openconnect - en to fi translation catalogue (242 entries)

en: OpenConnect VPN client
fi: OpenConnect-VPN-asiakas

en: Client for Cisco AnyConnect SSL VPN virtual private networks
fi: Asiakasohjelmisto Ciscon AnyConnect SSL VPN -virtuaalierillisverkkoihin

en: Support for configuring SSL VPN virtual private network connections using OpenConnect.
fi: Asetustuki SSL VPN -erillisverkkoyhteyksille, jotka käyttävät OpenConnectia.

en: Compatible with Cisco AnyConnect, Juniper and ocserv based networks.
fi: Yhteensopiva Cisco AnyConnectin, Juniperin ja ocserv-pohjaisten verkkojen kanssa.

en: The NetworkManager Developers
fi: NetworkManagerin kehittäjät

en: Connect to VPN “%s”
fi: Yhdistä VPN:ään “%s”

en: Connect to VPN
fi: Muodosta VPN-yhteys

en: <b>The certificate may be invalid or untrusted!</b>
fi: <b>Varmenne voi olla virheellinen tai ei-luotettu!</b>

en: <b>Reason:
fi: <b>Syy:

en: _Cancel
fi: _Peru

en: I really know what I am doing
fi: Tiedän kyllä mitä teen

en: Connect anyway
fi: Yhdistä silti

en: _Close
fi: _Sulje

en: VPN host
fi: VPN-palvelin

en: C_onnect
fi: _Yhdistä

en: Automatically start connecting next time
fi: Aloita yhdistäminen automaattisesti seuraavalla kerralla

en: Select a host to fetch the login form
fi: Valitse palvelin, josta kirjautumislomake noudetaan

en: Contacting host, please wait…
fi: Yhdistetään palvelimeen, odota hetki…

en: _Login
fi: _Kirjaudu

en: Save passwords
fi: Tallenna salasanat

en: Log
fi: Loki

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/array.c#l158 https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/http.c#l139
en: Invalid cookie '%s'
fi: Virheellinen eväste '%s'

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/array.c#l1303 https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/auth-globalprotect.c#l813 https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/f5.c#l714 https://git.infradead.org/users/dwmw2
en: Logout failed.
fi: Uloskirjautuminen epäonnistui.

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/array.c#l1305 https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/auth-globalprotect.c#l815 https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/f5.c#l716 https://git.infradead.org/users/dwmw2
en: Logout successful.
fi: Uloskirjautuminen onnistui.

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/auth-globalprotect.c#l173
en: Please enter your username and password
fi: Syötä käyttäjätunnuksesi ja salasanasi

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/auth-globalprotect.c#l184
en: Username
fi: Käyttäjänimi

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/auth-globalprotect.c#l201
en: Password
fi: Salasana

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/auth-globalprotect.c#l270
en: Challenge:
fi: Haaste:

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/auth-globalprotect.c#l445
en: Please select GlobalProtect gateway.
fi: Valitse GlobalProtect-yhdyskäytävä.

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/auth-globalprotect.c#l455
en: GATEWAY:
fi: YHDYSKÄYTÄVÄ:

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/auth-globalprotect.c#l762
en: Server is neither a GlobalProtect portal nor a gateway.
fi: Palvelin ei ole GlobalProtect-portaali tai -yhdyskäytävä.

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/auth-juniper.c#l516
en: Failed to find or parse web form in login page
fi: Kirjautumissivulta ei löydetty tai ei voitu jäsentää verkkolomaketta

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/auth.c#l599 https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/gpst.c#l187
en: Empty response from server
fi: Tyhjä vastaus palvelimelta

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/auth.c#l610 https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/gpst.c#l262
en: Failed to parse server response
fi: Palvelimen vastauksen jäsentäminen epäonnistui

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/auth.c#l612 https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/f5.c#l257 https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/f5.c#l299 https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/b
en: Response was:%s
fi: Vastaus oli:%s

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/auth.c#l720
en: Asked for password but '--no-passwd' set
fi: Kysyttiin salasanaa, mutta valitsin '--no-passwd' asetettu

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/auth.c#l1048 https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/cstp.c#l348 https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/http.c#l899
en: Failed to open HTTPS connection to %s
fi: HTTPS-yhteyden muodostus kohteeseen %s epäonnistui

