NetworkManager - en to hu translation catalogue (1802 entries)

en: Enable or disable system networking
hu: A rendszer hálózatkezelésének engedélyezése vagy letiltása

en: System policy prevents enabling or disabling system networking
hu: A rendszer házirendje megakadályozza a rendszer hálózatkezelésének engedélyezését vagy letiltását

en: Reload NetworkManager configuration
hu: A Hálózatkezelő beállításának újratöltése

en: System policy prevents reloading NetworkManager
hu: A rendszer házirendje megakadályozza a Hálózatkezelő újratöltését

en: Put NetworkManager to sleep or wake it up (should only be used by system power management)
hu: A Hálózatkezelő elaltatása vagy felébresztése (csak a rendszer energiagazdálkodása használhatja)

en: System policy prevents putting NetworkManager to sleep or waking it up
hu: A rendszer házirendje megakadályozza a Hálózatkezelő elaltatását vagy felébresztését

en: Enable or disable Wi-Fi devices
hu: Wi-Fi-eszközök engedélyezése vagy letiltása

en: System policy prevents enabling or disabling Wi-Fi devices
hu: A rendszer házirendje megakadályozza a Wi-Fi-eszközök engedélyezését vagy letiltását

en: Enable or disable mobile broadband devices
hu: Mobil széles sávú eszközök engedélyezése vagy letiltása

en: System policy prevents enabling or disabling mobile broadband devices
hu: A rendszer házirendje megakadályozza a mobil széles sávú eszközök engedélyezését vagy letiltását

en: Enable or disable WiMAX mobile broadband devices
hu: WiMAX mobil széles sávú eszközök engedélyezése vagy letiltása

en: System policy prevents enabling or disabling WiMAX mobile broadband devices
hu: A rendszer házirendje megakadályozza a WiMAX mobil széles sávú eszközök engedélyezését vagy letiltását

en: Allow control of network connections
hu: Hálózati kapcsolatok szabályozásának engedélyezése

en: System policy prevents control of network connections
hu: A rendszer házirendje megakadályozza a hálózati kapcsolatok szabályozását

en: Allow control of Wi-Fi scans
hu: Wi-Fi keresések szabályozásának engedélyezése

en: System policy prevents Wi-Fi scans
hu: A rendszer házirendje megakadályozza a Wi-Fi kereséseket

en: Connection sharing via a protected Wi-Fi network
hu: Kapcsolat megosztása védett Wi-Fi-hálózaton keresztül

en: System policy prevents sharing connections via a protected Wi-Fi network
hu: A rendszer házirendje megakadályozza a kapcsolatok megosztását védett Wi-Fi-hálózaton keresztül

en: Connection sharing via an open Wi-Fi network
hu: Kapcsolat megosztása nyílt Wi-Fi-hálózaton keresztül

en: System policy prevents sharing connections via an open Wi-Fi network
hu: A rendszer házirendje megakadályozza a kapcsolatok megosztását nyílt Wi-Fi-hálózaton keresztül

en: Modify personal network connections
hu: Személyes hálózati kapcsolatok módosítása

en: System policy prevents modification of personal network settings
hu: A rendszer házirendje megakadályozza a személyes hálózati beállítások módosítását

en: Modify network connections for all users
hu: Hálózati kapcsolatok módosítása az összes felhasználó számára

en: System policy prevents modification of network settings for all users
hu: A rendszer házirendje megakadályozza a hálózati beállítások módosítását az összes felhasználó számára

en: Modify persistent system hostname
hu: Állandó rendszergépnév módosítása

en: System policy prevents modification of the persistent system hostname
hu: A rendszer házirendje megakadályozza az állandó rendszergépnév módosítását

en: Modify persistent global DNS configuration
hu: Állandó globális DNS beállítás módosítása

en: System policy prevents modification of the persistent global DNS configuration
hu: A rendszer házirendje megakadályozza az állandó globális DNS beállítás módosítását

en: Perform a checkpoint or rollback of interfaces configuration
hu: Csatolók beállításai ellenőrzési pontjának végrehajtása vagy visszaállítása

en: System policy prevents the creation of a checkpoint or its rollback
hu: A rendszer házirendje megakadályozza egy ellenőrzési pont létrehozását vagy annak visszaállítását

en: Enable or disable device statistics
hu: Eszközstatisztikák engedélyezése vagy letiltása

en: System policy prevents enabling or disabling device statistics
hu: A rendszer házirendje megakadályozza az eszközstatisztikák engedélyezését vagy letiltását

en: Enable or disable connectivity checking
hu: Kapcsolatellenőrzés engedélyezése vagy letiltása

en: System policy prevents enabling or disabling connectivity checking
hu: A rendszer házirendje megakadályozza a kapcsolatellenőrzés engedélyezését vagy letiltását

[ctx: connection id fallback]
note: TRANSLATORS: the first %s is a prefix for the connection id, such * as "Wired Connection" or "VPN Connection". The %d is a number * that is combined with the first argument to create a unique * connection id.
en: %s %u
hu: %2$u. %1$s

en: ADSL connection
hu: ADSL-kapcsolat

en: %s Network
hu: %s hálózat

en: NAP requested, but Bluetooth device does not support NAP
hu: NAP lett kérve, de a Bluetooth-eszköz nem támogatja a NAP-ot

en: NAP connection
hu: NAP-kapcsolat

en: PAN requested, but Bluetooth device does not support NAP
hu: PAN lett kérve, de a Bluetooth-eszköz nem támogatja a PAN-t

en: PAN connections cannot specify GSM, CDMA, or serial settings
hu: A PAN-kapcsolatok nem adhatnak meg GSM, CDMA vagy soros beállításokat

en: PAN connection
hu: PAN-kapcsolat

en: DUN requested, but Bluetooth device does not support DUN
hu: DUN lett kérve, de a Bluetooth-eszköz nem támogatja a DUN-t

en: DUN connection must include a GSM or CDMA setting
hu: A DUN-kapcsolatnak tartalmaznia kell egy GSM vagy CDMA beállítást

en: GSM connection
hu: GSM-kapcsolat

en: CDMA connection
hu: CDMA-kapcsolat

en: Unknown/unhandled Bluetooth connection type
hu: Ismeretlen vagy kezeletlen Bluetooth-kapcsolattípus

en: connection does not match device
hu: a kapcsolat nem egyezik az eszközzel

en: 6LOWPAN connection
hu: 6LOWPAN-kapcsolat

en: Bond connection
hu: Bond-kapcsolat

en: Bridge connection
hu: Bridge-kapcsolat

en: Dummy connection
hu: Üres kapcsolat

en: Wired connection %d
hu: %d. vezetékes kapcsolat

en: Veth connection
hu: Veth-kapcsolat

en: PPPoE connection
hu: PPPoE-kapcsolat

en: Wired connection
hu: Vezetékes kapcsolat

en: InfiniBand connection
hu: InfiniBand-kapcsolat

en: IP tunnel connection
hu: IP-alagútkapcsolat

en: MACVLAN connection
hu: MACVLAN-kapcsolat

en: TUN connection
hu: TUN-kapcsolat

en: VLAN connection
hu: VLAN-kapcsolat

en: VRF connection
hu: VRF-kapcsolat

en: VXLAN connection
hu: VXLAN-kapcsolat

en: WPAN connection
hu: WPAN-kapcsolat

en: Team connection
hu: Team-kapcsolat

en: Mesh
hu: Háló

en: %s is incompatible with static WEP keys
hu: A(z) %s nem kompatibilis a statikus WEP-kulcsokkal

en: LEAP authentication requires a LEAP username
hu: A LEAP hitelesítés egy LEAP felhasználónevet igényel

en: LEAP username requires 'leap' authentication
hu: A LEAP felhasználónév „leap” hitelesítést igényel

en: LEAP authentication requires IEEE 802.1x key management
hu: A LEAP hitelesítés IEEE 802.1x kulcskezelést igényel

en: LEAP authentication is incompatible with Ad-Hoc mode
hu: A LEAP hitelesítés nem kompatibilis az eseti móddal

en: LEAP authentication is incompatible with 802.1x setting
hu: A LEAP hitelesítés nem kompatibilis a 802.1x beállítással

en: a connection using '%s' authentication cannot use WPA key management
hu: egy „%s” hitelesítést használó kapcsolat nem használhat WPA kulcskezelést

en: a connection using '%s' authentication cannot specify WPA protocols
hu: egy „%s” hitelesítést használó kapcsolat nem adhat meg WPA protokollokat

en: a connection using '%s' authentication cannot specify WPA ciphers
hu: egy „%s” hitelesítést használó kapcsolat nem adhat meg WPA titkosítókat

en: a connection using '%s' authentication cannot specify a WPA password
hu: egy „%s” hitelesítést használó kapcsolat nem adhat meg WPA jelszót

en: Dynamic WEP requires an 802.1x setting
hu: A dinamikus WEP egy 802.1x beállítást igényel

en: Dynamic WEP requires 'open' authentication
hu: A dinamikus WEP „open” hitelesítést igényel

en: Dynamic WEP requires 'ieee8021x' key management
hu: A dinamikus WEP „ieee8021x” kulcskezelést igényel

en: WPA-PSK authentication is incompatible with 802.1x
hu: A WPA-PSK hitelesítés nem kompatibilis a 802.1x-szel

en: WPA-PSK requires 'open' authentication
hu: A WPA-PSK „open” hitelesítést igényel

en: Access point does not support PSK but setting requires it
hu: A hozzáférési pont nem támogatja a PSK-t, de a beállítás igényli azt

en: WPA Ad-Hoc authentication requires 'rsn' protocol
hu: A WPA eseti hitelesítés „rsn” protokollt igényel

en: WPA Ad-Hoc authentication requires 'ccmp' pairwise cipher
hu: A WPA eseti hitelesítés „ccmp” páros titkosítót igényel

en: WPA Ad-Hoc requires 'ccmp' group cipher
hu: A WPA eseti „ccmp” csoportos titkosítót igényel

en: WPA-EAP authentication requires an 802.1x setting
hu: A WPA-EAP hitelesítés egy 802.1x beállítást igényel

en: WPA-EAP requires 'open' authentication
hu: A WPA-EAP „open” hitelesítést igényel

en: 802.1x setting requires 'wpa-eap' key management
hu: A 802.1x beállítás „wpa-eap” kulcskezelést igényel

en: Access point does not support 802.1x but setting requires it
hu: A hozzáférési pont nem támogatja a 802.1x-et, de a beállítás igényli azt

en: Ad-Hoc mode requires 'none' or 'wpa-psk' key management
hu: Az eseti mód „none” vagy „wpa-psk” kulcskezelést igényel

en: Ad-Hoc mode is incompatible with 802.1x security
hu: Az eseti mód nem kompatibilis a 802.1x biztonsággal

en: Ad-Hoc mode is incompatible with LEAP security
hu: Az eseti mód nem kompatibilis a LEAP biztonsággal

en: Ad-Hoc mode requires 'open' authentication
hu: Az eseti mód „open” hitelesítést igényel

en: connection does not match access point
hu: a kapcsolat nem egyezik a hozzáférési ponttal

en: connection does not match mesh point
hu: a kapcsolat nem egyezik a háló ponttal

en: Access point is unencrypted but setting specifies security
hu: A hozzáférési pont titkosítatlan, de a beállítás megadja a biztonságot

en: WPA authentication is incompatible with non-EAP (original) LEAP or Dynamic WEP
hu: A WPA hitelesítés nem kompatibilis a nem EAP (eredeti) LEAP-pel vagy a dinamikus WEP-pel

en: WPA authentication is incompatible with Shared Key authentication
hu: A WPA hitelesítés nem kompatibilis a megosztott kulcsú hitelesítéssel

en: Failed to determine AP security information
hu: Nem sikerült meghatározni a hozzáférési pont biztonságának információit

en: # Created by NetworkManager
hu: # A Hálózatkezelő hozta létre

en: # Merged from %s
hu: # Egyesítve ebből: %s

en: Opening %s failed: %s
hu: A(z) %s megnyitása sikertelen: %s

en: Writing to %s failed: %s
hu: A(z) %s fájlba írás sikertelen: %s

en: Closing %s failed: %s
hu: A(z) %s lezárása sikertelen: %s

en: Cannot create '%s': %s
hu: A(z) „%s” nem hozható létre: %s

en: %s is already running (pid %ld)
hu: A(z) %s már fut (pid: %ld)

en: %s.  Please use --help to see a list of valid options.
hu: %s. Használja a --help kapcsolót az érvényes kapcsolók listájának megtekintéséhez.

en: Failed to read configuration: %s
hu: A beállítások olvasása sikertelen: %s

en: Print NetworkManager version and exit
hu: A Hálózatkezelő verziójának kiírása és kilépés

en: Don't become a daemon
hu: Ne váljon démonná

en: Log level: one of [%s]
hu: Naplózási szint: a(z) [%s] egyike

en: Log domains separated by ',': any combination of [%s]
hu: Vesszővel elválasztott naplózási tartományok: [%s] tetszőleges kombinációja

en: Make all warnings fatal
hu: Minden figyelmeztetés végzetes legyen

en: Specify the location of a PID file
hu: Egy PID-fájl helyének megadása

en: Print NetworkManager configuration and exit
hu: A Hálózatkezelő beállításnak kiírása és kilépés

en: NetworkManager monitors all network connections and automatically
    chooses the best connection to use.  It also allows the user to
    specify wireless access points which wireless cards in the computer
    should associate with.
hu: A Hálózatkezelő megfigyeli az összes hálózati kapcsolatot, és automatikusan
    kiválasztja a legjobb kapcsolatot a használathoz. Lehetővé teszi továbbá a
    felhasználó számára, hogy meghatározza azokat a vezeték nélküli hozzáférési
    pontokat, amelyekhez a számítógépben lévő vezeték nélküli kártyáknak
    társulniuk kell.

en: Could not daemonize: %s [error %u]
hu: Nem sikerült démonná tenni: %s [hiba: %u]

en: '%s' is not valid
hu: A(z) „%s” nem érvényes

en: Bad '%s' option:
hu: Hibás „%s” kapcsoló:

en: Config file location
hu: Beállítófájl helye

en: Config directory location
hu: Beállítókönyvtár helye

en: System config directory location
hu: Rendszer beállítókönyvtárának helye

en: Internal config file location
hu: Belső beállítófájl helye

en: State file location
hu: Állapotfájl helye

en: State file for no-auto-default devices
hu: Állapotfájl a nem automatikusan alapértelmezett eszközökhöz

en: List of plugins separated by ','
hu: Bővítmények vesszővel elválasztott listája

en: Quit after initial configuration
hu: Kilépés a kezdeti beállítás után

en: Don't become a daemon, and log to stderr
hu: Ne váljon démonná, és naplózás a szabványos hibakimenetre

en: An http(s) address for checking internet connectivity
hu: Egy HTTP(S) cím az internetkapcsolat ellenőrzéséhez

en: The interval between connectivity checks (in seconds)
hu: Az összekapcsolhatósági ellenőrzések közti időköz (másodpercben)

en: The expected start of the response
hu: A válasz várt kezdete

en: NetworkManager options
hu: A Hálózatkezelő kapcsolói

en: Show NetworkManager options
hu: A Hálózatkezelő kapcsolóinak megjelenítése

en: VPN connection
hu: VPN-kapcsolat

en: invalid json
hu: érvénytelen JSON

en: request succeeded with %s but object is in an unsuitable state
hu: a kérés sikerült %s segítségével, de az objektum nem megfelelő állapotban van

en: operation succeeded but object %s does not exist
hu: a művelet sikerült, de a(z) %s objektum nem létezik

en: Invalid peer starting at %s:%zu: %s
hu: Érvénytelen partner kezdődik a(z) %s fájl %zu. sorában: %s

en: The name of the WireGuard config must be a valid interface name followed by ".conf"
hu: A WireGuard beállítás nevének érvényes csatolónévnek kell lennie, amelyet „.conf” követ

en: unrecognized line at %s:%zu
hu: felismerhetetlen sor a(z) %s fájl %zu. sorában

en: invalid value for '%s' at %s:%zu
hu: érvénytelen érték a(z) „%s” kulcsnál a(z) %s fájl %zu. sorában

en: invalid secret '%s' at %s:%zu
hu: érvénytelen „%s” titok a(z) %s fájl %zu. sorában

en: Failed to create WireGuard connection: %s
hu: A WireGuard-kapcsolat létrehozása sikertelen: %s

en: The connection was not an ADSL connection.
hu: A kapcsolat nem ADSL-kapcsolat volt.

en: The connection was not a bond connection.
hu: A kapcsolat nem bond-kapcsolat volt.

en: The connection was not a bridge connection.
hu: A kapcsolat nem bridge-kapcsolat volt.

en: The connection was not a Bluetooth connection.
hu: A kapcsolat nem Bluetooth-kapcsolat volt.

en: The connection is of Bluetooth NAP type.
hu: A kapcsolat Bluetooth NAP típusú.

en: Invalid device Bluetooth address.
hu: Érvénytelen eszköz Bluetooth-cím.

en: The Bluetooth addresses of the device and the connection didn't match.
hu: Az eszköz Bluetooth-címei és a kapcsolat nem egyeztek.

en: The device is lacking Bluetooth capabilities required by the connection.
hu: Az eszköz nem rendelkezik a kapcsolathoz szükséges Bluetooth-képességekkel.

en: The connection was not a dummy connection.
hu: A kapcsolat nem üres kapcsolat volt.

en: The connection did not specify an interface name.
hu: A kapcsolat nem adott meg csatolónevet.

en: The connection was not an Ethernet or PPPoE connection.
hu: A kapcsolat nem Ethernet- vagy PPPoE-kapcsolat volt.

en: The connection and device differ in S390 subchannels.
hu: A kapcsolat és az eszköz különböznek az S390 alcsatornákban.

en: Invalid device MAC address %s.
hu: Érvénytelen eszköz MAC-cím: %s.

en: The MACs of the device and the connection do not match.
hu: Az eszköz MAC-címei és a kapcsolat nem egyezik.

en: Invalid MAC in the blacklist: %s.
hu: Érvénytelen MAC-cím a feketelistán: %s.

en: Device MAC (%s) is blacklisted by the connection.
hu: Az eszköz MAC-címét (%s) a kapcsolat feketelistára tette.

en: The connection was not a generic connection.
hu: A kapcsolat nem általános kapcsolat volt.

en: The connection was not an InfiniBand connection.
hu: A kapcsolat nem InfiniBand-kapcsolat volt.

en: Invalid device MAC address.
hu: Érvénytelen eszköz MAC-cím.

en: The MACs of the device and the connection didn't match.
hu: Az eszköz MAC-címei és a kapcsolat nem egyeztek.

en: The connection was not an IP tunnel connection.
hu: A kapcsolat nem IP-alagútkapcsolat volt.

en: The connection was not a MAC-VLAN connection.
hu: A kapcsolat nem MAC-VLAN-kapcsolat volt.

en: The connection was not a modem connection.
hu: A kapcsolat nem modem-kapcsolat volt.

en: The connection was not a valid modem connection.
hu: A kapcsolat nem érvényes modem-kapcsolat volt.

en: The device is lacking capabilities required by the connection.
hu: Az eszköz nem rendelkezik a kapcsolathoz szükséges képességekkel.

en: The connection was not an OLPC Mesh connection.
hu: A kapcsolat nem OLPC-hálókapcsolat volt.

en: The connection was not a ovs_bridge connection.
hu: A kapcsolat nem ovs_bridge-kapcsolat volt.

en: The connection was not a ovs_interface connection.
hu: A kapcsolat nem ovs_interface-kapcsolat volt.

en: The connection was not a ovs_port connection.
hu: A kapcsolat nem ovs_port-kapcsolat volt.

en: The connection was not a team connection.
hu: A kapcsolat nem team-kapcsolat volt.

en: The connection was not a tun connection.
hu: A kapcsolat nem TUN-kapcsolat volt.

en: The mode of the device and the connection didn't match
hu: Az eszköz módja és a kapcsolat nem egyeztek

en: The connection was not a VLAN connection.
hu: A kapcsolat nem VLAN-kapcsolat volt.

en: The VLAN identifiers of the device and the connection didn't match.
hu: Az eszköz VLAN-azonosítói és a kapcsolat nem egyeztek.

en: The hardware address of the device and the connection didn't match.
hu: Az eszköz hardvercíme és a kapcsolat nem egyeztek.

en: The connection was not a VRF connection.
hu: A kapcsolat nem VRF-kapcsolat volt.

en: The VRF table of the device and the connection didn't match.
hu: Az eszköz VRF-táblája és a kapcsolat nem egyeztek.

en: The connection was not a VXLAN connection.
hu: A kapcsolat nem VXLAN-kapcsolat volt.

en: The VXLAN identifiers of the device and the connection didn't match.
hu: Az eszköz VXLAN-azonosítói és a kapcsolat nem egyeztek.

en: The connection was not a Wi-Fi P2P connection.
hu: A kapcsolat nem egyenrangú Wi-Fi-kapcsolat volt.

en: The connection was not a Wi-Fi connection.
hu: A kapcsolat nem Wi-Fi-kapcsolat volt.

en: The device is lacking WPA capabilities required by the connection.
hu: Az eszköz nem rendelkezik a kapcsolathoz szükséges WPA-képességekkel.

en: The device is lacking WPA2/RSN capabilities required by the connection.
hu: Az eszköz nem rendelkezik a kapcsolathoz szükséges WPA/RSN-képességekkel.

en: The connection was not a wpan connection.
hu: A kapcsolat nem WPAN-kapcsolat volt.

en: OLPC Mesh
hu: OLPC-háló

en: Open vSwitch Interface
hu: Open vSwitch-csatoló

en: Open vSwitch Port
hu: Open vSwitch-port

en: Open vSwitch Bridge
hu: Open vSwitch-híd

en: Mobile Broadband
hu: Mobil széles sáv

en: IPTunnel
hu: IP-alagút

en: Dummy
hu: Üres

en: Wi-Fi P2P
hu: Egyenrangú Wi-Fi

note: TRANSLATORS: Unknown reason for a device state change (NMDeviceStateReason) TRANSLATORS: Unknown reason for a connection state change (NMActiveConnectionStateReason)
en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Wired
hu: Vezetékes

en: The connection was not valid: %s
hu: A kapcsolat nem volt érvényes: %s

en: The interface names of the device and the connection didn't match
hu: Az eszköz csatolónevei és a kapcsolat nem egyeztek

en: registration failed
hu: a regisztráció sikertelen

en: No service name specified
hu: Nincs szolgáltatásnév megadva

en: '%s' is not valid: properties should be specified as 'key=value'
hu: A(z) „%s” nem érvényes: a tulajdonságokat „kulcs=érték” formában kell megadni

en: '%s' is not a valid key
hu: A(z) „%s” nem érvényes kulcs

en: duplicate key '%s'
hu: kettőzött kulcs: „%s”

en: number for '%s' is out of range
hu: a(z) „%s” száma kívül esik a tartományon

en: value for '%s' must be a number
hu: a(z) „%s” értékének számnak kell lennie

en: value for '%s' must be a boolean
hu: a(z) „%s” értékének logikai értéknek kell lennie

en: missing 'name' attribute
hu: hiányzó „name” attribútum

en: invalid 'name' "%s"
hu: érvénytelen „name”: „%s”

en: attribute '%s' is invalid for "%s"
hu: a(z) „%s” attribútum érvénytelen a következőnél: „%s”

en: property cannot be an empty string
hu: a tulajdonság nem lehet üres karakterlánc

en: property cannot be longer than 255 bytes
hu: a tulajdonság nem lehet hosszabb 255 bájtnál

en: property cannot contain any nul bytes
hu: a tulajdonság nem tartalmazhat semmilyen nul bájtot

en: wrong type; should be a list of strings.
hu: hibás típus, karakterláncok listájának kell lennie.

en: unknown setting name
hu: ismeretlen beállításnév

en: duplicate setting name
hu: kettőzött beállításnév

en: has an invalid UUID
hu: érvénytelen UUID-val rendelkezik

en: has a UUID that requires normalization
hu: olyan UUID-val rendelkezik, amely normalizálást igényel

en: has duplicate UUIDs
hu: kettőzött UUID-kkal rendelkezik

en: setting not found
hu: a beállítás nem található

en: setting is required for non-slave connections
hu: a beállítás szükséges a nem szolga kapcsolatokhoz

en: setting not allowed in slave connection
hu: a beállítás nem engedélyezett a szolga kapcsolatban

en: Unexpected failure to normalize the connection
hu: Váratlan hiba a kapcsolat normalizálásánál

en: Unexpected failure to verify the connection
hu: Váratlan hiba a kapcsolat ellenőrzésénél

en: unexpected uuid %s instead of %s
hu: váratlan %s UUID a(z) %s helyett

en: property is missing
hu: a tulajdonság hiányzik

en: IP Tunnel
hu: IP-alagút

en: Method returned type '%s', but expected '%s'
hu: A módszer „%s” típust adott vissza, de „%s” az elvárt

en: Value cannot be interpreted as a list of numbers.
hu: Az érték nem értelmezhető számok listájaként.

en: value is not an integer in range [%lld, %lld]
hu: az érték nem egy [%lld, %lld] tartományban lévő egész szám

en: ignoring missing number
hu: hiányzó szám mellőzése

en: ignoring invalid number '%s'
hu: érvénytelen „%s” szám mellőzése

en: ignoring invalid %s address: %s
hu: érvénytelen %s cím mellőzése: %s

en: ignoring invalid gateway '%s' for %s route
hu: érvénytelen „%s” átjáró mellőzése a(z) %s útvonalnál

en: ignoring invalid %s route: %s
hu: érvénytelen %s útvonal mellőzése: %s

en: unexpected character '%c' for address %s: '%s' (position %td)
hu: váratlan „%c” karakter a(z) %s címnél: „%s” (pozíció: %td)

en: unexpected character '%c' for %s: '%s' (position %td)
hu: váratlan „%c” karakter ennél: %s: „%s” (pozíció: %td)

en: unexpected character '%c' in prefix length for %s: '%s' (position %td)
hu: váratlan „%c” karakter a(z) %s előtaghosszánál: „%s” (pozíció: %td)

en: garbage at the end of value %s: '%s'
hu: szemét a(z) %s érték végénél: „%s”

en: deprecated semicolon at the end of value %s: '%s'
hu: elavult pontosvessző a(z) %s érték végén: „%s”

en: invalid prefix length for %s '%s', defaulting to %d
hu: érvénytelen előtaghossz a(z) %s kulcsnál: „%s”, alapértelmezetten %d használata

en: missing prefix length for %s '%s', defaulting to %d
hu: hiányzó előtaghossz a(z) %s kulcsnál: „%s”, alapértelmezetten %d használata

en: invalid value for "%s": %s
hu: érvénytelen érték a(z) „%s” kulcsnál: %s

en: ignoring invalid DNS server IPv%c address '%s'
hu: a DNS-kiszolgáló érvénytelen „%2$s” IPv%1$c-címének mellőzése

en: invalid option '%s', use one of [%s]
hu: a(z) „%s” kapcsoló érvénytelen, a(z) [%s] egyikének használata

en: ignoring invalid MAC address
hu: érvénytelen MAC-cím mellőzése

en: ignoring invalid bond option %s%s%s = %s%s%s: %s
hu: érvénytelen bond kapcsoló mellőzése: %s%s%s = %s%s%s: %s

en: ignoring invalid SSID
hu: érvénytelen SSID mellőzése

en: ignoring invalid raw password
hu: érvénytelen nyers jelszó mellőzése

en: invalid key/cert value
hu: érvénytelen kulcs- vagy tanúsítványérték

en: invalid key/cert value path "%s"
hu: érvénytelen kulcs- vagy tanúsítvány-útvonal: „%s”

en: certificate or key file '%s' does not exist
hu: a(z) „%s” tanúsítvány- vagy kulcsfájl nem létezik

en: invalid PKCS#11 URI "%s"
hu: érvénytelen PKCS#11 URI: „%s”

en: invalid key/cert value data:;base64, is not base64
hu: érvénytelen „data:;base64” kulcs- vagy tanúsítványérték, nem Base64

en: invalid key/cert value data:;base64,file://
hu: érvénytelen „data:;base64,file://” kulcs- vagy tanúsítványérték

en: invalid key/cert value is not a valid blob
hu: érvénytelen kulcs- vagy tanúsítványérték, nem érvényes blob

en: invalid parity value '%s'
hu: érvénytelen paritásérték: „%s”

en: invalid setting: %s
hu: érvénytelen beállítás: „%s”

en: ignoring invalid team configuration: %s
hu: érvénytelen team beállítás mellőzése: %s

en: invalid qdisc: %s
hu: érvénytelen qdisc: %s

en: invalid tfilter: %s
hu: érvénytelen tfilter: %s

en: error loading setting value: %s
hu: hiba a beállítás értékének betöltésekor: %s

en: value cannot be interpreted as integer
hu: az érték nem értelmezhető egész számként

en: ignoring invalid byte element '%u' (not between 0 and 255 inclusive)
hu: érvénytelen „%u” bájtelem mellőzése (nem 0 és 255 közötti, bezárólag)

en: invalid setting name '%s'
hu: érvénytelen beállításnév: „%s”

en: invalid key '%s.%s'
hu: érvénytelen kulcs: „%s.%s”

en: key '%s.%s' is not boolean
hu: a(z) „%s.%s” kulcs nem logikai érték

en: key '%s.%s' is not a uint32
hu: a(z) „%s.%s” kulcs nem uint32

en: invalid peer public key in section '%s'
hu: érvénytelen partner nyilvános kulcs a(z) „%s” szakaszban

en: key '%s.%s' is not a valid 256 bit key in base64 encoding
hu: a(z) „%s.%s” kulcs nem érvényes Base64 kódolású 256 bites kulcs

en: key '%s.%s' is not a valid secret flag
hu: a(z) „%s.%s” kulcs nem érvényes titokjelző

en: key '%s.%s' is not a integer in range 0 to 2^32
hu: a(z) „%s.%s” kulcs nem a 0 és 2^32 tartományban lévő egész szám

en: key '%s.%s' is not a valid endpoint
hu: a(z) „%s.%s” kulcs nem érvényes végpont

en: key '%s.%s' has invalid allowed-ips
hu: a(z) „%s.%s” kulcs érvénytelen megengedett IP-címekkel rendelkezik

en: peer '%s' is invalid: %s
hu: a(z) „%s” partner érvénytelen: %s

en: unsupported option "%s.%s" of variant type %s
hu: a(z) %3$s változattípus „%1$s.%2$s” kapcsolója nem támogatott

en: property is not specified
hu: a tulajdonság nincs megadva

en: '%s' value doesn't match '%s=%s'
hu: a(z) „%s” érték nem egyezik ezzel: „%s=%s”

en: '%s' is neither an UUID nor an interface name
hu: a(z) „%s” nem UUID vagy csatolónév

en: binary data missing
hu: bináris adatok hiányoznak

en: URI not NUL terminated
hu: az URI nem NUL végződésű

en: URI is empty
hu: az URI üres

en: URI is not valid UTF-8
hu: az URI nem érvényes UTF-8

en: data missing
hu: adatok hiányoznak

en: certificate is invalid: %s
hu: a tanúsítvány érvénytelen: %s

en: certificate detected as invalid scheme
hu: a tanúsítvány érvénytelen sémaként észlelve

en: CA certificate must be in X.509 format
hu: a hitelesítésszolgáltató tanúsítványnak X.509 formátumban kell lennie

en: invalid certificate format
hu: érvénytelen tanúsítványformátum

en: password is not supported when certificate is not on a PKCS#11 token
hu: a jelszó nem támogatott, ha a tanúsítvány nem PKCS#11 tokennél van

en: property is empty
hu: a tulajdonság üres

en: has to match '%s' property for PKCS#12
hu: egyeznie kell a(z) „%s” tulajdonsággal a PKCS#12-nél

en: exactly one property must be set
hu: pontosan egy tulajdonságot kell beállítani

en: can be enabled only on Ethernet connections
hu: csak Ethernet-kapcsolatoknál lehet engedélyezve

en: property is invalid
hu: a tulajdonság érvénytelen

en: '%s' is not a valid value for the property
hu: a(z) „%s” nem érvényes érték a tulajdonsághoz

en: invalid auth flags
hu: érvénytelen hitelesítési jelzők

en: '%s' connection requires '%s' or '%s' setting
hu: a(z) „%s” kapcsolat „%s” vagy „%s” beállítást igényel

en: '%s' connection requires '%s' setting
hu: a(z) „%s” kapcsolat „%s” beállítást igényel

en: missing setting
hu: hiányzó beállítás

en: A connection with a '%s' setting must have the slave-type set to '%s'. Instead it is '%s'
hu: Egy „%s” beállítással rendelkező kapcsolatnál a szolgatípust „%s” értékre kell beállítani. Ehelyett ez „%s”.

