NetworkManager - en to gd translation catalogue (119 entries)

note: TRANSLATORS: Unknown reason for a device state change (NMDeviceStateReason) TRANSLATORS: Unknown reason for a connection state change (NMActiveConnectionStateReason)
en: Unknown
gd: Chan eil fhios

en: property is missing
gd: tha buadh a dhìth

en: property is empty
gd: tha a' bhuadh falamh

en: property is invalid
gd: tha a' bhuadh mì-dhligheach

en: '%s' is not a valid value for the property
gd: chan eil "%s" 'na luach dligheach airson na buaidh

en: property invalid (not enabled)
gd: chan eil a' bhuadh dligheach (chan eil i gnìomhach)

en: property invalid
gd: buadh mhì-dhligheach

en: property value '%s' is empty or too long (>64)
gd: tha luach na buaidh "%s" falamh no ro fhada (>64)

en: this property cannot be empty for '%s=%s'
gd: chan fhaod a' bhuadh seo a bhith falamh airson "%s=%s"

en: this property is not allowed for '%s=%s'
gd: chan eil a' bhuadh seo ceadaichte airson "%s=%s"

en: property is not specified and neither is '%s:%s'
gd: cha deach a' bhuadh no "%s:%s" a shònrachadh

en: setting this property requires non-zero '%s' property
gd: feumaidh tu buadh "%s" nach eil na neoni gus a' bhuadh seo a shuidheachadh

en: unknown
gd: chan eil fhios

en: unmanaged
gd: gun stiùireadh

en: unavailable
gd: chan eil e ri fhaighinn

en: disconnected
gd: air a dhì-cheangal

en: connecting (prepare)
gd: 'ga cheangal ('ga ullachadh)

en: connecting (configuring)
gd: 'ga cheangal ('ga rèiteachadh)

en: connecting (need authentication)
gd: 'ga cheangal (feumach air dearbhadh)

en: connecting (getting IP configuration)
gd: 'ga cheangal (a' faighinn rèiteachadh IP)

en: connecting (checking IP connectivity)
gd: 'ga cheangal (a' dearbhadh comas-ceangail IP)

en: connecting (starting secondary connections)
gd: 'ga cheangal (a' tòiseachadh ceanglaichean dàrnach)

en: connected
gd: ceangailte

en: deactivating
gd: 'ga chur à gnìomh

en: connection failed
gd: dh'fhàillig leis a' cheangal

en: No reason given
gd: Cha deach adhbhar a thoirt seachad

note: We should not really come here
en: Unknown error
gd: Mearachd nach aithne dhuinn

en: Device is now managed
gd: Tha an t-uidheam fo stiùireadh a-nis

en: Device is now unmanaged
gd: Tha an t-uidheam gun stiùireadh a-nis

en: The device could not be readied for configuration
gd: Cha deach leinn an t-uidheam ullachadh airson rèiteachadh

en: IP configuration could not be reserved (no available address, timeout, etc.)
gd: Tha b' urrainn dhuinn rèiteachadh an IP a ghlèidheadh (chan eil seòladh ri làimh, dh'fhalbh an ùine air is msaa.)

en: The IP configuration is no longer valid
gd: Chan eil rèiteachadh an IP dligheach tuilleadh

en: Secrets were required, but not provided
gd: Chaidh rùintean-dìomhair iarraidh ach cha deach an solar

en: 802.1X supplicant disconnected
gd: Chaidh an ceangal aig 802.1X supplicant a bhriseadh

en: 802.1X supplicant configuration failed
gd: Dh'fhàillig le rèiteachadh a' 802.1X supplicant

en: 802.1X supplicant failed
gd: Dh'fhàillig leis a' 802.1X supplicant

en: 802.1X supplicant took too long to authenticate
gd: Thug e ro fhada an 802.1X supplicant a dhearbhadh

en: PPP service failed to start
gd: Cha deach le seirbheis PPP tòiseachadh

en: PPP service disconnected
gd: Chaidh ceangal na seirbheise PPP a bhriseadh

en: PPP failed
gd: Dh'fhàillig am PPP

en: DHCP client failed to start
gd: Dh'fhàillig tòiseachadh a' chliaint DHCP

en: DHCP client error
gd: Mearachd a' chliaint DHCP

en: DHCP client failed
gd: Dh'fhàillig an cliant DCHP

en: Shared connection service failed to start
gd: Dh'fhàillig tòiseachadh seirbheis a' cheangail cho-roinnte

en: Shared connection service failed
gd: Dh'fhàillig seirbheis a' cheangail cho-roinnte

en: AutoIP service failed to start
gd: Cha deach le seirbheis AutoIP tòiseachadh

en: AutoIP service error
gd: Mearachd na seirbheise AutoIP

en: AutoIP service failed
gd: Dh'fhàillig an t-seirbheis AutoIP

en: The line is busy
gd: Tha an loidhne rang

en: No dial tone
gd: Chan eil seirm daithealaidh ann

en: No carrier could be established
gd: Cha deach giùlanair a stèidheachadh

en: The dialing request timed out
gd: Dh'fhalbh an ùine air an iarrtas daithealaidh

en: The dialing attempt failed
gd: Dh'fhàillig oidhirp an daithealaidh

en: Modem initialization failed
gd: Dh'fhàillig le tòiseachadh a' mhodem

en: Failed to select the specified APN
gd: Cha deach leinn an APN sònraichte a thaghadh

en: Not searching for networks
gd: Chan eil lìonraidhean 'gan lorg

en: Network registration denied
gd: Chaidh clàradh an lìonraidh a dhiùltadh

en: Network registration timed out
gd: Dh'fhalbh an ùine air clàradh an lìonraidh

en: Failed to register with the requested network
gd: Cha deach leinn clàradh leis an lìonra a chaidh iarraidh

en: PIN check failed
gd: Dh'fhàillig dearbhadh a' PIN

en: Necessary firmware for the device may be missing
gd: Dh'fhaoidte gu bheil firmware riatanach a dhìth air an uidheam

en: The device was removed
gd: Chaidh an t-uidheam a thoirt air falbh

en: NetworkManager went to sleep
gd: Chaidh an NetworkManager a chadal

en: The device's active connection disappeared
gd: Rach ceangal gnìomhach an uidheim a-mach à sealladh

en: Device disconnected by user or client
gd: Chaidh ceangal an uidheim a bhriseadh le cleachdaiche no leis a' chliant

en: Carrier/link changed
gd: Dh'atharraich an giùlanair/ceangal

en: The device's existing connection was assumed
gd: Bhathar an dùil air ceangal làithreach an uidheim

en: The supplicant is now available
gd: Tha an supplicant ri làimh a-nis

en: The modem could not be found
gd: Cha deach am modem a lorg

en: The Bluetooth connection failed or timed out
gd: Dh'fhàillig leis a' cheangal bluetooth no dh'fhalbh an ùine air

en: GSM Modem's SIM card not inserted
gd: Cha deach cairt SIM a' GSM Modem a chur a-steach

en: GSM Modem's SIM PIN required
gd: Tha feum air PIN an t-SIM aig a' GSM Modem

en: GSM Modem's SIM PUK required
gd: Tha feum air PUK an t-SIM aig a' GSM Modem

en: GSM Modem's SIM wrong
gd: Tha SIM a' GSM Modem cearr

en: InfiniBand device does not support connected mode
gd: Cha chuir an t-uidheam InfiniBand taic dhan mhodh cheangailte

en: A dependency of the connection failed
gd: Dh'fhàillig eisimeileachd a' cheangail

en: A problem with the RFC 2684 Ethernet over ADSL bridge
gd: Duilgheadas le RFC 2684 Ethernet thar drochaid ADSL

en: ModemManager is unavailable
gd: Chan eil ModemManager ri làimh

en: The Wi-Fi network could not be found
gd: Cha deach an lìonra Wi-Fi a lorg

en: A secondary connection of the base connection failed
gd: Dh'fhàillig le ceangal dàrnach a' cheangail thùsail

en: DCB or FCoE setup failed
gd: Dh'fhàillig suidheachadh DCB no FCoE

en: teamd control failed
gd: Dh'fhàillig an t-uidheam-smachd teamd

en: Modem failed or no longer available
gd: Dh'fhàillig am modem no chan eil e ri làimh tuilleadh

en: Modem now ready and available
gd: Tha am modem deiseil 's ri làimh a-nis

en: SIM PIN was incorrect
gd: Cha robh PIN an t-SIM mar bu chòir

en: invalid priority map '%s'
gd: mapa prìomhachais "%s" mì-dhligheach

note: macro that returns @func as const (guint32(*)(NMSetting*)) type, but checks * that the actual type is (guint32(*)(type *)).
en: nmcli can accepts both direct JSON configuration data and a file name containing the configuration. In the latter case the file is read and the contents is put into this property.
    
    Examples: set team.config { "device": "team0", "runner": {"name": "roundrobin"}, "ports": {"eth1": {}, "eth2": {}} }
              set team.config /etc/my-team.conf
gd: Gabhaidh nmcli an dà chuid ri dàta rèiteachaidh JSON dìreach agus ainm faidhle sa bheil an rèiteachadh. Mas e ainm faidhle a th' ann, thèid am faidhle a leughadh agus an t-susbaint aige a chur dhan bhuadh seo.
    
    Mar eisimpleir: set team.config { "device": "team0", "runner": {"name": "roundrobin"}, "ports": {"eth1": {}, "eth2": {}} }
                    set team.config /etc/my-team.conf

en: GROUP
gd: BUIDHEANN

note: define some prompts for connection editor
en: Setting name?
gd: Ainm na roghainn?

en: Property name?
gd: Ainm na buaidh?

en: Enter connection type:
gd: Cuir a-steach seòrsa a' cheangail:

en: NAME
gd: AINM

en: Error: invalid property '%s': %s.
gd: Mearachd: buadh mhì-dhligheach "%s": %s.

en: Error: <setting>.<property> argument is missing.
gd: Mearachd: tha argamaid a dhìth air <roghainn>.<buadh>.

en: Error: invalid <setting>.<property> '%s'.
gd: Mearachd: <roghainn>.<buadh> mhì-dhligheach "%s".

en: goto <setting>[.<prop>] | <prop>  :: enter setting/property for editing
    
    This command enters into a setting or property for editing it.
    
    Examples: nmcli> goto connection
              nmcli connection> goto secondaries
              nmcli> goto ipv4.addresses
gd: goto <roghainn>[.<buadh>] | <buadh>     :: rach a-steach dha roghainn/buadh
                                               a chum deasachaidh
    
    Bheir an àithne seo gu roghainn no buadh thu ach an deasaich thu i.
    
    Mar eisimpleir: nmcli> goto connection
                    nmcli connection> goto secondaries
                    nmcli> goto ipv4.addresses

en: remove <setting>[.<prop>]  :: remove setting or reset property value
    
    This command removes an entire setting from the connection, or if a property
    is given, resets that property to the default value.
    
    Examples: nmcli> remove wifi-sec
              nmcli> remove eth.mtu
gd: remove <roghainn>[.<buadh>]             :: thoir roghainn air falbh no
                                               ath-shuidhich luach buaidhe
    
    Bheir an àitne seo air falbh roghainn shlàn on cheangal, no ma chaidh buadh a thoirt
    seachad, ath-shuidhichidh e a' bhuadh sin air an luach tùsail.
    
    Mar eisimpleir: nmcli> remove wifi-sec
                    nmcli> remove eth.mtu

en: set [<setting>.<prop> <value>]  :: set property value
    
    This command sets property value.
    
    Example: nmcli> set con.id My connection
gd: set [<roghainn>.<buadh> <luach>]        :: suidhich luach na buaidh
    
    Suidhichidh an àithne seo luach buaidh.
    
    Mar eisimpleir: nmcli> set con.id An ceangal agam

en: describe [<setting>.<prop>]  :: describe property
    
    Shows property description. You can consult nm-settings(5) manual page to see all NM settings and properties.
gd: describe [<roghainn>.<buadh>]  :: mìnich a' bhuadh
    
    Seall tuairisgeul na buaidh. Thoir sùil air duilleag an leabhair-mìneachaidh aig
    nm-settings(5) gus a h-uile roghainn is buadh aig NM a shealltainn.

en: print [all]  :: print setting or connection values
    
    Shows current property or the whole connection.
    
    Example: nmcli ipv4> print all
gd: print [all]  :: seall fiosrachadh roghainn no luachan a' cheangail
    
    Seallaidh seo a' bhuadh làithreach no an ceangal air fad.
    
    Mar eisimpleir: nmcli ipv4> print all

note: TRANSLATORS: do not translate command names and keywords before :: *              However, you should translate terms enclosed in <>.
en: ---[ Property menu ]---
    set      [<value>]               :: set new value
    add      [<value>]               :: add new option to the property
    change                           :: change current value
    remove   [<index> | <option>]    :: delete the value
    describe                         :: describe property
    print    [setting | connection]  :: print property (setting/connection) value(s)
    back                             :: go to upper level
    help/?   [<command>]             :: print this help or command description
    quit                             :: exit nmcli
gd: ---[ Clàr-taice na buaidh ]---
    set      [<luach>]                :: suidhich luach ùr
    add      [<luach>]                :: cuir an roghainn ùr ris a' bhuadh
    change                            :: atharraich an luach làithreach
    remove   [<inneacs> | <roghainn>] :: sguab às an luach
    describe                          :: mìnich a' bhuadh
    print    [setting | connection]   :: seall luach(an) na buaidh (roghainn/ceangal)
    back                              :: rach gu leibheil nas àirde
    help/?   [<àithne>]               :: seall a' chobhair seo no tuairisgeul na h-àithne
    quit                              :: fàg nmcli

en: set [<value>]  :: set new value
    
    This command sets provided <value> to this property
gd: set [<luach>]  :: suidhich luach ùr
    
    Suidhichidh an àithne seo a' bhuadh seo air an <luach> a chaidh a shònrachadh

en: add [<value>]  :: append new value to the property
    
    This command adds provided <value> to this property, if the property is of a container type. For single-valued properties the property value is replaced (same as 'set').
gd: add [<luach>]  :: cuir luach ùr ris a' bhuadh
    
    Cuiridh an àithne seo an <luach> a chaidh a shònrachadh ris a' bhuadh seo ma tha
    a' bhuadh 'na soitheach. Airson buadhan le luach a-mhàin, thèid luach na buaidh
    a chur an àite (mar a nì "set").

en: describe  :: describe property
    
    Shows property description. You can consult nm-settings(5) manual page to see all NM settings and properties.
gd: describe  :: mìnich a' bhuadh
    
    Seall tuairisgeul na buaidh. Thoir sùil air duilleag an leabhair-mìneachaidh aig
    nm-settings(5) gus a h-uile roghainn is buadh aig NM a shealltainn.

en: print [property|setting|connection]  :: print property (setting, connection) value(s)
    
    Shows property value. Providing an argument you can also display values for the whole setting or connection.
gd: print [buadh|roghainn|ceangal]  :: seall luach(an) buaidh (roghainn, ceangal)
    
    Seallaidh seo luach na buaidh. Ma bheir thu seachad argamaid, 's urrainn dhut luachan
    a shealltainn airson na roghainn no a' cheangail gu lèir cuideachd.

en: Allowed values for '%s' property: %s
gd: Luachan a tha ceadaichte airson na buaidh "%s": %s

en: Error: failed to set '%s' property: %s
gd: Mearachd: cha deach leinn a' bhuadh "%s" a shuidheachadh: %s

en: Available properties: %s
gd: Buadhan ri am faighinn: %s

en: Error: property %s
gd: Mearachd: buadh %s

en: use 'goto <setting>' first, or 'set <setting>.<property>'
gd: cleachd "goto <roghainn>" an toiseach no "set <roghainn>.<buadh>"

en: Error: missing setting for '%s' property
gd: Mearachd: tha roghainn a dhìth air a' bhuadh "%s"

en: Error: invalid property: %s
gd: Mearachd: buadh mhì-dhligheach: %s

en: You may edit the following properties: %s
gd: Faodaidh tu na buadhan seo a dheasachadh: %s

en: use 'goto <setting>' first, or 'describe <setting>.<property>'
gd: cleachd "goto <roghainn>" an toiseach no "describe <roghainn>.<buadh>"

en: Error: invalid property: %s%s
gd: Mearachd: buadh mhì-dhligheach: %s%s

note: TRANSLATORS: do not translate 'describe', leave it as it is
en: Type 'describe [<setting>.<prop>]' for detailed property description.
gd: Sgrìobh 'describe [<roghainn>.<buadh>]' airson mion-fhiosrachadh na buaidh.

en: don't know how to get the property value
gd: chan eil fhios mar a gheibh sinn luach na buaidh

en: the property can't be changed
gd: cha ghabh a' bhuadh atharrachadh

en: [NM property description]
gd: [tuairisgeul buaidh NM]
