NetworkManager 1.1.x - en to nb translation catalogue (604 entries)

en: NetworkManager Applet
nb: NetworkManager panelprogram

en: Manage your network connections
nb: Håndter dine nettverksforbindelser

en: NetworkManager connection editor
nb: NetworkManager – redigering av tilkoblinger

en: NetworkManager is a system service for managing and configuring your network connections and devices.
nb: NetworkManager et en systemtjeneste som behandler og setter opp systemets nettverkstilkoblinger og enheter.

en: The nm-connection-editor program works with NetworkManager to create and edit existing connection profiles for NetworkManager.
nb: Programmet nm-connection-editor virker med NetworkManager for å opprette og redigere eksisterende profiler til NetworkManager.

en: The NetworkManager Developers
nb: NetworkManagers utviklere

en: Advanced Network Configuration
nb: Avansert nettverksoppsett

en: Manage and change your network connection settings
nb: Håndter og endre innstillinger for nettverksforbindelser

en: Disable connected notifications
nb: Slå av varsling om tilkobling

en: Set this to true to disable notifications when connecting to a network.
nb: Sett denne til «true» For å slå av varsling ved tilkobling til et nettverk.

en: Disable disconnected notifications
nb: Slå av varsling om frakobling

en: Set this to true to disable notifications when disconnecting from a network.
nb: Sett denne til «true» for å slå av varsling ved frakobling fra et nettverk.

en: Disable VPN notifications
nb: Slå av varsling om VPN

en: Set this to true to disable notifications when connecting to or disconnecting from a VPN.
nb: Sett denne til true for å slå av varsling ved til- eller frakobling fra et VPN.

en: Suppress networks available notifications
nb: Slå av varsling om tilgjengelige nettverk

en: Set this to true to disable notifications when Wi-Fi networks are available.
nb: Sett denne til true for å slå av varsling når Wi-Fi-nettverk er tilgjengelige.

en: Stamp
nb: Stempel

en: Used to determine whether settings should be migrated to a new version.
nb: Brukes til å bestemme om innstillingene skal migreres til en ny versjon.

en: Disable WiFi Create
nb: Slå av oppretting av Wi-Fi

en: Set to true to disable creation of adhoc networks when using the applet.
nb: Sett til true for å slå av oppretting av ad-hoc nettverk når panelprogrammet brukes.

en: Show the applet in notification area
nb: Vis panelprogrammet i varslingsområdet

en: Set to FALSE to disable displaying the applet in the notification area.
nb: Sett til FALSE for å slå av visning av panelprogrammet i varslingsområdet.

en: object class '%s' has no property named '%s'
nb: objektklassen «%s» har ingen egenskap som heter «%s»

en: property '%s' of object class '%s' is not writable
nb: kan ikke skrive egenskapen «%s» til objektklassen «%s»

en: construct property "%s" for object '%s' can't be set after construction
nb: konstruktør-egenskapen «%s» til objektet «%s» kan ikke endres etter konstruksjon

en: '%s::%s' is not a valid property name; '%s' is not a GObject subtype
nb: «%s::%s» er ikke et gyldig egenskapsnavn; «%s» er ikke en GObject-subtype

en: unable to set property '%s' of type '%s' from value of type '%s'
nb: klarte ikke endre egenskapen «%s» til typen «%s» fra verdi med type «%s»

en: value "%s" of type '%s' is invalid or out of range for property '%s' of type '%s'
nb: verdien «%s» til typen «%s» er ugyldig eller utenfor intervallet til egenskapen «%s» til typen «%s»

en: 802.1X authentication
nb: 802.1X-autentisering

en: _Cancel
nb: _Avbryt

en: C_onnect
nb: K_oble til

en: _Network name
nb: _Nettverksnavn

en: secure.
nb: sikker.

en: Wrong PUK code; please contact your provider.
nb: Feil PUK-kode. Vennligst kontakt leverandøren.

en: Wrong PIN code; please contact your provider.
nb: Feil PIN-kode. Vennligst kontakt leverandøren.

note: Start the spinner to show the progress of the unlock
en: Sending unlock code…
nb: Send kode for å låse opp …

en: Mobile Broadband (%s)
nb: Mobilt bredbånd (%s)

en: Mobile Broadband
nb: Mobilt bredbånd

en: Available
nb: Tilgjengelige

note: Default connection item
en: New Mobile Broadband connection…
nb: Ny mobil bredbåndstilkobling …

en: Connection Established
nb: Tilkoblingen er satt opp

en: You are now connected to the Mobile Broadband network.
nb: Du er nå koblet til mobilt bredbåndsnettverk.

en: Mobile Broadband network.
nb: Mobilt bredbåndsnettverk.

en: You are now registered on the home network.
nb: Du er nå registrert på hjemmenettverket.

en: You are now registered on a roaming network.
nb: Du er nå registrert på et roaming nettverk.

en: You are now connected to the mobile broadband network.
nb: Du er nå koblet til mobilt bredbåndsnettverk.

en: Preparing mobile broadband connection “%s”…
nb: Forbereder mobil bredbåndsforbindelse «%s» …

en: Configuring mobile broadband connection “%s”…
nb: Setter opp mobil bredbåndsforbindelse «%s» …

en: User authentication required for mobile broadband connection “%s”…
nb: Brukerautentisering kreves for mobil bredbåndsforbindelse «%s» …

en: Requesting a network address for “%s”…
nb: Ber om en nettverksadresse for «%s» …

en: Mobile broadband connection “%s” active
nb: Mobil bredbåndsforbindelse «%s» er aktiv

en: Auto Ethernet
nb: Automatisk Ethernet

en: Ethernet Networks (%s)
nb: Ethernet-nettverk (%s)

en: Ethernet Network (%s)
nb: Ethernet-nettverk (%s)

en: Ethernet Networks
nb: Ethernet-nettverk

en: Ethernet Network
nb: Ethernet-nettverk

note: Notify user of unmanaged or unavailable device
en: disconnected
nb: frakoblet

en: You are now connected to the ethernet network.
nb: Du er nå koblet til ethernet-nettverket.

en: Preparing ethernet network connection “%s”…
nb: Forbereder ethernet-nettverkstilkobling til «%s» …

en: Configuring ethernet network connection “%s”…
nb: Setter opp ethernet-nettverkstilkobling til «%s» …

en: User authentication required for ethernet network connection “%s”…
nb: Brukeraautentisering kreves av ethernet-nettverksforbindelse «%s» …

en: Requesting an ethernet network address for “%s”…
nb: Ber om en nettverksadresse på ethernet-nettverk for «%s» …

en: Ethernet network connection “%s” active
nb: Ethernet-nettverkforbindelse «%s» er aktiv

en: DSL authentication
nb: DSL-autentisering

en: _Connect to Hidden Wi-Fi Network…
nb: _Koble til skjult Wi-Fi-nettverk …

en: Create _New Wi-Fi Network…
nb: Lag et _nytt Wi-Fi-nettverk …

en: (none)
nb: (ingen)

en: Failed to add new connection
nb: Klarte ikke å legge til ny tilkobling

en: Insufficient privileges.
nb: Utilstrekkelige rettigheter.

