NetworkManager-ssh - en to sv translation catalogue (27 entries)

note: Otherwise, we have no saved password, or the password flags indicated * that the password should never be saved.
en: You need to authenticate to access the Virtual Private Network '%s'.
sv: Du måsta autentisera för att komma åt VPN-nätverket "%s".

en: Authenticate VPN
sv: Autentisera VPN

en: Password:
sv: Lösenord:

en: _Password:
sv: _Lösenord:

en: _Secondary Password:
sv: _Sekundärt lösenord:

en: Compatible with the SSH server.
sv: Kompatibel med SSH-servern.

en: Password
sv: Lösenord

en: Not required
sv: Krävs inte

en: SSH Advanced Options
sv: Avancerade alternativ för SSH

en: General
sv: Allmänt

en: <b>General</b>
sv: <b>Allmänt</b>

en: Remote IP Address:
sv: Fjärr-IP-adress:

en: Local IP Address:
sv: Lokal IP-adress:

en: <b>Authentication</b>
sv: <b>Autentisering</b>

en: Type:
sv: Typ:

en: invalid address '%s'
sv: ogiltig adress "%s"

en: invalid integer property '%s' or out of range [%d -> %d]
sv: ogiltig heltalsegenskap "%s" eller utanför intervallet [%d -> %d]

en: invalid boolean property '%s' (not yes or no)
sv: ogiltig boolesk egenskap "%s" (inte yes eller no)

en: unhandled property '%s' type %s
sv: ohantera egenskap "%s" typ %s

en: property '%s' invalid or not supported
sv: egenskapen "%s" är ogiltig eller stöds inte

en: No VPN configuration options.
sv: Inga VPN-konfigurationsalterntiv.

en: Could not find the ssh binary.
sv: Kunde inte hitta binärfilen ssh.

en: Invalid port number '%s'.
sv: Ogiltigt portnummer "%s".

en: Invalid TUN MTU size '%s'.
sv: Ogiltig TUN MTU-storlek "%s".

en: Could not process the request because the VPN connection settings were invalid.
sv: Kunde inte behandla begäran eftersom inställningar i VPN-konfigurationen var ogiltiga.

en: Don't quit when VPN connection terminates
sv: Avsluta inte när VPN-anslutningen termineras

en: Enable verbose debug logging (may expose passwords)
sv: Aktivera informativ felsökningsloggning (kan exponera lösenord)