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/auth.c#l1099
en: Downloaded new XML profile
fi: Ladattu uusi XML-profiili

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/auth.c#l1368
en: Unknown response from server
fi: Tuntematon vastaus palvelimelta

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/compat.c#l250
en: (error 0x%lx)
fi: (virhe 0x%lx)

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/cstp.c#l325
en: Error creating HTTPS CONNECT request
fi: Virhe luotaessa HTTPS CONNECT -pyyntöä

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/cstp.c#l341
en: Error fetching HTTPS response
fi: Virhe noutaessa HTTPS-vastausta

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/cstp.c#l368
en: VPN service unavailable; reason: %s
fi: VPN-palvelu ei ole käytettävissä; syy: %s

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/cstp.c#l380
en: Got CONNECT response: %s
fi: Saatiin CONNECT-vastaus: %s

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/cstp.c#l1062
en: Unknown packet %02x %02x %02x %02x %02x %02x %02x %02x
fi: Tuntematon paketti %02x %02x %02x %02x %02x %02x %02x %02x

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/cstp.c#l1155 https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/gpst.c#l1232 https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/oncp.c#l1053 https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnec
en: Reconnect failed
fi: Uudelleenyhdistys epäonnistui

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/cstp.c#l1259
en: Send BYE packet: %s
fi: Lähetä BYE-paketti: %s

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/dtls.c#l111 https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/dtls.c#l186
en: No DTLS address
fi: Ei DTLS-osoitetta

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/dtls.c#l125
en: No DTLS when connected via proxy
fi: Ei DTLS:ää välityspalvelimen kautta yhdistettäessä

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/esp.c#l93
en: incoming
fi: saapuva

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/esp.c#l94
en: outgoing
fi: lähtevä

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/gnutls-dtls.c#l566
en: (Is a firewall preventing you from sending UDP packets?)
fi: (Estääkö palomuuri lähettämästä UDP-paketteja?)

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/gnutls.c#l889 https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/gnutls.c#l1488 https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/openssl.c#l502
en: Enter PEM pass phrase:
fi: Anna PEM-tunnuslause:

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/gnutls.c#l1098 https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/openssl-pkcs11.c#l419
en: Using PKCS#11 certificate %s
fi: Käytetään PKCS#11-varmennetta %s

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/gnutls.c#l1099
en: Using system certificate %s
fi: Käytetään järjestelmävarmennetta %s

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/gnutls.c#l1129 https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/openssl.c#l933
en: Using certificate file %s
fi: Käytetään varmennetiedostoa %s

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/gnutls.c#l1179
en: No certificate found in file
fi: Varmennetta ei löytynyt tiedostosta

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/gnutls.c#l1184
en: Loading certificate failed: %s
fi: Varmenteen lataaminen epäonnistui: %s

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/gnutls.c#l1349 https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/openssl-pkcs11.c#l655
en: Using PKCS#11 key %s
fi: Käytetään PKCS#11-avainta %s

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/gnutls.c#l1382
en: Using private key file %s
fi: Käytetään yksityisen avaimen tiedostoa %s

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/gnutls.c#l1393 https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/openssl.c#l757
en: This version of OpenConnect was built without TPM support
fi: Tämä versio OpenConnectista koostettiin ilman TPM-tukea

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/gnutls.c#l1409
en: This version of OpenConnect was built without TPM2 support
fi: Tämä versio OpenConnectista koostettiin ilman TPM2-tukea

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/gnutls.c#l1521 https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/openssl.c#l1093
en: Enter PKCS#8 pass phrase:
fi: Anna PKCS#8-tunnuslause:

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/gnutls.c#l1677 https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/openssl.c#l662 https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/openssl.c#l817
en: Using client certificate '%s'
fi: Käytetään asiakasvarmennetta '%s'

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/gnutls.c#l1922
en: Setting certificate failed: %s
fi: Varmenteen asettaminen epäonnistui: %s

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/gnutls.c#l2076
en: Server presented no certificate
fi: Palvelin ei esittänyt varmennetta

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/gnutls.c#l2106
en: Error importing server's cert
fi: Virhe tuotaessa palvelimen varmennetta

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/gnutls.c#l2120
en: Error checking server cert status
fi: Virhe tarkistaessa palvelimen varmenteen tilaa

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/gnutls.c#l2125
en: certificate revoked
fi: varmenne on kumottu

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/gnutls.c#l2127
en: signer not found
fi: allekirjoittajaa ei löydy

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/gnutls.c#l2133
en: certificate not yet activated
fi: varmennetta ei ole vielä aktivoitu

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/gnutls.c#l2135
en: certificate expired
fi: varmenne on vanhentunut

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/gnutls.c#l2194 https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/openssl.c#l1502 https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/openssl.c#l1665
en: Server certificate verify failed: %s
fi: Palvelinvarmenteen varmistaminen epäonnistui: %s

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/gnutls.c#l2332 https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/openssl.c#l1892
en: Loading certificate failed. Aborting.
fi: Varmenteen lataaminen epäonnistui. Lopetetaan.

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/gnutls.c#l2493 https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/openssl.c#l1998
en: SSL connection cancelled
fi: SSL-yhteys peruttu

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/gnutls.c#l2500
en: SSL connection failure: %s
fi: SSL-yhteys epäonnistui: %s

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/gnutls.c#l2670 https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/openssl-pkcs11.c#l206
en: PIN required for %s
fi: %s vaatii PIN-koodin

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/gnutls.c#l2674 https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/openssl-pkcs11.c#l209
en: Wrong PIN
fi: Väärä PIN

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/gnutls.c#l2677
en: This is the final try before locking!
fi: Tämä on viimeinen yritys ennen lukkiutumista!

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/gnutls.c#l2679
en: Only a few tries left before locking!
fi: Vain muutama yritys jäljellä ennen lukkiutumista!

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/gnutls.c#l2684 https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/openssl-pkcs11.c#l213
en: Enter PIN:
fi: Anna PIN:

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/gpst.c#l614
en: ESP disabled
fi: ESP ei käytössä

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/gpst.c#l657
en: Connecting to HTTPS tunnel endpoint ...
fi: Yhdistetään HTTPS-tunnelin päätepisteeseen...

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/http-auth.c#l69
en: Attempting HTTP Basic authentication to proxy
fi: Yritetään HTTP Basic authentication -tunnistautumista välityspalvelimelle

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/http-auth.c#l71
en: Attempting HTTP Basic authentication to server '%s'
fi: Yritetään HTTP Basic authentication -tunnistautumista palvelimelle '%s'

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/http-auth.c#l98
en: Attempting HTTP Bearer authentication to server '%s'
fi: Yritetään HTTP Bearer -tunnistautumista palvelimelle '%s'

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/http-auth.c#l112 https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/http.c#l1167
en: This version of OpenConnect was built without GSSAPI support
fi: Tämä versio OpenConnectista koostettiin ilman GSSAPI-tukea

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/http-auth.c#l153
en: Proxy requested Basic authentication which is disabled by default
fi: Välityspalvelin pyysi Basic authentication -tunnistautumista, mikä on oletuksena pois käytöstä

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/http-auth.c#l156
en: Server '%s' requested Basic authentication which is disabled by default
fi: Palvelin '%s' vaati Basic authentication -tunnistautumista, mikä on oletuksena pois päältä

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/http.c#l266
en: Failed to parse HTTP response '%s'
fi: HTTP-vastauksen '%s' jäsentäminen epäonnistui

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/http.c#l272
en: Got HTTP response: %s
fi: Saatiin HTTP-vastaus: %s

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/http.c#l314
en: Invalid cookie offered: %s
fi: Virheellinen eväste tarjottu: %s

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/http.c#l334
en: SSL certificate authentication failed
fi: SSL-varmennetunnistautuminen epäonnistui

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/http.c#l378
en: Unknown Transfer-Encoding: %s
fi: Tuntematon Transfer-Encoding: %s

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/http.c#l1016
en: general failure
fi: yleinen virhe

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/http.c#l1021
en: TTL expired
fi: TTL vanheni

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/http.c#l1022
en: command not supported / protocol error
fi: komento ei ole tuettu / yhteyskäytännön virhe

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/http.c#l1077
en: Authenticated to SOCKS server using password
fi: Tunnistauduttu SOCKS-palvelimelle käyttäen salasanaa

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/http.c#l1144 https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/http.c#l1151
en: SOCKS server requested GSSAPI authentication
fi: SOCKS-palvelin pyysi GSSAPI-tunnistautumisen

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/http.c#l1157
en: SOCKS server requested password authentication
fi: SOCKS-palvelin pyysi salasanalla tunnistautumisen

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/http.c#l1164
en: SOCKS server requires authentication
fi: SOCKS-palvelin vaatii tunnistautumisen

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/http.c#l1173
en: SOCKS server requested unknown authentication type %02x
fi: SOCKS-palvelin pyysi tuntemattoman tunnistautumistyypin %02x

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/http.c#l1216
en: SOCKS proxy error %02x: %s
fi: SOCKS-välityspalvelimen virhe %02x: %s

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/http.c#l1220
en: SOCKS proxy error %02x
fi: SOCKS-välityspalvelimen virhe %02x

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/http.c#l1337
en: Unknown proxy type '%s'
fi: Tuntematon välityspalvelimen tyyppi '%s'

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/library.c#l124
en: Cisco AnyConnect or OpenConnect
fi: Cisco AnyConnect tai OpenConnect

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/library.c#l125
en: Compatible with Cisco AnyConnect SSL VPN, as well as ocserv
fi: Yhteensopiva Cisco AnyConnect SSL VPN:n sekä ocserv:in kanssa

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/library.c#l145
en: Compatible with Juniper Network Connect
fi: Yhteensopiva Juniper Network Connectin kanssa

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/library.c#l166
en: Compatible with Palo Alto Networks (PAN) GlobalProtect SSL VPN
fi: Yhteensopiva Palo Alto Networks (PAN) GlobalProtect SSL VPN:n kanssa

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/library.c#l187
en: Compatible with Pulse Connect Secure SSL VPN
fi: Yhteensopiva Pulse Connect Secure SSL VPN:n kanssa

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/library.c#l330
en: Unknown VPN protocol '%s'
fi: Tuntematon VPN-protokolla '%s'

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/library.c#l519
en: No IP address received. Aborting
fi: IP-osoitetta ei saatu. Keskeytetään

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/library.c#l1093
en: Only https:// permitted for server URL
fi: Vain https:// sallitaan osana palvelimen osoitetta

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/main.c#l448
en: ReadConsole() failed: %s
fi: ReadConsole() epäonnistui: %s

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/main.c#l737
en: Supported protocols:
fi: Tuetut protokollat:

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/main.c#l739 https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/main.c#l757
en:  (default)
fi:  (oletus)

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/main.c#l754
en: Set VPN protocol
fi: Aseta VPN-protokolla

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/main.c#l948
en: Usage:  openconnect [options] <server>
fi: Käyttö:  openconnect [valinnat] <palvelin>

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/main.c#l949
en: Open client for multiple VPN protocols, version %s
fi: Avoin asiakasohjelmisto useille VPN-protokollille, versio %s

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/main.c#l951
en: Read options from config file
fi: Lue valinnat asetustiedostosta

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/main.c#l952
en: Report version number
fi: Ilmoita versionumero

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/main.c#l953
en: Display help text
fi: Näytä ohjeteksti

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/main.c#l957
en: Authentication
fi: Tunnistautuminen

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/main.c#l958
en: Set login username
fi: Aseta kirjautumisen käyttäjänimi

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/main.c#l959
en: Disable password/SecurID authentication
fi: Poista käytöstä salasana-/SecurID-tunnistautuminen

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/main.c#l960
en: Do not expect user input; exit if it is required
fi: Älä odota käyttäjäsyötettä; lopeta jos sellaista vaaditaan

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/main.c#l980
en: Server validation
fi: Palvelimen vahvistaminen

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/main.c#l985
en: Internet connectivity
fi: Internet-yhdistettävyys

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/main.c#l987
en: Set proxy server
fi: Aseta välityspalvelin

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/main.c#l988
en: Set proxy authentication methods
fi: Aseta välityspalvelimen tunnistautumistavat