en: Connection failure
nb: Feil med tilkobling

en: Wi-Fi Networks (%s)
nb: Wi-Fi-nettverk (%s)

en: Wi-Fi Network (%s)
nb: Wi-Fi-nettverk (%s)

en: Wi-Fi Network | Wi-Fi Networks
nb[0]: Wi-Fi-nettverk
nb[1]: Wi-Fi-nettverk

en: Wi-Fi is disabled
nb: Wi-Fi er slått av

en: Wi-Fi is disabled by hardware switch
nb: Wi-Fi er slått av med bryter

en: Wi-Fi Networks Available
nb: Wi-Fi-nettverk er tilgjengelige

en: Use the network menu to connect to a Wi-Fi network
nb: Bruk nettverksmenyen for å koble til et Wi-Fi-nettverk

en: You are now connected to the Wi-Fi network “%s”.
nb: Du er nå koblet til Wi-Fi-nettverk «%s».

en: Preparing Wi-Fi network connection “%s”…
nb: Forbereder Wi-Fi-nettverkstilkobling «%s» …

en: Configuring Wi-Fi network connection “%s”…
nb: Setter opp Wi-Fi-nettverkstilkobling «%s» …

en: User authentication required for Wi-Fi network “%s”…
nb: Brukerautentisering kreves for Wi-Fi-nettverk «%s» …

en: Requesting a Wi-Fi network address for “%s”…
nb: Ber om en Wi-Fi-nettverksadresse for «%s» …

en: Wi-Fi network connection “%s” active: %s (%d%%)
nb: Wi-Fi-nettverkstilkobling «%s» er aktiv: %s (%d%%)

en: Wi-Fi network connection “%s” active
nb: Wi-Fi-nettverkforbindelse «%s» er aktiv

en: Failed to activate connection
nb: Kunne ikke å aktivere tilkobling

en: Unknown error
nb: Ukjent feil

en: Error displaying connection information:
nb: Feil under visning av tilkoblingsinformasjon:

en: Dynamic WEP
nb: Dynamisk WEP

note: Create the expander
en: More addresses
nb: Flere adresser

[ctx: Wi-Fi/Ethernet security]
en: None
nb: Ingen

[ctx: Speed]
en: Unknown
nb: Ukjent

[ctx: Address]
note: Address
en: Unknown
nb: Ukjent

en: IP Address
nb: IP-adresse

en: Broadcast Address
nb: Kringkastingsadresse

[ctx: Subnet Mask]
note: Prefix
en: Unknown
nb: Ukjent

en: Subnet Mask
nb: Subnettmaske

en: Primary DNS
nb: Primær DNS

en: Secondary DNS
nb: Sekundær DNS

en: Tertiary DNS
nb: Tertiær DNS

note: --- General ---
en: General
nb: Generelt

en: Interface
nb: Grensesnitt

en: Hardware Address
nb: Maskinvareadresse

en: Speed
nb: Hastighet

en: Security
nb: Sikkerhet

en: Default Route
nb: Forvalgt rute

en: Network
nb: Nettverk

en: Password
nb: Passord

en: VPN Type
nb: Type VPN

en: VPN Gateway
nb: VPN-portner

en: VPN Username
nb: Brukernavn for VPN

en: VPN Banner
nb: VPN-topptekst

en: Base Connection
nb: Grunntilkobling

en: Unknown
nb: Ukjent

note: Shouldn't really happen but ...
en: No valid active connections found!
nb: Ingen gyldige aktive tilkoblinger funnet!

en: Copyright © 2004-2017 Red Hat, Inc.
    Copyright © 2005-2008 Novell, Inc.
    and many other community contributors and translators
nb: Opphavsrett © 2004-2017 Red Hat, Inc.
    Opphavsrett © 2005-2008 Novell, Inc.
    og mange andre bidragsytere og oversettere

en: Notification area applet for managing your network devices and connections.
nb: Panelprogram for håndtering av dine nettverksenheter og -tilkoblinger.

en: NetworkManager Website
nb: NetworkManager nettsted

en: The NetworkManager Applet could not find some required resources (the .ui file was not found).
nb: NetworkManager fant ikke nødvendige ressurser (.ui-filen ble ikke funnet).

en: Missing resources
nb: Mangler ressurser

en: Mobile broadband network password
nb: Passord for tilkoblign med mobilt bredbånd

en: A password is required to connect to “%s”.
nb: Et passord kreves for å koble til «%s».

en: Password:
nb: Passord:

en: SIM PIN unlock required
nb: Du må låse opp PIN-koden for SIM

en: SIM PIN Unlock Required
nb: Du må låse opp PIN-kode for SIM

note: FIXME: some warning about # of times you can enter incorrect PIN
en: The mobile broadband device “%s” requires a SIM PIN code before it can be used.
nb: Mobil bredbåndsenhet «%s» krever en PIN-kode for SIM før den kan brukes.

note: Translators: PIN code entry label
en: PIN code:
nb: PIN-kode:

note: Translators: Show/obscure PIN checkbox label
en: Show PIN code
nb: Vis PIN-kode

en: SIM PUK unlock required
nb: Du må låse opp PUK-kode for SIM

en: SIM PUK Unlock Required
nb: Du må låse opp PUK-kode for SIM

note: FIXME: some warning about # of times you can enter incorrect PUK
en: The mobile broadband device “%s” requires a SIM PUK code before it can be used.
nb: Mobil bredbåndsenhet «%s» krever en PUK-kode for SIM før den kan brukes.

note: Translators: PUK code entry label
en: PUK code:
nb: PUK-kode:

note: Translators: New PIN entry label
en: New PIN code:
nb: Ny PIN-kode:

note: Translators: New PIN verification entry label
en: Re-enter new PIN code:
nb: Tast inn ny PIN-kode igjen:

note: Translators: Show/obscure PIN/PUK checkbox label
en: Show PIN/PUK codes
nb: Vis PIN/PUK-koder

en: Connection had no VPN setting
nb: Tilkoblingen hadde ingen VPN-innstilling

en: Failed to write connection to VPN UI: %s (%d)
nb: Klarte ikke skrive tilkobling til VPN-UI: %s (%d)

en: Failed to write connection to VPN UI: incomplete write
nb: Klarte ikke skrive tilkobling til VPN-UI: skrev ufullstendig

en: Failed to add/activate connection
nb: Kunne ikke å legge til/slå på tilkobling

en: Device disconnect failed
nb: Frakobling av enhet feilet

en: Disconnect failure
nb: Feil ved frakobling

en: Connection activation failed
nb: Aktivering av tilkobling feilet

en: Don’t show this message again
nb: Ikke vis denne meldingen igjen

en: 
    The VPN connection “%s” disconnected because the network connection was interrupted.
nb: 
    VPN-tilkobling «%s» ble koblet fra fordi nettverkstilkoblingen ble avbrutt.

