NetworkManager-l2tp - en to ca translation catalogue (78 entries)

en: Authenticate VPN
ca: Autentica la VPN

en: Password
ca: Contrasenya

en: You need to authenticate to access the Virtual Private Network “%s”.
ca: Us heu d'autenticar per poder accedir a la xarxa privada virtual «%s».

en: Error parsing property '%s' value '%s'.
ca: propietat «%s» no gestionada de tipus %s

en: Error parsing property '%s': %s.
ca: propietat «%s» no gestionada de tipus %s

en: Missing required property '%s'
ca: Falta l'opció requerida «%s».

en: Certificates (TLS)
ca: Certificats (TLS)

en: _Gateway
ca: Pas_sarel·la

en: User Authentication
ca: Autenticació de l’usuari

en: Type
ca: Tipus

en: Select an authentication mode.
ca: Seleccioneu un mode d'autenticació.

en: Sho_w password
ca: Most_ra la contrasenya

en: Password passed to PPPD when prompted for it.
ca: Contrasenya passada al PPPD quan es demani.

en: User name
ca: Nom d'usuari:

en: NT Domain
ca: Domini NT

en: L2TP IPsec Options
ca: Opcions d'IPsec per a L2TP

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Apply
ca: _Aplica

en: Machine Authentication
ca: Autenticació de l’ordinador

en: Phase1 Lifetime:
ca: Temps de vida Phase1:

en: Phase2 Lifetime:
ca: Temps de vida Phase2:

en: Phase1 Algorithms:
ca: Algoritmes Phase1:

en: Phase2 Algorithms:
ca: Algoritmes Phase2:

en: Remote ID:
ca: ID remot:

en: _Enforce UDP encapsulation
ca: Força l'encapsulat UDP

en: Use IP c_ompression
ca: Usa la compressió IP

en: Ad_vanced
ca: A_vançat

en: Default
ca: Predeterminat

en: L2TP PPP Options
ca: Opcions de PPP per a L2TP

en: Authentication
ca: Autenticació

en: Allow the following authentication methods:
ca: Permet els mètodes d'autenticació següents:

en: Allow/disable authentication methods.
    config: refuse-pap, refuse-chap, refuse-mschap, refuse-mschap-v2, refuse-eap
ca: Permet/inhabilita els mètodes d'autenticació.
    config: refuse-pap, refuse-chap, refuse-mschap, refuse-mschap-v2, refuse-eap

en: Security and Compression
ca: Seguretat i compressió

en: Use _Point-to-Point encryption (MPPE)
ca: Utilitza el xifratge _punt a punt (MPPE)

en: Note: MPPE encryption is only available with MSCHAP authentication methods. To enable this checkbox, select one or more of the MSCHAP authentication methods: MSCHAP or MSCHAPv2.
ca: Nota: l'encriptació MPPE només està disponible amb els mètodes d'autenticació MSCHAP. Per habilitar aquesta opció, seleccioneu un o més dels mètodes d'autenticació MSCHAP: MSCHAP o MSCHAPv2.

en: _Security
ca: _Seguretat

en: Require the use of MPPE, with 40/128-bit encryption or all.
    config: require-mppe, require-mppe-128 or require-mppe-40
ca: Exigeix l'ús de MPPE, amb encriptat 40/128-bit o tot.
    config: require-mppe, require-mppe-128 o require-mppe-40

en: Allow st_ateful encryption
ca: Permet el xifratge d'_estats

en: Allow MPPE to use stateful mode. Stateless mode is still attempted first.
    config: mppe-stateful (when checked)
ca: Permet al MPPE d'usar el mode amb estat. S'intentarà encara el mode sense estat primer.
    "config: mppe-stateful (si està marcat).

