NetworkManager-l2tp main - en to tr translation catalogue (80 entries)

en: connection
tr: bağlantı

en: Authenticate VPN
tr: VPN Kimlik Doğrulaması

en: Password
tr: Parola

en: You need to authenticate to access the Virtual Private Network “%s”.
tr: “%s” Sanal Özel Ağına erişmek için kimlik doğrulaması yapmanız gerekiyor.

en: Error parsing property '%s' value '%s'.
tr: tanınmayan özellik '%s' tür %s

en: Error parsing property '%s': %s.
tr: tanınmayan özellik '%s' tür %s

en: Missing required property '%s'
tr: Gerekli '%s' seçeneği eksik.

en: Certificates (TLS)
tr: Sertifikalar (TLS)

en: General
tr: Genel

en: _Gateway
tr: _Ağ geçidi

en: User Authentication
tr: Kullanıcı Kimliği Doğrulama

en: Type
tr: Tür

en: Select an authentication mode.
tr: Bir kimlik doğrulama yöntemi seçin.

en: Sho_w password
tr: Parola_yı göster

en: Password passed to PPPD when prompted for it.
tr: İstendiğinde parola PPPD ile iletildi.

en: User name
tr: Kullanıcı adı

en: NT Domain
tr: NT Alanı

en: L2TP IPsec Options
tr: L2TP IPsec Seçenekleri

en: _Cancel
tr: _İptal Et

en: _Apply
tr: _Uygula

en: Machine Authentication
tr: Makine Kimliği Doğrulama

en: Phase1 Lifetime:
tr: Phase1 Yaşam Süresi:

en: Phase2 Lifetime:
tr: Phase2 Yaşam Süresi:

en: Phase1 Algorithms:
tr: Faz1 Algoritması:

en: Phase2 Algorithms:
tr: Faz2 Algoritması:

en: Remote ID:
tr: Uzaktaki Kimlik:

en: Group Name:
tr: Grup Adı:

en: _Enforce UDP encapsulation
tr: UDP sarmalamaya zorla

en: Use IP c_ompression
tr: IP sıkıştırması kullan

en: Ad_vanced
tr: _Gelişmiş

en: Default
tr: Varsayılan

en: L2TP PPP Options
tr: L2TP PPP Seçenekleri

en: Authentication
tr: Kimlik Doğrulaması

en: Allow the following authentication methods:
tr: Aşağıdaki kimlik denetleme yöntemlerine izin ver:

en: Allow/disable authentication methods.
    config: refuse-pap, refuse-chap, refuse-mschap, refuse-mschap-v2, refuse-eap
tr: Kimlik doğrulama yöntemlerine izin ver/kapat.
    yapılandırma: refuse-pap, refuse-chap, refuse-mschap, refuse-mschap-v2, refuse-eap

en: Security and Compression
tr: Güvenlik ve Sıkıştırma

en: Use _Point-to-Point encryption (MPPE)
tr: Noktadan _Noktaya Şifreleme (MPPE) Kullan

en: Note: MPPE encryption is only available with MSCHAP authentication methods. To enable this checkbox, select one or more of the MSCHAP authentication methods: MSCHAP or MSCHAPv2.
tr: Not: MPPE şifrelemesi sadece MSCHAP kimlik doğrulama yöntemlerinde kullanılabilir. Bu onay kutusunu etkinleştirmek için bir veya daha fazla MSCHAP yöntemini seçin: MSCHAP veya MSCHAPv2.

en: _Security
tr: _Güvenlik

en: Require the use of MPPE, with 40/128-bit encryption or all.
    config: require-mppe, require-mppe-128 or require-mppe-40
tr: MPPE'nin 40/128-bit şifreleme ile kullanılmasını gerektirir.
    yapılandırma: require-mppe, require-mppe-128 or require-mppe-40

en: Allow st_ateful encryption
tr: Durum t_emelli şifrelemeye izin ver

en: Allow MPPE to use stateful mode. Stateless mode is still attempted first.
    config: mppe-stateful (when checked)
tr: MPPE'nin duruma bağlı kipi kullanmasına izin ver. Duruma bağlı olmayan kip hala ilk olarak denenir.
    yapılandırma: mppe-stateful (onaylandığında)

en: Allow _BSD data compression
tr: _BSD veri sıkıştırmasına izin ver

en: Allow/disable BSD-Compress compression.
    config: nobsdcomp (when unchecked)
tr: BSD sıkıştırmasına izin ver/kapat.
    yapılandırma: nobsdcomp (onay kaldırıldığında)

