NetworkManager-openvpn - en to pl translation catalogue (278 entries)

en: OpenVPN client
pl: Klient OpenVPN

en: Client for OpenVPN virtual private networks
pl: Klient dla wirtualnych sieci prywatnych OpenVPN

en: Support for configuring OpenVPN virtual private network connections.
pl: Obsługa konfigurowania połączeń wirtualnych sieci prywatnych OpenVPN.

en: OpenVPN is a popular and flexible free-software VPN solution.
pl: OpenVPN to popularne i elastyczne oprogramowanie VPN na wolnej licencji.

en: The advanced options dialog
pl: Okno zaawansowanych opcji

en: The NetworkManager Developers
pl: Programiści projektu NetworkManager

en: Authentication required
pl: Wymagane jest uwierzytelnienie

en: Password
pl: Hasło

en: Certificate password
pl: Hasło certyfikatu

en: HTTP proxy password
pl: Hasło pośrednika HTTP

en: Authenticate VPN
pl: Uwierzytelnianie VPN

en: Certificate pass_word:
pl: Hasło _certyfikatu:

en: _HTTP proxy password:
pl: _Hasło pośrednika HTTP:

en: You need to authenticate to access the Virtual Private Network “%s”.
pl: Aby uzyskać dostęp do wirtualnej sieci prywatnej „%s”, należy się uwierzytelnić.

en: option %s expects between %u and %u argument | option %s expects between %u and %u arguments
pl[0]: opcja %s oczekuje między %u a %u parametrem
pl[1]: opcja %s oczekuje między %u a %u parametrami
pl[2]: opcja %s oczekuje między %u a %u parametrami

en: option %s expects no arguments
pl: opcja %s oczekuje zero parametrów

en: option %s expects exactly one argument | option %s expects exactly %u arguments
pl[0]: opcja %s oczekuje dokładnie jednego parametru
pl[1]: opcja %s oczekuje dokładnie %u parametrów
pl[2]: opcja %s oczekuje dokładnie %u parametrów

en: argument %s of “%s” can not be empty
pl: parametr %s „%s” nie może być pusty

en: argument of “%s” can not be empty
pl: parametr „%s” nie może być pusty

en: argument %s of “%s” must be UTF-8 encoded
pl: parametr %s „%s” musi być zakodowany w UTF-8

en: argument of “%s” must be UTF-8 encoded
pl: parametr „%s” musi być zakodowany w UTF-8

en: invalid %uth argument to “%s” where number expected
pl: nieprawidłowy %u. parametr dla „%s”, oczekiwano numeru

note: we don't support these special destinations, as they currently cannot be expressed * in a connection.
en: unsupported %uth argument %s to “%s”
pl: nieobsługiwany %u. parametr %s dla „%s”

note: we also don't support specifing a FQDN.
en: unsupported %uth argument to “%s” which looks like a FQDN but only IPv4 address supported
pl: nieobsługiwany %u. parametr dla „%s”, który wygląda jak FQDN, ale obsługiwane są tylko adresy IPv4

en: invalid %uth argument to “%s” where IPv4 address expected
pl: nieprawidłowy %u. parametr dla „%s”, oczekiwano adresu IPv4

en: invalid %uth key-direction argument to “%s”
pl: nieprawidłowy %u. parametr „key-direction” dla „%s”

en: invalid %uth argument to “%s”
pl: nieprawidłowy %u. parametr dla „%s”

en: unterminated %s at position %lld
pl: niezakończony %s w położeniu %lld

en: double quote
pl: podwójny cudzysłów

en: single quote
pl: pojedynczy cudzysłów

en: trailing escaping backslash at position %lld
pl: kończący sterujący wsteczny ukośnik w położeniu %lld

en: unable to read HTTP proxy auth file
pl: nie można odczytać pliku uwierzytelniania pośrednika HTTP

en: cannot read user/password from HTTP proxy auth file
pl: nie można odczytać użytkownika/hasła z pliku uwierzytelniania pośrednika HTTP

en: user/password from HTTP proxy auth file must be UTF-8 encoded
pl: użytkownik/hasło z pliku uwierzytelniania pośrednika HTTP musi być zakodowane w UTF-8

en: “%s” is not a directory
pl: „%s” nie jest katalogiem

en: cannot create “%s” directory
pl: nie można utworzyć katalogu „%s”

en: cannot write <%s> blob from line %ld to file (%s)
pl: nie można zapisać „blob” <%s> z wiersza %ld do pliku (%s)

en: cannot write <%s> blob from line %ld to file “%s”
pl: nie można zapisać „blob” <%s> z wiersza %ld do pliku „%s”

en: proto expects protocol type like “udp” or “tcp”
pl: parametr „proto” oczekuje typu protokołu, takiego jak „udp” lub „tcp”

en: unsupported mtu-disc argument
pl: nieobsługiwany parametr „mtu-disc”

en: unsupported crl-verify argument
pl: nieobsługiwany parametr „crl-verify”

en: invalid option
pl: nieprawidłowa opcja

en: allow-compression: invalid argument
pl: allow-compression: nieprawidłowy parametr

en: unsupported comp-lzo argument
pl: nieobsługiwany parametr „comp-lzo”

en: unsupported compress argument
pl: nieobsługiwany parametr „compress”

en: remote cannot contain space
pl: parametr „remote” nie może zawierać spacji

en: remote cannot contain comma
pl: parametr „remote” nie może zawierać przecinków

en: remote expects protocol type like “udp” or “tcp”
pl: parametr „remote” oczekuje typu protokołu, takiego jak „udp” lub „tcp”

en: invalid keyword “%s” in tls-version-min
pl: nieprawidłowe słowo kluczowe „%s” w „tls-version-min”

en: invalid verify-x509-name type
pl: nieprawidłowy typ „verify-x509-name”

en: unsupported blob/xml element
pl: nieobsługiwany element „blob/xml”

en: unterminated blob element <%s>
pl: niezakończony element „blob” <%s>

en: configuration error: %s (line %ld)
pl: błąd konfiguracji: %s (wiersz %ld)

en: unknown or unsupported option
pl: nieznana lub nieobsługiwana opcja

en: The file to import wasn’t a valid OpenVPN client configuration
pl: Importowany plik nie jest prawidłową konfiguracją klienta OpenVPN

en: The file to import wasn’t a valid OpenVPN configuration (no remote)
pl: Importowany plik nie jest prawidłową konfiguracją OpenVPN (brak „remote”)

en: The file to import wasn’t a valid OpenVPN configuration (--pkcs12 can not be used with --cert or --key)
pl: Importowany plik nie jest prawidłową konfiguracją OpenVPN (--pkcs12 nie może być używane z --cert lub --key)

en: The file to import wasn’t a valid OpenVPN configuration (--ca can not be PKCS#12 format)
pl: Importowany plik nie jest prawidłową konfiguracją OpenVPN (--ca nie może być w formacie PKCS#12)

en: The file to import wasn’t a valid OpenVPN configuration (missing --ca)
pl: Importowany plik nie jest prawidłową konfiguracją OpenVPN (brak --ca)

en: The file to import wasn’t a valid OpenVPN configuration (if you use one of --cert or --key, you must use them both)
pl: Importowany plik nie jest prawidłową konfiguracją OpenVPN (jeśli używana jest jedna z opcji --cert lub --key, to muszą być używane obie)

en: The file to import wasn’t a valid OpenVPN configuration (--cert can not be PKCS#12 format.)
pl: Importowany plik nie jest prawidłową konfiguracją OpenVPN (--cert nie może być w formacie PKCS#12).

en: The file to import wasn’t a valid OpenVPN configuration (--key can not be PKCS#12 format.)
pl: Importowany plik nie jest prawidłową konfiguracją OpenVPN (--key nie może być w formacie PKCS#12).

en: missing path argument
pl: brak parametru ścieżki

en: connection is not a valid OpenVPN connection
pl: połączenie nie jest prawidłowym połączeniem OpenVPN

en: connection was incomplete (missing gateway)
pl: niepełne połączenie (brak bramy)

en: failed to write file: %s
pl: zapisanie pliku się nie powiodło: %s

en: Asymmetric
pl: Asymetryczna

en: Symmetric
pl: Symetryczna

en: Automatic
pl: Automatycznie

en: LZO disabled (legacy)
pl: Wyłączone LZO (przestarzałe)

en: LZO adaptive (legacy)
pl: Adaptacyjne LZO (przestarzałe)

en: None
pl: Brak

en: TLS-Auth
pl: Uwierzytelnianie TLS

en: TLS-Crypt
pl: Szyfrowanie TLS

en: TLS-Crypt v2
pl: Szyfrowanie TLS v2

en: No
pl: Nie

en: Maybe
pl: Może

en: Yes
pl: Tak

en: General
pl: Ogólne

en: _Gateway
pl: _Brama

en: Remote gateway(s), with optional port and protocol (e.g. ovpn.corp.com:1234:tcp). You can specify multiple hosts for redundancy (use commas or spaces as delimiters).
    config: remote
pl: Zdalne bramy, z opcjonalnym portem i protokołem (np. ovpn.example.com:1234:tcp). Można podać wiele komputerów jako zapasowe (które można oddzielać przecinkami lub spacjami).
    konfiguracja: remote

en: Authentication
pl: Uwierzytelnianie

en: User
pl: Użytkownik

en: User name
pl: Nazwa użytkownika

en: Password passed to OpenVPN when prompted for it.
    config: auth-user-pass
pl: Hasło przekazywane do OpenVPN.
    konfiguracja: auth-user-pass

en: Username passed to OpenVPN when prompted for it. If omitted, use the name of the system user that activates the connection.
    config: auth-user-pass
pl: Nazwa użytkownika przekazywana do OpenVPN po zapytaniu. Jeśli zostanie pominięta, to należy użyć nazwy użytkownika systemowego, który aktywuje połączenie.
    konfiguracja: auth-user-pass

en: Remote IP Address
pl: Zdalny adres IP

en: Local IP Address
pl: Lokalny adres IP

en: Key Direction
pl: Kierunek klucza

en: Static Key
pl: Klucz statyczny

en: Pre-shared file for Static Key encryption mode (non-TLS).
    config: static <file>
pl: Wcześniej współdzielony plik dla trybu szyfrowania klucza statycznego (nie TLS).
    konfiguracja: static <plik>

en: IP address of the remote VPN endpoint.
    config: ifconfig <l> <rn>
pl: Adres IP zdalnego punktu końcowego VPN.
    konfiguracja: ifconfig <l> <rn>

en: IP address of the local VPN endpoint.
    config: ifconfig <l> <rn>
pl: Adres IP lokalnego punktu końcowego VPN.
    konfiguracja: ifconfig <l> <rn>

en: Direction for Static Key encryption mode (non-TLS).
    If key direction is used, it must be the opposite of that used on the VPN peer. For example, if the peer uses “1”, this connection must use “0”. If you are unsure what value to use, contact your system administrator.
    config: static <file> [direction]
pl: Kierunek dla trybu szyfrowania klucza statycznego (nie TLS).
    Jeśli zostanie użyty kierunek klucza, to musi być przeciwny kierunkowi użytemu na serwerze VPN. Przykładowo, jeśli serwer używa „1”, to połączenie musi użyć „0”. W wypadku braku pewności jakiej wartości użyć, proszę skontaktować się z administratorem systemu.
    konfiguracja: static <plik> [kierunek]

en: Type
pl: Typ

en: Select an authentication mode.
pl: Wybór trybu uwierzytelniania.

en: Ad_vanced…
pl: Zaa_wansowane…

en: Not required
pl: Niewymagane

en: OpenVPN Advanced Options
pl: Zaawansowane opcje OpenVPN

en: Advanced Properties
pl: Zaawansowane właściwości

en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: _Apply
pl: _Zastosuj

en: Use custom gateway p_ort
pl: Własny port bra_my

en: TCP/UDP port number for peer. (Default value when there is no port for gateway).
    config: port
pl: Numer portu TCP/UDP dla partnera (domyślna wartość, kiedy nie ma portu dla bramy).
    konfiguracja: port

en: Use custom _renegotiation interval
pl: Własny czas między ponownymi _negocjacjami

en: Renegotiate data channel key after the specified number of seconds.
    config: reneg-sec
pl: Renegocjuje klucz kanał danych po podanej liczbie sekund.
    konfiguracja: reneg-sec

en: Data _compression
pl: _Kompresja danych

en: Use fast LZO compression.
    config: comp-lzo
pl: Używa szybkiej kompresji LZO.
    konfiguracja: comp-lzo

en: Enable or disable outgoing traffic compression
    config: allow-compression asym|yes
pl: Włącza lub wyłącza kompresję ruchu wychodzącego
    konfiguracja: allow-compression asym|yes

en: Use a _TCP connection
pl: Połączenie _TCP

en: Use TCP for communicating with remote host.
    (This is a default setting only used when no protocol is specified for the gateway.)
    config: proto tcp-client | udp
pl: Używa TCP do komunikowania się ze zdalnym komputerem
    (domyślne ustawienie używane tylko, kiedy nie podano protokołu dla bramy).konfiguracja: proto tcp-client | udp

en: Set virtual _device type
pl: Ustawienie typu urzą_dzenia wirtualnego

en: Explicitly set virtual device type and name (TUN/TAP).
pl: Bezpośrednio ustawia typ i nazwę urządzenia wirtualnego (TUN/TAP).

en: Explicitly set virtual device type (TUN/TAP).
    config: dev-type tun | tap
pl: Bezpośrednio ustawia typ urządzenia wirtualnego (TUN/TAP).
    konfiguracja: dev-type tun | tap

en:  and _name
pl:  i _nazwa

en: Use custom name for TUN/TAP virtual device (instead of default “tun” or “tap”).
    config: dev <name>
pl: Ustawia własną nazwę dla urządzenia wirtualnego TUN/TAP (zamiast domyślnej „tun” lub „tap”).
    konfiguracja: dev <nazwa>

en: Use custom tunnel Maximum Transmission _Unit (MTU)
pl: Własne MT_U tunelu

en: Take the TUN device MTU to be the specified value and derive the link MTU from it.
    config: tun-mtu
pl: Ustawia MTU urządzenia TUN na podaną wartość i oblicza z tego MTU łącza.
    konfiguracja: tun-mtu

en: Use custom UDP _fragment size
pl: Własny rozmiar f_ragmentu UDP

en: Enable internal datagram fragmentation with this maximum size.
    config: fragment
pl: Włącza wewnętrzną fragmentację datagramów za pomocą tego rozmiaru maksymalnego.
    konfiguracja: fragment

en: Restrict tunnel TCP Maximum _Segment Size (MSS)
pl: Ograniczenie maksymalnego rozmiaru _segmentu (MSS) tunelu TCP

en: Restrict tunnel TCP MSS.
    config: mssfix
pl: Ogranicza tunel TCP MSS.
    konfiguracja: mssfix

en: Rando_mize remote hosts
pl: _Losowanie zdalnych komputerów

en: Randomize the order of gateways list (remote) as a kind of basic load-balancing measure.
    config: remote-random
pl: Losuje kolejność (zdalnej) listy bram jako rodzaj podstawowego balansowania zasobów.
    konfiguracja: remote-random

en: Allow Pull FQDN
pl: Zezwolenie na pobieranie FQDN

en: Allow client to pull DNS names from server
    config: allow-pull-fqdn
pl: Zezwala klientowi na pobieranie nazw DNS z serwera
    konfiguracja: allow-pull-fqdn

en: _Prefix remote DNS name with random string
pl: _Poprzedzenie nazwy zdalnego DNS losowym ciągiem

en: Adds a random string to remote DNS name to avoid DNS caching.
    config: remote-random-hostname
pl: Dodaje losowy ciąg do nazwy zdalnego DNS, aby uniknąć pamięci podręcznej DNS.
    konfiguracja: remote-random-hostname

en: IPv6 tun link
pl: Łącze TUN IPv6

en: Build a tun link capable of forwarding IPv6 traffic
    config: tun-ipv6
pl: Buduje łącze TUN umiejące przekierowywać ruch IPv6
    konfiguracja: tun-ipv6

en: Specify pin_g interval
pl: Czas między sygnałami pin_g

en: Ping remote over the TCP/UDP control channel if no packets have been sent for at least n seconds.
    config: ping <n>
pl: Wysyła sygnał ping do zdalnego komputera przez kanał sterowania protokołu TCP/UDP, jeśli żadne pakiety pakiet nie został wysłany przez co najmniej n sekund.
    konfiguracja: ping <n>

en: Specify _exit or restart ping
pl: Zakończ_enie i ponowne uruchomienie sygnału ping

en: Exit or restart after n seconds pass without reception of a ping or other packet from remote.
    config: ping-exit | ping-restart <n>
pl: Kończy działanie lub ponownie uruchamia po n sekundach bez odbioru sygnału ping lub innych pakietów ze zdalnego komputera.
    konfiguracja: ping-exit | ping-restart <n>

en: Accept authenticated packets from any address (F_loat)
pl: Przyjmowanie uwierzytelnionych pakietów z każdego adresu (f_loat)

en: Allow remote peer to change its IP address and/or port number, such as due to DHCP (this is the default if --remote is not used). --float when specified with --remote allows an OpenVPN session to initially connect to a peer at a known address, however if packets arrive from a new address and pass all authentication tests, the new address will take control of the session. This is useful when you are connecting to a peer which holds a dynamic address such as a dial-in user or DHCP client.
    
    Essentially, --float tells OpenVPN to accept authenticated packets from any address, not only the address which was specified in the --remote option.
    
    config: float
pl: Umożliwia zdalnym partnerom zmianę swoich adresów IP lub numerów portów, na przykład z powodu DHCP (domyślnie, jeśli opcja --remote nie jest używana). Opcja --float podana z opcją --remote umożliwia sesji OpenVPN początkowe połączenie z partnerem pod znanym adresem, jednakże jeśli pakiety przychodzą z nowego adresu i przechodzą wszystkie testy uwierzytelnienia, to nowy adres przejmie kontrolę nad sesją. Jest to przydatne podczas łączenia się z partnerem mającym dynamiczny adres, taki jak użytkownik wdzwaniany lub klient DHCP.
    
    W skrócie, opcja --float każe OpenVPN przyjmować uwierzytelnione pakiety z każdego adresu, a nie tylko z adresu podanego w opcji --remote.
    
    konfiguracja: float

en: Specify max routes
pl: Maksymalna liczba tras

en: Specify the maximum number of routes the server is allowed to specify.
    config: max-routes <n>
pl: Określa maksymalną liczbę tras dla serwera.
    konfiguracja: max-routes <n>

en: Encrypt packets with cipher algorithm. The default is BF-CBC (Blowfish in Cipher Block Chaining mode).
    config: cipher
pl: Szyfruje pakiety za pomocą algorytmu szyfrowania. Domyślnie jest to BF-CBC (Blowfish w trybie Cipher Block Chaining).
    konfiguracja: cipher

en: Use custom _size of cipher key
pl: Własny _rozmiar klucza szyfrowania

en: Set cipher key size to a custom value. If unspecified, it defaults to cipher-specific size.
    config: keysize <n>
pl: Ustawia rozmiar klucza szyfrowania na podaną wartość. Jeśli wartość nie zostanie podana, to używa rozmiaru domyślnego dla szyfru.
    konfiguracja: keysize <n>