en: 
    The VPN connection “%s” failed because the network connection was interrupted.
nb: 
    VPN-tilkobling «%s» feilet fordi nettverksforbindelsen ble avbrutt.

en: 
    The VPN connection “%s” failed because the VPN service stopped unexpectedly.
nb: 
    VPN-tilkobling «%s» feilet fordi VPN-tjenesten stoppet uventet.

en: 
    The VPN connection “%s” failed because the VPN service returned invalid configuration.
nb: 
    VPN-tilkobling «%s» feilet fordi VPN-tjenesten returnerte ugyldig konfigurasjon.

en: 
    The VPN connection “%s” failed because the connection attempt timed out.
nb: 
    VPN-tilkobling «%s» feilet pga tidsavbrudd for tilkoblingsforsøket.

en: 
    The VPN connection “%s” failed because the VPN service did not start in time.
nb: 
    VPN-tilkobling «%s» feilet fordi VPN-tjenesten ikke startet i tide.

en: 
    The VPN connection “%s” failed because the VPN service failed to start.
nb: 
    VPN-tilkobling «%s» feilet fordi VPN-tjenesten ikke klarte å starte opp.

en: 
    The VPN connection “%s” failed because there were no valid VPN secrets.
nb: 
    VPN-tilkobling «%s» feilet fordi det ikke finnes gyldige VPN-hemmeligheter.

en: 
    The VPN connection “%s” failed because of invalid VPN secrets.
nb: 
    VPN-tilkobling «%s» feilet pga ugyldig VPN-hemmelighet.

en: 
    The VPN connection “%s” failed.
nb: 
    VPN-tilkobling «%s» feilet.

en: VPN connection has been successfully established.
    
    %s
nb: Etablering av VPN-tilkobling er fullført.
    
    %s

en: VPN connection has been successfully established.
nb: Etablering av VPN-tilkobling er fullført.

en: VPN Login Message
nb: Påloggingsmelding for VPN

en: VPN Connection Failed
nb: VPN-tilkobling feilet

en: 
    The VPN connection “%s” failed because the VPN service failed to start.
    
    %s
nb: 
    VPN-tilkobling «%s» feilet fordi VPN-tjenesten ikke klarte å starte.
    
    %s

en: 
    The VPN connection “%s” failed to start.
    
    %s
nb: 
    VPN-tilkobling «%s» klarte ikke å starte.
    
    %s

en: device not ready (firmware missing)
nb: enheten er ikke klar (fastvare mangler)

en: device not ready
nb: enheten er ikke klar

en: Disconnect
nb: Koble fra

en: device not managed
nb: enheten er ikke håndtert

en: No network devices available
nb: Ingen nettverksenheter tilgjengelig

en: _VPN Connections
nb: _VPN-tilkoblinger

en: _Configure VPN…
nb: _Sett opp VPN …

en: _Add a VPN connection…
nb: _Legg til VPN-tilkobling …

en: NetworkManager is not running…
nb: NetworkManager kjører ikke …

en: Networking disabled
nb: Nettverk slått av

note: 'Enable Networking' item
en: Enable _Networking
nb: Slå på _nettverk

note: 'Enable Wi-Fi' item
en: Enable _Wi-Fi
nb: Slå på _trådløst

note: 'Enable Mobile Broadband' item
en: Enable _Mobile Broadband
nb: Slå på _mobilt bredbånd

note: Toggle notifications item
en: Enable N_otifications
nb: Slå på _varsling

note: 'Connection Information' item
en: Connection _Information
nb: Tilkoblings_informasjon

note: 'Edit Connections...' item
en: Edit Connections…
nb: Rediger tilkoblinger …

en: _About
nb: _Om

en: You are now connected to “%s”.
nb: Du er nå koblet til «%s».

en: Disconnected
nb: Frakoblet

en: The network connection has been disconnected.
nb: Nettverksforbindelsen har blitt frakoblet.

en: Preparing network connection “%s”…
nb: Forbereder nettverkstilkobling «%s» …

en: User authentication required for network connection “%s”…
nb: Brukerautentisering kreves for nettverkstilkobling «%s» …

en: Network connection “%s” active
nb: Nettverkstilkobling «%s» er aktiv

en: Starting VPN connection “%s”…
nb: Starter VPN-tilkobling «%s» …

en: User authentication required for VPN connection “%s”…
nb: Brukerautentisering kreves for VPN-tilkobling «%s» …

en: Requesting a VPN address for “%s”…
nb: Ber om en nettverksadresse på VPN for «%s» …

en: VPN connection active
nb: VPN-tilkobling «%s» er aktiv

en: No network connection
nb: Ingen nettverksforbindelse

en: IP addresses identify your computer on the network. Click the “Add” button to add an IP address.
nb: IP-adresser identifiserer din datamaskin på nettverket. Klikk på «Legg til»-knappen for å legge til en IP-adresse.

en: _Add
nb: _Legg til

en: _Delete
nb: _Slett

en: Ig_nore automatically obtained routes
nb: Overse automatisk i_nnhentede ruter

en: _Use this connection only for resources on its network
nb: Br_uk denne tilkoblingen kun for ressurser på sitt nettverk

en: If enabled, this connection will never be used as the default network connection.
nb: Hvis dette slås på vil tilkoblingen aldri bli brukt som forvalgt nettverkstilkobling.

en: C_reate…
nb: _Lag …

en: Choose a Connection Type
nb: Velg type tilkobling

en: Select the type of connection you wish to create.
    
    If you are creating a VPN, and the VPN connection you wish to create does not appear in the list, you may not have the correct VPN plugin installed.
nb: Velg type tilkobling du ønsker å lage.
    
