NetworkManager-l2tp.main - en to mk translation catalogue (13 entries)

en: Authenticate VPN
mk: Потврди автентичност за виртуелна приватна мрежа

en: Password
mk: Лозинка

en: General
mk: Општо

en: _Gateway
mk: _Премин

en: Type
mk: Тип

en: Sho_w password
mk: П_окажи лозинка

en: User name
mk: Корисничко име

en: Default
mk: Стандардно

en: Authentication
mk: Автентикација

en: Allow _BSD data compression
mk: Дозволи _BSD компресија на податоци

en: Allow _Deflate data compression
mk: Дозволи _Deflate компресија на податоци

en: Use TCP _header compression
mk: Користи компресија на TCP _заглавијата

en: Send PPP _echo packets
mk: Испрати PPP _echo пакети
