NetworkManager - en to eu translation catalogue (94 entries)

en: Connection sharing via a protected Wi-Fi network
eu: Konexio partekatua babestutako haririk gabeko sarearen bidez

en: System policy prevents sharing connections via a protected Wi-Fi network
eu: Sistemako arauek babestutako haririk gabeko sareen bidez konexioak partekatzea saihesten dute

en: Connection sharing via an open Wi-Fi network
eu: Konexio partekatua irekitako haririk gabeko sarearen bidez

en: System policy prevents sharing connections via an open Wi-Fi network
eu: Sistemako arauek irakitako haririk gabeko sareen bidez konexioak partekatzea saihesten dute

en: Modify persistent system hostname
eu: Aldatu sistemako ostalari-izen iraunkorra

en: System policy prevents modification of the persistent system hostname
eu: Sistemako arauek sistemako ostalari-izen iraunkorra aldatzea saihesten dute

en: # Created by NetworkManager
eu: # NetworkManager-ek sortuta

en: # Merged from %s
eu: # %s(e)ndik batuta

note: TRANSLATORS: Unknown reason for a device state change (NMDeviceStateReason) TRANSLATORS: Unknown reason for a connection state change (NMActiveConnectionStateReason)
en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Failed to initialize the crypto engine.
eu: Huts egin du zifratzearen motorra hasieratzean.

en: Failed to decrypt the private key: unexpected padding length.
eu: Huts egin du gako pribatua deszifratzean: ustekabeko betegarriaren luzera.

en: Failed to decrypt the private key.
eu: Huts egin du gako pribatua deszifratzean.

en: Error initializing certificate data: %s
eu: Errorea ziurtagiriaren datuak hasieratzean: %s

en: Couldn't decode certificate: %s
eu: Ezin izan da ziurtagiria deskodetu: %s.

en: Couldn't initialize PKCS#12 decoder: %s
eu: Ezin izan da PKCS#12 deskodetzailea hasieratu: %s

en: Couldn't decode PKCS#12 file: %s
eu: Ezin izan da PKCS#12 fitxategia deskodetu: %s

en: Couldn't verify PKCS#12 file: %s
eu: Ezin izan da PKCS#12 fitxategia egiaztatu: %s

en: Failed to initialize the crypto engine: %d.
eu: Huts egin du zifratzearen motorra hasieratzean: %d.

en: Failed to initialize the decryption cipher slot.
eu: Huts egin du zifratuaren erretena hasieratzean deszifratzeko.

en: Failed to set symmetric key for decryption.
eu: Huts egin du gako simetrikoa ezartzean deszifratzeko.

en: Failed to set IV for decryption.
eu: Huts egin du IV ezartzean deszifratzeko.

en: Failed to initialize the decryption context.
eu: Huts egin du deszifratzearen testuingurua hasieratzean.

en: Failed to decrypt the private key: %d.
eu: Huts egin du gako pribatua deszifratzean: %d.

en: Failed to decrypt the private key: decrypted data too large.
eu: Huts egin du gako pribatua deszifratzean: deszifratutako datuak luzeegiak dira.

en: Failed to finalize decryption of the private key: %d.
eu: Huts egin du gako pribatuaren deszifratzea amaitzean: %d.

en: Failed to initialize the encryption cipher slot.
eu: Huts egin du zifratuaren erretenaren enkriptazioa hasieratzean.

en: Failed to set symmetric key for encryption.
eu: Huts egin du gako simetrikoa ezartzean enkriptatzeko.

en: Failed to set IV for encryption.
eu: Huts egin du IV ezartzean enkriptatzeko.

en: Failed to initialize the encryption context.
eu: Huts egin du enkriptazioaren testuingurua hasieratzean.

en: Failed to encrypt: %d.
eu: Huts egin du enkriptatzean: %d.

en: Unexpected amount of data after encrypting.
eu: Ustekabeko datu kopurua enkriptatu ostean.

en: Couldn't decode certificate: %d
eu: Ezin izan da ziurtagiria dekodetu: %d

en: Couldn't initialize PKCS#12 decoder: %d
eu: Ezin izan da PKCS#12 deskodetzailea hasieratu: %d

en: Couldn't decode PKCS#12 file: %d
eu: Ezin izan da PKCS#12 fitxategia deskodetu: %d

en: Couldn't verify PKCS#12 file: %d
eu: Ezin izan da PKCS#12 fitxategia egiaztatu: %d

en: Could not generate random data.
eu: Ezin izan da ausazko daturik sortu.