    Hvis du lager en VPN-tilkobling og du ikke finner riktig type VPN-tilkobling i listen er det mulig at du ikke har korrekt VPN-tillegg installert.

en: _Device
nb: _Enhet

en: Round-robin
nb: Tilfeldig

en: Active backup
nb: Aktiv reserve

en: Broadcast
nb: Kringkasting

en: Adaptive transmit load balancing
nb: Lastbalansering med tilpasset overføring

en: Adaptive load balancing
nb: Tilpasset lastbalansering

en: MII (recommended)
nb: MII (anbefalt)

en: Bonded _connections
nb: Sammenkoblede _tilkoblinger

en: M_ode
nb: M_odus

en: _Edit
nb: R_ediger

en: Monitoring _frequency
nb: Overvåkings_frekvens

en: _Interface name
nb: Navn på grensesn_itt

en: _Link Monitoring
nb: Overvåking av ti_lkobling

en: ARP _targets
nb: ARP-_mål

en: An IP address, or a comma-separated list of IP addresses, to look for when checking the link status.
nb: En IP-adresse eller en kommaseparert liste med IP-adresser som skal sjekkes når tilkoblingsstatus sjekkes.

en: Link _up delay
nb: Pause før tilkoblingen tas _opp

en: Link _down delay
nb: Pause før tilkoblingen tas ne_d

en: _Primary
nb: _Primær

en: Path _cost
nb: _Kostnad for sti

en: _Priority
nb: _Prioritet

en: _Hairpin mode
nb: _Hårnålmodus

en: Bridged _connections
nb: Sammenkoblede _tilkoblinger

en: _Forward delay
nb: _Pause før videresending

en: _Hello time
nb: Tid for _hallo

en: Enable _STP (Spanning Tree Protocol)
nb: Slå på _STP (Spanning Tree Protocol)

en: Controls whether Spanning Tree Protocol (STP) is enabled for this bridge
nb: Bestemmer om Spanning Tree Protocol (STP) skal slås på for denne broen.

en: STP priority for this bridge. Lower values are “better”; the lowest priority bridge will be elected the root bridge.
nb: STP-prioritet for denne broen. Lavere verdier er «bedre»; broen med lavest prioritet vil velges til rot-bro.

en: _Max age
nb: _Maksimal alder

en: STP maximum message age, in seconds
nb: Høyeste STP-meldingsalder, i sekunder

en: _Aging time
nb: _Aldringstid

en: _Use Data Center Bridging (DCB) for this connection
nb: Br_uk datasenterbro (DCB) for denne tilkoblingen

en: Flow Control
nb: Flytkontroll

en: Feature
nb: Funksjon

en: Enable
nb: Slå på

en: Advertise
nb: Annonser

en: Willing
nb: Villig

en: Priority
nb: Prioritet

en: Options…
nb: Alternativer …

en: Priority Groups
nb: Prioritetsgrupper

en: default
nb: forvalg

en: Priority Flow Control
nb: Prioritetsflytkontroll

en: Traffic Class
nb: Trafikk-klasse

en: Strict Bandwidth
nb: Streng båndbredde

en: Priority Bandwidth
nb: Prioritetsbåndbredde

en: Group Bandwidth
nb: Gruppebåndbredde

en: Group ID
nb: Gruppe-ID

en: _Username
nb: Br_ukernavn

en: Username used to authenticate with the PPPoE service.
nb: Brukernavnet som skal autentisere med PPoE-tjenesten.

en: _Service
nb: Tjene_ste

en: Sho_w password
nb: _Vis passord

en: Password used to authenticate with the PPPoE service.
nb: Passordet som skal autentisere med PPoE-tjenesten.

en: _Password
nb: _Passord

en: PPP _interface
nb: PPP-grensesn_itt

en: P_arent interface
nb: _Opphavs-grensesnitt

en: An arbitrary name to assign to the newly created PPP interface.
nb: Et vilkårlig navn for det nylig opprettede PPP-grensesnittet.

en: The interface on which the PPP connection will be established.
nb: Grensesnittet der PPP-tilkoblingen skal etableres.

en: Automatic
nb: Automatisk

en: Twisted Pair (TP)
nb: Tvunnet Par (TP)

en: Half
nb: Halv

en: Ignore
nb: Ignorer

en: Manual
nb: Manuelt

en: C_loned MAC address
nb: K_lonet MAC-adresse

en: De_fault
nb: _Forvalg

en: _Ignore
nb: _Ignorer

en: _Phy
nb: _Fys

en: _Broadcast
nb: _Kringkasting

en: Ma_gic
nb: Ma_gisk

en: _Wake on LAN password
nb: Wake on LAN-passord

en: Wake-on-LAN password (an Ethernet MAC). It is only valid for magic packets.
nb: Wake-on-LAN-passord (en Ethernet-MAC). Kun gyldig for magiske pakker.

en: _Speed
nb: _Hastighet

en: Duple_x
nb: Duple_ks

en: Yes
nb: Ja

en: No
nb: Nei

en: All _users may connect to this network
nb: Alle br_ukere kan koble til dette nettverket

en: Automatically connect to _VPN
nb: Koble til _VPN automatisk

en: Firewall _zone
nb: Brannmur_sone

en: _Metered connection
nb: Forbruks_målt tilkobling

en: Connect _automatically with priority
nb: Koble til _automatisk med prioritet

note: IP-over-InfiniBand "connected mode"
en: Connected
nb: Tilkoblet

en: _Transport mode
nb: _Transportmodus

en: Device name
nb: Enhetsnavn

en: Parent device
nb: Opphavsenhet

en: Mode
nb: Modus

en: Local IP
nb: Lokal IP

en: Remote IP
nb: Ekstern IP

en: Input key
nb: Inn-nøkkel

en: Output key
nb: Ut-nøkkel

en: MTU
nb: _MTU

en: Automatic with manual DNS settings
nb: Automatisk med manuelle DNS-innstillinger

en: Link-Local
nb: Link-lokal

en: Shared to other computers
nb: Delt med andre datamaskiner

en: _Method
nb: _Metode

en: The DHCP client identifier allows the network administrator to customize your computer’s configuration. If you wish to use a DHCP client identifier, enter it here.
nb: Identifikator for DHCP-klient lar nettverksadministrator tilpasse konfigurasjonen av din datamaskin. Hvis du ønsker å bruke en identifikator for DHCP-klient kan du oppgi den her.

en: Domains used when resolving host names. Use commas to separate multiple domains.
nb: Domener som brukes ved oppslag av vertsnavn. Bruk komma for å skille flere domener.

en: D_HCP client ID
nb: Klient-ID for D_HCP

en: S_earch domains
nb: Søk_edomener

en: DNS ser_vers
nb: _DNS-tjenere

en: IP addresses of domain name servers used to resolve host names. Use commas to separate multiple domain name server addresses.
nb: IP-adresse for navnetjenere som brukes for å slå opp vertsnavn. Bruk komma for å skille flere navnetjenere.

en: Require IPv_4 addressing for this connection to complete
nb: Krev IPv_4-adresser for at tilkoblingen skal fullføres

en: When connecting to IPv6-capable networks, allows the connection to complete if IPv4 configuration fails but IPv6 configuration succeeds.
nb: La tilkoblingen fullføres hvis IPv4-konfigurasjon feiler, men IPv6-konfigurasjon fungerer når du kobler til et nettverk som har støtte for IPv6.

