NetworkManager-SSH 0.8.x - en to it translation catalogue (13 entries)

note: Otherwise, we have no saved password, or the password flags indicated * that the password should never be saved.
en: You need to authenticate to access the Virtual Private Network '%s'.
it: È necessario autenticarsi per accedere alla VPN (rete privata virtuale) «%s».

en: Authenticate VPN
it: Autenticazione VPN

en: _Password:
it: Pass_word:

en: _Secondary Password:
it: Password _secondaria:

en: Compatible with the SSH server.
it: Compatibile con il server SSH.

en: Not required
it: Non richiesto

en: SSH Advanced Options
it: Opzioni SSH avanzate

en: General
it: Generale

en: <b>General</b>
it: <b>Generale</b>

en: Remote IP Address:
it: Indirizzo IP remoto:

en: Local IP Address:
it: Indirizzo IP locale:

en: <b>Authentication</b>
it: <b>Autenticazione</b>

en: Type:
it: Tipo:
