neomutt-2025-12-11 - en to gl translation catalogue (563 entries)

note: L10N: prompt to add a new alias
en: Alias as:
gl: Alias como:

en: You already have an alias defined with that name
gl: ¡Xa tés un alias definido con ese nome

en: Address:
gl: Enderezo:

en: Personal name:
gl: Nome persoal:

en: Accept?
gl: ¿Aceptar?

en: Save to file:
gl: Gardar a ficheiro:

en: Alias added
gl: Alias engadido

en: alias: no address
gl: alias: sen enderezo

en: Exit
gl: Saír

en: Del
gl: Borrar

en: Undel
gl: Recuperar

en: Select
gl: Seleccionar

en: Help
gl: Axuda

en: You have no aliases
gl: ¡Non tés aliases definidas

en: Mail
gl: Nova

en: New Query
gl: Nova consulta

en: Make Alias
gl: Facer alias

en: Search
gl: Búsqueda

en: Waiting for response...
gl: Agardando resposta...

en: Query command not defined
gl: Comando de consulta non definido

en: Query:
gl: Consulta:

note: L10N: ask for a limit to apply
en: Limit: %s
gl: Límite: %s

en: Save
gl: Gardar

en: Pipe
gl: Canalizar

en: Print
gl: Imprimir

en: Attachments
gl: Adxuntos

en: Function not permitted in attach-message mode
gl: Función non permitida no modo "adxuntar-mensaxe"

en: Mailbox is read-only
gl: O buzón é de só lectura

en: There are no subparts to show
gl: Non hai subpartes que amosar.

en: Can't delete attachment from POP server
gl: Non é posible borrar un adxunto do servidor POP

en: Only deletion of multipart attachments is supported
gl: Só o borrado de adxuntos de mensaxes multiparte está soportado

en: Can't match 'nametemplate', continue?
gl: Non se puido atopa-lo nome, ¿continuar?

en: Mailcap compose entry requires %%s
gl: A entrada "compose" no ficheiro Mailcap require %%s

en: Error running "%s"
gl: ¡Erro executando "%s"

en: Failure to open file to parse headers
gl: Fallo ó abri-lo ficheiro para analiza-las cabeceiras

en: Failure to open file to strip headers
gl: Fallo ó abri-lo ficheiro para quitar as cabeceiras

en: No mailcap compose entry for %s, creating empty file
gl: Non hai entrada "compose"  para %sno ficheiro Mailcap, creando
     ficheiro vacío

en: Mailcap Edit entry requires %%s
gl: A entrada "Edit" do ficheiro Mailcap require %%s

en: No mailcap edit entry for %s
gl: Non hai entrada "edit" no ficheiro Mailcap para %s

en: No matching mailcap entry found.  Viewing as text.
gl: Non se atopou ningunha entrada coincidente no ficheiro mailcap.Vendo como texto

en: MIME type not defined.  Can't view attachment.
gl: Tipo MIME non definido. Non se pode ver-lo ficheiro adxunto.

en: Can't create filter
gl: Non podo crea-lo filtro

en: Write fault
gl: ¡Fallo de escritura

en: I don't know how to print that
gl: ¡Non lle sei cómo imprimir iso

en: Saving...
gl: Gardando...

en: WARNING!  You are about to overwrite %s, continue?
gl: ¡ATENCION! Está a punto de sobreescribir %s, ¿seguir?

en: Attachment filtered
gl: Adxunto filtrado

en: Filter through:
gl: Filtrar a través de:

en: Pipe to:
gl: Canalizar a:

en: Print attachment?
gl: ¿Imprimir adxunto?

note: L10N: s is a directory.  NeoMutt is looking for a directory it needs for some reason (e.g. autocrypt, header cache, bcache), but it doesn't exist.  The prompt is asking whether to create the directory
en: %s does not exist. Create it?
gl: %s non existe. ¿Desexa crealo?

note: L10N: mkdir() on the directory %s failed.  The second %s is the error message returned by libc
en: Can't create %s: %s
gl: Non foi posible crear %s: %s

note: L10N: Autocrypt Account Menu Help line: delete account
en: Delete
gl: Borrar

en: Chdir
gl: Directorio

en: Mask
gl: Máscara

en: %s is not a directory
gl: %s non é un directorio

en: Mailboxes [%d]
gl: Buzóns [%d]

en: Subscribed [%s], File mask: %s
gl: Subscrito [%s], máscara de ficheiro: %s

en: Directory [%s], File mask: %s
gl: Directorio [%s], máscara de ficheiro: %s

en: Can't attach a directory
gl: Non é posible adxuntar un directorio

en: New file name:
gl: Novo nome de ficheiro:

en: No files match the file mask
gl: Non hai ficheiros que coincidan coa máscara

en: Can't view a directory
gl: Non é posible ver un directorio

en: Error trying to view file
gl: Erro intentando ver ficheiro

en: Chdir to:
gl: Cambiar directorio a:

en: Error scanning directory
gl: Erro lendo directorio

en: Create is only supported for IMAP mailboxes
gl: A operación 'Crear' está soportada só en buzóns IMAP

en: Delete is only supported for IMAP mailboxes
gl: A operación 'Borrar' está soportada só en buzóns IMAP

en: Really delete mailbox "%s"?
gl: ¿Seguro de borra-lo buzón "%s"?

en: Mailbox not deleted
gl: Buzón non borrado

en: Mailbox deleted
gl: Buzón borrado

en: File Mask:
gl: Máscara de ficheiro:

en: %s: too few arguments
gl: %s: parámetros insuficientes

en: %s: no such object
gl: %s: non hai tal obxeto

en: %s: color not supported by term
gl: %s: color non soportado polo terminal

en: %s: too many arguments
gl: %s: demasiados parámetros

en: %s: no such color
gl: %s: non hai tal color

en: %s: no such attribute
gl: %s: non hai tal atributo

en: source: errors in %s
gl: source: erros en %s

en: invalid header field
gl: campo de cabeceira inválido

en: %s is unset
gl: %s non está activada

en: source: error at %s
gl: source: erro en %s

en: Unable to lock mailbox
gl: ¡Imposible bloquea-lo buzón

en: Error. Preserving temporary file: %s
gl: Erro. Conservando ficheiro temporal: %s

en: Send
gl: Enviar

en: Abort
gl: Cancelar

en: Attach file
gl: Adxuntar ficheiro

en: -- Attachments
gl: -- Adxuntos

en: There are no attachments
gl: Non hai ficheiros adxuntos

en: You may not delete the only attachment
gl: Non podes borra-lo único adxunto

en: Unable to attach %s
gl: ¡Non foi posible adxuntar %s

en: Open mailbox to attach message from
gl: Abrir buzón do que adxuntar mensaxe

en: No messages in that folder
gl: Non hai mensaxes nese buzón

en: Tag the messages you want to attach
gl: ¡Marca as mensaxes que queres adxuntar

en: Unable to attach
gl: ¡Non foi posible adxuntar

en: Invalid encoding
gl: Codificación inválida

en: New file:
gl: Novo ficheiro:

en: Content-Type is of the form base/sub
gl: Content-Type é da forma base/subtipo

en: Unknown Content-Type %s
gl: Non coñezo ó Content-Type %s

en: Can't create file %s
gl: Non fun capaz de crea-lo ficheiro %s

en: Recoding only affects text attachments
gl: A recodificación só afecta ós adxuntos de texto

en: The current attachment won't be converted
gl: O adxunto actual non será convertido

en: The current attachment will be converted
gl: O adxunto actual será convertido

en: Rename to:
gl: Cambiar nome a:

en: Save a copy of this message?
gl: ¿Gardar unha copia desta mensaxe?