en: Authenticate packets with HMAC using message digest algorithm. The default is SHA1.
    config: auth
pl: Uwierzytelnia pakiety za pomocą HMAC za pomocą algorytmu przenoszenia komunikatów. Domyślnie wynosi SHA1.
    konfiguracja: auth

en: Ci_pher
pl: _Szyfr

en: _HMAC Authentication
pl: Uwierzytelnianie _HMAC

en: Disable cipher _negotiation
pl: Wyłączenie _negocjacji szyfru

en: Disable cipher negotiation between client and server.
    config: ncp-disable
pl: Wyłącza negocjację szyfru między klientem a serwerem.
    konfiguracja: ncp-disable

en: Verify CRL from file
pl: Sprawdzanie poprawności CRL z pliku

en: Check peer certificate against the specified file in PEM format. A CRL (certificate revocation list) is used when a particular key is compromised but when the overall PKI is still intact.
pl: Sprawdza poprawność certyfikatu partnera porównując z podanym plikiem w formacie PEM. Lista CRL (lista unieważnień certyfikatów) jest używana, kiedy dany klucz został złamany, ale PKI jako takie jest nadal nienaruszone.

en: Verify CRL from directory
pl: Sprawdzanie poprawności CRL z katalogu

en: Check peer certificate by looking at files in the specified directory. The directory must contain files named as revoked serial numbers (the files may be empty, the contents are never read).
pl: Sprawdza poprawność certyfikatu przez porównanie z plikami w podanym katalogu. Katalog musi zawierać pliki o nazwach jako unieważnione numery seryjne (pliki mogą być puste, ich zawartość nie jest odczytywana).

en: (None)
pl: (Brak)

en: Security
pl: Zabezpieczenia

en: _Subject Match
pl: Temat _dopasowania

en: Subject or Common Name to verify server certificate information against.
    
    config: verify-x509-name subject-or-name [mode]
    config (legacy mode): tls-remote subject-or-name
pl: Temat lub wspólna nazwa, wobec której sprawdzać poprawność informacji certyfikatu serwera.
    
    konfiguracja: verify-x509-name temat-lub-nazwa [tryb]
    konfiguracja (tryb przestarzały): tls-remote temat-lub-nazwa

en: Server _Certificate Check
pl: Sprawdzanie _certyfikatu serwera

en: Verify server certificate identification.
    
    When enabled, connection will only succeed if the server certificate matches some expected properties.
    Matching can either apply to the whole certificate subject (all the fields),
    or just the Common Name (CN field).
    
    The legacy option tls-remote is deprecated and removed from OpenVPN 2.4 and newer. Do not use it anymore.
    
    config: verify-x509-name subject-or-name [mode]
    config (legacy mode): tls-remote subject-or-name
pl: Sprawdzanie poprawności identyfikacji certyfikatu serwera.
    
    Kiedy jest włączone, połączenie powiedzie się tylko, jeśli certyfikat serwera pasuje do oczekiwanych właściwości.
    Dopasowanie może być zastosowane do całego tematu certyfikatu (wszystkich pól)
    lub tylko wspólnej nazwy (pole CN).
    
    Opcja „tls-remote” jest przestarzała i została usunięta z OpenVPN 2.4 i nowszych. Nie należy używać.
    
    konfiguracja: verify-x509-name temat-lub-nazwa [tryb]
    konfiguracja (tryb przestarzały): tls-remote temat-lub-nazwa

en: _Verify peer (server) certificate usage signature
pl: _Sprawdzanie poprawności podpisu użycia certyfikatu partnera (serwera)

en: Require that peer certificate was signed with an explicit key usage and extended key usage based on RFC3280 TLS rules.
pl: Wymaga podpisania certyfikatu partnera za pomocą użycia bezpośredniego klucza i użycie rozszerzonego klucza na podstawie reguł TLS dokumentu RFC3280.

en: _Remote peer certificate TLS type
pl: Typ TLS certyfikatu _zdalnego partnera

en: Require that peer certificate was signed with an explicit key usage and extended key usage based on RFC3280 TLS rules.
    config: remote-cert-tls client|server
pl: Wymaga podpisania certyfikatu partnera za pomocą użycia bezpośredniego klucza i użycie rozszerzonego klucza na podstawie reguł TLS dokumentu RFC3280.
    konfiguracja: remote-cert-tls client|server

en: _Verify peer (server) certificate nsCertType designation
pl: _Sprawdzanie poprawności określenia nsCertType certyfikatu partnera (serwera)

en: Require that peer certificate was signed with an explicit nsCertType designation.
pl: Wymaga podpisania certyfikatu partnera za pomocą bezpośredniego określenia nsCertType.

