NetworkManager-l2tp 1.20.10 - en to ka translation catalogue (182 entries)

en: L2TP VPN Client
ka: L2TP VPN-ის კლიენტი

en: Client for L2TP based virtual private networks
ka: L2TP ვირტუალური პირადი ქსელების კლიენტი

en: Support for configuring L2TP based virtual private network connections.
ka: L2TP-ზე დაფუძნებულ ვირტუალურ კერძო ქსელებთან მიერთების მორგების მხარდაჭერა.

en: Compatible with L2TP and L2TP over IPsec services.
ka: თავსებადია L2TP და L2TP IPsec-ის ზემოდან სერვისებთან.

en: The IPsec options dialog
ka: IPsec-ის პარამეტრების ფანჯარა

en: The PPP options dialog
ka: PPP-ის პარამეტრების ფანჯარა

en: The NetworkManager-L2TP Developers
ka: NetworkManager-L2TP-ის პროგრამისტები

en: Authenticate VPN
ka: VPN-ის ავთენტიკაცია

en: Password
ka: პაროლი

en: User Certificate password
ka: მომხმარებლის სერტიფიკატის პაროლი

en: Pre-shared key (PSK)
ka: წინასწარ გაზიარებული გასაღები (PSK)

en: Machine Certificate password
ka: მანქანის სერტიფიკატის პაროლი

en: _User Certificate password:
ka: _მომხმარებლის სერტიფიკატის პაროლი:

en: _Pre-shared key (PSK):
ka: _წინასწარ გაზიარებული გასაღები (PSK):

en: _Machine Certificate password:
ka: _მანქანის სერტიფიკატის პაროლი:

en: You need to authenticate to access the Virtual Private Network “%s”.
ka: VPN "%s"-თან წვდომისთვის საჭიროა ავთენტიკაცია.

en: Required property %s missing
ka: აუცილებელი თვისება %s აღმოჩენილი არაა

en: Property %s value '%s' can't be parsed as boolean.
ka: %s თვისების მნიშვნელობა '%s', როგორც ლოგიკური, შეუძლებელია, დამუშავდეს.

en: Property '%s' value '%s' couldn't find netmask.
ka: %s თვისების, მნიშვნელობა '%s'. ქსელის ნიღაბი ვერ ვიპოვე.

en: Property '%s' value '%s' can't be parsed as IP address.
ka: '%s' თვისების მნიშვნელობის '%s' IP მისამართის სახით დამუშავება შეუძლებელია.

en: Property '%s' value '%s' can't be parsed as IP netmask.
ka: '%s' თვისების მნიშვნელობის '%s' IP ქსელის ნიღბის სახით დამუშავება შეუძლებელია.

en: Property '%s' value '%s' can't be parsed as route metric.
ka: '%s' თვისების მნიშვნელობის '%s' რაუტის მეტრიკის სახით დამუშავება შეუძლებელია.

en: Error parsing property '%s' value '%s'.
ka: შეცდომა '%s' თვისების მნიშვნელობის '%s' დამუშავებისას.

en: Error parsing property '%s': %s.
ka: შეცდომა თვისების '%s' დამუშავებისას: %s.

en: does not look like a L2TP VPN connection (parse failed)
ka: რაღაც პონტში L2TP VPN მიერთებას არ წააგავს (დამუშავება ჩავარდა)

en: Property %s can't be parsed as integer.
ka: თვისების %s, როგორც მთელი რიცხვის, დამუშავება ჩავარდა.

en: Property %s can't be parsed as boolean. Only 'true' and 'false' allowed.
ka: %s თვისების, როგორც ლოგიკური მნიშვნელობის დამუშავება შეუძლებელია. დაშვებულია მხოლოდ მნიშვნელობები 'true' და 'false'.

en: Missing required property '%s'
ka: აუცილებელი თვისება '%s' აღმოჩენილი არაა

en: Couldn't open file for writing.
ka: ფაილის ჩასაწერად გახსნა შეუძლებელია.