en: '%s' option is empty
hu: a(z) „%s” beállítás üres

en: '%s' is not a valid IPv4 address for '%s' option
hu: a(z) „%s” nem érvényes IPv4-cím a(z) „%s” kapcsolóhoz

en: missing option name
hu: hiányzó kapcsolónév

en: invalid option '%s'
hu: érvénytelen kapcsoló: „%s”

en: invalid value '%s' for option '%s'
hu: érvénytelen „%s” érték a(z) „%s” kapcsolónál

en: mandatory option '%s' is missing
hu: a kötelező „%s” kapcsoló hiányzik

en: '%s' is not a valid value for '%s'
hu: a(z) „%s” nem érvényes érték ehhez: „%s”

en: '%s=%s' is incompatible with '%s > 0'
hu: a(z) „%s=%s” nem kompatibilis a(z) „%s > 0”-val

en: '%s' is not valid for the '%s' option: %s
hu: a(z) „%s” nem érvényes a(z) „%s” kapcsolóhoz: %s

en: '%s' option is only valid for '%s=%s'
hu: a(z) „%s” kapcsoló csak ehhez érvényes: „%s=%s”

en: '%s=%s' is not a valid configuration for '%s'
hu: a(z) „%s=%s” nem érvényes beállítás ehhez: „%s”

en: '%s' option requires '%s' option to be enabled
hu: a(z) „%s” kapcsoló a(z) „%s” kapcsoló engedélyezését igényli

en: '%s' option needs to be a value multiple of '%s' value
hu: a(z) „%s” kapcsolónak a(z) „%s” érték többszörös értékének kell lennie

en: '%s' option requires '%s' option to be set
hu: a(z) „%s” kapcsoló a(z) „%s” kapcsoló beállítását igényli

en: '%s' option is only valid with mode '%s'
hu: a(z) „%s” kapcsoló csak „%s” móddal érvényes

en: '%s' and '%s' cannot have different values
hu: a(z) „%s” és „%s” nem rendelkezhet különböző értékekkel

en: %s requires bond mode "%s"
hu: a(z) %s a(z) „%s” mond módot igényli

en: %s requires xmit_hash_policy "vlan+srcmac"
hu: a(z) %s ezt igényli: xmit_hash_policy "vlan+srcmac"

en: '%s' option should be string
hu: a(z) „%s” kapcsolónak karakterláncnak kell lennie

en: '%s' option is not valid with mode '%s'
hu: a(z) „%s” kapcsoló nem érvényes „%s” móddal

en: value '%d' is out of range <%d-%d>
hu: a(z) „%d” érték kívül esik a tartományon: <%d-%d>

en: is not a valid MAC address
hu: nem érvényes MAC-cím

en: the mask can't contain bits 0 (STP), 1 (MAC) or 2 (LACP)
hu: a maszk nem tartalmazhat 0 (STP), 1 (MAC) vagy 2 (LACP) biteket

en: is not a valid link local MAC address
hu: nem érvényes kapcsolatszintű MAC-cím

en: is not a valid VLAN filtering protocol
hu: nem érvényes VLAN szűrési protokoll

en: is not a valid option
hu: nem érvényes kapcsoló

en: '%s' option must be a power of 2
hu: a(z) „%s” kapcsolónak 2 hatványának kell lennie

en: bridge connection should have a ethernet setting as well
hu: a bridge-kapcsolatnak Ethernet-beállítással is rendelkeznie kell

en: setting required for connection of type '%s'
hu: beállítás szükséges a(z) „%s” típusú kapcsolathoz

en: Unknown slave type '%s'
hu: Ismeretlen szolgatípus: „%s”

en: Slave connections need a valid '%s' property
hu: A szolgakapcsolatoknak érvényes „%s” tulajdonság szükséges

en: Cannot set '%s' without '%s'
hu: A(z) „%s” nem állítható be „%s” nélkül

en: '%s' is not a valid UUID
hu: a(z) „%s” nem érvényes UUID

en: connection type '%s' is not valid
hu: a(z) „%s” kapcsolattípus nem érvényes

en: '%s' connections must be enslaved to '%s', not '%s'
hu: a(z) „%s” kapcsolatokat a következőhöz kell szolgává tenni: „%s”, nem ehhez: „%s”

en: metered value %d is not valid
hu: a(z) %d. mért érték nem érvényes

en: value %d is not valid
hu: a(z) %d. érték nem érvényes

en: "disabled" flag cannot be combined with other MPTCP flags
hu: a „disabled” jelző nem kombinálható más MPTCP-jelzőkkel

en: cannot set both "signal" and "fullmesh" MPTCP flags
hu: nem állíthatók be a „signal” és „fullmesh” MPTCP-jelzők egyszerre

en: value %u is not a valid combination of MPTCP flags
hu: a(z) %u érték nem érvényes kombinációja az MPTCP-jelzőknek

en: DHCP option cannot be longer than 255 characters
hu: a DHCP-kapcsoló nem lehet hosszabb 255 karakternél

en: MUD URL is not a valid URL
hu: a MUD URL nem érvényes URL

en: invalid permissions not in format "user:$UNAME[:]"
hu: az érvénytelen jogosultságok nincsenek „felhasználó:$UNÉV[:]” formátumban

en: property type should be set to '%s'
hu: a tulajdonság típusát „%s” értékre kell állítani

en: slave-type '%s' requires a '%s' setting in the connection
hu: a(z) „%s” szolgatípus egy „%s” beállítást igényel a kapcsolatban

en: Detect a slave connection with '%s' set and a port type '%s'. '%s' should be set to '%s'
hu: Egy „%s” beállított kapcsolattal és egy „%s” porttípussal rendelkező szolgakapcsolat észlelése. A(z) „%s” típust „%s” típusra kell állítani.

en: A slave connection with '%s' set to '%s' cannot have a '%s' setting
hu: Egy „%2$s” értékre beállított „%1$s” típussal rendelkező szolgakapcsolatnak nem lehet „%3$s” beállítása

en: UUID needs normalization
hu: az UUID normalizálást igényel

en: flags invalid
hu: a jelzők érvénytelenek

en: flags invalid - disabled
hu: a jelzők érvénytelenek – letiltva

en: property invalid (not enabled)
hu: a tulajdonság érvénytelen (nincs engedélyezve)

en: element invalid
hu: az elem érvénytelen

en: sum not 100%
hu: az összeg nem 100%

en: property invalid
hu: a tulajdonság érvénytelen

en: unsupported ethtool setting
hu: nem támogatott ethtool beállítás

en: setting has invalid variant type
hu: a beállítás érvénytelen változattípussal rendelkezik

en: coalesce option must be either 0 or 1
hu: az egyesítési kapcsoló csak 0 vagy 1 lehet

en: pause-autoneg cannot be enabled when setting rx/tx options
hu: az automatikus egyeztetés szüneteltetése nem lehet engedélyezve az rx/tx kapcsoló beállításakor

en: unknown ethtool option '%s'
hu: ismeretlen ethtool kapcsoló: „%s”

en: property value '%s' is empty or too long (>64)
hu: a(z) „%s” tulajdonságérték üres vagy túl hosszú (>64)

en: '%s' contains invalid char(s) (use [A-Za-z._-])
hu: a(z) „%s” érvénytelen karaktereket tartalmaz (használható: [A-Za-z._-])

en: '%s' length is invalid (should be 5 or 6 digits)
hu: a(z) „%s” hossz érvénytelen (5 vagy 6 számjegynek kell lennie)

en: '%s' is not a number
hu: a(z) „%s” nem szám

en: property is empty or wrong size
hu: a tulajdonság üres vagy hibás méretű

en: property must contain only digits
hu: a tulajdonság csak számokat tartalmazhat

en: can't be enabled when manual configuration is present
hu: nem lehet engedélyezni, ha kézi beállítás van jelen

en: Must specify a P_Key if specifying parent
hu: Meg kell adni egy P_Key kulcsot, ha szülő van megadva

en: InfiniBand P_Key connection did not specify parent interface name
hu: Az InfiniBand P_Key kapcsolat nem adott meg szülő csatolónevet

en: the values 0 and 0x8000 are not allowed
hu: a 0 és 0x8000 értékek nem engedélyezettek

en: interface name of software infiniband device must be '%s' or unset (instead it is '%s')
hu: a szoftveres InfiniBand-eszköz csatolóneve csak „%s” vagy beállítatlan lehet (ehelyett „%s”)

en: interface name of software infiniband device with MAC address must be unset (instead it is '%s')
hu: a MAC-címmel rendelkező szoftveres InfiniBand-eszköz csatolóneve csak beállítatlan lehet (ehelyett „%s”)

en: mtu can be at most %u but it is %u
hu: az MTU legfeljebb %u lehet, de most %u

en: Missing IPv4 address
hu: Hiányzó IPv4-cím

en: Missing IPv6 address
hu: Hiányzó IPv6-cím

en: Invalid IPv4 address '%s'
hu: Érvénytelen IPv4-cím: „%s”

en: Invalid IPv6 address '%s'
hu: Érvénytelen IPv6-cím: „%s”

en: Invalid IPv4 address prefix '%u'
hu: Érvénytelen IPv4-címelőtag: „%u”

en: Invalid IPv6 address prefix '%u'
hu: Érvénytelen IPv6-címelőtag: „%u”

en: Invalid routing metric '%s'
hu: Érvénytelen útválasztási metrika: „%s”

en: unknown attribute
hu: ismeretlen attribútum

en: invalid attribute type '%s'
hu: érvénytelen attribútumtípus: „%s”

en: attribute is not valid for a IPv4 route
hu: az attribútum nem érvényes egy IPv4 útvonalhoz

en: attribute is not valid for a IPv6 route
hu: az attribútum nem érvényes egy IPv6 útvonalhoz

en: '%s' is not a valid IPv4 address
hu: a(z) „%s” nem érvényes IPv4-cím

en: '%s' is not a valid IPv6 address
hu: a(z) „%s” nem érvényes IPv6-cím

en: invalid prefix %s
hu: érvénytelen előtag: „%s”

en: %s is not a valid route type
hu: a(z) „%s” nem érvényes útvonaltípus

en: route scope is invalid for local route
hu: az útvonal hatóköre érvénytelen a helyi útvonalhoz

en: a %s route cannot have a next-hop
hu: egy „%s” útvonalnak nem lehet következő pontja

en: missing priority
hu: hiányzó prioritás

en: missing table
hu: hiányzó táblázat

en: invalid action type
hu: érvénytelen művelettípus

en: has from/src but the prefix-length is zero
hu: van feladó/forrás értéke, de az előtag hossza nulla

en: missing from/src for a non zero prefix-length
hu: hiányzó feladó/forrás egy nem nulla előtaghossznál

en: invalid from/src
hu: érvénytelen feladó/forrás

en: invalid prefix length for from/src
hu: érvénytelen előtaghossz a feladó/forrás értékénél

en: has to/dst but the prefix-length is zero
hu: van címzett/cél értéke, de az előtag hossza nulla

en: missing to/dst for a non zero prefix-length
hu: hiányzó címzett/cél egy nem nulla előtaghossznál

en: invalid to/dst
hu: érvénytelen címzett/cél

en: invalid prefix length for to/dst
hu: érvénytelen előtaghossz a címzett/cél értékénél

en: invalid iifname
hu: érvénytelen iifname

en: invalid oifname
hu: érvénytelen oifname

en: invalid source port range
hu: érvénytelen forrásporttartomány

en: invalid destination port range
hu: érvénytelen célporttartomány

en: suppress_prefixlength out of range
hu: a suppress_prefixlength kívül esik a tartományon

en: suppress_prefixlength is only allowed with the to-table action
hu: a suppress_prefixlength csak a to-table művelettel engedélyezett

en: invalid key "%s"
hu: érvénytelen kulcs: „%s”

en: duplicate key %s
hu: kettőzött kulcs: „%s”

en: invalid variant type '%s' for "%s"
hu: érvénytelen „%s” változattípus ehhez: „%s”

en: missing "family"
hu: hiányzó „family”

en: invalid "family"
hu: érvénytelen „family”

en: "uid-range-start" is greater than "uid-range-end"
hu: az „uid-range-start” nagyobb mint az „uid-range-end”

en: Unsupported to-string-flags argument
hu: Nem támogatott to-string-flags argumentum

en: Unsupported extra-argument
hu: Nem támogatott további argumentum

en: unsupported key "%s"
hu: nem támogatott kulcs: „%s”

en: duplicate key "%s"
hu: kettőzött kulcs: „%s”

en: invalid value for "%s"
hu: érvénytelen érték ehhez: „%s”

en: empty text does not describe a rule
hu: az üres szöveg nem ír le szabályt

en: missing argument for "%s"
hu: hiányzó argumentum ehhez: „%s”

en: invalid "from" part
hu: érvénytelen „feladó” rész

en: invalid "to" part
hu: érvénytelen „címzett” rész

en: cannot detect address family for rule
hu: nem lehet felismerni a címcsaládot a szabályhoz

en: rule is invalid: %s
hu: a szabály érvénytelen: %s

en: invalid address family
hu: érvénytelen címcsalád

en: rule #%u is invalid: %s
hu: a(z) %u. szabály érvénytelen: %s

en: %d. DNS server address is invalid
hu: a(z) %d. DNS-kiszolgálócím érvénytelen

en: %d. IP address is invalid
hu: a(z) %d. IP-cím érvénytelen

en: %d. IP address has 'label' property with invalid type
hu: a(z) %d. IP-címnek érvénytelen típussal rendelkező „label” tulajdonsága van

en: %d. IP address has invalid label '%s'
hu: a(z) %d. IP-címnek érvénytelen címkéje van: „%s”

en: gateway cannot be set if there are no addresses configured
hu: az átjárót nem lehet beállítani, ha nincsenek címek beállítva

en: gateway is invalid
hu: az átjáró érvénytelen

en: %d. route is invalid
hu: a(z) %d. útvonal érvénytelen

en: invalid attribute: %s
hu: érvénytelen attribútum: %s

en: %u. rule has wrong address-family
hu: a(z) %u. szabálynak hibás címcsaládja van

en: %u. rule is invalid: %s
hu: a(z) %u. szabály érvénytelen: %s

en: '%s' is not a valid IAID
hu: a(z) „%s” nem érvényes IAID

en: the property cannot be set when '%s' is disabled
hu: a tulajdonságot nem lehet beállítani, ha a(z) „%s” le van tiltva

en: the property is currently supported only for DHCPv4
hu: a tulajdonság jelenleg csak DHCPv4-nél támogatott

en: '%s' is not a valid IP or subnet
hu: a(z) „%s” nem érvényes IP-cím vagy alhálózat

en: a gateway is incompatible with '%s'
hu: egy átjáró nem kompatibilis ezzel: „%s”

en: '%d' is not a valid tunnel mode
hu: a(z) „%d” nem érvényes alagútmód

en: '%s' is not a valid IPv%c address
hu: a(z) „%s” nem érvényes IPv%c-cím

en: tunnel keys can only be specified for GRE tunnels
hu: az alagútkulcsok csak GRE-alagutakhoz adhatók meg

en: '%s' is not a valid tunnel key
hu: a(z) „%s” nem érvényes alagútkulcs

en: a fixed TTL is allowed only when path MTU discovery is enabled
hu: rögzített TTL csak akkor engedélyezett, ha az útvonal MTU felderítése engedélyezve van

en: some flags are invalid for the select mode: %s
hu: néhány jelző érvénytelen a kijelölési módhoz: %s

en: wired setting not allowed for mode %s
hu: vezetékes beállítás nem engedélyezett ehhez a módhoz: „%s”

en: this property cannot be empty for '%s=%s'
hu: ez a tulajdonság nem lehet üres ehhez: „%s=%s”

en: this property is not allowed for '%s=%s'
hu: ez a tulajdonság nem engedélyezett ehhez: „%s=%s”

en: cannot enable ipv4.link-local with ipv4.method=disabled
hu: az ipv4.link-local nem engedélyezhető ipv4.method=disabled beállítással

en: cannot disable ipv4.link-local with ipv4.method=link-local
hu: az ipv4.link-local nem tiltható le ipv4.method=link-local beállítással

en: '%s' is not a valid FQDN
hu: a(z) „%s” nem érvényes FQDN

en: property cannot be set when dhcp-hostname is also set
hu: a tulajdonság nem állítható be, ha a DHCP gépneve is be van állítva

en: FQDN flags requires a FQDN set
hu: az FQDN jelzők egy FQDN beállítását igénylik

en: multiple addresses are not allowed for '%s=%s'
hu: több cím nem engedélyezett ehhez: „%s=%s”

en: property should be TRUE when method is set to disabled
hu: a tulajdonságnak IGAZ értékűnek kell lennie, ha a módszer letiltottra van állítva

en: value is not a valid token
hu: az érték nem érvényes token

en: only makes sense with EUI64 address generation mode
hu: csak EUI64-cím előállítási móddal van értelme

en: invalid DUID
hu: érvénytelen DUID

en: token is not in canonical form
hu: a token nincs kanonikus alakban

en: property should be TRUE when method is set to ignore or disabled
hu: a tulajdonságnak IGAZ értékűnek kell lennie, ha a módszer mellőzésre vagy letiltottra van állítva

en: the key is empty
hu: a kulcs üres

en: the key must be %d characters
hu: a kulcsnak %d karakteresnek kell lennie

en: the key contains non-hexadecimal characters
hu: a kulcs nem hexadecimális karaktereket tartalmaz

en: property is not specified and neither is '%s:%s'
hu: a tulajdonság nincs megadva és nem is „%s:%s”

en: EAP key management requires '%s' setting presence
hu: az EAP kulcskezelés a(z) „%s” beállítás jelenlétét igényli

en: must be either psk (0) or eap (1)
hu: vagy psk (0), vagy eap (1) kell legyen

en: only valid for psk mode
hu: csak PSK-módnál érvényes

en: non promiscuous operation is allowed only in passthru mode
hu: a nem válogatás nélküli művelet csak áthaladási módban engedélyezett

en: is empty
hu: üres

en: SSID length is out of range <1-32> bytes
hu: az SSID hossza kívül esik az <1-32> bájtos tartományon

en: '%d' is not a valid channel
hu: a(z) „%d” nem érvényes csatorna

en: A connection with a '%s' setting must not have a master.
hu: Egy „%s” beállítással rendelkező kapcsolatnak nem lehet mestere.

en: '%s' is not allowed in fail_mode
hu: a(z) „%s” nem engedélyezett hibamódban

en: missing key
hu: hiányzó kulcs

en: key is too long
hu: a kulcs túl hosszú

en: key must be UTF8
hu: a kulcs csak UTF-8 lehet

en: key contains invalid characters
hu: a kulcs érvénytelen karaktereket tartalmaz

en: key cannot start with "NM."
hu: a kulcs nem kezdődhet „NM.” értékkel

en: value is missing
hu: az érték hiányzik

en: value is too large
hu: az érték túl nagy

en: value is not valid UTF8
hu: az érték nem érvényes UTF-8

en: invalid key "%s": %s
hu: a(z) „%s” kulcs érvénytelen: %s

en: maximum number of user data entries reached (%u instead of %u)
hu: a felhasználói adatok bejegyzéseinek legnagyobb száma elérve (%u bejegyzés %u helyett)

en: OVS external IDs can only be added to a profile of type OVS bridge/port/interface or to OVS system interface
hu: az OVS külső azonosítókat csak OVS híd/port/csatoló típusú profilhoz vagy OVS rendszercsatolóhoz lehet hozzáadni

en: '%s' is not a valid interface type
hu: a(z) „%s” nem érvényes csatolótípus

en: A connection with a '%s' setting needs connection.type explicitly set
hu: Egy „%s” beállítással rendelkező kapcsolatnak a connection.type kifejezett beállítása szükséges

en: A connection of type '%s' cannot have ovs-interface.type "system"
hu: Egy „%s” típusú kapcsolatnak nem lehet „system” ovs-interface.type típusa

en: A connection of type '%s' cannot have an ovs-interface.type "%s"
hu: Egy „%s” típusú kapcsolatnak nem lehet „%s” ovs-interface.type típusa

en: A connection can not have both '%s' and '%s' settings at the same time
hu: Egy kapcsolatnak nem lehet egyszerre „%s” és „%s” beállítása

en: A connection with '%s' setting must be of connection.type "ovs-interface" but is "%s"
hu: Egy „%s” beállítással rendelkező kapcsolatnak „ovs-interface” connection.type típusúnak kell lennie, de „%s”

en: A connection with '%s' setting needs to be of '%s' interface type, not '%s'
hu: Egy „%s” beállítással rendelkező kapcsolatnak „%s” csatolótípusúnak kell lennie, nem „%s” típusúnak

en: A connection with ovs-interface.type '%s' setting a 'ovs-patch' setting
hu: Egy „%s” ovs-interface.type beállítással rendelkező kapcsolat egy „ovs-patch” beállítást állít be

en: Missing ovs interface setting
hu: Hiányzó OVS-csatolóbeállítás

en: Missing ovs interface type
hu: Hiányzó OVS-csatolótípus

en: A connection with a '%s' setting must have a master.
hu: Egy „%s” beállítással rendelkező kapcsolatnak rendelkeznie kell mesterrel.

en: '%s' is not allowed in vlan_mode
hu: a(z) „%s” nem engedélyezett vlan_mode-ban

en: the tag id must be in range 0-4094 but is %u
hu: a címke azonosítójának a 0-4094 tartományban kell lennie, de %u

en: '%s' is not allowed in lacp
hu: a(z) „%s” nem engedélyezett lacp-ben

en: '%s' is not allowed in bond_mode
hu: a(z) „%s” nem engedélyezett bond_mode-ban

en: '%d' is out of valid range <128-16384>
hu: a(z) „%d” kívül esik az érvényes <128-16384> tartományon

en: setting this property requires non-zero '%s' property
hu: ezen tulajdonság beállítása nem nulla „%s” tulajdonságot igényel

en: invalid proxy method
hu: érvénytelen proxymódszer

en: this property is not allowed for method none
hu: ez a tulajdonság nem engedélyezett a nincs módszernél

en: the script is too large
hu: a parancsfájl túl nagy

en: the script is not valid utf8
hu: a parancsfájl nem érvényes UTF-8

en: the script lacks FindProxyForURL function
hu: a parancsfájlból hiányzik a FindProxyForURL függvény

en: '%s' is not a valid MAC address
hu: a(z) „%s” nem érvényes MAC-cím

en: VF with index %u, but the total number of VFs is %u
hu: %u indexszel rendelkező VF, de a VF-ek teljes száma %u

en: invalid VF %u: %s
hu: érvénytelen VF %u: %s

en: duplicate VF index %u
hu: kettőzött VF-index: %u

en: VFs %d and %d are not sorted by ascending index
hu: a(z) %d. és %d. VF-ek nincsenek növekvő index szerint rendezve

en: kind is missing
hu: a fajta hiányzik

en: '%s' is not a valid kind
hu: a(z) „%s” nem érvényes fajta

en: parent handle missing
hu: a szülőkezelő hiányzik

en: there are duplicate TC qdiscs
hu: kettőzött TC qdisc-ek találhatók

en: there are duplicate TC filters
hu: kettőzött TC-szűrők találhatók

en: %s is out of range [0, %d]
hu: a(z) „%s” kívül esik a [0, %d] tartományon

en: Missing target-host in nsna_ping link watcher
hu: Hiányzó célgép az nsna_ping kapcsolatfigyelőben

en: target-host '%s' contains invalid characters
hu: a(z) „%s” célgép érvénytelen karaktereket tartalmaz

en: Missing %s in arp_ping link watcher
hu: Hiányzó %s az arp_ping kapcsolatfigyelőben

en: source-host '%s' contains invalid characters
hu: a(z) „%s” forrásgép érvénytelen karaktereket tartalmaz

en: vlanid is out of range [-1, 4094]
hu: a VLAN-azonosító kívül esik a [-1, 4094] tartományon

en: '%u': invalid mode
hu: „%u”: érvénytelen mód

en: '%s': invalid user ID
hu: „%s”: érvénytelen felhasználó-azonosító

en: '%s': invalid group ID
hu: „%s”: érvénytelen csoportazonosító

en: key requires a '.' for a namespace
hu: a kulcs „.” karaktert igényel egy névtérhez

en: key cannot contain ".."
hu: a kulcs nem tartalmazhat „..” karaktereket

en: maximum number of user data entries reached
hu: a felhasználói adatok bejegyzéseinek legnagyobb száma elérve

en: '%s' is not a valid interface name
hu: a(z) „%s” nem érvényes csatolónév

en: the vlan id must be in range 0-4094 but is %u
hu: a VLAN azonosítójának a 0-4094 tartományban kell lennie, de %u

en: flags are invalid
hu: a jelzők érvénytelenek

en: vlan setting should have a ethernet setting as well
hu: a VLAN-beállításnak Ethernet-beállítással is rendelkeznie kell

en: cannot set connection.multi-connect for VPN setting
hu: nem állítható be connection.multi-connect egy VPN-beállításhoz

en: setting contained a secret with an empty name
hu: a beállítás üres névvel rendelkező titkot tartalmazott

en: not a secret property
hu: nem titok tulajdonság

en: secret is not of correct type
hu: a titok nem megfelelő típusú

en: secret name cannot be empty
hu: a titok neve nem lehet üres

en: secret flags property not found
hu: a titokjelzők tulajdonsága nem található

en: table cannot be zero
hu: a táblázat nem lehet nulla

en: '%s' is not a valid IP%s address
hu: a(z) „%s” nem érvényes IP%s-cím

en: %d is greater than local port max %d
hu: a(z) %d nagyobb mint a helyi port legnagyobbja: %d

en: '%s' is not a valid Ethernet port value
hu: a(z) „%s” nem érvényes Ethernet-port érték

en: '%s' is not a valid duplex value
hu: a(z) „%s” nem érvényes kétirányú érték

en: invalid key '%s'
hu: érvénytelen kulcs: „%s”

en: invalid value for key '%s'
hu: érvénytelen érték a következő kulcsnál: „%s”

en: Wake-on-LAN mode 'default' and 'ignore' are exclusive flags
hu: a „default” és az „ignore” hálózati ébresztési módok kizárólagos jelzők

en: Wake-on-LAN password can only be used with magic packet mode
hu: a hálózati ébresztés jelszava csak mágikuscsomag-móddal használható

en: both speed and duplex should have a valid value or both should be unset
hu: a sebességnek és a kétirányúnak is érvényes értékkel kell rendelkeznie, vagy mindkettőnek beállítatlannak kell lennie

en: both speed and duplex are required for static link configuration
hu: a sebesség és a kétirányú is szükséges a statikus kapcsolat beállításához

en: missing public-key for peer
hu: hiányzó nyilvános kulcs a partnernél

en: invalid public-key for peer
hu: érvénytelen nyilvános kulcs a partnernél

en: invalid preshared-key for peer
hu: érvénytelen előre megosztott kulcs a partnernél

en: invalid endpoint for peer
hu: érvénytelen végpont a partnernél

en: invalid IP address "%s" for allowed-ip of peer
hu: érvénytelen „%s” IP-cím a partner engedélyezett IP-címeinél

en: invalid preshared-key-flags for peer
hu: érvénytelen előre megosztott kulcs jelzők a partnernél

en: peer #%u has no public-key
hu: a(z) %u. partnernek nincs nyilvános kulcsa

en: peer #%u has invalid public-key
hu: a(z) %u. partnernek érvénytelen nyilvános kulcsa van

en: peer #%u has invalid endpoint
hu: a(z) %u. partnernek érvénytelen végpontja van

en: peer #%u has invalid allowed-ips setting
hu: a(z) %u. partnernek érvénytelen engedélyezett IP-címek beállítása van

en: peer #%u is invalid: %s
hu: a(z) %u. partner érvénytelen: %s

en: method "%s" is not supported for WireGuard
hu: a(z) „%s” módszer nem támogatott a WireGuardnál

en: key must be 32 bytes base64 encoded
hu: a kulcsnak 32 bites Base64 kódolásúnak kell lennie

en: invalid peer secrets
hu: érvénytelen partnertitkok

en: peer #%u lacks public-key
hu: a(z) %u. partnernek hiányzik a nyilvános kulcsa

en: non-existing peer '%s'
hu: nem létező partner: „%s”

en: '%s' is not a valid value for '%s' mode connections
hu: a(z) „%s” nem érvényes érték a(z) „%s” módkapcsolatokhoz

en: '%s' security requires '%s=%s'
hu: a(z) „%s” biztonság ezt igényli: „%s=%s”

en: '%s' security requires '%s' setting presence
hu: a(z) „%s” biztonság a(z) „%s” beállítás jelenlétét igényli

en: '%s' can only be used with '%s=%s' (WEP)
hu: a(z) „%s” csak a(z) „%s=%s” (WEP) kapcsolóval együtt használható

en: '%s' can only be used with 'owe', 'wpa-psk', 'sae', 'wpa-eap' or 'wpa-eap-suite-b-192' key management
hu: a(z) „%s” csak „owe”, „wpa-psk”, „sae”, „wpa-eap” vagy „wpa-eap-suite-b-192” kulcskezeléssel használható

en: pmf can only be 'default' or 'required' when using 'owe', 'sae' or 'wpa-eap-suite-b-192' key management
hu: a pmf csak „default” vagy „required” lehet „owe”, „sae” vagy „wpa-eap-suite-b-192” kulcskezelés használatakor

en: '%s' is not a valid Wi-Fi mode
hu: a(z) „%s” nem érvényes Wi-Fi-mód

en: '%s' is not a valid band
hu: a(z) „%s” nem érvényes sáv

en: '%s' requires setting '%s' property
hu: a(z) „%s” a(z) „%s” tulajdonság beállítását igényli

en: '%s' requires '%s' and '%s' property
hu: a(z) „%s” a(z) „%s” és „%s” tulajdonságot igényli

en: invalid value
hu: érvénytelen érték

en: Wake-on-WLAN mode 'default' and 'ignore' are exclusive flags
hu: a „default” és az „ignore” vezeték nélküli hálózati ébresztési módok kizárólagos jelzők

en: Wake-on-WLAN trying to set unknown flag
hu: a vezeték nélküli hálózati ébresztés ismeretlen jelzőt próbál beállítani

en: AP isolation can be set only in AP mode
hu: a hozzáférési pont elszigetelése csak AP-módban állítható be

en: conflicting value of mac-address-randomization and cloned-mac-address
hu: a MAC-cím véletlenszerűvé tétele és a klónozott MAC-cím értéke ütközik

en: page must be defined along with a channel
hu: az oldalt meg kell határozni egy csatornával együtt

en: page must be between %d and %d
hu: az oldalnak %d és %d között kell lennie

en: channel must not be between %d and %d
hu: a csatorna nem lehet %d és %d között

en: can't set property of type '%s' from value of type '%s'
hu: nem lehet beállítani „%s” típusú tulajdonságot „%s” típusú értékből

en: value of type '%s' is invalid or out of range for property '%s'
hu: a(z) „%s” típusú érték érvénytelen vagy kívül esik a tartományon a(z) „%s” tulajdonságnál

en: can not set property: %s
hu: nem lehet beállítani a tulajdonságot: „%s”

en: duplicate property
hu: kettőzött tulajdonság

en: unknown property
hu: ismeretlen tulajdonság

en: failed to set property: %s
hu: a tulajdonság beállítása sikertelen: %s

en: secret not found
hu: a titok nem található

en: invalid D-Bus property "%s"
hu: érvénytelen D-Bus tulajdonság: „%s”

en: duplicate D-Bus property "%s"
hu: kettőzött D-Bus tulajdonság: „%s”

en: invalid D-Bus property "%s" for "%s"
hu: érvénytelen „%s” D-Bus tulajdonság ehhez: „%s”

en: unknown link-watcher name "%s"
hu: ismeretlen kapcsolatfigyelő név: „%s”

en: value out or range
hu: az érték kívül esik a tartományon

en: invalid runner-tx-hash
hu: érvénytelen runner-tx-hash

en: %s is only allowed for runner %s
hu: a(z) „%s” csak a(z) „%s” futtatónál engedélyezett

en: %s is only allowed for runners %s
hu: a(z) „%s” csak a(z) „%s” futtatóknál engedélyezett

en: cannot set parameters for lacp and activebackup runners together
hu: nem lehet beállítani a lacp és activebackup futtatók paramétereit együtt

en: missing link watcher
hu: hiányzó kapcsolatfigyelő

en: team config exceeds size limit
hu: a team beállítás túllépi a méretkorlátot

en: team config is not valid UTF-8
hu: a team beállítás nem érvényes UTF-8

en: invalid D-Bus type "%s"
hu: érvénytelen D-Bus típus: „%s”

en: invalid link-watchers: %s
hu: érvénytelen kapcsolatfigyelők: „%s”

en: '%s' is not a valid handle.
hu: a(z) „%s” nem érvényes kezelő.