en: _Remote peer certificate nsCert designation
pl: Określenie nsCertType certyfikatu _zdalnego partnera

en: Require that peer certificate was signed with an explicit nsCertType designation.
    config: ns-cert-type client|server
pl: Wymaga podpisania certyfikatu partnera za pomocą bezpośredniego określenia nsCertType.
    konfiguracja: ns-cert-type client|server

en: Key _Direction
pl: _Kierunek klucza

en: Add an additional layer of HMAC authentication on top of the TLS control channel to protect against DoS attacks. In case of TLS-Crypt mode, the control channel is also encrypted.
    config: tls-auth <file> [direction] | tls-crypt <file>
pl: Dodaje dodatkową warstwę uwierzytelniania HMAC ponad kanał sterowania TLS do ochrony przed atakami DoS. W przypadku trybu TLS-Crypt kanał sterowania także jest zaszyfrowany.
    konfiguracja: tls-auth <plik> [kierunek] | tls-crypt <plik>

en: Direction parameter for static key mode.
    If key direction is used, it must be the opposite of that used on the VPN peer. For example, if the peer uses “1”, this connection must use “0”. If you are unsure what value to use, contact your system administrator.
    config: tls-auth <file> [direction]
pl: Parametr kierunku dla trybu klucza statycznego.
    Jeśli zostanie użyty kierunek klucza, to musi być przeciwny kierunkowi użytemu na serwerze VPN. Przykładowo, jeśli serwer używa „1”, to połączenie musi użyć „0”. W wypadku braku pewności jakiej wartości użyć, proszę skontaktować się z administratorem systemu.
    konfiguracja: tls-auth <plik> [kierunek]

en: Key _File
pl: _Plik klucza

en: Mode
pl: Tryb

en: Add an additional layer of encryption or HMAC authentication.
pl: Dodaje dodatkową warstwę szyfrowania lub uwierzytelniania HMAC.

en: Extra Certificates
pl: Dodatkowe certyfikaty

en: Specify a file containing one or more PEM certs (concatenated together) that complete the local certificate chain.
    config: extra-certs <file>
pl: Określa plik zawierający jeden lub więcej certyfikatów PEM (połączonych ze sobą), które uzupełniają lokalny łańcuch certyfikatów.
    konfiguracja: extra-certs <plik>

en: TLS cipher string
pl: Ciąg szyfru TLS

en: Set a value for the --tls-cipher parameter. This can be useful for working with VPNs using deprecated hashing schemes.
pl: Ustawia wartość parametru --tls-cipher. Może to być przydatne do działania z sieciami VPN używającymi przestarzałych schematów funkcji mieszania.

en: Additional TLS authentication or encryption
pl: Dodatkowe uwierzytelnianie lub szyfrowanie TLS

en: Controls min and max version allowed for TLS.
pl: Kontroluje minimalną i maksymalną dozwoloną wersję TLS.

en: TLS version control
pl: Kontrola wersji TLS

en: TLS _min version
pl: _Minimalna wersja TLS

en:  Sets the minimum TLS version we will accept from the peer (default is "1.0").  Examples for version include "1.0", "1.1", or "1.2".
pl: Ustawia minimalną wersję TLS, jaka zostanie przyjęta od partnera (domyślnie to „1.0”). Przykłady wersji: „1.0”, „1.1” lub „1.2”.

en: TLS ma_x version
pl: Ma_ksymalna wersja TLS

en: Set the maximum TLS version we will use (default is the highest version supported).  Examples for version include "1.0", "1.1", or "1.2".
pl: Ustawia maksymalną wersję TLS do użycia (domyślnie to najwyższa obsługiwana wersja). Przykłady wersji: „1.0”, „1.1” lub „1.2”.

en: _or highest
pl: lub _najwyższa

en: If set and version is not recognized, we will only accept the highest TLS version supported by the local SSL implementation.
pl: Jeśli zostanie ustawione i wersja nie zostanie rozpoznana, to przyjęta zostanie tylko najwyższa wersja TLS obsługiwana przez lokalną implementację SSL.

en: TLS Authentication
pl: Uwierzytelnianie TLS

en: Proxy type: HTTP or Socks.
    config: http-proxy or socks-proxy
pl: Typ pośrednika: HTTP lub SOCKS.
    konfiguracja: http-proxy lub socks-proxy

en: Proxy _Type
pl: _Typ pośrednika

en: <i>Select this option if your organization requires the use of a proxy server to access the Internet.</i>
pl: <i>Należy wybrać tę opcję, jeśli organizacja wymaga użycia serwera pośrednika do dostępu do Internetu.</i>

en: Server _Address
pl: _Adres serwera

en: Connect to remote host through a proxy with this address.
    config: http-proxy or socks-proxy
pl: Łączy ze zdalnym komputerem przez pośrednika za pomocą tego adresu.
    konfiguracja: http-proxy lub socks-proxy

en: Connect to remote host through a proxy with this port.
    config: http-proxy or socks-proxy
pl: Łączy ze zdalnym komputerem przez pośrednika za pomocą tego portu.
    konfiguracja: http-proxy lub socks-proxy

en: _Retry indefinitely when errors occur
pl: _Powtarzanie w nieskończoność, kiedy wystąpi błąd

en: Retry indefinitely on proxy errors. It simulates a SIGUSR1 reset.
    config: http-proxy-retry or socks-proxy-retry
pl: Próbuje ponownie w nieskończoność po wystąpieniu błędów pośrednika. Symuluje przywrócenie SIGUSR1.
    konfiguracja: http-proxy-retry lub socks-proxy-retry

en: Proxy _Username
pl: Nazwa _użytkownika pośrednika

en: Proxy Passwor_d
pl: _Hasło pośrednika

en: HTTP/Socks proxy username passed to OpenVPN when prompted for it.
pl: Nazwa użytkownika pośrednika HTTP/SOCKS przekazywana do OpenVPN.

en: HTTP/Socks proxy password passed to OpenVPN when prompted for it.
pl: Hasło pośrednika HTTP/SOCKS przekazywane do OpenVPN.

en: _Show password
pl: _Wyświetlanie hasła

en: Proxies
pl: Pośredniki

en: Path mtu discovery
pl: Wykrywanie MTU ścieżki

en: Connect timeout
pl: Czas oczekiwania połączenia

en: The timeout in seconds before trying the next server. This timeout includes proxy and TCP connect timeouts.
    config: connect-timeout <n> | server-poll-timeout <n>
pl: Czas oczekiwania w sekundach przed wypróbowaniem następnego serwera. Ten czas oczekiwania obejmuje czasy oczekiwania połączenia pośrednika i TCP.
    konfiguracja: connect-timeout <n> | server-poll-timeout <n>

en: Push peer info
pl: Wysyłanie informacji o partnerze

en: Push additional information about the client to server.
    config: push-peer-info
pl: Wysyła dodatkowe informacje o kliencie do serwera.
    konfiguracja: push-peer-info

en: Misc
pl: Różne

en: Choose an OpenVPN static key…
pl: Wybierz klucz statyczny OpenVPN…

en: _Select
pl: _Wybierz

en: Choose CRL file
pl: Wybór pliku CRL

en: Choose CRL directory
pl: Wybór katalogu CRL

en: Choose a key file
pl: Wybór pliku klucza

en: Choose extra certificate file
pl: Wybór dodatkowego pliku certyfikatu

en: OpenVPN Static Keys (*.key)
pl: Klucze statyczne OpenVPN (*.key)

en: Default
pl: Domyślny

en: Don’t verify certificate identification
pl: Bez sprawdzania poprawności identyfikacji certyfikatu

en: Verify whole subject exactly
pl: Dokładne sprawdzanie poprawności całego tematu

en: Verify name exactly
pl: Dokładne sprawdzanie poprawności nazwy

en: Verify name by prefix
pl: Sprawdzanie poprawności nazwy według przedrostka

en: Verify subject partially (legacy mode, strongly discouraged)
pl: Częściowe sprawdzanie poprawności tematu (tryb przestarzały, niezalecane)

en: Server
pl: Serwer

en: Client
pl: Klient

note: interface name is max 15 chars
en: (automatic)
pl: (automatycznie)

en: Certificates (TLS)
pl: Certyfikaty (TLS)

en: Password with Certificates (TLS)
pl: Hasło z certyfikatami (TLS)

en: could not load UI widget
pl: nie można wczytać widżetu interfejsu użytkownika

en: Compatible with the OpenVPN server.
pl: Zgodny z serwerem OpenVPN.

en: object class '%s' has no property named '%s'
pl: klasa obiektów „%s” nie ma właściwości o nazwie „%s”

en: property '%s' of object class '%s' is not writable
pl: właściwość „%s” klasy obiektów „%s” nie jest zapisywalna

en: construct property "%s" for object '%s' can't be set after construction
pl: właściwość konstruktu „%s” dla obiektu „%s” nie może zostać ustawiona po konstrukcji

en: '%s::%s' is not a valid property name; '%s' is not a GObject subtype
pl: „%s::%s” nie jest prawidłową nazwą właściwości; „%s” nie jest podtypem GObject

en: unable to set property '%s' of type '%s' from value of type '%s'
pl: nie można ustawić właściwości „%s” typu „%s” z wartości typu „%s”

en: value "%s" of type '%s' is invalid or out of range for property '%s' of type '%s'
pl: wartość „%s” typu „%s” jest nieprawidłowa lub spoza zakresu dla właściwości „%s” typu „%s”

en: unable to get editor plugin name: %s
pl: nie można uzyskać nazwy wtyczki edytora: %s

en: missing plugin file "%s"
pl: brak pliku wtyczki „%s”

en: cannot load editor plugin: %s
pl: nie można wczytać wtyczki edytora: %s

en: cannot load factory %s from plugin: %s
pl: nie można wczytać generatora %s z wtyczki: %s

en: unknown error creating editor instance
pl: nieznany błąd podczas tworzenia wystąpienia edytora

en: invalid delimiter character '%c'
pl: nieprawidłowy znak oddzielający „%c”

en: invalid non-utf-8 character
pl: nieprawidłowy znak niebędący UTF-8

en: empty host
pl: pusty komputer

en: invalid port
pl: nieprawidłowy port

en: invalid protocol
pl: nieprawidłowy protokół

en: invalid address “%s”
pl: nieprawidłowy adres „%s”

en: invalid integer property “%s” or out of range [%d -> %d]
pl: nieprawidłowa właściwość liczby całkowitej „%s” lub jest poza zakresem [%d -> %d]

note: Translators: keep "yes" and "no" untranslated!
en: invalid boolean property “%s” (not yes or no)
pl: nieprawidłowa właściwość zmiennej logicznej „%s” (nie wynosi „yes” lub „no”)

en: unhandled property “%s” type %s
pl: nieobsługiwana właściwość „%s” typu „%s”

en: property “%s” invalid or not supported
pl: właściwość „%s” jest nieprawidłowa lub nieobsługiwana

en: No VPN configuration options.
pl: Brak opcji konfiguracji VPN.

en: A username is required.
pl: Wymagana jest nazwa użytkownika.

en: A password is required.
pl: Wymagane jest hasło.

en: A username and password are required.
pl: Wymagana jest nazwa użytkownika i hasło.

en: A private key password is required.
pl: Wymagane jest hasło klucza prywatnego.

en: An HTTP Proxy username is required.
pl: Wymagana jest nazwa użytkownika pośrednika HTTP.

en: An HTTP Proxy password is required.
pl: Wymagane jest hasło pośrednika HTTP.

en: An HTTP Proxy username and password are required.
pl: Wymagana jest nazwa użytkownika i hasło pośrednika HTTP.

en: Could not process the request because the VPN connection settings were invalid.
pl: Nie można przetworzyć żądania, ponieważ ustawienia połączenia VPN są nieprawidłowe.

en: Invalid connection type.
pl: Nieprawidłowy typ połączenia.

en: Could not find the openvpn binary.
pl: Nie można odnaleźć pliku binarnego openvpn.

en: Invalid port number “%s”.
pl: Nieprawidłowy numer portu „%s”.

en: Invalid proto “%s”.
pl: Nieprawidłowy protokół „%s”.

en: Invalid proxy type “%s”.
pl: Nieprawidłowy typ pośrednika „%s”.

en: Invalid ping duration “%s”.
pl: Nieprawidłowy czas trwania ping „%s”.

en: Invalid ping-exit duration “%s”.
pl: Nieprawidłowy czas trwania ping-exit „%s”.

en: Invalid ping-restart duration “%s”.
pl: Nieprawidłowy czas trwania ping-restart „%s”.

en: Invalid connect timeout “%s”.
pl: Nieprawidłowy czas oczekiwania połączenia „%s”.

en: Invalid max-routes argument “%s”.
pl: nieprawidłowy parametr max-routes „%s”.

en: Invalid keysize “%s”.
pl: Nieprawidłowy rozmiar klucza „%s”.

en: Invalid configuration with tls-remote and verify-x509-name.
pl: Nieprawidłowa konfiguracja z „tls-remote” i „verify-x509-name”.

en: Invalid verify-x509-name.
pl: Nieprawidłowe „verify-x509-name”.

en: Invalid reneg seconds “%s”.
pl: Nieprawidłowe sekundy renegocjacji „%s”.

en: Invalid TUN MTU size “%s”.
pl: Nieprawidłowy rozmiar MTU TUN „%s”.

en: Invalid fragment size “%s”.
pl: Nieprawidłowy rozmiar fragmentu „%s”.

en: Unknown connection type “%s”.
pl: Nieznany typ połączenia „%s”.

en: User “%s” not found, check NM_OPENVPN_USER.
pl: Nie odnaleziono użytkownika „%s”. Proszę sprawdzić zmienną NM_OPENVPN_USER.

en: Group “%s” not found, check NM_OPENVPN_GROUP.
pl: Nie odnaleziono grupy „%s”. Proszę sprawdzić zmienną NM_OPENVPN_GROUP.

en: Unhandled pending authentication.
pl: Nieobsłużone oczekujące uwierzytelnienie.

en: Don’t quit when VPN connection terminates
pl: Nie kończy działania, kiedy połączenie VPN jest kończone

en: Enable verbose debug logging (may expose passwords)
pl: Włącza więcej komunikatów debugowania (może wyjawić hasła)

en: D-Bus name to use for this instance
pl: Nazwa D-Bus dla tego wystąpienia

en: nm-openvpn-service provides integrated OpenVPN capability to NetworkManager.
pl: nm-openvpn-service dostarcza zintegrowaną możliwość nawiązywania połączeń OpenVPN dla usługi NetworkManager.
