NetworkManager-l2tp.main - en to el translation catalogue (66 entries)

en: Authenticate VPN
el: Πιστοποίηση VPN

en: Password
el: Κωδικός πρόσβασης

en: Error parsing property '%s' value '%s'.
el: απρόσμενη τιμή '%s' τύπου %s

en: Error parsing property '%s': %s.
el: απρόσμενη τιμή '%s' τύπου %s

en: Missing required property '%s'
el: Λείπει η απαιτούμενη επιλογή '%s'.

en: Certificates (TLS)
el: Πιστοποιητικά (TLS)

en: General
el: Γενικά

en: _Gateway
el: Πύ_λη δικτύου

en: User Authentication
el: Έλεγχος ταυτότητας χρήστη

en: Type
el: Τύπος

en: Select an authentication mode.
el: Επιλέξτε λειτουργία πιστοποίησης.

en: Sho_w password
el: Εμ_φάνιση κωδικού πρόσβασης

en: Password passed to PPPD when prompted for it.
el: Ο κωδικός χρήστη να περνά στο PPPD όταν ζητείται.

en: User name
el: Όνομα χρήστη

en: NT Domain
el: Τομέας ΝΤ

en: L2TP IPsec Options
el: Επιλογές L2TP IPsec

en: _Cancel
el: _Ακύρωση

en: _Apply
el: _Εφαρμογή

en: Machine Authentication
el: Έλεγχος ταυτότητας μηχανήματος

en: Phase1 Lifetime:
el: Αλγόριθμοι Phase1:

en: Phase2 Lifetime:
el: Αλγόριθμοι Phase2:

en: Phase1 Algorithms:
el: Αλγόριθμοι Phase1:

en: Phase2 Algorithms:
el: Αλγόριθμοι Phase2:

en: Remote ID:
el: Απομακρυσμένο ID:

en: _Enforce UDP encapsulation
el: Εξαναγκασμός UDP επικάλυψης

en: Use IP c_ompression
el: Χρήση συμπίεσης IP

en: Ad_vanced
el: Για προ_χωρημένους

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: L2TP PPP Options
el: Επιλογές L2TP PPP

en: Authentication
el: Πιστοποίηση

en: Allow the following authentication methods:
el: Να επιτρέπονται οι ακόλουθες μέθοδοι πιστοποίησης:

en: Allow/disable authentication methods.
    config: refuse-pap, refuse-chap, refuse-mschap, refuse-mschap-v2, refuse-eap
el: Επιτρέψτε/απενεργοποιήσετε τις μεθόδους πιστοποίησης.
    config: refuse-pap, refuse-chap, refuse-mschap, refuse-mschap-v2, refuse-eap

en: Security and Compression
el: Ασφάλεια και Συμπίεση

en: Use _Point-to-Point encryption (MPPE)
el: Χρήση κρυπτογράφησης _Point-to-Point (MPPE)

en: Note: MPPE encryption is only available with MSCHAP authentication methods. To enable this checkbox, select one or more of the MSCHAP authentication methods: MSCHAP or MSCHAPv2.
el: Σημείωση: Η κρυπτογράφηση MPPE είναι διαθέσιμη μόνο με μεθόδους πιστοποίησης MSCHAP. Για να ενεργοποιήσετε αυτό το πεδίο, επιλέξτε μια ή περισσότερους μεθόδους πιστοποίησης MSCHAP: MSCHAP ή MSCHAPv2.

en: _Security
el: _Ασφάλεια

en: Require the use of MPPE, with 40/128-bit encryption or all.
    config: require-mppe, require-mppe-128 or require-mppe-40
el: Απαιτείται η χρήση MPPE, με κρυπτογράφηση 40/128-bit ή όλη.
    config: require-mppe, require-mppe-128 ή require-mppe-40

en: Allow st_ateful encryption
el: Να επιτρέπεται η κρυπτογράφηση με _επίβλεψη κατάστασης