en: Write message to mailbox
gl: Escribir mensaxe ó buzón

en: Writing message to %s ...
gl: Escribindo mensaxe a %s...

en: Message written
gl: Mensaxe escrita

note: L10N: Example: Username at myhost.com
en: Username at %s:
gl: Nome de usuario en %s:

en: Password for %s@%s:
gl: Contrasinal para %s@%s:

en: (r)eject, accept (o)nce, (a)ccept always
gl: (r)exeitar, aceptar (e)sta vez, (a)ceptar sempre

note: L10N: The letters correspond to the choices in the string: "(r)eject, accept (o)nce, (a)ccept always" This is an interactive certificate confirmation prompt for an SSL connection.
en: roa
gl: rea

en: (r)eject, accept (o)nce
gl: (r)exeitar, aceptar (e)sta vez

note: L10N: The letters correspond to the choices in the string: "(r)eject, accept (o)nce" This is an interactive certificate confirmation prompt for an SSL connection.
en: ro
gl: re

en: Jumping is not implemented for dialogs
gl: O salto non está implementado nos diálogos

en: Search is not implemented for this menu
gl: A búsqueda non está implementada neste menú

en: Unable to get certificate from peer
gl: Non foi posible obter un certificado do outro extremo

en: [unable to calculate]
gl: [imposible calcular]

en: This certificate belongs to:
gl: Este certificado pertence a:

en: This certificate was issued by:
gl: Este certificado foi emitido por:

en: This certificate is valid
gl: Este certificado é válido

en:    from %s
gl:    de %s

en:      to %s
gl:      a %s

en: Certificate saved
gl: Certificado gardado

en: Warning: Couldn't save certificate
gl: Atención: non foi posible garda-lo certificado

en: Filling entropy pool: %s...
gl: Enchendo pozo de entropía: %s...

en: %s has insecure permissions
gl: %s ten permisos inseguros.

en: [invalid date]
gl: [ data incorrecta ]

en: Server certificate is not yet valid
gl: O certificado do servidor non é aínda válido

en: Server certificate has expired
gl: O certificado do servidor expirou

en: Failed to find enough entropy on your system
gl: Non hai entropía abondo no seu sistema

en: unknown error
gl: erro descoñecido

en: Looking up %s...
gl: Buscando %s...

en: Could not find the host "%s"
gl: Non foi posible atopa-lo servidor "%s"

en: Connecting to %s...
gl: Conectando con %s...

en: Could not connect to %s (%s)
gl: Non foi posible conectar con %s (%s)

en: Preconnect command failed
gl: O comando de preconexión fallou

en: could not create temporary folder: %s
gl: Non foi posible crea-la carpeta temporal: %s

en: could not write temporary mail folder: %s
gl: Non foi posible crea-lo buzón temporal: %s

en: Message file is empty
gl: ¡A mensaxe está valeira

en: Message not modified
gl: Mensaxe non modificada.

en: Can't open message file: %s
gl: Non foi posible abri-lo ficheiro da mensaxe: %s

note: L10N: %s is from strerror(errno)
en: Can't append to folder: %s
gl: Non foi posible engadir á carpeta: %s

en: multipart message has no boundary parameter
gl: ¡A mensaxe multiparte non ten parámetro "boundary"

en: Could not find sorting function [report this bug]
gl: ¡Non foi atopada unha función de ordeación [informe deste fallo]

en: Sorting mailbox...
gl: Ordeando buzón...

note: L10N: This string is used by the compose menu. Since it is hidden by default, it does not increase the indentation of other compose menu fields.  However, if possible, it should not be longer than the other compose menu fields.  Since it shares the row with "Encrypt with:", it should not be longer t
en: Sign as:
gl: Firmar como:

en: Sign, Encrypt
gl: Firmar, Encriptar

en: Encrypt
gl: Encriptar

en: Sign
gl: Firmar

en: <default>
gl: <por defecto>

en: Error parsing address
gl: ¡Erro analizando enderezo

en: Pipe to command:
gl: Canalizar ó comando:

en: No printing command has been defined
gl: Non foi definido ningún comando de impresión

en: Shell command:
gl: Comando de shell:

en: Copying to %s...
gl: Copiando a %s...

en: Content-Type changed to %s
gl: Tipo de contido cambiado a %s..

en: Threading is not enabled
gl: Enfiamento non habilitado

en: Clear flag
gl: Limpar indicador

en: Set flag
gl: Pór indicador

en: Press any key to continue...
gl: Pulsa calquera tecla para seguir...

en:  ('?' for list):
gl: ('?' para lista):

note: L10N: Help screen description for OP_ATTACHMENT_COLLAPSE Attach Dialog: <op_attachment_collapse>
en: toggle display of subparts
gl: Cambia-la visualización das subpartes

note: L10N: Help screen description for OP_ATTACHMENT_DELETE Attach Dialog: <op_attachment_delete> L10N: Help screen description for OP_ATTACHMENT_DETACH Compose Dialog: <op_attachment_detach> L10N: Help screen description for OP_DELETE Alias Dialog: <op_delete> Index: <op_delete> Postponed Dialog: <op_de
en: delete the current entry
gl: borra-la entrada actual

note: L10N: Help screen description for OP_ATTACHMENT_EDIT_DESCRIPTION Compose Dialog: <op_attachment_edit_description>
en: edit attachment description
gl: edita-la descripción do adxunto

note: L10N: Help screen description for OP_ATTACHMENT_EDIT_ENCODING Compose Dialog: <op_attachment_edit_encoding>
en: edit attachment transfer-encoding
gl: edita-lo "transfer-encoding" do adxunto

note: L10N: Help screen description for OP_ATTACHMENT_EDIT_MIME Compose Dialog: <op_attachment_edit_mime>
en: edit attachment using mailcap entry
gl: edita-lo adxunto usando a entrada mailcap

note: L10N: Help screen description for OP_ATTACHMENT_EDIT_TYPE Attach Dialog: <op_attachment_edit_type> Compose Dialog: <op_attachment_edit_type> Index: <op_attachment_edit_type>
en: edit attachment content type
gl: edita-lo tipo de contido do adxunto

note: L10N: Help screen description for OP_ATTACHMENT_FILTER Compose Dialog: <op_attachment_filter>
en: filter attachment through a shell command
gl: filtrar adxunto a través dun comando shell

note: L10N: Help screen description for OP_ATTACHMENT_GET_ATTACHMENT Compose Dialog: <op_attachment_get_attachment>
en: get a temporary copy of an attachment
gl: coller unha copia temporal do adxunto

note: L10N: Help screen description for OP_ATTACHMENT_NEW_MIME Compose Dialog: <op_attachment_new_mime>
en: compose new attachment using mailcap entry
gl: compór novo adxunto usando a entrada mailcap

note: L10N: Help screen description for OP_ATTACHMENT_PIPE L10N: Help screen description for OP_PIPE Compose Dialog: <op_attachment_filter> Attach Dialog: <op_attachment_pipe> Index: <op_pipe>
en: pipe message/attachment to a shell command
gl: canalizar mensaxe/adxunto a un comando de shell

note: L10N: Help screen description for OP_ATTACHMENT_PRINT Attach Dialog: <op_attachment_print> Compose Dialog: <op_attachment_print> L10N: Help screen description for OP_PRINT Index: <op_print>
en: print the current entry
gl: imprimi-la entrada actual

note: L10N: Help screen description for OP_ATTACHMENT_TOGGLE_DISPOSITION Compose Dialog: <op_attachment_toggle_disposition>
en: toggle disposition between inline/attachment
gl: cambia-la disposición entre interior/adxunto

note: L10N: Help screen description for OP_ATTACHMENT_TOGGLE_RECODE Compose Dialog: <op_attachment_toggle_recode>
en: toggle recoding of this attachment
gl: cambia-la recodificación deste adxunto