en: '%s' unexpected: parent already specified.
hu: a(z) „%s” váratlan: a szülő már meg van adva.

en: invalid handle: '%s'
hu: érvénytelen kezelő: „%s”

en: parent not specified.
hu: a szülő nincs megadva.

en: unsupported qdisc option: '%s'.
hu: nem támogatott qdisc kapcsoló: „%s”.

en: action name missing.
hu: a művelet neve hiányzik.

en: unsupported action option: '%s'.
hu: nem támogatott műveletkapcsoló: „%s”.

en: invalid action:
hu: érvénytelen művelet:

en: unsupported tfilter option: '%s'.
hu: nem támogatott tfilter kapcsoló: „%s”.

en: failed stat file %s: %s
hu: a(z) „%s” fájl elérése sikertelen: %s

en: not a file (%s)
hu: nem fájl (%s)

en: invalid file owner %d for %s
hu: érvénytelen %d fájltulajdonos ehhez: „%s”

en: file permissions for %s
hu: fájljogosultságok ehhez: %s

en: reject %s
hu: %s visszautasítása

en: path is not absolute (%s)
hu: az útvonal nem abszolút (%s)

en: Plugin file does not exist (%s)
hu: A bővítményfájl nem létezik (%s)

en: Plugin is not a valid file (%s)
hu: A bővítmény nem érvényes fájl (%s)

en: libtool archives are not supported (%s)
hu: A libtool-archívumok nem támogatottak (%s)

en: Could not find "%s" binary
hu: Nem található a(z) „%s” bináris

en: unknown secret flags
hu: ismeretlen titokjelzők

en: conflicting secret flags
hu: ütköző titokjelzők

en: secret flags must not be "not-required"
hu: a titokjelzők nem lehetnek „not-required” értékűek

en: unsupported secret flags
hu: nem támogatott titokjelzők

en: can't be simultaneously disabled and enabled
hu: nem lehet egyszerre letiltva és engedélyezve

en: WPS is required
hu: WPS szükséges

en: not a valid ethernet MAC address for mask at position %lld
hu: nem érvényes Ethernet MAC-cím a maszkhoz a(z) %lld. pozíciónál

en: not a valid ethernet MAC address #%u at position %lld
hu: nem érvényes %u. Ethernet MAC-cím a(z) %lld. pozíciónál

en: not valid utf-8
hu: nem érvényes UTF-8

en: is not a JSON object
hu: nem JSON-objektum

en: value is NULL
hu: az érték NULL

en: value is empty
hu: az érték üres

en: invalid JSON at position %d (%s)
hu: érvénytelen JSON a(z) %d. pozíciónál (%s)

en: unterminated escape sequence
hu: lezáratlan elfedési szekvencia

en: unknown attribute '%s'
hu: ismeretlen attribútum: „%s”

en: missing key-value separator '%c' after '%s'
hu: hiányzó „%c” kulcs-érték elválasztó ez után: „%s”

en: invalid uint32 value '%s' for attribute '%s'
hu: érvénytelen „%s” uint32 érték a(z) „%s” attribútumnál

en: invalid int32 value '%s' for attribute '%s'
hu: érvénytelen „%s” int32 érték a(z) „%s” attribútumnál

en: invalid uint64 value '%s' for attribute '%s'
hu: érvénytelen „%s” uint64 érték a(z) „%s” attribútumnál

en: invalid uint8 value '%s' for attribute '%s'
hu: érvénytelen „%s” uint8 érték a(z) „%s” attribútumnál

en: invalid boolean value '%s' for attribute '%s'
hu: érvénytelen „%s” logikai érték a(z) „%s” attribútumnál

en: unsupported attribute '%s' of type '%s'
hu: nem támogatott „%2$s” típusú „%1$s” attribútum

en: Bridge VLANs %d and %d are not sorted by ascending vid
hu: A(z) %d. és %d. bridge VLAN-ok nincsenek vid szerint növekvően rendezve

en: duplicate bridge VLAN vid %u
hu: kettőzött bridge VLAN vid %u

en: only one VLAN can be the PVID
hu: csak egy VLAN lehet a PVID

en: unknown flags 0x%x
hu: ismeretlen jelzők: 0x%x

en: 'fqdn-no-update' and 'fqdn-serv-update' flags cannot be set at the same time
hu: az „fqdn-no-update” és az „fqdn-serv-update” jelzők nem lehetnek egyszerre beállítva

en: 'fqdn-clear-flags' flag is incompatible with other FQDN flags
hu: az „fqdn-clear-flags” jelző nem kompatibilis más FQDN-jelzőkkel

en: DHCPv6 does not support the E (encoded) FQDN flag
hu: a DHCPv6 nem támogatja az E (kódolt) FQDN-jelzőt

en: cannot load plugin "%s": %s
hu: nem lehet betölteni a(z) „%s” bővítményt: %s

en: failed to load nm_vpn_editor_plugin_factory() from %s (%s)
hu: az nm_vpn_editor_plugin_factory() betöltése sikertelen innen: %s (%s)

en: unknown error initializing plugin %s
hu: ismeretlen hiba-előkészítési bővítmény: %s

en: cannot load VPN plugin in '%s': missing plugin name
hu: nem lehet betölteni a VPN-bővítményt a(z) „%s” helyen: hiányzó bővítménynév

en: cannot load VPN plugin in '%s': invalid service name
hu: nem lehet betölteni a VPN-bővítményt a(z) „%s” helyen: érvénytelen szolgáltatásnév

en: the plugin does not support import capability
hu: a bővítmény nem támogatja az importálási képességet

en: the plugin does not support export capability
hu: a bővítmény nem támogatja az exportálási képességet

en: missing filename
hu: hiányzó fájlnév

en: filename must be an absolute path (%s)
hu: a fájlnévnek abszolút útvonalnak kell lennie (%s)

en: filename has invalid format (%s)
hu: a fájlnévnek érvénytelen formátuma van (%s)

en: there exists a conflicting plugin (%s) that has the same %s.%s value
hu: létezik egy ütköző bővítmény (%s), amelynek ugyanilyen %s.%s értéke van

en: there exists a conflicting plugin with the same name (%s)
hu: létezik egy ütköző bővítmény ugyanezzel a névvel (%s)

en: missing "plugin" setting
hu: hiányzó „plugin” beállítás

en: %s: don't retry loading plugin which already failed previously
hu: %s: ne próbálja meg újra betölteni azt a bővítményt, amelyet korábban már nem sikerült

en: missing filename to load VPN plugin info
hu: hiányzó fájlnév a VPN-bővítmény információinak betöltéséhez

en: missing name for VPN plugin info
hu: hiányzó név a VPN-bővítmény információinál

en: missing service for VPN plugin info
hu: hiányzó szolgáltatás a VPN-bővítmény információinál

en: Failed to initialize the crypto engine.
hu: A kriptográfiai motor előkészítése sikertelen.

en: Unsupported key cipher for decryption
hu: Nem támogatott kulcstitkosító a visszafejtéshez

en: Invalid IV length (must be at least %u).
hu: Érvénytelen IV hossz (legalább %u hosszúnak kell lennie).

en: Failed to initialize the decryption cipher context: %s (%s)
hu: A visszafejtési titkosító környezetének előkészítése sikertelen: %s (%s)

en: Failed to decrypt the private key: %s (%s)
hu: A személyes kulcs visszafejtése sikertelen: %s (%s)

en: Failed to decrypt the private key: unexpected padding length.
hu: A személyes kulcs visszafejtése sikertelen: váratlan kitöltéshossz.

en: Failed to decrypt the private key.
hu: A személyes kulcs visszafejtése sikertelen.

en: Unsupported key cipher for encryption
hu: Nem támogatott kulcstitkosító a titkosításhoz

en: Failed to initialize the encryption cipher context: %s (%s)
hu: A titkosítási titkosító környezetének előkészítése sikertelen: %s (%s)

en: Failed to encrypt the data: %s (%s)
hu: Az adatok titkosítása sikertelen: %s (%s)

en: Error initializing certificate data: %s
hu: Hiba a tanúsítvány adatainak előkészítésekor: %s

en: Couldn't decode certificate: %s
hu: Nem sikerült visszafejteni a tanúsítványt: %s

en: Couldn't initialize PKCS#12 decoder: %s
hu: Nem sikerült előkészíteni a PKCS#12 visszafejtőt: %s

en: Couldn't decode PKCS#12 file: %s
hu: Nem sikerült visszafejteni a PKCS#12 fájlt: %s

en: Couldn't verify PKCS#12 file: %s
hu: Nem sikerült ellenőrizni a PKCS#12 fájlt: %s

en: Couldn't initialize PKCS#8 decoder: %s
hu: Nem sikerült előkészíteni a PKCS#8 visszafejtőt: %s

en: Couldn't decode PKCS#8 file: %s
hu: Nem sikerült visszafejteni a PKCS#8 fájlt: %s

en: Failed to initialize the crypto engine: %d.
hu: A kriptográfiai motor előkészítése sikertelen: %d.

en: Failed to initialize the decryption cipher slot.
hu: A visszafejtési titkosító foglalatának előkészítése sikertelen.

en: Failed to set symmetric key for decryption.
hu: A szimmetrikus kulcs beállítása a visszafejtéshez sikertelen.

en: Failed to set IV for decryption.
hu: Az IV beállítása a visszafejtéshez sikertelen.

en: Failed to initialize the decryption context.
hu: A visszafejtési környezet előkészítése sikertelen.

en: Failed to decrypt the private key: %d.
hu: A személyes kulcs visszafejtése sikertelen: %d.

en: Failed to decrypt the private key: decrypted data too large.
hu: A személyes kulcs visszafejtése sikertelen: a visszafejtett adatok túl nagyok.

en: Failed to finalize decryption of the private key: %d.
hu: A személyes kulcs visszafejtésének befejezése sikertelen: %d.

en: Failed to initialize the encryption cipher slot.
hu: A titkosítási titkosító foglalatának előkészítése sikertelen.

en: Failed to set symmetric key for encryption.
hu: A szimmetrikus kulcs beállítása a titkosításhoz sikertelen.

en: Failed to set IV for encryption.
hu: Az IV beállítása a titkosításhoz sikertelen.

en: Failed to initialize the encryption context.
hu: A titkosítási környezet előkészítése sikertelen.

en: Failed to encrypt: %d.
hu: A titkosítás sikertelen: %d.

en: Unexpected amount of data after encrypting.
hu: Váratlan mennyiségű adat a titkosítás után.

en: Couldn't decode certificate: %d
hu: Nem sikerült visszafejteni a tanúsítványt: %d

en: Password must be UTF-8
hu: A jelszó csak UTF-8 lehet

en: Couldn't initialize slot
hu: Nem sikerült előkészíteni a foglalatot

en: Couldn't initialize PKCS#12 decoder: %d
hu: Nem sikerült előkészíteni a PKCS#12 visszafejtőt: %d

en: Couldn't decode PKCS#12 file: %d
hu: Nem sikerült visszafejteni a PKCS#12 fájlt: %d

en: Couldn't verify PKCS#12 file: %d
hu: Nem sikerült ellenőrizni a PKCS#12 fájlt: %d

en: Could not generate random data.
hu: Nem sikerült előállítani véletlenszerű adatokat.

en: Compiled without crypto support.
hu: Kriptográfiai támogatás nélkül lett lefordítva.

en: PEM key file had no start tag
hu: A PEM-kulcsfájlnak nem volt kezdőcímkéje

en: PEM key file had no end tag '%s'.
hu: A PEM-kulcsfájlnak nem volt „%s” zárócímkéje.

en: Malformed PEM file: Proc-Type was not first tag.
hu: Helytelenül formázott PEM-fájl: a Proc-Type nem az első címke volt.

en: Malformed PEM file: unknown Proc-Type tag '%s'.
hu: Helytelenül formázott PEM-fájl: ismeretlen „%s” Proc-Type címke.

en: Malformed PEM file: DEK-Info was not the second tag.
hu: Helytelenül formázott PEM-fájl: a DEK-Info nem a második címke volt.

en: Malformed PEM file: no IV found in DEK-Info tag.
hu: Helytelenül formázott PEM-fájl: nem található IV a DEK-Info címkében.

en: Malformed PEM file: invalid format of IV in DEK-Info tag.
hu: Helytelenül formázott PEM-fájl: az IV formátuma érvénytelen a DEK-Info címkében.

en: Malformed PEM file: unknown private key cipher '%s'.
hu: Helytelenül formázott PEM-fájl: ismeretlen „%s” személyes kulcs titkosító.

en: Could not decode private key.
hu: Nem sikerült visszafejteni a személyes kulcsot.

en: Failed to find expected PKCS#8 start tag.
hu: Az elvárt PKCS#8 kezdőcímke megtalálása sikertelen.

en: Failed to find expected PKCS#8 end tag '%s'.
hu: Az elvárt „%s” PKCS#8 zárócímke megtalálása sikertelen.

en: Failed to decode PKCS#8 private key.
hu: A PKCS#8 személyes kulcs visszafejtése sikertelen.

en: Failed to find expected TSS start tag.
hu: Az elvárt TSS kezdőcímke megtalálása sikertelen.

en: Failed to find expected TSS end tag '%s'.
hu: Az elvárt „%s” TSS zárócímke megtalálása sikertelen.

en: IV must be an even number of bytes in length.
hu: Az IV hosszának páros számú bájtnak kell lennie.

en: IV contains non-hexadecimal digits.
hu: Az IV nem hexadecimális számjegyeket tartalmaz.

en: IV must contain at least 8 characters
hu: Az IV-nek legalább 8 karaktert kell tartalmaznia

en: Unable to determine private key type.
hu: Nem lehet meghatározni a személyes kulcs típusát.

en: Password provided, but key was not encrypted.
hu: A jelszó meg lett adva, de a kulcs nem volt titkosítva.

en: PEM certificate had no start tag '%s'.
hu: A PEM-tanúsítványnak nem volt „%s” kezdőcímkéje.

en: PEM certificate had no end tag '%s'.
hu: A PEM-tanúsítványnak nem volt „%s” zárócímkéje.

en: Failed to decode certificate.
hu: A tanúsítvány visszafejtése sikertelen.

en: Certificate file is empty
hu: A tanúsítványfájl üres

en: Failed to recognize certificate
hu: A tanúsítvány felismerése sikertelen

en: not a valid private key
hu: nem érvényes személyes kulcs

en: object class '%s' has no property named '%s'
hu: a(z) „%s” objektumosztálynak nincs „%s” nevű tulajdonsága

en: property '%s' of object class '%s' is not writable
hu: a(z) „%2$s” objektumosztály „%1$s” tulajdonsága nem írható

en: construct property "%s" for object '%s' can't be set after construction
hu: a(z) „%2$s” objektum „%1$s” építési tulajdonságát nem lehet beállítani az építés után

en: '%s::%s' is not a valid property name; '%s' is not a GObject subtype
hu: a(z) „%s::%s” nem érvényes tulajdonságnév, a(z) „%s” nem GObject altípus

en: unable to set property '%s' of type '%s' from value of type '%s'
hu: nem lehet beállítani „%2$s” típusú „%1$s” tulajdonságot „%3$s” típusú értékből

en: value "%s" of type '%s' is invalid or out of range for property '%s' of type '%s'
hu: a(z) „%2$s” típusú „%1$s” érték érvénytelen vagy kívül esik a tartományon a(z) „%4$s” típusú „%3$s” tulajdonságnál

en: interface name is missing
hu: a csatoló neve hiányzik

en: interface name is too short
hu: a csatoló neve túl rövid

en: interface name is reserved
hu: a csatoló neve foglalt

en: interface name contains an invalid character
hu: a csatoló neve érvénytelen karaktert tartalmaz

en: interface name is longer than 15 characters
hu: a csatoló neve hosszabb mint 15 karakter

en: '%%' is not allowed in interface names
hu: a „%%” nem engedélyezett a csatolónevekben

en: '%s' is not allowed as interface name
hu: a(z) „%s” nem engedélyezett csatolónévként

en: interface name must be alphanumerical with no forward or backward slashes
hu: a csatoló neve csak alfanumerikus lehet perjelek vagy visszafelé álló perjelek nélkül

en: interface name must not be empty
hu: a csatoló neve nem lehet üres

en: interface name must be UTF-8 encoded
hu: a csatoló neve csak UTF-8 kódolású lehet

en: Unknown log level '%s'
hu: Ismeretlen naplózási szint: „%s”

en: Unknown log domain '%s'
hu: Ismeretlen naplózási tartomány: „%s”

note: TRANSLATORS: the first %s is the partial value entered by * the user, the second %s a list of compatible values.
en: '%s' is ambiguous (%s)
hu: a(z) „%s” kétértelmű (%s)

en: '%s' is not valid; use [%s] or [%s]
hu: a(z) „%s” nem érvényes, használja ezeket: [%s] vagy [%s]

en: '%s' is not valid; use [%s], [%s] or [%s]
hu: a(z) „%s” nem érvényes, használja ezeket: [%s], [%s] vagy [%s]

en: '%s' is ambiguous: %s
hu: a(z) „%s” kétértelmű: %s

en: missing name, try one of [%s]
hu: hiányzó név, a(z) [%s] egyikének próbája

en: '%s' not among [%s]
hu: a(z) „%s” nincs [%s] között

en: unknown
hu: ismeretlen

en: unmanaged
hu: nem kezelt

en: unavailable
hu: nem érhető el

en: disconnected
hu: leválasztva

en: connecting (prepare)
hu: kapcsolódás (előkészítés)

en: connecting (configuring)
hu: kapcsolódás (beállítás)

en: connecting (need authentication)
hu: kapcsolódás (hitelesítés szükséges)

en: connecting (getting IP configuration)
hu: kapcsolódás (IP-beállítások lekérése)

en: connecting (checking IP connectivity)
hu: kapcsolódás (IP-összekapcsolhatóság ellenőrzése)

en: connecting (starting secondary connections)
hu: kapcsolódás (másodlagos kapcsolatok indítása)

en: connected
hu: kapcsolódva

en: deactivating
hu: kikapcsolás

en: connection failed
hu: kapcsolódás sikertelen

en: connecting (externally)
hu: kapcsolódás (külsőleg)

en: connected (externally)
hu: kapcsolódva (külsőleg)

en: deactivating (externally)
hu: kikapcsolás (külsőleg)

en: yes
hu: igen

en: no
hu: nem

en: yes (guessed)
hu: igen (feltételezve)

en: no (guessed)
hu: nem (feltételezve)

en: No reason given
hu: Nincs ok megadva

note: We should not really come here
en: Unknown error
hu: Ismeretlen hiba

en: Device is now managed
hu: Az eszköz mostantól kezelt

en: Device is now unmanaged
hu: Az eszköz mostantól nem kezelt

en: The device could not be readied for configuration
hu: Az eszközt nem sikerült felkészíteni a beállításhoz

en: IP configuration could not be reserved (no available address, timeout, etc.)
hu: Az IP-beállításokat nem sikerült lefoglalni (nem érhető el cím, időkorlát stb.)

en: The IP configuration is no longer valid
hu: Az IP-beállítások többé már nem érvényesek

en: Secrets were required, but not provided
hu: Titkok voltak szükségesek, de nem lettek megadva

en: 802.1X supplicant disconnected
hu: A 802.1X-ügyfél leválasztva

en: 802.1X supplicant configuration failed
hu: A 802.1X-ügyfél beállítása sikertelen

en: 802.1X supplicant failed
hu: A 802.1X-ügyfél sikertelen

en: 802.1X supplicant took too long to authenticate
hu: A 802.1X-ügyfél hitelesítése túl sokáig tartott

en: PPP service failed to start
hu: A PPP-szolgáltatás indítása sikertelen

en: PPP service disconnected
hu: A PPP-szolgáltatás leválasztva

en: PPP failed
hu: A PPP sikertelen

en: DHCP client failed to start
hu: A DHCP-ügyfél indítása sikertelen

en: DHCP client error
hu: DHCP-ügyfélhiba

en: DHCP client failed
hu: A DHCP-ügyfél sikertelen

en: Shared connection service failed to start
hu: A megosztott kapcsolati szolgáltatás indítása sikertelen

en: Shared connection service failed
hu: A megosztott kapcsolati szolgáltatás sikertelen

en: AutoIP service failed to start
hu: Az automatikus IP szolgáltatás indítása sikertelen

en: AutoIP service error
hu: Automatikus IP szolgáltatás hiba

en: AutoIP service failed
hu: Az automatikus IP szolgáltatás sikertelen

en: The line is busy
hu: A vonal foglalt

en: No dial tone
hu: Nincs tárcsahang

en: No carrier could be established
hu: Nem sikerült vivőjelet létesíteni

en: The dialing request timed out
hu: A tárcsázási kérés túllépte az időkorlátot

en: The dialing attempt failed
hu: A tárcsázási kísérlet sikertelen

en: Modem initialization failed
hu: A modem előkészítése sikertelen

en: Failed to select the specified APN
hu: A megadott APN kiválasztása sikertelen

en: Not searching for networks
hu: Nem keres hálózatokat

en: Network registration denied
hu: A hálózatregisztráció megtagadva

en: Network registration timed out
hu: A hálózatregisztráció túllépte az időkorlátot

en: Failed to register with the requested network
hu: A kért hálózattal történő regisztráció sikertelen

en: PIN check failed
hu: A PIN-kód ellenőrzése sikertelen

en: Necessary firmware for the device may be missing
hu: Az eszközhöz szükséges firmware hiányozhat

en: The device was removed
hu: Az eszköz el lett távolítva

en: NetworkManager went to sleep
hu: A Hálózatkezelő elaludt

en: The device's active connection disappeared
hu: Az eszköz aktív kapcsolata eltűnt

en: Device disconnected by user or client
hu: Az eszközt a felhasználó vagy az ügyfél leválasztotta

en: Carrier/link changed
hu: A vivőjel vagy a kapcsolat megváltozott

en: The device's existing connection was assumed
hu: Az eszköz meglévő kapcsolata lett feltételezve

en: The supplicant is now available
hu: Az ügyfél mostantól elérhető

en: The modem could not be found
hu: A modem nem található

en: The Bluetooth connection failed or timed out
hu: A Bluetooth-kapcsolat sikertelen vagy túllépte az időkorlátot

en: GSM Modem's SIM card not inserted
hu: A GSM-modem SIM-kártyája nincs behelyezve

en: GSM Modem's SIM PIN required
hu: A GSM-modem SIM-kártyájának PIN-kódja szükséges

en: GSM Modem's SIM PUK required
hu: A GSM-modem SIM-kártyájának PUK-kódja szükséges

en: GSM Modem's SIM wrong
hu: A GSM-modem SIM-kártyája hibás

en: InfiniBand device does not support connected mode
hu: Az InfiniBand-eszköz nem támogatja a csatlakoztatott módot

en: A dependency of the connection failed
hu: A kapcsolat függősége sikertelen

en: A problem with the RFC 2684 Ethernet over ADSL bridge
hu: Hiba az RFC 2684 ADSL fölötti Ethernet bridge-dzsel

en: ModemManager is unavailable
hu: A Modemkezelő nem érhető el

en: The Wi-Fi network could not be found
hu: A Wi-Fi-hálózat nem található

en: A secondary connection of the base connection failed
hu: Az alapkapcsolat másodlagos kapcsolata sikertelen

en: DCB or FCoE setup failed
hu: A DCB vagy FCoE beállítása sikertelen

en: teamd control failed
hu: a teamd vezérlése sikertelen

en: Modem failed or no longer available
hu: A modem sikertelen vagy többé nem érhető el

en: Modem now ready and available
hu: A modem most már kész és elérhető

en: SIM PIN was incorrect
hu: A SIM-kártya PIN-kódja hibás volt

en: New connection activation was enqueued
hu: Új kapcsolataktiválás lett sorba állítva

en: The device's parent changed
hu: Az eszköz szülője megváltozott

en: The device parent's management changed
hu: Az eszköz szülőjének kezelése megváltozott

en: Open vSwitch database connection failed
hu: Az Open vSwitch adatbázis-kapcsolat sikertelen

en: A duplicate IP address was detected
hu: Kettőzött IP-cím lett észlelve

en: The selected IP method is not supported
hu: A kiválasztott IP-módszer nem támogatott

en: Failed to configure SR-IOV parameters
hu: Az SR-IOV paramétereinek beállítása sikertelen

en: The Wi-Fi P2P peer could not be found
hu: A Wi-Fi egyenrangú hálózati partnere nem található

en: Unknown reason
hu: Ismeretlen ok

en: The connection was disconnected
hu: A kapcsolat le lett választva

en: Disconnected by user
hu: A felhasználó leválasztotta

en: The base network connection was interrupted
hu: Az alap hálózati kapcsolat meg lett szakítva

en: The VPN service stopped unexpectedly
hu: A VPN-szolgáltatás váratlanul leállt

en: The VPN service returned invalid configuration
hu: A VPN-szolgáltatás érvénytelen beállításokat adott vissza

en: The connection attempt timed out
hu: A kapcsolódási kísérlet túllépte az időkorlátot

en: The VPN service did not start in time
hu: A VPN-szolgáltatás nem indult el időben

en: The VPN service failed to start
hu: A VPN-szolgáltatás indítása sikertelen

en: No valid secrets
hu: Nincsenek érvényes titkok

en: Invalid secrets
hu: Érvénytelen titkok

en: The connection was removed
hu: A kapcsolat el lett távolítva

en: Master connection failed
hu: A mesterkapcsolat sikertelen

en: Could not create a software link
hu: Nem sikerült létrehozni szoftveres kapcsolatot

en: The device disappeared
hu: Az eszköz eltűnt

en: missing colon for "<setting>.<property>:<secret>" format
hu: hiányzó kettőspont a „<beállítás>.<tulajdonság>:<titok>” formátumnál

en: missing dot for "<setting>.<property>:<secret>" format
hu: hiányzó pont a „<beállítás>.<tulajdonság>:<titok>” formátumnál

en: missing setting for "<setting>.<property>:<secret>" format
hu: hiányzó beállítás a „<beállítás>.<tulajdonság>:<titok>” formátumnál

en: missing property for "<setting>.<property>:<secret>" format
hu: hiányzó tulajdonság a „<beállítás>.<tulajdonság>:<titok>” formátumnál

en: invalid setting name
hu: érvénytelen beállításnév

en: property name is not UTF-8
hu: a tulajdonság neve nem UTF-8

en: secret is not UTF-8
hu: a titok nem UTF-8

en: Could not find any session id for uid %d
hu: Nem sikerült találni semmilyen munkamenet-azonosítót a(z) %d UID-hoz

en: Could not retrieve session id: %s
hu: Nem sikerült lekérni a munkamenet-azonosítót: %s

en: Preshared-key for %s
hu: Előre megosztott kulcs ehhez: %s

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Password
hu: Jelszó

en: Identity
hu: Személyazonosság

en: Private key password
hu: Személyes kulcs jelszava

en: Key
hu: Kulcs

en: Service
hu: Szolgáltatás

en: WireGuard private-key
hu: WireGuard személyes kulcs

en: Secrets are required to connect WireGuard VPN '%s'
hu: Titkok szükségesek a(z) „%s” WireGuard VPN-hez történő kapcsolódáshoz

en: A password is required to connect to '%s'.
hu: Jelszó szükséges a következőhöz történő kapcsolódáshoz: „%s”.

en: Authentication required by wireless network
hu: A vezeték nélküli hálózat hitelesítést igényel

en: Passwords or encryption keys are required to access the wireless network '%s'.
hu: Jelszavak vagy titkosítási kulcsok szükségesek a(z) „%s” vezeték nélküli hálózat eléréséhez.

en: Wired 802.1X authentication
hu: Vezetékes 802.1X hitelesítés

en: Secrets are required to access the wired network '%s'
hu: Titkok szükségesek a(z) „%s” vezetékes hálózat eléréséhez

en: DSL authentication
hu: DSL-hitelesítés

en: Secrets are required for the DSL connection '%s'
hu: Titkok szükségesek a(z) „%s” DSL-kapcsolathoz

en: PIN code required
hu: PIN-kód szükséges

en: PIN code is needed for the mobile broadband device
hu: PIN-kód szükséges a mobil széles sávú eszközhöz

en: PIN
hu: PIN-kód

en: Mobile broadband network password
hu: Mobil széles sávú hálózat jelszava

en: Secrets are required to access the MACsec network '%s'
hu: Titkok szükségesek a(z) „%s” MACsec-hálózat eléréséhez

en: MACsec PSK authentication
hu: MACsec PSK hitelesítés

en: MACsec EAP authentication
hu: MACsec EAP hitelesítés

en: WireGuard VPN secret
hu: WireGuard VPN-titok

en: VPN password required
hu: VPN-jelszó szükséges

en: unknown VPN plugin "%s"
hu: ismeretlen VPN-bővítmény: „%s”

en: cannot load legacy-only VPN plugin "%s" for "%s"
hu: nem lehet betölteni a csak örökölt „%s” VPN-bővítményt ehhez: „%s”

en: cannot load VPN plugin "%s" due to missing "%s". Missing client plugin?
hu: nem lehet betölteni a(z) „%s” VPN-bővítményt egy hiányzó „%s” miatt. Hiányzik az ügyfélbővítmény?

