network-manager-applet master - en to eu translation catalogue (770 entries)

en: NetworkManager Applet
eu: NetworkManager miniaplikazioa

en: Manage your network connections
eu: Kudeatu sareko konexioak

en: NetworkManager connection editor
eu: NetworkManager konexioen editorea

en: NetworkManager is a system service for managing and configuring your network connections and devices.
eu: NetworkManager zure sareko konexioak eta gailuak kudeatzeko eta konfiguratzeko sistema-zerbitzua da.

en: The nm-connection-editor program works with NetworkManager to create and edit existing connection profiles for NetworkManager.
eu: Nm-connection-editor programak NetworkManager programarekin funtzionatzen du NetworkMager-en konexio-profilak sortzeko eta editatzeko.

en: The NetworkManager Developers
eu: NetworkManager-en garatzaileak

en: Advanced Network Configuration
eu: Sareen konfigurazio aurreratua

en: Manage and change your network connection settings
eu: Kudeatu eta aldatu sareko konexioen ezarpenak

en: Disable connected notifications
eu: Desgaitu konektatutako jakinarazpenak

en: Set this to true to disable notifications when connecting to a network.
eu: Ezarri hau TRUE (egia) gisa jakinarazpenak desgaitzeko sare batera konektatzean.

en: Disable disconnected notifications
eu: Desgaitu deskonektatutako jakinarazpenak

en: Set this to true to disable notifications when disconnecting from a network.
eu: Ezarri hau TRUE (egia) gisa jakinarazpenak desgaitzeko sare batetik deskonektatzean.

en: Disable VPN notifications
eu: Desgaitu VPNren jakinarazpenak

en: Set this to true to disable notifications when connecting to or disconnecting from a VPN.
eu: Ezarri hau TRUE (egia) gisa jakinarazpenak desgaitzeko VPN batera konektatzean edo batetik deskonektatzean.

en: Suppress networks available notifications
eu: Ezabatu sare erabilgarrien jakinarazpenak

en: Set this to true to disable notifications when Wi-Fi networks are available.
eu: Ezarri hau TRUE (egia) gisa jakinarazpenak desgaitzeko wifi sareak erabilgarri daudenean.

en: Stamp
eu: Zigilua

en: Used to determine whether settings should be migrated to a new version.
eu: Ezarpenak bertsio berrira migratuko diren edo ez  ezartzeko erabiltzen da.

en: Disable WiFi Create
eu: Desgaitu WiFiaren sorrera

en: Set to true to disable creation of adhoc networks when using the applet.
eu: Ezarri hau TRUE (egia) gisa bereziki prestatutako sareen sorrera desgaitzeko miniaplikazioa erabiltzean.

en: Show the applet in notification area
eu: Erakutsi miniaplikazioa jakinarazpenen arean

en: Set to FALSE to disable displaying the applet in the notification area.
eu: Ezarri FALSE (faltsua) gisa miniaplikazioa jakinarazpenen arean erakustea desgaitzeko.

en: object class '%s' has no property named '%s'
eu: '%s' klaseko objektuak ez du '%s' izeneko propietaterik

en: property '%s' of object class '%s' is not writable
eu: '%s' propietatea ez da idazgarria '%s' klaseko objektuaren

en: construct property "%s" for object '%s' can't be set after construction
eu: eraiki ondoren ezin da "% s" eraikitzeko jabetza "% s" objekturako aldatu

en: '%s::%s' is not a valid property name; '%s' is not a GObject subtype
eu: '%s::%s' ez da baliozko propietate izena; '%s' ez da GObject azpimota

en: unable to set property '%s' of type '%s' from value of type '%s'
eu: ezin ezarri '%s' propietatea, '%s' motakoa, '%s' motako baliotik

en: value "%s" of type '%s' is invalid or out of range for property '%s' of type '%s'
eu: “%s” balioa '%s' motakoa ez da baliozkoa edo tartetik kanpo dago '%s' propietaterako '%s' motakoa

en: 802.1X authentication
eu: 802.1X autentifikazioa

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: C_onnect
eu: _Konektatu

en: _Network name
eu: _Sarearen izena

en: secure.
eu: segurua.

en: insecure.
eu: ez segurua.

en: Wrong PUK code; please contact your provider.
eu: Okerreko PUK kodea. Jar zaitez hornitzailearekin harremanetan.

en: Wrong PIN code; please contact your provider.
eu: Okerreko PIN kodea. Jar zaitez hornitzailearekin harremanetan.

note: Start the spinner to show the progress of the unlock
en: Sending unlock code…
eu: Desblokeatzeko kodea bidaltzen…

en: Mobile Broadband (%s)
eu: Bandazabal mugikorra (%s)

en: Mobile Broadband
eu: Bandazabal mugikorra

en: Available
eu: Erabilgarri

note: Default connection item
en: New Mobile Broadband connection…
eu: Banda zabal mugikorreko konexio berria…

en: Connection Established
eu: Konektatuta

en: You are now connected to the Mobile Broadband network.
eu: Banda zabal mugikorreko sarera konektatuta.

en: Mobile Broadband network.
eu: Banda zabal mugikorreko sarea.

en: You are now registered on the home network.
eu: Orain etxeko sarera harpidetuta zaude.

en: You are now registered on a roaming network.
eu: Orain sare ibiltarian harpidetuta zaude.

en: You are now connected to the mobile broadband network.
eu: Banda zabal mugikorreko sarera konektatuta.

en: Preparing mobile broadband connection “%s”…
eu: “%s” banda zabal mugikorreko konexioa prestatzen…

en: Configuring mobile broadband connection “%s”…
eu: “%s” banda zabal mugikorreko konexioa konfiguratzen…

en: User authentication required for mobile broadband connection “%s”…
eu: Erabiltzailearen autentifikazioa behar da “%s” banda zabal mugikorrera konektatzeko…

en: Requesting a network address for “%s”…
eu: Sareko helbide bat eskatzen “%s” sareari…

en: Mobile broadband connection “%s” active
eu: “%s” banda zabaleko mugikorreko konexioa aktibo dago

en: Auto Ethernet
eu: Ethernet automatikoa

en: Ethernet Networks (%s)
eu: Ethernet sareak (%s)

en: Ethernet Network (%s)
eu: Ethernet sarea (%s)

en: Ethernet Networks
eu: Ethernet sareak

en: Ethernet Network
eu: Ethernet sarea

note: Notify user of unmanaged or unavailable device
en: disconnected
eu: deskonektatuta

en: You are now connected to the ethernet network.
eu: Ethernet sarera konektatuta.

en: Preparing ethernet network connection “%s”…
eu: “%s” ethernet sarearen konexioa prestatzen…

en: Configuring ethernet network connection “%s”…
eu: “%s” ethernet sarearen konexioa konfiguratzen…

en: User authentication required for ethernet network connection “%s”…
eu: Erabiltzailearen autentifikazioa behar da “%s” ethernet sarearen konexiorako…

en: Requesting an ethernet network address for “%s”…
eu: Ethernet sareko helbide bat eskatzen “%s” konexiorako…

en: Ethernet network connection “%s” active
eu: “%s” ethernet sarearen konexioa aktibo dago

en: DSL authentication
eu: DSL autentifikazioa

en: _OK
eu: _Ados

en: _Connect to Hidden Wi-Fi Network…
eu: Konektatu ezkutuko wifi sarera…

en: Create _New Wi-Fi Network…
eu: Sortu wifi sare berria…

en: (none)
eu: (bat ere ez)

en: Failed to add new connection
eu: Ezin izan da konexio berria gehitzean

en: Insufficient privileges.
eu: Ez duzu nahiko pribilegiorik.

en: Connection failure
eu: Konexioaren hutsegitea

en: Wi-Fi Networks (%s)
eu: Wifi sareak (%s)

en: Wi-Fi Network (%s)
eu: Wifi sarea (%s)

en: Wi-Fi Network | Wi-Fi Networks
eu[0]: Wifi sarea
eu[1]: Wifi sareak

en: Wi-Fi is disabled
eu: Wifia desgaituta dago

en: Wi-Fi is disabled by hardware switch
eu: Hardwarearen aldatzaileak desgaitu du wifia

en: _Available networks
eu: Sare _erabilgarriak

en: Wi-Fi Networks Available
eu: Wifi sare erabilgarriak

en: Use the network menu to connect to a Wi-Fi network
eu: Erabili sarearen menua wifi sare batera konektatzeko

en: You are now connected to the Wi-Fi network “%s”.
eu: “%s” wifi sarera konektatuta.

en: Preparing Wi-Fi network connection “%s”…
eu: “%s” wifi sarearen konexioa prestatzen…

en: Configuring Wi-Fi network connection “%s”…
eu: “%s” wifi sarearen konexioa konfiguratzen…

en: User authentication required for Wi-Fi network “%s”…
eu: Erabiltzailearen autentifikazioa behar da “%s” wifi sarerako…

en: Requesting a Wi-Fi network address for “%s”…
eu: Wifi sareko helbide bat eskatzen “%s” konexiorako…

en: Wi-Fi network connection “%s” active: %s (%d%%)
eu: “%s” wifi sarearen konexioa aktiboa: %s (%%%d)

en: Wi-Fi network connection “%s” active
eu: “%s” wifi sarearen konexioa aktibo dago

en: Failed to activate connection
eu: Huts egin du konexioa aktibatzean

en: Unknown error
eu: Errore ezezaguna

en: Error displaying connection information:
eu: Errorea konexioaren informazioa bistaratzean:

en: Dynamic WEP
eu: WEP dinamikoa

note: Create the expander
en: More addresses
eu: Helbide gehiago

[ctx: Wi-Fi/Ethernet security]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: Speed]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