en: Allow _Deflate data compression
tr: _Deflate veri sıkıştırmasına izin ver

en: Allow/disable Deflate compression.
    config: nodeflate (when unchecked)
tr: Deflate sıkıştırmasına izin ver/kapat.
    yapılandırma: nodeflate (onay kaldırıldığında)

en: Use TCP _header compression
tr: TCP _başlık sıkıştırması kullan

en: Allow/disable Van Jacobson style TCP/IP header compression in both the transmit and the receive directions.
    config: novj (when unchecked)
tr: Van Jacobson stilinde TCP/IP başlık sıkıştırmasına alma ve gönderme yönlerinde izin ver/kapat.
    yapılandırma: novj (onaylandığında)

en: Misc
tr: Çeşitli

en: Send PPP _echo packets
tr: PPP _echo paketleri gönder

en: Send LCP echo-requests to find out whether peer is alive.
    config: lcp-echo-failure and lcp-echo-interval
tr: Eşin ayakta olup olmadığını bulmak için LCP echo-requests gönder.
    yapılandırma: lcp-echo-failure ve lcp-echo-interval

en: could not load UI widget
tr: UI parçacığı yüklenemedi

en: Compatible with Microsoft and other L2TP VPN servers.
tr: Microsoft ve diğer L2TP VPN sunucularıyla uyumludur.

en: All Available (Default)
tr: Tümü Kullanılabilir (Varsayılan)

en: 128-bit (most secure)
tr: 128-bit (en güvenli)

en: 40-bit (less secure)
tr: 40-bit (az güvenli)

en: object class '%s' has no property named '%s'
tr: '%s' nesne sınıfının '%s' adlı özelliği yok

en: property '%s' of object class '%s' is not writable
tr: '%2$s' nesne sınıfının '%1$s' özelliği yazılabilir değil

en: construct property "%s" for object '%s' can't be set after construction
tr: '%2$s' nesnesi için "%1$s" kurgu özelliği inşadan sonra ayarlanamaz

en: '%s::%s' is not a valid property name; '%s' is not a GObject subtype
tr: '%s::%s' geçerli bir özellik adı değil; '%s' bir GObject alt türü değil

en: unable to set property '%s' of type '%s' from value of type '%s'
tr: '%2$s' türündeki '%1$s' özelliğinin '%3$s' türünden değeri ayarlanamadı

en: value "%s" of type '%s' is invalid or out of range for property '%s' of type '%s'
tr: '%2$s' türünde "%1$s" değeri geçersiz veya '%4$s' türünde '%3$s' özelliği için aralık dışında

en: unable to get editor plugin name: %s
tr: düzenleyici eklenti adı alınamadı: %s

en: missing plugin file "%s"
tr: kayıp eklenti dosyası "%s"

en: cannot load editor plugin: %s
tr: düzenleyici eklentisi yüklenemedi: %s

en: cannot load factory %s from plugin: %s
tr: üretici %s eklentiden yüklenemedi: %s

en: unknown error creating editor instance
tr: düzenleyici örneği oluşturulurken bilinmeyen hata

en: invalid gateway '%s'
tr: geçersiz ağ geçidi '%s'

en: invalid integer property '%s'
tr: geçersiz tamsayı özelliği '%s'

en: invalid boolean property '%s' (not yes or no)
tr: '%s' geçersiz bir mantıksal özellik (evet veya hayır değil)

en: unhandled property '%s' type %s
tr: tanınmayan özellik '%s' tür %s

en: property '%s' invalid or not supported
tr: '%s' özelliği geçersiz veya desteklenmiyor

en: No VPN configuration options.
tr: VPN yapılandırma seçeneği bulunamadı.

en: Missing required option '%s'.
tr: Gerekli '%s' seçeneği eksik.

en: Missing VPN username.
tr: Eksik VPN kullanıcı adı.

en: Missing or invalid VPN password.
tr: Eksik veya geçersiz VPN kullanıcı adı.

en: Invalid or missing L2TP gateway.
tr: Eksik veya geçersiz L2TP ağ geçidi.

en: Don't quit when VPN connection terminates
tr: VPN bağlantısı sonlandığında çıkma

en: Enable verbose debug logging (may expose passwords)
tr: Ayrıntılı hata ayıklama günlüklemesini etkinleştir (parolaları görünür yapabilir)

en: D-Bus name to use for this instance
tr: Bu örnek için kullanılacak D-Bus adı
