NetworkManager-openvpn master - en to fur translation catalogue (204 entries)

en: OpenVPN client
fur: Client OpenVPN

en: Client for OpenVPN virtual private networks
fur: Client pes rêts privadis virtuâls OpenVPN

en: Support for configuring OpenVPN virtual private network connections.
fur: Supuart par configurâ lis conessions di rêt privade virtuâl OpenVPN.

en: OpenVPN is a popular and flexible free-software VPN solution.
fur: OpenVPN e je une famose e flessibile soluzion VPN di software libar.

en: The NetworkManager Developers
fur: I svilupadôrs di NetworkManager

en: Authentication required
fur: Autenticazion necessarie

en: Certificate password
fur: Password dal certificât

en: HTTP proxy password
fur: Password dal proxy HTTP

en: Authenticate VPN
fur: Autenticazion VPN

en: Certificate pass_word:
fur: Pass_word dal certificât:

en: _HTTP proxy password:
fur: Password dal proxy _HTTP:

en: You need to authenticate to access the Virtual Private Network “%s”.
fur: Si scugne autenticâsi par jentrâ te Rêt Privade Virtuâl “%s”.

en: option %s expects between %u and %u argument | option %s expects between %u and %u arguments
fur[0]: la opzion %s si spietave tra %u e %u argoment
fur[1]: la opzion %s si spietave tra %u e %u argoments

en: option %s expects no arguments
fur: la opzion %s no si spietave argoments

en: option %s expects exactly one argument | option %s expects exactly %u arguments
fur[0]: la opzion %s si spiete juste un argoment
fur[1]: la opzion %s si spiete juste %u argoments

en: argument %s of “%s” can not be empty
fur: l'argoment %s di “%s” nol pues jessi vueit

en: argument of “%s” can not be empty
fur: l'argoment di “%s” nol pues jessi vueit

en: argument %s of “%s” must be UTF-8 encoded
fur: l'argoment %s di “%s” al scugne jessi codificât in UTF-8

en: argument of “%s” must be UTF-8 encoded
fur: l'argoment di “%s” al scugne jessi codificât in UTF-8

en: unable to read HTTP proxy auth file
fur: impussibil lei il file di autenticazion dal proxy HTTP

en: cannot read user/password from HTTP proxy auth file
fur: impussibil lei utent/password dal file di autenticazion dal proxy HTTP

en: user/password from HTTP proxy auth file must be UTF-8 encoded
fur: l'utent/password dal file di autenticazion dal proxy HTTP a scugnin jessi codificâts in UTF-8

en: “%s” is not a directory
fur: “%s” nol è une cartele

en: cannot create “%s” directory
fur: impussibil creâ la cartele “%s”

en: cannot write <%s> blob from line %ld to file (%s)
fur: impussibil scrivi i dâts binaris <%s> de rie %ld sul file (%s)

en: cannot write <%s> blob from line %ld to file “%s”
fur: impussibil scrivi i dâts binaris <%s> de rie %ld sul file “%s”

en: unsupported mtu-disc argument
fur: argoment mtu-disc no supuartât

en: unsupported crl-verify argument
fur: argoment crl-verify no supuartât

en: invalid option
fur: opzion no valide

en: unsupported comp-lzo argument
fur: argoment comp-lzo no supuartât

en: unsupported compress argument
fur: argoment di compression no supuartât

en: remote cannot contain space
fur: il lontan nol pues contignî spazis

en: remote cannot contain comma
fur: il lontan nol pues contignî virgulis

en: remote expects protocol type like “udp” or “tcp”
fur: il lontan al spiete un gjenar di protocol come “udp” o “tcp”

en: invalid verify-x509-name type
fur: gjenar verify-x509-name no valit

en: unsupported blob/xml element
fur: element blob/xml no supuartât

en: configuration error: %s (line %ld)
fur: erôr di configurazion: %s (rie %ld)

en: unknown or unsupported option
fur: opzion no cognossude o no supuartade

en: The file to import wasn’t a valid OpenVPN client configuration
fur: Il file di impuartâ no jere une configurazion di client OpenVPN valide

en: The file to import wasn’t a valid OpenVPN configuration (no remote)
fur: Il file di impuartâ nol jere une configurazion OpenVPN valide (nissun esterni)

en: The file to import wasn’t a valid OpenVPN configuration (--pkcs12 can not be used with --cert or --key)
fur: Il file di impuartâ nol jere une configurazion OpenVPN valide (no si pues doprâ --pkcs12 cun --cert o cun --key)

en: The file to import wasn’t a valid OpenVPN configuration (--ca can not be PKCS#12 format)
fur: Il file di impuartâ nol jere une configurazion OpenVPN valide (--ca nol pues vê un formât PKCS#12)

en: The file to import wasn’t a valid OpenVPN configuration (missing --ca)
fur: Il file di impuartâ nol jere une configurazion OpenVPN valide (al mancje --ca)

en: The file to import wasn’t a valid OpenVPN configuration (if you use one of --cert or --key, you must use them both)
fur: Il file di impuartâ nol jere une configurazion OpenVPN valide (se tu dopris un tra --cert o --key, tu scugnis doprâ ducj i doi)

en: The file to import wasn’t a valid OpenVPN configuration (--cert can not be PKCS#12 format.)
fur: Il file di impuartâ nol jere une configurazion OpenVPN valide (--cert nol pues vê un formât PKCS#12)

en: The file to import wasn’t a valid OpenVPN configuration (--key can not be PKCS#12 format.)
fur: Il file di impuartâ nol jere une configurazion OpenVPN valide (--key nol pues vê un formât PKCS#12)

en: missing path argument
fur: argoment di percors mancjant

en: connection is not a valid OpenVPN connection
fur: la conession no je une conession OpenVPN valide

en: connection was incomplete (missing gateway)
fur: la conession e jere incomplete (al mancjave il gateway)

en: failed to write file: %s
fur: no si è rivâts a scrivi il file: %s

en: None
fur: Nissun

en: Maybe
fur: Forsit

en: Yes
fur: Sì

en: General
fur: Gjenerâl

en: Remote gateway(s), with optional port and protocol (e.g. ovpn.corp.com:1234:tcp). You can specify multiple hosts for redundancy (use commas or spaces as delimiters).
    config: remote
fur: Il /I gateway(s) lontan(s), cun puarte opzionâl e protocol (p.e. ovpn.corp.com:1234:tcp). Si pues specificâ plui host par vê ridondance (doprâ virgulis o spazis par separâ).
    config: remote

en: Authentication
fur: Autenticazion

en: User
fur: Utent

en: User name
fur: Non utent

en: Password passed to OpenVPN when prompted for it.
    config: auth-user-pass
fur: Password passade a OpenVPN cuant che e je stade domandade.
    config: auth-user-pass

en: Username passed to OpenVPN when prompted for it. If omitted, use the name of the system user that activates the connection.
    config: auth-user-pass
fur: Non utent passât a OpenVPN cuant che al è stât domandât. Se ometût, dopre il non dal utent di sisteme che al ative la conession.
    config: auth-user-pass

en: Remote IP Address
fur: Direzion IP esterne

en: Local IP Address
fur: Direzion IP locâl

en: Key Direction
fur: Direzion de clâf

en: Static Key
fur: Clâf statiche

en: Pre-shared file for Static Key encryption mode (non-TLS).
    config: static <file>
fur: File pre-condividût pe modalitât di cifradure a clâf statiche (no-TLS).
    config: static <file>

en: IP address of the remote VPN endpoint.
    config: ifconfig <l> <rn>
fur: Direzion IP dal servidôr VPN lontan.
    config: ifconfig <l> <rn>

en: IP address of the local VPN endpoint.
    config: ifconfig <l> <rn>
fur: Direzion IP dal servidôr VPN locâl.
    config: ifconfig <l> <rn>

en: Direction for Static Key encryption mode (non-TLS).
    If key direction is used, it must be the opposite of that used on the VPN peer. For example, if the peer uses “1”, this connection must use “0”. If you are unsure what value to use, contact your system administrator.
    config: static <file> [direction]
fur: Direzion pe modalitât di cifradure a clâf statiche (no-TLS).
    Se la direzion de clâf e je doprade, e scugne jessi il contrari di chê doprade sul grop VPN. Par esempli, se il grop al dopre “1”, cheste conession e scugne doprâ “0”. Se no si è sigûrs di ce valôr doprâ, contatâ l'aministradôr di sisteme.
    config: static <file> [direzion]

en: Type
fur: Gjenar

en: Select an authentication mode.
fur: Selezione un metodi di autenticazion.