en: failed to load VPN plugin "%s": %s
hu: a(z) „%s” VPN-bővítmény betöltése sikertelen: %s

en: Certificate password
hu: Tanúsítvány jelszava

en: HTTP proxy password
hu: HTTP-proxy jelszava

en: Group password
hu: Csoport jelszava

en: Gateway
hu: Átjáró

en: Cookie
hu: Süti

en: Gateway certificate hash
hu: Átjáró tanúsítványának kivonata

en: field '%s' has to be alone
hu: a(z) „%s” mezőnek egyedül kell lennie

en: invalid field '%s%s%s%s%s'; %s%s%s
hu: érvénytelen „%s%s%s%s%s” mező, %s%s%s

en: invalid prefix '%s'; <0-%d> allowed
hu: érvénytelen „%s” előtag, a <0-%d> engedélyezett

en: invalid IP address: %s
hu: érvénytelen IP-cím: %s

en: The valid syntax is: 'ip[/prefix] [next-hop] [metric] [attribute=val]... [,ip[/prefix] ...]'
hu: Az érvényes szintaxis: „ip[/előtag] [következő-ugrás] [metrika] [attribútum=érték]… [,ip[/előtag] …]”

en: the next hop ('%s') must be first
hu: a következő ugrásnak („%s”) kell lennie az elsőnek

en: the metric ('%s') must be before attributes
hu: a metrikának („%s”) az attribútumok előtt kell lennie

en: invalid route: %s. %s
hu: érvénytelen útvonal: %s. %s

en: cannot read pac-script from file '%s'
hu: nem lehet olvasni a PAC-parancsfájlt a(z) „%s” fájlból

en: file '%s' contains non-valid utf-8
hu: a(z) „%s” fájl nem érvényes UTF-8 karaktert tartalmaz

en: '%s' does not contain a valid PAC Script
hu: a(z) „%s” nem tartalmaz érvényes PAC-parancsfájlt

en: Not a valid PAC Script
hu: Nem érvényes PAC-parancsfájl

en: cannot read team config from file '%s'
hu: nem lehet olvasni a team-beállítást a(z) „%s” fájlból

en: team config file '%s' contains non-valid utf-8
hu: a(z) „%s” team-beállítás fájl nem érvényes UTF-8 karaktert tartalmaz

en: auto
hu: automatikus

en: '%s' is out of range [%
hu: a(z) „%s” kívül esik a tartományon: [%

en: '%s' is not a valid number
hu: a(z) „%s” nem érvényes szám

en: '%s' is out of range [0, %u]
hu: a(z) „%s” kívül esik a [0, %u] tartományon

en: '%s' is not a valid Ethernet MAC
hu: a(z) „%s” nem érvényes Ethernet MAC-cím

en: invalid option '%s', use a combination of [%s]
hu: érvénytelen „%s” kapcsoló, használja a(z) [%s] kombinációját

en: %d (key)
hu: %d (kulcs)

en: %d (passphrase)
hu: %d (jelmondat)

en: %d (unknown)
hu: %d (ismeretlen)

en: 0 (NONE)
hu: 0 (NINCS)

en: REORDER_HEADERS,
hu: FEJLÉCEK_ÁTRENDEZÉSE,

en: LOOSE_BINDING,
hu: LAZA_ÖSSZEKAPCSOLÁS,

en: 0 (none)
hu: 0 (nincs)

en: agent-owned,
hu: ügynök tulajdona,

en: not saved,
hu: nincs mentve,

en: not required,
hu: nem szükséges,

en: '%s' is not valid; use <option>=<value>
hu: a(z) „%s” nem érvényes, használja a <kapcsoló>=<érték> formátumot

en: cannot set empty "%s" option
hu: nem lehet beállítani üres „%s” kapcsolót

en: '%u' flags are not valid; use combination of %s
hu: a(z) „%u” jelzők nem érvényesek, használja a(z) „%s” kombinációját

en: '%s' is not a valid number (or out of range)
hu: a(z) „%s” nem érvényes szám (vagy kívül esik a tartományon)

en: invalid IPv4 or subnet "%s"
hu: érvénytelen IPv4-cím vagy alhálózat: „%s”

en: not a valid hex-string
hu: nem érvényes hexadecimális karakterlánc

en: '%s' is not a valid hex character
hu: a(z) „%s” nem érvényes hexadecimális karakter

en: too many arguments. Please only specify a private key file and optionally a password
hu: túl sok argumentum. Csak a személyes kulcs fájlját és esetlegesen egy jelszót adjon meg

en: failed to set bond option "%s"
hu: a(z) „%s” bond-kapcsoló beállítása sikertelen

en: Enter a list of bonding options formatted as:
      option = <value>, option = <value>,... 
    Valid options are: %s
    'mode' can be provided as a name or a number:
    balance-rr    = 0
    active-backup = 1
    balance-xor   = 2
    broadcast     = 3
    802.3ad       = 4
    balance-tlb   = 5
    balance-alb   = 6
    
    Example: mode=2,miimon=120
hu: Adja meg a kötési kapcsolók listáját a következőképpen formázva:
      kapcsoló = <érték>, kapcsoló = <érték>,… 
    Az érvényes kapcsolók: %s
    A „mode” névként vagy számként adható meg:
    balance-rr    = 0
    active-backup = 1
    balance-xor   = 2
    broadcast     = 3
    802.3ad       = 4
    balance-tlb   = 5
    balance-alb   = 6
    
    Példa: mode=2,miimon=120

en: Can not change the connection type
hu: Nem lehet megváltoztatni a kapcsolat típusát

en: invalid permission "%s"
hu: érvénytelen jogosultság: „%s”

en: the value '%s' is not a valid UUID
hu: a(z) „%s” érték nem érvényes UUID

en: 0 (disabled)
hu: 0 (letiltva)

en: enabled,
hu: engedélyezve,

en: advertise,
hu: hirdetés,

en: willing,
hu: akarás,

en: '%s' is not a valid DCB flag
hu: a(z) „%s” nem érvényes DCB-jelző

en: must contain 8 comma-separated numbers
hu: tartalmaznia kell 8 vesszővel elválasztott számot

en: '%s' not a number between 0 and %u (inclusive) or %u
hu: a(z) „%s” nem 0 és %u (beleértve) közötti szám vagy %u

en: '%s' not a number between 0 and %u (inclusive)
hu: a(z) „%s” nem 0 és %u (beleértve) közötti szám

en: changes will have no effect until '%s' includes 1 (enabled)
hu: a változtatásoknak nem lesz hatása, amíg a(z) „%s” 1-et tartalmaz (engedélyezve)

en: bandwidth percentages must total 100%%
hu: a sávszélesség százalékainak összesen 100%%-nak kell lennie

en: SIM operator ID must be a 5 or 6 number MCCMNC code
hu: a SIM-operátor azonosítójának 5 vagy 6 számjegyű MCCMNC-kódnak kell lennie

en: '%s' is not a valid IBoIP P_Key
hu: a(z) „%s” nem érvényes IBoIP P_Key

en: default
hu: alapértelmezett

en: invalid IPv%c address '%s'
hu: érvénytelen IPv%c-cím: „%s”

en: invalid gateway address '%s'
hu: érvénytelen átjárócím: „%s”

en: '%s' is not a valid channel; use <1-13>
hu: a(z) „%s” nem érvényes csatorna, használjon <1-13> értéket

en: The valid syntax is: vf [attribute=value]... [,vf [attribute=value]...]
hu: Az érvényes szintaxis: vf [attribútum=érték]… [,vf [attribútum=érték]…]

en: The valid syntax is: '[root | parent <handle>] [handle <handle>] <kind>'
hu: Az érvényes szintaxis: „[root | parent <kezelő>] [handle <kezelő>] <fajta>”

en: The valid syntax is: '<vid>[-<vid>] [pvid] [untagged]'
hu: Az érvényes szintaxis: „<vid>[-<vid>] [pvid] [untagged]”

en: invalid priority map '%s'
hu: érvénytelen prioritásleképezés: „%s”

en: '%s' is not valid; 2 or 3 strings should be provided
hu: a(z) „%s” nem érvényes, 2 vagy 3 karakterláncot kell megadni

en: Enter a list of S/390 options formatted as:
      option = <value>, option = <value>,...
    Valid options are: %s
hu: Adja meg az S/390 kapcsolók listáját a következőképpen formázva:
      kapcsoló = <érték>, kapcsoló = <érték>,…
    Az érvényes kapcsolók: %s

en: '%s' is not a valid channel
hu: a(z) „%s” nem érvényes csatorna

en: '%ld' is not a valid channel
hu: a(z) „%ld” nem érvényes csatorna

en: '%s' not compatible with %s '%s', please change the key or set the right %s first.
hu: a(z) „%s” nem kompatibilis ezzel: %s '%s', először változtassa meg a kulcsot, vagy állítsa be a helyes %s kulcstípust.

en: WEP key is guessed to be of '%s'
hu: feltételezve, hogy a WEP-kulcs „%s”

en: WEP key index set to '%d'
hu: a WEP-kulcs indexe beállítva erre: „%d”

en: '%s' is not compatible with '%s' type, please change or delete the key.
hu: a(z) „%s” nem kompatibilis a(z) „%s” típussal, változtassa meg vagy törölje a kulcsot.

en: on
hu: be

en: off
hu: ki

en: '%s' is not valid; use 'on', 'off', or 'ignore'
hu: a(z) „%s” nem érvényes, használjon „on”, „off” vagy „ignore” értéket

en: Bonding primary interface
hu: Elsődleges csatoló kötése

note: this is a virtual property, only needed during "ask" mode.
en: Bonding monitoring mode
hu: Megfigyelési mód kötése

en: Bonding miimon
hu: A miimon kapcsoló kötése

en: Bonding downdelay
hu: A downdelay kapcsoló kötése

en: Bonding updelay
hu: Az updelay kapcsoló kötése

en: Bonding arp-interval
hu: Az arp-interval kapcsoló kötése

en: Bonding arp-ip-target
hu: Az arp-ip-target kapcsoló kötése

en: LACP rate (slow/fast)
hu: LACP-sebesség (lassú/gyors)

note: macro that returns @func as const (guint32(*)(NMSetting*)) type, but checks * that the actual type is (guint32(*)(type *)).
en: nmcli can accepts both direct JSON configuration data and a file name containing the configuration. In the latter case the file is read and the contents is put into this property.
    
    Examples: set team.config { "device": "team0", "runner": {"name": "roundrobin"}, "ports": {"eth1": {}, "eth2": {}} }
              set team.config /etc/my-team.conf
hu: Az nmcli elfogadja a közvetlen JSON beállítási adatokat és a beállításokat tartalmazó fájlnevet is. Az utóbbi esetben a fájl beolvasásra kerül, és a tartalma bekerül ebbe a tulajdonságba.
    
    Példák: set team.config { "device": "team0", "runner": {"name": "roundrobin"}, "ports": {"eth1": {}, "eth2": {}} }
            set team.config /etc/my-team.conf

en: Enter a list of link watchers formatted as dictionaries where the keys are teamd properties. Dictionary pairs are in the form: key=value and pairs are separated by ' '. Dictionaries are separated with ','.
    The keys allowed/required in the dictionary change on the basis of the link watcher type, while the only property common to all the link watchers is  'name'*, which defines the link watcher to be specified.
    
    Properties available for the 'ethtool' link watcher:
      'delay-up', 'delay-down'
    
    Properties available for the 'nsna_ping' link watcher:
      'init-wait', 'interval', 'missed-max', 'target-host'*
    
    Properties available for the 'arp_ping' include all the ones for 'nsna_ping' and:
      'source-host'*, 'validate-active', 'validate-inactive', 'send-always'.
    
    Properties flagged with a '*' are mandatory.
    
    Example:
       name=arp_ping source-host=172.16.1.1 target-host=172.16.1.254, name=ethtool delay-up=3
hu: Adja meg a kapcsolatfigyelők listáját szótárként formázva, ahol a kulcsok a teamd tulajdonságai. A szótárpárok a következő formában vannak: kulcs=érték és a párok „ ” szóközzel vannak elválasztva. A szótárak „,” vesszővel vannak elválasztva.
    A szótárban engedélyezett vagy szükséges kulcsok a kapcsolatfigyelő típusa alapján változnak, miközben az egyetlen közös tulajdonság az összes kapcsolatfigyelőhöz a „name”*, amely meghatározza a megadandó kapcsolatfigyelőt.
    
    Az „ethtool” kapcsolatfigyelő számára elérhető tulajdonságok:
      „delay-up”, „delay-down”
    
    Az „nsna_ping” kapcsolatfigyelő számára elérhető tulajdonságok:
      „init-wait”, „interval”, „missed-max”, „target-host”*
    
    Az „arp_ping” számára elérhető tulajdonságok, beleértve az „nsna_ping” összes tulajdonságát és:
      „source-host”*, „validate-active”, „validate-inactive”, „send-always”.
    
    A „*” csillaggal megjelölt tulajdonságok kötelezőek.
    
    Példa:
       name=arp_ping source-host=172.16.1.1 target-host=172.16.1.254, name=ethtool delay-up=3

en: IEEE 802.15.4 (WPAN) parent device or connection UUID
hu: IEEE 802.15.4 (WPAN) szülőeszköz vagy kapcsolat UUID

en: Enter file path to CA certificate (optionally prefixed with file://).
      [file://]<file path>
    Note that nmcli does not support specifying certificates as raw blob data.
    Example: /home/cimrman/cacert.crt
hu: Adja meg a hitelesítésszolgáltató tanúsítványára hivatkozó fájlútvonalat (esetlegesen a file:// előtaggal).
      [file://]<fájlútvonal>
    Ne feledje, hogy az nmcli nem támogatja a tanúsítványok nyers blob adatként történő megadását.
    Példa: /home/cimrman/cacert.crt

en: Enter file path to client certificate (optionally prefixed with file://).
      [file://]<file path>
    Note that nmcli does not support specifying certificates as raw blob data.
    Example: /home/cimrman/jara.crt
hu: Adja meg az ügyfél tanúsítványára hivatkozó fájlútvonalat (esetlegesen a file:// előtaggal).
      [file://]<fájlútvonal>
    Ne feledje, hogy az nmcli nem támogatja a tanúsítványok nyers blob adatként történő megadását.
    Példa: /home/cimrman/jara.crt

en: Enter file path to CA certificate for inner authentication (optionally prefixed
    with file://).
      [file://]<file path>
    Note that nmcli does not support specifying certificates as raw blob data.
    Example: /home/cimrman/ca-zweite-phase.crt
hu: Adja meg a hitelesítésszolgáltató tanúsítványára hivatkozó fájlútvonalat a belső hitelesítéshez (esetlegesen a file:// előtaggal).
      [file://]<fájlútvonal>
    Ne feledje, hogy az nmcli nem támogatja a tanúsítványok nyers blob adatként történő megadását.
    Példa: /home/cimrman/ca-zweite-phase.crt

en: Enter file path to client certificate for inner authentication (optionally prefixed
    with file://).
      [file://]<file path>
    Note that nmcli does not support specifying certificates as raw blob data.
    Example: /home/cimrman/jara-zweite-phase.crt
hu: Adja meg az ügyfél tanúsítványára hivatkozó fájlútvonalat a belső hitelesítéshez (esetlegesen a file:// előtaggal).
      [file://]<fájlútvonal>
    Ne feledje, hogy az nmcli nem támogatja a tanúsítványok nyers blob adatként történő megadását.
    Példa: /home/cimrman/jara-zweite-phase.crt

en: Enter bytes as a list of hexadecimal values.
    Two formats are accepted:
    (a) a string of hexadecimal digits, where each two digits represent one byte
    (b) space-separated list of bytes written as hexadecimal digits (with optional 0x/0X prefix, and optional leading 0).
    
    Examples: ab0455a6ea3a74C2
              ab 4 55 0xa6 ea 3a 74 C2
hu: Adja meg a bájtokat hexadecimális értékek listájaként.
    Két formátum az elfogadott:
    (a) hexadecimális számjegyek karakterlánca, ahol minden két számjegy egy bájtot képvisel
    (b) hexadecimális számjegyekként írt bájtok szóközzel elválasztott listája (esetleges 0x/0X előtaggal és elhagyható vezető 0-val).
    
    Példák: ab0455a6ea3a74C2
            ab 4 55 0xa6 ea 3a 74 C2

en: Enter path to a private key and the key password (if not set yet):
      [file://]<file path> [<password>]
    Note that nmcli does not support specifying private key as raw blob data.
    Example: /home/cimrman/jara-priv-key Dardanely
hu: Adjon meg egy személyes kulcsra hivatkozó útvonalat és a kulcs jelszavát (ha még nincs beállítva):
      [file://]<fájlútvonal> [<jelszó>]
    Ne feledje, hogy az nmcli nem támogatja a személyes kulcs nyers blob adatként történő megadását.
    Példa: /home/cimrman/jara-priv-key Dardanely

en: Password [none]
hu: Jelszó [nincs]

en: Bluetooth device address
hu: Bluetooth-eszköz címe

en: Queue ID
hu: Várakozási sor azonosítója

en: MAC [none]
hu: MAC [nincs]

en: Enable STP
hu: STP engedélyezése

en: STP priority
hu: STP prioritás

en: Forward delay
hu: Továbbítási késleltetés

en: Hello time
hu: Helló idő

en: Max age
hu: Legnagyobb életkor

en: MAC address ageing time
hu: MAC-cím öregedési ideje

en: Group forward mask
hu: Csoport továbbítási maszkja

en: Enable IGMP snooping
hu: IGMP-szimatolás engedélyezése

en: Bridge port priority
hu: Bridge-port prioritása

en: Bridge port STP path cost
hu: Bridge-port STP-útvonalköltsége

en: Hairpin
hu: Hajtű

en: Username [none]
hu: Felhasználónév [nincs]

en: Enter a list of user permissions. This is a list of user names formatted as:
      [user:]<user name 1>, [user:]<user name 2>,...
    The items can be separated by commas or spaces.
    
    Example: alice bob charlie
hu: Adja meg a felhasználói jogosultságok listáját. Ez a felhasználónevek listája a következőképpen formázva:
      [user:]<1. felhasználónév>, [user:]<2. felhasználónév>,…
    Az elemek vesszővel vagy szóközzel választhatók el.
    
    Példa: alice bob charlie

en: Enter secondary connections that should be activated when this connection is
    activated. Connections can be specified either by UUID or ID (name). nmcli
    transparently translates names to UUIDs. Note that NetworkManager only supports
    VPNs as secondary connections at the moment.
    The items can be separated by commas or spaces.
    
    Example: private-openvpn, fe6ba5d8-c2fc-4aae-b2e3-97efddd8d9a7
hu: Adja meg azokat a másodlagos kapcsolatokat, amelyeket akkor kell aktiválni,
    amikor ez a kapcsolat aktiválva van. A kapcsolatok megadhatók UUID vagy
    azonosító (név) szerint is. Az nmcli átláthatóan lefordítja a neveket
    UUID-kká. Ne feledje, hogy a Hálózatkezelő jelenleg csak VPN-eket támogat
    másodlagos kapcsolatokként.
    Az elemek vesszővel vagy szóközzel választhatók el.
    
    Példa: private-openvpn, fe6ba5d8-c2fc-4aae-b2e3-97efddd8d9a7

en: Enter a value which indicates whether the connection is subject to a data
    quota, usage costs or other limitations. Accepted options are:
    'true','yes','on' to set the connection as metered
    'false','no','off' to set the connection as not metered
    'unknown' to let NetworkManager choose a value using some heuristics
hu: Adjon meg egy olyan értéket, amely azt jelzi, hogy a kapcsolatra adatkvóta,
    használati költségek vagy egyéb korlátozások vonatkoznak-e.
    Az elfogadott kapcsolók:
    „true”, „yes”, „on” a kapcsolat forgalmi díjasként való beállításához
    „false”, „no”, „off” a kapcsolat nem forgalmi díjasként való beállításához
    „unknown” a Hálózatkezelő válasszon értéket néhány heurisztika használatával

en: P_KEY [none]
hu: P_KEY [nincs]

en: Parent interface [none]
hu: Szülőcsatoló [nincs]

en: Enter a list of IPv4 addresses of DNS servers.
    
    Example: 8.8.8.8, 8.8.4.4
hu: Adja meg a DNS-kiszolgálók IPv4-címeinek listáját.
    
    Példa: 8.8.8.8, 8.8.4.4

en: IPv4 address (IP[/plen]) [none]
hu: IPv4-cím (IP[/előtaghossz]) [nincs]

en: Enter a list of IPv4 addresses formatted as:
      ip[/prefix], ip[/prefix],...
    Missing prefix is regarded as prefix of 32.
    
    Example: 192.168.1.5/24, 10.0.0.11/24
hu: Adja meg az IPv4-címek listáját a következőképpen formázva:
      ip[/előtag], ip[/előtag],…
    A hiányzó előtag 32-es előtagnak minősül.
    
    Példa: 192.168.1.5/24, 10.0.0.11/24

en: IPv4 gateway [none]
hu: IPv4-átjáró [nincs]

en: Enter a list of IPv4 routes formatted as:
      ip[/prefix] [next-hop] [metric],...
    
    Missing prefix is regarded as a prefix of 32.
    Missing next-hop is regarded as 0.0.0.0.
    Missing metric means default (NM/kernel will set a default value).
    
    Examples: 192.168.2.0/24 192.168.2.1 3, 10.1.0.0/16 10.0.0.254
              10.1.2.0/24
hu: Adja meg az IPv4-útvonalak listáját a következőképpen formázva:
      ip[/előtag] [következő_ugrás] [metrika],…
    
    A hiányzó előtag 32-es előtagnak minősül.
    A hiányzó következő_ugrás 0.0.0.0 értéknek minősül.
    A hiányzó metrika alapértelmezettet jelent (a Hálózatkezelő vagy a
      rendszermag be fog állítani egy alapértelmezett értéket).
    
    Példák: 192.168.2.0/24 192.168.2.1 3, 10.1.0.0/16 10.0.0.254
            10.1.2.0/24

en: Enter a list of IPv4 routing rules formatted as:
      priority [prio] [from [src]] [to [dst]], ,...
hu: Adja meg az IPv4-útválasztási szabályok listáját a következőképpen formázva:
      priority [prioritás] [from [forrás]] [to [cél]], ,…

en: Enter a list of IPv6 addresses of DNS servers.  If the IPv6 configuration method is 'auto' these DNS servers are appended to those (if any) returned by automatic configuration.  DNS servers cannot be used with the 'shared' or 'link-local' IPv6 configuration methods, as there is no upstream network. In all other IPv6 configuration methods, these DNS servers are used as the only DNS servers for this connection.
    
    Example: 2607:f0d0:1002:51::4, 2607:f0d0:1002:51::1
hu: Adja meg a DNS-kiszolgálók IPv6-címeinek listáját. Ha az IPv6 beállítási módszer „auto”, akkor ezek a DNS-kiszolgálók hozzá lesznek fűzve az automatikus beállítás által visszaadott kiszolgálókhoz (ha vannak ilyenek). A DNS-kiszolgálók nem használhatók „shared” vagy „link-local” IPv6 beállítási módszerrel, mivel nincs felsőbb rétegbeli hálózat. Az összes többi IPv6 beállítási módszerben ezek a DNS-kiszolgálók az egyetlen DNS-kiszolgálókként lesznek használva ennél a kapcsolatnál.
    
    Példa: 2607:f0d0:1002:51::4, 2607:f0d0:1002:51::1

en: IPv6 address (IP[/plen]) [none]
hu: IPv6-cím (IP[/előtaghossz]) [nincs]

en: Enter a list of IPv6 addresses formatted as:
      ip[/prefix], ip[/prefix],...
    Missing prefix is regarded as prefix of 128.
    
    Example: 2607:f0d0:1002:51::4/64, 1050:0:0:0:5:600:300c:326b
hu: Adja meg az IPv6-címek listáját a következőképpen formázva:
      ip[/előtag], ip[/előtag],…
    A hiányzó előtag 128-as előtagnak minősül.
    
    Példa: 2607:f0d0:1002:51::4/64, 1050:0:0:0:5:600:300c:326b

en: IPv6 gateway [none]
hu: IPv6-átjáró [nincs]

en: Enter a list of IPv6 routes formatted as:
      ip[/prefix] [next-hop] [metric],...
    
    Missing prefix is regarded as a prefix of 128.
    Missing next-hop is regarded as "::".
    Missing metric means default (NM/kernel will set a default value).
    
    Examples: 2001:db8:beef:2::/64 2001:db8:beef::2, 2001:db8:beef:3::/64 2001:db8:beef::3 2
              abbe::/64 55
hu: Adja meg az IPv6-útvonalak listáját a következőképpen formázva:
      ip[/előtag] [következő_ugrás] [metrika],…
    
    A hiányzó előtag 128-as előtagnak minősül.
    A hiányzó következő_ugrás „::” értéknek minősül.
    A hiányzó metrika alapértelmezettet jelent (a Hálózatkezelő vagy a
      rendszermag be fog állítani egy alapértelmezett értéket).
    
    Példák: 2001:db8:beef:2::/64 2001:db8:beef::2, 2001:db8:beef:3::/64 2001:db8:beef::3 2
            abbe::/64 55

en: Enter a list of IPv6 routing rules formatted as:
      priority [prio] [from [src]] [to [dst]], ,...
hu: Adja meg az IPv6-útválasztási szabályok listáját a következőképpen formázva:
      priority [prioritás] [from [forrás]] [to [cél]], ,…

en: Parent device [none]
hu: Szülőeszköz [nincs]

en: Local endpoint [none]
hu: Helyi végpont [nincs]

en: Remote
hu: Távoli

en: MACsec parent device or connection UUID
hu: MACsec szülőeszköz vagy kapcsolat UUID

en: Enable encryption
hu: Titkosítás engedélyezése

en: SCI port
hu: SCI-port

en: MACVLAN parent device or connection UUID
hu: MACVLAN szülőeszköz vagy kapcsolat UUID

en: Tap
hu: TAP

en: OLPC Mesh channel
hu: OLPC-hálócsatorna

en: DHCP anycast MAC address [none]
hu: DHCP csomópont-választásos MAC-cím [nincs]

en: PPPoE parent device
hu: PPPoE szülőeszköz

en: Service [none]
hu: Szolgáltatás [nincs]

en: PPPoE username
hu: PPPoE felhasználónév

en: Browser only
hu: Csak böngésző

en: PAC script
hu: PAC-parancsfájl

en: Team JSON configuration [none]
hu: Team JSON beállítás [nincs]

en: User ID [none]
hu: Felhasználóazonosító [nincs]

en: Group ID [none]
hu: Csoportazonosító [nincs]

en: Enable PI
hu: PI engedélyezése

en: Enable VNET header
hu: VNET-fejléc engedélyezése

en: Enable multi queue
hu: Többszörös várakozási sor engedélyezése

en: veth peer
hu: Veth-partner

en: VLAN parent device or connection UUID
hu: VLAN szülőeszköz vagy kapcsolat UUID

en: VLAN ID (<0-4094>)
hu: VLAN-azonosító (<0-4094>)

en: VLAN flags (<0-7>) [none]
hu: VLAN-jelzők (<0-7>) [nincs]

en: Ingress priority maps [none]
hu: Bejövő forgalom prioritásleképezései [nincs]

en: Egress priority maps [none]
hu: Kimenő forgalom prioritásleképezései [nincs]

en: Table
hu: Táblázat

en: VXLAN ID
hu: VXLAN-azonosító

en: Local address [none]
hu: Helyi cím [nincs]

en: Minimum source port
hu: Legkisebb forrásport

en: Maximum source port
hu: Legnagyobb forrásport

en: Destination port
hu: Célport

en: Peer
hu: Partner

en: WiMAX NSP name
hu: WiMAX NSP-név

en: Cloned MAC [none]
hu: Klónozott MAC-cím [nincs]

en: Enter a list of subchannels (comma or space separated).
    
    Example: 0.0.0e20 0.0.0e21 0.0.0e22
hu: Adja meg az alcsatornák listáját (vesszővel vagy szóközzel elválasztva).
    