en: Certificates (TLS)
ka: სერტიფიკატები (TLS)

en: General
ka: ზოგადი

en: _Gateway
ka: _ნაგულისხმები რაუტერი

en: L2TP server IP or name.
    config: xl2tpd lns parameter
ka: L2TP სერვერის IP ან.
    კონფიგურაცია: xl2tpd lns პარამეტრი

en: User Authentication
ka: მომხმარებლის ავთენტიკაცია

en: Type
ka: ტიპი

en: Select an authentication mode.
ka: აირჩიეთ ავთენტიკაციის რეჟიმი.

en: Use down-level logon name format for user authentication purposes, i.e. DOMAIN\username, where DOMAIN is the value from this text entry box.
ka: მომხმარებლის ავთენტიკაციისთვის გამოიყენეთ ქვედა დონის შესვლის სახელი, ანუ დომენი\მომხმარებლისსახელი ფორმატით, სადაც დომენი ამ ტექსტური ჩანაწერის ველის მნიშვნელობაა.

en: Sho_w password
ka: პაროლის _ჩვენება

en: Password passed to PPPD when prompted for it.
ka: PPPD-სთვის გადაცემული პაროლი, როცა ის მას მოითხოვს.

en: Username passed to PPPD when prompted for it. If omitted, use the name of the system user that activates the connection.
    config: ppp name parameter
    config: auth-user-pass
ka: PPPD-სთვის მოთხოვნისას გადასაცემი მომხმარებლის სახელი. თუ არ შეავსებთ, გამოყენებული იქნება იმ სისტემის სახელი, რომელიც მიერთება გაააქტიურებს.
    კონფიგურაცია: ppp name parameter
    კონფიგურაცია: auth-user-pass

en: User name
ka: მომხმარებლის სახელი

en: NT Domain
ka: NT დომენი

en: Use L2TP _ephemeral source port
ka: L2TP _ეფემერული წყაროს პორტის გამოყენება

en: Do not use UDP port 1701 for L2TP source port even if it is free,
    will use an ephemeral port (i.e. random high port) instead.
    May be required to allow multiple L2TP clients behind same NAT.
ka: არ გამოიყენოთ UDP/1701 L2TP-ის წყაროს პორტად მაშინაც კი, როცა ის თავისუფალია.
    ის გამოიყენებს ეფემერულ პორტს (შემთხვევით მაღალი ნომრის მქონე პორტს).
    ეს შეიძლება იგივე NAT-ის მიღმა რამდენიმე L2TP კლიენტის გასაშვებად გახდეს საჭირო.

en: _IPsec Settings...
ka: _IPsec-ის მორგება...

en: PPP Se_ttings...
ka: PPP-ის _მორგება...

en: L2TP IPsec Options
ka: L2TP IPsec -ის მორგება

en: IPsec Properties
ka: IPsec-ის თვისებები

en: _Cancel
ka: გაუქმება

en: _Apply
ka: _მორგება

en: _Enable IPsec tunnel to L2TP host
ka: _L2TP ჰოსტამდე IPsec გვირაბის ჩართვა

en: config: ipsec-enabled
ka: კონფიგურაცია: ipsec-enabled

en: Machine Authentication
ka: მანქანის ავთენტიკაცია

en: Pre-shared key (PSK) secret.
    config: ipsec-psk
ka: წინასწარ გაზიარებული გასაღების (PSK) საიდუმლო.
    კონფიგურაცია: ipsec-psk

en: Pre-shared key
ka: წინასწარ გაზიარებული გასაღები

en: Optional. A list of proposals for IKE - Main Mode. The format is “enc-integ-group,enc-integ-group, …”.
    config: ipsec-ike <proposals>
ka: არასავალდებულო. IKE - მთავარი რეჟიმის შეთავაზებების სია. ფორმატია “enc-integ-group,enc-integ-group, …”.
    კონფიგურაცია: ipsec-ike <შეთავაზებები>

en: Optional. A list of proposals for ESP - Quick Mode. The format is “enc-integ,enc-integ, …”.
    config: ipsec-esp <proposals>
ka: არასავალდებულოა. შეთავაზებების სია ESP - სწრაფი რეჟიმისთვის. ფორმატია “enc-integ,enc-integ, …”.
    კონფიგურაცია: ipsec-esp <შეთავაზებები>

