NetworkManager-openvpn master - en to hr translation catalogue (276 entries)

en: OpenVPN client
hr: OpenVPN klijent

en: Client for OpenVPN virtual private networks
hr: Klijent za OpenVPN virtualne privatne mreže

en: Support for configuring OpenVPN virtual private network connections.
hr: Podrška za podešavanje OpenVPN virtualne privatne mreže.

en: OpenVPN is a popular and flexible free-software VPN solution.
hr: OpenVPN je popularno i fleksibilno VPN rješenje otvorenog kôda.

en: The advanced options dialog
hr: Dijalog naprednih mogućnosti

en: The NetworkManager Developers
hr: Razvijatelji Mrežnog upravitelja

en: Authentication required
hr: Potrebna je ovjera

en: Password
hr: Lozinka

en: Certificate password
hr: Ovjerena lozinka

en: HTTP proxy password
hr: HTTP proxy lozinka

en: Authenticate VPN
hr: Ovjeri VPN

en: Certificate pass_word:
hr: Ovjerena loz_inka:

en: _HTTP proxy password:
hr: _HTTP proxy lozinka:

en: You need to authenticate to access the Virtual Private Network “%s”.
hr: Potrebna je ovjera za pristup virtualnoj privatnoj mreži “%s”.

en: option %s expects between %u and %u argument | option %s expects between %u and %u arguments
hr[0]: mogućnost %s je očekivana između %u i %u argumenta
hr[1]: mogućnost %s je očekivana između %u i %u argumenta
hr[2]: mogućnost %s je očekivana između %u i %u argumenta

en: option %s expects no arguments
hr: mogućnost %s ne očekuje argumente

en: option %s expects exactly one argument | option %s expects exactly %u arguments
hr[0]: mogućnost %s očekuje točno %u argument
hr[1]: mogućnost %s očekuje točno %u argumenata
hr[2]: mogućnost %s očekuje točno %u argumenata

en: argument %s of “%s” can not be empty
hr: argument %s od “%s” ne može biti prazan

en: argument of “%s” can not be empty
hr: argument od “%s” ne može biti prazan

en: argument %s of “%s” must be UTF-8 encoded
hr: argument %s od “%s” mora biti UTF-8 kôdiran

en: argument of “%s” must be UTF-8 encoded
hr: argument od “%s” mora biti UTF-8 kôdiran

en: invalid %uth argument to “%s” where number expected
hr: nevaljani %u. argument za “%s” gdje je broj očekivan

note: we don't support these special destinations, as they currently cannot be expressed * in a connection.
en: unsupported %uth argument %s to “%s”
hr: nepodržani %u. argument %s za “%s”

note: we also don't support specifing a FQDN.
en: unsupported %uth argument to “%s” which looks like a FQDN but only IPv4 address supported
hr: nepodržani %u. argument za “%s” koji izgleda kao FQDN ali podržava samo IPv4 adresu

en: invalid %uth argument to “%s” where IPv4 address expected
hr: nevaljani %u. argument za “%s” gdje je očekivana IPv4 adresa

en: invalid %uth key-direction argument to “%s”
hr: nevaljani %u. key-direction argument za “%s”

en: invalid %uth argument to “%s”
hr: nevaljani %u. argument za “%s”

en: unterminated %s at position %lld
hr: neprekinuti %s na položaju %lld

en: double quote
hr: dvostruki navodnik

en: single quote
hr: jednostruki navodnik

en: trailing escaping backslash at position %lld
hr: prateća obrnuta kosa crta kraja redka na položaju %lld

en: unable to read HTTP proxy auth file
hr: nemoguće čitanje datoteke ovjere HTTP proxya

en: cannot read user/password from HTTP proxy auth file
hr: nemoguće čitanje korisnika/lozinke iz datoteke ovjere HTTP proxya

en: user/password from HTTP proxy auth file must be UTF-8 encoded
hr: korisnik/lozinka iz datoteke ovjere HTTP proxya moraju biti UTF-8 kôdirani

en: “%s” is not a directory
hr: “%s” nije direktorij

en: cannot create “%s” directory
hr: nemoguće stvaranje “%s” direktorija

en: cannot write <%s> blob from line %ld to file (%s)
hr: nemoguće zapisivanje <%s> bloba iz redka %ld u datoteku (%s)

en: cannot write <%s> blob from line %ld to file “%s”
hr: nemoguće zapisivanje <%s> bloba iz redka %ld u datoteku “%s”

en: proto expects protocol type like “udp” or “tcp”
hr: proto očekuje vrstu protokola poput “udp” ili “tcp”

en: unsupported mtu-disc argument
hr: nepodržan mtu-disc argument

en: unsupported crl-verify argument
hr: nepodržan crl-verify argument

en: invalid option
hr: nevaljana mogućnost

en: allow-compression: invalid argument
hr: allow-compression: nevaljani argument

