NetworkManager-openvpn - en to fi translation catalogue (108 entries)

en: OpenVPN client
fi: OpenVPN-asiakasohjelmisto

en: Client for OpenVPN virtual private networks
fi: Asiakasohjelmisto OpenVPN-erillisverkkoihin

en: Support for configuring OpenVPN virtual private network connections.
fi: Tuki OpenVPN-erillisverkkoyhteyksien määrittämiseen.

en: OpenVPN is a popular and flexible free-software VPN solution.
fi: OpenVPN on suosittu ja monipuolinen sekä avoin VPN-ratkaisu.

en: The NetworkManager Developers
fi: NetworkManagerin kehittäjät

en: Authentication required
fi: Tunnistautuminen vaaditaan

en: Password
fi: Salasana

en: Certificate password
fi: Varmenteen salasana

en: HTTP proxy password
fi: HTTP-välityspalvelimen salasana

en: Authenticate VPN
fi: Todenna VPN-yhteyden avaus

en: Certificate pass_word:
fi: Varmenteen _salasana:

en: _HTTP proxy password:
fi: HTTP-välityspalvelimen _salasana:

en: You need to authenticate to access the Virtual Private Network “%s”.
fi: Yhteydenotto VPN-verkkoon “%s” vaatii tunnistautumisen.

en: “%s” is not a directory
fi: “%s” ei ole hakemisto

en: invalid option
fi: virheellinen valinta

en: configuration error: %s (line %ld)
fi: määritysvirhe: %s (rivi %ld)

en: unknown or unsupported option
fi: tuntematon tai ei-tuettu valinta

en: The file to import wasn’t a valid OpenVPN client configuration
fi: Tuotava tiedosto ei ollut kelvollinen OpenVPN-asetustiedosto

en: connection is not a valid OpenVPN connection
fi: yhteys ei kelvollinen OpenVPN-yhteys

en: Asymmetric
fi: Asymmetrinen

en: Symmetric
fi: Symmetrinen

en: Automatic
fi: Automaattinen

en: None
fi: Ei mitään

en: TLS-Auth
fi: TLS-todentaminen

en: Maybe
fi: Ehkä

en: Yes
fi: Kyllä

en: General
fi: Yleisasetukset

en: _Gateway
fi: _Yhdyskäytävä

en: Authentication
fi: Tunnistautuminen

en: User
fi: Käyttäjä

en: User name
fi: Käyttäjätunnus

en: Remote IP Address
fi: Etä-IP-osoite

en: Local IP Address
fi: Paikallinen IP-osoite

en: Key Direction
fi: Avaimen suunta

en: Static Key
fi: Kiinteä avain

en: Type
fi: Tyyppi

en: Select an authentication mode.
fi: Valitse tunnistautumistapa.

en: Ad_vanced…
fi: _Lisäasetukset…

en: Not required
fi: Ei vaadittu

en: OpenVPN Advanced Options
fi: OpenVPN-lisäasetukset

en: Advanced Properties
fi: Lisäominaisuudet

en: _Cancel
fi: _Peru

en: _Apply
fi: _Toteuta

en: Use custom gateway p_ort
fi: Käytä _mukautettua yhdyskäytävän porttia

en: Use custom _renegotiation interval
fi: Käytä mukautettua _uudelleenneuvotteluväliä

en: Data _compression
fi: Datan _pakkaus

en: Use a _TCP connection
fi: Käytä _TCP-yhteyttä

en: Set virtual _device type
fi: Aseta virtuaali_laitteen tyyppi

en:  and _name
fi:  ja _nimi

en: Use custom UDP _fragment size
fi: Käytä omavalintaisia _UDP-osien kokoa

en: Specify max routes
fi: Määritä enimmäisreitit

en: Ci_pher
fi: Salausmenetelmä

en: _HMAC Authentication
fi: _HMAC-tunnistautuminen

en: Verify CRL from file
fi: Vahvista CRL tiedostosta

en: Security
fi: Salaus

en: Server _Certificate Check
fi: _Palvelimen varmenteen tarkistus

en: Key _Direction
fi: Avai_men suunta

en: Key _File
fi: _Avaintiedosto

en: Mode
fi: Tila

en: Extra Certificates
fi: Lisävarmenteet

en: TLS version control
fi: TLS-versiohallinta

en: TLS _min version
fi: TLS:n _vähimmäisversio

en: TLS ma_x version
fi: TLS:n eni_mmäisversio

en: TLS Authentication
fi: TLS-tunnistautuminen

en: Proxy _Type
fi: _Välityspalvelimen tyyppi

en: Server _Address
fi: _Palvelimen osoite

en: _Port
fi: P_ortti

en: _Retry indefinitely when errors occur
fi: _Yritä jatkuvasti uudelleen virheen tapahtuessa

en: Proxy _Username
fi: Välityspalvelimen _käyttäjätunnus

en: Proxy Passwor_d
fi: Välityspalvelimen _salasana

en: _Show password
fi: Näyt_ä salasana

en: Proxies
fi: Välityspalvelimet

en: Choose an OpenVPN static key…
fi: Valitse OpenPVN:n kiinteä avain…

en: _Select
fi: _Valitse

en: Choose CRL file
fi: Valitse CRL-tiedosto

en: Choose CRL directory
fi: Valitse CRL-hakemisto

en: Choose a key file
fi: Valitse avaintiedosto

en: OpenVPN Static Keys (*.key)
fi: Kiinteät OpenVPN-avaimet (*.key)

en: Default
fi: Oletus

en: Server
fi: Palvelin

en: Client
fi: Asiakas

note: interface name is max 15 chars
en: (automatic)
fi: (automaattinen)

en: Certificates (TLS)
fi: Varmenteet (TLS)

en: Password with Certificates (TLS)
fi: Salasana varmenteiden kanssa (TLS)

en: Compatible with the OpenVPN server.
fi: Yhteensopiva OpenVPN-palvelimen kanssa.

en: invalid port
fi: virheellinen portti

en: invalid protocol
fi: virheellinen protokolla

en: invalid address “%s”
fi: virheellinen osoite “%s”

en: property “%s” invalid or not supported
fi: ominaisuus “%s” on virheellinen tai se ei ole tuettu

en: A username is required.
fi: Käyttäjätunnus vaaditaan.

en: A password is required.
fi: Salasana vaaditaan.

en: A username and password are required.
fi: Käyttäjätunnus ja salasana vaaditaan.

en: A private key password is required.
fi: Yksityisen avaimen salasana vaaditaan.

en: An HTTP Proxy username is required.
fi: HTTP-välityspalvelimen käyttäjätunnus vaaditaan.

en: An HTTP Proxy password is required.
fi: HTTP-välityspalvelimen salasana vaaditaan.

en: An HTTP Proxy username and password are required.
fi: HTTP-välityspalvelimen käyttäjätunnus ja salasana vaaditaan.

en: Could not process the request because the VPN connection settings were invalid.
fi: Pyynnön käsittely ei onnistunut, koska VPN-yhteyden asetukset olivat virheelliset.

en: Invalid connection type.
fi: Virheellinen yhteyden tyyppi.

en: Could not find the openvpn binary.
fi: openvpn-binääriohjelmaa ei löytynyt.

en: Invalid port number “%s”.
fi: Virheellinen porttinumero “%s”.

en: Invalid proxy type “%s”.
fi: Virheellinen välityspalvelimen tyyppi “%s”.

en: Invalid keysize “%s”.
fi: Virheellinen avainkoko  “%s”.

en: Invalid TUN MTU size “%s”.
fi: Virheellinen TUN MTU -koko “%s”.

en: Unknown connection type “%s”.
fi: Tuntematon yhteyden tyyppi “%s”.

en: User “%s” not found, check NM_OPENVPN_USER.
fi: Käyttäjää “%s” ei löytynyt, tarkista NM_OPENVPN_USER.

en: Group “%s” not found, check NM_OPENVPN_GROUP.
fi: Ryhmää “%s” ei löytynyt, tarkista NM_OPENVPN_GROUP.

en: Don’t quit when VPN connection terminates
fi: Älä lopeta VPN-yhteyden päättyessä

en: nm-openvpn-service provides integrated OpenVPN capability to NetworkManager.
fi: nm-openvpn-service tarjoaa integroidun OpenVPN-toiminnon NetworkManageriin.