en: How long the keying channel of a connection should last before being renegotiated. 
    config: ipsec-ikelifetime <lifetime>
ka: რამდენი ხანს გაგრძელდება ბრელოკის არხი მიერთებისთვის, სანამ შეთანხმება თავიდან მოხდება.
    კონფიგურაცია: ipsec-ikelifetime <სიცოცხლისდრო>

en: (HH:MM)
ka: (სს:წწ)

en: How long a particular instance of a connection (a set of encryption/authentication keys for user packets) should last, from successful negotiation to expiry.
    config: ipsec-salifetime <lifetime>
ka: რამდენ ხანს გაგრძელდება შეერთების კონკრეტული გაშვებული ასლი (დაშიფვრის და ავთენტიკაციის გასაღებების სეტი მომხმარებლის პაკეტებისთვის), წარმატებული მოლაპარაკებიდან ვადის ამოწურვამდე.
    კონფიგურაცია: ipsec-salifetime <სიცოცხლისდრო>

en: Phase1 Lifetime:
ka: პირველი ფაზის სიცოცხლის დრო:

en: Phase2 Lifetime:
ka: მეორე ფაზის სიცოცხლის დრო:

en: Optional. How the IPsec server should be identified for authentication. Sometimes referred to as Peer ID or Gateway ID, also referred to as rightid by strongSwan, Libreswan, Openswan and FreeS/WAN. See strongSwan or Libreswan documentation for leftid/rightid syntax and identity parsing.
    config: ipsec-remote-id <rightid>
    ipsec.secrets: <ID>
ka: არასავალდებულო. როგორ მოხდება IPsec სერვერის იდენტიფიკაცია ავთენტიკაციისთვის. ხანდახან ეძახიან პარტნიორის(Peer) ID-ს და ნაგულისხმევი რაუტერის (gateway) ID-ს, ასევე, strongSwan, Libreswan, Openswan და FreeS/WAN rightd-ს ეძახის , leftid/rightid-ის სინტაქსისა და იდენტიფიკატორის დამუშავების დეტალებისთვის იხილეთ strongSwan-ის ან Libreswan-ის დოკუმენტაცია.
    კონფიგურაცია: ipsec-remote-id <righted>
    ipsec.secrets: <ID>

en: Phase1 Algorithms:
ka: პირველი ფაზის ალგორითმები:

en: Phase2 Algorithms:
ka: მეორე ფაზის ალგორითმები:

en: Remote ID:
ka: დაშორებულის ID:

en: _Enforce UDP encapsulation
ka: ნაძალადევი UDP _ენკაპსულაცია

en: Some firewalls block ESP traffic. Enforcing UDP capsulation even if no NAT situation is detected might help in such cases.
    config: ipsec-forceencaps <yes/no>
ka: ზოგიერთი ბრანდმაუერი ESP ტრაფიკს ბლოკავს. ნაძალადევი UDP ენკაპსულაციამ მაშინაც კი, როცა NAT-ს არ იყენებთ, შეიძლება, გიშველოთ.
    კონფიგურაცია: ipsec-forceencaps <yes(დიახ)/no(არა)>

en: Use IP c_ompression
ka: IP შ_ეკუმშვის გამოყენება

en: IPComp compresses raw IP packets before they get encrypted. This saves some bandwidth, but uses more processing power.
    config: ipsec-ipcomp <yes/no>
ka: IPComp დაუმუშავებელ IP პაკეტებს დაშიფვრამდე შეკუმშავს. ეს დაზოგავს რაღაც რაოდენობა გამტარობას, მაგრამ მეტ პროცესორის დროს დახარჯავს.
    კონფიგურაცია: ipsec-ipcomp <yes(დიახ)/no(არა)>

en: Use IKEv_2 key exchange
ka: IKEv_2 გასაღებების მიმოცვლის გამოყენება

en: Use IKEv2 key exchange
    config: ipsec-ikev2 <yes/no>
ka: IKEv2 გასაღებების მიმოცვლის გამოყენება
    კონფიგურაცია: ipsec-ikev2 <yes(დიახ)/no(არა)>

