neomutt-2024-04-25 - en to nb_NO translation catalogue (1528 entries)

note: L10N: prompt to add a new alias
en: Alias as:
nb_NO: Velg et alias:

en: You already have an alias defined with that name
nb_NO: Det finnes allerede et alias med det navnet

en: Warning: This alias name may not work.  Fix it?
nb_NO: Advarsel: Det kan hende dette aliasnavnet ikke vil virke. Fiks det?

en: Address:
nb_NO: Adresse:

en: Bad IDN: '%s'
nb_NO: Feilaktig IDN: '%s'

en: Personal name:
nb_NO: Egennavn:

en: Comment:
nb_NO: Kommentar:

en: Accept?
nb_NO: Godta?

en: Save to file:
nb_NO: Lagre som fil:

en: Error reading alias file
nb_NO: Kunne ikke lese alias-fil

en: Trouble adding alias
nb_NO: Kunne ikke legge til alias

en: Alias added
nb_NO: Alias lagt til

en: alias: no address
nb_NO: alias: Ingen adresse

en: Warning: Bad address '%s' in alias '%s'
nb_NO: Advarsel: Feilaktig IDN «%s» i alias «%s»

en: Warning: Bad IDN '%s' in alias '%s'
nb_NO: Advarsel: Feilaktig IDN «%s» i alias «%s»

en: Exit
nb_NO: Avslutt

en: Del
nb_NO: Slett

en: Undel
nb_NO: Behold

en: Sort
nb_NO: Sorter

en: Rev-Sort
nb_NO: Vend

en: Select
nb_NO: Velg

en: Help
nb_NO: Hjelp

en: You have no aliases
nb_NO: Adrresseboken er tom

en: Aliases
nb_NO: Aliaser

en: Mail
nb_NO: E-post

en: New Query
nb_NO: Ny spørring

en: Make Alias
nb_NO: Opprett alias

en: Search
nb_NO: Søk

en: Waiting for response...
nb_NO: Venter på svar…

en: Query
nb_NO: Forespørsel

en: Query command not defined
nb_NO: Ingen forepørselskommando definert

en: Query:
nb_NO: Forespørsel:

en: Limit to addresses matching:
nb_NO: Begrens til meldinger med:

note: L10N: The highlighted letters must match the "Sort" options
en: Rev-Sort (a)lias, a(d)dress or (u)nsorted?
nb_NO: Vend (a)lias, a(d)resse eller (u)sortert?

note: L10N: The highlighted letters must match the "Rev-Sort" options
en: Sort (a)lias, a(d)dress or (u)nsorted?
nb_NO: Sorter (a)lias, a(d)resse eller (u)sortert

note: L10N: ask for a limit to apply
en: Limit: %s
nb_NO: Grense: %s

en: attachments: no disposition
nb_NO: vedlegg: ingen beskrivelse

en: Current attachments settings:
nb_NO: Nåværende vedleggsinnstillinger:

en: attachments: invalid disposition
nb_NO: vedlegg: ugyldig beskrivelse

en: unattachments: no disposition
nb_NO: fjernede vedlegg: ingen beskrivelse

en: unattachments: invalid disposition
nb_NO: fjernede vedlegg: ugyldig beskrivelse

en: Save
nb_NO: Lagre

en: Pipe
nb_NO: Send gjennom

en: Print
nb_NO: Skriv ut

en: Attachments
nb_NO: Vedlegg

en: Not available in this menu
nb_NO: Ikke tilgjengelig i denne menyen

en: Function not permitted in attach-message mode
nb_NO: Funksjonen tillates ikke ved vedlegg av meldinger

en: Mailbox is read-only
nb_NO: E-postboksen er skrivebeskyttet

en: There are no subparts to show
nb_NO: Ingen underdeler å vise

en: Can't delete attachment from POP server
nb_NO: Kan ikke slette vedlegg fra POP-tjener

en: Can't delete attachment from news server
nb_NO: Kan ikke slette vedlegg fra nyhetstjener

en: Deletion of attachments from encrypted messages is unsupported
nb_NO: Sletting av vedlegg fra krypterte meldinger støttes ikke

en: Deletion of attachments from signed messages may invalidate the signature
nb_NO: Sletting av vedlegg fra signerte meldinger kan ugyldiggjøre signaturen

en: Only deletion of multipart attachments is supported
nb_NO: Kun sletting av flerdelsvedlegg støttes

en: Reply by mail as poster prefers?
nb_NO: Svar per e-post, som forfatteren foretrekker?

en: Can't match 'nametemplate', continue?
nb_NO: Kan ikke jamføre «navnemal», fortsett?

en: Mailcap compose entry requires %%s
nb_NO: Bruk av forfattingsoppføring krever %%s

en: Error running "%s"
nb_NO: Feil ved kjøring av «%s»

en: Failure to open file to parse headers
nb_NO: Klarte ikke å åpne fil for å tolke hoder

en: Failure to open file to strip headers
nb_NO: Klarte ikke å åpne fil for å strippe hoder

en: Failure to rename file
nb_NO: Klarte ikke å endre navn på fil

en: No mailcap compose entry for %s, creating empty file
nb_NO: Ingen forfattings-oppføring for %s, lager tom fil

en: Mailcap Edit entry requires %%s
nb_NO: Redigering av mailcap-oppføring krever %%s

en: No mailcap edit entry for %s
nb_NO: Ingen redigeringsoppføring for %s i mailcap-fil

en: No matching mailcap entry found.  Viewing as text.
nb_NO: Fant ingen passende mailcap-oppføring. Viser som tekst.

en: MIME type not defined.  Can't view attachment.
nb_NO: MIME-typen er ikke definert. Kan ikke vise vedlegg.

en: Can't create filter
nb_NO: Kan ikke opprette filter

en: ---Command: %-20.20s Description: %s
nb_NO: ---Kommando: %-20.20s Beskrivelse: %s

en: ---Command: %-30.30s Attachment: %s
nb_NO: ---Kommando: %-30.30s Vedlegg: %s

en: ---Attachment: %s: %s
nb_NO: ---Vedlegg: %s: %s

en: ---Attachment: %s
nb_NO: ---Vedlegg: %s

en: Write fault
nb_NO: Skrivefeil

en: I don't know how to print that
nb_NO: Jeg vet ikke hvordan man skriver ut dette

en: Saving...
nb_NO: Lagrer…

en: Attachment saved | %d attachments saved
nb_NO[0]: Vedlegg lagret
nb_NO[1]: %d vedlegg lagret

en: WARNING!  You are about to overwrite %s, continue?
nb_NO: ADVARSEL! Filen %s finnes allerede. Overskriv?

en: Attachment filtered
nb_NO: Vedlegg filtrert

en: Filter through:
nb_NO: Filtrer gjennom:

en: Pipe to:
nb_NO: Send gjennom:

note: L10N: s gets replaced by a MIME type, e.g. "text/plain" or application/octet-stream.
en: I don't know how to print %s attachments
nb_NO: Jeg vet ikke hvordan jeg skriver ut %s-vedlegg

en: Print tagged attachment? | Print %d tagged attachments?
nb_NO[0]: Skriv ut valgt vedlegg?
nb_NO[1]: Skriv ut %d valgt vedlegg?

en: Print attachment?
nb_NO: Skriv ut vedlegg?

en: Structural changes to decrypted attachments are not supported
nb_NO: Strukturelle endringer i dekrypterte vedlegg støttes ikke

en: Can't decrypt encrypted message
nb_NO: Kan ikke dekryptere kryptert melding

note: L10N: s is a directory.  NeoMutt is looking for a directory it needs for some reason (e.g. autocrypt, header cache, bcache), but it doesn't exist.  The prompt is asking whether to create the directory
en: %s does not exist. Create it?
nb_NO: %s finnes ikke. Opprett?

note: L10N: mkdir() on the directory %s failed.  The second %s is the error message returned by libc
en: Can't create %s: %s
nb_NO: Kan ikke opprette %s: %s

note: L10N: The first time NeoMutt is started with $autocrypt set, it will create $autocrypt_dir and then prompt to create an autocrypt account with this message.
en: Create an initial autocrypt account?
nb_NO: Opprett en ny Autocrypt-konto?

note: L10N: Autocrypt is asking for the email address to use for the autocrypt account.  This will generate a key and add a record to the database for use in autocrypt operations.
en: Autocrypt account address:
nb_NO: Autocrypt-kontoens adresse:

note: L10N: Autocrypt prompts for an account email address, and requires a single address.  This is shown if they entered something invalid, nothing, or more than one address for some reason.
en: Please enter a single email address
nb_NO: Skriv inn én e-postadresse

note: L10N: When creating an autocrypt account, this message will be displayed if there is already an account in the database with the email address they just entered.
en: That email address already has an autocrypt account
nb_NO: Denne e-postadressen har allerede en tilknyttet Autocrypt-konto

note: L10N: Autocrypt has a setting "prefer-encrypt". When the recommendation algorithm returns "available" and BOTH sender and recipient choose "prefer-encrypt", encryption will be automatically enabled. Otherwise the UI will show encryption is "available" but the user will be required to enable encrypti
en: Prefer encryption?
nb_NO: Foretrekk kryptering?

note: L10N: Message displayed after an autocrypt account is successfully created.
en: Autocrypt account creation succeeded
nb_NO: Opprettet Autocrypt-konto

note: L10N: Error message displayed if creating an autocrypt account failed or was aborted by the user.
en: Autocrypt account creation aborted
nb_NO: Kunne ikke opprette Autocrypt-konto

note: L10N: Error displayed if the user tries to force sending an Autocrypt email when the engine is not available.
en: Autocrypt is not available
nb_NO: Autocrypt er ikke tilgjengelig

note: L10N: Error displayed if the user tries to force sending an Autocrypt email when the account does not exist or is not enabled. %s is the From email address used to look up the Autocrypt account.
en: Autocrypt is not enabled for %s
nb_NO: Autocrypt er ikke slått på for %s

note: L10N: s is an email address.  Autocrypt is scanning for the keyids to use to encrypt, but it can't find a valid keyid for this address. The message is printed and they are returned to the compose menu.
en: No (valid) autocrypt key found for %s
nb_NO: Fant ingen (gyldig) Autocrypt-nøkkel for %s

note: L10N: The first time autocrypt is enabled, NeoMutt will ask to scan through one or more mailboxes for Autocrypt: headers.  Those headers are then captured in the database as peer records and used for encryption. If this is answered yes, they will be prompted for a mailbox.
en: Scan a mailbox for autocrypt headers?
nb_NO: Skann en e-postboks for Autocrypt-hoder?

note: L10N: The prompt for a mailbox to scan for Autocrypt: headers
en: Scan mailbox
nb_NO: Skann e-postboks

note: L10N: This is the second prompt to see if the user would like to scan more than one mailbox for Autocrypt headers. I'm purposely being extra verbose; asking first then prompting for a mailbox.  This is because this is a one-time operation and I don't want them to accidentally ctrl-g and abort it.
en: Scan another mailbox for autocrypt headers?
nb_NO: Skann en annen e-postboks for Autocrypt-hoder?

note: L10N: autocrypt couldn't open the SQLite database. The %s is the full path of the database file.
en: Unable to open autocrypt database %s
nb_NO: Kan ikke åpne Autocrypt-databasen %s

note: L10N: Autocrypt Account Menu Help line: create new account
en: Create
nb_NO: Opprett

note: L10N: Autocrypt Account Menu Help line: delete account
en: Delete
nb_NO: Slett

note: L10N: Autocrypt Account Menu Help line: toggle an account active/inactive The words here are abbreviated to keep the help line compact. It currently has the content: q:Exit  c:Create  D:Delete  a:Tgl Active  p:Prf Encr  ?:Help
en: Tgl Active
nb_NO: Veksle aktiv status

note: L10N: Autocrypt Account Menu Help line: toggle "prefer-encrypt" on an account The words here are abbreviated to keep the help line compact. It currently has the content: q:Exit  c:Create  D:Delete  a:Tgl Active  p:Prf Encr  ?:Help
en: Prf Encr
nb_NO: Foretrekk kryptering

note: L10N: Autocrypt Account menu. flag that an account has prefer-encrypt set
en: prefer encrypt
nb_NO: foretrekk kryptering

note: L10N: Autocrypt Account menu. flag that an account has prefer-encrypt unset; thus encryption will need to be manually enabled.
en: manual encrypt
nb_NO: manuell kryptering

note: L10N: Autocrypt Account menu. flag that an account is enabled/active
en: active
nb_NO: aktiv

note: L10N: Autocrypt Account menu. flag that an account is disabled/inactive
en: inactive
nb_NO: inaktiv

note: L10N: Autocrypt Account Management Menu title
en: Autocrypt Accounts
nb_NO: Autocrypt-konti

note: L10N: This error message is displayed if a database update of an account record fails for some odd reason.
en: Error updating account record
nb_NO: Feil ved oppdatering av kontooppføring

note: L10N: Confirmation message when deleting an autocrypt account
en: Really delete account "%s"?
nb_NO: Skal kontoen «%s» virkelig fjernes?

en: error creating GPGME context: %s
nb_NO: kunne ikke opprette GPGME-kontekst: %s

note: L10N: Message displayed just before a GPG key is generated for a created autocrypt account.
en: Generating autocrypt key...
nb_NO: Genererer Autocrypt-nøkkel…

note: L10N: GPGME was unable to generate a key for some reason. %s is the error message returned by GPGME.
en: Error creating autocrypt key: %s
nb_NO: Kunne ikke opprette Autocrypt-nøkkel: %s

note: L10N: After selecting a key for an autocrypt account, this is displayed if the key was revoked/expired/disabled/invalid or can't be used for both signing and encryption. %s is the key fingerprint.
en: The key %s is not usable for autocrypt
nb_NO: Nøkkelen %s kan ikke brukes med Autocrypt

note: L10N: During autocrypt account creation, this prompt asks the user whether they want to create a new GPG key for the account, or select an existing account from the keyring.
en: (c)reate new, or (s)elect existing GPG key?
nb_NO: (o)pprett ny, eller (v)elg eksisterende GPG-nøkkel?

note: L10N: The letters corresponding to the "(c)reate new, or (s)elect existing GPG key?" prompt.
en: cs
nb_NO: ov

note: L10N: During autocrypt account creation, if selecting an existing key fails for some reason, we prompt to see if they want to create a key instead.
en: Create a new GPG key for this account, instead?
nb_NO: Lag en ny GPG-nøkkel for denne kontoen i stedet?

note: L10N: The autocrypt database keeps track of schema version numbers. This error occurs if the version number is too high. Presumably because this is an old version of NeoMutt and the database was upgraded by a future version.
en: Autocrypt database version is too new
nb_NO: Versjonen av Autocrypt-databasen er for ny

en: Cache disabled, $message_cache_dir isn't a directory: %s
nb_NO: Hurtiglager slått av, $message_cache_dir er ikke en mappe, %s

en: Message cache isn't a directory: %s
nb_NO: Hurtiglageret er ikke en mappe: %s

en: Chdir
nb_NO: Endre mappe

en: Goto
nb_NO: Gå til

en: Mask
nb_NO: Maske

en: Subscribe
nb_NO: Abonner på %s

en: Unsubscribe
nb_NO: Avmeld

en: Catchup
nb_NO: Kom ajour

en: %s is not a directory
nb_NO: %s er ikke en mappe

en: Subscribed newsgroups
nb_NO: Nyhetsgruppeabonnementer

en: Newsgroups on server [%s]
nb_NO: Nyhetsgrupper på tjeneren [%s]

en: Mailboxes [%d]
nb_NO: E-postbokser [%d]

en: Subscribed [%s], File mask: %s
nb_NO: Abonnementer [%s], filmaske: %s

en: Directory [%s], File mask: %s
nb_NO: Mappe [%s], filmaske: %s

en: Can't attach a directory
nb_NO: Kan ikke legge til mappe som vedlegg

en: New file name:
nb_NO: Nytt filnavn:

en: No newsgroups match the mask
nb_NO: Ingen nyhetsgrupper stemmer overens med filmasken

en: There are no mailboxes
nb_NO: Det er ingen e-postbokser

en: No files match the file mask
nb_NO: Ingen filer stemmer overens med filmasken

en: Can't view a directory
nb_NO: Kan ikke vise en mappe

en: Error trying to view file
nb_NO: Kunne ikke vise fil

en: Chdir to:
nb_NO: Endre mappe til:

en: Error scanning directory
nb_NO: Klarte ikke å skanne mappe

en: Create is only supported for IMAP mailboxes
nb_NO: Opprettelse støttes kun for IMAP-e-postbokser

en: Delete is only supported for IMAP mailboxes
nb_NO: Sletting er kun støttet for IMAP-e-postbokser

en: Can't delete currently selected mailbox
nb_NO: Kan ikke slette valgt e-postboks

en: Really delete mailbox "%s"?
nb_NO: Vil du virkelig slette e-postboksen «%s»?

en: Mailbox not deleted
nb_NO: E-postboks slettet

en: Mailbox deletion failed
nb_NO: Kunne ikke slette e-postboks

en: Mailbox deleted
nb_NO: E-postboks slettet

en: File Mask:
nb_NO: Filmaske:

en: Rename is only supported for IMAP mailboxes
nb_NO: Endring av navn er kun støttet for IMAP-e-postbokser

note: L10N: The highlighted letters must match the "Sort" options
en: Reverse sort by (d)ate, (a)lpha, si(z)e, d(e)scription, (c)ount, ne(w) count, or do(n)'t sort?
nb_NO: Vend (d)ato, (a)lfabetisk, (s)tr. b(e)skrivelse, (m)engde, (n)y eller (i)ngen?

note: L10N: The highlighted letters must match the "Reverse Sort" options
en: Sort by (d)ate, (a)lpha, si(z)e, d(e)scription, (c)ount, ne(w) count, or do(n)'t sort?
nb_NO: Sorter etter (d)ato, (a)lfabetisk, (s)tr. b(e)skrivelse, (m)engde, (n)y eller (i)ngen?

note: L10N: These must match the highlighted letters from "Sort" and "Reverse Sort"
en: dazecwn
nb_NO: dasemn

en: Subscribe pattern:
nb_NO: Abonnementsmønster:

en: Unsubscribe pattern:
nb_NO: Avmeldingsmønster:

en: %s: no such object
nb_NO: %s: objektet finnes ikke

en: %s: too few arguments
nb_NO: %s: for få argumenter

en: %s: color not supported by term
nb_NO: %s: farge støttes ikke av terminal

en: %s: too many arguments
nb_NO: %s: for mange argumenter

en: %s: invalid number: %s
nb_NO: %s: ugyldig tall: %s

en: Too many colors: %d / %d
nb_NO: For mange farger: %d / %d

note: L10N: '%s' is the file name of the temporary file
en: Could not create temporary file %s
nb_NO: Kunne ikke opprette midlertidig fil %s

en: %s: no such color
nb_NO: %s: ingen slik farge

en: %s: no such attribute
nb_NO: %s: ingen slik attributt

en: Maximum quoting level is %d
nb_NO: Maksimalt siteringsnivå er %d

en: -group: no group name
nb_NO: -group: mangler gruppenavn

en: out of arguments
nb_NO: ingen flere argumenter

en: Error: Can't build path of '%s'
nb_NO: Feil: Kan ikke bygge sti for «%s»

en: Error: Cyclic sourcing of configuration file '%s'
nb_NO: Feil: Uendelig kildehenvisning til oppsettsfilen «%s»

en: source: errors in %s
nb_NO: source: Feil i %s

en: source: reading aborted due to too many errors in %s
nb_NO: source: lesing avbrutt som følge av for mange feil i %s

en: source: %d warning in %s | source: %d warnings in %s
nb_NO[0]: source: %d feil i %s
nb_NO[1]: source: %d feil i %s

en: %sgroup: missing -rx or -addr
nb_NO: %sgroup: mangler -rx eller -addr

en: %sgroup: warning: bad IDN '%s'
nb_NO: %sgroup: advarsel: feilaktig IDN «%s»

en: Error: %s
nb_NO: Feil: %s

en: invalid header field
nb_NO: ugyldig linje i brevhode

en: Can't use a prefix when querying a variable
nb_NO: Kan ikke bruke et prefiks ved variabelspørring

en: %s is unset
nb_NO: %s er ikke satt

en: source: error at %s
nb_NO: source: Feil ved %s

en: source: file %s could not be sourced
nb_NO: source: klarte ikke å inkludere %s

en: Subscribed to %s
nb_NO: Abonnerer på %s

en: Could not subscribe to %s
nb_NO: Klarte ikke abonnere på på %s

en: No folder specified
nb_NO: Ingen mappe angitt

en: tag format '%s' already registered as '%s'
nb_NO: etikettformat «%s» allerede registrert som «%s»

en: tag transform '%s' already registered as '%s'
nb_NO: etikettransformasjon «%s» allerede registrert som «%s»

en: Unsubscribed from %s
nb_NO: Avmeldt fra %s

en: Could not unsubscribe from %s
nb_NO: Klarte ikke avmelde fra %s

en: Can't append without an append-hook or close-hook : %s
nb_NO: Kan ikke tilføye uten en tillegg- eller lukkings-krok: %s

en: Unable to lock mailbox
nb_NO: Kan ikke låse e-postboks

en: Decompressing %s
nb_NO: Pakker ut %s

en: Can't identify the contents of the compressed file
nb_NO: Kan ikke identifisere innholdet i pakket fil

en: Can't find mailbox ops for mailbox type %d
nb_NO: Finner ikke e-postboksoperasjoner for e-postbokstype %d

en: Compress command failed: %s
nb_NO: Pakkekommando mislyktes: %s

en: Unsupported mailbox type for appending
nb_NO: Ustøttet e-postbokstype for tilføyelse

en: Can't sync a compressed file without a close-hook
nb_NO: Kan ikke synkronisere pakket fil uten en lukkings-krok

en: Compressing %s
nb_NO: Pakker %s

en: Compressed-appending to %s...
nb_NO: Tilføyer pakket til %s…

en: Error. Preserving temporary file: %s
nb_NO: Feil. Bevarer midlertidig fil: %s

en: Abort
nb_NO: Avbryt

note: L10N: compose menu help line entry
en: To
nb_NO: Til

note: L10N: compose menu help line entry
en: Subj
nb_NO: Emne

en: Attach file
nb_NO: Legg ved fil

en: Descrip
nb_NO: Beskr.

en: Newsgroups
nb_NO: Nyhetsgrupper

en: -- Attachments
nb_NO: -- Vedlegg

en: There are no attachments
nb_NO: Det er ingen vedlegg

note: L10N: This message is displayed in the compose menu when an attachment doesn't stat.  %d is the attachment number and %s is the attachment filename.  The filename is located last to avoid a long path hiding the error message.
en: Attachment #%d no longer exists: %s
nb_NO: Vedlegget #%d finnes ikke lenger: %s

note: L10N: This message is displayed in the compose menu when an attachment is modified behind the scenes.  %d is the attachment number and %s is the attachment filename.  The filename is located last to avoid a long path hiding the prompt question.
en: Attachment #%d modified. Update encoding for %s?
nb_NO: Vedlegg #%d er endret. Oppdater koding for %s?

en: You may not delete the only attachment
nb_NO: Du kan ikke slette det eneste vedlegget

en: Can't leave group with only one attachment
nb_NO: Kan ikke forlate gruppe med bare ett vedlegg

en: Attachments to be grouped must have the same parent
nb_NO: Vedlegg som skal grupperes må ha samme forelder

en: Attaching selected file... | Attaching selected files...
nb_NO[0]: Legger ved valgt filer…
nb_NO[1]: Legger ved valgte filer…

en: Unable to attach %s
nb_NO: Kan ikke legge til %s

en: Open mailbox to attach message from
nb_NO: Åpne e-postboks å legge til melding fra

en: Open newsgroup to attach message from
nb_NO: Åpne nyhetsgruppe å legge til melding fra

en: Unable to open mailbox %s
nb_NO: Kan ikke åpne e-postboksen %s

en: No messages in that folder
nb_NO: Ingen meldinger i den mappen

en: Tag the messages you want to attach
nb_NO: Trykk på meldingene du vil legge ved

en: Unable to attach
nb_NO: Kan ikke legge ved

en: Content-ID can only contain the characters: -.0-9@A-Z_a-z
nb_NO: Content-ID kan bare inneholde disse tegnene: -.0-9@A-Z_a-z

en: Invalid encoding
nb_NO: Ugyldig koding

en: Empty 'Content-Language'
nb_NO: Tomt innholdsspråk

en: Can't filter multipart attachments
nb_NO: Kan ikke filtrere flerdelsvedlegg

en: Can't get multipart attachments
nb_NO: Kan ikke hente flerdelsvedlegg

en: Grouping 'alternatives' requires at least 2 tagged messages
nb_NO: Gruppering av «alternativer» krever minst to valgte meldinger

en: Grouping 'multilingual' requires at least 2 tagged messages
nb_NO: Gruppering av «flerspråklig» krever minst to valgte meldinger

en: Not all parts have 'Content-Language' set, continue?
nb_NO: Ikke alle deler har «Innholdsspråk» satt; fortsett?