note: L10N: Help screen description for OP_ATTACHMENT_TOGGLE_UNLINK Compose Dialog: <op_attachment_toggle_unlink>
en: toggle whether to delete file after sending it
gl: cambiar a opción de borra-lo ficheiro logo de mandalo

note: L10N: Help screen description for OP_ATTACHMENT_UNDELETE Attach Dialog: <op_attachment_undelete> L10N: Help screen description for OP_UNDELETE Alias Dialog: <op_delete> Postponed Dialog: <op_delete> Index: <op_undelete>
en: undelete the current entry
gl: recupera-la entrada actual

note: L10N: Help screen description for OP_ATTACHMENT_UPDATE_ENCODING Compose Dialog: <op_attachment_update_encoding>
en: update an attachment's encoding info
gl: actualiza-la información de codificación dun adxunto

note: L10N: Help screen description for OP_ATTACHMENT_VIEW Attach Dialog: <op_attachment_view> Compose Dialog: <op_display_headers>
en: view attachment using mailcap entry if necessary
gl: ver adxunto usando a entrada de mailcap se cómpre

note: L10N: Help screen description for OP_ATTACHMENT_VIEW_MAILCAP Attach Dialog: <op_attachment_view_mailcap> Compose Dialog: <op_display_headers>
en: force viewing of attachment using mailcap
gl: forzar amosa do adxunto usando mailcap

note: L10N: Help screen description for OP_ATTACHMENT_VIEW_TEXT Attach Dialog: <op_attachment_view_text> Compose Dialog: <op_display_headers>
en: view attachment as text
gl: ver adxunto como texto

note: L10N: Help screen description for OP_BOTTOM_PAGE Menu: <menu_movement>
en: move to the bottom of the page
gl: mover ó final da páxina

note: L10N: Help screen description for OP_BOUNCE_MESSAGE Attach Dialog: <op_bounce_message> Index: <op_bounce_message>
en: remail a message to another user
gl: volver a manda-la mensaxe a outro usuario

note: L10N: Help screen description for OP_BROWSER_NEW_FILE Browser: <op_browser_new_file>
en: select a new file in this directory
gl: seleccionar un novo ficheiro neste directorio

note: L10N: Help screen description for OP_BROWSER_TELL Browser: <op_browser_tell>
en: display the currently selected file's name
gl: ve-lo nome do ficheiro seleccioado actualmente

note: L10N: Help screen description for OP_BROWSER_TOGGLE_LSUB Browser: <op_browser_toggle_lsub>
en: toggle view all/subscribed mailboxes (IMAP only)
gl: cambiar entre ver todos e ver só os buzóns subscritos (só IMAP)

note: L10N: Help screen description for OP_BROWSER_VIEW_FILE Browser: <op_browser_view_file>
en: view file
gl: ver ficheiro

note: L10N: Help screen description for OP_CHANGE_DIRECTORY Browser: <op_change_directory>
en: change directories
gl: cambiar directorios

note: L10N: Help screen description for OP_CHECK_NEW Browser: <op_toggle_mailboxes>
en: check mailboxes for new mail
gl: comprobar se hai novo correo nos buzóns

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_EDIT_FILE Compose Dialog: <op_compose_edit_file>
en: edit the file to be attached
gl: edita-lo ficheiro a adxuntar

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_EDIT_MESSAGE Compose Dialog: <op_compose_edit_message>
en: edit the message
gl: edita-la mensaxe

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_ISPELL Compose Dialog: <op_compose_ispell>
en: run ispell on the message
gl: executar ispell na mensaxe

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_POSTPONE_MESSAGE Compose Dialog: <op_compose_postpone_message>
en: save this message to send later
gl: gardar esta mensaxe para mandar logo

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_RENAME_FILE Compose Dialog: <op_compose_rename_file>
en: rename/move an attached file
gl: renomear/mover un ficheiro adxunto

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_SEND_MESSAGE Compose Dialog: <op_compose_send_message>
en: send the message
gl: envia-la mensaxe

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_WRITE_MESSAGE Compose Dialog: <op_compose_write_message>
en: write the message to a folder
gl: escribi-la mensaxe a unha carpeta

note: L10N: Help screen description for OP_COPY_MESSAGE Index: <op_save>
en: copy a message to a file/mailbox
gl: copiar unha mensaxe a un ficheiro/buzón

note: L10N: Help screen description for OP_CREATE_ALIAS Alias Dialog: <op_create_alias> Index: <op_create_alias>
en: create an alias from a message sender
gl: crear un alias do remitente dunha mensaxe

note: L10N: Help screen description for OP_CREATE_MAILBOX Browser: <op_create_mailbox>
en: create a new mailbox (IMAP only)
gl: crear un novo buzón (só IMAP)

note: L10N: Help screen description for OP_CURRENT_BOTTOM Menu: <menu_movement>
en: move entry to bottom of screen
gl: mover entrada ó final da pantalla

note: L10N: Help screen description for OP_CURRENT_MIDDLE Menu: <menu_movement>
en: move entry to middle of screen
gl: mover entrada ó medio da pantalla

note: L10N: Help screen description for OP_CURRENT_TOP Menu: <menu_movement>
en: move entry to top of screen
gl: mover entrada ó principio da pantalla

note: L10N: Help screen description for OP_DECODE_COPY Index: <op_save>
en: make decoded (text/plain) copy
gl: facer copia descodificada (texto plano)

note: L10N: Help screen description for OP_DECODE_SAVE Index: <op_save>
en: make decoded copy (text/plain) and delete
gl: facer copia descodificada (texto plano) e borrar

note: L10N: Help screen description for OP_DELETE_MAILBOX Browser: <op_delete_mailbox>
en: delete the current mailbox (IMAP only)
gl: borra-lo buzón actual (só IMAP)

note: L10N: Help screen description for OP_DELETE_SUBTHREAD Index: <op_delete_thread>
en: delete all messages in subthread
gl: borrar tódalas mensaxes no subfío

note: L10N: Help screen description for OP_DELETE_THREAD Index: <op_delete_thread>
en: delete all messages in thread
gl: borrar tódalas mensaxes no fío

note: L10N: Help screen description for OP_DISPLAY_ADDRESS Index: <op_display_address>
en: display full address of sender
gl: amosa-lo enderezo completo do remitente

note: L10N: Help screen description for OP_DISPLAY_HEADERS Attach Dialog: <op_attachment_view> Compose Dialog: <op_display_headers> Index: <op_display_message>
en: display message and toggle header weeding
gl: amosa-la mensaxe e cambia-lo filtrado de cabeceiras

note: L10N: Help screen description for OP_DISPLAY_MESSAGE Index: <op_display_message>
en: display a message
gl: amosar unha mensaxe

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_BACKSPACE Text Entry: <op_editor_backspace>
en: delete the char in front of the cursor
gl: borra-lo carácter en fronte do cursor

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_BACKWARD_CHAR Text Entry: <op_editor_backward_char>
en: move the cursor one character to the left
gl: move-lo cursor un carácter á esquerda

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_BACKWARD_WORD Text Entry: <op_editor_backward_word>
en: move the cursor to the beginning of the word
gl: move-lo cursor ó comezo da palabra

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_BOL Text Entry: <op_editor_bol>
en: jump to the beginning of the line
gl: saltar ó comezo de liña

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_CAPITALIZE_WORD Text Entry: <op_editor_capitalize_word>
en: capitalize the word
gl: pasa-la primeira letra da palabra a maiúsculas

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_COMPLETE Text Entry: <op_editor_complete>
en: complete filename or alias
gl: nome de ficheiro completo ou alias