    Példa: 0.0.0e20 0.0.0e21 0.0.0e22

en: Enter the type of WEP keys. The accepted values are: 0 or unknown, 1 or key, and 2 or passphrase.
hu: Adja meg a WEP-kulcsok típusát. Az elfogadott értékek: 0 vagy ismeretlen, 1 vagy kulcs, 2 vagy jelmondat.

en: Short address (<0x0000-0xffff>)
hu: Rövid cím (<0x0000-0xffff>)

en: PAN Identifier (<0x0000-0xffff>)
hu: PAN-azonosító (<0x0000-0xffff>)

en: Page (<default|0-31>)
hu: Oldal (<default|0-31>)

en: Channel (<default|0-26>)
hu: Csatorna (<default|0-26>)

note: ***************************************************************************
en: 6LOWPAN settings
hu: 6LOWPAN beállítások

en: 802-1x settings
hu: 802-1x beállítások

en: bluetooth connection
hu: Bluetooth-kapcsolat

en: Bond device
hu: Bond-eszköz

en: Bond port
hu: Bond-port

en: Bridge device
hu: Bridge-eszköz

en: Bridge port
hu: Bridge-port

en: CDMA mobile broadband connection
hu: CDMA mobil széles sávú kapcsolat

en: General settings
hu: Általános beállítások

en: DCB settings
hu: DCB beállítások

en: Dummy settings
hu: Üres beállítások

en: Ethtool settings
hu: Ethtool beállítások

en: Generic settings
hu: Általános beállítások

en: GSM mobile broadband connection
hu: GSM mobil széles sávú kapcsolat

en: Hostname settings
hu: Gépnév beállítások

en: IPv4 protocol
hu: IPv4-protokoll

en: IPv6 protocol
hu: IPv6-protokoll

en: IP-tunnel settings
hu: IP-alagút beállítások

en: MACsec connection
hu: MACsec-kapcsolat

en: macvlan connection
hu: MACVLAN-kapcsolat

en: Match
hu: Egyezés

en: OLPC Mesh connection
hu: OLPC-hálókapcsolat

en: Open vSwitch bridge settings
hu: Open vSwitch-híd beállítások

en: Open vSwitch DPDK interface settings
hu: Open vSwitch DPDK-csatoló beállítások

en: OVS External IDs
hu: OVS külső azonosítók

en: Open vSwitch interface settings
hu: Open vSwitch-csatoló beállítások

en: Open vSwitch patch interface settings
hu: Open vSwitch-foltcsatoló beállítások

en: Open vSwitch port settings
hu: Open vSwitch-port beállítások

en: PPP settings
hu: PPP beállítások

en: Serial settings
hu: Soros beállítások

en: SR-IOV settings
hu: SR-IOV beállítások

en: Traffic controls
hu: Forgalomvezérlők

en: Team device
hu: Team-eszköz

en: Team port
hu: Team-port

en: Tun device
hu: TUN-eszköz

en: User settings
hu: Felhasználói beállítások

en: Wi-Fi P2P connection
hu: Wi-Fi egyenrangú kapcsolat

en: WiMAX connection
hu: WiMAX-kapcsolat

en: Wired Ethernet
hu: Vezetékes Ethernet

en: WireGuard VPN settings
hu: WireGuard VPN beállítások

en: Wi-Fi connection
hu: Wi-Fi-kapcsolat

en: Wi-Fi security settings
hu: Wi-Fi biztonsági beállítások

en: WPAN settings
hu: WPAN beállítások

en: name
hu: név

note: Generated file. Do not edit.
en: The number of retries for the authentication. Zero means to try indefinitely; -1 means to use a global default. If the global default is not set, the authentication retries for 3 times before failing the connection. Currently, this only applies to 802-1x authentication.
hu: A hitelesítés újrapróbálásainak száma. A nulla azt jelenti, hogy a végtelenségig próbálkozzon. A -1 azt jelenti, hogy globális alapértelmezettet használja. Ha a globális alapértelmezett nincs beállítva, akkor a hitelesítés háromszor próbálkozik újra, mielőtt a kapcsolat sikertelen lenne. Jelenleg ez csak a 802-1x hitelesítésre vonatkozik.

en: A dictionary of key/value pairs with exernal-ids for OVS.
hu: Kulcs-érték párok szótára az OVS külső azonosítóival.

en: This property specifies the peer interface name of the veth. This property is mandatory.
hu: Ez a tulajdonság adja meg a veth-partner csatolójának nevét. Ez a tulajdonság kötelező.

en: Could not create temporary file: %s
hu: Nem sikerült létrehozni átmeneti fájlt: %s

en: Editor failed: %s
hu: A szerkesztő sikertelen: %s

en: Could not re-read file: %s
hu: Nem sikerült újraolvasni a fájlt: %s

en: Connecting
hu: Kapcsolódás

en: Error: timeout creating NMClient object
hu: Hiba: az NMClient objektum létrehozása túllépte az időkorlátot

en: Error: Could not create NMClient object: %s
hu: Hiba: nem sikerült létrehozni az NMClient objektumot: %s

en: Don't print anything
hu: Ne írjon ki semmit

en: Wait for NetworkManager startup instead of a connection
hu: Várakozás a Hálózatkezelő indítására egy kapcsolat helyett

en: Time to wait for a connection, in seconds (without the option, default value is 30). Maximum value is 2073600 seconds.
hu: Egy kapcsolódásra történő várakozási idő másodpercben (a kapcsoló nélkül az alapértelmezett érték 30). A legnagyobb érték 2073600 másodperc.

en: Exit immediately if NetworkManager is not running or connecting
hu: Kilépés azonnal, ha a Hálózatkezelő nem fut vagy nem kapcsolódik

en: Waits for NetworkManager to finish activating startup network connections.
hu: Megvárja, hogy a Hálózatkezelő befejezze az indítási hálózati kapcsolatok aktiválását.

en: Invalid option.  Please use --help to see a list of valid options.
hu: Érvénytelen kapcsoló. Használja a --help kapcsolót az érvényes kapcsolók listájának megtekintéséhez.

en: Usage: nmcli agent { COMMAND | help }
    
    COMMAND := { secret | polkit | all }
hu: Használat: nmcli agent { PARANCS | help }
    
    PARANCS := { secret | polkit | all }

en: Usage: nmcli agent secret { help }
    
    Runs nmcli as NetworkManager secret agent. When NetworkManager requires
    a password it asks registered agents for it. This command keeps nmcli running
    and if a password is required asks the user for it.
hu: Használat: nmcli agent secret { help }
    
    A Hálózatkezelő titokügynökeként futtatja az nmcli programot. Amikor a
    Hálózatkezelőnek jelszóra van szüksége, akkor a regisztrált ügynököktől kéri
    azt. Ez a parancs folyamatosan futtatja az nmcli programot, és ha jelszóra
    van szükség, akkor azt a felhasználótól kéri.

en: Usage: nmcli agent polkit { help }
    
    Registers nmcli as a polkit action for the user session.
    When a polkit daemon requires an authorization, nmcli asks the user and gives
    the response back to polkit.
hu: Használat: nmcli agent polkit { help }
    
    Egy polkit műveletként regisztrálja az nmcli-t a felhasználó munkamenetéhez.
    Amikor egy polkit démonnak felhatalmazásra van szüksége, akkor az nmcli
    megkérdezi a felhasználót, és visszaadja a választ a polkitnek.

en: Usage: nmcli agent all { help }
    
    Runs nmcli as both NetworkManager secret and a polkit agent.
hu: Használat: nmcli agent all { help }
    
    Az nmcli-t Hálózatkezelő titokügynökként és polkit-ügynökként is futtatja.

en: nmcli successfully registered as a NetworkManager's secret agent.
hu: Az nmcli sikeresen regisztrálva a Hálózatkezelő titokügynökeként.

en: Error: secret agent initialization failed
hu: Hiba: a titokügynök előkészítése sikertelen

en: nmcli successfully registered as a polkit agent.
hu: Az nmcli sikeresen regisztrálva polkit-ügynökként.

en: Error: polkit agent initialization failed: %s
hu: Hiba: a polkit-ügynök előkészítése sikertelen: %s

en: GROUP
hu: CSOPORT

en: Error: openconnect failed: %s
hu: Hiba: az openconnect sikertelen: %s

en: Error: openconnect failed with status %d
hu: Hiba: az openconnect sikertelen a következő állapottal: %d

en: Error: openconnect failed with signal %d
hu: Hiba: az openconnect sikertelen a következő szignállal: %d

en: Warning: password for '%s' not given in 'passwd-file' and nmcli cannot ask without '--ask' option.
hu: Figyelmeztetés: a(z) „%s” jelszava nincs megadva a „passwd-file” fájlban, és az nmcli nem tudja kérni a „--ask” kapcsoló nélkül.

en: Error: Could not create NMClient object: %s.
hu: Hiba: nem sikerült létrehozni az NMClient objektumot: %s.

en: Error: command doesn't support --offline mode.
hu: Hiba: a parancs nem támogatja az --offline módot.

en: Error: NetworkManager is not running.
hu: Hiba: a Hálózatkezelő nem fut.

en: Error: argument '%s' not understood. Try passing --help instead.
hu: Hiba: a(z) „%s” argumentum nem érthető. Próbálja meg a --help kapcsolót átadni helyette.

en: Error: missing argument. Try passing --help.
hu: Hiba: hiányzó argumentum. Próbálja meg a --help kapcsolót átadni.

en: access denied
hu: hozzáférés megtagadva

en: NetworkManager is not running
hu: a Hálózatkezelő nem fut

en: none
hu: nincs

en: portal
hu: portál

en: limited
hu: korlátozott

en: full
hu: teljes

note: define some prompts for connection editor
en: Setting name?
hu: Beállítás neve?

en: Property name?
hu: Tulajdonság neve?

en: Enter connection type:
hu: Adja meg a kapcsolat típusát:

note: define some other prompts
en: Connection (name, UUID, or path):
hu: Kapcsolat (név, UUID vagy útvonal):

en: VPN connection (name, UUID, or path):
hu: VPN-kapcsolat (név, UUID vagy útvonal):

en: Connection(s) (name, UUID, or path):
hu: Kapcsolatok (név, UUID vagy útvonal):

en: Connection(s) (name, UUID, path or apath):
hu: Kapcsolatok (név, UUID, útvonal vagy aktívkapcsolat-útvonal):

en: activating
hu: aktiválás

en: activated
hu: aktiválva

en: deactivated
hu: kikapcsolva

en: VPN connecting (prepare)
hu: VPN-kapcsolódás (előkészítés)

en: VPN connecting (need authentication)
hu: VPN-kapcsolódás (hitelesítés szükséges)

en: VPN connecting
hu: VPN-kapcsolódás

en: VPN connecting (getting IP configuration)
hu: VPN-kapcsolódás (IP-beállítások lekérése)

en: VPN connected
hu: VPN kapcsolódva

en: VPN connection failed
hu: A VPN-kapcsolat sikertelen

en: VPN disconnected
hu: VPN leválasztva

en: Error: Error writting connection: %s
hu: Hiba: hiba a kapcsolat írásakor: %s

en: WiMax is no longer supported
hu: A WiMax többé már nem támogatott

en: WEP encryption is known to be insecure
hu: A WEP titkosításról ismert, hogy nem biztonságos

en: never
hu: soha

en: Usage: nmcli connection { COMMAND | help }
    
    COMMAND := { show | up | down | add | modify | clone | edit | delete | monitor | reload | load | import | export }
    
      show [--active] [--order <order spec>]
      show [--active] [id | uuid | path | apath] <ID> ...
    
      up [[id | uuid | path] <ID>] [ifname <ifname>] [ap <BSSID>] [passwd-file <file with passwords>]
    
      down [id | uuid | path | apath] <ID> ...
    
      add COMMON_OPTIONS TYPE_SPECIFIC_OPTIONS SLAVE_OPTIONS IP_OPTIONS [-- ([+|-]<setting>.<property> <value>)+]
    
      modify [--temporary] [id | uuid | path] <ID> ([+|-]<setting>.<property> <value>)+
    
      clone [--temporary] [id | uuid | path ] <ID> <new name>
    
      edit [id | uuid | path] <ID>
      edit [type <new_con_type>] [con-name <new_con_name>]
    
      delete [id | uuid | path] <ID>
    
      monitor [id | uuid | path] <ID> ...
    
      reload
    
      load <filename> [ <filename>... ]
    
      import [--temporary] type <type> file <file to import>
    
      export [id | uuid | path] <ID> [<output file>]
hu: Használat: nmcli connection { PARANCS | help }
    
    PARANCS := { show | up | down | add | modify | clone | edit | delete | monitor | reload | load | import | export }
    
      show [--active] [--order <sorrend megadása>]
      show [--active] [id | uuid | path | apath] <azonosító> …
    
      up [[id | uuid | path] <azonosító>] [ifname <csatolónév>] [ap <BSSID>] [passwd-file <jelszavakat tartalmazó fájl>]
    
      down [id | uuid | path | apath] <azonosító> …
    
      add KÖZÖS_KAPCSOLÓK TÍPUSRA_JELLEMZŐ_KAPCSOLÓK SZOLGA_KAPCSOLÓK IP_KAPCSOLÓK [-- ([+|-]<beállítás>.<tulajdonság> <érték>)+]
    
      modify [--temporary] [id | uuid | path] <azonosító> ([+|-]<beállítás>.<tulajdonság> <érték>)+
    
      clone [--temporary] [id | uuid | path ] <azonosító> <új név>
    
      edit [id | uuid | path] <azonosító>
      edit [type <új kapcsolattípus>] [con-name <új kapcsolattípus>]
    
      delete [id | uuid | path] <azonosító>
    
      monitor [id | uuid | path] <azonosító> …
    
      reload
    
      load <fájlnév> [ <fájlnév>… ]
    
      import [--temporary] type <típus> file <importálandó fájl>
    
      export [id | uuid | path] <azonosító> [<kimeneti fájl>]

en: Usage: nmcli connection show { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [--active] [--order <order spec>]
    
    List in-memory and on-disk connection profiles, some of which may also be
    active if a device is using that connection profile. Without a parameter, all
    profiles are listed. When --active option is specified, only the active
    profiles are shown. --order allows custom connection ordering (see manual page).
    
    ARGUMENTS := [--active] [id | uuid | path | apath] <ID> ...
    
    Show details for specified connections. By default, both static configuration
    and active connection data are displayed. It is possible to filter the output
    using global '--fields' option. Refer to the manual page for more information.
    When --active option is specified, only the active profiles are taken into
    account. Use global --show-secrets option to reveal associated secrets as well.
hu: Használat: nmcli connection show { ARGUMENTUMOK | help }
    
    ARGUMENTUMOK := [--active] [--order <sorrend megadása>]
    
    A memórián belüli és a lemezen lévő kapcsolati profilok felsorolása, amelyek
    közül néhány aktív is lehet, ha egy eszköz azt a kapcsolati profilt használja.
    Paraméter nélkül az összes profil felsorolásra kerül. Ha az --active kapcsoló
    meg van adva, akkor csak az aktív profilok jelennek meg. Az --order kapcsoló
    lehetővé teszi a kapcsolatok egyéni sorrendbe állítását (nézze meg a kézikönyv
    oldalát).
    
    ARGUMENTUMOK := [--active] [id | uuid | path | apath] <azonosító> …
    
    A megadott kapcsolatok részleteinek megjelenítése. Alapértelmezetten mind a
    statikus beállítás adatai, mind az aktív kapcsolat adatai megjelennek.
    Lehetőség van a kimenet szűrésére a globális „--fields” kapcsolóval. További
    információkért olvassa el a kézikönyv oldalát. Ha az --active kapcsoló meg
    van adva, akkor csak az aktív profilok lesznek figyelembe véve. Használja a
    globális --show-secrets kapcsolót a kapcsolódó titkok felfedéséhez is.

en: Usage: nmcli connection up { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [id | uuid | path] <ID> [ifname <ifname>] [ap <BSSID>] [nsp <name>] [passwd-file <file with passwords>]
    
    Activate a connection on a device. The profile to activate is identified by its
    name, UUID or D-Bus path.
    
    ARGUMENTS := ifname <ifname> [ap <BSSID>] [nsp <name>] [passwd-file <file with passwords>]
    
    Activate a device with a connection. The connection profile is selected
    automatically by NetworkManager.
    
    ifname      - specifies the device to active the connection on
    ap          - specifies AP to connect to (only valid for Wi-Fi)
    nsp         - specifies NSP to connect to (only valid for WiMAX)
    passwd-file - file with password(s) required to activate the connection
hu: Használat: nmcli connection up { ARGUMENTUMOK | help }
    
    ARGUMENTUMOK := [id | uuid | path] <azonosító> [ifname <csatolónév>] [ap <BSSID>] [nsp <név>] [passwd-file <jelszavakat tartalmazó fájl>]
    
    Egy kapcsolat aktiválása egy eszközön. Az aktiválandó profil a név, az UUID
    vagy a D-Bus-útvonal alapján kerül azonosításra.
    
    ARGUMENTUMOK := ifname <csatolónév> [ap <BSSID>] [nsp <név>] [passwd-file <jelszavakat tartalmazó fájl>]
    
    Egy eszköz aktiválása egy kapcsolattal. A kapcsolati profilt a Hálózatkezelő
    automatikusan kiválasztja.
    
    ifname      - megadja azt az eszközt, amelyen a kapcsolatot aktiválni kell
    ap          - megadja azt a hozzáférési pontot, amelyhez kapcsolódni kell
                  (csak Wi-Fi esetén érvényes)
    nsp         - megadja azt a hálózati szolgáltatót, amelyhez kapcsolódni kell
                  (csak WiMAX esetén érvényes)
    passwd-file - a kapcsolat aktiválásához szükséges jelszavakat tartalmazó fájl

en: Usage: nmcli connection down { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [id | uuid | path | apath] <ID> ...
    
    Deactivate a connection from a device (without preventing the device from
    further auto-activation). The profile to deactivate is identified by its name,
    UUID or D-Bus path.
hu: Használat: nmcli connection down { ARGUMENTUMOK | help }
    
    ARGUMENTUMOK := [id | uuid | path | apath] <azonosító> …
    
    Egy kapcsolat aktiválásának megszüntetése egy eszközről (az eszköz későbbi
    automatikus aktiválásának megakadályozása nélkül). Az inaktiválandó profil
    a név, az UUID vagy a D-Bus-útvonal alapján kerül azonosításra.

en: Usage: nmcli connection add { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := COMMON_OPTIONS TYPE_SPECIFIC_OPTIONS SLAVE_OPTIONS IP_OPTIONS [-- ([+|-]<setting>.<property> <value>)+]
    
      COMMON_OPTIONS:
                      type <type>
                      [ifname <interface name> | "*"]
                      [con-name <connection name>]
                      [autoconnect yes|no]
                      [save yes|no]
                      [master <master (ifname, or connection UUID or name)>]
                      [slave-type <master connection type>]
    
      TYPE_SPECIFIC_OPTIONS:
        ethernet:     [mac <MAC address>]
                      [cloned-mac <cloned MAC address>]
                      [mtu <MTU>]
    
        wifi:         ssid <SSID>
                      [mac <MAC address>]
                      [cloned-mac <cloned MAC address>]
                      [mtu <MTU>]
                      [mode infrastructure|ap|adhoc]
    
        wimax:        [mac <MAC address>]
                      [nsp <NSP>]
    
        pppoe:        username <PPPoE username>
                      [password <PPPoE password>]
                      [service <PPPoE service name>]
                      [mtu <MTU>]
                      [mac <MAC address>]
    
        gsm:          apn <APN>
                      [user <username>]
                      [password <password>]
    
        cdma:         [user <username>]
                      [password <password>]
    
        infiniband:   [mac <MAC address>]
                      [mtu <MTU>]
                      [transport-mode datagram | connected]
                      [parent <ifname>]
                      [p-key <IPoIB P_Key>]
    
        bluetooth:    [addr <bluetooth address>]
                      [bt-type panu|nap|dun-gsm|dun-cdma]
    
        vlan:         dev <parent device (connection UUID, ifname, or MAC)>
                      id <VLAN ID>
                      [flags <VLAN flags>]
                      [ingress <ingress priority mapping>]
                      [egress <egress priority mapping>]
                      [mtu <MTU>]
    
        bond:         [mode balance-rr (0) | active-backup (1) | balance-xor (2) | broadcast (3) |
                            802.3ad    (4) | balance-tlb   (5) | balance-alb (6)]
                      [primary <ifname>]
                      [miimon <num>]
                      [downdelay <num>]
                      [updelay <num>]
                      [arp-interval <num>]
                      [arp-ip-target <num>]
                      [lacp-rate slow (0) | fast (1)]
    
        bond-slave:   master <master (ifname, or connection UUID or name)>
                      [queue-id <0-65535>]
    
        team:         [config <file>|<raw JSON data>]
    
        team-slave:   master <master (ifname, or connection UUID or name)>
                      [config <file>|<raw JSON data>]
    
        bridge:       [stp yes|no]
                      [priority <num>]
                      [forward-delay <2-30>]
                      [hello-time <1-10>]
                      [max-age <6-40>]
                      [ageing-time <0-1000000>]
                      [multicast-snooping yes|no]
                      [mac <MAC address>]
    
        bridge-slave: master <master (ifname, or connection UUID or name)>
                      [priority <0-63>]
                      [path-cost <1-65535>]
                      [hairpin yes|no]
    
        vpn:          vpn-type vpnc|openvpn|pptp|openconnect|openswan|libreswan|ssh|l2tp|iodine|...
                      [user <username>]
    
        olpc-mesh:    ssid <SSID>
                      [channel <1-13>]
                      [dhcp-anycast <MAC address>]
    
        adsl:         username <username>
                      protocol pppoa|pppoe|ipoatm
                      [password <password>]
                      [encapsulation vcmux|llc]
    
        tun:          mode tun|tap
                      [owner <UID>]
                      [group <GID>]
                      [pi yes|no]
                      [vnet-hdr yes|no]
                      [multi-queue yes|no]
    
        ip-tunnel:    mode ipip|gre|sit|isatap|vti|ip6ip6|ipip6|ip6gre|vti6
                      remote <remote endpoint IP>
                      [local <local endpoint IP>]
                      [dev <parent device (ifname or connection UUID)>]
    
        macsec:       dev <parent device (connection UUID, ifname, or MAC)>
                      mode <psk|eap>
                      [cak <key> ckn <key>]
                      [encrypt yes|no]
                      [port 1-65534]
    
    
        macvlan:      dev <parent device (connection UUID, ifname, or MAC)>
                      mode vepa|bridge|private|passthru|source
                      [tap yes|no]
    
        vxlan:        id <VXLAN ID>
                      [remote <IP of multicast group or remote address>]
                      [local <source IP>]
                      [dev <parent device (ifname or connection UUID)>]
                      [source-port-min <0-65535>]
                      [source-port-max <0-65535>]
                      [destination-port <0-65535>]
    
        wpan:         [short-addr <0x0000-0xffff>]
                      [pan-id <0x0000-0xffff>]
                      [page <default|0-31>]
                      [channel <default|0-26>]
                      [mac <MAC address>]
    
        6lowpan:      dev <parent device (connection UUID, ifname, or MAC)>
        dummy:
    
      SLAVE_OPTIONS:
        bridge:       [priority <0-63>]
                      [path-cost <1-65535>]
                      [hairpin yes|no]
    
        team:         [config <file>|<raw JSON data>]
    
        bond:         [queue-id <0-65535>]
    
      IP_OPTIONS:
                      [ip4 <IPv4 address>] [gw4 <IPv4 gateway>]
                      [ip6 <IPv6 address>] [gw6 <IPv6 gateway>]
hu: Használat: nmcli connection add { ARGUMENTUMOK | help }
    
    ARGUMENTUMOK := KÖZÖS_KAPCSOLÓK TÍPUSRA_JELLEMZŐ_KAPCSOLÓK SZOLGA_KAPCSOLÓK IP_KAPCSOLÓK [-- ([+|-]<beállítás>.<tulajdonság> <érték>)+]
    
      COMMON_OPTIONS:
                      type <típus>
                      [ifname <csatolónév> | "*"]
                      [con-name <kapcsolatnév>]
                      [autoconnect yes|no]
                      [save yes|no]
                      [master <mester (csatolónév, vagy kapcsolat UUID vagy név)>]
                      [slave-type <mesterkapcsolat-típus>]
    
      TYPE_SPECIFIC_OPTIONS:
        ethernet:     [mac <MAC-cím>]
                      [cloned-mac <klónozott MAC-cím>]
                      [mtu <legnagyobb átviteli egység>]
    
        wifi:         ssid <SSID>
                      [mac <MAC-cím>]
                      [cloned-mac <klónozott MAC-cím>]
                      [mtu <legnagyobb átviteli egység>]
                      [mode infrastructure|ap|adhoc]
    
        wimax:        [mac <MAC-cím>]
                      [nsp <hálózati szolgáltató>]
    
        pppoe:        username <PPPoE felhasználónév>
                      [password <PPPoE jelszó>]
                      [service <PPPoE szolgáltatásnév>]
                      [mtu <legnagyobb átviteli egység>]
                      [mac <MAC-cím>]
    
        gsm:          apn <hozzáférési pont neve>
                      [user <felhasználónév>]
                      [password <jelszó>]
    
        cdma:         [user <felhasználónév>]
                      [password <jelszó>]
    
        infiniband:   [mac <MAC-cím>]
                      [mtu <legnagyobb átviteli egység>]
                      [transport-mode datagram | connected]
                      [parent <csatolónév>]
                      [p-key <IPoIB P_Key>]
    
        bluetooth:    [addr <Bluetooth-cím>]
                      [bt-type panu|nap|dun-gsm|dun-cdma]
    
        vlan:         dev <szülőeszköz (kapcsolat UUID, csatolónév vagy MAC-cím)>
                      id <VLAN-azonosító>
                      [flags <VLAN-jelzők>]
                      [ingress <bejövő forgalom prioritásleképezései>]
                      [egress <kimenő forgalom prioritásleképezései>]
                      [mtu <legnagyobb átviteli egység>]
    
        bond:         [mode balance-rr (0) | active-backup (1) | balance-xor (2) | broadcast (3) |
                            802.3ad    (4) | balance-tlb   (5) | balance-alb (6)]
                      [primary <csatolónév>]
                      [miimon <szám>]
                      [downdelay <szám>]
                      [updelay <szám>]
                      [arp-interval <szám>]
                      [arp-ip-target <szám>]
                      [lacp-rate slow (0) | fast (1)]
    
        bond-slave:   master <mester (csatolónév, vagy kapcsolat UUID vagy név)>
                      [queue-id <0-65535>]
    
        team:         [config <fájl>|<nyers JSON-adatok>]
    
        team-slave:   master <mester (csatolónév, vagy kapcsolat UUID vagy név)>
                      [config <fájl>|<nyers JSON-adatok>]
    
        bridge:       [stp yes|no]
                      [priority <szám>]
                      [forward-delay <2-30>]
                      [hello-time <1-10>]
                      [max-age <6-40>]
                      [ageing-time <0-1000000>]
                      [multicast-snooping yes|no]
                      [mac <MAC-cím>]
    
        bridge-slave: master <mester (csatolónév, vagy kapcsolat UUID vagy név)>
                      [priority <0-63>]
                      [path-cost <1-65535>]
                      [hairpin yes|no]
    
        vpn:          vpn-type vpnc|openvpn|pptp|openconnect|openswan|libreswan|ssh|l2tp|iodine|…
                      [user <felhasználónév>]
    
        olpc-mesh:    ssid <SSID>
                      [channel <1-13>]
                      [dhcp-anycast <MAC-cím>]
    
        adsl:         username <felhasználónév>
                      protocol pppoa|pppoe|ipoatm
                      [password <jelszó>]
                      [encapsulation vcmux|llc]
    
        tun:          mode tun|tap
                      [owner <felhasználó-azonosító>]
                      [group <csoportazonosító>]
                      [pi yes|no]
                      [vnet-hdr yes|no]
                      [multi-queue yes|no]
    
        ip-tunnel:    mode ipip|gre|sit|isatap|vti|ip6ip6|ipip6|ip6gre|vti6
                      remote <távoli végpont IP-címe>
                      [local <helyi végpont IP-címe>]
                      [dev <szülőeszköz (csatolónév vagy kapcsolat UUID)>]
    
        macsec:       dev <szülőeszköz (kapcsolat UUID, csatolónév vagy MAC-cím)>
                      mode <psk|eap>
                      [cak <kulcs> ckn <kulcs>]
                      [encrypt yes|no]
                      [port 1-65534]
    
    
        macvlan:      dev <szülőeszköz (kapcsolat UUID, csatolónév vagy MAC-cím)>
                      mode vepa|bridge|private|passthru|source
                      [tap yes|no]
    
        vxlan:        id <VXLAN-azonosító>
                      [remote <csoportküldés csoportjának IP-je vagy távoli cím>]
                      [local <forrás IP-cím>]
                      [dev <szülőeszköz (csatolónév vagy kapcsolat UUID)>]
                      [source-port-min <0-65535>]
                      [source-port-max <0-65535>]
                      [destination-port <0-65535>]
    
        wpan:         [short-addr <0x0000-0xffff>]
                      [pan-id <0x0000-0xffff>]
                      [page <default|0-31>]
                      [channel <default|0-26>]
                      [mac <MAC-cím>]
    
        6lowpan:      dev <szülőeszköz (kapcsolat UUID, csatolónév vagy MAC-cím)>
        dummy:
    
      SLAVE_OPTIONS:
        bridge:       [priority <0-63>]
                      [path-cost <1-65535>]
                      [hairpin yes|no]
    
        team:         [config <fájl>|<nyers JSON-adatok>]
    
        bond:         [queue-id <0-65535>]
    
      IP_OPTIONS:
                      [ip4 <IPv4-cím>] [gw4 <IPv4-átjáró>]
                      [ip6 <IPv6-cím>] [gw6 <IPv6-átjáró>]

en: Usage: nmcli connection modify { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [id | uuid | path] <ID> ([+|-]<setting>.<property> <value>)+
    
    Modify one or more properties of the connection profile.
    The profile is identified by its name, UUID or D-Bus path. For multi-valued
    properties you can use optional '+' or '-' prefix to the property name.
    The '+' sign allows appending items instead of overwriting the whole value.
    The '-' sign allows removing selected items instead of the whole value.
    
    ARGUMENTS := remove <setting>
    
    Remove a setting from the connection profile.
    
    Examples:
    nmcli con mod home-wifi wifi.ssid rakosnicek
    nmcli con mod em1-1 ipv4.method manual ipv4.addr "192.168.1.2/24, 10.10.1.5/8"
    nmcli con mod em1-1 +ipv4.dns 8.8.4.4
    nmcli con mod em1-1 -ipv4.dns 1
    nmcli con mod em1-1 -ipv6.addr "abbe::cafe/56"
    nmcli con mod bond0 +bond.options mii=500
    nmcli con mod bond0 -bond.options downdelay
    nmcli con mod em1-1 remove sriov
hu: Használat: nmcli connection modify { ARGUMENTUMOK | help }
    
    ARGUMENTUMOK := [id | uuid | path] <azonosító> ([+|-]<beállítás>.<tulajdonság> <érték>)+
    
    A kapcsolati profil egy vagy több tulajdonságának módosítása.
    A profil a név, az UUID vagy a D-Bus-útvonal alapján kerül azonosításra. A
    többértékű tulajdonságoknál használhatja a nem kötelező „+” vagy „-” előtagot
    a tulajdonság nevénél. A „+” jel lehetővé teszi az elemek hozzáfűzését a
    teljes érték felülírása helyett. A „-” jel lehetővé teszi a kiválasztott
    elemek eltávolítását a teljes érték helyett.
    
    ARGUMENTUMOK := remove <beállítás>
    
    Egy beállítás eltávolítása a kapcsolati profilból.
    
    Példák:
    nmcli con mod home-wifi wifi.ssid rakosnicek
    nmcli con mod em1-1 ipv4.method manual ipv4.addr "192.168.1.2/24, 10.10.1.5/8"
    nmcli con mod em1-1 +ipv4.dns 8.8.4.4
    nmcli con mod em1-1 -ipv4.dns 1
    nmcli con mod em1-1 -ipv6.addr "abbe::cafe/56"
    nmcli con mod bond0 +bond.options mii=500
    nmcli con mod bond0 -bond.options downdelay
    nmcli con mod em1-1 remove sriov

en: Usage: nmcli connection clone { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [--temporary] [id | uuid | path] <ID> <new name>
    
    Clone an existing connection profile. The newly created connection will be
    the exact copy of the <ID>, except the uuid property (will be generated) and
    id (provided as <new name> argument).
hu: Használat: nmcli connection clone { ARGUMENTUMOK | help }
    
    ARGUMENTUMOK := [--temporary] [id | uuid | path] <azonosító> <új név>
    
    Egy meglévő kapcsolati profil klónozása. Az újonnan létrehozott kapcsolat
    az <azonosító> pontos másolata lesz, kivéve az UUID tulajdonságot (elő lesz
    állítva) és az azonosítót (az <új név> argumentumként megadva).

en: Usage: nmcli connection edit { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [id | uuid | path] <ID>
    
    Edit an existing connection profile in an interactive editor.
    The profile is identified by its name, UUID or D-Bus path
    
    ARGUMENTS := [type <new connection type>] [con-name <new connection name>]
    
    Add a new connection profile in an interactive editor.
hu: Használat: nmcli connection edit { ARGUMENTUMOK | help }
    
    ARGUMENTUMOK := [id | uuid | path] <azonosító>
    
    Egy meglévő kapcsolati profil szerkesztése egy interaktív szerkesztőben.
    A profil a név, az UUID vagy a D-Bus-útvonal alapján kerül azonosításra.
    
    ARGUMENTUMOK := [type <új kapcsolattípus>] [con-name <új kapcsolatnév>]
    
    Új kapcsolati profil hozzáadása egy interaktív szerkesztőben.

en: Usage: nmcli connection delete { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [id | uuid | path] <ID>, ...
    
    Delete connection profiles.
    The profiles are identified by their name, UUID or D-Bus path.
hu: Használat: nmcli connection delete { ARGUMENTUMOK | help }
    
    ARGUMENTUMOK := [id | uuid | path] <azonosító>, …
    
    Kapcsolati profilok törlése.
    A profilok a név, az UUID vagy a D-Bus-útvonal alapján kerülnek azonosításra.

en: Usage: nmcli connection monitor { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [id | uuid | path] <ID> ...
    
    Monitor connection profile activity.
    This command prints a line whenever the specified connection changes.
    Monitors all connection profiles in case none is specified.
hu: Használat: nmcli connection monitor { ARGUMENTUMOK | help }
    
    ARGUMENTUMOK := [id | uuid | path] <azonosító> …
    
    Kapcsolati profil tevékenységének megfigyelése.
    Ez a parancs kiír egy sort, amikor a megadott kapcsolat megváltozik.
    Az összes kapcsolati profilt megfigyeli, ha egyik sincs megadva.

en: Usage: nmcli connection reload { help }
    
    Reload all connection files from disk.
hu: Használat: nmcli connection reload { help }
    
    Az összes kapcsolati fájl újratöltése a lemezről.

en: Usage: nmcli connection load { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := <filename> [<filename>...]
    