en: Allow MPPE to use stateful mode. Stateless mode is still attempted first.
    config: mppe-stateful (when checked)
el: Να επιτρέπεται στην MPPE να χρησιμοποιεί λειτουργία με επίβλεψη κατάστασης. Εξακολουθεί να γίνεται πρώτα κατάσταση λειτουργίας χωρίς επίβλεψη.
    config: mppe-stateful (όταν είναι επιλεγμένο)

en: Allow _BSD data compression
el: Να επιτρέπεται η συμπίεση _BSD

en: Allow/disable BSD-Compress compression.
    config: nobsdcomp (when unchecked)
el: Επιτρέψτε/απενεργοποιήσετε τη συμπίεση BSD-Compress.
    config: nobsdcomp (όταν δεν είναι επιλεγμένο)

en: Allow _Deflate data compression
el: Να επιτρέπεται η συμπίεση _Deflate

en: Allow/disable Deflate compression.
    config: nodeflate (when unchecked)
el: Επιτρέψτε/απενεργοποιήσετε τη συμπίεση Deflate.
    config: nodeflate (όταν δεν είναι επιλεγμένο)

en: Use TCP _header compression
el: Χρήση συμπίεσης _κεφαλίδων TCP

en: Allow/disable Van Jacobson style TCP/IP header compression in both the transmit and the receive directions.
    config: novj (when unchecked)
el: Επιτρέψτε/απενεργοποιήσετε την συμπίεση κεφαλίδας TCP/IP τύπου Van Jacobson τόσο στην μετάδοση όσο και στη λήψη.
    config: novj (όταν δεν είναι επιλεγμένο)

en: Misc
el: Λοιπά

en: Send PPP _echo packets
el: Αποστολή πακέτων _echo PPP

en: Send LCP echo-requests to find out whether peer is alive.
    config: lcp-echo-failure and lcp-echo-interval
el: Στείλτε αιτήσεις-echo LCP για να βρείτε αν είναι εν ενεργεία ο ομότιμος.
    config: lcp-echo-failure και lcp-echo-interval

en: could not load UI widget
el: αδυναμία φόρτωσης γραφικού στοιχείου του περιβάλλοντος

en: Compatible with Microsoft and other L2TP VPN servers.
el: Συμβατό με τους διακομιστές L2TP VPN της Microsoft και άλλων εταιρειών.

en: All Available (Default)
el: Όλες οι διαθέσιμες (προεπιλογή)

en: 128-bit (most secure)
el: 128-bit (μέγιστη ασφάλεια)

en: 40-bit (less secure)
el: 40-bit (μικρότερη ασφάλεια)

en: invalid gateway '%s'
el: Μη έγκυρη πύλη '%s'

en: invalid integer property '%s'
el: Μη έγκυρη ακέραια τιμή '%s'

en: invalid boolean property '%s' (not yes or no)
el: μη έγκυρη λογική τιμή '%s' (ούτε ναι ή όχι)

en: unhandled property '%s' type %s
el: απρόσμενη τιμή '%s' τύπου %s

en: property '%s' invalid or not supported
el: Μη έγκυρη ή μη υποστηριζόμενη τιμή '%s'

en: No VPN configuration options.
el: Χωρίς επιλογές διαμόρφωσης VPN.

en: Missing required option '%s'.
el: Λείπει η απαιτούμενη επιλογή '%s'.

en: Missing VPN username.
el: Λείπει το όνομα χρήστη VPN.

en: Missing or invalid VPN password.
el: Λείπει ή μη έγκυρος κωδικός πρόσβασης VPN.

en: Invalid or missing L2TP gateway.
el: Λείπει ή μη έγκυρη L2TP πύλη.

en: Don't quit when VPN connection terminates
el: Να μην γίνει έξοδος όταν η σύνδεση VPN τερματίζει.

en: Enable verbose debug logging (may expose passwords)
el: Ενεργοποίηση αναλυτικής καταγραφής αποσφαλμάτωσης (μπορεί να εκθέτει τους κωδικούς πρόσβασης)

en: D-Bus name to use for this instance
el: Ονομασία D-Bus που θα χρησιμοποιηθεί για αυτή τη συνεδρία