en: Allow _BSD data compression
ca: Permet la compressió de dades _BSD

en: Allow/disable BSD-Compress compression.
    config: nobsdcomp (when unchecked)
ca: Permet/inhabilita la compressió BSD-Compress.
    config: nobsdcomp (quan no està marcat)

en: Allow _Deflate data compression
ca: Permet la compressió de dades _deflate

en: Allow/disable Deflate compression.
    config: nodeflate (when unchecked)
ca: Permet/inhabilita la compressió Deflate.
    config: nodeflate (quan no està marcat)

en: Use TCP _header compression
ca: Utilitza compressió de les capçaleres _TCP

en: Allow/disable Van Jacobson style TCP/IP header compression in both the transmit and the receive directions.
    config: novj (when unchecked)
ca: Permet/inhabilita compressió de capçaleres TCP/IP d'estil Van Jacobson a ambdues direccions de transmissió i recepció.
    config: novj (quan no està marcat)

en: Misc
ca: Miscel·lània

en: Send PPP _echo packets
ca: Envia paquets d'_eco PPP

en: Send LCP echo-requests to find out whether peer is alive.
    config: lcp-echo-failure and lcp-echo-interval
ca: Envia demandes d'eco LCP per veure si el parell està viu.
    config: lcp-echo-failure i lcop-echo-interval

en: could not load UI widget
ca: no s'ha pogut carregar el giny IU

en: Compatible with Microsoft and other L2TP VPN servers.
ca: Compatible amb els servidors L2TP VPN de Microsoft i d'altres.

en: All Available (Default)
ca: Tots els disponibles (predeterminat)

en: 128-bit (most secure)
ca: 128-bits (el més segur)

en: 40-bit (less secure)
ca: 40-bits (menys segur)

en: MSCHAPv2
ca: MSCHAP v2

en: object class '%s' has no property named '%s'
ca: la classe «%s» d'objecte no té una propietat anomenada «%s»

en: property '%s' of object class '%s' is not writable
ca: la propietat «%s» de la classe «%s» d'objectes no es pot escriure

en: construct property "%s" for object '%s' can't be set after construction
ca: la propietat «%s» de construcció per a l'objecte «%s» no es pot establir després de la construcció

en: '%s::%s' is not a valid property name; '%s' is not a GObject subtype
ca: «%s::%s» no és un nom vàlid de propietat; «%s» no un subtipus GObject

en: unable to set property '%s' of type '%s' from value of type '%s'
ca: no s'ha pogut establir la propietat «%s» de tipus «%s» a partir del valor de tipus «%s»

en: value "%s" of type '%s' is invalid or out of range for property '%s' of type '%s'
ca: el valor «%s» de tipus «%s» no és vàlid o està fora de rang per a la propietat «%s» de tipus «%s»

en: unable to get editor plugin name: %s
ca: no s'ha pogut obtenir el nom del connector de l'editor: %s

en: missing plugin file "%s"
ca: no es troba el fitxer «%s» del connector

en: cannot load editor plugin: %s
ca: no es pot carregar el connector de l'editor: %s

en: cannot load factory %s from plugin: %s
ca: no es pot carregar la fàbrica %s del connector: %s

en: unknown error creating editor instance
ca: error desconegut en crear la instància de l'editor

en: invalid gateway '%s'
ca: passarel·la «%s» no vàlida

en: invalid integer property '%s'
ca: propietat «%s» d'enter no vàlida

en: invalid boolean property '%s' (not yes or no)
ca: propietat booleana «%s» no vàlida (no és sí o no)

en: unhandled property '%s' type %s
ca: propietat «%s» no gestionada de tipus %s

en: property '%s' invalid or not supported
ca: la propietat «%s» no és vàlida o no està suportada

en: No VPN configuration options.
ca: No hi ha cap opció de configuració de la VPN.

en: Missing required option '%s'.
ca: Falta l'opció requerida «%s».

en: Missing VPN username.
ca: Falta el nom d'usuari de la VPN.

en: Missing or invalid VPN password.
ca: Falta la contrasenya de la VPN o no és vàlida.

en: Invalid or missing L2TP gateway.
ca: Passarel·la L2TP no vàlida o faltant.

en: Don't quit when VPN connection terminates
ca: No surtis quan acabi la connexió de la VPN

en: Enable verbose debug logging (may expose passwords)
ca: Habilita el registre de depuració de la sessió (pot exposar contrasenyes)

en: D-Bus name to use for this instance
ca: Nom D-Bus a usar per a aquesta instància