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_COMPLETE_QUERY Text Entry: <op_editor_complete>
en: complete address with query
gl: enderezo completo con consulta

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_DELETE_CHAR Text Entry: <op_editor_delete_char>
en: delete the char under the cursor
gl: borra-lo carácter baixo o cursor

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_DOWNCASE_WORD Text Entry: <op_editor_capitalize_word>
en: convert the word to lower case
gl: converti-la palabra a minúsculas

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_EOL Text Entry: <op_editor_eol>
en: jump to the end of the line
gl: saltar ó final da liña

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_FORWARD_CHAR Text Entry: <op_editor_forward_char>
en: move the cursor one character to the right
gl: move-lo cursor un carácter á dereita

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_FORWARD_WORD Text Entry: <op_editor_forward_word>
en: move the cursor to the end of the word
gl: move-lo cursor ó final da palabra

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_HISTORY_UP Text Entry: <op_editor_history_up>
en: scroll up through the history list
gl: moverse cara atrás na lista do historial

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_KILL_EOL Text Entry: <op_editor_kill_eol>
en: delete chars from cursor to end of line
gl: borra-los caracteres dende o cursor ata o fin da liña

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_KILL_EOW Text Entry: <op_editor_kill_eow>
en: delete chars from the cursor to the end of the word
gl: borra-los caracteres dende o cursor ata o fin da palabra

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_KILL_WHOLE_LINE Text Entry: <op_editor_kill_whole_line>
en: delete all chars on the line
gl: borrar tódolos caracteres da liña

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_KILL_WORD Text Entry: <op_editor_kill_word>
en: delete the word in front of the cursor
gl: borra-la palabra en fronte do cursor

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_MAILBOX_CYCLE Text Entry: <op_editor_complete>
en: cycle among incoming mailboxes
gl: cambiar entre buzóns de entrada

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_QUOTE_CHAR Text Entry: <op_editor_quote_char>
en: quote the next typed key
gl: cita-la vindeira tecla pulsada

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_TRANSPOSE_CHARS Text Entry: <op_editor_transpose_chars>
en: transpose character under cursor with previous
gl: intercambia-lo caracter baixo o cursor có anterior

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_UPCASE_WORD Text Entry: <op_editor_capitalize_word>
en: convert the word to upper case
gl: converti-la palabra a maiúsculas

note: L10N: Help screen description for OP_ENTER_COMMAND Global: <op_enter_command>
en: enter a neomuttrc command
gl: introducir un comando do neomuttrc

note: L10N: Help screen description for OP_ENTER_MASK Browser: <op_enter_mask>
en: enter a file mask
gl: introducir unha máscara de ficheiro

note: L10N: Help screen description for OP_EXIT Alias Dialog: <op_exit> Attach Dialog: <op_exit> Autocrypt Dialog: <op_exit> Browser: <op_exit> Compose Dialog: <op_exit> GPGME Key Selection Dialog: <op_exit> Index: <op_exit> Pager: <op_exit> PGP Key Selection Dialog: <op_exit> Postponed Dialog: <op_exit> 
en: exit this menu
gl: saír deste menú

note: L10N: Help screen description for OP_FIRST_ENTRY Menu: <menu_movement>
en: move to the first entry
gl: moverse á primeira entrada

note: L10N: Help screen description for OP_FLAG_MESSAGE Index: <op_flag_message>
en: toggle a message's 'important' flag
gl: cambia-lo indicador de 'importante' dunha mensaxe

note: L10N: Help screen description for OP_FORWARD_MESSAGE Attach Dialog: <op_forward_message> Index: <op_forward_message>
en: forward a message with comments
gl: reenvia-la mensaxe con comentarios

note: L10N: Help screen description for OP_GENERIC_SELECT_ENTRY Alias Dialog: <op_generic_select_entry> Browser: <op_generic_select_entry> GPGME Key Selection Dialog: <op_generic_select_entry> History Dialog: <op_generic_select_entry> Pattern Dialog: <op_generic_select_entry> PGP Key Selection Dialog: <op
en: select the current entry
gl: selecciona-la entrada actual

note: L10N: Help screen description for OP_GROUP_REPLY Index: <op_group_reply> Attach Dialog: <op_reply>
en: reply to all recipients
gl: responder a tódolos destinatarios

note: L10N: Help screen description for OP_HALF_DOWN Menu: <menu_movement> Pager: <op_pager_half_down>
en: scroll down 1/2 page
gl: moverse 1/2 páxina cara abaixo

note: L10N: Help screen description for OP_HALF_UP Menu: <menu_movement> Pager: <op_pager_half_up>
en: scroll up 1/2 page
gl: moverse 1/2 páxina cara arriba

note: L10N: Help screen description for OP_HELP Text Entry: <op_help> Menu: <op_help> Pager: <op_help>
en: this screen
gl: esta pantalla

note: L10N: Help screen description for OP_JUMP Index: <op_jump> Menu: <op_jump>
en: jump to an index number
gl: saltar a un número do índice

note: L10N: Help screen description for OP_LAST_ENTRY Menu: <menu_movement>
en: move to the last entry
gl: moverse á última entrada

note: L10N: Help screen description for OP_LIST_REPLY Index: <op_list_reply> Attach Dialog: <op_reply>
en: reply to specified mailing list
gl: responder á lista de correo especificada

note: L10N: Help screen description for OP_MACRO
en: execute a macro
gl: executar unha macro

note: L10N: Help screen description for OP_MAIL Alias Dialog: <op_generic_select_entry> Index: <op_mail>
en: compose a new mail message
gl: compór unha nova mensaxe

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_CHANGE_FOLDER Index: <op_main_change_folder>
en: open a different folder
gl: abrir unha carpeta diferente

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_CHANGE_FOLDER_READONLY Index: <op_main_change_folder>
en: open a different folder in read only mode
gl: abrir unha carpeta diferente en modo de só lectura

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_CLEAR_FLAG Index: <op_main_set_flag>
en: clear a status flag from a message
gl: limpar a marca de estado dunha mensaxe

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_COLLAPSE_ALL Index: <op_main_collapse_all>
en: collapse/uncollapse all threads
gl: colapsar/expandir tódolos fíos

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_COLLAPSE_THREAD Index: <op_main_collapse_thread>
en: collapse/uncollapse current thread
gl: colapsar/expandir fío actual

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_FETCH_MAIL Index: <op_main_fetch_mail>
en: retrieve mail from POP server
gl: recoller correo dun servidor POP

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_IMAP_FETCH Index: <op_main_imap_fetch>
en: force retrieval of mail from IMAP server
gl: forza-la recollida de correo desde un servidor IMAP

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_LIMIT Alias Dialog: <op_main_limit> Index: <op_main_limit>
en: show only messages matching a pattern
gl: amosar só mensaxes que coincidan cun patrón

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_NEXT_NEW Index: <op_main_next_new>
en: jump to the next new message
gl: saltar á vindeira nova mensaxe

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_NEXT_SUBTHREAD Index: <op_main_next_thread>
en: jump to the next subthread
gl: saltar ó vindeiro subfío

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_NEXT_THREAD Index: <op_main_next_thread>
en: jump to the next thread
gl: saltar ó vindeiro fío

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_NEXT_UNDELETED Index: <op_main_next_undeleted>
en: move to the next undeleted message
gl: moverse á vindeira mensaxe recuperada

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_NEXT_UNREAD Index: <op_main_next_new>
en: jump to the next unread message
gl: saltar á vindeira mensaxe recuperada

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_PARENT_MESSAGE Index: <op_main_root_message>
en: jump to parent message in thread
gl: saltar á mensaxe pai no fío

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_PREV_NEW Index: <op_main_next_new>
en: jump to the previous new message
gl: saltar á vindeira mensaxe nova