en: unsupported comp-lzo argument
hr: nepodržani comp-lzo argument

en: unsupported compress argument
hr: nepodržani compress argument

en: remote cannot contain space
hr: udaljeni poslužitelj ne može sadržavati razmak

en: remote cannot contain comma
hr: udaljeni poslužitelj ne može sadržavati zarez

en: remote expects protocol type like “udp” or “tcp”
hr: udaljeni poslužitelj očekuje vrstu protokola poput “udp” ili “tcp”

en: invalid keyword “%s” in tls-version-min
hr: nevaljana ključna riječ “%s” u tls-version-min

en: invalid verify-x509-name type
hr: nevaljana verify-x509-name vrsta

en: unsupported blob/xml element
hr: nepodržani blob/xml element

en: unterminated blob element <%s>
hr: neprekinuti blob element <%s>

en: configuration error: %s (line %ld)
hr: greška podešavanja: %s (line %ld)

en: unknown or unsupported option
hr: nepoznata ili nepodržana mogućnost

en: The file to import wasn’t a valid OpenVPN client configuration
hr: Datoteka za uvoz nije valjano podešavanje OpenVPN klijenta

en: The file to import wasn’t a valid OpenVPN configuration (no remote)
hr: Datoteka za uvoz nije valjano OpenVPN podešavanje (nema udaljenog poslužitelja)

en: The file to import wasn’t a valid OpenVPN configuration (--pkcs12 can not be used with --cert or --key)
hr: Datoteka za uvoz nije valjano OpenVPN podešavanje (--pkcs12 ne može se koristiti sa --cert ili --key)

en: The file to import wasn’t a valid OpenVPN configuration (--ca can not be PKCS#12 format)
hr: Datoteka za uvoz nije valjano OpenVPN podešavanje  (--ca ne može biti u PKCS#12 formatu)

en: The file to import wasn’t a valid OpenVPN configuration (missing --ca)
hr: Datoteka za uvoz nije valjano OpenVPN podešavanje (nedostaje --ca)

en: The file to import wasn’t a valid OpenVPN configuration (if you use one of --cert or --key, you must use them both)
hr: Datoteka za uvoz nije valjano OpenVPN podešavanje (ako vidite jedan od --cert ili --key, morate ih oboje koristiti)

en: The file to import wasn’t a valid OpenVPN configuration (--cert can not be PKCS#12 format.)
hr: Datoteka za uvoz nije valjano OpenVPN podešavanje (--cert ne može biti u PKCS#12 formatu.)

en: The file to import wasn’t a valid OpenVPN configuration (--key can not be PKCS#12 format.)
hr: Datoteka za uvoz nije valjano OpenVPN podešavanje (--key ne može biti u PKCS#12 formatu.)

en: missing path argument
hr: nedostaje path argument

en: connection is not a valid OpenVPN connection
hr: povezivanje nije valjano OpenVPN povezivanje

en: connection was incomplete (missing gateway)
hr: povezivanje je nepotpuno (nedostaje pristupnik)

en: failed to write file: %s
hr: neuspjelo zapisivanje datoteke: %s

en: Asymmetric
hr: Asimetrično

en: Symmetric
hr: Simetričo

en: Automatic
hr: Automatski

en: LZO disabled (legacy)
hr: LZO onemogućen (zastarjelo)

en: LZO adaptive (legacy)
hr: LZO adaptivan (zastarjelo)

en: None
hr: Nepoznat

en: No
hr: Ne

en: Maybe
hr: Možda

en: Yes
hr: Da

en: General
hr: Općenito

en: _Gateway
hr: _Pristupnik

en: Remote gateway(s), with optional port and protocol (e.g. ovpn.corp.com:1234:tcp). You can specify multiple hosts for redundancy (use commas or spaces as delimiters).
    config: remote
hr: Udaljeni pristupnik(ci), s neobaveznim ulazom i protokolom (npr. ovpn.corp.com:1234:tcp). možete navesti više poslužitelja zbog redudancije (koristite zareze ili razmake kao razdjelnike).
    podešavanje: remote

en: Authentication
hr: Ovjera

en: User
hr: Korisnik

en: User name
hr: Korisničko ime

en: Password passed to OpenVPN when prompted for it.
    config: auth-user-pass
hr: Lozinka proslijeđena OpenVPN-u kada je zatražena.
    podešavanje: auth-user-pass

en: Username passed to OpenVPN when prompted for it. If omitted, use the name of the system user that activates the connection.
    config: auth-user-pass
hr: Korisničko ime proslijeđeno OpenVPN-u kada je zatraženo. Ako je izostavljeno, koristi ime korisnika sustava koji aktivira povezivanje.
    podešavanje: auth-user-pass