en: PEM key file had no end tag '%s'.
eu: PEM gako-fitxategiak ez du amaierako '%s' etiketa.

en: Malformed PEM file: Proc-Type was not first tag.
eu: Gaizki osatutako PEM fitxategia: Proc-Type ez da aurreneko etiketa.

en: Malformed PEM file: unknown Proc-Type tag '%s'.
eu: Gaizki osatutako PEM fitxategia: Proc-Type '%s' etiketa ezezaguna.

en: Malformed PEM file: DEK-Info was not the second tag.
eu: Gaizki osatutako PEM fitxategia: DEK-Info ez da bigarren etiketa.

en: Malformed PEM file: no IV found in DEK-Info tag.
eu: Gaizki osatutako PEM fitxategia: ez da IV aurkitu DEK-Info etiketan.

en: Malformed PEM file: invalid format of IV in DEK-Info tag.
eu: Gaizki osatutako PEM fitxategia: IV-ek okerreko formatua du DEK-Info etiketan.

en: Malformed PEM file: unknown private key cipher '%s'.
eu: Gaizki osatutako PEM fitxategia: gako pribatuaren '%s' zifratua ezezaguna.

en: Could not decode private key.
eu: Ezin izan da gako pribatua deskodetu.

en: IV must be an even number of bytes in length.
eu: IV-ek byte-kopuru bikoitia izan behar du luzeran.

en: IV contains non-hexadecimal digits.
eu: IV-ek hamaseitarrak ez diren digituak ditu.

en: Unable to determine private key type.
eu: Huts egin du gako pribatuaren mota zehaztean.

en: Failed to decode certificate.
eu: Huts egin du ziurtagiria deskodetzean.

en: unknown
eu: ezezaguna

en: unmanaged
eu: kudeatu gabea

en: unavailable
eu: ez dago erabilgarri

en: disconnected
eu: deskonektatuta

en: connecting (prepare)
eu: konektatzen (prestatzen)

en: connecting (configuring)
eu: konektatzen (konfiguratzen)

en: connecting (need authentication)
eu: konektatzen (autentifikazioa behar da)

en: connecting (getting IP configuration)
eu: konektatzen (IParen konfigurazioa lortzen)

en: connected
eu: konektatuta

en: connection failed
eu: konexioak huts egin du

en: yes
eu: bai

en: no
eu: ez

en: Service
eu: Zerbitzua

en: Gateway
eu: Atebidea

en: on
eu: piztu

en: off
eu: itzali

en: none
eu: bat ere ez

en: activating
eu: aktibatzen

en: activated
eu: aktibatuta

en: VPN connecting (prepare)
eu: VPN konektatzen (prestatzen)

en: VPN connecting (need authentication)
eu: VPN konektatzen (autentifikazioa behar da)

en: VPN connecting
eu: VPN konektatzen

en: VPN connecting (getting IP configuration)
eu: VPN konektatzen (IP konfigurazioa lortzen)

en: VPN connected
eu: VPN konektatuta

en: VPN connection failed
eu: VPN konexioak huts egin du

en: VPN disconnected
eu: VPN deskonektatuta

en: Error: %s argument is missing.
eu: Errorea: %s argumentua falta da.

en: no active connection on device '%s'
eu: ez dago konexio aktiborik '%s' gailuan

en: no active connection or device
eu: ez dago konexio edo gailu aktiborik

en: Error: Connection activation failed: %s
eu: Errorea: konexioaren aktibazioak huts egin du: %s

en: (none)
eu: (bat ere ez)

en: Status of devices
eu: Gailuen egoera

en: Error: Timeout %d sec expired.
eu: Errorea: denbora-muga %d segundotan iraungituta.

en: Error: '%s' argument is missing.
eu: Errorea: '%s' argumentua falta da.

en: Error: Device '%s' not found.
eu: Errorea: '%s' gailua ez da aurkitu.

en: asleep
eu: lotan

en: connecting
eu: konektatzen

en: running
eu: exekutatzen

en: enabled
eu: gaituta

en: disabled
eu: desgaituta

en: NetworkManager status
eu: NetworkManager-en egoera

en: nmcli tool, version %s
eu: nmcli tresna, %s bertsioa

en: Success
eu: Behar bezala egin da

en: (unknown)
eu: (ezezaguna)

en: Device
eu: Gailua

en: Prefix
eu: Aurrizkia