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_PREV_SUBTHREAD Index: <op_main_next_thread>
en: jump to previous subthread
gl: saltar ó subfío anterior

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_PREV_THREAD Index: <op_main_next_thread>
en: jump to previous thread
gl: saltar ó fío anterior

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_PREV_UNDELETED Index: <op_main_prev_undeleted>
en: move to the previous undeleted message
gl: moverse á anterior mensaxe recuperada

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_PREV_UNREAD Index: <op_main_next_new>
en: jump to the previous unread message
gl: saltar á anterior mensaxe non lida

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_READ_SUBTHREAD Index: <op_main_read_thread>
en: mark the current subthread as read
gl: marca-lo subfío actual como lido

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_READ_THREAD Index: <op_main_read_thread>
en: mark the current thread as read
gl: marca-lo fío actual como lido

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_SET_FLAG Index: <op_main_set_flag>
en: set a status flag on a message
gl: pór un indicador de estado nunha mensaxe

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_SHOW_LIMIT Index: <op_main_show_limit>
en: show currently active limit pattern
gl: amosar o patrón limitante actual

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_SYNC_FOLDER Index: <op_main_sync_folder>
en: save changes to mailbox
gl: gardar cambios ó buzón

note: L10N: Help screen description for OP_MIDDLE_PAGE Menu: <menu_movement>
en: move to the middle of the page
gl: moverse ó medio da páxina

note: L10N: Help screen description for OP_NEXT_ENTRY Menu: <menu_movement> Index: <op_next_entry>
en: move to the next entry
gl: moverse á vindeira entrada

note: L10N: Help screen description for OP_NEXT_LINE Menu: <menu_movement> Pager: <op_pager_next_line>
en: scroll down one line
gl: avanzar unha liña

note: L10N: Help screen description for OP_NEXT_PAGE Menu: <menu_movement> Pager: <op_pager_next_page>
en: move to the next page
gl: moverse á vindeira páxina

note: L10N: Help screen description for OP_PAGER_BOTTOM Pager: <op_pager_bottom>
en: jump to the bottom of the message
gl: saltar ó final da mensaxe

note: L10N: Help screen description for OP_PAGER_HIDE_QUOTED Pager: <op_pager_hide_quoted>
en: toggle display of quoted text
gl: cambiar a visualización do texto citado

note: L10N: Help screen description for OP_PAGER_SKIP_QUOTED Pager: <op_pager_skip_quoted>
en: skip beyond quoted text
gl: saltar o texto citado

note: L10N: Help screen description for OP_PAGER_TOP Pager: <op_pager_top>
en: jump to the top of the message
gl: saltar ó comezo da mensaxe

note: L10N: Help screen description for OP_PREV_ENTRY Menu: <menu_movement> Index: <op_prev_entry>
en: move to the previous entry
gl: moverse á entrada anterior

note: L10N: Help screen description for OP_PREV_LINE Menu: <menu_movement> Pager: <op_pager_prev_line>
en: scroll up one line
gl: retroceder unha liña

note: L10N: Help screen description for OP_PREV_PAGE Menu: <menu_movement> Pager: <op_pager_prev_page>
en: move to the previous page
gl: moverse á vindeira páxina

note: L10N: Help screen description for OP_QUERY Alias Dialog: <op_query> Index: <op_query>
en: query external program for addresses
gl: consultar o enderezo a un programa externo

note: L10N: Help screen description for OP_QUERY_APPEND Alias Dialog: <op_query>
en: append new query results to current results
gl: engadir os resultados da nova consulta ós resultados actuais

note: L10N: Help screen description for OP_QUIT History Dialog: <op_quit> Index: <op_quit> Pattern Dialog: <op_quit>
en: save changes to mailbox and quit
gl: gardar cambios ó buzón e saír

note: L10N: Help screen description for OP_RECALL_MESSAGE Index: <op_recall_message>
en: recall a postponed message
gl: reeditar unha mensaxe posposta

note: L10N: Help screen description for OP_REDRAW Text Entry: <op_redraw> Global: <op_redraw>
en: clear and redraw the screen
gl: limpar e redibuxa-la pantalla

note: L10N: Help screen description for OP_REPLY Attach Dialog: <op_reply> Index: <op_reply>
en: reply to a message
gl: responder a unha mensaxe

note: L10N: Help screen description for OP_RESEND Attach Dialog: <op_resend> Index: <op_resend>
en: use the current message as a template for a new one
gl: usa-la mensaxe actual como patrón para unha nova

note: L10N: Help screen description for OP_SEARCH Menu: <menu_search> Pager: <op_pager_search> Alias Dialog: <op_search> Index: <op_search> Postponed Dialog: <op_search>
en: search for a regular expression
gl: buscar unha expresión regular

note: L10N: Help screen description for OP_SEARCH_NEXT Menu: <menu_search> Pager: <op_pager_search_next> Alias Dialog: <op_search> Index: <op_search> Postponed Dialog: <op_search>
en: search for next match
gl: busca-la vindeira coincidencia

note: L10N: Help screen description for OP_SEARCH_OPPOSITE Menu: <menu_search> Pager: <op_pager_search_next> Alias Dialog: <op_search> Index: <op_search> Postponed Dialog: <op_search>
en: search for next match in opposite direction
gl: busca-la vindeira coincidencia en dirección oposta

note: L10N: Help screen description for OP_SEARCH_REVERSE Menu: <menu_search> Pager: <op_pager_search> Alias Dialog: <op_search> Index: <op_search> Postponed Dialog: <op_search>
en: search backwards for a regular expression
gl: buscar unha expresión regular cara atrás

note: L10N: Help screen description for OP_SEARCH_TOGGLE Pager: <op_search_toggle>
en: toggle search pattern coloring
gl: cambia-la coloración do patrón de búsqueda

note: L10N: Help screen description for OP_SHELL_ESCAPE Global: <op_shell_escape>
en: invoke a command in a subshell
gl: chamar a un comando nun subshell

note: L10N: Help screen description for OP_SORT Alias Dialog: <op_sort> Browser: <op_sort> Index: <op_sort>
en: sort messages
gl: ordear mensaxes

note: L10N: Help screen description for OP_SORT_REVERSE Alias Dialog: <op_sort> Browser: <op_sort> Index: <op_sort>
en: sort messages in reverse order
gl: ordear mensaxes en orden inverso

note: L10N: Help screen description for OP_TAG Index: <op_tag>
en: tag the current entry
gl: marca-la entrada actual

note: L10N: Help screen description for OP_TAG_PREFIX
en: apply next function to tagged messages
gl: aplica-la vindeira función ás mensaxes marcadas

note: L10N: Help screen description for OP_TAG_SUBTHREAD Index: <op_tag_thread>
en: tag the current subthread
gl: marca-lo subfío actual

note: L10N: Help screen description for OP_TAG_THREAD Index: <op_tag_thread>
en: tag the current thread
gl: marca-lo fío actual

note: L10N: Help screen description for OP_TOGGLE_MAILBOXES Browser: <op_toggle_mailboxes>
en: toggle whether to browse mailboxes or all files
gl: cambia-la opción de ver buzóns/tódolos ficheiros

note: L10N: Help screen description for OP_TOGGLE_NEW Index: <op_toggle_new>
en: toggle a message's 'new' flag
gl: cambia-lo indicador de 'novo' dunha mensaxe

note: L10N: Help screen description for OP_TOGGLE_WRITE Index: <op_toggle_write>
en: toggle whether the mailbox will be rewritten
gl: cambia-la opción de reescribir/non-reescribi-lo buzón

note: L10N: Help screen description for OP_TOP_PAGE Menu: <menu_movement>
en: move to the top of the page
gl: moverse ó comezo da páxina