en: Not sending this message
nb_NO: Sender ikke denne meldingen

en: Grouping 'related' requires at least 2 tagged messages
nb_NO: Gruppering av «relatert» krever minst to valgte meldinger

en: Attachment is already at bottom
nb_NO: Vedlegget er allerede på bunnen

en: Attachment can't be moved out of group
nb_NO: Kan ikke flytte vedlegget ut av gruppen

en: Attachment is already at top
nb_NO: Vedlegget er allerede på toppen

en: New file:
nb_NO: Ny fil:

en: Content-Type is of the form base/sub
nb_NO: Innholdstype er på formen grunntype/undertype

en: Unknown Content-Type %s
nb_NO: Ukjent innholdstype %s

en: Can't create file %s
nb_NO: Kan ikke opprette filen %s

en: Can't print multipart attachments
nb_NO: Kan ikke skrive ut flerdelsvedlegg

en: Send attachment with name:
nb_NO: Send vedlegg med navn:

en: Can't save multipart attachments
nb_NO: Kan ikke lagre flerdelsvedlegg

en: Recoding only affects text attachments
nb_NO: Omkoding har kun innvirkning på tekstvedlegg

en: The current attachment won't be converted
nb_NO: Det nåværende vedlegget vil ikke bli konvertert

en: The current attachment will be converted
nb_NO: Det nåværende vedlegget vil bli konvertert

en: Attachment is not 'multipart'
nb_NO: Vedlegget er ikke av flerdelstype

en: Bad IDN in '%s': '%s'
nb_NO: Feilaktig IDN i «%s»: «%s»

en: Can't edit multipart attachments
nb_NO: Kan ikke redigere flerdelsvedlegg

en: Can't rename multipart attachments
nb_NO: Kan ikke gi nytt navn til flerdelsvedlegg

en: Rename to:
nb_NO: Endre navn til:

note: L10N: "stat" is a system call. Do "man 2 stat" for more information.
en: Can't stat %s: %s
nb_NO: Kan ikke utføre «stat» for %s: %s

en: Save a copy of this message?
nb_NO: Lagre en kopi av denne meldingen?

en: Write message to mailbox
nb_NO: Skriv melding til e-postboks

en: Writing message to %s ...
nb_NO: Skriver melding til %s…

en: Message written
nb_NO: Melding skrevet

en: Save (postpone) draft message?
nb_NO: Lagre (utsett) kladd?

en: Invalid boolean value: %s
nb_NO: Ugyldig boolsk verdi: %s

en: Invalid boolean value: %ld
nb_NO: Ugyldig boolsk verdi: %ld

en: 'charset' must contain exactly one character set name
nb_NO: «charset» må inneholde nøyaktig ett tegnsettnavn

en: Invalid enum value: %s
nb_NO: Feilaktig enum-verdi: %s

en: Invalid enum value: %ld
nb_NO: Ugyldig enum-verdi: %ld

en: Invalid long: %s
nb_NO: Ugyldig long-verdi: %s

en: Invalid number: %s
nb_NO: Ugyldig tall: %s

en: Number is too big: %s
nb_NO: Tallet er for stort: %s

en: Invalid number: %ld
nb_NO: Ugyldig tall: %ld

en: Invalid quad value: %s
nb_NO: Ugyldig quad-verdi: %s

en: Invalid quad value: %ld
nb_NO: Ugyldig quad-verdi: %ld

note: L10N: e.g. Type 'boolean' doesn't support operation '+='
en: Type '%s' doesn't support operation '%s'
nb_NO: Typen «%s» støtter ikke operasjonen «%s»

en: Invalid sort name: %s
nb_NO: Ugyldig sorteringsnavn: %s

en: Invalid sort type: %ld
nb_NO: Ugyldig sorteringstype: %ld

en: Line is malformed: expected <key: val>, got <%s>
nb_NO: Linjen er på feil format: forventet <key: val>, fant <%s>

en: Unhandled key in line <%s: %s>
nb_NO: Ukjent nøkkel i linje <%s: %s>

en: Unable to run account command
nb_NO: Kunne ikke kjøre gjenoppfriskingskommando

note: L10N: Example: Username at myhost.com
en: Username at %s:
nb_NO: Brukernavn på %s:

en: Password for %s@%s:
nb_NO: Passord for %s@%s:

note: L10N: You will see this error message if (1) you have "oauthbearer" in one of your $*_authenticators and (2) you do not have the corresponding $*_oauth_refresh_command defined. So the message does not mean "None of your $*_oauth_refresh_command's are defined."
en: No OAUTH refresh command defined
nb_NO: Ingen OAUTH-gjenoppfriskingskommando definert

en: Unable to run refresh command
nb_NO: Kunne ikke kjøre gjenoppfriskingskommando

en: Command returned empty string
nb_NO: Kommandoen returnerte en tom streng

en: OAUTH token is too big: %ld
nb_NO: OAUTH-symbolet er for stort: %ld

en: (r)eject, accept (o)nce, (a)ccept always, (s)kip
nb_NO: (a)vvis, (g)okjenn én gang, (v)arig godkjennelse, (h)hopp over

note: L10N: The letters correspond to the choices in the string: "(r)eject, accept (o)nce, (a)ccept always, (s)kip" This is an interactive certificate confirmation prompt for an SSL connection.
en: roas
nb_NO: agvh

en: (r)eject, accept (o)nce, (a)ccept always
nb_NO: (a)vvis, (g)odkjenn én gang, (v)arig godkjennelse

note: L10N: The letters correspond to the choices in the string: "(r)eject, accept (o)nce, (a)ccept always" This is an interactive certificate confirmation prompt for an SSL connection.
en: roa
nb_NO: agv

en: (r)eject, accept (o)nce, (s)kip
nb_NO: (a)vvis, (g)odkjenn én gang, (h)opp over

note: L10N: The letters correspond to the choices in the string: "(r)eject, accept (o)nce, (s)kip" This is an interactive certificate confirmation prompt for an SSL connection.
en: ros
nb_NO: agh

en: (r)eject, accept (o)nce
nb_NO: (a)vvis, (g)odkjenn én gang

note: L10N: The letters correspond to the choices in the string: "(r)eject, accept (o)nce" This is an interactive certificate confirmation prompt for an SSL connection.
en: ro
nb_NO: ag

en: Jumping is not implemented for dialogs
nb_NO: Hopping er ikke implementert for dialoger

en: Search is not implemented for this menu
nb_NO: Søking er ikke implementert i denne menyen

en: Unable to get certificate from peer
nb_NO: Kan ikke hente sertifikat fra likemann

en: Certificate verification error (%s)
nb_NO: Sertifikatbekreftelsesfeil (%s)

en: [unable to calculate]
nb_NO: [kan ikke beregne]

en: Error initialising gnutls certificate data
nb_NO: Kan ikke klargjøre GnuTLS-certifikatdata

en: Error processing certificate data
nb_NO: Kunne ikke behandle sertifikatsdata

en: This certificate belongs to:
nb_NO: Dette sertifikatet tilhører:

en: This certificate was issued by:
nb_NO: Dette sertifikatet er utstedt av:

en: This certificate is valid
nb_NO: Dette sertifikatet er gyldig

en:    from %s
nb_NO:    fra %s

en:      to %s
nb_NO:      til %s

en: SHA1 Fingerprint: %s
nb_NO: SHA-1-fingeravtrykk: %s

en: SHA256 Fingerprint:
nb_NO: SHA-256-fingeravtrykk:

en: WARNING: Server certificate is not yet valid
nb_NO: ADVARSEL: Tjenersertifikatet er ikke gyldig enda

en: WARNING: Server certificate has expired
nb_NO: ADVARSEL: Tjenersertifikatet har utløpt

en: WARNING: Server certificate has been revoked
nb_NO: ADVARSEL: Tjenersertifikatet har blitt tilbakekalt

en: WARNING: Server hostname does not match certificate
nb_NO: ADVARSEL: Tjenervertsnavn samsvarer ikke med sertifikat

en: WARNING: Signer of server certificate is not a CA
nb_NO: ADVARSEL: Sertifikatssignerer er ikke en sertifikatsmyndighet (CA)

en: Warning: Server certificate was signed using an insecure algorithm
nb_NO: Advarsel: Tjenersertifikat ble signert med en usikker algoritme

en: SSL Certificate check (certificate %zu of %zu in chain)
nb_NO: SSL-serfifikatssjekk (sertifikat %zu av %zu i kjede)

en: Certificate saved
nb_NO: Sertifikat lagret

en: Warning: Couldn't save certificate
nb_NO: Advarsel: Kunne ikke lagre

en: All available protocols for TLS/SSL connection disabled
nb_NO: Alle tilgjengelige protokoller for TLS/SSL-tilkobling er slått av

en: Explicit ciphersuite selection via $ssl_ciphers not supported
nb_NO: Eksplisitt chifferpakkevalg via $ssl_ciphers støttes ikke

note: L10N: This is a warning when trying to set the host name for TLS Server Name Indication (SNI).  This allows the server to present the correct certificate if it supports multiple hosts.
en: Warning: unable to set TLS SNI host name
nb_NO: Advarsel: Kunne ikke sette vertsnavn for TLS SNI

en: SSL/TLS connection using %s (%s/%s/%s)
nb_NO: SSL/TLS-forbindelse bruker %s (%s/%s/%s)

en: Error: no TLS socket open
nb_NO: Feil: ingen åpen TLS-socket

en: Filling entropy pool: %s...
nb_NO: Fyller entropilager: %s…

en: %s has insecure permissions
nb_NO: %s har usikre tillatelser

en: SSL disabled due to the lack of entropy
nb_NO: SSL avslått på grunn av mangel på entropi

en: [invalid date]
nb_NO: [ugyldig dato]

en: Server certificate is not yet valid
nb_NO: Tjenersertifikatet er ikke gyldig ennå

en: Server certificate has expired
nb_NO: Tjenersertifikatet har utløpt

en: Failed to find enough entropy on your system
nb_NO: Det er ikke tilstrekkelig entropi på systemet ditt

en: can't get certificate subject
nb_NO: kan ikke hente sertifikatemne

en: can't get certificate common name
nb_NO: kan ikke hente sertifikatets vanlige navn

en: certificate owner does not match hostname %s
nb_NO: sertifikateier samsvarer ikke med vertsnavn %s

en: Certificate host check failed: %s
nb_NO: Sertifikatsvertssjekk mislyktes: %s

en: I/O error
nb_NO: I/O-feil

en: unknown error
nb_NO: ukjent feil

en: SSL failed: %s
nb_NO: SSL mislyktes: %s

note: L10N: an SSL context is a data structure returned by the OpenSSL function SSL_CTX_new().  In this case it returned NULL: an error condition.
en: Unable to create SSL context
nb_NO: Kan ikke opprette SSL-kontekst

en: Warning: error enabling ssl_verify_partial_chains
nb_NO: Advarsel: kunne ikke aktivere ssl_verify_partial_chains

en: Looking up %s...
nb_NO: Slår opp %s…

en: Could not find the host "%s"
nb_NO: Kunne ikke finne verten «%s»

en: Connecting to %s...
nb_NO: Kobler til %s…

en: Could not connect to %s (%s)
nb_NO: Kunne ikke koble til %s (%s)

en: Error talking to %s (%s)
nb_NO: Kommunikationsfeil med %s (%s)

en: Connection to %s has been aborted
nb_NO: Forbindelsen til %s har blitt avbrutt

en: Unknown SASL profile
nb_NO: Ukjent SASL-profil

en: Error allocating SASL connection
nb_NO: Kunne ikke tildele SASL-forbindelse

en: Error setting SASL security properties
nb_NO: Kunne ikke sette SASL-sikkerhetsegenskaper

en: Error setting SASL external security strength
nb_NO: Kunne ikke sette ekstern sikkerhetsstyrke for SASL

en: Error setting SASL external user name
nb_NO: Kunne ikke sette eksternt brukernavn for SASL

en: Preconnect command failed
nb_NO: Forhåndstilkoblingskommando mislyktes

en: Connection to %s closed
nb_NO: Forbindelsen til %s ble lukket

en: Connecting with "%s"...
nb_NO: Oppretter tilkobling til «%s»…

en: Tunnel error talking to %s: %s
nb_NO: Feil i tunnelen ved kommunikasjon med %s: %s

en: Tunnel to %s returned error %d (%s)
nb_NO: Tunnel til %s returnerte feil %d (%s)

en: %s isn't a regular file
nb_NO: %s er ikke en vanlig fil

en: The length calculation was wrong by %ld byte | The length calculation was wrong by %ld bytes
nb_NO[0]: Lengden på utregningen er feil med %ld byte
nb_NO[1]: Lengden på utregningen er feil med %ld byte

en: No decryption engine available for message
nb_NO: Ingen dekrypteringsmotor tilgjengelig for melding

en: Out of memory
nb_NO: Gikk tom for minne

en: could not create temporary folder: %s
nb_NO: kunne ikke opprette midlertidig mappe: %s

en: could not write temporary mail folder: %s
nb_NO: kunne ikke skrive til midlertidig e-postmappe: %s

en: could not truncate temporary mail folder: %s
nb_NO: kunne ikke avkorte midlertidig e-postmappe: %s

en: Message file is empty
nb_NO: Meldingsfilen er tom

en: Message not modified
nb_NO: Meldingen er ikke endret

en: Message of read-only mailbox modified! Ignoring changes.
nb_NO: Melding i skrivebeskyttet e-postboks er endret! Ignorerer endringer.

en: Can't open message file: %s
nb_NO: Kan ikke åpne meldingsfil: %s

note: L10N: %s is from strerror(errno)
en: Can't append to folder: %s
nb_NO: Kan ikke tilføye til mappe: %s

en: Complete
nb_NO: Fullfør

en: Hist Up
nb_NO: Hist. ↑

en: Hist Down
nb_NO: Hist. ↓

en: Hist Search
nb_NO: Hist.-søk

en: Begin Line
nb_NO: Fra linje

en: End Line
nb_NO: Til linje

en: Kill Line
nb_NO: Drep linje

en: Kill Word
nb_NO: Drep ord

en: multipart message has no boundary parameter
nb_NO: melding med flere deler har ikke noe avgrensningsparameter

note: L10N: The compose menu autocrypt prompt. (e)ncrypt enables encryption via autocrypt. (c)lear sets cleartext. (a)utomatic defers to the recommendation.
en: Autocrypt: (e)ncrypt, (c)lear, (a)utomatic?
nb_NO: Autocrypt: (k)rypter, (t)øm, (a)utomatisk?

note: L10N: The letter corresponding to the compose menu autocrypt prompt (e)ncrypt, (c)lear, (a)utomatic
en: eca
nb_NO: kta

en: No PGP backend configured
nb_NO: Ingen PGP-ressurs satt opp

en: S/MIME already selected. Clear and continue?
nb_NO: S/MIME er allerede valgt. Tøm og fortsett?

en: No S/MIME backend configured
nb_NO: Ingen S/MIME-ressurs er satt opp

en: PGP already selected. Clear and continue?
nb_NO: PGP allerede valgt. Tøm og fortsett?

note: L10N: Compose menu field.  May not want to translate.
en: From:
nb_NO: Fra:

note: L10N: Compose menu field.  May not want to translate.
en: To:
nb_NO: Til:

note: L10N: Compose menu field.  May not want to translate.
en: Subject:
nb_NO: Emne:

note: L10N: Compose menu field.  May not want to translate.
en: Reply-To:
nb_NO: Svar til:

note: L10N: Compose menu field.  Holds "Encrypt", "Sign" related information
en: Security:
nb_NO: Sikkerhet:

note: L10N: This string is used by the compose menu. Since it is hidden by default, it does not increase the indentation of other compose menu fields.  However, if possible, it should not be longer than the other compose menu fields.  Since it shares the row with "Encrypt with:", it should not be longer t
en: Sign as:
nb_NO: Signer som:

note: L10N: Compose menu field.  May not want to translate.
en: Newsgroups:
nb_NO: Nyhetsgrupper:

note: L10N: Compose menu field.  May not want to translate.
en: Followup-To:
nb_NO: Oppfølging-til:

note: L10N: Compose menu field.  May not want to translate.
en: X-Comment-To:
nb_NO: X-kommentar-til

en: Headers:
nb_NO: Hoder:

note: L10N: Autocrypt recommendation flag: off. This is displayed when Autocrypt is turned off.
en: Off
nb_NO: Av

note: L10N: Autocrypt recommendation flag: no. This is displayed when Autocrypt cannot encrypt to the recipients.
en: No
nb_NO: Nei

note: L10N: Autocrypt recommendation flag: discouraged. This is displayed when Autocrypt believes encryption should not be used. This might occur if one of the recipient Autocrypt Keys has not been used recently, or if the only key available is a Gossip Header key.
en: Discouraged
nb_NO: Frarådes

note: L10N: Autocrypt recommendation flag: available. This is displayed when Autocrypt believes encryption is possible, but leaves enabling it up to the sender.  Probably because "prefer encrypt" is not set in both the sender and recipient keys.
en: Available
nb_NO: Tilgjengelig

note: L10N: Autocrypt recommendation flag: yes. This is displayed when Autocrypt would normally enable encryption automatically.
en: Yes
nb_NO: Ja

en: Sign, Encrypt
nb_NO: Signer, krypter

en: Encrypt
nb_NO: Krypter

en: Sign
nb_NO: Signer

en: None
nb_NO: Ingen

en:  (inline PGP)
nb_NO:  (innebygd PGP)

en:  (OppEnc mode)
nb_NO:  (OppEnc-tilstand)

en: <default>
nb_NO: <forvalg>

en: Encrypt with:
nb_NO: Krypter med:

note: L10N: The autocrypt compose menu Recommendation field. Displays the output of the recommendation engine (Off, No, Discouraged, Available, Yes)
en: Recommendation:
nb_NO: Anbefaling:

en: (+%d more) | (+%d more)
nb_NO[0]: (én til)
nb_NO[1]: (+%d til)

en: Warning: message contains no From: header
nb_NO: Advarsel: meldingen har ikke noe From:-hode

en: Bounce message to:
nb_NO: Videresend melding til:

en: Bounce tagged messages to:
nb_NO: Videresend valgte meldinger til:

en: Error parsing address
nb_NO: Kunne ikke tolke adresse

en: Bounce message to %s? | Bounce messages to %s?
nb_NO[0]: Videresend melding til %s?
nb_NO[1]: Videresend meldinger til %s?

en: Message not bounced | Messages not bounced
nb_NO[0]: Meldingen ble ikke videresendt
nb_NO[1]: Meldingene ble ikke videresendt

en: Message bounced | Messages bounced
nb_NO[0]: Melding videresendt
nb_NO[1]: Meldinger videresendt

en: Can't create filter process
nb_NO: Kan ikke opprette filterprosess

en: Pipe to command:
nb_NO: Send gjennom kommando:

en: No printing command has been defined
nb_NO: Ingen utskriftskommando har blitt definert

en: Print message? | Print tagged messages?
nb_NO[0]: Skriv ut melding?
nb_NO[1]: Skriv ut valgte meldinger?

en: Message printed | Messages printed
nb_NO[0]: Melding skrevet ut
nb_NO[1]: Meldinger skrevet ut

en: Message could not be printed | Messages could not be printed
nb_NO[0]: Meldingen kunne ikke skrives ut
nb_NO[1]: Meldingene kunne ikke skrives ut

note: L10N: The highlighted letters must match the "Sort" options
en: Rev-Sort (d)ate,(f)rm,(r)ecv,(s)ubj,t(o),(t)hread,(u)nsort,si(z)e,s(c)ore,s(p)am,(l)abel?
nb_NO: Omv-sort. (d)ato,(f)ra,(m)odt.,(e)mne,ti(l),(t)råd,(u)sort,(s)tr.,s(c)ore,s(p)am,(e)tikett?

note: L10N: The highlighted letters must match the "Rev-Sort" options
en: Sort (d)ate,(f)rm,(r)ecv,(s)ubj,t(o),(t)hread,(u)nsort,si(z)e,s(c)ore,s(p)am,(l)abel?
nb_NO: Sort. (d)ato,(f)ra,(m)odt.,(e)mne,ti(l),(t)råd,(u)sort,(s)tr.,s(c)ore,s(p)am,(e)tikett?

note: L10N: These must match the highlighted letters from "Sort" and "Rev-Sort"
en: dfrsotuzcpl
nb_NO: dfmeltuscpe

en: Shell command:
nb_NO: Skallkommando:

note: L10N: Progress meter message when copying tagged messages
en: Copying tagged messages...
nb_NO: Kopierer valgte meldinger…

en: Copy tagged to mailbox
nb_NO: Kopier valgte til e-postboks

en: Copy to mailbox
nb_NO: Kopier til e-postboks

en: Decrypt-copy tagged to mailbox
nb_NO: Dekrypter-kopier valgte til e-postboks

en: Decrypt-copy to mailbox
nb_NO: Dekrypter-kopier til e-postboks

en: Decode-copy tagged to mailbox
nb_NO: Dekod-kopier valgte til e-postboks

en: Decode-copy to mailbox
nb_NO: Dekod-kopier til e-postboks

note: L10N: Progress meter message when saving tagged messages
en: Saving tagged messages...
nb_NO: Lagrer valgte meldinger…

en: Save tagged to mailbox
nb_NO: Lagre valgte i e-postboks

en: Save to mailbox
nb_NO: Lagre i e-postboks

en: Decrypt-save tagged to mailbox
nb_NO: Dekrypter-lagre valgte i e-postboks

en: Decrypt-save to mailbox
nb_NO: Dekrypter-lagre i e-postboks

en: Decode-save tagged to mailbox
nb_NO: Dekod-lagre valgte i e-postboks

en: Decode-save to mailbox
nb_NO: Dekod-lagre i e-postboks

en: Copying to %s...
nb_NO: Kopierer til %s…

note: L10N: Message when an index tagged save operation fails for some reason
en: Error saving tagged messages
nb_NO: Kunne ikke lagre valgte meldinger

note: L10N: Message when an index/pager save operation fails for some reason
en: Error saving message
nb_NO: Kunne ikke lagre melding

note: L10N: Message when an index tagged copy operation fails for some reason
en: Error copying tagged messages
nb_NO: Kunne ikke kopiere valgte meldinger

note: L10N: Message when an index/pager copy operation fails for some reason
en: Error copying message
nb_NO: Kunne ikke kopiere melding

en: Convert to %s upon sending?
nb_NO: Konverter til %s ved forsendelse?

en: Content-Type changed to %s
nb_NO: Innholdstype endret til %s

en: Character set changed to %s; not converting
nb_NO: Tegnsett endret til %s; konverterer ikke

en: Character set changed to %s; converting
nb_NO: Tegnsett endret til %s; konverterer

en: Threading is not enabled
nb_NO: Tråding er ikke slått på

en: Clear flag
nb_NO: Fjern flagg

en: Set flag
nb_NO: Sett flagg

en: Exit NeoMutt without saving?
nb_NO: Avslutt NeoMutt uten å lagre?