[ctx: Address]
note: Address
en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: IP Address
eu: IP helbidea

en: Broadcast Address
eu: Igorpen-helbidea

[ctx: Subnet Mask]
note: Prefix
en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Subnet Mask
eu: Azpisare-maskara

en: Primary DNS
eu: Lehen mailako DNSa

en: Secondary DNS
eu: Bigarren mailako DNSa

en: Tertiary DNS
eu: Hirugarren mailako DNSa

en: 802.11 Wi-Fi (%s)
eu: 802.11 Wi-Fi-a (%s)

note: --- General ---
en: General
eu: Orokorra

en: Interface
eu: Interfazea

en: Hardware Address
eu: Hardwarearen helbidea

note: Driver
en: Driver
eu: Kontrolatzailea

en: Speed
eu: Abiadura

en: Security
eu: Segurtasuna

en: Default Route
eu: Ibilbide lehenetsia

en: Hotspot
eu: Wifigunea

en: Network
eu: Sarea

en: Password
eu: Pasahitza

en: VPN Type
eu: VPN mota

en: VPN Gateway
eu: VPN atebidea

en: VPN Username
eu: VPNren erabiltzaile-izena

en: VPN Banner
eu: VPNren iragarkia

en: Base Connection
eu: Oinarrizko konexioa

en: Unknown
eu: Ezezaguna

note: Shouldn't really happen but ...
en: No valid active connections found!
eu: Ez da konexio aktiborik aurkitu.

en: Copyright © 2004-2017 Red Hat, Inc.
    Copyright © 2005-2008 Novell, Inc.
    and many other community contributors and translators
eu: Copyright © 2004-2017 Red Hat, Inc.
    Copyright © 2005-2008 Novell, Inc.
    eta komunitatearen gainerako laguntzaile eta itzultzaileak

en: Notification area applet for managing your network devices and connections.
eu: Jakinarazpen-areako miniaplikazioa sareko gailuak eta konexioak kudeatzeko.

en: NetworkManager Website
eu: NetworkManager-en web gunea

en: The NetworkManager Applet could not find some required resources (the .ui file was not found).
eu: NetworkManager miniaplikazioak ezin izan du behar diren baliabide batzuk aurkitu (.ui fitxategia ez da aurkitu).

en: Missing resources
eu: Baliabideak falta dira

en: Mobile broadband network password
eu: Bandazabal mugikorreko sarearen pasahitza

en: A password is required to connect to “%s”.
eu: Pasahitza behar da '%s'(e)ra konektatzeko.

en: Password:
eu: Pasahitza:

en: SIM PIN unlock required
eu: SIMa desblokeatzeko PIN kodea behar da

en: SIM PIN Unlock Required
eu: SIMa desblokeatzeko PIN kodea behar da

note: FIXME: some warning about # of times you can enter incorrect PIN
en: The mobile broadband device “%s” requires a SIM PIN code before it can be used.
eu: “%s” banda zabaleko gailuak SIMaren PIN kodea behar du erabili ahal izateko.

note: Translators: PIN code entry label
en: PIN code:
eu: PIN kodea:

note: Translators: Show/obscure PIN checkbox label
en: Show PIN code
eu: Erakutsi PIN kodea

en: SIM PUK unlock required
eu: SIMa desblokeatzeko PUK kodea behar da

en: SIM PUK Unlock Required
eu: SIMa desblokeatzeko PUK kodea behar da

note: FIXME: some warning about # of times you can enter incorrect PUK
en: The mobile broadband device “%s” requires a SIM PUK code before it can be used.
eu: “%s” banda zabaleko gailuak SIMaren PUK kodea behar du erabili ahal izateko.

note: Translators: PUK code entry label
en: PUK code:
eu: PUK kodea:

note: Translators: New PIN entry label
en: New PIN code:
eu: PIN kode berria:

note: Translators: New PIN verification entry label
en: Re-enter new PIN code:
eu: Sartu berriro PIN kode berria:

note: Translators: Show/obscure PIN/PUK checkbox label
en: Show PIN/PUK codes
eu: Erakutsi PIN/PUK kodeak

en: Connection had no VPN setting
eu: Konexioak ez zeukan VPN ezarpenik

en: Failed to write connection to VPN UI: %s (%d)
eu: Huts egin du VPNaren interfaze grafikoarekin konexioa idazteak: %s (%d)

en: Failed to write connection to VPN UI: incomplete write
eu: Huts egin du VPNaren interfaze grafikoarekin konexioa idazteak: idazketa osatugabea

en: Failed to add/activate connection
eu: Huts egin du konexioa gehitzean/aktibatzean

en: Device disconnect failed
eu: Huts egin du gailua deskonektatzean

en: Disconnect failure
eu: Deskonexioaren hutsegitea

en: Connection activation failed
eu: Konexioaren aktibazioak huts egin du

en: Don’t show this message again
eu: Ez erakutsi mezu hau berriro

en: 
    The VPN connection “%s” disconnected because the network connection was interrupted.
eu: 
    “%s” VPN konexioa deskonektatu egin da, sareko konexioa eten egin delako.

en: 
    The VPN connection “%s” failed because the network connection was interrupted.
eu: 
    “%s” VPN konexioak huts egin du, sareko konexioa eten egin delako.

en: 
    The VPN connection “%s” failed because the VPN service stopped unexpectedly.
eu: 
    “%s” VPN konexioak huts egin du, VPN zerbitzua ustekabean gelditu delako.

en: 
    The VPN connection “%s” failed because the VPN service returned invalid configuration.
eu: 
    “%s” VPN konexioak huts egin du, VPN zerbitzuak konfigurazio baliogabea itzuli duelako.

en: 
    The VPN connection “%s” failed because the connection attempt timed out.
eu: 
    “%s” VPN konexioak huts egin du, konexio-saiakeren denbora iraungitu delako.

en: 
    The VPN connection “%s” failed because the VPN service did not start in time.
eu: 
    “%s” VPN konexioak huts egin du, VPN zerbitzua ez delako garaiz hasi.

en: 
    The VPN connection “%s” failed because the VPN service failed to start.
eu: 
    “%s” VPN konexioak huts egin du, VPN zerbitzuak huts egin duelako abiaraztean.

en: 
    The VPN connection “%s” failed because there were no valid VPN secrets.
eu: 
    “%s” VPN konexioak huts egin du, ez dagoelako baliozko VPN sekreturik.

en: 
    The VPN connection “%s” failed because of invalid VPN secrets.
eu: 
    “%s” VPN konexioak huts egin du, ez dagoelako baliozko VPN sekreturik.

en: 
    The VPN connection “%s” failed.
eu: 
    “%s” VPN konexioak huts egin du.

en: VPN connection has been successfully established.
    
    %s
eu: VPNaren konexioa ongi ezarri da.
    
    %s

en: VPN connection has been successfully established.
eu: VPNaren konexioa ongi ezarri da.

en: VPN Login Message
eu: VPN saio-hasierako mezua

en: VPN Connection Failed
eu: VPN konexioak huts egin du

en: 
    The VPN connection “%s” failed because the VPN service failed to start.
    
    %s
eu: 
    “%s” VPN konexioak huts egin du, VPN zerbitzuak huts egin duelako abiaraztean.
    
    %s

en: 
    The VPN connection “%s” failed to start.
    
    %s
eu: 
    “%s” VPN konexioak huts egin du abiaraztean.
    
    %s

en: device not ready (firmware missing)
eu: gailua ez dago prest (firmwarea falta da)

en: device not ready
eu: gailua ez dago prest

en: Disconnect
eu: Deskonektatu

en: device not managed
eu: gailua ez dago kudeatuta

en: No network devices available
eu: Ez dago sareko gailurik erabilgarri

en: _VPN Connections
eu: _VPN konexioak

en: _Configure VPN…
eu: _Konfiguratu VPN…

en: _Add a VPN connection…
eu: _Gehitu VPN konexio bat…

en: NetworkManager is not running…
eu: NetworkManager ez da exekutatzen ari…

en: Networking disabled
eu: Sarea desgaituta

note: 'Enable Networking' item
en: Enable _Networking
eu: Gaitu _sarea

note: 'Enable Wi-Fi' item
en: Enable _Wi-Fi
eu: Gaitu _wifia

note: 'Enable Mobile Broadband' item
en: Enable _Mobile Broadband
eu: Gaitu _banda zabal mugikorra

note: Toggle notifications item
en: Enable N_otifications
eu: Gaitu _jakinarazpenak

note: 'Connection Information' item
en: Connection _Information
eu: Konexioaren _informazioa

note: 'Edit Connections...' item
en: Edit Connections…
eu: Editatu konexioak…

en: _About
eu: Honi _buruz

en: You are now connected to “%s”.
eu: “%s” sarera konektatuta.

en: Disconnected
eu: Deskonektatuta

en: The network connection has been disconnected.
eu: Sareko konexioa deskonektatu egin da.

en: Preparing network connection “%s”…
eu: “%s” sareko konexioa prestatzen…

en: User authentication required for network connection “%s”…
eu: Erabiltzailearen autentifikazioa behar da “%s” sareko konexiorako…

en: Network connection “%s” active
eu: “%s” sareko konexioa aktibo

en: Starting VPN connection “%s”…
eu: “%s” VPN konexioa hasieratzen…

en: User authentication required for VPN connection “%s”…
eu: Erabiltzailearen autentifikazioa behar da “%s” VPN konexiorako…

en: Requesting a VPN address for “%s”…
eu: Sareko helbide bat eskatzen VPN “%s” sareari…

en: VPN connection active
eu: VPN konexioa aktiboa

en: No network connection
eu: Ez dago sareko konexiorik

en: IP addresses identify your computer on the network. Click the “Add” button to add an IP address.
eu: IP helbideak zure ordenagailua identifikatzen du sarean. Egin klik “Gehitu” botoian IP helbide bat gehitzeko.

en: _Add
eu: _Gehitu

en: _Delete
eu: Ez_abatu

en: Ig_nore automatically obtained routes
eu: _Ezikusi egin automatikoki lortutako bideei

en: _Use this connection only for resources on its network
eu: Erabili _konexio hau soilik bere sareko baliabideentzako

en: If enabled, this connection will never be used as the default network connection.
eu: Gaituta badago, konexio hau ez da inoiz ere erabiliko sareko konexio lehenetsi gisa.

en: C_reate…
eu: So_rtu…

en: Choose a Connection Type
eu: Aukeratu konexio mota

en: Select the type of connection you wish to create.
    
    If you are creating a VPN, and the VPN connection you wish to create does not appear in the list, you may not have the correct VPN plugin installed.
eu: Hautatu sortzea nahi duzun konexio mota.
    
    Sortzea nahi duzun VPN konexio mota ez bada zerrendan agertzen baliteke VPN plugina ongi instalatuta ez egotea.

en: _Device
eu: _Gailua

en: Active backup
eu: Aktibatu babeskopia

en: Broadcast
eu: Igorpena

en: Adaptive transmit load balancing
eu: Transmisio karga orekatze moldakorra

en: Adaptive load balancing
eu: Karga orekatze moldakorra

en: MII (recommended)
eu: MII (gomendatua)

en: Bonded _connections
eu: Lotutako _konexioak

en: M_ode
eu: _Modua

en: _Edit
eu: _Editatu

en: Monitoring _frequency
eu: Monitorizazioaren mai_ztasuna

en: _Interface name
eu: _Interfazearen izena

en: _Link Monitoring
eu: _Konexioaren monitorizazioa

en: ARP _targets
eu: ARP _helburuak

en: An IP address, or a comma-separated list of IP addresses, to look for when checking the link status.
eu: IP helbidea , edo komaz bereizitako IP helbideen zerrenda, konexioaren egoera egiaztatzean bilatzeko

en: Link _up delay
eu: Konexioa ak_tibatzeko atzerapena

en: Link _down delay
eu: Konexioa _desaktibatzeko atzerapena

en: _Primary
eu: _Nagusia

en: The interface name of the primary device. If set, this device will always be the active port when it is available.
eu: Gailu nagusiaren interfaze-izena. Ezartzen bada, gailu hau beti izango da ataka aktiboa erabilgarri dagoenean.

en: bytes
eu: byte

en: Path _cost
eu: _Bidearen kostua

en: _Priority
eu: _Lehentasuna

en: _Hairpin mode
eu: _Urkila modua

en: Bridged _connections
eu: Zubidun _konexioak

en: _Forward delay
eu: _Birbidalketaren atzerapena

en: _Hello time
eu: _Agurraren denbora

en: STP forwarding delay, in seconds
eu: STP birbidalketaren atzerapena, segundotan

en: STP hello time, in seconds
eu: STP agurraren atzerapena, segundotan

en: Enable I_GMP snooping
eu: Gaitu I_GMP usnatzailea

en: Controls whether IGMP snooping is enabled for this bridge. Note that if snooping was automatically disabled due to hash collisions, the system may refuse to enable the feature until the collisions are resolved.
eu: Zubi honetarako IGMP usnatzea gaituta dagoen kontrolatzen du. Kontuan izan usnatzea automatikoki desgaitu bada hash-talken ondorioz, sistemak eginbidea gaitzea ukatu dezakeela talkak ebatzi arte.

en: Enable _STP (Spanning Tree Protocol)
eu: Gaitu _STP (Spanning Tree Protocol)

en: Controls whether Spanning Tree Protocol (STP) is enabled for this bridge
eu: Spanning Tree Protocol (STP) protokoloa zubi honetarako gaituta dagoen ala ez kontrolatzen du

en: STP priority for this bridge. Lower values are “better”; the lowest priority bridge will be elected the root bridge.
eu: Zubi honetarako STP lehentasuna. Balio baxuagoak “hobeak” dira; lehentasunik baxueneko zubia errotzat hartuko da.

en: _Max age
eu: G_ehieneko adina

en: STP maximum message age, in seconds
eu: STP mezuen gehieneko adina, segundotan

en: _Aging time
eu: _Zahartze-denbora

en: The Ethernet MAC address aging time, in seconds
eu: Ethernet-eko MAC helbidearen zahartze-denbora, segundotan

en: Group _forward mask
eu: Taldeko _birbidalketaren maskara

en: A mask of 16 bits, each corresponding to a group address in the range from 01:80:C2:00:00:00 to 01:80:C2:00:00:0F that must be forwarded. The mask can’t have bits 0, 1 or 2 set because they are used for STP, MAC pause frames and LACP.
eu: 16 bit-eko maskara bat, bit bakoitza 01:80:C2:00:00:00 eta 01:80:C2:00:00:0F arteko barrutian dagoen talde-helbide bati dagokiona, birbidali behar dena. Maskarak 0, 1 edo 2 bit multzo eduki ditzake, STPerako, MAC pausatze-markoetarako eta LACPerako erabili baitaitezke.

en: _Use Data Center Bridging (DCB) for this connection
eu: Erabili D_CBa (Data Center Bridging) konexio honetarako

en: Flow Control
eu: Fluxu-kontrola

en: Feature
eu: Eginbidea

en: Enable
eu: Gaitu

en: Advertise
eu: Argitaratu

en: Willing
eu: Onespena

en: Priority
eu: Lehentasuna

en: Options…
eu: Aukerak…

en: Priority Groups
eu: Lehentasunen taldeak

en: default
eu: lehenetsia

en: Fabric
eu: Fabrika

en: Priority Flow Control
eu: Lehentasunaren fluxu-kontrola

en: Enable or disable priority pause transmission for each User Priority.
eu: Gaitu edo desgaitu lehentasunaren pausaren transmisioa erabiltzailearen lehentasun bakoitzeko.

en: Traffic Class
eu: Trafikoaren klasea

en: Strict Bandwidth
eu: Banda-zabalera zorrotza

en: Priority Bandwidth
eu: Lehentasuneko banda-zabalera

en: Group Bandwidth
eu: Taldearen banda-zabalera

en: Group ID
eu: Taldearen IDa

en: Enter the priority group ID for each User Priority.
eu: Sartu lehentasunen taldearen IDa erabiltzailearen lehentasun bakoitzeko.

en: Enter the allowed link bandwidth percent each Priority Group may use. The sum of all groups must total 100%.
eu: Sartu 'Lehentasunaren taldea' bakoitzak erabil dezakeen baimendutako estekaren banda-zabaleraren ehunekoa. Talde guztien batura %100 izan behar du.

en: Enter the percentage of priority group bandwidth each user priority may use.
eu: Sartu lehentasunen taldearen banda-zabaleraren ehunekoa erabiltzailearen lehentasuna erabil daiteke.

en: Enable or disable strict bandwidth for each user priority.
eu: Gaitu edo desgaitu banda-zabalera zehatza erabiltzailearen lehentasun bakoitzeko.

en: Enter the traffic class for each user priority.
eu: Sartu trafikoaren klasea erabiltzailearen lehentasun bakoitzeko.

en: _Username
eu: _Erabiltzaile-izena:

en: Username used to authenticate with the PPPoE service.
eu: Erabiltzaile-izena PPPoE zerbitzuarekin autentifikatzeko.

en: Only initiate sessions with access concentrators that provide the specified service. For most providers this should be left blank.
eu: Zehaztutako zerbitzua hornitzen duten sarbide-kontzentratzaileekin soilik hasi saioak. Hornitzaile gehienen kasuan, hau hutsik utzi behar da.

en: _Service
eu: _Zerbitzua

en: Sho_w password
eu: Erakutsi _pasahitza

en: Password used to authenticate with the PPPoE service.
eu: Pasahitza PPPoE zerbitzuarekin autentifikatzeko.

en: _Password
eu: _Pasahitza

en: PPP _interface
eu: PPP _interfazea

en: P_arent interface
eu: Interfaze _gurasoa

en: An arbitrary name to assign to the newly created PPP interface.
eu: Sortu berri den PPP interfazeari esleituko zaion ausazko izen bat.

en: The interface on which the PPP connection will be established.
eu: PPP konexioa ezartzeko erabiliko den interfazea.

en: C_laim interface
eu: Eskatu inter_fazea

en: If selected, the connection will take exclusive control of the interface and it won’t be possible to activate another connection on it. Note that the option can only be used for Ethernet interfaces. nm-applet is able to activate the connection only if this option is selected.
eu: Hautatuta badago, konexioak interfazearen kontrol esklusiboa hartuko du eta ez da posible izango beste konexio bat aktibatzea interfaze horretan. Kontuan izan aukera hori Ethernet interfazeetan soilik erabili daitekeela. Aukera hori hautatuta badago soilik izango da nm-applet aplikazioa konexioa aktibatzeko gai.

en: Automatic
eu: Automatikoa

en: Twisted Pair (TP)
eu: Pare bihurritua (TP)

en: Attachment Unit Interface (AUI)
eu: Interfaze-unitate erantsia (AUI)

en: Media Independent Interface (MII)
eu: Euskarri independenteen interfazea (MII)

en: Half
eu: Erdia

en: Full
eu: Osoa

en: Ignore
eu: Ez ikusi egin

en: Manual
eu: Eskuz

en: _Port
eu: _Ataka

en: C_loned MAC address
eu: _Klonatutako MAC helbidea

en: Wake on LAN
eu: Piztu LANa

en: De_fault
eu: Le_henetsi

en: _Ignore
eu: _Ez ikusi egin

en: _Unicast
eu: Difusio bakarra

en: Mul_ticast
eu: Multidifusioa

en: _Broadcast
eu: _Igorpena

en: Ma_gic
eu: Magikoa

en: _Wake on LAN password
eu: _LANa pizteko pasahitza

en: Wake-on-LAN password (an Ethernet MAC). It is only valid for magic packets.
eu: LANa pizteko pasahitza (Ethernet MAC bat). Bakarrik balio du pakete magikoentzat.

en: Lin_k negotiation
eu: Konexioaren _negozioazioa

en: Device link negotiation. If “Manual” is chosen, “Speed” and “Duplex” values will be forced without checking the device compatibility. If unsure, leave here “Ignore” or pick “Automatic”.
eu: Gailuaren esteken negoziazioa. “Eskuz” aukeratzen bada, “Abiadura” eta “Duplexa” balioak behartuko dira gailuaren bateragarritasuna egiaztatu gabe. Ziur ez bazaude, utzi hemen “Ezikusi” edo hautatu “Automatikoa”.