    Load/reload one or more connection files from disk. Use this after manually
    editing a connection file to ensure that NetworkManager is aware of its latest
    state.
hu: Használat: nmcli connection load { ARGUMENTUMOK | help }
    
    ARGUMENTUMOK := <fájlnév> [<fájlnév>…]
    
    Egy vagy több kapcsolati fájl betöltése vagy újratöltése a lemezről.
    Használja ezt egy kapcsolati fájl kézi szerkesztése után annak biztosítása
    érdekében, hogy a Hálózatkezelőnek tudomása legyen a legutóbbi állapotáról.

en: Usage: nmcli connection import { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [--temporary] type <type> file <file to import>
    
    Import an external/foreign configuration as a NetworkManager connection profile.
    The type of the input file is specified by type option.
    Only VPN configurations are supported at the moment. The configuration
    is imported by NetworkManager VPN plugins.
hu: Használat: nmcli connection import { ARGUMENTUMOK | help }
    
    ARGUMENTUMOK := [--temporary] type <típus> file <importálandó fájl>
    
    Külső vagy idegen beállítás importálása Hálózatkezelő kapcsolati profilként.
    A bemeneti fájl típusát a „type” kapcsoló adja meg.
    Jelenleg csak VPN-beállítások támogatottak. A beállítást a Hálózatkezelő
    VPN-bővítményei importálják.

en: Usage: nmcli connection export { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [id | uuid | path] <ID> [<output file>]
    
    Export a connection. Only VPN connections are supported at the moment.
    The data are directed to standard output or to a file if a name is given.
hu: Használat: nmcli connection export { ARGUMENTUMOK | help }
    
    ARGUMENTUMOK := [id | uuid | path] <azonosító> [<kimeneti fájl>]
    
    Egy kapcsolat exportálása. Jelenleg csak VPN-kapcsolatok támogatottak.
    Az adatok a szabványos kimenetre vannak átirányítva, vagy egy fájlba, ha egy
    név meg van adva.

en: Usage: nmcli connection migrate { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [--plugin <plugin>] [id | uuid | path] <ID>, ...
    
    Migrate connection profiles to a different settings plugin,
    such as "keyfile" (default) or "ifcfg-rh".
hu: Használat: nmcli connection migrate { ARGUMENTUMOK | help }
    
    ARGUMENTUMOK := [--plugin <bővítmény>] [id | uuid | path] <azonosító>, …
    
    Kapcsolati profilok költöztetése egy másik beállítási bővítményre,
    mint például „keyfile” (alapértelmezett) vagy „ifcfg-rh”.

en: Error updating secrets for %s: %s
hu: Hiba a(z) %s titkainak frissítésekor: %s

en: Connection profile details
hu: Kapcsolati profil részletei

en: Error: 'connection show': %s
hu: Hiba: „connection show”: %s

en: Active connection details
hu: Aktív kapcsolat részletei

en: NAME
hu: NÉV

en: invalid field '%s'; allowed fields: %s and %s, or %s,%s
hu: érvénytelen mező: %s, az engedélyezett mezők: %s és %s, vagy %s,%s

en: '%s' has to be alone
hu: a(z) „%s” csak egyedülálló lehet

en: incorrect string '%s' of '--order' option
hu: az „--order” kapcsoló „%s” karakterlánca hibás

en: incorrect item '%s' in '--order' option
hu: hibás „%s” elem az „--order” kapcsolóban

en: No connection specified
hu: Nincs kapcsolat megadva

en: %s argument is missing
hu: a(z) %s argumentum hiányzik

en: unknown connection '%s'
hu: ismeretlen kapcsolat: „%s”

en: '--order' argument is missing
hu: az „--order” argumentum hiányzik

en: NetworkManager active profiles
hu: A Hálózatkezelő aktív profiljai

en: NetworkManager connection profiles
hu: A Hálózatkezelő kapcsolati profiljai

en: Error: %s argument is missing.
hu: Hiba: a(z) %s argumentum hiányzik.

en: Error: %s - no such connection profile.
hu: Hiba: %s – nincs ilyen kapcsolati profil.

en: Error: %s.
hu: Hiba: %s.

en: no active connection on device '%s'
hu: nincs aktív kapcsolat a(z) „%s” eszközön

en: no active connection or device
hu: nincs aktív kapcsolat vagy eszköz

en: device '%s' not compatible with connection '%s':
hu: a(z) „%s” eszköz nem kompatibilis a(z) „%s” kapcsolattal:

en: device '%s' not compatible with connection '%s'
hu: a(z) „%s” eszköz nem kompatibilis a(z) „%s” kapcsolattal

en: device '%s' not found for connection '%s'
hu: a(z) „%s” eszköz nem található a(z) „%s” kapcsolathoz

en: no device found for connection '%s'
hu: nem található eszköz a(z) „%s” kapcsolathoz

en: Hint: use '%s' to get more details.
hu: Tipp: használja a(z) „%s” parancsot, hogy további részleteket kapjon.

en: Connection successfully activated (%s) (D-Bus active path: %s)
hu: A kapcsolat sikeresen aktiválva (%s) (D-Bus aktív útvonal: %s)

en: Connection successfully activated (D-Bus active path: %s)
hu: A kapcsolat sikeresen aktiválva (D-Bus aktív útvonal: %s)

en: Error: Connection activation failed: %s
hu: Hiba: a kapcsolat aktiválása sikertelen: %s

en: Error: Timeout expired (%d seconds)
hu: Hiba: az időkorlát lejárt (%d másodperc)

en: unknown device '%s'.
hu: ismeretlen eszköz: „%s”.

en: neither a valid connection nor device given
hu: se érvényes kapcsolat, se eszköz nem lett megadva

en: invalid passwd-file '%s' at line %zd: %s
hu: érvénytelen „%s” passwd-fájl a(z) %zd. sorban: %s

en: invalid passwd-file '%s': %s
hu: érvénytelen „%s” passwd-fájl: %s

en: Error: invalid extra argument '%s'.
hu: Hiba: érvénytelen további argumentum: „%s”.

en: preparing
hu: előkészítés

en: Connection '%s' (%s) successfully deleted.
hu: A(z) „%s” (%s) kapcsolat sikeresen törölve.

en: Connection '%s' successfully deactivated (D-Bus active path: %s)
hu: A(z) „%s” kapcsolat sikeresen kikapcsolva (D-Bus aktív útvonal: %s)

en: Error: No connection specified.
hu: Hiba: nincs kapcsolat megadva.

en: Error: '%s' is not an active connection.
hu: Hiba: a(z) „%s” nem aktív kapcsolat.

en: Error: not all active connections found.
hu: Hiba: nem található az összes aktív kapcsolat.

en: Error: no active connection provided.
hu: Hiba: nincs aktív kapcsolat megadva.

en: Connection '%s' deactivation failed: %s
hu: A(z) „%s” kapcsolat kikapcsolása sikertelen: %s

en: Warning: master='%s' doesn't refer to any existing profile.
hu: Figyelmeztetés: a mester=„%s” nem hivatkozik semmilyen meglévő profilra.

en: Error: invalid property '%s': %s.
hu: Hiba: érvénytelen „%s” tulajdonság: %s.

en: Error: failed to modify %s.%s: %s.
hu: Hiba: a(z) %s.%s módosítása sikertelen: %s.

en: Error: failed to remove a value from %s.%s: %s.
hu: Hiba: a(z) %s.%s tulajdonságból származó érték eltávolítása sikertelen: %s.

en: Error: invalid slave type; %s.
hu: Hiba: érvénytelen szolgatípus: %s.

en: Error: invalid connection type; %s.
hu: Hiba: érvénytelen kapcsolattípus: %s.

en: Error: bad connection type: %s
hu: Hiba: hibás kapcsolattípus: %s

en: Error: master is required
hu: Hiba: mester szükséges

en: Error: '%s' is not a valid monitoring mode; use '%s' or '%s'.
hu: Hiba: a(z) „%s” nem érvényes megfigyelési mód, használjon „%s” vagy „%s” módot.

en: Error: 'bt-type': '%s' not valid; use [%s, %s, %s (%s), %s].
hu: Hiba: „bt-type”: a(z) „%s” nem érvényes, ezt használja: [%s, %s, %s (%s), %s].

en: Error: setting '%s' is mandatory and cannot be removed.
hu: Hiba: a(z) „%s” beállítás kötelező, és nem lehet eltávolítani.

en: Error: value for '%s' is missing.
hu: Hiba: a(z) „%s” értéke hiányzik.

en: Error: <setting>.<property> argument is missing.
hu: Hiba: a <beállítás>.<tulajdonság> argumentum hiányzik.

en: Error: missing setting.
hu: Hiba: hiányzó beállítás.

en: Error: invalid setting argument '%s'.
hu: Hiba: érvénytelen „%s” beállítási argumentum.

en: Error: invalid or not allowed setting '%s': %s.
hu: Hiba: érvénytelen vagy nem engedélyezett „%s” beállítás: %s.

en: Error: '%s' is ambiguous (%s.%s or %s.%s).
hu: Hiba: a(z) „%s” kétértelmű (%s.%s vagy %s.%s).

en: Error: invalid <setting>.<property> '%s'.
hu: Hiba: érvénytelen „%s” <beállítás>.<tulajdonság>.

en: Warning: %s.
hu: Figyelmeztetés: %s.

en: Warning: There is another connection with the name '%1$s'. Reference the connection by its uuid '%2$s'
     | Warning: There are %3$u other connections with the name '%1$s'. Reference the connection by its uuid '%2$s'
hu[0]: Figyelmeztetés: már van egy másik kapcsolat „%1$s” névvel. Hivatkozzon a kapcsolatra a(z) „%2$s” UUID-ja szerint.
hu[1]: Figyelmeztetés: már %3$u másik kapcsolat van „%1$s” névvel. Hivatkozzon a kapcsolatra a(z) „%2$s” UUID-ja szerint.

en: Error: Failed to add '%s' connection: %s
hu: Hiba: a(z) „%s” kapcsolat hozzáadása sikertelen: %s

note: We print here human readable text, but as scripts might parse this output * (with LANG=C), this is important to not change in the future. At least * not unless called with a new command line flag, that requests a different output. * * That means, be very careful if you change this message, it might 
en: Connection '%s' (%s) successfully added.
hu: A(z) „%s” (%s) kapcsolat sikeresen hozzáadva.

en: You can specify this option more than once. Press <Enter> when you're done.
hu: Ezt a kapcsolót többször is megadhatja. Nyomja meg az <Enter> billentyűt, ha készen van.

note: Ask for optional arguments.
en: There are %d optional settings for %s.
hu: %d nem kötelező beállítás létezik ehhez: %s.

en: Do you want to provide them? %s
hu: Szeretné megadni azokat? %s

en: Error: value for '%s' argument is required.
hu: Hiba: a(z) „%s” argumentum értéke kötelező.

en: Error: 'save': %s.
hu: Hiba: „save”: %s.

en: Error: '%s' argument is required.
hu: Hiba: a(z) „%s” argumentum kötelező.

en: ['%s' setting values]
hu: [„%s” beállítási érték]

note: TRANSLATORS: do not translate command names and keywords before :: *              However, you should translate terms enclosed in <>.
en: ---[ Main menu ]---
    goto     [<setting> | <prop>]        :: go to a setting or property
    remove   <setting>[.<prop>] | <prop> :: remove setting or reset property value
    set      [<setting>.<prop> <value>]  :: set property value
    describe [<setting>.<prop>]          :: describe property
    print    [all | <setting>[.<prop>]]  :: print the connection
    verify   [all | fix]                 :: verify the connection
    save     [persistent|temporary]      :: save the connection
    activate [<ifname>] [/<ap>|<nsp>]    :: activate the connection
    back                                 :: go one level up (back)
    help/?   [<command>]                 :: print this help
    nmcli    <conf-option> <value>       :: nmcli configuration
    quit                                 :: exit nmcli
hu: ---[ Főmenü ]---
    goto     [<beállítás> | <tul>]       :: beállításhoz vagy tulajdonsághoz ugrás
    remove   <beállítás>[.<tul>] | <tul> :: beállítás eltávolítása vagy                                           tulajdonság értékének visszaállítása
    set      [<beállítás>.<tul> <érték>] :: a tulajdonság értékének beállítása
    describe [<beállítás>.<tul>]         :: a tulajdonság leírása
    print    [all | <beállítás>[.<tul>]] :: a kapcsolat kiírása
    verify   [all | fix]                 :: a kapcsolat ellenőrzése
    save     [persistent|temporary]      :: a kapcsolat mentése
    activate [<csatnév>] [/<ap>|<nsp>]   :: a kapcsolat aktiválása
    back                                 :: ugrás egy szinttel feljebb (vissza)
    help/?   [<parancs>]                 :: ezen súgó kiírása
    nmcli    <beállítókapcsoló> <érték>  :: az nmcli beállítása
    quit                                 :: kilépés az nmcli programból

en: goto <setting>[.<prop>] | <prop>  :: enter setting/property for editing
    
    This command enters into a setting or property for editing it.
    
    Examples: nmcli> goto connection
              nmcli connection> goto secondaries
              nmcli> goto ipv4.addresses
hu: goto <beállítás>[.<tul>] | <tul>  :: belépés egy beállítás vagy tulajdonság
                                           szerkesztéséhez
    
    Ez a parancs belép egy beállításba vagy tulajdonságba annak szerkesztéséhez.
    
    Példák: nmcli> goto connection
            nmcli connection> goto secondaries
            nmcli> goto ipv4.addresses

en: remove <setting>[.<prop>]  :: remove setting or reset property value
    
    This command removes an entire setting from the connection, or if a property
    is given, resets that property to the default value.
    
    Examples: nmcli> remove wifi-sec
              nmcli> remove eth.mtu
hu: remove <beállítás>[.<tul>]  :: beállítás eltávolítása vagy tulajdonság
                                     értékének visszaállítása
    
    Ez a parancs eltávolít egy teljes beállítást a kapcsolatból, vagy ha meg van
    adva egy tulajdonság, akkor visszaállítja azt az alapértelmezett értékre.
    
    Példák: nmcli> remove wifi-sec
            nmcli> remove eth.mtu

en: set [<setting>.<prop> <value>]  :: set property value
    
    This command sets property value.
    
    Example: nmcli> set con.id My connection
hu: set [<beállítás>.<tul> <érték>]  :: tulajdonság értékének beállítása
    
    Ez a parancs beállítja egy tulajdonság értékét.
    
    Példa: nmcli> set con.id Saját kapcsolat

en: add [<setting>.<prop> <value>]  :: add property value
    
    This command appends property value.
    
    Example: nmcli> add ipv4.addresses 192.168.1.1/24
hu: add [<beállítás>.<tul> <érték>]  :: tulajdonság értékének hozzáadása
    
    Ez a parancs hozzáfűzi egy tulajdonság értékét.
    
    Példa: nmcli> add ipv4.addresses 192.168.1.1/24

en: describe [<setting>.<prop>]  :: describe property
    
    Shows property description. You can consult nm-settings(5) manual page to see all NM settings and properties.
hu: describe [<beállítás>.<tul>]  :: a tulajdonság leírása
    
    Megjeleníti a tulajdonság leírását. Elolvashatja az nm-settings(5) kézikönyv
    oldalt a Hálózatkezelő összes beállításának és tulajdonságának megtekintéséhez.

en: print [all]  :: print setting or connection values
    
    Shows current property or the whole connection.
    
    Example: nmcli ipv4> print all
hu: print [all]  :: beállítás vagy kapcsolat értékeinek kiírása
    
    Megjeleníti a jelenlegi tulajdonságot vagy a teljes kapcsolatot.
    
    Példa: nmcli ipv4> print all

en: verify [all | fix]  :: verify setting or connection validity
    
    Verifies whether the setting or connection is valid and can be saved later.
    It indicates invalid values on error. Some errors may be fixed automatically
    by 'fix' option.
    
    Examples: nmcli> verify
              nmcli> verify fix
              nmcli bond> verify
hu: verify [all | fix]  :: beállítás vagy kapcsolat érvényességének ellenőrzése
    
    Ellenőrzi, hogy a beállítás vagy kapcsolat érvényes-e és később elmenthető-e.
    Hiba esetén jelzi az érvénytelen értékeket. Néhány hiba automatikusan javítható
    a „fix” kapcsolóval.
    
    Példák: nmcli> verify
            nmcli> verify fix
            nmcli bond> verify

en: save [persistent|temporary]  :: save the connection
    
    Sends the connection profile to NetworkManager that either will save it
    persistently, or will only keep it in memory. 'save' without an argument
    means 'save persistent'.
    Note that once you save the profile persistently those settings are saved
    across reboot or restart. Subsequent changes can also be temporary or
    persistent, but any temporary changes will not persist across reboot or
    restart. If you want to fully remove the persistent connection, the connection
    profile must be deleted.
hu: save [persistent|temporary]  :: a kapcsolat mentése
    
    Elküldi a kapcsolati profilt a Hálózatkezelőnek, amely vagy tartósan elmenti,
    vagy csak a memóriában tartja. A „save” argumentum nélkül azt jelenti, hogy
    „save persistent”, azaz tartósan mentse.
    Ne feledje, hogy a profil tartós mentése után a beállítások a számítógép vagy
    a program újraindítása után is megmaradnak. A későbbi változtatások lehetnek
    átmenetiek vagy tartósak is, de az átmeneti változtatások nem maradnak meg a
    számítógép vagy a program újraindítása során. Ha teljesen el szeretné
    távolítani a tartós kapcsolatot, akkor a kapcsolati profilt kell törölni.

en: activate [<ifname>] [/<ap>|<nsp>]  :: activate the connection
    
    Activates the connection.
    
    Available options:
    <ifname>    - device the connection will be activated on
    /<ap>|<nsp> - AP (Wi-Fi) or NSP (WiMAX) (prepend with / when <ifname> is not specified)
hu: activate [<csatolónév>] [/<ap>|<nsp>]  :: a kapcsolat aktiválása
    
    Aktiválja a kapcsolatot.
    
    Elérhető kapcsolók:
    <csatolónév> - az eszköz, amelyen a kapcsolat aktiválva lesz
    /<ap>|<nsp>  - hozzáférési pont (Wi-Fi) vagy hálózati szolgáltató (WiMAX)
                     (elé helyezve egy / jel, ha a <csatolónév> nincs megadva)

en: back  :: go to upper menu level
hu: back  :: ugrás a felsőbb menüszintre

en: help/? [<command>]  :: help for the nmcli commands
hu: help/? [<parancs>]  :: az nmcli parancsok súgója

en: nmcli [<conf-option> <value>]  :: nmcli configuration
    
    Configures nmcli. The following options are available:
    status-line yes | no          [default: no]
    save-confirmation yes | no    [default: yes]
    show-secrets yes | no         [default: no]
    prompt-color <color> | <0-8>  [default: 0]
    %s
    Examples: nmcli> nmcli status-line yes
              nmcli> nmcli save-confirmation no
              nmcli> nmcli prompt-color 3
hu: nmcli [<beállítókapcsoló> <érték>]  :: az nmcli beállítása
    
    Beállítja az nmcli programot. A következő kapcsolók érhetők el:
    status-line yes | no          [alapértelmezetten: no]
    save-confirmation yes | no    [alapértelmezetten: yes]
    show-secrets yes | no         [alapértelmezetten: no]
    prompt-color <szín> | <0-8>   [alapértelmezetten: 0]
    %s
    Példák: nmcli> nmcli status-line yes
            nmcli> nmcli save-confirmation no
            nmcli> nmcli prompt-color 3

en: quit  :: exit nmcli
    
    This command exits nmcli. When the connection being edited is not saved, the user is asked to confirm the action.
hu: quit  :: kilépés az nmcli programból
    
    Ez a parancs kilép az nmcli programból. Ha az éppen szerkesztett kapcsolat
    nincs elmentve, akkor a felhasználó fel lesz kérve a művelet megerősítésre.

en: Unknown command: '%s'
hu: Ismeretlen parancs: „%s”

note: TRANSLATORS: do not translate command names and keywords before :: *              However, you should translate terms enclosed in <>.
en: ---[ Property menu ]---
    set      [<value>]               :: set new value
    add      [<value>]               :: add new option to the property
    change                           :: change current value
    remove   [<index> | <option>]    :: delete the value
    describe                         :: describe property
    print    [setting | connection]  :: print property (setting/connection) value(s)
    back                             :: go to upper level
    help/?   [<command>]             :: print this help or command description
    quit                             :: exit nmcli
hu: ---[ Tulajdonságmenü ]---
    set      [<érték>]               :: új érték beállítása
    add      [<érték>]               :: új beállítás hozzáadása a tulajdonsághoz
    change                           :: a jelenlegi érték megváltoztatása
    remove   [<index> | <beállítás>] :: az érték törlése
    describe                         :: a tulajdonság leírása
    print    [setting | connection]  :: a tulajdonság (beállítás vagy kapcsolat)
                                          értékeinek kiírása
    back                             :: ugrás a felsőbb szintre
    help/?   [<parancs>]             :: a súgó vagy a parancs leírásának kiírása
    quit                             :: kilépés az nmcli programból

en: set [<value>]  :: set new value
    
    This command sets provided <value> to this property
hu: set [<érték>]  :: új érték beállítása
    
    Ez a parancs beállítja a megadott <értéket> ehhez a tulajdonsághoz.

en: add [<value>]  :: append new value to the property
    
    This command adds provided <value> to this property, if the property is of a container type. For single-valued properties the property value is replaced (same as 'set').
hu: add [<érték>]  :: új érték hozzáfűzése a tulajdonsághoz
    
    Ez a parancs hozzáadja a megadott <értéket> ehhez a tulajdonsághoz, ha a
    tulajdonság konténer típusú. Egyértékű tulajdonságoknál a tulajdonság értéke
    helyettesítésre kerül (ugyanaz mint a „set”).

en: change  :: change current value
    
    Displays current value and allows editing it.
hu: change  :: a jelenlegi érték megváltoztatása
    
    Megjeleníti a jelenlegi értéket, és lehetővé teszi annak szerkesztését.

en: remove [<value>|<index>|<option name>]  :: delete the value
    
    Removes the property value. For single-valued properties, this sets the
    property back to its default value. For container-type properties, this removes
    all the values of that property or you can specify an argument to remove just
    a single item or option. The argument is either a value or index of the item to
    remove, or an option name (for properties with named options).
    
    Examples: nmcli ipv4.dns> remove 8.8.8.8
              nmcli ipv4.dns> remove 2
              nmcli bond.options> remove downdelay
hu: remove [<érték>|<index>|<beállításnév>]  :: az érték törlése
    
    Eltávolítja a tulajdonság értékét. Egyértékű tulajdonságoknál visszaállítja a
    tulajdonságot az alapértelmezett értékére. A konténer típusú tulajdonságoknál
    eltávolítja a tulajdonság összes értékét, vagy megadhat egy argumentumot,
    hogy csak egy önálló elemet vagy beállítást távolítson el. Az argumentum az
    eltávolítandó elem értéke vagy indexe, vagy egy beállítás neve (az elnevezett
    beállításokkal rendelkező tulajdonságoknál).
    
    Példák: nmcli ipv4.dns> remove 8.8.8.8
            nmcli ipv4.dns> remove 2
            nmcli bond.options> remove downdelay

en: describe  :: describe property
    
    Shows property description. You can consult nm-settings(5) manual page to see all NM settings and properties.
hu: describe  :: a tulajdonság leírása
    
    Megjeleníti a tulajdonság leírását. Elolvashatja az nm-settings(5) kézikönyv
    oldalt a Hálózatkezelő összes beállításának és tulajdonságának megtekintéséhez.

en: print [property|setting|connection]  :: print property (setting, connection) value(s)
    
    Shows property value. Providing an argument you can also display values for the whole setting or connection.
hu: print [property|setting|connection]  :: a tulajdonság (beállítás vagy
                                              kapcsolat) értékeinek kiírása
    
    Megjeleníti a tulajdonság értékét. Egy argumentum megadásával a teljes
    beállítás vagy kapcsolat értékeit is megjelenítheti.

en: help/? [<command>]  :: help for nmcli commands
hu: help/? [<parancs>]  :: az nmcli parancsok súgója

en: Error: Connection activation failed.
hu: Hiba: a kapcsolat aktiválása sikertelen.

note: TRANSLATORS: status line in nmcli connection editor
en: [ Type: %s | Name: %s | UUID: %s | Dirty: %s | Temp: %s ]
hu: [ Típus: %s | Név: %s | UUID: %s | Koszos: %s | Átmeneti: %s ]

en: The connection is not saved. Do you really want to quit? %s
hu: A kapcsolat nincs elmentve. Valóban ki szeretne lépni? %s

en: The connection profile has been removed from another client. You may type 'save' in the main menu to restore it.
hu: A kapcsolati profil el lett távolítva egy másik ügyféltől. A visszaállításához beírhatja a főmenüben a „save” parancsot.

en: Allowed values for '%s' property: %s
hu: A(z) „%s” tulajdonság engedélyezett értékei: %s

en: Enter '%s' value:
hu: A(z) „%s” érték megadása:

en: Error: failed to set '%s' property: %s
hu: Hiba: a(z) „%s” tulajdonság beállítása sikertelen: %s

en: Edit '%s' value:
hu: A(z) „%s” érték szerkesztése:

en: Error: %s
hu: Hiba: %s

en: Unknown command argument: '%s'
hu: Ismeretlen parancsargumentum: „%s”

en: Available settings: %s
hu: Elérhető beállítások: %s

en: Error: invalid setting name; %s
hu: Hiba: érvénytelen beállításnév: %s

en: Available properties: %s
hu: Elérhető tulajdonságok: %s

en: Error: property %s
hu: Hiba: %s tulajdonság

en: Saving the connection with 'autoconnect=yes'. That might result in an immediate activation of the connection.
    Do you still want to save? %s
hu: A kapcsolat mentése az „autoconnect=yes” kapcsolóval. Ez a kapcsolat azonnali aktiválását eredményezheti.
    Továbbra is menteni szeretné? %s

en: You may edit the following settings: %s
hu: A következő beállításokat szerkesztheti: %s

en: The connection profile has been removed from another client. You may type 'save' to restore it.
hu: A kapcsolati profil el lett távolítva egy másik ügyféltől. A visszaállításához beírhatja a „save” parancsot.

en: Error: no setting selected; valid are [%s]
hu: Hiba: nincs beállítás kiválasztva. Az érvényesek a következők: [%s]

en: use 'goto <setting>' first, or 'set <setting>.<property>'
hu: először használja a „goto <beállítás>” vagy a „set <beállítás>.<tulajdonság>” parancsot

en: Error: invalid setting argument '%s'; valid are [%s]
hu: Hiba: érvénytelen beállítási argumentum: „%s”. Az érvényesek a következők: [%s]

en: Error: missing setting for '%s' property
hu: Hiba: a(z) „%s” tulajdonság beállítása hiányzik

en: Error: invalid property: %s
hu: Hiba: érvénytelen tulajdonság: %s

en: Error: unknown setting '%s'
hu: Hiba: ismeretlen beállítás: „%s”

en: You may edit the following properties: %s
hu: A következő tulajdonságokat szerkesztheti: %s

en: Error: failed to remove value of '%s': %s
hu: Hiba: a(z) „%s” értékének eltávolítása sikertelen: %s

en: Error: no argument given; valid are [%s]
hu: Hiba: nincs argumentum megadva. Az érvényesek a következők: [%s]

en: Setting '%s' is not present in the connection.
hu: A(z) „%s” beállítás nincs jelen a kapcsolatban.

en: Error: %s properties, nor it is a setting name.
hu: Hiba: %s tulajdonságok, sem egy beállítás neve.

en: use 'goto <setting>' first, or 'describe <setting>.<property>'
hu: először használja a „goto <beállítás>” vagy a „describe <beállítás><tulajdonság>” parancsot

en: Error: invalid property: %s, neither a valid setting name.
hu: Hiba: érvénytelen tulajdonság: %s, sem egy érvényes beállítási név.

en: Error: unknown setting: '%s'
hu: Hiba: ismeretlen beállítás: „%s”

en: Error: '%s' setting not present in the connection
hu: Hiba: a(z) „%s” beállítás nincs jelen a kapcsolatban

en: Error: invalid property: %s%s
hu: Hiba: érvénytelen tulajdonság: %s%s

en: , neither a valid setting name
hu: , sem egy érvényes beállítási név

en: Invalid verify option: %s
hu: Érvénytelen ellenőrzési kapcsoló: %s

en: Verify setting '%s': %s
hu: A(z) „%s” beállítás ellenőrzése: %s

en: Verify connection: %s
hu: Kapcsolat ellenőrzése: %s

en: The error cannot be fixed automatically.
hu: A hibát nem lehet automatikusan javítani.

en: Error: invalid argument '%s'
hu: Hiba: érvénytelen argumentum: „%s”

en: Error: Failed to save '%s' (%s) connection: %s
hu: Hiba: a(z) „%s” (%s) kapcsolat mentése sikertelen: %s

en: Error: Timeout saving '%s' (%s) connection
hu: Hiba: a(z) „%s” (%s) kapcsolat mentése túllépte az időkorlátot

en: Connection '%s' (%s) successfully saved.
hu: A(z) „%s” (%s) kapcsolat sikeresen mentve.

en: Connection '%s' (%s) successfully updated.
hu: A(z) „%s” (%s) kapcsolat sikeresen frissítve.

en: Error: connection verification failed: %s
hu: Hiba: a kapcsolat ellenőrzése sikertelen: %s

en: (unknown error)
hu: (ismeretlen hiba)

en: You may try running 'verify fix' to fix errors.
hu: Megpróbálhatja a „verify fix” futtatását a hibák javításához.

note: TRANSLATORS: do not translate 'save', leave it as it is
en: Error: connection is not saved. Type 'save' first.
hu: Hiba: a kapcsolat nincs elmentve. Először írja be, hogy „save”.

en: Error: connection is not valid: %s
hu: Hiba: a kapcsolat nem érvényes: %s

en: Error: Cannot activate connection: %s.
hu: Hiba: nem lehet aktiválni a kapcsolatot: %s.

en: Error: Failed to activate '%s' (%s) connection: %s
hu: Hiba: a(z) „%s” (%s) kapcsolat aktiválása sikertelen: %s

en: Monitoring connection activation (press any key to continue)
hu: Kapcsolataktiválás megfigyelése (nyomjon meg egy billentyűt a folytatáshoz)

en: Error: status-line: %s
hu: Hiba: status-line: %s

en: Error: save-confirmation: %s
hu: Hiba: save-confirmation: %s

en: Error: show-secrets: %s
hu: Hiba: show-secrets: %s

en: Current nmcli configuration:
hu: Jelenlegi nmcli beállítások:

en: Invalid configuration option '%s'; allowed [%s]
hu: Érvénytelen beállítási kapcsoló: „%s”. Az engedélyezett: [%s]

en: Error: only one of 'id', 'filename', uuid, or 'path' can be provided.
hu: Hiba: az „id”, „filename”, UUID vagy „path” közül csak egy adható meg.

en: Error: Unknown connection '%s'.
hu: Hiba: ismeretlen kapcsolat: „%s”.