en: Disable _PFS
ka: _PFS-ის გამორთვა

en: Disable perfect forward secrecy. Enable this option only if the server doesn’t support PFS.
    config: ipsec-pfs <no/yes>
ka: PFS-ის გამორთვა. ჩართეთ ეს პარამეტრი მხოლოდ იმ შემთხვევაში, თუ სერვერს PFS-ის მხარდაჭერა არ გააჩნია.
    კონფიგურაცია: ipsec-pfs <no(არა)/yes(დიახ)>

en: Ad_vanced
ka: დამატებითი

en: Default
ka: ნაგულისხმევი

en: L2TP PPP Options
ka: L2TP PPP -ის მორგება

en: PPP Properties
ka: PPP-ის თვისებები

en: Authentication
ka: ავთენტიკაცია

en: Allow the following authentication methods:
ka: შემდეგი ავთენტიკაციის მეთოდების დაშვება:

en: Allow/disable authentication methods.
    config: refuse-pap, refuse-chap, refuse-mschap, refuse-mschap-v2, refuse-eap
ka: ავთენტიკაციის მეთოდების დაშვება/აკრძალვა.
    კონფიგურაცია: refuse-pap, refuse-chap, refuse-mschap, refuse-mschap-v2, refuse-eap

en: Security and Compression
ka: უსაფრთხოება და შეკუმშვა

en: Use _Point-to-Point encryption (MPPE)
ka: წერტილიდან წერტილამდე დაშიფვრის (MPPE) _გამოყენება

en: Note: MPPE encryption is only available with MSCHAP authentication methods. To enable this checkbox, select one or more of the MSCHAP authentication methods: MSCHAP or MSCHAPv2.
ka: შენიშვნა. MPPE დაშიფვრა მხოლოდ MSCHAP-ის ავთენტიკაციის მეთოდებთან ერთადაა ხელმისაწვდომი. ამ ველის ჩასართავად აირჩიეთ MSCHAP-ის ერთ-ერთი მეთოდი MSCHAP ან MSCHAPv2.

en: _Security
ka: _უსაფრთხოება

en: Require the use of MPPE, with 40/128-bit encryption or all.
    config: require-mppe, require-mppe-128 or require-mppe-40
ka: MPPE-ის გამოყენების მოთხოვნა, ან 40/128-ბიტიანი დაშიფვრით, ან ორივე.
    კონფიგურაცია: require-mppe, require-mppe-128 or require-mppe-40

en: Allow st_ateful encryption
ka: ორმხრივი დაშიფვრის ჩართვა

en: Allow MPPE to use stateful mode. Stateless mode is still attempted first.
    config: mppe-stateful (when checked)
ka: MPPE-სთვის ორმხირივი რეჟიმის გამოყენების ნების დართვა. ჯერ მაინც ერთმხრივ რეჟიმს ვცდით.
    კონფიგურაცია: mppe-stateful (როცა ჩართულია)

en: Allow _BSD data compression
ka: _BSD მონაცემების შეკუმშვა

en: Allow/disable BSD-Compress compression.
    config: nobsdcomp (when unchecked)
ka: BSD-Compress-ით შეკუმშვის ნების დართვა/აკრძალვა.
    კონფიგურაცია: nobsdcomp (როცა გამორთულია)

en: Allow _Deflate data compression
ka: Deflate მონაცემების შეკუმშვა

en: Allow/disable Deflate compression.
    config: nodeflate (when unchecked)
ka: Deflate-ით შეკუმშვის ნების დართვა/აკრძალვა.
    კონფიგურაცია: nodeflate (როცა გამორთულია)

en: Use TCP _header compression
ka: TCP _თავსართების შეკუმშვის გამოყენება

en: Allow/disable Van Jacobson style TCP/IP header compression in both the transmit and the receive directions.
    config: novj (when unchecked)
ka: ვან იაკობსონის სტილის TCP/IP თავსართის ორივე, გადაცემის და მიღების მიმართულებით ჩართვა/გამორთვა.
    კონფგურაცია: novj (როცა გამორთულია)

en: Use protocol _field compression negotiation
ka: პროტოკოლის _ველის შეკუმშვის მოლაპარაკების გამოყენება

en: Allow protocol field compression negotiation in both the receive and the transmit direction.
    config: nopcomp (when unchecked)
ka: პროტოკოლის ველის დაშიფვრის მოლაპარაკების დაშვება ორივე, გადაცემისა და მიღების მიმართულებით.
    კონფიგურაცია: nopcomp (როცა გამორთულია)