en: Press any key to continue...
nb_NO: Trykk vilkårlig tast for å fortsette…

en:  ('?' for list):
nb_NO:  («?» for liste):

en: Enter keys (%s to abort):
nb_NO: Trykk taster (%s for å avbryte):

en: Char = %s, Octal = %o, Decimal = %d
nb_NO: Tegn = %s, oktalt = %o, desimalt = %d

note: L10N: Help screen description for OP_ATTACHMENT_ATTACH_FILE Compose Dialog: <op_attachment_attach_file>
en: attach files to this message
nb_NO: legg til filer i denne meldingen

note: L10N: Help screen description for OP_ATTACHMENT_ATTACH_MESSAGE Compose Dialog: <op_attachment_attach_message>
en: attach messages to this message
nb_NO: legg til meldinger i denne meldingen

note: L10N: Help screen description for OP_ATTACHMENT_ATTACH_NEWS_MESSAGE Compose Dialog: <op_attachment_attach_message>
en: attach news articles to this message
nb_NO: legg til nyhetsartikler i denne meldingen

note: L10N: Help screen description for OP_ATTACHMENT_COLLAPSE Attach Dialog: <op_attachment_collapse>
en: toggle display of subparts
nb_NO: veksle vising av underdeler

note: L10N: Help screen description for OP_ATTACHMENT_DELETE Attach Dialog: <op_attachment_delete> L10N: Help screen description for OP_ATTACHMENT_DETACH Compose Dialog: <op_attachment_detach> L10N: Help screen description for OP_DELETE Alias Dialog: <op_delete> Index: <op_delete> Postponed Dialog: <op_de
en: delete the current entry
nb_NO: slett nåværende oppføring

note: L10N: Help screen description for OP_ATTACHMENT_EDIT_CONTENT_ID Compose Dialog: <op_attachment_edit_content_id>
en: edit the 'Content-ID' of the attachment
nb_NO: rediger vedleggets inneholds-ID

note: L10N: Help screen description for OP_ATTACHMENT_EDIT_DESCRIPTION Compose Dialog: <op_attachment_edit_description>
en: edit attachment description
nb_NO: rediger vedleggets beskrivelse

note: L10N: Help screen description for OP_ATTACHMENT_EDIT_ENCODING Compose Dialog: <op_attachment_edit_encoding>
en: edit attachment transfer-encoding
nb_NO: rediger vedleggets overførings-koding

note: L10N: Help screen description for OP_ATTACHMENT_EDIT_LANGUAGE Compose Dialog: <op_attachment_edit_language>
en: edit the 'Content-Language' of the attachment
nb_NO: rediger vedleggets innholdsspråk

note: L10N: Help screen description for OP_ATTACHMENT_EDIT_MIME Compose Dialog: <op_attachment_edit_mime>
en: edit attachment using mailcap entry
nb_NO: redigér vedlegg ved hjelp av mailcap-regel

note: L10N: Help screen description for OP_ATTACHMENT_EDIT_TYPE Attach Dialog: <op_attachment_edit_type> Compose Dialog: <op_attachment_edit_type> Index: <op_attachment_edit_type>
en: edit attachment content type
nb_NO: rediger vedleggets innholdstype

note: L10N: Help screen description for OP_ATTACHMENT_FILTER Compose Dialog: <op_attachment_filter>
en: filter attachment through a shell command
nb_NO: send vedlegg gjennom en skallkommando

note: L10N: Help screen description for OP_ATTACHMENT_GET_ATTACHMENT Compose Dialog: <op_attachment_get_attachment>
en: get a temporary copy of an attachment
nb_NO: lag en midlertidig kopi av et vedlegg

note: L10N: Help screen description for OP_ATTACHMENT_GROUP_ALTS Compose Dialog: <op_attachment_group_alts>
en: group tagged attachments as 'multipart/alternative'
nb_NO: grupper valgte vedlegg som «multidel/alternativ»

note: L10N: Help screen description for OP_ATTACHMENT_GROUP_LINGUAL Compose Dialog: <op_attachment_group_lingual>
en: group tagged attachments as 'multipart/multilingual'
nb_NO: grupper valgte vedlegg som «multidel/flerspråklig»

note: L10N: Help screen description for OP_ATTACHMENT_GROUP_RELATED Compose Dialog: <op_attachment_group_related>
en: group tagged attachments as 'multipart/related'
nb_NO: grupper valgte vedlegg som «multidel/alternativ»

note: L10N: Help screen description for OP_ATTACHMENT_MOVE_DOWN Compose Dialog: <op_attachment_move_down>
en: move an attachment down in the attachment list
nb_NO: flytt et vedlegg nedover i vedleggslisten

note: L10N: Help screen description for OP_ATTACHMENT_MOVE_UP Compose Dialog: <op_attachment_move_up>
en: move an attachment up in the attachment list
nb_NO: flytt et vedlegg oppover i vedleggslisten

note: L10N: Help screen description for OP_ATTACHMENT_NEW_MIME Compose Dialog: <op_attachment_new_mime>
en: compose new attachment using mailcap entry
nb_NO: forfatt et vedlegg ved bruk av mailcap-oppføring

note: L10N: Help screen description for OP_ATTACHMENT_PIPE L10N: Help screen description for OP_PIPE Compose Dialog: <op_attachment_filter> Attach Dialog: <op_attachment_pipe> Index: <op_pipe>
en: pipe message/attachment to a shell command
nb_NO: send melding/vedlegg til en skallkommando

note: L10N: Help screen description for OP_ATTACHMENT_PRINT Attach Dialog: <op_attachment_print> Compose Dialog: <op_attachment_print> L10N: Help screen description for OP_PRINT Index: <op_print>
en: print the current entry
nb_NO: skriv ut nåværende oppføring

note: L10N: Help screen description for OP_ATTACHMENT_RENAME_ATTACHMENT Compose Dialog: <op_attachment_rename_attachment>
en: send attachment with a different name
nb_NO: send vedlegg med et annet navn

note: L10N: Help screen description for OP_ATTACHMENT_SAVE Attach Dialog: <op_attachment_save> Compose Dialog: <op_attachment_save> L10N: Help screen description for OP_SAVE Index: <op_save> Pager: <op_save>
en: save message/attachment to a mailbox/file
nb_NO: lagre melding/vedlegg i en e-postboks/fil

note: L10N: Help screen description for OP_ATTACHMENT_TOGGLE_DISPOSITION Compose Dialog: <op_attachment_toggle_disposition>
en: toggle disposition between inline/attachment
nb_NO: bytt status mellom innebygd og vedlegg

note: L10N: Help screen description for OP_ATTACHMENT_TOGGLE_RECODE Compose Dialog: <op_attachment_toggle_recode>
en: toggle recoding of this attachment
nb_NO: bytt omkoding av dette vedlegget

note: L10N: Help screen description for OP_ATTACHMENT_TOGGLE_UNLINK Compose Dialog: <op_attachment_toggle_unlink>
en: toggle whether to delete file after sending it
nb_NO: velg hvorvidt filen skal slettes etter sending

note: L10N: Help screen description for OP_ATTACHMENT_UNDELETE Attach Dialog: <op_attachment_undelete> L10N: Help screen description for OP_UNDELETE Alias Dialog: <op_delete> Postponed Dialog: <op_delete> Index: <op_undelete>
en: undelete the current entry
nb_NO: angre sletting av nåværende oppføring

note: L10N: Help screen description for OP_ATTACHMENT_UNGROUP Compose Dialog: <op_attachment_ungroup>
en: ungroup 'multipart' attachment
nb_NO: avgrupper flerdelsvedlegg

note: L10N: Help screen description for OP_ATTACHMENT_UPDATE_ENCODING Compose Dialog: <op_attachment_update_encoding>
en: update an attachment's encoding info
nb_NO: oppdater kodingsinfo for et vedlegg

note: L10N: Help screen description for OP_ATTACHMENT_VIEW Attach Dialog: <op_attachment_view> Compose Dialog: <op_display_headers>
en: view attachment using mailcap entry if necessary
nb_NO: vis vedlegg, om nødvendig med mailcap-oppføring

note: L10N: Help screen description for OP_ATTACHMENT_VIEW_MAILCAP Attach Dialog: <op_attachment_view_mailcap> Compose Dialog: <op_display_headers>
en: force viewing of attachment using mailcap
nb_NO: påtving visning av vedlegg ved bruk av mailcap

note: L10N: Help screen description for OP_ATTACHMENT_VIEW_PAGER Attach Dialog: <op_attachment_view_pager> Compose Dialog: <op_display_headers>
en: view attachment in pager using copiousoutput mailcap
nb_NO: vis vedlegg i sideinndeler ved bruk av copiousoutput-mailcap

note: L10N: Help screen description for OP_ATTACHMENT_VIEW_TEXT Attach Dialog: <op_attachment_view_text> Compose Dialog: <op_display_headers>
en: view attachment as text
nb_NO: vis vedlegg som tekst

note: L10N: Help screen description for OP_AUTOCRYPT_ACCT_MENU Index: <op_autocrypt_acct_menu>
en: manage autocrypt accounts
nb_NO: håndter Autocrypt-konti

note: L10N: Help screen description for OP_AUTOCRYPT_CREATE_ACCT Autocrypt Dialog: <op_autocrypt_create_acct>
en: create a new autocrypt account
nb_NO: opprett en ny Autocrypt-konto

note: L10N: Help screen description for OP_AUTOCRYPT_DELETE_ACCT Autocrypt Dialog: <op_autocrypt_delete_acct>
en: delete the current account
nb_NO: slett nåværende konto

note: L10N: Help screen description for OP_AUTOCRYPT_TOGGLE_ACTIVE Autocrypt Dialog: <op_autocrypt_toggle_active>
en: toggle the current account active/inactive
nb_NO: veksle aktiv/inaktiv for nåværende konto

note: L10N: Help screen description for OP_AUTOCRYPT_TOGGLE_PREFER Autocrypt Dialog: <op_autocrypt_toggle_prefer>
en: toggle the current account prefer-encrypt flag
nb_NO: veksle «foretrekk kryptering» for nåværende konto

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_AUTOCRYPT_MENU Envelope Window: <op_compose_autocrypt_menu>
en: show autocrypt compose menu options
nb_NO: vis menyvalg for Autocrypt-meldingsforfatting

note: L10N: Help screen description for OP_ALIAS_DIALOG Index: <op_alias_dialog>
en: open the aliases dialog
nb_NO: åpne aliasdialogen

note: L10N: Help screen description for OP_BOTTOM_PAGE Menu: <menu_movement>
en: move to the bottom of the page
nb_NO: flytt til bunnen av siden

note: L10N: Help screen description for OP_BOUNCE_MESSAGE Attach Dialog: <op_bounce_message> Index: <op_bounce_message>
en: remail a message to another user
nb_NO: videresend en melding til en annen bruker

note: L10N: Help screen description for OP_BROWSER_GOTO_FOLDER Browser: <op_toggle_mailboxes>
en: swap the current folder position with $folder if it exists
nb_NO: bytt nåværede mappeposjon med $folder hvis den finnes

note: L10N: Help screen description for OP_BROWSER_NEW_FILE Browser: <op_browser_new_file>
en: select a new file in this directory
nb_NO: velg en ny fil i denne mappen

note: L10N: Help screen description for OP_BROWSER_SUBSCRIBE Browser: <op_browser_subscribe>
en: subscribe to current mbox (IMAP/NNTP only)
nb_NO: abonner på nåværende mbox (kun IMAP/NNTP)

note: L10N: Help screen description for OP_BROWSER_TELL Browser: <op_browser_tell>
en: display the currently selected file's name
nb_NO: vis navn på valgt fil

note: L10N: Help screen description for OP_BROWSER_TOGGLE_LSUB Browser: <op_browser_toggle_lsub>
en: toggle view all/subscribed mailboxes (IMAP only)
nb_NO: veksle mellom alle/abonnerte e-postbokser (kun IMAP)

note: L10N: Help screen description for OP_BROWSER_UNSUBSCRIBE Browser: <op_browser_subscribe>
en: unsubscribe from current mbox (IMAP/NNTP only)
nb_NO: avslutt abonnement på nåværende mbox (kun IMAP/NNTP)

note: L10N: Help screen description for OP_BROWSER_VIEW_FILE Browser: <op_browser_view_file>
en: view file
nb_NO: vis fil

note: L10N: Help screen description for OP_CATCHUP Browser: <op_catchup> Index: <op_catchup>
en: mark all articles in newsgroup as read
nb_NO: marker alle artikler i nyhetsgruppe som lest

note: L10N: Help screen description for OP_CHANGE_DIRECTORY Browser: <op_change_directory>
en: change directories
nb_NO: endre mapper

note: L10N: Help screen description for OP_CHECK_NEW Browser: <op_toggle_mailboxes>
en: check mailboxes for new mail
nb_NO: sjekk e-postbokser for ny e-post

note: L10N: Help screen description for OP_CHECK_STATS Global: <op_check_stats>
en: calculate message statistics for all mailboxes
nb_NO: beregn meldingsstatistikk for alle e-postbokser

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_EDIT_FILE Compose Dialog: <op_compose_edit_file>
en: edit the file to be attached
nb_NO: rediger filen som skal legges ved

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_EDIT_MESSAGE Compose Dialog: <op_compose_edit_message>
en: edit the message
nb_NO: rediger meldingen

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_ISPELL Compose Dialog: <op_compose_ispell>
en: run ispell on the message
nb_NO: kjør ispell-programmet på en melding

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_POSTPONE_MESSAGE Compose Dialog: <op_compose_postpone_message>
en: save this message to send later
nb_NO: lagre denne meldingen for senere forsendelse

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_RENAME_FILE Compose Dialog: <op_compose_rename_file>
en: rename/move an attached file
nb_NO: gi nytt navn/flytt en vedlagt fil

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_SEND_MESSAGE Compose Dialog: <op_compose_send_message>
en: send the message
nb_NO: send meldingen

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_TO_SENDER Attach Dialog: <op_compose_to_sender> Index: <op_compose_to_sender>
en: compose new message to the current message sender
nb_NO: skriv en ny melding til sender av nåværende melding

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_WRITE_MESSAGE Compose Dialog: <op_compose_write_message>
en: write the message to a folder
nb_NO: skriv meldingen til en mappe

note: L10N: Help screen description for OP_COPY_MESSAGE Index: <op_save>
en: copy a message to a file/mailbox
nb_NO: kopier en melding til en fil/e-postboks

note: L10N: Help screen description for OP_CREATE_ALIAS Alias Dialog: <op_create_alias> Index: <op_create_alias>
en: create an alias from a message sender
nb_NO: opprett et alias fra en meldingsavsender

note: L10N: Help screen description for OP_CREATE_MAILBOX Browser: <op_create_mailbox>
en: create a new mailbox (IMAP only)
nb_NO: opprett en ny e-postboks (kun IMAP)

note: L10N: Help screen description for OP_CURRENT_BOTTOM Menu: <menu_movement>
en: move entry to bottom of screen
nb_NO: flytt oppføring til bunnen av skjermen

note: L10N: Help screen description for OP_CURRENT_MIDDLE Menu: <menu_movement>
en: move entry to middle of screen
nb_NO: flytt oppføring til midten av skjermen

note: L10N: Help screen description for OP_CURRENT_TOP Menu: <menu_movement>
en: move entry to top of screen
nb_NO: flytt oppføring til toppen av skjermen

note: L10N: Help screen description for OP_DECODE_COPY Index: <op_save>
en: make decoded (text/plain) copy
nb_NO: lag en dekodet (tekst/klartekst)-kopi

note: L10N: Help screen description for OP_DECODE_SAVE Index: <op_save>
en: make decoded copy (text/plain) and delete
nb_NO: lag en dekodet kopi (tekst/klartekst) og slett

note: L10N: Help screen description for OP_DELETE_MAILBOX Browser: <op_delete_mailbox>
en: delete the current mailbox (IMAP only)
nb_NO: slett nåværende e-postboks (kun IMAP)

note: L10N: Help screen description for OP_DELETE_SUBTHREAD Index: <op_delete_thread>
en: delete all messages in subthread
nb_NO: slett alle meldinger i undertråd

note: L10N: Help screen description for OP_DELETE_THREAD Index: <op_delete_thread>
en: delete all messages in thread
nb_NO: slett alle meldinger i tråd

note: L10N: Help screen description for OP_DESCEND_DIRECTORY Browser: <op_generic_select_entry>
en: descend into a directory
nb_NO: gå ned i en mappe

note: L10N: Help screen description for OP_DISPLAY_ADDRESS Index: <op_display_address>
en: display full address of sender
nb_NO: vis hele avsenderadressen

note: L10N: Help screen description for OP_DISPLAY_HEADERS Attach Dialog: <op_attachment_view> Compose Dialog: <op_display_headers> Index: <op_display_message>
en: display message and toggle header weeding
nb_NO: vis en melding og veksle hodefiltrering

note: L10N: Help screen description for OP_DISPLAY_MESSAGE Index: <op_display_message>
en: display a message
nb_NO: vis en melding

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_BACKSPACE Text Entry: <op_editor_backspace>
en: delete the char in front of the cursor
nb_NO: slett tegnet foran pekeren

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_BACKWARD_CHAR Text Entry: <op_editor_backward_char>
en: move the cursor one character to the left
nb_NO: flytt pekeren ett tegn til venstre

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_BACKWARD_WORD Text Entry: <op_editor_backward_word>
en: move the cursor to the beginning of the word
nb_NO: flytt pekeren til begynnelsen av ordet

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_BOL Text Entry: <op_editor_bol>
en: jump to the beginning of the line
nb_NO: hopp til begynnelsen av linjen

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_CAPITALIZE_WORD Text Entry: <op_editor_capitalize_word>
en: capitalize the word
nb_NO: skriv ordet med stor forbokstav

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_COMPLETE Text Entry: <op_editor_complete>
en: complete filename or alias
nb_NO: fullfør filnavn eller alias

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_COMPLETE_QUERY Text Entry: <op_editor_complete>
en: complete address with query
nb_NO: fullfør adresse med spørring

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_DELETE_CHAR Text Entry: <op_editor_delete_char>
en: delete the char under the cursor
nb_NO: slett tegnet under pekeren

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_DOWNCASE_WORD Text Entry: <op_editor_capitalize_word>
en: convert the word to lower case
nb_NO: konverter ordet til små bokstaver

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_EOL Text Entry: <op_editor_eol>
en: jump to the end of the line
nb_NO: hopp til slutten av linjen

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_FORWARD_CHAR Text Entry: <op_editor_forward_char>
en: move the cursor one character to the right
nb_NO: flytt pekeren ett tegn til høyre

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_FORWARD_WORD Text Entry: <op_editor_forward_word>
en: move the cursor to the end of the word
nb_NO: flytt pekeren til slutten av ordet

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_HISTORY_DOWN Text Entry: <op_editor_history_down>
en: scroll down through the history list
nb_NO: rull nedover gjennom historikklisten

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_HISTORY_SEARCH Text Entry: <op_editor_history_search>
en: search through the history list
nb_NO: søk gjennom historikklisten

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_HISTORY_UP Text Entry: <op_editor_history_up>
en: scroll up through the history list
nb_NO: rull oppover gjennom historikklisten

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_KILL_EOL Text Entry: <op_editor_kill_eol>
en: delete chars from cursor to end of line
nb_NO: slett tegn fra peker til slutten av linjen

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_KILL_EOW Text Entry: <op_editor_kill_eow>
en: delete chars from the cursor to the end of the word
nb_NO: slett tegn fra pekeren til slutten av ordet

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_KILL_LINE Text Entry: <op_editor_kill_line>
en: delete chars from cursor to beginning the line
nb_NO: slett tegn fra peker til begynnelsen av linjen

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_KILL_WHOLE_LINE Text Entry: <op_editor_kill_whole_line>
en: delete all chars on the line
nb_NO: slett alle tegn på linjen

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_KILL_WORD Text Entry: <op_editor_kill_word>
en: delete the word in front of the cursor
nb_NO: slett ordet foran pekeren

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_MAILBOX_CYCLE Text Entry: <op_editor_complete>
en: cycle among incoming mailboxes
nb_NO: veksle mellom innkommende e-postbokser

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_QUOTE_CHAR Text Entry: <op_editor_quote_char>
en: quote the next typed key
nb_NO: siter neste skrevne nøkkel

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_TRANSPOSE_CHARS Text Entry: <op_editor_transpose_chars>
en: transpose character under cursor with previous
nb_NO: bytt tegn under pekeren med forrige

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_UPCASE_WORD Text Entry: <op_editor_capitalize_word>
en: convert the word to upper case
nb_NO: konverter ordet til store bokstaver

note: L10N: Help screen description for OP_EDIT_LABEL Index: <op_edit_label>
en: add, change, or delete a message's label
nb_NO: legg til, endre, eller slett til etikett for melding

note: L10N: Help screen description for OP_EDIT_OR_VIEW_RAW_MESSAGE Index: <op_edit_raw_message>
en: edit the raw message if the mailbox is not read-only, otherwise view it
nb_NO: rediger meldingen i rå form hvis e-postboksen er skrivebeskyttet. Vis ellers.

note: L10N: Help screen description for OP_EDIT_RAW_MESSAGE Index: <op_edit_raw_message>
en: edit the raw message (edit and edit-raw-message are synonyms)
nb_NO: rediger melding i rå form (edit og edit-raw-message er synonymer)

note: L10N: Help screen description for OP_END_COND Index: <op_end_cond>
en: end of conditional execution (noop)
nb_NO: slutt på betinget utførelse (noop)

note: L10N: Help screen description for OP_ENTER_COMMAND Global: <op_enter_command>
en: enter a neomuttrc command
nb_NO: skriv en neomuttrc-kommando

note: L10N: Help screen description for OP_ENTER_MASK Browser: <op_enter_mask>
en: enter a file mask
nb_NO: skriv inn en filmaske

note: L10N: Help screen description for OP_EXIT Alias Dialog: <op_exit> Attach Dialog: <op_exit> Autocrypt Dialog: <op_exit> Browser: <op_exit> Compose Dialog: <op_exit> GPGME Key Selection Dialog: <op_exit> Index: <op_exit> Mixmaster Dialog: <op_exit> Pager: <op_exit> PGP Key Selection Dialog: <op_exit> 
en: exit this menu
nb_NO: forlat denne menyen

note: L10N: Help screen description for OP_FIRST_ENTRY Menu: <menu_movement>
en: move to the first entry
nb_NO: flytt til første oppføring

note: L10N: Help screen description for OP_FLAG_MESSAGE Index: <op_flag_message>
en: toggle a message's 'important' flag
nb_NO: veksle «viktig»-status for melding

note: L10N: Help screen description for OP_FOLLOWUP Attach Dialog: <op_followup> Index: <op_post>
en: followup to newsgroup
nb_NO: oppfølging til nyhetsgruppe

note: L10N: Help screen description for OP_FORWARD_MESSAGE Attach Dialog: <op_forward_message> Index: <op_forward_message>
en: forward a message with comments
nb_NO: videresend en melding med kommentarer

note: L10N: Help screen description for OP_FORWARD_TO_GROUP Attach Dialog: <op_forward_to_group> Index: <op_post>
en: forward to newsgroup
nb_NO: videresend til nyhetsgruppe

note: L10N: Help screen description for OP_GENERIC_SELECT_ENTRY Alias Dialog: <op_generic_select_entry> Browser: <op_generic_select_entry> GPGME Key Selection Dialog: <op_generic_select_entry> History Dialog: <op_generic_select_entry> Pattern Dialog: <op_generic_select_entry> PGP Key Selection Dialog: <op
en: select the current entry
nb_NO: velg nåværende oppføring

note: L10N: Help screen description for OP_GET_CHILDREN Index: <op_get_children>
en: get all children of the current message
nb_NO: hent alle undermapper av nåværende melding

note: L10N: Help screen description for OP_GET_MESSAGE Index: <op_get_message>
en: get message with Message-Id
nb_NO: hent melding med meldings-ID

note: L10N: Help screen description for OP_GET_PARENT Index: <op_get_message>
en: get parent of the current message
nb_NO: hent ovennevnt av nåværende melding

note: L10N: Help screen description for OP_GOTO_PARENT Browser: <op_change_directory>
en: go to parent directory
nb_NO: %s er ikke en ovennevnt mappe

note: L10N: Help screen description for OP_GROUP_CHAT_REPLY Index: <op_group_reply> Attach Dialog: <op_reply>
en: reply to all recipients preserving To/Cc
nb_NO: svar alle mottagere og bevar To/Cc

note: L10N: Help screen description for OP_GROUP_REPLY Index: <op_group_reply> Attach Dialog: <op_reply>
en: reply to all recipients
nb_NO: svar alle mottagere

note: L10N: Help screen description for OP_HALF_DOWN Menu: <menu_movement> Pager: <op_pager_half_down>
en: scroll down 1/2 page
nb_NO: rull en halv side nedover

note: L10N: Help screen description for OP_HALF_UP Menu: <menu_movement> Pager: <op_pager_half_up>
en: scroll up 1/2 page
nb_NO: rull en halv side oppover

note: L10N: Help screen description for OP_HELP Text Entry: <op_help> Menu: <op_help> Pager: <op_help>
en: this screen
nb_NO: denne skjermen

note: L10N: Help screen description for OP_JUMP Index: <op_jump> Menu: <op_jump>
en: jump to an index number
nb_NO: hopp til et indeksnummer

note: L10N: Help screen description for OP_LAST_ENTRY Menu: <menu_movement>
en: move to the last entry
nb_NO: gå til siste oppføring

note: L10N: Help screen description for OP_LIMIT_CURRENT_THREAD Index: <op_main_limit>
en: limit view to current thread
nb_NO: begrens visning til nåværende tråd

note: L10N: Help screen description for OP_LIST_REPLY Index: <op_list_reply> Attach Dialog: <op_reply>
en: reply to specified mailing list
nb_NO: svar en angitt e-postliste

note: L10N: Help screen description for OP_LIST_SUBSCRIBE Attach Dialog: <op_list_subscribe> Index: <op_list_subscribe>
en: subscribe to a mailing list
nb_NO: meld deg på en epostliste

note: L10N: Help screen description for OP_LIST_UNSUBSCRIBE Attach Dialog: <op_list_unsubscribe> Index: <op_list_unsubscribe>
en: unsubscribe from a mailing list
nb_NO: meld deg av en epostliste

note: L10N: Help screen description for OP_LOAD_ACTIVE Browser: <op_load_active>
en: load list of all newsgroups from NNTP server
nb_NO: last inn liste over alle nyhetsgrupper fra NNTP-tjener

note: L10N: Help screen description for OP_MACRO
en: execute a macro
nb_NO: utfør makro

note: L10N: Help screen description for OP_MAIL Alias Dialog: <op_generic_select_entry> Index: <op_mail>
en: compose a new mail message
nb_NO: skriv en ny e-postmelding

note: L10N: Help screen description for OP_MAILBOX_LIST Browser: <op_mailbox_list> Index: <op_mailbox_list>
en: list mailboxes with new mail
nb_NO: list opp e-postbokser med ny e-post

