NetworkManager-l2tp NETWORKMANAGER_0_7 - en to ro translation catalogue (65 entries)

en: Authenticate VPN
ro: Autentificare VPN

en: Password
ro: Parolă

en: You need to authenticate to access the Virtual Private Network “%s”.
ro: Trebuie să vă autentificați pentru a accesa rețeaua privată virtuală „%s”.

en: Certificates (TLS)
ro: Certificate (TLS)

en: General
ro: Generale

en: User Authentication
ro: Autentificare utilizator

en: Type
ro: Tip

en: Select an authentication mode.
ro: Alegeți un regim de autentificare.

en: Sho_w password
ro: Afișea_ză parola

en: User name
ro: Nume de utilizator

en: NT Domain
ro: Domeniu NT

en: L2TP IPsec Options
ro: Opțiuni L2TP IPsec

en: _Cancel
ro: _Anulează

en: _Apply
ro: _Aplică

en: Machine Authentication
ro: Autentificare computer

en: Phase1 Lifetime:
ro: Durata de viață phase1:

en: Phase2 Lifetime:
ro: Durata de viață phase2:

en: Phase1 Algorithms:
ro: Algoritmi pentru faza 1:

en: Phase2 Algorithms:
ro: Algoritmi pentru faza 2:

en: Remote ID:
ro: ID distant:

en: _Enforce UDP encapsulation
ro: Impune încapsularea UDP

en: Use IP c_ompression
ro: Folosește compresie IP

en: Ad_vanced
ro: A_vansat

en: Default
ro: Implicit

en: L2TP PPP Options
ro: Opțiuni L2TP PPP

en: Authentication
ro: Autentificare

en: Allow the following authentication methods:
ro: Permite următoarele metode de autentificare:

en: Allow/disable authentication methods.
    config: refuse-pap, refuse-chap, refuse-mschap, refuse-mschap-v2, refuse-eap
ro: Permite/Dezactivează metodele de autentificare.
    config: refuse-pap, refuse-chap, refuse-mschap, refuse-mschap-v2, refuse-eap

en: Security and Compression
ro: Securitate și compresie

en: Use _Point-to-Point encryption (MPPE)
ro: Folosește criptarea _Punct la punct (MPPE)

en: Note: MPPE encryption is only available with MSCHAP authentication methods. To enable this checkbox, select one or more of the MSCHAP authentication methods: MSCHAP or MSCHAPv2.
ro: Notă: criptarea MPPE este disponibilă doar împreună cu metodele de autentificare MSCHAP. Pentru a activa această opțiune, selectați una sau mai multe metode de autentificare MSCHAP: MSCHAP sau MSCHAPv2.

en: _Security
ro: _Securitate

en: Require the use of MPPE, with 40/128-bit encryption or all.
    config: require-mppe, require-mppe-128 or require-mppe-40
ro: Necesită utilizarea de MPPE, cu criptarea 40/128-bit sau toate.
    config: require-mppe, require-mppe-128 sau require-mppe-40

en: Allow st_ateful encryption
ro: Permite criptarea cu st_are

en: Allow MPPE to use stateful mode. Stateless mode is still attempted first.
    config: mppe-stateful (when checked)
ro: Permite MPPE să utilizeze modul de stare. Modul fără stare este încă încercat mai întâi.
    config: mppe-stateful (când este verificat)

en: Allow _BSD data compression
ro: Permite compresia de date _BSD

en: Allow/disable BSD-Compress compression.
    config: nobsdcomp (when unchecked)
ro: Permite/dezactivează compresia Compresie-BDS.
    config: nobsdcomp (când nu este verificat)

en: Allow _Deflate data compression
ro: Permite compresia de date _Deflate

en: Allow/disable Deflate compression.
    config: nodeflate (when unchecked)
ro: Permite/dezactivează compresia Deflate.
    config: nodeflate (când nu este verificată)

en: Use TCP _header compression
ro: Folosește compresia _antetelor TCP

en: Allow/disable Van Jacobson style TCP/IP header compression in both the transmit and the receive directions.
    config: novj (when unchecked)
ro: Permite/dezactivează compresia de antet TCP/IP în stil Van Jacobson în amândouă direcțiile de transmitere și de primire.
    config: novj (când nu este verificat)

en: Misc
ro: Diverse

en: Send PPP _echo packets
ro: Trimite pachete _echo PPP

en: Send LCP echo-requests to find out whether peer is alive.
    config: lcp-echo-failure and lcp-echo-interval
ro: Trimite cererile echo LCP pentru a găsi dacă partenerul este viu.
    config: lcp-echo-failure și lcp-echo-interval

en: Compatible with Microsoft and other L2TP VPN servers.
ro: Compatibil cu Microsoft și alte servere VPN L2TP.

en: All Available (Default)
ro: Toate cele disponibile (implicit)

en: 128-bit (most secure)
ro: 128-bit (cea mai sigură)

en: 40-bit (less secure)
ro: 40-bit (mai puțin sigură)

en: object class '%s' has no property named '%s'
ro: clasa obiect „%s” nu are nicio proprietate numită „%s”

en: property '%s' of object class '%s' is not writable
ro: proprietatea „%s” a clasei de obiect „%s” nu este inscriptibilă

en: construct property "%s" for object '%s' can't be set after construction
ro: proprietatea de construct „%s” pentru obiectul „%s” nu poate fi stabilită după construcție

en: '%s::%s' is not a valid property name; '%s' is not a GObject subtype
ro: „%s::%s'” nu este un nume de proprietate valid; „%s” nu este un subtip de GObject

en: unable to set property '%s' of type '%s' from value of type '%s'
ro: nu se poate stabili proprietatea „%s” de tipul „%s” de la valoarea de tipul „%s”

en: value "%s" of type '%s' is invalid or out of range for property '%s' of type '%s'
ro: valoarea „%s” de tipul „%s” nu este validă sau este în afara intervalului pentru proprietatea „%s” de tipul „%s”

en: unable to get editor plugin name: %s
ro: nu se poate obține numele de modul de editor: %s

en: missing plugin file "%s"
ro: lipsește fișierul de modul „%s”

en: cannot load editor plugin: %s
ro: nu se poate încărca modulul editor: %s

en: cannot load factory %s from plugin: %s
ro: nu se poate încărca fabrica %s de la modulul: %s

en: unknown error creating editor instance
ro: eroare necunoscută la creare instanței editorului

en: No VPN configuration options.
ro: Nu există opțiuni de configurare VPN.

en: Missing VPN username.
ro: Lipsește numele de utilizator VPN.

en: Missing or invalid VPN password.
ro: Parolă VPN care lipsește sau care nu este validă.

en: Invalid or missing L2TP gateway.
ro: Gateway L2TP nevalid sau care lipsește.

en: Enable verbose debug logging (may expose passwords)
ro: Activează înregistrarea de depanare detaliată (poate expune parole)

en: D-Bus name to use for this instance
ro: Nume D-Bus de utilizat pentru această instanță
