NetworkManager-l2tp - en to nb translation catalogue (66 entries)

en: Authenticate VPN
nb: Autentiser VPN

en: Password
nb: Passord

en: You need to authenticate to access the Virtual Private Network “%s”.
nb: Du må autentisere deg for å få tilgang til Virtuelt privat nettverk «%s».

en: Missing required property '%s'
nb: Mangler obligatorisk valg «%s».

en: Certificates (TLS)
nb: Sertifikater (TLS)

en: General
nb: Generelt

en: _Gateway
nb: _Portner

en: Select an authentication mode.
nb: Velg en autentiseringmetode.

en: Sho_w password
nb: _Vis passord

en: User name
nb: Brukernavn

en: NT Domain
nb: NT-domene

en: L2TP IPsec Options
nb: Valg for L2TP IPsec

en: _Cancel
nb: _Avbryt

en: _Apply
nb: _Bruk

en: Phase1 Algorithms:
nb: Fase 1 algoritmer:

en: Phase2 Algorithms:
nb: Fase 2 algoritmer:

en: _Enforce UDP encapsulation
nb: Tving UDP-innkapsling

en: Use IP c_ompression
nb: Bruk IP-komprimering

en: Ad_vanced
nb: A_vansert

en: Default
nb: Forvalg

en: L2TP PPP Options
nb: Valg for L2TP PPP

en: Authentication
nb: Autentisering

en: Allow the following authentication methods:
nb: Tillat følgende autentiseringsmetoder:

en: Allow/disable authentication methods.
    config: refuse-pap, refuse-chap, refuse-mschap, refuse-mschap-v2, refuse-eap
nb: Tilat/inaktiver authentiserings metoder.
    config: refuse-pap, refuse-chap, refuse-mschap, refuse-mschap-v2, refuse-eap

en: Security and Compression
nb: Sikkerhet og komprimering

en: Use _Point-to-Point encryption (MPPE)
nb: Bruk _punkt-til-punkt-kryptering (MPPE)

en: Note: MPPE encryption is only available with MSCHAP authentication methods. To enable this checkbox, select one or more of the MSCHAP authentication methods: MSCHAP or MSCHAPv2.
nb: Merk: MPPE-kryptering er kun tilgjengelig med MSCHAP autentiseringsmetoder. For å slå på dette valget må du velge en av disse: MSCHAP eller MSCHAPv2.

en: _Security
nb: _Sikkerhet

en: Require the use of MPPE, with 40/128-bit encryption or all.
    config: require-mppe, require-mppe-128 or require-mppe-40
nb: Krev anvending av MPPE, med 40/128 biter kryptering eller alle.
    konfig: require-mppe, require-mppe-128 or require-mppe-40

en: Allow st_ateful encryption
nb: Tillat kryptering basert på tilst_and

en: Allow MPPE to use stateful mode. Stateless mode is still attempted first.
    config: mppe-stateful (when checked)
nb: Tilat MPPE å bruke tilstandbasert modus. Tilstandløs er prøvd først.
    konfig: mppe-stateful (når tilatt)

en: Allow _BSD data compression
nb: Tillat _BSD-datakomprimering

en: Allow/disable BSD-Compress compression.
    config: nobsdcomp (when unchecked)
nb: Tillat/inaktiver BSD-datakomprimering.
    konfig: nobsdcomp (når inaktiv)

en: Allow _Deflate data compression
nb: Tillat _deflate-datakomprimering

en: Allow/disable Deflate compression.
    config: nodeflate (when unchecked)
nb: Tillat/inaktiver deflate-datakomprimering.
    konfig: nodeflate (når inaktiv)

en: Use TCP _header compression
nb: Bruk komprimering av TCP-_hoder

en: Allow/disable Van Jacobson style TCP/IP header compression in both the transmit and the receive directions.
    config: novj (when unchecked)
nb: Tillat/inaktiver Van Jackobsen-stil TCP/IP komprimering i både sender og mottaker retningene.
    konfig: novj (når inaktiv)

en: Send PPP _echo packets
nb: Send _ekkopakker for PPP

en: Send LCP echo-requests to find out whether peer is alive.
    config: lcp-echo-failure and lcp-echo-interval
nb: Sende LCP ekko forespørsler for å finne ut om motparten er i live.
    config: lcp-echo-failure and lcp-echo-interval

en: Compatible with Microsoft and other L2TP VPN servers.
nb: Kompatibel med Microsofts og andres VPN-tjenere basert på L2TP.

en: All Available (Default)
nb: Alle tilgjengelige (forvalg)

en: 128-bit (most secure)
nb: 128-bit (mest sikker)

en: 40-bit (less secure)
nb: 40-bit (mindre sikker)

en: object class '%s' has no property named '%s'
nb: objektklassen «%s». har ingen egenskap med navnet «%s»

en: property '%s' of object class '%s' is not writable
nb: egenskapen «%s» for objektklassen «%s» er ikke skrivbar

en: construct property "%s" for object '%s' can't be set after construction
nb: egenskapen for «%s» objektet «%s» kan ikke bli oppdatert etter objektet har blit laget

en: '%s::%s' is not a valid property name; '%s' is not a GObject subtype
nb: "%s::%s" er ikke et gyldig egenskapsnavn; «%s» er ikke ett derivat av GObject

en: unable to set property '%s' of type '%s' from value of type '%s'
nb: kan ikke sette egenskapen «%s» av type «%s» fra verdi av typen «%s»

en: value "%s" of type '%s' is invalid or out of range for property '%s' of type '%s'
nb: verdien av «%s» av type «%s» er ugyldig eller utenfor intervallet for egenskapen «%s» av type «%s»

en: unable to get editor plugin name: %s
nb: kan ikke hente navnet for redigering modulen: «%s»

en: missing plugin file "%s"
nb: finner ikke filen for redigerings modulen «%s»

en: cannot load editor plugin: %s
nb: kan ikke laste redigerings modulen: «%s»

en: cannot load factory %s from plugin: %s
nb: kan ikke laste fabrikken «%s» fra modulen: «%s»

en: unknown error creating editor instance
nb: ukjent feil ved konstruksjon av redigerings modulen

en: invalid gateway '%s'
nb: ugyldig gateway «%s»

en: invalid integer property '%s'
nb: ugyldig heltallsegenskap «%s»

en: invalid boolean property '%s' (not yes or no)
nb: ugyldig boolsk egenskap «%s» (ikke ja eller nei)

en: property '%s' invalid or not supported
nb: eggenskap «%s» er ugyldig eller ikke støttet

en: No VPN configuration options.
nb: Ingen konfigurasjonsalternativer for VPN.

en: Missing required option '%s'.
nb: Mangler obligatorisk valg «%s».

en: Missing VPN username.
nb: Mangler brukernavn for VPN.

en: Missing or invalid VPN password.
nb: Passord for VPN mangler eller er ugyldig.

en: Invalid or missing L2TP gateway.
nb: Ugyldig eller manglende L2TP-gateway.

en: Don't quit when VPN connection terminates
nb: Ikke avslutt når VPN-forbindelsen termineres

en: Enable verbose debug logging (may expose passwords)
nb: Vis mer feilsøkingsinformasjon (kan eksponere passord)

en: D-Bus name to use for this instance
nb: D-Bus navn å bruke for denne instansen