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_BREAK_THREAD Index: <op_main_break_thread>
en: break the thread in two
nb_NO: del tråden i to

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_CHANGE_FOLDER Index: <op_main_change_folder>
en: open a different folder
nb_NO: åpne en annen mappe

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_CHANGE_FOLDER_READONLY Index: <op_main_change_folder>
en: open a different folder in read only mode
nb_NO: åpne en annen mappe skrivebeskyttet

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_CHANGE_GROUP Index: <op_main_change_group>
en: open a different newsgroup
nb_NO: åpne en annen nyhetsgruppe

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_CHANGE_GROUP_READONLY Index: <op_main_change_group>
en: open a different newsgroup in read only mode
nb_NO: åpne en annen nyhetsgruppe skrivebeskyttet

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_CLEAR_FLAG Index: <op_main_set_flag>
en: clear a status flag from a message
nb_NO: fjern et statusflagg fra en melding

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_COLLAPSE_ALL Index: <op_main_collapse_all>
en: collapse/uncollapse all threads
nb_NO: fold sammen/ut alle tråder

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_COLLAPSE_THREAD Index: <op_main_collapse_thread>
en: collapse/uncollapse current thread
nb_NO: fold sammen/ut nåværende tråd

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_DELETE_PATTERN Index: <op_main_delete_pattern>
en: delete non-hidden messages matching a pattern
nb_NO: slett viste meldinger som samsvarer med et mønster

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_FETCH_MAIL Index: <op_main_fetch_mail>
en: retrieve mail from POP server
nb_NO: hent e-post fra POP-tjener

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_IMAP_FETCH Index: <op_main_imap_fetch>
en: force retrieval of mail from IMAP server
nb_NO: tving henting av e-post fra IMAP-tjener

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_IMAP_LOGOUT_ALL Index: <op_main_imap_logout_all>
en: logout from all IMAP servers
nb_NO: logg ut fra alle IMAP-tjenere

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_LIMIT Alias Dialog: <op_main_limit> Index: <op_main_limit>
en: show only messages matching a pattern
nb_NO: vis kun meldinger som samsvarere med et mønster

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_LINK_THREADS Index: <op_main_link_threads>
en: link tagged message to the current one
nb_NO: lenk valgt melding til nåværende

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_MODIFY_TAGS Index: <op_main_modify_tags>
en: modify (notmuch/imap) tags
nb_NO: endre (notmutch/imap)-etiketter

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_MODIFY_TAGS_THEN_HIDE Index: <op_main_modify_tags>
en: modify (notmuch/imap) tags and then hide message
nb_NO: endre (notmuch/imap)-etiketter og skjul så meldingen

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_NEXT_NEW Index: <op_main_next_new>
en: jump to the next new message
nb_NO: hopp til neste nye melding

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_NEXT_NEW_THEN_UNREAD Index: <op_main_next_new>
en: jump to the next new or unread message
nb_NO: hopp til neste nye eller uleste melding

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_NEXT_SUBTHREAD Index: <op_main_next_thread>
en: jump to the next subthread
nb_NO: hopp til neste undertråd

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_NEXT_THREAD Index: <op_main_next_thread>
en: jump to the next thread
nb_NO: hopp til neste tråd

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_NEXT_UNDELETED Index: <op_main_next_undeleted>
en: move to the next undeleted message
nb_NO: flytt til neste uslettede melding

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_NEXT_UNREAD Index: <op_main_next_new>
en: jump to the next unread message
nb_NO: hopp til neste uleste melding

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_NEXT_UNREAD_MAILBOX Index: <op_main_next_unread_mailbox>
en: open next mailbox with new mail
nb_NO: åpne neste e-postboks med ny e-post

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_PARENT_MESSAGE Index: <op_main_root_message>
en: jump to parent message in thread
nb_NO: hopp til forrige melding i tråden

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_PREV_NEW Index: <op_main_next_new>
en: jump to the previous new message
nb_NO: hopp til forrige nye brev

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_PREV_NEW_THEN_UNREAD Index: <op_main_next_new>
en: jump to the previous new or unread message
nb_NO: hopp til forrige nye eller uleste melding

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_PREV_SUBTHREAD Index: <op_main_next_thread>
en: jump to previous subthread
nb_NO: hopp til forrige undertråd

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_PREV_THREAD Index: <op_main_next_thread>
en: jump to previous thread
nb_NO: hopp til forrige tråd

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_PREV_UNDELETED Index: <op_main_prev_undeleted>
en: move to the previous undeleted message
nb_NO: hopp til forrige melding der sletting har blitt angret

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_PREV_UNREAD Index: <op_main_next_new>
en: jump to the previous unread message
nb_NO: hopp til forrige uleste melding

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_QUASI_DELETE Index: <op_main_quasi_delete>
en: delete from NeoMutt, don't touch on disk
nb_NO: slett fra NeoMutt, ikke rør på disk

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_READ_SUBTHREAD Index: <op_main_read_thread>
en: mark the current subthread as read
nb_NO: marker nåværende undertråd som lest

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_READ_THREAD Index: <op_main_read_thread>
en: mark the current thread as read
nb_NO: marker nåværende tråd som lest

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_ROOT_MESSAGE Index: <op_main_root_message>
en: jump to root message in thread
nb_NO: hopp til rot-melding i tråden

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_SET_FLAG Index: <op_main_set_flag>
en: set a status flag on a message
nb_NO: sett et statusflagg for en melding

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_SHOW_LIMIT Index: <op_main_show_limit>
en: show currently active limit pattern
nb_NO: vis aktivt begrensningsmønster

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_SYNC_FOLDER Index: <op_main_sync_folder>
en: save changes to mailbox
nb_NO: lagre endringer i e-postboks

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_TAG_PATTERN Index: <op_main_tag_pattern>
en: tag non-hidden messages matching a pattern
nb_NO: velg synlige meldinger som samsvarer med et mønster

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_UNDELETE_PATTERN Index: <op_main_undelete_pattern>
en: undelete non-hidden messages matching a pattern
nb_NO: angre sletting av synlige meldinger som samsvarer med et mønster

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_UNTAG_PATTERN Index: <op_main_untag_pattern>
en: untag non-hidden messages matching a pattern
nb_NO: avvelg synlige meldinger som samsvarer med et mønster

note: L10N: Help screen description for OP_MARK_MSG Index: <op_mark_msg>
en: create a hotkey macro for the current message
nb_NO: opprett en hurtigtast-makro for nåværende melding

note: L10N: Help screen description for OP_MIDDLE_PAGE Menu: <menu_movement>
en: move to the middle of the page
nb_NO: flytt til midten av siden

note: L10N: Help screen description for OP_NEXT_ENTRY Menu: <menu_movement> Index: <op_next_entry>
en: move to the next entry
nb_NO: flytt til neste oppføring

note: L10N: Help screen description for OP_NEXT_LINE Menu: <menu_movement> Pager: <op_pager_next_line>
en: scroll down one line
nb_NO: rull én linje nedover

note: L10N: Help screen description for OP_NEXT_PAGE Menu: <menu_movement> Pager: <op_pager_next_page>
en: move to the next page
nb_NO: gå til neste side

note: L10N: Help screen description for OP_PAGER_BOTTOM Pager: <op_pager_bottom>
en: jump to the bottom of the message
nb_NO: gå til bunnen av meldingen

note: L10N: Help screen description for OP_PAGER_HIDE_QUOTED Pager: <op_pager_hide_quoted>
en: toggle display of quoted text
nb_NO: veksle visning av sitert tekst

note: L10N: Help screen description for OP_PAGER_SKIP_HEADERS Pager: <op_pager_skip_headers>
en: jump to first line after headers
nb_NO: hopp til første linje etter hodene

note: L10N: Help screen description for OP_PAGER_SKIP_QUOTED Pager: <op_pager_skip_quoted>
en: skip beyond quoted text
nb_NO: hopp forbi sitert tekst

note: L10N: Help screen description for OP_PAGER_TOP Pager: <op_pager_top>
en: jump to the top of the message
nb_NO: gå til toppen av meldingen

note: L10N: Help screen description for OP_POST Index: <op_post>
en: post message to newsgroup
nb_NO: send melding til nyhetsgruppe

note: L10N: Help screen description for OP_PREV_ENTRY Menu: <menu_movement> Index: <op_prev_entry>
en: move to the previous entry
nb_NO: gå til forrige oppføring

note: L10N: Help screen description for OP_PREV_LINE Menu: <menu_movement> Pager: <op_pager_prev_line>
en: scroll up one line
nb_NO: rull én linje opp

note: L10N: Help screen description for OP_PREV_PAGE Menu: <menu_movement> Pager: <op_pager_prev_page>
en: move to the previous page
nb_NO: flytt til forrige side

note: L10N: Help screen description for OP_PURGE_MESSAGE Index: <op_delete>
en: delete the current entry, bypassing the trash folder
nb_NO: slett nåværende oppføring, og hopp over papirkurv

note: L10N: Help screen description for OP_PURGE_THREAD Index: <op_delete_thread>
en: delete the current thread, bypassing the trash folder
nb_NO: slett nåværende tråd, og hopp over papirkurv

note: L10N: Help screen description for OP_QUERY Alias Dialog: <op_query> Index: <op_query>
en: query external program for addresses
nb_NO: spør eksternt program om adresser

note: L10N: Help screen description for OP_QUERY_APPEND Alias Dialog: <op_query>
en: append new query results to current results
nb_NO: legg til nye spørringsresultater i nåværende resultater

note: L10N: Help screen description for OP_QUIT History Dialog: <op_quit> Index: <op_quit> Pattern Dialog: <op_quit>
en: save changes to mailbox and quit
nb_NO: lagre endringer i e-postboks og avslutt

note: L10N: Help screen description for OP_RECALL_MESSAGE Index: <op_recall_message>
en: recall a postponed message
nb_NO: tilbakekall en tilbakeholdt melding

note: L10N: Help screen description for OP_RECONSTRUCT_THREAD Index: <op_get_children>
en: reconstruct thread containing current message
nb_NO: rekonstruer tråd som inneholder nåværende melding.

note: L10N: Help screen description for OP_REDRAW Text Entry: <op_redraw> Global: <op_redraw>
en: clear and redraw the screen
nb_NO: tøm og gjenoppfrisk skjermen

note: L10N: Help screen description for OP_REFORMAT_WINCH
en: {internal}
nb_NO: {intern}

note: L10N: Help screen description for OP_RENAME_MAILBOX Browser: <op_rename_mailbox>
en: rename the current mailbox (IMAP only)
nb_NO: gi nåværende e-postboks nytt navn (kun IMAP)

note: L10N: Help screen description for OP_REPLY Attach Dialog: <op_reply> Index: <op_reply>
en: reply to a message
nb_NO: besvar en melding

note: L10N: Help screen description for OP_RESEND Attach Dialog: <op_resend> Index: <op_resend>
en: use the current message as a template for a new one
nb_NO: bruk nåværende melding som mal for ny

note: L10N: Help screen description for OP_SEARCH Menu: <menu_search> Pager: <op_pager_search> Alias Dialog: <op_search> Index: <op_search> Postponed Dialog: <op_search>
en: search for a regular expression
nb_NO: søk etter et regulært uttrykk

note: L10N: Help screen description for OP_SEARCH_NEXT Menu: <menu_search> Pager: <op_pager_search_next> Alias Dialog: <op_search> Index: <op_search> Postponed Dialog: <op_search>
en: search for next match
nb_NO: finn neste treff

note: L10N: Help screen description for OP_SEARCH_OPPOSITE Menu: <menu_search> Pager: <op_pager_search_next> Alias Dialog: <op_search> Index: <op_search> Postponed Dialog: <op_search>
en: search for next match in opposite direction
nb_NO: søk etter neste samsvar i motsatt retning

note: L10N: Help screen description for OP_SEARCH_REVERSE Menu: <menu_search> Pager: <op_pager_search> Alias Dialog: <op_search> Index: <op_search> Postponed Dialog: <op_search>
en: search backwards for a regular expression
nb_NO: søk baklengs etter et regulært uttrykk

note: L10N: Help screen description for OP_SEARCH_TOGGLE Pager: <op_search_toggle>
en: toggle search pattern coloring
nb_NO: veksle søkemønster-fargelegging

note: L10N: Help screen description for OP_SHELL_ESCAPE Global: <op_shell_escape>
en: invoke a command in a subshell
nb_NO: kjør en kommando i et underskall

note: L10N: Help screen description for OP_SHOW_LOG_MESSAGES Global: <op_show_log_messages>
en: show log (and debug) messages
nb_NO: vis logg (og avlusing for) meldinger

note: L10N: Help screen description for OP_SORT Alias Dialog: <op_sort> Browser: <op_sort> Index: <op_sort>
en: sort messages
nb_NO: sorter meldinger

note: L10N: Help screen description for OP_SORT_REVERSE Alias Dialog: <op_sort> Browser: <op_sort> Index: <op_sort>
en: sort messages in reverse order
nb_NO: sorter meldinger i omvendt rekkefølge

note: L10N: Help screen description for OP_SUBSCRIBE_PATTERN Browser: <op_subscribe_pattern>
en: subscribe to newsgroups matching a pattern
nb_NO: abonner på nyhetsgrupper som samsvarer med et mønster

note: L10N: Help screen description for OP_TAG Index: <op_tag>
en: tag the current entry
nb_NO: markér nåværende oppføring

note: L10N: Help screen description for OP_TAG_PREFIX
en: apply next function to tagged messages
nb_NO: bruk neste funksjon for valgte meldinger

note: L10N: Help screen description for OP_TAG_PREFIX_COND
en: apply next function ONLY to tagged messages
nb_NO: legg til neste funksjon KUN for valgte meldinger

note: L10N: Help screen description for OP_TAG_SUBTHREAD Index: <op_tag_thread>
en: tag the current subthread
nb_NO: markér nåværende undertråd

note: L10N: Help screen description for OP_TAG_THREAD Index: <op_tag_thread>
en: tag the current thread
nb_NO: markér nåværende tråd

note: L10N: Help screen description for OP_TOGGLE_MAILBOXES Browser: <op_toggle_mailboxes>
en: toggle whether to browse mailboxes or all files
nb_NO: veksle hvorvidt alle e-postbokser, eller alle filer skal utforskes

note: L10N: Help screen description for OP_TOGGLE_NEW Index: <op_toggle_new>
en: toggle a message's 'new' flag
nb_NO: veksle «ny»-status for melding

note: L10N: Help screen description for OP_TOGGLE_READ Index: <op_main_limit>
en: toggle view of read messages
nb_NO: veksle visning av leste meldinger

note: L10N: Help screen description for OP_TOGGLE_WRITE Index: <op_toggle_write>
en: toggle whether the mailbox will be rewritten
nb_NO: veksle overskriving av e-postboks

note: L10N: Help screen description for OP_TOP_PAGE Menu: <menu_movement>
en: move to the top of the page
nb_NO: flytt til toppen av siden

note: L10N: Help screen description for OP_UNCATCHUP Browser: <op_catchup>
en: mark all articles in newsgroup as unread
nb_NO: marker alle artikler i nyhetsgruppe som ulest

note: L10N: Help screen description for OP_UNDELETE_SUBTHREAD Index: <op_undelete_thread>
en: undelete all messages in subthread
nb_NO: angre sletting av alle meldinger i undertråd

note: L10N: Help screen description for OP_UNDELETE_THREAD Index: <op_undelete_thread>
en: undelete all messages in thread
nb_NO: angre sletting av alle meldinger i tråd

note: L10N: Help screen description for OP_UNSUBSCRIBE_PATTERN Browser: <op_subscribe_pattern>
en: unsubscribe from newsgroups matching a pattern
nb_NO: opphev abonnement fra nyhetsgrupper som samsvarer med et mønster

note: L10N: Help screen description for OP_VERSION Global: <op_version>
en: show the NeoMutt version number and date
nb_NO: vis NeoMutts versjonsnummer og dato

note: L10N: Help screen description for OP_VIEW_ATTACHMENTS Index: <op_view_attachments> Pager: <op_view_attachments>
en: show MIME attachments
nb_NO: vis MIME-vedlegg

note: L10N: Help screen description for OP_VIEW_RAW_MESSAGE Index: <op_edit_raw_message>
en: show the raw message
nb_NO: vis meldingen i rå form

note: L10N: Help screen description for OP_WHAT_KEY Global: <op_what_key>
en: display the keycode for a key press
nb_NO: vis tastekoden for et tastetrykk

note: L10N: Help screen description for OP_DECRYPT_COPY Index: <op_save>
en: make decrypted copy
nb_NO: opprett dekryptert kopi

note: L10N: Help screen description for OP_DECRYPT_SAVE Index: <op_save>
en: make decrypted copy and delete
nb_NO: opprett dekryptert kopi og slett

note: L10N: Help screen description for OP_EXTRACT_KEYS Attach Dialog: <op_extract_keys> Index: <op_extract_keys>
en: extract supported public keys
nb_NO: finn støttede offentlige nøkler

note: L10N: Help screen description for OP_FORGET_PASSPHRASE Attach Dialog: <op_forget_passphrase> Compose Dialog: <op_forget_passphrase> Index: <op_forget_passphrase>
en: wipe passphrases from memory
nb_NO: fjern passord fra minnet

note: L10N: Help screen description for OP_ENVELOPE_EDIT_BCC Envelope Window: <op_envelope_edit_bcc>
en: edit the BCC list
nb_NO: rediger Bcc-listen

note: L10N: Help screen description for OP_ENVELOPE_EDIT_CC Envelope Window: <op_envelope_edit_cc>
en: edit the CC list
nb_NO: rediger Cc-listen

note: L10N: Help screen description for OP_ENVELOPE_EDIT_FCC Envelope Window: <op_envelope_edit_fcc>
en: enter a file to save a copy of this message in
nb_NO: angi en fil å lagre en kopi av denne meldingen i

note: L10N: Help screen description for OP_ENVELOPE_EDIT_FOLLOWUP_TO Envelope Window: <op_envelope_edit_followup_to>
en: edit the Followup-To field
nb_NO: rediger oppfølging-til-feltet

note: L10N: Help screen description for OP_ENVELOPE_EDIT_FROM Envelope Window: <op_envelope_edit_from>
en: edit the from field
nb_NO: rediger avsender (From:)

note: L10N: Help screen description for OP_ENVELOPE_EDIT_HEADERS Compose Dialog: <op_envelope_edit_headers>
en: edit the message with headers
nb_NO: rediger meldingen med hoder

note: L10N: Help screen description for OP_ENVELOPE_EDIT_NEWSGROUPS Envelope Window: <op_envelope_edit_newsgroups>
en: edit the newsgroups list
nb_NO: rediger i nyhetsgruppelisten

note: L10N: Help screen description for OP_ENVELOPE_EDIT_REPLY_TO Envelope Window: <op_envelope_edit_reply_to>
en: edit the Reply-To field
nb_NO: rediger svar-til-feltet

note: L10N: Help screen description for OP_ENVELOPE_EDIT_SUBJECT Envelope Window: <op_envelope_edit_subject>
en: edit the subject of this message
nb_NO: rediger meldingsemnet (Subject:)

note: L10N: Help screen description for OP_ENVELOPE_EDIT_TO Envelope Window: <op_envelope_edit_to>
en: edit the TO list
nb_NO: rediger listen over mottagere (To:)

note: L10N: Help screen description for OP_ENVELOPE_EDIT_X_COMMENT_TO Envelope Window: <op_envelope_edit_x_comment_to>
en: edit the X-Comment-To field
nb_NO: rediger X-kommentar-til-feltet

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_MIX Envelope Window: <op_compose_mix>
en: send the message through a mixmaster remailer chain
nb_NO: send meldingen gjennom en mixmaster-videresenderkjede

note: L10N: Help screen description for OP_MIX_APPEND Mixmaster Dialog: <op_mix_append>
en: append a remailer to the chain
nb_NO: legg til en videresender i kjeden

note: L10N: Help screen description for OP_MIX_CHAIN_NEXT Mixmaster Dialog: <op_mix_chain_next>
en: select the next element of the chain
nb_NO: velg kjedens neste ledd

note: L10N: Help screen description for OP_MIX_CHAIN_PREV Mixmaster Dialog: <op_mix_chain_prev>
en: select the previous element of the chain
nb_NO: velg forrige element i kjeden

note: L10N: Help screen description for OP_MIX_DELETE Mixmaster Dialog: <op_mix_delete>
en: delete a remailer from the chain
nb_NO: slett en videresender fra kjeden

note: L10N: Help screen description for OP_MIX_INSERT Mixmaster Dialog: <op_mix_insert>
en: insert a remailer into the chain
nb_NO: sett inn en videresender i kjeden

note: L10N: Help screen description for OP_MIX_USE Mixmaster Dialog: <op_mix_use>
en: accept the chain constructed
nb_NO: godta konstruert kjede

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_CHANGE_VFOLDER Index: <op_main_change_folder>
en: open a different virtual folder
nb_NO: åpne en annen virtuell mappe

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_ENTIRE_THREAD Index: <op_main_entire_thread>
en: read entire thread of the current message
nb_NO: les hele tråden for nåværende melding

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_VFOLDER_FROM_QUERY Index: <op_main_vfolder_from_query>
en: generate virtual folder from query
nb_NO: generer virtuell mappe fra spørring

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_VFOLDER_FROM_QUERY_READONLY Index: <op_main_vfolder_from_query>
en: generate a read-only virtual folder from query
nb_NO: generer en skrivebeskyttet virtuell mappe fra spørring

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_WINDOWED_VFOLDER_BACKWARD Index: <op_main_windowed_vfolder>
en: shifts virtual folder time window backwards
nb_NO: flytter virtuell mappetidsvindu bakover

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_WINDOWED_VFOLDER_FORWARD Index: <op_main_windowed_vfolder>
en: shifts virtual folder time window forwards
nb_NO: flytter virtuell mappetidsvindu forover

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_WINDOWED_VFOLDER_RESET Index: <op_main_windowed_vfolder>
en: resets virtual folder time window to the present
nb_NO: flytter virtuelt mappetidsvindu til nåtiden

note: L10N: Help screen description for OP_ATTACHMENT_ATTACH_KEY Compose Dialog: <op_attachment_attach_key>
en: attach a PGP public key
nb_NO: legg ved en offentlig PGP-nøkkel

note: L10N: Help screen description for OP_CHECK_TRADITIONAL Attach Dialog: <op_check_traditional> Index: <op_check_traditional>
en: check for classic PGP
nb_NO: søk etter klassisk PGP

