NetworkManager-l2tp main - en to pa translation catalogue (41 entries)

en: Authenticate VPN
pa: ਪਰਮਾਣਿਤ VPN

en: Password
pa: ਪਾਸਵਰਡ

en: Error parsing property '%s' value '%s'.
pa: ਨਾ-ਹੈਂਡਲ ਵਿਸ਼ੇਸ਼ਤਾ '%s' ਕਿਸਮ %s

en: Error parsing property '%s': %s.
pa: ਨਾ-ਹੈਂਡਲ ਵਿਸ਼ੇਸ਼ਤਾ '%s' ਕਿਸਮ %s

en: Missing required property '%s'
pa: ਲੋੜੀਦੀ ਚੋਣ '%s' ਗੁੰਮ ਹੈ।

en: Certificates (TLS)
pa: ਸਰਟੀਫਿਕੇਟ (TLS)

en: General
pa: ਆਮ

en: _Gateway
pa: ਗੇਟਵੇ(_G):

en: Type
pa: ਟਾਈਪ

en: Select an authentication mode.
pa: ਪਰਮਾਣਕਿਤਾ ਢੰਗ ਚੁਣੋ।

en: Sho_w password
pa: ਪਾਸਵਰਡ ਵੇਖੋ(_w)

en: User name
pa: ਯੂਜ਼ਰ ਨਾਂ

en: NT Domain
pa: NT ਡੋਮੇਨ

en: _Cancel
pa: ਰੱਦ ਕਰੋ(_C)

en: _Apply
pa: ਲਾਗੂ ਕਰੋ(_A)

en: Ad_vanced
pa: ਮਾਹਰ(_v)

en: Default
pa: ਡਿਫਾਲਟ

en: Authentication
pa: ਪਰਮਾਣਕਿਤਾ

en: Allow the following authentication methods:
pa: ਹੇਠ ਦਿੱਤੇ ਪਰਮਾਣਕਿਤਾ ਢੰਗ ਮਨਜ਼ੂਰ:

en: Security and Compression
pa: ਸੁਰੱਖਿਆ ਅਤੇ ਕੰਪਰੈੱਸ਼ਨ

en: Use _Point-to-Point encryption (MPPE)
pa: ਪੁਆਇੰਟ-ਟੂ-ਪੁਆਇੰਟ ਇੰਕ੍ਰਿਪਸ਼ਨ ਵਰਤੋਂ (M_PPE)

en: Note: MPPE encryption is only available with MSCHAP authentication methods. To enable this checkbox, select one or more of the MSCHAP authentication methods: MSCHAP or MSCHAPv2.
pa: ਨੋਟ: MPPE ਇੰਕ੍ਰਿਪਸ਼ਨ ਕੇਵਲ MSCHAP ਪਰਮਾਣਕਿਤਾ ਢੰਗਾਂ ਨਾਲ ਹੀ ਉਪਲੱਬਧ ਹੈ। ਇਹ ਚੋਣ-ਬਾਕਸ ਯੋਗ ਕਰਨ ਵਾਸਤੇ, ਇੱਕ ਜਾਂ ਵੱਧ MSCHAP ਪਰਮਾਣਕਿਤਾ ਢੰਗ ਚੁਣੋ: MSCHAP ਜਾਂ MSCHAPv2

en: _Security
pa: ਸੁਰੱਖਿਆ(_S):

en: Allow st_ateful encryption
pa: ਸਟੇਟਫੁੱਲ ਇੰਕ੍ਰਸ਼ਨ ਮਨਜ਼ੂਰ(_a)

en: Allow _BSD data compression
pa: _BSD ਡਾਟਾ ਕੰਪਰੈਸ਼ਨ ਮਨਜ਼ੂਰ

en: Allow _Deflate data compression
pa: _Deflate  ਡਾਟਾ ਕੰਪਰੈੱਸ਼ਨ ਮਨਜ਼ੂਰ

en: Use TCP _header compression
pa: TPC ਹੈੱਡਰ ਕੰਪਰੈਸ਼ਨ ਵਰਤੋਂ(_h)

en: Send PPP _echo packets
pa: PPP ਈਚੋ ਪੈਕੇਟ ਭੇਜੋ(_e)

en: Compatible with Microsoft and other L2TP VPN servers.
pa: ਮਾਈਕਰੋਸਾਫਟ ਅਤੇ ਹੋਰ L2TP VPN ਸਰਵਰਾਂ ਨਾਲ ਅਨੁਕੂਲ ਹੈ।

en: All Available (Default)
pa: ਸਭ ਉਪਲੱਬਧ (ਡਿਫਾਲਟ)

en: 128-bit (most secure)
pa: 128-bit (ਸਭ ਤੋਂ ਸੁਰੱਖਿਅਤ)

en: 40-bit (less secure)
pa: 40-bit (ਘੱਟ ਸੁਰੱਖਿਅਤ)

en: invalid gateway '%s'
pa: ਗਲਤ ਗੇਟਵੇ '%s'

en: invalid boolean property '%s' (not yes or no)
pa: ਗਲਤ ਬੁਲੀਅਨ ਵਿਸ਼ੇਸ਼ਤਾ '%s' (ਹਾਂ ਜਾਂ ਨਹੀਂ ਨਹੀਂ)

en: unhandled property '%s' type %s
pa: ਨਾ-ਹੈਂਡਲ ਵਿਸ਼ੇਸ਼ਤਾ '%s' ਕਿਸਮ %s

en: property '%s' invalid or not supported
pa: ਵਿਸ਼ੇਸ਼ਤਾ '%s' ਗਲਤ ਹੈ ਜਾਂ ਸਹਾਇਕ ਨਹੀਂ ਹੈ

en: No VPN configuration options.
pa: ਕੋਈ VPN ਸੰਰਚਨਾ ਚੋਣਾਂ ਨਹੀਂ।

en: Missing required option '%s'.
pa: ਲੋੜੀਦੀ ਚੋਣ '%s' ਗੁੰਮ ਹੈ।

en: Missing VPN username.
pa: ਨਾ-ਮੌਜੂਦ VPN ਯੂਜ਼ਰ ਨਾਂ।

en: Missing or invalid VPN password.
pa: ਗੁੰਮ ਜਾਂ ਗਲਤ VPN ਪਾਸਵਰਡ।

en: Don't quit when VPN connection terminates
pa: ਜਦੋਂ VPN ਕੁਨੈਕਸ਼ਨ ਖਤਮ ਹੋਵੇ ਤਾਂ ਬੰਦ ਨਾ ਕਰੋ