note: L10N: Help screen description for OP_UNDELETE_SUBTHREAD Index: <op_undelete_thread>
en: undelete all messages in subthread
gl: recuperar tódalas mensaxes en subfío

note: L10N: Help screen description for OP_UNDELETE_THREAD Index: <op_undelete_thread>
en: undelete all messages in thread
gl: recuperar tódalas mensaxes en fío

note: L10N: Help screen description for OP_VERSION Global: <op_version>
en: show the NeoMutt version number and date
gl: amosa-lo número e data de versión de NeoMutt

note: L10N: Help screen description for OP_VIEW_ATTACHMENTS Index: <op_view_attachments> Pager: <op_view_attachments>
en: show MIME attachments
gl: amosar adxuntos MIME

note: L10N: Help screen description for OP_DECRYPT_COPY Index: <op_save>
en: make decrypted copy
gl: facer unha copia desencriptada

note: L10N: Help screen description for OP_DECRYPT_SAVE Index: <op_save>
en: make decrypted copy and delete
gl: facer unha copia desencriptada e borrar

note: L10N: Help screen description for OP_ENVELOPE_EDIT_BCC Envelope Window: <op_envelope_edit_bcc>
en: edit the BCC list
gl: edita-la lista de BCC

note: L10N: Help screen description for OP_ENVELOPE_EDIT_CC Envelope Window: <op_envelope_edit_cc>
en: edit the CC list
gl: edita-la lista CC

note: L10N: Help screen description for OP_ENVELOPE_EDIT_FCC Envelope Window: <op_envelope_edit_fcc>
en: enter a file to save a copy of this message in
gl: introducir un ficheiro no que gardar unha copia da mensaxe

note: L10N: Help screen description for OP_ENVELOPE_EDIT_FROM Envelope Window: <op_envelope_edit_from>
en: edit the from field
gl: edita-lo campo "De"

note: L10N: Help screen description for OP_ENVELOPE_EDIT_HEADERS Compose Dialog: <op_envelope_edit_headers>
en: edit the message with headers
gl: edita-la mensaxe con cabeceiras

note: L10N: Help screen description for OP_ENVELOPE_EDIT_REPLY_TO Envelope Window: <op_envelope_edit_reply_to>
en: edit the Reply-To field
gl: edita-lo campo Responder-A

note: L10N: Help screen description for OP_ENVELOPE_EDIT_SUBJECT Envelope Window: <op_envelope_edit_subject>
en: edit the subject of this message
gl: edita-lo tema desta mensaxe

note: L10N: Help screen description for OP_ENVELOPE_EDIT_TO Envelope Window: <op_envelope_edit_to>
en: edit the TO list
gl: edita-a lista do Para

note: L10N: Help screen description for OP_ATTACHMENT_ATTACH_KEY Compose Dialog: <op_attachment_attach_key>
en: attach a PGP public key
gl: adxuntar unha chave pública PGP

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_PGP_MENU Envelope Window: <op_compose_pgp_menu>
en: show PGP options
gl: amosa-las opcións PGP

note: L10N: Help screen description for OP_MAIL_KEY Index: <op_mail_key>
en: mail a PGP public key
gl: enviar por correo unha chave pública PGP

note: L10N: Help screen description for OP_VIEW_ID GPGME Key Selection Dialog: <op_view_id> PGP Key Selection Dialog: <op_view_id>
en: view the key's user id
gl: ve-la identificación de usuario da chave

en: null operation
gl: operación nula

en: [-- Autoview using %s --]
gl: [-- Automostra usando %s --]

en: Invoking autoview command: %s
gl: Chamando ó comando de automostra: %s

en: [-- Autoview stderr of %s --]
gl: [-- Automostra da stderr de %s --]

en: [-- Error: message/external-body has no access-type parameter --]
gl: [-- Erro: mensaxe/corpo externo non ten parámetro "access-type" --]

en: [-- name: %s --]
gl: [-- nome: %s --]

en: [-- Error: Could not display any parts of Multipart/Alternative --]
gl: [-- Erro: ¡Non foi posible amosar ningunha parte de Multipart/Alternative --]

en: Unable to open temporary file
gl: ¡Non foi posible abri-lo ficheiro temporal

en: Error: multipart/signed has no protocol
gl: Erro: multipart/signed non ten protocolo

en: Help for %s
gl: Axuda sobre %s

en: Can't create temporary file
gl: Non podo crea-lo ficheiro temporal

en: unhook: Can't do unhook * from within a hook
gl: unhook: Non é posible facer 'unhook *' dentro doutro hook

en: unhook: unknown hook type: %s
gl: unhook: tipo descoñecido: %s

en: unhook: Can't delete a %s from within a %s
gl: unhook: non é posible borrar un %s dende dentro dun %s

en: LOGIN disabled on this server
gl: LOGIN deshabilitado neste servidor

en: Logging in...
gl: Comezando secuencia de login ...

en: Login failed
gl: O login fallou

en: Getting folder list...
gl: Recollendo lista de carpetas...

en: Create mailbox:
gl: Crear buzón:

en: Mailbox created
gl: Buzón creado

en: Closing connection to %s...
gl: Pechando conexión con %s...

en: Secure connection with TLS?
gl: ¿Usar conexión segura con TLS?

en: Subscribing to %s...
gl: Subscribindo a %s...

en: Create %s?
gl: ¿Crear %s?

en: Expunging messages from server...
gl: Borrando mensaxes do servidor...

en: Selecting %s...
gl: Seleccionando %s...

en: Copying message %d to %s...
gl: Copiando mensaxe %d a %s...

en: Fetching message...
gl: Recollendo mensaxe...

en: The message index is incorrect. Try reopening the mailbox.
gl: O índice de mensaxes é incorrecto. Tente reabri-lo buzón.

en: Continue?
gl: ¿Seguir?

en: Quit
gl: Saír

en: Reply
gl: Responder

en: Group
gl: Grupo

en: %s is not a mailbox
gl: ¡%s non é un buzón

en: Mailbox was externally modified.  Flags may be wrong.
gl: O buzón foi modificado externamente. Os indicadores poden ser erróneos

en: New mail in this mailbox
gl: Novo correo neste buzón

en: No mailbox is open
gl: Non hai buzóns abertos

en: No tagged messages
gl: Non hai mensaxes marcadas

en: (no mailbox)
gl: (non hai buzón)

en: Jump to message:
gl: Saltar á mensaxe:

en: Argument must be a message number
gl: O parámetro debe ser un número de mensaxe

en: Invalid message number
gl: Número de mensaxe inválido

en: That message is not visible
gl: Esa mensaxe non é visible

en: Open mailbox in read-only mode
gl: Abrir buzón en modo de só lectura

en: Open mailbox
gl: Abrir buzón

en: Delete messages matching:
gl: Borrar as mensaxes que coincidan con:

en: Limit to messages matching:
gl: Limitar ás mensaxes que coincidan con:

en: Search wrapped to top
gl: A búsqueda volveu ó principio

en: Search wrapped to bottom
gl: A búsqueda volveu ó final

en: No more threads
gl: Non hai máis fíos

en: You are on the first thread
gl: Está no primeiro fío

en: You are on the last message
gl: Está na última mensaxe

en: No undeleted messages
gl: Non hai mensaxes recuperadas

en: You are on the first message
gl: Está na primeira mensaxe

en: No limit pattern is in effect
gl: Non hai patrón limitante efectivo

en: Tag messages matching:
gl: Marcar as mensaxes que coincidan con:

en: Undelete messages matching:
gl: Recuperar as mensaxes que coincidan con:

en: Untag messages matching:
gl: Desmarcar as mensaxes que coincidan con:

en: Quit NeoMutt?
gl: ¿Saír de NeoMutt?

