zmazať slovo pred kurzorom

en: cycle among incoming mailboxes
sk: cykluj medzi schránkami s príchodzími správami

en: quote the next typed key
sk: budúci napísaný znak uzavrieť do úvodzoviek

en: transpose character under cursor with previous
sk: prehoď znak pod kurzorom s predchádzajúcim

en: convert the word to upper case
sk: zmeň písmo v slove na veľké

en: add, change, or delete a message's label
sk: pridať, zmeniť alebo zmazať štítok správy

en: edit the raw message if the mailbox is not read-only, otherwise view it
sk: upraviť celú správu ak nie je schránka v rezime iba na čitanie, inak len zobraziť

en: edit the raw message (edit and edit-raw-message are synonyms)
sk: upraviť celú správu (edit a edit-raw-message sú synonymá)

en: end of conditional execution (noop)
sk: koniec podmienečného vykonania (noop)

en: enter a neomuttrc command
sk: zadajte príkaz neomuttrc

en: enter a file mask
sk: zadajte masku súborov

en: exit this menu
sk: opustiť toto menu

en: move to the first entry
sk: presunúť sa na prvú položku

en: toggle a message's 'important' flag
sk: prepnúť príznak dôležitosti správy

en: followup to newsgroup
sk: odpísať do diskusnej skupiny

en: forward a message with comments
sk: preposlať správu s poznámkami

en: forward to newsgroup
sk: preposlať do diskusnej skupiny

en: select the current entry
sk: zvoliť aktuálnu položku

en: get all children of the current message
sk: zobraz všetky správy podradené aktuálnej

en: get message with Message-Id
sk: získať správu s Message-Id

en: get parent of the current message
sk: získat rodičovskú správu aktuálnej správy

en: go to parent directory
sk: ísť do nadradeného adresára

en: reply to all recipients preserving To/Cc
sk: odpovedať všetkým príjemcom so zachováním Komu/Kópie

en: reply to all recipients
sk: odpovedať všetkým príjemcom

en: scroll down 1/2 page
sk: rolovať dole o 1/2 stránky

en: scroll up 1/2 page
sk: rolovať hore o 1/2 stránky

en: this screen
sk: táto obrazovka

en: jump to an index number
sk: skočiť na index číslo

en: move to the last entry
sk: presunúť sa na poslednú položku

en: limit view to current thread
sk: obmedzit zobrazenie na súčasné vlákno

en: reply to specified mailing list
sk: odpovedať do špecifikovaného poštového zoznamu

en: subscribe to a mailing list
sk: prihlásiť sa na odber správ z poštového zoznamu

en: unsubscribe from a mailing list
sk: odhlásiť sa z odberu správ poštového zoznamu

en: load list of all newsgroups from NNTP server
sk: načítaj zoznam všetkých diskusných skupín z NNTP servera

en: execute a macro
sk: vykonať makro

en: compose a new mail message
sk: zostaviť novú poštovú správu

en: list mailboxes with new mail
sk: zobraziť schránky obsahujúce nové správy

en: break the thread in two
sk: rozdeľ vlákno na dve

en: open a different folder
sk: otvoriť odlišnú zložku

en: open a different folder in read only mode
sk: otvoriť odlišnú zložku v režime iba na čítanie

en: open a different newsgroup
sk: otvoriť odlišnú diskusnú skupinu

en: open a different newsgroup in read only mode
sk: otvoriť odlišnú diskusnú skupinu v režime iba na čítanie

en: clear a status flag from a message
sk: vymazať stavový príznak zo správy

en: collapse/uncollapse all threads
sk: zabaľ/rozbaľ všetky vlákna

en: collapse/uncollapse current thread
sk: zabaľ/rozbaľ aktuálne vlákno

en: delete non-hidden messages matching a pattern
sk: zmazať neskryté správy zodpovedajúce vzoru

en: retrieve mail from POP server
sk: vybrať poštu z POP serveru

en: force retrieval of mail from IMAP server
sk: vnúť získanie pošty z IMAP serveru

en: logout from all IMAP servers
sk: odhlásiť sa zo všetkých IMAP serverov

en: show only messages matching a pattern
sk: ukázať iba správy zodpovedajúce vzoru

en: link tagged message to the current one
sk: k aktuálnej správe pripojiť označené správy

en: modify (notmuch/imap) tags
sk: upraviť (notmuch/imap) značky

en: modify (notmuch/imap) tags and then hide message
sk: upraviť (notmuch/imap) značky a schovť správu

en: jump to the next new message
sk: skoč na ďalšiu novú správu

en: jump to the next new or unread message
sk: skoč na ďalšiu novú alebo nečítanú správu

en: jump to the next subthread
sk: skočiť na ďaľšie podvlákno

en: jump to the next thread
sk: skočiť na nasledujúce vlákno

en: move to the next undeleted message
sk: presunúť sa na nasledujúcu neodstránenú správu

en: jump to the next unread message
sk: skočiť na nasledujúcu nečítanú správu

en: open next mailbox with new mail
sk: otvor ďalšiu schránka s novými správami

en: jump to parent message in thread
sk: skoč na rodičovskú správu vo vlákne

en: jump to the previous new message
sk: skočiť na predchádzajúcu novú správu

en: jump to the previous new or unread message
sk: skočiť na predchádzajúcu novú alebo nečítanú správu

en: jump to previous subthread
sk: skočiť na predchádzajúce podvlákno

en: jump to previous thread
sk: skočiť na predchádzajúce vlákno

en: move to the previous undeleted message
sk: presunúť sa na predchádzajúcu neodstránenú správu

en: jump to the previous unread message
sk: skočiť na predchádzajúcu nečítanú správu

en: delete from NeoMutt, don't touch on disk
sk: schovať z NeoMuttu, nezapisovať na disk

en: mark the current subthread as read
sk: označiť aktuálne podvlákno ako čítané

en: mark the current thread as read
sk: označiť aktuálne vlákno ako čítané

en: jump to root message in thread
sk: preskoč na koreňovú správu vlákna

en: set a status flag on a message
sk: nastaviť stavový príznak na správe

en: show currently active limit pattern
sk: zobraziť práve aktívny limitovací vzor

en: save changes to mailbox
sk: uložiť zmeny do schránky

en: tag non-hidden messages matching a pattern
sk: označiť neskryté správy zodpovedajúce vzoru

en: undelete non-hidden messages matching a pattern
sk: obnoviť neskryté správy zodpovedajúce vzoru

en: untag non-hidden messages matching a pattern
sk: odznačiť neskryté správy zodpovedajúce vzoru

en: create a hotkey macro for the current message
sk: vytvoriť horúcu klávesu pre súčasnú správu

en: move to the middle of the page
sk: presunúť do stredu stránky

en: move to the next entry
sk: presunúť sa na ďaľšiu položku

en: scroll down one line
sk: rolovať o riadok dole

en: move to the next page
sk: presunúť sa na ďaľšiu stránku

en: jump to the bottom of the message
sk: prejsť na koniec správy

en: toggle display of quoted text
sk: prepnúť zobrazovanie citovaného textu

en: jump to first line after headers
sk: prejsť na prvú riadok pod hlavičkami

en: skip beyond quoted text
sk: preskočiť za citovaný text

en: jump to the top of the message
sk: skočiť na začiatok správy

en: post message to newsgroup
sk: odoslať správu do diskusnej skupiny

en: move to the previous entry
sk: presunúť sa na predchádzajúcu položku

en: scroll up one line
sk: rolovať o riadok hore

en: move to the previous page
sk: presunúť sa na predchádzajúcu stránku

en: delete the current entry, bypassing the trash folder
sk: odstraniť aktuálnu položku a vynechať zložku koša

en: delete the current thread, bypassing the trash folder
sk: odstraniť aktuálne vlákno a vynechať zložku koša

en: query external program for addresses
sk: opýtať sa externého programu na adresy

en: append new query results to current results
sk: pridať nové výsledky opýtania k terajším

en: save changes to mailbox and quit
sk: uložiť zmeny v schránke a ukončiť

en: recall a postponed message
sk: vrátiť sa k odloženej správe

en: reconstruct thread containing current message
sk: obnov vlákno obsahujúce aktuálnu správu

en: clear and redraw the screen
sk: vymazať a prekresliť obrazovku

en: {internal}
sk: {interné}

en: rename the current mailbox (IMAP only)
sk: premenovať aktuálny mailbox (len IMAP)

en: reply to a message
sk: odpovedať na správu

en: use the current message as a template for a new one
sk: použiť aktuálnu správu ako šablónu pre novú správu

en: search for a regular expression
sk: hľadať podľa regulérneho výrazu

en: search for next match
sk: hľadať ďaľší výskyt

en: search for next match in opposite direction
sk: hľadať ďaľší výskyt v opačnom smere

en: search backwards for a regular expression
sk: hľadať podľa regulérneho výrazu dozadu

en: toggle search pattern coloring
sk: prepnúť farby hľadaného výrazu

en: invoke a command in a subshell
sk: vyvolať príkaz v podriadenom shell-e

en: show log (and debug) messages
sk: zobraziť zaznamenané (a ladiací) správy

en: sort messages
sk: triediť správy

en: sort messages in reverse order
sk: triediť správy v opačnom poradí

en: subscribe to newsgroups matching a pattern
sk: odebírať diskusné skupíny zodpovedajúce vzoru

en: tag the current entry
sk: označiť aktuálnu položku

en: apply next function to tagged messages
sk: použiť ďaľšiu funkciu na označené správy

en: apply next function ONLY to tagged messages
sk: použiť ďaľšiu funkciu IBA na označené správy

en: tag the current subthread
sk: označiť aktuálne podvlákno

en: tag the current thread
sk: označiť akuálne vlákno

en: toggle whether to browse mailboxes or all files
sk: prepnúť, či prechádzať schránky alebo všetky súbory

en: toggle a message's 'new' flag
sk: prepnúť príznak „nová“ na správe

en: toggle view of read messages
sk: prepnúť zobrazovanie prečítaných správ

en: toggle whether the mailbox will be rewritten
sk: prepnúť, či bude schránka zapísaná

en: move to the top of the page
sk: presunúť sa na začiatok stránky

en: mark all articles in newsgroup as unread
sk: označiť všetky články v diskusnej skupine ako nečítané

en: undelete all messages in subthread
sk: obnoviť všetky správy v podvlákne

en: undelete all messages in thread
sk: obnoviť všetky správy vo vlákne

en: unsubscribe from newsgroups matching a pattern
sk: odhlásiť z diskusných skupín zodpovedajúcich vzoru

en: show the NeoMutt version number and date
sk: zobraziť verziu a dátum vytvorenia NeoMutt

en: show MIME attachments
sk: zobraziť prílohy MIME

en: show the raw message
sk: zobraziť úplnú správu

en: display the keycode for a key press
sk: zobraziť kód stlačené klávesy

en: make decrypted copy
sk: urobiť dešifrovanú kópiu

en: make decrypted copy and delete
sk: urobiť dešifrovanú kópiu a vymazať

en: extract supported public keys
sk: extrahuj podporované verejné kľúče PGP

en: wipe passphrases from memory
sk: vymaž frázu hesla z pamäte

en: edit the BCC list
sk: upraviť zoznam BCC

en: edit the CC list
sk: upraviť zoznam CC

en: enter a file to save a copy of this message in
sk: zadajte súbor na uloženie kópie tejto správy

en: edit the Followup-To field
sk: upraviť pole Followup-To

en: edit the from field
sk: upraviť pole „from“

en: edit the message with headers
sk: upraviť správu s hlavičkami

en: edit the newsgroups list
sk: upraviť zoznam diskusných skupín

en: edit the Reply-To field
sk: upraviť pole Reply-To

en: edit the subject of this message
sk: upraviť predmet tejto správy

en: edit the TO list
sk: upraviť zoznam TO

en: edit the X-Comment-To field
sk: upraviť pole X-Comment-To

en: send the message through a mixmaster remailer chain
sk: pošli správu cez mixmaster remailer reťaz

en: append a remailer to the chain
sk: pripojiť remailer k reťazi

en: select the next element of the chain
sk: vybrať další článok reťaze

en: select the previous element of the chain
sk: vyberte predchádzajúci článok reťaza

en: delete a remailer from the chain
sk: vymazať remailer z reťaza

en: insert a remailer into the chain
sk: vložiť remailer do reťaze

en: accept the chain constructed
sk: prijať zozstaven remailer reťaz

en: open a different virtual folder
sk: otvoriť odlišnú virtuálnu zložku

en: read entire thread of the current message
sk: načítát celé vlákno aktuálnej správy

en: generate virtual folder from query
sk: vytvor vituálnou zložku z dotazu

en: generate a read-only virtual folder from query
sk: vytvor vituálnou zložku z dotazu v režimu iba na čítanie

en: shifts virtual folder time window backwards
sk: posunie dozadu časový rozsah virtuálne zložky

en: shifts virtual folder time window forwards
sk: posunie dopredu časový rozsah virtuálne zložky

en: resets virtual folder time window to the present
sk: vráti nastavenie časového rozsahu virtuálnej zložky na prítomnosť

en: attach a PGP public key
sk: pridať verejný kľúč PGP

en: check for classic PGP
sk: hľadať klasické PGP

en: show PGP options
sk: zobraziť možnosti PGP

en: mail a PGP public key
sk: poslať verejný kľúč PGP poštou

en: verify a PGP public key
sk: overiť verejný kľúč PGP

en: view the key's user id
sk: zobraziť ID používateľa tohoto kľúču

en: move the highlight to the first mailbox
sk: presunúť zvýraznenie na prvú schránku

en: move the highlight to the last mailbox
sk: presunúť zvýraznenie na poslednú schránku

en: move the highlight to next mailbox
sk: presunúť zvýraznenie na nasledujúcu schránku

en: move the highlight to next mailbox with new mail
sk: presunúť zvýraznenie na nasledujúcu schránku s novou správou

en: open highlighted mailbox
sk: otvor zvýraznenú schránku

en: scroll the sidebar down 1 page
sk: rolovať bočný panel o 1/2 stránky dole

en: scroll the sidebar up 1 page
sk: rolovať bočný panel o 1/2 stránky hore

en: move the highlight to previous mailbox
sk: presunúť zvýraznenie na predchádzajúcu schránku

en: move the highlight to previous mailbox with new mail
sk: presunúť zvýraznenie na predchádzajúcu schránku s novou správou

en: toggle between mailboxes and virtual mailboxes
sk: prepnúť medzi schránkami a virtuálnými schránkami