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/main.c#l999
en: Authentication (two-phase)
fi: Tunnistautuminen (kaksivaiheinen)

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/main.c#l1004
en: Print cookie before connecting
fi: Tulosta eväste ennen yhdistämistä

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/main.c#l1025
en: default
fi: oletus

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/main.c#l1032
en: XML config file
fi: XML-asetustiedosto

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/main.c#l1036
en: Disable all compression
fi: Poista kaikki pakkaus käytöstä

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/main.c#l1038
en: Require perfect forward secrecy
fi: Vaadi perfect forward secrecy

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/main.c#l1039
en: Disable DTLS and ESP
fi: Poista käytöstä DTLS ja ESP

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/main.c#l1049
en: default:
fi: oletus:

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/main.c#l1051
en: Trojan binary (CSD) execution
fi: Troijalaisbinäärin (CSD) suoritus

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/main.c#l1247
en: Invalid user "%s": %s
fi: Virheellinen käyttäjä "%s": %s

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/main.c#l1572
en: disabled
fi: ei käytössä

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/main.c#l2089
en: OpenConnect version %s
fi: OpenConnect-versio %s

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/main.c#l2217
en: No server specified
fi: Palvelinta ei ole määritetty

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/main.c#l2235
en: This version of OpenConnect was built without libproxy support
fi: Tämä versio OpenConnectista koostettiin ilman libproxy-tukea

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/main.c#l2345
en: Creating SSL connection failed
fi: SSL-yhteyden luominen epäonnistui

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/main.c#l2368
en: See %s
fi: Lue %s

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/main.c#l2427
en: Unknown error; exiting.
fi: Tuntematon virhe, poistutaan.

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/main.c#l2532
en: 
    Certificate from VPN server "%s" failed verification.
    Reason: %s
fi: 
    Varmenne VPN-palvelimelta "%s" ei läpäissyt vahvistusta.
    Syy: %s

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/main.c#l2542 https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/main.c#l2561
en: no
fi: ei

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/main.c#l2542 https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/main.c#l2548
en: yes
fi: kyllä

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/main.c#l2931
en: Can't open ~/.stokenrc file
fi: Tiedostoa ~/.stokenrc ei voi avata

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/main.c#l2972
en: General Yubikey failure: %s
fi: Yleinen Yubikey-virhe: %s

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/oncp.c#l213
en: ESP encryption: 0x%02x (%s)
fi: ESP-salaus: 0x%02x (%s)

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/oncp.c#l232
en: ESP HMAC: 0x%02x (%s)
fi: ESP-HMAC: 0x%02x (%s)

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/oncp.c#l243
en: ESP compression: %d
fi: ESP-pakkaus: %d

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/oncp.c#l251 https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/pulse.c#l475
en: ESP port: %d
fi: ESP-portti: %d

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/oncp.c#l773 https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/pulse.c#l2732
en: new incoming
fi: uusi saapuva

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/oncp.c#l774 https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/pulse.c#l2733
en: new outgoing
fi: uusi lähtevä

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/openssl-dtls.c#l576
en: SSL_set_session() failed
fi: SSL_set_session() epäonnistui

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/openssl-dtls.c#l780
en: This is probably because your OpenSSL is broken
    See http://rt.openssl.org/Ticket/Display.html?id=2984
fi: Tämä johtuu luultavasti siitä, että käytössäsi oleva OpenSSL on rikki
    Lue http://rt.openssl.org/Ticket/Display.html?id=2984

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/openssl-pkcs11.c#l281
en: PIN locked
fi: PIN lukittu

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/openssl-pkcs11.c#l284
en: PIN expired
fi: PIN vanhentunut

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/openssl-pkcs11.c#l287
en: Another user already logged in
fi: Toinen käyttäjä on jo kirjautuneena

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/openssl-pkcs11.c#l505
en: Certificate has no public key
fi: Varmenteella ei ole julkista avainta

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/openssl-pkcs11.c#l512 https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/openssl-pkcs11.c#l536
en: Certificate does not match private key
fi: Varmenne ei vastaa yksityistä avainta

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/openssl-pkcs11.c#l719 https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/openssl-pkcs11.c#l725
en: This version of OpenConnect was built without PKCS#11 support
fi: Tämä versio OpenConnectista koostettiin ilman PKCS#11-tukea

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/openssl.c#l562 https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/openssl.c#l1027
en: Loading private key failed
fi: Yksityisen avaimen lataaminen epäonnistui

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/openssl.c#l667
en: PKCS#12 contained no certificate!
fi: PKCS#12 ei sisältänyt varmennetta!

