NetworkManager - en to pt translation catalogue (33 entries)

en: OLPC Mesh
pt: Malha OLPC

en: Open vSwitch Interface
pt: Interface vSwitch livre

en: Open vSwitch Port
pt: Porto vSwitch livre

en: Open vSwitch Bridge
pt: Ponte vSwitch livre

note: TRANSLATORS: Unknown reason for a device state change (NMDeviceStateReason) TRANSLATORS: Unknown reason for a connection state change (NMActiveConnectionStateReason)
en: Unknown
pt: Desconhecido

en: Wired
pt: Com fios

en: deactivating
pt: a desativar

en: yes
pt: sim

en: no
pt: não

en: No reason given
pt: Nenhum motivo especificado

en: Identity
pt: Identidade

en: Private key password
pt: Palavra-passe da chave privada

en: Key
pt: Chave

en: Service
pt: Serviço

en: WireGuard private-key
pt: Chave privada WireGuard

en: A password is required to connect to '%s'.
pt: É necessária uma palavra-passe para se ligar a “%s”.

en: Authentication required by wireless network
pt: Autenticação pedida pela rede sem fios

en: PIN code required
pt: Necessário código PIN

en: PIN code is needed for the mobile broadband device
pt: O código PIN é necessário para dispositivo de banda larga móvel

en: Mobile broadband network password
pt: Palavra-passe da rede de banda larga móvel

en: on
pt: ligado

en: off
pt: desligado

en: IPv4 protocol
pt: Protocolo IPv4

en: IPv6 protocol
pt: Protocolo IPv6

en: name
pt: nome

en: none
pt: nenhum

en: limited
pt: limitado

en: full
pt: total

en: activating
pt: a ativar

en: activated
pt: ativado

en: deactivated
pt: desativado

en: never
pt: nunca

en: NAME
pt: NOME