en: make the sidebar (in)visible
sk: zobraziť/skryť bočný panel

en: show S/MIME options
sk: zobraziť S/MIME voľby

en: null operation
sk: prázdna operácia

en: [-- Type: %s/%s%s%s, Encoding: %s, Size: %s --]
sk: [-- Typ: %s/%s%s%s, Kódovanie: %s, Veľkosť: %s --]

en: [-- Alternative Type #%d: %s/%s%s%s, Encoding: %s, Size: %s --]
sk: [-- Alternatívny Typ: #%d: %s/%s%s%s, Kódovanie: %s, Veľkosť: %s --]

en: [-- Autoview using %s --]
sk: [-- Zobrazuji automaticky pomocou %s --]

en: Invoking autoview command: %s
sk: Vyvolávam príkaz na automatické zobrazenie: %s

en: [-- Can't run %s. --]
sk: [-- Nemožno spustiť %s. --]

en: [-- Autoview stderr of %s --]
sk: [-- Chyba pri automatickom zobrazení (stderr) %s --]

en: [-- Error: message/external-body has no access-type parameter --]
sk: [-- Chyba: message/external-body nemá vyplnený parameter access-type --]

note: L10N: If the translation of this string is a multi line string, then each line should start with "[-- " and end with " --]". The first "%s/%s" is a MIME type, e.g. "text/plain". The last %s expands to a date as returned by `mutt_date_parse_date()`. Note: The size argument printed is not the actual n
en: [-- This %s/%s attachment (size %s byte) has been deleted --]
    [-- on %s --]
     | [-- This %s/%s attachment (size %s bytes) has been deleted --]
    [-- on %s --]
sk[0]: [-- Príloha %s/%s (veľkosť %s bajt) bola zmazaná --]
    [-- na %s --]
sk[1]: [-- Príloha %s/%s (veľkosť %s bajty) bola zmazaná --]
    [-- na %s --]
sk[2]: [-- Príloha %s/%s (veľkosť %s bajtov) bola zmazaná --]
    [-- na %s --]

note: L10N: If the translation of this string is a multi line string, then each line should start with "[-- " and end with " --]". The first "%s/%s" is a MIME type, e.g. "text/plain". Note: The size argument printed is not the actual number as passed to gettext but the prettified version, e.g. size = 2048
en: [-- This %s/%s attachment (size %s byte) has been deleted --]
     | [-- This %s/%s attachment (size %s bytes) has been deleted --]
sk[0]: [-- Príloha %s/%s (veľkosť %s bajt) bola zmazaná --]
sk[1]: [-- Príloha %s/%s (veľkosť %s bajty) bola zmazaná --]
sk[2]: [-- Príloha %s/%s (veľkosť %s bajtov) bola zmazaná --]

note: L10N: If the translation of this string is a multi line string, then each line should start with "[-- " and end with " --]". The first "%s/%s" is a MIME type, e.g. "text/plain". The last %s expands to a date as returned by `mutt_date_parse_date()`. Caution: Argument three %3$ is also defined but sho
en: [-- This %s/%s attachment has been deleted --]
    [-- on %4$s --]
sk: [-- Príloha %s/%s bola zmazaná --]
    [-- na %4$s --]

note: L10N: If the translation of this string is a multi line string, then each line should start with "[-- " and end with " --]". The first "%s/%s" is a MIME type, e.g. "text/plain".
en: [-- This %s/%s attachment has been deleted --]
sk: [-- Príloha %s/%s bola zmazaná --]

en: [-- name: %s --]
sk: [-- meno: %s --]

en: [-- This %s/%s attachment is not included, --]
    [-- and the indicated external source has --]
    [-- expired. --]
sk: [-- Príloha %s/%s nie je vložená v správe, --]
    [-- a udaný zdroj už nie je platnostný. --]

en: [-- This %s/%s attachment is not included, --]
    [-- and the indicated access-type %s is unsupported --]
sk: [-- Príloha %s/%s nie je vložená v správe, --]
    [-- a udaný typ prístupu %s nie je podporovaný --]

en: [-- Error:  Could not display any parts of Multipart/Alternative --]
sk: [-- Chyba: Nemožno zobraziť žiadnu časť z Multipart/Alternative --]

note: L10N: %s is the attachment description, filename or form_name.
en: [-- Attachment #%d: %s --]
sk: [-- Príloha #%d: %s --]

en: [-- Attachment #%d --]
sk: [-- Príloha #%d --]

en: One or more parts of this message could not be displayed
sk: Jedna nebo viacero častí tejto správy nemohli byt zobrazené

en: Unable to open 'memory stream'
sk: Nemožno otvoriť „memory stream“

en: Unable to open temporary file
sk: Nemožno otvoriť dočasný súbor

en: failed to re-open 'memory stream'
sk: Nemožno znovu otvoriť „memory stream“

en: Error: multipart/signed has no protocol
sk: Chyba: multipart/signed nemá žiadny protokol

en: [-- This is an attachment --]
sk: [-- Toto je príloha --]

note: L10N: %s/%s is a MIME type, e.g. "text/plain".
en: [-- %s/%s is unsupported --]
sk: [-- %s/%s nie je podporovaný --]

note: L10N: %s expands to a keystroke/key binding, e.g. 'v'.
en: [-- This is an attachment (use '%s' to view this part) --]
sk: [-- Toto je priloha (pre zobrazenie této čiasti stlačte '%s') --]

note: L10N: %s/%s is a MIME type, e.g. "text/plain". The last %s expands to a keystroke/key binding, e.g. 'v'.
en: [-- %s/%s is unsupported (use '%s' to view this part) --]
sk: [-- Typ %s/%s nie je podporovaný (pre zobrazenie této čiasti stlačte '%s') --]

en: [-- This is an attachment (need 'view-attachments' bound to key) --]
sk: [-- Toto je priloha (potrebujem 'view-attachments' priradené na klávesu) --]

note: L10N: %s/%s is a MIME type, e.g. "text/plain".
en: [-- %s/%s is unsupported (need 'view-attachments' bound to key) --]
sk: [-- Typ %s/%s nie je podporovaný (potrebujem 'view-attachments' priradené na klávesu) --]

en: Set option %s before setting %s
sk: Nastaviť voľbu %s pred nastavením %s

note: L10N: This applies to the "$header_cache_compress_level" config variable. It shows the minimum and maximum values, e.g. 'between 1 and 22' L10N: This applies to the "$wrap_headers" config variable.
en: Option %s must be between %d and %d inclusive
sk: Voľba %s musí byť v rozmedzí %d a %d včetne

en: ERROR: please report this bug
sk: CHYBA: prosím ohláste túto chybu

en: message is tagged
sk: správa je označená

en: message is flagged
sk: správa s príznakom

en: message is deleted
sk: správa je zmazaná

en: attachment is deleted
sk: príloha je zmazaná

en: message has been replied to
sk: na správu bolo odpovedané

en: message has been read
sk: správa bola prečítaná

en: message is new
sk: správa je nová

en: thread has been read
sk: vlákno bolo prečítané

en: thread has at least one new message
sk: vlákno má alespoň jednu novú správu

en: message has been read (%S expando)
sk: správa bola prečítaná (formát %S)

en: message has been read (%Z expando)
sk: správa bola prečítaná (formát %Z)

en: message signed with a verified key
sk: správa podpísaná overeným kľúčom

en: message is PGP-encrypted
sk: správa je zašifrovaná PGP

en: message is signed
sk: správa je podpísaná

en: message contains a PGP key
sk: správa obsahuje PGP kľúč

en: message has no cryptography information
sk: správa nemá žiadné krýptografické informace

en: message is not To: you
sk: správa nie je pre vás (Komu:)

en: message is To: you and only you
sk: správa je adresovaná iba pre vás (Komu:)

en: message is To: you
sk: správa je pre vás (Komu:)

en: message is Cc: to you
sk: správa je v kópii pre vás (Komu:)

en: message is From: you
sk: správa je od vás (Od:)

en: message is sent to a subscribed mailing list
sk: správa je poslaná do prihlásené poštové konferencie

en: you are in the Reply-To: list
sk: ste v zozname pre odpoveď Odpovedz:

en: <UNKNOWN>
sk: <NEZNÁMY>

en: Generic bindings:
sk: Všeobecné väzby:

en: Unbound functions:
sk: Neviazané funkcie:

en: Message flags:
sk: Príznaky správy:

en: Help for %s
sk: Nápoveda pre %s

en: History '%s'
sk: História „%s“

en: Bad history file format (line %d)
sk: Zlý formát súboru s históriou (riadok %d)

en: Can't create temporary file
sk: Nemožno vytvoriť dočasný súbor

en: current mailbox shortcut '^' is unset
sk: skratka pre súčasnú schránku „^“ nie je nastavená

en: mailbox shortcut expanded to empty regex
sk: skratka pre schránku expandovala na prázdny regulárný výraz

en: badly formatted command string
sk: zle naformátovaný reťazec príkazu

en: unhook: Can't do unhook * from within a hook
sk: unhook: Nemožno vykonať unhook * z jiného hooku

en: unhook: unknown hook type: %s
sk: unhook: neznámy typ hooku: %s

en: unhook: Can't delete a %s from within a %s
sk: unhook: %s nie je možné zmazať z %s

en: No authenticators available or wrong credentials
sk: Nie sú dostupné žiadné overovacie metódy alebo boli zadané neplatné prihlasovacie údaje

note: L10N: (%s) is the method name, e.g. Anonymous, CRAM-MD5, GSSAPI, SASL
en: Authenticating (%s)...
sk: Prihlasujem (%s)…

note: L10N: %s is the method name, e.g. Anonymous, CRAM-MD5, GSSAPI, SASL
en: %s authentication failed
sk: %s prihlasovanie zlyhalo

en: SASL authentication failed
sk: SASL  autentizácia zlyhala

en: LOGIN disabled on this server
sk: LOGIN autentizácia je na tomto serveri zakázaná

en: Logging in...
sk: Prihlasujem sa…

en: Login failed
sk: Prihlasovanie zlyhalo

en: %s is an invalid IMAP path
sk: %s je neplatná IMAP cesta

en: Getting folder list...
sk: Načítám zoznam zložiek…

note: L10N: (%s) is the name / path of the folder we were trying to browse
en: No such folder: %s
sk: Žiadna takáto zložka: %s

en: Create mailbox:
sk: Vytvoriť schránku:

en: Mailbox must have a name
sk: Schránka musí mať názov

en: Mailbox created
sk: Schránka vytvorená

en: Can't rename root folder
sk: Nemožno premenovať kořenovú zložku

en: Rename mailbox %s to:
sk: Premenovať schránku %s na:

en: Rename failed: %s
sk: Premenovanie zlyhalo: %s

en: Mailbox renamed
sk: Schránka premenovaná

en: Mailbox %s@%s closed
sk: Schránka %s@%s uzavretá

en: IMAP command failed: %s
sk: IMAP prikaz zlyhal: %s

en: Connection to %s timed out
sk: Vypršal časový limit spojenia k %s

en: Option %s: %s is not a valid authenticator
sk: Voľba %s: %s nie je platný autentifikátor

en: This IMAP server is ancient. NeoMutt does not work with it.
sk: Tento IMAP server je starý. NeoMutt s ním nevie pracovať.

en: CREATE failed: %s
sk: Príkaz CREATE zlyhal: %s

en: Closing connection to %s...
sk: Zatváram spojenie k %s…

en: Secure connection with TLS?
sk: Bezpčné spojenie cez TLS?

en: Could not negotiate TLS connection
sk: Nemožno vyjednať TLS spojenie

en: Encrypted connection unavailable
sk: Šifrované spojenie nie je k dispozícii

en: Subscribing to %s...
sk: Přihlašuji %s…

en: Unsubscribing from %s...
sk: Odhlašuji %s…

en: Copying %d message to %s... | Copying %d messages to %s...
sk[0]: Kopírujem %d správu do %s…
sk[1]: Kopírujem %d správy do %s…
sk[2]: Kopírujem %d správ do %s…

en: Create %s?
sk: Vytvoriť %s?

en: Expunge failed
sk: Príkaz EXPUNGE zlyhal

en: Marking %d message deleted... | Marking %d messages deleted...
sk[0]: Označujem %d správu na zmazanie…
sk[1]: Označujem %d správy na zmazanie…
sk[2]: Označujem %d správ na zmazanie…

en: Saving changed message... [%d/%d] | Saving changed messages... [%d/%d]
sk[0]: Ukládám zmenenú správu [%d/%d]
sk[1]: Ukládám zmenené správy [%d/%d]
sk[2]: Ukládám zmenené správy [%d/%d]

en: Error saving flags. Close anyway?
sk: Chuba pri ukladanie príznakov. Napriek tomu uzavrieť?

en: Error saving flags
sk: Chyba pri ukladanie príznakov

en: Expunging messages from server...
sk: Vymazávam správy zo serveru…

en: imap_sync_mailbox: EXPUNGE failed
sk: imap_sync_mailbox: EXPUNGE zlyhal

en: Selecting %s...
sk: Vyberám %s…

en: Error opening mailbox
sk: Chyba pri otváraní schránky

en: IMAP server doesn't support custom flags
sk: IMAP server nepodporuje vlasné príznaky

en: Invalid IMAP flags
sk: Neplatné IMAP príznaky

note: L10N: This prompt is made if the user hits Ctrl-C when opening an IMAP mailbox
en: Abort download and close mailbox?
sk: Prerušiť sťahovanie a uzavrieť schránku?

note: L10N: Comparing the cached data with the IMAP server's data
en: Evaluating cache...
sk: Vyhodnocujem cache…

note: L10N: Fetching IMAP flag changes, using the CONDSTORE extension
en: Fetching flag updates...
sk: Sťahujem príznaky správ…

note: L10N: After opening an IMAP mailbox using QRESYNC, Mutt performs a quick sanity check.  If that fails, Mutt reopens the mailbox using a normal download.
en: QRESYNC failed.  Reopening mailbox.
sk: QRESYNC zlyhal.  Znovu otváram schránku

en: Unable to fetch headers from this IMAP server version
sk: Nemožno získať hlavičky z tejto verzie IMAP serveru

en: Fetching message headers...
sk: Sťahujem hlavičky správ…

en: Uploading message...
sk: Nahrávam správu na server…

en: Copying message %d to %s...
sk: Kopírujem správu %d do %s…

en: Fetching message...
sk: Stahujem správu…

en: The message index is incorrect. Try reopening the mailbox.
sk: Index správ je chybný. Skúste schránku otvoriť znova.