en: _Speed
eu: A_biadura

en: Speed value for static link negotiation, required only when “Ignore” and “Automatic” options are not selected. Before specifying a speed value be sure your device supports it.
eu: Konexio finkoa negoziatzeko abiaduraren balioa, “Ezikusi” eta “Automatikoa” aukerak hautatzen ez direnean bakarrik egin behar da. Abiaduraren balioa zehaztu aurretik, ziurtatu gailuak onartzen duela.

en: Duple_x
eu: Duple_xa

en: Duplex value for static link negotiation, required only when “Ignore” and “Automatic” options are not selected. Before specifying a duplex mode be sure your device supports it.
eu: Esteka estatikoa negoziatzeko duplex balioa, “Ezikusi” eta “Automatikoa” aukerak hautatzen ez direnean bakarrik egin behar da. Duplex modua zehaztu aurretik, ziurtatu gailuak onartzen duela.

en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

en: All _users may connect to this network
eu: _Erabiltzaile guztiak konekta daitezke sare honetara

en: Automatically connect to _VPN
eu: Konektatu automatikoki _VPNarekin

en: Firewall _zone
eu: Suebakiaren _zona

en: _Metered connection
eu: Ne_urtutako sarea

en: NetworkManager indicates to applications whether the connection is metered and therefore data usage should be restricted. Select which value (“Yes” or “No”) to indicate to applications, or “Automatic” to use a default value based on the connection type and other heuristics.
eu: NetworkManager aplikazioak konexioa neurtuta dagoen ala ez adierazten die aplikazioei, eta horrela, datuen erabilera mugatu egin daiteke. Hautatu zein balio (“Bai” edo “Ez”) adierazi zaien aplikazioei, edo “Automatikoa” konexio motan eta beste heuristika batzuetan oinarritutako balio lehenetsi bat erabiltzeko.

en: Connect _automatically with priority
eu: Konektatu _automatikoki lehentasunarekin

en: Connection priority for automatic activation. Connections with higher numbers are preferred when selecting profiles for automatic activation. Default value is 0.
eu: Konexioaren lehentasuna aktibazio automatikorako. Zenbaki altuagoak dituzten konexioak nahiago dira aktibazio automatikoa duten profilak hautatzean. Lehenetsitako balioa 0 da.

note: IP-over-InfiniBand "datagram mode"
en: Datagram
eu: Datagrama

note: IP-over-InfiniBand "connected mode"
en: Connected
eu: Konektatuta

en: _Transport mode
eu: _Garraioaren modua

en: Device name
eu: Gailuaren izena

en: Parent device
eu: Gailu gurasoa

en: Mode
eu: Modua

en: Local IP
eu: IP lokala

en: Remote IP
eu: Urrutiko IPa

en: Input key
eu: Sarbide-gakoa

en: Output key
eu: Irteera-gakoa

en: Automatic with manual DNS settings
eu: Automatikoa DNSren eskuzko ezarpenekin

en: Link-Local
eu: Esteka lokalak

en: Shared to other computers
eu: Beste ordenagailuekin partekatua

en: _Method
eu: _Metodoa

en: The DHCP client identifier allows the network administrator to customize your computer’s configuration. If you wish to use a DHCP client identifier, enter it here.
eu: DHCP bezeroaren identifikatzaileak sareko administratzaileari ordenagailuen konfigurazioa pertsonalizatzea eskaintzen dio. DHCP bezero baten identifikatzailea erabiltzea nahi baduzu, sartu hemen.

en: Domains used when resolving host names. Use commas to separate multiple domains.
eu: Ostalari-izenak ebaztean erabiliko den domeinua. Erabili komak hainbat domeinu bereizteko.

en: D_HCP client ID
eu: D_HCP bezeroaren IDa

en: S_earch domains
eu: _Bilaketako domeinuak

en: DNS ser_vers
eu: _DNS zerbitzariak

en: IP addresses of domain name servers used to resolve host names. Use commas to separate multiple domain name server addresses.
eu: Domeinuen izenen zerbitzarien IP helbideak ostalari-izenak ebazteko.  Erabili komak hainbat DNS helbide bereizteko.

en: Require IPv_4 addressing for this connection to complete
eu: IPv_4 helbide mota behar da konexio hau osatzeko

en: When connecting to IPv6-capable networks, allows the connection to complete if IPv4 configuration fails but IPv6 configuration succeeds.
eu: IPv6 gaitasuneko sareekin konektatzean, konexioa osatzea baimentzen du IPv4 konfigurazioak huts egiten badu baina IPv6 konfigurazioa ongi lantzen denean.

en: _Routes…
eu: _Bideak…

note: TRANSLATORS: Default zone set for firewall, when no zone is selected
en: Default
eu: Lehenetsia

en: Disabled
eu: Desgaituta

en: Enabled (prefer public address)
eu: Gaituta (helbide publikoa hobetsita)

en: Enabled (prefer temporary address)
eu: Gaituta (aldi baterako helbidea hobetsita)

en: Stable privacy
eu: Pribatutasun egonkorra

en: IP addresses of domain name servers used to resolve host names. Use commas to separate multiple domain name server addresses. Link-local addresses will be automatically scoped to the connecting interface.
eu: Domeinuen izenen zerbitzarien IP helbideak ostalari-izenak ebazteko.  Erabili komak hainbat DNS helbide bereizteko. Konexio lokalaren helbidea esparruan automatikoki sartuko da konexioaren interfazera.

en: IPv6 _privacy extensions
eu: IPv6 _pribatutasunaren hedapenak

en: If enabled, it makes the kernel generate a temporary IPv6 address in addition to the public one generated from MAC address. This enhances privacy, but could cause problems in some applications. If set to "Default", the value from NetworkManager global configuration is used. If that is also unset, use the kernel default value read from file "/proc/sys/net/ipv6/conf/default/use_tempaddr"
eu: Gaituta badago, kernelak aldi baterako IPv6 helbide bat sortuko du, MAC helbidetik sortutako helbide publikoaz gain. Horrek pribatutasuna hobetzen du, baina arazoak eragin ditzake zenbait aplikaziotan. Balioa "Lehenetsia" bada, NetworkManager-en konfigurazio globalaren balioa erabiliko da. Horrez gain, ezarri gabe badago, erabili "/proc/sys/net/ipv6/conf/default/use_tempaddr" fitxategitik irakurritako balio lehenetsia.

en: IPv6 address _generation mode
eu: IPv6 helbideak _sortzeko modua

en: Require IPv_6 addressing for this connection to complete
eu: IPv_6 helbide mota behar da konexio hau osatzeko

en: When connecting to IPv4-capable networks, allows the connection to complete if IPv6 configuration fails but IPv4 configuration succeeds.
eu: IPv4 gaitasuneko sareekin konektatzean, konexioa osatzea baimentzen du IPv6 konfigurazioak huts egiten badu baina IPv4 konfigurazioa ongi lantzen denean.

en: Check
eu: Egiaztatu

en: Strict
eu: Zorrotza

en: _Device name
eu: _Gailuaren izena

en: The name of the MACsec device.
eu: MACsec gailuaren izena

en: _Parent device
eu: Gailu g_urasoa

en: The parent interface name or parent connection UUID from which this MACSEC interface should be created.
eu: MACSEC interfaze hau sortzeko erabiliko den interfaze gurasoaren izena edo konexio gurasoaren UUIDa

en: The parent interface name or parent connection UUID from which this MACsec interface should be created
eu: MACSEC interfaze hau sortzeko erabiliko den interfaze gurasoaren izena edo konexio gurasoaren UUIDa.

en: Keys
eu: Gakoak

en: _Mode
eu: _Modua

en: Specifies how the CAK (Connectivity Association Key) for MKA (MACsec Key Agreement) is obtained. For the EAP mode, fill the parameters in the 802.1X security page
eu: MKA (MACsec Key Agreement) hitzarmenerako CAK (Connectivity Association Key) gakoa nola eskuratzen den zehazten du. EAP modurako, bete 802.1X segurtasun-orriko parametroak

en: The pre-shared Connectivity Association Key
eu: Konektagarritasunerako Elkartze-Gako aurrepartekatua

en: The pre-shared Connectivity-association Key Name
eu: Konektagarritasunerako Elkartze-Gakoaren Izen aurrepartekatua

en: Parameters
eu: Parametroak

en: _Validation
eu: _Balioztatzea

en: Specifies the validation mode for incoming frames
eu: Sartzen diren datu-unitateen balioztatze modua zehazten du

en: _SCI port
eu: _SCI ataka

en: The port component of the SCI (Secure Channel Identifier)
eu: SCI (Secure Channel Identifier) identifikatzailearen ataka-osagaia

en: _Encrypt
eu: _Zifratu

en: Whether the transmitted traffic must be encrypted
eu: Transmititutako trafikoa zifratuko den ala ez

en: Basic
eu: Oinarrizkoa

en: Nu_mber
eu: _Zenbakia

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: N_etwork ID
eu: _Sarearen IDa

en: Change…
eu: Aldatu…

en: P_IN
eu: _PINa

en: Allow _roaming if home network is not available
eu: Baimendu _ibiltaritza etxeko sarea ez badago erabilgarri

en: Sho_w passwords
eu: Erakutsi _pasahitzak

en: Authentication
eu: Autentifikazioa

en: Allowed methods
eu: Onartutako metodoak

en: Configure _Methods…
eu: Konfiguratu _metodoak…

en: Compression
eu: Konpresioa

en: _Use point-to-point encryption (MPPE)
eu: _Erabili puntutik punturako zifratzea (MPPE)

en: _Require 128-bit encryption
eu: _128 bit-eko zifratzea behar da

en: Use _stateful MPPE
eu: Erabili MPPE _egoerarekin

en: Allow _BSD data compression
eu: Baimendu _BSD datu-konpresioa

en: Allow _Deflate data compression
eu: Baimendu _Deflate datu-konpresioa

en: Use TCP _header compression
eu: Erabili TCP _goiburu-konpresioa

en: Echo
eu: Oihartzuna

en: Send PPP _echo packets
eu: Bidali PPP _echo paketeak

en: None
eu: Bat ere ez

en: For browser only
eu: Arakatzailearentzat bakarrik

en: Use this proxy configuration for only browser clients/schemes.
eu: Erabili proxy konfigurazio hau bakarrik arakatzailearen bezeroentzat/eskementzat.