en: Warning: editing existing connection '%s'; 'type' argument is ignored
hu: Figyelmeztetés: a meglévő „%s” kapcsolat szerkesztése, a „type” attribútum mellőzve

en: Warning: editing existing connection '%s'; 'con-name' argument is ignored
hu: Figyelmeztetés: a meglévő „%s” kapcsolat szerkesztése, a „con-name” attribútum mellőzve

en: Valid connection types: %s
hu: Érvényes kapcsolattípusok: %s

en: Error: invalid connection type; %s
hu: Hiba: érvénytelen kapcsolattípus: %s

en: ===| nmcli interactive connection editor |===
hu: ===| nmcli interaktív kapcsolatszerkesztő |===

en: Editing existing '%s' connection: '%s'
hu: A meglévő „%s” kapcsolat szerkesztése: „%s”

en: Adding a new '%s' connection
hu: Új „%s” kapcsolat hozzáadása

note: TRANSLATORS: do not translate 'help', leave it as it is
en: Type 'help' or '?' for available commands.
hu: Gépelje be a „help” szót vagy „?” kérdőjelet az elérhető parancsokért.

note: TRANSLATORS: do not translate 'print', leave it as it is
en: Type 'print' to show all the connection properties.
hu: Gépelje be a „print” szót az összes kapcsolati tulajdonság megtekintéséhez.

note: TRANSLATORS: do not translate 'describe', leave it as it is
en: Type 'describe [<setting>.<prop>]' for detailed property description.
hu: Gépelje be a „describe [<beállítás>.<tul>]” parancsot a tulajdonság részletes leírásához.

en: Error: Failed to modify connection '%s': %s
hu: Hiba: a(z) „%s” kapcsolat módosítása sikertelen: %s

en: Connection '%s' (%s) successfully modified.
hu: A(z) „%s” (%s) kapcsolat sikeresen módosítva.

en: %s (%s) cloned as %s (%s).
hu: A(z) %s (%s) klónozva mint %s (%s).

en: New connection name:
hu: Új kapcsolatnév:

en: Error: <new name> argument is missing.
hu: Hiba: az <új név> argumentum hiányzik.

en: Error: unknown extra argument: '%s'.
hu: Hiba: ismeretlen további argumentum: „%s”.

en: Error: not all connections deleted.
hu: Hiba: nincs minden kapcsolat törölve.

en: Error: Connection deletion failed: %s
hu: Hiba: a kapcsolat törlése sikertelen: %s

en: Error: %s.
hu: Hiba: %s.

en: Error: not all connections found.
hu: Hiba: nem található az összes kapcsolat.

en: Error: cannot delete unknown connection(s): %s.
hu: Hiba: nem lehet törölni az ismeretlen kapcsolatokat: %s.

en: %s: connection profile changed
hu: %s: a kapcsolati profil megváltozott

en: %s: connection profile created
hu: %s: a kapcsolati profil létrehozva

en: %s: connection profile removed
hu: %s: a kapcsolati profil eltávolítva

en: Error: failed to reload connections: %s.
hu: Hiba: a kapcsolatok újratöltése sikertelen: %s.

en: Error: failed to load connection: %s.
hu: Hiba: a kapcsolat betöltése sikertelen: %s.

en: Could not load file '%s'
hu: Nem sikerült betölteni a fájlt: „%s”

en: File to import:
hu: Importálandó fájl:

en: Error: No arguments provided.
hu: Hiba: nincsenek argumentumok megadva.

en: Error: 'type' argument is required.
hu: Hiba: a „type” argumentum kötelező.

en: Error: 'file' argument is required.
hu: Hiba: a „file” argumentum kötelező.

en: Error: failed to find VPN plugin for %s.
hu: Hiba: a VPN-bővítmény megtalálása sikertelen ehhez: %s.

en: Error: failed to load VPN plugin: %s.
hu: Hiba: a VPN-bővítmény betöltése sikertelen: %s.

en: Error: failed to import '%s': %s.
hu: Hiba: a(z) „%s” importálása sikertelen: %s.

en: Output file name:
hu: Kimeneti fájl neve:

en: Error: the connection is not VPN.
hu: Hiba: a kapcsolat nem VPN.

en: Error: failed to create temporary file %s.
hu: Hiba: a(z) %s átmeneti fájl létrehozása sikertelen.

en: Error: failed to export '%s': %s.
hu: Hiba: a(z) „%s” exportálása sikertelen: %s.

en: Error: failed to read temporary file '%s': %s.
hu: Hiba: a(z) „%s” átmeneti fájl olvasása sikertelen: %s.

en: Error: not all connections migrated.
hu: Hiba: nincs minden kapcsolat költöztetve.

en: Error: Connection migration failed: %s
hu: Hiba: a kapcsolat költöztetése sikertelen: %s

en: Connection '%s' (%s) successfully migrated.
hu: A(z) „%s” (%s) kapcsolat sikeresen költöztetve.

en: '--plugin' argument is missing
hu: a „--plugin” argumentum hiányzik

en: Error: cannot migrate unknown connection(s): %s.
hu: Hiba: nem lehet költöztetni az ismeretlen kapcsolatokat: %s.

note: define some prompts
en: Interface:
hu: Csatoló:

en: Interface(s):
hu: Csatolók:

en: (none)
hu: (nincs)

en: <invisible> | %s
hu: <láthatatlan> | %s

en: <invisible>
hu: <láthatatlan>

en: %u Mb/s
hu: %u Mb/mp

en: Usage: nmcli device { COMMAND | help }
    
    COMMAND := { status | show | set | connect | reapply | modify | disconnect | delete | monitor | wifi | lldp }
    
      status
    
      show [<ifname>]
    
      set [ifname] <ifname> [autoconnect yes|no] [managed yes|no]
    
      connect <ifname>
    
      reapply <ifname>
    
      modify <ifname> ([+|-]<setting>.<property> <value>)+
    
      disconnect <ifname> ...
    
      delete <ifname> ...
    
      monitor <ifname> ...
    
      wifi [list [ifname <ifname>] [bssid <BSSID>] [--rescan yes|no|auto]]
    
      wifi connect <(B)SSID> [password <password>] [wep-key-type key|phrase] [ifname <ifname>]
                             [bssid <BSSID>] [name <name>] [private yes|no] [hidden yes|no]
    
      wifi hotspot [ifname <ifname>] [con-name <name>] [ssid <SSID>] [band a|bg] [channel <channel>] [password <password>]
    
      wifi rescan [ifname <ifname>] [[ssid <SSID to scan>] ...]
    
      wifi show-password [ifname <ifname>]
    
      lldp [list [ifname <ifname>]]
hu: Használat: nmcli device { PARANCS | help }
    
    PARANCS := { status | show | set | connect | reapply | modify | disconnect | delete | monitor | wifi | lldp }
    
      status
    
      show [<csatolónév>]
    
      set [ifname] <csatolónév> [autoconnect yes|no] [managed yes|no]
    
      connect <csatolónév>
    
      reapply <csatolónév>
    
      modify <csatolónév> ([+|-]<beállítás>.<tulajdonság> <érték>)+
    
      disconnect <csatolónév> …
    
      delete <csatolónév> …
    
      monitor <csatolónév> …
    
      wifi [list [ifname <csatolónév>] [bssid <BSSID>] [--rescan yes|no|auto]]
    
      wifi connect <(B)SSID> [password <jelszó>] [wep-key-type key|phrase] [ifname <csatolónév>]
                             [bssid <BSSID>] [name <név>] [private yes|no] [hidden yes|no]
    
      wifi hotspot [ifname <csatolónév>] [con-name <név>] [ssid <SSID>] [band a|bg] [channel <csatorna>] [password <jelszó>]
    
      wifi rescan [ifname <csatolónév>] [[ssid <keresendő SSID>] …]
    
      wifi show-password [ifname <csatolónév>]
    
      lldp [list [ifname <csatolónév>]]

en: Usage: nmcli device status { help }
    
    Show status for all devices.
    By default, the following columns are shown:
     DEVICE     - interface name
     TYPE       - device type
     STATE      - device state
     CONNECTION - connection activated on device (if any)
    Displayed columns can be changed using '--fields' global option. 'status' is
    the default command, which means 'nmcli device' calls 'nmcli device status'.
hu: Használat: nmcli device status { help }
    
    Az összes eszköz állapotának megjelenítése.
    Alapértelmezetten a következő oszlopok láthatóak:
     ESZKÖZ     - a csatoló neve
     TÍPUS      - az eszköz típusa
     ÁLLAPOT    - az eszköz állapota
     KAPCSOLAT  - az eszközön aktivált kapcsolat (ha van)
    A megjelenített oszlopok a „--fields” globális beállítással változtathatók
    meg. A „status” az alapértelmezett parancs, ami azt jelenti, hogy az „nmcli
    device” az „nmcli device status” parancsot hívja meg.

en: Usage: nmcli device show { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [<ifname>]
    
    Show details of device(s).
    The command lists details for all devices, or for a given device.
hu: Használat: nmcli device show { ARGUMENTUMOK | help }
    
    ARGUMENTUMOK := [<csatolónév>]
    
    Az eszközök részleteinek megjelenítése.
    A parancs az összes eszköz vagy egy megadott eszköz részleteit sorolja fel.

en: Usage: nmcli device connect { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := <ifname>
    
    Connect the device.
    NetworkManager will try to find a suitable connection that will be activated.
    It will also consider connections that are not set to auto-connect.
hu: Használat: nmcli device connect { ARGUMENTUMOK | help }
    
    ARGUMENTUMOK := <csatolónév>
    
    Az eszköz csatlakoztatása.
    A Hálózatkezelő megpróbál megfelelő kapcsolatot találni, amely aktiválva lesz.
    Figyelembe veszi azokat a kapcsolatokat is, amelyek nincsenek automatikus
    kapcsolódásra beállítva.

en: Usage: nmcli device reapply { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := <ifname>
    
    Attempts to update device with changes to the currently active connection
    made since it was last applied.
hu: Használat: nmcli device reapply { ARGUMENTUMOK | help }
    
    ARGUMENTUMOK := <csatolónév>
    
    Megpróbálja frissíteni az eszközt a jelenlegi aktív kapcsolat legutóbbi
    alkalmazása óta elvégzett változásokkal.

en: Usage: nmcli device modify { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := <ifname> ([+|-]<setting>.<property> <value>)+
    
    Modify one or more properties that are currently active on the device without modifying
    the connection profile. The changes have immediate effect. For multi-valued
    properties you can use optional '+' or '-' prefix to the property name.
    The '+' sign allows appending items instead of overwriting the whole value.
    The '-' sign allows removing selected items instead of the whole value.
    
    Examples:
    nmcli dev mod em1 ipv4.method manual ipv4.addr "192.168.1.2/24, 10.10.1.5/8"
    nmcli dev mod em1 +ipv4.dns 8.8.4.4
    nmcli dev mod em1 -ipv4.dns 1
    nmcli dev mod em1 -ipv6.addr "abbe::cafe/56"
hu: Használat: nmcli device modify { ARGUMENTUMOK | help }
    
    ARGUMENTUMOK := <csatolónév> ([+|-]<beállítás>.<tulajdonság> <érték>)+
    
    Az eszközön jelenleg aktív egy vagy több tulajdonság módosítása a kapcsolati
    profil módosítása nélkül. A változtatások azonnali hatályúak. A többértékű
    tulajdonságoknál használhatja a nem kötelező „+” vagy „-” előtagot a
    tulajdonság nevénél. A „+” jel lehetővé teszi az elemek hozzáfűzését a teljes
    érték felülírása helyett. A „-” jel lehetővé teszi a kiválasztott elemek
    eltávolítását a teljes érték helyett.
    
    Példák:
    nmcli dev mod em1 ipv4.method manual ipv4.addr "192.168.1.2/24, 10.10.1.5/8"
    nmcli dev mod em1 +ipv4.dns 8.8.4.4
    nmcli dev mod em1 -ipv4.dns 1
    nmcli dev mod em1 -ipv6.addr "abbe::cafe/56"

en: Usage: nmcli device disconnect { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := <ifname> ...
    
    Disconnect devices.
    The command disconnects the device and prevents it from auto-activating
    further connections without user/manual intervention.
hu: Használat: nmcli device disconnect { ARGUMENTUMOK | help }
    
    ARGUMENTUMOK := <csatolónév> …
    
    Eszközök leválasztása.
    A parancs leválasztja az eszközt, és megakadályozza a későbbi kapcsolatok
    felhasználói vagy kézi beavatkozás nélküli automatikus aktiválását.

en: Usage: nmcli device delete { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := <ifname> ...
    
    Delete the software devices.
    The command removes the interfaces. It only works for software devices
    (like bonds, bridges, etc.). Hardware devices cannot be deleted by the
    command.
hu: Használat: nmcli device delete { ARGUMENTUMOK | help }
    
    ARGUMENTUMOK := <csatolónév> …
    
    A szoftvereszközök törlése.
    A parancs eltávolítja a csatolókat. Csak szoftvereszközöknél működik (mint
    például bond-ok, bridge-ek stb.). A hardvereszközöket nem tudja törölni a
    parancs.

en: Usage: nmcli device set { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := DEVICE { PROPERTY [ PROPERTY ... ] }
    DEVICE    := [ifname] <ifname> 
    PROPERTY  := { autoconnect { yes | no } |
                 { managed { yes | no }
    
    Modify device properties.
hu: Használat: nmcli device set { ARGUMENTUMOK | help }
    
    ARGUMENTUMOK := ESZKÖZ { TULAJDONSÁG [ TULAJDONSÁG … ] }
    ESZKÖZ       := [ifname] <csatolónév> 
    TULAJDONSÁG  := { autoconnect { yes | no } |
                    { managed { yes | no }
    
    Eszköztulajdonságok módosítása.

en: Usage: nmcli device monitor { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [<ifname>] ...
    
    Monitor device activity.
    This command prints a line whenever the specified devices change state.
    Monitors all devices in case no interface is specified.
hu: Használat: nmcli device monitor { ARGUMENTUMOK | help }
    
    ARGUMENTUMOK := [<csatolónév>] …
    
    Eszköztevékenységek megfigyelése.
    Ez a parancs kiír egy sort, amikor a megadott eszközök állapota megváltozik.
    Az összes eszközt megfigyeli, ha nincs csatoló megadva.

en: Usage: nmcli device wifi { ARGUMENTS | help }
    
    Perform operation on Wi-Fi devices.
    
    ARGUMENTS := [list [ifname <ifname>] [bssid <BSSID>] [--rescan yes|no|auto]]
    
    List available Wi-Fi access points. The 'ifname' and 'bssid' options can be
    used to list APs for a particular interface, or with a specific BSSID. The
    --rescan flag tells whether a new Wi-Fi scan should be triggered.
    
    ARGUMENTS := connect <(B)SSID> [password <password>] [wep-key-type key|phrase] [ifname <ifname>]
                         [bssid <BSSID>] [name <name>] [private yes|no] [hidden yes|no]
    
    Connect to a Wi-Fi network specified by SSID or BSSID. The command finds a
    matching connection or creates one and then activates it on a device. This
    is a command-line counterpart of clicking an SSID in a GUI client. If a
    connection for the network already exists, it is possible to bring up the
    existing profile as follows: nmcli con up id <name>. Note that only open,
    WEP and WPA-PSK networks are supported if no previous connection exists.
    It is also assumed that IP configuration is obtained via DHCP.
    
    ARGUMENTS := hotspot [ifname <ifname>] [con-name <name>] [ssid <SSID>]
                         [band a|bg] [channel <channel>] [password <password>]
    
    Create a Wi-Fi hotspot. Use 'connection down' or 'device disconnect'
    to stop the hotspot.
    Parameters of the hotspot can be influenced by the optional parameters:
    ifname - Wi-Fi device to use
    con-name - name of the created hotspot connection profile
    ssid - SSID of the hotspot
    band - Wi-Fi band to use
    channel - Wi-Fi channel to use
    password - password to use for the hotspot
    
    ARGUMENTS := rescan [ifname <ifname>] [[ssid <SSID to scan>] ...]
    
    Request that NetworkManager immediately re-scan for available access points.
    NetworkManager scans Wi-Fi networks periodically, but in some cases it might
    be useful to start scanning manually. 'ssid' allows scanning for a specific
    SSID, which is useful for APs with hidden SSIDs. More 'ssid' parameters can be
    given. Note that this command does not show the APs,
    use 'nmcli device wifi list' for that.
hu: Használat: nmcli device wifi { ARGUMENTUMOK | help }
    
    Művelet végrehajtása a Wi-Fi-eszközökön.
    
    ARGUMENTUMOK := [list [ifname <csatolónév>] [bssid <BSSID>] [--rescan yes|no|auto]]
    
    Az elérhető Wi-Fi hozzáférési pontok felsorolása. Az „ifname” és „bssid”
    kapcsolók használhatók egy bizonyos csatolóhoz vagy egy adott BSSID-hoz tartozó
    hozzáférési pontok felsorolásához. A --rescan jelző mondja meg, hogy kell-e új
    Wi-Fi-keresést indítani.
    
    ARGUMENTUMOK := connect <(B)SSID> [password <jelszó>] [wep-key-type key|phrase] [ifname <csatolónév>]
                            [bssid <BSSID>] [name <név>] [private yes|no] [hidden yes|no]
    
    Kapcsolódás egy SSID vagy BSSID által meghatározott Wi-Fi-hálózathoz. A parancs
    megkeres egy illeszkedő kapcsolatot, vagy létrehoz egyet, majd aktiválja azt egy
    eszközön. Ez a parancssori megfelelője annak, amikor egy grafikus felhasználói
    felületű kliensprogramban egy SSID-ra kattint. Ha már létezik egy kapcsolat a
    hálózathoz, akkor a meglévő profil előhívása a következőképpen lehetséges:
    „nmcli con up id <név>”. Ne feledje, hogy csak nyílt, WEP és WPA-PSK hálózatok
    támogatottak, ha nem létezik korábbi kapcsolat. Az is feltételezve van, hogy
    az IP-cím beállítása DHCP-n keresztül történik.
    
    ARGUMENTUMOK := hotspot [ifname <csatolónév>] [con-name <név>] [ssid <SSID>]
                            [band a|bg] [channel <csatorna>] [password <jelszó>]
    
    Wi-Fi kapcsolódási pont létrehozása. Használja a „connection down” vagy a
    „device disconnect” parancsokat a kapcsolódási pont leállításához.
    A kapcsolódási pont paraméterei az elhagyható paraméterekkel befolyásolhatók:
    ifname   - a használandó Wi-Fi-eszköz
    con-name - a létrehozott kapcsolódási pont kapcsolati profiljának neve
    ssid     - a kapcsolódási pont SSID-ja
    band     - a használandó Wi-Fi-sáv
    channel  - a használandó Wi-Fi-csatorna
    password - a kapcsolódási ponthoz használandó jelszó
    
    ARGUMENTUMOK := rescan [ifname <csatolónév>] [[ssid <keresendő SSID>] …]
    
    Kérés, hogy a Hálózatkezelő azonnal keressen újra elérhető hozzáférési pontokat.
    A Hálózatkezelő rendszeresen keresi a Wi-Fi-hálózatokat, de bizonyos esetekben
    hasznos lehet a keresést kézileg indítani. Az „ssid” lehetővé teszi egy adott
    SSID keresését, ami rejtett SSID-val rendelkező hozzáférési pontoknál hasznos.
    Több „ssid” paraméter is megadható. Ne feledje, hogy a parancs nem jeleníti meg
    a hozzáférési pontokat, ehhez használja az „nmcli device wifi list” parancsot.

en: Usage: nmcli device lldp { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [list [ifname <ifname>]]
    
    List neighboring devices discovered through LLDP. The 'ifname' option can be
    used to list neighbors for a particular interface.
hu: Használat: nmcli device lldp { ARGUMENTUMOK | help }
    
    ARGUMENTUMOK := [list [ifname <csatolónév>]]
    
    Az LLDP-n keresztül felfedezett szomszédos eszközök felsorolása. Az „ifname” kapcsoló használható egy bizonyos csatoló szomszédainak felsorolásához.

en: Usage: nmcli device checkpoint { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [--timeout <seconds>] -- COMMAND...
    
    Runs the command with a configuration checkpoint taken and asks for a
    confirmation when finished. When the confirmation is not given, the
    checkpoint is automatically restored after timeout.
hu: Usage: nmcli device checkpoint { ARGUMENTUMOK | help }
    
    ARGUMENTUMOK := [--timeout <másodperc>] -- PARANCS…
    
    Egy beállítási ellenőrzőpont felvételével futtatja a parancsot, és megerősítést
    kér, ha befejeződött. Ha a megerősítés nincs megadva, akkor az ellenőrzőpont
    automatikusan visszaáll az időkorlát után.

en: Error: No interface specified.
hu: Hiba: nincs csatoló megadva.

en: Warning: argument '%s' is duplicated.
hu: Figyelmeztetés: a(z) „%s” argumentum kettőzött.

en: Error: Device '%s' not found.
hu: Hiba: a(z) „%s” eszköz nem található.

en: Error: not all devices found.
hu: Hiba: nem található az összes eszköz.

en: No interface specified
hu: Nincs csatoló megadva

en: Device '%s' not found
hu: A(z) „%s” eszköz nem található

en: %u Mbit/s
hu: %u Mbit/mp

en: Ad-Hoc
hu: Eseti

en: Infra
hu: Kiépített

en: N/A
hu: –

en: Device details
hu: Eszköz részletei

en: Error: 'device show': %s
hu: Hiba: „device show”: %s

en: Status of devices
hu: Eszközök állapota

en: Error: 'device status': %s
hu: Hiba: „device status”: %s

en: Error: Timeout %d sec expired.
hu: Hiba: az időkorlát (%d mp) lejárt.

en: Device '%s' successfully activated with '%s'.
hu: A(z) „%s” eszköz sikeresen aktiválva ezzel: „%s”.

en: Hint: "nmcli dev wifi show-password" shows the Wi-Fi name and password.
hu: Tipp: az „nmcli dev wifi show-password” megjeleníti a Wi-Fi nevét és jelszavát.

en: Error: Connection activation failed: %s.
hu: Hiba: a kapcsolat aktiválása sikertelen: %s.

en: Error: Failed to setup a Wi-Fi hotspot: %s
hu: Hiba: egy Wi-Fi kapcsolódási pont beállítása sikertelen: %s

en: Error: Failed to add/activate new connection: %s
hu: Hiba: az új kapcsolat hozzáadása vagy aktiválása sikertelen: %s

en: Error: Failed to activate connection: %s
hu: Hiba: a kapcsolat aktiválása sikertelen: %s

en: Error: Device activation failed: %s
hu: Hiba: az eszköz aktiválása sikertelen: %s

en: Error: extra argument not allowed: '%s'.
hu: Hiba: további argumentum nem engedélyezett: „%s”.

en: Device '%s' successfully disconnected.
hu: A(z) „%s” eszköz sikeresen leválasztva.

en: Device '%s' successfully removed.
hu: A(z) „%s” eszköz sikeresen eltávolítva.

en: Error: Reapplying connection to device '%s' (%s) failed: %s
hu: Hiba: a kapcsolat újraalkalmazása a(z) „%s” (%s) eszközre sikertelen: %s

en: Connection successfully reapplied to device '%s'.
hu: A kapcsolat sikeresen újraalkalmazva a(z) „%s” eszközre.

en: Error: Reading applied connection from device '%s' (%s) failed: %s
hu: Hiba: az alkalmazott kapcsolat olvasása a(z) „%s” (%s) eszközről sikertelen: %s

en: Error: not all devices disconnected.
hu: Hiba: nincs minden eszköz leválasztva.

en: Error: Device '%s' (%s) disconnecting failed: %s
hu: Hiba: a(z) „%s” (%s) eszköz leválasztása sikertelen: %s

en: Error: not all devices deleted.
hu: Hiba: nincs minden eszköz törölve.

en: Error: Device '%s' (%s) deletion failed: %s
hu: Hiba: a(z) „%s” (%s) eszköz törlése sikertelen: %s

en: Error: No property specified.
hu: Hiba: nincs tulajdonság megadva.

en: Error: '%s' argument is missing.
hu: Hiba: a(z) „%s” argumentum hiányzik.

en: Error: 'managed': %s.
hu: Hiba: „managed”: %s.

en: Error: 'autoconnect': %s.
hu: Hiba: „autoconnect”: %s.

en: Error: property '%s' is not known.
hu: Hiba: a(z) „%s” tulajdonság nem ismert.

en: %s: using connection '%s'
hu: %s: a(z) „%s” kapcsolat használata

en: %s: device created
hu: %s: az eszköz létrehozva

en: %s: device removed
hu: %s: az eszköz eltávolítva

en: Wi-Fi scan list
hu: Wi-Fi keresési lista

en: Error: Access point with bssid '%s' not found.
hu: Hiba: a(z) „%s” BSSID-val rendelkező hozzáférési pont nem található.

en: Error: 'device wifi': %s
hu: Hiba: „device wifi”: %s

en: Error: invalid rescan argument: '%s' not among [auto, no, yes]
hu: Hiba: érvénytelen újrakeresési argumentum: a(z) „%s” nincs az [auto, no, yes] között

en: Error: Device '%s' not found.
hu: Hiba: a(z) „%s” eszköz nem található.

en: Error: Device '%s' was not recognized as a Wi-Fi device, check NetworkManager Wi-Fi plugin.
hu: Hiba: a(z) „%s” eszköz nem lett Wi-Fi-eszközként felismerve, ellenőrizze a Hálózatkezelő Wi-Fi-bővítményét.

en: Error: Device '%s' is not a Wi-Fi device.
hu: Hiba: a(z) „%s” eszköz nem Wi-Fi-eszköz.

en: SSID or BSSID:
hu: SSID vagy BSSID:

en: Error: SSID or BSSID are missing.
hu: Hiba: az SSID vagy a BSSID hiányzik.

en: Error: bssid argument value '%s' is not a valid BSSID.
hu: Hiba: a BSSID argumentum „%s” értéke nem érvényes BSSID.

en: Error: wep-key-type argument value '%s' is invalid, use 'key' or 'phrase'.
hu: Hiba: a wep-key-type argumentum „%s” értéke érvénytelen, használja a „key” vagy a „phrase” értéket.

en: Error: %s: %s.
hu: Hiba: %s: %s.

en: Error: BSSID to connect to (%s) differs from bssid argument (%s).
hu: Hiba: a kapcsolódáshoz használandó BSSID (%s) eltér a bssid argumentumtól (%s).

en: Error: Parameter '%s' is neither SSID nor BSSID.
hu: Hiba: a(z) „%s” paraméter nem SSID vagy BSSID.

en: Error: No Wi-Fi device found.
hu: Hiba: nem található Wi-Fi-eszköz.

en: Error: Failed to scan hidden SSID: %s.
hu: Hiba: a rejtett SSID keresése sikertelen: %s.

en: Error: No network with SSID '%s' found.
hu: Hiba: nem található „%s” SSID-val rendelkező hálózat.

en: Error: No access point with BSSID '%s' found.
hu: Hiba: nem található „%s” BSSID-val rendelkező hozzáférési pont.

en: Error: Connection '%s' exists but properties don't match.
hu: Hiba: a(z) „%s” kapcsolat létezik, de a tulajdonságok nem egyeznek.

en: Warning: '%s' should be SSID for hidden APs; but it looks like a BSSID.
hu: Figyelmeztetés: a(z) „%s” csak rejtett hozzáférési pontok SSID-ja lehet, de BSSID-nak néz ki.

en: Password:
hu: Jelszó:

en: '%s' is not valid WPA PSK
hu: a(z) „%s” nem érvényes WPA PSK

en: '%s' is not valid WEP key (it should be 5 or 13 ASCII chars)
hu: a(z) „%s” nem érvényes WEP-kulcs (5 vagy 13 ASCII karakternek kellene lennie)

en: Hotspot password: %s
hu: Kapcsolódási pont jelszava: %s

en: Error: ssid is too long.
hu: Hiba: az SSID túl hosszú.

en: Error: band argument value '%s' is invalid; use 'a' or 'bg'.
hu: Hiba: a band argumentum „%s” értéke érvénytelen, használja az „a” vagy a „bg” értéket.

en: Error: channel requires band too.
hu: Hiba: a csatorna a sávot is igényli.

en: Error: channel '%s' not valid for band '%s'.
hu: Hiba: a(z) „%s” csatorna nem érvényes a(z) „%s” sávhoz.

en: Error: Device '%s' supports neither AP nor Ad-Hoc mode.
hu: Hiba: a(z) „%s” eszköz nem támogatja se a hozzáférési pont módot, se az eseti módot.

en: Error: Invalid 'password': %s.
hu: Hiba: érvénytelen „password”: %s.

en: Error: '%s' cannot repeat.
hu: Hiba: a(z) „%s” nem ismétlődhet.

en: Security
hu: Biztonság

en: None
hu: Nincs

note: Main header name
en: Device LLDP neighbors
hu: Az eszköz LLDP-szomszédai

en: Error: 'device lldp list': %s
hu: Hiba: „device lldp list”: %s

en: Checkpoint was removed.
hu: Az ellenőrzőpont el lett távolítva.

note: The command is done, we're in the confirmation prompt.
en: No
hu: Nem

en: Error: Destroying a checkpoint failed: %s
hu: Hiba: egy ellenőrzőpont megsemmisítése sikertelen: %s

en: Yes
hu: Igen

en: Error: Creating a checkpoint failed: %s
hu: Hiba: egy ellenőrzőpont létrehozása sikertelen: %s

en: Error: %s
hu: Hiba: %s

en: Error: '%s' is not a valid timeout.
hu: Hiba: a(z) „%s” nem érvényes időkorlát.

en: Error: Expected a command to run after '--'
hu: Hiba: egy futtatandó parancs az elvárt a „--” után

en: asleep
hu: alvás

en: connecting
hu: kapcsolódás

en: connected (local only)
hu: kapcsolódva (csak helyi)

en: connected (site only)
hu: kapcsolódva (csak hely)

en: disconnecting
hu: leválasztás

en: auth
hu: hitelesítés

en: running
hu: fut

en: starting
hu: indítás

en: started
hu: elindítva

en: missing
hu: hiányzik

en: enabled
hu: engedélyezve

en: disabled
hu: letiltva

en: Usage: nmcli general { COMMAND | help }
    
    COMMAND := { status | hostname | permissions | logging | reload }
    
      status
    
      hostname [<hostname>]
    
      permissions
    
      logging [level <log level>] [domains <log domains>]
    
      reload [<flags>]
hu: Használat: nmcli general { PARANCS | help }
    
    PARANCS := { status | hostname | permissions | logging | reload }
    
      status
    
      hostname [<gépnév>]
    
      permissions
    
      logging [level <naplózási szint>] [domains <naplózási tartományok>]
    
      reload [<jelzők>]

en: Usage: nmcli general status { help }
    
    Show overall status of NetworkManager.
    'status' is the default action, which means 'nmcli gen' calls 'nmcli gen status'
hu: Használat: nmcli general status { help }
    
    A Hálózatkezelő általános állapotának megjelenítése.
    A „status” az alapértelmezett művelet, ami azt jelenti, hogy az „nmcli gen”
    az „nmcli gen status” parancsot hívja meg.

en: Usage: nmcli general hostname { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [<hostname>]
    
    Get or change persistent system hostname.
    With no arguments, this prints currently configured hostname. When you pass
    a hostname, NetworkManager will set it as the new persistent system hostname.
hu: Használat: nmcli general hostname { ARGUMENTUMOK | help }
    
    ARGUMENTUMOK := [<gépnév>]
    
    A rendszer állandó gépnevének lekérése vagy megváltoztatása.
    Argumentumok nélkül kiírja a jelenleg beállított gépnevet. Ha átad egy gépnevet,
    akkor a Hálózatkezelő beállítja azt a rendszer új, állandó gépneveként.

en: Usage: nmcli general permissions { help }
    
    Show caller permissions for authenticated operations.
hu: Használat: nmcli general permissions { help }
    
    A hitelesített műveletek hívója jogosultságainak megjelenítése.

en: Usage: nmcli general reload { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [<flag>[,<flag>...]]
    
