NetworkManager-vpnc - en to ca translation catalogue (98 entries)

en: Legacy Cisco VPNC client
ca: Client antic Cisco VPNC

en: Client for Cisco IPsec virtual private networks
ca: Client per a xarxes privades virtuals Cisco IPsec

en: Support for configuring virtual private networks based on VPNC.
ca: Suport per a configurar xarxes privades virtuals basades en VPNC.

en: Compatible with Cisco VPN concentrators configured to use IPsec.
ca: Compatible amb concentradors Cisco VPN configurats per a usar IPsec.

en: The NetworkManager Developers
ca: Els desenvolupadors del NetworkManager

en: Authenticate VPN
ca: Autentica la VPN

en: Password
ca: Contrasenya

en: Group Password
ca: Contrasenya de grup

en: _Group Password:
ca: Contrasenya de _grup:

en: You need to authenticate to access the Virtual Private Network “%s”.
ca: Us heu d'autenticar per a poder accedir a la xarxa privada virtual «%s».

en: Cisco Compatible VPN (vpnc)
ca: VPN compatible amb Cisco (vpnc)

en: Compatible with various Cisco, Juniper, Netscreen, and Sonicwall IPsec-based VPN gateways.
ca: Compatible amb diverses passarel·les VPN Cisco, Juniper, Netscreen i Sonicwall basades en IPsec.

en: The VPN settings file “%s” specifies that VPN traffic should be tunneled through TCP which is currently not supported in the vpnc software.
    
    The connection can still be created, with TCP tunneling disabled, however it may not work as expected.
ca: El fitxer de paràmetres de la VPN «%s» especifica que el tràfic VPN s'hauria de posar en un túnel TCP, que de moment encara no està implementat a l'aplicació vpnc.
    
    Tot i això es pot crear la connexió, amb el túnel a través de TCP inhabilitat, tanmateix segurament no funcionarà com s'espera.

en: Secure (default)
ca: Segura (predeterminat)

en: Weak (use with caution)
ca: Dèbil (utilitzeu amb compte)

en: None (completely insecure)
ca: Cap (completament insegura)

en: Cisco (default)
ca: Cisco (predeterminat)

en: NAT-T when available (default)
ca: NAT-T quan estigui disponible (predeterminat)

en: NAT-T always
ca: NAT-T sempre

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: DH Group 1
ca: Grup DH 1

en: DH Group 2 (default)
ca: Grup DH 2 (predeterminat)

en: DH Group 5
ca: Grup DH 5

en: Server (default)
ca: Servidor (predeterminat)

en: None
ca: Cap

en: DH Group 2
ca: Grup DH 2

en: Choose a Certificate Authority (CA) certificate…
ca: Escolliu un certificat a Autoritat de Certificats (CA)…

en: PEM certificates (*.pem, *.crt, *.cer)
ca: Certificats PEM (*.pem, *.crt, *.cer)

en: property “%s” invalid or not supported
ca: la propietat «%s» no és vàlida o no està suportada

en: property “%s” contains a newline character
ca: la propietat «%s» conté un caràcter de línia nova

en: property “%s” file path “%s” is not absolute or does not exist
ca: propietat «%s» camí de fitxer «%s» no és absolut o no existeix

en: invalid integer property “%s” or out of range [%d -> %d]
ca: propietat d'enter «%s» no vàlida o fora de rang [%d -> %d]

en: invalid boolean property “%s” (not yes or no)
ca: propietat booleana «%s» no vàlida (no és sí o no )

en: unhandled property “%s” type %d
ca: propietat no gestionada «%s» tipus %d

en: No VPN configuration options.
ca: No hi ha opcions de configuració de la VPN.

en: No VPN secrets!
ca: No hi ha secrets de la VPN!

en: Could not find vpnc binary.
ca: No s'ha pogut trobar el binari del vpnc.

en: Config option “%s” invalid or unknown.
ca: L'opció «%s» no és vàlida o és desconeguda.

en: Config option “%s” not an integer.
ca: L'opció «%s» no és un enter.

en: vpnc does not support interactive requests
ca: El vpnc no dona suport a demandes interactives

en: Could not use new secrets as interactive mode is disabled.
ca: No s'han pogut usar els secrets nous perquè que el mode interactiu desactivat.

en: Could not process the request because the VPN connection settings were invalid.
ca: No s'ha pogut processar la demanda perquè la configuració de la VPN no era vàlida.

en: Could not process the request because no pending authentication is required.
ca: No s'ha pogut processar la demanda perquè que no es requereix cap autenticació pendent.

en: Could not process the request because the requested info “%s” was not provided.
ca: No s'ha pogut processar la demanda perquè no s'ha proveït la informació requerida «%s».

en: Don’t quit when VPN connection terminates
ca: No surtis quan la connexió de la VPN s'acaba

en: Enable verbose debug logging (may expose passwords)
ca: Activa el registre de depuració amb missatges (pot exposar les contrasenyes)

en: D-Bus name to use for this instance
ca: El nom del D-Bus a usar per a aquesta instància

en: nm-vpnc-service provides integrated Cisco Legacy IPsec VPN capability to NetworkManager.
ca: El nm-vpnc-service proveeix funcionalitat de Cisco Legacy IPsec VPN integrada al NetworkManager.

en: object class '%s' has no property named '%s'
ca: la classe d'objectes «%s» no té cap propietat anomenada «%s»

en: property '%s' of object class '%s' is not writable
ca: la propietat «%s» de la classe d'objectes «%s» no es pot escriure

en: construct property "%s" for object '%s' can't be set after construction
ca: la propietat «%s» de construcció per a l'objecte «%s» no es pot establir després de la construcció

en: '%s::%s' is not a valid property name; '%s' is not a GObject subtype
ca: «%s::%s» no és un nom de propietat vàlid; «%s» no és un subtipus GObject

en: unable to set property '%s' of type '%s' from value of type '%s'
ca: no s'ha pogut establir la propietat «%s» del tipus «%s» a partir del valor de tipus «%s»

en: value "%s" of type '%s' is invalid or out of range for property '%s' of type '%s'
ca: el valor «%s» de tipus «%s» no és vàlid o està fora de rang per a la propietat «%s» de tipus «%s»

en: unable to get editor plugin name: %s
ca: no s'ha pogut obtenir el nom del connector de l'editor: %s

en: missing plugin file "%s"
ca: fitxer «%s» de connector absent

en: cannot load editor plugin: %s
ca: no s'ha pogut carregar el connector d'editor: %s

en: cannot load factory %s from plugin: %s
ca: no es pot carregar la fàbrica %s des del connector: %s

en: unknown error creating editor instance
ca: s'ha produït un error desconegut quan es creava la instància de l'editor

en: Sho_w passwords
ca: M_ostra les contrasenyes

en: Group password
    config: IPSec secret <group_password>
ca: Contrasenya de grup
    config: IPSec secret <contrasenya_de_grup>

en: Gro_up password
ca: Contrasenya del _grup

en: _Gateway
ca: _Passarel·la

en: G_roup name
ca: Nom del g_rup

en: IP/hostname of IPsec gateway
    config: IPSec gateway <gateway>
ca: IP/nom d'amfitrió de la passarel·la IPsec
    config: IPSec gateway <passarel·la>

en: Group name
    config: IPSec ID <group_name>
ca: Nom de grup
    config: IPSec ID <nom_de_grup>

en: User _password
ca: _Contrasenya d'usuari

en: User password for the connection
    config: Xauth password <password>
ca: Contrasenya d'usuari per a la connexió
    config: Xauth password <contrasenya>

en: User name for the connection
    config: Xauth username <user_name>
ca: Nom d'usuari per a la connexió
    config: Xauth username <nom_usuari>

en: User na_me
ca: _Nom d'usuari

en: Use _hybrid authentication
ca: Usa autenticació _híbrida

en: Enable hybrid authentication, i.e. use certificate in addition to password.
    config: IKE Authmode hybrid
ca: Habilita l'autenticació híbrida, és a dir, usa un certificat a més d'una contrasenya.
    config: IKE Authmode hybrid

en: CA _File
ca: _Fitxer CA

en: CA certificate in PEM format
    config: CA-File
ca: Certificat CA en format PEM
    config: CA-File

en: Advance_d…
ca: Avança_t…

en: Advanced Options
ca: Opcions avançades

en: Identification
ca: Identificació

en: _Domain
ca: _Domini

en: (NT-)Domain name for authentication
    config: Domain <domain>
ca: Nom (NT-)Domini per a l'autenticació
    config: Domain <domini>

en: Vendor of your IPsec gateway
    config: Vendor <cisco/netscreen>
ca: Proveïdor de la vostra passarel·la IPsec
    config: Vendor <cisco/netscreen

en: _Vendor
ca: Pro_veïdor

en: Ve_rsion
ca: Ve_rsió

en: Application version to report. 
    config: Application version <ASCII string>
ca: Versió de l'aplicació que s'informarà. 
    config: Application version <cadena ASCII>

en: Transport and Security
ca: Transport i seguretat

en: Disable Dead _Peer Detection
ca: _Inhabilita la detecció de l'homòleg mort

en: Disable sending DPD packets (sets timeout to 0)
    config: DPD idle timeout (our side) 0
ca: Inhabilita l'enviament de paquets DPD (estableix el temps d'espera a 0)
    config: DPD idle timeout (our side) 0

en: _Local port
ca: Port _local

en: Perfect _Forward Secrecy
ca: Confidencialitat _endavant perfecta

en: _IKE DH Group
ca: _Grup IKE DH

en: _NAT traversal
ca: _Transversal del NAT

en: Local ISAKMP port to use (0 means random port; 500 is vpnc’s default)
    config: Local Port <0-65535>
ca: Port ISAKMP local a usar (0 vol dir port aleatori; 500 és el valor predeterminat del vpnc)
    config: Local Port <0-65535>

en: Diffie-Hellman group to use for PFS
    config: Perfect Forward Secrecy <nopfs/dh1/dh2/dh5/server>
ca: Grup Diffie-Hellman a usar per al PFS
    config: Perfect Forward Secrecy <nopfs/dh1/dh2/dh5/server>

en: Name of the IKE DH group
    config: IKE DH Group <dh1/dh2/dh5>
ca: Nom del grup IKE DH
    config: IKE DH Group <dh1/dh2/dh5>

en: NAT traversal method to use
    config: NAT Traversal Mode <natt/none/force-natt/cisco-udp>
ca: Mètode transversal NAT a usar
    config: NAT Traversal Mode <natt/none/force-natt/cisco-udp>

en: Encryption method
    config: nothing for Secure, “Enable Single DES” for Weak, “Enable no encryption” for None
ca: Mètode de xifratge
    config: res per a segur, «Enable Single DES» per a feble, «Enable no encription» per a cap

en: Tunnel interface name to use
    config: Interface name <name>
ca: Nom d'interfície de túnel a usar
    config: Interface name <nom>

en: _Encryption method
ca: _Mètode de xifratge

en: Tunnel _interface name
ca: Nom d'_interfície de túnel