en: PAC URL
eu: PAC URLa

en: PAC script
eu: PAC scripta

en: URL from where the PAC script is to be obtained.
eu: PAC scripta lortzeko URLa.

en: Import script from a file…
eu: _Inportatu scripta fitxategitik…

en: Method
eu: Metodoa

en: Ad_vanced…
eu: Aurreratua…

en: Ethernet port state
eu: Ethernet atakaren egoera

en: Team Advanced Options
eu: Taldeko aukera aurreratuak

en: _Queue ID
eu: _Ilara IDa

en: Number of bursts of unsolicited NAs and gratuitous ARP packets sent after port is enabled or disabled.
eu: Ataka gaituta edo desgaituta egon ondoren bidalitako eskatu gabeko NAk eta ARP doako paketeak berriro elkartzeko eskaerak.

en: ID of queue which this port should be mapped to.
eu: Ataka hau zer ID edo ilaran kokatu beharko zen.

en: Active-Backup runner options
eu: Aktibatu-kopiatu exekutatzailearen aukerak

en: _Port priority
eu: _Ataka-lehentasuna

en: Value is positive number in milliseconds. Specifies an interval between bursts of notify-peer packets.
eu: Balioa zenbaki positiboa da milisegundotan. Jakinarazpen pareen paketeen arteko tartea zehazten du.

en: Port priority. The higher number means higher priority.
eu: Ataka-lehentasuna. Zenbakirik altuenak lehentasun altuena adierazten du.

en: Port _sticky
eu: Ataka itsa_skorra

en: Do not unselect the port if a better one becomes available.
eu: Ez desautatu ataka hobea den beste bat erabilgarria geratzen bada.

en: LACP runner options
eu: LACP exekutatzailearen aukerak

en: _LACP port priority
eu: _LACP atakaren lehentasuna

en: LACP port _key
eu: LACP atakaren _gakoa

en: Number of bursts of multicast group rejoin requests sent after port is enabled or disabled.
eu: Ataka gaituta edo desgaituta egon ondoren bidalitako multidifusio taldeekin berriro elkartzeko eskaerak.

en: Port priority according to LACP standard. The lower number means higher priority.
eu: Ataka-lehentasuna LACP estandarraren arabera. Zenbakirik txikienak lehentasunik altuena adierazten du.

en: Value is positive number in milliseconds. Specifies an interval between bursts of multicast group rejoin requests.
eu: Balioa zenbaki positiboa da milisegundotan. Multidifusio taldearekin berriro elkartzeko eskaeren arteko tartea zehazten du.

en: Port key according to LACP standard. It is only possible to aggregate ports with the same key.
eu: Atakako gakoa LACP arauaren arabera.  Atakak agregatzea gako berarekin baino ezin da egin.

en: _Link watcher
eu: _Konexio-begiralea

en: _Up delay
eu: Konexioa _aktibatzeko atzerapena

en: _Down delay
eu: Konexioa _desaktibatzeko atzerapena

en: Send _interval
eu: Bidaltzeko _tartea

en: Delay _before first send
eu: Lehen _bidalketaren aurreko atzerapena:

en: _Maximum missed replies
eu: Galdutako gehieneko erant_zunak

en: _Source host
eu: _Iturburuko ostalaria

en: _Target host
eu: _Helburuko ostalaria

en: Maximum number of missed replies. If this number is exceeded, link is reported as down.
eu: Galdutako gehieneko erantzunak. Kopurua gainditzen bada, konexiorik ez dagoela jakinarazten da.

en: Hostname to be converted to IP address which will be filled into ARP request as source address.
eu: Ostalari-izena ARP eskaera iturburu-helbide gisa beteko duen IP helbidera bihur dadin.

en: Hostname to be converted to IP address which will be filled into request as destination address.
eu: Ostalari-izena helbide helbide gisa eskatuko den IP helbidera bihur dadin.

en: Ignore invalid packets from _active ports
eu: Ez ikusi egin ataka aktiboetatik datozen baliorik gabeko paketeei

en: Validate received ARP packets on active ports. If this is not checked, all incoming ARP packets will be considered as a good reply.
eu: PAC script-a lortzeko URLa.

en: Ignore invalid packets from i_nactive ports
eu: Ez ikusi egin ataka inaktiboetatik datozen baliorik gabeko paketeei

en: Validate received ARP packets on inactive ports. If this is not checked, all incoming ARP packets will be considered as a good reply.
eu: Balidatu ataka inaktiboetan jasotako ARP paketeak. Ez badira probatzen, sartzen diren ARP pakete guztiak erantzun on gisa hartuko dira.

en: S_end on inactive ports
eu: _Bidali ataka aktiboetatik

en: By default, ARP requests are sent on active ports only. This option allows sending even on inactive ports.
eu: Berez, ARP eskaerak bakarrik bidaltzen dira ataka aktiboetatik. Aukera honek ataka inaktiboetatik ere bidaltzea ahalbidetzen du.

en: The delay between the link coming up and the runner being notified about it.
eu: Estekaren konexioa eta exekutatzailearen jakinarazpenaren arteko atzerapena.

en: The delay between the link going down and the runner being notified about it.
eu: Estekaren konexioaren bukaera eta exekutatzailearen jakinarazpenaren arteko atzerapena.

en: The interval between requests being sent.
eu: Eskaeren bidalketen arteko tartea.

en: The delay between link watch initialization and the first request being sent.
eu: Esteka ikustearen hasieraren eta lehen eskaeraren arteko atzerapena.

en: The link watcher to be used.
eu: Erabiliko den konexio-begiralea.

en: Link Watcher
eu: Konexio-begiralea

en: Im_port team configuration from a file…
eu: _Inportatu taldearen konfigurazioa fitxategitik…

en: Edit _JSON configuration
eu: Editatu _JSON konfigurazioa

en: Raw Configuration
eu: Raw konfigurazioa

en: Highest priority
eu: Lehentasun handiena

en: Highest priority (stable)
eu: Lehentasun handiena (egonkorra)

en: Bandwidth
eu: Banda-zabalera

en: Highest number of ports
eu: Ataka kopururik handiena

en: Port priority
eu: Ataka-lehentasuna

en: From the team device
eu: Taldeko gailutik

en: From the active port
eu: Ataka aktibotik

en: From active to team device
eu: Aktibotik taldeko gailura

en: _Teamed connections
eu: _Taldearen konexioak

en: Load balance
eu: Kargaren balantzea

en: Any L3 protocol
eu: Edozein L3 protokolo

en: Any L4 protocol
eu: Edozein L4 protokolo

en: _Peer notification count
eu: _Pareko jakinarazpenen kopurua

en: Peer _notification interval
eu: Pareko _jakinarazpenen tartea

en: _Multicast rejoin count
eu: Multidifusioarekin berriro elkartzeko _zenbaketa

en: Multicast _rejoin interval
eu: Multidifusioarekin berriro elkartzeko _tartea

en: _Hardware Address
eu: _Hardware-helbidea

en: Desired hardware address of new team device. Usual MAC address format is accepted.
eu: Taldeko gailu berriak nahiago duen hardware-helbidea. MAC helbide formatua onartzen da.

en: _Runner
eu: _Exekutatzailea

en: _Hardware address policy
eu: Hardware-helbidearen araubidea

en: Name of runner to be used.
eu: Erabiliko den exekutatzailearen izena.

en: This defines the policy of how hardware addresses of team device and port devices should be set during the team lifetime.
eu: Honek taldearen bizitzan zehar taldeko gailuen eta ataka gailuen hardware helbideak nola ezarri behar diren zehazten du.

en: Send LACPDU frames _periodically
eu: Bidali LACPDU datu-unitateak _periodikoki

en: If checked, LACPDU frames are sent along the configured links periodically. If not, it acts as “speak when spoken to”.
eu: Markatuta badago, LACPDU datu-unitateak konfiguratutako estekatik bidaltzen dira aldian-aldian. Bestela, honela jokatzen du: "hitz egiten zaionean hitz egiten du".

en: Send a LACPDU frame _every second
eu: Bidali LACPDU datu-unitate bat segundoko

en: Option specifies the rate at which our link partner is asked to transmit LACPDU packets. If checked, packets will be sent once per second. Otherwise they will be sent every 30 seconds.
eu: Aukerak zehazten du LACPDU paketeak igortzeko gure esteka elkartuari eskatzen zaion ratioa. Hautatuta badago, paketeak segundoko bat bidaliko dira. Bestela, 30 segundoz behin bidaliko dira.

en: _System priority
eu: _Sistemaren lehentasuna

en: _Minimum ports
eu: _Gutxieneko atakak

en: _Aggregator selection policy
eu: _Agregatzailearen hautaketa-politika

en: System priority, value can be 0 – 65535.
eu: Sistemaren lehentasuna, balioa izan daiteke 0-65535.

en: This selects the policy of how the aggregators will be selected.
eu: Honek hautatzen du agregazioak hautatzeko araubidea.

en: List of fragment types (strings) which should be used for packet Tx hash computation.
eu: Tx hash konputazio paketerako erabili behar diren zatien motak (kateak) zerrenda.

en: _Fields for transmission hash
eu: _Transmisioaren hash-erako eremuak

en: In tenths of a second. Periodic interval between rebalancing.
eu: Segundoko hamarrenetan. Berrorekatze arteko tarte periodikoa.

en: Name of active Tx balancer. Active Tx balancing is disabled by default.
eu: Tx orekatzaile aktiboaren izena. Tx orekatzaile aktiboa berez desgaituta dago.

