NetworkManager-l2tp.main.mr - en to mr translation catalogue (28 entries)

en: Authenticate VPN
mr: VPN करीता ओळख पटवा

en: Password
mr: परवलीचा शब्द

en: Certificates (TLS)
mr: प्रमाणपत्रं (TLS)

en: General
mr: सर्वसाधारण

en: _Gateway
mr: गेटवे (_G):

en: Type
mr: प्रकार

en: Select an authentication mode.
mr: खालिल ओळख पटवा पद्धती स्वीकारा

en: Sho_w password
mr: पासवर्ड दाखवा (_w)

en: User name
mr: वापरकर्ता नाव

en: NT Domain
mr: NT क्षेत्र

en: _Cancel
mr: रद्द करा (_C)

en: _Apply
mr: लागू करा (_A)

en: Ad_vanced
mr: प्रगत (_v)

en: Default
mr: मुलभूत

en: Authentication
mr: ओळख पटवा

en: Allow the following authentication methods:
mr: खालिल ओळख पटवा पद्धती स्वीकारा

en: Security and Compression
mr: सुरक्षा व संकोचन

en: Use _Point-to-Point encryption (MPPE)
mr: Point-to-Point encryption (MPPE) वापरा (_P)

en: _Security
mr: सुरक्षा (_S):

en: Allow st_ateful encryption
mr: स्तरीय एनक्रिपशन स्वीकारा (_a)

en: Allow _BSD data compression
mr: BSD माहिती संकोचन स्वीकारा (_B)

en: Allow _Deflate data compression
mr: Deflate माहिती संकोचन स्वीकारा (_D)

en: Use TCP _header compression
mr: TCP शिर्षओळ संकोचन वापरा (_h)

en: Send PPP _echo packets
mr: PPP echo पॅकेटस् (_e)

en: Compatible with Microsoft and other L2TP VPN servers.
mr: Microsoft व इतर L2TP VPN सर्वरशी सहत्व.

en: All Available (Default)
mr: सर्व उपलब्ध (मुलभूत)

en: 128-bit (most secure)
mr: 128-बीट (सर्वात जास्त सुरक्षित)

en: 40-bit (less secure)
mr: 40-बीट (सर्वात कमी सुरक्षित)
