network-manager-applet - en to pl translation catalogue (762 entries)

en: NetworkManager Applet
pl: Aplet NetworkManager

en: Manage your network connections
pl: Zarządzanie połączeniami sieciowymi

en: NetworkManager connection editor
pl: Edytor połączeń usługi NetworkManager

en: NetworkManager is a system service for managing and configuring your network connections and devices.
pl: NetworkManager jest usługą systemową do zarządzania i konfigurowania połączeń i urządzeń sieciowych.

en: The nm-connection-editor program works with NetworkManager to create and edit existing connection profiles for NetworkManager.
pl: Program nm-connection-editor umożliwia tworzenie i modyfikowanie istniejących profilów połączeń za pomocą usługi NetworkManager.

en: The NetworkManager Developers
pl: Programiści projektu NetworkManager

en: Advanced Network Configuration
pl: Zaawansowana konfiguracja sieci

en: Manage and change your network connection settings
pl: Zarządzanie ustawieniami połączeń sieciowych

en: Disable connected notifications
pl: Wyłączenie powiadomień o połączeniu

en: Set this to true to disable notifications when connecting to a network.
pl: Ustawienie na „true” wyłącza powiadomienia podczas łączenia z siecią.

en: Disable disconnected notifications
pl: Wyłączenie powiadomień o rozłączeniu

en: Set this to true to disable notifications when disconnecting from a network.
pl: Ustawienie na „true” wyłącza powiadomienia podczas rozłączania z sieci.

en: Disable VPN notifications
pl: Wyłączenie powiadomień VPN

en: Set this to true to disable notifications when connecting to or disconnecting from a VPN.
pl: Ustawienie na „true” wyłącza powiadomienia podczas łączenia lub rozłączania z sieci VPN.

en: Suppress networks available notifications
pl: Wyłączenie powiadomień o dostępnych sieciach

en: Set this to true to disable notifications when Wi-Fi networks are available.
pl: Ustawienie na „true” wyłącza powiadomienia o dostępności sieci Wi-Fi.

en: Stamp
pl: Czas

en: Used to determine whether settings should be migrated to a new version.
pl: Używane do określenia, czy ustawienia mają zostać migrowane do nowej wersji.

en: Disable WiFi Create
pl: Wyłączenie tworzenia sieci Wi-Fi

en: Set to true to disable creation of adhoc networks when using the applet.
pl: Ustawienie na „true” wyłącza możliwość tworzenia sieci ad-hoc podczas używania apletu.

en: Suppress broadband device unlock prompt
pl: Wyłączenie zapytania o odblokowanie urządzenia komórkowego

en: Set to true to not prompt for PIN/PUK when providing it is required to unlock a broadband device.
pl: Ustawienie na „true” spowoduje, że zapytanie o kod PIN/PUK nie będzie wyświetlane, kiedy jest on potrzebny do odblokowania urządzenia komórkowego.

en: Show the applet in notification area
pl: Wyświetlanie apletu w obszarze powiadamiania

en: Set to FALSE to disable displaying the applet in the notification area.
pl: Ustawienie na „false” wyłącza wyświetlanie apletu w obszarze powiadamiania.

en: object class '%s' has no property named '%s'
pl: klasa obiektów „%s” nie ma właściwości o nazwie „%s”

en: property '%s' of object class '%s' is not writable
pl: właściwość „%s” klasy obiektów „%s” nie jest zapisywalna

en: construct property "%s" for object '%s' can't be set after construction
pl: właściwość konstruktu „%s” dla obiektu „%s” nie może zostać ustawiona po konstrukcji

en: '%s::%s' is not a valid property name; '%s' is not a GObject subtype
pl: „%s::%s” nie jest prawidłową nazwą właściwości, „%s” nie jest podtypem GObject

en: unable to set property '%s' of type '%s' from value of type '%s'
pl: nie można ustawić właściwości „%s” typu „%s” z wartości typu „%s”

en: value "%s" of type '%s' is invalid or out of range for property '%s' of type '%s'
pl: wartość „%s” typu „%s” jest nieprawidłowa lub spoza zakresu dla właściwości „%s” typu „%s”

en: 802.1X authentication
pl: Uwierzytelnianie 802.1X

en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: C_onnect
pl: P_ołącz

en: _Network name
pl: _Nazwa sieci

en: secure.
pl: zabezpieczona.

en: insecure.
pl: niezabezpieczona.

en: Wrong PUK code; please contact your provider.
pl: Błędny kod PUK. Proszę skontaktować się z dostawcą.

en: Wrong PIN code; please contact your provider.
pl: Błędny kod PIN. Proszę skontaktować się z dostawcą.

note: Start the spinner to show the progress of the unlock
en: Sending unlock code…
pl: Wysyłanie kodu odblokowania…

en: Mobile Broadband (%s)
pl: Komórkowe (%s)

en: Mobile Broadband
pl: Komórkowe

en: Available
pl: Dostępne

note: Default connection item
en: New Mobile Broadband connection…
pl: Nowe połączenie komórkowe…

en: Connection Established
pl: Ustanowiono połączenie

en: You are now connected to the Mobile Broadband network.
pl: Połączono z siecią komórkową.

en: Mobile Broadband network.
pl: Sieć komórkowa.

en: You are now registered on the home network.
pl: Zarejestrowano w sieci domowej.

en: You are now registered on a roaming network.
pl: Zarejestrowano w sieci roamingowej.

en: You are now connected to the mobile broadband network.
pl: Połączono z siecią komórkową.

en: Preparing mobile broadband connection “%s”…
pl: Przygotowywanie połączenia komórkowego „%s”…

en: Configuring mobile broadband connection “%s”…
pl: Konfigurowanie połączenia komórkowego „%s”…

en: User authentication required for mobile broadband connection “%s”…
pl: Wymagane uwierzytelnienie dla połączenia komórkowego „%s”…

en: Requesting a network address for “%s”…
pl: Żądanie adresu sieciowego dla „%s”…

en: Mobile broadband connection “%s” active
pl: Nawiązano połączenie komórkowe „%s”

en: Auto Ethernet
pl: Automatyczne połączenie ethernetowe

en: Ethernet Networks (%s)
pl: Sieci ethernetowe (%s)

en: Ethernet Network (%s)
pl: Sieć ethernetowa (%s)

en: Ethernet Networks
pl: Sieci ethernetowe

en: Ethernet Network
pl: Sieć ethernetowa

note: Notify user of unmanaged or unavailable device
en: disconnected
pl: rozłączone

en: You are now connected to the ethernet network.
pl: Połączono z siecią ethernetową.

en: Preparing ethernet network connection “%s”…
pl: Przygotowywanie ethernetowego połączenia sieciowego „%s”…

en: Configuring ethernet network connection “%s”…
pl: Konfigurowanie ethernetowego połączenia sieciowego „%s”…

en: User authentication required for ethernet network connection “%s”…
pl: Wymagane uwierzytelnienie dla ethernetowego połączenia sieciowego „%s”…

en: Requesting an ethernet network address for “%s”…
pl: Żądanie ethernetowego adresu sieciowego dla „%s”…

en: Ethernet network connection “%s” active
pl: Nawiązano ethernetowe połączenie sieciowe „%s”

en: DSL authentication
pl: Uwierzytelnianie DSL

en: _Connect to Hidden Wi-Fi Network…
pl: _Połącz z ukrytą siecią Wi-Fi…

en: Create _New Wi-Fi Network…
pl: Utwórz _nową sieć Wi-Fi…

en: (none)
pl: (brak)

en: Failed to add new connection
pl: Dodanie nowego połączenia się nie powiodło

en: Insufficient privileges.
pl: Niewystarczające uprawnienia.

en: Connection failure
pl: Niepowodzenie połączenia

en: Wi-Fi Networks (%s)
pl: Sieci Wi-Fi (%s)

en: Wi-Fi Network (%s)
pl: Sieć Wi-Fi (%s)

en: Wi-Fi Network | Wi-Fi Networks
pl[0]: Sieć Wi-Fi
pl[1]: Sieci Wi-Fi
pl[2]: Sieci Wi-Fi

en: Wi-Fi is disabled
pl: Wi-Fi jest wyłączone

en: Wi-Fi is disabled by hardware switch
pl: Wi-Fi jest wyłączone przez przełącznik sprzętowy

en: _Available networks
pl: _Dostępne sieci

en: Wi-Fi Networks Available
pl: Dostępne sieci Wi-Fi

en: Use the network menu to connect to a Wi-Fi network
pl: Należy użyć menu sieci, aby połączyć z siecią Wi-Fi

en: You are now connected to the Wi-Fi network “%s”.
pl: Połączono z siecią Wi-Fi „%s”.