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_PGP_MENU Envelope Window: <op_compose_pgp_menu>
en: show PGP options
nb_NO: vis PGP-alternativer

note: L10N: Help screen description for OP_MAIL_KEY Index: <op_mail_key>
en: mail a PGP public key
nb_NO: send en offentlig PGP-nøkkel

note: L10N: Help screen description for OP_VERIFY_KEY GPGME Key Selection Dialog: <op_verify_key> PGP Key Selection Dialog: <op_verify_key>
en: verify a PGP public key
nb_NO: bekreft en offentlig PGP-nøkkel

note: L10N: Help screen description for OP_VIEW_ID GPGME Key Selection Dialog: <op_view_id> PGP Key Selection Dialog: <op_view_id>
en: view the key's user id
nb_NO: vis nøkkelens bruker-ID

note: L10N: Help screen description for OP_SIDEBAR_FIRST Sidebar: <op_sidebar_first>
en: move the highlight to the first mailbox
nb_NO: flytt markering til første e-postboks

note: L10N: Help screen description for OP_SIDEBAR_LAST Sidebar: <op_sidebar_last>
en: move the highlight to the last mailbox
nb_NO: flytt markering til siste e-postboks

note: L10N: Help screen description for OP_SIDEBAR_NEXT Sidebar: <op_sidebar_next>
en: move the highlight to next mailbox
nb_NO: flytt markering til neste e-postboks

note: L10N: Help screen description for OP_SIDEBAR_NEXT_NEW Sidebar: <op_sidebar_next_new>
en: move the highlight to next mailbox with new mail
nb_NO: marker markering til neste e-postboks med ny e-post

note: L10N: Help screen description for OP_SIDEBAR_OPEN Sidebar: <op_sidebar_open>
en: open highlighted mailbox
nb_NO: åpne markert e-postboks

note: L10N: Help screen description for OP_SIDEBAR_PAGE_DOWN Sidebar: <op_sidebar_page_down>
en: scroll the sidebar down 1 page
nb_NO: rull sidefeltet ned én side

note: L10N: Help screen description for OP_SIDEBAR_PAGE_UP Sidebar: <op_sidebar_page_up>
en: scroll the sidebar up 1 page
nb_NO: rull opp sidefeltet én side

note: L10N: Help screen description for OP_SIDEBAR_PREV Sidebar: <op_sidebar_prev>
en: move the highlight to previous mailbox
nb_NO: flytt markeringen til forrige e-postboks

note: L10N: Help screen description for OP_SIDEBAR_PREV_NEW Sidebar: <op_sidebar_prev_new>
en: move the highlight to previous mailbox with new mail
nb_NO: flytt markeringen til forrige e-postboks med ny e-post

note: L10N: Help screen description for OP_SIDEBAR_TOGGLE_VIRTUAL Sidebar: <op_sidebar_toggle_virtual>
en: toggle between mailboxes and virtual mailboxes
nb_NO: skift mellom e-postbokser og virtuelle e-postbokser

note: L10N: Help screen description for OP_SIDEBAR_TOGGLE_VISIBLE Sidebar: <op_sidebar_toggle_visible>
en: make the sidebar (in)visible
nb_NO: gjør sidepanelet (u)synlig

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_SMIME_MENU Envelope Window: <op_compose_smime_menu>
en: show S/MIME options
nb_NO: vis S/MIME-valg

en: null operation
nb_NO: tom funksjon

en: [-- Type: %s/%s%s%s, Encoding: %s, Size: %s --]
nb_NO: [-- Type: %s/%s%s%s, koding: %s, størrelse: %s --]

en: [-- Alternative Type #%d: %s/%s%s%s, Encoding: %s, Size: %s --]
nb_NO: [-- Alternativ type %d: %s/%s%s%s, koding: %s, størrelse: %s --]

en: [-- Autoview using %s --]
nb_NO: [-- Autovisning ved hjelp av %s --]

en: Invoking autoview command: %s
nb_NO: Starter autovisningskommando: %s

en: [-- Can't run %s --]
nb_NO: [-- Kan ikke kjøre %s --]

en: [-- Autoview stderr of %s --]
nb_NO: [-- Feil fra autovisning av %s --]

en: [-- Error: message/external-body has no access-type parameter --]
nb_NO: [-- Feil: message/external-body har ingen tilgangstype-parameter --]

note: L10N: If the translation of this string is a multi line string, then each line should start with "[-- " and end with " --]". The first "%s/%s" is a MIME type, e.g. "text/plain". The last %s expands to a date as returned by `mutt_date_parse_date()`. Note: The size argument printed is not the actual n
en: [-- This %s/%s attachment (size %s byte) has been deleted --]
    [-- on %s --]
     | [-- This %s/%s attachment (size %s bytes) has been deleted --]
    [-- on %s --]
nb_NO[0]: [-- Dette %s/%s-vedlegget (på %s byte) har blitt slettet --]
    [-- den %s --]
nb_NO[1]: [-- Dette %s/%s-vedlegget (på %s byte) har blitt slettet --]
    [-- den %s --]

note: L10N: If the translation of this string is a multi line string, then each line should start with "[-- " and end with " --]". The first "%s/%s" is a MIME type, e.g. "text/plain". Note: The size argument printed is not the actual number as passed to gettext but the prettified version, e.g. size = 2048
en: [-- This %s/%s attachment (size %s byte) has been deleted --]
     | [-- This %s/%s attachment (size %s bytes) has been deleted --]
nb_NO[0]: [-- Dette %s/%s-vedlegget (på %s byte) har blitt slettet --]
nb_NO[1]: [-- Dette %s/%s-vedlegget (på %s byte) har blitt slettet --]

note: L10N: If the translation of this string is a multi line string, then each line should start with "[-- " and end with " --]". The first "%s/%s" is a MIME type, e.g. "text/plain". The last %s expands to a date as returned by `mutt_date_parse_date()`. Caution: Argument three %3$ is also defined but sho
en: [-- This %s/%s attachment has been deleted --]
    [-- on %4$s --]
nb_NO: [-- Dette %s/%s-vedlegget har blitt slettet --]
    [-- den %4$s --]

note: L10N: If the translation of this string is a multi line string, then each line should start with "[-- " and end with " --]". The first "%s/%s" is a MIME type, e.g. "text/plain".
en: [-- This %s/%s attachment has been deleted --]
nb_NO: [-- Dette %s/%s-vedlegget har blitt slettet --]

en: [-- name: %s --]
nb_NO: [-- navn: %s --]

en: [-- This %s/%s attachment is not included, --]
    [-- and the indicated external source has expired --]
nb_NO: [-- Dette %s/%s-vedlegget er ikke inkludert, --]
    [-- og den den indikerte eksterne kilden har utløpt. --]

en: [-- This %s/%s attachment is not included, --]
    [-- and the indicated access-type %s is unsupported --]
nb_NO: [-- Dette %s/%s-vedlegget er ikke inkludert, --]
    [-- og den indikerte tilgangstypen %s støttes ikke --]

en: [-- Error: Could not display any parts of Multipart/Alternative --]
nb_NO: [-- Feil: Kunne ikke vise noen deler av multidel/alternativ --]

note: L10N: %s is the attachment description, filename or form_name.
en: [-- Attachment #%d: %s --]
nb_NO: [-- Vedlegg #%d: %s --]

en: [-- Attachment #%d --]
nb_NO: [-- Vedlegg %d --]

en: One or more parts of this message could not be displayed
nb_NO: Én eller flere deler av denne meldingen kunne ikke vises

en: Unable to open 'memory stream'
nb_NO: Kan ikke åpne minnestrøm

en: Unable to open temporary file
nb_NO: Kan ikke åpne midlertidig fil

en: failed to re-open 'memory stream'
nb_NO: klarte ikke å åpne minnestrøm på nytt

en: Error: multipart/signed has no protocol
nb_NO: Fejl: multidel/signert har ingen protokoll

en: [-- This is an attachment --]
nb_NO: [-- Dette er et vedlegg --]

note: L10N: %s/%s is a MIME type, e.g. "text/plain".
en: [-- %s/%s is unsupported --]
nb_NO: [-- %s/%s støttes ikke --]

note: L10N: %s expands to a keystroke/key binding, e.g. 'v'.
en: [-- This is an attachment (use '%s' to view this part) --]
nb_NO: [-- Dette er et vedlegg (bruk «%s» for vise denne delen) --]

note: L10N: %s/%s is a MIME type, e.g. "text/plain". The last %s expands to a keystroke/key binding, e.g. 'v'.
en: [-- %s/%s is unsupported (use '%s' to view this part) --]
nb_NO: [-- %s/%s støttes ikke (bruk «%s» for vise denne delen) --]

en: [-- This is an attachment (need 'view-attachments' bound to key) --]
nb_NO: [-- Dette er et vedlegg (trenger «vis-vedlegg» tilknyttet en tast) --]

note: L10N: %s/%s is a MIME type, e.g. "text/plain".
en: [-- %s/%s is unsupported (need 'view-attachments' bound to key) --]
nb_NO: [-- %s/%s støttes ikke («vis-vedleg» må tilknyttes en tast) --]

en: ERROR: please report this bug
nb_NO: Feil: innrapporter denne feilen

en: <UNKNOWN>
nb_NO: <UKJENT>

en: Generic bindings:
nb_NO: Generiske tastaturtilknytninger:

en: Unbound functions:
nb_NO: Ikke-tilknyttede tastaturtilknytninger:

en: Help for %s
nb_NO: Hjelp for %s

en: History '%s'
nb_NO: Historikk «%s»

en: %s:%d: Bad history file format
nb_NO: %s:%d: Feilaktig historikk-filformat

en: Can't create temporary file
nb_NO: Kan ikke opprette midlertidig fil

en: current mailbox shortcut '^' is unset
nb_NO: snarvei til nåværende e-postboks «^» er ikke satt

en: mailbox shortcut expanded to empty regex
nb_NO: e-postbokssnarvei utvidet til tomt regulært uttrykk

en: badly formatted command string
nb_NO: feilformatert kommandostreng

en: unhook: Can't do unhook * from within a hook
nb_NO: avkroking: Kan ikke avkroke * fra en krok

en: unhook: unknown hook type: %s
nb_NO: avkroking: ukjent kroktype: %s

en: unhook: Can't delete a %s from within a %s
nb_NO: avkroking: Kan ikke slette %s fra en %s

en: No authenticators available or wrong credentials
nb_NO: Ingen godkjennelsesmetoder tilgjengelig, eller feilaktige identitetsdetaljer

note: L10N: (%s) is the method name, e.g. Anonymous, CRAM-MD5, GSSAPI, SASL
en: Authenticating (%s)...
nb_NO: Godkjenner (%s)…

note: L10N: %s is the method name, e.g. Anonymous, CRAM-MD5, GSSAPI, SASL
en: %s authentication failed
nb_NO: %s-autentisering mislyktes

en: SASL authentication failed
nb_NO: SASL-autentisering mislyktes

en: LOGIN disabled on this server
nb_NO: Innlogging er slått av på denne tjeneren

en: Logging in...
nb_NO: Logger inn…

en: Login failed
nb_NO: Kunne ikke logge inn

en: %s is an invalid IMAP path
nb_NO: %s er en ugyldig IMAP-sti

en: Getting folder list...
nb_NO: Henter mappeliste…

note: L10N: (%s) is the name / path of the folder we were trying to browse
en: No such folder: %s
nb_NO: Ingen slik mappe: %s

en: Create mailbox:
nb_NO: Opprett e-postboks:

en: Mailbox must have a name
nb_NO: E-postboksen må ha et navn

en: Mailbox created
nb_NO: E-postboks opprettet

en: Can't rename root folder
nb_NO: Kan ikke gi rotmappen nytt navn

en: Rename mailbox %s to:
nb_NO: Endre navn på e-postboksen %s til:

en: Rename failed: %s
nb_NO: Endring av navn mislyktes: %s

en: Mailbox renamed
nb_NO: Navn på e-postboks endret

en: Mailbox %s@%s closed
nb_NO: E-postboksen %s@%s ble lukket

en: IMAP command failed: %s
nb_NO: IMAP-kommando mislyktes: %s

en: Connection to %s timed out
nb_NO: Tidsavbrudd for forbindelse til %s

en: This IMAP server is ancient. NeoMutt does not work with it.
nb_NO: Denne IMAP-tjeneren er forhistorisk. NeoMutt kan ikke bruke den.

en: CREATE failed: %s
nb_NO: Oppretting mislyktes: %s

en: Closing connection to %s...
nb_NO: Lukker forbindelsen til %s…

en: Secure connection with TLS?
nb_NO: Sikre forbindelsen med TLS?

en: Could not negotiate TLS connection
nb_NO: Kunne ikke forhandle frem TLS-forbindelse

en: Encrypted connection unavailable
nb_NO: Kryptert forbindelse utilgjengelig

en: Subscribing to %s...
nb_NO: Abonnerer på %s…

en: Unsubscribing from %s...
nb_NO: Avmelder fra %s…

en: Copying %d message to %s... | Copying %d messages to %s...
nb_NO[0]: Kopierer %d melding til %s…
nb_NO[1]: Kopierer %d meldinger til %s…

en: Create %s?
nb_NO: Opprett %s?

en: Expunge failed
nb_NO: Sletting mislyktes

en: Marking %d message deleted... | Marking %d messages deleted...
nb_NO[0]: Markerer %d melding som slettet…
nb_NO[1]: Markerer %d meldinger som slettet…

en: Saving changed message... [%d/%d] | Saving changed messages... [%d/%d]
nb_NO[0]: Lagrer endret melding… [%d/%d]
nb_NO[1]: Lagrer endrede meldinger… [%d/%d]

en: Error saving flags. Close anyway?
nb_NO: Kunne ikke lagre flagg. Lukk uansett?

en: Error saving flags
nb_NO: Kunne ikke lagre flagg

en: Expunging messages from server...
nb_NO: Sletter meldinger fra tjeneren…

en: imap_sync_mailbox: EXPUNGE failed
nb_NO: imap_sync_mailbox: sletting mislyktes

en: Selecting %s...
nb_NO: Velger %s…

en: Error opening mailbox
nb_NO: Kunne ikke åpne e-postboks

en: IMAP server doesn't support custom flags
nb_NO: IMAP-tjener støtter ikke egendefinerte flagg

en: Invalid IMAP flags
nb_NO: Ugyldige IMAP-flagg

note: L10N: This prompt is made if the user hits Ctrl-C when opening an IMAP mailbox
en: Abort download and close mailbox?
nb_NO: Avbryt nedlasting og lukk e-postboks?

en: Evaluating cache...
nb_NO: Sjekker hurtiglager…

en: Fetching flag updates...
nb_NO: Henter flaggoppdateringer…

note: L10N: After opening an IMAP mailbox using QRESYNC, Mutt performs a quick sanity check.  If that fails, Mutt reopens the mailbox using a normal download.
en: QRESYNC failed.  Reopening mailbox.
nb_NO: Omsynkronisering mislyktes. Åpner e-postboks på nytt.

en: Unable to fetch headers from this IMAP server version
nb_NO: Kan ikke hente hoder fra denne IMAP-tjenerversjonen

en: Fetching message headers...
nb_NO: Henter meldingshoder…

en: Uploading message...
nb_NO: Laster opp melding…

en: Copying message %d to %s...
nb_NO: Kopierer melding %d til %s…

en: Fetching message...
nb_NO: Henter melding…

en: The message index is incorrect. Try reopening the mailbox.
nb_NO: Meldingsindeksen er uriktig. Prøv å åpne e-postboksen på nytt.

en: Header search without header name: %s
nb_NO: Hodesøk uten hodenavn: %s

en: Server-side custom search not supported: %s
nb_NO: Egendefinert tjenersidesøk støttes ikke: %s

en: Continue?
nb_NO: Fortsett?

en: Quit
nb_NO: Avslutt

en: Reply
nb_NO: Svar

en: Group
nb_NO: Gruppe

en: Followup
nb_NO: Oppfølging

note: L10N: %s is one of the CHECK_ACL entries below.
en: %s: Operation not permitted by ACL
nb_NO: %s: Operasjonen tillates ikke av ACL

en: Failed to create query, aborting
nb_NO: Klarte ikke å opprette spørring, avbryter

en: %s is not a mailbox
nb_NO: %s er ingen e-postboks

en: Mailbox was externally modified.  Flags may be wrong.
nb_NO: E-postboksen ble endret eksternt. Flaggene kan være gale.

en: New mail in this mailbox
nb_NO: Ny e-post i denne e-postboksen

en: Mailbox was externally modified
nb_NO: E-postboks ble endret eksternt

en: No mailbox is open
nb_NO: Ingen e-postboks er åpen

en: No tagged messages
nb_NO: Ingen valgte meldinger

en: Nothing to do
nb_NO: Ingenting å gjøre

note: L10N: CHECK_ACL
en: Can't delete message
nb_NO: Kan ikke slette melding

note: L10N: CHECK_ACL L10N: Due to the implementation details we do not know whether we delete zero, 1, 12, ... messages. So in English we use "messages". Your language might have other means to express this.
en: Can't delete messages
nb_NO: Kan ikke slette meldinger

note: L10N: This is displayed when the x-label on one or more messages is edited.
en: %d label changed | %d labels changed
nb_NO[0]: %d etikett endret
nb_NO[1]: %d etiketter endret

note: L10N: This is displayed when editing an x-label, but no messages were updated.  Possibly due to canceling at the prompt or if the new label is the same as the old label.
en: No labels changed
nb_NO: Ingen etiketter endret

note: L10N: CHECK_ACL
en: Can't edit message
nb_NO: Kan ikke redigere melding

note: L10N: CHECK_ACL
en: Can't flag message
nb_NO: Kan ikke flagge melding

en: Jump to message:
nb_NO: Hopp til melding:

en: Argument must be a message number
nb_NO: Argument må være et meldingsnummer

en: Invalid message number
nb_NO: Ugyldig meldingsnummer

en: That message is not visible
nb_NO: Den meldingen er ikke synlig

note: L10N: CHECK_ACL
en: Can't break thread
nb_NO: Kan ikke bryte opp tråd

en: Thread broken
nb_NO: Tråd brutt opp

en: Thread can't be broken, message is not part of a thread
nb_NO: Tråden kan ikke brytes opp. Meldingen er ikke en del av tråden.

en: Open mailbox in read-only mode
nb_NO: Åpne e-postboks skrivebeskyttet

en: Open mailbox
nb_NO: Åpne e-postboks

en: Thread contains unread or flagged messages
nb_NO: Tråden inneholder uleste eller flaggede meldinger

en: Delete messages matching:
nb_NO: Slett meldinger som passer overens med:

en: Limit to messages matching:
nb_NO: Begrens til meldinger med:

en: To view all messages, limit to "all"
nb_NO: For å vise alle meldinger kan du begrense til «all»

note: L10N: CHECK_ACL
en: Can't link threads
nb_NO: Kan ikke koble sammen tråder

en: No Message-ID: header available to link thread
nb_NO: Ingen meldings-ID-hode tilgjengelig for sammenlenking av tråd

en: Threads linked
nb_NO: Trådene ble koblet sammen

en: No thread linked
nb_NO: Ingen tråd koblet sammen

en: Folder doesn't support tagging, aborting
nb_NO: Mappen støtter ikke etikettmerking. Avbryter.

en: No tag specified, aborting
nb_NO: Ingen etikett angitt. Avbryter.

en: Update tags...
nb_NO: Oppdater etiketter…

en: Failed to modify tags, aborting
nb_NO: Klarte ikke å endre etiketter. Avbryter.

en: No new messages in this limited view
nb_NO: Ingen nye meldinger i denne avgrensede visningen

en: No new messages
nb_NO: Ingen nye meldinger

en: No unread messages in this limited view
nb_NO: Ingen uleste meldinger i denne avgrensede visningen

en: No unread messages
nb_NO: Ingen uleste meldinger

en: Search wrapped to top
nb_NO: Søket startet fra toppen igjen

en: Search wrapped to bottom
nb_NO: Søket startet fra bunnen igjen

en: No more threads
nb_NO: Ingen flere tråder

en: You are on the first thread
nb_NO: Du er på første tråd

en: You are on the last message
nb_NO: Du er på siste melding

en: No undeleted messages
nb_NO: Ingen uslettede meldinger

en: No mailboxes have new mail
nb_NO: Ingen e-postbokser har ny e-post

en: You are on the first message
nb_NO: Du er på første melding

note: L10N: CHECK_ACL L10N: Due to the implementation details we do not know whether we mark zero, 1, 12, ... messages as read. So in English we use "messages". Your language might have other means to express this.
en: Can't mark messages as read
nb_NO: Kan ikke markere meldinger som lest

en: No limit pattern is in effect
nb_NO: Ingen begrensningsmønster i bruk

en: Tag messages matching:
nb_NO: Etikettmerk meldinger som stemmer overens med:

note: L10N: CHECK_ACL L10N: Due to the implementation details we do not know whether we undelete zero, 1, 12, ... messages. So in English we use "messages". Your language might have other means to express this.
en: Can't undelete messages
nb_NO: Kan ikke angre sletting av meldinger

en: Undelete messages matching:
nb_NO: Angre sletting av meldinger som stemmer overens med:

en: Untag messages matching:
nb_NO: Fjern meldinger som stemmer overens med:

note: L10N: This is the prompt for <mark-message>.  Whatever they enter will be prefixed by $mark_macro_prefix and will become a macro hotkey to jump to the currently selected message.
en: Enter macro stroke:
nb_NO: Trykk makro-kombinasjon:

note: L10N: "message hotkey" is the key bindings menu description of a macro created by <mark-message>.
en: message hotkey
nb_NO: meldingshurtigtast

note: L10N: This is echoed after <mark-message> creates a new hotkey macro.  %s is the hotkey string ($mark_macro_prefix followed by whatever they typed at the prompt.)
en: Message bound to %s
nb_NO: Melding knyttet til %s

note: L10N: This error is printed if <mark-message> can't find a Message-ID for the currently selected message in the index.
en: No message ID to macro
nb_NO: Ingen meldings-ID til makro

en: Quit NeoMutt?
nb_NO: Avslutt NeoMutt?

note: L10N: CHECK_ACL
en: Can't toggle new
nb_NO: Kan ikke endre «ny»-status

note: L10N: CHECK_ACL
en: Can't undelete message
nb_NO: Kan ikke angre sletting av melding

en: Logged out of IMAP servers
nb_NO: Utlogget av IMAP-tjenere

en: No Message-Id. Unable to perform operation.
nb_NO: Ingen meldings-ID. Klarrer ikke å utføre operasjon.

en: No deleted messages found in the thread
nb_NO: Fant ingen slettede meldinger i tråden

en: Enter Message-Id:
nb_NO: Skriv inn meldings-ID:

en: Article has no parent reference
nb_NO: Artikkelen har ingen ovennevnt referanse

en: Message is not visible in limited view
nb_NO: Meldingen er ikke synlig i avgrenset visning

en: Fetching %s from server...
nb_NO: Henter %s fra tjener…

en: Article %s not found on the server
nb_NO: Artikkelen %s ble ikke funnet på tjeneren

en: Open newsgroup in read-only mode
nb_NO: Åpne nyhetsgruppe skrivebeskyttet

en: Open newsgroup
nb_NO: Åpne nyhetsgruppe

en: Posting to this group not allowed, may be moderated. Continue?
nb_NO: Å poste i denne gruppen tillates ikke, kan være moderert. Fortsett?

en: No virtual folder and no Message-Id, aborting
nb_NO: Ingen virtuell mappe, og ingen meldings-ID. Avbryter.

en: failed to find message in notmuch database. try running 'notmuch new'.
nb_NO: Klarte ikke å finne melding i notmutch-database. Prøv å kjøre «notmutch new».

en: Failed to read thread, aborting
nb_NO: Klarte ikke å lese tråd. Avbryter.

en: No query, aborting
nb_NO: Ingen spørring. Avbryter.

en: Windowed queries disabled
nb_NO: Vindusspørringer slått av

en: No notmuch vfolder currently loaded
nb_NO: Ingen virtuell notmutch-mappe lastet inn

en: There are no messages
nb_NO: Det er ingen meldinger

en: No visible messages
nb_NO: Ingen synlige meldinger

en: Changing threaded display should prefer $use_threads over $sort
nb_NO: Å endre trådet visning bør foretrekke $use_threads over $sort

en: Error in command line: %s
nb_NO: Feil i kommandolinje: %s

en: Warning in command line: %s
nb_NO: Advarsel i kommandolinje: %s

en: unable to determine nodename via uname()
nb_NO: kan ikke bestemme nodenavn via uname()

note: L10N: '%s' is the (misspelled) name of the menu, e.g. 'index' or 'pager'
en: %s: no such menu
nb_NO: %s: ingen slik meny

note: L10N: '%s' is the name of the menu, e.g. 'index' or 'pager', it might also be 'all' when all menus are affected.
en: %s: no binds for this menu
nb_NO: %s: ingen tilknytninger for denne menyen

en: %s: no macros for this menu
nb_NO: %s: ingen makroer for denne menyen

en: Key is not bound
nb_NO: Tasten er ikke tilknyttet

en: Key is not bound.  Press '%s' for help.
nb_NO: Tasten er ikke tilknyttet. Trykk «%s» for hjelp.

