NetworkManager-l2tp - en to fi translation catalogue (48 entries)

en: Authenticate VPN
fi: Todenna VPN-yhteyden avaus

en: Password
fi: Salasana

en: You need to authenticate to access the Virtual Private Network “%s”.
fi: Yhteydenotto VPN-verkkoon “%s” vaatii tunnistautumisen.

en: Certificates (TLS)
fi: Varmenteet (TLS)

en: General
fi: Yleisasetukset

en: _Gateway
fi: _Yhdyskäytävä

en: User Authentication
fi: Käyttäjän todentaminen

en: Type
fi: Tyyppi

en: Select an authentication mode.
fi: Valitse tunnistautumistapa.

en: Sho_w password
fi: Näytä _salasana

en: Password passed to PPPD when prompted for it.
fi: PPPD:lle välitettävä salasana, kun sitä kysytään.

en: User name
fi: Käyttäjätunnus

en: NT Domain
fi: NT-toimialue

en: L2TP IPsec Options
fi: L2TP:n IPsec-valinnat

en: _Cancel
fi: _Peru

en: _Apply
fi: _Toteuta

en: Machine Authentication
fi: Tietokoneen todentaminen

en: Phase1 Lifetime:
fi: Phase1-elinaika:

en: Phase2 Lifetime:
fi: Phase2-elinaika:

en: Phase1 Algorithms:
fi: Phase1-algoritmit:

en: Phase2 Algorithms:
fi: Phase2-algoritmit:

en: Remote ID:
fi: Etä-ID:

en: _Enforce UDP encapsulation
fi: Pakota UDP-kapselointi

en: Use IP c_ompression
fi: Käytä IP-pakkausta

en: Ad_vanced
fi: _Lisäasetukset

en: Default
fi: Oletus

en: L2TP PPP Options
fi: L2TP:n PPP-valinnat

en: Authentication
fi: Tunnistautuminen

en: Allow the following authentication methods:
fi: Salli seuraavat tunnistusmenetelmät:

en: Security and Compression
fi: Salaus ja pakkaus

en: Use _Point-to-Point encryption (MPPE)
fi: Käytä _Point-to-Point-salausta (MPPE)

en: _Security
fi: _Salaus

en: Allow st_ateful encryption
fi: Salli _tilallinen salaus

en: Allow _BSD data compression
fi: Salli _BSD-pakkaus

en: Allow _Deflate data compression
fi: Salli _deflate-pakkaus

en: Use TCP _header compression
fi: Käytä TCP-_otsakkeiden pakkausta

en: Send PPP _echo packets
fi: Lähetä PPP:n _echo-paketteja

en: Compatible with Microsoft and other L2TP VPN servers.
fi: Yhteensopiva Microsoftin ja muiden L2TP VPN-palvelinten kanssa.

en: All Available (Default)
fi: Kaikki mahdolliset (oletus)

en: 128-bit (most secure)
fi: 128-bittinen (turvallisempi)

en: 40-bit (less secure)
fi: 40-bittinen (vähemmän turvallinen

en: missing plugin file "%s"
fi: puuttuva liitännäistiedosto "%s"

en: invalid gateway '%s'
fi: virheellinen yhdyskäytävä "%s"

en: property '%s' invalid or not supported
fi: ominaisuus "%s" on virheellinen tai se ei ole tuettu

en: Missing VPN username.
fi: Puuttuva VPN-käyttäjätunnus.

en: Missing or invalid VPN password.
fi: Virheellinen tai puuttuva VPN-salasana.

en: Invalid or missing L2TP gateway.
fi: Virheellinen tai puuttuva L2TP-yhdyskäytävä.

en: Don't quit when VPN connection terminates
fi: Älä lopeta VPN-yhteyden päättyessä