en: There are no messages
gl: Non hai mensaxes

note: L10N: '%s' is the (misspelled) name of the menu, e.g. 'index' or 'pager'
en: %s: no such menu
gl: %s: non hai tal menú

en: %s: null key sequence
gl: %s: secuencia de teclas nula

en: macro: empty key sequence
gl: macro: secuencia de teclas baleira

en: Key is not bound
gl: A tecla non está vinculada

en: Key is not bound.  Press '%s' for help.
gl: A tecla non está vinculada. Pulsa '%s' para axuda.

en: Macro loop detected
gl: Bucle de macro detectado

en: Improperly formatted entry for type %s in "%s" line %d
gl: Entrada malformada para o tipo %s en "%s" liña %d

en: mailcap entry for type %s not found
gl: non se atopou unha entrada mailcap para o tipo %s

en: Reading %s...
gl: Lendo %s...

note: L10N: Displayed before/as a mailbox is being synced
en: Writing %s...
gl: Escribindo %s...

en: Error in command line: %s
gl: Erro na liña de comando: %s

en: Error initializing terminal
gl: Error iniciando terminal

en: unable to determine username
gl: non foi posible determina-lo nome de usuario

en: unable to determine home directory
gl: non foi posible determina-lo directorio "home"

en: No recipients specified
gl: Non foi especificado ningún destinatario

en: %s: unable to attach file
gl: %s: non foi posible adxuntar ficheiro

en: No mailbox with new mail
gl: Non hai buzóns con novo correo

en: No incoming mailboxes defined
gl: Non se definiron buzóns para correo entrante

en: Mailbox is empty
gl: O buzón está valeiro

en: Mailbox is corrupt
gl: ¡O buzón está corrupto

en: Couldn't lock %s
gl: Non foi posible bloquear %s.

en: Mailbox was corrupted
gl: ¡O buzón foi corrompido

en: Fatal error!  Could not reopen mailbox!
gl: ¡Erro fatal! ¡Non foi posible reabri-lo buzón!

en: Could not create temporary file
gl: ¡Non foi posible crear o ficheiro temporal

en: sync: mbox modified, but no modified messages (report this bug)
gl: sync: ¡buzón modificado, mais non hai mensaxes modificadas (informe deste fallo)

en: Write failed!  Saved partial mailbox to %s
gl: ¡Fallou a escritura! Gardado buzón parcialmente a %s

en: Could not reopen mailbox
gl: ¡Non foi posible reabri-lo buzón

en: Can't write message
gl: Non foi posible escribi-la mensaxe

en: Reverse search for:
gl: Búsqueda inversa de:

en: Search for:
gl: Búsqueda de:

en: Not found
gl: Non se atopou

en: No entries
gl: Non hai entradas

en: Jump to:
gl: Saltar a:

en: Invalid index number
gl: Número de índice inválido

en: You are on the first entry
gl: Está na primeira entrada

en: You are on the last entry
gl: Está na derradeira entrada

en: You can't scroll up farther
gl: Non é posible moverse máis arriba

en: You can't scroll down farther
gl: Non é posible moverse máis abaixo

en: Tagging is not supported
gl: O marcado non está soportado

en: No tagged entries
gl: Non hai entradas marcadas

en: Timeout exceeded while attempting fcntl lock
gl: ¡Tempo de espera excedido cando se tentaba face-lo bloqueo fcntl

en: Waiting for fcntl lock... %d
gl: Agardando polo bloqueo fcntl... %d

en: Timeout exceeded while attempting flock lock
gl: ¡Tempo de espera excedido cando se tentaba face-lo bloqueo flock

en: Waiting for flock attempt... %d
gl: Agardando polo intento de flock... %d

en: Parent message is not available
gl: A mensaxe pai non é accesible

note: L10N: Means "The path you specified as the destination file is a directory." See the msgid "Save to file: " (alias.c, recvattach.c)
en: File is a directory, save under it?
gl: O ficheiro é un directorio, ¿gardar nel?

en: File under directory:
gl: Ficheiro no directorio:

note: L10N: Options for: File %s exists, (o)verwrite, (a)ppend, or (c)ancel?
en: File exists, (o)verwrite, (a)ppend, or (c)ancel?
gl: O ficheiro existe, ¿(s)obreescribir, (e)ngadir ou (c)ancelar?

en: oac
gl: sec

en: Can't save message to POP mailbox
gl: Non foi posible garda-la mensaxe no buzón POP

en: Append messages to %s?
gl: ¿engadir mensaxes a %s?

en: Moving read messages to %s...
gl: Movendo mensaxes lidas a %s...

en: Mailbox is unchanged
gl: O buzón non cambiou

en: %d kept, %d moved, %d deleted
gl: %d conservados, %d movidos, %d borrados

en: %d kept, %d deleted
gl: %d conservados, %d borrados

en:  Press '%s' to toggle write
gl:  Pulse '%s' para cambiar a modo escritura

en: Use 'toggle-write' to re-enable write
gl: ¡Use 'toggle-write' para restablece-lo modo escritura

en: Mailbox is marked unwritable. %s
gl: O buzón está marcado como non escribible. %s

en: Mailbox checkpointed
gl: Buzón marcado para comprobación

en: Can't toggle write on a readonly mailbox
gl: ¡Non se pode cambiar a escritura un buzón de só lectura

en: Changes to folder will be written on folder exit
gl: Os cambios ó buzón serán escritos á saída da carpeta

en: Changes to folder will not be written
gl: Os cambios á carpeta non serán gardados

en: Invoking PGP...
gl: Chamando ó PGP...

en: Mail not sent
gl: Mensaxe non enviada

en: [-- Error: Unknown multipart/signed protocol %s --]
gl: [-- Erro: protocolo multiparte/asinado %s descoñecido --]

en: [-- Warning: We can't verify %s/%s signatures --]
gl: [-- Atención: non é posible verificar sinaturas %s/%s --]

en: [-- Warning: Can't find any signatures --]
gl: [-- Atención: non se atoparon sinaturas. --]

en: [-- BEGIN PGP MESSAGE --]
gl: [-- COMEZA A MESAXE PGP --]

en: [-- BEGIN PGP PUBLIC KEY BLOCK --]
gl: [-- COMEZA O BLOQUE DE CHAVE PÚBLICA PGP --]

en: [-- BEGIN PGP SIGNED MESSAGE --]
gl: [-- COMEZA A MESAXE FIRMADA CON PGP --]

en: [-- END PGP PUBLIC KEY BLOCK --]
gl: [-- FIN DO BLOQUE DE CHAVE PÚBLICA PGP --]

en: [-- Error: could not find beginning of PGP message --]
gl: [-- Erro: ¡non se atopou o comezo da mensaxe PGP --]

en: [-- Error: could not create temporary file --]
gl: [-- Erro: ¡non foi posible crea-lo ficheiro temporal --]

en: [-- The following data is PGP/MIME encrypted --]
gl: [-- Os datos a continuación están encriptados con PGP/MIME --]

en: Looking for keys matching "%s"...
gl: Buscando chaves que coincidan con "%s"...

en: Use keyID = "%s" for %s?
gl: ¿Usa-lo keyID = "%s" para %s?