en: Use _Address/Control compression
ka: _მისამართის/კონტროლის შეკუმშვის ჩართვა

en: Use Address/Control compression in both directions (send and receive).
    config: noaccomp (when unchecked)
ka: მისამართისა და კონტროლის შეკუმშვის გამოყენება ორივე, გაგზავნის და მიღების მიმართულებით.
    კონფიგურაცია: noaccomp (როცა გამორთულია)

en: Misc
ka: სხვანი

en: Send PPP _echo packets
ka: PPP ექოს პაკეტების _გაგზავნა

en: Send LCP echo-requests to find out whether peer is alive.
    config: lcp-echo-failure and lcp-echo-interval
ka: პარტნიორის სიცოცხლის დასადგენად LCP ექოს-მოთხოვნის გამოყენება.
    კონფიგურაცია: lcp-echo-failure და lcp-echo-interval

en: _Multilink PPP MRRU:
ka: _მრავალმიერთებიანი PPP MRRU:

en: Try to negotiate a PPP Multilink on a single connection.
    config: mrru
ka: PPP Multilink-ის 1 მიერთებაზე მოლაპარაკება.
    კონფიგურაცია: mrru

en: %s: error reading ppp settings: %s
ka: %s: შეცდომა PPP-ის პარამეტრების წაკითხვისას: %s

en: %s: error reading ipsec settings: %s
ka: %s: შეცდომა ipsec-ის პარამეტრების წაკითხვისას: %s

en: %s: failed to create the PPP dialog!
ka: %s: PPP ფანჯრის შექმნა ჩავარდა!

en: %s: failed to create the IPsec dialog!
ka: %s: IPsec ფანჯრის შექმნა ჩავარდა!

en: could not create l2tp object
ka: l2tp ობიექტის შექმნა შეუძლებელია

en: could not load UI widget
ka: ინტერფეისის ვიჯეტის ჩატვირთვა შეუძლებელია

en: Compatible with Microsoft and other L2TP VPN servers.
ka: თავსებადია Microsoft და სხვა L2TP VPN სერვერებთან.

en: All Available (Default)
ka: ყველა ხელმისაწვდომი (ნაგულისხმები)

en: 128-bit (most secure)
ka: 128-ბიტიანი (ყველაზე დაცული)

en: 40-bit (less secure)
ka: 40-ბიტიანი (ნაკლებად დაცული)

en: Libreswan NSS database directory "%s" does not exist.
ka: Libreswan NSS ბაზის საქაღალდე "%s" არ არსებობს.

en: Unable to initialize the NSS database for read/write: %d.
ka: NSS ბაზის ჩაწერა/წაკითხვისთვის ინიციალიზაცია შეუძლებელია: %d.

en: Libreswan NSS database "%s" is not initialized.
ka: Libreswan NSS ბაზა"%s" ინიციალიზებული არაა.

en: Libreswan NSS password file "%s" does not exist.
ka: Libreswan NSS პაროლების ფაილი "%s" არ არსებობს.

en: Password for token "%s" is incorrect or not found : %d
ka: პაროლი კოდისთვის '%s' არასწორია ან აღმოჩენილი არაა : %d

en: Failed to shutdown NSS: %d.
ka: NSS-ის გამორთვის შეცდომა: %d.

en: Couldn't initialize NSS PKCS#12 decoder: %d
ka: შეცდომა NSS PKCS#12 დეკოდერის ინიციალიზაციისას: %d

en: Couldn't decode NSS PKCS#12 data: %d
ka: შეცდომა NSS PKCS#12 მონაცემების გაშიფვრისას: %d

en: Couldn't verify NSS PKCS#12 data: %d
ka: შეცდომა NSS PKCS#12 მონაცემების შემოწმებისას: %d

en: Couldn't validate NSS PKCS#12 data: %d
ka: შეცდომა NSS PKCS#12 მონაცემების გადამოწმებისას: %d

en: Couldn't import NSS PKCS#12 data: %d
ka: შეცდომა NSS PKCS#12 მონაცემების შემოტანისას: %d

en: PKCS#12 filename not specified
ka: PKCS#12 ფაილის სახელი მითითებული არაა

en: Error loading PKCS#12 file '%s'.
ka: შეცდომა PKCS#12 ფაილის '%s' ჩატვირთვისას.