en: Macro loop detected
nb_NO: Makrosløyfe oppdaget

en: Abort key is not set, defaulting to Ctrl-G
nb_NO: Avbrytingstast er ikke satt. Bruker forvalget Ctrl+G

en: Specified abort key sequence (%s) will be truncated to first key
nb_NO: Angitt avbrytingstastatursekvens (%s) vil bli forkortet til første tast

en: Binding '%s' will alias '%s'  Before, try: 'bind %s %s noop'
nb_NO: Å tilknytte «%s» vil tilknytte alias «%s». Før dette kan du prøve «bind %s %s noop». Se

en: %s: null key sequence
nb_NO: %s: tom tastesekvens

en: Function '%s' not available for menu '%s'
nb_NO: Funksjonen «%s» er ikke tilgjengelig for menyen «%s»

en: macro: empty key sequence
nb_NO: makro: tom tastesekvens

en: exec: no arguments
nb_NO: exec: ingen argumenter

en: %s: no such function
nb_NO: %s: ukjent funksjon

en: Improperly formatted entry for type %s in "%s" line %d
nb_NO: Feilformatert oppføring for type %s i «%s» på linje %d

note: L10N: Mutt is trying to look up a mailcap value, but $mailcap_path is empty. We added a reference to the MAILCAPS environment variable as a hint too. Because the variable is automatically populated by Mutt, this should only occur if the user deliberately runs in their shell: export MAILCAPS= or deli
en: Neither mailcap_path nor MAILCAPS specified
nb_NO: Ingen mailcap_path eller MAILCAPS definert

en: mailcap entry for type %s not found
nb_NO: fant ikke mailcap-oppføring for typen %s

en: Scanning %s...
nb_NO: Skanner %s…

en: Reading %s...
nb_NO: Leser %s…

note: L10N: Displayed before/as a mailbox is being synced
en: Writing %s...
nb_NO: Skriver %s…

en: Could not flush message to disk
nb_NO: Kunne ikke tømme melding til disk

en: maildir_commit_message(): unable to set time on file
nb_NO: maildir_commit_message(): kan ikke sette tidsstempel på fil

note: L10N: Try to limit to 80 columns
en: usage:
nb_NO: bruk:

en:   neomutt [-nRy] [-e <command>] [-F <config>] [-f <mailbox>] [-m <type>]
nb_NO:   neomutt [-nRy] [-e <kommando>] [-F <oppsett>] [-f <e-postboks>] [-m <type>]

en:   neomutt [-n] [-e <command>] [-F <config>] -A <alias>
nb_NO:   neomutt [-n] [-e <kommando>] [-F <oppsett>] -A <alias>

en:   neomutt [-n] [-e <command>] [-F <config>] -B
nb_NO:   neomutt [-n] [-e <kommando>] [-F <oppsett>] -B

en:   neomutt [-n] [-e <command>] [-F <config>] -D [-S] [-O]
nb_NO:   neomutt [-n] [-e <kommando>] [-F <oppsett>] -D [-S] [-O]

en:   neomutt [-n] [-e <command>] [-F <config>] -d <level> -l <file>
nb_NO:   neomutt [-n] [-e <kommando>] [-F <oppsett>] -d <nivå> -l <fil>

en:   neomutt [-n] [-e <command>] [-F <config>] -G
nb_NO:   neomutt [-n] [-e <kommando>] [-F <oppsett>] -G

en:   neomutt [-n] [-e <command>] [-F <config>] -g <server>
nb_NO:   neomutt [-n] [-e <kommando>] [-F <oppsett>] -g <tjener>

en:   neomutt [-n] [-e <command>] [-F <config>] -p
nb_NO:   neomutt [-n] [-e <kommando>] [-F <oppsett>] -p

en:   neomutt [-n] [-e <command>] [-F <config>] -Q <variable> [-O]
nb_NO:   neomutt [-n] [-e <kommando>] [-F <oppsett>] -Q <variabel> [-O]

en:   neomutt [-n] [-e <command>] [-F <config>] -Z
nb_NO:   neomutt [-n] [-e <kommando>] [-F <oppsett>] -Z

en:   neomutt [-n] [-e <command>] [-F <config>] -z [-f <mailbox>]
nb_NO:   neomutt [-n] [-e <kommando>] [-F <oppsett>] -z [-f <e-postboks>]

note: L10N: Try to limit to 80 columns.  If more space is needed add an indented line
en: options:
nb_NO: valg:

en:   --            Special argument forces NeoMutt to stop option parsing and treat
                    remaining arguments as addresses even if they start with a dash
nb_NO:   --            Spesialargumenter tvinger NeoMutt til å stoppe valg-tolking og behandle
                    gjenstående argumenter som adresser, selv om de starter med bindestrek

en:   -A <alias>    Print an expanded version of the given alias to stdout and exit
nb_NO:   -A <alias>    Skriv ut en utvidet versjon av angitt alias til stdout og avslutt

en:   -a <file>     Attach one or more files to a message (must be the last option)
                    Add any addresses after the '--' argument
nb_NO:   -a <file>     Legg til én eller flere filer i en melding (må være siste valg)
                    Legg til adresser etter '--' -argumentet

en:   -B            Run in batch mode (do not start the ncurses UI)
nb_NO:   -B            Kjør i knippe-modus (ikke start ncurses-grensesnittet)

en:   -b <address>  Specify a blind carbon copy (Bcc) recipient
nb_NO:   -b <adresse>  Angi en blindkopi (Bcc)-mottager

en:   -c <address>  Specify a carbon copy (Cc) recipient
nb_NO:   -c <adresse>  Angi en kopi (Cc)-mottager

en:   -D            Dump all config variables as 'name=value' pairs to stdout
nb_NO:   -D            Dump alle oppsettsvariabler som «navn=verdi»-par til standard utdata

en:   -D -O         Like -D, but show one-liner documentation
nb_NO:   -D -O         Som -D, men vis énlinjesdokumentasjon

en:   -D -S         Like -D, but hide the value of sensitive variables
nb_NO:   -D -S         Som -D, men skjul verdien av sensitive variabler

en:   -d <level>    Log debugging output to a file (default is "~/.neomuttdebug0")
                    The level can range from 1-5 and affects verbosity
nb_NO:   -d <nivå>    Logg avlusingsinfo til en fil (forvalget er "~/.neomuttdebug0")
                    Nivå fra 1-5, som igjen har innvirkning på ordrikhet

en:   -E            Edit draft (-H) or include (-i) file during message composition
nb_NO:   -E            Rediger kladd (-H) eller inkluder (-i) fil under forfatting av melding

en:   -e <command>  Specify a command to be run after reading the config files
nb_NO:   -e <kommando>  Angi en kommando som skal kjøres etter lesing av oppsettsfilene

en:   -F <config>   Specify an alternative initialization file to read
nb_NO:   -F <oppsett>   Angi en alternativ oppsettsfil å lese

en:   -f <mailbox>  Specify a mailbox (as defined with 'mailboxes' command) to load
nb_NO:   -f <e-postboks>  Angi en e-postboks (som definert med «mailboxes»-kommandoen for å laste inn

en:   -G            Start NeoMutt with a listing of subscribed newsgroups
nb_NO:   -G            Start NeoMutt med en opplisting av abonnerte nyhetsgrupper

en:   -g <server>   Like -G, but start at specified news server
nb_NO:   -g <tjener>   Som -G, men start på angitt nyhetstjener

en:   -H <draft>    Specify a draft file with header and body for message composing
nb_NO: H <kladd>    Angi en malfil med hode og kropp for meldingsforfatting

en:   -h            Print this help message and exit
nb_NO:   -h            Skriv ut denne hjelpemeldingen og avslutt

en:   -i <include>  Specify an include file to be embedded in the body of a message
nb_NO:   -i <inkluder>  Angi inkluderingsfil å innebygge i kroppen av en melding

en:   -l <file>     Specify a file for debugging output (default "~/.neomuttdebug0")
nb_NO:   -l <file>     Angi en fil for avlusingsutdata, (forvalget er «~/.neomuttdebug0»)

en:   -m <type>     Specify a default mailbox format type for newly created folders
                    The type is either MH, MMDF, Maildir or mbox (case-insensitive)
nb_NO:   -m <type>     Angi forvalgt e-postboksformat-type, for nylig opprettede mapper
                    Typen er enten MH, MMDF, Maildir, eller mbox (ingen forskjell på aA)

en:   -n            Do not read the system-wide configuration file
nb_NO:   -n            Ikke les oppsettsfilen som er for hele systemet

en:   -p            Resume a prior postponed message, if any
nb_NO:   -p            Gjenoppta en tilbakeholdt melding, om noen

en:   -Q <variable> Query a configuration variable and print its value to stdout
                    (after the config has been read and any commands executed)
                    Add -O for one-liner documentation
nb_NO:   -Q <variabel> Send spørring til oppsettsvariabel, og skriv dens verdi til stdout
                    (etter at oppsettet har blitt lest og kommandoer utført)
                    Legg til -O for énlinjes dokumentasjon

en:   -R            Open mailbox in read-only mode
nb_NO:   -R            Åpne e-postboks skrivebeskyttet

en:   -s <subject>  Specify a subject (must be enclosed in quotes if it has spaces)
nb_NO:   -s <emne>  Angi et emne (må omsluttes i "anførselstegn" hvis det har mellomrom)

en:   -v            Print the NeoMutt version and compile-time definitions and exit
nb_NO:   -v            Skriv ut NeoMutt-versjon, brukte kompileringsvalg, og avslutt

en:   -vv           Print the NeoMutt license and copyright information and exit
nb_NO:   -vv           Skriv ut NeoMutt-lisensen, opphavsrettsinfo, og avslutt

en:   -y            Start NeoMutt with a listing of all defined mailboxes
nb_NO:   -y            Start NeoMutt med en opplisting over definerte e-postbokser

en:   -Z            Open the first mailbox with new message or exit immediately with
                    exit code 1 if none is found in all defined mailboxes
nb_NO:   -Z            Åpne første e-postboks med ny melding eller avslutt umiddelbart med
                    avslutningskode 1 hvis ingen blir funnet i noen av de definerte.

en:   -z            Open the first or specified (-f) mailbox if it holds any message
                    or exit immediately with exit code 1 otherwise
nb_NO:   -z            Åpne første eller angitt (-f) e-postboks hvis den har noen meldinger
                    eller avslutt umiddelbart med avslutningskode 1 ellers

en: Error initializing terminal
nb_NO: Kan ikke starte terminal

en: unable to determine username
nb_NO: kan ikke bestemme brukernavn

en: unable to determine home directory
nb_NO: kan ikke bestemme hjemmemappe

en: Error: value '%s' is invalid for -d
nb_NO: Feil: verdien «%s» er ugyldig for -d

en: Failed to parse mailto: link
nb_NO: Klarte ikke å tolke mailto:-lenke

en: No recipients specified
nb_NO: Ingen mottagere angitt

en: Can't use -E flag with stdin
nb_NO: Kan ikke bruke flagget «-E» med standard inndata

en: Can't parse message template: %s
nb_NO: Kan ikke tolke meldingsmal: %s

en: %s: unable to attach file
nb_NO: %s: kunne ikke legge ved fil

en: No mailbox with new mail
nb_NO: Ingen e-postboks med ny e-post

en: No incoming mailboxes defined
nb_NO: Ingen innkommende e-postbokser er definert

en: Mailbox is empty
nb_NO: E-postboksen er tom

en: Mailbox is corrupt
nb_NO: E-postboksen er ødelagt

en: Couldn't lock %s
nb_NO: Kunne ikke låse %s

en: Mailbox was corrupted
nb_NO: E-postboksen er skadet

en: Fatal error!  Could not reopen mailbox!
nb_NO: Kritisk feil! Kunne ikke e-postboks på nytt!

en: Could not create temporary file
nb_NO: Kunne ikke opprette midlertidig fil

en: sync: mbox modified, but no modified messages (report this bug)
nb_NO: sync: mbox endret, men ingen endrede meldinger (innrapporter denne feilen)

en: Committing changes...
nb_NO: Utfører endringer…

en: Write failed!  Saved partial mailbox to %s
nb_NO: Kunne ikke skrive! Lagret delvis e-postboks i %s

en: Could not reopen mailbox
nb_NO: Kunne ikke åpne e-postboks på nytt

en: Can't write message
nb_NO: Kan ikke skrive melding

en: Reverse search for:
nb_NO: Søk baklengs etter:

en: Search for:
nb_NO: Søk etter:

en: Not found
nb_NO: Ikke funnet

en: No entries
nb_NO: Ingen oppføringer

en: Jump to:
nb_NO: Hopp til:

en: Invalid index number
nb_NO: Ugyldig indeksnummer

en: You are on the first entry
nb_NO: Du på første oppføring

en: You are on the last entry
nb_NO: Du er på siste oppføring

en: You can't scroll up farther
nb_NO: Du kan ikke rulle videre oppover

en: You can't scroll down farther
nb_NO: Du kan ikke rulle videre nedover

en: Tagging is not supported
nb_NO: Etikettmerking støttes ikke

en: No tagged entries
nb_NO: Ingen valgte oppføringer

en: Append
nb_NO: Tilføy

en: Insert
nb_NO: Sett inn

en: Select a remailer chain
nb_NO: Velg en videresenderkjede

en: Can't get mixmaster's type2.list
nb_NO: Kan ikke hente mixmasters type2.liste

en: Mixmaster doesn't accept Cc or Bcc headers
nb_NO: Mixmaster godtar ikke Cc- eller Bcc-felter

en: Please set the hostname variable to a proper value when using mixmaster
nb_NO: Sett vertsnavnsvariabelen til en ordentlig verdi når du bruker mixmaster

en: Error sending message, child exited %d
nb_NO: Klarte ikke å sende melding, underprosess avsluttet: %d.

en: Error sending message
nb_NO: Kunne ikke sende melding

en: <random>
nb_NO: <tilfeldig>

en: You already have the last chain element selected
nb_NO: Du har allerede valgt siste kjedeelement

en: You already have the first chain element selected
nb_NO: Du har allerede valgt første kjedeelement

note: L10N The '%d' here hard-coded to 19
en: Mixmaster chains are limited to %d elements
nb_NO: Mixmaster-kjeder er begrenset til %d elementer

en: The remailer chain is already empty
nb_NO: Videresenderkjeden er allerede tom

en: Error: %s can't be used as the final remailer of a chain
nb_NO: Feil: %s kan ikke være siste videresender i en kjede

en: Failed to seek file: %s
nb_NO: Klarte ikke å søke i fil: %s

en: Timeout exceeded while attempting fcntl lock
nb_NO: Tidsfrist overskredet under forsøk på fcntl-lås

en: Waiting for fcntl lock... %d
nb_NO: Venter på fcntl-lås… %d

en: Timeout exceeded while attempting flock lock
nb_NO: Tidsfrist overskredet under forsøk på flock-lås

en: Waiting for flock attempt... %d
nb_NO: Venter på flock-forsøk… %d

en: Closed log file: %s
nb_NO: Lukket loggfil: %s

en: Debugging at level %d to file '%s'
nb_NO: Avlusing på nivå %d til filen «%s»

en: Logging at level %d to file '%s'
nb_NO: Logger på nivå %d til filen «%s»

en: Error: converting path to absolute
nb_NO: Feil: kunne ikke konvertere sti til absolutt

en: open /dev/urandom: %s
nb_NO: åpne /dev/urandom: %s

en: read /dev/urandom: %s
nb_NO: les /dev/urandom: %s

en: Bad regex: %s
nb_NO: Feilaktig regulært uttrykk: %s

en: Not enough subexpressions for template
nb_NO: Ikke nok underuttrykk for mal

en: Caught signal %d (%s) ...  Exiting
nb_NO: Mottok signalet %d (%s)… Avslutter.

en: Caught signal %d ...  Exiting
nb_NO: Mottok signalet %d… Avslutter.

en: Error: Couldn't load the lua interpreter
nb_NO: Feil: Kunne ikke laste inn Lua-fortolker

en: Couldn't source lua source: %s
nb_NO: Kunne ikke inkludere Lua-kilde: %s

en: New mail in
nb_NO: Ny e-post i

en: SSL is unavailable, can't connect to %s
nb_NO: SSL er ikke tilgjengelig. Kan ikke koble til %s

en: Cannot use 'last-' prefix with 'threads' for %s
nb_NO: Kan ikke bruke «last-»-prefikset med «tråder» for %s

en: Parent message is not available
nb_NO: Ovennevnt melding er ikke tilgjengelig

en: Root message is not visible in this limited view
nb_NO: Rotmelding er ikke synlig i denne begrensede visningen

en: Parent message is not visible in this limited view
nb_NO: Ovennevnt melding er ikke synlig i denne begrensede visningen

note: L10N: Means "The path you specified as the destination file is a directory." See the msgid "Save to file: " (alias.c, recvattach.c) These three letters correspond to the choices in the string.
en: File is a directory, save under it: (y)es, (n)o, (a)ll?
nb_NO: Filen er en mappe, lagre i den? (j)a, (n)ei, (a)lle

en: yna
nb_NO: jna

note: L10N: Means "The path you specified as the destination file is a directory." See the msgid "Save to file: " (alias.c, recvattach.c)
en: File is a directory, save under it?
nb_NO: Filen er en mappe, lagre i den?

en: File under directory:
nb_NO: Fil i mappe:

note: L10N: Options for: File %s exists, (o)verwrite, (a)ppend, or (c)ancel?
en: File exists, (o)verwrite, (a)ppend, or (c)ancel?
nb_NO: Filen eksisterer, (o)verskriv, (t)ilføy, (a)nnullér?

en: oac
nb_NO: ota

en: Can't save message to POP mailbox
nb_NO: Kan ikke lagre melding i POP-e-postboks

en: Append messages to %s?
nb_NO: Tilføy meldinger i %s?

en: Can't save message to news server
nb_NO: Kan ikke lagre melding på nyhetstjener

en: Reading from %s interrupted...
nb_NO: Lesing fra %s ble avbrutt…

note: L10N: Displayed if a mailbox sync fails
en: Unable to write %s
nb_NO: Kan ikke skrive %s

note: L10N: Although we know the precise number of messages, we do not show it to the user. So feel free to use a "generic plural" as plural translation if your language has one.
en: message not deleted | messages not deleted
nb_NO[0]: melding ble ikke slettet
nb_NO[1]: meldinger ble ikke slettet

en: Can't open trash folder
nb_NO: Kan ikke åpne papirkurv

note: L10N: Displayed if appending to $trash fails when syncing or closing a mailbox
en: Unable to append to trash folder
nb_NO: Kan ikke legge til i papirkurv

en: Mark all articles read?
nb_NO: Marker alle artikler som lest

note: L10N: The first argument is the number of read messages to be moved, the second argument is the target mailbox.
en: Move %d read message to %s? | Move %d read messages to %s?
nb_NO[0]: Flytt én %d lest melding til %s?
nb_NO[1]: Flyt %d leste meldinger til %s?

en: Purge %d deleted message? | Purge %d deleted messages?
nb_NO[0]: Fjern én slettet melding?
nb_NO[1]: Fjern %d slettede meldinger?

en: Moving read messages to %s...
nb_NO: Flytter leste meldinger til %s…

en: Mailbox is unchanged
nb_NO: E-postboksen er uendret

en: %d kept, %d moved, %d deleted
nb_NO: %d beholdt, %d flyttet, %d slettet

en: %d kept, %d deleted
nb_NO: %d beholdt, %d slettet

en:  Press '%s' to toggle write
nb_NO:  Trykk «%s» for å veksle skrivebeskyttelse

en: Use 'toggle-write' to re-enable write
nb_NO: Bruk «toggle-write» for å slå på skriving igjen

en: Mailbox is marked unwritable. %s
nb_NO: E-postboksen er markert som skrivebeskyttet. %s

en: Mailbox checkpointed
nb_NO: Satte kontrollpunkt i e-postboks

en: Can't open %s: it is a pipe
nb_NO: Kan ikke åpne %s: det er et rør

en: Can't toggle write on a readonly mailbox
nb_NO: Kan ikke veksle skrivetilgang for en skrivebeskyttet e-postboks

en: Changes to folder will be written on folder exit
nb_NO: Endringer i mappe vil bli skrevet når du går ut av den

en: Changes to folder will not be written
nb_NO: Endringer til mappe vil ikke bli skrevet

en:  (current time: %c)
nb_NO:  (nåværende tid: %c)

en: [-- %s output follows%s --]
nb_NO: [-- %s utdata følger%s --]

note: L10N: Due to the implementation details (e.g. some passwords are managed by gpg-agent) we can't know whether we forgot zero, 1, 12, ... passwords. So in English we use "Passphrases". Your language might have other means to express this.
en: Passphrases forgotten
nb_NO: Glemte passord

en: Inline PGP can't be used with attachments.  Revert to PGP/MIME?
nb_NO: Innebygd PGP kan ikke brukes med vedlegg. Bruk PGP/MIME istedenfor?

en: Mail not sent: inline PGP can't be used with attachments
nb_NO: E-post ble ikke sendt: innebygd PGP kan ikke brukes med vedlegg

en: Inline PGP can't be used with format=flowed.  Revert to PGP/MIME?
nb_NO: Innebygd PGP kan ikke brukes sammen med format=flowed. Bruk PGP/MIME istedenfor?

en: Mail not sent: inline PGP can't be used with format=flowed
nb_NO: E-post ble ikke sendt: innebygd PGP kan ikke brukes med format=flowed

en: Invoking PGP...
nb_NO: Starter PGP…

en: Message can't be sent inline.  Revert to using PGP/MIME?
nb_NO: Meldingen kan ikke sendes innebygd. Bruk PGP/MIME istedenfor?

en: Mail not sent
nb_NO: E-post ble ikke sendt

en: S/MIME messages with no hints on content are unsupported
nb_NO: S/MIME-meldinger uten hint om innhold støttes ikke

en: Trying to extract PGP keys...
nb_NO: Prøver å hente ut PGP-nøkler…

en: Trying to extract S/MIME certificates...
nb_NO: Prøver å hente ut S/MIME-sertifikater…

en: [-- Error: Unknown multipart/signed protocol %s --]
nb_NO: [-- Feil: Ukjent «multidel/signert»-protokoll %s --]

en: [-- Error: Missing or bad-format multipart/signed signature --]
nb_NO: [-- Feil: Manglende eller feilformatert «multidel/signert»-signatur --]

en: [-- Warning: We can't verify %s/%s signatures --]
nb_NO: [-- Advarsel: %s/%s-signaturer kan ikke kontrolleres. --]

en: [-- The following data is signed --]
nb_NO: [-- Følgende data er signert --]

en: [-- Warning: Can't find any signatures --]
nb_NO: [-- Advarsel: Finner ingen signaturer. --]

en: 
    [-- End of signed data --]
nb_NO: 
    [-- Slutt på signerte data --]

en: error enabling CMS protocol: %s
nb_NO: feil ved aktivering av CMS-protokoll: %s

en: error creating GPGME data object: %s
nb_NO: feil under opprettelse av GPGME-dataobjekt: %s

en: error allocating data object: %s
nb_NO: feil under tildeling av dataobjekt: %s

en: error rewinding data object: %s
nb_NO: kunne ikke spole tilbake dataobjekt: %s

en: [tempfile]
nb_NO: [midlertidig fil]

en: error reading data object: %s
nb_NO: kunne ikke lese dataobjekt: %s

en: secret key '%s' not found: %s
nb_NO: privat nøkkel «%s» ble ikke funnet: %s

en: ambiguous specification of secret key '%s'
nb_NO: tvetydig spesifikasjon av privat nøkkel «%s»

en: error setting secret key '%s': %s
nb_NO: feil ved setting av privat nøkkel «%s»: %s

en: error setting PKA signature notation: %s
nb_NO: kunne ikke sette PKA-signaturbetegnelse: %s

en: error encrypting data: %s
nb_NO: feil ved kryptering av data: %s

en: error signing data: %s
nb_NO: feil ved signering av data: %s

en: $pgp_sign_as unset and no default key specified in ~/.gnupg/gpg.conf
nb_NO: $pgp_sign_as er ikke satt, og ingen forvalgt nøkkel er angitt i ~/.gnupg/gpg.conf

en: Warning: One of the keys has been revoked
nb_NO: Advarsel: Én av nøklene har blitt tilbakekalt

en: Warning: The key used to create the signature expired at:
nb_NO: Advarsel: Nøkkelen brukt til å opprette signaturen utløp:

en: Warning: At least one certification key has expired
nb_NO: Advarsel: Minst én sertifiseringsnøkkel har utløpt

en: Warning: The signature expired at:
nb_NO: Advarsel: Signaturen utløper:

en: Can't verify due to a missing key or certificate
nb_NO: Kan ikke bekrefte som følge av manglende nøkkel eller sertifikat

en: The CRL is not available
nb_NO: CRL er ikke tilgjengelig.