en: Preparing Wi-Fi network connection “%s”…
pl: Przygotowywanie połączenia sieciowego Wi-Fi „%s”…

en: Configuring Wi-Fi network connection “%s”…
pl: Konfigurowanie połączenia sieciowego Wi-Fi „%s”…

en: User authentication required for Wi-Fi network “%s”…
pl: Wymagane uwierzytelnienie dla sieci Wi-Fi „%s”…

en: Requesting a Wi-Fi network address for “%s”…
pl: Żądanie adresu sieciowego Wi-Fi dla „%s”…

en: Wi-Fi network connection “%s” active: %s (%d%%)
pl: Nawiązano bezprzewodowe połączenie sieciowe Wi-Fi „%s”: %s (%d%%)

en: Wi-Fi network connection “%s” active
pl: Nawiązano połączenie sieciowe Wi-Fi „%s”

en: Failed to activate connection
pl: Aktywowanie połączenia się nie powiodło

en: Unknown error
pl: Nieznany błąd

en: Error displaying connection information:
pl: Błąd podczas wyświetlania informacji o połączeniu:

en: Dynamic WEP
pl: Dynamiczny WEP

note: Create the expander
en: More addresses
pl: Więcej adresów

[ctx: Wi-Fi/Ethernet security]
en: None
pl: Brak

en: %u Mb/s
pl: %u Mb/s

[ctx: Speed]
en: Unknown
pl: Nieznana

[ctx: Address]
note: Address
en: Unknown
pl: Nieznany

en: IP Address
pl: Adres IP

en: Broadcast Address
pl: Adres rozgłoszeniowy

[ctx: Subnet Mask]
note: Prefix
en: Unknown
pl: Nieznana

en: Subnet Mask
pl: Maska podsieci

en: Primary DNS
pl: Główny serwer DNS

en: Secondary DNS
pl: Drugorzędny serwer DNS

en: Tertiary DNS
pl: Trzeciorzędny serwer DNS

en: 802.11 Wi-Fi (%s)
pl: Wi-Fi 802.11 (%s)

note: --- General ---
en: General
pl: Ogólne

en: Interface
pl: Interfejs

en: Hardware Address
pl: Adres sprzętowy

note: Driver
en: Driver
pl: Sterownik

en: Speed
pl: Prędkość

en: Security
pl: Zabezpieczenia

en: Default Route
pl: Domyślna trasa

en: Network
pl: Sieć

en: Password
pl: Hasło

en: VPN Type
pl: Typ VPN

en: VPN Gateway
pl: Brama VPN

en: VPN Username
pl: Nazwa użytkownika VPN

en: VPN Banner
pl: Baner VPN

en: Base Connection
pl: Podstawowe połączenie

en: Unknown
pl: Nieznane

note: Shouldn't really happen but ...
en: No valid active connections found!
pl: Nie odnaleziono prawidłowych aktywnych połączeń.

en: Copyright © 2004-2017 Red Hat, Inc.
    Copyright © 2005-2008 Novell, Inc.
    and many other community contributors and translators
pl: Copyright © 2004-2017 Red Hat, Inc.
    Copyright © 2005-2008 Novell, Inc.
    oraz wielu innych współtwórców i tłumaczy społeczności

en: Notification area applet for managing your network devices and connections.
pl: Aplet obszaru powiadamiania do zarządzania urządzeniami i połączeniami sieciowymi.

en: NetworkManager Website
pl: Witryna programu NetworkManager

en: The NetworkManager Applet could not find some required resources (the .ui file was not found).
pl: Aplet NetworkManager nie może odnaleźć niektórych wymaganych zasobów (nie odnaleziono pliku .ui).

en: Missing resources
pl: Brakujące zasoby

en: Mobile broadband network password
pl: Hasło do sieci komórkowej

en: A password is required to connect to “%s”.
pl: Wymagane hasło do połączenia z „%s”.

en: Password:
pl: Hasło:

en: SIM PIN unlock required
pl: Wymagany kod PIN odblokowania karty SIM

en: SIM PIN Unlock Required
pl: Wymagany kod PIN odblokowania karty SIM

note: FIXME: some warning about # of times you can enter incorrect PIN
en: The mobile broadband device “%s” requires a SIM PIN code before it can be used.
pl: Urządzenie komórkowe „%s” wymaga kodu PIN karty SIM przed użyciem.

note: Translators: PIN code entry label
en: PIN code:
pl: Kod PIN:

note: Translators: Show/obscure PIN checkbox label
en: Show PIN code
pl: Wyświetlanie kodu PIN

en: SIM PUK unlock required
pl: Wymagany kod PUK odblokowania karty SIM

en: SIM PUK Unlock Required
pl: Wymagany kod PUK odblokowania karty SIM

note: FIXME: some warning about # of times you can enter incorrect PUK
en: The mobile broadband device “%s” requires a SIM PUK code before it can be used.
pl: Urządzenie komórkowe „%s” wymaga kodu PUK karty SIM przed użyciem.

note: Translators: PUK code entry label
en: PUK code:
pl: Kod PUK:

note: Translators: New PIN entry label
en: New PIN code:
pl: Nowy kod PIN:

note: Translators: New PIN verification entry label
en: Re-enter new PIN code:
pl: Proszę ponownie wprowadzić nowy kod PIN:

note: Translators: Show/obscure PIN/PUK checkbox label
en: Show PIN/PUK codes
pl: Wyświetlanie kodów PIN/PUK

en: Connection had no VPN setting
pl: Połączenie nie ma ustawienia VPN

en: Failed to write connection to VPN UI: %s (%d)
pl: Zapisanie połączenia do interfejsu użytkownika VPN się nie powiodło: %s (%d)

en: Failed to write connection to VPN UI: incomplete write
pl: Zapisanie połączenia do interfejsu użytkownika VPN się nie powiodło: niepełny zapis

en: Failed to add/activate connection
pl: Dodanie/aktywowanie połączenia się nie powiodło

en: Device disconnect failed
pl: Rozłączenie urządzenia się nie powiodło

en: Disconnect failure
pl: Niepowodzenie rozłączenia

en: Connection activation failed
pl: Aktywacja połączenia się nie powiodła

en: Don’t show this message again
pl: Bez wyświetlania tego komunikatu ponownie

en: 
    The VPN connection “%s” disconnected because the network connection was interrupted.
pl: 
    Połączenie VPN „%s” rozłączone, ponieważ połączenie sieciowe zostało przerwane.

en: 
    The VPN connection “%s” failed because the network connection was interrupted.
pl: 
    Połączenie VPN „%s” się nie powiodło, ponieważ połączenie sieciowe zostało przerwane.

en: 
    The VPN connection “%s” failed because the VPN service stopped unexpectedly.
pl: 
    Połączenie VPN „%s” się nie powiodło, ponieważ usługa VPN została nieoczekiwanie zatrzymana.

en: 
    The VPN connection “%s” failed because the VPN service returned invalid configuration.
pl: 
    Połączenie VPN „%s” się nie powiodło, ponieważ usługa VPN nie zwróciła odpowiedniej konfiguracji sieci.

en: 
    The VPN connection “%s” failed because the connection attempt timed out.
pl: 
    Połączenie VPN „%s” się nie powiodło z powodu przekroczenia limitu czasu.

en: 
    The VPN connection “%s” failed because the VPN service did not start in time.
pl: 
    Połączenie VPN „%s” się nie powiodło, ponieważ usługa VPN nie została uruchomiona na czas.

en: 
    The VPN connection “%s” failed because the VPN service failed to start.
pl: 
    Połączenie VPN „%s” się nie powiodło, ponieważ usługa VPN nie mogła zostać uruchomiona.

en: 
    The VPN connection “%s” failed because there were no valid VPN secrets.
pl: 
    Połączenie VPN „%s” się nie powiodło z powodu braku prawidłowych sekretów VPN.

en: 
    The VPN connection “%s” failed because of invalid VPN secrets.
pl: 
    Połączenie VPN „%s” się nie powiodło z powodu nieprawidłowych sekretów VPN.

en: 
    The VPN connection “%s” failed.
pl: 
    Połączenie VPN „%s” się nie powiodło.

en: VPN connection has been successfully established.
    
    %s
pl: Połączenie VPN zostało pomyślnie ustanowione.
    
    %s

en: VPN connection has been successfully established.
pl: Połączenie VPN zostało pomyślnie ustanowione.

en: VPN Login Message
pl: Wiadomość logowania VPN

en: VPN Connection Failed
pl: Połączenie VPN się nie powiodło

en: 
    The VPN connection “%s” failed because the VPN service failed to start.
    
    %s
pl: 
    Połączenie VPN „%s” się nie powiodło, ponieważ usługa VPN nie mogła zostać uruchomiona.
    
    %s

en: 
    The VPN connection “%s” failed to start.
    
    %s
pl: 
    Uruchomienie połączenia VPN „%s” się nie powiodło.
    
    %s

en: device not ready (firmware missing)
pl: urządzenie nie jest gotowe (brak oprogramowania sprzętowego)

en: device not ready
pl: urządzenie nie jest gotowe

en: Disconnect
pl: Rozłącz

en: device not managed
pl: urządzenie nieobsługiwane

en: No network devices available
pl: Brak dostępnych urządzeń sieciowych

en: _VPN Connections
pl: Połączenia _VPN

en: _Configure VPN…
pl: S_konfiguruj VPN…

en: _Add a VPN connection…
pl: _Dodaj połączenie VPN…

en: NetworkManager is not running…
pl: Usługa NetworkManager nie jest uruchomiona…

en: Networking disabled
pl: Sieć jest wyłączona

note: 'Enable Networking' item
en: Enable _Networking
pl: _Sieć

note: 'Enable Wi-Fi' item
en: Enable _Wi-Fi
pl: Sieć _Wi-Fi

note: 'Enable Mobile Broadband' item
en: Enable _Mobile Broadband
pl: Sieć _komórkowa

note: Toggle notifications item
en: Enable N_otifications
pl: P_owiadomienia

note: 'Connection Information' item
en: Connection _Information
pl: I_nformacje o połączeniu

note: 'Edit Connections...' item
en: Edit Connections…
pl: Modyfikuj połączenia…

en: _About
pl: _O programie

en: You are now connected to “%s”.
pl: Połączono z „%s”.

en: Disconnected
pl: Rozłączony

en: The network connection has been disconnected.
pl: Połączenie sieciowe zostało rozłączone.

en: Preparing network connection “%s”…
pl: Przygotowywanie połączenia sieciowego „%s”…

en: User authentication required for network connection “%s”…
pl: Wymagane uwierzytelnienie dla połączenia sieciowego „%s”…

en: Network connection “%s” active
pl: Nawiązano połączenie sieciowe „%s”

en: Starting VPN connection “%s”…
pl: Nawiązywanie połączenia VPN „%s”…

en: User authentication required for VPN connection “%s”…
pl: Wymagane uwierzytelnienie dla połączenia VPN „%s”…

en: Requesting a VPN address for “%s”…
pl: Żądanie adresu VPN dla „%s”…

en: VPN connection active
pl: Nawiązano połączenie VPN

en: No network connection
pl: Brak połączenia sieciowego

en: IP addresses identify your computer on the network. Click the “Add” button to add an IP address.
pl: Adresy IP identyfikują komputery w sieci. Proszę nacisnąć przycisk „Dodaj”, aby dodać adres IP.

en: _Add
pl: _Dodaj

en: _Delete
pl: _Usuń

en: Ig_nore automatically obtained routes
pl: Ig_norowanie automatycznie uzyskanych tras

en: _Use this connection only for resources on its network
pl: _Używanie tego połączenia tylko dla zasobów tej sieci

en: If enabled, this connection will never be used as the default network connection.
pl: Jeśli włączone, to połączenie nigdy nie będzie użyte jako domyślne połączenie sieciowe.

en: C_reate…
pl: _Utwórz…

en: Choose a Connection Type
pl: Wybór typu połączenia

en: Select the type of connection you wish to create.
    
