network-manager-applet master - en to sl translation catalogue (630 entries)

en: NetworkManager Applet
sl: Aplet upravljalnika omrežja

en: Manage your network connections
sl: Upravljanje omrežnih povezav

en: NetworkManager
sl: Program NetworkManager

en: NetworkManager connection editor
sl: Urejevalnik povezave NetworkManager

en: The NetworkManager Developers
sl: Razvijalci programa NetworkManager

en: Advanced Network Configuration
sl: Napredna prilagoditev omrežja

en: Manage and change your network connection settings
sl: Upravljanje in spreminjanje nastavitev omrežne povezave

en: object class '%s' has no property named '%s'
sl: razred predmetov »%s« nima lastnosti z imenom »%s«

en: property '%s' of object class '%s' is not writable
sl: lastnost »%s« razreda predmetov »%s« ni zapisljiva

en: construct property "%s" for object '%s' can't be set after construction
sl: lastnost konstrukta »%s« za predmet »%s« ni mogoče nastaviti po gradnji

en: '%s::%s' is not a valid property name; '%s' is not a GObject subtype
sl: »%s::%s« ni veljavno ime lastnosti; »%s« ni podvrsta GObject

en: unable to set property '%s' of type '%s' from value of type '%s'
sl: lastnosti »%s« vrste »%s« iz vrednosti vrste »%s« ni mogoče nastaviti

en: value "%s" of type '%s' is invalid or out of range for property '%s' of type '%s'
sl: vrednost »%s« vrste »%s« ni veljavna ali je zunaj obsega za lastnost »%s« vrste »%s«

en: 802.1X authentication
sl: Overitev 802.1X

en: _Cancel
sl: Pre_kliči

en: C_onnect
sl: Po_veži se

en: _Network name
sl: _Ime omrežja

en: ad-hoc
sl: Ad-hoc

en: secure.
sl: varna.

en: insecure.
sl: ni varno.

en: Wrong PUK code; please contact your provider.
sl: Napačna koda PUK; stopite v stik s svojim ponudnikom.

en: Wrong PIN code; please contact your provider.
sl: Napačna koda PIN; stopite v stik s svojim ponudnikom.

note: Start the spinner to show the progress of the unlock
en: Sending unlock code…
sl: Pošiljanje kode za odklepanje ...

en: Mobile Broadband (%s)
sl: Mobilni širokopasovni dostop (%s)

en: Mobile Broadband
sl: Mobilni širokopasovni dostop

en: Available
sl: Na voljo

note: Default connection item
en: New Mobile Broadband connection…
sl: Nova mobilna širokopasovna povezava …

en: Connection Established
sl: Povezava je vzpostavljena

en: You are now connected to the Mobile Broadband network.
sl: Povezani ste z mobilnim širokopasovnim omrežjem.

en: Mobile Broadband network.
sl: Mobilno širokopasovno omrežje.

en: You are now registered on the home network.
sl: Vzpostavljena je povezava v domače omrežje.

en: You are now registered on a roaming network.
sl: Vzpostavljena je povezava v gostujoče omrežje.

en: You are now connected to the mobile broadband network.
sl: Vzpostavljena je povezava z mobilnim širokopasovnim omrežjem.

en: Preparing mobile broadband connection “%s”…
sl: Pripravljanje mobilne širokopasovne povezave »%s« ...

en: Configuring mobile broadband connection “%s”…
sl: Prilagajanje mobilne širokopasovne povezave »%s« ...

en: User authentication required for mobile broadband connection “%s”…
sl: Za mobilno širokopasovno povezavo »%s« je zahtevana overitev uporabnika ...

en: Requesting a network address for “%s”…
sl: Poteka zahteva za pridobitev omrežnega naslova za »%s« ...

en: Mobile broadband connection “%s” active
sl: Mobilna širokopasovna povezava »%s« je dejavna

en: Auto Ethernet
sl: Samodejni eternet

en: Ethernet Networks (%s)
sl: Omrežja eternet (%s)

en: Ethernet Network (%s)
sl: Omrežje eternet (%s)

en: Ethernet Networks
sl: Omrežja eternet

en: Ethernet Network
sl: Omrežje eternet

note: Notify user of unmanaged or unavailable device
en: disconnected
sl: povezava je bila prekinjena

en: You are now connected to the ethernet network.
sl: Vzpostavljena je povezava z omrežjem eternet.

en: Preparing ethernet network connection “%s”…
sl: Pripravljanje žične omrežne povezave »%s« ...

en: Configuring ethernet network connection “%s”…
sl: Prilagajanje nastavitev žične omrežne povezave »%s« ...

en: User authentication required for ethernet network connection “%s”…
sl: Za žično povezavo »%s« je zahtevana overitev uporabnika ...

en: Requesting an ethernet network address for “%s”…
sl: Poteka pridobivanje omrežnega naslova žične povezave »%s« ...

en: Ethernet network connection “%s” active
sl: Žična omrežna povezava »%s« je dejavna

en: DSL authentication
sl: DSL overitev

en: _OK
sl: V _redu

en: _Connect to Hidden Wi-Fi Network…
sl: _Poveži se s skritim omrežjem Wi-Fi …

en: Create _New Wi-Fi Network…
sl: Ustvari _novo brezžično omrežje …

en: (none)
sl: (brez)

en: Failed to add new connection
sl: Dodajanje nove povezave je spodletelo.

en: Insufficient privileges.
sl: Nezadostne pravice.

en: Connection failure
sl: Povezava je spodletela

en: Wi-Fi Networks (%s)
sl: Omrežja Wi-Fi (%s)

en: Wi-Fi Network (%s)
sl: Omrežje Wi-Fi (%s)

en: Wi-Fi Network | Wi-Fi Networks
sl[0]: Omrežja Wi-Fi
sl[1]: Omrežje Wi-Fi
sl[2]: Omrežji Wi-Fi
sl[3]: Omrežja Wi-Fi

en: Wi-Fi is disabled
sl: Brezžično omrežje Wi-Fi je onemogočeno

en: Wi-Fi is disabled by hardware switch
sl: Vmesnik WiMAX je onemogočen s stikalom strojne opreme

en: _Available networks
sl: _Omrežja na voljo

en: Wi-Fi Networks Available
sl: Razpoložljiva omrežija Wi-Fi

en: Use the network menu to connect to a Wi-Fi network
sl: Uporabite meni omrežja za povezavo z brezžičnim Wi-Fi omrežjem

en: You are now connected to the Wi-Fi network “%s”.
sl: Zdaj ste povezani z brezžičnim omrežjem »%s«.

en: Preparing Wi-Fi network connection “%s”…
sl: Pripravljanje brezžične omrežne povezave »%s« ...

en: Configuring Wi-Fi network connection “%s”…
sl: Prilagajanje brezžične omrežne povezave »%s« ...

en: User authentication required for Wi-Fi network “%s”…
sl: Za brezžično povezavo »%s« je zahtevana overitev uporabnika ...

en: Requesting a Wi-Fi network address for “%s”…
sl: Poteka pridobivanje omrežnega naslova Wi-Fi za »%s« ...

en: Wi-Fi network connection “%s” active: %s (%d%%)
sl: Dejavna brezžična omrežna povezava »%s«: %s (%d%%)

en: Wi-Fi network connection “%s” active
sl: Brezžična omrežna povezava »%s« je dejavna

en: Failed to activate connection
sl: Omogočanje povezave je spodletelo.