en: Error parsing PKCS#12 file '%s'.
ka: შეცდომა PKCS#12 ფაილის '%s' დამუშავებისას.

en: Error obtaining certificate from PKCS#12 file '%s'.
ka: შეცდომა PKCS#12 ფაილიდან '%s' სერტიფიკატის მიღებისას.

en: Error obtaining Subject Name for PKCS#12 file '%s'.
ka: შეცდომა PKCS#12 ფაილიდან '%s' ველის 'Subject Name' მიღებისას.

en: Error obtaining ASN1 Subject Name for PKCS#12 file '%s'.
ka: შეცდომა PKCS#12 ფაილიდან '%s' ველის 'ASN1 Subject Name' მიღებისას.

en: Private key filename filename not specified
ka: პირადი გასაღების ფაილის სახელი მითითებული არაა

en: Error decrypting private key file '%s'.
ka: შეცდომა პირადი გასაღების ფაილის '%s' გაშიფვრისას.

en: X.509 certificate filename not specified
ka: X.509 სერტიფიკატის ფაილის სახელი მითითებული არაა

en: Error decrypting X.509 certificate file '%s'.
ka: შეცდომა X.509 სერტიფიკატის ფაილის '%s' გაშიფვრისას.

en: Error creating PKCS#12 data: %s
ka: შეცდომა PKCS#12-ის მონაცემების შექმნისას: %s

en: Could not write '%s' : %s
ka: '%s'-ის ჩაწერის შეცდომა: %s

en: Private key filename not specified
ka: პირადი გასაღების ფაილის სახელი მითითებული არაა

en: object class '%s' has no property named '%s'
ka: ობიექტის კლასს '%s ' თვისება სახელით'%s' არ გააჩნია

en: property '%s' of object class '%s' is not writable
ka: თვისება '%s' ობიექტის კლასისთვის '%s' ჩაწერადი არაა

en: construct property "%s" for object '%s' can't be set after construction
ka: აგებული თვისების "%s" დაყენება ობიექტის ("%s") აგების შემდეგ შეუძლებელია

en: '%s::%s' is not a valid property name; '%s' is not a GObject subtype
ka: '%s::%s' თვისების სწორ სახელს არ წარმოადგენს; '%s' GObject-ის ქვეტიპი არაა

en: unable to set property '%s' of type '%s' from value of type '%s'
ka: თვისების (%s) ტიპისთვის '%s' ტიპის '%s' მნიშვნელობიდან დაყენების შეცდომა

en: value "%s" of type '%s' is invalid or out of range for property '%s' of type '%s'
ka: მნიშვნელობა '%s' ტიპისთვის '%s' არასწორია ან დიაპაზონს გარეთაა თვისებისთვის '%s' ტიპისთვის '%s'

en: unable to get editor plugin name: %s
ka: რედაქტორი დამატების სახელის მიღების პრობლემა: %s

en: missing plugin file "%s"
ka: აკლია დამატების ფაილი "%s"

en: cannot load editor plugin: %s
ka: რედაქტორის დამატების ჩატვირთვა შეუძლებელია: %s

en: cannot load factory %s from plugin: %s
ka: დამატებიდან ქარხნის (%s) ჩატვირთვა შეუძლებელია: %s

en: unknown error creating editor instance
ka: უცნობ შეცდომა რედაქტორის ასლის შექმნისას

en: invalid gateway '%s'
ka: არასწორი ნაგულისხმევი რაუტერი '%s'

en: invalid integer property '%s'
ka: არასწორი მთელი რიცხვითი თვისება '%s'

en: invalid boolean property '%s' (not yes or no)
ka: "%s"-ის არასწორი ბულევური თვისება (არც "დიახ", არც "არა")

en: unhandled property '%s' type %s
ka: "%s"-ის დაუმუშავებელი თვისება. ტიპი %s

en: property '%s' invalid or not supported
ka: თვისება %s არასწორი ან მხარდაუჭერელია

en: No VPN configuration options.
ka: VPN-ის მორგების გარეშე.

en: Missing required option '%s'.
ka: აკლია აუცილებელი პარამეტრი: %s.

en: Could not open %s for writing: %s
ka: '%s'-ის ჩასაწერად გახსნის შეცდომა: %s

en: Could not append "include ipsec.d/ipsec.nm-l2tp.secrets" to %s
ka: შეცდომა "include ipsec.d/ipsec.nm-l2tp.secrets" სტრიქონის %s-ის ბოლოში მიწერისას

en: Could not write %s/ipsec.nm-l2tp.secrets
ka: შეცდომა %s/ipsec.nm-l2tp.secrets ფაილის ჩაწერისას

en: Machine private key file not supplied
ka: მანქანის პირადი გასაღების ფაილი მითითებული არაა

en: Could not write ipsec config
ka: Ipsec-ის კონფიგურაციის ჩაწერა შეუძლებელია

en: Machine certificate file not supplied
ka: მანქანის სერტიფიკატის ფაილი მითითებული არაა

en: Could not write kl2tpd config.
ka: შეცდომა kl2tpd-ის კონფიგურაციის ჩაწერისას.

en: Could not write xl2tpd config.
ka: შეცდომა xl2tpd-ის კონფიგურაციის ჩაწერისას.

en: Could not write ppp options.
ka: შეცდომა ppp-ის კონფიგურაციის ჩაწერისას.

en: Could not start the ipsec service.
ka: შეცდომა ipsec სერვისის გაშვებისას.

en: Could not restart the ipsec service.
ka: Ipsec-ის სერვისის გადატვირთვა შეუძლებელია.

en: Could not find kl2tpd or xl2tpd binaries.
ka: შეცდომა kl2tpd ან xl2tpd გამშვები ფაილის მოძებნისას.

en: Missing or invalid VPN user certificate password.
ka: ნაკლული ან არასწორი VPN-ის მომხმარებლის სერტიფიკატის პაროლი.

en: Missing VPN username.
ka: აკლია VPN-ის მომხმარებლის სახელი.

en: Missing or invalid VPN password.
ka: ნაკლული ან არასწორი VPN-ის პაროლი.

en: couldn't convert L2TP VPN gateway IP address.
ka: შეცდომა L2TP VPN ნაგულისხმევი რაუტერის IP მისამართის გადაყვანისას.

en: couldn't look up L2TP VPN gateway IP address
ka: შეცდომა L2TP VPN ნაგულისხმევი რაუტერის IP მისამართის ამოხსნისას

en: no usable addresses returned for L2TP VPN gateway
ka: გამოყენებადი IP მისამართი არ დაბრუნებულა L2TP VPN ნაგულისხმევი რაუტერისთვის

en: Could not find the ipsec binary. Is Libreswan or strongSwan installed?
ka: შეუძლებელია გამშვები ფაილის 'ipsec' აღმოჩენა. დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ Libreswan ან strongSwan დაყენებული გაქვთ?

en: Openswan is no longer supported, use Libreswan or strongSwan.
ka: Openswan მხარდაჭერილი აღარაა. გამოიყენეთ Libreswan ან strongSwan.

en: Neither Libreswan nor strongSwan were found.
ka: არც Libreswan, არც strongSwan აღმოჩენილი არაა.

en: could not retrieve connection UUID
ka: მიერთების UUID-ის მიღება შეუძლებელია

en: Invalid or missing L2TP gateway.
ka: L2TP ნაგულისხმევი რაუტერი მიუთითებელი ან არასწორია.

en: Don't quit when VPN connection terminates
ka: ნუ გახვალ VPN კავშირის შეწყვეტისას

en: Enable verbose debug logging (may expose passwords)
ka: გაფართოებული გამართვის ჟურნალის ჩართვა (შეიძლება, პაროლები გამოჩნდეს)

en: D-Bus name to use for this instance
ka: ამ გაშვებული ასლისთვის გამოყენებული D-Bus -ის სახელი

en: nm-l2tp-service provides L2TP VPN capability with optional IPsec support to NetworkManager.
ka: nm-l2tp-service-ს გააჩნია L2TP VPN-ის შესაძლებლობა არასავალდებულო IPsec-ის მხარდაჭერით NetworkManager-სთვის.