en: Transmission _balancing interval
eu: Transmisioaren _orekatze-tartea

en: _Transmission balancer
eu: T_ransmisioaren orekatzailea

en: Runner
eu: Exekutatzailea

en: _Parent interface
eu: Interfaze _gurasoa

en: VLAN inter_face name
eu: VLAN interfazearen _izena

en: Cloned MAC _address
eu: _Klonatutako MAC helbidea

en: VLAN _id
eu: VLANaren _IDa

en: Flags
eu: Banderak

en: _Reorder headers
eu: _Berrantolatu goiburuak

en: _Loose binding
eu: _Lotura solteak

note: In context, this means "concatenate the device name and the VLAN ID number together"
en: Device name + number
eu: Gailuaren izena + zenbakia

note: LEAVE "vlan" UNTRANSLATED. In context, this means "concatenate the string 'vlan' and the VLAN ID number together".
en: "vlan" + number
eu: "vlan" + zenbakia

en: S_ecurity
eu: _Segurtasuna

en: Client
eu: Bezeroa

en: C_hannel
eu: _Kanala

en: Ban_d
eu: Ba_nda

en: SS_ID
eu: SS_IDa

en: Edit WireGuard peer
eu: Editatu WireGuard parekoa

en: _Apply
eu: _Aplikatu

en: _Public key
eu: Gako _publikoa

en: Allowed _IPs
eu: Onartutako _Ipak

en: _Endpoint
eu: A_maierako puntua

en: Pre_shared key
eu: Aurre_partekatutako gakoa

en: Persistent _keepalive
eu: _Keepalive iraunkorra

en: A base64 public key calculated by 'wg pubkey' from a private key.
eu: 64 oinarriko gako publikoa, 'wg pubkey' bidez gako pribatu batetik kalkulatua.

en: Comma-separated list of IP (v4 or v6) addresses with CIDR masks from which incoming traffic for this peer is allowed and to which outgoing traffic for this peer is directed.
eu: Komaz banandutako IP (v4 edo v6) helbideen zerrenda, CIDR maskarak dituena. CIDR horretatik datorren trafikoa onartzen da pareko honentzat eta pareko honen irteerako trafikoa horra bideratzen da.

en: An endpoint IP or hostname, followed by a colon, and then a port number.
eu: Amaierako puntuko IP edo ostalai-izena, puntu batez jarraitua, eta ondoren ataka-zenbaki bat.

en: A base64 preshared key generated by 'wg genpsk'. Optional, and may be omitted. Adds an additional layer of symmetric-key cryptography to be mixed into the already existing public-key cryptography, for post-quantum resistance.
eu: Aurrepartekatutako base64 gakoa, 'wg genpsk' bidez sortua. Aukerakoa, ez da derrigorrezkoa. Gako simetrikoen zifratzea duen geruza bat gehitzen du, lehendik dagoen gako publikoko zifratzearekin nahastuko dena kuantu osteko erresistentzia gehitzeko.

en: How often to send an authenticated empty packet to the peer for the purpose of keeping a stateful firewall or NAT mapping valid. This is optional and not recommended outside of specific setups.
eu: Zenbatero bidaliko zaion parekoari autentifikatutako pakete huts bat, egoeradun suebaki edo NAT mapatze bat baliozko mantentzeko. Aukerakoa da, eta ez da gomendatzen konfigurazio espezifikoetatik kanpo.

en: seconds
eu: segundo

en: Sho_w preshared key
eu: Era_kutsi aurrepartekatutako gakoa

en: The name of the wireguard interface to create.
eu: Sortuko den wireguard interfazearen izena.

en: Private _key
eu: _Gako pribatua

en: The 256 bit private key in base64 encoding
eu: 256 bit-eko gako pribatua 64 oinarriko kodeketarekin

en: _Listen port
eu: _Entzundako ataka

en: A port to listen on. If set to 'automatic', the port will be chosen randomly when the interface comes up.
eu: Entzungo den ataka. 'Automatikoa' ezarri bada, ataka ausaz hautatuko da interfazea aktibatzen denean.

en: _Fwmark
eu: _Suebaki-marka

en: Add peer _routes
eu: Gehitu pareko _ibilbideak

en: Whether to automatically add routes for the AllowedIPs ranges of the peers
eu: Parekoen IP barruti onartuetarako ibilbideak automatikoki gehituko diren ala ez

en: A 32-bit fwmark for outgoing packets. Leave it to 'off' to disable fwmark.
eu: 32 bit-eko suebaki-marka irteten diren paketeetarako. Utzi 'desaktibatuta' suebaki-marka desgaitzeko

en: _Show private key
eu: E_rakutsi gako pribatua

en: <b>_Peers</b>
eu: <b>_Parekoak</b>

en: automatic
eu: automatikoa

en: off
eu: desaktibatuta

en: unspecified error
eu: zehaztu gabeko errorea

en: Preserve
eu: Mantendu

en: Permanent
eu: Betiko

en: Random
eu: Ausazkoa

en: Stable
eu: Egonkorra

en: The MAC address entered here will be used as hardware address for the network device this connection is activated on. This feature is known as MAC cloning or spoofing. Example: 00:11:22:33:44:55
eu: Hemen sartutako MAC helbidea erabiliko da konexio hau aktibatzen den sareko gailuaren hardwarearen helbide gisa. Eginbide hau MAC helbidea klonatzea edo iruzurtzea bezala ezagutzen da. Adibidea: 00:11:22:33:44:55

en: MAC address
eu: MAC helbidea

en: HW address
eu: HW helbidea

en: invalid %s for %s (%s)
eu: %s baliogabea %s(r)entzat (%s)

en: invalid %s (%s)
eu: %s baliogabea (%s)

en: invalid interface-name for %s (%s):
eu: interfaze-izen baliogabea %s(r)entzat (%s):

en: invalid interface-name (%s):
eu: interfaze-izen baliogabea (%s):

en: can’t parse device name
eu: ezin da gailu-izena analizatu

en: invalid hardware address
eu: hardware helbide baliogabea

en: invalid %s (%s):
eu: %s baliogabea (%s):

en: device
eu: gailua

en: invalid %s (%s)
eu: %s baliogabea (%s)

en: IP addresses identify your computer on the network. Click the “Add” button to add static IP address to be configured in addition to the automatic ones.
eu: IP helbideak zure ordenagailua identifikatzen du sarean. Egin klik "Gehitu" botoian IP helbide bat gehitzeko.

en: The IP address identify your computer on the network and determines the address range distributed to other computers. Click the “Add” button to add an IP address. If no address is provided, range will be determined automatically.
eu: IP helbideak zure ordenagailua sarean identifikatzen du eta beste ordenagailu batzuetara banatutako helbide-tartea zehazten du. Egin klik "Gehitu" botoian IP helbide bat gehitzeko. Helbidea ematen ez bada, barrutia automatikoki zehaztuko da.

en: Additional static addresses
eu: Helbide finko gehigarriak

en: Addresses
eu: Helbideak

en: Address (optional)
eu: Helbidea (aukerakoa)

en: No polkit authorization to perform the action
eu: Ekintza burutzeko polkit baimenik ez

en: Allowed Authentication Methods
eu: Baimendutako autentifikazio-metodoak

en: Extensible Authentication Protocol
eu: Autentifikazio-protokolo hedagarria

en: Password Authentication Protocol
eu: Pasahitzaren autentifikazio-protokoloa

en: C_HAP
eu: _CHAP

en: Challenge Handshake Authentication Protocol
eu: Challenge Handshake Authentication protokoloa

en: Microsoft Challenge Handshake Authentication Protocol
eu: Microsoft-en Challenge Handshake Authentication protokoloa

en: Microsoft Challenge Handshake Authentication Protocol version 2
eu: Microsoft-en Challenge Handshake Authentication protokoloa 2. bertsioa

en: In most cases, the provider’s PPP servers will support all authentication methods. If connections fail, try disabling support for some methods.
eu: Kasu gehienetan, hornitzailearen PPP zerbitzariek autentifikazio metodo guztiak onartzen dituzte. Konexioak huts egiten badu, saiatu metodo batzuentzako euskarria desgaituz.

en: Wi-Fi
eu: Wifia

en: Bond
eu: Lotu

en: Team
eu: Taldea

en: Bridge
eu: Zubia

en: IP tunnel
eu: IP tunela

en: VPN
eu: VPNa

en: VPN plugin “%s” not found
eu: Ez da “%s” VPN plugina aurkitu

en: No VPN service type.
eu: VPN zerbitzu motarik ez.

en: The VPN plugin failed to import the VPN connection correctly:
eu: VPN pluginak huts egin du VPN konexioa ongo inportatzean:

en: Select file to import
eu: Hautatu fitxategia inportatzeko

en: _Open
eu: _Ireki

en: Hardware
eu: Hardwarea

en: Virtual
eu: Birtuala

en: Import a saved VPN configuration…
eu: Inportatu gordetako VPNaren konfigurazioa…

en: The connection editor dialog could not be initialized due to an unknown error.
eu: Ezin izan da konexioaren editorearen elkarrizketa-koadroa hasieratu errore ezezagun bat gertatu delako.

en: Could not create new connection
eu: Ezin izan da konexio berria sortu

en: Connection delete failed
eu: Huts egin du konexioa ezabatzean

en: Are you sure you wish to delete the connection %s?
eu: Ziur zaude %s konexioa ezabatu nahi duzula?

en: _New Connection
eu: Konexio _berria

en: _Quit
eu: I_rten

en: Address
eu: Helbidea

en: Netmask
eu: Sare-maskara

en: Gateway
eu: Atebidea

en: Metric
eu: Metrika

en: Prefix
eu: Aurrizkia

en: Editing %s
eu: '%s' editatzen

en: Editing un-named connection
eu: Izenik gabeko konexioa editatzea

en: Missing connection name
eu: Konexioaren izena falta da

en: Editor initializing…
eu: Errorea editorea hasieratzean…

en: Connection cannot be modified
eu: Konexioa ezin da aldatu

en: Invalid setting %s: %s
eu: Baliogabeko ezarpena %s: %s

en: The connection editor could not find some required resources (the .ui file was not found).
eu: Konexioen editoreak ezin izan du beharrezko baliabide batzuk aurkitu (.ui fitxategia ez da aurkitu).

en: _Save
eu: _Gorde

en: Save any changes made to this connection.
eu: Gorde konexio honetan egindako edozer aldaketa.

