NetworkManager-fortisslvpn master - en to ja translation catalogue (34 entries)

en: Fortinet SSLVPN client
ja: Fortinet SSLVPN クライアント

note: Otherwise, we have no saved password, or the password flags indicated * that the password should never be saved.
en: You need to authenticate to access the Virtual Private Network “%s”.
ja: 仮想プライベートネットワーク“%s”にアクセスするには認証が必要です。

en: Authenticate VPN
ja: 認証 VPN

en: Password
ja: パスワード

en: Token
ja: トークン

en: _Token:
ja: トークン(_T):

en: invalid gateway “%s”
ja: 無効なゲートウェイ“%s”

en: invalid integer property “%s”
ja: 無効な数値型パラメーターの数値“%s”

en: invalid boolean property “%s” (not yes or no)
ja: 無効なブーリアン型パラメーターの値“%s” (yes、no ではありません)

en: unhandled property “%s” type %s
ja: 対処できない“%s”型パラメーターの %s

en: property “%s” invalid or not supported
ja: パラメーター“%s”は無効かサポートされていません

en: No VPN configuration options.
ja: VPN 構成オプションがありません。

en: Missing required option “%s”.
ja: 必須オプション“%s”が不足しています。

en: No VPN secrets!
ja: VPN シークレットがありません!

en: unknown error creating editor instance
ja: エディターインスタンス作成中の不明なエラー

en: Could not find the openfortivpn binary.
ja: openfortivpn のバイナリが見つかりませんでした。

en: Missing VPN username.
ja: VPN ユーザー名がありません。

en: Missing or invalid VPN password.
ja: VPN パスワードが不足しているか、無効です。

en: Don’t quit when VPN connection terminates
ja: VPN 接続が切断されても終了しない

en: Enable verbose debug logging (may expose passwords)
ja: 詳細なデバッグ情報の保存を有効にする (パスワードも含まれます)

en: D-Bus name to use for this instance
ja: このインスタンスの D-Bus 名

en: SSLVPN Advanced Options
ja: SSLVPN の詳細オプション

en: Authentication
ja: 認証

en: _Realm
ja: レルム(_R)

en: Security
ja: セキュリティ

en: Trusted _certificate
ja: 信頼できる証明書(_C)

en: _One time password
ja: ワンタイムパスワード(_O)

en: Show password
ja: パスワードを表示する

en: _Password
ja: パスワード(_P)

en: User _name
ja: ユーザー名(_N)

en: _Gateway
ja: ゲートウェイ(_G)

en: General
ja: 全般

en: A_dvanced…
ja: 詳細(_D)…

en: Default
ja: デフォルト