en: Header search without header name: %s
sk: Hľadám v hlavičkách bez udania mena: %s

en: Server-side custom search not supported: %s
sk: Vyhľadávanie na strane serveru nie je podporované: %s

en: Continue?
sk: Pokračovať?

en: Quit
sk: Koniec

en: Reply
sk: Odpovedz

en: Group
sk: Skupina

en: Post
sk: Odoslať

note: L10N: %s is one of the CHECK_ACL entries below.
en: %s: Operation not permitted by ACL
sk: %s: Operácia je v rozpore s ACL

en: Failed to create query, aborting
sk: Zlyhalo vytvorenie dotazu, prerušujem

en: %s is not a mailbox
sk: %s nie je schránka

en: Mailbox was externally modified.  Flags may be wrong.
sk: Schránka bola zmenená zvonku.  Príznaky môžu byť nesprávne.

en: New mail in this mailbox
sk: Nová pošta v tejto schránke

en: Mailbox was externally modified
sk: Schránka bola zmenená zvonku

en: No mailbox is open
sk: Žiadna schránka nie je otvorená

en: No tagged messages
sk: Žiadne označené správy

en: Nothing to do
sk: Nič na práci

note: L10N: CHECK_ACL
en: Can't delete message
sk: Správu nemožno zmazať

note: L10N: CHECK_ACL L10N: Due to the implementation details we do not know whether we delete zero, 1, 12, ... messages. So in English we use "messages". Your language might have other means to express this.
en: Can't delete messages
sk: Nemožno zmazať správy

note: L10N: This is displayed when the x-label on one or more messages is edited.
en: %d label changed | %d labels changed
sk[0]: %d štítok bol zmenen
sk[1]: %d štítky boli zmenené
sk[2]: %d štítkov bolo zmenených

note: L10N: This is displayed when editing an x-label, but no messages were updated.  Possibly due to canceling at the prompt or if the new label is the same as the old label.
en: No labels changed
sk: Žiadne štítky neboli zmenené

note: L10N: CHECK_ACL
en: Can't edit message
sk: Správu nemožno upravovať

note: L10N: CHECK_ACL
en: Can't flag message
sk: Nemožno nastavit príznak správe

en: Jump to message:
sk: Skočiť na správu:

en: Argument must be a message number
sk: Parameter musí byť číslo správy

en: Invalid message number
sk: Neplatné číslo správy

en: That message is not visible
sk: Táto správa nie je viditeľná

note: L10N: CHECK_ACL
en: Can't break thread
sk: Nemožno rozdeliť vlákno

en: Thread broken
sk: Vlákno je rozdelené

en: Thread can't be broken, message is not part of a thread
sk: Vlákno nemožno rozdeliť, správa nie je súčasťou vlákna

en: Open mailbox in read-only mode
sk: Otvor schránku v režime iba na čítanie.

en: Open mailbox
sk: Otvor schránku.

en: Thread contains unread or flagged messages
sk: Vlákno obsahuje neprečítané správy alebo správy s príznakmi

en: Delete messages matching:
sk: Zmazať správy zodpovedajúce:

en: Limit to messages matching:
sk: Limituj správy zodpovedajúce:

en: To view all messages, limit to "all"
sk: Pre zobrazenie všetkých správ, obmedzte na „all“

note: L10N: CHECK_ACL
en: Can't link threads
sk: Vlákna sa nedajú prepojiť

en: No Message-ID: header available to link thread
sk: Na spojenie vlákien chýba hlavička Message-ID

en: Threads linked
sk: Vlákna prepojené

en: No thread linked
sk: Žiadna pripojené vlákno

en: Folder doesn't support tagging, aborting
sk: Zložka nepodporuje štítkovanie, ukončujem

en: No tag specified, aborting
sk: Žiadny štítok nebol zadaný, ukončujem

en: Update tags...
sk: Aktualizovať štítky…

en: Failed to modify tags, aborting
sk: Zlyhala modifikácia štítkov, prerušujem

en: No new messages in this limited view
sk: Žiadne nové správy v tomto obmedzenom zobrazení

en: No new messages
sk: Žiadne nové správy

en: No unread messages in this limited view
sk: Žiadne neprečítané spray v tomto obmedzenom zobrazení

en: No unread messages
sk: Žiadne neprečítané správy

en: Search wrapped to top
sk: Vyhľadávanie pokračuje z vrchu

en: Search wrapped to bottom
sk: Vyhľadávanie pokračuje zo spodu

en: No more threads
sk: Žiadne ďaľšie vlákna

en: You are on the first thread
sk: Ste na prvom vlákne

en: You are on the last message
sk: Ste na poslednej správe

en: No undeleted messages
sk: Žiadne obnovené správy

en: No mailboxes have new mail
sk: Žiadna schránka s novými správami.

en: You are on the first message
sk: Ste na prvej správe

note: L10N: CHECK_ACL L10N: Due to the implementation details we do not know whether we mark zero, 1, 12, ... messages as read. So in English we use "messages". Your language might have other means to express this.
en: Can't mark messages as read
sk: Nemožno označiť správy za prečítané

en: No limit pattern is in effect
sk: Žiadny obmedzovací vzor nie je aktívny

en: Tag messages matching:
sk: Označiť správy zodpovedajúce:

note: L10N: CHECK_ACL L10N: Due to the implementation details we do not know whether we undelete zero, 1, 12, ... messages. So in English we use "messages". Your language might have other means to express this.
en: Can't undelete messages
sk: Žiadne obnovené správy

en: Undelete messages matching:
sk: Obnoviť správy zodpovedajúce:

en: Untag messages matching:
sk: Odznačiť správy zodpovedajúce:

note: L10N: This is the prompt for <mark-message>.  Whatever they enter will be prefixed by $mark_macro_prefix and will become a macro hotkey to jump to the currently selected message.
en: Enter macro stroke:
sk: Zadajte značku:

note: L10N: "message hotkey" is the key bindings menu description of a macro created by <mark-message>.
en: message hotkey
sk: horúca klávesa pre značku správy

note: L10N: This is echoed after <mark-message> creates a new hotkey macro.  %s is the hotkey string ($mark_macro_prefix followed by whatever they typed at the prompt.)
en: Message bound to %s
sk: Správa zviazaná so značkou %s

note: L10N: This error is printed if <mark-message> can't find a Message-ID for the currently selected message in the index.
en: No message ID to macro
sk: ID správy zo značky neexistuje

en: Quit NeoMutt?
sk: Ukončiť NeoMutt?

note: L10N: CHECK_ACL
en: Can't toggle new
sk: Nemožno prepnúť medzi nová/stará

note: L10N: CHECK_ACL
en: Can't undelete message
sk: Nemožno obnoviť správu

en: Logged out of IMAP servers
sk: Odhlásený z IMAP serverov

en: No Message-Id. Unable to perform operation.
sk: Žiadne Message-ID. Nemožno vykonať operáciu.

en: No deleted messages found in the thread
sk: Vo vlákne neboli nájdené žiadne zmazané spávy

en: Enter Message-Id:
sk: Zadajte ID správy:

en: Article has no parent reference
sk: Článok nemá rodičovskú referenciu

en: Message is not visible in limited view
sk: Táto správa nie je viditeľná vo obmedzenem zobrazenie

en: Fetching %s from server...
sk: Sťahujem %s zo servera…

en: Article %s not found on the server
sk: Článok %s sa na serveri nenašiel

en: Open newsgroup in read-only mode
sk: Otvor newsgroup v režime iba na čítanie

en: Open newsgroup
sk: Otvor newsgroup.

en: Posting to this group not allowed, may be moderated. Continue?
sk: Publikovanie do tejto skupiny nie je povolené, môže byť moderovaná. Pokračovať?

en: No virtual folder and no Message-Id, aborting
sk: Žiadna virtuálna zložka a žiadne Message-Id, ukončujem

en: failed to find message in notmuch database. try running 'notmuch new'.
sk: zlyhalo hľadanie správy v databázi notmuch. skúste spustiť „notmuch new“.

en: Failed to read thread, aborting
sk: Zlyhalo načítanie vlákna, ukončujem

en: No query, aborting
sk: Bez dotazov, ukončujem

en: Windowed queries disabled
sk: Dotazy časového sú zakázané

en: No notmuch vfolder currently loaded
sk: Nie je načtena žiadna virtuálna zložka (notmuch)

en: There are no messages
sk: Žiadne správy

en: No visible messages
sk: Žiadne viditeľné správy

en: Changing threaded display should prefer $use_threads over $sort
sk: Zmena nastavenia zobrazenia vláken by mala uprednostniť $use_threads pred $sort

en: Error in command line: %s
sk: Chyba v príkazovom riadku: %s

en: Warning in command line: %s
sk: Pozor %s na príkazovom riadku

en: unable to determine nodename via uname()
sk: meno stroje nie je možné určiť pomocou volanie uname()

en: Config variable '%s' is deprecated
sk: Konfiguračná premenná „%s“ je zastaraná

note: L10N: '%s' is the (misspelled) name of the menu, e.g. 'index' or 'pager'
en: %s: no such menu
sk: %s: také menu neexistuje

note: L10N: '%s' is the name of the menu, e.g. 'index' or 'pager', it might also be 'all' when all menus are affected.
en: %s: no binds for this menu
sk: %s: žiadne väzby pre toto menu

en: %s: no macros for this menu
sk: %s: žiadna makra pre toto menu

en: Key is not bound
sk: Klávesa nie je viazaná s žiadnou funkciou

en: Key is not bound.  Press '%s' for help.
sk: Klávesa nie je viazaná.  Stlačte '%s' pre nápovedu.

en: Macro loop detected
sk: Bola zistená slučka v makre

en: Abort key is not set, defaulting to Ctrl-G
sk: Klávesová skratka pre prerušenie nie je nastavená, pokračujem s predvolenú Ctrl-G

en: Specified abort key sequence (%s) will be truncated to first key
sk: Zadaná klávesová skratka pre prerušenie (%s) bude skrátená na prvú klávesu

en: Binding '%s' will alias '%s'  Before, try: 'bind %s %s noop'
sk: Skratka „%s“ překryje „%s“. Najskôr skúste: 'bind %s %s noop'

en: %s: null key sequence
sk: %s: prázdna postupnosť kláves

en: Function '%s' not available for menu '%s'
sk: Funkcia '%s' nie je k dispozícii pre menu '%s'

en: macro: empty key sequence
sk: macro: prázdna postupnosť kláves

en: exec: no arguments
sk: exec: žiadne argumenty

en: %s: no such function
sk: %s: žiadna takáto funkcia

en: Improperly formatted entry for type %s in "%s" line %d
sk: Nesprávne formátovaná položka pre typ %s v „%s“, riadok %d

note: L10N: Mutt is trying to look up a mailcap value, but $mailcap_path is empty. We added a reference to the MAILCAPS environment variable as a hint too. Because the variable is automatically populated by Mutt, this should only occur if the user deliberately runs in their shell: export MAILCAPS= or deli
en: Neither mailcap_path nor MAILCAPS specified
sk: Cesta mailcap_path ani premenná MAILCAPS nie je zadaná

en: mailcap entry for type %s not found
sk: položka mailcap-u pre typ %s nenájdená

note: L10N: maildir_field_delimiter is a config variable and shouldn't be translated
en: maildir_field_delimiter must be exactly one character long
sk: maildir_field_delimiter musí mať dĺžku presne jeden znak

note: L10N: maildir_field_delimiter is a config variable and shouldn't be translated
en: maildir_field_delimiter cannot be alphanumeric or '-.\/'
sk: maildir_field_delimiter nemôže byť alphanumerický alebo '-.\/'

note: L10N: maildir_field_delimiter is a config variable and shouldn't be translated
en: maildir_field_delimiter can only be set once
sk: maildir_field_delimiter smie byť nastevený iba jedenkrát

en: Could not flush message to disk
sk: Správu nebolo možné bezpečne uložiť (flush) na disk

en: maildir_commit_message(): unable to set time on file
sk: maildir_commit_message(): nemožno nastaviť čas pre súbor

en: Scanning %s...
sk: Prehledávám %s…

en: Reading %s...
sk: Čítam %s…

note: L10N: Displayed before/as a mailbox is being synced
en: Writing %s...
sk: Zapisujem %s…

note: L10N: Try to limit to 80 columns
en: usage:
sk: Použitie:

en:   neomutt [-Enx] [-e <command>] [-F <config>] [-H <draft>] [-i <include>]
              [-b <address>] [-c <address>] [-s <subject>] [-a <file> [...] --]
              <address> [...]
sk:   neomutt [-Enx] [-e <príkaz>] [-F <konfigurácia>] [-H <súbor>] [-i <súbor>]
              [-b <adresa>] [-c <adresa>] [-s <predmet>] [-a <súbor> [...] --]
              <adresa> [...]

en:   neomutt [-nx] [-e <command>] [-F <config>] [-b <address>] [-c <address>]
              [-s <subject>] [-a <file> [...] --] <address> [...] < message
sk:   neomutt [-nx] [-e <príkaz>] [-F <konfigurácia>] [-b <adresa>] [-c <adresa>]
              [-s <predmet>] [-a <súbor> [...] --] <adresa> [...] < správa

en:   neomutt [-nRy] [-e <command>] [-F <config>] [-f <mailbox>] [-m <type>]
sk:   neomutt [-nRy] [-e <príkaz>] [-F <konfigurácia>] [-f <schránka>] [-m <typ>]

en:   neomutt [-n] [-e <command>] [-F <config>] -A <alias>
sk:   neomutt [-n] [-e <príkaz>] [-F <konfigurácia>] -A <přezdívka>

en:   neomutt [-n] [-e <command>] [-F <config>] -B
sk:   neomutt [-n] [-e <príkaz>] [-F <konfigurácia>] -B

en:   neomutt [-n] [-e <command>] [-F <config>] -D [-S] [-O]
sk:   neomutt [-n] [-e <príkaz>] [-F <konfigurácia>] -D [-S] [-O]

en:   neomutt [-n] [-e <command>] [-F <config>] -d <level> -l <file>
sk:   neomutt [-n] [-e <príkaz>] [-F <konfigurácia>] -d <úroveň> -l <súbor>

en:   neomutt [-n] [-e <command>] [-F <config>] -G
sk:   neomutt [-n] [-e <príkaz>] [-F <konfigurácia>] -G

en:   neomutt [-n] [-e <command>] [-F <config>] -g <server>
sk:   neomutt [-n] [-e <príkaz>] [-F <konfigurácia>] -g <server>

en:   neomutt [-n] [-e <command>] [-F <config>] -p
sk:   neomutt [-n] [-e <príkaz>] [-F <konfigurácia>] -p

en:   neomutt [-n] [-e <command>] [-F <config>] -Q <variable> [-O]
sk:   neomutt [-n] [-e <príkaz>] [-F <konfigurácia>] -Q <premenná> [-O]

en:   neomutt [-n] [-e <command>] [-F <config>] -Z
sk:   neomutt [-n] [-e <príkaz>] [-F <konfigurácia>] -Z

en:   neomutt [-n] [-e <command>] [-F <config>] -z [-f <mailbox>]
sk:   neomutt [-n] [-e <príkaz>] [-F <configurácia>] -z [-f <schránka>]

note: L10N: Try to limit to 80 columns.  If more space is needed add an indented line
en: options:
sk: Nastavenia kompilácie:

en:   --            Special argument forces NeoMutt to stop option parsing and treat
                    remaining arguments as addresses even if they start with a dash
sk:   --            Speciálnú prepínač, ktorý spôsoví, že NeoMutt nebude zostávajúce parametre
                    pokládať za prepínač, ale za adresy, i keď budú začínať pomlčkou

en:   -A <alias>    Print an expanded version of the given alias to stdout and exit
sk:   -A <alias>    Vypíše expandovaný alias na štandardný výstup a skončí

en:   -a <file>     Attach one or more files to a message (must be the last option)
                    Add any addresses after the '--' argument
sk:   -a <súbor>    Pripojí k správe súbor(y), musí to byť posledný prepínač
                    Další adresy lze přidat až za přepínač „--“

en:   -B            Run in batch mode (do not start the ncurses UI)
sk:   -B            Dávkový režim (nespustí sa užívateľské rozhranie)

en:   -b <address>  Specify a blind carbon copy (Bcc) recipient
sk:   -b <adresa>   Určuje adresu pre utajenú kópiu (Bcc)

en:   -c <address>  Specify a carbon copy (Cc) recipient
sk:   -c <address>  Určuje adresu pre kúpiu (Cc)

en:   -D            Dump all config variables as 'name=value' pairs to stdout
sk:   -D            Na štandardný výstup vypíše hodnoty všetkých premenných

en:   -D -O         Like -D, but show one-liner documentation
sk:   -D -S         Podobné ako -D, navyše ukáže jednoriadkovú dokumentáciu

en:   -D -S         Like -D, but hide the value of sensitive variables
sk:   -D -O         Podobné ako -D, navyše schová hodnoty citlivých premenných

en:   -d <level>    Log debugging output to a file (default is "~/.neomuttdebug0")
                    The level can range from 1-5 and affects verbosity
sk:   -d <level>    Ladiace informácie zapisuje do „~/.neomuttdebug0“ 
                    Hodnota 1-5 ovlivnňuje úroveň podrobnosti

en:   -E            Edit draft (-H) or include (-i) file during message composition
sk:   -E            Upraví koncept (-H) alebo vloží (-i) súbor do tela správy

en:   -e <command>  Specify a command to be run after reading the config files
sk:   -e <command>  Príkaz bude vykonaný po inicializácii a načítanie konfigurácie

en:   -F <config>   Specify an alternative initialization file to read
sk:   -F <config>   Alternatívne súbor s konfiguráciou (namiesto „neomuttrc“)

en:   -f <mailbox>  Specify a mailbox (as defined with 'mailboxes' command) to load
sk:   -f <mailbox>  Načíta z tejto schránky (definované v „Mailboxes“)

en:   -G            Start NeoMutt with a listing of subscribed newsgroups
sk:   -G            Ponúkne výber diskusných skupín (NNTP)

en:   -g <server>   Like -G, but start at specified news server
sk:   -g <server>   Podobné ako -G, naviac určí server diskusných skupín (NNTP)

en:   -H <draft>    Specify a draft file with header and body for message composing
sk:   -H <draft>    Zo súboru s konceptom budú načítané hlavičky a telo správy

en:   -h            Print this help message and exit
sk:   -h            Vypíše túto nápovedu a skončí

en:   -i <include>  Specify an include file to be embedded in the body of a message
sk:   -i <include>  Tento súbor bude vložený do tela správy

en:   -l <file>     Specify a file for debugging output (default "~/.neomuttdebug0")
sk:   -l <file>     Určí súbor pre ukladanie ladiacich informácií (predvolené „~/.neomuttdebug0“)

en:   -m <type>     Specify a default mailbox format type for newly created folders
                    The type is either MH, MMDF, Maildir or mbox (case-insensitive)
sk:   -m <type>     Určí predvolený typ schránky pre novo vytvárané zložky 
                    Typy: MH, MMDF, Maildir alebo mbox (veľkosť písmen nerozhoduje)

en:   -n            Do not read the system-wide configuration file
sk:   -n            NeoMutt nebude čítať systémový konfiguračný súbor

en:   -p            Resume a prior postponed message, if any
sk:   -p            Vráti sa k odloženej rozpísané správe, ak existuje

en:   -Q <variable> Query a configuration variable and print its value to stdout
                    (after the config has been read and any commands executed)
                    Add -O for one-liner documentation
sk:   -Q <variable> Dotaz na konfiguračnú premennú a jej hodnotu vypísať na štandardný výstup
                    (po načítaní konfigurácie a vykonaní všetkých príkazov)
                    Pridať -O pre jednorázovú dokumentáciu

en:   -R            Open mailbox in read-only mode
sk:   -R            Otvor schránku v režime iba na čítanie

en:   -s <subject>  Specify a subject (must be enclosed in quotes if it has spaces)
sk:   -s <subject>  Špecifikuje predmet (ak obsahuje mezery, musí byť vo uvozovkách)

en:   -v            Print the NeoMutt version and compile-time definitions and exit
sk:  -v             Zobrazí verziu NeoMuttu a parametre zadané pri preklade a skončí

en:   -vv           Print the NeoMutt license and copyright information and exit
sk:   -vv           Zobrazí licenciu NeoMuttu a oprávnenia na použitie a skončí

en:   -y            Start NeoMutt with a listing of all defined mailboxes
sk:   -y            Ponúkne k vybranie schránku uvedenú v zozname „Mailboxes“

en:   -Z            Open the first mailbox with new message or exit immediately with
                    exit code 1 if none is found in all defined mailboxes
sk:   -Z            Otvorí prvú schránku s novou poštou; ak nie je žiadna nová nájdená,
                    ihneď skončí s kódom 1

en:   -z            Open the first or specified (-f) mailbox if it holds any message
                    or exit immediately with exit code 1 otherwise
sk:   -z            Otvorí buď prvý schránku alebo zadanú pomocou „-f“ s novou poštou;
                     pokud nie je žiadna nová nájdená, ihneď skončí s kódom 1

en: Error initializing terminal
sk: Chyba pri inicializácii terminálu

en: unable to determine username
sk: nemožno určiť meno používateľa

en: unable to determine home directory
sk: nemožno určiť domáci adresár

en: Error: value '%s' is invalid for -d
sk: Chyba: hodnota „%s“ nie je platná pre -d

en: Failed to parse mailto: link
sk: Zlyhalo rozebrání mailto: odkazu

en: No recipients specified
sk: Neboli uvedení žiadni príjemcovia

en: Can't use -E flag with stdin
sk: Prepínač -E nemožno použiť so štandardným vstupom

en: Can't parse message template: %s
sk: Nemožné rozebrať súbor se šablónou správy: %s

en: %s: unable to attach file
sk: %s: súbor nemožno pripojiť

en: No mailbox with new mail
sk: Žiadna schránka s novými správami

en: No incoming mailboxes defined
sk: Nie je definovaná žiadna schránka prijímajúca novú poštu

en: Mailbox is empty
sk: Schránka je prázdna

en: Mailbox is corrupt
sk: Schránka je porušená

en: Couldn't lock %s
sk: %s nejde zamknúť

en: Mailbox was corrupted
sk: Schránka bola porušená

en: Fatal error!  Could not reopen mailbox!
sk: Fatálna chyba! Nemožno znovu otvoriť schránku!

en: Could not create temporary file
sk: Nemožno vytvoriť dočasný súbor

en: sync: mbox modified, but no modified messages (report this bug)
sk: sync: schránka zmenená, ale žiadne zmenené správy (ohláste túto chybu)

en: Committing changes...
sk: Vykonávam zmeny…

en: Write failed!  Saved partial mailbox to %s
sk: Zápis zlyhal!  Schránka bola čiastočne uložená do %s

en: Could not reopen mailbox
sk: Nemožno znovu otvoriť schránku

en: Can't write message
sk: Správu nemožno uložiť

en: Reverse search for:
sk: Hľadať spätne:

en: Search for:
sk: Hľadať:

en: Not found
sk: Nenájdené

en: No entries
sk: Žiadne položky

en: Jump to:
sk: Preskoč na:

en: Invalid index number
sk: Neplatné číslo indexu

en: You are on the first entry
sk: Ste na prvej položke

en: You are on the last entry
sk: Ste na poslednej položke

en: You can't scroll up farther
sk: Nemôžte rolovať ďalej hore

en: You can't scroll down farther
sk: Nemôžte rolovať ďalej dole

en: Tagging is not supported
sk: Označovanie nie je podporované

en: No tagged entries
sk: Žiadne označené položky

en: Append
sk: Pripojiť

en: Insert
sk: Vložiť

en: Select a remailer chain
sk: Vybrať reťaz remailerov

en: Can't get mixmaster's type2.list
sk: Nelze získať type2.list pre mixmaster

en: Mixmaster doesn't accept Cc or Bcc headers
sk: Mixmaster neprijíma hlavičky Kópia ani Slepá kópia

en: Please set the hostname variable to a proper value when using mixmaster
sk: Ak používate MixMaster, je potrebné správne nastaviť premennú „hostname“

en: Error sending message, child exited %d
sk: Chyba pri posielaní správy, dcérsky proces ukončený %d

en: Error sending message
sk: Chyba pri posielaní správy

en: <random>
sk: <náhodný>

en: -- Remailer chain [Length: %d]
sk: -- Reťaz remailerov [Dĺžka: %d]

en: You already have the last chain element selected
sk: Máte už vybraný posledný článok reťaze

en: You already have the first chain element selected
sk: Máte už vybraný prvý článok reťaze

note: L10N The '%d' here hard-coded to 19
en: Mixmaster chains are limited to %d elements
sk: Mixmaster reťaze sú limitované na %d článkov

en: The remailer chain is already empty
sk: Remailer reťaz je už prázdny

en: Error: %s can't be used as the final remailer of a chain
sk: Chyba: %s nemôže byť použitý ako posledný článok reťaze remaileru

en: Failed to seek file: %s
sk: Zlyhalo hledanie pozície v súboru: %s

en: Timeout exceeded while attempting fcntl lock
sk: Vypršal čas na uzamknutie pomocou fcntl

en: Waiting for fcntl lock... %d
sk: Čakám na zámok od fcntl… %d

en: Timeout exceeded while attempting flock lock
sk: Vypršal čas na uzamknutie celého súboru

en: Waiting for flock attempt... %d
sk: Čakám na uzamknutie pomocou funkcie flock… %d

en: Closed log file: %s
sk: Zatvorenie súboru so záznamom ladenie: %s

en: Debugging at level %d to file '%s'
sk: Ladenie na úrovni %d do súboru „%s“

en: Logging at level %d to file '%s'
sk: Zaznamenávání na úrovni %d do súboru „%s“

en: Error: converting path to absolute
sk: Chyba: konverze cesty na absolútnú

en: open /dev/urandom: %s
sk: otvorenie /dev/urandom: %s

en: read /dev/urandom: %s
sk: čítanie /dev/urandom: %s

en: Bad regex: %s
sk: Chybný regulárný výraz: %s

en: Not enough subexpressions for template
sk: Nedostatok podvýrazov pre šablónu

en: Caught signal %d (%s) ...  Exiting
sk: Zachytený signál %d (%s) … Končím

en: Caught signal %d ...  Exiting
sk: Zachytený signál %d … Končím.

en: Invalid value for option %s: %ld
sk: Neplatná hodnota pre voľbu %s: %ld

en: Error: Couldn't load the lua interpreter
sk: Chyba: nie je možné zaviesť interpret jazyka lua

en: Couldn't source lua source: %s
sk: Nemôžem vložiť lua zdroj: %s

en: New mail in
sk: Nová pošta v

en: SSL is unavailable, can't connect to %s
sk: SSL nie je dostupné, nedá sa připojiť k %s

en: Cannot use 'last-' prefix with 'threads' for %s
sk: Nie je možné použiť 'last-' prefix s 'threads' pre %s

en: Parent message is not available
sk: Rodičovská správa nie je dostupná

en: Root message is not visible in this limited view
sk: Koreňová správa nie je viditeľná v obmedzeném pohľadu

en: Parent message is not visible in this limited view
sk: Rodičovská správe nie je viditeľná v obmedzeném pohľadu

note: L10N: Means "The path you specified as the destination file is a directory." See the msgid "Save to file: " (alias.c, recvattach.c) These three letters correspond to the choices in the string.
en: File is a directory, save under it: (y)es, (n)o, (a)ll?
sk: Súbor je adresár, uložiť v ňom: (a)-Áno, (n)ie, (v)šetky?

en: yna
sk: anv

note: L10N: Means "The path you specified as the destination file is a directory." See the msgid "Save to file: " (alias.c, recvattach.c)
en: File is a directory, save under it?
sk: Súbor je adresár, uložiť v ňom?

en: File under directory:
sk: Zadajte meno súboru:

note: L10N: Options for: File %s exists, (o)verwrite, (a)ppend, or (c)ancel?
en: File exists, (o)verwrite, (a)ppend, or (c)ancel?
sk: Súbor existuje, (p)repísať, prid(a)ť alebo (z)rušiť?

en: oac
sk: paz

en: Can't save message to POP mailbox
sk: Nemôžem uložiť správu do POP schránky

en: Append messages to %s?
sk: Pridať správy do %s?