en: Authenticate to save this connection for all users of this machine.
eu: Autentifikatu konexio hau gordetzeko ordenagailuko erabiltzaile guztientzako.

en: Could not create connection
eu: Ezin izan da konexioa sortu

en: Could not edit connection
eu: Ezin izan da konexioa editatu

en: Unknown error creating connection editor dialog.
eu: Errore ezezaguna konexioaren editorearen elkarrizketa-koadroa sortzean.

en: Warning: the connection contains some properties not supported by the editor. They will be cleared upon save.
eu: Abisua: konexioak editoreak onartzen ez dituen propietate batzuk ditu. Gorde ondoren garbituko dira.

en: Error initializing editor
eu: Errorea editorea hasieratzean

en: Connection add failed
eu: Konexioa gehitzean huts egin du

en: Fix
eu: Finkatu

en: Security labels may prevent some files from being used with certificate authentication.
eu: Segurtasun-etiketen ondorioz, zenbait fitxategi ezin izango dira erabili ziurtagiri-autentifikazioarekin.

en: Connection _name
eu: Konexioaren _izena

en: _Export…
eu: _Esportatu…

en: File Relabel
eu: Fitxategia berriro etiketatu

en: _Relabel
eu: E_tiketatu berriro

en: The following files are not labelled for use with certificate authentication. Do you wish to adjust the labels?
eu: Honako fitxategiak ez dira etiketatu ziurtagiri-autentifikazioarekin erabiliak izan daitezen. Etiketak doitu nahi dituzu?

en: Relabel
eu: Etiketatu berriro

en: Filename
eu: Fitxategia

en: never
eu: inoiz ere ez

en: now
eu: orain

note: less than an hour ago
en: %d minute ago | %d minutes ago
eu[0]: duela minutu %d
eu[1]: duela %d minutu

en: %d hour ago | %d hours ago
eu[0]: duela ordu %d
eu[1]: duela %d ordu

en: %d day ago | %d days ago
eu[0]: duela egun %d
eu[1]: duela %d egun

en: %d month ago | %d months ago
eu[0]: duela hilabete %d
eu[1]: duela %d hilabete

en: %d year ago | %d years ago
eu[0]: duela urte %d
eu[1]: duela %d urte

en: Connection cannot be deleted
eu: Konexioa ezin da ezabatu

en: Select a connection to edit
eu: Hautatu editatuko den konexioa

en: Select a connection to delete
eu: Hautatu ezabatuko den konexioa

en: Name
eu: Izena

en: Last Used
eu: Erabilitako azkena

en: Edit the selected connection
eu: Editatu hautatutako konexioa

en: Authenticate to edit the selected connection
eu: Autentifikatu hautatutako konexioa editatzeko

en: Delete the selected connection
eu: Ezabatu hautatutako konexioa

en: Authenticate to delete the selected connection
eu: Autentifikatu hautatutako konexioa ezabatzeko

en: Unrecognized connection type
eu: Konexio mota ezezaguna

en: Don’t know how to import “%s” connections
eu: Ez dakit nola inportatu “%s” konexiok

en: Error importing connection
eu: Errorea konexioa inportatzean

en: Error creating connection
eu: Errorea konexioa sortzean

en: Connection type not specified.
eu: Ez da zehaztu konexio mota.

en: No VPN plugins are installed.
eu: Ez dago VPN pluginik instalatuta.

en: Don’t know how to create “%s” connections
eu: Ez daki nola sortu “%s” konexioak

en: Error editing connection
eu: Errorea konexioa editatzean

en: Did not find a connection with UUID “%s”
eu: Ez da konexiorik aurkitu UUID honekin: “%s”

en: Network Connections
eu: Sareko konexioak

en: Add a new connection
eu: Gehitu konexio berria

en: 802.1X Security
eu: 802.1X segurtasuna

en: Could not load 802.1X Security user interface.
eu: Ezin izan da 802.1X segurtasunerako erabiltzailearen interfazea kargatu.

en: Use 802.1_X security for this connection
eu: Erabili 802.1_X segurtasuna konexio honetan

en: MAC address of the Bluetooth device. Example: 00:11:22:33:44:55
eu: Bluetooth gailuaren MAC helbidea. Adibidez: 00:11:22:33:44:55

en: Could not load Bluetooth user interface.
eu: Ezin izan da Bluetoohth erabiltzailearen interfazea kargatu.

en: invalid Bluetooth device (%s)
eu: baliogabeko Bluetooth gailua (%s)

en: Bluetooth connection %d
eu: Bueltooth %d konexioa

en: Bluetooth Type
eu: Bluetooth mota

en: Select the type of the Bluetooth connection profile.
eu: Hautatu Bluetooth konexioaren profil mota.

en: _Personal Area Network
eu: Arlo _pertsonaleko sarea

en: _Dial-Up Network
eu: Markatze-sarea

en: Could not load bond user interface.
eu: Ezin izan da loturaren interfazea kargatu.

en: primary
eu: nagusia

en: Bond connection %d
eu: Loturen %d konexio

note: Translators: a "Bridge Port" is a network * device that is part of a bridge.
en: Bridge Port
eu: Zubiaren ataka

en: Could not load bridge port user interface.
eu: Ezin izan da zubiaren atakaren erabiltzailearen interfazea kargatu.

en: Could not load bridge user interface.
eu: Ezin izan da zubiaren erabiltzailearen interfazea kargatu.

en: Bridge connection %d
eu: Zubien %d konexio

en: Could not load DCB user interface.
eu: Ezin izan da DCB erabiltzailearen interfazea kargatu.

en: Could not load DSL user interface.
eu: Ezin izan da DSLrentzako erabiltzailearen interfazea kargatu.

en: missing parent interface
eu: interfaze gurasoa falta da

en: DSL connection %d
eu: DSLen %d konexio

en: This option locks this connection to the network device specified either by its interface name or permanent MAC or both. Examples: “em1”, “3C:97:0E:42:1A:19”, “em1 (3C:97:0E:42:1A:19)”
eu: Aukera honek sareko gailuaren konexioa blokeatzen du hemen sartutako bere interfaze-izena edo betirako MAC helbideak, edo biak, zehaztuta. Adibidez: “em1”, “3C:97:0E:42:1A:19”, “em1 (3C:97:0E:42:1A:19)”

en: ignored
eu: ez ikusia

en: Could not load ethernet user interface.
eu: Ezin izan da ethernet erabiltzailearen interfazea kargatu.

en: Ethernet device
eu: Ethernet gailua

en: cloned MAC
eu: _Klonatutako MAC helbidea

en: Wake-on-LAN password
eu: LAN pizteko pasahitza

en: Ethernet connection %d
eu: Etherneten %d konexio

en: The zone defines the trust level of the connection. Default is not a regular zone, selecting it results in the use of the default zone set in the firewall. Only usable if firewalld is active.
eu: Zonak konexioaren fidagarritasun maila definitzen du. Lehenetsia ez da zona arrunt bat, hau hautatzean suebakian ezarritako zona lehenetsia erabiltzea dakar. Soilik erabilgarria 'firewalld' aktibo dagoenean.

en: Could not load General user interface.
eu: Ezin izan da erabiltzailearen interfaze nagusia kargatu.

en: This option locks this connection to the network device specified either by its interface name or permanent MAC or both. Examples: “ib0”, “80:00:00:48:fe:80:00:00:00:00:00:00:00:02:c9:03:00:00:0f:65”, “ib0 (80:00:00:48:fe:80:00:00:00:00:00:00:00:02:c9:03:00:00:0f:65)”
eu: Aukera honek sareko gailuaren konexioa blokeatzen du hemen sartutako bere interfaze izena, betirako MAC helbidea edo biak zehaztuta. Adibidez: “ib0”, “80:00:00:48:fe:80:00:00:00:00:00:00:00:02:c9:03:00:00:0f:65”, “ib0 (80:00:00:48:fe:80:00:00:00:00:00:00:00:02:c9:03:00:00:0f:65)”

en: Could not load InfiniBand user interface.
eu: Ezin izan da InfiniBand-en erabiltzailearen interfazea kargatu.

en: infiniband device
eu: infiniband gailua

en: InfiniBand connection %d
eu: InfiniBanden %d konexio

en: Could not load IP tunnel user interface.
eu: Ezin izan da kargatu IP tunelaren erabiltzaile-intefazea.

en: IP tunnel connection %d
eu: IP tunel %d konexioa

en: Automatic (VPN)
eu: Automatikoa (VPN)

en: Automatic (VPN) addresses only
eu: Helbide automatikoak soilik (VPN)

en: Automatic, addresses only
eu: Automatikoa, helbideak soilik

en: Automatic (PPPoE)
eu: Automatikoa (PPPoE)

en: Automatic (PPPoE) addresses only
eu: Helbide automatikoak soilik (PPPoE)

en: Automatic (DHCP)
eu: Automatikoa (DHCP)

en: Automatic (DHCP) addresses only
eu: Helbide automatikoak soilik (DHCP)

en: Link-Local Only
eu: Esteka lokalak soilik

en: Additional DNS ser_vers
eu: DNS _zerbitzari gehigarriak

en: Additional s_earch domains
eu: _Bilaketako domeinu gehigarriak

en: Editing IPv4 routes for %s
eu: %s(r)en IPv4 bideak editatzea

en: IPv4 Settings
eu: IPv4 ezarpenak

en: Could not load IPv4 user interface.
eu: Ezin izan da IPv4rentzako erabiltzailearen interfazea kargatu.

en: IPv4 address “%s” invalid
eu: IPv4 “%s” helbideak ez du balio

en: IPv4 address netmask “%s” invalid
eu: IPv4 “%s” helbidearen maskarak ez du balio

en: IPv4 gateway “%s” invalid
eu: IPv4 “%s” atebideak ez du balio

en: IPv4 DNS server “%s” invalid
eu: IPv4 “%s” DNS zerbitzariak ez du balio

en: Automatic, DHCP only
eu: Automatikoa (DHCP soilik)

en: Editing IPv6 routes for %s
eu: %s(r)en IPv6 bideak editatzea

en: IPv6 Settings
eu: IPv6 ezarpenak

en: Could not load IPv6 user interface.
eu: Ezin izan da IPv6rentzako erabiltzailearen interfazea kargatu.