en: Available CRL is too old
nb_NO: Tilgjengelig CRL er for gammel

en: A policy requirement was not met
nb_NO: Et praksis-krav ble ikke møtt

en: A system error occurred
nb_NO: En systemfeil oppstod

en: WARNING: PKA entry does not match signer's address:
nb_NO: ADVARSEL: PKA-oppføring samsvarer ikke med signererens adresse:

en: PKA verified signer's address is:
nb_NO: PKA-bekreftet signaturadresse er:

en: Fingerprint:
nb_NO: Fingeravtrykk:

en: WARNING: We have NO indication whether the key belongs to the person named as shown above
nb_NO: ADVARSEL: Vi har INGEN indikasjon på hvorvidt nøkkelen tilhører personen med navnet angitt ovenfor

en: WARNING: The key does NOT BELONG to the person named as shown above
nb_NO: ADVARSEL: Nøkkelen TILHØRER IKKE personen med navnet angitt ovenfor

en: WARNING: It is NOT certain that the key belongs to the person named as shown above
nb_NO: ADVARSEL: Det er IKKE sikkert at nøkkelen tilhører personen med navnet angitt ovenfor

en: aka:
nb_NO: alias:

en: KeyID
nb_NO: Nøkkel-ID

note: L10N: You will see this message in place of "KeyID " if the S/MIME key has no ID. This is quite an error.
en: no signature fingerprint available
nb_NO: signatur-fingeravtrykk ikke tilgjengelig

en: created:
nb_NO: opprettet:

en: Error getting key information for KeyID %s: %s
nb_NO: Klarte ikke å hente nøkkelinfo for nøkkel-ID %s: %s

en: Good signature from:
nb_NO: God signatur fra:

en: *BAD* signature from:
nb_NO: *DÅRLIG* signatur fra:

en: Problem signature from:
nb_NO: Problematisk signatur fra:

note: L10N: This is trying to match the width of the "Problem signature from:" translation just above.
en:                expires:
nb_NO:                utløper:

en: [-- Begin signature information --]
nb_NO: [-- Begynnelse av signaturinfo --]

en: Error: verification failed: %s
nb_NO: Feil: bekreftelse mislyktes: %s

en: *** Begin Notation (signature by: %s) ***
nb_NO: *** Begynnelse av betegnelse (signatur av: %s) ***

en: *** End Notation ***
nb_NO: *** Slutt på betegnelse ***

en: [-- End signature information --]
nb_NO: [-- Slutt på signaturinfo --]

en: [-- Error: decryption failed: %s --]
nb_NO: [-- Feil: dekryptering mislyktes: %s --]

en: Error importing key: %s
nb_NO: Feil ved nøkkelimport: %s

en: Error: decryption/verification failed: %s
nb_NO: Feil: dekryptering/bekreftelse mislyktes: %s

en: PGP message successfully decrypted
nb_NO: PGP-melding dekryptert

en: Error: copy data failed
nb_NO: Feil: kopiering av data mislyktes

en: [-- BEGIN PGP MESSAGE --]
nb_NO: [-- BEGYNNELSE AV PGP-MELDING --]

en: [-- BEGIN PGP PUBLIC KEY BLOCK --]
nb_NO: [-- BEGYNNELSE AV OFFENTLIG PGP-NØKKELBLOKK --]

en: [-- BEGIN PGP SIGNED MESSAGE --]
nb_NO: [-- BEGYNNELSE AV PGP-SIGNERT MELDING --]

en: [-- END PGP MESSAGE --]
nb_NO: [-- SLUTT PÅ PGP-MELDING --]

en: [-- END PGP PUBLIC KEY BLOCK --]
nb_NO: [-- SLUTT PÅ OFFENTLIG PGP-NØKKELBLOKK --]

en: [-- END PGP SIGNED MESSAGE --]
nb_NO: [-- SLUTT PÅ PGP-SIGNERT MELDING --]

en: [-- Error: could not find beginning of PGP message --]
nb_NO: [-- Feil: fant ikke begynnelsen av PGP-meldingen --]

en: [-- Error: could not create temporary file --]
nb_NO: [-- Feil: kunne ikke opprette en midlertidig fil --]

en: [-- The following data is PGP/MIME signed and encrypted --]
nb_NO: [-- Følgende data er signert og kryptert med PGP/MIME --]

en: [-- The following data is PGP/MIME encrypted --]
nb_NO: [-- Følgende data er PGP/MIME-kryptert --]

en: [-- End of PGP/MIME signed and encrypted data --]
nb_NO: [-- Slutt på PGP/MIME-signert og -kryptert data --]

en: [-- End of PGP/MIME encrypted data --]
nb_NO: [-- Slutt på PGP/MIME-kryptert data --]

en: Could not decrypt PGP message
nb_NO: Kunne ikke dekryptere PGP-melding

en: [-- The following data is S/MIME signed --]
nb_NO: [-- Følgende data er S/MIME-signert --]

en: [-- The following data is S/MIME encrypted --]
nb_NO: [-- Følgende data er kryptert med S/MIME --]

en: [-- End of S/MIME signed data --]
nb_NO: [-- Slutt på S/MIME-signert data --]

en: [-- End of S/MIME encrypted data --]
nb_NO: [-- Slutt på S/MIME-kryptert data --]

en: gpgme_op_keylist_start failed: %s
nb_NO: gpgme_op_keylist_start mislyktes: %s

en: gpgme_op_keylist_next failed: %s
nb_NO: gpgme_op_keylist_next mislyktes: %s

en: Looking for keys matching "%s"...
nb_NO: Leter etter nøkler som samsvarer med «%s»…

en: No matching keys found for "%s"
nb_NO: Fant ingen samsvarende nøkler for «%s»

en: Use keyID = "%s" for %s?
nb_NO: Bruk nøkkel-ID = «%s» for %s?

en: Enter keyID for %s:
nb_NO: Skriv in nøkkel-ID for %s:

note: L10N: mutt_gpgme_select_secret_key() tries to list all secret keys to choose from.  This error is displayed if no results were found.
en: No secret keys found
nb_NO: Fant ingen private nøkler

en: Please enter the key ID:
nb_NO: Skriv inn nøkkelens ID:

en: Error exporting key: %s
nb_NO: Kunne ikke eksportere nøkkel: %s

note: L10N: MIME description for exported (attached) keys. You can translate this entry to a non-ASCII string (it will be encoded), but it may be safer to keep it untranslated.
en: PGP Key 0x%s
nb_NO: PGP-nøkkel 0x%s

en: GPGME: OpenPGP protocol not available
nb_NO: GPGME: OpenPGP-protokoll utilgjengelig

en: GPGME: CMS protocol not available
nb_NO: GPGME: CMS-protokoll utilgjengelig

note: L10N: S/MIME options (opportunistic encryption is on)
en: S/MIME (s)ign, sign (a)s, (p)gp, (c)lear, or (o)ppenc mode off?
nb_NO: S/MIME-(s)igner, signer s(o)m, (p)GP, (t)øm, eller (o)ppenc-modus av?

note: L10N: S/MIME options (opportunistic encryption is on)
en: sapco
nb_NO: sopto

note: L10N: PGP options (opportunistic encryption is on)
en: PGP (s)ign, sign (a)s, s/(m)ime, (c)lear, or (o)ppenc mode off?
nb_NO: PGP-(s)igner, signer s(o)m, S/(m)IME, (t)øm, eller (o)ppenc-modus av?

note: L10N: PGP options (opportunistic encryption is on)
en: samco
nb_NO: somto

note: L10N: S/MIME options (opportunistic encryption is off)
en: S/MIME (e)ncrypt, (s)ign, sign (a)s, (b)oth, (p)gp, (c)lear, or (o)ppenc mode?
nb_NO: S/MIME-krypte(r), (s)igner, signer s(o)m, (b)egge, (p)GP (t)øm, eller (o)ppenc-modus av?

note: L10N: S/MIME options (opportunistic encryption is off)
en: esabpco
nb_NO: rsobpto

note: L10N: PGP options (opportunistic encryption is off)
en: PGP (e)ncrypt, (s)ign, sign (a)s, (b)oth, s/(m)ime, (c)lear, or (o)ppenc mode?
nb_NO: S/MIME-krypte(r), (s)igner, signer s(o)m, (b)egge, S/(m)IME, (t)øm, eller (o)ppenc-modus?

note: L10N: PGP options (opportunistic encryption is off)
en: esabmco
nb_NO: rsobmto

note: L10N: S/MIME options
en: S/MIME (e)ncrypt, (s)ign, sign (a)s, (b)oth, (p)gp or (c)lear?
nb_NO: S/MIME-krypte(r), (s)igner, signer s(o)m, (b)egge, (p)GP, eller (t)øm?

note: L10N: S/MIME options
en: esabpc
nb_NO: rsobpt

note: L10N: PGP options
en: PGP (e)ncrypt, (s)ign, sign (a)s, (b)oth, s/(m)ime or (c)lear?
nb_NO: PGP-krypte(r), (s)igner, signer s(o)m, (b)egge, S/(m)IME, eller (t)øm?

note: L10N: PGP options
en: esabmc
nb_NO: rsobmt

en: Failed to verify sender
nb_NO: Klarte ikke å bekrefte avsender

en: Failed to figure out sender
nb_NO: Klarte ikke å bestemme avsender

en: Invoking S/MIME...
nb_NO: Starter S/MIME…

en: Check key
nb_NO: Sjekk nøkkel

en: All matching keys are marked expired/revoked
nb_NO: Alle samsvarende nøkler er markert som utløpt/tilbakekalt

en: PGP and S/MIME keys matching
nb_NO: PGP- og S/MIME-nøkler som samsvarer

en: PGP keys matching
nb_NO: PGP-nøkler som samsvarer

en: S/MIME keys matching
nb_NO: S/MIME-nøkler som samsvarer

en: keys matching
nb_NO: nøkler som samsvarer

note: L10N: e.g. 'S/MIME keys matching "John Doe".'
en: %s "%s"
nb_NO: %s «%s»

en: All matching keys are expired, revoked, or disabled
nb_NO: Alle samsvarende nøkler er utløpt, tilbakekalt, eller slått av

en: PGP keys matching <%s>
nb_NO: PGP-nøkler som stemmer overens <%s>

en: PGP keys matching "%s"
nb_NO: PGP-nøkler som stemmer overens «%s»

note: L10N: Describes the trust state of a S/MIME key. This translation must be padded with spaces to the right such that it has the same length as the other translations. The translation strings which need to be padded are: Expired, Invalid, Revoked, Trusted, Unverified, Verified, and Unknown.
en: Expired
nb_NO: Utløpt

note: L10N: Describes the trust state of a S/MIME key. This translation must be padded with spaces to the right such that it has the same length as the other translations. The translation strings which need to be padded are: Expired, Invalid, Revoked, Trusted, Unverified, Verified, and Unknown.
en: Invalid
nb_NO: Ugyldig

note: L10N: Describes the trust state of a S/MIME key. This translation must be padded with spaces to the right such that it has the same length as the other translations. The translation strings which need to be padded are: Expired, Invalid, Revoked, Trusted, Unverified, Verified, and Unknown.
en: Revoked
nb_NO: Tilbakekalt

note: L10N: Describes the trust state of a S/MIME key. This translation must be padded with spaces to the right such that it has the same length as the other translations. The translation strings which need to be padded are: Expired, Invalid, Revoked, Trusted, Unverified, Verified, and Unknown.
en: Trusted
nb_NO: Betrodd

note: L10N: Describes the trust state of a S/MIME key. This translation must be padded with spaces to the right such that it has the same length as the other translations. The translation strings which need to be padded are: Expired, Invalid, Revoked, Trusted, Unverified, Verified, and Unknown.
en: Unverified
nb_NO: Ikke bekreftet

note: L10N: Describes the trust state of a S/MIME key. This translation must be padded with spaces to the right such that it has the same length as the other translations. The translation strings which need to be padded are: Expired, Invalid, Revoked, Trusted, Unverified, Verified, and Unknown.
en: Verified
nb_NO: Bekreftet

note: L10N: Describes the trust state of a S/MIME key. This translation must be padded with spaces to the right such that it has the same length as the other translations. The translation strings which need to be padded are: Expired, Invalid, Revoked, Trusted, Unverified, Verified, and Unknown.
en: Unknown
nb_NO: Ukjent

en: S/MIME certificates matching "%s"
nb_NO: S/MIME-sertifikater som stemmer overens «%s»

note: L10N: The following are the headers for the "verify key" output from the GPGME key selection menu (bound to "c" in the key selection menu). They will be automatically aligned.
en: Name:
nb_NO: Navn:

en: Valid From:
nb_NO: Gyldig fra:

en: Valid To:
nb_NO: Gyldig til:

en: Key Type:
nb_NO: Nøkkeltype:

en: Key Usage:
nb_NO: Nøkkelbruk:

en: Serial-No:
nb_NO: Serienummer:

en: Issued By:
nb_NO: Utstedt av:

en: Subkey:
nb_NO: Undernøkkel:

en: [Can't display this user ID (unknown encoding)]
nb_NO: [Kan ikke vise denne bruker-ID (ukjent koding)]

en: [Can't display this user ID (invalid encoding)]
nb_NO: [Kan ikke vise denne bruker-ID (ugyldig koding)]

en: [Can't display this user ID (invalid DN)]
nb_NO: [Kan ikke vise denne bruker-ID (ugyldig DN)]

note: L10N: comes after the Name or aka if the key is invalid L10N: describes a subkey
en: [Invalid]
nb_NO: [Ugyldig]

note: L10N: This is printed after "Key Type: " and looks like this: PGP, 2048 bit RSA
en: %s, %lu bit %s
     | %s, %lu bit %s
nb_NO[0]: %s, %lu-bit %s
nb_NO[1]: %s, %lu-bit %s

note: L10N: value in Key Usage: field
en: encryption
nb_NO: kryptering

note: L10N: value in Key Usage: field
en: signing
nb_NO: signering

note: L10N: value in Key Usage: field
en: certification
nb_NO: sertifisering

note: L10N: describes a subkey
en: [Revoked]
nb_NO: [Tilbakekalt]

note: L10N: describes a subkey
en: [Expired]
nb_NO: [Utløpt]

note: L10N: describes a subkey
en: [Disabled]
nb_NO: [Avslått]

en: Collecting data...
nb_NO: Samler data…

en: Error finding issuer key: %s
nb_NO: Kan ikke finne utstedernøkkel: %s

en: Error: certification chain too long - stopping here
nb_NO: Feil: sertifikatskjeden er for lang, stopper her

en: Key ID: 0x%s
nb_NO: Nøkkel-ID: 0x%s

en: This key can't be used: expired/disabled/revoked
nb_NO: Denne nøkkelen kan ikke brukes: utløpt/slått av/tilbakekalt

en: ID is expired/disabled/revoked. Do you really want to use the key?
nb_NO: ID er utløpt/slått av/tilbakekalt. Vil du virkelig bruke nøkklen?

en: ID is not valid. Do you really want to use the key?
nb_NO: ID er ikke gyldig. Vil du virkelig bruke nøkkelen?

en: ID is only marginally valid. Do you really want to use the key?
nb_NO: ID-en er kun marginalt gyldig. Ønsker du virkelig å bruke nøkkelen?

en: ID has undefined validity. Do you really want to use the key?
nb_NO: ID-en har udefinert gyldighet. Vil du virkelig bruke nøkkelen?

en: Enter PGP passphrase:
nb_NO: Skriv inn PGP-passord:

en: [-- Error: unable to create PGP subprocess --]
nb_NO: [-- Feil: kan ikke opprette en PGP-underprosess --]

en: [-- End of PGP output --]
nb_NO: [-- Slutt på PGP-utdata --]

note: L10N: You will see this error message if (1) you are decrypting (not encrypting) something and (2) it is a plaintext. So the message does not mean "You failed to encrypt the message."
en: PGP message is not encrypted
nb_NO: PGP-meldingen er ikke kryptert

en: Internal error.  Please submit a bug report.
nb_NO: Intern feil. Send en feilrapport.

en: [-- Error: could not create a PGP subprocess --]
nb_NO: [-- Feil: kunne ikke opprette PGP-underprosess --]

en: Decryption failed
nb_NO: Kunne ikke dekryptere

en: Can't open PGP subprocess
nb_NO: Kan ikke åpne PGP-underprosess

en: Can't invoke PGP
nb_NO: Kan ikke starte PGP

note: L10N: The previous string MUST have the same highlighted letter One of them will appear in each of the three strings marked "(inline"), below.
en: (i)nline
nb_NO: (i)nnnebygd

note: L10N: PGP options (inline) (opportunistic encryption is on)
en: PGP (s)ign, sign (a)s, %s format, (c)lear, or (o)ppenc mode off?
nb_NO: PGP-signe(r), signer s(o)m, %s-formatér, (t)øm, eller (o)ppenc-tilstand av?

note: L10N: PGP options (inline) (opportunistic encryption is on) The 'i' is from the "PGP/M(i)ME" or "(i)nline", above.
en: saico
nb_NO: roito

note: L10N: PGP options (opportunistic encryption is on)
en: PGP (s)ign, sign (a)s, (c)lear, or (o)ppenc mode off?
nb_NO: PGP-signe(r), signer s(o)m, (t)øm, eller (o)ppenc-tilstand av?

note: L10N: PGP options (opportunistic encryption is on)
en: saco
nb_NO: roto

note: L10N: PGP options (inline) (opportunistic encryption is off)
en: PGP (e)ncrypt, (s)ign, sign (a)s, (b)oth, %s format, (c)lear, or (o)ppenc mode?
nb_NO: PGP-(k)rypter, (s)igner, signer s(o)m, (b)egge, %s-formatér, (t)øm eller (o)ppenc-tilstand?

note: L10N: PGP options (inline) (opportunistic encryption is off) The 'i' is from the "PGP/M(i)ME" or "(i)nline", above.
en: esabico
nb_NO: ksobito

note: L10N: PGP options (opportunistic encryption is off)
en: PGP (e)ncrypt, (s)ign, sign (a)s, (b)oth, (c)lear, or (o)ppenc mode?
nb_NO: PGP-(k)rypter, (s)igner, signer s(o)m, (b)egge, (t)øm, eller (o)ppenc-tilstand?

note: L10N: PGP options (opportunistic encryption is off)
en: esabco
nb_NO: ksobto

note: L10N: PGP options (inline)
en: PGP (e)ncrypt, (s)ign, sign (a)s, (b)oth, %s format, or (c)lear?
nb_NO: PGP-(k)rypter, (s)igner, signer s(o)m, (b)egge, %s-formatér, (t)øm?

note: L10N: PGP options (inline) The 'i' is from the "PGP/M(i)ME" or "(i)nline", above.
en: esabic
nb_NO: ksobit

note: L10N: PGP options
en: PGP (e)ncrypt, (s)ign, sign (a)s, (b)oth, or (c)lear?
nb_NO: PGP-(k)rypter, (s)igner, signer s(o)m, (b)egge, eller (t)øm?

note: L10N: PGP options
en: esabc
nb_NO: ksobt

en: Can't open /dev/null
nb_NO: Kan ikke åpne /dev/null

en: Fetching PGP key...
nb_NO: Henter PGP-nøkkel…

en: PGP Key %s
nb_NO: PGP-nøkkel %s

en: Enter S/MIME passphrase:
nb_NO: Skriv inn S/MIME-passord:

en: Enter keyID:
nb_NO: Skriv inn nøkkel-ID:

en: No (valid) certificate found for %s
nb_NO: Fant ikke et (gyldig) sertifikat for %s

en: Error: unable to create OpenSSL subprocess
nb_NO: Feil: kan ikke opprette OpenSSL-underprosess

en: Label for certificate:
nb_NO: Etikett for sertifikat:

en: no certfile
nb_NO: ingen sertifikatfil

en: no mbox
nb_NO: ingen mbox

en: No output from OpenSSL...
nb_NO: Ingen utdata fra OpenSSL…

en: Can't sign: No key specified. Use Sign As.
nb_NO: Kan ikke signere: Ingen nøkkel angitt. Bruk «Signer som».

en: Can't open OpenSSL subprocess
nb_NO: Kan ikke åpne OpenSSL-underprosess

en: [-- End of OpenSSL output --]
nb_NO: [-- Slutt på OpenSSL-utdata --]

en: [-- Error: unable to create OpenSSL subprocess --]
nb_NO: [-- Feil: kan ikke opprette en OpenSSL-underprosess --]

en: [-- The following data is S/MIME encrypted --]
nb_NO: [-- Følgende data er S/MIME-kryptert --]

en: [-- The following data is S/MIME signed --]
nb_NO: [-- Følgende data er S/MIME-signert --]

en: 
    [-- End of S/MIME encrypted data --]
nb_NO: 
    [-- Slutt på S/MIME-kryptert data --]

en: 
    [-- End of S/MIME signed data --]
nb_NO: 
    [-- Slutt på S/MIME-signert data --]

note: L10N: S/MIME options (opportunistic encryption is on)
en: S/MIME (s)ign, encrypt (w)ith, sign (a)s, (c)lear, or (o)ppenc mode off?
nb_NO: S/MIME-s(i)gner, krypter (m)ed, signer (s)om, (t)øm, eller (o)ppenc-tilstand av?

note: L10N: S/MIME options (opportunistic encryption is on)
en: swaco
nb_NO: imsto

note: L10N: S/MIME options (opportunistic encryption is off)
en: S/MIME (e)ncrypt, (s)ign, encrypt (w)ith, sign (a)s, (b)oth, (c)lear, or (o)ppenc mode?
nb_NO: S/MIME-(k)rypter, s(i)igner, krypter (m)ed, signer (s)om, (b)egge, (t)øm, eller (o)ppenc-tilstand?

note: L10N: S/MIME options (opportunistic encryption is off)
en: eswabco
nb_NO: kimsbto

note: L10N: S/MIME options
en: S/MIME (e)ncrypt, (s)ign, encrypt (w)ith, sign (a)s, (b)oth, or (c)lear?
nb_NO: S/MIME (k)rypter, (s)kriv ut, krypter (m)ed, signer (s)om, (b)egge, eller (t)øm?

note: L10N: S/MIME options
en: eswabc
nb_NO: ksmsbt

en: Choose algorithm family: (1) DES, (2) RC2, (3) AES, or (c)lear?
nb_NO: Velg algoritme-familie: (1) DES, (2) RC2, (3) AES, eller (t)øm?

note: L10N: Options for: Choose algorithm family: (1) DES, (2) RC2, (3) AES, or (c)lear?
en: 123c
nb_NO: 123t

en: (1) DES, (2) Triple-DES?
nb_NO: (1) DES, (2) Trippel-DES?

en: (1) AES128, (2) AES192, (3) AES256?
nb_NO: (1) AES-128, (2) AES-192, (3) AES-256?

en: ID is not trusted. Do you really want to use the key?
nb_NO: IDen er ikke betrodd. Vil du virkelig bruke nøkkelen?

en: Loading list of groups from cache...
nb_NO: Laster inn liste over grupper fra hurtiglager…

en: No news server defined
nb_NO: Ingen nyhetstjener definert

en: %s is an invalid news server specification
nb_NO: %s  er en ugyldig nyhetstjener-spesifikasjon

en: Server closed connection
nb_NO: Tjeneren lukket forbindelsen

en: Server doesn't support reader mode
nb_NO: Tjeneren støtter ikke lesemodus

en: No authenticators available
nb_NO: Ingen tilgjengelige identitetsbekreftere

en: Connection to %s lost. Reconnect?
nb_NO: Mistet forbindelsen til %s. Koble til igjen?

en: Fetching list of articles...
nb_NO: Henter liste over artikler…

en: Checking for new messages...
nb_NO: Ser etter nye meldinger…

en: Could not switch to reader mode
nb_NO: Kunne ikke bytte til lesemodus

en: Connected to %s. %s
nb_NO: Tilkoblet til %s. %s.

en: Posting is NOT ok
nb_NO: Posting er IKKE OK

en: Posting is ok
nb_NO: Posting er OK

en: Can't post article: %s
nb_NO: Finner ikke artikkelen: %s

en: Loading list of groups from server %s...
nb_NO: Laster inn gruppeliste fra tjeneren %s…

en: Loading descriptions...
nb_NO: Laster inn beskrivelser…

en: Checking for new newsgroups...
nb_NO: Ser etter nye nyhetsgrupper…

en: Unable to find child articles because server does not support XPAT command
nb_NO: Kunne ikke finne underartikler, fordi tjeneren ikke støtter XPAT-kommandoen

en: %s is an invalid newsgroup specification
nb_NO: %s er en ugyldig nyhetsgruppe-spesifikasjon

en: Newsgroup %s not found on the server
nb_NO: Nyhetsgruppen %s ble ikke funnet på tjeneren

en: Newsgroup %s has been removed from the server
nb_NO: Nyhetsgruppen %s har blitt fjernet fra tjeneren

en: nm_default_url must be: notmuch://<absolute path> . Current: %s
nb_NO: nm_default_url må være: notmuch://<absolutt sti>. Nåværende: %s

note: L10N: The values 'hour', 'day', 'week', 'month', 'year' are literal. They should not be translated.
en: Invalid nm_query_window_timebase value (valid values are: hour, day, week, month, year)
nb_NO: Ugyldig nm_query_window_timebase-verdi (gyldige verdier er: hour, day, week, month, year)

en: Waiting for notmuch DB... (%d sec)
nb_NO: Venter på notmuch-database… (%d sek.)

