NetworkManager - en to pt_BR translation catalogue (30 entries)

note: Otherwise, we have no saved password, or the password flags indicated * that the password should never be saved.
en: You need to authenticate to access the Virtual Private Network '%s'.
pt_BR: Você precisa se autenticar para acessar a Rede Privada Virtual "%s".

en: Authenticate VPN
pt_BR: Autenticar VPN

en: Password:
pt_BR: Senha:

en: _Password:
pt_BR: _Senha:

en: _Secondary Password:
pt_BR: _Senha secundária:

en: Sh_ow passwords
pt_BR: M_ostrar senhas

en: Compatible with the SSH server.
pt_BR: Compatível com o servidor SSH.

en: Saved
pt_BR: Salvo

en: Always Ask
pt_BR: Perguntar sempre

en: Password
pt_BR: Senha

en: Not required
pt_BR: Não requerido

en: SSH Advanced Options
pt_BR: Opções avançadas do SSH

en: General
pt_BR: Geral

en: <b>General</b>
pt_BR: <b>Geral</b>

en: Remote IP Address:
pt_BR: Endereço IP remoto:

en: Local IP Address:
pt_BR: Endereço IP local:

en: <b>Authentication</b>
pt_BR: <b>Autenticação</b>

en: Type:
pt_BR: Tipo:

en: invalid address '%s'
pt_BR: endereço inválido "%s"

en: invalid integer property '%s' or out of range [%d -> %d]
pt_BR: propriedade inteira inválida "%s" ou fora do intervalo [%d -> %d]

en: invalid boolean property '%s' (not yes or no)
pt_BR: propriedade booleana inválida "%s" (não é sim ou não)

en: unhandled property '%s' type %s
pt_BR: propriedade "%s" sem tratamento do tipo %s

en: property '%s' invalid or not supported
pt_BR: propriedade "%s" inválida ou não suportada

en: No VPN configuration options.
pt_BR: Sem opções de configurações de VPN.

en: Could not find the ssh binary.
pt_BR: Não foi possível encontrar o executável do ssh.

en: Invalid port number '%s'.
pt_BR: Número da porta inválida "%s".

en: Invalid TUN MTU size '%s'.
pt_BR: Tamanho TUN MTU inválido "%s".

en: Could not process the request because the VPN connection settings were invalid.
pt_BR: Não foi possível processar a requisição porque as configurações de conexão VPN eram inválidas.

en: Don't quit when VPN connection terminates
pt_BR: Não sair quando terminar a conexão VPN

en: Enable verbose debug logging (may expose passwords)
pt_BR: Habilitar o log de depuração (pode expor senhas)