en: Remote IP Address
hr: Udaljena IP adresa

en: Local IP Address
hr: Lokalna IP adresa

en: Key Direction
hr: Smjer ključa

en: Static Key
hr: Nepromjenjivi ključ

en: Pre-shared file for Static Key encryption mode (non-TLS).
    config: static <file>
hr: Pred-dijeljena datoteka za način šifriranja nepromjenjivog ključa (ne-TLS).
    podešavanje: static <datoteka>

en: IP address of the remote VPN endpoint.
    config: ifconfig <l> <rn>
hr: IP adresa udaljene VPN krajnje točke.
    podešavanje: ifconfig <l> <rn>

en: IP address of the local VPN endpoint.
    config: ifconfig <l> <rn>
hr: IP adresa lokalne VPN krajnje točke.
    podešavanje: ifconfig <l> <rn>

en: Direction for Static Key encryption mode (non-TLS).
    If key direction is used, it must be the opposite of that used on the VPN peer. For example, if the peer uses “1”, this connection must use “0”. If you are unsure what value to use, contact your system administrator.
    config: static <file> [direction]
hr: Smjer načina šifriranja nepromjenjivog ključa (ne-TLS).
    Ako se koristi smjer ključa, mora biti suprotan od onog kojeg koristi VPN točka. Na primjer, ako točka koristi “1”, povezivanje mora koristiti “0”. Ako niste sigurni koju vrijednost koristiti, kontaktirajte svojeg administratora sustava.
    podešavanje: static <datoteka> [smjer]

en: Type
hr: Vrsta

en: Select an authentication mode.
hr: Odaberi vrstu ovjere.

en: Ad_vanced…
hr: Na_predno…

en: Not required
hr: Nije potrebno

en: OpenVPN Advanced Options
hr: OpenVPN napredne mogućnosti

en: Advanced Properties
hr: Napredna svojstva

en: _Cancel
hr: _Odustani

en: _Apply
hr: _Primijeni

en: Use custom gateway p_ort
hr: Koristi prilagođeni ulaz pris_tupnika

en: TCP/UDP port number for peer. (Default value when there is no port for gateway).
    config: port
hr: TCP/UDP broj ulaza za točku. (Zadane vrijednosti kada nema ulaza ili pristupnika).
    podešavanje: port

en: Use custom _renegotiation interval
hr: Koristi prilagođeno razdoblje _ponovnog pregovaranja

en: Renegotiate data channel key after the specified number of seconds.
    config: reneg-sec
hr: Ponovno pregovaraj ključ kanala podataka nakon određenog broja sekundi.
    podešavanje: reneg-sec

en: Data _compression
hr: Sažimanje _podataka

en: Use fast LZO compression.
    config: comp-lzo
hr: Koristi brzo LZO sažimanje.
    podešavanje: comp-lzo

en: Enable or disable outgoing traffic compression
    config: allow-compression asym|yes
hr: Omogući ili onemogući sažimanje odlaznog prometa
    podešavanje: allow-compression asym|yes

en: Use a _TCP connection
hr: Koristi _TCP povezivanje

en: Use TCP for communicating with remote host.
    (This is a default setting only used when no protocol is specified for the gateway.)
    config: proto tcp-client | udp
hr: Koristi TCP za komunikaciju s udaljenim poslužiteljem.
    (Ovo je zadana postavka koja se koristi kada protokol pristupnika nije određen.)
    podešavanje: proto tcp-client | udp

en: Set virtual _device type
hr: Postavi vrstu _virtualnog uređaja

en: Explicitly set virtual device type and name (TUN/TAP).
hr: Izričito postavi vrstu virtualnog uređaja i naziv (TUN/TAP).

en: Explicitly set virtual device type (TUN/TAP).
    config: dev-type tun | tap
hr: Izričito postavi vrstu virtualnog uređaja (TUN/TAP).
    podešavanje: dev-type tun | tap

en:  and _name
hr:  i _naziv

en: Use custom name for TUN/TAP virtual device (instead of default “tun” or “tap”).
    config: dev <name>
hr: Koristi prilagođeni naziv za TUN/TAP virtualni uređaj (umjesto zadanog “tun” ili “tap”).
    podešavanje: dev <naziv>

en: Use custom tunnel Maximum Transmission _Unit (MTU)
hr: Koristi najveću jedinicu prijenosa (MTU) _prilagođenog tunela

en: Take the TUN device MTU to be the specified value and derive the link MTU from it.
    config: tun-mtu
hr: Postavi TUN uređaj u MTU kako bi bio određena vrijednost i izvedi MTU poveznicu iz nje.
    podešavanje: tun-mtu

en: Use custom UDP _fragment size
hr: Koristi prilagođenu veličinu UDP _fragmenta

en: Enable internal datagram fragmentation with this maximum size.
    config: fragment
hr: Omogući unutarnju fragmentaciju datagrama s ovom najvećom veličinom.
    podešavanje: fragment

en: Restrict tunnel TCP Maximum _Segment Size (MSS)
hr: Ograniči najveću veličinu TCP _segmenta tunela

en: Restrict tunnel TCP MSS.
    config: mssfix
hr: Ograniči tunel TCP MSS.
    podešavanje: mssfix

en: Rando_mize remote hosts
hr: Izmje_šaj udaljene poslužitelje

en: Randomize the order of gateways list (remote) as a kind of basic load-balancing measure.
    config: remote-random
hr: Izmješaj poredak popisa pristupnika (udaljenih poslužitelja) kao vrstu osnovne mjere opterećenja i uravnoteženja.
    podešavanje: remote-random

en: Allow Pull FQDN
hr: Omogući povlačenje FQDN-a

en: Allow client to pull DNS names from server
    config: allow-pull-fqdn
hr: Dopusti klijentu povlačenje DNS naziva s poslužitelja
    podešavanje: allow-pull-fqdn

en: _Prefix remote DNS name with random string
hr: _Prefiks naziva udaljenog DNS-a s naizmjeničnim izrazom

en: Adds a random string to remote DNS name to avoid DNS caching.
    config: remote-random-hostname
hr: Dodaj naizmjenični izraz u naziv udaljenog DNS-a kako bi izbjegao DNS predmemoriranje.
    podešavanje: remote-random-hostname

en: IPv6 tun link
hr: IPv6 tun poveznica

en: Build a tun link capable of forwarding IPv6 traffic
    config: tun-ipv6
hr: Izgradi tun poveznicu sposobnu za proslijeđivanje IPv6 prometa
    podešavanje: tun-ipv6

en: Specify pin_g interval
hr: Navedi pin_g razdoblje

en: Ping remote over the TCP/UDP control channel if no packets have been sent for at least n seconds.
    config: ping <n>
hr: Pingajte udaljeni poslužitelj putem TCP/UDP kanala upravljanja ako paketi nisu poslani za najmanje n sekundi.
    podešavanje: ping <n>

en: Specify _exit or restart ping
hr: Navedi _ping _zatvaranja i ponovnog pokretanja

en: Exit or restart after n seconds pass without reception of a ping or other packet from remote.
    config: ping-exit | ping-restart <n>
hr: Zatvori ili ponovno pokreni nakon n sekundi prolaska bez primanja pinga ili drugih paketa s udaljenog poslužitelja.
    podešavanje: ping-exit | ping-restart <n>

en: Accept authenticated packets from any address (F_loat)
hr: Prihvati pakete ovjere iz svake adrese (F_loat)

en: Allow remote peer to change its IP address and/or port number, such as due to DHCP (this is the default if --remote is not used). --float when specified with --remote allows an OpenVPN session to initially connect to a peer at a known address, however if packets arrive from a new address and pass all authentication tests, the new address will take control of the session. This is useful when you are connecting to a peer which holds a dynamic address such as a dial-in user or DHCP client.
    
    Essentially, --float tells OpenVPN to accept authenticated packets from any address, not only the address which was specified in the --remote option.
    
    config: float
hr: Dopusti udaljenoj točki promjenu IP adrese i/ili broja ulaza, poput DHCP-a (ovo je zadano ako se --remote ne koristi). --float kada je određen sa --remote dopušta OpenVPN sesiji početno povezivanje s točkom na poznatoj adresi, ipak ako paket stigne s nove adrese i prođe sve testove ovjere, nova adresa će preuzeti upravljanje sesijom. Ovo je korisno kada se povezujete s točkom koja sadrži promjenjivu adresu poput dial-in korisnika ili DHCP klijenta.
    
    U suštini, --float govori OpenVPN-u da prihvati pakete ovjere sa svake adrese, a ne samo s adrese koja je određena u --remote mogućnosti.
    
    podešavanje: float

en: Specify max routes
hr: Navedi najviše rute

en: Specify the maximum number of routes the server is allowed to specify.
    config: max-routes <n>
hr: Navedi najveći broj ruta koji  poslužitelj može odrediti.
    podešavanje: max-routes <n>

en: Encrypt packets with cipher algorithm. The default is BF-CBC (Blowfish in Cipher Block Chaining mode).
    config: cipher
hr: Šifriraj pakete s algoritmom šifratora. Zadano je BF-CBC (Blowfish u načinu lančanog bloka šifratora).
    podešavanje: cipher

en: Use custom _size of cipher key
hr: Koristi prilagođenu _veličinu ključa šifratora

en: Set cipher key size to a custom value. If unspecified, it defaults to cipher-specific size.
    config: keysize <n>
hr: Postavi veličinu ključa šifratora na prilagođenu vrijednost. Ako nije određeno, zadana je cipher-specific veličina.
    podešavanje: keysize <n>

en: Authenticate packets with HMAC using message digest algorithm. The default is SHA1.
    config: auth
hr: Ovjeri pakete s HMAC-om koristeći algoritam sažetka poruke. Zadano je SHA1.
    podešavanje: auth

en: Ci_pher
hr: Ši_frator

en: _HMAC Authentication
hr: _HMAC ovjera

en: Disable cipher _negotiation
hr: Onemogući pregovaranje _šifratora

en: Disable cipher negotiation between client and server.
    config: ncp-disable
hr: Onemogući pregovaranje šifratora između klijenta i poslužitelja.
    podešavanje: ncp-disable

en: Verify CRL from file
hr: Provjeri CRL iz datoteke

en: Check peer certificate against the specified file in PEM format. A CRL (certificate revocation list) is used when a particular key is compromised but when the overall PKI is still intact.
hr: Provjeri vjerodajnicu točke nasuprot navedenoj datoteci u PEM formatu. CRL (popis opoziva vjerodajnica) se koristi kada je određeni ključ kompromitiran ali cjelokupni PKI je još uvijek netaknut.

en: Verify CRL from directory
hr: Provjeri CRL iz direktorija

en: Check peer certificate by looking at files in the specified directory. The directory must contain files named as revoked serial numbers (the files may be empty, the contents are never read).
hr: Provjeri vjerodajnicu točke pretraživanjem datoteka u određenom direktoriju. Direktorij mora sadržavati datoteke koje su nazvane kao serijski brojevi opoziva (datoteke mogu biti prazne, sadržaj se nikada ne čita).

en: (None)
hr: (Nijedan)

en: Security
hr: Sigurnost

en: _Subject Match
hr: _Sadržaj podudaranja

en: Subject or Common Name to verify server certificate information against.
    
    config: verify-x509-name subject-or-name [mode]
    config (legacy mode): tls-remote subject-or-name
hr: Sadržaj ili učestali naziv za provjeru informacija vjerodajnice poslužitelja.
    
    podešavanje: verify-x509-name subject-or-name [mode]
    podešavanje (legacy mode): tls-remote subject-or-name

en: Server _Certificate Check
hr: Provjera _vjerodajnice poslužitelja

en: Verify server certificate identification.
    
    When enabled, connection will only succeed if the server certificate matches some expected properties.
    Matching can either apply to the whole certificate subject (all the fields),
    or just the Common Name (CN field).
    
    The legacy option tls-remote is deprecated and removed from OpenVPN 2.4 and newer. Do not use it anymore.
    
    config: verify-x509-name subject-or-name [mode]
    config (legacy mode): tls-remote subject-or-name
hr: Provjeri identifikaciju vjerodajnice poslužitelja.
    
    Kada je omogućeno, povezivanje će samo uspjeti ako se vjerodajnica poslužitelja podudara s određenim očekivanim svojstvima.
    Podudaranje se može primijeniti na cijeli sadržaj vjerodajnice (sva polja),
    ili samo polje učestalog naziva (CN polje).
    
    Mogućnost tls-remote je zastarjela i uklonjena iz OpenVPN 2.4 i novije inačice. Ne koristite ju više.
    
    podešavanje: verify-x509-name subject-or-name [način]
    podešavanje (zastarjeli način): tls-remote subject-or-name

en: _Verify peer (server) certificate usage signature
hr: _Provjeri potpis korištenja vjerodajnice točke (poslužitelja)

en: Require that peer certificate was signed with an explicit key usage and extended key usage based on RFC3280 TLS rules.
hr: Zahtijeva da je vjerodajnica točke potpisana korištenjem izričitog ključa i korištenjem proširenog ključa temeljenim na  RFC3280 TLS pravilima.

en: _Remote peer certificate TLS type
hr: _TLS vrsta udaljene vjerodajnice točke

en: Require that peer certificate was signed with an explicit key usage and extended key usage based on RFC3280 TLS rules.
    config: remote-cert-tls client|server
hr: Zahtijeva da je vjerodajnica točke potpisana korištenjem izričitog ključa i korištenjem proširenog ključa temeljenim na RFC3280 TLS pravilima.
    podešavanje: remote-cert-tls client|server

en: _Verify peer (server) certificate nsCertType designation
hr: _Provjeri nsCertType oznaku vjerodajnice točke (poslužitelja)

en: Require that peer certificate was signed with an explicit nsCertType designation.
hr: Zahtijeva da je vjerodajnica točke potpisana sa izričitom nsCertType oznakom.

en: _Remote peer certificate nsCert designation
hr: _nsCert oznaka vjerodajnice udaljene točke

en: Require that peer certificate was signed with an explicit nsCertType designation.
    config: ns-cert-type client|server
hr: Zahtijeva da je vjerodajnica točke potpisana sa izričitom nsCertType oznakom.config: ns-cert-type client|server
    podešavanje: ns-cert-type client|serverr

en: Key _Direction
hr: Smjer _ključa

en: Add an additional layer of HMAC authentication on top of the TLS control channel to protect against DoS attacks. In case of TLS-Crypt mode, the control channel is also encrypted.
    config: tls-auth <file> [direction] | tls-crypt <file>
hr: Dodaje dodatni sloj HMAC ovjere na vrh TLS kanala upravljanja za zaštitu protiv DoS napada. U slučaju TLS-Crypt načina, kanal upravljanja je isto  šifriran.
    podešavanje: tls-auth <datoteka> [smjer] | tls-crypt <datoteka>

en: Direction parameter for static key mode.
    If key direction is used, it must be the opposite of that used on the VPN peer. For example, if the peer uses “1”, this connection must use “0”. If you are unsure what value to use, contact your system administrator.
    config: tls-auth <file> [direction]
hr: Parametar smjera za način nepromjenjivog ključa.
    Ako se koristi smjer ključa, mora biti suprotan od onog korištenog na VPN točki. Na primjer, ako točka koristi “1”, ovo povezivanje mora koristiti “0”. Ako niste sigurni koju vrijednost koristiti, kontaktirajte svojeg administratora sustava.
    podešavanje: tls-auth <datoteka> [smjer]

en: Key _File
hr: Datoteka _ključa

en: Mode
hr: Način

en: Add an additional layer of encryption or HMAC authentication.
hr: Dodaj dodatni sloj šifriranja ili HMAC ovjere.

en: Extra Certificates
hr: Dodatne vjerodajnice

en: Specify a file containing one or more PEM certs (concatenated together) that complete the local certificate chain.
    config: extra-certs <file>
hr: Odredi datoteku koja sadrži jednu ili više PEM vjerodajnica (povezanih zajedno) koje završavaju lokalni lanac vjerodajnica.
    podešavanje: extra-certs <datoteka>

en: TLS cipher string
hr: Izraz TLS šifratora

en: Set a value for the --tls-cipher parameter. This can be useful for working with VPNs using deprecated hashing schemes.
hr: Postavi vrijednost za --tls-cipher parametar. Ovo može biti korisno za rad s VPN-om kada se koriste zastarjele sheme hashiranja.

en: Additional TLS authentication or encryption
hr: Dodatna TLS ovjera ili šifriranje

en: Controls min and max version allowed for TLS.
hr: Upravlja najmanjom ili najvećom inačicom dopuštenom za TLS.

en: TLS version control
hr: Upravljanje TLS inačicom

en: TLS _min version
hr: TLS _najmanja inačica

en:  Sets the minimum TLS version we will accept from the peer (default is "1.0").  Examples for version include "1.0", "1.1", or "1.2".
hr:  Postavlja najmanju TLS inačicu koja će se prihvatiti iz točke (zadana je "1.0").  Primjeri za inačicu uključuju "1.0", "1.1" ili "1.2".

en: TLS ma_x version
hr: TLS naj_veća inačica

en: Set the maximum TLS version we will use (default is the highest version supported).  Examples for version include "1.0", "1.1", or "1.2".
hr: Postavlja najveću TLS inačicu koja će se koristiti (zadana je najveća podržana inačica).  Primjeri za inačicu uključuju "1.0", "1.1" ili "1.2".

en: _or highest
hr: _ili najveća

en: If set and version is not recognized, we will only accept the highest TLS version supported by the local SSL implementation.
hr: Ako je naveden a inačica nije prepoznata, biti će prihvaćena samo najveća TLS inačica podržana lokalnom SSL implementacijom.

en: TLS Authentication
hr: TLS ovjera

en: Proxy type: HTTP or Socks.
    config: http-proxy or socks-proxy
hr: Proxy vrsta: HTTP ili Socks.
    podešavanje: http-proxy ili socks-proxy

en: Proxy _Type
hr: Vrsta _proxya

en: <i>Select this option if your organization requires the use of a proxy server to access the Internet.</i>
hr: <i>Odaberite ovu mogućnost ako vaša organizacija zahtijeva korištenje proxy poslužitelja za pristup Internetu.</i>

en: Server _Address
hr: Adresa _poslužitelja

en: Connect to remote host through a proxy with this address.
    config: http-proxy or socks-proxy
hr: Poveži se na udaljeni poslužitelj putem proxya s ovom adresom.
    podešavanje: http-proxy ili socks-proxy

en: _Port
hr: _Ulaz

en: Connect to remote host through a proxy with this port.
    config: http-proxy or socks-proxy
hr: Poveži se na udaljeni poslužitelj putem proxya s ovim ulazom.
    podešavanje: http-proxy ili socks-proxy

en: _Retry indefinitely when errors occur
hr: _Ponavljaj neprekidno kada se pojave greške

en: Retry indefinitely on proxy errors. It simulates a SIGUSR1 reset.
    config: http-proxy-retry or socks-proxy-retry
hr: Ponavljaj neprekidno kada nastanu proxy greške. Simulra SIGUSR1 ponovno postavljanje.
    podešavanje: http-proxy-retry ili socks-proxy-retry

en: Proxy _Username
hr: Korisničko ime _proxya

en: Proxy Passwor_d
hr: Lozinka _proxya

en: HTTP/Socks proxy username passed to OpenVPN when prompted for it.
hr: HTTP/Socks proxy korisničko ime proslijeđeno u OpenVPN kada je zatraženo.

en: HTTP/Socks proxy password passed to OpenVPN when prompted for it.
hr: HTTP/Socks proxy lozinka proslijeđena u OpenVPN kada je zatražena.

en: _Show password
hr: _Prikaži lozinku

en: Proxies
hr: Proxiji

en: Path mtu discovery
hr: Otkrivanje mtu putanje

en: Connect timeout
hr: Vrijeme isteka povezivanja

en: The timeout in seconds before trying the next server. This timeout includes proxy and TCP connect timeouts.
    config: connect-timeout <n> | server-poll-timeout <n>
hr: Vrijeme isteka povezivanja u sekundama prije pokušaja sljedećeg poslužitelja. Ovo vrijeme isteka uključuje vrijeme isteka proxy i TCP povezivanja .
    podešavanje: connect-timeout <n> | server-poll-timeout <n>

en: Push peer info
hr: Poguraj informacije točke

en: Push additional information about the client to server.
    config: push-peer-info
hr: Poguraj dodatne informacije o klijentu na poslužitelj.
    podešavanje: push-peer-info

en: Misc
hr: Ostalo

en: Choose an OpenVPN static key…
hr: Odaberite OpenVPN nepromjenjivi ključ…

en: _Select
hr: _Odaberi

en: Choose CRL file
hr: Odaberi CRL datoteku

en: Choose CRL directory
hr: Odaberi CRL direktorij

en: Choose a key file
hr: Odaberi datoteku ključa

en: Choose extra certificate file
hr: Odaberi dodatnu datoteku vjerodajnice

en: OpenVPN Static Keys (*.key)
hr: OpenVPN nepromjenjivi ključevi (*.key)

en: Default
hr: Zadani

en: Don’t verify certificate identification
hr: Ne provjeravaj identifikaciju vjerodajnice

en: Verify whole subject exactly
hr: Provjeri točno cijeli sadržaj

en: Verify name exactly
hr: Provjeri točno cijeli naziv

en: Verify name by prefix
hr: Provjeri naziv prema prefiksu

en: Verify subject partially (legacy mode, strongly discouraged)
hr: Provjeri sadržaj djelomično (zastarjeli način, strogo se ne preporučuje)

en: Server
hr: Poslužitelj

en: Client
hr: Klijent

note: interface name is max 15 chars
en: (automatic)
hr: (automatski)

en: Certificates (TLS)
hr: Vjerodajnice (TLS)

en: Password with Certificates (TLS)
hr: Lozinka s vjerodajnicama (TLS)

en: could not load UI widget
hr: neuspješno učitavanje korisničkog sučelja

en: Compatible with the OpenVPN server.
hr: Kompatibilno sa OpenVPN poslužiteljem.

en: object class '%s' has no property named '%s'
hr: klasa objekta '%s' nema svojstvo naziva '%s'

en: property '%s' of object class '%s' is not writable
hr: svojstvo '%s' klase objekta '%s' nije zapisivo

en: construct property "%s" for object '%s' can't be set after construction
hr: svojstvo izgradnje "%s" za objekt '%s' ne može se postaviti nakon izgradnje

en: '%s::%s' is not a valid property name; '%s' is not a GObject subtype
hr: '%s::%s' nije valjani naziv svojstva; '%s' nije GObject podvrsta

en: unable to set property '%s' of type '%s' from value of type '%s'
hr: neuspješno postavljanje svojstva '%s' vrste '%s' iz vrijednosti vrste '%s'

en: value "%s" of type '%s' is invalid or out of range for property '%s' of type '%s'
hr: vrijednost "%s" vrste '%s' je neispravna ili je izvan raspona za svojstvo '%s' vrste '%s'

en: unable to get editor plugin name: %s
hr: nemoguće dobivanje naziva priključka uređivača: %s

en: missing plugin file "%s"
hr: nedostaje datoteka priključka "%s"

en: cannot load editor plugin: %s
hr: nemoguće učitavanje priključka uređivača: %s

en: cannot load factory %s from plugin: %s
hr: nemoguće učitavanje tvorničkog %s iz priključka: %s

en: unknown error creating editor instance
hr: nepoznata greška stvaranja primjerka uređivača

en: invalid delimiter character '%c'
hr: nevaljani znak razdjelnika '%c'

en: invalid non-utf-8 character
hr: nevaljani ne-utf-8 znak

en: empty host
hr: prazan poslužitelj

en: invalid port
hr: nevaljani ulaz

en: invalid protocol
hr: nevaljani protokol

en: invalid address “%s”
hr: nevaljana adresa “%s”

en: invalid integer property “%s” or out of range [%d -> %d]
hr: nevaljano cjelobrojno svojstvo “%s” ili je izvan raspona [%d -> %d]

note: Translators: keep "yes" and "no" untranslated!
en: invalid boolean property “%s” (not yes or no)
hr: nevaljano boolean svojstvo “%s” (ne da ili da)

en: unhandled property “%s” type %s
hr: nerukujuće svojstvo “%s” vrste %s

en: property “%s” invalid or not supported
hr: svojstvo “%s” je neispravano ili nepodržano

en: No VPN configuration options.
hr: Nema mogućnosti VPN podešavanja.

en: A username is required.
hr: Potrebno je korisničko ime.

en: A password is required.
hr: Potrebna je lozinka.

en: A username and password are required.
hr: Korisničko ime i lozinka su potrebni.

en: A private key password is required.
hr: Lozinka privatnog ključa je potrebna.

en: An HTTP Proxy username is required.
hr: HTTP proxy korisničko ime je potrebno.

en: An HTTP Proxy password is required.
hr: HTTP proxy lozinka je potrebna.

en: An HTTP Proxy username and password are required.
hr: HTTP proxy korisničko ime i lozinka su potrebni.

en: Could not process the request because the VPN connection settings were invalid.
hr: Nemoguća obrada zahtjeva jer su postavke VPN povezivanja nevaljane.

en: Invalid connection type.
hr: Nevaljana vrsta povezivanja.

en: Could not find the openvpn binary.
hr: Nemoguć pronalazak openvpn binarne datoteke.

en: Invalid port number “%s”.
hr: Nevaljani broj ulaza “%s”.

en: Invalid proto “%s”.
hr: Nevaljani protokol “%s”.

en: Invalid proxy type “%s”.
hr: Nevaljana proxy vrsta “%s”.

en: Invalid ping duration “%s”.
hr: Nevaljano ping trajanje “%s”.

en: Invalid ping-exit duration “%s”.
hr: Nevaljano ping-exit trajanje “%s”.

en: Invalid ping-restart duration “%s”.
hr: Nevaljane ping-restart trajanje “%s”.

en: Invalid connect timeout “%s”.
hr: Nevaljani istek povezivanja “%s”.

en: Invalid max-routes argument “%s”.
hr: Nevaljani max-routes argument “%s”.

en: Invalid keysize “%s”.
hr: Nevaljana veličina ključa “%s”.

en: Invalid configuration with tls-remote and verify-x509-name.
hr: Nevaljano podešavanje sa tls-remote i verify-x509-name.

en: Invalid verify-x509-name.
hr: Nevaljano verify-x509-name.

en: Invalid reneg seconds “%s”.
hr: Nevaljane sekunde ponovnog pregovaranja “%s”.

en: Invalid TUN MTU size “%s”.
hr: Nevaljana TUN MTU veličina “%s”.

en: Invalid fragment size “%s”.
hr: Nevaljana veličina fragmenta “%s”.

en: Unknown connection type “%s”.
hr: Nepoznata vrsta povezivanja “%s”.

en: User “%s” not found, check NM_OPENVPN_USER.
hr: Korisnik “%s” nije pronađen, provjerite NM_OPENVPN_USER.

en: Group “%s” not found, check NM_OPENVPN_GROUP.
hr: Grupa “%s” nije pronađena, provjerite NM_OPENVPN_GROUP.

en: Unhandled pending authentication.
hr: Nepoznato čekanje ovjere.

en: Don’t quit when VPN connection terminates
hr: Ne zatvaraj kada se VPN povezivanje prekida

en: Enable verbose debug logging (may expose passwords)
hr: Omogući opširno zapisivanje otklanjanja grešaka (može otkriti lozinke)

en: D-Bus name to use for this instance
hr: D-Bus naziv za korištenje s ovim primjerkom

en: nm-openvpn-service provides integrated OpenVPN capability to NetworkManager.
hr: nm-openvpn-service omogućuje integrirane OpenVPN mogućnosti u Mrežnom upravitelju.