en: Can't save message to news server
sk: Nemôžem uložiť správy na server diskusných skupín

en: Reading from %s interrupted...
sk: Čítanie z %s bolo prerušené…

note: L10N: Displayed if a mailbox sync fails
en: Unable to write %s
sk: Nemožno zapísať %s

note: L10N: Although we know the precise number of messages, we do not show it to the user. So feel free to use a "generic plural" as plural translation if your language has one.
en: message not deleted | messages not deleted
sk[0]: správa nebola zmazaná
sk[1]: správy neboli zmazané
sk[2]: správy neboli zmazané

en: Can't open trash folder
sk: Nemožno otvoriť zložku kôš

note: L10N: Displayed if appending to $trash fails when syncing or closing a mailbox
en: Unable to append to trash folder
sk: Nemožno pripojiť správu do zložky kôš

en: Mark all articles read?
sk: Označiť všetky články ako prečítané?

note: L10N: The first argument is the number of read messages to be moved, the second argument is the target mailbox.
en: Move %d read message to %s? | Move %d read messages to %s?
sk[0]: Presunúť %d prečítanú správu do %s?
sk[1]: Presunúť %d prečítané správy do %s?
sk[2]: Presunúť %d prečítané správy do %s?

en: Purge %d deleted message? | Purge %d deleted messages?
sk[0]: Odstrániť %d zmazanú správu?
sk[1]: Odstrániť %d zmazané správy?
sk[2]: Odstrániť %d zmazaných správ?

en: Moving read messages to %s...
sk: Presúvam prečítané správy do %s…

en: Mailbox is unchanged
sk: Schránka je bez zmeny

en: %d kept, %d moved, %d deleted
sk: %d ostalo, %d presunutých, %d vymazaných

en: %d kept, %d deleted
sk: %d ostalo, %d vymazaných

en:  Press '%s' to toggle write
sk:  Stlačte '%s' na prepnutie zápisu

en: Use 'toggle-write' to re-enable write
sk: Použite 'toggle-write' na znovu-povolenie zápisu

en: Mailbox is marked unwritable. %s
sk: Schránka je označená len na čítanie. %s

en: Mailbox checkpointed
sk: Do schránky bola vložená kontrolná značka

en: Can't open %s: it is a pipe
sk: Nemožno otvoriť %s: súbor je typu pipe

en: Can't toggle write on a readonly mailbox
sk: Nemožno prepnúť zápis na schránke v režime iba na čítanie

en: Changes to folder will be written on folder exit
sk: Zmeny v zložke budú zapísané, keď ju opustíte

en: Changes to folder will not be written
sk: Zmeny v zložke nebudú zapísané

en:  (current time: %c)
sk: (aktuálny čas: %c)

en: [-- %s output follows%s --]
sk: [-- Nasleduje výstup %s %s --]

note: L10N: Due to the implementation details (e.g. some passwords are managed by gpg-agent) we can't know whether we forgot zero, 1, 12, ... passwords. So in English we use "Passphrases". Your language might have other means to express this.
en: Passphrases forgotten
sk: Šifrovacie hesla bola zabudnutá

en: Inline PGP can't be used with attachments.  Revert to PGP/MIME?
sk: PGP v texte sa s prílohami nedá použiť.  Použiť PGP/MIME?

en: Mail not sent: inline PGP can't be used with attachments
sk: Správa nebola odoslaná: PGP v texte sa s prílohami nedá použiť

en: Inline PGP can't be used with format=flowed.  Revert to PGP/MIME?
sk: PGP v textu nie je možno použiť s format=flowed.  Použiť PGP/MIME?

en: Mail not sent: inline PGP can't be used with format=flowed
sk: Správa nebola odoslaná: PGP v texte nie je možno použiť s format=flowed.

en: Invoking PGP...
sk: Spúšťam PGP…

en: Message can't be sent inline.  Revert to using PGP/MIME?
sk: Správa nemožno poslať vloženú do textu. Použiť PGP/MIME?

en: Mail not sent
sk: Správa nebola odoslaná

en: S/MIME messages with no hints on content are unsupported
sk: S/MIME správy bez popisu obsahu nie sú podporované

en: Trying to extract PGP keys...
sk: Pokúšam sa extrahovať PGP kľúče…

en: Trying to extract S/MIME certificates...
sk: Pokúšam sa extrahovať S/MIME certifikáty…

en: [-- Error: Unknown multipart/signed protocol %s --]
sk: [-- Chyba: neznámy multipart/signed protokol %s --]

en: [-- Error: Missing or bad-format multipart/signed signature --]
sk: [-- Chyba: Chybajúcí alebo zle formátovaný multipart/signed podpis  --]

en: [-- Warning: We can't verify %s/%s signatures. --]
sk: [-- Upozornenie: Nemôžeme overiť %s/%s podpisy. --]

en: [-- The following data is signed --]
sk: [-- Nasledujúce dáta sú podpísané --]

en: [-- Warning: Can't find any signatures. --]
sk: [-- Upozornenie: Nemôžem nájsť žiadne podpisy. --]

en: 
    [-- End of signed data --]
sk: 
    [-- Koniec podpísaných dát --]

en: error enabling CMS protocol: %s
sk: Chyba pri zapínaní CMS protokolu: %s

en: error creating GPGME data object: %s
sk: chyba pri vytváraní GPGME dátového objektu: %s

en: error allocating data object: %s
sk: chyba pri alokovaní dátového objektu: %s

en: error rewinding data object: %s
sk: chyba pri pretáčaní dátového objektu: %s

en: [tempfile]
sk: [dočasný soubor]

en: error reading data object: %s
sk: chyba pri čítaní dátového objektu: %s

en: secret key '%s' not found: %s
sk: tajný kľúč „%s“ nebol nájdený: %s

en: ambiguous specification of secret key '%s'
sk: nejednoznačné vymedzenie tajného kľúča „%s“

en: error setting secret key '%s': %s
sk: chyba pri nastavovaní tajného kľúča „%s“: %s

en: error setting PKA signature notation: %s
sk: chyba pri nastavovaní PKA podpisového zápisu: %s

en: error encrypting data: %s
sk: chyba pri šifrovaní dát: %s

en: error signing data: %s
sk: chyba pri podpisovaní dát: %s

en: $pgp_sign_as unset and no default key specified in ~/.gnupg/gpg.conf
sk: $pgp_sign_as nie je nastavený a v ~/.gnupg/gpg.conf nie je určený východzí kľúč

en: Warning: One of the keys has been revoked
sk: Upozornenie: Jeden z kľúčov bol zneplatnený

en: Warning: The key used to create the signature expired at:
sk: Upozornenie: Kľúču použitému na vytvorenie podpisu vypršala platnosť:

en: Warning: At least one certification key has expired
sk: Upozornenie: Platnosť aspoň jedného kľúča certifikátu vypršala

en: Warning: The signature expired at:
sk: Upozornenie: Podpis stratil platnosť:

en: Can't verify due to a missing key or certificate
sk: Nemožno overiť, chýba kľúč alebo certifikát

en: The CRL is not available
sk: CRL nie je dostupný

en: Available CRL is too old
sk: Dostupný CLR je príliš starý

en: A policy requirement was not met
sk: Požiadavky politiky bezpečnosti neboli splnené

en: A system error occurred
sk: Vyskytla sa systémová chyba

en: WARNING: PKA entry does not match signer's address:
sk: UPOZIRNENIE: Položka PKA nesúhlasí s adresou podpísaného:

en: PKA verified signer's address is:
sk: Adresa podpísaného overená pomocou PKA je:

en: Fingerprint:
sk: Odtlačok kľúča:

en: WARNING: We have NO indication whether the key belongs to the person named as shown above
sk: POZOR: Nemáme ŽIADNY dôkaz, že kľúč patrí vyššie menovanej osobe

en: WARNING: The key does NOT BELONG to the person named as shown above
sk: POZOR: Kľúč NEPATRÍ vyššie menovanej osobe

en: WARNING: It is NOT certain that the key belongs to the person named as shown above
sk: POZOR: NIE JE ISTÉ, či kľúč patrí vyššie menovanej osobe

en: aka:
sk: alias:

en: KeyID
sk: ID kľúča

note: L10N: You will see this message in place of "KeyID " if the S/MIME key has no ID. This is quite an error.
en: no signature fingerprint available
sk: nie je k dispozícii odtlačok podpísu

en: created:
sk: vytvorený:

en: Error getting key information for KeyID %s: %s
sk: Chyba pri získavaní informácií o ID kľúča: %s: %s

en: Good signature from:
sk: Dobrý podpis od:

en: *BAD* signature from:
sk: *ZLÝ* podpis od:

en: Problem signature from:
sk: Problematický podpis od:

note: L10N: This is trying to match the width of the "Problem signature from:" translation just above.
en:                expires:
sk:                vyprší:

en: [-- Begin signature information --]
sk: [-- Začiatok podrobností o podpise --]

en: Error: verification failed: %s
sk: Chyba: overovanie zlyhalo: %s

en: *** Begin Notation (signature by: %s) ***
sk: *** Začiatok Zápisu (podpísané: %s) ***

en: *** End Notation ***
sk: *** Koniec Zápisu ***

en: [-- End signature information --]
sk: [-- Koniec podrobností o podpise --]

en: [-- Error: decryption failed: %s --]
sk: [-- Chyba: dešifrovanie zlyhalo: %s --]

en: Error importing key: %s
sk: Chyba pri importe kľúča: %s

en: Error: decryption/verification failed: %s
sk: Chyba: dešifrovanie/overovanie zlyhalo: %s

en: PGP message successfully decrypted
sk: PGP správa bola úspešne dešifrovaná

en: Error: copy data failed
sk: Chyba: kopírovanie dát zlyhalo

en: [-- BEGIN PGP MESSAGE --]
sk: [-- ZAČIATOK SPRÁVY PGP --]

en: [-- BEGIN PGP PUBLIC KEY BLOCK --]
sk: [-- ZAČIATOK BLOKU VEREJNÉHO KĽÚČA PGP --]

en: [-- BEGIN PGP SIGNED MESSAGE --]
sk: [-- ZAČIATOK SPRÁVY PODPÍSANEJ S PGP --]

en: [-- END PGP MESSAGE --]
sk: [-- KONIEC SPRÁVY PGP --]

en: [-- END PGP PUBLIC KEY BLOCK --]
sk: [-- KONIEC BLOKU VEREJNÉHO KĽÚČA PGP --]

en: [-- END PGP SIGNED MESSAGE --]
sk: [-- KONIEC SPRÁVY PODPÍSANEJ S PGP --]

en: [-- Error: could not find beginning of PGP message --]
sk: [-- Chyba: nemožno nájsť začiatok správy PGP --]

en: [-- Error: could not create temporary file --]
sk: [-- Chyba: nemožno vytvoriť dočasný súbor --]

en: [-- The following data is PGP/MIME signed and encrypted --]
sk: [-- Nasledujúce dáta sú šifrované a podpísané pomocou PGP/MIME --]

en: [-- The following data is PGP/MIME encrypted --]
sk: [-- Nasledujúce dáta sú šifrované pomocou PGP/MIME --]

en: [-- End of PGP/MIME signed and encrypted data --]
sk: [-- Koniec dát šifrovaných a podpísaných pomocou PGP/MIME --]

en: [-- End of PGP/MIME encrypted data --]
sk: [-- Koniec dát šifrovaných pomocou PGP/MIME --]

en: Could not decrypt PGP message
sk: Nemožno dešifrovať PGP správu

en: [-- The following data is S/MIME signed --]
sk: [-- Nasledujúce dáta sú podpísané pomocou S/MIME --]

en: [-- The following data is S/MIME encrypted --]
sk: [-- Nasledujúce dáta sú šifrované pomocou S/MIME --]

en: [-- End of S/MIME signed data --]
sk: [-- Koniec dát podpísaných pomocou S/MIME --]

en: [-- End of S/MIME encrypted data --]
sk: [-- Koniec dát šifrovaných pomocou S/MIME --]

en: gpgme_op_keylist_start failed: %s
sk: gpgme_op_keylist_start zlyhalo: %s

en: gpgme_op_keylist_next failed: %s
sk: gpgme_op_keylist_next zlyhalo: %s

en: Looking for keys matching "%s"...
sk: Hľadám kľúče vyhovujúce „%s“…

en: No matching keys found for "%s"
sk: Žiadne zodpovedajúce kľúče pre „%s“

en: Use keyID = "%s" for %s?
sk: Použiť ID kľúča = „%s“ pre %s?

en: Enter keyID for %s:
sk: Zadajte ID kľúča pre %s:

note: L10N: mutt_gpgme_select_secret_key() tries to list all secret keys to choose from.  This error is displayed if no results were found.
en: No secret keys found
sk: Neboli nájdené žiadne tajné kľúče

en: Please enter the key ID:
sk: Prosím zadajte ID kľúča:

en: Error exporting key: %s
sk: Chyba pri exporte kľúča: %s

note: L10N: MIME description for exported (attached) keys. You can translate this entry to a non-ASCII string (it will be encoded), but it may be safer to keep it untranslated.
en: PGP Key 0x%s
sk: PGP kľúč 0x%s

en: GPGME: OpenPGP protocol not available
sk: GPGME: OpenPGP protokol nie je k dispozícii

en: GPGME: CMS protocol not available
sk: GPGME: CMS protokol nie je k dispozícii

note: L10N: S/MIME options (opportunistic encryption is on)
en: S/MIME (s)ign, sign (a)s, (p)gp, (c)lear, or (o)ppenc mode off?
sk: S/MIME (p)odpísať, podpísať (a)ko, p(g)p, (n)ič, alebo vypnúť pri(l)ež. šifr.?

note: L10N: S/MIME options (opportunistic encryption is on)
en: sapco
sk: pagnl

note: L10N: PGP options (opportunistic encryption is on)
en: PGP (s)ign, sign (a)s, s/(m)ime, (c)lear, or (o)ppenc mode off?
sk: PGP (p)odpísať, podpísať (a)ko, s/(m)ime, (n)ič, alebo vypnúť prí(l)ež. šifr.?

note: L10N: PGP options (opportunistic encryption is on)
en: samco
sk: pamnl

note: L10N: S/MIME options (opportunistic encryption is off)
en: S/MIME (e)ncrypt, (s)ign, sign (a)s, (b)oth, (p)gp, (c)lear, or (o)ppenc mode?
sk: S/MIME šif(r)ovať, podpí(s)ať, podpísať (a)ko, o(b)e, p(g)p, (n)ič, alebo vypnúť prí(l)ež. šifr.?

note: L10N: S/MIME options (opportunistic encryption is off)
en: esabpco
sk: rsabgnl

note: L10N: PGP options (opportunistic encryption is off)
en: PGP (e)ncrypt, (s)ign, sign (a)s, (b)oth, s/(m)ime, (c)lear, or (o)ppenc mode?
sk: PGP šif(r)ovať, podpí(s)ať, podpísať (a)ko, o(b)e, s/(m)ime, (n)ič, alebo vypnúť prí(l)ež. šifr.?

note: L10N: PGP options (opportunistic encryption is off)
en: esabmco
sk: rsabmnl

note: L10N: S/MIME options
en: S/MIME (e)ncrypt, (s)ign, sign (a)s, (b)oth, (p)gp or (c)lear?
sk: S/MIME šif(r)ovať, podpí(s)ať, podpísať (a)ko, o(b)e, p(g)p, (n)ič?

note: L10N: S/MIME options
en: esabpc
sk: rsabgn

note: L10N: PGP options
en: PGP (e)ncrypt, (s)ign, sign (a)s, (b)oth, s/(m)ime or (c)lear?
sk: PGP šif(r)ovať, podpí(s)ať, podpísať (a)ko, o(b)e, s/(m)ime, alebo (n)ič?

note: L10N: PGP options
en: esabmc
sk: rsabmn

en: Failed to verify sender
sk: Nepodarilo sa overiť odosielateľa

en: Failed to figure out sender
sk: Nepodarilo sa zistiť odosielateľa

en: Invoking S/MIME...
sk: Spúšťam S/MIME…

en: Check key
sk: Skontrolovať kľúč

en: All matching keys are marked expired/revoked
sk: Všetky vyhovujúce kľúče sú buď expirované alebo zneplatnené

en: PGP and S/MIME keys matching
sk: PGP a S/MIME kľúče vyhovojúce

en: PGP keys matching
sk: Kľúče PGP vyhovojúce

en: S/MIME keys matching
sk: Kľúče S/MIME vyhovojúce

en: keys matching
sk: Kľúče vyhovojúce

en: All matching keys are expired, revoked, or disabled
sk: Všetkým vyhovujúcom kľúčom buď vypršala platnosť, boli odvolané alebo zakázané

en: PGP keys matching <%s>
sk: PGP kľúče vyhovujúce <%s>

en: PGP keys matching "%s"
sk: PGP kľúče vyhovujúce „%s“

note: L10N: Describes the trust state of a S/MIME key. This translation must be padded with spaces to the right such that it has the same length as the other translations. The translation strings which need to be padded are: Expired, Invalid, Revoked, Trusted, Unverified, Verified, and Unknown.
en: Expired
sk: Vypršal

note: L10N: Describes the trust state of a S/MIME key. This translation must be padded with spaces to the right such that it has the same length as the other translations. The translation strings which need to be padded are: Expired, Invalid, Revoked, Trusted, Unverified, Verified, and Unknown.
en: Invalid
sk: Neplatný

note: L10N: Describes the trust state of a S/MIME key. This translation must be padded with spaces to the right such that it has the same length as the other translations. The translation strings which need to be padded are: Expired, Invalid, Revoked, Trusted, Unverified, Verified, and Unknown.
en: Revoked
sk: Odvolaný

note: L10N: Describes the trust state of a S/MIME key. This translation must be padded with spaces to the right such that it has the same length as the other translations. The translation strings which need to be padded are: Expired, Invalid, Revoked, Trusted, Unverified, Verified, and Unknown.
en: Trusted
sk: Dôveryhodný

note: L10N: Describes the trust state of a S/MIME key. This translation must be padded with spaces to the right such that it has the same length as the other translations. The translation strings which need to be padded are: Expired, Invalid, Revoked, Trusted, Unverified, Verified, and Unknown.
en: Unverified
sk: Neoverený

note: L10N: Describes the trust state of a S/MIME key. This translation must be padded with spaces to the right such that it has the same length as the other translations. The translation strings which need to be padded are: Expired, Invalid, Revoked, Trusted, Unverified, Verified, and Unknown.
en: Verified
sk: Overený

note: L10N: Describes the trust state of a S/MIME key. This translation must be padded with spaces to the right such that it has the same length as the other translations. The translation strings which need to be padded are: Expired, Invalid, Revoked, Trusted, Unverified, Verified, and Unknown.
en: Unknown
sk: Neznámý

en: S/MIME certificates matching "%s"
sk: Kľúče S/MIME vyhovujúce „%s“

note: L10N: The following are the headers for the "verify key" output from the GPGME key selection menu (bound to "c" in the key selection menu). They will be automatically aligned.
en: Name:
sk: Meno:

en: Valid From:
sk: Platný Od:

en: Valid To:
sk: Platný Do:

en: Key Type:
sk: Typ kľúča:

en: Key Usage:
sk: Použitie Kľúča:

en: Serial-No:
sk: Sériové č.:

en: Issued By:
sk: Vydal:

en: Subkey:
sk: Podkľúč:

en: [Can't display this user ID (unknown encoding)]
sk: [Nedá sa zobraziť ID tohoto užívateľa (neznáme kódovanie)]

en: [Can't display this user ID (invalid encoding)]
sk: [Nedá sa zobraziť ID tohoto užívateľa (neplatné kódovanie)]

en: [Can't display this user ID (invalid DN)]
sk: [Nedá sa zobraziť ID tohoto užívateľa (neplatné DN)]

note: L10N: comes after the Name or aka if the key is invalid L10N: describes a subkey
en: [Invalid]
sk: [Neplatný]

note: L10N: value in Key Usage: field
en: encryption
sk: šifrovanie

note: L10N: value in Key Usage: field
en: signing
sk: podpisovanie

note: L10N: value in Key Usage: field
en: certification
sk: overovanie

note: L10N: describes a subkey
en: [Revoked]
sk: [Odvolaný]

note: L10N: describes a subkey
en: [Expired]
sk: [Platnost vypršala]

note: L10N: describes a subkey
en: [Disabled]
sk: [Zakázaný]

en: Collecting data...
sk: Zbieram údaje…

en: Error finding issuer key: %s
sk: Chyba pri vyhľadávaní kľúča vydavateľa: %s

en: Error: certification chain too long - stopping here
sk: Chyba: overovací reťazec je príliš dlhý - končím tu

en: Key ID: 0x%s
sk: ID kľúča: 0x%s

en: This key can't be used: expired/disabled/revoked
sk: Tento kľúč nemôže byť použitý: je expirovaný/zakázaný/odvolaný

en: ID is expired/disabled/revoked. Do you really want to use the key?
sk: ID je expirovaný/zakázaný/odvolaný. Chcete naozaj použiť tento kľúč?

en: ID is not valid. Do you really want to use the key?
sk: Toto ID nie je platné. Chcete naozaj použiť tento kľúč?

en: ID is only marginally valid. Do you really want to use the key?
sk: Toto ID je dôveryhodné iba nepatrne. Chcete naozaj použiť tento kľúč?

en: ID has undefined validity. Do you really want to use the key?
sk: ID nemá definovanú dôverihodnosť. Chcete naozaj použiť tento kľúč?

en: Enter PGP passphrase:
sk: Zadajte frázu hesla PGP:

en: [-- Error: unable to create PGP subprocess --]
sk: [-- Chyba: nemožno vytvoriť podproces PGP --]

en: [-- End of PGP output --]
sk: [-- Koniec výstupu PGP --]

note: L10N: You will see this error message if (1) you are decrypting (not encrypting) something and (2) it is a plaintext. So the message does not mean "You failed to encrypt the message."
en: PGP message is not encrypted
sk: PGP správa nie je dešifrovaná

en: Internal error.  Please submit a bug report.
sk: Vnútorná chyba.  Prosím zašlite hlásenie o chybe

en: [-- Error: could not create a PGP subprocess --]
sk: [-- Chyba: nemožno vytvoriť podproces PGP --]

en: Decryption failed
sk: Dešifrovanie zlyhalo

en: Can't open PGP subprocess
sk: Nemožno otvoriť podproces PGP

en: Can't invoke PGP
sk: Nemožno spustit PGP

note: L10N: PGP options (inline) (opportunistic encryption is on)
en: PGP (s)ign, sign (a)s, %s format, (c)lear, or (o)ppenc mode off?
sk: PGP podpí(s)ať, podpísať (a)ko, formát %s, (n)ič, alebo prí(l). šifr.?

note: L10N: PGP options (inline) (opportunistic encryption is on) The 'i' is from the "PGP/M(i)ME" or "(i)nline", above.
en: saico
sk: sainl

note: L10N: PGP options (opportunistic encryption is on)
en: PGP (s)ign, sign (a)s, (c)lear, or (o)ppenc mode off?
sk: PGP podpí(s)ať, podpísať (a)ko, (n)ič, alebo prí(l). šifr.?

note: L10N: PGP options (opportunistic encryption is on)
en: saco
sk: sanl

note: L10N: PGP options (inline) (opportunistic encryption is off)
en: PGP (e)ncrypt, (s)ign, sign (a)s, (b)oth, %s format, (c)lear, or (o)ppenc mode?
sk: PGP šif(r)ovať, podpí(s)ať, podpísať (a)ko, o(b)e, formát %s, (n)ič, alebo prí(l). šifr.?

note: L10N: PGP options (inline) (opportunistic encryption is off) The 'i' is from the "PGP/M(i)ME" or "(i)nline", above.
en: esabico
sk: rsabinl

note: L10N: PGP options (opportunistic encryption is off)
en: PGP (e)ncrypt, (s)ign, sign (a)s, (b)oth, (c)lear, or (o)ppenc mode?
sk: PGP šif(r)ovať, podpí(s)ať, podpísať (a)ko, o(b)e, (n)ič, alebo prí(l). šifr.?

note: L10N: PGP options (opportunistic encryption is off)
en: esabco
sk: rsabnl

note: L10N: PGP options (inline)
en: PGP (e)ncrypt, (s)ign, sign (a)s, (b)oth, %s format, or (c)lear?
sk: PGP šif(r)ovať, podpí(s)ať, podpísať (a)ko, o(b)e, formát %s, alebo (n)ič?

note: L10N: PGP options (inline) The 'i' is from the "PGP/M(i)ME" or "(i)nline", above.
en: esabic
sk: rsabin

note: L10N: PGP options
en: PGP (e)ncrypt, (s)ign, sign (a)s, (b)oth, or (c)lear?
sk: PGP šif(r)ovať, podpí(s)ať, podpísať (a)ko, o(b)e, alebo (n)ič?

note: L10N: PGP options
en: esabc
sk: rsabn

en: Can't open /dev/null
sk: Nemožno otvoriť /dev/null

en: Fetching PGP key...
sk: Získavam PGP kľúč…

en: PGP Key %s
sk: PGP kľúč %s

en: Enter S/MIME passphrase:
sk: Zadajte frázu hesla S/MIME:

en: Enter keyID:
sk: Zadajte ID kľúča:

en: No (valid) certificate found for %s
sk: Nebol nalezen žiadny (platný) certifikát pre %s

en: Error: unable to create OpenSSL subprocess
sk: Chyba: nemožno vytvoriť podproces OpenSSL

en: Label for certificate:
sk: Názov pre certifikát:

en: no certfile
sk: chýba súbor s certifikáty

en: no mbox
sk: žiadna schránka

en: No output from OpenSSL...
sk: OpenSSL nevygeneroval žiadny výstup…

en: Can't sign: No key specified. Use Sign As.
sk: Nemožno podpísať: Nie je zadaný žiadny kľúč. Použiť Podpísať ako.

en: Can't open OpenSSL subprocess
sk: Nemožno otvoriť podproces OpenSSL

en: [-- End of OpenSSL output --]
sk: [-- Koniec výstupu OpenSSL --]

en: [-- Error: unable to create OpenSSL subprocess --]
sk: [-- Chyba: nemožno vytvoriť podproces OpenSSL --]

en: [-- The following data is S/MIME encrypted --]
sk: [-- Nasledujúce dáta sú šifrované pomocou S/MIME --]

en: [-- The following data is S/MIME signed --]
sk: [-- Nasledujúce dáta sú podpísané pomocou S/MIME --]

en: 
    [-- End of S/MIME encrypted data. --]
sk: 
    [-- Koniec dát šifrovaných pomocou S/MIME --]

en: 
    [-- End of S/MIME signed data. --]
sk: 
    [-- Koniec dát s podpísaných pomocou S/MIME --]

note: L10N: S/MIME options (opportunistic encryption is on)
en: S/MIME (s)ign, encrypt (w)ith, sign (a)s, (c)lear, or (o)ppenc mode off?
sk: S/MIME podpí(s)ať, šifrovať po(m)ocou, podpísať (a)ko, (n)ič, or prí(l). šifr.?

note: L10N: S/MIME options (opportunistic encryption is on)
en: swaco
sk: smanl

note: L10N: S/MIME options (opportunistic encryption is off)
en: S/MIME (e)ncrypt, (s)ign, encrypt (w)ith, sign (a)s, (b)oth, (c)lear, or (o)ppenc mode?
sk: S/MIME šif(r)ovať, podpí(s)ať, šifrovať po(m)ocou, podpísať (a)ko, o(b)e, (n)ič, or prí(l). šifr.?

note: L10N: S/MIME options (opportunistic encryption is off)
en: eswabco
sk: rsmabnl

note: L10N: S/MIME options
en: S/MIME (e)ncrypt, (s)ign, encrypt (w)ith, sign (a)s, (b)oth, or (c)lear?
sk: S/MIME šif(r)ovať, podpí(s)ať, šifrovať po(m)ocou, podpísať (a)ko, o(b)e, (n)ič?

note: L10N: S/MIME options
en: eswabc
sk: rsmabn

en: Choose algorithm family: (1) DES, (2) RC2, (3) AES, or (c)lear?
sk: Vyberte rodinu algoritmov: (1) DES, (2) RC2, (3) AES, alebo (n)ič?

note: L10N: Options for: Choose algorithm family: (1) DES, (2) RC2, (3) AES, or (c)lear?
en: 123c
sk: 123n

en: ID is not trusted. Do you really want to use the key?
sk: ID nie je dôveryhodné. Chcete naozaj použiť tento kľúč?

en: Loading list of groups from cache...
sk: Načítavam zoznam skupín z cache…

en: No news server defined
sk: Nie je definovaný žiadny server diskusných skupín

en: %s is an invalid news server specification
sk: %s je neplatné zadadnie serveru diskusných skupín

en: Server closed connection
sk: Server uzavrel spojenie

en: Server doesn't support reader mode
sk: Server nepodporuje režim pre klientov

en: No authenticators available
sk: Nie sú k dispozícii žiadne autentifikátory

en: Connection to %s lost. Reconnect?
sk: Spojenie s %s ztraceno. Pripojiť znovu?

en: Fetching list of articles...
sk: Získávám zoznam článkov…

en: Checking for new messages...
sk: Hľadám nové správy…

en: Could not switch to reader mode
sk: Nepodarilo sa prepnúť na režim pre klientov

en: Connected to %s. %s
sk: Pripojený k %s. %s

en: Posting is NOT ok
sk: Uverejňovanie NIE je v poriadku

en: Posting is ok
sk: Uverejňovanie je v poriadku

en: Can't post article: %s
sk: Nemožno odoslať článok: %s

en: Loading list of groups from server %s...
sk: Načítavam zoznam skupín zo servera %s…

en: Loading descriptions...
sk: Načítavam popisy…

en: Checking for new newsgroups...
sk: Hľadám nové správy v diskusných skupinách…

en: Unable to find child articles because server does not support XPAT command
sk: Nepodarilo sa nájsť podriadeny článok, pretože server nepodporuje príkaz XPAT

en: %s is an invalid newsgroup specification
sk: %s nie je platné upresnenie diskusných skupín

en: Newsgroup %s not found on the server
sk: Diskusná skupina %s nebola nalezena na serveri

en: Newsgroup %s has been removed from the server
sk: Diskusná skupina %s bola odstránená zo servera

en: nm_default_url must be: notmuch://<absolute path> . Current: %s
sk: nm_default_url musí byť v tvare: notmuch://<absolútna cesta> . Súčasné nastavenie: %s

note: L10N: The values 'hour', 'day', 'week', 'month', 'year' are literal. They should not be translated.
en: Invalid nm_query_window_timebase value (valid values are: hour, day, week, month, year)
sk: Neplatná nm_query_window_timebase hodnota (platné sú: hour, day, week, month, year)

en: Waiting for notmuch DB... (%d sec)
sk: Čakám na databázu notmuch… (%d s)

en: Can't open notmuch database: %s: %s
sk: Nemožno otvoriť databázu notmuch: %s: %s

en: unknown reason
sk: neznáma dôvod

en: failed to parse notmuch url: %s
sk: zlyhalo rozobratie notmuch url: %s

en: failed to parse notmuch limit: %s
sk: zlyhalo rozobratie limitu notmuch: %s

en: Reading messages...
sk: Čítám správy…

en: No more messages in the thread
sk: Nie sú žiadne dalšie správy vo vlákne

en: failed to parse limit: %s
sk: zlyhalo rozobratie limitu: %s

en: Unable to sync %d message due to external mailbox modification | Unable to sync %d messages due to external mailbox modification
sk[0]: Nelze synchronizovať %d správu z dôvodu zmeny schránky zvonku
sk[1]: Nelze synchronizovať %d správy z dôvodu zmeny schránky zvonku
sk[2]: Nelze synchronizovať %d správ z dôvodu zmeny schránky zvonku

en: Can't write to virtual folder
sk: Nemožno zapísať do virtuálnej zložky

en: failed to parse notmuch query type: %s
sk: zlyhalo rozobratie notmuch dotazu typu: %s

en: PrevPg
sk: PredSt

en: NextPg
sk: ĎaľšSt

en: View Attachm.
sk: Pozri prílohu

en: Next
sk: Ďaľší

en: Bottom of message is shown
sk: Spodok správy je zobrazený

en: Top of message is shown
sk: Vrch správy je zobrazený

note: L10N: Displayed if <skip-headers> is invoked in the pager, but there is no text past the headers. (I don't think this is actually possible in Mutt's code, but display some kind of message in case it somehow occurs.)
en: No text past headers
sk: Pod hlavičkami nie je žiadny text

en: No more unquoted text after quoted text
sk: Žiadny ďaľší necitovaný text za citovaným

en: No more quoted text
sk: Nie je ďaľší citovaný text

en: Help is currently being shown
sk: Nápoveda je práve zobrazena

en: Saved to: %s
sk: Uložené do: %s

note: L10N: Status bar message: the entire email is visible in the pager L10N: Status bar message: all the emails are visible in the index
en: all
sk: všetko

note: L10N: Used for the $crypt_verify_sig prompt
en: Verify signature?
sk: Overiť podpis?

en: Can't create display filter
sk: Nemožno vytvoriť filter zobrazenia

en: Could not copy message
sk: Nemožno skopírovať správu

en: Command:
sk: Príkaz:

en: S/MIME signature successfully verified
sk: S/MIME podpis úspešne overený

en: S/MIME certificate owner does not match sender
sk: S/MIME certifikát vlastníka nezodpovedá odosielateľovi

en: Warning: Part of this message has not been signed
sk: Upozornenie: Časť z tejto správy nebola podpísaná

en: S/MIME signature could NOT be verified
sk: S/MIME podpis NEMOHOL BYŤ overený

en: PGP signature successfully verified
sk: PGP podpis úspešne overený

en: PGP signature could NOT be verified
sk: PGP podpis NEMOHOL BYŤ overený

note: L10N: Pager position percentage. `%ld` is the number, `%%` is the percent symbol. They may be reordered, or space inserted, if you wish.
en: %ld%%
sk: %ld %%

note: L10N: Status bar message: the end of the email is visible in the pager L10N: Status bar message: the end of the list emails is visible in the index
en: end
sk: celé

en: %s: unknown command
sk: %s: neznámy príkaz

en: %s: unknown variable
sk: %s: neznáma premenná

en: Command '%s' can only be used with bool/quad variables
sk: Príkaz „%s“ možno použiť iba s premennými typu boolean/prepínač

en: Can't use 'inv', 'no', '&' or '?' with the '%s' command
sk: Nelze použiť „inv“, „no“, „&“ alebo „?“ s príkazom „%s“

en: Can't use prefix when incrementing or decrementing a variable
sk: Nelze použiť prefix pri zvyšovanie alebo znižovanie premenné

en: Can't set a variable with the '%s' command
sk: Nelze nastaviť premennú príkazom „%s“

en: '+' and '-' must be followed by '='
sk: za '+' a '-' musí nasledovať '='

en: Can't use prefix when setting a variable
sk: Nelze použiť prefix pri nastavovanie premenné

en: Prefixes 'no' and 'inv' may only be used with bool/quad variables
sk: Prefixy „no“ a „inv“ môžu byt použité iba s premennými typu boolean/prepínač

en: Error in expression: %s
sk: Chyba vo výraze: %s

en: Empty expression
sk: Prázdny výraz

en: No search command defined
sk: Nie je definovaný príkaz pre hľadanie

en: Running search command: %s ...
sk: Vykonávam príkaz pre hľadanie: %s …

en: Invalid day of month: %s
sk: Neplatný deň v mesiaci: %s

en: Invalid month: %s
sk: Neplatný mesiac: %s

en: Invalid relative date: %s
sk: Neplatné relatívne dátum: %s

en: empty pattern
sk: prázdny vzor

en: error in pattern at: %s
sk: chyba vo vzore na: %s

en: missing pattern: %s
sk: chýbajúci vzor: %s

en: mismatched parentheses: %s
sk: nespárované zátvorky: %s

en: %c: invalid pattern modifier
sk: %c: neplatný modifikátor vzoru

en: %c: not supported in this mode
sk: %c: nepodporovaný v tomto móde

en: missing parameter
sk: chýbajúci parameter

note: L10N: Pattern completion menu title
en: Patterns
sk: Vzory

note: L10N: Pattern Completion Menu argument type: a regular expression
en: EXPR
sk: VÝRAZ

note: L10N: Pattern Completion Menu argument type: a numeric range. Used by ~m, ~n, ~X, ~z.
en: RANGE
sk: ROZSAH

note: L10N: Pattern Completion Menu argument type: a date range Used by ~d, ~r.
en: DATERANGE
sk: INTERVAL DÁTUMU

note: L10N: Pattern Completion Menu argument type: a query Used by ~I.
en: QUERY
sk: DOTAZ

note: L10N: Pattern Completion Menu argument type: a nested pattern. Used by ~(), ~<(), ~>().
en: PATTERN
sk: VZOR

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~()
en: messages in threads containing messages matching PATTERN
sk: správy vo vlákne obsahujúce správy zodpovedajúce VZORU

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~<()
en: messages whose immediate parent matches PATTERN
sk: správy ktorých nadradená správa zodpovedá VZORU

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~>()
en: messages having an immediate child matching PATTERN
sk: správy ktorých prímo podriadená správa  zodpovedá VZORU

note: L10N: One of the crypt pattern operators: ~g, ~G, ~k, ~V was invoked when NeoMutt was compiled without crypto support. %c is the pattern character, i.e. "g".
en: Pattern operator '~%c' is disabled
sk: Operátor vzoru „~%c“ je neaktívny

note: L10N: An unknown pattern operator was somehow invoked. This shouldn't be possible unless there is a bug.
en: error: unknown op %d (report this error)
sk: chyba: neznámy operand %d (ohláste túto chybu)

en: Error opening 'memory stream'
sk: Chyba pri otvárání „memory stream“

en: Error re-opening 'memory stream'
sk: Chyba pri znovu otvárání „memory stream“

en: Error opening /dev/null
sk: Chyba pri otvárání /dev/null

en: Error checking length of temporary file
sk: Chyba kontroly dlžky dočasného súboru

en: error: server custom search only supported with IMAP
sk: chyba: vyhľadávanie na strane servera je podporované iba s IMAP

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~A
en: all messages
sk: všetky správy

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~b
en: messages whose body matches EXPR
sk: správy ktorých telo zodpovedajá VÝRAZU

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~B
en: messages whose body or headers match EXPR
sk: správy ktorých telo alebo hlavičky zodpovedajú VÝRAZU

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~c
en: messages whose CC header matches EXPR
sk: správy ktorých hlavička Kópia zodpovedá VÝRAZU

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~C
en: messages whose recipient matches EXPR
sk: správy ktorých príjemca zodpovedá VÝRAZU

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~d
en: messages sent in DATERANGE
sk: správy odoslané v INTERVALU DÁTUMU

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~D
en: deleted messages
sk: zmazané správy

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~e
en: messages whose Sender header matches EXPR
sk: správy ktorých Odesilateľ zodpovedá VÝRAZU

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~E
en: expired messages
sk: správy ktorých platnosť vypršala

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~f
en: messages whose From header matches EXPR
sk: správy ktorých hlavička Od zodpovedá VÝRAZU

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~F
en: flagged messages
sk: správy s príznakom

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~g
en: cryptographically signed messages
sk: kryptograficky podpísané správy

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~G
en: cryptographically encrypted messages
sk: kryptograficky zašifrované správy

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~h
en: messages whose header matches EXPR
sk: správy ktorých hlavička zodpovedá VÝRAZU

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~H
en: messages whose spam tag matches EXPR
sk: správy ktorých značka spam zodpovedá VÝRAZU

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~i
en: messages whose Message-ID matches EXPR
sk: správy ktorých Message-ID zodpovedá VÝRAZU

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~I
en: messages whose Message-ID is included in the results returned from an external search program
sk: správy ktorých Message-ID je súčasťou výsledku navráteného externým programom pre hľadanie

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~k
en: messages which contain PGP key
sk: správy obsahujúce PGP kľúč

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~K
en: messages whose BCC header matches EXPR
sk: správy ktorých hlavička BCC zodpovedá VÝRAZU

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~l
en: messages addressed to known mailing lists
sk: správy adresované na známu poštovej konferencii

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~L
en: messages whose From/Sender/To/CC matches EXPR
sk: správy ktorých Od/Odesilateľ/Komu/Kópia zodpovedajú VÝRAZU

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~m
en: messages whose number is in RANGE
sk: správy ktorých číslo poradie je v ROZSAHU

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~M
en: messages with a Content-Type matching EXPR
sk: správy ktorých „Content-Type“ zodpovedá VÝRAZU

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~n
en: messages whose score is in RANGE
sk: správy ktorých skóre je v ROZSAHU

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~N
en: new messages
sk: nové správy

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~O
en: old messages
sk: staré správy

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~p
en: messages addressed to you
sk: správty adresované vám

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~P
en: messages from you
sk: správy od vás

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~Q
en: messages which have been replied to
sk: správy na ktoré bolo odpovedané

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~r
en: messages received in DATERANGE
sk: správy prijaté v ROZSAHU DÁTUMU

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~R
en: already read messages
sk: už přečítané správy

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~s
en: messages whose Subject header matches EXPR
sk: správy ktorých hlavička Predmet zodpovedá VÝRAZU

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~S
en: superseded messages
sk: nahradené správy

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~t
en: messages whose To header matches EXPR
sk: správy ktorých hlavička Komu zodpovedá VÝRAZU

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~T
en: tagged messages
sk: označené správy

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~u
en: messages addressed to subscribed mailing lists
sk: správy adresované odebíranému poštovému zoznamu

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~U
en: unread messages
sk: neprečítané správy

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~v
en: messages in collapsed threads
sk: správy v zabalenom vlákne

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~V
en: cryptographically verified messages
sk: kryptograficky overené správy

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~w
en: newsgroups matching EXPR
sk: diskusné skupiny zodpovedajúce VÝRAZU

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~x
en: messages whose References header matches EXPR
sk: správy ktorých hlavička References zodpovedá VÝRAZU

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~X
en: messages with RANGE attachments
sk: správy s ROZSAHEM počtu príloh

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~y
en: messages whose X-Label header matches EXPR
sk: správy ktorých hlavička X-Label zodpovedá VÝRAZU

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~Y
en: messages whose tags match EXPR
sk: správy ktorých značky zodpovedajú VÝRAZU

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~z
en: messages whose size is in RANGE
sk: správy ktorých velikosť je v ROZSAHU

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~=
en: duplicated messages
sk: duplicitné správy

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~$
en: unreferenced messages
sk: správy ktoré jsou odpoveďou na správy, ktorá už nie je dostupná