    Reload NetworkManager's configuration and perform certain updates, like
    flushing caches or rewriting external state to disk. This is similar to
    sending SIGHUP to NetworkManager but it allows for more fine-grained
    control over what to reload through the flags argument. It also allows
    non-root access via PolicyKit and contrary to signals it is synchronous.
    
    Available flags are:
    
      'conf'        Reload the NetworkManager.conf configuration from
                    disk. Note that this does not include connections, which
                    can be reloaded through 'nmcli connection reload' instead.
    
      'dns-rc'      Update DNS configuration, which usually involves writing
                    /etc/resolv.conf anew. This is equivalent to sending the
                    SIGUSR1 signal to the NetworkManager process.
    
      'dns-full'    Restart the DNS plugin. This is for example useful when
                    using dnsmasq plugin, which uses additional configuration
                    in /etc/NetworkManager/dnsmasq.d. If you edit those files,
                    you can restart the DNS plugin. This action shortly
                    interrupts name resolution.
    
    With no flags, everything that is supported is reloaded, which is
    identical to sending a SIGHUP.
hu: Használat: nmcli general reload { ARGUMENTUMOK | help }
    
    ARGUMENTUMOK := [<jelző>[,<jelző>…]]
    
    A Hálózatkezelő beállításának újratöltése és bizonyos frissítések elvégzése,
    mint például a gyorsítótárak kiürítése vagy a külső állapot lemezre történő
    átírása. Ez hasonló a Hálózatkezelőnek történő SIGHUP küldéséhez, de a jelzők
    argumentumon keresztül részletesebb ellenőrzést tesz lehetővé az újratöltés
    tekintetében. A PolicyKiten keresztül a nem rendszergazdai hozzáférést is
    lehetővé teszi, és a szignálokkal ellentétben ez szinkron.
    
    Az elérhető jelzők:
    
      'conf'        A NetworkManager.conf beállítás újratöltése a lemezről. Ne
                    feledje, hogy ez nem tartalmazza a kapcsolatokat, amelyeket
                    inkább az „nmcli connection reload” paranccsal tölthet újra.
    
      'dns-rc'      A DNS-beállítás frissítése, ami általában az /etc/resolv.conf
                    fájl újbóli megírását jelenti. Ez egyenértékű a Hálózatkezelő
                    folyamatának történő SIGUSR1 szignál küldésével.
    
      'dns-full'    A DNS-bővítmény újraindítása. Ez például a dnsmasq bővítmény
                    használatakor hasznos, amely az /etc/NetworkManager/dnsmasq.d
                    fájlban lévő további beállítást használja. Ha ezeket a fájlokat
                    szerkeszti, akkor újraindíthatja a DNS-bővítményt. Ez a művelet
                    rövid időre megszakítja a névfeloldást.
    
    Jelzők nélkül minden, ami támogatott, újratöltésre kerül, ami egyenértékű egy
    SIGHUP küldésével.

en: Usage: nmcli general logging { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [level <log level>] [domains <log domains>]
    
    Get or change NetworkManager logging level and domains.
    Without any argument current logging level and domains are shown. In order to
    change logging state, provide level and/or domain. Please refer to the man page
    for the list of possible logging domains.
hu: Használat: nmcli general logging { ARGUMENTUMOK | help }
    
    ARGUMENTUMOK := [level <naplózási szint>] [domains <naplózási tartományok>]
    
    A Hálózatkezelő naplózási szintjének és tartományainak lekérése vagy
    megváltoztatása.
    Argumentumok nélkül a jelenlegi naplózási szint és tartományok jelennek meg.
    A naplózási állapot megváltoztatásához adja meg a szintet és/vagy a tartományt.
    Nézze meg a kézikönyvoldalt a lehetséges naplózási tartományok listájáért.

en: Usage: nmcli networking { COMMAND | help }
    
    COMMAND := { [ on | off | connectivity ] }
    
      on
    
      off
    
      connectivity [check]
hu: Használat: nmcli networking { PARANCS | help }
    
    PARANCS := { [ on | off | connectivity ] }
    
      on
    
      off
    
      connectivity [check]

en: Usage: nmcli networking on { help }
    
    Switch networking on.
hu: Használat: nmcli networking on { help }
    
    A hálózatkezelés bekapcsolása.

en: Usage: nmcli networking off { help }
    
    Switch networking off.
hu: Használat: nmcli networking off { help }
    
    A hálózatkezelés kikapcsolása.

en: Usage: nmcli networking connectivity { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [check]
    
    Get network connectivity state.
    The optional 'check' argument makes NetworkManager re-check the connectivity.
hu: Használat: nmcli networking connectivity { ARGUMENTUMOK | help }
    
    ARGUMENTUMOK := [check]
    
    A hálózat kapcsolódási állapotának lekérése.
    Az elhagyható „check” argumentum újraellenőrizteti a Hálózatkezelővel az
    összekapcsolhatóságot.

en: Usage: nmcli radio { COMMAND | help }
    
    COMMAND := { all | wifi | wwan }
    
      all | wifi | wwan [ on | off ]
hu: Használat: nmcli radio { PARANCS | help }
    
    PARANCS := { all | wifi | wwan }
    
      all | wifi | wwan [ on | off ]

en: Usage: nmcli radio all { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [on | off]
    
    Get status of all radio switches, or turn them on/off.
hu: Használat: nmcli radio all { ARGUMENTUMOK | help }
    
    ARGUMENTUMOK := [on | off]
    
    Az összes rádiókapcsoló állapotának lekérése vagy be- és kikapcsolása.

en: Usage: nmcli radio wifi { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [on | off]
    
    Get status of Wi-Fi radio switch, or turn it on/off.
hu: Használat: nmcli radio wifi { ARGUMENTUMOK | help }
    
    ARGUMENTUMOK := [on | off]
    
    A Wi-Fi rádiókapcsoló állapotának lekérése vagy be- és kikapcsolása.

en: Usage: nmcli radio wwan { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [on | off]
    
    Get status of mobile broadband radio switch, or turn it on/off.
hu: Használat: nmcli radio wwan { ARGUMENTUMOK | help }
    
    ARGUMENTUMOK := [on | off]
    
    A mobil széles sáv rádiókapcsoló állapotának lekérése vagy be- és kikapcsolása.

en: Usage: nmcli monitor
    
    Monitor NetworkManager changes.
    Prints a line whenever a change occurs in NetworkManager
hu: Használat: nmcli monitor
    
    A Hálózatkezelő változásainak megfigyelése.
    Kiír egy sort, amikor változás történik a Hálózatkezelőben.

en: NetworkManager status
hu: A Hálózatkezelő állapota

en: Error: only these fields are allowed: %s
hu: Hiba: csak ezek a mezők engedélyezettek: %s

note: NetworkManager quit while we were waiting.
en: NetworkManager is not running.
hu: A Hálózatkezelő nem fut.

en: NetworkManager permissions
hu: A Hálózatkezelő jogosultságai

en: Error: 'general permissions': %s
hu: Hiba: „general permissions”: %s

en: Error: failed to reload: %s
hu: Hiba: az újratöltés sikertelen: %s

en: Error: invalid reload flag '%s'. Allowed flags are: %s
hu: Hiba: érvénytelen újratöltési jelző: „%s”. Az engedélyezett jelzők: %s

en: Error: extra argument '%s'
hu: Hiba: további argumentum: „%s”

en: NetworkManager logging
hu: A Hálózatkezelő naplózása

en: Error: 'general logging': %s
hu: Hiba: „general logging”: %s

en: Error: failed to set logging: %s
hu: Hiba: a naplózás beállítása sikertelen: %s

en: Error: failed to set hostname: %s
hu: Hiba: a gépnév beállítása sikertelen: %s

en: Error: '--fields' value '%s' is not valid here (allowed field: %s)
hu: Hiba: a(z) „%s” „--fields” érték itt nem érvényes (engedélyezett mezők: %s)

en: Error: invalid '%s' argument: '%s' (use on/off).
hu: Hiba: érvénytelen „%s” argumentum: „%s” (csak on/off használható).

en: Error: failed to set networking: %s
hu: Hiba: a hálózatkezelés beállítása sikertelen: %s

note: no arguments -> get current state
en: Connectivity
hu: Összekapcsolhatóság

en: Error: 'networking' command '%s' is not valid.
hu: Hiba: a(z) „%s” „networking” parancs nem érvényes.

en: Networking
hu: Hálózatkezelés

note: no argument, show all radio switches
en: Radio switches
hu: Rádiókapcsolók

en: Error: failed to set Wi-Fi radio: %s
hu: Hiba: a Wi-Fi rádió beállítása sikertelen: %s

note: no argument, show current Wi-Fi state
en: Wi-Fi radio switch
hu: Wi-Fi rádiókapcsoló

note: no argument, show current WWAN (mobile broadband) state
en: WWAN radio switch
hu: WWAN rádiókapcsoló

en: NetworkManager has started
hu: A Hálózatkezelő elindult

en: NetworkManager has stopped
hu: A Hálózatkezelő leállt

en: Hostname set to '%s'
hu: A gépnév beállítva „%s” értékre

en: '%s' is now the primary connection
hu: mostantól a(z) „%s” az elsődleges kapcsolat

en: There's no primary connection
hu: Nincs elsődleges kapcsolat

en: Connectivity is now '%s'
hu: Az összekapcsolhatóság mostantól „%s”

en: Networkmanager is now in the '%s' state
hu: A Hálózatkezelő mostantól „%s” állapotban van

en: connection available
hu: kapcsolat érhető el

en: connections available
hu: kapcsolat érhető el

en: autoconnect
hu: automatikus kapcsolódás

en: fw missing
hu: firmware hiányzik

en: plugin missing
hu: bővítmény hiányzik

en: sw disabled
hu: szoftver letiltva

en: hw disabled
hu: hardver letiltva

en: sw
hu: szoftver

en: hw
hu: hardver

en: iface
hu: csatoló

en: mtu
hu: MTU

en: master
hu: mester

en: ip4 default
hu: IPv4 alapértelmezett

en: ip6 default
hu: IPv6 alapértelmezett

en: %s VPN connection
hu: %s VPN-kapcsolat

[ctx: nmcli-overview]
en: %s: %s to %s
hu: %s: %s ehhez: %s

en: Use "nmcli device show" to get complete information about known devices and
    "nmcli connection show" to get an overview on active connection profiles.
    
    Consult nmcli(1) and nmcli-examples(7) manual pages for complete usage details.
hu: Használja az „nmcli device show” parancsot, hogy teljes információt kapjon az
    ismert eszközökről, és az „nmcli connection show” parancsot, hogy áttekintést
    kapjon az aktív kapcsolati profilokról.
    
    Nézze meg az nmcli(1) és az nmcli-examples(7) kézikönyvoldalt a teljes
    használati részletekért.

en: Error: 'monitor' command '%s' is not valid.
hu: Hiba: a(z) „%s” „monitor” parancs nem érvényes.

en: Networkmanager is not running (waiting for it)
hu: A Hálózatkezelő nem fut (várakozás rá)

en: Usage: nmcli [OPTIONS] OBJECT { COMMAND | help }
    
    OPTIONS
      -a, --ask                                ask for missing parameters
      -c, --colors auto|yes|no                 whether to use colors in output
      -e, --escape yes|no                      escape columns separators in values
      -f, --fields <field,...>|all|common      specify fields to output
      -g, --get-values <field,...>|all|common  shortcut for -m tabular -t -f
      -h, --help                               print this help
      -m, --mode tabular|multiline             output mode
      -o, --overview                           overview mode
      -p, --pretty                             pretty output
      -s, --show-secrets                       allow displaying passwords
      -t, --terse                              terse output
      -v, --version                            show program version
      -w, --wait <seconds>                     set timeout waiting for finishing operations
    
    OBJECT
      g[eneral]       NetworkManager's general status and operations
      n[etworking]    overall networking control
      r[adio]         NetworkManager radio switches
      c[onnection]    NetworkManager's connections
      d[evice]        devices managed by NetworkManager
      a[gent]         NetworkManager secret agent or polkit agent
      m[onitor]       monitor NetworkManager changes
hu: Usage: nmcli [KAPCSOLÓK] OBJEKTUM { PARANCS | help }
    
    KAPCSOLÓK
      -a, --ask                                kérdezés a hiányzó paraméterekre
      -c, --colors auto|yes|no                 használjon-e színeket a kimeneten
      -e, --escape yes|no                      oszlopok elválasztóinak elfedése
                                                 az értékekben
      -f, --fields <mező,…>|all|common         mezők meghatározása a kimenethez
      -g, --get-values <mező,…>|all|common     a „-m tabular -t -f” rövidítése
      -h, --help                               ezen súgó kiírása
      -m, --mode tabular|multiline             kimenet módja
      -o, --overview                           áttekintő mód
      -p, --pretty                             csinos kimenet
      -s, --show-secrets                       jelszavak megjelenítésének
                                                 engedélyezése
      -t, --terse                              tömör kimenet
      -v, --version                            programverzió megjelenítése
      -w, --wait <másodperc>                   műveletek befejezésére várakozás
                                                 időkorlátjának beállítása
    
    OBJEKTUM
      g[eneral]       a Hálózatkezelő általános állapota és műveletei
      n[etworking]    általános hálózatkezelési ellenőrzés
      r[adio]         a Hálózatkezelő rádiókapcsolói
      c[onnection]    a Hálózatkezelő kapcsolatai
      d[evice]        a Hálózatkezelő által kezelt eszközök
      a[gent]         a Hálózatkezelő titokügynöke vagy polkit-ügynök
      m[onitor]       a Hálózatkezelő változásainak megfigyelése

en: Error: missing argument for '%s' option.
hu: Hiba: a(z) „%s” kapcsoló argumentuma hiányzik.

en: Unexpected end of file following '%s'
hu: Váratlan fájlvég ezt követően: „%s”

en: Expected whitespace following '%s'
hu: Üres karakter várt ezt követően: „%s”

en: Expected a value for '%s'
hu: Érték várt ezt követően: „%s”

en: Expected a line break following '%s'
hu: Sortörés várt ezt követően: „%s”

en: Error: Option '--terse' is specified the second time.
hu: Hiba: a „--terse” kapcsoló másodszor lett megadva.

en: Error: Option '--terse' is mutually exclusive with '--pretty'.
hu: Hiba: a „--terse” és a „--pretty” kapcsolók kölcsönösen kizárják egymást.

en: Error: Option '--pretty' is specified the second time.
hu: Hiba: a „--pretty” kapcsoló másodszor lett megadva.

en: Error: Option '--pretty' is mutually exclusive with '--terse'.
hu: Hiba: a „--pretty” és „--terse” kapcsolók kölcsönösen kizárják egymást.

en: Error: '%s' is not a valid argument for '%s' option.
hu: Hiba: a(z) „%s” nem érvényes argumentum a(z) „%s” kapcsolóhoz.

en: Error: '%s' is not valid argument for '%s' option.
hu: Hiba: a(z) „%s” nem érvényes argumentum a(z) „%s” kapcsolóhoz.

en: nmcli tool, version %s
hu: nmcli eszköz, %s verzió

en: Error: Option '%s' is unknown, try 'nmcli -help'.
hu: Hiba: a(z) „%s” kapcsoló ismeretlen, próbálja meg az „nmcli -help” parancsot.

en: Error: nmcli terminated by signal %s (%d)
hu: Hiba: az nmcli parancs %s (%d) szignállal fejeződött be

en: Success
hu: Sikeres

en: Error: polkit agent failed: %s
hu: Hiba: a polkit-ügynök sikertelen: %s

en: Warning: polkit agent initialization failed: %s
hu: Figyelmeztetés: a polkit-ügynök előkészítése sikertelen: %s

en: Do you also want to set '%s' to '%s'? [yes]:
hu: Be szeretné állítani a(z) „%s” értékét is erre: „%s”? [igen]:

en: Do you also want to clear '%s'? [yes]:
hu: Törölni is szeretné ezt: „%s”? [igen]:

en: Warning: %s.%s set to '%s', but it might be ignored in infrastructure mode
hu: Figyelmeztetés: a(z) %s.%s „%s” értékre van beállítva, de mellőzve lehet infrastruktúra módban

en: Warning: setting %s.%s requires removing ipv4 and ipv6 settings
hu: Figyelmeztetés: a(z) %s.%s beállítás az IPv4 és IPv6 beállítások eltávolítását igényli

en: Do you want to remove them? [yes]
hu: Szeretné eltávolítani azokat? [igen]:

en: Warning: %s is not an UUID of any existing connection profile
hu: Figyelmeztetés: a(z) %s egyik meglévő kapcsolati profilnak sem az UUID-ja

en: '%s' is not a VPN connection profile
hu: a(z) „%s” nem VPN kapcsolati profil

en: '%s' is not a name of any existing profile
hu: a(z) „%s” egyik meglévő profilnak sem a neve

en: Warning: %s
hu: Figyelmeztetés: %s

en: Info: %s
hu: Információ: %s

en: don't know how to get the property value
hu: nem tudni, hogyan lehet lekérni a tulajdonság értékét

en: the property can't be changed
hu: a tulajdonságot nem lehet megváltoztatni

en: [NM property description]
hu: [Hálózatkezelő tulajdonságának leírása]

en: [nmcli specific description]
hu: [az nmcli programra jellemző leírás]

en: Error: Argument '%s' was expected, but '%s' provided.
hu: Hiba: a várt „%s” argumentum helyett „%s” lett megadva.

en: Error: Unexpected argument '%s'
hu: Hiba: váratlan argumentum: „%s”

en: invalid field '%s%s%s'; no such field
hu: érvénytelen mező: „%s%s%s”, nincs ilyen mező

en: invalid field '%s%s%s'; allowed fields: [%s]
hu: érvénytelen mező: „%s%s%s”, az engedélyezett mezők: [%s]

en: failure to select field
hu: a mező kiválasztása sikertelen

en: Error reading nmcli output: %s
hu: Hiba az nmcli kimenetének olvasásakor: %s

en: Error writing nmcli output: %s
hu: Hiba az nmcli kimenetének írásakor: %s

en: Failed to create pager pipe: %s
hu: A lapozási cső létrehozása sikertelen: %s

en: Failed to fork pager: %s
hu: A lapozó elágaztatása sikertelen: %s

en: Failed to duplicate pager pipe: %s
hu: A lapozási cső kettőzése sikertelen: %s

en: (unknown)
hu: (ismeretlen)

en: %lld - %s
hu: %lld – %s

en: Ethernet connection %d
hu: %d. Ethernet-kapcsolat

en: Veth connection %d
hu: %d. Veth-kapcsolat

en: Wi-Fi connection %d
hu: %d. Wi-Fi-kapcsolat

en: InfiniBand connection %d
hu: %d. InfiniBand-kapcsolat

en: Mobile broadband connection %d
hu: %d. mobil széles sávú kapcsolat

en: DSL connection %d
hu: %d. DSL-kapcsolat

en: Bond connection %d
hu: %d. bond-kapcsolat

en: Bridge connection %d
hu: %d. bridge-kapcsolat

en: Team connection %d
hu: %d. team-kapcsolat

en: VLAN connection %d
hu: %d. VLAN-kapcsolat

en: IP tunnel
hu: IP-alagút

en: IP tunnel connection %d
hu: %d. IP-alagútkapcsolat

en: MACsec connection %d
hu: %d. MACsec-kapcsolat

en: VPN connection %d
hu: %d. VPN-kapcsolat

en: WireGuard connection %d
hu: %d. WireGuard-kapcsolat

en: Domain
hu: Tartomány

en: CA cert
hu: Hitelesítés-szolgáltató tanúsítványa

en: CA cert password
hu: Hitelesítés-szolgáltató tanúsítványának jelszava

en: User cert
hu: Felhasználó tanúsítványa

en: User cert password
hu: Felhasználó tanúsítványának jelszava

en: User private key
hu: Felhasználó személyes kulcsa

en: User privkey password
hu: Felhasználó személyes kulcsának jelszava

en: MSCHAPv2 (no EAP)
hu: MSCHAPv2 (nincs EAP)

en: Anonymous identity
hu: Névtelen személyazonosság

en: Inner authentication
hu: Belső hitelesítés

en: Automatic
hu: Automatikus

en: Version 0
hu: 0. verzió

en: Version 1
hu: 1. verzió

en: PEAP version
hu: PEAP-verzió

en: Select...
hu: Kiválasztás…

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Edit...
hu: Szerkesztés…

en: Delete
hu: Törlés

en: Hide
hu: Elrejtés

en: Show
hu: Megjelenítés

en: Could not create editor for connection '%s' of type '%s'.
hu: Nem sikerült létrehozni szerkesztőt a(z) „%2$s” típusú „%1$s” kapcsolathoz.

en: Could not create editor for invalid connection '%s'.
hu: Nem sikerült létrehozni szerkesztőt az érvénytelen „%s” kapcsolathoz.

en: Edit Connection
hu: Kapcsolat szerkesztése

en: Unable to save connection: %s
hu: Nem lehet elmenteni a kapcsolatot: %s

en: Unable to add new connection: %s
hu: Nem lehet hozzáadni új kapcsolatot: %s

en: Profile name
hu: Profil neve

en: Ethernet device
hu: Ethernet-eszköz

en: Device
hu: Eszköz

note: And finally the bottom widgets
en: Automatically connect
hu: Automatikus kapcsolódás

en: Available to all users
hu: Elérhető az összes felhasználónak

en: Cancel
hu: Mégse

en: (default)
hu: (alapértelmezett)

en: bytes
hu: bájt

en: BOND PORT
hu: BOND-PORT

en: Round-robin
hu: Ciklikus időszeletelés

en: Active Backup
hu: Aktív biztonsági mentés

en: XOR
hu: kizáró vagy

en: Broadcast
hu: Üzenetszórás

en: Adaptive Transmit Load Balancing (tlb)
hu: Adaptív átviteli terheléselosztás (TLB)

en: Adaptive Load Balancing (alb)
hu: Adaptív terheléselosztás (ALB)

note: NB: the ordering/numbering here corresponds to NmtPageBondMonitoringMode
en: MII (recommended)
hu: MII (ajánlott)

en: Slaves
hu: Szolgák

en: Mode
hu: Mód

en: Primary
hu: Elsődleges

en: Link monitoring
hu: Kapcsolatmegfigyelés

en: Monitoring frequency
hu: Megfigyelés gyakorisága

en: Link up delay
hu: Kapcsolat bekapcsolásának késleltetése

en: Link down delay
hu: Kapcsolat kikapcsolásának késleltetése

en: ARP targets
hu: ARP-célok

en: Cloned MAC address
hu: Klónozott MAC-cím

en: BRIDGE PORT
hu: BRIDGE-PORT

en: Priority
hu: Prioritás

en: Path cost
hu: Útvonal költsége

en: Hairpin mode
hu: Hajtű mód

en: seconds
hu: másodperc

en: Aging time
hu: Öregedés ideje

en: Enable STP (Spanning Tree Protocol)
hu: STP (feszítőfa protokoll) engedélyezése

note: 802.1X security
en: 802.1X SECURITY
hu: 802.1X BIZTONSÁG

en: Enable 802.1X security
hu: 802.1X biztonság engedélyezése

en: Datagram
hu: Adatcsomag

en: Connected
hu: Kapcsolódva

en: Transport mode
hu: Átviteli mód

en: Parent
hu: Szülő

en: Local IP
hu: Helyi IP-cím

en: Remote IP
hu: Távoli IP-cím

en: Input key
hu: Bemeneti kulcs

en: Output key
hu: Kimeneti kulcs

en: Disabled
hu: Letiltva

en: Link-Local
hu: Kapcsolatszintű

en: Manual
hu: Kézi

en: Shared
hu: Megosztott

en: (No custom routes)
hu: (Nincsenek egyéni útvonalak)

en: One custom route | %d custom routes
hu[0]: Egy egyéni útvonal
hu[1]: %d egyéni útvonal

en: IPv4 CONFIGURATION
hu: IPv4 BEÁLLÍTÁS

en: Addresses
hu: Címek

en: DNS servers
hu: DNS-kiszolgálók

en: Search domains
hu: Keresési tartományok

en: Routing
hu: Útválasztás

en: Never use this network for default route
hu: Sose használja ezt a hálózatot az alapértelmezett útvonalhoz

en: Ignore automatically obtained routes
hu: Automatikusan megszerzett útvonalak mellőzése

en: Ignore automatically obtained DNS parameters
hu: Automatikusan megszerzett DNS-paraméterek mellőzése

en: Require IPv4 addressing for this connection
hu: IPv4-címzés megkövetelése ehhez a kapcsolathoz

en: Ignore
hu: Mellőzés

en: Automatic (DHCP-only)
hu: Automatikus (csak DHCP)

en: IPv6 CONFIGURATION
hu: IPv6 BEÁLLÍTÁS

en: Require IPv6 addressing for this connection
hu: IPv6-címzés megkövetelése ehhez a kapcsolathoz

en: Check
hu: Ellenőrzés

en: Strict
hu: Szigorú

en: Parent device
hu: Szülőeszköz

en: Validation
hu: Ellenőrzés

en: Encrypt traffic
hu: Forgalom titkosítása

en: PPP CONFIGURATION
hu: PPP BEÁLLÍTÁS

en: Allowed authentication methods:
hu: Engedélyezett hitelesítési módszerek:

en: Use point-to-point encryption (MPPE)
hu: Pontok közötti titkosítás (MPPE) használata

en: Require 128-bit encryption
hu: 128 bites titkosítás megkövetelése

en: Use stateful MPPE
hu: Állapottartó MPPE használata

en: Allow BSD data compression
hu: BSD adattömörítés engedélyezése

en: Allow Deflate data compression
hu: Deflate adattömörítés engedélyezése

en: Use TCP header compression
hu: TCP-fejléc tömörítésének használata

en: Send PPP echo packets
hu: PPP visszhangcsomagok küldése

en: TEAM PORT
hu: TEAM-PORT

en: JSON configuration
hu: JSON beállítás

en: VLAN id
hu: VLAN-azonosító

[ctx: Wi-Fi]
en: Client
hu: Ügyfél

en: Access Point
hu: Hozzáférési pont

en: Ad-Hoc Network
hu: Eseti hálózat

[ctx: Wi-Fi]
en: Automatic
hu: Automatikus

note: 802.11b / 802.11g Wi-Fi network
en: B/G (2.4 GHz)
hu: B/G (2,4 GHz)

[ctx: Wi-Fi security]
en: None
hu: Nincs

en: WPA & WPA2 Personal
hu: Személyes WPA és WPA2

en: WPA3 Personal
hu: Személyes WPA3

en: WPA & WPA2 Enterprise
hu: Vállalati WPA és WPA2

en: Enhanced Open (OWE)
hu: Továbbfejlesztett nyitott (OWE)

en: WEP 40/128-bit Key (Hex or ASCII)
hu: WEP 40/128 bites kulcs (hexadecimális vagy ASCII)

en: WEP 128-bit Passphrase
hu: WEP 128 bites jelmondat

en: Dynamic WEP (802.1x)
hu: Dinamikus WEP (802.1x)

[ctx: WEP key index]
en: 1 (Default)
hu: 1 (alapértelmezett)

en: Open System
hu: Nyitott rendszer

en: Shared Key
hu: Megosztott kulcs

en: Channel
hu: Csatorna

en: WEP index
hu: WEP-index

en: Authentication
hu: Hitelesítés

note: "dynamic-wep" FIXME
en: (No support for dynamic-wep yet...)
hu: (Még nincs dinamikus WEP támogatás…)

en: Private key
hu: Személyes kulcs

en: Listen port
hu: Port figyelése

en: Add peer routes
hu: Partnerútvonalak hozzáadása

en: Peers
hu: Partnerek

en: Store password for all users
hu: Jelszó tárolása az összes felhasználóhoz

en: Store password only for this user
hu: Jelszó tárolása csak ehhez a felhasználóhoz

en: Ask password every time
hu: Jelszó kérése minden alkalommal

en: Show password
hu: Jelszó megjelenítése

en: Destination
hu: Cél

en: Prefix
hu: Előtag

en: Next Hop
hu: Következő ugrás

en: Metric
hu: Metrika

en: No custom routes are defined.
hu: Nincsenek egyéni útvonalak meghatározva.

en: Select the type of slave connection you wish to add.
hu: Válassza ki a hozzáadni kívánt szolgakapcsolat típusát.

en: Add...
hu: Hozzáadás…

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Public key
hu: Nyilvános kulcs

en: Allowed IPs
hu: Engedélyezett IP-címek

en: Endpoint
hu: Végpont

en: Preshared key
hu: Előre megosztott kulcs

[ctx: seconds]
en: seconds
hu: másodperc

en: Persistent keepalive
hu: Állandó életben tartás

en: openconnect will be run to authenticate.
    It will return to nmtui when completed.
hu: Az openconnect lesz futtatva a hitelesítéshez.
    Vissza fog térni az nmtui felülethez, ha befejeződött.

en: Error: openconnect failed: %s
hu: Hiba: az openconnect sikertelen: %s

en: openconnect failed with status %d
hu: Az openconnect sikertelen a(z) %d állapotkóddal

en: openconnect failed with signal %d
hu: Az openconnect sikertelen a(z) %d szignállal

en: Activation failed: %s
hu: Az aktiválás sikertelen: %s

en: Could not deactivate connection: %s
hu: Nem sikerült kikapcsolni a kapcsolatot: %s

en: Connecting...
hu: Kapcsolódás…

en: Could not activate connection: %s
hu: Nem sikerült aktiválni a kapcsolatot: %s

en: Activate
hu: Aktiválás

en: Deactivate
hu: Kikapcsolás

en: Quit
hu: Kilépés

en: Back
hu: Vissza

en: No such connection '%s'
hu: Nincs ilyen kapcsolat: „%s”

en: Connection is already active
hu: A kapcsolat már aktív

en: Create
hu: Létrehozás

en: Select the type of connection you wish to create.
hu: Válassza ki a létrehozni kívánt kapcsolat típusát.

en: If you are creating a VPN, and the VPN connection you wish to create does not appear in the list, you may not have the correct VPN plugin installed.
hu: Ha VPN-t hoz létre, és a létrehozni kívánt VPN-kapcsolat nem jelenik meg a listában, akkor lehet, hogy nem a megfelelő VPN-bővítmény van telepítve.

en: New Connection
hu: Új kapcsolat

en: Unable to delete connection: %s
hu: Nem lehet törölni a kapcsolatot: %s

en: Could not delete connection '%s': %s
hu: Nem sikerült törölni a(z) „%s” kapcsolatot: %s

en: Are you sure you want to delete the connection '%s'?
hu: Biztosan törölni szeretné a(z) „%s” kapcsolatot?

en: Set Hostname
hu: Gépnév beállítása

en: Hostname
hu: Gépnév

note: TRANSLATORS: this indicates the result. ie, "I have set the hostname to ..."
en: Set hostname to '%s'
hu: Gépnév beállítása erre: „%s”

en: Unable to set hostname: %s
hu: Nem lehet beállítani a gépnevet: %s

en: connection
hu: kapcsolat

en: Edit a connection
hu: Kapcsolat szerkesztése

en: Activate a connection
hu: Kapcsolat aktiválása

en: new hostname
hu: új gépnév

en: Set system hostname
hu: Rendszer gépnevének beállítása

en: NetworkManager TUI
hu: Hálózatkezelő TUI

en: Please select an option
hu: Válasszon egy lehetőséget

en: Usage
hu: Használat

en: Could not parse arguments
hu: Nem sikerült feldolgozni az argumentumokat

en: Could not contact NetworkManager: %s.
hu: Nem sikerült elérni a Hálózatkezelőt: %s.