    If you are creating a VPN, and the VPN connection you wish to create does not appear in the list, you may not have the correct VPN plugin installed.
pl: Należy wybrać typ VPN, który zamierza się nawiązać.
    
    Jeśli tworzone jest połączenie VPN, ale wymagany typ nie jest dostępny na liście, odpowiednia wtyczka VPN może nie być zainstalowana.

en: _Device
pl: Urzą_dzenie

en: Round-robin
pl: Round-Robin

en: Active backup
pl: Aktywna rezerwa

en: Broadcast
pl: Rozgłaszanie

en: Adaptive transmit load balancing
pl: Adaptacyjne równoważenie obciążenia przesyłu

en: Adaptive load balancing
pl: Adaptacyjne równoważenie obciążenia

en: MII (recommended)
pl: MII (zalecane)

en: Bonded _connections
pl: _Połączone połączenia

en: M_ode
pl: _Tryb

en: _Edit
pl: _Modyfikuj

en: Monitoring _frequency
pl: _Częstotliwość monitorowania

en: _Interface name
pl: Nazwa _interfejsu

en: _Link Monitoring
pl: _Monitorowanie łącza

en: ARP _targets
pl: Cele A_RP

en: An IP address, or a comma-separated list of IP addresses, to look for when checking the link status.
pl: Adres IP lub lista adresów oddzielonych przecinkami do wyszukiwania podczas sprawdzania stanu łącza.

en: Link _up delay
pl: Opóźnienie _włączenia łącza

en: Link _down delay
pl: _Opóźnienie wyłączenia łącza

en: _Primary
pl: _Główne

en: The interface name of the primary device. If set, this device will always be the active port when it is available.
pl: Nazwa interfejsu głównego urządzenia. Jeśli jest ustawione, to urządzenie będzie aktywnym portem zawsze, kiedy jest dostępne.

en: bytes
pl: B

en: Path _cost
pl: _Koszt ścieżki

en: _Priority
pl: _Priorytet

en: _Hairpin mode
pl: Tryb „_hairpin”

en: Bridged _connections
pl: _Mostkowane połączenia

en: _Forward delay
pl: _Opóźnienie przekazywania

en: _Hello time
pl: _Czas powitania

en: STP forwarding delay, in seconds
pl: Opóźnienie przekazywania STP w sekundach

en: STP hello time, in seconds
pl: Czas powitania STP w sekundach

en: Enable I_GMP snooping
pl: Szpiegowanie I_GMP

en: Controls whether IGMP snooping is enabled for this bridge. Note that if snooping was automatically disabled due to hash collisions, the system may refuse to enable the feature until the collisions are resolved.
pl: Kontroluje, czy szpiegowanie IGMP jest włączone dla tego mostku. Proszę zauważyć, że jeśli szpiegowanie zostało automatycznie wyłączone z powodu kolizji sum kontrolnych, to system może odmówić włączenia tej funkcji do czasu rozwiązania kolizji.

en: Enable _STP (Spanning Tree Protocol)
pl: _STP (Protokół drzewa rozpinającego)

en: Controls whether Spanning Tree Protocol (STP) is enabled for this bridge
pl: Kontroluje, czy STP (Protokół drzewa rozpinającego) jest włączony dla tego mostku

en: STP priority for this bridge. Lower values are “better”; the lowest priority bridge will be elected the root bridge.
pl: Priorytet STP dla tego mostku. Niższe wartości są „lepsze”; mostek o najniższym priorytecie będzie wybierany jako główny mostek.

en: _Max age
pl: Maksymalny _wiek

en: STP maximum message age, in seconds
pl: Maksymalny wiek komunikatu STP w sekundach

en: _Aging time
pl: C_zas starzenia

en: The Ethernet MAC address aging time, in seconds
pl: Czas starzenia adresu MAC ethernetu w sekundach

en: Group _forward mask
pl: Maska p_rzekazywania grupy

en: A mask of 16 bits, each corresponding to a group address in the range from 01:80:C2:00:00:00 to 01:80:C2:00:00:0F that must be forwarded. The mask can’t have bits 0, 1 or 2 set because they are used for STP, MAC pause frames and LACP.
pl: Maska 16 bitów, każdy odpowiadający adresowi grupy w zakresie od 01:80:C2:00:00:00 do 01:80:C2:00:00:0F, który musi być przekazywany. Maska nie może mieć ustawionych bitów 0, 1 lub 2, ponieważ są one używane dla STP, klatek przerwy MAC i LACP.

en: _Use Data Center Bridging (DCB) for this connection
pl: _Użycie mostkowania dla centrów przetwarzania danych (DCB) dla tego połączenia

en: Flow Control
pl: Kontrola przepływu

en: Feature
pl: Funkcja

en: Enable
pl: Włączone

en: Advertise
pl: Rozgłaszanie

en: Willing
pl: Chętne

en: Priority
pl: Priorytet

en: Options…
pl: Opcje…

en: Priority Groups
pl: Grupy priorytetów

en: default
pl: domyślne

en: Fabric
pl: Struktura

en: Priority Flow Control
pl: Priorytetowa kontrola przepływu

en: Enable or disable priority pause transmission for each User Priority.
pl: Włączenie lub wyłączenie priorytetu przesyłania przerwy dla każdego priorytetu użytkownika.

en: Traffic Class
pl: Klasa ruchu

en: Strict Bandwidth
pl: Ścisłe pasmo

en: Priority Bandwidth
pl: Pasmo priorytetowe

en: Group Bandwidth
pl: Pasmo grupowe

en: Group ID
pl: Identyfikator grupy

en: Enter the priority group ID for each User Priority.
pl: Proszę podać identyfikator grupy priorytetu dla każdego priorytetu użytkownika.

en: Enter the allowed link bandwidth percent each Priority Group may use. The sum of all groups must total 100%.
pl: Proszę podać dozwolone pasmo łącza w procentach, które każda grupa priorytetowa może używać. Suma wszystkich grup musi wynosić 100%.

en: Enter the percentage of priority group bandwidth each user priority may use.
pl: Proszę podać procent pasma grupy priorytetowej, który może używać każdy priorytet użytkownika.

en: Enable or disable strict bandwidth for each user priority.
pl: Włączenie lub wyłączenie ścisłego pasma dla każdego priorytetu użytkownika.

en: Enter the traffic class for each user priority.
pl: Proszę podać klasę ruchu dla każdego priorytetu użytkownika.

en: _Username
pl: Nazwa _użytkownika

en: Username used to authenticate with the PPPoE service.
pl: Nazwa użytkownika używana do uwierzytelniania z usługą PPPoE.

en: Only initiate sessions with access concentrators that provide the specified service. For most providers this should be left blank.
pl: Inicjuje tylko sesje z koncentratorami dostępu dostarczającymi podaną usługę. W przypadku większości dostawców należy zostawić to puste.

en: _Service
pl: U_sługa

en: Sho_w password
pl: _Wyświetlanie hasła

en: Password used to authenticate with the PPPoE service.
pl: Hasło używane do uwierzytelniania z usługą PPPoE.

en: _Password
pl: _Hasło

en: PPP _interface
pl: _Interfejs PPP

en: P_arent interface
pl: Interfejs na_drzędny

en: An arbitrary name to assign to the newly created PPP interface.
pl: Dowolna nazwa do przydzielenia nowo utworzonemu interfejsowi PPP.

en: The interface on which the PPP connection will be established.
pl: Interfejs, na którym nawiązać połączenie PPP.

en: C_laim interface
pl: _Przejęcie interfejsu

en: If selected, the connection will take exclusive control of the interface and it won’t be possible to activate another connection on it. Note that the option can only be used for Ethernet interfaces. nm-applet is able to activate the connection only if this option is selected.
pl: Po zaznaczeniu połączenie całkowicie przejmie kontrolę nad interfejsem i nie będzie można aktywować na nim innego połączenia. Proszę zauważyć, że tej opcji można używać tylko dla interfejsów Ethernet. nm-applet może aktywować połączenie tylko, jeśli ta opcja jest zaznaczona.

en: Automatic
pl: Automatycznie

en: Twisted Pair (TP)
pl: Skrętka (TP)

en: Attachment Unit Interface (AUI)
pl: AUI (Attachment Unit Interface)

en: Media Independent Interface (MII)
pl: MII (Media Independent Interface)

en: 10 Mb/s
pl: 10 Mb/s

en: 100 Mb/s
pl: 100 Mb/s

en: 1 Gb/s
pl: 1 Gb/s

en: 10 Gb/s
pl: 10 Gb/s

en: Half
pl: Połowa

en: Full
pl: Pełny

en: Ignore
pl: Ignorowanie

en: Manual
pl: Ręczne

en: C_loned MAC address
pl: Sk_lonowany adres MAC

en: Wake on LAN
pl: Przebudzanie przez LAN

en: De_fault
pl: _Domyślne

en: _Ignore
pl: _Ignorowanie

en: _Broadcast
pl: _Rozgłaszanie

en: _Arp
pl: _ARP

en: Ma_gic
pl: _Magiczne

en: _Wake on LAN password
pl: _Hasło przebudzania przez LAN

en: Wake-on-LAN password (an Ethernet MAC). It is only valid for magic packets.
pl: Hasło przebudzania przez LAN (MAC ethernetowy). Prawidłowe tylko dla magicznych pakietów.

en: Lin_k negotiation
pl: _Negocjacja łącza

en: Device link negotiation. If “Manual” is chosen, “Speed” and “Duplex” values will be forced without checking the device compatibility. If unsure, leave here “Ignore” or pick “Automatic”.
pl: Negocjacja łącza urządzenia. Jeśli wybrano „Ręczne”, to wartości „Prędkość” i „Dupleks” będą ignorowane bez sprawdzania zgodności urządzenia. W razie niepewności, należy zostawić „Ignorowanie” lub wybrać „Automatycznie”.

en: _Speed
pl: _Prędkość

en: Speed value for static link negotiation, required only when “Ignore” and “Automatic” options are not selected. Before specifying a speed value be sure your device supports it.
pl: Wartość prędkości dla negocjacji statycznego łącza, wymagane tylko, jeśli nie wybrano opcji „Ignorowanie” lub „Automatycznie”. Przed podaniem prędkości należy się upewnić, że urządzenie ją obsługuje.

en: Duple_x
pl: Duple_ks

en: Duplex value for static link negotiation, required only when “Ignore” and “Automatic” options are not selected. Before specifying a duplex mode be sure your device supports it.
pl: Wartość dupleksu dla negocjacji statycznego łącza, wymagane tylko, jeśli nie wybrano opcji „Ignorowanie” lub „Automatycznie”. Przed podaniem trybu dupleksu należy się upewnić, że urządzenie go obsługuje.

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: All _users may connect to this network
pl: Wszyscy _użytkownicy mogą łączyć się z tą siecią

en: Automatically connect to _VPN
pl: Automatyczne łączenie z _VPN

en: Firewall _zone
pl: _Strefa zapory sieciowej

en: _Metered connection
pl: Połą_czenie taryfowe

en: NetworkManager indicates to applications whether the connection is metered and therefore data usage should be restricted. Select which value (“Yes” or “No”) to indicate to applications, or “Automatic” to use a default value based on the connection type and other heuristics.
pl: Usługa NetworkManager przekazuje programom, czy połączenie jest taryfowe, więc użycie danych ma być ograniczone. Proszę wybrać wartość („Tak” lub „Nie”) przekazywaną programom lub „Automatycznie”, aby używać domyślnej wartości na podstawie typu połączenia i innych danych.

en: Connect _automatically with priority
pl: _Priorytetowe łączenie automatyczne

en: Connection priority for automatic activation. Connections with higher numbers are preferred when selecting profiles for automatic activation. Default value is 0.
pl: Priorytet połączenia dla automatycznej aktywacji. Połączenia o wyższych numerach są preferowane podczas wybierania profili do automatycznej aktywacji.

note: IP-over-InfiniBand "connected mode"
en: Connected
pl: Połączony

en: _Transport mode
pl: _Tryb przesyłania

en: Device name
pl: Nazwa urządzenia

en: Parent device
pl: Urządzenie nadrzędne

en: Mode
pl: Tryb

en: Local IP
pl: Lokalny adres IP

en: Remote IP
pl: Zdalny adres IP

en: Input key
pl: Klucz wejściowy

en: Output key
pl: Klucz wyjściowy

en: Automatic with manual DNS settings
pl: Automatycznie z ręcznymi ustawieniami DNS

en: Shared to other computers
pl: Współdzielone z innymi komputerami

en: _Method
pl: _Metoda

en: The DHCP client identifier allows the network administrator to customize your computer’s configuration. If you wish to use a DHCP client identifier, enter it here.
pl: Identyfikator klienta DHCP umożliwia administratorowi sieci dostosować konfigurację komputerów. Aby użyć identyfikatora, należy go podać w tym miejscu.

en: Domains used when resolving host names. Use commas to separate multiple domains.
pl: Domeny używane do znajdowania nazw komputerów. Aby podać wiele domen, należy je rozdzielić przecinkami.

en: D_HCP client ID
pl: Identyfikator klienta D_HCP

en: S_earch domains
pl: Dom_eny wyszukiwania

en: DNS ser_vers
pl: Serwery _DNS

en: IP addresses of domain name servers used to resolve host names. Use commas to separate multiple domain name server addresses.
pl: Adresy IP serwerów nazw domen używane do znajdowania nazw komputerów. Aby podać wiele adresów, należy je rozdzielić przecinkami.

en: Require IPv_4 addressing for this connection to complete
pl: Wymaganie adresowania IPv_4 do ukończenia tego połączenia

en: When connecting to IPv6-capable networks, allows the connection to complete if IPv4 configuration fails but IPv6 configuration succeeds.
pl: Podczas łączenia się z sieciami IPv6 umożliwia ukończenie nawiązania połączenia, jeśli konfiguracja IPv4 się nie powiedzie, a IPv6 tak.

en: _Routes…
pl: _Trasy…

note: TRANSLATORS: Default zone set for firewall, when no zone is selected
en: Default
pl: Domyślne

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Enabled (prefer public address)
pl: Włączone (preferowanie publicznego adresu)

en: Enabled (prefer temporary address)
pl: Włączone (preferowanie tymczasowego adresu)

en: Stable privacy
pl: Stabilna prywatność

en: IP addresses of domain name servers used to resolve host names. Use commas to separate multiple domain name server addresses. Link-local addresses will be automatically scoped to the connecting interface.
pl: Adresy IP serwerów nazw domen używane do znajdowania nazw komputerów. Aby podać wiele adresów, należy je rozdzielić przecinkami. Adresy Link-Local będą automatycznie dołączane do łączącego się interfejsu.

en: IPv6 _privacy extensions
pl: _Rozszerzenia prywatności IPv6

en: If enabled, it makes the kernel generate a temporary IPv6 address in addition to the public one generated from MAC address. This enhances privacy, but could cause problems in some applications. If set to "Default", the value from NetworkManager global configuration is used. If that is also unset, use the kernel default value read from file "/proc/sys/net/ipv6/conf/default/use_tempaddr"
pl: Po włączeniu jądro będzie tworzyło tymczasowy adres IPv6 obok publicznego, utworzonego z adresu MAC. Zwiększa to prywatność, ale może powodować problemy w niektórych programach. Ustawienie na „Domyślne” spowoduje użycie wartości z globalnej konfiguracji usługi NetworkManager. Jeśli to także nie zostanie ustawione, to używa domyślnej wartości jądra odczytanej z pliku „/proc/sys/net/ipv6/conf/default/use_tempaddr”

en: IPv6 address _generation mode
pl: _Tryb tworzenia adresu IPv6

en: Require IPv_6 addressing for this connection to complete
pl: Wymaganie adresowania IPv_6 do ukończenia nawiązania tego połączenia

en: When connecting to IPv4-capable networks, allows the connection to complete if IPv6 configuration fails but IPv4 configuration succeeds.
pl: Podczas łączenia się z sieciami IPv4 umożliwia ukończenie nawiązania połączenia, jeśli konfiguracja IPv6 się nie powiedzie, a IPv4 tak.

en: Check
pl: Sprawdzanie

en: Strict
pl: Ścisłe

en: _Device name
pl: _Nazwa urządzenia

en: The name of the MACsec device.
pl: Nazwa urządzenia MACsec.

en: _Parent device
pl: _Urządzenie nadrzędne

en: The parent interface name or parent connection UUID from which this MACSEC interface should be created.
pl: Nazwa interfejsu nadrzędnego lub UUID połączenia nadrzędnego, z którego ten interfejs MACsec ma być utworzony.

en: The parent interface name or parent connection UUID from which this MACsec interface should be created
pl: Nazwa interfejsu nadrzędnego lub UUID połączenia nadrzędnego, z którego ten interfejs MACsec ma być utworzony

en: Keys
pl: Klucze

en: _Mode
pl: _Tryb

en: Specifies how the CAK (Connectivity Association Key) for MKA (MACsec Key Agreement) is obtained. For the EAP mode, fill the parameters in the 802.1X security page
pl: Określa, jak uzyskiwany jest CAK (Connectivity Association Key) dla MKA (MACsec Key Agreement). W trybie EAP należy wypełnić parametry na stronie zabezpieczeń 802.1X

en: The pre-shared Connectivity Association Key
pl: Uprzednio udostępniony CAK

en: The pre-shared Connectivity-association Key Name
pl: Nazwa uprzednio udostępnionego CAK

en: Parameters
pl: Parametry

en: _Validation
pl: Spra_wdzanie poprawności

en: Specifies the validation mode for incoming frames
pl: Określa tryb sprawdzania poprawności dla klatek przychodzących

en: _SCI port
pl: _Port SCI

en: The port component of the SCI (Secure Channel Identifier)
pl: Składnik portu SCI (Secure Channel Identifier)

en: _Encrypt
pl: _Szyfrowanie

en: Whether the transmitted traffic must be encrypted
pl: Czy przesyłany ruch musi być zaszyfrowany

en: Basic
pl: Podstawowe

en: Nu_mber
pl: Nu_mer

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: N_etwork ID
pl: Identyfikator si_eci

en: Change…
pl: Zmień…

en: Allow _roaming if home network is not available
pl: Zezwolenie na _roaming, jeśli sieć domowa nie jest dostępna

en: Sho_w passwords
pl: _Wyświetlanie haseł

en: Authentication
pl: Uwierzytelnianie

en: Allowed methods
pl: Dozwolone metody

en: Configure _Methods…
pl: Skonfiguruj _metody…

en: Compression
pl: Kompresja

en: _Use point-to-point encryption (MPPE)
pl: _Szyfrowanie PPP (MPPE)

en: _Require 128-bit encryption
pl: Szyf_rowanie 128-bitowe

en: Use _stateful MPPE
pl: _Stateful MPPE

en: Allow _BSD data compression
pl: Dopuszczalna kompresja danych _BSD

en: Allow _Deflate data compression
pl: Dopuszczalna kompresja danych _Deflate

en: Use TCP _header compression
pl: Kompresja nagłówków _TCP

en: Send PPP _echo packets
pl: Wysyłanie pakietów _echo PPP

en: None
pl: Brak

en: For browser only
pl: Tylko dla przeglądarki

en: Use this proxy configuration for only browser clients/schemes.
pl: Używa tej konfiguracji pośrednika tylko dla klientów/schematów przeglądarek.

en: PAC URL
pl: Adres URL do PAC

en: PAC script
pl: Skrypt PAC

en: URL from where the PAC script is to be obtained.
pl: Adres URL, z którego pobrać skrypt PAC.

en: Import script from a file…
pl: Zaimportuj skrypt z pliku…

en: Method
pl: Metoda

en: Ad_vanced…
pl: Zaa_wansowane…

en: Set by controller
pl: Ustawione przez kontrolera

en: Ethernet port state
pl: Stan portu ethernetowego

en: Team Advanced Options
pl: Zaawansowane opcje zespołu

en: _Queue ID
pl: _Identyfikator kolejki

en: Number of bursts of unsolicited NAs and gratuitous ARP packets sent after port is enabled or disabled.
pl: Liczba wybuchów niezamawianych NA i nieuzasadnionych pakietów ARP wysłanych po włączeniu lub wyłączeniu portu.

en: ID of queue which this port should be mapped to.
pl: Identyfikator kolejki, do której ten port ma być mapowany.

en: Active-Backup runner options
pl: Opcje wykonywania aktywnej rezerwy

en: _Port priority
pl: _Priorytet portu

en: Value is positive number in milliseconds. Specifies an interval between bursts of notify-peer packets.
pl: Wartość to dodatnia liczba w milisekundach. Określa odstęp między wybuchami pakietów „notify-peer”.

en: Port priority. The higher number means higher priority.
pl: Priorytet portu. Wyższy numer oznacza wyższy priorytet.

en: Port _sticky
pl: _Lepki port

en: Do not unselect the port if a better one becomes available.
pl: Bez odznaczania portu, jeśli lepszy stanie się dostępny.

en: LACP runner options
pl: Opcje wykonywania LACP

en: _LACP port priority
pl: Priorytet portu _LACP

en: LACP port _key
pl: _Klucz portu LACP

en: Number of bursts of multicast group rejoin requests sent after port is enabled or disabled.
pl: Liczba wybuchów żądań ponownego dołączenia do grupy multikastowej wysyłanych po włączeniu lub wyłączeniu portu.

en: Port priority according to LACP standard. The lower number means higher priority.
pl: Priorytet portu zgodnie ze standardem LACP. Niższy numer oznacza wyższy priorytet.

en: Value is positive number in milliseconds. Specifies an interval between bursts of multicast group rejoin requests.
pl: Wartość to dodatnia liczba w milisekundach. Określa odstęp między wybuchami żądań ponownego dołączenia do grupy multikastowej.

en: Port key according to LACP standard. It is only possible to aggregate ports with the same key.
pl: Klucz portu zgodnie ze standardem LACP. Łączenie portów jest możliwe tylko za pomocą tego samego klucza.

en: _Link watcher
pl: _Obserwowanie łącza

en: _Up delay
pl: Opóźnienie _włączenia

en: _Down delay
pl: _Opóźnienie wyłączenia

en: Send _interval
pl: O_dstęp wysyłania

en: Delay _before first send
pl: Opóź_nienie przed pierwszym wysłaniem

en: _Maximum missed replies
pl: _Maksymalna liczba nietrafionych odpowiedzi

en: _Source host
pl: _Komputer źródłowy

en: _Target host
pl: _Komputer docelowy

en: Maximum number of missed replies. If this number is exceeded, link is reported as down.
pl: Maksymalna liczba nietrafionych odpowiedzi. Jeśli ten numer zostaje przekroczony, łącze jest zgłaszane jako wyłączone.

en: Hostname to be converted to IP address which will be filled into ARP request as source address.
pl: Nazwa komputera konwertowana do adresu IP, który zostanie umieszczony w żądaniu ARP jako adres źródłowy.

en: Hostname to be converted to IP address which will be filled into request as destination address.
pl: Nazwa komputera konwertowana do adresu IP, który zostanie umieszczony w żądaniu ARP jako adres docelowy.

en: Ignore invalid packets from _active ports
pl: Ignorowanie nieprawidłowych pakietów z _aktywnych portów

en: Validate received ARP packets on active ports. If this is not checked, all incoming ARP packets will be considered as a good reply.
pl: Sprawdzanie poprawności otrzymanych pakietów ARP. Jeśli nie zaznaczono tej opcji, wszystkie przychodzące pakiety ARP będą uważane za dobre odpowiedzi.

en: Ignore invalid packets from i_nactive ports
pl: Ignorowanie nieprawidłowych pakietów z _nieaktywnych portów

en: Validate received ARP packets on inactive ports. If this is not checked, all incoming ARP packets will be considered as a good reply.
pl: Sprawdzanie poprawności otrzymanych pakietów ARP na nieaktywnych portach. Jeśli nie zaznaczono tej opcji, wszystkie przychodzące pakiety ARP będą uważane za dobre odpowiedzi.

en: S_end on inactive ports
pl: _Wysyłanie na nieaktywnych portach

en: By default, ARP requests are sent on active ports only. This option allows sending even on inactive ports.
pl: Domyślnie żądania ARP są wysyłane tylko na aktywnych portach. Ta opcja umożliwia wysyłanie nawet na nieaktywnych portach.

en: The delay between the link coming up and the runner being notified about it.
pl: Opóźnienie między włączeniem łącza a powiadomieniem wykonywania.

en: The delay between the link going down and the runner being notified about it.
pl: Opóźnienie między wyłączeniem łącza a powiadomieniem wykonywania.

en: The interval between requests being sent.
pl: Odstęp między wysyłanymi żądaniami.

en: The delay between link watch initialization and the first request being sent.
pl: Opóźnienie między inicjacją obserwowania łącza a wysłaniem pierwszego żądania.

en: The link watcher to be used.
pl: Używane obserwowanie łącza.

en: Link Watcher
pl: Obserwowanie łącza

en: Im_port team configuration from a file…
pl: Zaimp_ortuj konfigurację zespołową z pliku…

en: Edit _JSON configuration
pl: Modyfikacja konfiguracji _JSON

en: Raw Configuration
pl: Surowa konfiguracja

en: Highest priority
pl: Najwyższy priorytet

en: Highest priority (stable)
pl: Najwyższy priorytet (stabilny)

en: Bandwidth
pl: Pasmo

en: Highest number of ports
pl: Najwyższa liczba portów

en: Port priority
pl: Priorytet portu

en: From the team device
pl: Z urządzenia zespołowego

en: From the active port
pl: Z aktywnego portu

en: From active to team device
pl: Z aktywnego do urządzenia zespołowego

en: _Teamed connections
pl: _Zespołowe połączenia

en: Load balance
pl: Równoważenie obciążenia

en: Any L3 protocol
pl: Wszystkie protokoły L3

en: Any L4 protocol
pl: Wszystkie protokoły L4

en: _Peer notification count
pl: _Liczba powiadomień partnera

en: Peer _notification interval
pl: _Odstęp powiadomienia partnera

en: _Multicast rejoin count
pl: Li_czba ponownych dołączeń do multikastu

en: Multicast _rejoin interval
pl: O_dstęp ponownego dołączenia do multikastu

en: _Hardware Address
pl: _Adres sprzętowy

en: Desired hardware address of new team device. Usual MAC address format is accepted.
pl: Żądany adres sprzętowy nowego urządzenia zespołowego. Zwykle przyjmowany jest format adresu MAC.

en: _Runner
pl: _Wykonywanie

en: _Hardware address policy
pl: _Polityka adresu sprzętowego

en: Name of runner to be used.
pl: Nazwa używanego uruchamiania.

en: This defines the policy of how hardware addresses of team device and port devices should be set during the team lifetime.
pl: To określa politykę ustawiania adresów sprzętowych urządzenia zespołowego i urządzeń portów podczas cyklu zespołowego.

en: Send LACPDU frames _periodically
pl: _Okresowe wysyłanie klatek LACPDU

en: If checked, LACPDU frames are sent along the configured links periodically. If not, it acts as “speak when spoken to”.
pl: Jeśli zaznaczono tę opcję, klatki LACPDU są okresowo wysyłane razem ze skonfigurowanymi łączami. Jeśli nie, to tylko odpowiada.

en: Send a LACPDU frame _every second
pl: _Wysyłanie klatki LACPDU co sekundę

en: Option specifies the rate at which our link partner is asked to transmit LACPDU packets. If checked, packets will be sent once per second. Otherwise they will be sent every 30 seconds.
pl: Opcja określająca częstotliwość pytania partnera łącza o wysłanie pakietów LACPDU. Jeśli jest zaznaczona, to pakiety będą wysyłane co sekundę. W przeciwnym przypadku będą wysyłane co 30 sekund.

en: _System priority
pl: Priorytet _systemu

en: _Minimum ports
pl: _Minimalna liczba portów

en: _Aggregator selection policy
pl: _Polityka wyboru łączenia

en: System priority, value can be 0 – 65535.
pl: Priorytet systemu, wartość może wynosić 0-65535.

en: Specifies the minimum number of ports that must be active before asserting carrier in the controller interface, value can be 1 – 255.
pl: Określa minimalną liczbę portów, które muszą być aktywne przed zapewnieniem operatora w interfejsie kontrolera, wartość może wynosić 1-255.

en: This selects the policy of how the aggregators will be selected.
pl: To wybiera politykę wyboru łączenia.

en: List of fragment types (strings) which should be used for packet Tx hash computation.
pl: Lista typów fragmentów (ciągów) używanych do obliczania sum kontrolnych pakietów Tx.

en: _Fields for transmission hash
pl: _Pola sumy kontrolnej przesyłania

en: In tenths of a second. Periodic interval between rebalancing.
pl: W dziesiątkach sekund. Okresowy odstęp między ponownym równoważeniem.

en: Name of active Tx balancer. Active Tx balancing is disabled by default.
pl: Nazwa aktywnego równoważenia Tx. Aktywne równoważenie Tx jest domyślnie wyłączone.

en: Transmission _balancing interval
pl: _Odstęp równoważenia nadawania

en: _Transmission balancer
pl: _Równoważenie nadawania

en: Runner
pl: Wykonywanie

en: _Parent interface
pl: Interfejs na_drzędny

en: VLAN inter_face name
pl: _Nazwa interfejsu VLAN

en: Cloned MAC _address
pl: Sk_lonowany adres MAC

en: VLAN _id
pl: _Identyfikator VLAN

en: Flags
pl: Flagi

en: _Reorder headers
pl: _Zmiana kolejności nagłówków

en: _Loose binding
pl: _Luźne dowiązanie

note: In context, this means "concatenate the device name and the VLAN ID number together"
en: Device name + number
pl: Nazwa urządzenia + numer

note: LEAVE "vlan" UNTRANSLATED. In context, this means "concatenate the string 'vlan' and the VLAN ID number together".
en: "vlan" + number
pl: "vlan" + numer

en: S_ecurity
pl: Zab_ezpieczenia

en: A (5 GHz)
pl: A (5 GHz)

en: B/G (2.4 GHz)
pl: B/G (2,4 GHz)

en: Client
pl: Klient

en: C_hannel
pl: Ka_nał

en: Ban_d
pl: Pa_smo

en: Edit WireGuard peer
pl: Modyfikacja partnera WireGuard

en: _Apply
pl: _Zastosuj

en: _Public key
pl: _Klucz publiczny

en: Allowed _IPs
pl: Dozwolone adresy _IP

en: _Endpoint
pl: _Punkt końcowy

en: Pre_shared key
pl: Klucz _uprzednio współdzielony

en: Persistent _keepalive
pl: _Trwałe „keepalive”

en: A base64 public key calculated by 'wg pubkey' from a private key.
pl: Klucz publiczny base64 obliczony przez „wg pubkey” z klucza prywatnego.

en: Comma-separated list of IP (v4 or v6) addresses with CIDR masks from which incoming traffic for this peer is allowed and to which outgoing traffic for this peer is directed.
pl: Lista adresów IP (v4 lub v6) rozdzielonych przecinkami z maskami CIDR, z których ruch przychodzący dla tego partnera jest dozwolony, i do których ruch wychodzący dla tego partnera jest przekazywany.

en: An endpoint IP or hostname, followed by a colon, and then a port number.
pl: Adres IP lub nazwa komputera punktu końcowego, dwukropek i numer portu.

en: A base64 preshared key generated by 'wg genpsk'. Optional, and may be omitted. Adds an additional layer of symmetric-key cryptography to be mixed into the already existing public-key cryptography, for post-quantum resistance.
pl: Uprzednio współdzielony klucz base64 utworzony przez „wg genpsk”. Opcjonalny, i może zostać pominięty. Dodaje dodatkową warstwę kryptografii klucza symetrycznego do wymieszania z już istniejącą kryptografią klucza publicznego, aby uzyskać odporność post-kwantową.

en: How often to send an authenticated empty packet to the peer for the purpose of keeping a stateful firewall or NAT mapping valid. This is optional and not recommended outside of specific setups.
pl: Jak często wysyłać uwierzytelniony pusty pakiet do partnera w celu utrzymania ważności zapory sieciowej lub mapowania NAT. Jest to opcjonalne i niezalecane poza określonymi konfiguracjami.

en: seconds
pl: s

en: Sho_w preshared key
pl: _Wyświetlanie uprzednio współdzielonego klucza

en: The name of the wireguard interface to create.
pl: Nazwa interfejsu WireGuard do utworzenia.

en: Private _key
pl: _Klucz prywatny

en: The 256 bit private key in base64 encoding
pl: 256-bitowy klucz prywatny w kodowaniu base64

en: _Listen port
pl: _Port nasłuchiwania

en: A port to listen on. If set to 'automatic', the port will be chosen randomly when the interface comes up.
pl: Port, na którym nasłuchiwać. Ustawienie na „automatycznie” spowoduje, że port będzie wybierany losowo podczas włączania interfejsu.

en: Add peer _routes
pl: _Dodawanie tras partnerów

en: Whether to automatically add routes for the AllowedIPs ranges of the peers
pl: Czy automatycznie dodawać trasy dla zakresów dozwolonych adresów IP partnerów

en: A 32-bit fwmark for outgoing packets. Leave it to 'off' to disable fwmark.
pl: 32-bitowy fwmark dla pakietów wychodzących. Ustawienie na „wyłączone” wyłączy fwmark.

en: _Show private key
pl: _Wyświetlanie klucza prywatnego

en: <b>_Peers</b>
pl: <b>_Partnerzy</b>

en: automatic
pl: automatycznie

en: off
pl: wyłączone

en: unspecified error
pl: nieokreślony błąd

en: Preserve
pl: Zachowany

en: Permanent
pl: Stały

en: Random
pl: Losowy

en: Stable
pl: Stabilny

en: The MAC address entered here will be used as hardware address for the network device this connection is activated on. This feature is known as MAC cloning or spoofing. Example: 00:11:22:33:44:55
pl: Podany tu adres MAC będzie używany jako adres sprzętowy dla urządzenia sieciowego, dla którego zostało utworzone to połączenie. Ta funkcja jest znana jako klonowanie lub „spoofing” adresu MAC. Przykład: 00:11:22:33:44:55

en: MAC address
pl: Adres MAC

en: HW address
pl: Adres HW

en: invalid %s for %s (%s)
pl: nieprawidłowe %s dla %s (%s)

en: invalid %s (%s)
pl: nieprawidłowe %s (%s)

en: invalid interface-name for %s (%s):
pl: nieprawidłowe „interface-name” dla %s (%s):

en: invalid interface-name (%s):
pl: nieprawidłowe „interface-name” (%s):

en: can’t parse device name
pl: nie można przetworzyć nazwy urządzenia

en: invalid hardware address
pl: nieprawidłowy adres sprzętowy

en: invalid %s (%s):
pl: nieprawidłowe %s (%s):

en: device
pl: urządzenie

en: invalid %s (%s)
pl: nieprawidłowe %s (%s)

en: IP addresses identify your computer on the network. Click the “Add” button to add static IP address to be configured in addition to the automatic ones.
pl: Adresy IP identyfikują komputer w sieci. Proszę nacisnąć przycisk „Dodaj”, aby dodać statyczny adres IP do skonfigurowania poza automatycznymi.

en: The IP address identify your computer on the network and determines the address range distributed to other computers. Click the “Add” button to add an IP address. If no address is provided, range will be determined automatically.
pl: Adres IP identyfikuje komputer w sieci i wyznacza zakres adresów rozprowadzanych do innych komputerów. Proszę nacisnąć przycisk „Dodaj”, aby dodać adres IP. Jeśli nie podano żadnego adresu, to zakres zostanie ustalony automatycznie.

en: Additional static addresses
pl: Dodatkowe adresy statyczne

en: Addresses
pl: Adresy

en: Address (optional)
pl: Adres (opcjonalnie)

en: No polkit authorization to perform the action
pl: Brak upoważnienia polkit do wykonania działania

en: Allowed Authentication Methods
pl: Dozwolone metody uwierzytelniania

en: Microsoft Challenge Handshake Authentication Protocol version 2
pl: Microsoft Challenge Handshake Authentication Protocol wersja 2

en: In most cases, the provider’s PPP servers will support all authentication methods. If connections fail, try disabling support for some methods.
pl: W większości przypadków serwery dostawcy usług PPP obsługują wszystkie metody uwierzytelniania. Jeśli połączenie zawodzi, proszę spróbować wyłączyć obsługę niektórych metod.

en: Bond
pl: Łączenie

en: Team
pl: Zespołowe

en: Bridge
pl: Mostek

en: IP tunnel
pl: Tunel IP

en: VPN plugin “%s” not found
pl: Nie odnaleziono wtyczki VPN „%s”

en: No VPN service type.
pl: Brak typu usługi VPN.

en: The VPN plugin failed to import the VPN connection correctly:
pl: Poprawne zaimportowanie połączenia VPN się nie powiodło:

en: Select file to import
pl: Wybór pliku do zaimportowania

en: _Open
pl: _Otwórz

en: Hardware
pl: Sprzętowe

en: Virtual
pl: Wirtualne

en: Import a saved VPN configuration…
pl: Zaimportuj zapisaną konfigurację VPN…

en: The connection editor dialog could not be initialized due to an unknown error.
pl: Nie można zainicjować okna dialogowego edytora połączeń z powodu nieznanego błędu.

en: Could not create new connection
pl: Nie można utworzyć nowego połączenia

en: Connection delete failed
pl: Usunięcie połączenia się nie powiodło

en: Are you sure you wish to delete the connection %s?
pl: Na pewno usunąć połączenie %s?

en: _New Connection
pl: _Nowe połączenie

en: _Quit
pl: Za_kończ

en: Address
pl: Adres

en: Netmask
pl: Maska sieci

en: Gateway
pl: Brama

en: Metric
pl: Parametry

en: Prefix
pl: Przedrostek

en: Editing %s
pl: Modyfikowanie %s

en: Editing un-named connection
pl: Modyfikowanie połączenia bez nazwy

en: Missing connection name
pl: Brak nazwy połączenia

en: Editor initializing…
pl: Inicjowanie edytora…

en: Connection cannot be modified
pl: Nie można modyfikować połączenia

en: Invalid setting %s: %s
pl: Nieprawidłowe ustawienie %s: %s

en: The connection editor could not find some required resources (the .ui file was not found).
pl: Edytor połączeń nie może odnaleźć niektórych wymaganych zasobów (plik .ui nie został odnaleziony).

en: _Save
pl: _Zapisz

en: Save any changes made to this connection.
pl: Zapis zmian dokonanych na tym połączeniu.

en: Authenticate to save this connection for all users of this machine.
pl: Należy się uwierzytelnić, aby zapisać to połączenie dla wszystkich użytkowników komputera.

en: Could not create connection
pl: Nie można utworzyć połączenia

en: Could not edit connection
pl: Nie można zmodyfikować połączenia

en: Unknown error creating connection editor dialog.
pl: Nieznany błąd podczas tworzenia okna dialogowego edytora połączeń.

en: Warning: the connection contains some properties not supported by the editor. They will be cleared upon save.
pl: Ostrzeżenie: połączenia zawiera właściwości nieobsługiwane przez edytora. Zostaną one usunięte po zapisaniu.

en: Error initializing editor
pl: Błąd podczas inicjowania edytora

en: Connection add failed
pl: Dodanie połączenia się nie powiodło

en: Fix
pl: Napraw

en: Security labels may prevent some files from being used with certificate authentication.
pl: Etykiety bezpieczeństwa mogą uniemożliwiać używanie niektórych plików za pomocą uwierzytelniania certyfikatem.

en: Connection _name
pl: _Nazwa połączenia

en: _Export…
pl: Wye_ksportuj…

en: File Relabel
pl: Dostosowanie etykiet plików

en: _Relabel
pl: _Dostosuj etykiety

en: The following files are not labelled for use with certificate authentication. Do you wish to adjust the labels?
pl: Poniższe pliki nie mają etykiet umożliwiających używanie ich za pomocą uwierzytelniania certyfikatem. Dostosować je?

en: Relabel
pl: Dostosowanie

en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: never
pl: nigdy

en: now
pl: teraz

note: less than an hour ago
en: %d minute ago | %d minutes ago
pl[0]: %d minutę temu
pl[1]: %d minuty temu
pl[2]: %d minut temu

en: %d hour ago | %d hours ago
pl[0]: %d godzinę temu
pl[1]: %d godziny temu
pl[2]: %d godzin temu

en: %d day ago | %d days ago
pl[0]: %d dzień temu
pl[1]: %d dni temu
pl[2]: %d dni temu

en: %d month ago | %d months ago
pl[0]: %d miesiąc temu
pl[1]: %d miesiące temu
pl[2]: %d miesięcy temu

en: %d year ago | %d years ago
pl[0]: %d rok temu
pl[1]: %d lata temu
pl[2]: %d lat temu

en: Connection cannot be deleted
pl: Nie można usunąć połączenia

en: Select a connection to edit
pl: Wybierz połączenie do modyfikacji

en: Select a connection to delete
pl: Wybierz połączenie do usunięcia

en: Name
pl: Nazwa

en: Last Used
pl: Ostatnie użycie

en: Edit the selected connection
pl: Modyfikowanie zaznaczonego połączenia

en: Authenticate to edit the selected connection
pl: Należy się uwierzytelnić, aby modyfikować zaznaczone połączenie

en: Delete the selected connection
pl: Usunięcie zaznaczonego połączenia

en: Authenticate to delete the selected connection
pl: Należy się uwierzytelnić, aby usunąć zaznaczone połączenie

en: Unrecognized connection type
pl: Nieznany typ połączenia

en: Don’t know how to import “%s” connections
pl: Nie wiadomo, jak importować połączenia „%s”

en: Error importing connection
pl: Błąd podczas importowania połączenia

en: Error creating connection
pl: Błąd podczas tworzenia połączenia

en: Connection type not specified.
pl: Nie podano typu połączenia.

en: No VPN plugins are installed.
pl: Żadna wtyczka VPN nie jest zainstalowana.

en: Don’t know how to create “%s” connections
pl: Nie wiadomo, jak tworzyć połączenia „%s”

en: Error editing connection
pl: Błąd podczas modyfikowania połączenia

en: Did not find a connection with UUID “%s”
pl: Nie odnaleziono połączenia z UUID „%s”

en: Network Connections
pl: Połączenia sieciowe

en: Add a new connection
pl: Dodaje nowe połączenie

en: 802.1X Security
pl: Zabezpieczenia 802.1X

en: Could not load 802.1X Security user interface.
pl: Nie można wczytać interfejsu użytkownika zabezpieczeń 802.1X.

en: Use 802.1_X security for this connection
pl: Użycie zabezpieczeń 802.1_X dla tego połączenia

en: MAC address of the Bluetooth device. Example: 00:11:22:33:44:55
pl: Adres MAC urządzenia Bluetooth. Przykład: 00:11:22:33:44:55

en: Could not load Bluetooth user interface.
pl: Nie można wczytać interfejsu użytkownika Bluetooth.

en: invalid Bluetooth device (%s)
pl: nieprawidłowe urządzenie Bluetooth (%s)

en: Bluetooth connection %d
pl: Połączenie Bluetooth %d

en: Bluetooth Type
pl: Typ Bluetooth

en: Select the type of the Bluetooth connection profile.
pl: Wybór typu profilu połączenia Bluetooth.

en: _Personal Area Network
pl: Sieć osobista _PAN

en: _Dial-Up Network
pl: Sieć modemowa _DUN

en: Could not load bond user interface.
pl: Nie można wczytać interfejsu użytkownika łączenia.

en: primary
pl: główne

en: Bond connection %d
pl: Łączone połączenie %d

note: Translators: a "Bridge Port" is a network * device that is part of a bridge.
en: Bridge Port
pl: Port mostkowania

en: Could not load bridge port user interface.
pl: Nie można wczytać interfejsu użytkownika portu mostkowania.

en: Could not load bridge user interface.
pl: Nie można wczytać interfejsu użytkownika mostkowania.

en: Bridge connection %d
pl: Mostkowane połączenie %d

en: Could not load DCB user interface.
pl: Nie można wczytać interfejsu użytkownika DCB.

en: Could not load DSL user interface.
pl: Nie można wczytać interfejsu użytkownika DSL.

en: missing parent interface
pl: brak interfejsu nadrzędnego

en: DSL connection %d
pl: Połączenie DSL %d

en: This option locks this connection to the network device specified either by its interface name or permanent MAC or both. Examples: “em1”, “3C:97:0E:42:1A:19”, “em1 (3C:97:0E:42:1A:19)”
pl: Ta opcja blokuje to połączenie z urządzeniem sieciowym określonym przez jego nazwę interfejsu lub trwały adres MAC. Przykłady: „em1”, „3C:97:0E:42:1A:19”, „em1 (3C:97:0E:42:1A:19)”

en: ignored
pl: ignorowanie

en: Could not load ethernet user interface.
pl: Nie można wczytać interfejsu użytkownika połączenia ethernetowego.

en: Ethernet device
pl: urządzenie ethernetowe

en: cloned MAC
pl: sklonowany adres MAC

en: Wake-on-LAN password
pl: Hasło przebudzania przez LAN

en: Ethernet connection %d
pl: Połączenie ethernetowe %d

en: The zone defines the trust level of the connection. Default is not a regular zone, selecting it results in the use of the default zone set in the firewall. Only usable if firewalld is active.
pl: Strefa określa poziom zaufania połączenia. Domyślna jest nietypowa strefa, wybranie jej powoduje użycie domyślnej strefy ustawionej w zaporze sieciowej. Można tego używać tylko, jeśli usługa firewalld jest aktywna.

en: Could not load General user interface.
pl: Nie można wczytać interfejsu użytkownika karty ogólnej.

en: This option locks this connection to the network device specified either by its interface name or permanent MAC or both. Examples: “ib0”, “80:00:00:48:fe:80:00:00:00:00:00:00:00:02:c9:03:00:00:0f:65”, “ib0 (80:00:00:48:fe:80:00:00:00:00:00:00:00:02:c9:03:00:00:0f:65)”
pl: Ta opcja blokuje to połączenie z urządzeniem sieciowym określonym przez jego nazwę interfejsu lub trwały adres MAC. Przykłady: „ib0”, „80:00:00:48:fe:80:00:00:00:00:00:00:00:02:c9:03:00:00:0f:65”, „ib0 (80:00:00:48:fe:80:00:00:00:00:00:00:00:02:c9:03:00:00:0f:65)”

en: Could not load InfiniBand user interface.
pl: Nie można wczytać interfejsu użytkownika InfiniBand.

en: infiniband device
pl: urządzenie InfiniBand

en: InfiniBand connection %d
pl: Połączenie InfiniBand %d

en: Could not load IP tunnel user interface.
pl: Nie można wczytać interfejsu użytkownika tunelu IP.

en: IP tunnel connection %d
pl: Połączenie tunelu IP %d

en: Automatic (VPN)
pl: Automatycznie (VPN)

en: Automatic (VPN) addresses only
pl: Automatycznie (VPN), tylko adresy

en: Automatic, addresses only
pl: Automatycznie, tylko adresy

en: Automatic (PPPoE)
pl: Automatycznie (PPPoE)

en: Automatic (PPPoE) addresses only
pl: Automatycznie (PPPoE), tylko adresy

en: Automatic (DHCP)
pl: Automatycznie (DHCP)

en: Automatic (DHCP) addresses only
pl: Automatycznie (DHCP), tylko adresy

en: Link-Local Only
pl: Tylko Link-Local

en: Additional DNS ser_vers
pl: _Dodatkowe serwery DNS

en: Additional s_earch domains
pl: Dodatkowe dom_eny wyszukiwania

en: Editing IPv4 routes for %s
pl: Modyfikowanie tras IPv4 dla %s

en: IPv4 Settings
pl: Ustawienia IPv4

en: Could not load IPv4 user interface.
pl: Nie można wczytać interfejsu użytkownika IPv4.