en: Unknown error
sl: Neznana napaka

en: Error displaying connection information:
sl: Napaka pri prikazovanju podrobnosti o povezavi:

en: Dynamic WEP
sl: Dinamični WEP

note: Create the expander
en: More addresses
sl: Več naslovov

[ctx: Wi-Fi/Ethernet security]
en: None
sl: Brez

[ctx: Speed]
en: Unknown
sl: Neznano

[ctx: Address]
note: Address
en: Unknown
sl: Neznano

en: IP Address
sl: Naslov IP

en: Broadcast Address
sl: Naslov za razpršeno oddajanje

[ctx: Subnet Mask]
note: Prefix
en: Unknown
sl: Neznano

en: Subnet Mask
sl: Maska podomrežja

en: Primary DNS
sl: Glavni DNS

en: Secondary DNS
sl: Drugotni DNS

note: --- General ---
en: General
sl: Splošno

en: Interface
sl: Vmesnik

en: Hardware Address
sl: Naslov strojne opreme

note: Driver
en: Driver
sl: Gonilnik

en: Speed
sl: Hitrost

en: Security
sl: Varnost

en: Default Route
sl: Privzeta smer

en: Hotspot
sl: Vroča točka

en: Network
sl: Omrežje

en: Password
sl: Geslo

en: VPN Type
sl: Vrsta VPN

en: VPN Gateway
sl: Prehod VPN

en: VPN Username
sl: Uporabniško ime VPN

en: VPN Banner
sl: Pasica VPN

en: Base Connection
sl: Osnovna povezava

en: Unknown
sl: Neznano

note: Shouldn't really happen but ...
en: No valid active connections found!
sl: Ni mogoče najti veljavnih dejavnih povezav!

en: Copyright © 2004-2017 Red Hat, Inc.
    Copyright © 2005-2008 Novell, Inc.
    and many other community contributors and translators
sl: Avtorske pravice © 2004-2017 Red Hat, Inc.
    Avtorske pravice © 2005-2008 Novell, Inc.
    in veliko drugih posameznikov, ki so prispevali skupnosti.

en: Notification area applet for managing your network devices and connections.
sl: Aplet področja obvestil za upravljanje vaših omrežnih naprav in povezav.

en: NetworkManager Website
sl: Spletišče upravljalnika omrežja

en: The NetworkManager Applet could not find some required resources (the .ui file was not found).
sl: Aplet upravljalnika omrežja ne najde nekaterih zahtevanih sredstev (datoteke .ui ni mogoče najti).

en: Missing resources
sl: Manjkajoča sredstva

en: Mobile broadband network password
sl: Geslo mobilnega širokopasovnega dostopa

en: A password is required to connect to “%s”.
sl: Za povezavo s/z »%s« je zahtevano geslo.

en: Password:
sl: Geslo:

en: SIM PIN unlock required
sl: Zahtevan je odklep PIN SIM

en: SIM PIN Unlock Required
sl: Zahtevan je odklep PIN SIM

note: FIXME: some warning about # of times you can enter incorrect PIN
en: The mobile broadband device “%s” requires a SIM PIN code before it can be used.
sl: Naprava mobilne širokopasovne povezave »%s« pred uporabo zahteva kodo PIN za SIM.

note: Translators: PIN code entry label
en: PIN code:
sl: Koda PIN:

note: Translators: Show/obscure PIN checkbox label
en: Show PIN code
sl: Pokaži kodo kodo PIN

en: SIM PUK unlock required
sl: Zahtevan je odklep PUK SIM

en: SIM PUK Unlock Required
sl: Zahtevan je odklep PUK SIM

note: FIXME: some warning about # of times you can enter incorrect PUK
en: The mobile broadband device “%s” requires a SIM PUK code before it can be used.
sl: Naprava mobilne širokopasovne povezave »%s« pred uporabo zahteva kodo PUK za SIM.

note: Translators: PUK code entry label
en: PUK code:
sl: Koda PUK:

note: Translators: New PIN entry label
en: New PIN code:
sl: Nova koda PIN:

note: Translators: New PIN verification entry label
en: Re-enter new PIN code:
sl: Znova vnesite novo kodo PIN:

note: Translators: Show/obscure PIN/PUK checkbox label
en: Show PIN/PUK codes
sl: Pokaži kode PIN/PUK

en: Connection had no VPN setting
sl: Povezava ni imela nastavitve VPN

en: Failed to write connection to VPN UI: %s (%d)
sl: Zapisovanje povezave v vmesnik VPN je spodletelo: %s (%d)

en: Failed to write connection to VPN UI: incomplete write
sl: Zapisovanje povezave v vmesnik VPN je spodletelo: nepopolno pisanje

en: Failed to add/activate connection
sl: Dodajanje ali odpiranje povezave je spodletelo.

en: Device disconnect failed
sl: Odklapljanje naprave je spodletelo.

en: Disconnect failure
sl: Napaka odklapljanja

en: Connection activation failed
sl: Omogočanje povezave je spodletelo.

en: Don’t show this message again
sl: Sporočila ne pokaži več

en: 
    The VPN connection “%s” disconnected because the network connection was interrupted.
sl: 
    Povezava VPN »%s« je prekinjena zaradi prekinitve omrežne povezave.

en: 
    The VPN connection “%s” failed because the network connection was interrupted.
sl: 
    Povezava VPN »%s« je spodletela zaradi prekinitve omrežne povezave.

en: 
    The VPN connection “%s” failed because the VPN service stopped unexpectedly.
sl: 
    Povezava VPN »%s« je spodletela zaradi nepričakovane zaustavitve storitve VPN.

en: 
    The VPN connection “%s” failed because the VPN service returned invalid configuration.
sl: 
    Povezava VPN »%s« je spodletela, ker je storitev VPN vrnila neveljavno prilagoditev.

en: 
    The VPN connection “%s” failed because the connection attempt timed out.
sl: 
    Povezava VPN »%s« je spodletela zaradi zakasnitve poskusa povezave.

en: 
    The VPN connection “%s” failed because the VPN service did not start in time.
sl: 
    Povezava VPN »%s« je spodletela zaradi nepravočasnega zagona storitve VPN.

en: 
    The VPN connection “%s” failed because the VPN service failed to start.
sl: 
    Povezava VPN »%s« je spodletela zaradi spodletelega zagona storitve VPN.

en: 
    The VPN connection “%s” failed because there were no valid VPN secrets.
sl: 
    Povezava VPN »%s« je spodletela zaradi neveljavnih varovanih podatkov VPN.

en: 
    The VPN connection “%s” failed because of invalid VPN secrets.
sl: 
    Povezava VPN »%s« je spodletela zaradi neveljavnih varovanih podatkov VPN.

en: 
    The VPN connection “%s” failed.
sl: 
    Povezava VPN »%s« je spodletela.

en: VPN connection has been successfully established.
    
    %s
sl: Povezava VPN je uspešno vzpostavljena.
    
    %s

en: VPN connection has been successfully established.
sl: Povezava VPN je uspešno vzpostavljena.

en: VPN Login Message
sl: Prijavno sporočilo VPN

en: VPN Connection Failed
sl: Neuspela povezava VPN

en: 
    The VPN connection “%s” failed because the VPN service failed to start.
    
    %s
sl: 
    VPN povezava »%s« je spodletela zaradi spodletelega zagona storitve VPN.
    
    %s

en: 
    The VPN connection “%s” failed to start.
    
    %s
sl: 
    Zagon VPN povezave »%s« je spodletel.
    
    %s

en: device not ready (firmware missing)
sl: naprava ni pripravljena (strojna programska oprema manjka)

en: device not ready
sl: naprava ni pripravljena

en: Disconnect
sl: Prekini povezavo

en: device not managed
sl: naprava ni upravljana

en: No network devices available
sl: Ni razpoložljivih omrežnih naprav

en: _VPN Connections
sl: Povezave _VPN

en: _Configure VPN…
sl: _Prilagodi VPN ...

en: _Add a VPN connection…
sl: _Dodaj povezavo VPN …

en: Networking disabled
sl: Omrežje je onemogočeno

note: 'Enable Networking' item
en: Enable _Networking
sl: Omogoči _omrežje

note: 'Enable Wi-Fi' item
en: Enable _Wi-Fi
sl: Omogoči _Wi-Fi

note: 'Enable Mobile Broadband' item
en: Enable _Mobile Broadband
sl: Omogoči _mobilno širokopasovno omrežje

note: Toggle notifications item
en: Enable N_otifications
sl: Omogoči _obvestila

note: 'Connection Information' item
en: Connection _Information
sl: _Podrobnosti o povezavi

note: 'Edit Connections...' item
en: Edit Connections…
sl: Uredi povezave ...

en: _About
sl: _O Programu

en: You are now connected to “%s”.
sl: Zdaj ste povezani s/z »%s«.

en: Disconnected
sl: Povezava je prekinjena

en: The network connection has been disconnected.
sl: Omrežna povezava je bila prekinjena.

en: Preparing network connection “%s”…
sl: Pripravljanje omrežne povezave »%s« ...

en: User authentication required for network connection “%s”…
sl: Za omrežno povezavo »%s« je zahtevana overitev uporabnika ...

en: Network connection “%s” active
sl: Omrežna povezava »%s« je dejavna

en: Starting VPN connection “%s”…
sl: Zaganjanje povezave VPN »%s« ...

en: User authentication required for VPN connection “%s”…
sl: Za povezavo VPN »%s« je zahtevana overitev uporabnika ...

en: Requesting a VPN address for “%s”…
sl: Poteka zahteva naslova VPN za »%s« ...

en: VPN connection active
sl: Povezava VPN je dejavna

en: No network connection
sl: Nobene omrežne povezave

en: IP addresses identify your computer on the network. Click the “Add” button to add an IP address.
sl: Naslovi IP določajo istovetnost računalnika na omrežju. Naslov IP je mogoče dodati s klikom gumba »Dodaj«.

en: _Add
sl: _Dodaj

en: _Delete
sl: _Izbriši

en: Ig_nore automatically obtained routes
sl: _Prezri samodejno pridobljene smeri

en: _Use this connection only for resources on its network
sl: Uporabi _povezavo le za sredstva na lastnem omrežju

en: If enabled, this connection will never be used as the default network connection.
sl: Izbrana možnost določa, da izbrana povezava nikoli ne bo uporabljena kot privzeta omrežna povezava.

en: C_reate…
sl: _Ustvari ...

en: Choose a Connection Type
sl: Izbor vrste povezave

en: Select the type of connection you wish to create.
    
    If you are creating a VPN, and the VPN connection you wish to create does not appear in the list, you may not have the correct VPN plugin installed.
sl: Izberite vrsto povezave, ki jo želite ustvariti.
    
    V primeru, da vrste povezave VPN, ki jo želite ustvariti, ni na seznamu, morda ni nameščenega ustreznega vstavka VPN.

en: _Device
sl: _Naprava

en: Round-robin
sl: Krožno dodeljevanje

en: Active backup
sl: Dejavna varnostna kopija

en: Broadcast
sl: Razpršeno oddajanje

en: Adaptive transmit load balancing
sl: Prilagodljivo ravnoteženje bremena oddajanja

en: Adaptive load balancing
sl: Prilagodljivo ravnoteženje obremenitev

en: MII (recommended)
sl: MII (priporočeno)

en: Bonded _connections
sl: Zvezane pove_zave

en: M_ode
sl: _Način

en: _Edit
sl: _Uredi

en: Monitoring _frequency
sl: _Pogostost nadzora

en: _Interface name
sl: _Ime vmesnika

en: _Link Monitoring
sl: Nadzo_rovanje povezav

en: ARP _targets
sl: _Cilji ARP

en: An IP address, or a comma-separated list of IP addresses, to look for when checking the link status.
sl: Naslov IP ali z vejicami ločen seznam naslovov IP, ki ga je trebA pogledati ob preverjanju stanja povezave.

en: Link _up delay
sl: Zamik povezave navz_gor

en: Link _down delay
sl: Zamik povezave navz_dol

en: _Primary
sl: _Osnovno

en: The interface name of the primary device. If set, this device will always be the active port when it is available.
sl: Ime vmesnika osnovne naprave. Nastavitev določa, da bo ta naprava vedno predstavljala dejavna vrata, ko bo na voljo.

en: bytes
sl: bajti

en: Path _cost
sl: _Strošek poti

en: _Priority
sl: _Prednost

en: _Hairpin mode
sl: Način _lasnice

en: Bridged _connections
sl: Premoščene pove_zave

en: _Forward delay
sl: Zamik prepo_šiljanja

en: _Hello time
sl: _Pozdravni čas

en: STP forwarding delay, in seconds
sl: Zamuda pri posredovanju STP, v sekundah

en: STP hello time, in seconds
sl: Pozdravni čas STP, v sekundah

en: Enable I_GMP snooping
sl: Omogoči poizvedovanje I_GMP

en: Enable _STP (Spanning Tree Protocol)
sl: Omogoči _STP (Spanning Tree Protocol)

en: _Max age
sl: _Najv. starost

en: STP maximum message age, in seconds
sl: Največja starost sporočila STP, v sekundah

en: _Aging time
sl: Čas _staranja

en: _Use Data Center Bridging (DCB) for this connection
sl: Za to povezavo uporabi protokol DCB

en: Flow Control
sl: Nadzor toka

en: Feature
sl: Zmožnost

en: Enable
sl: Omogoči

en: Advertise
sl: Oglaševanje

en: Priority
sl: Prednost

en: Options…
sl: Možnosti ...

en: Priority Groups
sl: Prednostne skupine

en: default
sl: privzeto

en: Fabric
sl: Tkanina

en: Priority Flow Control
sl: Nadzor prednostnega pretoka

en: Enable or disable priority pause transmission for each User Priority.
sl: Omogoči oziroma onemogoči prednostni premor prenosa za vsako nastavitev prednostno skupino.

en: Traffic Class
sl: Razred prometa

en: Strict Bandwidth
sl: Omejena pasovna širina

en: Priority Bandwidth
sl: Prednostna pasovna širina

en: Group Bandwidth
sl: Pasovna širina skupine

en: Group ID
sl: ID skupine

en: Enter the priority group ID for each User Priority.
sl: Vpišite ID prednostne skupine za vsako skupino uporabnikov.

en: Enter the allowed link bandwidth percent each Priority Group may use. The sum of all groups must total 100%.
sl: Vpis dovoljenega odstotka povezave za vsako prednostno skupino. Vsota vseh skupin mora biti 100 %.

en: Enter the percentage of priority group bandwidth each user priority may use.
sl: Vpis odstotka za prednostno skupino pri uporabi povezave.

en: Enable or disable strict bandwidth for each user priority.
sl: Omogoči oziroma onemogoči omejitev pasovne širine za vsako prednostno skupino.

en: Enter the traffic class for each user priority.
sl: Vpišite razred prometa za vsako uporabniško skupino.

en: _Username
sl: _Uporabniško ime

en: Username used to authenticate with the PPPoE service.
sl: Uporabniško ime, ki se uporablja za preverjanje pristnosti s storitvijo PPPoE.

en: Only initiate sessions with access concentrators that provide the specified service. For most providers this should be left blank.
sl: Začnite samo seje s koncentratorji dostopa, ki zagotavljajo določeno storitev. Za večino ponudnikov je to treba pustiti prazno.

en: _Service
sl: _Storitev

en: Sho_w password
sl: Pokaži _geslo

en: Password used to authenticate with the PPPoE service.
sl: Geslo, ki se uporablja za preverjanje pristnosti s storitvijo PPPoE.

en: _Password
sl: _Geslo

en: PPP _interface
sl: _Vmesnik PPP

en: P_arent interface
sl: N_adrejeni vmesnik

en: The interface on which the PPP connection will be established.
sl: Vmesnik, na katerem bo vzpostavljena povezava PPP.

en: C_laim interface
sl: _Terjaj vmesnik

en: Automatic
sl: Samodejno

en: Attachment Unit Interface (AUI)
sl: Vmesnik enote pripenjanja (AUI)

en: Media Independent Interface (MII)
sl: Od nosilca neodvisen vmesnik (MII)

en: Half
sl: Polovično

en: Full
sl: Polno

en: Ignore
sl: Prezri

en: Manual
sl: Ročno

en: _Port
sl: _Vrata

en: C_loned MAC address
sl: _Kloniran naslov MAC

en: De_fault
sl: Priv_zeto

en: _Ignore
sl: Prezr_i

en: _Speed
sl: _Hitrost

en: Duple_x
sl: Polno d_vostransko

en: Yes
sl: Da

en: No
sl: Ne

en: All _users may connect to this network
sl: V to omrežje se lahko povežejo vsi _uporabniki

en: Automatically connect to _VPN
sl: Samodejno poveži v _VPN

en: Firewall _zone
sl: _Območje požarnega zidu

en: _Metered connection
sl: _Merjena povezava

en: Connect _automatically with priority
sl: _Poveži samodejno glede na prednost

note: IP-over-InfiniBand "connected mode"
en: Connected
sl: Povezano

en: _Transport mode
sl: Način _prenosa

en: Device name
sl: Ime naprave

en: Parent device
sl: Nadrejena naprava

en: Mode
sl: Način

en: Local IP
sl: Krajevni IP

en: Remote IP
sl: Oddaljeni IP

en: Input key
sl: Vhodni ključ

en: Output key
sl: Izhodni ključ

en: Automatic with manual DNS settings
sl: Samodejno z ročnimi nastavitvami DNS

en: Link-Local
sl: Poveži-krajevno

en: Shared to other computers
sl: Souporaba z ostalimi računalniki

en: _Method
sl: _Metoda

en: The DHCP client identifier allows the network administrator to customize your computer’s configuration. If you wish to use a DHCP client identifier, enter it here.
sl: Določilnik odjemalca DHCP skrbniku omrežja omogoča nastavitev vašega računalnika po meri. V primeru, da želite uporabiti določilnik odjemalca DHCP, ga vnesite tu.

en: Domains used when resolving host names. Use commas to separate multiple domains.
sl: Domene uporabljene za razreševanje imen gostiteljev. Za ločevanje več domen uporabite vejice.

en: D_HCP client ID
sl: ID odjemalca D_HCP

en: S_earch domains
sl: Preišči _domene

en: DNS ser_vers
sl: _Strežniki DNS

en: IP addresses of domain name servers used to resolve host names. Use commas to separate multiple domain name server addresses.
sl: Naslovi IP imenskih strežnikov domen, ki so uporabljeni za razreševanje imen gostiteljev. Za ločevanje več imenskih strežnikov domen uporabite vejice.

en: Require IPv_4 addressing for this connection to complete
sl: Zahtevaj naslavljanje IPv_4 za dokončanje te povezave

en: When connecting to IPv6-capable networks, allows the connection to complete if IPv4 configuration fails but IPv6 configuration succeeds.
sl: Pri povezovanju z IPv6 zmožnimi omrežji omogoča dokončanje povezave, če nastavitev IPv4 spodleti in je nastavitev IPv6 uspešna.

en: _Routes…
sl: _Smeri ...

note: TRANSLATORS: Default zone set for firewall, when no zone is selected
en: Default
sl: Privzeto

en: Disabled
sl: Onemogočeno

en: Enabled (prefer public address)
sl: Omogočeno (prednostni javni naslov)

en: Enabled (prefer temporary address)
sl: Omogočeno (prednostni začasni naslov)

en: Stable privacy
sl: Stabilna zasebnost

en: IP addresses of domain name servers used to resolve host names. Use commas to separate multiple domain name server addresses. Link-local addresses will be automatically scoped to the connecting interface.
sl: Naslovi IP imenskih strežnikov domen, ki so uporabljeni za razreševanje imen gostiteljev. Za ločevanje več imenskih strežnikov domen uporabite vejice. Krajevno povezani naslovi bodo avtomatično dodani v vmesnik povezav.

en: IPv6 _privacy extensions
sl: Razširitve _zasebnosti IPv6

en: IPv6 address _generation mode
sl: Način _tvorbe naslova IPv6

en: Require IPv_6 addressing for this connection to complete
sl: Zahtevaj naslavljanje IPv_6 za dokončanje te povezave

en: When connecting to IPv4-capable networks, allows the connection to complete if IPv6 configuration fails but IPv4 configuration succeeds.
sl: Pri povezovanju na omrežja s podporo IPv4 povezava omogoča dokončanje povezave, če nastavitev IPv6 spodleti in je nastavitev IPv4 uspešna.

en: Check
sl: Preveri

en: Strict
sl: Dosledno

en: _Device name
sl: _Ime naprave

en: The name of the MACsec device.
sl: Ime naprave MACsec.

en: _Parent device
sl: _Nadrejena naprava

en: Keys
sl: Ključi

en: _Mode
sl: _Način

en: Parameters
sl: Parametri

en: _SCI port
sl: Vrata _SCI

en: _Encrypt
sl: _Šifriraj

en: Basic
sl: Osnovno

en: Nu_mber
sl: _Številka

en: Advanced
sl: Napredno

en: N_etwork ID
sl: ID omr_ežja

en: Change…
sl: Spremeni ...

en: Allow _roaming if home network is not available
sl: Omogoči _prehajanje, če domače omrežje ni na voljo

en: Sho_w passwords
sl: Pokaži _gesla

en: Authentication
sl: Overitev

en: Allowed methods
sl: Dovoljene metode

en: Configure _Methods…
sl: Nastavi _načine ...

en: Compression
sl: Stiskanje

en: _Use point-to-point encryption (MPPE)
sl: Uporabi šifriranje od _točke-do-točke (MPPE)

en: _Require 128-bit encryption
sl: _Zahtevaj 128-bitno šifriranje

en: Use _stateful MPPE
sl: Uporabi _nepovratni MPPE

en: Allow _BSD data compression
sl: Dovoli stiskanje podatkov _BSD

en: Allow _Deflate data compression
sl: Dovoli stiskanje podatkov _deflate

en: Use TCP _header compression
sl: Uporabi stiskanje _glave TCP

en: Send PPP _echo packets
sl: Pošlji pakete PPP _echo

en: None
sl: Brez

en: For browser only
sl: Samo za brskalnik

en: PAC URL
sl: URL PAC

en: PAC script
sl: Skript PAC

en: URL from where the PAC script is to be obtained.
sl: URL, od koder se pridobi skript PAC.

en: Import script from a file…
sl: Uvozi skript iz datoteke ...

en: Method
sl: Metoda

en: Ad_vanced…
sl: Napre_dno …

en: _Queue ID
sl: _ID vrste

en: _Port priority
sl: _Prednost vrat

en: _LACP port priority
sl: Prednost vrat _LACP

en: LACP port _key
sl: _Ključ vrat LACP

en: _Link watcher
sl: _Opazovalnik povezave

en: _Up delay
sl: Zamik povezave navz_gor

en: _Down delay
sl: Zamik povezave navz_dol

en: Send _interval
sl: _Interval pošiljanja

en: Delay _before first send
sl: Zakasnitev pred prvi_m pošiljanjem

en: _Maximum missed replies
sl: _Največ zgrešenih odgovorov

en: _Source host
sl: _Izvorni gostitelj

en: _Target host
sl: _Cilji gostitelj

en: Maximum number of missed replies. If this number is exceeded, link is reported as down.
sl: Največje število zgrešenih odgovorov. Če je ta številka presežena, o povezavi poroča kot o padli.

en: The interval between requests being sent.
sl: Interval med poslanimi zahtevami.

en: Im_port team configuration from a file…
sl: _Uvozi prilagoditev skupine iz datoteke ...

en: Edit _JSON configuration
sl: Uredi prilagoditev _JSON

en: Highest priority
sl: Najvišja prednost

en: Highest priority (stable)
sl: Najvišja prednost (stabilno)

en: Bandwidth
sl: Pasovna širina

en: Highest number of ports
sl: Največje število vrat

en: Port priority
sl: Prednost vrat

en: Ethernet
sl: Eternet

en: Any L3 protocol
sl: Poljuben protokol L3

en: Any L4 protocol
sl: Poljuben protokol L4

en: _Hardware Address
sl: Naslov _strojne opreme

en: _System priority
sl: _Prednost v sistemu

en: _Minimum ports
sl: _Najmanj vrat

en: System priority, value can be 0 – 65535.
sl: Prednost v sistemu, vrednost je lahko v obsegu 0 – 65535.

en: _Parent interface
sl: _Nadrejeni vmesnik

en: VLAN inter_face name
sl: _Ime vmesnika VLAN

en: Cloned MAC _address
sl: _Kloniran naslov MAC

en: VLAN _id
sl: _ID VLAN

en: Flags
sl: Zastavice

note: In context, this means "concatenate the device name and the VLAN ID number together"
en: Device name + number
sl: Ime naprave + številka

note: LEAVE "vlan" UNTRANSLATED. In context, this means "concatenate the string 'vlan' and the VLAN ID number together".
en: "vlan" + number
sl: "vlan" + številka

en: S_ecurity
sl: _Varnost

en: Client
sl: Odjemalec

en: C_hannel
sl: _Kanal

en: Ban_d
sl: Pa_s

en: _Apply
sl: _Uveljavi

en: _Public key
sl: _Javni ključ

en: Allowed _IPs
sl: Dovoljeni _IP-ji

en: _Endpoint
sl: _Končna točka

en: seconds
sl: sekund

en: The name of the wireguard interface to create.
sl: Ime vmesnika wireguard za ustvarjanje.

en: Private _key
sl: Osebni _ključ

en: The 256 bit private key in base64 encoding
sl: 256-bitni osebni ključ s kodiranjem base64

en: _Listen port
sl: _Prisluhni vratom

en: A port to listen on. If set to 'automatic', the port will be chosen randomly when the interface comes up.
sl: Vrata, ki jim želite prisluhniti. Če je nastavljeno na »samodejno«, bodo vrata izbrana naključno, ko bo vmesnik na voljo.

en: _Show private key
sl: P_okaži osebni ključ

en: automatic
sl: samodejno

en: off
sl: izključeno

en: unspecified error
sl: nedoločena napaka

en: Preserve
sl: Ohrani

en: Permanent
sl: Trajno

en: Random
sl: Naključno

en: Stable
sl: Stabilno

en: The MAC address entered here will be used as hardware address for the network device this connection is activated on. This feature is known as MAC cloning or spoofing. Example: 00:11:22:33:44:55
sl: Tu vnesen naslov MAC bo uporabljen kot strojni naslov za omrežno napravo, na kateri je ta povezava omogočena. Ta zmožnost je poznana kot kloniranje MAC ali lažno predstavljanje: primer: 00:11:22:33:44:55

en: MAC address
sl: Naslov MAC

en: invalid %s for %s (%s)
sl: neveljaven %s za %s (%s)

en: invalid %s (%s)
sl: neveljaven %s (%s)

en: invalid interface-name for %s (%s):
sl: neveljavno ime vmesnika za %s (%s):

en: invalid interface-name (%s):
sl: neveljavno ime vmesnika (%s):

en: can’t parse device name
sl: ni mogoče razčleniti imena naprave

en: invalid hardware address
sl: neveljaven naslov strojne opreme

en: invalid %s (%s):
sl: neveljaven %s (%s):

en: device
sl: naprava

en: invalid %s (%s)
sl: neveljaven %s (%s)

en: IP addresses identify your computer on the network. Click the “Add” button to add static IP address to be configured in addition to the automatic ones.
sl: Naslovi IP določajo istovetnost računalnika na omrežju. Naslov IP je mogoče poleg samodejnih dodati s klikom gumba »Dodaj«.

en: Additional static addresses
sl: Dodatni statični naslovi

en: Addresses
sl: Naslovi

en: Address (optional)
sl: Naslov (neobvezno)

en: Allowed Authentication Methods
sl: Dovoljeni načini overitve

en: Extensible Authentication Protocol
sl: Razširljivi overitveni protokol

en: Password Authentication Protocol
sl: Protokol overitve gesla

en: Challenge Handshake Authentication Protocol
sl: Protokol Challenge za overitev izmenjave signalov

en: Microsoft Challenge Handshake Authentication Protocol
sl: Protokol Microsoft Challenge za overitev izmenjave signalov

en: Microsoft Challenge Handshake Authentication Protocol version 2
sl: Protokol Microsoft Challenge za overitev izmenjave signalov različica 2

en: In most cases, the provider’s PPP servers will support all authentication methods. If connections fail, try disabling support for some methods.
sl: V večini primerov bodo strežniki PPP podpirali vse metode overjanja. V primeru, da povezave spodletijo, poskusite onemogoči podporo za nekatere metode.

en: Bond
sl: Vez

en: Team
sl: Skupina

en: Bridge
sl: Premosti

en: IP tunnel
sl: IP-tunel

en: No VPN service type.
sl: Ni vrste storitve VPN.

en: The VPN plugin failed to import the VPN connection correctly:
sl: Vstavek VPN ni uspel pravilno uvoziti povezave VPN:

en: Select file to import
sl: Izbor datoteke za uvoz

en: _Open
sl: _Odpri

en: Hardware
sl: Strojna oprema

en: Virtual
sl: Navidezno

en: Import a saved VPN configuration…
sl: Uvozi shranjeno prilagoditev VPN ...

en: The connection editor dialog could not be initialized due to an unknown error.
sl: Pogovornega okna urejevalnika povezav ni mogoče začeti zaradi neznane napake.

en: Could not create new connection
sl: Ni mogoče ustvariti nove povezave

en: Connection delete failed
sl: Izbris povezave ni uspel

en: Are you sure you wish to delete the connection %s?
sl: Ali ste prepričani, da želite izbrisati povezavo %s?

en: _New Connection
sl: _Nova povezava

en: _Quit
sl: _Izhod

en: Address
sl: Naslov

en: Netmask
sl: Omrežna maska

en: Gateway
sl: Prehod

en: Metric
sl: Merilo

en: Prefix
sl: Predpona

en: Editing %s
sl: Urejanje %s

en: Editing un-named connection
sl: Urejanje neimenovane povezave

en: Missing connection name
sl: Manjkajoče ime povezave

en: Editor initializing…
sl: Napaka pri inicializaciji …

en: Connection cannot be modified
sl: Povezave ni mogoče spremeniti

en: Invalid setting %s: %s
sl: Neveljavna nastavitev %s: %s

en: The connection editor could not find some required resources (the .ui file was not found).
sl: Urejevalnik povezav ni našel zahtevanih sredstev (datoteke .ui ni mogoče najti).

en: _Save
sl: _Shrani

en: Save any changes made to this connection.
sl: Shrani vse spremembe narejene na tej povezavi.

en: Authenticate to save this connection for all users of this machine.
sl: Overi za shranitev te povezave za vse uporabnike tega računalnika.

en: Could not create connection
sl: Povezave ni mogoče ustvariti

en: Could not edit connection
sl: Ni mogoče urediti povezave

en: Unknown error creating connection editor dialog.
sl: Neznana napaka med ustvarjanjem pogovornega okna urejevalnika povezav.

en: Warning: the connection contains some properties not supported by the editor. They will be cleared upon save.
sl: Opozorilo: povezava vsebuje nekatere lastnosti, ki jih urejevalnik ne podpira. Ob shranjevanju bodo odstranjene.

en: Error initializing editor
sl: Napaka med začenjanjem urejevalnika

en: Connection add failed
sl: Dodajanje povezave ni uspelo

en: Fix
sl: Popravi

en: Security labels may prevent some files from being used with certificate authentication.
sl: Varnostne oznake lahko preprečijo uporabo nekaterih datotek s preverjanjem pristnosti potrdila.

en: Connection _name
sl: _Ime povezave

en: _Export…
sl: _Izvozi ...

en: _Relabel
sl: Po_novno označi

en: The following files are not labelled for use with certificate authentication. Do you wish to adjust the labels?
sl: Te datoteke niso označene za uporabo s preverjanjem pristnosti potrdila. Ali želite prilagoditi oznake?

en: Relabel
sl: Ponovno označi

en: Filename
sl: Ime datoteke

en: never
sl: nikoli

en: now
sl: zdaj

note: less than an hour ago
en: %d minute ago | %d minutes ago
sl[0]: Pred %d minutami
sl[1]: Pred %d minuto
sl[2]: Pred %d minutama
sl[3]: Pred %d minutami

en: %d hour ago | %d hours ago
sl[0]: Pred %d urami
sl[1]: Pred %d uro
sl[2]: Pred %d urama
sl[3]: Pred %d urami

en: %d day ago | %d days ago
sl[0]: Pred %d dnevi
sl[1]: Pred %d dnevom
sl[2]: Pred %d dnevoma
sl[3]: Pred %d dnevi

en: %d month ago | %d months ago
sl[0]: Pred %d meseci
sl[1]: Pred %d mesecem
sl[2]: Pred %d mesecema
sl[3]: Pred %d meseci

en: %d year ago | %d years ago
sl[0]: Pred %d leti
sl[1]: Pred %d letom
sl[2]: Pred %d letoma
sl[3]: Pred %d leti

en: Connection cannot be deleted
sl: Povezave ni mogoče izbrisati

en: Select a connection to edit
sl: Izberite povezavo za urejanje

en: Select a connection to delete
sl: Izberite povezavo, ki jo želite izbrisati

en: Name
sl: Ime

en: Last Used
sl: Nazadnje uporabljeno

en: Edit the selected connection
sl: Uredi izbrano povezavo

en: Authenticate to edit the selected connection
sl: Overi za urejanje izbrane povezave

en: Delete the selected connection
sl: Izbriši izbrano povezavo

en: Authenticate to delete the selected connection
sl: Overi za izbris izbrane povezave

en: Unrecognized connection type
sl: Neprepoznana vrsta povezave

en: Don’t know how to import “%s” connections
sl: Ni znano, kako uvoziti povezave »%s«

en: Error importing connection
sl: Napaka pri uvozu povezave

en: Error creating connection
sl: Napaka med ustvarjanjem povezave

en: Connection type not specified.
sl: Vrsta povezave ni navedena.

en: No VPN plugins are installed.
sl: Vstavki VPN niso nameščeni.

en: Don’t know how to create “%s” connections
sl: Ni jasno, kako ustvariti povezave »%s«

en: Error editing connection
sl: Napaka med urejanjem povezave

en: Did not find a connection with UUID “%s”
sl: Povezave z UUID »%s« ni mogoče najti

en: Network Connections
sl: Omrežne povezave

en: Add a new connection
sl: Dodaj novo povezavo

en: 802.1X Security
sl: Varnost 802.1X

en: Could not load 802.1X Security user interface.
sl: Uporabniškega vmesnika za 802.1X ni mogoče naložiti.

en: Use 802.1_X security for this connection
sl: Za to povezavo uporabi varnostni protokol 802.1X

en: MAC address of the Bluetooth device. Example: 00:11:22:33:44:55
sl: Naslov MAC naprave Bluetooth. Primer: 00:11:22:33:44:55

en: Could not load Bluetooth user interface.
sl: Ni mogoče naložiti uporabniškega vmesnika za Bluetooth.

en: invalid Bluetooth device (%s)
sl: neveljavna naprava Bluetooth (%s)

en: Bluetooth connection %d
sl: Povezava Bluetooth %d

en: Bluetooth Type
sl: Vrsta Bluetooth

en: Select the type of the Bluetooth connection profile.
sl: Izberite vrsto profila povezave Bluetooth.

en: _Dial-Up Network
sl: _Klicno omrežje

en: Could not load bond user interface.
sl: Uporabniškega vmesnika nastavitev vezi ni mogoče naložiti.

en: Bond connection %d
sl: Povezava vezi %d

note: Translators: a "Bridge Port" is a network * device that is part of a bridge.
en: Bridge Port
sl: Vrata premostitve

en: Could not load bridge port user interface.
sl: Uporabniškega vmesnika za premoščanje ni mogoče naložiti.

en: Could not load bridge user interface.
sl: Uporabniškega vmesnika premoščanja ni mogoče naložiti.

en: Bridge connection %d
sl: Premosti povezavo %d

en: Could not load DCB user interface.
sl: Uporabniškega vmesnika DCB ni mogoče naložiti.

en: Could not load DSL user interface.
sl: Uporabniškega vmesnika DSL ni mogoče naložiti.

en: missing parent interface
sl: manjka nadrejeni vmesnik

en: DSL connection %d
sl: Povezava DSL %d

en: This option locks this connection to the network device specified either by its interface name or permanent MAC or both. Examples: “em1”, “3C:97:0E:42:1A:19”, “em1 (3C:97:0E:42:1A:19)”
sl: Ta možnost zaklene to povezavo na omrežno napravo navedeno z imenom svojega vmesnika, s svojim trajnim naslovom MAC ali z obema. Primeri: »em1«, »3C:97:0E:42:1A:19«, »em1 (3C:97:0E:42:1A:19)«

en: ignored
sl: prezrto

en: Could not load ethernet user interface.
sl: Uporabniškega vmesnika za eternet ni mogoče naložiti.

en: cloned MAC
sl: kloniran naslov MAC

en: Ethernet connection %d
sl: Povezava eternet %d

en: The zone defines the trust level of the connection. Default is not a regular zone, selecting it results in the use of the default zone set in the firewall. Only usable if firewalld is active.
sl: Območje določa raven zaupanja povezave. Privzeto območje ni običajno, z njegovim izborom uporabite privzeto območje, nastavljeno s požarnim zidom. Uporabno le, če je aktvirian firewalld.

en: Could not load General user interface.
sl: Splošnega uporabniškega vmesnika ni mogoče naložiti.

en: This option locks this connection to the network device specified either by its interface name or permanent MAC or both. Examples: “ib0”, “80:00:00:48:fe:80:00:00:00:00:00:00:00:02:c9:03:00:00:0f:65”, “ib0 (80:00:00:48:fe:80:00:00:00:00:00:00:00:02:c9:03:00:00:0f:65)”
sl: Ta možnost zaklene to povezavo na omrežno napravo, navedeno z imenom svojega vmesnika, s svojim trajnim naslovom MAC ali obema. Primeri: »ib0«, »80:00:00:48:fe:80:00:00:00:00:00:00:00:02:c9:03:00:00:0f:65«, »ib0 (80:00:00:48:fe:80:00:00:00:00:00:00:00:02:c9:03:00:00:0f:65)«

en: Could not load InfiniBand user interface.
sl: Uporabniškega vmesnika InfiniBand ni mogoče naložiti.

en: infiniband device
sl: naprava InfiniBand

en: InfiniBand connection %d
sl: Povezava InfiniBand %d

en: Could not load IP tunnel user interface.
sl: Uporabniškega vmesnika IP-tunela ni bilo mogoče naložiti.

en: IP tunnel connection %d
sl: Povezava IP-tunela %d

en: Automatic (VPN)
sl: Samodejno (VPN)

en: Automatic (VPN) addresses only
sl: Le samodejni (VON) naslovi

en: Automatic, addresses only
sl: Samodejno, le naslovi

en: Automatic (PPPoE)
sl: Samodejno (PPPoE)

en: Automatic (PPPoE) addresses only
sl: Le samodejni (PPPoE) naslovi

en: Automatic (DHCP)
sl: Samodejno (DHCP)

en: Automatic (DHCP) addresses only
sl: Le samodejni (DHCP) naslovi

en: Link-Local Only
sl: Poveži le krajevno

en: Additional DNS ser_vers
sl: Dodatni strežniki _DNS

en: Additional s_earch domains
sl: Dodatne i_skalne domene

en: Editing IPv4 routes for %s
sl: Urejanje smeri IPv4 za %s

en: IPv4 Settings
sl: Nastavitve IPv4

en: Could not load IPv4 user interface.
sl: Uporabniškega vmesnika IPv4 ni mogoče naložiti.

en: IPv4 address “%s” invalid
sl: Naslov IPv4 »%s« ni veljaven

en: IPv4 address netmask “%s” invalid
sl: Omrežna maska naslova IPv4 »%s« ni veljavna

en: IPv4 DNS server “%s” invalid
sl: Strežnik DNS IPv4 »%s« ni veljaven

en: Automatic, DHCP only
sl: Samodejno, le DHCP

en: Editing IPv6 routes for %s
sl: Urejanje smeri IPv6 za %s

en: IPv6 Settings
sl: Nastavitve IPv6

en: Could not load IPv6 user interface.
sl: Uporabniškega vmesnika IPv6 ni mogoče naložiti.

en: IPv6 address “%s” invalid
sl: Naslov IPv6 »%s« ni veljaven

en: IPv6 prefix “%s” invalid
sl: Predpona IPv6 »%s« ni veljavna

en: IPv6 DNS server “%s” invalid
sl: Strežnik DNS IPv6 »%s« ni veljaven

en: Could not load MACsec user interface.
sl: Uporabniškega vmesnika MACsec ni mogoče naložiti.

en: MACSEC connection %d
sl: Povezava MACSEC %d

en: Duplicate ports
sl: Podvojena vrata

en: Ports “%s” and “%s” both apply to device “%s”
sl: Vrati »%s« in »%s« sta povezani z napravo »%s«

en: Ports “%s” and “%s” apply to different virtual ports (“%s” and “%s”) of the same physical device.
sl: Vrati »%s« in »%s« se navezujeta na različni navidezni vrati (»%s« in »%s«) na isti fizični napravi.

en: Could not load mobile broadband user interface.
sl: Uporabniškega vmesnika mobilnih širokopasovnih povezav ni mogoče naložiti.

en: Unsupported mobile broadband connection type.
sl: Nepodprta vrsta mobilnih širokopasovnih povezav.

note: Fall back to just asking for GSM vs. CDMA
en: Select Mobile Broadband Provider Type
sl: Izbor vrste ponudnika mobilnih širokopasovnih povezav

en: Select the technology your mobile broadband provider uses. If you are unsure, ask your provider.
sl: Izberite tehnologijo svojega ponudnika mobilnih širokopasovnih povezav. Če niste prepričani, vprašajte ponudnika.

en: My provider uses _GSM-based technology (i.e. GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA)
sl: Moj ponudnik uporablja na _GSM osnovano tehnologijo (npr. GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA)

note: Translators: CDMA has 'D' accelerator key; 'C' collides with 'Cancel' button. You may need to change it according to your language.
en: My provider uses C_DMA-based technology (i.e. 1xRTT, EVDO)
sl: Moj ponudnik uporablja na _CDMA osnovano tehnologijo (npr. 1xRTT, EVDO)

note: Translators: "none" refers to authentication methods
en: none
sl: brez

en: Editing PPP authentication methods for %s
sl: Urejanje načinov overitve PPP za %s

en: PPP Settings
sl: Nastavitve PPP

en: Could not load PPP user interface.
sl: Uporabniškega vmesnika PPP ni mogoče naložiti.

en: Error: file doesn’t contain a valid JSON configuration
sl: Napaka: datoteka ne vsebuje veljavnih prilagoditev JSON

note: Translators: a "Team Port" is a network * device that is part of a team.
en: Team Port
sl: Vrata skupine

en: Could not load team port user interface.
sl: Uporabniškega vmesnika vrat skupine ni mogoče naložiti.

en: Could not load team user interface.
sl: Uporabniškega vmesnika skupine ni mogoče naložiti.

en: Team connection %d
sl: Povezava skupine %d

note: Translators: the first %s is a device name (eg, "em1"), the * second is a connection name (eg, "Auto Ethernet").
en: %s (via “%s”)
sl: %s (preko »%s«)

en: New connection…
sl: Nova povezava...

en: Could not load vlan user interface.
sl: Uporabniškega vmesnika VLAN ni mogoče naložiti.

en: vlan parent
sl: vlan-nadrejeni

en: VLAN connection %d
sl: Povezava VLAN %d

en: Could not load editor VPN plugin for “%s” (%s).
sl: Vtičnika urejevalnika VPN ni bilo mogoče naložiti za »%s« (%s).

en: unknown failure
sl: neznana napaka

en: Could not load VPN user interface.
sl: Ni mogoče naložiti uporabniškega vmesnika VPN

en: Could not find VPN plugin for “%s”.
sl: V vtičnika VPN za »%s« ni bilo mogoče najti.

en: VPN connection %d
sl: Povezava VPN %d

en: Choose a VPN Connection Type
sl: Izberite vrsto povezave VPN

en: Select the type of VPN you wish to use for the new connection. If the type of VPN connection you wish to create does not appear in the list, you may not have the correct VPN plugin installed.
sl: Izberite vrsto VPN, ki jo želite uporabiti za novo povezavo. V primeru, da vrste povezave VPN, ki jo želite ustvariti, ni na seznamu, morda ni nameščenega ustreznega vstavka VPN.

en: WEP 40/128-bit Key (Hex or ASCII)
sl: Ključ WEP 40/128-bit (Šestnajstiški ali ASCII)

en: WEP 128-bit Passphrase
sl: 128-bit šifrirno geslo WEP

en: Dynamic WEP (802.1X)
sl: Dinamični WEP (802.1X)

en: WPA/WPA2/WPA3 Personal
sl: Osebni WPA, WPA2 in WPA3

en: WPA/WPA2 Enterprise
sl: Podjetniški WPA in WPA2

en: WPA3 Personal
sl: Osebni WPA3

en: Enhanced Open
sl: Napredno odpiranje

en: Could not load Wi-Fi security user interface; missing Wi-Fi setting.
sl: Uporabniškega vmesnika varnosti Wi-Fi ni mogoče naložiti; manjka nastavitev Wi-Fi.

en: Wi-Fi Security
sl: Varnost Wi-Fi

en: Could not load Wi-Fi security user interface.
sl: Uporabniškega vmesnika varnosti Wi-Fi ni mogoče naložiti.

en: missing SSID
sl: manjka SSID

en: Security not compatible with Ad-Hoc mode
sl: Varnost ni združljiva z načinom ad-hoc

en: This option locks this connection to the Wi-Fi access point (AP) specified by the BSSID entered here. Example: 00:11:22:33:44:55
sl: Ta možnost zaklene to povezavo na brezžično priklopno točko Wi-Fi, navedeno s tukaj vnesenim določilom BSSID. Primer: 00:11:22:33:44:55

en: This option locks this connection to the network device specified either by its interface name or permanent MAC or both. Examples: “wlan0”, “3C:97:0E:42:1A:19”, “wlan0 (3C:97:0E:42:1A:19)”
sl: Ta možnost zaklene to povezavo na omrežno napravo navedeno z imenom svojega vmesnika, s svojim trajnim naslovom MAC ali obojim. Primeri: »wlan0«, »3C:97:0E:42:1A:19«, »wlan0 (3C:97:0E:42:1A:19)«

en: Could not load Wi-Fi user interface.
sl: Uporabniškega vmesnika Wi-Fi ni mogoče naložiti.

en: Wi-Fi device
sl: Naprava Wi-Fi

en: Wi-Fi connection %d
sl: Povezava Wi-Fi %d

en: Public key
sl: Javni ključ

en: Allowed IPs
sl: Dovoljeni IP-ji

en: Could not load WireGuard user interface.
sl: Uporabniškega vmesnika WireGuard ni mogoče naložiti.

en: WireGuard connection %d
sl: Povezava WireGuard %d

en: A file named “%s” already exists.
sl: Datoteka z imenom »%s« že obstaja.

en: _Replace
sl: _Zamenjaj

en: Do you want to replace %s with the VPN connection you are saving?
sl: Ali želite zamenjati povezavo %s z nastavitvami povezave VPN, ki jih shranjujete?

en: Cannot export VPN connection
sl: Ni mogoče izvoziti povezave VPN

en: The VPN connection “%s” could not be exported to %s.
    
    Error: %s.
sl: Povezave VPN »%s« ni mogoče izvoziti v %s.
    
    Napaka: %s.

en: Export VPN connection…
sl: Izvozi povezavo VPN ...

en: _Unlock
sl: _Odkleni

en: Automatically unlock this device
sl: Samodejno odkleni napravo

en: Connection Information
sl: Podatki o povezavi

en: _Close
sl: _Zapri

en: Usage:
sl: Uporaba:

en: This program is a component of NetworkManager (https://networkmanager.dev).
sl: Ta program je sestavni del programa NetworkManager (https://networkmanager.dev).

en: It is not intended for command-line interaction but instead runs in the GNOME desktop environment.
sl: Ni namenjen ukazni vrstici, saj teče v namiznem okolju GNOME.

en: not enabled
sl: ni omogočeno

en: not registered
sl: ni vpisano

en: Home network (%s)
sl: Domače omrežje (%s)

en: Home network
sl: Domače omrežje

en: searching
sl: iskanje

en: registration denied
sl: vpis je zavrnjen

en: %s (%s roaming)
sl: %s (%s prehajajoče)

en: %s (roaming)
sl: %s (prehajajoče)

en: Roaming network (%s)
sl: Prehajajoče omrežje (%s)

en: Roaming network
sl: Prehajajoče omrežje

en: PIN code for SIM card “%s” on “%s”
sl: Koda PIN za kartico SIM »%s« na »%s«

en: PIN code required
sl: Zahtevana koda PIN

en: PIN code is needed for the mobile broadband device
sl: Za napravo mobilnega širokopasovnega dostopa je zahtevana koda PIN.

en: Mobile broadband connection “%s” active: (%d%%%s%s)
sl: Mobilna širokopasovna povezava »%s« je dejavna: (%d%%%s%s)

en: roaming
sl: prehajajoči način

note: The %s is a mobile provider name, eg "T-Mobile"
en: %s connection
sl: Povezava %s

en: PEM certificates (*.pem, *.crt, *.cer)
sl: Potrdila PEM (**.pem, *.crt, *.cer)

en: DER, PEM, or PKCS#12 private keys (*.der, *.pem, *.p12, *.key)
sl: DER, PEM, ali PKCS#12 zasebni ključi (*.der, *.pem, *.p12, *.key)