en: Enter keyID for %s:
gl: Introduza keyID para %s:

en: Please enter the key ID:
gl: Introduza o key ID:

en: Check key
gl: Comprobar chave

en: PGP keys matching <%s>
gl: Chaves PGP coincidintes con <%s>

en: PGP keys matching "%s"
gl: Chaves PGP coincidintes con "%s"

en: This key can't be used: expired/disabled/revoked
gl: Esta chave non pode ser usada: expirada/deshabilitada/revocada

en: Enter PGP passphrase:
gl: Introduza o contrasinal PGP:

en: [-- Error: unable to create PGP subprocess --]
gl: [-- Erro: ¡non foi posible crear subproceso PGP --]

en: [-- End of PGP output --]
gl: [-- Fin da saída PGP --]

en: [-- Error: could not create a PGP subprocess --]
gl: [-- Erro: ¡non foi posible crear un subproceso PGP --]

en: Can't open PGP subprocess
gl: ¡Non foi posible abri-lo subproceso PGP

en: Can't invoke PGP
gl: Non foi posible invocar ó PGP

en: Can't open /dev/null
gl: Non foi posible abrir /dev/null

en: Fetching PGP key...
gl: Recollendo chave PGP...

en: PGP Key %s
gl: Chave PGP %s

en: Server closed connection
gl: ¡O servidor pechou a conexión

en: Checking for new messages...
gl: Buscando novas mensaxes...

en: PrevPg
gl: PáxAnt

en: NextPg
gl: SegPáx

en: View Attachm.
gl: Ver adxunto

en: Next
gl: Seguinte

en: Not available in this menu
gl: Non dispoñible neste menú

en: Bottom of message is shown
gl: Amosase o final da mensaxe

en: Top of message is shown
gl: Amosase o principio da mensaxe

en: No more unquoted text after quoted text
gl: Non hai máis texto sen citar despois do texto citado

en: No more quoted text
gl: Non hai máis texto citado

en: Help is currently being shown
gl: Estase a amosa-la axuda

note: L10N: Used for the $crypt_verify_sig prompt
en: Verify signature?
gl: ¿Verificar firma?

en: Can't create display filter
gl: Non foi posible crea-lo filtro de visualización

en: Could not copy message
gl: Non foi posible copia-la mensaxe.

en: Command:
gl: Comando:

en: PGP signature successfully verified
gl: Sinatura PGP verificada con éxito

en: PGP signature could NOT be verified
gl: Non foi posible verifica-la sinatura PGP

en: %s: unknown command
gl: %s: comando descoñecido

en: Error in expression: %s
gl: Erro na expresión: %s

en: Invalid day of month: %s
gl: Día do mes inválido: %s

en: Invalid month: %s
gl: Mes inválido: %s

en: Invalid relative date: %s
gl: Data relativa incorrecta: %s

en: empty pattern
gl: patrón valeiro

en: error in pattern at: %s
gl: erro no patrón en: %s

en: mismatched parentheses: %s
gl: paréntese sen contraparte: %s

en: %c: not supported in this mode
gl: %c: non está soportado neste modo

en: missing parameter
gl: falta un parámetro

note: L10N: An unknown pattern operator was somehow invoked. This shouldn't be possible unless there is a bug.
en: error: unknown op %d (report this error)
gl: erro: operador descoñecido %d (informe deste erro)

en: Compiling search pattern...
gl: Compilando patrón de búsqueda...

en: Executing command on matching messages...
gl: Executando comando nas mensaxes coincidintes...

en: No messages matched criteria
gl: Non hai mensaxes que coincidan co criterio

en: Search interrupted
gl: Búsqueda interrompida

en: Search hit bottom without finding match
gl: A búsqueda cheou ó final sen atopar coincidencias

en: Search hit top without finding match
gl: A búsqueda chegou ó comezo sen atopar coincidencia

en: Command USER is not supported by server
gl: O comando USER non está soportado polo servidor

en: Unable to leave messages on server
gl: Non foi posible deixa-las mensaxes no servidor

en: Command TOP is not supported by server
gl: O comando TOP non está soportado polo servidor

en: Command UIDL is not supported by server
gl: O comando UIDL non está soportado polo servidor

en: Error connecting to server: %s
gl: Erro ó conectar có servidor: %s

en: Closing connection to POP server...
gl: Pechando conexión có servidor POP...

en: Verifying message indexes...
gl: Verificando os índices de mensaxes...

en: Connection lost. Reconnect to POP server?
gl: Perdeuse a conexión. ¿Volver a conectar ó servidor POP?

en: Can't write header to temporary file
gl: Non foi posible escribi-la cabeceira ó ficheiro temporal

en: POP host is not defined
gl: O servidor POP non está definido

en: No new mail in POP mailbox
gl: Non hai novo correo no buzón POP

en: Delete messages from server?
gl: ¿Borra-las mensaxes do servidor?

en: Error while writing mailbox
gl: ¡Erro cando se estaba a escribi-lo buzón

en: Fetching list of messages...
gl: Recollendo a lista de mensaxes...

en: Can't write message to temporary file
gl: Non foi posible escribi-la mensaxe ó ficheiro temporal

en: Postponed Messages
gl: Mensaxes pospostas

en: No postponed messages
gl: Non hai mensaxes pospostas

en: yes
gl: sí

en: no
gl: non

en: You may only bounce message/rfc822 parts
gl: Somentes podes rebotar partes "message/rfc822"

en: Can't open temporary file %s
gl: Non foi posible abri-lo ficheiro temporal %s

en: Forward as attachments?
gl: ¿Reenviar mensaxes coma adxuntos?

en: Can't decode all tagged attachments.  MIME-forward the others?
gl: Non foi posible decodificar tódolos adxuntos marcados.
    ¿Remitir con MIME os outros?

en: Forward MIME encapsulated?
gl: ¿Facer "forward" con encapsulamento MIME?

en: Can't create %s
gl: Non foi posible crear %s

en: Can't find any tagged messages
gl: Non foi posible atopar ningunha mensaxe marcada

en: No mailing lists found
gl: ¡Non se atoparon listas de correo

en: Can't decode all tagged attachments.  MIME-encapsulate the others?
gl: Non foi posible decodificar tódolos adxuntos marcados.
    ¿Remitir con MIME os outros?

en: No boundary parameter found [report this error]
gl: ¡Non se atopout parámetro "boundary" [informe deste erro]

en: %s no longer exists
gl: ¡Xa non existe %s

en: No subject, abort?
gl: Non hai tema, ¿cancelar?

en: No subject, aborting
gl: Non hai tema, cancelando

note: L10N: Asks whether the user respects the reply-to header. If she says no, neomutt will reply to the from header's address instead.
en: Reply to %s%s?
gl: ¿Responder a %s%s?

en: Follow-up to %s%s?
gl: ¿Responder a %s%s?

en: Include message in reply?
gl: ¿Inclui-la mensaxe na resposta?

en: Including quoted message...
gl: Incluindo mensaxe citada...

en: Could not include all requested messages
gl: ¡Non foi posible incluir tódalas mensaxes requeridas

en: Forward as attachment?
gl: ¿Remitir como adxunto?

en: Preparing forwarded message...
gl: Preparando mensaxe remitida ...

en: Recall postponed message?
gl: ¿Editar mensaxe posposta?

en: Error sending message
gl: Erro enviando a mensaxe

en: Abort unmodified message?
gl: ¿Cancelar mensaxe sen modificar?

en: Aborted unmodified message
gl: Mensaxe sen modificar cancelada

en: Message postponed
gl: Mensaxe posposta

en: No subject, abort sending?
gl: Non hai tema, ¿cancela-lo envío?

en: No subject specified
gl: Non se especificou tema

en: Sending message...
gl: Enviando mensaxe...

en: Could not send the message
gl: Non foi posible envia-la mensaxe

en: Sending in background
gl: Mandando en segundo plano

en: Mail sent
gl: Mensaxe enviada

en: Could not open %s
gl: Non foi posible abrir %s

en: Error sending message, child exited %d (%s)
gl: Erro enviando mensaxe, o proceso fillo saíu con %d (%s)

en: Output of the delivery process
gl: Saída do proceso de distribución

en: Compile options:
gl: Opcións de compilación:
