NetworkManager - en to ka translation catalogue (1131 entries)

en: Enable or disable system networking
ka: სისტემური ქსელის ჩართვ/გამორთვ

en: System policy prevents enabling or disabling system networking
ka: სისტემის წესი, რომელიც ჩართავს ან გამორთავს ქსელის მხარდაჭერას

en: Reload NetworkManager configuration
ka: NetworkManager-ის კონფიგურაციის თავიდან წაკითხვა

en: System policy prevents reloading NetworkManager
ka: სისტემის წესი კრძალავს NetworkManager-ის გადატვირთვას

en: Put NetworkManager to sleep or wake it up (should only be used by system power management)
ka: NetworkManager-ის დაძინება და გაღვიძება (გამოყენებული უნდა იყოს მხოლოდ სისტემური კვების მართვის მიერ)

en: System policy prevents putting NetworkManager to sleep or waking it up
ka: სისტემური პოლიტიკა NetworkManager-ის დაძინებას და გაღვიძებას კრძალავს

en: Enable or disable Wi-Fi devices
ka: Wi-Fi მოწყობილობების ჩართვა ან გამორთვა

en: System policy prevents enabling or disabling Wi-Fi devices
ka: სისტემის წესი კრძალავს Wifi მოწყობილობების ჩართვას ან გამორთვას

en: Enable or disable mobile broadband devices
ka: მობილური ფართოზოლოვანი მოწყობილობების ჩართვა ან გამორთვა

en: System policy prevents enabling or disabling mobile broadband devices
ka: სისტემის წესი კრძალავს ფართოზოლოვანი მოწყობილობების ჩართვას ან გამორთვას

en: Enable or disable WiMAX mobile broadband devices
ka: WiMAX მობილური ფართოზოლოვანი მოწყობილობების ჩართვა ან გამორთვა

en: System policy prevents enabling or disabling WiMAX mobile broadband devices
ka: სისტემური პოლიტიკა WiMAX ფართოზოლოვანი მობილური მოწყობილობების მოწყობილობის ჩართვას და გამორთვას კრძალავს

en: Allow control of network connections
ka: წვდომა ქსელის კავშირების კონტროლზე

en: System policy prevents control of network connections
ka: სისტემის წესი კრძალავს ქსელური კავშირების კონტროლს

en: Allow control of Wi-Fi scans
ka: Wi-Fi-ის სკანირების კონტროლის უფლება

en: System policy prevents Wi-Fi scans
ka: სისტემის წესი კრძალავს Wi-Fi სკანირებას

en: Connection sharing via a protected Wi-Fi network
ka: კავშირის გაზიარება დაცული Wi-Fi ქსელის გავლით

en: System policy prevents sharing connections via a protected Wi-Fi network
ka: სისტემის წესი კრძალავს კავშირის გაზიარებას დაცული Wi-Fi ქსელის გავლით

en: Connection sharing via an open Wi-Fi network
ka: კავშირის გაზიარება ღია Wi-Fi ქსელის გავლით

en: System policy prevents sharing connections via an open Wi-Fi network
ka: სისტემის წესი კრძალავს კავშირის გაზიარებას ღია Wi-Fi ქსელის გავლით

en: Modify personal network connections
ka: პირადი ქსელის კავშირები

en: System policy prevents modification of personal network settings
ka: სისტემის წესი კრძალავს ქსელის პირადი კავშირების ჩასწორებას

en: Modify network connections for all users
ka: ქსელის კავშირის ყველა მომხმარებლისთვის ჩასწორება

en: System policy prevents modification of network settings for all users
ka: სისტემის წესი კრძალავს ქსელის პარამეტრების ყველა მომხმარებლისთვის ჩასწორებას

en: Modify persistent system hostname
ka: ჰოსტის მუდმივი სახელის ჩასწორება

en: System policy prevents modification of the persistent system hostname
ka: სისტემის წესი კრძალავს ჰოსტის მუდმივი სახელის ჩასწორებას

en: Modify persistent global DNS configuration
ka: DNS-ის გლობალური კონფიგურაციის ჩასწორება

en: System policy prevents modification of the persistent global DNS configuration
ka: სისტემური წესი კრძალავს DNS-ის გლობალური კონფიგურაციის ჩასწორებას

en: Perform a checkpoint or rollback of interfaces configuration
ka: ინტერფეისის კონფიგურაციის საკონტროლო წერტილის დასმა ან დაბრუნება

en: System policy prevents the creation of a checkpoint or its rollback
ka: სისტემური პოლიტიკა საკონტროლო წერტილის შექმნას და მასზე დაბრუნებას კრძალავს

en: Enable or disable device statistics
ka: მოწყობილობის სტატისტიკის ჩართვა ან გამორთვა

en: System policy prevents enabling or disabling device statistics
ka: სისტემური პოლიტიკა მოწყობილობის სტატისტიკის ჩართვას და გამორთვას კრძალავს

en: Enable or disable connectivity checking
ka: _ქსელური შეერთების შემოწმების ნების დართვა

en: System policy prevents enabling or disabling connectivity checking
ka: სისტემური პოლიტიკა მიერთების შემოწმების ჩართვას და გამორთვას კრძალავს

en: ADSL connection
ka: ADSL შეერთება

en: %s Network
ka: %s ქსელი

en: NAP requested, but Bluetooth device does not support NAP
ka: NAP მოთხოვნილია, მაგრამ ბლუთუზის მოწყობილობას NAP-ის მხარდაჭერა არ გააჩნია

en: NAP connection
ka: NAP კავშირი

en: PAN requested, but Bluetooth device does not support NAP
ka: PAN მოთხოვნილია, მაგრამ ბლუთუზის მოწყობილობას NAP-ის მხარდაჭერა არ გააჩნია

en: PAN connections cannot specify GSM, CDMA, or serial settings
ka: PAN მიერთებებს GSM, CDMA ან სერიული პორტის პარამეტრების მითითება არ შეუძლიათ

en: PAN connection
ka: PAN კავშირი

en: DUN requested, but Bluetooth device does not support DUN
ka: DUN მოთხოვნილია, მაგრამ ბლუთუზის მოწყობილობას DUN-ის მხარდაჭერა არ გააჩნია

en: DUN connection must include a GSM or CDMA setting
ka: DUN მიერთება GSM ან CDMA პარამეტრს უნდა შეიცავდეს

en: GSM connection
ka: GSM კავშირი

en: CDMA connection
ka: CDMA კავშირი

en: Unknown/unhandled Bluetooth connection type
ka: უცნობი/დაუმუშავებელი ბლუთუზის შეერთების ტიპი

en: connection does not match device
ka: კავშირი არ ემთხვევა მოწყობილობას

en: 6LOWPAN connection
ka: 6LOWPAN კავშირი

en: Bond connection
ka: ქსელის ინტერფეისების გადაბმული შეერთება

en: Bridge connection
ka: ქსელის ინტერფეისის ხიდოვანი შეერთება

en: Dummy connection
ka: შტერი შეერთება

en: Wired connection %d
ka: მავთულოვანი შეერთება %d

en: Veth connection
ka: Veth შეერთება

en: PPPoE connection
ka: PPPoE შეერთება

en: Wired connection
ka: მავთულოვანი შეერთება

en: InfiniBand connection
ka: InfiniBand შეერთევა

en: IP tunnel connection
ka: IP გვირაბის შეერთება

en: Loopback connection
ka: მარყუჟი შეერთება

en: MACVLAN connection
ka: MACVLAN შეერთბა

en: TUN connection
ka: TUN შეერთბა

en: VLAN connection
ka: VLAN შეერთება

en: VRF connection
ka: VRF შეერთბა

en: VXLAN connection
ka: VXLAN შეერთება

en: WPAN connection
ka: WPAN შეერთება

en: Team connection
ka: ქსელის ინტერფეისების ჯგუფოვანი შეერთება

en: Mesh
ka: ბადე

en: %s is incompatible with static WEP keys
ka: %s სტატიკურ WEP გასაღებებთან თავსებადი არაა

en: LEAP authentication requires a LEAP username
ka: LEAP ავთენტიკაციისთვის LEAP მომხმარებლის სახელი აუცილებელია

en: LEAP username requires 'leap' authentication
ka: LEAP მომხმარებლის სახლელს 'leap' ავთენტიკაცია ესაჭიროება

en: LEAP authentication requires IEEE 802.1x key management
ka: lEAP ავთენტიკაციისთვის IEEE 802.1x გასაღებების მართვა ესაჭიროება

en: LEAP authentication is incompatible with Ad-Hoc mode
ka: LEAP ავთენტიკაცია არათავსებადია Ad-Hoc რეჟიმთან

en: LEAP authentication is incompatible with 802.1x setting
ka: LEAP ავთენტიკაცია 802.1x პარამეტრთან თავსებადი არაა

en: Dynamic WEP requires an 802.1x setting
ka: დინამიკურ WEP-ს 802.1x პარამეტრი ესაჭიროება

en: Dynamic WEP requires 'open' authentication
ka: დინამიკურ WEP-ს 'ღია' ავთენტიკაცია ესაჭიროება

en: Dynamic WEP requires 'ieee8021x' key management
ka: დინამიკურ WEP-ს 'ieee8021x' გასაღებების მართვა ესაჭიროება

en: WPA-PSK authentication is incompatible with 802.1x
ka: WPA-PSK ავთენტიკაცია 802.1x-სთან თავსებადი არაა

en: WPA-PSK requires 'open' authentication
ka: WPA-PSK-ს 'ღია ავთენტიკაცია ესაჭიროება

en: Access point does not support PSK but setting requires it
ka: წვდომის წერტილს PSK-ის მხარდაჭერა არ აქვს, მაგრამ პარამეტრი მას მოითხოვს

en: WPA Ad-Hoc authentication requires 'rsn' protocol
ka: WPA Ad-Hoc ავთენტიკაციას 'rsn' პროტოკოლი ესაჭიროება

en: WPA Ad-Hoc requires 'ccmp' group cipher
ka: WPA Ad-Hoc-ი 'ccmp' ჯგუფურ შიფრს მოითხოვს

en: WPA-EAP authentication requires an 802.1x setting
ka: WPA-EAP ავთენტიკაციას 802.1x პარამეტრი ესაჭიროება

en: WPA-EAP requires 'open' authentication
ka: WPA-EAP-ს 'ღია' ავთენტიკაცია ესაჭიროება

en: 802.1x setting requires 'wpa-eap' key management
ka: 802.1x პარამეტრს 'wpa-eap' გასაღებების მართვა ესაჭიროება

en: Access point does not support 802.1x but setting requires it
ka: წვდომის წერტილს 802.1x-ის მხარდაჭერა არ აქვს, მაგრამ პარამეტრი მას მოითხოვს

en: Ad-Hoc mode requires 'none' or 'wpa-psk' key management
ka: Ad-Hoc რეჟიმი 'none' ან 'wpa-psk' ტიპის გასაღებების მართვას მოითხოვს

en: Ad-Hoc mode is incompatible with 802.1x security
ka: Ad-Hoc რეჟიმი 802.1x უსაფრთხოებასთან თავსებადი არაა

en: Ad-Hoc mode is incompatible with LEAP security
ka: Ad-Hoc რეჟიმი LEAP უსაფრთხოებასთან თავსებადი არაა

en: Ad-Hoc mode requires 'open' authentication
ka: Ad-Hoc რეჟიმს 'ღია' ავთენტიკაცია ესაჭიროება

en: connection does not match access point
ka: შეერთება წვდომის წერტილს არ ემთხვევა

en: connection does not match mesh point
ka: შეერთება ბადის წერტილს არ ემთხვევა

en: Access point is unencrypted but setting specifies security
ka: წვდომის წერტილი დაშიფრული არაა, მაგრამ პარამეტრი უსაფრთხოებას შეიცავს

en: Failed to determine AP security information
ka: AP უსაფრთხოების ინფორმაციის დადგენის შეცდომა

en: # Created by NetworkManager
ka: # შექმნილია NetworkManager- ის მიერ

en: # Merged from %s
ka: # გაერთიანდა %s

en: Writing to %s failed: %s
ka: %s-ში ჩაწერის შეცდომა: %s

en: Cannot create '%s': %s
ka: %s-ის შექმნის შეცდომა: %s

en: %s is already running (pid %ld)
ka: %s უკვე გაშვებულია (pid %ld)

en: %s.  Please use --help to see a list of valid options.
ka: %s.  სწორი პარამეტრების სიის მისაღებად გამოიყენეთ --help.

en: Failed to read configuration: %s
ka: კონფიგურაციის წაკითხვის შეცდომა: %s

en: Print NetworkManager version and exit
ka: NetworkManager-ის ვერსიის გამოტანა და გასვლა

en: Don't become a daemon
ka: ფონში არ-გაშვება

en: Log level: one of [%s]
ka: ჟურნალის დონე: ერთერთი სიიდან: [%s]

en: Make all warnings fatal
ka: ყველა გაფრთხილების ფატალურად გამოცხადება

en: Specify the location of a PID file
ka: მიუთითეთ ბილიკი PID ფაილამდე

en: Print NetworkManager configuration and exit
ka: NetworkManager-ის კონფიგურაციის გამოტანა და გასვლა

en: Could not daemonize: %s [error %u]
ka: ფონში გაშვება შეუძლებელია: %s [შეცდომა %u]

en: '%s' is not valid
ka: '%s' არასწორია

en: Bad '%s' option:
ka: %s ცუდი პარამეტრია:

en: Config file location
ka: კონფიგურაციის ფაილის მდებარეობა

en: Config directory location
ka: კონფიგურაციის საქაღალდის მდებარეობა

en: System config directory location
ka: სისტემური კონფიგურაციის საქაღალდის მდებარეობა

en: Internal config file location
ka: შიდა კონფიგურაციის ფაილის მდებარეობა

en: State file location
ka: მდგომარეობის ფაილის მდებარეობა

en: List of plugins separated by ','
ka: დამატებების მძიმით გამოყოფილი სია

en: Quit after initial configuration
ka: გასვლა საწყისი მორგების შემდეგ

en: Don't become a daemon, and log to stderr
ka: ფონში არ-გაშვება და ჟურნალის stderr-ზე ჩვენება

en: The expected start of the response
ka: პასუხის მოსალოდნელი დასაწყისი

en: NetworkManager options
ka: NetworkManager-ის გამართვა

en: Show NetworkManager options
ka: NetworkManager პარამეტრების ჩვენება

en: VPN connection
ka: VPN-შეერთება

en: Bond
ka: ბმა

en: Team
ka: ჯგუფი

en: Bridge
ka: ხდი

en: invalid json
ka: არასწორი json-ი

en: Invalid peer starting at %s:%zu: %s
ka: პარტნიორი არასწორად იწყება %s:%zu: %s

en: unrecognized line at %s:%zu
ka: უცნობი ხაზი %s:%zu

en: invalid value for '%s' at %s:%zu
ka: '%s'-ის არასწორი მნიშვნელობა %s:%zu-სთან

en: invalid secret '%s' at %s:%zu
ka: '%s' '%s:%zu'-ის არასწორი საიდუმლო ფრაზაა

en: Failed to create WireGuard connection: %s
ka: WireGuard შეერთების შექმნის შეცდომა: %s

en: The connection was not an ADSL connection.
ka: შეერთება არ წარმოადგენდა ADSL-ს.

en: The connection was not a bond connection.
ka: შეერთება არ წარმოადგენდა ბმას.

en: The connection was not a bridge connection.
ka: შეერთება არ წარმოადგენდა ხიდს.

en: The connection was not a Bluetooth connection.
ka: შეერთება არ წარმოადგენდა Bluetooth-ს.

en: The connection is of Bluetooth NAP type.
ka: მიერთება ბლუთუზის NAP ტიპისაა.

en: Invalid device Bluetooth address.
ka: მოწყობილობის არასწორი ბლუთუზ-მისამართი.

en: The connection was not a dummy connection.
ka: შეერთება შტერი შეერთება არ იყო.

en: The connection did not specify an interface name.
ka: შეერთებას ინტერფეისის სახელი მითითებული არ აქვს.

en: The connection was not an Ethernet or PPPoE connection.
ka: შეერთება Ethernet ან PPPoE შეერთება არ იყო.

en: Invalid device MAC address %s.
ka: მოწყობილობის არასწორი MAC მისამართი %s.

en: Invalid MAC in the blacklist: %s.
ka: არასწორი MAC მისამართი შავ სიაში: %s.

en: The connection was not a generic connection.
ka: შეერთება ჩვეულებრივი შეერთება არაა.

en: The connection was not an InfiniBand connection.
ka: შეერთება არ იყო InfiniBand.

en: Invalid device MAC address.
ka: მოწყობილობის არასწორი MAC მისამართი.

en: The connection was not an IP tunnel connection.
ka: შეერთება IP გვირაბის შეერთება არაა.

en: The connection was not a loopback connection.
ka: ეს შეერთება მარყუჟი შეერთება არ იყო.

en: The connection was not a MAC-VLAN connection.
ka: შეერთება MAC-VLAN შეერთება არაა.

en: The connection was not a modem connection.
ka: შეერთება  მოდემით შეერთება არაა.

en: The connection was not a valid modem connection.
ka: შეერთება სწორი მოდემით შეერთება არაა.

en: The device is lacking capabilities required by the connection.
ka: მოწყობილობას შეერთების მიერ მოთხოვნილი შესაძლებლობები არ გააჩნია.

en: The connection was not an OLPC Mesh connection.
ka: შეერთება OLPC Mesh-ის შეერთება არაა.

en: The connection was not a ovs_bridge connection.
ka: შეერთება ovs_bridge შეერთება არაა.

en: The connection was not a ovs_interface connection.
ka: შეერთება ovs_interface შეერთება არაა.

en: The connection was not a ovs_port connection.
ka: შეერთება ovs_port შეერთება არაა.

en: The connection was not a team connection.
ka: შეერთება ჯგუფური შეერთება (team) არაა.

en: The connection was not a tun connection.
ka: შეერთება tun შეერთება არაა.

en: The connection was not a VLAN connection.
ka: შეერთება VLAN შეერთება არაა.

en: The connection was not a VRF connection.
ka: შეერთება VRF შეერთება არაა.

en: The connection was not a VXLAN connection.
ka: შეერთება VXLAN შეერთება არაა.

en: The connection was not a Wi-Fi P2P connection.
ka: შეერთება Wi-Fi P2P შეერთება არაა.

en: The connection was not a Wi-Fi connection.
ka: შეერთება Wi-Fi შეერთება არაა.

en: The device is lacking WPA capabilities required by the connection.
ka: მოწყობილობას შეერთების მიერ მოთხოვნილი WPA შესაძლებლობები არ გააჩნია.

en: The device is lacking WPA2/RSN capabilities required by the connection.
ka: მოწყობილობას შეერთების მიერ მოთხოვნილი WPA2/RSN შესაძლებლობები არ გააჩნია.

en: The connection was not a wpan connection.
ka: შეერთება wpan შეერთება არაა.

en: OLPC Mesh
ka: OPLC ბადე

en: Open vSwitch Interface
ka: OpenvSwitch-ის ინტერფეისი

en: Open vSwitch Port
ka: OpenvSwitch-ის პორტი

en: Open vSwitch Bridge
ka: Open vSwitch ხიდი

en: Mobile Broadband
ka: მობილური ფართოზოლოვანი ინტერნეტი

en: Loopback
ka: მარყუჟი ინტერფეისი

note: TRANSLATORS: Unknown reason for a device state change (NMDeviceStateReason) TRANSLATORS: Unknown reason for a connection state change (NMActiveConnectionStateReason)
en: Unknown
ka: უცნობია

en: Wired
ka: მავთულით

en: The connection was not valid: %s
ka: კავშირი იყო სწორი: %s

en: registration failed
ka: რეგისტრაციის შეცდომა

en: No service name specified
ka: სერვისის სახელი მითითებული არაა

en: '%s' is not a valid key
ka: %s სწორ გასაღებს არ წარმოადგენს

en: duplicate key '%s'
ka: დუბლირებულ გასაღები %s

en: number for '%s' is out of range
ka: რიცხვი '%s'-სთვის დიაპაზონს გარეთაა

en: value for '%s' must be a number
ka: '%s'-ის მნიშვნელობა რიცხვითი უნდა იყოს

en: value for '%s' must be a boolean
ka: '%s'-ის მნიშვნელობა ლოგიკური უნდა იყოს

en: missing 'name' attribute
ka: აკლია ატრიბუტი: 'name'

en: invalid 'name' "%s"
ka: არასწორი 'სახელი' "%s"

en: attribute '%s' is invalid for "%s"
ka: ატრიბუტი %s არასწორია "%s"-სთვის

en: property cannot be an empty string
ka: თვისება ცარიელი სტრიქონი ვერ იქნება

en: property cannot be longer than 255 bytes
ka: თვისების სიგრძე 255 ბაიტზე მეტი ვერ იქნება

en: property cannot contain any nul bytes
ka: თვისება არ შეიძლება, ნულოვან ბაიტებს შეიცავდეს

en: missing key
ka: აკლია გასაღები

en: key is too long
ka: გასაღები ძალიან გრძელია

en: key must be UTF8
ka: გასაღები UTF8-ში უნდა იყოს

en: key contains invalid characters
ka: გასაღები არასწორ სიმბოლოებს შეიცავს

en: value is missing
ka: აკლია მნიშვნელობა

en: value is too large
ka: მნიშვნელობა ძალიან გრძელია

en: value is not valid UTF8
ka: მნიშვნელობა არ წარმოადგენს სწორ UTF-8 სტრიქონს

en: wrong type; should be a list of strings.
ka: ტიპი არასწორია. ის სტრიქონების სიას უნდა წარმოადგენდეს.

en: unknown setting name
ka: პარამეტრის არასწორი სახელი

en: duplicate setting name
ka: პარამეტრის სახელი მეორდება

en: has an invalid UUID
ka: არასწორი UUID

en: has a UUID that requires normalization
ka: აქვს UUID, რომელსაც ნორმალიზაცია სჭირდება

en: has duplicate UUIDs
ka: გააჩნია დუბლირებული UUID-ები

en: setting not found
ka: პარამეტრი ნაპოვნი არაა

en: unexpected uuid %s instead of %s
ka: მოულოდნელი uuid %s-ი %s-ის მაგიერ

en: property is missing
ka: ნაკლული თვისება

en: IP Tunnel
ka: IP გვირაბი

en: Value cannot be interpreted as a list of numbers.
ka: მნიშვნელობის რიცხვების სიად აღქმა შეუძლებელია.

en: value is not an integer in range [%lld, %lld]
ka: მნიშვნელობა არ წარმოდგენს მთელ რიცხვის დიაპაზონში [%lld, %lld]

en: ignoring missing number
ka: გამოტოვებული რიცხვის იგნორი

en: ignoring invalid number '%s'
ka: არასწორი რიცხვის '%s' გამოტოვება

en: ignoring invalid %s address: %s
ka: არასწორი %s მისამართის გამოტოვება: %s

en: ignoring invalid gateway '%s' for %s route
ka: არასწორი ნაგულისხმები რაუტერის '%s' გამოტოვება %s რაუტისთვის

en: ignoring invalid %s route: %s
ka: არასწორი %s რაუტის გამოტოვება: %s

en: invalid value for "%s": %s
ka: %s-ის არასწორი მნიშვნელობა: %s

en: invalid option '%s', use one of [%s]
ka: არასწორი პარამეტრი '%s'. გამოიყენეთ ერთ-ერთი სიიდან [%s]

en: ignoring invalid MAC address
ka: არასწორი MAC მისამართის გამოტოვება

en: ignoring invalid SSID
ka: არასწორი SSID-ის გამოტოვება

en: ignoring invalid raw password
ka: არასწორი დაუმუშავებელი პაროლის გამოტოვება

en: invalid key/cert value
ka: არასწორი გასაღები/სერტიფიკატის მნიშვნელობა

en: invalid key/cert value path "%s"
ka: არასწორი გასაღები/სერტიფიკატის მნიშვნელობის ბილიკი "%s"

en: certificate or key file '%s' does not exist
ka: სერტიფიკატი ან გასაღების ფაილი '%s' არ არსებობს

en: invalid PKCS#11 URI "%s"
ka: არასწორი PKCS#11 URI "%s"

en: invalid setting: %s
ka: არასწორი პარამეტრი: %s

en: ignoring invalid team configuration: %s
ka: team-ის არასწორი კონფიგურაცია: %s

en: invalid qdisc: %s
ka: არასწორი qdisc: %s

en: invalid tfilter: %s
ka: არასწორი tfilter-ი: %s

en: error loading setting value: %s
ka: პარამეტრის მნიშვნელობის ჩატვირთვის შეცდომა: %s

en: value cannot be interpreted as integer
ka: მნიშვნელობის, როგორც მთელი რიცხვის წაკითხვა შეუძლებელია

en: invalid setting name '%s'
ka: პარამეტრის არასწორი სახელი: '%s'

en: invalid key '%s.%s'
ka: არასწორი გასაღები "%s.%s"

en: key '%s.%s' is not boolean
ka: პარამეტრი '%s.%s' ლოგიკური არაა

en: key '%s.%s' is not a uint32
ka: პარამეტრი '%s.%s' uint32-ს არ წარმოდგენს

en: peer '%s' is invalid: %s
ka: პარტნიორი '%s' არასწორია: %s

en: property is not specified
ka: თვისება მითითებული არაა

en: binary data missing
ka: აკლია ბინარული მონაცემები

en: URI not NUL terminated
ka: URI-ი NUL-ით არ მთავრდება

en: URI is empty
ka: URI ცარიელია

en: URI is not valid UTF-8
ka: URI არ წარმოადგენს სწორ UTF-8-ს

en: data missing
ka: აკლია მონაცემები

en: certificate is invalid: %s
ka: სერტიფიკატი არასწორია: %s

en: certificate detected as invalid scheme
ka: სერტიფიკატის არასწორი სქემა

en: CA certificate must be in X.509 format
ka: CA სერტიფიკატი აუცილებლად X.509 ფორმატში უნდა იყოს

en: invalid certificate format
ka: სერტიფიკატის არასწორი ფორმატი

en: property is empty
ka: თვისება ცარიელია

en: property is invalid
ka: არასწორი თვისება

en: missing setting
ka: ნაკლული პარამეტრი

en: '%s' option is empty
ka: %s პარამეტრი ცარიელია

en: '%s' is not a valid %s address for '%s' option
ka: '%s' არასწორი %s ტიპის მისამართია '%s' პარამეტრისთვის

en: missing option name
ka: აკლია პარამეტრის სახელი

en: invalid option '%s'
ka: აკლია პარამეტრი "%s"

en: invalid value '%s' for option '%s'
ka: არასწორი მნიშვნელობა "%s" პარამეტრისთვის %s

en: mandatory option '%s' is missing
ka: პარამეტრი %s მითითებული არაა

en: '%s' option requires '%s' or '%s'option to be set
ka: '%s' პარამეტრს '%s' ან '%s' პარამეტრების დაყენება სჭირდება

en: '%s' option should be string
ka: %s სტრიქონს უნდა წარმოადგენდეს

en: is not a valid MAC address
ka: არ წარმოადგენს სწორ MAC მისამართს

en: is not a valid option
ka: სწორი პარამეტრი არაა

en: '%s' option must be a power of 2
ka: '%s' პარამეტრი ორის ხარისხს უნდა უდრიდეს

en: Unknown slave type '%s'
ka: არასწორი მეორადის ტიპი '%s'

en: Cannot set '%s' without '%s'
ka: '%s'-ის დაყენება '%s'-ის გარეშე შეუძლებელია

en: '%s' is not a valid UUID
ka: '%s' სწორი UUID არაა

en: connection type '%s' is not valid
ka: შეერთების ტიპი '%s' არასწორია

en: metered value %d is not valid
ka: გაზომილი მნიშვნელობა %d არასწორია

en: value %d is not valid
ka: მნიშვნელობა %d არასწორია

en: MUD URL is not a valid URL
ka: MUD URL-ი სწორი URL არაა

en: UUID needs normalization
ka: UUID, რომელსაც ნორმალიზაცია სჭირდება

en: flags invalid
ka: არასწორი ალმები

en: flags invalid - disabled
ka: არასწორი ალმები - გამორთულია

en: property invalid (not enabled)
ka: თვისება არასწორია (ჩართული არაა)

en: element invalid
ka: არასწორი ელემენტი

en: sum not 100%
ka: ჯამში 100% არაა

en: property invalid
ka: არასწორი თვისება

en: unsupported ethtool setting
ka: მხარდაუჭერელი ethtool-ის პარამეტრი

en: setting has invalid variant type
ka: პარამეტრის ვარიანტის ტიპი არასწორია

en: unknown ethtool option '%s'
ka: ethtool-ის უცნობი პარამეტრი '%s'

en: property value is empty
ka: თვისების მნიშვნელობა ცარიელია

en: property value is too long (>64)
ka: თვისების მნიშვნელობა ძალიან გრძელია (>64)

en: '%s' is not a number
ka: '%s' რიცხვი არაა

en: property is empty or wrong size
ka: თვისება ცარიელია ან მისი ზომა არასწორია

en: property must contain only digits
ka: თვისება მხოლოდ ციფრებს უნდა შეიცავდეს

en: Missing IPv4 address
ka: აკლია IPv4 მისამართი

en: Missing IPv6 address
ka: აკლია IPv6 მისამართი

en: Invalid IPv4 address '%s'
ka: არასწორი IPv4 მისამართი: %s

en: Invalid IPv6 address '%s'
ka: არასწორი IPv6 მისამართი: %s

en: Invalid IPv4 address prefix '%u'
ka: არასწორი IPv4 მისამართის პრეფიქსი: %u

en: Invalid IPv6 address prefix '%u'
ka: არასწორი IPv6 მისამართის პრეფიქსი: %u

en: Invalid routing metric '%s'
ka: არასწორი რაუტინგის მეტრიკა '%s'

en: unknown attribute
ka: (უცნობი ატრიბუტი)

en: invalid attribute type '%s'
ka: ატრიბუტის არასწორი ტიპი: %s

en: attribute is not valid for a IPv4 route
ka: ატრიბუტი IPv4 რაუტისთვის არასწორია

en: attribute is not valid for a IPv6 route
ka: ატრიბუტი IPv6 რაუტისთვის არასწორია

en: '%s' is not a valid IPv4 address
ka: %s არ წარმოადგენს სწორ IPv4 მისამართს

en: '%s' is not a valid IPv6 address
ka: %s არ წარმოადგენს სწორ IPv6 მისამართს

en: invalid prefix %s
ka: არასწორი პრეფიქსი: %s

en: %s is not a valid route type
ka: რაუტის არასწორი ტიპი: %s

en: route scope is invalid for local route
ka: რაუტის ჩარჩო არასწორია ლოკალური რაუტისთვის

en: missing priority
ka: აკლია პრიორიტეტი

en: missing table
ka: აკლია ცხრილი

en: invalid action type
ka: ქმედების არასწორი ტიპი

en: invalid from/src
ka: არასწორი წყარო/საწყისი

en: invalid prefix length for from/src
ka: წყარო/საწყისის პრეფიქსის არასწორი სიგრძე

en: invalid to/dst
ka: არასწორი სამიზნე/დანიშნულება

en: invalid prefix length for to/dst
ka: სამიზნე/დანიშნულების პრეფიქსის არასწორი სიგრძე

en: invalid iifname
ka: არასწორი iifname

en: invalid oifname
ka: არასწორი oifname

en: invalid source port range
ka: საწყისი პორტების არასწორი დიაპაზონი

en: invalid destination port range
ka: სამიზნე პორტების არასწორი დიაპაზონი

en: invalid key "%s"
ka: არასწორი გასაღები "%s"

en: duplicate key %s
ka: დუბლირებულ გასაღები %s

en: invalid variant type '%s' for "%s"
ka: ვარიანტის (%s) არასწორი ტიპი %s-სთვის

en: missing "family"
ka: აკლია "ოჯახი"

en: invalid "family"
ka: არასწორი "ოჯახი"

en: Unsupported extra-argument
ka: მხარდაუჭერელი დამატებითი არგუმენტი

en: unsupported key "%s"
ka: მხარდაუჭერელი გასაღები '%s'

en: duplicate key "%s"
ka: დუბლირებულ გასაღები %s

en: invalid value for "%s"
ka: %s-ის არასწორი მნიშვნელობა

en: empty text does not describe a rule
ka: ცარიელი ტექსტი წესს არ აღწერს

en: missing argument for "%s"
ka: აკლია "%s"-ის არგუმენტი

en: invalid "from" part
ka: "from" ნაწილი არასწორია

en: invalid "to" part
ka: "სამიზნის" არასწორი ნაწილი

en: cannot detect address family for rule
ka: წესისთვის მისამართების ოჯახის დადგენა შეუძლებელია

en: rule is invalid: %s
ka: არასწორი წესი: %s

en: invalid address family
ka: მისამართის არასწორი ოჯახი

en: rule #%u is invalid: %s
ka: წესი #%u არასწორია: %s

en: %u. DNS server address is invalid
ka: %u. DNS სერვერის მისამართი არასწორია

en: %d. IP address is invalid
ka: %d. IP მისამართი არასწორია

en: gateway is invalid
ka: ნაგულისხმები რაუტერი არასწორია

en: %d. route is invalid
ka: %d. რაუტი არასწორია

en: invalid attribute: %s
ka: არასწორი ატრიბუტი: %s

en: %u. rule has wrong address-family
ka: %u. წესის მისამართების-ოჯახი არასწორია

en: %u. rule is invalid: %s
ka: %u. წესი არასწორია: %s

en: '%s' is not a valid IAID
ka: '%s' არასწორი IAID-ია

en: '%s' is not a valid IP or subnet
ka: '%s' არ წარმოადგენს სწორ არც IP-ს, არც ქვექსელს

en: '%d' is not a valid tunnel mode
ka: '%d' გვირაბის სწორი რეჟიმი არაა

en: '%s' is not a valid IPv%c address
ka: '%s' სწორი IPv%c მისამართი არაა

en: '%s' is not a valid tunnel key
ka: '%s' გვირაბის სწორი პარამეტრი არაა

en: '%s' is not a valid FQDN
ka: '%s' სწორ FQDN-ს არ წარმოადგენს

en: FQDN flags requires a FQDN set
ka: FQDN ალმები FQDN-ის დაყენებას მოითხოვენ

en: value is not a valid token
ka: მნიშვნელობა სწორ კოდს არ წარმოადგენს

en: invalid DUID
ka: არასწორი DUID

en: must be a valid IPv6 address with prefix
ka: უნდა იყოს სწორი IPv6 მისამართი, პრეფიქსით

en: token is not in canonical form
ka: კოდი კანოკინურ ფორმაში არაა

en: the key is empty
ka: გასაღები ცარიელია

en: only valid for psk mode
ka: მხოლოდ სწორია psk რეჟიმისთვს

en: is empty
ka: ცარიელია

en: SSID length is out of range <1-32> bytes
ka: SSID-ის სიგრძე დაშვებულ (<1-32> ბაიტი) დიაპაზონს გარეთაა

en: '%d' is not a valid channel
ka: '%d' სწორ არხი არაა

en: '%s' is not allowed in fail_mode
ka: '%s' fail_mode-ში დაუშვებელია

en: must be a power of two
ka: ორის ხარისხს უნდა წარმოადგენდეს

en: key cannot start with "NM."
ka: გასაღები "NM."-ით ვერ დაიწყება

en: invalid key "%s": %s
ka: არასწორი გასაღები "%s": %s

en: '%s' is not a valid interface type
ka: %s არ წარმოადგენს ინტერფეისის სწორ ტიპს არ წარმოადგენს

en: A connection can not have both '%s' and '%s' settings at the same time
ka: შეერთებას არ შეიძლება '%s' და '%s' პარამეტრები ერთდროულად ჰქონდეს

en: A connection with '%s' setting needs to be of '%s' interface type, not '%s'
ka: შეერთება '%s' პარამეტრით '%s' ტიპის ინტერფესი უნდა იყოს და არა '%s'

en: Missing ovs interface setting
ka: OVS-ის ინტერფეისის პარამეტრი მითითებული არაა

en: Missing ovs interface type
ka: OVS ინტერფეისის ტიპი მითითებული არაა

en: VLANs must be between 0 and 4095
ka: VLAN ID 0-4095 დიაპაზონში უნდა იყოს

en: duplicate VLAN %u
ka: დუბლირებული VLAN %u

en: '%s' is not allowed in vlan_mode
ka: '%s' vlan_mode-ში დაუშვებელია

en: the tag id must be in range 0-4094 but is %u
ka: ჭდის ID 0-4096 დიაპაზონიდან უნდა იყოს, მაგრამ უდრის %u

en: '%s' is not allowed in lacp
ka: %s დაუშვებელია lacp-ში

en: '%s' is not allowed in bond_mode
ka: %s bond_mode-ში დაუშვებელია

en: '%d' is out of valid range <128-16384>
ka: '%d' დასაშვებ დიაპაზონს <128-16384> გარეთაა

en: invalid proxy method
ka: არასწორ პროქსის მეთოდი

en: this property is not allowed for method none
ka: მეთოდისთვის 'none' ეს თვისება დაშვებული არაა

en: the script is too large
ka: სკრიპტი ძალიან დიდია

en: the script is not valid utf8
ka: სკრიპტი სწორ UTF-8-ს არ წარმოადგენს

en: '%s' is not a valid MAC address
ka: '%s' სწორ MAC მისამართს არ წარმოადგენს

en: invalid VF %u: %s
ka: არასწორი VF %u: %s

en: duplicate VF index %u
ka: დუბლირებული VF ინდექსი %u

en: kind is missing
ka: ტიპი მითითებული არაა

en: '%s' is not a valid kind
ka: '%s' არასწორი სახეობაა

en: parent handle missing
ka: მშობლის დამმუშავებელი მითითებული არაა

en: %s is out of range [0, %d]
ka: %s დიაპაზონს გარეთაა [0, %d]

en: vlanid is out of range [-1, 4094]
ka: vlanid-ის მნიშვნელობა დიაპაზონს [-1,4094] გარეთაა

en: '%u': invalid mode
ka: '%u': არასწორი რეჟიმი

en: '%s': invalid user ID
ka: "%s": მომხმარებლის არასწორი ID

en: '%s': invalid group ID
ka: "%s": არასწორი ჯგუფის ID

en: key cannot contain ".."
ka: გასაღები არ შეიძლება შეიცავდეს ".."

en: '%s' is not a valid interface name
ka: %s ინტერფეისის არასწორი სახელია

en: flags are invalid
ka: არასწორი ალმები

en: setting contained a secret with an empty name
ka: პარამეტრი ცარიელი სახელის მქონე საიდუმლოს შეიცავდა

en: not a secret property
ka: არ წარმოადგენს საიდუმლო თვისებას

en: secret is not of correct type
ka: საიდუმლოს ტიპი სწორი არაა

en: secret name cannot be empty
ka: საიდუმლოს სახელი ცარიელი ვერ იქნება

en: secret flags property not found
ka: საიდუმლოს ალმების თვისება ვერ ვიპოვე

en: table cannot be zero
ka: ცხრილი ნულოვანი ვერ იქნება

en: '%s' is not a valid IP%s address
ka: %s არასწორი IP%s მისამართია

en: invalid key '%s'
ka: არასწორი გასაღები "%s"

en: invalid value for key '%s'
ka: გასაღების (%s) არასწორი მნიშვნელობა

en: missing public-key for peer
ka: პარტნიორის საჯარო-გასაღები მითითებული არაა

en: invalid public-key for peer
ka: პარტნიორის საჯარო-გასაღები არასწორია

en: invalid preshared-key for peer
ka: პარტნიორის წინასწარ-გაზიარებული-გასაღები არასწორია

en: invalid endpoint for peer
ka: პარტნიორის ბოლოწერტილი არასწორია

en: invalid IP address "%s" for allowed-ip of peer
ka: პარტნიორის არასწორი დაშვებული IP მისამართი: %s

en: invalid preshared-key-flags for peer
ka: პარტნიორის წინასწარ-გაზიარებული-გასაღების-ალმები არასწორია

en: peer #%u is invalid: %s
ka: პარტნიორის #%u არასწორია: %s

en: invalid peer secrets
ka: პარტნიორის არასწორი საიდუმლო ფრაზები

en: '%s' is not a valid value for '%s' mode connections
ka: %s არ წარმოადგენს სწორ მნიშვნელობას '%s' რეჟიმის შეერთებებისთვის

en: '%s' requires '%s' and '%s' property
ka: '%s'-ს '%s' და '%s' თვისებები სჭირდება

en: invalid value
ka: არასწორი მნიშვნელობა

en: can not set property: %s
ka: თვისების დაყენების შეცდომა: %s

en: duplicate property
ka: დუბლირებული თვისება

en: unknown property
ka: უცნობი თვისება

en: failed to set property: %s
ka: თვისების დაყენების შეცდომა: %s

en: secret not found
ka: საიდუმლო ვერ ვიპოვე

en: invalid D-Bus property "%s"
ka: d-bus-ის არასწორი თვისება: %s

en: value out or range
ka: მნიშვნელობა დიაპაზონს გარეთაა

en: invalid runner-tx-hash
ka: არასწორი runner-tx-hash

en: %s is only allowed for runner %s
ka: %s დაშვებულია მხოლოდ დამხმარე პროცესისთვის %s

en: %s is only allowed for runners %s
ka: %s მხოლოდ დაშვებულია დამხმარე პროცესისთვის %s

en: missing link watcher
ka: შეერთებას მაყურებელი აკლია

en: team config is not valid UTF-8
ka: ჯგუფის კონფიგურაცია სწორ UTF-8-ს არ წარმოადგენს

en: invalid D-Bus type "%s"
ka: d-bus-ის არასწორი ტიპი: %s

en: invalid link-watchers: %s
ka: შეერთების არასწორი მაყურებლები: %s

en: '%s' is not a valid handle.
ka: %s სწორ სახელურს არ წარმოადგენს.

en: invalid handle: '%s'
ka: არასწორი სახელური: %s

en: parent not specified.
ka: ნიმუში მითითებული არაა.

en: unsupported qdisc option: '%s'.
ka: მხარდაუჭერელი qdisc-ის პარამეტრი: '%s'.

en: action name missing.
ka: ქმედების სახელი მითითებული არაა.

en: unsupported action option: '%s'.
ka: მხარდაუჭერელი action-ის პარამეტრი: '%s'.

en: invalid action:
ka: არასწორი ქმედება:

en: unsupported tfilter option: '%s'.
ka: მხარადუჭერელი tfilter-ის პარამეტრი: '%s'.

en: failed stat file %s: %s
ka: ფაილის (%s) აღმოჩენის შეცდომა: %s

en: not a file (%s)
ka: ფაილი არაა (%s)

en: invalid file owner %d for %s
ka: არასწორი ფაილის მფლობელი %d %s-სთვის

en: file permissions for %s
ka: წვდომები ფაილისთვის %s

en: reject %s
ka: %s-ის უარყოფა

en: path is not absolute (%s)
ka: ბილიკ აბსოლუტური არაა (%s)

en: Plugin file does not exist (%s)
ka: დამატების ფაილი არ არსებობს (%s)

en: Plugin is not a valid file (%s)
ka: დამატება სწორი ფაილი არაა (%s)

en: libtool archives are not supported (%s)
ka: libtool-ის არქივები მხარდაჭერილი არაა (%s)

en: Could not find "%s" binary
ka: გამშვები ფაილი "%s" ვერ ვიპოვე

en: unknown secret flags
ka: უცნობი საიდუმლო ალმები

en: conflicting secret flags
ka: ურთიერთგამომრიცხავი საიდუმლოს ალმები

en: unsupported secret flags
ka: მხარდაუჭერელი საიდუმლოს ალმები

en: can't be simultaneously disabled and enabled
ka: შეუძლებელია, ერთდროულად ჩართულიც იყოს და გამორთულიც

en: WPS is required
ka: WPS აუცილებელია

en: not valid utf-8
ka: სწორ UTF-8-ს არ წარმოადგენს

en: is not a JSON object
ka: არ წარმოდგენს JSON ობიექტს

en: value is NULL
ka: მნიშვნელობა ნულოვანია

en: value is empty
ka: მნიშვნელობა ცარიელია

en: invalid JSON at position %d (%s)
ka: არასწორი JSON-ი მდებარეობაზე %d (%s)

en: unknown attribute '%s'
ka: უცნობი ატრიბუტი: '%s'

en: invalid int32 value '%s' for attribute '%s'
ka: არასწორი int32 მნიშვნელობა %s ატრიბუტისთვის %s

en: invalid uint64 value '%s' for attribute '%s'
ka: არასწორი int64 მნიშვნელობა %s ატრიბუტისთვის %s

en: unknown flags 0x%x
ka: უცნობი ალმები 0x%x

en: cannot load plugin "%s": %s
ka: დამატების "%s" ჩატვირთვა შეუძლებელია: %s

en: unknown error initializing plugin %s
ka: დამატების (%s) ინიციალიზაციის უცნობი შეცდომა

en: missing filename
ka: აკლია ფაილის სახელი

en: missing "plugin" setting
ka: აკლია დამატებების პარამეტრი

en: Failed to encrypt: %d.
ka: დაშიფვრის შეცდომა: %d.

en: Couldn't decode certificate: %d
ka: სერტიფიკატის გაშიფვრის შეცდომა: %d

en: Password must be UTF-8
ka: პაროლი UTF-8-ში უნდა ყოს

en: Couldn't initialize slot
ka: სლოტის ინიციალიზაციის შეცდომა

en: Compiled without crypto support.
ka: აგებულია კრიპტოგრაფიის მხარდაჭერის გარეშე.

en: PEM key file had no start tag
ka: PEM გასაღების ფაილს დაწყების ჭდე არ გააჩნია

en: PEM key file had no end tag '%s'.
ka: PEM გასაღების ფაილს დასრულების ჭდე '%s' არ გააჩნია.

en: Could not decode private key.
ka: პირადი გასაღების გაშიფვრა შეუძებელია.

en: object class '%s' has no property named '%s'
ka: ობიექტის კლასს '%s ' თვისება სახელით'%s' არ გააჩნია

en: property '%s' of object class '%s' is not writable
ka: თვისება '%s' ობიექტის კლასისთვის '%s' ჩაწერადი არაა

en: construct property "%s" for object '%s' can't be set after construction
ka: აგებული თვისების "%s" დაყენება ობიექტის ("%s") აგების შემდეგ შეუძლებელია

en: '%s::%s' is not a valid property name; '%s' is not a GObject subtype
ka: '%s::%s' თვისების სწორ სახელს არ წარმოადგენს; '%s' GObject-ის ქვეტიპი არაა

en: unable to set property '%s' of type '%s' from value of type '%s'
ka: თვისების (%s) ტიპისთვის '%s' ტიპის '%s' მნიშვნელობიდან დაყენების შეცდომა

en: value "%s" of type '%s' is invalid or out of range for property '%s' of type '%s'
ka: მნიშვნელობა '%s' ტიპისთვის '%s' არასწორია ან დიაპაზონს გარეთაა თვისებისთვის '%s' ტიპისთვის '%s'

en: interface name is missing
ka: ინტერფეისის სახელი აკლია

en: interface name is too short
ka: ინტერფეისის სახელი ძალიან მოკლეა

en: interface name is reserved
ka: ინტერფეისის სახელი დარეზერვებულია

en: interface name is longer than 15 characters
ka: ინტერფეისის სახელი 15 სიმბოლოზე გრძელი ვერ იქნება

en: '%%' is not allowed in interface names
ka: '%%' ინტერფეისის სახელში დაუშვებელია

en: '%s' is not allowed as interface name
ka: '%s' ინტერფეისის სახელი ვერ იქნება

en: interface name must not be empty
ka: ინტერფეისის სახელი ცარიელი არ უნდა იყოს

en: Unknown log level '%s'
ka: ჟურნალის არასწორი დონე: %s.

en: Unknown log domain '%s'
ka: უცნობი ჟურნალის დომენი '%s'

en: unknown
ka: უცნობი

en: unmanaged
ka: უმართავი

en: unavailable
ka: მიუწვდომელი

en: disconnected
ka: გათიშულია

en: connecting (prepare)
ka: დაკავშირება (მომზადება)

en: connecting (configuring)
ka: შეერთება (მორგება)

en: connecting (need authentication)
ka: დაკავშირება (საჭიროა ავთენტიკაცია)

en: connecting (getting IP configuration)
ka: შეერთება (IP კონფიგურაციის მიღება)

en: connecting (checking IP connectivity)
ka: დაკავშირება (IP კავშირის შემოწმება)

en: connecting (starting secondary connections)
ka: დაკავშირება (მეორადი კავშირების გაშვება)

en: connected
ka: დაკავშირებულია

en: deactivating
ka: დეაქტივაცია

en: connection failed
ka: შეერთების შეცდომა

en: connecting (externally)
ka: შეერთება (გარე)

en: yes
ka: დიახ

en: no
ka: არა

en: yes (guessed)
ka: დიახ (მივხვდი)

en: no (guessed)
ka: არა (მივხვდი)

en: No reason given
ka: მიზეზების გარეშე

note: We should not really come here
en: Unknown error
ka: უცნობი შეცდომა

en: Device is now managed
ka: მოწყობილობა ახლა მართულია

en: Device is now unmanaged
ka: მოწყობილობა ახლა უმართავია

en: Secrets were required, but not provided
ka: საიდუმლო კოდები აუცილებელია, მაგრამ მითითებული არაა

en: PPP service failed to start
ka: PPP სერვერის გაშვების შეცდომა

en: PPP service disconnected
ka: PPP სერვისი გაითიშა

en: PPP failed
ka: PPP-ის შეცდომა

en: DHCP client failed to start
ka: DHCP კლენტის გაშვების შეცდომა

en: DHCP client error
ka: DHCP-ის კლიენტის შეცდომა

en: DHCP client failed
ka: DHCP-ის კლიენტის ავარია

en: AutoIP service failed to start
ka: AutoIP-ის სერვისის გაშვების შეცდომა

en: AutoIP service error
ka: AutoIP-ის სერვისის შეცდომა

en: AutoIP service failed
ka: AutoIP-ის სერვისი ავარიულად დასრულდა

en: The line is busy
ka: ხაზი დაკავებულია

en: No dial tone
ka: ზუმერის გარეშე

en: The dialing request timed out
ka: დარეკვის მოლოდინის დრო გავიდა

en: The dialing attempt failed
ka: დარეკვის მცდელობა წარუმატებელია

en: Modem initialization failed
ka: მოდემის ინიციალიზაციის შეცდომა

en: Not searching for networks
ka: ქსელებს არ ვეძებ

en: Network registration denied
ka: ქსელში რეგისტრაცია უარყოფილია

en: Network registration timed out
ka: ქსელში რეგისტრაციის მოლოდინის ვადა ამოიწურა

en: PIN check failed
ka: PIN-ის შემოწმების შეცდომა

en: The device was removed
ka: მოწყობილობა გამოერთებულია

en: NetworkManager went to sleep
ka: NetworkManager-ს სძინავს

en: The modem could not be found
ka: მოდემის პოვნა შეუძლებელია

en: The Bluetooth connection failed or timed out
ka: ბლუთუზის შეერთების შეცდომა ან ვადა გაუვიდა

en: GSM Modem's SIM card not inserted
ka: GSM მოდემში SIM ბარათი არ დევს

en: GSM Modem's SIM PIN required
ka: საჭიროა GSM მოდემის PIN კოდი

en: GSM Modem's SIM PUK required
ka: საჭიროა GSM მოდემის PUK კოდი

en: GSM Modem's SIM wrong
ka: GSM მოდემის SIM ბარათი არასწორია

en: InfiniBand device does not support connected mode
ka: InfiniBand მოწყობილობებს შეერთებული რეჟიმის მხარდაჭერა არ გააჩნიათ

en: A dependency of the connection failed
ka: შეერთების დამოკიდებულების შეცდომა

en: A problem with the RFC 2684 Ethernet over ADSL bridge
ka: ADSL ხიდზე RFC 2684 Ethernet-ის პრობლემა

en: ModemManager is unavailable
ka: ModemManager-ი მიუწვდომელია

en: The Wi-Fi network could not be found
ka: Wi-Fi ქსელი აღმოჩენილი არაა

en: A secondary connection of the base connection failed
ka: საბაზისო შეერთების მეორადი შეერთება გაითიშა

en: DCB or FCoE setup failed
ka: DCB ან FCoE-ის მორგების შეცდომა

en: teamd control failed
ka: teamd-ის კონტროლის შეცდომა

en: Modem failed or no longer available
ka: Modem-ის გაფუჭდა ან მიუწვდომელია

en: Modem now ready and available
ka: მოდემი ახლა მზადაა და ხელმისაწვდომია

en: SIM PIN was incorrect
ka: SIM-ის PIN კოდი არასწორია

en: New connection activation was enqueued
ka: ახალი შეერთების აქტივაცია რიგშია

en: The device's parent changed
ka: ამ მოწყობილობის მშობელი შეიცვალა

en: The device parent's management changed
ka: შეიცვალა მშობელი მოწყობილობის მართვა

en: Open vSwitch database connection failed
ka: OpenvSwitch-ის მონაცემთა ბაზასთან მიერთების პრობლემა

en: A duplicate IP address was detected
ka: აღმოჩენლია დუბლიკატი IP მისამართი

en: The selected IP method is not supported
ka: არჩეული IP-ის მეთოდი მხარდაჭერილი არაა

en: Failed to configure SR-IOV parameters
ka: SR-IOV-ის პარამეტრების მორგების შეცდომა

en: The Wi-Fi P2P peer could not be found
ka: WiFi P2P პარტნიორი ვერ ვიპოვე

en: Unknown reason
ka: უცნობი მიზეზი

en: The connection was disconnected
ka: ქსელური შეერთება გათიშულია

en: Disconnected by user
ka: გათიშულია მომხმარებლის მიერ

en: The base network connection was interrupted
ka: ძირითადი ქსელური შეერთება გაწყვეტილია

en: The VPN service stopped unexpectedly
ka: VPN სერვისი მოულოდნელად გაჩერდა

en: The VPN service returned invalid configuration
ka: VPN სერვისმა არასწორი კონფიგურაცია დააბრუნა

en: The connection attempt timed out
ka: შეერთების მცდელობას ვადა გაუვიდა

en: The VPN service did not start in time
ka: VPN სერვისი დროულად არ გაეშვა

en: The VPN service failed to start
ka: VPN სერვისის გაშვების შეცდომა

en: No valid secrets
ka: სწორი საიდუმლოების გარეშე

en: Invalid secrets
ka: არასწორი საიდუმლოები

en: The connection was removed
ka: შეერთება წაშლილია

en: Master connection failed
ka: ძირითადი კავშირი გათიშულია

en: Could not create a software link
ka: პროგრამული მიერთების შექმნა შეუძლებელია

en: The device disappeared
ka: მოწყობილობა გაქრა

en: invalid setting name
ka: პარამეტრის არასწორი სახელი

en: secret is not UTF-8
ka: პაროლი UTF-8 არაა

en: Could not retrieve session id: %s
ka: სესიის ID-ის მიღების შეცდომა: %s

en: Preshared-key for %s
ka: წინასწარ გაზიარებული გასაღები %s-სთვის

en: Username
ka: მომხმარებლის სახელი

en: Password
ka: პაროლი

en: Identity
ka: იდენტიფიკაცია

en: Private key password
ka: პირადი გასაღების პაროლი

en: Key
ka: გასაღები

en: Service
ka: სერვისი

en: Authentication required by wireless network
ka: უსადენო ქსელი ავთენტიკაციას მოითხოვს

en: Passwords or encryption keys are required to access the wireless network '%s'.
ka: უსადენო ქსელთან (%s) წვდომისთვის საჭიროა პაროლები ან დაშიფვრის გასაღებები.

en: Wired 802.1X authentication
ka: 802.1X ავთენტიკაცია მავთულზე

en: DSL authentication
ka: DSL ავთენტიკაცია

en: PIN code required
ka: საჭიროა PIN კოდი

en: PIN code is needed for the mobile broadband device
ka: მობილური კავშირის მოწყობილობას სჭირდება PIN კოდი

en: PIN
ka: PIN კოდი

en: Mobile broadband network password
ka: მობილური ფართოზოლოვანი ინტერნეტის ქსელის პაროლი

en: MACsec PSK authentication
ka: MACsec PSK ავთენტიკაცია

en: MACsec EAP authentication
ka: MACsec EAP ავთენტიკაცია

en: WireGuard VPN secret
ka: WireGuard VPN პაროლი

en: VPN password required
ka: VPN-ის პაროლი აუცილებელია

en: failed to load VPN plugin "%s": %s
ka: 'VPN' დამატების "%s" ჩატვირთვის შეცდომა: %s

en: Certificate password
ka: სერტიფიკატის პაროლი

en: HTTP proxy password
ka: HTTP პროქსის პაროლი

en: Group password
ka: ჯგუფის პაროლი

en: Gateway URL
ka: ნაგულისხმები რაუტერის URL

en: Cookie
ka: ქუქი

en: Gateway certificate hash
ka: ნაგულისხმები რაუტერის სერტიფიკატის ჰეში

en: Gateway DNS resolution ('host:IP')
ka: ნაგულისხმები რაუტერის DNS-ის ამოხსნა ('ჰოსტი:IP')

en: no gateway configured
ka: ნაგულისხმები რაუტერი მორგებული არაა

en: exited with status %d
ka: გამოვიდა სტატუსით %d

en: exited on signal %d
ka: დასრულდა სიგნალით %d

en: insufficent secrets returned
ka: დაბრუნებული საიდუმლოები საკმარისი არაა

en: field '%s' has to be alone
ka: ველი '%s' მარტო უნდა იყოს

en: invalid field '%s%s%s%s%s'; %s%s%s
ka: არასწორი ველი '%s%s%s%s%s'; %s%s%s

en: invalid prefix '%s'; <0-%d> allowed
ka: არასწორი პრეფიქსი "%s"; <0-%d> დაშვებულია

en: invalid IP address: %s
ka: არასწორი IP მისამართი: %s

en: the next hop ('%s') must be first
ka: შემდეგი ქსელური სეგმენტი ("%s") პირველი უნდა იყოს

en: the metric ('%s') must be before attributes
ka: მეტრიკა ("%s") ატრიბუტებამდე უნდა იყოს

en: invalid route: %s. %s
ka: არასწორი რაუტი: %s. %s

en: cannot read pac-script from file '%s'
ka: ფაილიდან "%s" pac-სკრიპტი ვერ წავიკითხე

en: file '%s' contains non-valid utf-8
ka: ფაილი "%s" არასწორ utf-8-ს შეიცავს

en: '%s' does not contain a valid PAC Script
ka: '%s' სწორ PAC სკრიპტს არ შეიცავს

en: Not a valid PAC Script
ka: არ წარმოადგენს სწორ PAC სკრიპტს

en: auto
ka: ავტომატური

en: %d (key)
ka: %d (გასაღები)

en: %d (passphrase)
ka: %d (კოდური ფრაზა)

en: %d (unknown)
ka: %d (უცნობი)

en: 0 (NONE)
ka: 0 (არცერთი)

en: 0 (none)
ka: 0 (არცერთი)

en: not saved,
ka: შენახული არაა,

en: not required,
ka: მოთხოვნილი არაა,

en: invalid IPv4 or subnet "%s"
ka: არასწორი IPv4 მისამართი ან ქვექსელი: %s

en: not a valid hex-string
ka: არ წარმოადგენს სწორ სტრიქონს თექვსმეტობითში

en: failed to set bond option "%s"
ka: ბმის პარამეტრის დაყენების შეცდომა: "%s"

en: Can not change the connection type
ka: ქსელური შეერთების ტიპის შეცვლა შეუძლებელია

en: invalid permission "%s"
ka: არასწორი წვდომა: %s

en: 0 (disabled)
ka: 0 (გათიშულია)

en: enabled,
ka: ჩართულია,

en: default
ka: ნაგულისხმები

en: on
ka: ჩართული

en: off
ka: გამორთული

en: LACP rate (slow/fast)
ka: LACP-ის სიხშირე (ნელი/სწრაფი)

en: IEEE 802.15.4 (WPAN) parent device or connection UUID
ka: IEEE 802.15.4 (WPAN) მშობელი მოწყობილობის ან შეერთების UUID

en: Password [none]
ka: პაროლი: [არაფერი]

en: Bluetooth device address
ka: ბლუთუზის მოწყობილობის მისამართი

en: Queue ID
ka: რიგის ID

en: Port Priority
ka: პორტის პრიორიტეტი

en: MAC [none]
ka: MAC [არცერთი]

en: Enable STP
ka: STP-ის ჩართვა

en: STP priority
ka: STP პრიორიტეტი

en: Forward delay
ka: გადაგზავნის დაყოვნება

en: Hello time
ka: მისალმების დრო

en: Max age
ka: მაქს. ასაკი

en: MAC address ageing time
ka: MAC მისამართი დაბერების დრო

en: Group forward mask
ka: ჯგუფური გადაგზავნის ნიღაბი

en: Enable IGMP snooping
ka: IGMP სნუპინგის ჩართვა

en: Bridge port priority
ka: ხიდის პორტის პრიორიტეტი

en: Bridge port STP path cost
ka: ხიდის პორტის STP ბილიკის ღირებულება

en: Hairpin
ka: თმისსარჭის რეჟიმი

en: Username [none]
ka: მომხმარებელი [არცერთი]

en: P_KEY [none]
ka: P_KEY [არცერთი]

en: Parent interface [none]
ka: მშობელი ინტერფეისი [არაფერი]

en: IPv4 address (IP[/plen]) [none]
ka: IPv4 მისამართი (IP[/pსიგრძ]) [არაფერი]

en: IPv4 gateway [none]
ka: IPv4 რაუტერი [არაფერი]

en: Remote
ka: დაშორებული

en: Enable encryption
ka: დაშიფვრის ჩართვა

en: SCI port
ka: SCI პორტი

en: MACVLAN parent device or connection UUID
ka: MACVLAN მშობელი მოწყობილობის ან შეერთების UUID

en: OLPC Mesh channel
ka: OLPC ბადის არხი

en: PPPoE parent device
ka: PPPoE მშობელი მოწყობილობა

en: Service [none]
ka: სერვისი [არაფერი]

en: PPPoE username
ka: PPPoE-ის მომხმარებლის სახელი

en: Browser only
ka: მხოლოდ ბრაუზერი

en: PAC script
ka: PAC სკრიპტი

en: Team JSON configuration [none]
ka: ჯგუფური შეერთების JSON კონფიგურაცია [არცერთი]

en: User ID [none]
ka: მომხმარებლის ID [არაფერი]

en: Group ID [none]
ka: ჯგუფის ID [არაფერი]

en: Enable PI
ka: Pi-ის წაშლა

en: Enable VNET header
ka: VNET თავსართის ჩართვა

en: Enable multi queue
ka: მრავალრიგიანობის ჩართვა

en: veth peer
ka: veth პარტნიორი

en: VLAN parent device or connection UUID
ka: VLAN-ის მშობელი მოწყობილობის ან შეერთების UUID

en: VLAN flags (<0-7>) [none]
ka: VLAN ალმები (<0-7>) [არაფერი]

en: Table
ka: ცხრილი

en: Local address [none]
ka: ლოკალური მისამართი [არაფერი]

en: Minimum source port
ka: მინიმალური საწყისი პორტი

en: Maximum source port
ka: მაქსიმალური საწყისი პორტი

en: Destination port
ka: დანიშნულების პორტი

en: Peer
ka: პარტნიორი

en: WiMAX NSP name
ka: WiMAX NSP სახელი

en: Short address (<0x0000-0xffff>)
ka: მოკლე მისამართი (<0x0000-0xffff>)

en: PAN Identifier (<0x0000-0xffff>)
ka: PAN იდენტიფიკატორი (<0x0000-0xffff>)

en: Page (<default|0-31>)
ka: გვერდი (<ნაგულისხმები|0-31>)

en: Channel (<default|0-26>)
ka: არხი (<ნაგულისხმები|0-26>)

note: ***************************************************************************
en: 6LOWPAN settings
ka: 6LOWPAN მორგება

en: 802-1x settings
ka: 802-1x-ის მორგება

en: bluetooth connection
ka: bluetooth შეერთება

en: Bond device
ka: ინტერფეისის ბმის მოწყობილბა

en: Bond port
ka: ინტერფეისის ბმის პორტი

en: Bridge device
ka: ხიდის მოწყობილობა

en: Bridge port
ka: ხიდის პორტი

en: CDMA mobile broadband connection
ka: CDMA მობილური ფართოზოლოვანი შეერთება

en: General settings
ka: ზოგადი პარამეტრები

en: DCB settings
ka: DCB-ის მორგება

en: Dummy settings
ka: უაზრო პარამეტრები

en: Ethtool settings
ka: Ethtool-ის მორგება

en: Generic settings
ka: საერთო პარამეტრები

en: GSM mobile broadband connection
ka: GSM მობილური ფართოზოლოვანი შეერთება

en: Hostname settings
ka: ჰოსტის სახელის მორგება

en: IPv4 protocol
ka: IPv4 პროტოკოლი

en: IPv6 protocol
ka: IPv6 პროტოკოლი

en: IP-tunnel settings
ka: IP გვირაბის მორგება

en: Link settings
ka: ბმულის მორგება

en: Loopback settings
ka: მარყუჟის მორგება

en: MACsec connection
ka: MACsec შეერთება

en: macvlan connection
ka: macvlan შეერთება

en: Match
ka: დამთხვევა

en: OLPC Mesh connection
ka: OPLC ბადესთან შეერთება

en: Open vSwitch bridge settings
ka: OpenvSwitch-ის ხიდის პარამეტრები

en: Open vSwitch DPDK interface settings
ka: Open vSwitch DPDK ინტერფეისის მორგება

en: OVS Other Config
ka: OVS სხვა პარამეტრები

en: OVS External IDs
ka: OVS-ის გარე ID-ები

en: Open vSwitch interface settings
ka: OpenvSwitch-ის ინტერფეისის მორგება

en: Open vSwitch patch interface settings
ka: OpenvSwitch-ის პაჩის ინტერფეისის მორგება

en: Open vSwitch port settings
ka: OpenvSwitch-ის პორტის მორგება

en: PPP settings
ka: PPP-ის მორგება

en: Proxy
ka: პროქსი

en: Serial settings
ka: სერიული პორტის მორგება

en: SR-IOV settings
ka: SR-IOV-ის მორგება

en: Traffic controls
ka: ტრაფიკის კონტროლი

en: Team device
ka: ჯგუფური მოწყობილობა

en: Team port
ka: ჯგუფური პორტი

en: Tun device
ka: Tun მოწყობილობა

en: User settings
ka: მომხმარებლის მორგება

en: Wi-Fi P2P connection
ka: WiFi P2P შეერთება

en: WiMAX connection
ka: WiMAX შეერთება

en: Wired Ethernet
ka: მავთულიანი Ethernet

en: WireGuard VPN settings
ka: WireGuard VPN-ის მორგება

en: Wi-Fi connection
ka: Wi-Fi კავშირი

en: Wi-Fi security settings
ka: Wi-Fi-ის უსაფრთხოების მორგება

en: WPAN settings
ka: WPAN-ის მორგება

en: name
ka: სახელი

en: PIN used for EAP authentication methods.
ka: EAP ავთენტიკაციის მეთოდებში გამოყენებული PIN კოდი.

en: VCI of ADSL connection
ka: ADSL შეერთების VCI

en: VPI of ADSL connection
ka: ADSL შეერთების VPI

en: The Bluetooth address of the device.
ka: ბლუთუზის მოწყობილობის მისამართი.

en: The IPv4 connection method.
ka: IPv4 შეერთების მეთოდი.

en: The IPv6 connection method.
ka: IPv6 შეერთების მეთოდი.

en: Array of IP routes.
ka: IP რაუტების მასივი.

en: Enable or disable multicast snooping.
ka: Multicast სნუპინგის ჩართ/გამორთ.

en: Enable or disable RSTP.
ka: RSTP-ის ჩართ/გამორთ.

en: Enable or disable STP.
ka: STP-ის ჩართ/გამორთ.

en: The routing table for this VRF.
ka: რაუტინგის ცხრილი ამ VRF-სთვის.

en: Specifies whether ARP proxy is turned on.
ka: მიუთითებს, ჩართულია ARP პროქსი, თუ არა.

en: OK
ka: დიახ

en: Could not create temporary file: %s
ka: დროებითი ფაილის შექმნის შეცდომა: %s

en: Editor failed: %s
ka: რედაქტორის შეცდომა: %s

en: Could not re-read file: %s
ka: ფაილის ხელახლა წაკითხვა ვერ მოხერხდა: %s

en: Connecting
ka: დაკავშირება

en: Error: Could not create NMClient object: %s
ka: შეცდომა: NMClient ტიპის ობიექტის შექმნა შეუძლებელია: %s

en: Don't print anything
ka: არაფერი გამოიტანო

en: Exit immediately if NetworkManager is not running or connecting
ka: მუშაობის დასრულება, თუ NetworkManager-ი გაშვებული არაა

en: Error: secret agent initialization failed
ka: შეცდომა: საიდუმლოების აგენტის ინიციალიზაციის შეცდომა

en: nmcli successfully registered as a polkit agent.
ka: nmcli-ი polkit-ის აგენტად წარმატებით დარეგისტრირდა.

en: Error: polkit agent initialization failed: %s
ka: შეცდომა: polkit-ის აგენტის ინიციალიზაციის შეცდომა: %s

en: Error: openconnect failed: %s
ka: შეცდომა: openconnect-ის შეცდომა: %s

en: Error: Could not create NMClient object: %s.
ka: შეცდომა: NMClient ტიპის ობიექტის შექმნა შეუძლებელია: %s.

en: Error: command doesn't support --offline mode.
ka: შეცდომა: ბრძანებას --offline რეჟიმის მხარდაჭერა არ გააჩნია.

en: Error: NetworkManager is not running.
ka: შეცდომა: NetworkManager გაშვებული არაა.

en: Error: argument '%s' not understood. Try passing --help instead.
ka: შეცდომა: არგუმენტი '%s' გაუგებარია. სცადეთ --help გადასცეთ.

en: Error: missing argument. Try passing --help.
ka: შეცდომა: არგუმენტი აკლია. სცადეთ --help.

en: access denied
ka: წვდომა აკრძალულია

en: NetworkManager is not running
ka: NetworkManager-ი გაშვებული არაა

en: none
ka: არცერთი

en: portal
ka: პორტალი

en: limited
ka: შეზღუდული

en: full
ka: მთლიანი

note: define some prompts for connection editor
en: Setting name?
ka: პარამეტრის სახელი?

en: Property name?
ka: თვისების სახელი?

en: Enter connection type:
ka: შეიყვანეთ შეერთების ტიპი:

note: define some other prompts
en: Connection (name, UUID, or path):
ka: შეერთება (სახელი, UUID ან ბილიკი):

en: VPN connection (name, UUID, or path):
ka: VPN შეერთება (სახელი, UUID ან ბილიკი):

en: Connection(s) (name, UUID, or path):
ka: შეერთება (სახელი, UUID ან ბილიკი):

en: Connection(s) (name, UUID, path or apath):
ka: VPN შეერთება (სახელი, UUID ან ბილიკი):

en: activating
ka: გააქტიურება

en: activated
ka: აქტივირებული

en: deactivated
ka: დეაქტივირებული

en: VPN connecting (prepare)
ka: მიმდინარეობს VPN მიერთება (მომზადება)

en: VPN connecting (need authentication)
ka: VPN დაკავშირება (საჭიროა ავთენტიკაცია)

en: VPN connecting
ka: მიმდინარეობს VPN მიერთება

en: VPN connecting (getting IP configuration)
ka: VPN შეერთება (IP კონფიგურაციის მიღება)

en: VPN connected
ka: VPN დაკავშირებულია

en: VPN connection failed
ka: შეცდომა VPN-შეერთებისას

en: VPN disconnected
ka: VPN გათიშულია

en: Error: Error writing connection: %s
ka: შეცდომა: შეერთების ჩაწერის შეცდომა: %s

en: WiMax is no longer supported
ka: WiMax მხარდაჭერილი აღარაა

en: WEP encryption is known to be insecure
ka: WEP-ით დაშიფვრა დაცული არაა

en: never
ka: არასოდეს

en: Usage: nmcli connection { COMMAND | help }
    
    COMMAND := { show | up | down | add | modify | clone | edit | delete | monitor | reload | load | import | export }
    
      show [--active] [--order <order spec>]
      show [--active] [id | uuid | path | apath] <ID> ...
    
      up [[id | uuid | path] <ID>] [ifname <ifname>] [ap <BSSID>] [passwd-file <file with passwords>]
    
      down [id | uuid | path | apath] <ID> ...
    
      add COMMON_OPTIONS TYPE_SPECIFIC_OPTIONS SLAVE_OPTIONS IP_OPTIONS [-- ([+|-]<setting>.<property> <value>)+]
    
      modify [--temporary] [id | uuid | path] <ID> ([+|-]<setting>.<property> <value>)+
    
      clone [--temporary] [id | uuid | path ] <ID> <new name>
    
      edit [id | uuid | path] <ID>
      edit [type <new_con_type>] [con-name <new_con_name>]
    
      delete [id | uuid | path] <ID>
    
      monitor [id | uuid | path] <ID> ...
    
      reload
    
      load <filename> [ <filename>... ]
    
      import [--temporary] type <type> file <file to import>
    
      export [id | uuid | path] <ID> [<output file>]
ka: გამოყენება: nmcli შეერთება { ბრძანება | დახმარება }
    
    ბრძანება := { show | up | down | add | modify | clone | edit | delete | monitor | reload | load | import | export }
    
      show [--active] [--order <order spec>]
      show [--active] [id | uuid | ბილიკი | aბილიკი] <ID> ...
    
      up [[id | uuid | path] <ID>] [ifname <ინტერფეისის_სახელი>] [ap <BSSID>] [passwd-file <ფაილი პაროლებით>]
    
      down [id | uuid | ბილიკი | aბილიკი] <ID> ...
    
      add ზოგადი_პარამეტრები ტიპის_პარამეტრებ დამხმარე_ინტერფეისის_პარამეტრები IP_ის_პარამეტრები [-- ([+|-]<პარამეტრი>.<თვისება> <მნიშვნელობა>)+]
    
      modify [--temporary] [id | uuid | ბილიკი] <ID> ([+|-]<პარამეტრი>.<თვისება> <მნიშვნელობა>)+
    
      clone [--temporary] [id | uuid | ბილიკი ] <ID> <ახალი_სახელი>
    
      edit [id | uuid | ბილიკი] <ID>
      edit [type <ახალი_შეერთ_სახელი>] [con-name <ახალი_შეერთ_სახელი>]
    
      delete [id | uuid | ბილიკი] <ID>
    
      monitor [id | uuid | ბილიკი] <ID> ...
    
      reload
    
      load <ფაილისსახელი> [ <ფაილისსახელი>... ]
    
      import [--temporary] type <ტიპი> file <შემოსატან_ფაილი>
    
      export [id | uuid | ბილიკი] <ID> [<გამოტანის_ფაილი>]

en: Usage: nmcli connection reload { help }
    
    Reload all connection files from disk.
ka: გამოყენება: nmcli connection reload { help }
    
    ყველა მიერთების ფაილი თავიდან ჩაიტვირთება, დისკიდან.

en: Usage: nmcli connection load { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := <filename> [<filename>...]
    
    Load/reload one or more connection files from disk. Use this after manually
    editing a connection file to ensure that NetworkManager is aware of its latest
    state.
ka: გამოყენება: nmcli connection load { არგუმენტები | help }
    
    არგუმენტები := <ფაილისსახელი> [<ფაილისსახელი>...]
    
    ერთი ან მეტი მიერთების ფაილის (თავიდან) ჩატვირთვა. ეს მხოლოდ კონფიგურაციის ფაილის ხელის ჩასწორების შემდეგ გამოიყენეთ,
    რათა დარწმუნდეთ, რომ NetworkManager-მა იცის თქვენი შეტანილი ცვლილებების
    შესახებ.

en: Error updating secrets for %s: %s
ka: %s-სთვის საიდუმლოების განახლების შეცდომა:%s

en: Connection profile details
ka: შეერთების პროფილის დეტალები

en: Error: 'connection show': %s
ka: შეცდომა: 'შეერთების ჩვენება': %s

en: Active connection details
ka: აქტიური შეერთების დეტალები

en: NAME
ka: სახელი

en: '%s' has to be alone
ka: '%s' მარტო უნდა იყოს

en: No connection specified
ka: მიერთება მითითებული არაა

en: %s argument is missing
ka: არგუმენტი %s აკლია

en: unknown connection '%s'
ka: უცნობი შეერთება '%s'

en: '--order' argument is missing
ka: '--order' არგუმენტი აკლია

en: NetworkManager active profiles
ka: NetworkManager-ის აქტიური პროფილები

en: NetworkManager connection profiles
ka: NetworkManager-ის შეერთების პროფილები

en: Error: %s argument is missing.
ka: შეცდომა: არგუმენტი %s აკლია.

en: Error: %s.
ka: შეცდომა: %s.

en: no active connection on device '%s'
ka: მოწყობილობაზე '%s' აქტიური შეერთებები არ არსებობს

en: no active connection or device
ka: აქტიური შეერთების ან მოწყობილობის გარეშე

en: device '%s' not compatible with connection '%s':
ka: მოწყობილობა (%s) შეერთებასთან (%s) თავსებადი არაა:

en: device '%s' not found for connection '%s'
ka: მოწყობილობა %s არ არსებობს შეერთებისთვის %s

en: no device found for connection '%s'
ka: შეერთებისთვის (%s) მოწყობილობა არ არსებობს

en: Error: Connection activation failed: %s
ka: შეცდომა: ქსელის კავშირის აქტივაციის შეცდომა: %s

en: Error: Timeout expired (%d seconds)
ka: შეცდომა: მოლოდინის ვადა (%d წამი) ამოიწურა

en: unknown device '%s'.
ka: უცნობი მოწყობილობა '%s'.

en: invalid passwd-file '%s' at line %zd: %s
ka: passwd ფაილი (%s) არასწორია ხაზზე %zd: %s

en: invalid passwd-file '%s': %s
ka: არასწორი passwd ფაილი '%s': %s

en: Error: invalid extra argument '%s'.
ka: შეცდომა: არასწორი დამატებითი არგუმენტი '%s'.

en: preparing
ka: მომზადება

en: Connection '%s' (%s) successfully deleted.
ka: შეერთება '%s' (%s) წარმატებით წაიშალა.

en: Connection '%s' successfully deactivated (D-Bus active path: %s)
ka: შეერთების ('%s') დეაქტივაცია წარმატებით დასრულდა (D-Bus-ის აქტიური ბილიკი: %s)

en: Error: No connection specified.
ka: შეცდომა: მიერთება მითითებული არაა.

en: Error: '%s' is not an active connection.
ka: შეცდომა: %s აქტიურ შეერთებას არ წარმოადგენს.

en: Error: not all active connections found.
ka: შეცდომა: ყველა აქტიური შეერთება ნაპოვნი არაა.

en: Error: no active connection provided.
ka: შეცდომა: აქტიური შეერთება მიწოდებული არაა.

en: Connection '%s' deactivation failed: %s
ka: შეერთების (%s) დეაქტივაციის შეცდომა: %s

en: Error: failed to modify %s.%s: %s.
ka: შეცდომა: შეცვლის შეცდომა %s.%s: %s.

en: Error: failed to remove a value from %s.%s: %s.
ka: შეცდომა: შეცდომა %s.%s-დან მნიშვნელობის წაშლისას: %s.

en: Error: invalid connection type; %s.
ka: შეცდომა: შეერთების არასწორი ტიპი: %s.

en: Error: bad connection type: %s
ka: შეცდომა: შეერთების ცუდი ტიპი: %s

en: Error: setting '%s' is mandatory and cannot be removed.
ka: შეცდომა: პარამეტრი %s აუცილებელია და ვერ წაიშლება.

en: Error: value for '%s' is missing.
ka: შეცდომა: '%s'-ის მნიშვნელობა მითითებული არაა.

en: Error: <setting>.<property> argument is missing.
ka: შეცდომა: <პარამეტრი>.<თვისება> არგუმენტი მითითებული არაა.

en: Error: missing setting.
ka: შეცდომა: ნაკლული პარამეტრი.

en: Error: invalid setting argument '%s'.
ka: შეცდომა: პარამეტრის არასწორი არგუმენტი '%s'.

en: Warning: %s.
ka: გაფრთხილება: %s

en: Error: Failed to add '%s' connection: %s
ka: შეცდომა: '%s' ინტერფეისის დამატების შეცდომა: %s

en: Error: 'save': %s.
ka: შეცდომა: 'save': %s.

en: Error: '%s' argument is required.
ka: შეცდომა: არგუმენტი "%s" აუცილებელია.

en: ['%s' setting values]
ka: ['%s' პარამეტრის მნიშვნელობები]

en: back  :: go to upper menu level
ka: უკან  :: მენიუში ერთი დონით მაღლა ასვლა

en: Unknown command: '%s'
ka: უცნობი ბრძანება: '%s'

en: help/? [<command>]  :: help for nmcli commands
ka: help/? [<command>]  :: დახმარება nmcli-ის ბრძანებებისთვის

en: Error: Connection activation failed.
ka: შეცდომა: ქსელის კავშირის აქტივაციის შეცდომა.

note: TRANSLATORS: status line in nmcli connection editor
en: [ Type: %s | Name: %s | UUID: %s | Dirty: %s | Temp: %s ]
ka: [ ტიპი: %s | სახელი: %s | UUID: %s | Dirty: %s | ტემპ: %s ]

en: Enter '%s' value:
ka: შეიყვანეთ "%s"-ის მნიშვნელობა:

en: Edit '%s' value:
ka: '%s'-ის მნიშვნელობის ჩასწორება:

en: Error: %s
ka: შეცდომა: %s

en: Available settings: %s
ka: ხელმისაწვდომი პარამეტრები: %s

en: Error: invalid setting name; %s
ka: შეცდომა: პარამეტრის არასწორი სახელი: %s

en: Available properties: %s
ka: ხელმისაწვდომი თვისებები: %s

en: Error: property %s
ka: შეცდომა: თვისება %s

en: Verify connection: %s
ka: შეერთების შემოწმება: %s

en: Error: Timeout saving '%s' (%s) connection
ka: შეცდომა: '%s'(%s) შეერთების შენახვის დრო გავიდა

en: Error: connection verification failed: %s
ka: შეცდომა: შეერთების შემოწმების შეცდომა: %s

en: (unknown error)
ka: (უცნობი შეცდომა)

en: Error: connection is not valid: %s
ka: შეცდომა: შეერთება არასწორია: %s

en: Error: Cannot activate connection: %s.
ka: შეცდომა: შეერთების აქტივაცია შეუძლებელია: %s.

en: Error: save-confirmation: %s
ka: შეცდომა: შენახვის-დადასტურება: %s

en: Error: Unknown connection '%s'.
ka: შეცდომა: უცნობი შეერთება '%s'.

en: Valid connection types: %s
ka: შეერთების სწორი ტიპები: %s

en: Error: invalid connection type; %s
ka: შეცდომა: შეერთების არასწორი ტიპი: %s

en: Editing existing '%s' connection: '%s'
ka: არსებული '%s' შეერთების ჩასწორება: '%s'

en: Adding a new '%s' connection
ka: ახალი %s შეერთების დამატება

en: Error: Failed to modify connection '%s': %s
ka: შეცდომა: '%s' შეერთების შეცვლის შეცდომა: %s

en: New connection name:
ka: ახალი შეერთების სახელი:

en: Error: Connection deletion failed: %s
ka: შეცდომა: შეერთების წაშლა შეუძლებელია: %s

en: Error: %s.
ka: შეცდომა: %s.

en: Error: not all connections found.
ka: შეცდომა: ყველა შეერთება ნაპოვნი არაა.

en: Error: failed to reload connections: %s.
ka: შეცდომა: შეერთების გადატვირთვის შეცდომა: %s.

en: Error: failed to load connection: %s.
ka: შეცდომა: შეერთების ჩატვირთვის შეცდომა: %s.

en: File to import:
ka: შემოსატანი ფაილი:

en: Error: failed to find VPN plugin for %s.
ka: შეცდომა: VPN დამატების მოძებნა %s-სთვის შეუძლებელია.

en: Output file name:
ka: გამოტანის ფაილის სახელი:

en: Error: the connection is not VPN.
ka: შეცდომა: შეერთება VPN არაა.

en: Error: not all connections migrated.
ka: შეცდომა: ყველა შეერთება არ დამიგრირებულა.

en: Error: Connection migration failed: %s
ka: შეცდომა: შეერთების მიგრაცია შეუძლებელია: %s

en: Error: cannot migrate unknown connection(s): %s.
ka: შეცდომა: უცნობი შეერთებების მიგრაცია შეუძლებელია: %s.

note: define some prompts
en: Interface:
ka: ინტერფეისი:

en: Interface(s):
ka: ინტერფეის(ებ)-ი:

en: (none)
ka: (არცერთი)

en: <invisible>
ka: <უხილავი>

en: %u Mb/s
ka: %u მბ/წმ

en: Error: No interface specified.
ka: შეცდომა: ინტერფეისი მითითებული არაა.

en: Error: Device '%s' not found.
ka: შეცდომა: მოწყობილობა '%s' ვერ ვიპოვე.

en: Error: not all devices found.
ka: შეცდომა: ყველა მოწყობილობა ვერ ვიპოვე.

en: No interface specified
ka: ინტერფეისი მითითებული არაა

en: Device '%s' not found
ka: მოწყობილობა "%s" ვერ მოიძებნა

en: %u MHz
ka: %u მჰც

en: %u Mbit/s
ka: %u მბიტ/წმ

en: N/A
ka: არარსებული

en: Device details
ka: მოწყობილობის დეტალები

en: Error: 'device show': %s
ka: შეცდომა: 'device show': %s

en: Status of devices
ka: მოწყობილობების სტტუსი

en: Error: 'device status': %s
ka: შეცდომა: 'device status': %s

en: Error: Connection activation failed: %s.
ka: შეცდომა: ქსელის კავშირის აქტივაციის შეცდომა: %s.

en: Error: Failed to activate connection: %s
ka: შეცდომა: შეერთების აქტივაცია შეუძლებელია: %s

en: Error: Reapplying connection to device '%s' (%s) failed: %s
ka: შეცდომა: მოწყობილობაზე %s (%s) შეერთების თავიდან გადატარების შეცდომა: %s

en: Error: 'managed': %s.
ka: შეცდომა: 'managed': %s.

en: Error: 'autoconnect': %s.
ka: შეცდომა: 'autoconnect': %s.

en: %s: using connection '%s'
ka: %s: გამოყენებული შეერთება %s

en: %s: device created
ka: %s მოწყობილობა შექმნილია

en: %s: device removed
ka: %s: მოწყობილობა წაიშალა

en: Wi-Fi scan list
ka: Wi-Fi სკანირების სია

en: Error: 'device wifi': %s
ka: შეცდომა: 'device wifi': %s

en: Error: Device '%s' not found.
ka: შეცდომა: მოწყობილობა '%s' ვერ ვიპოვე.

en: SSID or BSSID:
ka: SSID ან BSSID:

en: Error: %s: %s.
ka: შეცდომა: %s: %s.

en: Error: No Wi-Fi device found.
ka: შეცდომა: WiFi ბარათი ნაპვოვნი არაა.

en: Password:
ka: პაროლი:

en: Hotspot password: %s
ka: ჰოტსპოტის პაროლი: %s

en: Security
ka: უსაფრთხოება

en: None
ka: არცერთი

en: Checkpoint was removed.
ka: საკონტროლო წერტილი წაიშალა.

note: The command is done, we're in the confirmation prompt.
en: No
ka: არა

en: Error: Destroying a checkpoint failed: %s
ka: შეცდომა: საკონტროლო წერტილის წაშლის შეცდომა: %s

en: Yes
ka: დიახ

en: Error: Creating a checkpoint failed: %s
ka: შეცდომა: საკონტროლო წერტილის შექმნის შეცდომა: %s

en: Error: %s
ka: შეცდომა: %s

en: asleep
ka: სძინავს

en: connecting
ka: დაკავშირება

en: disconnecting
ka: გათიშვა

en: auth
ka: ავთენტიკაცია

en: running
ka: გაშვებულია

en: starting
ka: გაშვება

en: started
ka: გაეშვა

en: missing
ka: აკლია

en: enabled
ka: ჩართულია

en: disabled
ka: გამორთულია

en: NetworkManager status
ka: NetworkManager-ის სტატუსი

note: NetworkManager quit while we were waiting.
en: NetworkManager is not running.
ka: NetworkManager-ი გაშვებული არაა.

en: NetworkManager permissions
ka: NetworkManager-ის წვდომები

en: Error: 'general permissions': %s
ka: შეცდომა: 'general permissions': %s

en: Error: failed to reload: %s
ka: შეცდომა: გადატვირთვის შეცდომა: %s

en: NetworkManager logging
ka: NetworkManager-ის ჟურნალი

en: Error: failed to set networking: %s
ka: შეცდომა: ქსელის აწყობის შეცდომა: %s

note: no arguments -> get current state
en: Connectivity
ka: დაკავშირება

en: Networking
ka: ქსელი

en: Error: failed to set Wi-Fi radio: %s
ka: შეცდომა: Wi-Fi-ის რადიოს დაყენების შეცდომა: %s

note: no argument, show current Wi-Fi state
en: Wi-Fi radio switch
ka: Wi-Fi რადიოს გადამრთველი

note: no argument, show current WWAN (mobile broadband) state
en: WWAN radio switch
ka: WWAN რადიოს გადამრთველი

en: NetworkManager is running
ka: NetworkManager-ი გაშვებულია

en: NetworkManager is stopped
ka: NetworkManager-ი შეჩერებულია

en: There's no primary connection
ka: ძირითადი შეერთება არ არსებობს

en: Networkmanager is now in the '%s' state
ka: NetworkManager-ის მიმდინარე მდგომარეობაა: %s

en: connection available
ka: კავშირი ხელმისაწვდომია

en: connections available
ka: კავშირები ხელმისაწვდომია

en: autoconnect
ka: ავტომატური შეერთება

en: fw missing
ka: fw აკლია

en: plugin missing
ka: დამატება აკლია

en: sw disabled
ka: პრგ გამორთულია

en: hw disabled
ka: აპრ გამორთულია

en: port
ka: პორტი

en: ip4 default
ka: ნაგულისხმები ip4

en: ip6 default
ka: ip6 ნაგულისხმები

en: %s VPN connection
ka: %s VPN შეერთება

[ctx: nmcli-overview]
en: %s: %s to %s
ka: %s: %s-დან %s-მდე

en: nmcli tool, version %s
ka: nmcli, ვერსია %s

en: Success
ka: წარმატება

en: Error: polkit agent failed: %s
ka: შეცდომა: polkit-ის აგენტის შეცდომა: %s

en: '%s' is not a VPN connection profile
ka: '%s' VPN შეერთების პროფილს არ წარმოადგენს

en: '%s' is not a name of any existing profile
ka: '%s' არსებული პროფილს სახელს არ წარმოადგენს

en: Warning: %s
ka: გაფრთხილება: %s

en: Info: %s
ka: ინფორმაცია: %s

en: (unknown)
ka: (უცნობია)

en: Ethernet connection %d
ka: Ethernet შეერთება %d

en: Veth connection %d
ka: Veth შეერთება %d

en: Wi-Fi connection %d
ka: Wi-Fi შეერთება %d

en: InfiniBand connection %d
ka: InfiniBand შეერთება %d

en: Mobile broadband connection %d
ka: მობილური ფართოზოლოვანი შეერთება %d

en: DSL connection %d
ka: DSL შეერთება %d

en: Bond connection %d
ka: ბმული შეერთება %d

en: Bridge connection %d
ka: ხიდის შეერთება %d

en: Team connection %d
ka: ჯგუფური შეერთება %d

en: VLAN connection %d
ka: VLAN შეერთება %d

en: IP tunnel
ka: IP გვირაბი

en: IP tunnel connection %d
ka: IP გვირაბის შეერთება %d

en: MACsec connection %d
ka: MACsec შეერთება %d

en: VPN connection %d
ka: VPN-შეერთება %d

en: WireGuard connection %d
ka: WireGuard-ის შეერთება %d

en: Domain
ka: დომენი

en: CA cert
ka: CA სერტიფიკატი

en: CA cert password
ka: CA სერტიფიკატის პაროლი

en: User cert
ka: მომხმარებლის სერტიფიკატი

en: User cert password
ka: მომხმარებლის სერტიფიკატის პაროლი

en: User private key
ka: მომხმარებლის პირადი გასაღები

en: User privkey password
ka: მომხმარებლის პირადი გასაღების პაროლი

en: MSCHAPv2 (no EAP)
ka: MSCHAPv2 (არა- EAP)

en: Anonymous identity
ka: ანონიმური იდენტიფიკაცია

en: Inner authentication
ka: შიდა ავთენტიკაცია

en: Automatic
ka: ავტომატური

en: Version 0
ka: ვერსია 0

en: Version 1
ka: ვერსია 1

en: PEAP version
ka: PEAP ვერსია

en: Select...
ka: აირჩიეთ...

en: Add
ka: დამატება

en: Edit...
ka: ჩასწორება…

en: Delete
ka: წაშლა

en: Hide
ka: დამალვა

en: Show
ka: ჩვენება

en: Could not create editor for connection '%s' of type '%s'.
ka: რედაქტორის შექმნის შეცდომა შეერთებისთვის %s, რომლის ტიპია %s.

en: Edit Connection
ka: შეერთების ჩასწორება

en: Unable to save connection: %s
ka: შეერთების შენახვის შეცდომა: %s

en: Unable to add new connection: %s
ka: ახალი შეერთების დამატების შეცდომა: %s

en: Profile name
ka: პროფილის სახელი

en: Ethernet device
ka: Ethernet მოწყობილობა

en: Device
ka: მოწყობილობა

note: And finally the bottom widgets
en: Automatically connect
ka: ავტომატური მიერთება

en: Available to all users
ka: ხელმისაწვდომია ყველა მომხმარებლისთვის

en: Cancel
ka: გაუქმება

en: (default)
ka: (ნაგულისხმები)

en: bytes
ka: ბაიტი

en: BOND PORT
ka: ინტერფეისის ბმის პორტი

en: Round-robin
ka: რიგრიგობით

en: Active Backup
ka: აქტიური-მარქაფი

en: Broadcast
ka: გამოცხადება

note: NB: the ordering/numbering here corresponds to NmtPageBondMonitoringMode
en: MII (recommended)
ka: MII (რეკომენდებულია)

en: BOND
ka: ბმა

en: Slaves
ka: დამხმარეები

en: Mode
ka: რეჟიმი

en: Primary
ka: ძირითადი

en: Link monitoring
ka: შეერთების მონიტორინგი

[ctx: milliseconds]
en: ms
ka: მწმ

en: Monitoring frequency
ka: მონიტორინგის სიხშირე

en: Link up delay
ka: შეერთების ჩართვის დაყოვნება

en: Link down delay
ka: შეერთების გათიშვის დაყოვნება

en: ARP targets
ka: ARP სამიზნეები

en: Cloned MAC address
ka: კლონირებული MAC მისამართი

en: BRIDGE PORT
ka: ხიდის პორტი

en: Priority
ka: პრიორიტეტი

en: Path cost
ka: ბილიკის ფასი

en: Hairpin mode
ka: თმისსარჭის რეჟიმი

en: BRIDGE
ka: ხდი

en: seconds
ka: წამი

en: Aging time
ka: დაბერების დრო

en: Enable STP (Spanning Tree Protocol)
ka: STP-ის ჩართვა

en: ETHERNET
ka: Ethernet

note: 802.1X security
en: 802.1X SECURITY
ka: 802.1X უსაფრთხოება

en: Datagram
ka: დატაგრამა

en: Connected
ka: დაკავშირებულია

en: INFINIBAND
ka: InfiniBand

en: Transport mode
ka: ტრანსპორტის რეჟიმი

en: Parent
ka: მშობელი

en: Local IP
ka: ლოკალური IP მისამართი

en: Remote IP
ka: დაშორებული IP მისამართი

en: Input key
ka: შეყვანის გასაღები

en: Output key
ka: გამოტანის გასაღები

en: Disabled
ka: გამორთულია

en: Manual
ka: ხელით

en: Shared
ka: გაზიარებული

en: (No custom routes)
ka: (რაუტები ხელით მითითებული არაა)

en: One custom route | %d custom routes
ka[0]: ხელით მითითებული %d რაუტი

en: IPv4 CONFIGURATION
ka: IPv4 კონფიგურაცია

en: Addresses
ka: მისამართები

en: Gateway
ka: ნაგულისხმები რაუტერი

en: DNS servers
ka: DNS სერვერები

en: Search domains
ka: საძებნი დომენები

en: Routing
ka: რაუტინგი

en: Ignore automatically obtained routes
ka: ავტომატურად მიღებული რაუტების იგნორი

en: Ignore
ka: იგნორი

en: Automatic (DHCP-only)
ka: ავტომატური (მხოლოდ DHCP)

en: IPv6 CONFIGURATION
ka: IPv6 მორგება

en: Check
ka: შემოწმება

en: Strict
ka: მკაცრი

en: Parent device
ka: მშობელი მოწყობილობა

en: Validation
ka: გადამოწმება

en: Encrypt traffic
ka: ტრაფიკის დაშიფვრა

en: PPP CONFIGURATION
ka: PPP-ის მორგება

en: Allowed authentication methods:
ka: ავთენტიკაციის შესაძლო მეთოდები:

en: Use point-to-point encryption (MPPE)
ka: წერტილიდან წერტილამდე შიფრაცია (MPPE)

en: Require 128-bit encryption
ka: 128-ბიტიანი შიფრაციის მოთხოვნა

en: Use stateful MPPE
ka: საიმედო MPPE-ის გამოყენება

en: Allow BSD data compression
ka: მონაცემების BSD შეკუმშვა

en: Allow Deflate data compression
ka: მონაცემების Deflate შეკუმშვა

en: Use TCP header compression
ka: TCP თავსართების შეკუმშვა

en: Send PPP echo packets
ka: PPP ექოს გაგზავნა

en: TEAM PORT
ka: ჯგუფური პორტი

en: JSON configuration
ka: JSON კონფიგურაცია

en: TEAM
ka: ჯგუფი

en: VLAN id
ka: Vlan ID

[ctx: Wi-Fi]
en: Client
ka: კლიენტი

en: Access Point
ka: წვდომის წერტილი

en: Ad-Hoc Network
ka: Ad-Hoc ქსელი

[ctx: Wi-Fi]
en: Automatic
ka: ავტომატური

[ctx: Wi-Fi security]
en: None
ka: არცერთი

en: WPA & WPA2 Personal
ka: WPA & WPA2 პერსონალური

en: WPA3 Personal
ka: WPA2 პერსონალური

en: WPA & WPA2 Enterprise
ka: WPA & WPA2 საწარმოო

en: Dynamic WEP (802.1x)
ka: დინამიკური WEP (802.1x)

[ctx: WEP key index]
en: 1 (Default)
ka: 1 (ნაგულისხმები)

en: Open System
ka: ღია სისტემა

en: Shared Key
ka: ზიარი გასაღები

en: WI-FI
ka: Wi-Fi

en: Channel
ka: არხი

en: WEP index
ka: WEP-ის ინდექსი

en: Authentication
ka: ავთენტიფიკაცია

en: Private key
ka: პირადი გასაღები

en: Listen port
ka: პორტის მოსმენა

en: Add peer routes
ka: პარტნიორის რაუტების დამატება

en: Peers
ka: პარტნიორები

en: Ask password every time
ka: პაროლის ყოველ ჯერზე მოთხოვნა

en: Show password
ka: პაროლის ჩვენება

en: Destination
ka: დანიშნულება

en: Prefix
ka: პრეფიქსი

en: Next Hop
ka: შემდეგი რაუტერი

en: Metric
ka: მეტრიკა

en: No custom routes are defined.
ka: რაუტები ხელით მითითებული არაა.

en: Add...
ka: დამატება...

en: Remove
ka: წაშლა

en: Public key
ka: საჯარო გასაღები

en: Allowed IPs
ka: დაშვებული IP-ები

en: Endpoint
ka: ბოლო წერტილი

en: Preshared key
ka: წინასწარ გაზიარებული გასაღები

[ctx: seconds]
en: seconds
ka: წამი

en: Persistent keepalive
ka: მუდმივად ჩართული მდგომარეობა

en: Activation failed: %s
ka: აქტივაციის შეცდომა: %s

en: Could not deactivate connection: %s
ka: შეერთების დეაქტივაციის შეცდომა: %s

en: Connecting...
ka: დაკავშირება…

en: Could not activate connection: %s
ka: შეერთების აქტივაციის შეცდომა: %s

en: Activate
ka: აქტივაცია

en: Deactivate
ka: დეაქტივაცია

en: Quit
ka: გასვლა

en: Back
ka: უკან

en: No such connection '%s'
ka: შეერთება არ არსებობს: %s

en: Connection is already active
ka: შეერთება უკვე აქტიურია

en: Create
ka: შექმნა

en: New Connection
ka: ახალი შეერთება

en: Unable to delete connection: %s
ka: შეერთების წაშლა შეუძლებელია: %s

en: Could not delete connection '%s': %s
ka: შეერთების (%s) წაშლის შეცდომა: %s

en: Set Hostname
ka: ჰოსტის სახელის დაყენება

en: Hostname
ka: ჰოსტის სახელი

note: TRANSLATORS: this indicates the result. ie, "I have set the hostname to ..."
en: Set hostname to '%s'
ka: ჰოსტის სახელის დაყენება: %s

en: Unable to set hostname: %s
ka: ჰოსტის სახელის დაყენების შეცდომა: %s

en: Hardware:
ka: აპარატურა:

en: Missing
ka: აკლია

en: Enabled
ka: ჩართულია

en: Software:
ka: პროგრამები:

en: connection
ka: შეერთება

en: Edit a connection
ka: შეერთების ჩასწორება

en: Activate a connection
ka: შეერთების აქტივაცია

en: new hostname
ka: ჰოსტის ახალი სახელი

en: Set system hostname
ka: ჰოსტის სისტემური სახელის დაყენება

en: radio
ka: რადიო

en: Radio
ka: რადიო

en: NetworkManager TUI
ka: NetworkManager-ის TUI

en: Please select an option
ka: აირჩიეთ პარამეტრი

en: Usage
ka: გამოყენება

en: Could not parse arguments
ka: არგუმენტების დამუშავების შეცდომა

en: Could not contact NetworkManager: %s.
ka: NetworkManager-თან დაკავშირების შეცდომა: %s.
