NetworkManager-ssh - en to he translation catalogue (22 entries)

en: Compatible with the SSH server.
he: תואם לשרת ה-OpenVPN

en: Password
he: סיסמה

en: Key Authentication
he: מפתח

en: Not required
he: לא נדרש.

en: SSH Advanced Options
he: אפשרויות SSH מתקדמות

en: Use custom gateway port:
he: השתמש ביציאת רשת שונה:

en: Use custom tunnel Maximum Transmission Unit (MTU):
he: השתמש ב-MTU שונה:

en: Extra SSH options:
he: אפשרויות SSH נוספות:

en: Use a TAP device
he: השתמש בהתקן TAP

en: Remote username:
he: שם משתמש מרוחק:

en: Do not replace default route
he: אל תשנה ניתובים

en: General
he: כללי

en: <b>General</b>
he: <b>כללי</b>

en: <b>Network Settings</b>
he: <b>הגדרות רשת</b>

en: Remote IP Address:
he: כתובת IP מרוחקת:

en: Local IP Address:
he: כתובת IP מקומית:

en: <b>IPv6 Network Settings</b>
he: <b>הגדרות רשת IPv6</b>

en: Use IPv6
he: השתמש ב-IPv6

en: Remote IP Address (IPv6):
he: כתובת IP מרוחקת (IPv6):

en: Local IP Address (IPv6):
he: כתובת IP מקומית (IPv6):

en: Prefix (IPv6):
he: קידומת (IPv6):

en: Advanced...
he: מתקדם...