en: _Routes…
nb: _Ruter …

note: TRANSLATORS: Default zone set for firewall, when no zone is selected
en: Default
nb: Forvalg

en: Disabled
nb: Slått av

en: Enabled (prefer public address)
nb: Slått på (foretrekk offentlig adresse)

en: Enabled (prefer temporary address)
nb: Slått på (foretrekk midlertidig adresse)

en: IP addresses of domain name servers used to resolve host names. Use commas to separate multiple domain name server addresses. Link-local addresses will be automatically scoped to the connecting interface.
nb: IP-adresse for navnetjenere som brukes for å slå opp vertsnavn. Bruk komma for å skille flere navnetjenere. Link-lokale adresser vil automatisk bli scopet til grensesnittet som kobles til.

en: IPv6 _privacy extensions
nb: IPv6-utvidelser for _personvern

en: Require IPv_6 addressing for this connection to complete
nb: Krev IPv_6-adressering for at denne tilkoblingen skal fullføres

en: When connecting to IPv4-capable networks, allows the connection to complete if IPv6 configuration fails but IPv4 configuration succeeds.
nb: Lar tilkobling fullføre hvis IPv6-konfigurasjon feiler, men IPv4-konfigurasjon går bra ved tilkobling til nettverk som støtter IPv4.

en: Strict
nb: Streng

en: _Device name
nb: _Enhetsnavn

en: The name of the MACsec device.
nb: Navnet på MACsec-enheten.

en: _Parent device
nb: O_pphavsenhet

en: Keys
nb: Nøkler

en: _Mode
nb: _Modus

en: Parameters
nb: Parametre

en: _Validation
nb: _Validering

en: Specifies the validation mode for incoming frames
nb: Spesifiserer valideringsmodus for inngående rammer

en: _SCI port
nb: _SCI-port

en: _Encrypt
nb: _Krypter

en: Whether the transmitted traffic must be encrypted
nb: Hvorvidt utsendt trafikk må krypteres

en: Basic
nb: Grunnleggende

en: Nu_mber
nb: Nu_mmer

en: Advanced
nb: Avansert

en: N_etwork ID
nb: N_ettverks-ID

en: Change…
nb: Endre …

en: Allow _roaming if home network is not available
nb: Tillat _roaming hvis hjemmenettverk ikke er tilgjengelig

en: Sho_w passwords
nb: _Vis passord

en: Authentication
nb: Autentisering

en: Allowed methods
nb: Tillatte metoder

en: Configure _Methods…
nb: Konfigurer _metoder …

en: Compression
nb: Komprimering

en: _Use point-to-point encryption (MPPE)
nb: Br_uk punkt-til-punkt kryptering (MPPE)

en: _Require 128-bit encryption
nb: K_rev 128-bit kryptering

en: Use _stateful MPPE
nb: Bruk _stateful MPPE

en: Allow _BSD data compression
nb: Tillat _BSD-datakomprimering

en: Allow _Deflate data compression
nb: Tillat _Deflate-datakomprimering

en: Use TCP _header compression
nb: Bruk komprimering av TCP-_hoder

en: Echo
nb: Ekko

en: Send PPP _echo packets
nb: Send _ekko-pakker for PPP

en: None
nb: Ingen

en: For browser only
nb: Kun for nettleser

en: PAC URL
nb: PAC-URL

en: PAC script
nb: PAC-skript

en: URL from where the PAC script is to be obtained.
nb: URL-en der PAC-skriptet hentes.

en: Import script from a file…
nb: Importer skript fra fil …

en: Method
nb: Metode

en: Ad_vanced…
nb: A_vansert …

en: Ethernet port state
nb: Tilstand til ethernet-port

en: _Queue ID
nb: _Kø-ID

en: _Port priority
nb: _Portprioritet

en: Port priority. The higher number means higher priority.
nb: Portprioritet. Høyere tall betyr høyere prioritet.

en: Port _sticky
nb: Lå_s port

en: Do not unselect the port if a better one becomes available.
nb: Ikke fravelg porten hvis en bedre blir tilgjengelig.

en: _LACP port priority
nb: _LACP portprioritet

en: LACP port _key
nb: LACP portnø_kkel

en: _Up delay
nb: Pause før tilkoblingen tas _opp

en: _Down delay
nb: Pause før tilkoblingen tas ne_d

en: Send _interval
nb: Send_ingsrate

en: Delay _before first send
nb: Forsinkelse _før første sending

en: _Maximum missed replies
nb: Største antall manglende svar

en: _Source host
nb: _Kildevert

en: _Target host
nb: _Målvert

en: Maximum number of missed replies. If this number is exceeded, link is reported as down.
nb: Største antall manglende svar. Anta at lenka er nede hvis dette tallet overskrides.

en: S_end on inactive ports
nb: S_end over inaktive porter

en: Edit _JSON configuration
nb: Rediger JSON-oppsett

en: Raw Configuration
nb: Rått oppsett

en: Highest priority
nb: Høyeste prioritet

en: Highest priority (stable)
nb: Høyeste prioritet (stabil)

en: Bandwidth
nb: Båndbredde

en: Highest number of ports
nb: Største antall porter

en: Port priority
nb: Portprioritet

en: Load balance
nb: Lastbalansering

en: Any L3 protocol
nb: Hvilken som helst L3-protokoll

en: Any L4 protocol
nb: Hvilken som helst L4-protokoll

en: _Hardware Address
nb: _Maskinvareadresse

en: _System priority
nb: _Systemprioritet

en: _Parent interface
nb: O_pphavs-grensesnitt

en: VLAN inter_face name
nb: _Navn på VLAN-grensesnitt

en: Cloned MAC _address
nb: Klonet MAC-_adresse

en: VLAN _id
nb: VLAN-ID

en: Flags
nb: Flagg

note: In context, this means "concatenate the device name and the VLAN ID number together"
en: Device name + number
nb: Enhetsnavn + tall

note: LEAVE "vlan" UNTRANSLATED. In context, this means "concatenate the string 'vlan' and the VLAN ID number together".
en: "vlan" + number
nb: «vlan» + tall

en: S_ecurity
nb: Sikk_erhet

en: B/G (2.4 GHz)
nb: B/G (2,4 GHz)

en: Client
nb: Klient

en: C_hannel
nb: Ka_nal

en: Ban_d
nb: Bån_d

en: automatic
nb: automatisk

en: unspecified error
nb: uspesifisert feil

en: Preserve
nb: Bevar

en: Random
nb: Tilfeldig

en: Stable
nb: Stabil

en: The MAC address entered here will be used as hardware address for the network device this connection is activated on. This feature is known as MAC cloning or spoofing. Example: 00:11:22:33:44:55
nb: MAC-adressen som oppgis her vil bli brukt som maskinvareadresse for nettverksenheten denne tilkoblingen aktiveres på. Funksjonen er kjent som MAC-kloning. F.eks: 00:11:22:33:44:55.