en: Can't open notmuch database: %s: %s
nb_NO: Kan ikke åpne notmuch-database: %s: %s

en: unknown reason
nb_NO: ukjent grunn

en: failed to parse notmuch url: %s
nb_NO: kunne ikke tolke notmuch-nettadresse: %s

en: failed to parse notmuch limit: %s
nb_NO: kunne ikke tolke notmuch-grense: %s

en: Reading messages...
nb_NO: Leser meldinger…

en: No more messages in the thread
nb_NO: Ingen flere meldinger i tråden

en: failed to parse limit: %s
nb_NO: kunne ikke tolke grense: %s

en: Unable to sync %d message due to external mailbox modification | Unable to sync %d messages due to external mailbox modification
nb_NO[0]: Kunne ikke synkronisere %d melding som følge av e-postboksendring
nb_NO[1]: Kunne ikke synkronisere %d meldinger som følge av ekster e-postboksendring

en: Can't write to virtual folder
nb_NO: Kan ikke skrive til virtuell mappe

en: failed to parse notmuch query type: %s
nb_NO: klarte ikke å tolke notmuch-spørringstype: %s

en: PrevPg
nb_NO: ←Side

en: NextPg
nb_NO: Side→

en: View Attachm.
nb_NO: Vis vedlegg

en: Next
nb_NO: Neste

en: Bottom of message is shown
nb_NO: Bunnen av meldingen vises

en: Top of message is shown
nb_NO: Toppen av meldingen vises

note: L10N: Displayed if <skip-headers> is invoked in the pager, but there is no text past the headers. (I don't think this is actually possible in Mutt's code, but display some kind of message in case it somehow occurs.)
en: No text past headers
nb_NO: Ingen tekst etter hoder

en: No more unquoted text after quoted text
nb_NO: Ikke mer usitert tekst etter sitert tekst

en: No more quoted text
nb_NO: Ikke mer sitert tekst

en: Help is currently being shown
nb_NO: Hjelp vises nå

note: L10N: Status bar message: the entire email is visible in the pager L10N: Status bar message: all the emails are visible in the index
en: all
nb_NO: alle

note: L10N: Used for the $crypt_verify_sig prompt
en: Verify signature?
nb_NO: Bekreft signatur?

en: Can't create display filter
nb_NO: Kan ikke opprette visningsfilter

en: Could not copy message
nb_NO: Kunne ikke kopiere melding

en: Command:
nb_NO: Kommando:

en: S/MIME signature successfully verified
nb_NO: S/MIME-underskrift er i orden

en: S/MIME certificate owner does not match sender
nb_NO: S/MIME-seritifikatseieren samsvarer ikke med avsender

en: Warning: Part of this message has not been signed
nb_NO: Advarsel: En del av denne meldingen er ikke signert

en: S/MIME signature could NOT be verified
nb_NO: S/MIME-underskrift er IKKE i orden

en: PGP signature successfully verified
nb_NO: PGP-underskrift er i orden

en: PGP signature could NOT be verified
nb_NO: PGP-underskrift er IKKE i orden

note: L10N: Status bar message: the end of the email is visible in the pager L10N: Status bar message: the end of the list emails is visible in the index
en: end
nb_NO: slutt

en: %s: unknown command
nb_NO: %s: ukjent kommando

en: Command '%s' can only be used with bool/quad variables
nb_NO: Kommandoen «%s» kan kun brukes med bool/quad-variabler

en: Can't use 'inv', 'no', '&' or '?' with the '%s' command
nb_NO: Kan ikke bruke «inv», «no» «&», eller «?» med «%s»-kommando

en: Can't use prefix when incrementing or decrementing a variable
nb_NO: Kan ikke bruke prefiks ved økning eller substraksjon av variabel

en: '+' and '-' must be followed by '='
nb_NO: «+» og «-» må følges av «=»

en: Can't use prefix when setting a variable
nb_NO: Kan ikke bruke prefiks under setting av variabel

en: Prefixes 'no' and 'inv' may only be used with bool/quad variables
nb_NO: Prefiksene «no» og «inv» kan kun brukes med bool/quad-variabler

en: Error in expression: %s
nb_NO: Feil i uttrykk: %s

en: Empty expression
nb_NO: Tomt uttrykk

en: No search command defined
nb_NO: Ingen søkekommando definert

en: Running search command: %s ...
nb_NO: Kjører søkekommando: %s…

en: Invalid day of month: %s
nb_NO: Ugyldig dag i måneden: %s

en: Invalid month: %s
nb_NO: Ugyldig måned: %s

en: Invalid relative date: %s
nb_NO: Ugyldig relativ dato: %s

en: empty pattern
nb_NO: tomt mønster

en: error in pattern at: %s
nb_NO: feil i mønster ved: %s

en: missing pattern: %s
nb_NO: manglende mønster: %s

en: mismatched parentheses: %s
nb_NO: parenteser samsvarer ikke: %s

en: %c: invalid pattern modifier
nb_NO: %c: ugyldig mønstermodifikator

en: %c: not supported in this mode
nb_NO: %c: støttes ikke i dette modus

en: missing parameter
nb_NO: manglende parameter

note: L10N: Pattern completion menu title
en: Patterns
nb_NO: Mønstre

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~()
en: messages in threads containing messages matching PATTERN
nb_NO: meldinger i tråder som inneholder meldinger som samsvarer med PATTERN

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~<()
en: messages whose immediate parent matches PATTERN
nb_NO: meldinger hvis umiddelbare ovennevnt melding samsvarer med PATTERN

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~>()
en: messages having an immediate child matching PATTERN
nb_NO: meldinger som har umiddelbar undermelding som samsvarer med PATTERN

note: L10N: One of the crypt pattern operators: ~g, ~G, ~k, ~V was invoked when NeoMutt was compiled without crypto support. %c is the pattern character, i.e. "g".
en: Pattern operator '~%c' is disabled
nb_NO: Mønsteroperator «~%c» er slått av

note: L10N: An unknown pattern operator was somehow invoked. This shouldn't be possible unless there is a bug.
en: error: unknown op %d (report this error)
nb_NO: feil: ukjent operasjon %d (innrapporter denne feilen)

en: Error opening 'memory stream'
nb_NO: Kunne ikke åpne «minnestrøm»

en: Error re-opening 'memory stream'
nb_NO: Kunne ikke åpne «minnestrøm» på nytt

en: Error opening /dev/null
nb_NO: Kunne ikke åpne /dev/null

en: Error checking length of temporary file
nb_NO: Kunne ikke sjekke lengde på midlertidig fil

en: error: server custom search only supported with IMAP
nb_NO: feil: egendefinert tjenersøk støttes kun med IMAP

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~A
en: all messages
nb_NO: alle meldinger

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~b
en: messages whose body matches EXPR
nb_NO: meldinger hvis kropp samsvarer med EXPR

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~B
en: messages whose body or headers match EXPR
nb_NO: meldinger hvis kropp eller hode samsvarer med EXPR

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~c
en: messages whose CC header matches EXPR
nb_NO: meldinger hvis Cc-hode samsvarer med EXPR

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~C
en: messages whose recipient matches EXPR
nb_NO: meldinger hvis mottager samsvarer med EXPR

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~d
en: messages sent in DATERANGE
nb_NO: meldinger sendt innenfor DATERANGE

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~D
en: deleted messages
nb_NO: slettede meldinger

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~e
en: messages whose Sender header matches EXPR
nb_NO: meldinger hvis sender-hode samsvarer med EXPR

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~E
en: expired messages
nb_NO: utløpte meldinger

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~f
en: messages whose From header matches EXPR
nb_NO: meldinger hvis fra-hode samsvarer med EXPR

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~F
en: flagged messages
nb_NO: flaggede meldinger

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~g
en: cryptographically signed messages
nb_NO: meldinger med kryptografisk signatur

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~G
en: cryptographically encrypted messages
nb_NO: meldinger med kryptografisk kryptering

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~h
en: messages whose header matches EXPR
nb_NO: meldinger hvis hode samsvarer med EXPR

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~H
en: messages whose spam tag matches EXPR
nb_NO: meldinger hvis søppelpost-etikett samsvarer med EXPR

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~i
en: messages whose Message-ID matches EXPR
nb_NO: meldinger hvis meldings-ID samsvarer med EXPR

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~I
en: messages whose Message-ID is included in the results returned from an external search program
nb_NO: meldinger hvis meldings-ID er å finne i resultatene fra et eksternt søkeprogram

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~k
en: messages which contain PGP key
nb_NO: meldinger som inneholder PGP-nøkkel

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~K
en: messages whose BCC header matches EXPR
nb_NO: meldinger hvis Bcc-hode samsvarer med EXPR

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~l
en: messages addressed to known mailing lists
nb_NO: meldinger adressert til kjente e-postlister

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~L
en: messages whose From/Sender/To/CC matches EXPR
nb_NO: meldinger hvis Fra/Avsender/Til/Cc samsvarer med EXPR

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~m
en: messages whose number is in RANGE
nb_NO: meldinger hvis nummer er innenfor RANGE

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~M
en: messages with a Content-Type matching EXPR
nb_NO: meldinger med en innholdstype som samsvarer med EXPR

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~n
en: messages whose score is in RANGE
nb_NO: meldinger hvis poengsum er innenfor RANGE

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~N
en: new messages
nb_NO: nye meldinger

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~O
en: old messages
nb_NO: gamle meldinger

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~p
en: messages addressed to you
nb_NO: meldinger adressert til deg

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~P
en: messages from you
nb_NO: meldinger fra deg

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~Q
en: messages which have been replied to
nb_NO: besvarte meldinger

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~r
en: messages received in DATERANGE
nb_NO: meldinger mottatt innenfor DATERANGE

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~R
en: already read messages
nb_NO: allerede leste meldinger

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~s
en: messages whose Subject header matches EXPR
nb_NO: meldinger hvis emne-hode samsvarer med EXPR

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~S
en: superseded messages
nb_NO: overflødige meldinger

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~t
en: messages whose To header matches EXPR
nb_NO: meldinger hvis til-hode samsvarer med EXPR

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~T
en: tagged messages
nb_NO: valgte meldinger

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~u
en: messages addressed to subscribed mailing lists
nb_NO: meldinger adressert til abonnerte e-postlister

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~U
en: unread messages
nb_NO: uleste meldinger

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~v
en: messages in collapsed threads
nb_NO: meldinger i sammenfoldede tråder

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~V
en: cryptographically verified messages
nb_NO: kryptografisk bekreftede meldinger

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~w
en: newsgroups matching EXPR
nb_NO: nyhetsgrupper som samsvarer med EXPR

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~x
en: messages whose References header matches EXPR
nb_NO: meldinger hvis referansehode samsvarer med EXPR

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~X
en: messages with RANGE attachments
nb_NO: meldinger med RANGE-vedlegg

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~y
en: messages whose X-Label header matches EXPR
nb_NO: meldinger hvis X-etiketthoder samsvarer med EXPR

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~Y
en: messages whose tags match EXPR
nb_NO: meldinger hvis etiketter samsvarer med EXPR

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~z
en: messages whose size is in RANGE
nb_NO: meldinger hvis størrelse er i RANGE

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~=
en: duplicated messages
nb_NO: duplikatmeldinger

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~$
en: unreferenced messages
nb_NO: ikke-nevnte meldinger

note: L10N: Pattern Completion Menu description for ~#
en: broken threads
nb_NO: brutte tråder

note: L10N: Pattern Completion Menu description for =/
en: IMAP custom server-side search for STRING
nb_NO: Egendefinert IMAP-tjenersidesøk for STRENG

en: No current message
nb_NO: Ingen nåværende melding

en: Compiling search pattern...
nb_NO: Klargjør søkemønster…

en: Executing command on matching messages...
nb_NO: Utfører kommando for samsvarende meldinger…

en: No messages matched criteria
nb_NO: Ingen meldinger samsvarte med kravet

en: Search interrupted
nb_NO: Søking avbrutt

en: Searching...
nb_NO: Søker…

en: Search hit bottom without finding match
nb_NO: Søket nådde bunnen uten å finne samsvar

en: Search hit top without finding match
nb_NO: Søket nådde toppen uten å finne samsvar

en: POP timestamp is invalid
nb_NO: Ugyldig POP-tidsstempel

en: Command USER is not supported by server
nb_NO: USER-kommandoen støttes ikke av tjeneren

en: Authentication failed
nb_NO: SASL-bekreftelse mislyktes

en: Invalid POP URL: %s
nb_NO: Ugyldig POP-nettadresse: %s

en: Unable to leave messages on server
nb_NO: Kunne ikke etterlate meldinger på server

en: Command TOP is not supported by server
nb_NO: TOP-kommandoen støttes ikke av tjeneren

en: Command UIDL is not supported by server
nb_NO: UIDL-kommandoen støttes ikke av tjeneren

en: Error connecting to server: %s
nb_NO: Kunne ikke koble til tjener: %s

en: Closing connection to POP server...
nb_NO: Lukker forbindelse til POP-tjener…

en: Verifying message indexes...
nb_NO: Bekrefter meldingsindekser…

en: Connection lost. Reconnect to POP server?
nb_NO: Tilkoblingen gikk ned. Koble til POP-tjener igjen?

en: Can't write header to temporary file
nb_NO: Kan ikke skrive hode til midlertidig fil

en: %d message has been lost. Try reopening the mailbox. | %d messages have been lost. Try reopening the mailbox.
nb_NO[0]: %d melding har gått tapt. Prøv å åpne e-postboksen igjen.
nb_NO[1]: %d meldinger har gått tapt. Prøv å åpne e-postboksen igjen.

en: POP host is not defined
nb_NO: Ingen POP-tjener definert

en: %s is an invalid POP path
nb_NO: %s er en ugyldig POP-sti

en: No new mail in POP mailbox
nb_NO: Ingen ny e-post i POP-e-postboks

en: Delete messages from server?
nb_NO: Slett meldinger fra tjener?

en: Reading new messages (%d byte)... | Reading new messages (%d bytes)...
nb_NO[0]: Leser ny melding (%d byte)…
nb_NO[1]: Leser nye meldinger (%d byte)…

en: Error while writing mailbox
nb_NO: Feil ved skriving til e-postboks

note: L10N: The plural is picked by the second numerical argument, i.e. the %d right before 'messages', i.e. the total number of messages.
en: %s [%d of %d message read] | %s [%d of %d messages read]
nb_NO[0]: %s [%d av %d melding lest]
nb_NO[1]: %s [%d av %d meldinger lest]

en: Fetching list of messages...
nb_NO: Henter meldingsliste…

en: Marking messages deleted...
nb_NO: Markerer meldinger som slettet…

en: Can't write message to temporary file
nb_NO: Kan ikke skrive melding til midlertidig fil

en: Postponed Messages
nb_NO: Tilbakeholdte meldinger

en: Illegal S/MIME header
nb_NO: Ugyldig S/MIME-hode

en: Illegal crypto header
nb_NO: Ugyldig krypto-hode

en: Decrypting message...
nb_NO: Dekrypterer melding…

en: Could not decrypt postponed message
nb_NO: Kunne ikke dekryptere tilbakeholdt melding

en: No postponed messages
nb_NO: Ingen tilbakeholdte meldinger

en: yes
nb_NO: ja

en: no
nb_NO: nei

en: You may only bounce message/rfc822 parts
nb_NO: Du kan kun videresende message/rfc822-deler

en: Error bouncing message | Error bouncing messages
nb_NO[0]: Feil ved videresending av melding
nb_NO[1]: Feil ved videresending av meldinger

en: Can't open temporary file %s
nb_NO: Kan ikke åpne midlertidig fil %s

en: Forward as attachments?
nb_NO: Videresend som vedlegg?

en: Can't decode all tagged attachments.  MIME-forward the others?
nb_NO: Kan ikke dekode alle valgte vedlegg. MIME-videresend andre?

en: Forward MIME encapsulated?
nb_NO: Videresend med MIME-innkapsling?

en: Can't create %s
nb_NO: Kan ikke opprette %s

en: Can't find any tagged messages
nb_NO: Finner ingen valgte meldinger

en: No mailing lists found
nb_NO: Ingen e-postlister funnet

en: Can't decode all tagged attachments.  MIME-encapsulate the others?
nb_NO: Kan ikke dekode alle valgte vedlegg. Legg andre i MIME-innkapsling?

note: L10N: You will see this error message if you invoke <compose-to-sender> when you are on a normal attachment.
en: You may only compose to sender with message/rfc822 parts
nb_NO: Du kan kun skrive til avsender med message/rfc822-deler

en: Error: score: invalid number
nb_NO: Feil: score: ugyldig tall

en: No boundary parameter found [report this error]
nb_NO: Fant ikke noe ytterkant-parameter [innrapporter denne feilen]

en: %s no longer exists
nb_NO: %s finnes ikke lenger

en: No subject, abort?
nb_NO: Mangler emne. Avbryt?

en: No subject, aborting
nb_NO: Emne mangler. Avbryter.

note: L10N: This is the prompt for $forward_attachments. When inline forwarding ($mime_forward answered "no"), this prompts whether to add non-decodable attachments from the original email. Text/plain parts and the like will already be included in the message contents, but other attachment, such as PDF fi
en: Forward attachments?
nb_NO: Videresend vedlegg?

note: L10N: Asks whether the user respects the reply-to header. If she says no, neomutt will reply to the from header's address instead.
en: Reply to %s%s?
nb_NO: Svar til %s%s?

en: Follow-up to %s%s?
nb_NO: Oppfølging til %s%s?

en: Include message in reply?
nb_NO: Siter melding i svar?

en: Including quoted message...
nb_NO: Inkluderer sitert melding…

en: Could not include all requested messages
nb_NO: Kunne ikke inkludere alle forespurte meldinger

en: Forward as attachment?
nb_NO: Videresend som vedlegg?

en: Preparing forwarded message...
nb_NO: Forbereder videresendt melding…

en: Warning: Fcc to an IMAP mailbox is not supported in batch mode
nb_NO: advarsel: Fcc til en IMAP-e-postboks støttes ikke i knippe-modus

note: L10N: Printed after the "Fcc to an IMAP mailbox is not supported" message. To make it clearer that the message doesn't mean NeoMutt is aborting sending the mail too. %s is the full mailbox URL, including imap(s)://
en: Skipping Fcc to %s
nb_NO: Hopper over Fcc til %s

en: Save attachments in Fcc?
nb_NO: Lagre vedlegg i Fcc?

note: L10N: Called when saving to $record or Fcc failed after sending. (r)etry tries the same mailbox again. alternate (m)ailbox prompts for a different mailbox to try. (s)kip aborts saving.
en: Fcc failed. (r)etry, alternate (m)ailbox, or (s)kip?
nb_NO: Fcc mislyktes. Prøv (i)gjen, alternativ (e)-postboks, eller (a)vbryt?

note: L10N: These correspond to the "Fcc failed" multi-choice prompt (r)etry, alternate (m)ailbox, or (s)kip. Any similarity to famous leaders of the FSF is coincidental.
en: rms
nb_NO: iea

note: L10N: This is the prompt to enter an "alternate (m)ailbox" when the initial Fcc fails.
en: Fcc mailbox
nb_NO: Fcc-e-postboks

en: Can't postpone.  $postponed is unset
nb_NO: Kan ikke utsette. $postponed er ikke satt

en: Error encrypting message. Check your crypt settings.
nb_NO: Kunne ikke kryptere melding. Sjekk krypteringsinnstillingene.

en: Message contains text matching "$abort_noattach_regex". Not sending.
nb_NO: Meldingen inneholder tekst som samsvarer med "$abort_noattach_regex". Sender ikke.

en: No attachments, cancel sending?
nb_NO: Ingen vedlegg. Avbryt forsendelse?

en: Recall postponed message?
nb_NO: Tilbakekall tilbakeholdt melding?

en: Edit forwarded message?
nb_NO: Rediger videresendt melding?

en: Abort unmodified message?
nb_NO: Avbryt uendret melding?

en: Aborted unmodified message
nb_NO: Avbrøt uendret melding

en: No crypto backend configured.  Disabling message security setting.
nb_NO: Ingen krypteringsbakende oppsatt. Skrur av meldingens sikkerhetsinnstilling.

en: Article not posted
nb_NO: Artikkel ble ikke postet

en: Message postponed
nb_NO: Melding tilbakeholdt

en: No subject, abort sending?
nb_NO: Emne mangler. Avbryt sending?

en: No subject specified
nb_NO: Emne er ikke angitt

en: No newsgroup specified
nb_NO: Ingen nyhetsgruppe angitt

en: Sending message...
nb_NO: Sender melding…

en: Could not send the message
nb_NO: Kunne ikke sende meldingen

en: Sending in background
nb_NO: Sender i bakgrunnen…

en: Article posted
nb_NO: Artikkel postet

en: Mail sent
nb_NO: E-post sendt

en: No recipient specified
nb_NO: Ingen mottagere angitt

en: No List-Subscribe header found
nb_NO: Fant ikke noe List-Subscribe-hode

en: No List-Unsubscribe header found
nb_NO: Fant ikke noe List-Unsubscribe-hode

en: Could not find any mime.types file
nb_NO: Kunne ikke finne noen mime.types-fil

en: Could not open %s
nb_NO: Kunne ikke åpne %s

en: Bad IDN %s while preparing resent-from
nb_NO: Feilaktig IDN %s under under forberedelse av videresendt-fra

en: $sendmail must be set in order to send mail
nb_NO: $sendmail må settes for å sende e-post

en: Error sending message, child exited %d (%s)
nb_NO: Kunne ikke sende melding, underprosess avsluttet %d (%s)

en: Output of the delivery process
nb_NO: Utdata fra leveringsprosessen

en: SMTP session failed: %s
nb_NO: SMTP-økt mislyktes: %s

en: SMTP session failed: unable to open %s
nb_NO: SMTP-økt mislyktes: kunne ikke åpne %s

en: Invalid SMTP URL: %s
nb_NO: Ugyldig SMTP-nettadresse: %s

en: SMTP server does not support authentication
nb_NO: SMTP-tjener støtter ikke identitetsbekreftelse

en: No from address given
nb_NO: Ingen avsenderadresse angitt

en: SMTP session failed: read error
nb_NO: SMTP-økt mislyktes: lesefeil

en: SMTP session failed: write error
nb_NO: SMTP-økt mislyktes: skrivefeil

en: Invalid server response
nb_NO: Ugyldig svar fra tjener

en: Could not find sorting function [report this bug]
nb_NO: Fant ikke sorteringsfunksjon [innrapporter denne feilen]

en: Sorting mailbox...
nb_NO: Sorterer e-postboks…

en: (no mailbox)
nb_NO: (ingen e-postboks)

en: Many others not mentioned here contributed code, fixes and suggestions.
nb_NO: Mange andre, som ikke er nevnt her, har bidratt med kode, korrigeringer
    og forslag.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
    (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301, USA.
nb_NO: Dette er fri programvare. Du kan vidareformidla og/eller endra henne under
    vilkåra i GNU General Public-lisensen, utgjeven av Free Software
    Foundation, anten versjon 2 av lisensen, eller, om du vil, ei seinare
    utgåve.
    
    Dette programmet er formidla i von om at det kan vera brukande, men UTAN
    NOKON GARANTI; ikkje ein gong med tanke på om programmet er eigna for sal
    eller brukande til eitkvart føremål. Sjå GNU General Public-lisensen
    for fleire detaljar.
    
    Det skal fylgja med ei utgåve av GNU General Public-lisensen saman
    med programmet. Viss ikkje, kan du kontakta Free Software Foundation Inc.,
    51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301, USA.

en: To learn more about NeoMutt, visit: https://neomutt.org
    If you find a bug in NeoMutt, please raise an issue at:
        https://github.com/neomutt/neomutt/issues
    or send an email to: <neomutt-devel@neomutt.org>
nb_NO: For å lære mer om NeoMutt kan du besøke: https://neomutt.org
    Du kan innrapportere feil på:
        https://github.com/neomutt/neomutt/issues
    eller sende en e-post til: <neomutt-devel@neomutt.org>

en: Copyright (C) 2015-2024 Richard Russon and friends
    NeoMutt comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY; for details type 'neomutt -vv'.
    NeoMutt is free software, and you are welcome to redistribute it
    under certain conditions; type 'neomutt -vv' for details.
nb_NO: Copyright (C) 2015-2024 Richard Russon m.fl.
     NeoMutt har INGEN GARANTI AV NOEN ART; skriv «neomutt -vv' for detaljer.
    NeoMutt er et fritt program, du er velkommen til å redistribuere det
    under visse betingelser; skriv «neomutt -vv» for detaljer.

en: Compile options:
nb_NO: Kompileringstilvalg:

en: Devel options:
nb_NO: Utviklervalg:
