network-manager-openconnect master - en to pa translation catalogue (49 entries)

en: Password
pa: ਪਾਸਵਰਡ

en: Authenticate VPN
pa: ਪਰਮਾਣਿਤ VPN

en: Certificate pass_word:
pa: ਸਰਟੀਫਿਕੇਟ ਪਾਸਵਰਡ(_w):

en: None
pa: ਕੋਈ ਨਹੀਂ

en: General
pa: ਆਮ

en: _Gateway
pa: ਗੇਟਵੇ(_G)

en: User name
pa: ਯੂਜ਼ਰ ਨਾਂ

en: Password passed to OpenVPN when prompted for it.
    config: auth-user-pass
pa: ਜਦੋਂ ਪੁੱਛਿਆ ਜਾਵੇ ਤਾਂ OpenVPN ਲਈ ਪਾਸਵਰਡ ਦਿਉ।
    ਸੰਰਚਨਾ: auth-user-pass

en: Remote IP Address
pa: ਰਿਮੋਟ IP ਐਡਰੈੱਸ

en: Local IP Address
pa: ਲੋਕਲ IP ਐਡਰੈੱਸ

en: Key Direction
pa: ਕੁੰਜੀ ਦਿਸ਼ਾ

en: Static Key
pa: ਸਟੇਟਿਕ ਕੁੰਜੀ

en: IP address of the remote VPN endpoint.
    config: ifconfig <l> <rn>
pa: ਰਿਮੋਟ VPN ਐਂਡ-ਪੁਆਇੰਟ ਲਈ IP ਐਡਰੈਸ।
    ਸੰਰਚਨਾ: ifconfig <l> <rn>

en: Type
pa: ਟਾਈਪ

en: Select an authentication mode.
pa: ਪਰਮਾਣਕਿਤਾ ਢੰਗ ਚੁਣੋ।

en: Not required
pa: ਲੋੜੀਦਾ ਨਹੀਂ

en: OpenVPN Advanced Options
pa: OpenVPN ਮਾਹਰ ਚੋਣਾਂ

en: Use custom gateway p_ort
pa: ਕਸਟਮ ਗੇਟਵੇ ਪੋਰਟ ਵਰਤੋਂ(_o)

en: Use custom _renegotiation interval
pa: ਪਸੰਦੀਦਾ ਰੀਨੈਗੋਸ਼ੀਏਸ਼ਨ ਅੰਤਰਾਲ ਵਰਤੋਂ(_r)

en: Use a _TCP connection
pa: _TCP ਕੁਨੈਕਸ਼ਨ ਵਰਤੋਂ

en: Use custom UDP _fragment size
pa: ਪਸੰਦੀਦਾ ਰੀਨੈਗੋਸ਼ੀਏਸ਼ਨ ਅੰਤਰਾਲ ਵਰਤੋਂ(_r)

en: Ci_pher
pa: ਸੀਫ਼ਰ(_p)

en: _HMAC Authentication
pa: _HMAC ਪਰਮਾਣਕਿਤਾ

en: Security
pa: ਸੁਰੱਖਿਆ

en: _Subject Match
pa: ਵਿਸ਼ਾ ਮੇਲ(_S)

en: Key _File
pa: ਕੁੰਜੀ ਫਾਇਲ(_F)

en: TLS Authentication
pa: TLS ਪਰਮਾਣਕਿਤਾ

en: Proxy _Type
pa: ਪਰਾਕਸੀ ਕਿਸਮ(_t)

en: <i>Select this option if your organization requires the use of a proxy server to access the Internet.</i>
pa: <i>ਇਹ ਚੋਣ ਕਰੋ, ਜੇ ਤੁਹਾਡੇ ਸੰਗਠਨ ਵਿੱਚ ਇੰਟਰਨੈੱਟ ਵਰਤਣ ਲਈ ਪਰਾਕਸੀ ਸਰਵਰ ਵਰਤਣ ਦੀ ਲੋੜ ਹੈ।</i>

en: Server _Address
pa: ਸਰਵਰ ਐਡਰੈੱਸ(_A)

en: _Port
pa: ਪੋਰਟ(_P)

en: Proxy _Username
pa: ਪਰਾਕਸੀ ਯੂਜ਼ਰ ਨਾਂ(_U)

en: Proxy Passwor_d
pa: ਪਰਾਸਕੀ ਪਾਸਵਰਡ(_d)

en: _Show password
pa: ਪਾਸਵਰਡ ਵੇਖੋ(_S)

en: Proxies
pa: ਪਰਾਕਸੀ

en: OpenVPN Static Keys (*.key)
pa: OpenVPN ਸਟੇਟਿਕ ਕੁੰਜੀਆਂ (*.key)

en: Default
pa: ਡਿਫਾਲਟ

en: SHA-224
pa: SHA-੨੨੪

en: SHA-256
pa: SHA-੨੫੬

en: SHA-384
pa: SHA-੩੮੪

en: SHA-512
pa: SHA-੫੧੨

en: RIPEMD-160
pa: RIPEMD-੧੬੦

en: Certificates (TLS)
pa: ਸਰਟੀਫਿਕੇਟ (TLS)

en: Password with Certificates (TLS)
pa: ਸਰਟੀਫਿਕੇਟ (TLS) ਨਾਲ ਪਾਸਵਰਡ

en: Compatible with the OpenVPN server.
pa: OpenVPN ਸਰਵਰ ਨਾਲ ਅਨੁਕੂਲ

en: No VPN configuration options.
pa: ਕੋਈ VPN ਸੰਰਚਨਾ ਚੋਣਾਂ ਨਹੀਂ।

en: Invalid connection type.
pa: ਗਲਤ ਕੁਨੈਕਸ਼ਨ ਕਿਸਮ ਹੈ।

en: Could not find the openvpn binary.
pa: openvpn ਬਾਈਨਰੀ ਨਹੀਂ ਲੱਭੀ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕੀ।

en: nm-openvpn-service provides integrated OpenVPN capability to NetworkManager.
pa: nm-openvpn-service NetworkManager ਲਈ ਵਿਚੇ-ਉਪਲੱਬਧ ਓਪਨਵੀਪੀਐਨ (OpenVPN) ਸਮੱਰਥਾ ਦਿੰਦਾ ਹੈ।