en: MAC address
nb: MAC-adresse

en: HW address
nb: Maskinvareadresse

en: invalid %s for %s (%s)
nb: ugyldig %s for %s (%s)

en: invalid %s (%s)
nb: ugyldig %s (%s)

en: invalid interface-name for %s (%s):
nb: ugyldig grensesnittnavn for %s (%s):

en: invalid interface-name (%s):
nb: ugyldig grensesnitt-navn (%s):

en: can’t parse device name
nb: klarte ikke tyde enhetsnavn

en: invalid hardware address
nb: ugyldig maskinvareadresse

en: invalid %s (%s):
nb: ugyldig %s (%s):

en: device
nb: enhet

en: invalid %s (%s)
nb: ugyldig %s (%s)

en: IP addresses identify your computer on the network. Click the “Add” button to add static IP address to be configured in addition to the automatic ones.
nb: IP-adresser identifiserer din datamaskin på nettverket. Klikk på «Legg til»-knappen for å legge til en statisk IP-adresse i tillegg til de automatiske.

en: Additional static addresses
nb: Flere statiske adresser

en: Addresses
nb: Adresser

en: Address (optional)
nb: Adresse (valgfri)

en: Allowed Authentication Methods
nb: Tillatte autentiseringsmetoder

en: Microsoft Challenge Handshake Authentication Protocol version 2
nb: Microsoft Challenge Handshake Authentication Protocol versjon 2

en: In most cases, the provider’s PPP servers will support all authentication methods. If connections fail, try disabling support for some methods.
nb: I de fleste tilfeller vil tilbyders PPP-tjener støtte alle autentiseringsmetoder. Hvis tilkoblinger feiler kan du prøve å slå av støtte for noen metoder.

en: Bond
nb: Koble sammen

en: Bridge
nb: Bro

en: IP tunnel
nb: IP-tunnel

en: No VPN service type.
nb: Ingen VPN-tjenestetype.

en: The VPN plugin failed to import the VPN connection correctly:
nb: VPN-tillegget klarte ikke å importere VPN-tilkoblingen:

en: Select file to import
nb: Velg fil som skal importeres

en: _Open
nb: _Åpne

en: Hardware
nb: Maskinvare

en: Virtual
nb: Virtuell

en: Import a saved VPN configuration…
nb: Importer en lagret VPN-tilkobling …

en: The connection editor dialog could not be initialized due to an unknown error.
nb: Dialog for redigering av tilkobling kunne ikke startes pga en ukjent feil.

en: Could not create new connection
nb: Klarte ikke lage en ny tilkobling

en: Connection delete failed
nb: Klarte ikke slette tilkobling

en: Are you sure you wish to delete the connection %s?
nb: Sikker på at du vil slette denne tilkoblingen %s?

en: _New Connection
nb: _Ny tilkobling

en: _Quit
nb: _Avslutt

en: Address
nb: Adresse

en: Netmask
nb: Nettmaske

en: Gateway
nb: Portner

en: Metric
nb: Metrisk

en: Prefix
nb: Prefiks

en: Editing %s
nb: Redigerer %s

en: Editing un-named connection
nb: Redigerer tilkobling uten navn

en: Missing connection name
nb: Mangler tilkoblingsnavn

en: Connection cannot be modified
nb: Tilkoblingen kan ikke endres

en: Invalid setting %s: %s
nb: Ugyldig innstilling %s: %s

en: The connection editor could not find some required resources (the .ui file was not found).
nb: Redigering av tilkobling fant ikke alle nødvendige ressurser (.ui-fil ble ikke funnet).

en: _Save
nb: _Lagre

en: Save any changes made to this connection.
nb: Lagre alle endringer som er gjort på denne tilkoblingen.

en: Authenticate to save this connection for all users of this machine.
nb: Autentiser for å lagre denne tilkoblingen for alle brukere på denne maskinen.

en: Could not create connection
nb: Klarte ikke lage tilkobling

en: Could not edit connection
nb: Klarte ikke redigere tilkobling

en: Unknown error creating connection editor dialog.
nb: Ukjent feil under oppretting av dialog for redigering av tilkobling.

en: Error initializing editor
nb: Feil under initiering av redigering

en: Connection add failed
nb: Klarte ikke å legge til tilkobling

en: Fix
nb: Fiks

en: Connection _name
nb: Tilkoblings_navn

en: _Export…
nb: _Eksporter …

en: Filename
nb: Filnavn

en: never
nb: aldri

en: now
nb: nå

note: less than an hour ago
en: %d minute ago | %d minutes ago
nb[0]: %d minutt siden
nb[1]: %d minutter siden

en: %d hour ago | %d hours ago
nb[0]: %d time siden
nb[1]: %d timer siden

en: %d day ago | %d days ago
nb[0]: %d dag siden
nb[1]: %d dager siden

en: %d month ago | %d months ago
nb[0]: %d måned siden
nb[1]: %d måneder siden

en: %d year ago | %d years ago
nb[0]: %d år siden
nb[1]: %d år siden

en: Connection cannot be deleted
nb: Tilkoblingen kan ikke slettes

en: Select a connection to edit
nb: Velg en tilkobling å redigere

en: Select a connection to delete
nb: Velg en tilkobling å slette

en: Name
nb: Navn

en: Last Used
nb: Sist brukt

en: Edit the selected connection
nb: Rediger valgt tilkobling

en: Authenticate to edit the selected connection
nb: Autentiser for å redigere valgt tilkobling

en: Delete the selected connection
nb: Slett valgt tilkobling

en: Authenticate to delete the selected connection
nb: Autentiser for å slette valgt tilkobling

en: Unrecognized connection type
nb: Gjenkjente ikke tilkoblingstypen

en: Don’t know how to import “%s” connections
nb: Vet ikke hvordan tilkoblinger av type «%s» importeres

en: Error importing connection
nb: Klarte ikke importere tilkobling

en: Error creating connection
nb: Feil under oppretting av tilkobling

en: Connection type not specified.
nb: Tilkoblingstypen er ikke angitt.

en: No VPN plugins are installed.
nb: Ingen VPN-tillegg er installert.

en: Don’t know how to create “%s” connections
nb: Vet ikke hvordan tilkoblinger av type «%s» lages

en: Error editing connection
nb: Feil under redigering av tilkobling

en: Did not find a connection with UUID “%s”
nb: Fant ingen tilkobling med UUID «%s»

en: Network Connections
nb: Nettverkstilkoblinger

en: Add a new connection
nb: Legg til ny tilkobling

en: 802.1X Security
nb: 802.1X sikkerhet

en: Could not load 802.1X Security user interface.
nb: Klarte ikke laste brukergrensesnitt for 802.1X-sikkerhet.

en: Use 802.1_X security for this connection
nb: Bruk 802.1_X-sikkerhet for denne tilkoblingen

en: MAC address of the Bluetooth device. Example: 00:11:22:33:44:55
nb: MAC-adressen til Bluetooth-enheten. For eksempel 00:11:22:33:44:55.

en: Could not load Bluetooth user interface.
nb: Klarte ikke laste brukergrensesnitt for Bluetooth.