en: Ad_vanced…
fur: A_vanzadis…

en: Not required
fur: No necessari

en: OpenVPN Advanced Options
fur: Opzions avanzadis di OpenVPN

en: Use custom gateway p_ort
fur: Dopre p_uarte gateway personalizade

en: TCP/UDP port number for peer. (Default value when there is no port for gateway).
    config: port
fur: Numar de puarte TCP/UDP pal grop. (Il valôr predefinît cuant che no ven specificade nissune puarte pal gateway).
    config: port

en: Use custom _renegotiation interval
fur: Doprâ un interval di _rinegoziazion personalizât

en: Renegotiate data channel key after the specified number of seconds.
    config: reneg-sec
fur: Domande la clâf dal canâl dai dâts passâts i seconts specificâts.
    config: reneg-sec

en: Data _compression
fur: _Compression dâts

en: Use fast LZO compression.
    config: comp-lzo
fur: Dopre la compression LZO veloce.
    config: comp-lzo

en: Use a _TCP connection
fur: Dopre une conession _TCP

en: Use TCP for communicating with remote host.
    (This is a default setting only used when no protocol is specified for the gateway.)
    config: proto tcp-client | udp
fur: Dopre TCP par comunicâ cul host lontan.
    (Cheste e je dome une impostazion predefinide doprade cuant che nol ven specificât nissun protocol pal gateway.)
    config: proto tcp-client | udp

en: Set virtual _device type
fur: Stabilìs gjenar di _dispositîf virtuâl

en: Explicitly set virtual device type and name (TUN/TAP).
fur: Stabilî in maniere esplicite il gjenar e il non dal dispositîf (TUN/TAP).

en: Explicitly set virtual device type (TUN/TAP).
    config: dev-type tun | tap
fur: Stabilìs in maniere esplicite il gjenar di dispositîf virtuâl (TUN/TAP).
    config: dev-type tun | tap

en:  and _name
fur:  e _non

en: Use custom name for TUN/TAP virtual device (instead of default “tun” or “tap”).
    config: dev <name>
fur: Dopre un non personalizât pal dispositîf virtuâl TUN/TAP (al puest di chel predefinît “tun” o “tap”).
    config: dev <non>

en: Use custom tunnel Maximum Transmission _Unit (MTU)
fur: Doprâ un MTU (_Unitât di Trasmission Massime) personalizade pal tunnel:

en: Take the TUN device MTU to be the specified value and derive the link MTU from it.
    config: tun-mtu
fur: Da il valôr specificât ae MTU dal dispositîf TUN e tire fûr di lì il colegament MTU.
    config: tun-mtu

en: Use custom UDP _fragment size
fur: Doprâ une dimension di _frament UDP personalizade

en: Enable internal datagram fragmentation with this maximum size.
    config: fragment
fur: Abilite la framentazion interne dal datagram cun cheste dimension massime.
    config: fragment

en: Restrict tunnel TCP Maximum _Segment Size (MSS)
fur: Limitâ il MSS (dimension dal _segment massim) TCP dal tunnel

en: Restrict tunnel TCP MSS.
    config: mssfix
fur: Limite il MSS TCP dal tunnel.
    config: mssfix

en: Rando_mize remote hosts
fur: _Hosts lontans casuâi

en: Randomize the order of gateways list (remote) as a kind of basic load-balancing measure.
    config: remote-random
fur: Come forme di belançament dal caric, gjenere un ordin casuâl de liste dai gateways (esternis).
    config: remote-random

en: IPv6 tun link
fur: Colegament tun IPV6

en: Build a tun link capable of forwarding IPv6 traffic
    config: tun-ipv6
fur: Costruìs un colegament tun che al rive a mandâ indenant il traffic IPV6
    config: tun-ipv6

en: Specify pin_g interval
fur: Specifiche l'interval di pin_g

en: Ping remote over the TCP/UDP control channel if no packets have been sent for at least n seconds.
    config: ping <n>
fur: Invie ping al grop lontan sul canâl di control TCP/UDP se no son stâts inviâts pachets intai ultins N seconts.
    config: ping <N>

en: Specify _exit or restart ping
fur: Specifiche se ping _exit o restart

en: Exit or restart after n seconds pass without reception of a ping or other packet from remote.
    config: ping-exit | ping-restart <n>
fur: Jes o torne invie daspò N seconts cence vê vût la ricezion di un ping o altris pachets dal terminâl lontan.
    config: ping-exit | ping-restart <N>

en: Accept authenticated packets from any address (F_loat)
fur: Acetâ i pachets autenticâts di cualsisei direzion (F_loat)

en: Use custom _size of cipher key
fur: Doprâ _dimension personalizade de clâf dal cifrari

en: Set cipher key size to a custom value. If unspecified, it defaults to cipher-specific size.
    config: keysize <n>
fur: Stabilìs la clâf dal cifrari a un valôr personalizât. Se nol ven specificât, e ven doprade la dimension specificade dal cifrari.
    config: keysize <n>

en: Authenticate packets with HMAC using message digest algorithm. The default is SHA1.
    config: auth
fur: Autentiche i pachets cun HMAC doprant l'algoritmi digest dal messaç. Il predefinît al è SHA1.
    config: auth

en: Ci_pher
fur: Ci_frari

en: _HMAC Authentication
fur: Autenticazion _HMAC

en: Disable cipher _negotiation
fur: Disabilitâ la _negoziazion dal cifrari

en: Disable cipher negotiation between client and server.
    config: ncp-disable
fur: Disabilite la negoziazion tra client e servidôr.
    config: ncp-disable

en: Verify CRL from file
fur: Verifiche CRL di file

en: Check peer certificate against the specified file in PEM format. A CRL (certificate revocation list) is used when a particular key is compromised but when the overall PKI is still intact.
fur: Controle il certificât dal grop cul file specificât in formât PEM. Un CRL (liste di revochis dai certificâts) al ven doprât cuant che une clâf particolâr e je comprometude ma il PKI al è ancjemò intat.

en: Verify CRL from directory
fur: Verifiche CRL di cartele

en: Check peer certificate by looking at files in the specified directory. The directory must contain files named as revoked serial numbers (the files may be empty, the contents are never read).
fur: Controle il certificât dal grop cirint tai file de cartele specificade. La cartele e scugne contignî file che par non a àn il numar seriâl revocât (i file a puedin jessi vueits, i contignûts no vignaran mai lets).

en: Security
fur: Sigurece

en: _Subject Match
fur: Corispondence _ogjet

en: Subject or Common Name to verify server certificate information against.
    
    config: verify-x509-name subject-or-name [mode]
    config (legacy mode): tls-remote subject-or-name
fur: Ogjet o Non Comun che cun chel verificâ lis informazions dal certificât dal servidôr.
    
    config: verify-x509-name subject-or-name [modalitât]
    config (vecje maniere): tls-remote subject-or-name

en: Server _Certificate Check
fur: Verifiche _certificât servidôr

en: Verify server certificate identification.
    
    When enabled, connection will only succeed if the server certificate matches some expected properties.
    Matching can either apply to the whole certificate subject (all the fields),
    or just the Common Name (CN field).
    
    The legacy option tls-remote is deprecated and removed from OpenVPN 2.4 and newer. Do not use it anymore.
    
    config: verify-x509-name subject-or-name [mode]
    config (legacy mode): tls-remote subject-or-name
fur: Verifiche la identificazion dal certificât dal servidôr.
    
    Cuant che al è abilitât, la conession e ven stabilide dome se il certificât dal servidôr al corispuint a determinadis proprietâts.
    La corispondence e pues jessi ancje sul intîr ogjet dal certificât (ducj i cjamps),
    o juste sul Non Comun (cjamp CN).
    
    La opzion vecje maniere tls-remote e je deplorade e gjavade di OpenVPN 2.4 e resints. No sta doprâle plui.
    
    config: verify-x509-name subject-or-name [modalitât]
    config (vecje maniere): tls-remote subject-or-name

en: Key _Direction
fur: _Direzion de clâf

en: Key _File
fur: _File clâf

en: Mode
fur: Modalitât

en: Extra Certificates
fur: Certificâts adizionâi

en: Additional TLS authentication or encryption
fur: Cifradure o autenticazion TLS adizionâl

en: TLS _min version
fur: Version _min di TLS

en: TLS ma_x version
fur: Version ma_x di TLS

en: Set the maximum TLS version we will use (default is the highest version supported).  Examples for version include "1.0", "1.1", or "1.2".
fur: Stabilìs la version massime di TLS che si doprarà (il valôr predefinît al è la plui alte version supuartade).  I esemplis pe version a includin "1.0", "1.1" o "1.2".

en: TLS Authentication
fur: Autenticazion TLS

en: Proxy type: HTTP or Socks.
    config: http-proxy or socks-proxy
fur: Gjenar di proxy: HTTP o Socks.
    config: http-proxy o socks-proxy

en: Proxy _Type
fur: _Gjenar di proxy

en: <i>Select this option if your organization requires the use of a proxy server to access the Internet.</i>
fur: <i>Selezione cheste opzion se la tô organizazion e domande l'ûs di un servidôr proxy par lâ su internet.</i>

en: Server _Address
fur: _Direzion servidôr

en: _Port
fur: _Puarte

en: _Retry indefinitely when errors occur
fur: _Torne prove in continuazion cuant che a capitin erôrs

en: Retry indefinitely on proxy errors. It simulates a SIGUSR1 reset.
    config: http-proxy-retry or socks-proxy-retry
fur: Torne prove in continuazion sui erôrs proxy. Al simule un ripristinament SIGUSR1.
    config: http-proxy-retry o socks-proxy-retry

en: Proxy _Username
fur: _Non utent dal proxy

en: Proxy Passwor_d
fur: _Password dal proxy

en: _Show password
fur: _Mostre password

en: Proxies
fur: Proxy

en: Connect timeout
fur: Timp massim conession

en: The timeout in seconds before trying the next server. This timeout includes proxy and TCP connect timeouts.
    config: connect-timeout <n> | server-poll-timeout <n>
fur: Il timp di spiete in seconts prime di passâ al prossim servidôr. Chest timp al inclût i timps di spiete des conessions TCP e proxy.
    config: connect-timeout <n> | server-poll-timeout <n>

en: Misc
fur: Altris

en: Choose an OpenVPN static key…
fur: Sielç une clâf statiche OpenVPN…

en: Choose CRL file
fur: Sielç file CRL

en: Choose CRL directory
fur: Sielç cartele CRL

en: OpenVPN Static Keys (*.key)
fur: Clâfs statichis OpenVPN (*.key)

en: Default
fur: Predefinît

en: MD-5
fur: MD5

en: Don’t verify certificate identification
fur: No sta verificâ la identificazion dal certificât

en: Server
fur: Servidôr

en: Certificates (TLS)
fur: Certificâts (TLS)

en: Password with Certificates (TLS)
fur: Password cun certificâts (TLS)

en: could not load UI widget
fur: impussibil cjariâ il widget de IU

en: Compatible with the OpenVPN server.
fur: Compatibil cul servidôr OpenVPN.

en: object class '%s' has no property named '%s'
fur: la classe dal ogjet '%s' no à une proprietât clamade '%s'

en: property '%s' of object class '%s' is not writable
fur: no si pues scrivi la proprietât '%s' de classe dal ogjet '%s'

en: '%s::%s' is not a valid property name; '%s' is not a GObject subtype
fur: '%s::%s' nol è un non di proprietât valit; '%s' nol è un sot-gjenar GObject

en: unable to set property '%s' of type '%s' from value of type '%s'
fur: impussibil stabilî la proprietât '%s' di gjenar '%s' dal valôr di gjenar '%s'

en: value "%s" of type '%s' is invalid or out of range for property '%s' of type '%s'
fur: valôr "%s" di gjenar '%s' nol è valit o fûr dai limits pe proprietât '%s' di gjenar '%s'

en: unable to get editor plugin name: %s
fur: impussibil otignî il non dal plugin dal editôr: %s

en: missing plugin file "%s"
fur: al mancje il file plugin "%s"

en: cannot load editor plugin: %s
fur: impussibil cjariâ il plugin dal editôr: %s

en: unknown error creating editor instance
fur: erôr no cognossût tal creâ la istance dal editôr

en: invalid delimiter character '%c'
fur: caratar di separazion '%c' no valit

en: invalid non-utf-8 character
fur: caratar non-utf-8 no valit

en: empty host
fur: servidôr vueit

en: invalid port
fur: puarte no valide

en: invalid protocol
fur: protocol no valit

en: invalid address “%s”
fur: direzion “%s” no valide

en: invalid integer property “%s” or out of range [%d -> %d]
fur: proprietât “%s” dal intîr no valide o fûr dai limits [%d -> %d]

note: Translators: keep "yes" and "no" untranslated!
en: invalid boolean property “%s” (not yes or no)
fur: proprietât “%s” dal boolean no valide (no je yes o no)

en: unhandled property “%s” type %s
fur: proprietât “%s” di gjenar %s no gjestide

en: property “%s” invalid or not supported
fur: proprietât “%s” no valide o no supuartade

en: No VPN configuration options.
fur: Nissune opzion di configurazion VPN.

en: A username is required.
fur: Al covente un non utent.

en: A password is required.
fur: E covente une password.

en: A username and password are required.
fur: A coventin non utent e password.

en: A private key password is required.
fur: E covente un password di clâf privade.

en: An HTTP Proxy username is required.
fur: Al covente un non utent di proxy HTTP.

en: An HTTP Proxy password is required.
fur: E covente une password di proxy HTTP.

en: An HTTP Proxy username and password are required.
fur: A coventin non utent e password dal proxy HTTP.

en: Could not process the request because the VPN connection settings were invalid.
fur: Impussibil processâ la richieste par vie che lis impostazions de conession VPN no jerin validis.

en: Invalid connection type.
fur: Gjenar di conession no valide.

en: Could not find the openvpn binary.
fur: Impussibil cjatâ l'eseguibil di openvpn.

en: Invalid port number “%s”.
fur: Numar di puarte “%s” no valit.

en: Invalid proto “%s”.
fur: Protocol “%s” no valit.

en: Invalid proxy type “%s”.
fur: Gjenar di proxy “%s” no valit.

en: Invalid ping duration “%s”.
fur: Durade dal ping “%s” no valide.

en: Invalid ping-exit duration “%s”.
fur: Durade dal ping-exit “%s” no valide.

en: Invalid ping-restart duration “%s”.
fur: Durade dal ping-restart “%s” no valide.

en: Invalid connect timeout “%s”.
fur: Scjadence de conession “%s” no valide.

en: Invalid max-routes argument “%s”.
fur: Argoment “%s” di max-routes no valit.

en: Invalid keysize “%s”.
fur: Dimension de clâf “%s” no valide.

en: Invalid configuration with tls-remote and verify-x509-name.
fur: Configurazion cun tls-remote e verify-x509-name no valide.

en: Invalid verify-x509-name.
fur: verify-x509-name no valit.

en: Invalid reneg seconds “%s”.
fur: Seconts di rinegoziazion “%s” no valits.

en: Invalid TUN MTU size “%s”.
fur: Dimension “%s” dal MTU TUN no valide.

en: Invalid fragment size “%s”.
fur: Dimension dal frament “%s” no valide.

en: Unknown connection type “%s”.
fur: Gjenar di conession “%s” no cognossude.

en: User “%s” not found, check NM_OPENVPN_USER.
fur: Utent “%s” no cjatât, controle NM_OPENVPN_USER.

en: Group “%s” not found, check NM_OPENVPN_GROUP.
fur: Grup “%s” no cjatât, controle NM_OPENVPN_GROUP.

en: Unhandled pending authentication.
fur: Autenticazion in spiete no gjestide.

en: Don’t quit when VPN connection terminates
fur: No sta jessî cuant che e finìs la conession VPN

en: Enable verbose debug logging (may expose passwords)
fur: Abilite la regjistrazion dal debug prolìs (al pues palesâ lis password)

en: D-Bus name to use for this instance
fur: Non di D-Bus di doprâ par cheste istance

en: nm-openvpn-service provides integrated OpenVPN capability to NetworkManager.
fur: nm-openvpn-service al furnìs lis funzionalitâts di OpenVPN integradis a NetworkManager.