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/openssl.c#l674
en: PKCS#12 contained no private key!
fi: PKCS#12 ei sisältänyt yksityistä avainta!

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/openssl.c#l794 https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/openssl.c#l943
en: Failed to open certificate file %s: %s
fi: Ei voitu avata varmennetiedostoa %s: %s

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/openssl.c#l805
en: Loading certificate failed
fi: Varmenteen lataaminen epäonnistui

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/openssl.c#l850
en: PEM file
fi: PEM-tiedosto

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/openssl.c#l1714
en: <error>
fi: <virhe>

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/openssl.c#l1742
en: SSL certificate and key do not match
fi: SSL-varmenne ja avain eivät täsmää

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/openssl.c#l1988
en: SSL connection failure
fi: SSL-yhteys epäonnistui

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/pulse.c#l416
en: ESP encryption: 0x%04x (%s)
fi: ESP-salaus: 0x%04x (%s)

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/pulse.c#l875
en: Session:
fi: Istunto:

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/pulse.c#l990
en: Enter secondary credentials:
fi: Anna toissijaiset kirjautumistietosi:

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/pulse.c#l1000 https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/pulse.c#l1192
en: Secondary username:
fi: Toissijainen käyttäjänimi:

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/pulse.c#l1000 https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/pulse.c#l1192
en: Username:
fi: Käyttäjänimi:

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/pulse.c#l1010 https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/stoken.c#l115
en: Password:
fi: Salasana:

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/pulse.c#l1010
en: Secondary password:
fi: Toissijainen salasana:

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/pulse.c#l1081
en: Password expired. Please change password:
fi: Salasanasi on vanhentunut. Vaihda salasana:

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/pulse.c#l1085
en: Current password:
fi: Nykyinen salasana:

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/pulse.c#l1090
en: New password:
fi: Uusi salasana:

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/pulse.c#l1095
en: Verify new password:
fi: Vahvista uusi salasana:

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/pulse.c#l1113
en: Passwords do not match.
fi: Salasanat eivät täsmää.

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/pulse.c#l1118
en: Current password too long.
fi: Nykyinen salasana on liian pitkä.

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/pulse.c#l1123
en: New password too long.
fi: Uusi salasana on liian pitkä.

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/pulse.c#l1210
en: Please enter your passcode:
fi: Anna varmistuskoodi:

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/pulse.c#l1667
en: Authentication failure: Code 0x%02x
fi: Tunnistautumisvirhe: Koodi 0x%02x

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/pulse.c#l1819
en: Pulse authentication cookie not accepted
fi: Pulse-tunnistautumisevästettä ei hyväksytty

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/pulse.c#l2771
en: Unknown Pulse packet
fi: Tuntematon Pulse-paketti

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/ssl.c#l561
en: Reconnecting to proxy %s
fi: Yhdistetään uudelleen välityspalvelimeen %s

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/ssl.c#l790
en: No error
fi: Ei virhettä

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/ssl.c#l793
en: System error
fi: Järjestelmävirhe

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/ssl.c#l794
en: Protocol error
fi: Protokollavirhe

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/ssl.c#l795
en: Permission denied
fi: Käyttö estetty

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/ssl.c#l796
en: Key not found
fi: Avainta ei löytynyt

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/ssl.c#l802
en: Wrong password
fi: Väärä salasana

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/ssl.c#l803
en: Unknown error
fi: Tuntematon virhe

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/ssl.c#l1038
en: File %s is empty
fi: Tiedosto %s on tyhjä

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/sspi.c#l312
en: EncryptMessage() failed: %lx
fi: EncryptMessage() epäonnistui: %lx

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/stoken.c#l108
en: Device ID:
fi: Laitetunniste:

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/stoken.c#l148 https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/stoken.c#l234
en: All fields are required; try again.
fi: Kaikki kentät vaaditaan, yritä uudelleen.

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/stoken.c#l209
en: Enter software token PIN.
fi: Anna ohjelmistopohjaisen tokenin PIN.

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/stoken.c#l241
en: Invalid PIN format; try again.
fi: Virheellinen PIN-muoto, yritä uudelleen.

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/stoken.c#l321
en: Generating RSA token code
fi: Luodaan RSA-tokenin koodia

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/tun-win32.c#l365
en: Failed to open %s
fi: Ei voitu avata %s

note: https://git.infradead.org/users/dwmw2/openconnect.git/blob/3186bb699e:/yubikey.c#l230
en: Yubikey PIN:
fi: Yubikeyn PIN:

en: General
fi: Yleiset

en: _VPN Protocol
fi: _VPN-protokolla

en: _Gateway
fi: Yh_dyskäytävä

en: _Proxy
fi: _Välityspalvelin

en: Allow security scanner _trojan (CSD)
fi: Salli tietoturvaskannauksen _troijalainen (CSD)

en: Trojan (CSD) _Wrapper Script
fi: Troijalaisen (CSD) _kääreskripti

en: Reported OS
fi: Ilmoitettu OS

en: Common values: linux linux-64 win mac-intel android apple-ios
fi: Yleiset arvot: linux linux-64 win mac-intel android apple-ios

en: Certificate Authentication
fi: Varmenteella tunnistautuminen

en: Use _FSID for key passphrase
fi: Käytä _FSID:tä avaintunnuslausetta varten

en: Prevent user from manually accepting invalid certificates
fi: Estä käyttäjää manuaalisesti hyväksymästä virheellisiä varmenteita

en: Software Token Authentication
fi: Ohjelmistopohjainen token-tunnistautuminen

en: Token _Mode
fi: Token-_tila

en: Token Sec_ret
fi: Token-_salaisuus

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: RSA SecurID — read from ~/.stokenrc
fi: RSA SecurID — luetaan tiedostosta ~/.stokenrc

en: RSA SecurID — manually entered
fi: RSA SecurID — kirjoitetaan käsin

en: TOTP — manually entered
fi: TOTP — kirjoitetaan käsin

en: HOTP — manually entered
fi: HOTP — kirjoitetaan käsin

en: Multi-protocol VPN client (openconnect)
fi: Useamman protokollan VPN-asiakas (openconnect)

en: Compatible with Cisco AnyConnect, Juniper Network Connect and Junos Pulse, and PAN GlobalProtect SSL VPNs.
fi: Yhteensopiva Cisco AnyConnectin, Juniper Network Connectin sekä Junos Pulsen, ja PAN GlobalProtect SSL VPN:n kanssa.

en: Compatible with Cisco AnyConnect and Juniper Network Connect and Junos Pulse SSL VPNs.
fi: Yhteensopiva Cisco AnyConnectin ja Juniper Network Connectin sekä Junos Pulse SSL VPN:ien kanssa.

en: Cisco AnyConnect Compatible VPN (openconnect)
fi: Cisco AnyConnect -yhteensopiva VPN (openconnect)

en: Compatible with Cisco AnyConnect SSL VPN.
fi: Yhteensopiva Cisco AnyConnect SSL VPN:n kanssa.

en: Cisco AnyConnect or openconnect
fi: Cisco AnyConnect tai openconnect

en: missing plugin file "%s"
fi: puuttuva liitännäistiedosto "%s"

en: property “%s” invalid or not supported
fi: ominaisuus “%s” on virheellinen tai se ei ole tuettu

en: No VPN secrets!
fi: Ei VPN-salaisuuksia!

en: Could not find openconnect binary.
fi: Ei löydetty openconnect-binääritiedostoa.

en: No VPN gateway specified.
fi: VPN-yhdyskäytävää ei ole määritetty.

en: Don’t quit when VPN connection terminates
fi: Älä lopeta, kun VPN-yhteys päättyy

en: nm-openconnect-service provides integrated Cisco AnyConnect SSL VPN capability to NetworkManager.
fi: nm-openconnect-service tarjoaa integroidun Cisco AnyConnect SSL VPN -kyvykkyyden NetworkManagerille.