en: invalid Bluetooth device (%s)
nb: ugyldig Bluetooth-enhet (%s)

en: Bluetooth connection %d
nb: Bluetooth-tilkobling %d

en: Bluetooth Type
nb: Bluetooth-type

en: _Personal Area Network
nb: _Personlig datanett (PAN)

en: _Dial-Up Network
nb: Oppringt nettverl

en: Could not load bond user interface.
nb: Klarte ikke laste brukergrensesnitt for sammenkobling.

en: primary
nb: primær

en: Bond connection %d
nb: Sammenkoblet tilkobling %d

note: Translators: a "Bridge Port" is a network * device that is part of a bridge.
en: Bridge Port
nb: Port for sammenkobling

en: Could not load bridge port user interface.
nb: Klarte ikke laste brukergrensesnitt for port for sammenkobling.

en: Could not load bridge user interface.
nb: Klarte ikke laste brukergrensesnitt.

en: Bridge connection %d
nb: Sammenkoblet tilkobling %d

en: Could not load DCB user interface.
nb: Klarte ikke laste brukergrensesnitt for DSB.

en: Could not load DSL user interface.
nb: Klarte ikke laste brukergrensesnitt for DSL.

en: missing parent interface
nb: mangler opphavs-grensesnitt

en: DSL connection %d
nb: DSL-tilkobling %d

en: This option locks this connection to the network device specified either by its interface name or permanent MAC or both. Examples: “em1”, “3C:97:0E:42:1A:19”, “em1 (3C:97:0E:42:1A:19)”
nb: Dette valget låser denne tilkoblingen til nettverksenheten spesifisert av grensesnittnavnet eller den permanente MAC-adressen, eller begge. Eksempel: «em1», «3C:97:0E:42:1A:19», «em1 (3C:97:0E:42:1A:19)».

en: ignored
nb: ignorert

en: Could not load ethernet user interface.
nb: Klarte ikke laste brukergrensesnitt for ethernet.

en: Ethernet device
nb: Ethernet-enhet

en: cloned MAC
nb: klonet MAC

en: Wake-on-LAN password
nb: Wake-on-LAN-passord

en: Ethernet connection %d
nb: Ethernet-tilkobling %d

en: The zone defines the trust level of the connection. Default is not a regular zone, selecting it results in the use of the default zone set in the firewall. Only usable if firewalld is active.
nb: Sonen definerer tillitsnivået for tilkoblingen. Forvalgt verdi er ikke en vanlig sone. Hvis du velger den får du forvalgt sone som er satt i brannmur. Kan kun brukes hvis firewalld er aktiv.

en: Could not load General user interface.
nb: Klarte ikke laste generelt brukergrensesnitt.

en: This option locks this connection to the network device specified either by its interface name or permanent MAC or both. Examples: “ib0”, “80:00:00:48:fe:80:00:00:00:00:00:00:00:02:c9:03:00:00:0f:65”, “ib0 (80:00:00:48:fe:80:00:00:00:00:00:00:00:02:c9:03:00:00:0f:65)”
nb: Dette valget låser denne tilkoblingen til nettverksenheten spesifisert av grensesnittnavnet eller den permanente MAC-adressen, eller begge. Eksempler: «ib0», «80:00:00:48:fe:80:00:00:00:00:00:00:00:02:c9:03:00:00:0f:65», «ib0 (80:00:00:48:fe:80:00:00:00:00:00:00:00:02:c9:03:00:00:0f:65)».

en: Could not load InfiniBand user interface.
nb: Klarte ikke laste brukergrensesnitt for InfiniBand.

en: infiniband device
nb: infiniband-enhet

en: InfiniBand connection %d
nb: InfiniBand-tilkobling %d

en: Could not load IP tunnel user interface.
nb: Klarte ikke laste brukergrensesnitt for IP-tunnel.

en: IP tunnel connection %d
nb: IP-tunnel-tilkobling %d

en: Automatic (VPN)
nb: Automatisk (VPN)

en: Automatic (VPN) addresses only
nb: Kun automatiske (VPN) adresser

en: Automatic, addresses only
nb: Automatisk, kun adresser

en: Automatic (PPPoE)
nb: Automatisk (PPPoE)

en: Automatic (PPPoE) addresses only
nb: Kun automatiske (PPPoE) adresser

en: Automatic (DHCP)
nb: Automatisk (DHCP)

en: Automatic (DHCP) addresses only
nb: Kun automatiske (DHCP) adresser

en: Link-Local Only
nb: Kun lokal link

en: Additional DNS ser_vers
nb: Flere _DNS-tjenere

en: Additional s_earch domains
nb: Flere søk_edomener

en: Editing IPv4 routes for %s
nb: Rediger IPv4-ruter for %s

en: IPv4 Settings
nb: IPv4-innstillinger

en: Could not load IPv4 user interface.
nb: Klarte ikke laste brukergrensesnitt for IPv4.

en: IPv4 address “%s” invalid
nb: IPv4-adressen «%s» er ugyldig

en: IPv4 address netmask “%s” invalid
nb: IPv4-adressens nettmaske «%s» er ugyldig

en: IPv4 gateway “%s” invalid
nb: IPv4-portneren «%s» er ugyldig

en: IPv4 DNS server “%s” invalid
nb: IPv4-DNS-tjeneren «%s» er ugyldig

en: Automatic, DHCP only
nb: Automatisk. Kun DHCP

en: Editing IPv6 routes for %s
nb: Rediger IPv6-ruter for %s

en: IPv6 Settings
nb: IPv6-innstillinger

en: Could not load IPv6 user interface.
nb: Klarte ikke laste brukergrensesnitt for IPv6.

en: IPv6 address “%s” invalid
nb: IPv6-adressen «%s» er ugyldig

en: IPv6 prefix “%s” invalid
nb: IPv6-prefikset «%s» er ugyldig

en: IPv6 gateway “%s” invalid
nb: IPv6-portneren «%s» er ugyldig

en: IPv6 DNS server “%s” invalid
nb: IPv6-DNS-tjeneren «%s» er ugyldig

en: Could not load MACsec user interface.
nb: Klarte ikke laste brukergrensesnitt for MACsec.

en: MACSEC connection %d
nb: MACSEC-tilkobling %d

en: Could not load mobile broadband user interface.
nb: Klarte ikke laste brukergrensesnitt for mobilt bredbånd.

en: Unsupported mobile broadband connection type.
nb: Ikke støttet type mobil bredbåndsforbindelse.

note: Fall back to just asking for GSM vs. CDMA
en: Select Mobile Broadband Provider Type
nb: Velg type tilbyder for mobilt bredbånd

en: Select the technology your mobile broadband provider uses. If you are unsure, ask your provider.
nb: Velg tekonlogien din bredbåndstilbyder for mobil bruker. Spør tilbyderen hvis du er usikker.