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~#
en: broken threads
sk: rozbitá vlákna

note: L10N: Pattern Completion Menu description for =/
en: IMAP custom server-side search for STRING
sk: Hľadanie REŤAZEC na strane serveru IMAP

en: No current message
sk: Žiadne vybraná správa

en: Compiling search pattern...
sk: Kompilujem vyhľadávací vzor…

en: Executing command on matching messages...
sk: Vykonávam príkaz na zodpovedajúcich správach…

en: No messages matched criteria
sk: Žiadne správy nezodpovedajúce kritériu

en: Searching...
sk: Vyhľadavanie…

en: Search hit bottom without finding match
sk: Hľadanie narazilo na spodok bez nájdenia zhody

en: Search hit top without finding match
sk: Hľadanie narazilo na vrchol bez nájdenia zhody

en: Search interrupted
sk: Hľadanie bolo prerušené

en: POP timestamp is invalid
sk: POP časová pečiatka nie je platná

en: Command USER is not supported by server
sk: Príkaz USER nie je podporovaný serverom

en: Authentication failed
sk: Prihlasovanie zlyhalo

en: Invalid POP URL: %s
sk: Neplatná POP URL: %s

en: Unable to leave messages on server
sk: Nemožno ponechať správy na severi

en: Command TOP is not supported by server
sk: Príkaz TOP nie je podporovaný serverom

en: Command UIDL is not supported by server
sk: Príkaz UIDL nie je podporovaný serverom

en: Error connecting to server: %s
sk: Chyba pri pripájání k serveri: %s

en: Closing connection to POP server...
sk: Zatváram spojenie s POP serverom…

en: Verifying message indexes...
sk: Overujem indexy správ…

en: Connection lost. Reconnect to POP server?
sk: Spojenie stratené. Znovi pripojiť k POP serveri?

en: Can't write header to temporary file
sk: Nemožno zapsat hlavičku do dočasného súboru

en: %d message has been lost. Try reopening the mailbox. | %d messages have been lost. Try reopening the mailbox.
sk[0]: %d správa bola stratená. Skúste znovu otevrít schránku.
sk[1]: %d správy boli stratené. Skúste znovu otevrít schránku.
sk[2]: %d správ bolo stratené. Skúste znovu otevrít schránku.

en: POP host is not defined
sk: Hostiteľ POP nie je definovaný

en: %s is an invalid POP path
sk: %s je neplatná POP cesta

en: No new mail in POP mailbox
sk: Žiadna nová pošta v schránke POP

en: Delete messages from server?
sk: Odstraniť správy zo serveri?

en: Reading new messages (%d byte)... | Reading new messages (%d bytes)...
sk[0]: Čítam nové správy (%d bajt)…
sk[1]: Čítam nové správy (%d byty)…
sk[2]: Čítam nové správy (%d bytov)…

en: Error while writing mailbox
sk: Chyba pri zapisovaní do schránky

note: L10N: The plural is picked by the second numerical argument, i.e. the %d right before 'messages', i.e. the total number of messages.
en: %s [%d of %d message read] | %s [%d of %d messages read]
sk[0]: %s [%d z %d prečítané správy]
sk[1]: %s [%d z %d prečítaných správ]
sk[2]: %s [%d z %d prečítaných správ]

en: Fetching list of messages...
sk: Stahuji zoznam správ…

en: Marking messages deleted...
sk: Označujem správy ku zmazanie…

en: Can't write message to temporary file
sk: Nemožno zapsať správy do dočasného súboru

en: Postponed Messages
sk: Odložené Správy

en: Illegal S/MIME header
sk: Nedovolená S/MIME hlavička

en: Illegal crypto header
sk: Nedovolená šifrovací hlavička

en: Decrypting message...
sk: Dešifrujem správu…

en: Could not decrypt postponed message
sk: Nemožno dešifrovať odloženú správu

en: No postponed messages
sk: Žiadne odložené správy

note: L10N: Progress bar: `%s` loading text, `%zu` item count, `%d` percentage, `%%` is the percent symbol. `%d` and `%%` may be reordered, or space inserted, if you wish.
en: %s %zu (%d%%)
sk: %s %zu (%d %%)

note: L10N: Progress bar: `%s` loading text, `%s/%s` position/size, `%d` is the number, `%%` is the percent symbol. `%d` and `%%` may be reordered, or space inserted, if you wish.
en: %s %s/%s (%d%%)
sk: %s %s/%s (%d %%)

note: L10N: Progress bar: `%s` loading text, `%zu/%zu` position/size, `%d` is the number, `%%` is the percent symbol. `%d` and `%%` may be reordered, or space inserted, if you wish.
en: %s %zu/%zu (%d%%)
sk: %s %zu/%zu (%d %%)

en: yes
sk: áno

en: no
sk: nie

en: You may only bounce message/rfc822 parts
sk: Presmerovať môžete iba časti message/rfc822

en: Error bouncing message | Error bouncing messages
sk[0]: Chyba pri presmerovanie správy
sk[1]: Chyba pri presmerovanie správ
sk[2]: Chyba pri presmerovanie správ

en: Can't open temporary file %s
sk: Nemožno otvoriť dočasný súbor %s

en: Forward as attachments?
sk: Preposlať ako prílohy?

en: Can't decode all tagged attachments.  MIME-forward the others?
sk: Nemožno dekódovať všetky označené prílohy.  Preposlať zvyšné v MIME formáte?

en: Forward MIME encapsulated?
sk: Preposlať zapuzdrené do MIME formátu?

en: Can't create %s
sk: Nemožno vytvoriť %s

en: Can't find any tagged messages
sk: Nmožno najsť žiadne označené správy

en: No mailing lists found
sk: Nenájdené žiadne poštové konferencie

en: Can't decode all tagged attachments.  MIME-encapsulate the others?
sk: Nemožno dekódovať všetky označené prílohy.  Preposlať zvyšné v MIME formáte?

note: L10N: You will see this error message if you invoke <compose-to-sender> when you are on a normal attachment.
en: You may only compose to sender with message/rfc822 parts
sk: Môžete sestaviť správu odosielateľovi iba za použitia časti typu message/rfc822

en: Error: score: invalid number
sk: Chyba: skóre: neplatné číslo

en: No boundary parameter found [report this error]
sk: Nenájdený parameter ohraničenia (boundary) [ohláste túto chybu]

en: %s no longer exists
sk: %s už viac neexistuje

note: L10N: This applies to the "$sendmail" and "$inews" config variables.
en: Option %s must not contain shell metacharacters: %c
sk: Voľba %s nesmie obsahovať metaznaky shellu: %c

en: No subject, abort?
sk: Žiadny predmet, ukončiť?

en: No subject, aborting
sk: Žiadny predmet, ukončujem

note: L10N: This is the prompt for $forward_attachments. When inline forwarding ($mime_forward answered "no"), this prompts whether to add non-decodable attachments from the original email. Text/plain parts and the like will already be included in the message contents, but other attachment, such as PDF fi
en: Forward attachments?
sk: Preposlať prílohy?

note: L10N: Asks whether the user respects the reply-to header. If she says no, neomutt will reply to the from header's address instead.
en: Reply to %s%s?
sk: Odpovedať na adresu %s%s?

en: Follow-up to %s%s?
sk: Odpovedať %s%s?

en: Include message in reply?
sk: Priložiť správu do odpovede?

en: Including quoted message...
sk: Prikladám citovanú správu…

en: Could not include all requested messages
sk: Nemožno pripojiť všetky požadované správy

en: Forward as attachment?
sk: Preposlať prílohu?

en: Preparing forwarded message...
sk: Pripravujem správu k preposlanie…

en: Warning: Fcc to an IMAP mailbox is not supported in batch mode
sk: Pozor: Kópie do súboru v IMAP zložke nie je možno vykonať v dávkovom režime

note: L10N: Printed after the "Fcc to an IMAP mailbox is not supported" message. To make it clearer that the message doesn't mean NeoMutt is aborting sending the mail too. %s is the full mailbox URL, including imap(s)://
en: Skipping Fcc to %s
sk: Vynechávám uložení do súboru (Fcc) %s

en: Save attachments in Fcc?
sk: Uložiť prílohy do súboru (Fcc)?

note: L10N: Called when saving to $record or Fcc failed after sending. (r)etry tries the same mailbox again. alternate (m)ailbox prompts for a different mailbox to try. (s)kip aborts saving.
en: Fcc failed. (r)etry, alternate (m)ailbox, or (s)kip?
sk: Kópie do súboru (Fcc) zlyhala. Zkusit (z)novu, jiná schrá(n)ka alebo pre(s)kočiť?

note: L10N: These correspond to the "Fcc failed" multi-choice prompt (r)etry, alternate (m)ailbox, or (s)kip. Any similarity to famous leaders of the FSF is coincidental.
en: rms
sk: zns

note: L10N: This is the prompt to enter an "alternate (m)ailbox" when the initial Fcc fails.
en: Fcc mailbox
sk: Súbor pre uloženie schránky

en: Can't postpone.  $postponed is unset
sk: Nemožno odložiť.  $postponed nie je nastavené

en: Error encrypting message. Check your crypt settings.
sk: Chyba pri šifrovanie správy. Skontrolujte svoje šifroavací nastavenie

en: Message contains text matching "$abort_noattach_regex". Not sending.
sk: Správa obsahuje text zodpovedajúce „$abort_noattach_regex“. Neodosielam.

en: No attachments, cancel sending?
sk: Žiadne prílohy, zrušiť odosielanie?

en: Recall postponed message?
sk: Vyvolať odloženú správu?

en: Refusing to send an empty email
sk: Odmietam poslať prázdny e-mail

en: Try: echo | neomutt -s 'subject' user@example.com
sk: Skúste: echo | neomutt -s 'predmet' user@exmaple.com

en: Edit forwarded message?
sk: Upraviť preposílanú správu?

en: Abort unmodified message?
sk: Zrušiť nezmenenú správu?

en: Aborted unmodified message
sk: Nezmenená správa bola zrušená

en: No crypto backend configured.  Disabling message security setting.
sk: Žiadna šifrovacie metoda nebola nakofigurovaná.  Vypínam nastavenie bezpečnosti.

en: Article not posted
sk: Článok nebol uverejnený

en: Message postponed
sk: Správa bola odložená

en: No subject, abort sending?
sk: Žiadny predmet, zrušiť posielanie?

en: No subject specified
sk: Nebol uvedený predmet

en: No newsgroup specified
sk: Nebola specifikovaná žiadna diskusná skupina

en: Sending message...
sk: Posielam správu…

en: Could not send the message
sk: Nemožno poslať správu

en: Sending in background
sk: Posielam na pozadie

en: Article posted
sk: Článok uverejnený

en: Mail sent
sk: Správa bola odoslaná

en: No recipient specified
sk: Neboli uvedení žiadni príjemcovia

en: No List-Subscribe header found
sk: Nenajdená hlavička List-Subscribe

en: No List-Unsubscribe header found
sk: Nenajdená hlavička List-Unsubscribe

en: Could not find any mime.types file
sk: Nemožno náisť žiadny mime.types súbor

en: Could not open %s
sk: Nemožno otvoriť %s

en: Bad IDN %s while preparing resent-from
sk: Chybné IDN %s pri generování „resent-from“ (odeslané z)

en: $sendmail must be set in order to send mail
sk: $sendmail musí byť nastavený pre odosielanie pošty

en: Error sending message, child exited %d (%s)
sk: Chyba pri posielaní správy, dcérsky proces vrátil %d (%s)

en: Output of the delivery process
sk: Výstup doručovacieho procesu

en: SMTP session failed: %s
sk: SMTP relácia zlyhala: %s

en: SMTP session failed: unable to open %s
sk: SMTP relácia zlyhala: nemožno otvoriť %s

en: Invalid SMTP URL: %s
sk: Neplatná SMTP URL: %s

en: SMTP server does not support authentication
sk: SMTP server nepodporuje overenie

en: No from address given
sk: Adresa odosielateľa nebola zadaná

en: SMTP session failed: read error
sk: SMTP relácia zlyhala: chyba čítania

en: SMTP session failed: write error
sk: SMTP relácia zlyhala: chyba zápisu

en: Invalid server response
sk: Neplatná odpoveď serveru

en: Could not find sorting function [report this bug]
sk: Nemožno nájsť zoraďovaciu funkciu [ohláste túto chybu]

en: Sorting mailbox...
sk: Zoraďujem schránku…

en: (no mailbox)
sk: (žiadna schránka)

note: L10N: Status bar, percentage of way through index. `%d` is the number, `%%` is the percent symbol. They may be reordered, or space inserted, if you wish.
en: %d%%
sk: %d %%

en: Many others not mentioned here contributed code, fixes,
    and suggestions.
sk: Mnoho ďalších tu nespomenutých prispelo kódom, opravami a nápadmi,

en:     This program is free software; you can redistribute it and/or modify
        it under the terms of the GNU General Public License as published by
        the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
        (at your option) any later version.
    
        This program is distributed in the hope that it will be useful,
        but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
        MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
        GNU General Public License for more details.
    
        You should have received a copy of the GNU General Public License
        along with this program; if not, write to the Free Software
        Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301, USA.
sk:     Tento program je vonľé programové vybavení; môžete ho šířiť a/alebo
        menit, ak dodržíte podmienky GNU General Public License (GPL) vydané
        Free Software Foundation a to buď vo verzi 2 nebo (podľa vašej voľby)
        ľibovoľné novšie.
    
        Program je šírený v nádeji, že bude užitočný, ale BEZ AKEJKOĽVEK
        ZÁRUKY a to ani záruky OBCHODOVATEĽNOSTI alebo VHODNOSTI NA
        AKÝKOĽVEK ÚČEL. Viac informácií nájdete v GNU GPL.
    
        S týmto programom by ste mali dostať kópiu GNU GPL. Ak sa tak
        nestalo, obraťte sa na Free Software Foundation, Inc.,
        51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: To learn more about NeoMutt, visit: https://neomutt.org
    If you find a bug in NeoMutt, please raise an issue at:
        https://github.com/neomutt/neomutt/issues
    or send an email to: <neomutt-devel@neomutt.org>
sk: Ak sa chcete dozvedieť viac, navštívte: https://neomutt.org/
    Keď nájdete bug v Neomuttu, založte prosím problém na:
        https://github.com/neomutt/neomutt/issues
    alebo ho zašlite na e-mail: <neomutt-devel@neomutt.org>

en: Copyright (C) 1996-2022 Michael R. Elkins and others.
    NeoMutt comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY; for details type 'neomutt -vv'.
    NeoMutt is free software, and you are welcome to redistribute it
    under certain conditions; type 'neomutt -vv' for details.
sk: Copyright (C) 1996-2022 Michael R. Elkins a ostatní.
    NeoMutt ješ šírený BEZ AKEJKOĽVEK ZÁRUKY; podrobnosti získáte príkazom
    „neomutt -vv“.
    NeoMutt je voľné programové vybavenie. Šírenie tohto programu je vítáno
    za určitých podmienok; dalšie informácie získáte príkazom 'neomutt -vv'.

en: Default options:
sk: Predvolené voľby:

en: Compile options:
sk: Preložené s voľbami:

en: Devel options:
sk: Vobľy pre vývoj:
