NetworkManager-fortisslvpn master - en to da translation catalogue (52 entries)

en: Fortinet SSLVPN client
da: Fortinet SSLVPN-klient

en: Client for Fortinet SSLVPN virtual private networks
da: Klient til Fortinets virtuelle private SSLVPN-netværk

en: Support for configuring Fortinet SSLVPN virtual private network connections.
da: Understøttelse af konfigurering af virtuelle private SSLVPN-netværksforbindelser.

en: The advanced options dialog
da: Dialogen med avancerede indstillinger

en: The NetworkManager Developers
da: Udviklerne af Netværkshåndtering

note: Otherwise, we have no saved password, or the password flags indicated * that the password should never be saved.
en: You need to authenticate to access the Virtual Private Network “%s”.
da: Du skal godkendes for at få adgang til det virtuelle private netværk “%s”.

en: Authenticate VPN
da: Godkend VPN

en: Password
da: Adgangskode

en: Compatible with Fortinet SSLVPN servers.
da: Kompatibel med Fortinet SSLVPN-servere.

en: invalid gateway “%s”
da: ugyldig gateway “%s”

en: invalid certificate authority “%s”
da: ugyldig certifikatmyndighed “%s”

en: invalid integer property “%s”
da: ugyldig heltalsegenskab “%s”

en: invalid boolean property “%s” (not yes or no)
da: ugyldig boolesk egenskab “%s” (ikke ja eller nej)

en: unhandled property “%s” type %s
da: uhåndteret egenskab “%s” typen %s

en: property “%s” invalid or not supported
da: egenskaben “%s” er ugyldig eller ikke understøttet

en: No VPN configuration options.
da: Ingen indstillinger for VPN-konfiguration.

en: Missing required option “%s”.
da: Mangler krævet indstilling “%s”.

en: No VPN secrets!
da: Ingen VPN-hemmeligheder!

en: object class '%s' has no property named '%s'
da: objektklassen “%s” har ingen egenskab ved navn “%s”

en: property '%s' of object class '%s' is not writable
da: egenskaben “%s” for objektklassen “%s” er skrivebeskyttet

en: construct property "%s" for object '%s' can't be set after construction
da: construct-egenskaben “%s” for objektet “%s” kan ikke angives efter konstruktion

en: '%s::%s' is not a valid property name; '%s' is not a GObject subtype
da: “%s::%s” er ikke et gyldigt egenskabsnavn; “%s” er ikke en GObject-undertype

en: unable to set property '%s' of type '%s' from value of type '%s'
da: kan ikke angive egenskaben “%s” af type “%s” ud fra værdien af typen “%s”

en: value "%s" of type '%s' is invalid or out of range for property '%s' of type '%s'
da: værdien “%s” af typen “%s” er ugyldig eller uden for intervallet for egenskaben “%s” af typen “%s”

en: unable to get editor plugin name: %s
da: kan ikke hente navnet på udvidelsesmodul til redigering: %s

en: missing plugin file "%s"
da: manglende udvidelsesmodulfil “%s”

en: cannot load editor plugin: %s
da: kan ikke indlæse udvidelsesmodul til redigering: %s

en: cannot load factory %s from plugin: %s
da: kan ikke indlæse fabrikken %s fra udvidelsesmodul: %s

en: unknown error creating editor instance
da: ukendt fejl i forsøget på at danne redigeringsinstans

en: Could not find the openfortivpn binary.
da: Kunne ikke finde binærfil for openfortivpn.

en: Missing VPN username.
da: Manglende VPN-brugernavn.

en: Missing or invalid VPN password.
da: Manglende eller ugyldig VPN-adgangskode.

en: Got new secrets, but nobody asked for them.
da: Fik nye hemmeligheder, men ingen spurgte efter dem.

en: Don’t quit when VPN connection terminates
da: Afslut ikke, når VPN-forbindelsen afsluttes

en: Enable verbose debug logging (may expose passwords)
da: Aktivér uddybende fejlsøgningslogning (kan afsløre adgangskoder)

en: D-Bus name to use for this instance
da: Navn på D-Bus der skal bruges i dette tilfælde

en: nm-fortisslvpn-service provides integrated SSLVPN capability (compatible with Fortinet) to NetworkManager.
da: nm-fortisslvpn-service tilbyder integreret SSLVPN-kapacitet (kompatibel med Fortinet) til Netværkshåndtering.

en: SSLVPN Advanced Options
da: Avancerede indstillinger til SSLVPN

en: Authentication
da: Godkendelse

en: SSLVPN server IP or name.
    config: the first parameter of fortisslvpn
da: SSLVPN-servers IP eller navn.
    Konfiguration: den første parameter i fortisslvpn

en: Security
da: Sikkerhed

en: Trusted _certificate
da: Pålideligt _certifikat

en: A SHA256 sum of the X509 certificate that will be accepted even if the certificate is not trusted by a certificate authority.
da: X509-certifikatets SHA256-sum som vil blive accepteret, selv hvis en certifikatmyndighed ikke har tillid til certifikatet.

en: _One time password
da: _Engangsadgangskode

en: Show password
da: Vis adgangskode

en: Password passed to SSLVPN when prompted for it.
da: Adgangskode sendt til SSLVPN, når der spørges efter den.

en: Set the name used for authenticating the local system to the peer to <name>.
    config: user <name>
da: Angiv navnet for godkendelse af det lokale system for modparten til <navn>.
    Konfiguration: user <navn>

en: _Password
da: _Adgangskode

en: User _name
da: _Brugernavn

en: General
da: Generelt

en: A_dvanced…
da: A_vanceret …

en: Default
da: Standard
