NetworkManager-l2tp main - en to eu translation catalogue (77 entries)

en: Authenticate VPN
eu: Autentifikatu VPN

en: Password
eu: Pasahitza

en: You need to authenticate to access the Virtual Private Network “%s”.
eu: Autentifikatu egin behar duzu “%s” Sare Birtual Pribatura sartzeko.

en: Error parsing property '%s' value '%s'.
eu: kudeatu gabeko '%s' propietatearen '%s' mota

en: Error parsing property '%s': %s.
eu: kudeatu gabeko '%s' propietatearen '%s' mota

en: Missing required property '%s'
eu: Beharrezko '%s' aukera falta da.

en: Certificates (TLS)
eu: Ziurtagiriak (TLS)

en: General
eu: Orokorra

en: _Gateway
eu: _Atebidea

en: Type
eu: Mota

en: Select an authentication mode.
eu: Hautatu autentifikazioaren modua.

en: Sho_w password
eu: Erakutsi _pasahitza

en: Password passed to PPPD when prompted for it.
eu: Hura eskatzean PPPDri pasatuko zaion pasahitza.

en: User name
eu: Erabiltzaile-izena

en: NT Domain
eu: NT domeinua

en: L2TP IPsec Options
eu: L2TP IPsec aukerak

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _Apply
eu: _Aplikatu

en: Machine Authentication
eu: Makinaren autentifikazioa

en: Phase1 Lifetime:
eu: 1. fasearen bizialdia:

en: Phase2 Lifetime:
eu: 2. fasearen bizialdia:

en: Phase1 Algorithms:
eu: 1. faseko algoritmoak:

en: Phase2 Algorithms:
eu: 2. faseko algoritmoak:

en: Remote ID:
eu: Urrutiko ID:

en: _Enforce UDP encapsulation
eu: Derrigortu UDP kapsulatzea

en: Use IP c_ompression
eu: Erabili IP konpresioa

en: Ad_vanced
eu: _Aurreratua

en: Default
eu: Lehenetsia

en: L2TP PPP Options
eu: L2TP PPP aukerak

en: Authentication
eu: Autentifikazioa

en: Allow the following authentication methods:
eu: Onartu honako autentifikazio metodoak:

en: Allow/disable authentication methods.
    config: refuse-pap, refuse-chap, refuse-mschap, refuse-mschap-v2, refuse-eap
eu: Baimendu/desgaitu autentifikazio-metodoak.
    konfigurazioa: refuse-pap, refuse-chap, refuse-mschap, refuse-mschap-v2, refuse-eap

en: Security and Compression
eu: Segurtasuna eta konpresioa

en: Use _Point-to-Point encryption (MPPE)
eu: Erabili _puntutik punturako enkriptatzea (MPPE)

en: Note: MPPE encryption is only available with MSCHAP authentication methods. To enable this checkbox, select one or more of the MSCHAP authentication methods: MSCHAP or MSCHAPv2.
eu: Oharra: MPPE enkriptazioa soilik erabilgarri dago MSCHAP autentifikazio metodoekin. Kontrol-koadro hau aktibatzeko, hautatu MSCHAP autentifikazio metodo bat edo gehiago: MSCHAP edo MSCHAPv2.

en: _Security
eu: _Segurtasuna

en: Require the use of MPPE, with 40/128-bit encryption or all.
    config: require-mppe, require-mppe-128 or require-mppe-40
eu: MPPE erabiltzea behar du, 40/128 bit-eko enkriptazioarekin edo guztiak.
    konfigurazioa: require-mppe, require-mppe-128 or require-mppe-40

en: Allow st_ateful encryption
eu: Onartu enkriptazioa _egoerarekin

en: Allow MPPE to use stateful mode. Stateless mode is still attempted first.
    config: mppe-stateful (when checked)
eu: Baimendu MPPE-k egoeraren modua erabiltzea. Hala ere, egoerarik gabeko modua saiatuko da lehendabizi.
    konfigurazioa: mppe-stateful (aktibatutakoan)

en: Allow _BSD data compression
eu: Onartu _BSD datu-konpresioa

en: Allow/disable BSD-Compress compression.
    config: nobsdcomp (when unchecked)
eu: Baimendu/desgaitu BSD-Compress konpresioa.
    konfigurazioa: nobsdcomp (desaktibatutakoan)

en: Allow _Deflate data compression
eu: Onartu _Deflate datu-konpresioa

en: Allow/disable Deflate compression.
    config: nodeflate (when unchecked)
eu: Baimendu/desgaitu Deflate konpresioa.
    konfigurazioa: nodeflate (desaktibatutakoan)

en: Use TCP _header compression
eu: Erabili TCP _goiburu-konpresioa

en: Allow/disable Van Jacobson style TCP/IP header compression in both the transmit and the receive directions.
    config: novj (when unchecked)
eu: Baimendu/desgaitu Van Jacobson estiloa TCP/IParen goiburuaren konpresioan bi noranzkoetan: jasotzekoa eta bidaltzekoa.
    konfigurazioa: novj (desaktibatutakoan)

en: Misc
eu: Hainbat

en: Send PPP _echo packets
eu: Bidali PPP _oihartzun-paketeak

en: Send LCP echo-requests to find out whether peer is alive.
    config: lcp-echo-failure and lcp-echo-interval
eu: Bidali LCP oihartzun-eskaerak zer pareko konektatuta dagoen bilatzeko.
    konfigurazioa: lcp-echo-failure eta lcp-echo-interval

en: could not load UI widget
eu: ezin izan da interfazearen trepeta kargatu

en: Compatible with Microsoft and other L2TP VPN servers.
eu: Microsoft eta beste L2TP VPN zerbitzariekin bateragarria.

en: All Available (Default)
eu: Erabilgarri denak (lehenetsia)

en: 128-bit (most secure)
eu: 128 bit (seguruena)

en: 40-bit (less secure)
eu: 40 bit (ez hain  segurua)

en: object class '%s' has no property named '%s'
eu: '%s' klaseko objektuak ez du '%s' izeneko propietaterik

en: property '%s' of object class '%s' is not writable
eu: '%s' propietatea ez da idazgarria '%s' klaseko objektuaren

en: construct property "%s" for object '%s' can't be set after construction
eu: eraiki ondoren ezin da "% s" eraikitzeko jabetza "% s" objekturako aldatu

en: '%s::%s' is not a valid property name; '%s' is not a GObject subtype
eu: '%s::%s' ez da baliozko propietate izena; '%s' ez da GObject azpimota

en: unable to set property '%s' of type '%s' from value of type '%s'
eu: ezin ezarri '%s' propietatea, '%s' motakoa, '%s' motako baliotik

en: value "%s" of type '%s' is invalid or out of range for property '%s' of type '%s'
eu: “%s” balioa '%s' motakoa ez da baliozkoa edo tartetik kanpo dago '%s' propietaterako '%s' motakoa

en: unable to get editor plugin name: %s
eu: ezin izan da editore-pluginaren izena lortu: %s

en: missing plugin file "%s"
eu: “%s” plugin-fitxategia falta da

en: cannot load editor plugin: %s
eu: ezin da editore-plugina kargatu: %s

en: cannot load factory %s from plugin: %s
eu: ezin da %s fabrika kargatu pluginetik: %s

en: unknown error creating editor instance
eu: errore ezezaguna editore-instantzia sortzean

en: invalid gateway '%s'
eu: Baliogabeko '%s' atebidea

en: invalid integer property '%s'
eu: baliogabeko '%s' propietatearen zenbaki osokoa

en: invalid boolean property '%s' (not yes or no)
eu: baliogabeko '%s' propietatearen boolearra (ez bai/ez)

en: unhandled property '%s' type %s
eu: kudeatu gabeko '%s' propietatearen '%s' mota

en: property '%s' invalid or not supported
eu: '%s' propietatea baliogabea edo ez dago onartuta

en: No VPN configuration options.
eu: Ez dago VPNaren konfigurazioaren aukerarik.

en: Missing required option '%s'.
eu: Beharrezko '%s' aukera falta da.

en: Missing VPN username.
eu: VPN-aren erabiltzaile-izena falta da.

en: Missing or invalid VPN password.
eu: VPN-aren pasahitza falta da, edo baliogabea da.

en: Invalid or missing L2TP gateway.
eu: L2TP-ren atebidea falta da, edo baliogabea da.

en: Don't quit when VPN connection terminates
eu: Ez irten VPNaren konexioa amaitzean

en: Enable verbose debug logging (may expose passwords)
eu: Gaitu arazketaren erregistro xehea (pasahitzak erakuts ditzake)

en: D-Bus name to use for this instance
eu: Instantzia honetan erabiliko den D-Bus izena