en: IPv4 address “%s” invalid
pl: Adres IPv4 „%s” jest nieprawidłowy

en: IPv4 address netmask “%s” invalid
pl: Maska sieci adresu IPv4 „%s” jest nieprawidłowa

en: IPv4 gateway “%s” invalid
pl: Brama IPv4 „%s” jest nieprawidłowa

en: IPv4 DNS server “%s” invalid
pl: Serwer DNS IPv4 „%s” jest nieprawidłowy

en: Automatic, DHCP only
pl: Automatycznie, tylko DHCP

en: Editing IPv6 routes for %s
pl: Modyfikowanie tras IPv6 dla %s

en: IPv6 Settings
pl: Ustawienia IPv6

en: Could not load IPv6 user interface.
pl: Nie można wczytać interfejsu użytkownika IPv6.

en: IPv6 address “%s” invalid
pl: Adres IPv6 „%s” jest nieprawidłowy

en: IPv6 prefix “%s” invalid
pl: Przedrostek IPv6 „%s” jest nieprawidłowy

en: IPv6 gateway “%s” invalid
pl: Brama IPv6 „%s” jest nieprawidłowa

en: IPv6 DNS server “%s” invalid
pl: Serwer DNS IPv6 „%s” jest nieprawidłowy

en: Could not load MACsec user interface.
pl: Nie można wczytać interfejsu użytkownika MACsec.

en: MACSEC connection %d
pl: Połączenie MACsec %d

en: Duplicate ports
pl: Podwójne porty

en: Ports “%s” and “%s” both apply to device “%s”
pl: Porty „%s” i „%s” stosują się do urządzenia „%s”

en: Ports “%s” and “%s” apply to different virtual ports (“%s” and “%s”) of the same physical device.
pl: Porty „%s” i „%s” stosują się do różnych wirtualnych portów („%s” i „%s”) tego samego fizycznego urządzenia.

en: Could not load mobile broadband user interface.
pl: Nie można wczytać interfejsu użytkownika połączeń komórkowych.

en: Unsupported mobile broadband connection type.
pl: Nieobsługiwany typ połączenia komórkowego.

note: Fall back to just asking for GSM vs. CDMA
en: Select Mobile Broadband Provider Type
pl: Wybór typu dostawcy połączenia komórkowego

en: Select the technology your mobile broadband provider uses. If you are unsure, ask your provider.
pl: Proszę wybrać technologię używaną przez dostawcę połączenia komórkowego. W razie wątpliwości należy zapytać dostawcę.

en: My provider uses _GSM-based technology (i.e. GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA)
pl: Dostawca używa technologii opartej na _GSM (np. GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA)

note: Translators: CDMA has 'D' accelerator key; 'C' collides with 'Cancel' button. You may need to change it according to your language.
en: My provider uses C_DMA-based technology (i.e. 1xRTT, EVDO)
pl: Dostawca używa technologii opartej na C_DMA (np. 1xRTT, EVDO)

note: Translators: "none" refers to authentication methods
en: none
pl: brak

en: Editing PPP authentication methods for %s
pl: Modyfikowanie metod uwierzytelniania PPP dla %s

en: PPP Settings
pl: Ustawienia PPP

en: Could not load PPP user interface.
pl: Nie można wczytać interfejsu użytkownika PPP.

en: Proxy
pl: Pośrednik

en: Could not load proxy user interface.
pl: Nie można wczytać interfejsu użytkownika pośrednika.

en: Error: file doesn’t contain a valid JSON configuration
pl: Błąd: plik nie zawiera prawidłowej konfiguracji JSON

note: Translators: a "Team Port" is a network * device that is part of a team.
en: Team Port
pl: Port zespołowy

en: Could not load team port user interface.
pl: Nie można wczytać interfejsu użytkownika portu zespołowego.

en: Could not load team user interface.
pl: Nie można wczytać interfejsu użytkownika zespołu.

en: Team connection %d
pl: Połączenie zespołowe %d

note: Translators: the first %s is a device name (eg, "em1"), the * second is a connection name (eg, "Auto Ethernet").
en: %s (via “%s”)
pl: %s (przez „%s”)

en: New connection…
pl: Nowe połączenie…

en: Could not load vlan user interface.
pl: Nie można wczytać interfejsu użytkownika VLAN.

en: vlan parent
pl: nadrzędny VLAN

en: VLAN connection %d
pl: Połączenie VLAN %d

en: Could not load editor VPN plugin for “%s” (%s).
pl: Nie można wczytać wtyczki VPN edytora dla „%s” (%s).

en: unknown failure
pl: nieznane niepowodzenie

en: Could not load VPN user interface.
pl: Nie można wczytać interfejsu użytkownika VPN.

en: Could not find VPN plugin for “%s”.
pl: Nie można odnaleźć wtyczki VPN dla „%s”.

en: VPN connection %d
pl: Połączenie VPN %d

en: Choose a VPN Connection Type
pl: Wybór typu połączenia VPN

en: Select the type of VPN you wish to use for the new connection. If the type of VPN connection you wish to create does not appear in the list, you may not have the correct VPN plugin installed.
pl: Należy wybrać typ VPN, który zamierza się nawiązać. Jeśli wymagany typ połączenia VPN nie jest dostępny w liście, odpowiednia wtyczka VPN może nie być zainstalowana.

en: WEP 40/128-bit Key (Hex or ASCII)
pl: 40/128-bitowy klucz WEP (szesnastkowy lub ASCII)

en: WEP 128-bit Passphrase
pl: 128-bitowe hasło WEP

en: Dynamic WEP (802.1X)
pl: Dynamiczny WEP (802.1X)

en: Enhanced Open
pl: Wzmocnione otwarte

en: Could not load Wi-Fi security user interface; missing Wi-Fi setting.
pl: Nie można wczytać interfejsu użytkownika Wi-Fi. Brak ustawienia Wi-Fi.

en: Wi-Fi Security
pl: Zabezpieczenia

en: Could not load Wi-Fi security user interface.
pl: Nie można wczytać interfejsu użytkownika zabezpieczeń Wi-Fi.

en: missing SSID
pl: brak SSID

en: Security not compatible with Ad-Hoc mode
pl: Zabezpieczenie jest niezgodne z trybem ad-hoc

en: This option locks this connection to the Wi-Fi access point (AP) specified by the BSSID entered here. Example: 00:11:22:33:44:55
pl: Ta opcja blokuje to połączenie do punktu dostępowego Wi-Fi (AP) określonego przez BSSID. Przykład: 00:11:22:33:44:55

en: This option locks this connection to the network device specified either by its interface name or permanent MAC or both. Examples: “wlan0”, “3C:97:0E:42:1A:19”, “wlan0 (3C:97:0E:42:1A:19)”
pl: Ta opcja blokuje to połączenie z urządzeniem sieciowym określonym przez jego nazwę interfejsu lub trwały adres MAC. Przykłady: „wlan0”, „3C:97:0E:42:1A:19”, „wlan0 (3C:97:0E:42:1A:19)”

en: %u (%u MHz)
pl: %u (%u MHz)

en: Could not load Wi-Fi user interface.
pl: Nie można wczytać interfejsu użytkownika Wi-Fi.

en: bssid
pl: BSSID

en: Wi-Fi device
pl: urządzenie Wi-Fi

en: Wi-Fi connection %d
pl: Połączenie Wi-Fi %d

en: Public key
pl: Klucz publiczny

en: Allowed IPs
pl: Dozwolone adresy IP

en: Could not load WireGuard user interface.
pl: Nie można wczytać interfejsu użytkownika WireGuard.

en: WireGuard connection %d
pl: Połączenie WireGuard %d

en: A file named “%s” already exists.
pl: Plik o nazwie „%s” już istnieje.

en: _Replace
pl: Za_mień

en: Do you want to replace %s with the VPN connection you are saving?
pl: Zastąpić połączenie %s zapisywanym połączeniem VPN?

en: Cannot export VPN connection
pl: Nie można wyeksportować połączenia VPN

en: The VPN connection “%s” could not be exported to %s.
    
    Error: %s.
pl: Połączenie VPN „%s” nie mogło zostać wyeksportowane do %s.
    
    Błąd: %s.

en: Export VPN connection…
pl: Wyeksportuj połączenie VPN…

en: _Unlock
pl: _Odblokuj

en: Automatically unlock this device
pl: Automatyczne odblokowywanie tego urządzenia

en: Connection Information
pl: Informacje o połączeniu

en: _Close
pl: Za_mknij

en: Usage:
pl: Użycie:

en: This program is a component of NetworkManager (https://networkmanager.dev).
pl: Ten program jest częścią projektu NetworkManager (https://networkmanager.dev).

en: It is not intended for command-line interaction but instead runs in the GNOME desktop environment.
pl: Nie jest przeznaczony do uruchamiania w wierszu poleceń. Powinien być uruchamiany w środowisku GNOME.

en: not enabled
pl: nie włączono

en: not registered
pl: nie zarejestrowano

en: Home network (%s)
pl: Sieć domowa (%s)

en: Home network
pl: Sieć domowa

en: searching
pl: wyszukiwanie

en: registration denied
pl: odmowa rejestracji

en: %s (%s roaming)
pl: %s (roaming %s)

en: Roaming network (%s)
pl: Sieć roamingowa (%s)

en: Roaming network
pl: Sieć roamingowa

en: PIN code for SIM card “%s” on “%s”
pl: Kod PIN dla karty SIM „%s” w „%s”

en: PIN code required
pl: Wymagany kod PIN

en: PIN code is needed for the mobile broadband device
pl: Wymagany kod PIN dla urządzenia dostępowego do sieci komórkowej

en: Mobile broadband connection “%s” active: (%d%%%s%s)
pl: Połączenie komórkowe „%s” jest aktywne: (%d%%%s%s)

note: The %s is a mobile provider name, eg "T-Mobile"
en: %s connection
pl: Połączenie %s

en: PEM certificates (*.pem, *.crt, *.cer)
pl: Certyfikaty PEM (*.pem, *.crt, *.cer)

en: DER, PEM, or PKCS#12 private keys (*.der, *.pem, *.p12, *.key)
pl: Certyfikaty DER, PEM lub klucze prywatne PKCS#12 (*.der, *.pem, *.p12, *.key)