en: My provider uses _GSM-based technology (i.e. GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA)
nb: Min tilbyder bruker _GSM-basert teknologi (f.eks GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA)

note: Translators: CDMA has 'D' accelerator key; 'C' collides with 'Cancel' button. You may need to change it according to your language.
en: My provider uses C_DMA-based technology (i.e. 1xRTT, EVDO)
nb: Min tilbyder bruker C_DMA-basert teknologi (f.eks 1xRTT, EVDO)

note: Translators: "none" refers to authentication methods
en: none
nb: ingen

en: Editing PPP authentication methods for %s
nb: Rediger PPP-autentiseringsmetoder for %s

en: PPP Settings
nb: PPP-innstillinger

en: Could not load PPP user interface.
nb: Klarte ikke laste brukergrensesnitt for PPP.

en: Proxy
nb: Mellomtjener

en: Could not load proxy user interface.
nb: Kunne ikke laste brukergrensesnitt for mellomtjener.

en: Error: file doesn’t contain a valid JSON configuration
nb: Feil: filen inneholder ikke en gyldig JSON-konfigurasjon

note: Translators: the first %s is a device name (eg, "em1"), the * second is a connection name (eg, "Auto Ethernet").
en: %s (via “%s”)
nb: %s (via «%s»)

en: New connection…
nb: Ny tilkobling …

en: Could not load vlan user interface.
nb: Klarte ikke laste brukergrensesnitt for vlan.

en: VLAN connection %d
nb: VLAN-tilkobling %d

en: unknown failure
nb: ukjent feil

en: Could not load VPN user interface.
nb: Klarte ikke å laste brukergrensesnitt for VPN.

en: Could not find VPN plugin for “%s”.
nb: Fant ikke VPN-tillegget for «%s».

en: VPN connection %d
nb: VPN-tilkobling %d

en: Choose a VPN Connection Type
nb: Velg type VPN-tilkobling

en: Select the type of VPN you wish to use for the new connection. If the type of VPN connection you wish to create does not appear in the list, you may not have the correct VPN plugin installed.
nb: Velg type VPN du ønsker å bruke for den nye tilkoblingen. Hvis du ikke finner riktig type VPN-tilkobling i listen er det mulig at du ikke har korrekt VPN-tillegg installert.

en: WEP 40/128-bit Key (Hex or ASCII)
nb: WEP 40/128-bit nøkkel (Heksadesimal eller ASCII)

en: WEP 128-bit Passphrase
nb: WEP 128-bit passord

en: Dynamic WEP (802.1X)
nb: Dynamisk WEP (802.1X)

en: WPA3 Personal
nb: WPA3 personlig

en: Could not load Wi-Fi security user interface; missing Wi-Fi setting.
nb: Klarte ikke laste brukergrensesnitt for Wi-Fi-sikkerhet; mangler Wi-Fi-innstilling.

en: Wi-Fi Security
nb: Wi-Fi-sikkerhet

en: Could not load Wi-Fi security user interface.
nb: Kunne ikke laste brukergrensesnitt for Wi-Fi-sikkerhet.

en: missing SSID
nb: mangler SSID

en: Security not compatible with Ad-Hoc mode
nb: Sikkerhet ikke kompatibel med ad-hoc-modus

en: This option locks this connection to the Wi-Fi access point (AP) specified by the BSSID entered here. Example: 00:11:22:33:44:55
nb: Dette valget låser denne tilkoblingen til Wi-Fi-aksesspunkt (AP) som spesifiseres av BSSID som oppgis her. Eksempel: 00:11:22:33:44:55.

en: This option locks this connection to the network device specified either by its interface name or permanent MAC or both. Examples: “wlan0”, “3C:97:0E:42:1A:19”, “wlan0 (3C:97:0E:42:1A:19)”
nb: Dette valget låser denne tilkoblingen til nettverksenheten spesifisert av grensesnittnavnet eller den permanente MAC-adressen, eller begge. Eksempler: «wlan0», «3C:97:0E:42:1A:19», «wlan0 (3C:97:0E:42:1A:19)».

en: Could not load Wi-Fi user interface.
nb: Klarte ikke laste brukergrensesnitt for Wi-Fi.

en: Wi-Fi device
nb: Wi-Fi-enhet

en: Wi-Fi connection %d
nb: Wi-Fi-tilkobling %d

en: A file named “%s” already exists.
nb: En fil som heter «%s» finnes allerede.

en: _Replace
nb: E_rstatt

en: Do you want to replace %s with the VPN connection you are saving?
nb: Vil du erstatte %s med VPN-tilkoblingen du lagrer?

en: Cannot export VPN connection
nb: Kan ikke eksportere VPN-tilkobling

en: The VPN connection “%s” could not be exported to %s.
    
    Error: %s.
nb: Klarte ikke eksportere VPN-tilkoblingen «%s» til %s.
    
    Feil: %s.

en: Export VPN connection…
nb: Eksporter VPN-tilkobling …

en: _Unlock
nb: Lås _opp

en: Automatically unlock this device
nb: Lås opp denne enheten automatisk

en: Connection Information
nb: Tilkoblingsinformasjon

en: _Close
nb: _Lukk

en: Usage:
nb: Bruk:

en: It is not intended for command-line interaction but instead runs in the GNOME desktop environment.
nb: Det er ikke ment brukt via kommandolinjen og kjører i stedet i skrivebordsmiljøet GNOME.

en: not enabled
nb: ikke slått på

en: not registered
nb: ikke registrert

en: Home network (%s)
nb: Hjemmenettverk (%s)

en: Home network
nb: Hjemmenettverk

en: searching
nb: søker

en: registration denied
nb: registrering nektet

en: %s (%s roaming)
nb: %s (%s nettvekslet)

en: %s (roaming)
nb: %s (nettvekslet)

en: Roaming network (%s)
nb: Nettvekslet nettverk (%s)

en: Roaming network
nb: Nettvekslet nettverk

en: PIN code for SIM card “%s” on “%s”
nb: PIN-kode for SIM-kort «%s» på «%s»

en: PIN code required
nb: PIN-kode kreves

en: PIN code is needed for the mobile broadband device
nb: PIN-kode kreves for enhet for mobilt bredbånd

en: Mobile broadband connection “%s” active: (%d%%%s%s)
nb: Mobil bredbåndsforbindelse «%s» er aktiv: (%d%%%s%s)

en: roaming
nb: nettveksling

note: The %s is a mobile provider name, eg "T-Mobile"
en: %s connection
nb: %s-tilkobling

en: PEM certificates (*.pem, *.crt, *.cer)
nb: PEM-sertifikater (*.pem, *.crt, *.cer)

en: DER, PEM, or PKCS#12 private keys (*.der, *.pem, *.p12, *.key)
nb: DER, PEM eller PKCS#12 private nøkler (*.der, *.pem, *.p12, *.key)