en: IPv6 address “%s” invalid
eu: IPv6 “%s” helbideak ez du balio

en: IPv6 prefix “%s” invalid
eu: “%s” IPv6 aurrizkiak ez du balio

en: IPv6 gateway “%s” invalid
eu: IPv6 “%s” atebideak ez du balio

en: IPv6 DNS server “%s” invalid
eu: IPv6 “%s” DNS zerbitzariak ez du balio

en: Could not load MACsec user interface.
eu: Ezin izan da MACsec erabiltzaile-interfazea kargatu.

en: MACSEC connection %d
eu: MACSEC %d konexio

en: Duplicate ports
eu: Bikoiztu atakak

en: Ports “%s” and “%s” both apply to device “%s”
eu: “%s” eta “%s” atakak “%s” gailuari aplikatuko zaizkio

en: Ports “%s” and “%s” apply to different virtual ports (“%s” and “%s”) of the same physical device.
eu: “%s” eta “%s” atakak gailu fisiko berdineko ataka birtual desberdinei aplikatuko zaizkie (“%s” eta “%s”).

en: %s port %d
eu: %s(r)en %d. ataka

en: Could not load mobile broadband user interface.
eu: Ezin izan da banda zabal mugikorreko erabiltzailearen interfazea kargatu.

en: Unsupported mobile broadband connection type.
eu: Banda zabal mugikorreko konexio mota onartu gabea.

note: Fall back to just asking for GSM vs. CDMA
en: Select Mobile Broadband Provider Type
eu: Hautatu banda zabal mugikorreko hornitzaile mota

en: Select the technology your mobile broadband provider uses. If you are unsure, ask your provider.
eu: Hautatu zure banda zabal mugikorreko hornitzaileak erabiltzen duen teknologia. Ez bazaude ziur, galdetu hornitzaileari.

en: My provider uses _GSM-based technology (i.e. GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA)
eu: Hornitzaileak _GSMen oinarritutako teknologia darabil (adib. GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA)

note: Translators: CDMA has 'D' accelerator key; 'C' collides with 'Cancel' button. You may need to change it according to your language.
en: My provider uses C_DMA-based technology (i.e. 1xRTT, EVDO)
eu: Hornitzaileak C_DMAn oinarritutako teknologia darabil (adib. 1xRTT, EVDO)

note: Translators: "none" refers to authentication methods
en: none
eu: bat ere ez

en: Editing PPP authentication methods for %s
eu: %s(r)en PPP autentifikazio metodoak editatzea

en: PPP Settings
eu: PPP ezarpenak

en: Could not load PPP user interface.
eu: Ezin izan da PPPrentzako erabiltzailearen interfazea kargatu.

en: Proxy
eu: Proxy-a

en: Could not load proxy user interface.
eu: Ezin izan da proxy erabiltzailea interfazea kargatu.

en: Error: file doesn’t contain a valid JSON configuration
eu: Errorea: fitxategiak ez dauka baliozko JSON konfigurazioa

note: Translators: a "Team Port" is a network * device that is part of a team.
en: Team Port
eu: Taldearen ataka

en: Could not load team port user interface.
eu: Ezin izan da taldearen atakaren erabiltzailearen interfazea kargatu.

en: Could not load team user interface.
eu: Ezin izan da taldearen UIa kargatu.

en: Team connection %d
eu: %d talde-konexioa

note: Translators: the first %s is a device name (eg, "em1"), the * second is a connection name (eg, "Auto Ethernet").
en: %s (via “%s”)
eu: %s (“%s” bidez)

en: New connection…
eu: Konexio berria…

en: Could not load vlan user interface.
eu: Ezin izan da VLANarentzako erabiltzailearen interfazea kargatu.

en: vlan parent
eu: vlan gurasoa

en: VLAN connection %d
eu: VLANen %d konexio

en: Could not load editor VPN plugin for “%s” (%s).
eu: Ezin izan da VPN pluginaren editorea kargatu “%s”(r)entzako (%s).

en: unknown failure
eu: huts-egite ezezaguna

en: Could not load VPN user interface.
eu: Ezin izan da VPNren interfazea kargatu.

en: Could not find VPN plugin for “%s”.
eu: Ezin izan da VPN pluginik aurkitu “%s”(r)entzako.

en: VPN connection %d
eu: VPNen %d konexio

en: Choose a VPN Connection Type
eu: Aukeratu VPN konexio mota

en: Select the type of VPN you wish to use for the new connection. If the type of VPN connection you wish to create does not appear in the list, you may not have the correct VPN plugin installed.
eu: Hautatu konexio berrian erabili nahi duzun VPN mota. Sortu nahi duzun VPN konexio mota ez bada zerrendan agertzen baliteke VPN plugina ongi instalatuta ez egotea.

en: WEP 40/128-bit Key (Hex or ASCII)
eu: WEP 40/128 bit-eko gakoa (hamaseitarra edo ASCII)

en: WEP 128-bit Passphrase
eu: WEP 128 bit-eko pasaesaldia

en: Dynamic WEP (802.1X)
eu: WEP dinamikoa (802.1X)

en: WPA/WPA2/WPA3 Personal
eu: WPA/WPA2/WPA3 pertsonala

en: WPA/WPA2 Enterprise
eu: WPA/WPA2 enpresa

en: WPA3 Personal
eu: WPA3 pertsonala

en: Enhanced Open
eu: Irekitze hobetua

en: Could not load Wi-Fi security user interface; missing Wi-Fi setting.
eu: Ezin izan da wifiaren segurtasunerako erabiltzailearen interfazea kargatu. Wifiaren ezarpenak falta dira.

en: Wi-Fi Security
eu: Wifiaren segurtasuna

en: Could not load Wi-Fi security user interface.
eu: Ezin izan da wifiaren segurtasunerako erabiltzailearen interfazea kargatu.

en: missing SSID
eu: falta da SSIDa

en: Security not compatible with Ad-Hoc mode
eu: Segurtasuna ez da Ad-hoc moduarekin bateragarria

en: This option locks this connection to the Wi-Fi access point (AP) specified by the BSSID entered here. Example: 00:11:22:33:44:55
eu: Aukera honek wifi sareko sarbide puntuaren (AP) konexioa blokeatzen du hemen sartutako BSSIDek zehaztuta. Adibidez: 00:11:22:33:44:55

en: This option locks this connection to the network device specified either by its interface name or permanent MAC or both. Examples: “wlan0”, “3C:97:0E:42:1A:19”, “wlan0 (3C:97:0E:42:1A:19)”
eu: Aukera honek sareko gailuaren konexioa blokeatzen du hemen sartutako bere interfaze izena, betirako MAC helbidea edo biak zehaztuta. Adibidez:  “wlan0”, “3C:97:0E:42:1A:19”, “wlan0 (3C:97:0E:42:1A:19)”

en: Could not load Wi-Fi user interface.
eu: Ezin izan da WiFiarentzako erabiltzailearen interfazea kargatu.

en: Wi-Fi device
eu: WiFi gailua

en: Wi-Fi connection %d
eu: Wifien %d konexio

en: Public key
eu: Gako publikoa

en: Allowed IPs
eu: Onartutako IPak

en: Could not load WireGuard user interface.
eu: Ezin izan da WireGuarden erabiltzaile-interfazea kargatu.

en: WireGuard connection %d
eu: WireGuarden %d konexioa

en: A file named “%s” already exists.
eu: “%s” izeneko fitxategia badago lehendik ere.

en: _Replace
eu: _Ordeztu

en: Do you want to replace %s with the VPN connection you are saving?
eu: Nahi duzu %s gordetzen ari zaren VPN konexioarekin ordeztea?

en: Cannot export VPN connection
eu: Ezin da VPN konexioa esportatu

en: Export VPN connection…
eu: Esportatu VPN konexioa…

en: _Unlock
eu: _Desblokeatu

en: Automatically unlock this device
eu: Desblokeatu automatikoki gailu hau

en: Connection Information
eu: Konexioaren informazioa

en: _Close
eu: It_xi

en: Usage:
eu: Erabilera:

en: This program is a component of NetworkManager (https://networkmanager.dev).
eu: Programa hau NetworkManager-ren osagai bat da (https://networkmanager.dev).

en: It is not intended for command-line interaction but instead runs in the GNOME desktop environment.
eu: Ez du komando-lerroan elkarreragiteko helbururik, baizik eta GNOME mahaigaineko ingurunean exekutatzea da bere helburua.

en: not enabled
eu: ez dago gaituta

en: not registered
eu: erregistratu gabe

en: Home network (%s)
eu: Etxeko sarea (%s)

en: Home network
eu: Etxeko sarea

en: searching
eu: bilatzen

en: registration denied
eu: erregistratzea ukatuta

en: %s (%s roaming)
eu: %s (%s ibiltaritza)

en: %s (roaming)
eu: %s (ibiltaritza)

en: Roaming network (%s)
eu: Ibiltaritza sarea (%s)

en: Roaming network
eu: Ibiltaritza sarea

en: PIN code for SIM card “%s” on “%s”
eu: “%s” SIM txartelaren PIN kodea “%s”(e)n

en: PIN code required
eu: PIN kodea behar da

en: PIN code is needed for the mobile broadband device
eu: PIN kodea behar da banda zabal mugikorreko gailuarentzako

en: Mobile broadband connection “%s” active: (%d%%%s%s)
eu: “%s” banda zabal mugikorreko konexioa aktibo dago: (%% %d%s%s)

en: roaming
eu: ibiltaritza

note: The %s is a mobile provider name, eg "T-Mobile"
en: %s connection
eu: %s konexioa

en: PEM certificates (*.pem, *.crt, *.cer)
eu: PEM ziurtagiriak (*.pem, *.crt, *.cer)

en: DER, PEM, or PKCS#12 private keys (*.der, *.pem, *.p12, *.key)
eu: DER, PEM, edo PKCS#12 gako pribatuak (*.der, *.pem, *.p12, *.key)
